Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
  Iubire de demon - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
  Iubire de demon - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

  Iubire de demon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Iul 2012, 18:23

buna deci am trecut si eu pe la ficul tau si pot spune ca e formidabil
deci astept cu nerabdare nextul happy


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 10:44

Am adus next-ul cu toate ca nu s-au facut 5 comm-uri, oricum sper sa va placa si maa scuzati daca nu am mai comentat la cellalte ficuri, dar chiar nu am putut

Cap VI: Vechiul Sasuke
Off, asta era lucrul pe care il uitasem, ma impacientez, dar chiar atunci apare o personae si zice:
-Nu cred ca va-ti uitat cu atentie, este chiar aici. Acesta pune mana pe umarul meu si le arata.
Cei doi isi cer scuze pentru neintelegere si ne lasa sa mergem mai departe. Ma simt ciudat, foarte ciudat, adica in momentul cand mainile catifelate mi-au atins bratul m-a trecut un fior, unul placut. Cand ma intorc sa-i multumesc acelei persoane, descopar ca nu era nimeni altul decat Sasuke. Of, infumuratul asta, cum am putut sa ma simt bine cand m-a atins, parca a vrut sa o faca intentionat, nu-l pot suporta sper ca nu va veni in seara asta. Hinata vine disperata la mine si ma intreba ce s-a intmplat, daca sunt bine. Eu ii raspund ca m-au retinut pentru ca nu mi-au vazut tatuajul, dar domnul uracios de fata m-a salvat. Hinata ii multumeste lui Sasuke, iar apoi plecam grabite catre casa lui Naruto. Bine thoamne ca am scapat de el , gata Sakura nu te mai gandi la el ci la petrecerea care urmeaza sa vina. Ne urcam in masina Hinatei si in doar 10 min ajungem la casa baiatului blond. Ajunse acolo am ramas masca, era, era ceva absolute superb, parca e un palat, doar ca unul modern. Un majordom ne intampina si ne intreaba cine suntem, dupa ce ii spunem se uita pe o lista, apoi ne lasa sa intram. Se pare ca era o petrecre stil V.I.P in care nu oricine poate intra, numai cei care sunt trecuti pe acea lista. Super! Nu am de gand sa va plictisesc cu toate detaliile casei, dar va voi spune unde se tinea petrecerea, in parcul din spatele casei, unde desigur exista o piscina cu adevarat uriasa, decoratiile erau asezate cu bun gust , iar culorile erau atat de bine asortate incat nici nu-ti venea sa crezi ca se poate asa ceva. Mesele, erau pline de fel si fel de delicatese si normal ca la fiecare petrecere existau si bauturile. Dar, in seara asta parca nu am pofta sa fac vreo prostie sau sa ma imbat sau mai stiu oricealtceva, in serara asta am chef sa stau si sa privesc luna, stelele, sa fiu doar eu singura.Sa simt adierea vantului, sa aud fosnetul frunzelor si cantecul pasarilor care nu s-au lasat dominate de somnul dulce si cel mai mult si mai mult vreau sa vad rasaritul, cum marele colos se inalta pe bolta cerului ce inca mai poarta cateva stele, cum isi imprastie sagetile de foc pe pamant vestind o noua zi. Vreau sa, stai, stai putin, ce se intampla cu mine?? De ce sunt atat de melancolica ? Trebuie sa-mi revin, dar totusi parca nu vreau, parca chiar vreau ca o data in viata sa ma bucur de o noapte linistita, fara zbenguieli, fara baieti…Of, ei, lasa ca o sa am timp de asta toata vara, ce mai a venit vacanta, nu trebuie sa uit asta. Asa ca hai sa ne distram !!
Orele trec si nici nu-mi dau seama ca s-a facut déjà 12 noaptea, ei bine pe cine pacalesc cum sa realizez eu asta cand am dansat tota seara cu Hinata, m-am distrat, i-am cunoscut prietenii, care sunt foarte de treaba si mult mai de gasca decat cei de la mine din scoala. Chiar e o petrecre reusita si pana la urma nu cred ca trebuie tot timpul sa beau, bine, bine , recunosc am baut ceva, dar nu cum faceam inainte. Pe cand stau de vorba cu Hinata, vad cum din multime isi face aparitia Naruto impreuna cu Sasuke. Of ce o mai cauta si domnul Moracaonos pe aici, dar pentru prima data il vad ca zambeste, oau nu-mi vine sa cred ca se poate asa ceva, si chiar nu-i sta deloc rau cand zambeste si m-ai ales cum arata in seara asta, parca e complet schimbat, numai e acelsai baiat rigid, parca se comporta cu adevarat lejer si se distreaza cu adevarat. Stop cadru ce tot zici Sakura, cum adica ii sta bine cand zambeste si ca arata bine. Nu-mi spune ca… nu, nu se va intampla niciodata.
Din perspective lui Sasuke:
Nu-mi vine sa cred ca am acceptat sa vin la prostia asta de petrecere, cum am putut sa ma las pacalit, of, of, Sasuke ce se intampla cu tine? Cum sa-l crezi tu pe Naruto ca ar fi o intalnire foarte importanta in care ne-a chemat Hinata si ca ar fi si Sakura cu ea, oricum ce imi pasa mie de fata aia nerecunoscatoare. Normal, in locul unei intalniri importante, care sincer sa recunosc m-a cam speriat, deoarece nu s-a intamplat niciodata ca Hinata sa ne cheme, ada deci in locul intalnirii ce am gasit ? O PETRECRE. Oricum nu e asa de rea, adica totul e organizat chiar tare si se pare ca toti se distreaza de minune. Imi amintesc ca si eu obisnuiam sa fiu asa, sa ma distrez toata ziua, sa ma imbat impreuna cu Naruto, organizam diferite concursuri, unul dintre ele fiind de bautura, iar el castiga. Oricum nu conteaza asta, conta ca ma distram de minune, dar apoi a venit necazul si de atunci nu am mai fost eu, m-am schimbat radical, bine si inainte eram responsabil dar ma si distram si nu eram chiar deloc sever sau rigid, dar cand venea vorba de indatoriile fata de populatia MAYA, ma comportam ca atare. M-am schimbat de cand, de cand, mama mea a murit intr-un