Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Vin 07 Dec 2012, 19:05

ge-ni-al. atat am de spus. aaa si app mai am inca 5. ANUNTAMA DATA VIITOARE TE ROG!
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Dec 2012, 13:17

OMG!!! huh?
Ce fic tare, am gasit!!! what?lol!
Interesanta ideia, imi place tot! in love
Poate faci next la promotie 2 la pret de 1! well? awesome right?
Te rog sa ma anunti si pe mine cand aduci nextu. ;;)
Te-am pupacit dulce! kiss
Zbye!!! i love you
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Dec 2012, 10:53

Hei!Hei!Hei! Am ajuns si eu pe la acest fic minunat!!
Superb nici macar nu stiu cum am putut sa nu il vada, de obicei sunt pasionata de ficurile cu vampiri!!
Super hai cu next!!

Kiss@ Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 4tpttl[/img]









Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Dec 2012, 22:04

Deci acest fic trece pe lista mea la cele mai faine ficuri.Este superb,minunat,mirific. in love
Deci eu sunt pasionata de cam toate ficurile ce au in componenta cuvantul ,,vampir",dar al tau le intrece pe toate,subliniez pe care le-am citit eu.Te rog din suflet sa ma anunti si pe mine cand pui nextu. happy2


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Tumblrinlinemkvbh1k1jp1

○ ○
○ I realize now that you are everything for me ○
○ ○

Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Dec 2012, 22:36

Deci vreau sa va spun ca in acest capitol voi fi ca Sheakespear el facea propria lui geografie iar eu am sa imi fac propria mea istorie. Deci sa nu ma mirati daca ceva este fantastic sau nu a existat,este un jos de fantezie.

Sakura POV:

Tot vorbeam cu fetele despre evadarea noastra insa ceva nu merge aici. Respir din ce in ce mai greu.
-Aaammmm......fetelor imi pare rau ca va intrerup discutia insa nu ma simt prea...........ahhhhh.....bine.
-Doamne Sakura ce ai?
-Daca Sasuke era aici cu siguranta am fi stiut ce se intimpla. Nu va suparati insa el este cel mai serios si mai destept in aceste chestii.
-Ba nu Sasuke este un inganfat eu il prefer pe Esh.
-Ino,Hin imi pare rau ca va intrerup discutia atit de aprinsa insa.........eu nu pot sa respir.
-Ah scuze Sakura.
Ce se intimpla? Nu pot sa respir,nu ma simt rau insa simt ca nu suntem singure. Acest loc nu este deloc curat. Simt multa durere. Ma simt murdra plina de pacate. Insa ce este acest sentiment nu l-am simtit niciodata. Ma doare ingrozitor.

Clelia POV:

Se pare ca unica mea fiica a mostenit puterea mea. Niciodata nu as fi vrut asta insa acum trebuie, nu vreau sa ii distrug viata insa ea o face singura. Am fost canvda o persoana buna,dulce,iubitoare insa din cauza gurilor rele am devenit asa. "Sa fie asa cum fiica mea socoate cel ce ii va face rau sau din cauza lui lacrimile ei se vor scurge din ochi blestemat sa fie pe viata cu moartea". Trebuie sa vorbesc cu fata mea. Trebuie sa inventez ceva.

Sasuke POV:

-Salem ai aflat cine este Clelia Haruno? Trebuie sa te grabeste numai avem timp de pierdut,trebuie sa fie ascunse in un loc atit de aproape insa atit de departe.
-Da domnule. Stiti ca vrajitoarele antice erau initial figuri de zeite sau preotese ale Pamantului-Mama.A fost greu sa o gasesc deoarece foloseste un alt nume. Mama sa era o preoteasa pe nume Clelia iar tatal sau era un preot pe nume Baltasar. Era o familie sfinta iar mama sa reusea sa faca minuni. Toti spuneau sa este trimisa de Dumnezeu sa ajute saracii si cei pacatosi. Fiica ei a mostenit puterile sale insa si puterile altcuiva. Era o preoteasa ce facea minuni si slujea lui Dumnezeu si o vrajitoare care facea rau si slujea lui diavolului. Tatal preotesei mici a fost foarte socat neintelegand nimic din aceasta putere cum fiica lui a inceput sa aiba aceste puteri. Pe atunci in oras de ceva vreme traia un vrajitor toti stiau cine era insa nu aveau dovezi se chema Schmitt. Vorbele despre preoteasa care facea minuni si iubita de toata lumea au inceput sa fie din ce in ce mai rele. Asa pina la urma a ajuns sa se vorbeasca cum ca preoteasa l-a inselat pe preot cu Schmitt,caci altfel nu se putea explica puterile micutei fete. Tatal fetei preotul stia adevarul ca sotia sa nu l-a inselat si la iubit doar pe el insa era prea tirziu sa recunoasca tot caci Clelia a fost arsa pe rug impreuna cu Schmitt. Peste ceva timp s-a descoperit ca defapt fata avea puteri de la strabunica ei din partea tatalui si ca ea a mostenit din partea lui aceste puteri. si ca vrajitorul fals si Clelia au fost arsi pe rug degeaba. Cand fata a crescut mai mare mereu educata de tatal ei. Puterile ei magice cresteau din ce in ce mai mult. Tatal sau nu i-a spus niciodata adevarul ca i-a fost frica sa recunoasca ca el este cel necurat si nu sotia lui. Intr-o zi fata a aflat adevarul. A incercat sa ognore insa gurile rele nu o lasau asa a pierdut controlul si si-a ucis propriul tata. Cum credeti cam citi ani are ea?
-Baltasar am auzit si eu aceasta poveste de la Clelia o spunea mereu insa niciodata nu imi spunea numele fetitei.
-Pentruca nimeni nu il stia,doar mama si tatal sau. Insa eu am reusit sa aflu. Se pare ca fiica ei a mostenit puterile de preoteasa insa si de vrajitoare. Deci daca Clelia ajunge la ea inaintea voastra ura si bunatatea din sufletul ei o sa inceapa o lupta crincena. Fiecare generatie are puteri mai mari. Iar micuta rozalie are cele mai mari puteri din istoria vrajitoarelor si preoteselor. Imaginativa ce se va intimpla cu lumea noastra daca puterile sale ies de sub control?
-Deci care este numele ei si cum putem sa o oprim?
- Tot ce am putut afla ca pe strabunica sa o chema Valeria. Nimic mai mult. Imi pare rau trebuie sa plec am pregatit o potiune care va poate ajuta in orice caz.
-Ammmmm.... Balsasar te-ai apucat de vrajitorie?? intreb uimit
-Nu domnule insa toata aceasta poveste cu vrajitoare ma insipirat sa incerc ceva noi. apoi inchide portalul magic
-Cand eram mic am auzit despre vrajitoarea Valeria insa ea era din Antica Roma cum putea sa ajunga pina aici sau cum a ajuns de aici pina la Roma antica? Ceva imi spune ca am gasit numele vrajitoare-preotese.
-Serios? Si care este?
-Valeria Luperca. Este un personaj mitologic considerata o vrajitoare buna pentru romani. Pina acum ar fi trebuit sa fie sacrificata de 10000 de ori pentru vrajitoare ca satul in care traieste sa fie salvat insa defiecare data reusea sa supravietuiasca. Cum credeti unde s-ar ascunde o preoteasa cu o fiica care este in stare sa distruga jumate din intregul univers?
-Sa ma gandesc Sasuke. Padure,intuneric,castel,biserica. Asta este va aduceti aminte in anul 1500 in padurea Zinelor este un castel semana cu o biserica iar lumea zicea ca este viserica preotesei care a lasat la ea in casa cei spurcati de pacate si cei iubitor de Dumnezeu. Un pic c-am multa religie pe ziua de azi nu crezi?
-Naruto nu avem timp de glume. In 1500 am fost in Bulgaria,inseamna ca acolo se ascunde Valeria.

