Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
  Iubire de demon - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
  Iubire de demon - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

  Iubire de demon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 26 Aug 2012, 22:34

Hei!Hei!Hei! Am ajuns si eu intr-un final aici
si vreau sa zic ca mai lasat cu gura cascata!!!
Super capitol ... deci bafta in continuare!!!

Kiss $ Hug!!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]  Iubire de demon - Pagina 4 4tpttl[/img]









Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 12:15

Dupa multa vreme am adus si eu next-ul. Imi cer mii de cuze ca este asa de scurt, dar chiar nu am avut inspiratie. Deci LECTURA FFRUMOASA


Cap : XIII
Cand o deschid zaresc pe Sasori. Asta ce mai cauta aici, chiar nu a intels partea in care am fost foarte clara CA NU MAI VREAU SA-L VAD VREODATA?? Oricum, se pare ca nu s-a invatat minte nici dupa ce i-am facut farsa aia cu Liz. Cred ca toti sunteti confuzi? Cum? Unde? Cand naiba am facut farsa? Sincer am cam uitat sa va spun despre farsa mea cu Liz, de la atatea preocupari am si uitat sa va anunt. Deci toul incepe intr-o zi senina… da déjà ma plictisi sa va povestesc cum a inceput totul, o sa trec direct la subiect. Deci, in jur de ora 10, ne-am furisat in casa lui Sasori. El parca isi facea dus, am intrat tiptil in baie, i-am luat hainele, prosopul si orice lucru in care se putea infasura, apoi ne-am ascuns dupa un dulap si am iesit sa iasa din baie. Dupa vreo jumate de ora a iesit din dus sic and a vrut sa se imbrace a vazut ca nu mai era nimic. A inceput sa injure si a iesit furios din baie, normal imbracat in haina lui Adam. Exact cand a iesit afara i-am facut o poza repede si apoi am plecat de acolo neobservate. Prima faza a planului a fost indeplinita, acum urmeaza cea mai grea. Ca in fiecare serara Sasori inainte sa plece la culcare bea un pahar cu lapte. Ei bine in seara aia pe langa laptele baut a mai fost si o doza destul de marisoara de somnifere, ca sa ne asiguram ca nu se trezeste in timp ce ne indeplinim razbunarea cea dulce. Dupa doua ore a adormit si el, ne-am furisat e geam si am intrat in camera, primul lucru care l-am facut a fost sa inchidem usa ca sa nu ne trezim cu vreun vizitator nepoftit, apoi am trecut la treaba. Mai intati l-am dezabracat de pijamale si l-am imbracat intr-o rochita de ballerina roz bombon , stransa pe corp. Nu-I statea asa de rau, dup ace l-am imbracat in rochita ne-am ocupat de parul si fata lui, l-am machiat, l-am rujat, iar parul l-am ondulat si noi cat am putut, ca ne-am gandit ca daca ii punem o peruca chiar nu-l mai recunoaste nimeni. Dup ace am terminat toata treaba i-am facut mai multe poze in diferite ipostaze. Insa dupa un timp el a dat semne ca s-ar trezi si in plus s-au auzit si niste pasi din afara camerei. Repede, repede l-am bagat in pat, l-am acoperit, am deschis usa si ne-am facut nevazute. A doua zi am postat pozele pe net, chiar am imprastiat si fluturasi prin oras. Cred ca nici o fata nu o sa mai fie vreodata cu domnisorul Sasori. Cred ca a fost cea mai dulce razbunare vreodata. Amintindu-mi de tot am inceput sa rad ca o isterica, iar scumpul meu Sasori se uita la mine cu o fata gen ,,Esti nebuna sau mi se pare mie?’’. Normal nu a lipsit sa apara si restul mai précis, Naruto, Hinata si Sasuke. Toti erau speriati si ma intrebau daca s-a intamplat ceva sau daca am patit ceva, apoi Sasuke cand il vede pe Sasori intreaba cine mai e si asta, insa eu nu apuc sa raspund ca Hinata mi-o ia inainte spunand ca e Sasori. Cand Sasuke aude aste, il ia de guler pe Sasori si ii trage un pumn de toata frumusetea, nu ca nu mi-ar fi placut dar l-am oprit pe Sasuke imediat, putin speriata. Apoi i-am spus lui Sasori:
- Noi nu mai avem ce discuta niciodata in viata asta, poate intr-o alta viata. Dar in asta NU. Asa ca te rog sa pleci, ca nu prea cred ca vrei sa primesti inca un pumn in fata, de la Sasuke aici de fata.
- Bine, bine, dar nu o sa scapi tu asa de repede Sakura.
- Ba o sa scap sti de ce?
- Nu, ia uimeste-ma
- Poi plec din oras, ma mut in alta tara.
- Da? Si mai bine, macar scap de tine.
- Aha, aha, te intelg. Acum pleaca de aici, te rog frumos ca déjà imi fac scarab.
- Reciproc. Pa !
Dup ace a plecat Sasori am mai astpet inca o ora pana sa vina mama acasa, dar nu ne-am plictisit chiar deloc. Am jucat adevar si provocare, iar din nu stiu ce motiv cand Naruto alegea provocare si era randul lui sasuke sa le puna, el zicea de fiecare data cate un lucru legat de Hinata. Cum ar fi: sa o sarute, sa o i-a in brate si altele; nu ca ar fir au, intrucat Hinata este indragostita nebuneste de Naruto si nu prea vad ca l-ar respinge pe Naruo cand face asta, chiar accepta fericta. Of, of draguta de ea, dar acum ce se va intampla intre mine si Sasuke, adica noi asera ama facut ce am facut, dar pe fata lui nu se citeste absolut nimc, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ca si cum inca am fi cei mai buni prieteni, chiar ma si evita, nu-l inteleg. Parca zicea ca ma iubeste, e lasa ca am sa vorbesc cu el.
- Sasuke, vreau sa-ti spun ceva…
Insa sunt intrerupta de sonerie. Ma grabesc sa deschis usa. Era mama!!! Ce bine!! Insfarsit am sa devind demon-pisica, cred ca si restul sunt nerabdatori sa vada ce anume o sa faca mama ca sa ma faca demon din nou. Mama era foarte linistita, se descalta usor si isi da jacheta asa de incet, doamne nu mai suport, adica noi toti suntem tensionati, iar ea ce vrea sa faca sa ne infierbata si mai tare. IMediat ce termina o i-au de mana si o trag pana in sufragerie unde erau si restul. Dar, cand mama ii vede pe Sasuke si Naruto, le sare in brate si le spune ca au crescut atat de mari si au devint niste baieti foarte frumosi. Apoi a inceput sa-I bombardeze cu mii si mii de intrebari cu ce mai fac parintii lor, cum se mai simt, cum mai e viata prin MAYA si multe alte intrebari. Pana la urma o intrerup pe mama din starea ei de euforie si o intreb daca nu a uitat ceva? Acesta se uita mirata la mine si dintr-o data isi aminteste, scoate din geanta o camera foto si o pune pe Sakura sa ne face poze, mie lui Sasuke, Naruto si mamei, ca s-o aiba ca amintire. Pe bune?? Eu nu la asta ma refeream! Dup ace Hinata face tampita aia de poza, nemaisuportand ii spun mamei ca azi trebuia sa plecam inapoi in lumea MAYA si ca trebuia sa ma transtorme la loc in demon-pisica si din cauza asta sunt cu totii de fata aici, pentru ca sunt curiosi sa vada. Off, off, o iubesc pe mama dar cateodata e asa de uituca, dar nu stiu de ce ma plang ca si eu sunt la fel.
Dupa cateva ore e si mama gata. Desenase un cerc pe podea si imi spusese sa stau acolo, apoi isi scosese lantisorul ei din aur, ce abia acum observ ca semana cu o pisica foarte draguta. Se apropie incet de mine, cu pasi de feline si isi pune pandantivul de la lantisor pe semnul meu de nastere, care se afla pe umarul stang. Imediat ce pandantivul face contac cu semnul meu, tasneste o lumina imensa, iar cercul pare ca i-a foc. In jurul meu se formase un fel de bariera ce nu-mi permitea sa o vad pe mama sau pe restul dar nici ei nu cred ca ma vedeau. Incepe sa-mi fie destul de frica. Nu inteleg ce se petrece cu mine, parca ma simt mai puternica, simt ceva ciudat in interiorul meu, ceva ce nu am mai simtit pana acum. Parca tot coprul imi arde, ma face sa tip, sa tip cum n-am mai tipat, atata durere pe care nu o mai pot suporta, din acesta cauza lesin.
DIntr-o data ma trezesc, dar nu acsa ci intr-o incapere atat de alba, incat nici nu-ti dai seama unde se termina. Dar ce caut eu aici, unde e mama si ceilalti. Din nou ma apuc acesi frica ca mai devreme, picioarele incep sa tremure impreuna cu tot corpul. Nemaisuportand presiunea incep sa strig dupa mama, dupa Sasuke, dupa restul, dar nimeni nu ma aude, e o liniste mormantala. Nu mai inteleg nimic, ce se intampla cu mine, de ce nu ma pot trezi din cosmarul asta.
- Dar nu este un cosmar.
Se aude o voce blanda si suava, dar in acelsi timp ragusita din cauza anilor. Imdiat dupa asta isi face apritia o batranica, ce semana atat de mult cu mama, iar chipul acesteia mi se parea atat de cunoscut.
- Bunico? Tu esti? Dar ce cauti aici? Mai bine zis unde sunt?
- Nuti face griji, o sa-ti revii imediat la normal. Vezi tu imediat ce mama ta ti-a sigilat puterea de demon-pisica, ma rugat sa imi pun o parte din puterea mea in tine ca sa-ti spun in momentul in care tu o sa vrei sa devii din nou demon-pisica, totul despre noi si despre tine.
Timp de cateva ore, bunica mi-a povestit despre tot, despre toti, cum ca trebuia sa ma comport ca si cum eu traisem tot timpul in lumea MAYA, cum trebuia sa-mi indepliesc indatoririle fata de poprul MAYA, asa cum Sasuke si Naruto au facut-o pana acum si multe alte lucururi. Dupa ce termina de vorbit, acesta ma ia inbrate si imi spune:
,,Bun venit acasa, draga mea.’’
Dupa aceste cuvinte ma trezesc, in camera mea, iar in jurul meu erau stransi cu totii, inclusive tata. Dupa asta le spun tot ce s-a intamplat, iar mama spre surpinderea mea nu era deloc mirata, stai putin Sakura de ce sa fie mirata daca ea a vrut sa se intample asta. Off, ce tampa si uituca esti. Dupa asta Hinata, Sasuke si Naruto au plecat la caselor lor, uramnd ca a doua zi sa merg si eu in lumea MAYA. Toata seara am facut bagajele si akm impachetat toate lucurile din casa pentru marea plecare. Se pare ca aveam de acum in colo sa traiesc intr-un castel, in castelul familiei Haruno. Cat de tare intotdeauna mi-am dorit asta, sa fiu o mica printesa. Bine, n-am mai spus la nimeni, pentru ca m-ar fi crezut o fata copilaroasa ce traieste in lumea basmelor si nu stie ce e aia lumea oamnilor.
INtr-un sfasit dupace am terminat bagajele, m-am uiatat pentru ultima oara la cerul instelat si la craiasa noptii, appoi cu pasi adormiti m-am indreaptat catre pat si m-am last dusa in lumea viselor.



  Iubire de demon - Pagina 4 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 4 Arptg
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 12:56

oau ce tare a fost capitolul asta mai ales faza cu sasuke si pumnul care i l-a dat lui sasori rolling on the floor :>happy dar o merita ca sa fiu sincera rolling on the floor scuma vreau next-ul cat de curand puppy eyes . . .