accident de masina, cand era in drum spre casa. Eu o asteptam acasa, abia asteptam sa o vad, deoarece era plecata déjà de 3 luni de zile intr-o expeditie pe un munte ciudat unde se gasea o specie de felina care se credea disparuta. Ea trebuia sa se intoarca acasa sa ne povesteasca totul, dar… nu a mai reusit, din cauza unei caprioare, unei amarate de caprioare care a iesit in fata masinii, soferul a luat volan stanga si au intrat intr-un copac, iar mama cum era pe scaunul de langa sofer a murit imediat ce a avut loc impactul. Vestea despre moartea ei a ajuns cam la doua ore dupa accident, cand am auzit nu mi-a venit sa cred, parca tot cerul s-a frant si a cazut asuprea mea, nu mai auzeam nimic din ce imi spunea tata, eu nu voiam sa inteleg si strigam ca nebunul in continuu ca nu e adevarat, ca totul este o minciuna. Plangeam, pentru prima oara in viata me aplangeam cu adevarat, nu ma puteam opri din plans, inima imi era sfasiata in mii si mii de bucatele, nu voiam sa accept nimic, noaptea nu mai dormeam, iar daca reuseam sa adorm aveam numai cosmaruri, aceleasi cosmaruri mereu si mereu: cum era plina de sange si fara vlaga in blestemata aia de masina. Cateva luni de-a randl nu mancam aproape nimic, nu mai dormeam si parca eram fara viata, doctorii spunea ca daca o tineam tot asa in cateva luni de zile o sa mor, eu nu-I bagam in seama, nu-mi pasa ce se va intampla cu mine. Am tinut-o tot asa pana cand intr-o noapte a aprut ea in vis, dar nu era plina de sange era bine, arata exact ca in ziua cand plecase de acasa si mi-a spus ceva care m-a facut sa revin la normal, aproape la normal, mi-a spus: ,, Dragul meu, nu vreau sa te vad cum suferi in fiecare zi cum plangi in fiecare noapte dupa mine, viata merge inainte si la fel trebuie sa mergi si tu.’’ Dupa ce a zis asta a disparut intr-un nor de ceata si din ziua aia nu am mai visat-o chiar daca imi doream sa o vad tot nu puteam. Asa ca incepand cu ziua aia mi-am revenit, i-am ascultat sfatul si mi-am dat seama ca avea dreptate, am iceput sa manac din nou, sa dorm noaptea si in timp m-am insanatosit, eram ca nou. Eh, ce m-ai amintiri, cu toate ca am mers mai departe tot nu pot sa ma distrez la fel de bine ca inanite parca, parca astept un impuls de la cineva, nu stiu de ce… Cred ca ar fi mai bine sa plec, dar nici nu apuc sa plec ca Naruto ma i-a de mana si ma duce inspre o directie. Oh, nu, nu acolo, nu la ea, of Naruto ce o sa-ti fac. Cred ca a-ti ghicit si singuri, ne indreptam cu pasi destul de grabiti spre Hinata si Sakura. Repede imi afisez un zambet pe fata ca si cum m-as distra si gata au si cazut in plasa cu totii. Le salut politicos si incepem sa vorbim. Nici nu ma intereseaza despre ce vorbesc, cand deoadata sunt trezit de vocea lui Naruto:
- Alo, Sasuke , pamantul catre Sasuke, tu macar ne ascultai ?
- Ce? Aaa, da cum sa nu…
- Aha si despre ce anume vorbeam. ma intreaba Sakura
- Poi, nimic important, despre petrecere si altele
- Aha, nu ai fost de loc atent, vorbeam despre balul care v-a urma...si despre partenerii si partenerele pe care ii si le vom invita, imi spune Naruto.
- Nea, nu ma prea intereseaza, oricum nici nu am pe cine sa invit, zic eu plictisit. Oricum eu am sa plec , pa-pa
- Ce, e déjà ora de culcare a domnului Sasuke, aww hai dute repede si puneti pijamalele cu ursultei, bagate in patut si puneo pe maicata sa iti citeasca o povestioara. Ai grija pe drum sa nu se i-a cineva de tine sa sa te faca sa plangi, zice Sakura amuzata, dar si cu o voce ironica
Nemaisuportand ii zic:
- Stii ceva in locul tau nu as m-ai comenta nimic, deaorece daca ma enervez pot sa ma duc sa le spun tuturor cine esti cu adevarat. Nu ma cunosti nici pe departe, nici macar nu-ti imaginezi de ce sunt in stare sa fac si nu-mi e chiar deloc frica sa le spun tutror ca esti om. A inca ceva : MAMA e moarta! tip si apoi plec dezgustat
Din cate observ toti raman fara voce, mai ales Sakura, asa ii trebuie daca se pune cu mine. Plec suparat, spre iesirea din casa lui Naruto, dar sunt oprit chiar de acesta care imi spune:
- Hei, Sasuke. Stii nu trebuia sa te comporti chiar asa cu Sakura, puteai sa ii spui si tu ceva asemanator si gata nimeni nu se mai suporta. Stiu ca esti suparat ca a pomenit de mama ta , dar ea nu stie. Sasuke, acum vorbind foarte serios, vreau sa revii la normal vreau sa fi vechiul Sasuke, care imi era cel mai bun prieten
- Dar inca iti sunt prieten bun si sunt vechiul Sasuke
- Ba nu , nu esti, tipa Naruto suparat. Vreau sa fii cum era inaite sa-ti placa petrecerile, fetele, sa te joci cu ele cum faceai inainte, sa fi din nou distractive, sa zambesti, sa fi vesel nu tot timpul rigid si sever sic el mai important sa-mi fi din nou PRIETENI. Sa fi aproape langa mine, sa nu te mai crezi superior sau matur pentru ca nu esti adult, inca esti adolescent si ai tota viata inainte sa fi asa cum esti acum, trebuie sa te distrezi ca asa fac adolescentii din ziua de azi si stii cine e de aceasi parere cu mine?! MAMA ta, ea singura ti-a zis sa mergi inainte cu capul sus si sa-ti revii, sa fi tu insuti, nu alta persoana care vor altii sa fi. Sasuke te vreau inapoi, toti vrem asta.
Raman stupefiat cand aud tot ce imi zice Naruto, mama, mama ar fi vrut asta? Nu mai suport, nu stiu ce sa mai fac sar in bratele lui Naruto si ii zic
- Bine, o sa ma gandesc in noaptea asta. Sa stii cai foarte mare dreptate… Mersi, mersi pentru ca ai fost tot timpul cu mine si nu m-ai judecat si nici nu m-ai parasit dupa cate ti-am facut. Ne vedem maine si iti promit ca o sa fiu iarasi eu
- Bravo, frate.



