Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legăminte spulberate-un nou început- Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legăminte spulberate-un nou început- Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Legăminte spulberate-un nou început-

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Cum vi se pare acest fic?
Îl ador
Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_lcap100%Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_rcap
 100% [ 5 ]
Intersant
Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_lcap0%Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Bunicel
Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_lcap0%Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Mai lucrează la el
Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_lcap0%Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu prea îmi place
Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_lcap0%Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Îl urăsc
Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_lcap0%Legăminte spulberate-un nou început- I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 5
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Yozo
Genin
Genin
Yozo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♡Somewhere in the world♡
Nr. mesaje Nr. mesaje : 165
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Poi am multe hoobyuri , dar cel mai mult imi place sa desenez .
Stare de spirit Stare de spirit : !!Mereu cu zâmbetul pe buze!!

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 11:20

Capitolul 1.

Stau cu fața rezemată într-o mână , uitându-mă pe geamul mașinii la blocurile ,magazinele și tot ce ne înconjoară în L.A , păreau altfel.Mașina se mișca încet ,iar în combinație cu sunetul roților mă făceau să ațipesc , find atât de obosită și tristă , încât oricine m-ar vedea i-ar fi fost milă de mine.Vreau să uit măcar puțin de toate cele întâmplate.
Durerea este un lucru prea greu de suportat pe umerii unui copil de 12 ani.Sper să uit aceste amintiri care mă tulbură și să trăiesc o viață nouă și liniștită alături de tatăl și fratele meu , în noua noastră casă și în noua noastra țară.
Tatăl meu este un om bun , care a muncit din greu ca să ne crească și să mergem la școală , în timp ce mama noastră se scufundă în băutură și alcool , și nu ezită să aducă acasă câte un străin , în timp ce tata muncea de dimineață până seară ca să aducă un ban în casa asta.Poate am eu 12 ani , dar știu și înțeleg chiar mai bine decât adulții. Am și un frate , are aceeași vârstă cu mine .Este un băiat de treabă , zâmbăreț și forte prietenos să nu uităm ca e și hiperactiv ,dar mă face defiecare dată să zâmbesc , dar nu și acum când părinții noștrii au divorțat.
În timp ce amintirile mi-se derulau prin cap , nu băgasem de seamă că adormisem ...visele dulci și frumoase de odinioară dispăruseră la fel ca fericirea mea și tot așa până când realizez că este dimineață și deja suntem într-o țară străină , nu era cine știe ce sat ,dar era liniștit ,vesel cu oameni muncitori și buni la suflet ...aceasta este liniștea pe care o vreau.Deodată mașina se oprește și tata ne spune să ieșim afară pentru a ne vedea noua casă.Îmi era prea lene să mă dau jos , dar cu un efort am mers să văd locuința.Era o casă micuță , dar îngrijită acoperită numai de flori cu nuanțe care îți luau ochii , o curte mică cu un copac sub care se odihnea o băncuță de lemn ...e o frumusețe de casă . Tata mă trezise din visare , spunându-mi să aduc și restul bagajelor .Mă întorc și le iau ,după aceea urc să îmi caut o cameră în care o să dorm de acum și până când o să stau aici. Urc pe niște scări care dau spre un hol , pășesc încet controlând toate camerele de acolo și tocmai ultima cameră mi-a plăcut mai mult , așa că mi-am luat bagajul și am început să despachetez , punând fiecare haină după culoare ,în dulapul din camera care se afla acolo ..așa le găsesc mai ușor.În timpul ăsta Sasori , fratele meu intră în cameră țopăind ca o antilopă...are atâta energie , cât pentru 100 de oameni ,dar tot îl iubesc..
-Sakura , tata a zis că mâine vom merge la noua noastră școală , și am auzit că e frumoasă și sunt copii prietenoși .Abia aștept să merg ,tu nu?
-Mda...
Nu prea mă bucură asta , dar nu vreau să mai am de aface cu ”prietenii buni” , tot e doar o mascaradă , te împrietenești ,vă vizitați, vă promiteți prietenie veșnică , devine insuportabil , apare un motiv de ceartă , nu mai suntem prieteni și după un timp te contactează doar pentru a te folosi în scopuri personale sau nu.Am avut și eu o așa zisă ”prietenă bună” , se numea Lily ,dar să nu vorbim de ea am dat-o uitării..acum trăiesc în prezent și nu vreau să am de aface cu nimic din trecutul meu. Vine și ora cinei , iar tata nu o să i-a dinou cina cu noi , deoarece muncește fiindcă șeful companiei îleia nu permite niciunui angajat o zi liberă imediat după ce s-a mutat ...Ce prostie! Cobor scările foarte înfometată , fiindcă nu mâncasem mai nimic decând am venit aici ...ajung la bucătărie și îl văd pe Sasori cum gătește ceva , nu iar....
-Sasori , o să fac eu cina.
-Nu , azi tu te relaxezi , iar eu voi găti pentru tine .Spune acesta în timp ce gătește cu un zâmbet până la urechi..
Ia stai așa doar nu face......aoleu unde e extintoru?M-am săturat de specialitate lui , are un gust ..yac! și mai e și arsă.Mă ridic de la masă și mă îndrept spre el spunândui să îmi dea mie spatula aia , nu vruia să mi-o dea ....așa că mă cert cu el , îl împing ca să sting aragazul dar la fel face și el apoi îl lovesc cu o lingură de lemn peste mâinii , hahaha să te înveții minte! Spun eu victorioasă , pentru ca îl oprisem din distrus bucătaăria.
-Nee chan , ești rea .Zicând aceste cuvinte prin suspine .
Off! Or avea el 12 ani , dar parcă e de 4 ani....Tot eu trebuie să am grijă de el ,chiar dacă am 12 ani .
Îi fac o omletă și după la somn , nu mai am chef nici de duș , o să fac unu de dimineață ..înainte sa merg la școală .Urc sus , intru în camera mea și îmi scot din dulap un tricou gri cu Mickey Mouse și niște pantaloni scurți roșii și adorm buștean în pătuțul meu moale...