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same m  Iubire de demon - Pagina 4 Yvf
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 15:11

Doamne... mersi mult ca mai anuntat de capitol... ;;) est easa de tare... rock cand pui NEXT anunta-ma si punel cat mai repede ca vreau sa stiu ce se intampla happy2 si nu uita de ficul meu... da.... yeah oricum bravo si pune NEXT foarte repede happy2


S.L.S Te pupaceste kiss kiss


  Iubire de demon - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 15:12

A fost super! Doamne, rozalia asta e nebuna rau, ce i-a facut lui Sasori rolling on the floor
Nu ma asteptam ca transformarea Sakurei sa fie asa....spectaculoasa. think
Si Sasuke de ce distant cu ea? Oare se simte vinovat?
Acum te rog, te rog muuult de tot......VREAU SA-L VAD PE NARUTO IMBRACAT IN FATA! rolling on the floor Cand se intampla asta?
Sa vedem ce ne mai pregatesti deci spor la tastat si idei. kiss hi!


  Iubire de demon - Pagina 4 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 15:20

doamne!!! deci mi-a placut la nebunie kiss
draga mea vino mai repejor cu nextul sa vad ce se intampla please
te-am pupacit dulce, dulce si spor la scris kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 15:49

Hey va multumesc ca-mi urmariti ficul si ca ma sustineti, dar sincer cateodata imi doresc sa cometati mai greu crying. De ce ? Poi trebuie sa pun next-ul mai repede si cum sunt eu cam lenesa de felul meu, nea nu am ce face. Defapt pe cine pacalesc eu aici ma simt foarte fericta cand vad ca comentati imediat:D: Asta-i viata, next-ul am sa-l pun cam miercuri pt ca mai am si alte treburi. Va multumesc inca o data pt ca ma sustineti. Va pupaceste Lola kiss



  Iubire de demon - Pagina 4 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 4 Arptg
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 17:16

Hei!Hei!Hei! Am ajuns si eu ... adevarul este ca am ajuns cam tarziu recunosc!!
Deci iubesc noul capitol!!
Spor la scris!

Kiss $ Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]  Iubire de demon - Pagina 4 4tpttl[/img]









Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 20:07

Scuzati-ma de intarziere dar chiar nu am avut nici cea mai vaga idee ce sa mai scriu, dar pana la urma mi-am pus mintea la contribuie si a iesit exact ce o sa citit. Sper sa va placa kiss


Cap. XIV:

A doua dis de dimineata am fost trezita de ceasul desteptator. Fiind inca adormita si cu ochii inchisi am cautat nervoasa ceasul, cand l-am gasit …BOC… l-am azvarlit in perete. Normal nu am mai reusit sa adorm dintr-un singur motive: pentru ca mama tipa ca nebuna prin casa ca nu-si gasea ondulatorul si nu se putea aranja, pentru ca azi totusi era o zi importanta pentru toti : plecare in lumea MAYA, si nu-si gasea nu stiu ce tinuta stupida. Nu deci gata nu mai suport, ma ridic din pat, inca somnoroasa, deschid usa, apoi cobor treptele indreptandu-ma spre sursa zgomotului si anume: sufrageria. Acolo o gasesc pe mama urland la sacra tata, care nici nu mai stia cum se scape de biata ,, nebuna’’, tot incerc sa-I explice ca nu stie, dar ea normal nu-l asculta. Asta imiaminteste de o persoana, dar oare de cine?? Hmm… aaaa da de MINE. Oricum revenind la realitate, cand mama observa ca m-am trezit se opreste din tipat si imi zice cu un ton nevinovat daca m-am trezit, iar eu ii zic pe un ton ironic:
- Nu mama, nu sunt treaza sunt somnabula defapt si am venit aici ca sa te ascult mai bine, ca de sus nu se auzea asa de bine !
- Aaaa, deci m-ai auzit?? Ehh, stii tu.. eu doar incercam sa gasesc ceva, atat tot, nu voiam sa te trezesc.
- Off, bine.. nu-I nimic. Si asa trebuia sa ma trezesc.
Dintr-o data isi schimba starea de spirit si se apropie incet de mine, masurandu-ma din cap pana in picioare si intrebandu-ma cu o urma de nervozitate si ironie daca nu cumva e la mine ondulatorul? Cand aud socata si imi trece prin fata momentul ,, infractiunii’’. Off, cum am putut uita, e la mine in camera, mai bine zis in baie, l-am folosit ca sa-mi aranjez parul de ziua mea si l-am uiatat acolo printr rufe. Deasta nu l-a gasit mama ca l-am ascuns imeidat ce am terminant promitandu-mi mie insumi ca imediat ce se termina u petrecerea o sa-l duc la loc si in siguranta in camera mamei fara ca ea sa observe. Incep sa rad putin si ii zic ca nu si ca am ceva treaba prin camera asa ca trebuie sa plec, dar nici nu apuc sa imi i-au talpasita ca ma prinde de mana si imi spune sa ma conduca la locul ,, infractiunii’’. Pana la urma recunosc ca e la mine in camera in baie si ii zic ca se poate duce si singura sa-l ia. Acesta un spun un bine si apoi cu o viteza uluitoare se indreapta catre camera mea. Nici dupa 5 min se intoarce inapoi spumeagand de nervozitatea ca nu ami functioneaza pentru ca a intrat apa in el. Apa?? Ce apa??... A da, l-am ascuns printr rufele abia spalate, of cat de proasta pot sa fiu, nici nu vreau sa ma agndesc la ce o sa-mi faca.
- Saaakuraa!! Ce ai facut?? Iti bat joc de mine, cum o sa ma mai aranjez eu acum, i-a spunemi? Te astept? Eh, lasa ca nu scapi tu asa de usor. Drept pedeapsa te duci sa-mi cumperi unul nou, exact ca si asta… aaa aproape ca era sa uit din banii tai.
Ceee??? Isi bate joc de mine, nu-I correct adica porcaria asta de ondulator e foarte scum psi de unde naiba sa-l iau ?? Ca mama l-a luat din Franta ! Nu pot sa cred ca fac asta, uite cum se duce toata alocatia mea pe apa zambetei. Ii raspunde mamei cu un simplu da si alerg repede in camera. Imi scot de sub pat portofelul si incep sa-mi numar banii. Dupa 5 min termin si sunt excat, dar exact nci macar un leu nu-mi ramane din banii din care trebuie sa platesc nenorocitul de ondulator. Deschid laptopul repejor si accesez o pagina de curierat rapid. Caut acolo ceva vreme pan ace dau peste ondulatorul ,, minunat’’ al mamei. Fac comanda, iar acestia imi spun ca in minim o ora sunt aici. Oau chiar ca sunt rapizi. Ei bine pana atunci ar trebui sa-mi starng lucrurile ramase.
Dupa 2 ore jumate se aude soneria, sigur sunt cei cu ondulatorul mamei, i-au banii din portofel si ma duc sa le deschid usa. Dup ace termin de platit totul, ma duc in camera mamei si ii imanez ,, pretiosul’’ obiect. Acesta sare de bucrie cand il vede si ii zice ca ,, I-a fost dor de el!’’ Wtf?? Cum na0ba sa-I fie dor de el cand defapt e unul nou, cel vechi, in fine o las pe mama in lumea ei si ma duc sa-mi iau bagajele ca sa le pun in masina. Dup ace terminam de golit toata casa, inclusive cu mobile cu tot plecam cu totii fericti, inafara de mine, din cauza bailor pierduti, spre MAYA. Cred ca va intrebati unde am pus mobile, poi tata a chemat o firma din MAYA care sa ne transporte tota mobile in noua noastra casa.
Dupa doua ore care pareau ca nu se mai sfarsesc ajungem intr-un sfarsit la noua noastra casa din lumea MAYA. Care este… formidabila! De ce? Ei bine, este asezata pe malul lacului, are un etaj + mansarda, o piscine imensa in lateral casei si o gradina atat de frumoasa inca nici nu indraznesti sa calci pe acolo de frica sa nu se distruga ceva. Spre surprinderea mea interiorul casei este déjà mobilat, dar nu cu mobile noastra ci cu una moderna, foarte moderna. Sa va explic ca totusi sa nu v alas asa in ceata, la parter este bucataria si livingul. In bucatrie, mobila este de culoarea lemnului de cires unde se gasesc mii si mii de ustensile si aparte ce serves la preparea mancarii. Livingul cred ca este de doua ori mai mare decat bucataria, in mijlocul camerei este asezata un covor mare, pufos de culoare alba, canapé impreuna cu fotolile sunt de culoare neagra , deasemena in living se mai gaseste o bibloteca si normal o plasma ce m-a lasat cu gura cascata. La etaj era camera parintilor si camera oaspetilor, iar mansarda este a mea. Normal camera parintilor era si ea aranjata foarte frumos sic ea a oaspteilor de asemenea. Nu prea am pofta sa va povestesc acum pentru ca imi este prea lene si sunt destul de obosita, in plus mai trebuie sa ma obisnuesc cu urechiusele si codita, care sincer daca ma privesc mai atent arat foarte sexy. He, he ce ganduri am eu acum cam pervers, dar ce sa-I faci. Urc repede scarile si intru la mine in camera, cand imi vad camera imi cad toate bagajele din mana, cred ca déjà v-ati déjà seama de ce am facut asta. Pentru ca este absoulut extra mega uimitoare, peretii dinspre lac sunt din sticla si am o priveliste uimitoare de aici pot sa vad foarte bine apusul si rasaritul soarelui. Off, dintr-o data mi s-a facut cam somn, cred ca ma bag si eu la n somnic si apoi o sa ma duc sa-l vizitez pe Sasuke ca sa lamurim totul dintre noi.
Dupa 4 ore:
- Sakura, draga trezeste, stii ca trebuie sa ne intalnim cu familia Uchiha si Uzumaky astasera.
- Da mama, mai lasa-ma 10 min.
Dar nu inchid ochii la loc ca ma trezesc cu o galeata cu apa rece pe mine. Sar ca arsa din pat si ma uit intrebator rpin camera. Cand colo o gasesc pe mama ce radea de mama focului, nici nu mai stau pe ganduri ca fug repede la baie, umplu un pahar cu apa, apoi inarmata o stropesc pe mama din cap pana in picioare cu apa. He, he, razbunarea e dulce. Dupa mica noastra ,, joaca’’, mama iese din camera pentru a ma lasa sa ma schimb. Ei bine uite ca vine si partea cea mai grea. Cu ce ma imbrac ??? IN jur de o jumate de ora am stat in fata dulapului nereusind sa-mi aleg ceva, cand eram gata sa abandonez aceasta ,, misiunea’’ imposibilia sis a o rog pe mama sa ma ajute. Imi sare la ochi o rochie sangerie, cu o palma sub fund, fara bretele si cu o floarea alba, alba ca sis puma laptelui undva in stanga, deasupra sanilor. Ei, ei, asta da rochie, o sa-I dea pe toti pe spate, mai ales pe Sasuke. Cu pasi repezi ma intderp catre baie pentru a-mi face o mica siesta, dup ace imi fac un dus revigorant, ma machez cu rosu, iar pe buze ma dau cu un glos transparent, urmeaza partea mea preferata. Si anum proba, imi iau o lenjerie rosie precum rochia, apoi imi pun rochia pe mine, in picioare imi iau niste pantofi cu toc cui de culoare neagra si parul mi-l aranjez intr-un coc, la gat imi pun un lantisor de argint cu un pandantiv in forma de cheita si voala, arat fenomenal si in plus buna de agatat. Nici nu-mi dau seama cum a trecut timpul ca déjà trebuie sa si plecam. Ne urcam intr-o limuzina si ne indraptam spre resedinta familiei Uchiha, la care ajungem in doar 10 min. Oau cat de aproape sta Sasuke de mine, he he e foarte bine oricum. Un majordomo ne intampina si ne invita inauntru. Nu am de gand sa va plictisesc cu niste informatii in legatura cu casa lui Sasuke si cu cat de frumoasa e pentru ca nu cred ca v-ar intereasa asa de mult, o sa va spun scurt si la obiect: e formidabila. Gata, nu a fost greu de loc. Bine revenind in lumea celor vi, niste oameni mai invarsta care semana cu Sasuke si sigur erau parintii lui, ne saluta cu un zambet pe buze si ne spun ca familia Uzumaki va veni de indata. Dupa asta ne asezam pe canapé, iar ,, bosorgi’’, incep sa-si aduca aminte de vremurile de demult , cat de mult se distrau si alea, alea, ma scuz si ii intreb unde este toaleta. Defapt nu ma interesa unde este toaleta, ci mai bine zis unde este camera lui Sasuke ca sa- fac o mica surpiza. Spre parearea mea de rau in drumul meu lung spre baie nu reusasesc sa-l gasec pe Sasuke. Intre timp isi facuse aparitia si familia uzumaki, impreuna cu nebunul de Naruto. Deci, nereusind sa-mi indeplinesc planul ma intorc la ,, bosorogii’’ mei , unde il gasesc pe nimeni altul de Naruto. Acesta bucuros sa ma vada ma i-a in brate si ma intreaba cum a fost caltoria, putin rusinata ma eliberez din bratele sale si ii zic ca a fost destul de obositoare dar frumoasa. Acesta isi cere scuze in fata parintilor si le zice ca el impreuna cu mine ne ducem sa-I facem o vizita surpiza lui Sasuke. Acesta zic un bine sec si revind cat nici nu ai clipi la conversatia lor atat de ,, importanta’’. Naruto ma i-a de mana si incepe sa ma alerge ca bezmeticul pe scarile din marumura pana ce ajungem in fata unei usi. Deschidem usa si am marea surpiza sa-I vad pe Sasuke cu …



