Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragostea apare exact cand nu te astepti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 22:02

Foarte frumos acest capitol, draga mea happy
Nu pot sa cred cat de deschis vorbeste Madara cu Sakura.
Mi-a placut foarte mult povestea lui Madara, dar mai ales finalul ei. A fost geniala happy2
Deci... Eu astept nextul! Spor la scris si la idei! kiss
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 22:57

Ei bine, cum spuneam este un capitol genial la fel ca celelalte. Am inca vreo cateva intrebari pt personaje!:
Pentru Madara:
1. Ce sentimente te patrund cand te gandesti la Sakura?
2. Hiro era cumva din clanul Sakurei?
3. De ce nu vrei o data sa renunti la planul ala al tau pentru Sakura?
4. Care e planul tau ala palefic :))?
5. Ce iti place la Sakura? (3 trasaturi)
6. Daca un alt baiat s-ar da la Sakura cum ai reactiona?
7. Daca ai intra peste Sakura in baie, iar ea ar fi goala si ar face dus si nu te-ar vedea, ai sta sa te uiti?

Pentru Sakura
1. Ce simti cand esti cu Madara?
2. Daca o fata s-ar da la Madara cum ai reactiona?
3. Ce iti place la Madara? (3 trasaturi)
4. Daca Madara ar intra din greseala la tine in baie, tu facandu-ti dus si nevazandu-l, acesta holbandu-se la tine, ce i-ai face dupa?
5. Daca l-ai vede pe Madara la bustul gol ai sari pe el?

Cam atat cu intrebarile. Te rog sa ma anunti cand pui urmatorul capitol. Succes in continuare! Te pup kiss Papa hi!
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 12:17

Pentru Madara:
1. Ce sentimente te patrund cand te gandesti la Sakura?
Nu pot spune ca simt ceva puternic pentru Sakura, dar cand ma gandesc la ea ma gandesc ca la o prietena, o persoana speciala, dar nimic destul de puternic cum este dragostea

2. Hiro era cumva din clanul Sakurei?
Da era din clanul ei, chiar daca el era un pic mai ciudat decat restul prin comportamentul sau

3. De ce nu vrei o data sa renunti la planul ala al tau pentru Sakura?
Nu vreau pentru ca nu simt nimic pentru ea, nimic care sa ma determine sa renunt la acest plan al meu

4. Care e planul tau ala palefic :))?
Planul meu este foarte simplu! Vreau sa strang cat mai multe persoane puternice de partea mea si sa declar razboi celor 5 mari hokage, iar eu sa pun stapanire peste cele 5 mari natiuni

5. Ce iti place la Sakura? (3 trasaturi)
Sinceritatea, curajul si frumusetea sa

6. Daca un alt baiat s-ar da la Sakura cum ai reactiona?
As fi indiferent, dar inainte de asta as rupe un bat in locul oaselor cuiva. Nu intreba de ce am zis asta pentru ca nici eu nu stiu.

7. Daca ai intra peste Sakura in baie, iar ea ar fi goala si ar face dus si nu te-ar vedea, ai sta sa te uiti?
Tentatia este destul de mare si acum pe bune sunt si eu barbat si na o ocazie ca asta nu mai prinzi vreodata deci da as trage cu ochiul putin.

Pentru Sakura
1. Ce simti cand esti cu Madara?
Cand sunt cu Madara simt o liniste si o siguranta pe care nu am mai simtito de multi ani.

2. Daca o fata s-ar da la Madara cum ai reactiona?
Nu as avea nici o reactie, dar in mintea mea as zice ceva de dulce de aceea fata pentru ca sunt sigura ca ar fi o nesuferita

3. Ce iti place la Madara? (3 trasaturi)
Abilitatea sa de a-si ascunde sentimentele fata de toti, misterul acela pe care il pastreaza asupra sa si curajul sau.

4. Daca Madara ar intra din greseala la tine in baie, tu facandu-ti dus si nevazandu-l, acesta holbandu-se la tine, ce i-ai face dupa?
I-as da doua palme zdravene, i-as spune ceva foarte frumos si cred ca as folosi o micuta tehnica de a mea pe el

5. Daca l-ai vede pe Madara la bustul gol ai sari pe el?
Nu, in nici un caz, dar in mintea mea ar fi o isterie totala si sigur as incerca sa nu holbez prea mult

Am facut acest capitol chiar acum mai mult pentru a raspunde la intrebari deci daca mai ai le poti pune pe toate aici.