^^E cam sccurt , dar prin asta mă carcaterizez eu lough . Sper să vă placă și aștept niște păreri , până o sa pună mami next-ul!!!^^


What did you like to do?
To fly ,to swim or to love?
You want to tell you?

I wish to fly to his arms,
Swim with my fingers in his hair
And whispered in his ear ”I love you!”

This is my answer !
Legăminte spulberate-un nou început- 1027413bigthumbnail


Ultima editare efectuata de catre Yozo in Sam 28 Iul 2012, 15:55, editata de 1 ori
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 11:21

edit:
nr1
Ma bucur ca am intrat aici, si ti-am citit primul capitol, aiii ce dulce e in love in love
Deci nu mai pot de dragului lui. Saku si Sasori sunt frati ai? hmm..realy?
Eu sunt curioasa ce o sa se intample, in urmatorul capitol cu scoala.
Ps: anunta-ma si pe mn la next ;;) Te rog happy2 kiss
Aly te pupa kiss a hug
See ya! hi!
Sus In jos
Cristina Bonibon
Academy Student
Academy Student
Cristina Bonibon

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 2

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 15:03

Iubita mea fata ai facut un capitol scurt dar foarte frumos si sweety o sa aduc nextul la inca 3 sau 4 comuri !


Legăminte spulberate-un nou început- Tekken__Lili_Rochefort_Sig_by_theoyoshitsune
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 15:39

Este foarte foarte frumos ficu te rog sa pui nextu cat mai repede si daca vrei sa ma anunti si pe mine cand il pui cu mesaj privat sau pe mess

Te kiss si te a hug


Legăminte spulberate-un nou început- Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 15:43

Am trecut si eu pe'aici
Inceputul e foarte promitator si interesant
Astept sa vad ce se va intampla cu Sakura si Sasori la scoala...
Te rog sa ma anunti cand puneti urmatorul capitol!