  Iubire de demon - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 10:53

a fost super insa daca Sasuke mai tipa odata la Sakura il omor . Hai cu nextu

ps. prima
  Iubire de demon - Pagina 2 544217   Iubire de demon - Pagina 2 544217   Iubire de demon - Pagina 2 544217   Iubire de demon - Pagina 2 544217   Iubire de demon - Pagina 2 544217   Iubire de demon - Pagina 2 348112   Iubire de demon - Pagina 2 348112


  Iubire de demon - Pagina 2 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 21:37

O, ce frumoasa a fost ultima parte sad
Multumesc mult de anut iubita! in love
Vad ca totusi se leaga ceva intre ei doi, stii cum se zice "Intre dragoste si ura e un singur pas" si ma bucur ca este invers, in cazul asta dap !
Nu pot sa zic decat ca imi place mult capitolul si abea astept nextul. kiss hi!


  Iubire de demon - Pagina 2 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Iul 2012, 01:26

G-E-N-I-A-L! GE-NI-AL! geniall:X:X:X super tare capitolul:X Nu imi place ca sasuke este asa...
Vreau sa fie un sasuke pervers care sa se de-a la sakura si si-i faca cateva chestii perverse de care sa pot rade cand citesc..
CICA?? o ameninta pe Sakura? fugi nene d'aici! ca daca spi cuiva ca e om te pap cu tot cu ochii aia frumosi ai tai!
deci...concluzie domnule Uchiha si Domnisoara Lola!
1.Uchiha-nu te crede superior
2.Lola mersi ca m.ai anuntat si mai vreau sa ma anunti inca o data!
cum ti-am mai spus ador ficul tau si tine-o tot asA
V-am pupat si noapte bunaa>:D<
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Iul 2012, 10:10

buna am trecut si eu pe la ficul tau si mi se pare absolut GENIAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! in love in love in love cat de super pote sa fie nu am alte cuvinte care sa exprime sau mai bine spus sa-l caracterizeze mai bine decat genial, super mega ultra hiper frumos si foarte captivant. daca nu te superi cand pui next-ul poti te rog sa ma anunti si pe mine puppy eyes in orice caz vreau next-ul cat de curand posibil bafta si spor la scris kiss kiss !!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same m  Iubire de demon - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Aug 2012, 11:12

O sa pun next-ul la inca 2 comm-uri



  Iubire de demon - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Aug 2012, 14:31

uite inca unul imi place ficul tau e genial kiss
astept cu nerabdare nextul
te-am pupat spor la scris si idei happy


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 15:12

Hei!Hei!Hei! Am aterizat si eu pe aici .... Doamne ce proasta sunt si eu, adica abea acum am aterizat si eu pe aici?!?!?!
Ok deci imi place ficul tau.... sper sa il continui si
Te rog frumos sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul!
THX!
SO I WAITIND!!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]  Iubire de demon - Pagina 2 4tpttl[/img]









Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 14:32

Cap VII:
Din perspectiva Sakurei:
- Ups! Cred ca am zis ce nu trebuie. zic ironica
IN momentul acela isi face aparitia Naruto care imi spune:
- Da chiar ai zis ceva ce nu trebuia, mama lui Sasuke chiar a murit acum 1 an. De atunci el s-a schimbat radical si este chiar opusul a ceea ce era inainte.
- Aaa, imi pare rau, nu am stiut credeam ca a zis la nervi totul.
- NU trebuie sa-mi cer mie scuze,spune-i lui asta. Daca vrei sa-l cauti du-te la el casa, sta la o strada distant de casa mea.
- Bine, mersi Naruto.
Imi i-au ramas bun de la Naruto si Hinata si ma grabesc sa ajung acasa la Sasuke. In vreo 5 min ajung la el acasa, sun la sonerie si imi raspunde un baiat care seamana cu Sasuke, numai ca este putin mai inalt, iar parul sau este cu mult mai lung. Acesta ma saluta, ma intreaba cine sunt sip e cine caut. Eu ii spun ca sunt o prietena de a lui Sasuke, Sakura, si ca il caut pe acesta. Acesta imi spune:
- Sasuke nu e acasa, e plecat. Apropo eu sunt fratele lui mai mare, Itachi.
- Aaa, imi pare bine de cunostinta, dar ai putea sa-mi spui unde a plecat?
- Sincer, chiar nu stiu, dar cred ca este la lacul din parc.
- Mersi mult de tot. Pa-pa!
Deci, Sasuke s-a dus in parc, mersi frumos, acum iar trebuie sa-l caut. Dupa o vreme de cautari febrile, reusesc sa dau de Sasuke langa marginea unui lac imens in care se reflecta regina noptii, luna. Nu ma mira ca a venit Sasuke aici, este foarte frumos si linistea domina acesta, acesta lumea paralela. Niciodata nu m-au interest lucrurile de genul asta,nu m-a interest lumea incojuratoare sau tota frumusetea ei, ma interesau decat petrecerile, baietii si multe altele, insa acum imi dau sema cat de multe am pierdut si cat de frumoasa poate fi natura si cat de multe ne ofera. Adica daca stau sa ma gandesc niciodata nu am fost atat de melancolica si atat de atrasa de mediul inconjurator, de cand am venit aici, si de cand i-am cunoscut pe Sasuke si Naruto. Parca, parca m-am schimbat, fiind atrasa de gandurile mele nici nu observ cum Sasuke se ridica si se indreapta catre mine. Off, super Sakura tu trebuia sa vi la el, nu el a tine, oricum faptul consumat e consumat, acum cel mai greu lucru: sa-mi cer scuze, dar cum s-o fac… Ehh,hai Sakura stiu ca poti, hai ca daca nu zici ceva acum o sa , o sa plece si dupia iar va trebuii sa-l urmaresti, deci…
- Aaa, Sasuke, stii…eu… Imi pare rau de ce s-a intamplat, adica nu stiam ce s-a intamplat cu mama ta, mi-a spus Naruto totul, bine aproximativ totul. Deci scuze nu am vrut sa te supar si scuza-ma pentru datile in care am fost cam artagoasa si rautacioasa, asa sunt eu cateodata. Vrei sa o luam de la inceput si sa ne cunoastem mai bine?
- Pai, daca o iei asa si iti cer scuze, sigur.
Oau baiatul asta chiar mi-a zambit si mi se pare mie sau chiar a fost ironic, oau nu se poate. Stiti ceva de cand il cunosc pe Sasuke, nu am observant cat de frumos e, mai ales cum razele lunii ii mangaie fata palida, iar ochii sai sunt ata de intunecati si atat de usor te poti pierde in ei, iar daca te uiti mai adanc parca ai vedea cerul noaptea plin de stele. Ei, ei Sakura, nu pot sa cred dar tu… insa nu-mi pot termina gandul Ca sasuke ma intreaba de ce ma uit asa la el si daca am patit ceva. Ma rosesc putin in obraji si ii zic ca nu e nimic. Cred ca am stat ore intregi si am depanat povesti din copilarie, cate prostii am facut la viata sis pre mirarea mea domnul ,, perfect’’ a facut mai multe decat mine, nu-I correct. Se pare ca Sasuke inainte era exact cum sunt eu acum, in plus foarte pervers, eiii nu m-as deranja daca si-ar reveni. Oricum din cate am inteles vrea sa redevina vechiul Sasuke, mai apoi mi-a povestit de mama sa foarte multe lucruri, cred ca a iubit-o foarte mult intrucat o lacrima i se prelinge incet pe obraz insa si-o sterge incet pentru a nu vedea. Aww, ce dulce e, cred ca o sa incep sa ma intelg chiar foarte bine cu acesta poate o sa devenim prieteni foate buni, he he poate si mai mult, dar pentru moment nea, ce naiba am iubit. Aoleu, Sasori nu am mai vorbit cu el de multa vreme cred ca m-a sunat de un million de ori, insa cand imi verific telefonul nici un apel, ciudat. Aoleu, cat e ceasul déjà e 4, trebuie sa plec acasa, ii spun lui Sasuke vestea cea proasta, iar acesta se ofera sa ma conduca acasa , dragut din partea lui, accept destul de bucuroasa si apoi ne indreaptam cu pasi lenti spre ,, casa mea’’, adica la Hinata acasa. Dupa o vreme ajungem acasa la Hinata imi i-au ramas bun de la Sasuke, dar nu inainte de a-l pupa pe obraz si a-i multumi. Acesta ramane putin surprins de gestul meu si apoi pleaca. Intru in casa si apoi merg in camera, sunt atat de fericita, dar nu stiu de ce, zambesc intr-una si nu ma pot abtine, iar in capul meu il vad numai pe Sasuke si ma intreb oare de ce l-am pupat pe obraz?! Ii spun tot ce s-a intamplat Hinatei, acesta ramane uimita, dar imediat afiseaza o fata banuitoare si ma intreba daca nu cumva am ratat ceva din povestea mea. Eu ii spun ca nu, dar zambetul meu ma da de gol, si pana la urma ii spun ca l-am si sarutat pe obraz. Acesta ma intreaba de ce am facut asta, iar eu ii spun ca nici eu nu stiu. Off, se pare ca Hinata nu prea e fericita de ce am facut, cred ca nu-l place deloc pe Sasuke. Insa dupa cateva minute Hinata incepe sa rada in hohote si imi spune ca ar fi trebuit sa imi vad fata, imi spune ca e super fericita pentru mine si apoi face o fata perversa si zice ca poate eu si Sasuke o sa fim impreuna, mai stii. Oh, doamne acum cateva minute aveam impresia ca tocami Hinata nu ma sustinea si nu se bucura pentru mine, dar afurisita a facut intetionat ca sa vada cum reactionez. Asa am stat si am vorbit pana la 8 dimineata despre Sasuke si am aflat ca Hinata il iubeste pe Naruto, eram asa de sigur, insa imi pare rau ca tampitul de Naruto o place pe fata aia fitoasa, Ay.., Ayumi, nu stiu ce o vedea la ea, desigur e draguta dar nu e HINATA. E lasa ca vad eu cum fac sa-I deschid ochii lui Naruto, dar pana atunci trebuie sa nu-I dau impresia lui Sasuke ca-l plac, deoarece el ma crede doar o prietena, pentru moment. Nu mai apuc sa imi continui gandurile, ca mos Ene mi-a facut o vizita si am cazut prada viselor. Eu cu Hinata ne trezim cam pe la ora 4 dupa-amiaza, cand vedem cat e ceasul , imi fac repede bagajul si plec la mine acasa, in lumea oameilor, mai ales ca peste 3 saptamani avea sa fie ziua mea. La portal imi i-au ramas bun de la Hinata si ma indrept spre casa, dar inainte de a intra pe usa sunt orpita de o persoana ce ma i-a in brate, acea perosana era chiar….

Intr-un sfarsit am adus si eu next-ul, credeam ca nu o sa mai comenteze nimeni pentru ca sincera sa fiu eu puteam sa postez cap asta de multa vreme, dar m-am gandit ca vreau si eu mai multe comm-uri ca pana la urma daca nu il urmareste mai nimeni nu prea are rost sa-l continui. DAR... nu ma pot abtine sa nu il continui ca am prea multe idei. Va pup si va astept cu comm-uri in legatura cu cap asta : cu ce v-a placut sau ce nu v-a placut, etc.



  Iubire de demon - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 16:00

era chiar chiar cine era zi ca te bat   Iubire de demon - Pagina 2 621493 da next-ul repede ca mor   Iubire de demon - Pagina 2 277621


  Iubire de demon - Pagina 2 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 17:30

Hei!Hei!Hei! Ms ca m-ai anuntat si imi place acest nou capitol!!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]  Iubire de demon - Pagina 2 4tpttl[/img]









Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 16:39

IUBIREEEE! Imi cer mii de scuze ca am intarziat asa mult! Imi cer asca scuze! Sunt asa o proasta!

Pun pariu ca cel care a imbratisat'o a fost Sasori... Hinata, Naruto si Sasuke sunt in lumea paralela nu? well? awesome right? Merci kiss ca nu ai incetat sa ma anunti, nu am avut chef ... am fost intr'o perioada in care m'am oprit de citit ficuri si m'am concentrat pe animeuri/ chat si alte prostii...

SA MOR! E asa superb! in love Ai un loc in My Top Ficuri (top 15, nu stiu exact cate ficuri am citit/ citesc) .....
Hai hai... acum vorbit pe tema "your fic" si pot spune ca ma fascineaza pana in maduva oaselor ...

Cele 2 capitole (cel la care am intarziat cu comm si asta) sunt superbe, mirifice.
Mai vreau ceva de la tine, daca nu e cu suparare. Oare ce poate fi? Vreau sa aduci nextul si sa ma anunti in continuare, asa cum o faceai pana acum love.


Mely a retrecut pe aici si e gata de actiune hi!


