Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 I_icon19Joi 29 Aug 2013, 05:59

Hey,hey,hey deci am venit cu next-ul insfirsit!!!!

 Naruto POV:

 Ma simt ca un (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) indragostit. De ce? Pentru ca de ore in sir nu fac nimic altceva decat sa ma uit la Hinata cum doare. Este frumoasa nu am ce sa comentez. Are ochii lila ce te ametesc cand ii vezi, parul lung si mov ce miroase a liliac, un corp de balerina. Este o fata minunata,perfecta,desteapta si intelegatoare. Parintii mei ar fi foarte fericiti daca ar fi sotia mea, nah...la ce te gandesti prostule, tu niciodata nu ai sa fii cu o fata ca ea. Un vircolat cu singe pur regal ce are mai mult de 1000 de ani cu o fata perfecta de numai 17 ani. Fir ar daca pina acum ma simteam un (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) indragostit dupa acest discurs ma simt un t*mpit indragostit. Nu credeam ca o sa ajung asa zi insa va trebui sa cer consilii lui Sai. Este mereu tacut,serios si stie sa isi controleze sentimentele insa se vede clar ca i s-a pus pata pe Ino. Trebuie sa ma gandesc ce o sa ii spun maine tatei. Mama este mama si mereu va fi mama cea care ma intelege si stie de ce nu am vrut sa ma casatoresc insa tata, el este un subiect mai dificil. In curind va rasari soarele, imi place sa ma uit cand rasare si apune soarele, nici eu nu stiu de ce insa ma simt bine,linistit,ma simt eu.

 Sakura POV:

 Ma tot holbez la Sasuke ca o needucata, haide Sakura mutati privirea. Insfirsit. Se pare ca este insa suparat pe mine, sincer nu am nici macar o explicatie sau o scuza sa i-o spun cand am sa dau fata cu el. Mai bine stateam in camera, ma simt atit de rusinata ca am sa ma fac de aceasi culoare cu pijamaua mea. Imi intorc capul inainte si vreau sa fac un pas, insa vocea lui ma opreste:
-Sakura de ce nu vii sa te plimbi cu mine. Se vede clar si se simte in aer ca inca iti este frica de la incidentul de la tine.
-Ah Sasuke nu trebuie sa te ingrijorezi ma simt bine serios. "nerusinat-o, cine te-a invatat sa minti in asa hal?" ma tot interogheaza eco-ul meu, insa acum nu prea am timp sa il ascult deoarece Sasuke este deja fata in fata cu mine
-Nu ma minti Sakura, poate par tinar insa am sa iti spun si tie ceea ce am spus Hinatei...nu m-am nascut ieri. Simt frica ta, si simt cum ti se zbate inima, cum pompeaza singele sunt un vampir simt tot. Sa merge.
 Ma apuca de mina si ma trage inauntrul palatului. Ce vrea sa faca? Imi este si frica sa il intreb, imi este rusine sa dau ochii cu el. Ridic privirea si vad ca deschide cu usurinta usa gigantica pe care eu abia pot sa o deschid, cred ca asta inseamna sa fii vampir cu super-puteri. Ma invita inauntru si abia acum imi dau seama ca este camera lui. Ma uit cu semn de intrebare la el iar raspunsul pe care il primesc ma pune pe gratar.
-Pina o sa gasim camera ta o sa fie dimineata iar tu trebuie sa dormi maine trebuie sa ne vedem cu regele si regina. Nu cred ca o sa se bucure cand o sa vada tinara preoteasa cu ochii rosii si cearcane ce ii cad de pe ochi.
-Sasuke cred ca minti. Tii minte unde este camera ta si nu tii minte unde este a mea? intreb amuzata
-In acest castel stiu tot inafara de camerele pe care nu le-am folosit niciodata adica camera ta, cea a Hinatei si Ino si restul. In aceasta camera pot sa spun ca am crescut cat am copilarit cu Naruto si Sai.
-Aham, si unde ma culc eu?
-Pe pat, daca nu te gandesti sa ma mai adormi odata ai sa ai norocul sa dormi singura. Si nu iti fie frica nu sunt suparat pe tine, stiu de ce ai facut-o. Acum fugi in pat este deja tirziu.