  Iubire de demon - Pagina 4 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 4 Arptg
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 20:12

lola lola daca nu dai next-ul repede iti rau un bilet doar dus spre spital   Iubire de demon - Pagina 4 334366999

am un presentiment rau in legatura ci sas'ke poate e va vizita!
  Iubire de demon - Pagina 4 334366999

Ps. prima   Iubire de demon - Pagina 4 544217   Iubire de demon - Pagina 4 544217   Iubire de demon - Pagina 4 544217   Iubire de demon - Pagina 4 544217   Iubire de demon - Pagina 4 544217   Iubire de demon - Pagina 4 544217   Iubire de demon - Pagina 4 348112   Iubire de demon - Pagina 4 348112   Iubire de demon - Pagina 4 348112   Iubire de demon - Pagina 4 348112   Iubire de demon - Pagina 4 348112   Iubire de demon - Pagina 4 348112


  Iubire de demon - Pagina 4 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov


Ultima editare efectuata de catre Maria & Sasuke in Joi 30 Aug 2012, 20:40, editata de 3 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 20:23

deci mi-a placut capitolul, a fost formidabil!!!
doamne ce nebuna e si mama sakurei
faza cu ondulatorul a fost super amuzanta rolling on the floor
draga mea astept nextul repejor sa vad ce se intampla cu saku si sasuke
am un presentiment rau in legatura cu sasuke... hmm...?! presimt ca sasuke si-o va lua zdravan de la mn >:)
te-am pupacit si spor la scris kiss kiss kiss kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 21:12

sad crying Scuze ca nu am fost prima... oricum mea placut la nebunie... pune Next repede ca de nu... nush ce se va intampla serios...oricum pune Next repede ca nu imi place suspansul puppy eyes puppy eyes

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


  Iubire de demon - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 23:55

My love love. Scuze ca am i tarziat asa mult dar nici nu am avut cheful necesar sa citesc nexturo, cei drept am mulge ficuri pe care trebuie sa le citesc si in seara asta am primit pm de la tine asa ca, am trecut.

Stiu stiu, am pierdut multe capitole dar uite ca am recuperat. Mi se pare ca de la capitolul 10 nu am mai fost prezenta. Oricum, felicitari ca ai trecut de 10 si sa dea domnu sa ajungi si mai departe. Eu, momentan, sunt la mare si maine ma intorc acasa! Voi fi foarte fericita sa ajung pentru ca eu nici nu vroiam sa vin + ca ma intorc acasa aproape la fel de alba cum am plecat si cu vro 2 "arauri" la nivelul picioarelor si mainilor.

Iubire, capitolele au fost excelente si astept nextul cu rabdare. Iti multumesc din inima ca ai continuat sa ma anunti si promit ca nu voi mai lipsi. Poate pe timpul scolii ca devin si eu BOBOACĂ si nah... O sa am o multime de treaba.

Una peste alta am facut un discurs lung si obositor dar ii multumesc Domnului ca le'a dat minte oamenilor sa inventeze net pe telefon.

E bestial capitolul, oare cu cine il prinde Sakura, cu o fata ceva nu? Eh sper sa nu fie asa gras si ca prostul ala de Sasuke sa nu o raneasca pentru ca o sa ii fac eu rani mai grave decat insolatiile si durerile mele.

Multam inca o data ca m'ai anuntat de fiecare data. Iti urez spor la scris si multa imaginatie. Sa aduci capitole la fel de ingenioase si formidabile.


Mely a retrecut pe aici si e gata de actiune hi!


  Iubire de demon - Pagina 4 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 10:21

Hei!Hei!Hei!! Suspans ... iar???
NUUUUU, Super capitol si vreau neaparat sa aduci repede Nextul!!!!