Clelia POV:

Deci Caleb ma parasit acum pot sa am incredere doar in mine. Nu le pot permite sa ajunga la Sakura. Trebuie sa vorbesc cu ea. Nu are nici o importanta ca au aflat numele si istoria mea cred ca niste mucosi ca ei o sa poata sa invinga o vrajitoare care are peste 1000 de ani atunci sunt prea orgoliosi. Cum era acea vraja. Nu am practicat demult magia insa este unica mea sansa. "Ce a fost pierdut de mult sa revina inapoi fata mea e timpul sa vezi adevarul cu ochii goi". Ma uit in spatele meu in stinga in dreapta insa nu este nici unde. Fir ar,deodata aud un suspin de fata ies repede din camera si o vad pe Sakura imbracata cu un kimono albastru cu alb foarte frumos. Este ca o zina,atit de frumoasa atit de dulce. De ai sti Sakura cat te iubesc si ca niciodata nu am vrut asa o viata pentru tine. Fata ridica ochii in sus si spune doar un singur lucru:
-Mama?? Mamaaaaa.......mamaaaaaaa,incepe a plinge si fuge spre mine sarind la mine gat o mingai incet pe cap si ii soptesc ca "mi-a fost atit de dor de tine fata mea". -Mama dar cum? Cum te pot vedea? De ce sunt imbracata asa? Si de ce imi este atit de rau?
-Toate la timpul lor fata mea acum hai sa scoatem acel inel de pe mina ta.
-Nuu,nu te atinge de el. De ce sa il scot? Nu pot sa il scot. Cine esti tu si unde sunt fetele? Ce vrei de la mine?
-Hmmmm sunt Clelia mama ta. Este simplu vreau puterea ta sa distrug aceasta lume si sa fac o lume proprie a mea.
-Nu tu nu esti mama mea,ea era buna si iubea toata lumea. Si ce puteri?
-Oooooo se pare ca Sasuke nu ti-a spus. Vampir inbecil ce este ti-a pus acest inel ce iti blocheaza puterile pe mina fara sa-ti spuna macar adevarul. Interesant..interesant. Hai sa-ti povestesc cine suntem noi,incep sa ii povestesc toata istoria familiei mele iar lacrimile incepind sa curga din ochii ei siroaie.
-Nu,nu eu nu sunt rea sunt buna nuuuuuu. Sasukeeeeeeeee!!!!!
Usile se deschid cu un sunet asurzitor,ciudat este o dimensiune paralela nimeni nu ar reusi sa intre aici. Pe usa isi face aparitia fetele si "animalutele" lor pufoase.
-Sasukee!!!!!! striga Sakura si fuge spre el si il stringe in brate. Mi-a fost atit de frica,am crezut ca nu o sa te mai vad niciodata.
-Calmeazate piticule totul o sa fie bine. Fetelor cititi vraja.
-"Noi gardianele preotesei-vrajitoare promitem sa o aparam de orice incearca sa ii faca rau,iar cel din cauza a care ochii ei au plins sa fie blestemat pe viata cu moartea".
-Nuuuuuuuu,ati reusit sa ma distrugeti insa nu s-a terminat aici tineti minte cuvintele mele "Daca eu nu distrug aceasta lume altcineva va veni in locul meu sa il distruga"......hahahahahahahahha.

Hinata POV:

Clelia dispare iar eu si Ino cadem jos extenuate,am folosit o cantitate mare din puterile noastre ca sa o distrugem pe Clelia. Cand Clelia a rapito pe Sakura baietii au ajuns si ai facut o vraja ca sa ne deschida puterile iar odata cu puterile noastre au venit si amintirile deste gardiane. Am jurat sa o protejez pe Sakura cu moartea si asa va fi. Ma uit la rozalie si vad ca doarme ma bucur ca insfirsit se poate odihni bine deoarece a suferit foarte mult azi. Ma uit la Ino si vad ca ea este deja in picioare,incerc sa ma ridic si eu ca sa putem insfirsit pleca acasa insa picioarele mele nu ma asculta deloc.
-Ce este piciule? Picioarele nu te asculta? Este normal ca dupa o vraja sa te simti asa insa organizmul tau este slab trebuie sa maninci mai multa carne.
-Sigur Naruto acum doar predicile tale imi lips........heiiiiiiiii lasama jos imedia maniacule.
-Calmeazate pici ca nu o sa te maninc,insa pe drum s-ar putea sa ma razgandesc....hahahaha.
-Lasama jos maniacule,ce esti tu,lasama....

Sasuke POV:

-Deci Clelia numai este un mic motiv sa ne bucuram,nu-i asa Caleb?
-Esh simt ca ceva nu este inregula,ceva lipseste este prea simplu. Acum putem sa ne bucuram insa va fi greu ca Sakura sa se obisnuiasca cu puterile ei. Iar cineva s-ar putea sa vina dupa ele trebuie sa o protejam.
-Bineinteles, " Ssukeee!!! Mi-a fost atit de dor de tinee" incearca Caleb sa imita vocea Sakurei. Hai sa mergem acasa meritam sa ne odihnim macar vreo 2 zile inainte de scoala.

Clelia POV:

Poate ca m-au distrus si numai pot veni pe pamint insa cea mai mare teroare este inca inainte......muhahahahahahahahahha. Si puteam sa jur ca cand eram vie eram cu mult mai buna.