 Sasuke POV:

 Face exact ce i-am spus si fuge repede ca un copil mic si sare pe patul mare din baldachin. Se inveleste pina la gat si inchide ochii pentru a se odihni. Ce mincinos sunt, stiu totul aici, orice colt toate camerele si baile tot. Nici eu nu stiu de ce am mintit si cel mai important CUM? Sunt un vampir si nu pot minti. Ceva ciudat se intimpla cu mine,trebuie sa aflu ce si cit mai repede. Nu neg imi place uneori sa folosesc acest mic detaliu neclarificat ca sa petrec mai mult timp cu preoteasa insa nu este deloc normal ca o pot face. Si de ce as vrea sa petrec mai mult timp cu ea, oare va aparea in viata mea o a 3-a femeie pe care am sa o iubesc ca pe celelalte 2 sau poate chear mai mult?
Dimineata
Ma uit cum doarme printesa mica si roz, de ce o fac nici eu nu stiu insa ador sa o vad cum doarme. Toate simturile mele se calmeaza alaturi de ea, ma simt linistit linga ea ca si cum nu as fi fost eu. Cred ca ar trebuie sa vorbesc cu Hinata despre asta. Ha ha, poate ma ajuta ea sa inteleg ce naiba fac in momentul asta si de ce naiba rid. Mai bine sa o trezesc, trebuie sa se pregateasca regele si regina iubesc eleganta de aceea trebuie sa se imbrace cat mai elegant.
-Sakura trezirea este timpul sa te scol. soptesc incep de parca nici nu as vrea sa o scol, insa se pare ca ma auzit si se inveleste pina deasupra capului si isi pune perna in cap, ha ha ce draguta este
-Nuuu, nu vreau sa ma scol inca 5 min. 
-Sakura este deja tirziu regele si regina ne asteapta iar tu trebuie sa te pregatesti.
-Bine, bine. se scoala cu un botic de cainisor plouat
 Se aseaza pe marginea patului si se uita la picioarele ei cu boticul de cainisor plouat. Se vede ca este inca adormit, ceea ce ma face sa rid in gura mare. Se uita ciudat si somnoroasa la mine insa isi intoarce privirea spre fereastra apoi cade din nou in pat.
-Sakura nu ma fa sa repet de doua ori, sa nu crezi ca nu te-am vazut.
-Bine, bine ma scol, ma scol. se ridica in picioare cu o fata suparata. Vezi m-am sculat.
 Daca face asa in fiecare dimineata atunci sunt gata sa traiesc restul vietii ei cu ea numai sa o vad asa mereu. Poftim? AM innebunit este sigur, este clar ca bruneta ma contagiat. Ii spun sa se imbrace cit mai elegant posibil si ies din camera ca sa ii aduc bagajul.
-I-a stai nu a spus ca nu stie unde este camera mea? Atunci cum de s-a dus dupa bagajul meu?

 Hinata POV:

 Stau in camera lui Naruto uitinduma in oglinda. Arat acceptabil sunt inca adormita insa nu am ochi rosii si cearcane, nu cred ca am sa ma prabusesc pe jos in fata lor. Se pare ca tinarul vircolat a plecat sa imi aduca bagajul sa ma pot imbraca. I-a stai. A spus ca pina o sa gasim camera mea va fi dimineata acum el pleaca sa imi aduca bagajul in loc sa ma conduca in camera mea? Adica ma minti? Dar de ce? Offf doamne baiatul acesta o sa ma innebuneasca odata si odata presimt asta. Dar de ce ma lasat la el in camera daca stia unde este a mea? Bine gata trebuie sa ma imbrac se pare ca Naruto a ajuns cu bagajul meu. Nu am sa-l intreb nimic pina cand, nu avem timp de asta acum trebuie sa ma imbrac. Imi aleg o rochie alba pina in pamint, am cumparat-o special pentru intilnirea cu parintii lui. Nu va ganditi la prostii insa eram sigura ca voi fi nevoita sa ma imbrac in ceva elegant. In picioare o sa imi pun o pereche de sandale cu toc nu foarte inalt iar ca accesorii am ales un medalion, o bratara impletita si cercei.  Ma indrept spre baie sau cel putin asa cred eu ca este. Deschid usa..si da am avut dreptate este baia, bine macar ca baia este intr-un stil moder cu dus si cada. Intru baie si dau drumul la apa sa curga. Ma simt bine, nu as vrea sa ies insa trebuie sa ma grabesc,oare cu ce se vor imbraca fetele? Ahh am sa vad dupa ce am sa fiu singura gata. Ies din baie infarusata cu un prosop foarte scurt, cred ca Naruto a uitat ca corpul meu poate si este slab insa formele.... nu prea imi ajunge un prosop. Ridic capul si mai sa imi cada fata cand il vad tot rosu la fata si uitinduse la mine.
-Acham ,cham...scuze am sa plec imediat am avut doar nevoie de.......bine am sa plec acum.
 Nici nu stiu de ce avea nevoie deoarece a iesit val-virtej din camera. Ma imbrac repede in hainele alese mai devreme si ma gandesc cum sa imi fac parul. Presupun ca o sa il las liber doar am sa il ondulez la virfuri, ma machiez foarte usor si narutal....aaaaaa narut.....doamne Naruto acesta este peste tot. Ma machiez Natural...oh doamne insfirsit...ma parfumez si sunt gata. Deschid cu mari eforturi usa,cred ca am ttranspirat pina am deschis-o. In fata mea il vad pe blond din nou rosu ca un rac.
-Esti foarte frumoasa. dupa asta se roseste mai tare insa nici eu nu cred ca sunt mai departe de el