Atunci cand destinul

se joaca cu viata ta,

singura solutie este sa il tratezi asemenea unei carti de joc,

o pacalesti ca iti fie aliata!
Sus In jos
Cristina Bonibon
Academy Student
Academy Student
Cristina Bonibon

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 2

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 18:36

Am adus nextul :



Dimineata venii foarte repede , chear pe nesimtite .
Ma ridic din patul meu ce roz . Si plec spre baie .
Imi fac sieta ca de fiecare data .
Dupa micul meu desmat de dimineata intru in dulapior
si imi fac bagaju pentru a ma muta cu tata si fratele meu in Konoha cred .
ACesta este satul lui natal .
Am mai fost acolo si este frumos am si doua prietene .
Dar nu conteaza .
Viiata v-a merge inainte cu sua fara mama.
Defapt asazisa mea mama .
Da umpic mai incolo si GATA bagaju .
Cobor jos imbracata in celebra mea salopeta de blugi si trcoul verde.
Iubesc salopeta asta .
Este salopeta bunici de cand era mica .
Imi este dor de ea .
Foarte dor .
Jos ma asteapta tata si Sasori .
O vedem pe mama care tot incearca sa ne opreasca distrugand casa in urma sa .
Da tata nu a facut alt ceva decat sa ne teleporteze in masina .
Masina lui rosie ne v-a conduce pana in sat .
Debea astept sa devin ce sunt .
UN NINJA .
Nu mai am rebdare si incep sa sar in masina de bucurie .
Fratele meu facand semnul cruci de vro trei ori .

Frate vei vedea si tu cum este .
Cum este adusa iubirea in lume .
Inima mea deja s-a indragostit de un baiat .
Cu ochii negri si parul ca taciunea .Off Sasu nu mai este mult .
Da ati inteles foarte bine pe el il cheama Sasuke , Sasuke Uchiha .
Doamne am zis deparca ar fii Jeins Bond.Agentul 007 in actiune .
Da serios .
Imi indrept capul spre fereastra si vad cum munti 'fug' de noi .
Da i-a stati sa va caftesc eu acum .

In scurt timp ajungem la destinatie .
Satul s-a mai modernizat de cand eu nu am mai fost .
Yes au deschis o toneta de Ramen .
Deabea astept sa il incerc.
Da ce pot spune sunt inebunita dupa Ramen.
Supa instant decare nu ma pot dezlipi .
In curand facem stanga spre strada fostei case a bunici acum a nostra .
Cand ajungem in fata il observ pe .........................


Stiu ca este mic dar ideeile sunt multe is creerul nu le percepe .

Va pwp



Legăminte spulberate-un nou început- Tekken__Lili_Rochefort_Sig_by_theoyoshitsune
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 18:48

edit:
Pai, singurul lucru care mi-a palcut a fost cum a decurs actiunea, asa am reusit si eu sa inteleg ceva din poveste.
Acum o sa devin putin mai dura.
Greseli:
Acesta nu ACesta
sau nu sua
asa zisa nu asazisa
tricoul nu tricaul
vreo nu vro
ies nu yes
de care nu decare.
Imi pare rau ca sunt asa de stricta, insa greselile se observa usor, mai ales ,,ACesta,, .
Acum sa mai zic si ceva de bine.
Pai mie una mi se pare foarte interesanta povestea ta. Pare una destul e originiala. As vrea sa e rog sa te axezi pe sentimente. Mi-ai face o mare placere. Imi place ficul tau, si astept cu nerabdare next.
PS: sper ca nu te-am suparat cu, ceva si sa ma anunti si pe mine la next, te rog happy
Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 19:09

Oare pe cine a vazut Sakura ... well? awesome right?
Mersi ca m-ai anuntat,sper sa o faci si data viitoare
Succes cu acest fic !
Astept capitolul urmator




Atunci cand destinul

se joaca cu viata ta,

singura solutie este sa il tratezi asemenea unei carti de joc,

o pacalesti ca iti fie aliata!
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 28 Iul 2012, 19:31

WOW ce super este multumes mult ca m-ai anuntat ca pui nextu si sa o faci si de acum in colo!!daca vrei!
Oare pe cine vede Saku eu am o presimtire dar sper sa vad daca e adevarata cat de curand.
Deci te kiss si astept nextu


Legăminte spulberate-un nou început- Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Legăminte spulberate-un nou început- J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19Sam 06 Oct 2012, 15:13

Fan fic Sasuke&Sakura blocat pentru inactivitate. Ultimul post datează din 28 Iulie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Legăminte spulberate-un nou început- Empty
MesajSubiect: Re: Legăminte spulberate-un nou început-   Legăminte spulberate-un nou început- I_icon19

Sus In jos
 

Legăminte spulberate-un nou început-

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-