Cap 11

Madara:
De obicei nu as fi spus nici mort aceasta intamplare cuiva, dar pur si simplu am simtit nevoia sa ii spun Sakurei si numai ei. Poate ca a fost din cauza ca si-a dorit sa stie cate ceva despre clanul ei sau poate pentru ca o vazusem in starea aia, dar important este ca am facuto sa rada si in acelasi timp am ras si eu odata cu ea.
Ma ridic de pe marginea podului vrand sa ma duc acasa si ii intind mana Sakurei pentru a o ajuta si pe ea sa se ridice de acolo. Aceasta imi apuca mana si se ridica imediat parand ceva mai vesela.
-Banuiesc ca acum mergem acasa, spune aceasta putin suparata
-Si eu banuiesc ca ai reusit sa ii faci pe baieti sa te respecte mai mult decat cred ca ma vor respecta pe mine vreodata. In plus iti sta mult mai bine cand zambesti asa ca lasa tristetea si sa iti vad zambetul ala frumos, spun eu incercand sa o fac sa nu mai fie suparata

Aceasta nu mai zise nimic ci doar incepu sa surada, acel suras transformandu-se intr-un zambet, dar nu un zambet fals ci unul cu adevarat sincer.
-Acum hai sa mergem acasa, spun zambind si eu la randul meu si punandu-i mana dupa umeri
-Dar sa fie clar ca o facem in stilul meu, spune Sakura autoritara
-Normal doar tu esti sefa, ii raspund eu chicotind
Rozalia nu mai zise nimic ci doar ridica dintr-o spranceana si ne teleporta pe amandoi in livingul casei unde forfota era in toi. Prin jur erau tot felul de haine murdare, cutii de bere, sticle de suc, pungi de chipsuri si multe altele. Dar cat am lipsit frate o luna? Nu mai poate pleca omul pentru cateva ore de acasa ca si gaseste dezordine totala cand se intoarce. In momentul de fata nici nu imi mai pasa ca ne putea vedea unul dintre d******i aia atat de apropiati si voiam doar sa ii vad in fata ochilor si sa le spun, nu defapt sa le ordona sa cureze toata mizeria asta.

Spre norocul meu aparura toti in living, toti mai putin Itachi. Cel mai probabil acesta a plecat de aici pentru a scapa de curatenie sau a scapa pur si simplu de orice pedeapsa. Mereu am stiut ca el este cel mai inteligent dintre toti. Ii dau drumul Sakurei si ma duc in fata lor fiind foarte serios.
-Unde este Itachi? ii intreb eu curios de raspunsul pe care o sa il primesc
-A zis acum jumatate de ora ca se duce la magazin sa cumpere ceva si nu s-a mai intors deloc , ia cuvantul Kisame
-Si voi sunteti atat de nu mai zic cum incat a-ti crezut asta? Oricum vreau sa faceti curat in toata casa pentru ca sunt sigur ca peste tot este exact ca aici. Absolut toti si nu vreau sa mai vad nici fir de praf macar!
-Dar nu noi suntem de vina pentru aceasta mizerie, se planse Kakuzu
-Si ce vreti sa spune-ti ca a intrat cineva in casa si ca a facut toata mizeria asta? Suna cam imposibil, nu? Acum fara alte comentarii trece-ti la treaba ca daca nu o voi lasa pe Sakura sa faca tot ce vrea cu voi si va asigur ca nu sunt fantezii prea placute ci mai degraba foarte sadice si pline de sange.
Auzind toate astea fiecare incepu sa faca cate ceva de la stransul gunoaielor la stersul prafului si spalatul vaselor. Se pare ca Sakura intr-un mod indirect ma va ajuta sa ii disciplinez pe fraierii astia. Inca nu imi vine sa cred ca au crezut vechea faza cu plecatul la magazin.