 Sasuke POV:

 Se pare ca Sakura este gata deoarece vad cum usa se deschide incet,incet,incet,incet. Insfirsit s-a deschis un pic, are norocul ca este slabuta si trece prin crapatura de usa. Wow...este..este pur si simplu..
-Frumoasa.
-Poftim?
-Aaaaa.....nu ..n-nimic. fir ar ma balbii? de cand? insa este cu adevarat frumoasa
 Rochia fara bretele de culoare crem cu modele florale i se potriveste la perfectie. Incalata mereu pe tocuri, cu accesorii bine alese si potrivite la rochie,cercei in forma de flori crem , un inel din flori si bratara de culori foarte deschise se combina perfect cu umbreluta ce cred ca am sa o tin eu. Parul este este lasat liber si ondulat, iar machiajul este unul foarte natural insa creionul negru ii scoate usor ochii in evidenta iar fardul crem ii pune accent pe fata. Este minunata o adevarata regina. Se apropie de mine si cum am spus imi inmaneaza umbrela micuta. Imi ridic bratul si o fac sa inteleaga ca trebuie sa ma apuce de el, atingerea ei a facut ca mii de fluturi sa zboare prin stomacul meu. Oare de ce? Din capul meu nu dispar nici acum cuvintele lui Baltasar. Oare chear ma iubeste sau ma luat peste picior? Am citit gandurile ei este un bun inceput insa si prietenii pot sa te iubeasca ca prieteni ca frate ca sora, Doamne pazesteme simt ca innebunesc. Mai bine las aceste ganduri pe mai incolo acum nu am timp de asta.  Ne indreptam spre sala tronului. Presimt ca va fi o zi lunga.
-Sakura, Ino a plecat azi dimineata in graba deoarece mama ei a avut un accident cu masina si este la spital. Am spus ca o sa o sunati dupa ce veti vorbi cu parintii lui Naruto.
-Oh nu, biata Ino. De ce nu ne-ai sculat pe mine si Hinata, ea stie?
-Nu sunt sigur insa ea ma rugat sa nu va scol deoarece aveti o intilnire foarte importanta si va urat succes si sa o sunati numai decat sa ii povestiti tot. Am ajuns Sakura, esti gata?
-Da.

 Naruto POV:

 Ma simt stresat nici macar nu stiu ce sa fac, stau cu Hinata de brat si simt cum furnicile merg prin corpul meu insa asta este putinul problemei. Riuniunea familiei iata cea mai mare problema. Ce o sa spuna tata? Gata am ajuns, acum sau niciodata. Deschid usile uriase si intru in sala tronului cu Hinata de brat, privirile parintilor mei se indreapta asupra ei decat asupra mea. Bonus pentru mine insa cred ca ea mai are un pic si lesina. Observ cu usurinta cum privirea tatalui meu se indreapta asupra mea. Pare nervos insa totodata si calm inca un bonus pentru mine. Inghit sec cand ajung in fata lor.
-Uite, uite cine a venit acasa draga mea, nu cumva este chear fiul nostru?
-Mama, tata sunt bucuros sa va revad. spun si fac o plecaciune la fel si ceilalti din sala
-Uite-l cum minte fara rusine uitinduse in ochii nostri. Insa cine este fata de linga tine? Ce creatura minunata si mirifica. bine tata nu exagereaza niciodata insa bruneta din minut in minut isi va pierde cunostinta sunt sigur de asta
-Uchiule Gavrillo trebuie sa vorbim ceva important. Daca nu ne veti ajuta preoteasa va fi in mare pericol.
-Preoteasa zici?
-B-buna ziua eu ma numesc Haruto Maria Sakura. Eu sunt preoteasa si va cer ajutorul.
-Se pare ca baietii nostri au ales niste fete foarte frumoase. Cu ce va putem ajuta? intreaba grijulie mama, ehh asta este mama mea
-Tatal meu a scris niste foi care arata cum putem sa inchidem geamanul preotesei inapoi insa este scrisa in 5 limbi stravechi pe care le cunosc doar regii celor 5 dinastii. Sakura inmineaza cartea tatalui meu insa se vede clar ca este socata inca de la partea cu geamanul
-GEAMANUL PREOTESEI ESTE LIBER? Toti am facut un pact cu tatal tau, am decis ca daca vei avea vreodata nevoie de ceea ce se ascunde in aceasta carte va trebui sa treci 5 teste. Testul meu va fi pentru fiul meu, daca il va trece iti voi spune ceea ce este scris aici.
-Poftim? Ce test?
-In doua zile va trebui sa te casatoresti cu cea pe care ai parasit-o la altar, cu printesa Maya.
-Cum??? Dar eu nu vr... insa nu reusesc sa continui deoarece Sakura ma intrerupe repede
-Nu poate inaltimea voastra Naruto este deja casatorit cu gardiana mea Hinata Hyuuga. poftim???? WTF se pare ca bruneta nu se mai tine bine pe picioare insa este unica mea sansa
-Are dreptate sunt casatorit cu ea si o iubesc mult. apoi o sarut scurt pe buze, bine cred ca in 5 secunde moare
-Perfect, atunci unde sunt inelele? Si vreau nepoti Naruto, unde sunt mostenitorii tai? Nu te cred, din ce familie este. Defapt parte o fiinta buna si minunata va fi o mama iubitoare si o regina perfecta
-Ahhh inelele sunt la reparatie deoarece erau prea mari...iar mostenitorii tocmai ieri ne gandeam la ei. Iar parintii mei sunt avocati renumiti in toata lumea. se pare ca si Hin se baga in joaca
-Sasuke tu ce zici, esti vampir nu ma poti minti. fir ar ne-am ars
-Defapt este adevarat unchiule. ceeeeeeeeeeeeeee? a mintit? cum?
-Bine daca Sasuke a spus ca este adevarat va cred insa in aceasta seara am sa va pregatesc camera regala Domnisoara Hinata as dori sa ma intilnesc cu parintii tai. Maine se va tine incoronarea, insfirsit am sa ma pot odihni in pace uitinduma cum fiul meu si sotia sa au grija de regatul nostru iar eu ma joc cu nepoteii mei. in ce treaba te-am bagat Hin, bine tata acum exagerezi
-Acum sunt plecati in Los Angeles si se intorc curind. Acum daca nu va suparati am nevoie sa vorbesc ceva cu "sotul meu". Cit desre incoronare eu....
-Destul am spus tot ceea ce am vrut maine se va tine incoronarea si punct. Am sa iau cartea si am sa ma apuc de tradus chear dupa incoronare, geamanul preotesei este ceva foarte serios ce nu poate astepta. Insa geamanul preotesei nu apare cand ea se indragosteste? Sasuke las fata in mainile tale asigurate ca o inveti sa isi controleze emotiile, acum puteti pleca.
Hiuh cred ca Hin o sa ma omoare dar mai intii pe Sakura a fost ideea ei, oare ce o sa le spuna parintilor ei ai mei o sa ne omoare pe toti 4 pentru ca am mintit pe Sasuke in special insa nici pe parintii ei nu putem sa ii mintim. Doar daca Sakura nu ii vrajeste, esti nebun Naruto la ce te gandesti sunt parintii ei. Se pare ca nu avem alta alegere decit sa ne casatorim cu adevarat. Fir ar Hinata scuza-ma. Si poftim Sakura este indragostita? De cine? MAi exact ce creatura a mai cucerit asa o fata firava ca ea? Sa nu imi spui ca este balaurul acela.

Sper ca va placut l-am facut cat de lung am putut :* Spor la citit dragii mei

POZE:
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 I_icon19Joi 29 Aug 2013, 13:23

Hei happy Mersi ca mai anuntat de next kiss
Si chiar sunt vesti bune heh Deci Naruto si Hinata casatriti lough foarte tare, ce mincinoasa buna ii Sakura lough si mai nou si Sasuke rolling on the floor
Abia astept sa postezi next-ul ca sa aflu ce va discuta Hinata cu "sotul ei" rolling on the floor
Pana data viitoare te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 I_icon19Vin 06 Sept 2013, 18:09

Scuze ca vin tarziu cu comentariul, dar cum am mai spus si la ceilalti am avut internetul inchis.
Imi place mult capitolul, foarte interesant si dragut, si adorabil.
Imi place mult cum ai descris in acest capitol, am simtit sentimentele personajelor, trairile lor, bravo tie!
Astept continuare si spre sa ma anunti.


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Nsk6



Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 I_icon19Joi 07 Noi 2013, 15:37

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?   Zapada de primavara....Cine esti tu defapt? - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Zapada de primavara....Cine esti tu defapt?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-