Spor la citit dragii mei kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss

Castelul: http://1.bp.blogspot.com/_cMnwOtrpMsg/THpR92WVjPI/AAAAAAAAARs/MB400CUrm-I/s1600/castel1.jpg
Rochia Sakurei: http://www.china-cart.com/bookpic/20128/2012827211351.jpg
Baltasar: http://data.whicdn.com/images/11928125/2zqagr9_large.jpg
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Dec 2012, 23:23

Buna!!!!!

Ce ma faci? De cand nu ai postat si tu... Moare lumea cu asteptarea. Deci Clelia o s-o distrug, o fac bucati, scrum, cenusa. Cum poat profita de fata ei? Ce bine ca Sasuke a ajuns la timp, iar fetele odata ccu el. Sper sa nu se mai intample nimic rau, cel putin pe moment.


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Joi 20 Dec 2012, 00:38

dar stiu un lucru....GREU MAI TRECI PE AICI!!! AI INTARZIAT FEMEIE!! in fne. capitolul a fost super si mia placut faptu` ca sakura are asa multa incredere in el....insa el nu prea da semne ca ii pasa.. ms ca mai anuntat si fa-o in continuare daca poti key?!?
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Joi 20 Dec 2012, 08:35

Hi!Hi!Hi! Am ajuns si eu! Cu toate ca nu sunt chiar prima, sunt aici! Imi place capitolul!
Extrem de vrajitoresc .... hai cu Next!

Kiss % Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 4tpttl[/img]









Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Dec 2012, 10:43

Uhu,super tare capitolul,sa vedem ce se intampla....
Pana atunci spor la scris si la idei!Te kiss si sper sa ma anunti si data viitoare.


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Tumblrinlinemkvbh1k1jp1

○ ○
○ I realize now that you are everything for me ○
○ ○

Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Vin 28 Dec 2012, 19:39

HaLLoW ! ! ! a hug


Ce tare a fost nextu! Mai vreau, mai vreau! Mai ai, mai ai? Mai da, mai da!! lough
Mersi de anunt! Vreau sa vad ce se intampla cu Sakura! Sper sa ma anunti in continuare! ;;)
Spor la scris! happy
Te pup dolche! kiss


Zbye ! ! ! hi!


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 25tu87r
,,Life is pain, highness. Anyone who says differently is selling something.''
                                                 - William Goldman -
Sus In jos
*DeEa*
Academy Student
Academy Student
*DeEa*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : karate, facebook, sa citesc ficuri si... era sa uit VAMPIRII
Stare de spirit Stare de spirit : pe alta planeta

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Dec 2012, 17:42

Hey,,, Am aterizat si eu pe aici. Nu imi vine sa cred, cum de nu am putut descoperi acest fic minunat mai repede... nervi! Ai un talent extraordinar... Imi place foarte mult mai ales ca e cu vampiri . Te rog anunta-ma si pe mine cand pui nextul please

Mult noroc la scris si sa ai parte de multa imaginatie...

te kiss deea
Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Ian 2013, 23:25


Sakura POV:

Dimineata...prima dimineata in care simt ca domneste linistea si pacea,prima dimineata in care simt ca traiesc, dimineata care ma trezit din nou la viata. Este o zi perfecta in Konoha,ultima zi de toamna,ultima raza de soare care straluceste acum pe fata mea. Ma simt bine, simt cum domneste linistea sufleteasca asupra mea. M-am intors acasa impreuna cu fetele iar Caleb si Esh au plecat fara macar sa ne spuna un adio, Cat despre Sasuke,Naruto si Gaara odata ce mama mea a fost invinsa au decis ca numai au nici o treaba cu noi,puterile mele sunt blocate fetele ma vor apara in caz de ceva si ei sunt liberi sa faca ce vor. Ma simt ciudat parca o bucatica din mine lipseste insa nu dau mare importanta si ma indrept spre baie unde imi fac siesta de dimineata. Fug inapoi in camera spre dulap lunecand pe parchet ca pe gheata. Deschid dulapul si ma imbrac cu o pereche de colnati negri,o rochie mov groasa,cizme imblanite si un pandantiv in forma de inima. Cobor jos si fug in bucatarie unde imi iau un mar ursc sus si il pun in geanta mea neagra unde se afla cartile mele. Imi iau o vesta de iarna imblanita si ma machiez cu un tus si un creion dermatograf si imi fac parul ondulat. Ies din casa si inchid usa cu cheia si fug spre fetele mele. Hin poarta blugi albastri inchisi,cizme lungi cafenii o bluza lunga alba si un hanorac galben deschis la nasturi si o esarfa cafenie. Iar Ino este ceva un pic mai.....frantuzesc sa zicem asa,poarta colanti negri,bluza lunga in dungi alb negru cu o centura la talie si un hanorac bordo sau rosu nu prea inteleg culoarea la soare mai poarta cizme negre lungi si o bereta neagra in cap. Cu toate ca este aproape iarna nu este tare frig ma rog inafara de mine eu sunt friguroasa.
-Deci Sakura cum se simte azi preoteasa noastra?
-Hin ma simt bine,sunt linistita,fericita si plina de viata. Tu cum te simti fara Naruto?
-Sa stii ca ma simt perfect nu-i asa Ino? intreaba sigura pe ea
-Ahahahahaha sigur nu iti lipseste nici Sasuke nici Naruto?
-Bine,bine gata cu discutiile despre ei nu ii vedem de 3 saptamini deci gata sa uitam de ei,plus la asta am ajuns la scoala deja.
Intram in scoala si ne ducem in clasa unde ne asezam fiecare la locul ei. Eu linga Hin iar Ino in spatele nostru. Incepem sa discutam despre profesori si tinutele lor mai ales profu de chimie si puloverul sau cu pisici este cel ma amuzant subiect din toate. Deodata simt o aura rece si intunecata ma uit spre usa si vad ca Sasuke si Naruto intra pe usa cu un nou baiat,seamana cu Sas'ke insa are parul mai scurt si este mai palid oarecum daca este posibil si are ochii negri insa ceva lipseste ceva ce Sasuke are si el nu, si binainteles un corp sexy. Se indreapta spre noi cu un aer autoritar si superior.
-Fetelor ati vazut si voi aceea dulceata de baiat de linga Naruto? Sper ca nu este vriun ciudat ca Gaara sau ca brunetul si blondul.
-Hei blondul nu este un ciudat. Adica.......asa cred....nu ca mi-ar pasa. Si nu va uitati asa la mine.
-Sakura,Hinata,Ino el este Sai noul nostru coleg el este un lup. ahhh ce fericire inca un ciudat pe capul nostru
-Si noi ce treaba avem cu asta? Nu vorbiti cu noi de 3 saptamini iar Caleb si Esh au plecat fara sa ne spuna un cuvant.
-Domnisoara Sakura nu cred ca acum este timpul sa ne certam in padurea mea se intmpla lucruri ciudate. spune Sai
-Cum ar fi?
-Padurea incepe sa se ofileasca,iar animalele dispar din ce in ce mai des iar in noptile cu luna plina,luna devine rosie si se aud niste urlete foarte ciudate pe care nici un animal din acea padure nu le-ar putea produce.
-Si eu cu ce te pot ajuta?
-Tu ca preoteasa-vrajitoare esti obligata sa ajuti toate creaturile magice ce iti spun servitori.
-Servitori? Nu am mai auzit de asa ceva ce vrei sa spui cu asta?
-Orice creatura magica este servitorul tau si orice dorinta nu ai avea ei sunt obligati sa o indeplineasca.
-Chear asa Sasuke? Nu me-ai spus despre asta nimic,bine sa mergem de aici si sa ne lamurim cu padurea ta. Unde se afla?
-In Spania de sud dupa El Caminito del Rey.
-Glumesti aia este cea mai periculoasa poteca din lume vrei sa mor sau ce? Plus la asta sunt claustrofobica la inaltime. se plinge Ino
-Nu o sa trebuiasca sa mergeti pe acea poteca. Eu am sa o i-au pe Hinata si am sa ma transform in vircolac iar Sai o ia pe Ino si se transforma in lup iar cum Sakura si Sasuke ramin singurii Sasuke se descurca foarte bine la zburat odata de are 6.000 de ani.
-Bine,ne ducem acasa sa ne schimbam si ne vedem la iesirea din sat.
-Sakura padurea mea este mai departe de Spania de sud pe acolo doar trecem este defapt in Borneo.
-Serios? Super....ce este aia?
-Nu ai auzit niciodata despre legenda padurii din Borneo? Atunci cand maiorul John Tulloch a decis sa calce pe urmele soldatilor luati prizonieri in Borneo, in anul 1945, nu se astepta sa faca o asemenea fotografie. John Tulloch s-a hotarat sa mearga pe acelasi drum pe care soldatii aliati erau condusi spre moarte, in ceea ce a fost numit "marsul mortii". Atunci cand s-a uitat din nou la imagini, John a avut un adevarat soc. In una din fotografii se pot vedea cum mai multe figuri umane scheletice, merg resemnate catre moarte, pe acelasi drum pe care soldatii capturati in urma cu sapte decenii.
-Poftim??????? Vrei sa ma duci la moarte?? Sigur esti normal? Bine acum eu si fetele ne luam hainele noastre de calatorie si ne vedem la iesirea din sat. Daca nu fac un stop-cardiac pe drum din cauza padurii tale. se vaicarea Hinata
Iesim cu fetele repede din clasa inainte sa apara Kakashi si sa ne omoare. Fugim repede acasa si ne schimbam cu Hainele noastre de calatorie. Ne imbracam toate trei cu aceleas haine,o camasa alba pantaloni scurti verzi cu o centura cafenie si cizme lungi cafenii de piele,ne prindem parul intr-un coc si suntem gata. Ei bine afara este frig insa in padurea aceea este foarte cald. Ne luam genti pe spate si punem tot felu de mincare si cosmetica bineinteles cine stie cat timp o sa raminem acolo. Iesim din casa urcam in taxi si ajungem la aeroport unde ii vedem pe baieti. Se uita atit de socati la noi ca mai sa le iasa ochii. Ne urcam in avion si in mai putin de 3 ore suntem in padurea din Borneo. Este foarte ciudat aici si nu am cea mai buna senzatie. Defapt simt energie ciudata,rea,insa tot odata inofensiva. Insa deodata simt o energie rea,foarte rea,intunecata,neagra mi se face pielea de gaina.
-Sasuke simt ceva. Si nu este deloc de bine,mi-e frica.
-Ce se intimpla? Inafara de faptul ca sunteti toate trei imbracate la fel se intimpla ceva si mai ciudat?
-Simt o energie rea,intunecata,neagra. Ma sperie este foarte puternica si a invadat toata padurea. Se pare ca viata mea dulce si linistita va fi intrerupta din nou de VOI. Si de ce ai spus ca trebuie sa trecem de Spania de sud tot nu inteleg?
-Deci este adevarat s-a intors. Deci legenda nu minte.
-Sai ce s-a intimplat? Care legenda? Cine s-a intors?
-El........

Hey,hey sper sa va placa spor la citit si la comentat kiss kiss kiss kiss kiss

POZE:
Tinuta Sakurei: http://194.88.148.151/Vesta-de-iarna-la-tinuta-stylish/71853a52bd48626f3/630/0/1/80/Vesta-de-iarna-la-tinuta-stylish.jpg
Tinuta Hinatei: http://www.fineliving.ro/wp-content/uploads/2012/12/tinute_iarna_femei2.jpg
Tinuta lui Ino: http://casualdays.ro/wp-content/uploads/2010/11/Outfit-3.jpg
Tinuta care au avuto toate trei: http://www.outletbrand.ro/haine-imagini/20120219/Pantaloni-scurti-Daryn-camel-1418891013_0_huge.jpg
Padurea: http://www.bzi.ro/public/upload/photos/272/w560xh316_Cea_mai_INFRICOSATOARE_fotografie_din_lume_1.jpg
Sai: http://24.media.tumblr.com/tumblr_m28upjyL6w1qlawbgo1_500.jpg
El Camino del Ray: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7a/Caminito_del_Rey_3.jpg/200px-Caminito_del_Rey_3.jpg
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 03:36

Hai sa trecem pese faptul ca nu m-ai anuntat,data viitoare spers-o faci,bine? ;;)
Ei se pare ca Sai a aparut in schema,ma intreb cine-o fii el?Ei bine vom afla noi yeah .Sper ca capitolul urmator,clar ca de-acum in colo vor aparea o noua actiune,deabea astept! happy2
Ps.Sunt prima nr1
See you kiss


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Tumblrinlinemkvbh1k1jp1

○ ○
○ I realize now that you are everything for me ○
○ ○

Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 20:46

Ok....o singura intrebare...de ce nu mai anuntat?? pff.... oricum imi place ca incep iar sa lucreze impreuna si asta e dragutz...sper ca data viitoare sa ma anunti si pe mine. key?
Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 04:57