Dupa ce toti se apucasera de facut curatenie in toata casa Sakura pleca sus spunand ca vrea sa faca un dus si sa se schimbe de haine. Eu neavand ce face, cel putin nimic destul de important am hotarat sa ii supraveghez pe baieti cum fac curatenie. In fond asa ma voi asigura ca fiecare munceste si nu e nici unul mai smecher care sta degeaba si ca se face bine curatenie.
Raman pentru moment in living unde Pain si Zetsu incepusera deja sa stranga toate acele pungi care nu erau deloc putine la numar, Konan deja se dusese sa spele mormanul de vase murdare, Sasori stergea praful, iar Deidara aduna lucrurile aduse din alte camere pe aici.
-Pfffu, Sasori de cati ani nu ai mai spalat si tu sosetele astea, de 5? intreba Deidara cu o mana tinandu-se de nas si cu o alta aratand o pereche de sosete ca pareau foarte murdare si chiar miroseau destul de puternic
-Dar de unde stii ca sunt ale mele? intreba Sasori inca stergand praful fara sa se uite insa la blondin
-Pentru ca au o duhoare inconfundabila. Ar trebui sa le mai speli si tu pentru ca miros mai rau decat o cocina de porci si acela nu este un loc in care miroase tocmai a trandafiri proaspeti culesi din gradina.
-Daca chiar sunt ale mele dule la spalat si lasa-ma sa sterg in continuare praful. Vreau sa termin cat mai repede si tu ma tii din treaba, spune Sasori iritat continuand sa stearga praful
Blondul doar bolborosi ceva ininteligibil si pleca cu sosetele urat mirositoare tinandu-le departe de nasul sau. Cum aici totul era in regula si sus facand curatenie in camere mai erau doar Hidan, Kisame si Kakuzu am hotarat ca pentru moment sa nu ma duc la ei pentru ai verifica.

Intorcandu-ma brusc dau chiar peste Konan ce avea un pahar cu suc pe care fara sa il vrea il varsa pe mine sau mai bine zis pe bluza mea.
-Konan fi si tu mai atenta data viitoare! Acum va trebui sa arunc bluza pentru ca sigur nu mai pot scoate pata asta.
Konan isi ceru scuze si promise ca data viitoare sa fie mai atenta dupa care pleca in bucatarie. Cum pe bluza mea era o mare pata de suc am dat imediat jos bluza ramanand la bustul gol. Vazand ca totul era in regula aici jos ma hotarasc sa ma duc sus ca sa vad ce mai si ceilalti, nu de alta, dar nu as vrea ca Hidan care il stiu un lenes incurabil sa stea in timp ce ceilalti muncesc.
In timp ce ma indreptam spre scari il vad pe Deidara care veni dupa ce duse acele sosete asa ca ii spun sa duca si bluza mea la tomberon dupa care o arunc spre el. Partea amuzanta e ca in loc sa o prinda aceasta ii cazu drept pe fata ceea ce il facu sa se dezechilibreze si sa cada pe jos. In doar cateva secunde se auzira prin camera rasetele tuturor si de ce sa nu recunosc incepusem si eu sa rad. Cazaturile altora sunt mereu foarte amuzante.
Rasetele se oprira intr-un final si fiecare reveni la treaba sa, iar eu imi continui drumul. Stiam ca deja pierdusem cateva minute pretioase, dar aveam sa ajung sus destul de repede. Asa cum si presupusem ajunsesem destul de repede sus si incepusem sa inspectez camerele.
Dupa ce m-am uitat in toate camerele, acestea parand curate imi dadusem seama ca mai era o singura camera in care ar fi putut fi cei trei si anume camera lui Hidan. Merg cu pasi mari spre camera lui Hidan, dar in drumul meu dau chiar de Sakura.

Sakura:
Nu stiu de ce Madara se purta asa de frumos si intr-un fel ciudat cu mine si cand ne intoarceam acasa era acelasi Madara rece, dur si fara sentimente. Situatia asta chiar ma depaseste si oricat as incerca sa gasesc o solutie sau un raspuns la toate intrebarile mele este in zadar.
Asa cum zisesem m-am dus in camera mea si dupa ce am facut un dus revigorant mi-am uscat parul printr-o mica vraja pe care descoperisem ca o pot face de curand. Ma schimbasem de hainele care erau deja prafuite si iesisem pe hol pentru a ma duce sa ii intreb pe baieti daca s-a intors Itachi. Mi se parea foarte ciudata plecarea lui si la cum il stiu cel mai probabil a vrut sa scape spunand ca el nu a fost aici si ca nu are nici o vina.
Mergand pe hol dau de Madara care nu era orisicum ci chiar la bustul gol. Nu stiu daca face asta intentionat pentru a ma innebuni pe mine si a obtine ceva sau pur si simplu s-a intamplat, dar eu una as oscila mai pentru prima. Vazandu-l pur si simplu am incremenit incercand sa ma uit la fata sa si doar atat.