  Iubire de demon - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 16:54

hello imi pare rau ca am ajuns asa de tarziu
capitolul a fost suuuuper mi-a placut la nebunie
ce mai astept next ca mai repede
te-am pupat dulce spor la scris si idei kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 13:24

ce?????? cum adica sa nu-l continuii?huh? huh? huh? huh? huh?
nici nu pot sa-mi imaginez un asemeanea lucru
este prea superb ca sa nu-l continuii kiss
Ps: vreau nextul repede sa vad cine o i-a in brate pe sakura:o3: kiss


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same m  Iubire de demon - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 15:12

Acest capitol este dedicat scumpei mele prietene MeLyNa kiss(p.s: Mely si mie imi plac la nebunie ficurile tale, mai ales ,,Amintirile uitate''). Scuze ca nu am mai comenatat la nici un fic dar chiar nu pot pentru ca sunt la tara si scriu de pe laptopul unei prietene. Sper sa va placa next-ul

Cap. VIII:
La portal imi i-au ramas bun de la Hinata si ma indrept spre casa, dar inainte de a intra pe usa sunt oprita de o persoana ce ma i-a in brate, acea perosana era chiar Sasori. Oh Doamne, de cand nu l-am mai vazut mi-a fost dor de el, dar…, eu in loc sa-l sun, sa-i spun ca sunt in regula sau ca mie dor de el, m-am gandit doar la Sasuke… Nu, nu pot sa-I fac asta lui Sasori, adica el nu m-a inselat niciodata si ma iubeste mult, iar eu in loc sa-i ofer iubire inapoi, eu,eu… ma gandesc la alt baiat. Of, el cu ochii lui intunecati si misteriosi, ce te poti pierde atat de usor. NU Sakura! Gata tu ai un iubit déjà pe care il iubesti foarte mult, asta cred… Oricum sunt acasa, trebuie sa ma gandesc la ziua mea mai sunt doar 3 saptamani amarate. Am atatea de organizat, trebuie neapaart sa o chem maine pe Hinata pe la mine , ca sa ne facem planurile pentru petrecere. Insa gandurile imi sunt intrerupte de vocea dragastoasa a lui Sasori care imi spune:
- Mi-a fost asa dor de tine. Unde ai fost? Am fost tare ingrijorat.
- Aaa… pai am fost plecata la bunicii Hinatei care locuiesc la marginea Konohai si acolo nu este semnal, asa ca nu am putut sa te sun. Imi pare rau. Mda, bravo Sakura, acum il mai si minti, bine aproape ca semnal chiar nu aveam…
- Atunci nu-I nimic, dulceata mea.
Apoi ma saruta dulce pe buze si imi spune sa am grija de mine si ca ne intalnim maine ca are o surpriza pentru mine. Awww, cat de dulce poate fi, iar eu… sunt asa de infidela. Gata cred ca ar trebui sa ma gandesc foarte bine ce simt eu pentru Sasuke si ce simt pentru Sasori, pentru ca nu vreau sa-l fac pe Sasori sa sufere din cauza mea. Imi iau la revedere de la acesta si intru in casa unde ma asteptau parintii mei. Insfarsit au venit si ei acasa, ce dor mi-a fost de ei. Ii sar in brate mamei si tatei, acestia ma saruta pe frunte si imi zic ca au ceva de discutat cu mine. Ooo nu, nu-I de bine. Oare ce vor?!
- Sakura stim ca mai este putin pana la ziua ta, insa a aparut o problema si nu vom putea veni, dar ca sa ne rascumparam vina te vom lasa sa-ti ti petrecere aici, acasa. Si ve-ti putea sta pana la ce ora vreti pentru ca noi ne vom intoarce abia a doua zi pe la 4 dupa-amaiza. Sa nu crezi ca facem asta doar din cazua faptului ca nu o sa fim noi acolo, dar si din cazua faptului ca meriti cu adevarat.
- Daa, cat de tare, multumesc mult de tot. Va iubesc mult !!!
Nu pot sa cred cat de buni pot fi ai mei, adica sunt trista ca nu vor putea fi la ziua mea, dar sa ma lase sa-mi oragnizez ziua la mine acasa e prea tare, sunt prea buni. Trebuie neaparat sa-i spun si Hinatei. Ma scuz in fata parintilor si apoi plec in camera pentru a o suna pe Hinata. Formez repede numarul Hinatei si astept sa raspunda. Off, Hinata hai raspunde ca e important! Unde naiba iti ti telefonul, ce naiba tocmai acum incepi sa semeni cu mine! Dupa vreo 2 min de sunat in continuu insafrsit imi raspunde cu un ton plictisit si lipsit de viata:
- Alo, da. Ce vrei Sakura?
- Aha asa se raspunde cu fata care isi va tine petrecre la ea acasa si care se gandea sa te cheme, dar acum nu mai e asa de sigura ?! intreab ironica
- CEE!!! De ce nu mi-ai spus asta de la inceput, daca incepeai si tu asa nu mai aveam tonul asta. Deci… ma inviti da ?!
- Normal prostuta, eram curioasa ce reactie vei avea si sincer cred ca nu mai aud bine cu urechea stanga din cauza unei personae careia nu-I voi pomeni numele, Hinata.
- Aha, da, da nu pomenisi numele decat asa putin. Oricum revenind la subiectul important: PETRECERE LA TINE ACASA !!! Iee… Da chiar pe cine vei invita?
- Poi ma gandeam la toti colegii din clasa, aproape toti, pe tine, pe Naruto, pe Sasuke si bineinteles si pe Sasori. Tare as vrea sa ii invit si pe prietenii tai demoni, dar ce sa fac, ei nu pot afla ca sunt om…
- Aha, pe Sasuke, parca nu-l suportai…
- Alooo, ai uitat ce am vorbit aseara, cum incepeam sa ma indragostesc de el?! Chiar asa uituca ai devenit?
- Nu ma nu glumeam.
Asa continui sa vorbesc cu Hinata cam doua ore sa zic, normal am vorbit in ce sa ne imbracam, ce cadoua imi va lua, cum eu voi fi surprinsa cand mi-l va da si tot asa. Ehh, abia astept ziua de maine. De ce ?? Pentru ca maine voi primi o surpriza de la Sasori, iei! Oare ce o fi? Asa adorm cu intrebare ce nu-I puteam gasi raspuns: Care e surpiza?
A doua zi sunt trezita de telefon ce suna neincetat. Off, doamne sa vada ala ce injuratura o sa-i trag de o sa ma tina minte toata viata. Cand ma uit sa vad cine ma suna era Sasori. Ii raspund, iar acesta imi zice ca intr-o ora sa fiu gata ca v-a fi in fata usii. Cand aud, ii raspund cu un simplu bine, inchid, si apoi incep sa tip. Cum adica intr-o ora sa fiu gata, nu am timp ce naiba nu stie si el ca ma trezi abia acum. Of, ce ma fac? In ce ma imbrac? Insa nu reusesc sa-mi raspund la intrebare ca intra mama val vartej in camera, intreband speriata daca am patit ceva. Eu ii spun totul, iar aceasta imi zice sa-mi fac repde un dus, iar dupa ce termin sa vin la ea in camera. Nici nu mai stau pe ganduri imi fac dusul, iar in 15 min eram déjà gata. Intru sfios in camera mamei, cate amintitri am aici, cum ma jucam in fiecare seara cu mama si tata, cum adormeam in patul lor imens, iar mama imi citea cate o poveste ce ma trimitea in lumea fanteziei si cum mama imi povestea despre Lumea Maya. Ahh, chiar as vrea sa o intreb de unde stie atat de multe, dar lasa ca o inteb cand ma intorc acasa. In fine, revenind la realitate, o vad pe mama cum scoate dintr-o cutie frumos ambalata o rochie, si ce mai rochie. Este asa frumoasa, asa sa v-o descriu putin ca sa nu ramaneti complet in umbra. Deci, era o rochie lunga cam de o palma deasupra genunchilor, nu avea bretele, era de culoare albastra, un albastru marin, in jurul taliei avea legat un cordon alb care se termina in doi ciucuri albi si pufosi ca bulgarii de zapda si cam atat. Adica nu pot explica totul in cuvinte cat de frumoasa este, dar imi place la ea ca e simpla nu impopotonata ca alte rochii. Sunt trezita din starea din visare de vocea suava a mamei care imi zice:
- Rochia ar fi trebuit sa fie pentru ziua ta, era un cadou de la mine, iar tatal tau iti cumparase un medallion din argit cu un pandantiv in forma de cheia sol si niste cerei asortati. Dar, din cate vad eu cred ca ai mai mare nevoie de ele acum. Deci hai imbricate repede ca nu mai e mult si vine Sasori.
- Multumesc mama. Te iubesc!
Sar in bartele mamei si o pup pe obraz, cat de buni pot fi parintii mei si intelegatori, of ii iubesc atat de mult. Dar i-a stai putin cat e ceasul, cand ma uit la telefon era ora 11 dimineata, mai era cam o jumate de ora si trebuie sa soseaca Sasori. Ma imbrac repde in rochie daruita de mama, imi pun medalionul si cerceii de la tata, iar in picioare imi iau niste sandale cu tocul destul de inalt, care erau argintii. Excat cand eram gata, suna cineva la usa, normal Sasori. Ii deschid politicos, il invit putin in casa, unde acesta o salute pe mama si apoi plecam. Toata ziua ne-am plimbat prin magazine, am stat la o terasa am mancat o inghetata, am baut un suc, am vorbit, iar spre seara Sasori imi spune ca abia acum incepe surpriza cea adevarata. Abia acum?! Dar e déjà ora 7 jumatate, ce-ar putea sa fie acesta mare surpriza. Sasori comanda un taxi pentru a ne duce in parc. In parc, pe bune acolo e surpriza? Gandurile imi sunt intrerupte de Sasori care imi zice sa-l urmez, dar inainte de asta ma pune sa-mi leg o esarfa la ochii, pentru ca totul sa fie o surpriza. Cand ajungeam in acel loc, Sasori ma pune sa-mi dau esarfa jos, iar cand vad ce era raman….