Kiss $ Hug!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]  Iubire de demon - Pagina 4 4tpttl[/img]









Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Sam 01 Sept 2012, 08:31

ufffffffff CRed ca am ajuns ultima angry angry sad dar mai bine acum decat niciodata no?
e ce poot spune despre acest capitol :
- foarte amuzanta faza cu ondulatorul si sa stii ca ne-ai lasat intr-un mare suspans deci vreau next-u cat mai repede puppy eyes te-am kiss si a hug


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same m  Iubire de demon - Pagina 4 Yvf
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 01:16

CU CINE?
Femeie ACUM, dar tocmai ACUM, te-ai oprit! huh? biciuitor Imi vine sa te omor si pe tine dar sa ma omor si pe mine. Esti diabolica iti zic eu, diabolica. evil devil mua ha ha
Capitolul il descriu intr-un singur cuvant.......formidabil!
Si inca ceva care cred ca stii....abea astept nextul dar sa-l pui repede altfel biciuitor


  Iubire de demon - Pagina 4 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 13:43

cu cine e? waiting
astept nextul sa vina cat mai repede sa ma anunti sh pe mn happy2
te kiss alexx


  Iubire de demon - Pagina 4 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 14:26

Hey, hey la cererile voastre am adus urmatorul cap. Fara alte introduceri :


Cap. XV:

Deschidem usa si am marea surpiza sa-I vad pe Sasuke cu o fata ?! Cred ca in gandul vostru ziceti ca : ,, Ce ma este doar o fata, poate o prietena, vorbesc si eu pe acolo alea alea’’ Nu! Complet gresit, baiatul care a spus ca ma iubeste si ca sunt sinfura fiinta la care tine se saruta de mama focului ci o blonda spalacita. Nu mai pot suporta, imi las capul incet si incep sa strang din pumni pentru a-mi opri lacrimile sa iasa la iveala, intr-un sfarsit reusesc, iar Naruto se apropie incet de mine intrebandu-ma daca sunt in regula. Afisez un zambet fals pe fata si ii spun ca da sunt bine, abia atunci se pare ca ,,marele’’ Uchiha isi da seama ca mai e cineva in camera inafara de el si blondina. Rupe incet sarutul si isi muta ochii spre usa, iar cand ma vede ramane stana de piatra. Eu ii spun:
- Aaa, buna Sasuke. Scuze ca v-am deranjat, dar eu cu Naruto ne gandeam sa iti facem o vizita surpriza vazand ca nu iti mai faci aparitia, dar se pare ca tu erai destul de ocupat, asa ca te lasam. zic cu un zambet fals pe fata, apoi o iau la fuga,unde vad cu ochii.
- Sakura, stai nu e ceea ce crezi tu! zice acesta disperat.
Din perspective lui Sasuke:
Off, doamne cum am putut face asta, am strica totul, cred ca nu o sa mai ierte niciodata, mai ales ca o creada ca mi-am batut joc de ea. Dintr-o data sunt interrupt de o voce pitigaiata si enervanta.
- Sasuke-kun, ce se intampla? Cine era t**fa aia? Zice Ino.
- Stii ceva, ia pleaca tu de aici si nu o fa pe Sakura t**fa, mai bine uitate in oglinda si gandestete de doua ori pe cine faci tu t**fa. Asa ca su valea, nu mai am nevoie fe tine !
- Dar, ursulettt!
- Nu mai spune nimic, acum pleaca. Stii unde e usa, asa-i ?
- Sasuke, cum ai putut face asta? Nu te mai inteleg, frate. Acum cateva zile ziceai ca o iubesti pe Sakura foarte mult si alea alea, iar acum te saruti cu o alta tipa.
- Stii, toate astea nu s-ar fi intamplat daca nu am fi facut pariul ala tampit cum ca eu trbeuie sa ma culc cu Sakura sit u cu Hinata, prin intermediul acestui pariu i-am spsu Sakurei ca o iubesc, si sincer am mai si bagat in ele, adica atunci nu simteam foarte multe pentru doar ca incepusem sa tin la ea destul de mult. Dar i-a stai putin, tu ce ai facut cu Hinata ca mai sunt doua zile si se implineste luna? Deci o sa castig, nu ?
- Da, da cum sa nu o sa fie foarte simplu, déjà am vrajito si e in limba dupa mine. Oricum, Sasuke du-te dupa Sakura si cereti scuze, acum !
- Bine, bine am sa ma duc. Off, cate trebuie sa fac. Azi parca trebuie sa fie o zi linistita, nu una plina de probleme. spun incet incat sa nu ma auda Naruto.
Cand ies pe usa am mare surpiza sa o vad pe Sakura ce parea a fi o statuie, insa expresia fetei ma face sa ma simt prost? De ce pentru ca ramases muta in pragul usii, iar din ochii sai de smarald incep sa curga perle, perle plina de tristete si probabil ppline de scarab si ura fata de mine si Naruto. Probabil a auzit totul, inclusive despre micul nostrum pariu, cat de prost am putut fi sa vorbesc asa de tare. Nu vreau sa o vad asa, nu vreau sa o mai vad niciodata plangand, ea nu merita… pentru ca este o fiinta prea plapanda, care cu toate ca se arata dura la exterior, in interior nu este decat o mica copila ce nu poate sta in lumea asta, atat de grea pentru ea ce totusi o infrunta cu curaj. Nu, cum ai putut sa-I fac asta tocmai ei, de ce ei? Acum daca stau sa ma gandesc la tote lucrurile care le-am spus cu nepasare fata de ea, si defapt in adancul inimii mele o iubesc atat de mult incat nici nu pot explica in cuvinte, dar normal cand in jurul meu sunt alte perosane la care nu tin si care imi fac scarab eu nu vreau sa recunosc nimic si par indifferent, cred ca Naruto si-a dat seama, dar Sakura… nu. Incerc sa ma apropii de ea sa o mai tin pentru ultima oara in brate, insa ma respinge si imi zice:
- Sasuke,… tu, tu… ti-ai batutu joc de mine. Tot ce mi-ai spus in serara aia speciala, tocmai de ziua mea, tot ce mi-ai spus a fost doar o minciuna, nu pot sa cred. Toate sentimentele acelea au fost false, iar eu ca proasta am cazut in plasa, le-am dat crezare si ti-am spus si eu tot ce simt pentru tine, iar tu defapt, defapt, m-ai vrut pentru o noapte, ca pentru o distarctie tu m-ai vrut pentru trupul meu nu pentru ca ma iubeai, nu m-ai vrut pentru ceea ce sunt in interior ce pentru trupul meu.spune acesta in timp ce lacrimile ii se scurgeau pe fata. Te urasc Sasuke Uchiha! Te urasc din toata inima mea, nu vreau sa te mai vad vreodata! tipa Sakura cu toata putereaa
Apoi fuge inapoi la parintii sai , dar nu inaite de a-si sterge lacrimile, de paraca nimic nu s-ar fi intamplat si le spune ca nu se simte bine si ca se va intoarce acasa. Ii aud pe parintii Sakurei cum vor s-o duca acasa, insa acesta refuza spunandu-le ca poate sa se intoarca si singura acasa.
Asta-I sansa mea, trebuie sa ma duc dupa ea si sa-I explic totul. Nu prea cred ca voi avea vreo sansa, dar merita sa incerc. Inainte de asta intru in camera unde il gaesc pe NAruto si incep sa-I explic totul, se pare ca acesta déjà stia totul, sincer nu ma mira, adica totul s-a petrecut in fata usii camerei mele, iar el era in camera, deci totul este logic. Nu mai stau pe ganduri sii il rog sa le spuna parintilor ca am plecat sa cumpar ceva si ca ma voi intoarce imediat.
- Sasuke, ai grija sa nu o ranesti si mai mult decat ai facut-o acum!
- De parca nu stii ca intr-un fel noi am inceput totul, deci trebuie sa ne asumama si responsabilitatile. Da am zis la plural, deci sit u va trebui sa iti cerc scuze, dar mai incolo, deci sa nu te atingi de Hinata. Sa stii ca pactul nu cade, deci déjà ai pierdut. Maine la ora 4 te voi aranja si va trebui sa indeplinesti pedeapsa. He, he!
- Ce??! Sa vezi tu natarule, daca nu te bate Sakura te voi bate eu crede-ma um adica inca mai am doua zile si as putea sa…, off ce ma enerveaza cand ai drepatate. Trebuia sa o fac si eu mai demult ca sa nu ami fiu nevoit acum sa renunt. spune acesta plangacios, in timp ce eu ma indepartam.