-S-a intamplat ceva Sakura? ma intreaba acesta vazand ca stateam ca o statuie si nu spuneam nimic
-Aaaa nu, doar voiam sa te intreb daca a venit Irachi, ii raspund eu tot incercand sa ma uit numai la fata sa ceea ce este o misiune cam imposibila
-Inca nu a venit, dar presupun ca tu il cunosti mai bine si cred ca sti unde s-ar putea afla si in plus eu nu pot sa ma duc sa il caut pentru ca trebuie sa am grija ca toti sa faca curatenie.
-Ma voi duce eu sa il caut, spun zambind fals dupa care plec grabita de acolo pentru a nu-si da seama Madara ca mai mult ma holbam la abdomenul sau.
Bine acum chiar sunt sigura ca voi visa frumos la noapte. Nici nu prea a fost atenta la ce a zis, dar un singur lucru am inteles si acela ca trebuie sa il caut pe Itachi. Sper doar sa nu fi plecat prea departe pentru ca eu nu stiu atat de bine acest loc.

Madara:
Ori am imbatranit eu ori fata asta e putin ciudata. Adica nu stiu ce s-a intamplat asa brusc cu ea de se purta atat de straniu. Imi continui mersul lasand aceasta intamplare deoparte si in doar cateva minute am ajuns in fata camerei lui Hidan. Nu bat la usa pentru a nu-i deranja din facut curatenie si intru usor vazand ca Kakuzu strangea hainele murdare care acopereau toata podeaua, iar Kisame stergea praful ce era de vreo cateva degete si puteai scrie foarte usor pe mobila cu ajutorul lui. Hidan asa cum ma si asteptam statea lungit pe canapeaua sa avand ochii inchisi si lenevind in timp ce restul munceau. Ma apropii de canapea fara ca acesta sa isi dea seama si le fac semn celor doi sa taca.
-Hidan draga stai confortabil?
-Chiar foarte confortabil, multumesc, raspunse acesta imediat
-Nu ai vrea sa iti aduc si o perna cu o ceasca de cafea plus o patura?
-O da sa stii ca ar fi excelent. MADARA? spuse acesta dupa care tipa sarind ca ars de pe canapea
-Normal ca sunt eu si acum ca banuielile mele au fost adevarate tu va trebui sa cureti toate toaletele din casa si am auzit ca vine de acolo un miros nu prea placut, spun eu cu zambet malefic pe fata
Adoram sa ii pedepsesc intr-un astfel de mod si prin asta ziua mea s-a imbunatatit considerabil. Presimt ca azi voi fi toata ziua binedispus, mai ales dupa ce imi voi vedea casa luna.

Itachi:
Cand am vazut ca baietii au inceput sa dea o mini petrecere in casa mi-am zis ca asta nu se va lasa cu bine asa ca le-am spus si lor vechea minciuna cum ca ma duc pana la magazin sa cumpar ceva si am plecat in graba de acolo. In mare parte nu i-am mintit pentru ca eu chiar si acum ma aflu la terasa unui magazin savurand linistea, dar cum stiam ca Madara avea sa vina cat de curand si la cum il stiu sigur i-a pus sa faca curat am preferat sa plec si sa ma duc doar dupa ce toti vor fi terminat treaba.
Stiu ca asa nu prea imi sta in fire, dar eu unul am incercat sa ii opresc din a da aceea mini petrecere, iar eu nu am avut nici o contributie la ea, dar si asa daca as mai fi stat sigur as fi fost si eu pus sa fac curatenie si decat sa gasesc sosetele urat mirositoare ale lui Sasori mai bine ma lipsesc.
Sper doar sa nu vina Madara dupa mine pentru ca atunci chiar ca as putea sa imi i-au o pedeapsa in cel mai bun caz si in cel mai rau o palma si una foarte dureroasa. Sper doar sa fie asa cum banuiesc eu si anume ca Madara sa ramana acasa ca sa ii supravegheze pe baieti in timp ce fac curat si sa trimita pe altcineva dupa mine, de preferat Sakura. Macar sa savurez ultimele mele momente de liniste pe ziua de azi inainte ca cineva sa vina dupa mine si sa ma duca acasa.


Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 13:04

Ei bine, bun capitolul, foarte genial! Mersi ca mi-ai raspuns la intrebari :D! Mai am altele :)):

Pentru Madara:
1. De ce iti ascunzi atata sentimentele?
2. Daca Sakura ar parasi Akatsuki, ce ai face?
3. Zi 3 defecte ale Sakurei!
4. Din ce motiv crezi ca Sakura se comporta ciudat cand te-a vazut?
5. Acum sincer, ai fi petrecut si tu cu baietii?
6. Hiro era tatal Sakurei?