  Iubire de demon - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 15:12

Sunt prima, sunt prima!
Ce sa spun? Mi'a placut extraordinar de mult capitolul si multumesc ca ma anunti de fiecare data, ti'am zis ca imi fac timp chiar daca nu am disponibil si asa am facut, oricum am prea mult timp si mi'l ocup cu cititul ficurilor si a Jocurilor Forumiste.

Vreau next draga, vreau sa iti vad ce iti mai "Pute" mintea.

Spor la scris si la idei multe, multe sa ne faci viata frumoasa!


  Iubire de demon - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.


Ultima editare efectuata de catre MeLyNa12 in Mar 07 Aug 2012, 15:37, editata de 2 ori
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 15:34

  Iubire de demon - Pagina 2 Ok_4214 - Sakura si parintii ei
  Iubire de demon - Pagina 2 SasoriandSakura1 - Sasori si Sakura



  Iubire de demon - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 15:39

ce frumooos kiss m-am indragostit de ficul asta genial love astept nextul cat mai repede
te-am pupacit kiss
spor la scris si idei kiss happy2 happy2 happy2
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 17:44

offff cat suspans huh? huh? what?lol! vreau nextul curand ca nu mai pot aici !!!!!!!!!!11 si app ficul asta e suuuuuuuuper tare in love in love


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same m  Iubire de demon - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 18:46

He!Hei!Hei! Imi place ca ai adus next-ul minunta!!
iIl astept pe urmatorul!!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]  Iubire de demon - Pagina 2 4tpttl[/img]









Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 23:25

Tarziu ajung si eu pe aici, scuzele mele.
Mi-a placut mult capitolul, in love adica Sakura s-a indragostit de Sasuke si nu stie pe cine sa aleaga think iar acum ne tii in suspans biciuitor
Vai de tine daca nu aduci nextul cat mai repede biciuitor kiss


  Iubire de demon - Pagina 2 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 12:05

Am adus si eu next-ul intr-un sfarsir. Scuze ca a durat asa mult dar am fost cam ocupata si abia ieri seara am scris cap. Oricum sper sa va placa kiss