Ies rapid pe usa din spatele casei si o iau la fuga. Doamne ce am facut, nu trebuia sa ma sarut cu Ino, defapt ce zic eu aici, mai bine zis eu m-am trezit cu ea pe capul meu cu vreo 2 min inainte ca NAruto si Sakura sa vina la mine in camera. Probabil blonda a intrat pe usa din spate si din cazua asta nimeni nu a vazut-o. Asa continuand povestea, m-am trezit cu ea in camera in timp ce ascultam la casti muzica, imediat a sarit in bratele mele si a inceput sa ma sarute, iar eu ca prostul i-am cam raspuns… SI atunci inevitabilul s-a produs a aparut frumoasa mea rozalie impreuna cu tantalaul de Naruto si de aici stiti si voi continuarea. Alerg si alerg de vreo 5 min si nu o pot vedea pe Sakura deloc, dar ce naiba a mancat-o pamantul? Nu putea sa ajunga asa de departe, adica sunt mult mai buna decat ea la alergat, cred… Incep sa stig ca bezmeticul si ceea ce era de astept nici un raspuns. Mai alerg si mai alerg pana ce ajung la o casa, cand ma uit sa avd a cui este casa vad ca este a familiei Haruno, oau déjà am ajuns la casa ei. Ma da rapida mai e si fata asta! Cred ca a invata sa-si activeze puterile de feline, mai bine zis mama ei a invatat-o sa si le activeze. Eh, acum partea cea mai grea, locul asta e foarte mare, unde naiba ar putea fi ?? In casa sigur nu e pentru ca totul este inchis si nici o lumina nu este aprinsa. Deci acum sa cautam celalalte locuri. IN jur de o jumatate de ora am cautat-o, prin gradina, prin mini-padure, prin tote locurile posibile si am gasit-o intr-un sfarsit pe malul lacului. De ce doamne nu m-am gandit la asat de la inceput? E asa frumoasa in lumina luni, parul sau roz precum florile de cires, ochii sai verzi precum iarba proaspata a diminetii, trupul sau divin, totul straluceste puternic in bataia lunii. O face sa para un inger cazut din cer. Off, Sasuke ce tot balivernezi tu pe aici, acum te apuci de poezii?? Ma apropii incet de ea, nu cred ca si-a dat seama ca mai e cineva prin preajma. Doamne cat de frumoasa e, imi vine sa o iau in brate sis a o sarut pasionala, sa fie numai a mea, nimeni sa nu se atinga de ea, dare u ca prostul am dat cu piciorul la tot, absolute tot. As avea mare norc sa ma ierte si sa ramanem pireteni, pentru ca sincer sa fiu nu cred ca o sa mai am eu ocazie ca rozalie asta cu chip de inger sa fie a mea. Cum spuneam ma apropii de ea cu pasi inceti si precisi, dintr-o data se intoarce si ma vede. Eu ii spun un simplu Sakura, iar atunci se dezlantuie uraganul. De ce? Pai incepe sa tipe la mine:
- Sasuke, chiar nu ma asteptam de la tine. Te iubeam, te iubeam cu adevarat si credeam ca sit u o faci, dar mai dezamagait. Tu, tu doar ai vrut sa ma ai pentru o noapte si apoi mai aruncat ca pe o jucarie de care te-ai plictisit. Cum ai putut sa faci un asemenea pariu cu Naruto, since rte credeam mai matur, adica la inceput erai foarte matur si serios si mi-a placut cand te-ai schimbat, dar asta e prea de tot. Inteelg sa-mi faci mie asta, dar daca Naruto i-a facut acelasi lucru Hinatei, jur, dar jur ca nu o sa va iert niciodata. Parca eram prieteni Sasuke, foarte buni prieteni si sunt sigura ca am fi deveit mai mult de atat, dart u ai venit repede si ai stricat totul. Te urasc! Te urasc din toata inima mea! Nu vreau sa te mai vad niciodata. Stii parintii nostril se cunosc de foarte multa vreme si sunt foarte buni prieteni, iar eu chiar nu vreau sa le distrug prietenia acesta mai ales ca ii vad pe parintii mei zambind cum nu au mai facut-o de multa vreme. Nu vreau sa le stric fericirea, din cauza unui dobitoc ca tine! Asa ca de acum incolo ne comportam ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat intre noi doi, ca si cum acum ne-am fi cunoscut si incepem sa devnim prieteni. Poate o sa te iert, dar niciodata nu am sa mai am increder in tine asa cum am facut-o. Credeam ca tii la mine, ca nu esti ca ceilalti baieti, ca ma iubesti pentru ceea ce sunt, nu ca-ti place doar trupul meu. Dar se pare ca m-am inselat.
Raman mut, nu pot sa cred ea chiar ma uraste, nu ma mai iubeste deloc! Cat de prost am putut fi sa-mi bat joc de ea si de viata ei, nu stiu ce sa mai fac. Vreau sa ma ierte, vreau sa o strang din nou in brate sa-I simt buzele catielate peste ale mele. Nici nu stiu ce sa mai fac ca sa ma ierte cu adevart, nu asa. Poate m-a iertat acum, dar a facut-o pentru parintii ei, chiar e diferita fata de celalate fete pe care le-am cuncoscut, chiar m-am schimbat. Imi place felul ei de a fi , imi place cum isi iubeste prietnii, parintii, imi place cum ma privea inainte cu atat dragoste, insa acum in ochii ei se citeste numai ura si tristete create de o persoana si aceea perosana sunt eu. La inceput doar o placeam pe Sakura si simteam doar o atractie fizica pentru ea, poate doar voiam sa ma joc cu ea, dar mai tarziu am inceput sa ma indragostesc cu adevarat de ea si apoi am inceput sa o iubesc cum nu am mai iubit nici o fata pana acum. Ea m-a schimbat radical, iar eu am dezamagit-o profund.
- Sakura, imi cer scuze nu stiu ce m-a apucat. Nu trebuie sa spui nimic, pana la urma este in totalitatea vina mea.
- Sasuke,…
Dar nu o lass a termina ca o iau in brate si o sarut, acesta fara sa-si dea sema imi raspunde la sarut. Limba mea intra in lacusul sau unde are loc o batalie intre viata si moarte. Insa sarutul nu dureaza mult ca acesta isi da seama de ce face, rupe brutal sarut si apoi imi da o palma peste fata de m-a lasat masca. Isi coboara incet fata sip e un ton brutal, dar in acelasi timp plin de regrete imi spune sa plec de acolo, dar nu accept. Imi mai spune o data, iar a treia oara cand o face mici lacrimi incep sa-I curga pe fata fina si alba, atunci ma apropii incet de ea, i le sterg si apoi plec lasand-o surprinsa de atitudinea mea.