Sakura POV:

-Sai ma auzi? Ce legenda? intreaba Ino speriata
-Este o legenda straveche in padurile noastre care vorbeste despre despre zeul care cu mult timp in urma se asigura ca suflettele noastre nu o sa se chinuie niciodata. Insa la inceputul secolului XII ar fi ca si cum au innebunit si au inneceput sa ne atace. Cum era nemuritor nu puteam sal nvingem insa vrajitoarea noastra straveche a pus o vraja peste el ingropindul in adincuri lina o piatra alba si se spune ca atunci cand o sa se verse singe peste piatra lor de temelie creatura din intunericuri va reveni din nou la viata. De aceea am pus in jurul pietrei dor flori de verbena ce nu permit nici trecearea noastra nici trecerea lui.
-Insa cineva a putut. Interesant cine? Si totusi de ce crezi crezi ca este "EL" ?
-Nici o creatura magica,mistica,fantastica nimeni nu poate sa treaca de florile de verbena care au fost vrajite cu mii de ani in urma de primele vrajitoare pentru a le pazi de cei rai. Inafara de o fiinta pura ca tine................
Deodata toti ridica ochii la mine. Ce? De ce se uita toti la mine? Nu am fost eu,nici macar nu stiu legenda asta si nici macar cine este "el" asta.
-Ce? Ce este?
-Sakura,ma intreaba Sasuke serio-Tu ai un frate geaman?
-Nu eram singura la parinti. Defapt mama avea mereu la ea o cutiuta mica roz de care niciodata nu imi permitea sa ma ating sau sa ma uit la ea. Daca ascunde ceva important acolo? Insa nu cred,mama era o femeie de treaba si buna si nu mi-ar fi ascuns niciodata asta.
-Da mama ta era o femeie buna si de treaba care era cat pe ce sa se foloseasca de fiica ei si sa o omoare ca sa isi creeze noua ei lume. Sa nu uitam cine te-ia salvat,bine?
-Sasuke esti un (iertati-ma nu stiu ce vorbesc),un mare,mare,mare (iertati-ma nu stiu ce vorbesc). il lovesc peste fata si ma duc inainte fara sa ii astept pe altii
-Sakura unde te duci? Este periculos aici de una singura. ma avertizeaza de Sasuke acum te-ai gasit sa-ti faci griji de mine trebuia sa iti dai seama cum se vorbeste de mama,mama e mama buna rea e totus cea care ma facut pe aceasta lume si a avut grija de mine chear daca doar sa ma foloseasca
Merg si merg si merg si unde merg nici eu nu stiu. Este prima data cand am strigat la cineva si cand lovesc pe cineva. A fost ceva din instinct insa eu niciodata nu am lovit pe nimeni si plus la asta avea dreptate mama doar ma folosit insa era atit de buna cu mine cand eram mica. Deja incep sa o i-au razna din fetita dulce,cea mai dulce dn lume am ajuns sa lovesc si sa strig la persoanele apropiate mie? Sunt un monstru,mai ceva decat creatura de care vorbea Sai,lacrimile incep sa imi scalde chipul plapind iar sentimentul de vinovatie pune stapanire pe mine,incep sa pling atit de tare incat numai rezist si cad jos. Pentru cineva asta ar fi o prostie sa plingi atat de tare doar pentru ca ai lovit pe cineva insa eu niciodata nu am lovit pe nimeni iar acel sentiment ca pe el il doare din cauza mea imi devoreaza sufletul. Trebuie sa imi cer scuze ma intorc insa locul este total necunoscut. Fir ar m-am ratacit si simt o aura ciudata prin preajma. Incep sa fug insa ma impiedic de ceva si cad jos. Ma uit in jos si vad un sarpe alb ca zapada ce stralucea la soare in iarba verde plina cu roua. Era atit de......frumos. Aaaaaaaaaaa doamne dumnezeule un sarpe. Stau nemiscata cat timp el se urca pe mana mea si ma strange tare de ea apoi coboara jos si se face nevazut in iarba verde. Ma ridic de jos speriata tinanduma de mana ranita,fir ar ma doare destul de tare. Se spune ca sarpele alb in mitologia japonza este duhul ce vorbeste cu toti zei insa pe mine doar ma doare nimic mai mult. Ma pornesc incet pe o carare necunoscuta, am mers tot inainte cand am plecat poate mergand inainte o sa ii si gasesc. Sper ca Sasuke sa ma scuze pentru ca l-am lovit ma simt atit de rau ma simt ca o "Gorgona" si mai exact "Medusa" care facea doar rau, in fond ce vina avea Sasuke daca mama mea era rea? Si avea dreptate ma salvat. Tot merg si merg inainte cuprinsa de gandurile mele cand simt o respiratie pe gatul meu o respiratie calda. Sasuke este foarte cald in ciuda faptului ca este vampir. Toti spun ca vampirii sunt reci ca gheata insa Sasuke este ca un calorifer iarna. Crezand ca este Sasuke ma intorc repede insa tot ceea ce vad este doar o creatura gigantica cu 3 capuri si o coada ce scorpion. Cad jos paralizata de frica si fara sa vreau din gura mea iese un tipat foarte puternic ce se pare ca a deranjat bestia. Ma ridic repede de jos si incep sa fug stringand dupa ajutor cu monstrul pe urmele mele. Lacrimile de frica incep sa imi scalde fata in timp ce incepeam sa gafai de la atita fugit.
-Ajutoooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrr Inooooooo. am strigat cat de tare m-au tinut plaminii facando pe bestie si mai furioasa

Sasuke POV:

Doamne unde so fi dus si rozalia aia in fond eu am spus doar adevarul cred ca acum sta intr-un colt de padure si se plinge de mine. Ar trebui sa se invete minte odata si odata ca eu am mereu dreptate doar sunt un vampir nu pot sa mint chear daca vreu.
-Ajutoooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrr Hiinnnn,Inooo. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Hinnnnnnnnnn. pot sa cunosc vocea asta dintre o mie este Sakura
-Sasuke ai auzit? Este Sakura si este in pericol trebuie sa ne grabim si sa o salvam. spune Hinata speriata incepand sa fuga la sursa vocii rozaliei impreuna cu Ino
Incepem sa fugim toti 5 spre sursa vocii insa este prea departe. Se pare ca fara viteza unui vampir nu pot sa ajung la timp sa o salvez. Ma uit la Naruto care o ia in brate pe Hinata iar Sai pe Ino si incep sa fuga cu viteza lor de vircolaci. Maresc viteza si eu ajungand toti in acelasi timp. In fata mea apare cea mai hidoasa creatura dintre cate am vazut si am vazut multe. Are corpul unui leu,3 capuri si o coada de scorpion. Da deci este Cerberus am auzit multe despre el insa niciodata nu l-am vazut in popor se spunea ca are 100 de capuri insa scriitorii spuneau ca are 50 de capuri. Ma repezesc spre Sakura si nici nu reuseste sa clipeasca din ochi ca o iau in brate si ma urc pe un copac inalt. Ma uit la ea oarecum ingrijorat daca nu a patit ceva ma rog este mai fina ca o petala in vant deci astfel de creatura pe care o vede prima data in viata trebuie sa fie mai ceva ca un soc pentru ea. Pe fata ei plina de lacrimi se citeste doar frica, ii era frica. Deschide gura sa spuna ceva insa nu reuseste mai face cateva eforturi si intr-un final scoate cateva cuvinte din gura:
-Sasukeee am crezut ca nu o sa vii sa ma salvezi dupa ce te-am lovit,scuzama imi pare rau ca te-am lovit nu am vrut sincer. ochii ei incep sa se umezeasca din nou insa de data asta mai tare,deci de asta nu ma strigat pe mine? a crezut ca sunt suparat din cauza ca ma lovit si nu o sa o salvez?
O string in brate cat de puternic am putut stiu ca nu poate sa respire insa trebuie sa o calmez cumva. Ma cuprinde strins de gat si repede intr-una "imi pare rau nu am vrut,te rog sa nu fii suparat".
-Gata prostuto,nu m-am suparat,in fond nu a fost frumos din partea mea sa vorbesc asa de mama ta (mintiiiiiiii mincinosule cat de bine poti minti bun actor). Acum stai jos si calmeazate am nevoie sa fii calma si concentrata ca sa poti sa trimiti bestia inapoi in piatra.
-Ce pot sa fac? Nu am folosit niciodata puterea mea de preoteasa si ce legatura are bestia cu spiritele?
-Cand protejezi oamenii de spirite o faci pentru binele lor acum pentru binele intregii lumi concentreazate imagineazati pe cineva la care tii foarte mult si vrei sa il protejezi ce aceea bestie. in mai putin de 3 secunde o lumina albastra strabatu intreaga padure
Da. Asta este puterea spirituala a unei preotese. Insa puterea ei este speciala,ea este speciala. Insa lumina ei devine prea puternica ce se intimpla? Inelul trebuia sa ii constroleze puterea oare atit de mare este puterea ei incat nici inelul nu o ajuta? Insa lumina incet,incet a inceput sa se stinga. Se pare ca s-a calmat iar bestia a disparut. O ajut sa se ridice si coboram jos din copac.
-Hin,Ino m-am speriat atit de tare am crezut ca o sa mor si nu o sa va mai vad niciodata. si din nou ca toate fetele incep "lacrimile de crocodil",insa ceva nu inteleg la cine s-a gandit Sakura incat puterea ei a crescut atit de tare
-Sakura la cine te-ai gandit cand ai folosit puterea preotesei?
-Asta este un secret,spune ea timida-Auuuuuuu. ma uit speriat la ea si vad ca se tine de mana dreapta
-Sakura ce s-a intimplat?
-Un sarpe alb ma strins puternic de mana si ma ranit nu este nimic o sa treaca.
-Sarpe alb? Naruto,Sai avem probleme foarte mari Demonul Sarpe a revenit.
-Demonul Sarpe? Cine este si ce legatura are cu sarpele alb din padure?
-La intrebarea aceasta am sa iti raspund eu daca imi permiti tinara domnisoara s-au ar trebuie sa iti spun viitoarea mea sotie......Maria Sakura Haruno?

Hey,hey sper sa va placa kiss kiss kiss kiss kiss kiss

POZE:
Cerberus: http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20080307064905/godofwar/images/thumb/6/6b/CerberusART.jpg/800px-CerberusART.jpg
Sarpele Alb: http://www.codrosu.ro/wp-content/uploads/2009/04/wallpaper_sarpe-alb.jpg
Demonul Sarpe: http://24.media.tumblr.com/tumblr_m0n26tfnn11rr0aj8o1_500.jpg
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 15:00

Hey.
Imi pare rau ca nu am m-ai trecut pe aici.
Wow,sotie?.
M-ai lasat cu totul in ceata.
Este atat de frumos momentul dintre Sakura si Sasuke.


P.S:Sa ma anunti la next.


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 4212754870_9c793b92f5


Din cauza voastra plang.
Datorita voua am ajuns asa.
Voi sunteti adevarati criminali.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Ian 2013, 19:40

Foarte dragutza "povestea"ta.....nu imi vine sa cred ca mama Sakurei a vrut sa ii faca asta....si ma mai nedumereste ceva cine ii raspunde Sakurei la intrearea aceea a ei cu demonul sarpe??? what? in orice caz abia astept sa pui nextul si dak ai putea anuntama si pe mine te rog... Mersy....Spor la scris in continuare...
~Sayonara~


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Mier 16 Ian 2013, 21:03

E foarte frumos capitolul ....dar....sunt trista ca nu mai anuntat! Si parca vampirii nunputeau mintii si el totusi a facuto...hmmm....interesant....oricum sper sa aduci cat mai repede next si poate data viitoare ma anunti si pe mine. Si ai grija la greselile din tastatura, deoarece sunt enorm de multe.
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Ian 2013, 20:16

Sa mai trecem inca o data peste faptul ca nu mai anuntat..... waiting
Ultima fraza a fost bestiala...a fost Sasuke acela,sau o alta fiinta magica rea? think Eeee...asta o sa aflu capitolul urmator,nu?Sa fiu sincera mi-ar place foarte mult daca Sasuke ar fi scos din gura sa ,,mireasa" , iar apoi ,,Sakura Haruno Maria", chiar ar fi tare roll
Ei hai ca te las acum ,aaa si de data asta anunta-ma si pe mine ,ok??
Te kiss si te a hug si te mai si hi!