Cap, IX:
Am ramas masca. Nu pot sa descriu in cuvinte cum ma simt cand am vazut ce a facut Sasori. Cred ca sunteti cu totii curiosii si aveti in cap mii si mii de intrebari de genul: ce se intampla? ce vad? sau ce a facut Sasori asa de special incat m-a lasat masca? Ei bine, poate pentru voi nu este asa de special sau deosebit, dar pentru mine da si de asemenea si un gest foarte frumos. Gata, gata nu va mai lasa in suspans. Deci, Sasori a pregatit o masa de doua personae pe marginea cel mai frumos lac din Konoha. Masa era frumos randuita, cu tot cu tacamauri, toate cele si desigur niste delicatese de iti lasau gura apa. Si asta nu-I tot, cred ca de aici se poate vedea cel mai bine apusul, mai ales ca dupa acest lac se intinde o padure deasa si nesfarsita, ceea ce face totul sa para atat de misterios si feeric. Imi place la nebunie si drept recompense pentru ce a facut il sarut delicat pe buze pe Sasori. Dup ace imi raspunde la sarut acesta sfios ma invita la masa si incepem sa gustam din acele delicatese.In timp ce mancam am vorbit despre multe lucuri, am ras ne-am simtit de minune. Insa surpriza nu se termina aici, deoarece Sasori imi daruieste un trandafir rosu, precum sangele si apoi ma conduce pe un deal din apropierea lacului de unde am privit amandoi imbratisati minunatul apus al soarelui. Ce zi perfecta, cred ca nici un baiat in viata mea nu mi-a facut o surpriza mai mare ca acesta, m-a facut sa ma simt iubita, frumoasa si protejata. Cu toate acestea nu inteleg de ce in adancul sufletului mi-as fi dorit ca in loc de Sasori sa fie Sasuke. El sa-mi facut acesta surpriza, el sa ma i-a inbrate si sa ma tina strans in brate sa nu-mi mai dea drumul niciodata. Adica chiar apreciez tot ce a facut Sasori pentru mine, dar… Of, de ce trebuie sa fie totul asa de greu. Sasori observa ca sunt putin nelinistita si ma intreaba daca ma simt bine, iar eu ii raspund printr-un simplu da. Cam dupa o ora de l-a apusul soarelui Sasori ma conduce acasa. Pe drum nu am scos nici un sunet, ma simteam si ma simt vinovata, adica el ma iubeste, iar eu in loc sa-l iubesc si sa ma bucur de momentele petrecute cu el , eu ma gandeam la Sasuke si imi doaream ca in locul lui sa fi fost Sasuke. Cand am ajuns acasa, care a fost un drum lung care parca nu se mai termina, Sasori m-asarutat usor pe buze si imi spune noapte buna. Eu ii urez la fel si intra grabita in casa, acolo ma intampina mama care ma intreaba cum a fost. Eu ii spun ca a fost foarte frumos si adaug ca vreau sa vina putin cu mine in camera, deaorece vreau sa vorbesc ceva cu ea. Acesta accepta putin mirata. Dupa vreo 10 min, isi face aparitia mama in camera. Cred ca va intrebati de ce am chemat-o, ei bine vreau sa stiu totul in legatura cu rasa MAYA si de unde stie de ea si… sa-I spun ce se intmapla cu mine, pentru ca sincer nu mai suport. Adica acum chiar nu am pofta sa o sun pe Hinata sa-I spun, parca simt nevoia sa-I spun mamei asta, mai ales ca mama e foarte intelgatore, probabil cea mai buna mama din lume asta.
- Mama vreau sa vorbim ceva…
- Da draga mea, te ascult.
- Ei bine sa incepem cu inceputul… De unde stii atat de multe lucururi despre lumea MAYA, adica stiu prea bine ca nu sunt niste simple povesti inventate de tine, mama.
- Ah,... poi stii draga mea… Defapr ce te-a apucat sunt doar niste povesti de adormit copii, normal ca nu sunt inventate de mine ci de altii, si eu ti le spun asa cum mi le spunea si mie mama mea…
- Ba nu mama, de ce ma minti? Ce ascunzi de nu vrei sa-mi spui? Zimi te rog
- NU ASCUND NIMIC, tipa acesta si incepe sa planga. De ce nu ai incerdere in propia ta mama. CE te afce sa crezi ca ar exista o asa zisa ,, lume MAYA’’
- TU, mama. Pentru ca de fiecare data cand imi povesteai despre aceasti ,, MAYA’’, parca traiai tot ce spuneai si deveneai melancolica, ca si cum ar fi fost niste amintiri. Si cum se face ca nu mi-am cunsocut nicioadat bunicii din partea ta ?
- Pentru ca, buncii tai nu au fost nicioadat de accord cu casatoria mea cu tatal tau si nu au vrut sa mai auda nimic de mine si nici de tine. spune plangand
- Aaa, scuze mama u voiam sa te fac sa suferi, imi pare rau sincer. Nu mai conteaza, poti pleca sa te linistesti
- Bine, noapte buna…, poate o sa-ti spun adevarul odata, spune acesta in soapta fara ca eu sa intelg ce a spus
Tot nu o cred, sigur e ceva putred la mijloc de nu-mi spune. Ar trebui s afac niste cercetari si sa-I caut pe parintii mamei mele, poate ei imi vor spune ceva, sper. Dar mai intai am sa ma culc, si maine dimineata o sa merg in camera mamei dupa ce pleaca si am sa-I scotocesc printer lucruri in speranta ca voi gasi ceva… Stiu ca nu e bine ce fac, dar vreau sa stiu tot adevarul, iar daca nu vrea sa mi-l spuna de buna voie, atunci il voi descoperi eu singura.
A doua zi de dimineata m-am trezit cam pe la ora 9, foarte devreme pentru mine, dar nea nu mai am rabdare vreau sa aflu tot adevarul legat de mama si de cum stie ea de lumea MAYA. Ma furisez in camera mamei si observ ca aceeasta déjà please la service, ceea ce e foarte bine pentru mine. Pana la urma ma decid sa ma intorc in camera mea ca sa-mi fac ,, siesta’’ de dimineata, apoi sa merg sa servesc micul-de-jun si abia apoi o sa incep sa cercetez camera mamei. Cam dupa o ora dup ace am reusit si eu sa termin de mancat, ceea ce a durat mult pentru ca nu aveam nimic de mancat in frigider sia trebuit sa merg la magazine ca sa cumpar ceva, am mers in camera mamei si asa a inceput cautarea. Am cautat prin toate locurile posibile, prin toate ascunzisurile si nu am gasit absolute NIMIC, adica totul e curat si bine aranjat, nici macar o amintire de la bunicii mei. Dar, dar, .. trebuie sa fie ceva, orice. Exact cand vrea sa renunt la cautare sis a dau verdictul final, ma impiedic de ceva. Ce naiba de podea?! Adica e doar un covor cum naibii sa ma impiedic de el. Dar, cand cercetez locul pricinii observ ca era ca un fel de damb pe care nu l-am mai observant pana acum. Dau repede covorul la o parte si observ ca acel damb era defapt o trapa secreta ascunsa in podea. Cand incerc sa o deschid observ ca era incuiata. Da foarte bine Sakura, insfarsit cand ai gasit sit u ceva important tocmai atunci sa ,, te inceci ca tiganul la mal’’. Bine atunci aplic planul II o astept pe mami si o pun sa-mi spuna tot adevarul, de adata asat chiar nu mai are cum sa ma refuze.