  Iubire de demon - Pagina 4 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
  Iubire de demon - Pagina 4 Arptg


Ultima editare efectuata de catre ~Lola~ in Mier 05 Sept 2012, 20:48, editata de 1 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 14:45

mi-a placut capitolul la nebunie draga mea happy
of sasuke tu vrei batut neaparat :X(:
astept nextuletul cat mai repejor
te-am pupacit dulce si spor la scris kiss kiss kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 15:10

mama imi vine sa-l omor e sasuke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! angry angry angry angry angry dar daca stau putin sa ma gandesc asa cv mi s-a cam imtamplat si mie doar ca a fct-o din initiativa proprie nu pt un pariu ( si fara partea cu "Daruitul" ) Scumpa vreau next-ul cat de repede puppy eyes te-am kiss kiss kiss


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same m  Iubire de demon - Pagina 4 Yvf
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 16:17

hey hey am trecut si eu pe la ficul tau si mersi mult de toto ca mai anuntat ;;)
Capitolul este foarte tare si astept cu mare nerabdare Nextul pe care sunt sigura ca toti il asteapta asa ca: happy2

S.L.S Te pupaceste kiss si asteapta NEXTU de la ficul tau in love


  Iubire de demon - Pagina 4 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
(SCB)Andrei
Academy Student
Academy Student
(SCB)Andrei

Sex : masculin Localizare Localizare : nu im pasă
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 22
Reputatie Reputatie : 0

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 16:24

Deci bă frate cum poți să faci așa ceva unei așa finte frumoase să te săruți cu alta pentru Sasuke
Iar pentru tine draga mea mersi ca mai anuta ca ai pus nexst thank you și sper co vei face în continuare


  Iubire de demon - Pagina 4 Thumb3scaryball
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 16:36

Hei!Hei!Hei! Doamne ce dobitoc poate fi Sasuke!!!!
Imi vine sa il dau cu capul ala al lui sec de toti peretii posibili!!!
Il urasc pe neme***c!!
AAstept Nextul!!

~Kiss $ Hug~



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]  Iubire de demon - Pagina 4 4tpttl[/img]









Sus In jos
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 19:32

sasuke cum ai putut sa ii face asta bietei sakura sad
nextul!!!!


  Iubire de demon - Pagina 4 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 20:03

Cati nervi am acum! angry
Sasuke vai de pielea ta si de viata ta! Mort scrie pe tine, mort "dragutule". Deci tu jar mananci, clar! biciuitor evil devil mua ha ha
Oricum chiar daca mi-a cauzat la nervi de imi vine sa sparg ecranul, totusi mi-a placut. A fost intr-un fel frumos, totusi incearca sa repare greseala dar te rog mult mult de tot, trebuie dar trebuie ca cineva sa le dea cativa pumni in moaca brunetului si blondului. please
Sper sa imi indeplineti dorinta si abea astept nextul! hi!


  Iubire de demon - Pagina 4 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Continut sponsorizat




  Iubire de demon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire de demon     Iubire de demon - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire de demon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-