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Tumblrinlinemkvbh1k1jp1

○ ○
○ I realize now that you are everything for me ○
○ ○

Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Joi 24 Ian 2013, 21:36

Hey am venit cu next-ul pupici kiss kiss kiss kiss

Sasuke POV:

Fir ar demonul sarpe acum s-a gasit el timp sa apara. Oricum trebuie sa fac ceva si sa o scot pe Sakura din toata chestia asta.
-Stai sunt sotie? intreaba rozalia aratand cu degetul la ea
-Nu imi vine sa cred,ai devenit sotie mai devreme ca mine cu toate ca inca esti virgina.
-Stop. Ino stia ca esti inca virgina si eu nu?
-Fetelor va pare voua momentul sa vorbiti despre virginitate?
-Ne pare rau. spun toate trei in cor cu capul in jos
-Oricum de ce sunt sotie? Cand am devenit? Adica nu trebuie mai intai sa te indragostesti apoi sa te intalnesti si la sfarsiti macar un inel sa-ti deie? Si cine e demonul sarpe si ce vrea de la mine?
-Sakura,Sakura,Sakura esti destul de naiva pentru varsta ta. Demonul sarpe sunt eu iar tu esti sotia mea deoarece clanul meu este pe cale de disparitie iar doua persoane atit de diverse pot crea cel mai invincibil clan din lume ahahahahahahaha. Deci tu esti sotia mea vrei sau nu vrei.
-Imi pare rau insa eu deja aveam planuri cu ea. Ea este sotia mea iar inelul de pe degetul ei demonstreaza asta.

Sakura POV:

-Imi pare rau insa eu deja aveam planuri cu ea. Ea este sotia mea iar inelul de pe degetul ei demonstreaza asta.
Sunt sotie? Deja? Dar eu nu vreau sa ma casatoresc nu vreau sa am copii care sa duca povara mea pe spatele lor. Adica eu sunt acum cea mai puternica insa ei? Nu vreau sa dustrug viata unor copii. Insa nici cu el nu vreau sa ma casatoresc il prefer pe Sasuke.
-Hmmmm inel? Bine deci facem asa,cine va reusi sa ii cucereasca inima intr-o saptamina castiga.
-Hei Saku nu-i un premiu si nici o jucarie. Insa sunt deacord eu tin cu Sasuke.
Sasuke a fost deacord cu asta insa nu stiu pina unde a fost deacord in inima sa. Adica nu ma iubeste,nu ma place, suntem doar prieteni. O prietenie pe care nu vreau sa o distrug. Ne indreptam cu totii spre avion se pare ca Sai va veni cu noi. Nu prea cred ca s-a terminat ceva imi spune ca acesta este doar inceputul. Insa ca rege a padurii a vacuat toata padurea,toate creaturile din ea. Ma urc in avion urmata de fete. Ceva nu ma lasa acel demon sarpe nu spune ceva,ascunde ceva de noi. In doua ore deja zburam asupra Japoniei deci cat timp nu am fost a nins. Urasc zapada poate pentru ca inseamna puritate ceea ce eu nu sunt din cauza familiei si puterilor mele sau poate pentru ca eu urasc frigul sau poate amindoua variante odata. Sunt confuza se pare ca viata mea depinde de o saptamina. Si nici nu am idee de ce saptamina va fi. Insa stiu ca am sa fac tot posibilul ca Sasuke sa fie alesul si stiu ca el va face la fel cu toate ca nu inteleg de ce. Nu este gardianul meu,nici aparatorul meu,el este un vampir rau atunci de ce vrea sa faca bine? Ajungem insfarsit acasa. Este ora 22:00 este mai devreme decat ma asteptam.
-Sakura vrei un ceai? ma intreaba Ino
-Sigur dupa 3 ore de zbor am nevoie de un ceai. Ne vedem la mine in camera,si voua mersy ca ne-ati condus pina acasa. Ne vedem pa.
Inchid usa in urma celor trei prieten si ma urc sus. Maine nu avem scoala deci pot sa stau treaza pina cand vreau si sa fiu sincera nu prea am pofta de somn. Ma schimb de hainele subtiri si ma imbrac intr-un hanorac gros si lung cu urechiusi de urs imi pun in picioare sosete groase de culoare gri. Ma intind pe pat cu gandul la acea "casatorie" este ciudat si stii de ce? Ce planuri are acel sarpe? Adica putea sa aleaga orice fata daca avea nevoie doar sa isi refaca clanul insa nu are nevoie de orice fata ci de mine care are puteri foarte mari.

Sasuke POV:

Sunt sigur ca Sakura a inteles ca nu este vorba doar de refacerea clanului. Atunci ce are degand,ce vrea mai exact de la Sakura? Daca reusesc sa gasesc un mod sa o salvez pe Sakura trebuie sa il rog pe Baltasar sa ma ajute.
-Naruto,vreau sa vorbesc cu Baltasar el cu singuranta trebuie sa stie ceva despre planurile acelui sarpe.
-Amice te superi daca iti pun o intrebare? De ce o ajuti pe Sakura? Nu esti gardianul ei,nici sotul ei si i-ai omorat mama. Deci de ce?
-Sincer frate nu am nici o idee,o fac si gata. Acum Baltasar vreau sa ma ajuti.
-Stapane cu tot respectul insa sunt si eu curios de intrebarea Domnului Naruto. Acum despre planurile sarpelui am aflat ca clanul lui este pe jumatate distrus. Se pare ca era casatorit si avea si copii insa nu se stie unde sunt. Defapt in mitologia veche a demonilor sarpe cand un sarpe se casatoreste cu o alta fiinta mai puternica ca el,el preea controlul asupra ei. Adica toate puterile ei ii apartin lui,Demonul Sarpe o vrea pe Sakura pentru puteri nu pentru clan.
-Fraierul, se pare ca are alte planuri cu Sakura insa care?
-Stapane inca nu este tot, Demonii Sarpe albi locuiesc linga....

Sakura POV:

Ma aflu intr-un loc foarte ciudat mai exact nu am idee unde sunt. Vad doar foc si aud multe tipete,peretii sunt facuti de piatra rosie si nu vad nici o cale de iesire. Nimic,nici macar o gaura sau albastru cerului. Unde sunt? Aud un sunet ciudat si ma intorc brusc nu imi vine sa cred ochilor. O doamne nu poate fo adevarat. AAAAAAAAAAAAAAAA,incep sa fug cat ma tin picioarele unde nici eu nu stiu. Ochii incep sa verse mii de lacrimi de frica. Unde sunt si ce fel de creaturi ma urmaresc? Fug ne stiind unde,pina nu simt o atingere pe maina si apoi ma trage intr-un colt. Sasuke? Il strig atit de puternic in brate cred ca si cu puteri de vampir nu ar fi rezistat.
-Sasuke cum am ajuns aici? Si ce sunt creaturile alea? Morti,apoi creaturi legate taiate cu fata toata urata. nu am auzit nici un raspuns defapt nici nu mi-ea raspuns
Ma uit spre el si cad jos fara macar sa ma pot misca. Sasuke s-a transformat intr-o creatura uriasa mai exact corp mare si puternic cu cap de fier in forma de triunghi. In mana are o sabie uriasa ce o indreapta spre mine,ma scol repede de jos si incep sa fug insa vad si alte creaturi cu cap in forma de triunghi ce ma urmaresc. Ma ampiedic si cad jos iar o creatura de aceea ma apuca de gat si ma ridica in sus.
-Te-am spus sa stai departe de el,nu trebuie sa te atingi de el s-au va muri. Nu trebuie sa te joci cu focul orice relatie ai cu el trebuie taiata altfel il vei aduce aici jos unde o sa ne jucam cu el mereu,uitete singura. vocea aceasta parca am mai auzito insa unde?o voce groasa barbateasca insa tot odata dulce si familiara
Ma uit cu coltul ochiului inspre locul indicat cu sabia si il vad pe Sasuke si ceilalti in mainile acelor monstri.
-Nuuuuuuuuuuuuuu,lasai in pace nuuuuuuuuuuu Hinata, Inooooooooooooooooo. insa prea tirziu
Acel monstru ma lasa din maini iar eu cad jos tipand din toti plamanii sa ii lase in pace insa prea tirziu. Le rup capurile aruncandule in mine apoi le rup pielea singele lor stropinduma.
-Singele lor este pe mainile tale.
-AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,NUUUUUUUUUUUUUUUUUUU. plangeam in hohote de durere,urlam tipam insa era adevarat singele lor era pe mainile mele

Sasuke POV:

-Sakura,Sakura trezestete,Sakura.
-AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,Sasuke. Mi-ea fost atit de frica doamne a fost cel mai urat cosmar si nici nu inteleg ce vroia sa imi spuna.
Plangea in hohote,acel vis a speriato cu adevarat. Este o persoana foarte fragila si micuta iar un astfel de vis este prea mult pentru cat poate duce.
-De cand ai aceste vise?
-De cand eram mica insa cand me-ai pus inelul totul a incetat si nu am mai vrut sa il dau jos. Stai Sasuke unde este inelul,eu nu m-am atins de el.
Ciudat inelul a disparut incredibil dar adevarat. Ceva cu mult mai rau se intimpla aici si nu cred ca demonul sarpe are legatura cu asta. Insa o sa trebuiasca sa am o discutie cu el. Il rog pe Naruto sa aiba grija de Sakura insa ea avea ceva impotriva era prea speriata si nu vroia sa o las ma tinea strins de camasa si nu ma lasa sa plec.
-Sakura ma intorc imediat iar tu pina atunci dormi.
-Nu,nu vreau daca nu o sa te intorci?
-Ai cuvantul meu ca o sa ma intorc si apoi am sa iti raspund la orice intrebare vrei tu. Promit sa te scol. o sarut pe frunte apoi ma uit in ochii ei si o adorm
Ies din casa nervos indreptanduma spre padure. Stiu ca este aici foarte aproape de casa Sakurei. In mai putin de 2 secunde sunt in fata gaurei de sarpe. Intru nervos acolo si il gasesc pe sarpe jos lesinat. Ma indrept spre el si il ajut sa se ridice.
-Ce sa intimplat sarpe blestemat?
-Uchiha,nu am idee a venit la mine in gaura si ma lovit cu magia.
-Parca sarpii sunt imuni la magie.
-Sasuke nu era doar magie,era ceva mai puternic de magia. A luat lantisorul ce ma leaga de Sakura Maria Haruno si a plecat.
-A luat lantisorul tau iar inelul ce i l-am dat Sakurei a disparul a avut un vis ciudat in care noi toti murim din cauza ei. Ei bine dragul meu prieten trebuie sa te anunt ca ceva cu mult mai puternic ca noi o doreste pe Sakura iar vestea cea mai proasta este ca nu am nici o idee cine poate sa faca sa dispara inelul celei mai puternice vrajitoare. Visul ei a speriato foarte bine,doar este foarte slaba si presimt ca cineva doar vrea sa o distruga. Dar cine are asa putere?
-Stii legenda proteselor. Cel bun este pe pamint si cel rau este in capcana. Stii de ce cel rau este in capcana?

Sper sa va placa kiss kiss kiss kiss kiss spor la citit si la comentat

POZE:
Hanoracul: http://images3.okr.ro/auctions.v3/1000_1000/2011/11/14/8/a/662741956217603555685163-5445829-1000_1000.jpg
Creaturile: http://images2.fanpop.com/images/photos/8100000/Silent-Hill-Homecoming-silent-hill-8166890-1600-1200.jpg
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Joi 24 Ian 2013, 22:05

Ei,se pare ca-i venit insfarsit cu nextu!!!!! happy2 Pai la inceput credeam ca in urmatoarele capitole va fi ceva SasuSaku,bine,bine si SarpeSaku (oricum),dar se pare ca m-am inselat , trebuie tu sa-mi strici fanteziile cu ei... angry E,oricum daca erau momente SasuSaku, atunci era mai pe sfarsite ficu, si cum ti-am mai spus eu acum foarte mult,mult timp(daca-ti mai amintesti),iubesc acest fic!!!!
Pai,se pare ca noi probleme ii pasc pe amantoti( ;;) )
Te las acum....
See you kiss


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Tumblrinlinemkvbh1k1jp1

○ ○
○ I realize now that you are everything for me ○
○ ○

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Ian 2013, 13:58

Ms ca mai anuntat de next kiss ...si acum.....stai stai cum adica sotie ...a cui sotie...si cine vantu ii mai puternic ca ei nu inteleg nimic....ce cosmar groaznic a avut Sakura sad saracuta....in fine foarte dragutz capitolul....abia astept sa pui nextul....
~Sayonara~


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Ian 2013, 19:57

Prea tare a fost!! Ia placut la nebunie , ma intreb cine o vrea pe Sakura ? Oricum vreau nextul repede


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Ian 2013, 21:43

Awww... Ce dragut . Ms ca mai anunțat de data asta si sper sa o faci in continuare . De asemenea sper sa aduci next mai repede... Mia plăcut enorm.
Sus In jos
Roxyta
Genin
Genin
Roxyta

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva in lumea mea
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : cititul, scrisul, origami si desenul
Stare de spirit Stare de spirit : mereu alta

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Ian 2013, 22:05

oh my god !!! Povestea e magnifica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ideea e unica si nu cred ca o sa mai gasesc in alta parte o poveste asa de frumoasa, am ramas cu gura cascata cand am citit.
Nextul cat mai repede please .
Sus In jos
Continut sponsorizat




Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-