Pe la ora 17:00 isi face aparitia si mama incarcata cu foarte multe plase, sigur trecuse pe la niste magazine de haine si nu s-a abtinut sa-mi cumpere rochii sau mai stiu eu ce, dar nu s-a uiatat nici pe ea sunt foarte sigura. Oricum, o intampin fericita si ii spun ca ar trebui sa mancam si noi ca mie cam foame. Acesta nici nu mai sta pe ganduri ca se apuca sa pregateasac masa. Dupa o masa copioasa ii spun din nou mamei ca as vrea sa vorbesc ceva cu ea, insa de data asta la ea in camera, gasind scuza ca la mine era cam murdara. Acesta accepta fara sa ezite si fara sa banuiasca ceva, cred. Ajunse in camera ne asezam amandoua pe pat si o rog pe mama sa imi spuna adevarul, acesta ezita putin si zice ca nu este nu are nici un secret. Cand aud asta dau covorul la o parte si ii arat trapa secreta, cand vede asta ofteaza incet si zice:
- Bine se pare ca nu se mai poate pastra secrretul… Adevarul este ca eu si cu tatal tau suntem din familia regala a lumei MAYA, insa cand te-ai nascut tu, am hotarat amandoi sa-ti blocam transformarea imediata ca sa duci o viata normal, una fara griji in care toti sa nu aiba asteptari de la tine. Am vrut sa fi o fata normal, sa fi fericita draga mea, iar bunicii tai sunt niste ,, oameni’’ foarte buni, grijulii si cumsecade. Ei te iubesc foarte mult, de aceea ca sa puteam pleca din lumea MAYA sis a traim aici fericitii in lumea oamenilor impreuna cu tine le-am promis ca le voi trimite poze in fiecare an cu tine, note pe care le iei de la scoala, etc…
Cand am auzit totul am ramas masca deci si eu sunt un demon-pisica impreuna cu Hinata, asta insemana ca as putea fi cu Sasuke, pentru ca inainte nu aveam cum sa fiu cu el intrucat eu eram om, bine singurul lucrur care ar intervene ca eu sa fiu cu el este ca EL NU MA PLACE, ma considera doar o prietena buna. Cred ca r trebui sa-I spun si eu mamei totul, insa cand deschid gura sa-I spun ceva acesta ma intrerupe spunand:
- Iar cheia de la trapa acesta este chiar lantisorul meu.
Se ridica incet de pe pat, isi da lantisorul jos si i-a pandativul care era defapt o cheie si deschide trapa. Apoi ma chema si pe mine si coboram incet niste scar ice erau destul de inguste. Dupa cam vreo 5 min de coborat ajungem intr-o incapere destul de incapatoare unde erau foarte multe poze, cred ca parintii mamei si tatalui meu, chiar si poze cu mama si tata pe cand traiau in MAYA. Pe acolo mai erau si alte poze cu copii si alte familii regal printer care era o poza mai mare in care erau parintii mei, eu –in bartele mamei- si inca doua familii, cu doi copilasi draguti, unul cu parul blond si putin ciufulit si altul foarte dragut cu parul negru intunecat. Am intrebat-o pe mama cine erau oamenii din aceia, iar acesta im spune in tocmai:
- Pai erau cei mai buni prieteni ai nostril , deasemeanea de familie regala, cei care au copilul blond sunt familia Uzumaki, iar pe copil il chema Naruto, iar ceilalti sunt familia Uchiha, iar pe copilul lor il chema Sasuke.
Cand aud nu-mi vine sa cred copii aia doi erau chiar Sasuke si Naruto deci noi ne puteam cunoaste de mici, insa mama si tata au vrut sa plece. Stai putin, daca mami si tati fac parte din familia regala din lumea MAYA si sunt demoni-pisica, atunci si eu sunt un demon pisica, chiar unul printesa. Cat de tare!
Mai stam putin pe acolo, imi vad bunicii, mama imi povestet totul despre ei si depanam mult amintiri. Dup ace terminam inchdem trapa la loc si ne ocupam locurile pe pat. Nu mai suport tensiunea trebuie sa-I spun mamei ca si eu am fost in lumea MAYA si ca mi-a placut si ca as vrea sa ne mutam acolo sis a locuim acolo, mai bine zis. Deci am sa-I spun totul. Asa incep sa-I explic mamei totul cum ca Hinata, prietena mea cea mai bun ape acre mama o cunoaste, este un demon-pisica, insa acesta nu pare deloc surprinsa. De ce ? Pentru ca stia déjà ca e demon, ii spun cum am mers in lumea MAYA si cum de mi-a placut totul, cum i-am cunoscut pe Naruto si Sasuke, bine si cum am inceput sa ma indragostesc de Sasuke. Chiar am intrebat-o ce sa fac in legatura cu Sasori, daca sa mai stau cu el sau sa ma despart de el ca sa-l nu fac sa sufere. Acesta mi-a spus sa-mi urmez inima si daca acesta imi spune ca m-am indragostit de Sasuke si ca nu-l mai iubesc pe Sasori, atunci sa ma despart de acesta si sa fac tot posibilul sa incerc sa fiu cu Sasuke. Asa am discutat noi toata ziua despre viata mea si despre viata alor si tot ce s-a intamplat, si l-a sfarsitul zilei cand a venit si tata acasa, mama i-a spus ca am aflat totul si defapt staim aproape totul de mult si ca noi doua am hotorat sa ne reintoarcem in lumea MAYA . Spre surprinderea mea tata a fost de accord imediat, recnoscnd ca I s-a cam facut dor de casa si de vechii lui prietenii si ca astia noi suntt doar niste zerzeci care sunt inebuniti doar de banii lui, dar a avut o singura conditie si aceea a fost sa…




  Iubire de demon - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 13:11

chiar este frumos ficul tau si il ador oricum... doamne nu mai am cuvinte...este super si sa continui sa scri ficuri. felicitari si vreau next nu uita happy2 si sunt si prima nr1



S.L.S te pupaceste!! kiss kiss kiss kiss


  Iubire de demon - Pagina 2 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 13:20

ce bine ca ai venit cu nextul
mi-a placut la nebunie! happy
astept nextul cat mai curand happy
te-am pupat spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Continut sponsorizat




  Iubire de demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire de demon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-