Pentru Sakura:
1. Care este diferenta de varsta intre tine si Madara?
2. Spune 3 defecte pe cale le are Madara!
3. Ce simti pentru Itachi? :))
4. Daca ar fi sa alegi intre Itachi si Madara, pe cine ai alege?

Pentru Deidara
1. Cine a avut ideea cu petrecerea?
2. Zi 3 calitati al Sakurei!
3. De ce nu vrei sa lasi o data psihicul ala de copil de 2 ani si sa iti faci si tu o iubita!!!
4. Ce i-ai face lui Sasori daca ai visa si tu ceva frumos si cand te0ai trezi ai saruta soseta sa =))?
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 21:15

Ma bucur ca ai adus nextul happy2
capitolul a fost amuzant, mai ales partea cu Hidan stand pe canapea lough Aia a fost mortala rolling on the floor
In rest, mi-a placut faptul ca Madara este asa dur cu baietii si asa diferit, ca sa spun asa cu Sakura.
Asa ca, eu astept nextul, draga mea! Spor la scris si la idei! kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 22:43

Pentru Madara:
1. De ce iti ascunzi atata sentimentele?
Pentru ca nu vreau ca oamenii sa vada cum sunt eu cu adevarat si dupa tot eu sa sufar din cauza lor.

2. Daca Sakura ar parasi Akatsuki, ce ai face?
Pai primul lucru care l-as face ar fi sa o rog, implor sa se intoarca. Ar fi o pierdere mult prea mare pentru organizatie.

3. Zi 3 defecte ale Sakurei!
Curiozitatea sa, felul sau colorat de a vorbi uneori si faptul ca nu este deloc rabdatoare.

4. Din ce motiv crezi ca Sakura se comporta ciudat cand te-a vazut?
Cred ca se purta asa de ciudat dupa discutia pe care am avut-o pe pod. Alt motiv nu imi vine in minte.

5. Acum sincer, ai fi petrecut si tu cu baietii?
Daca ar fi venit frumos la mine sa ma intrebe daca le dau voie as fi petrecut cu ei pana dimineata, dar asa pe la spatele meu nu.

6. Hiro era tatal Sakurei?
Nu, dar are o legatura cu Sakura si familia sa

Pentru Sakura:
1. Care este diferenta de varsta intre tine si Madara?
Nu stiu nici macar cati ani are Madara si in nici un caz nu stiu diferenta de varsta. El arata asa de tanar, dar presupun ca are la o suta si ceva.

2. Spune 3 defecte pe cale le are Madara!
Este mult prea inchis cu ceilalti, nu are incredere in multe persoane, inca se mai gandeste la acele planuri malefice care sunt atat de patetice

3. Ce simti pentru Itachi? :))
Pentru Itachi simt doar o pura iubire pentru un frate. In tot acest timp in care m-am antrenat cu el l-am simtit ca fratele pe care nu l-am avut.

4. Daca ar fi sa alegi intre Itachi si Madara, pe cine ai alege?
Daca as fi nevoita sa fac asta probabil ca l-as alege pe Itachi pentru ca pe el cunosc bine si am deplina incredere in el.

Pentru Deidara
1. Cine a avut ideea cu petrecerea?
Ideea a fost elaborata de stralucita mea minte, dar nu am zis nimic pentru ca nu voiam sa ajung si eu ca Hidan, sa curat toalete.
2. Zi 3 calitati al Sakurei!
Curajul sau in fata oricui, abilitatea sa de il covinge pe Madara sa faca ce vrea ea si sinceritatea.

3. De ce nu vrei sa lasi o data psihicul ala de copil de 2 ani si sa iti faci si tu o iubita!!!
Eu sunt Casanova al secolului XXI si nu am o iubita mai mult de o zi. Si in plus eu nu psihicul unui copil de 2 ani, chiar ma jignesti. Eu am psihicul unui copil de 5 ani!

4. Ce i-ai face lui Sasori daca ai visa si tu ceva frumos si cand te0ai trezi ai saruta soseta sa =))?
In primul rand i-as arde toate marionetele la care stiu ca tine mai mult decat la viata sa si dupa l-as omori cu mana mea pentru oroarea prin care m-a facut sa trec, nu inainte de a ma spala de 10 ori pe dinti si pe buze

Unele intrebari au fost chiar amuzante si m-am amuzat citindu-le. Daca mai aveti si alte intrebari le astept.

Si *Black Flame* ma bucur ca ti-a placut si acel next. Faza aceea cu Hidan am vazut-o parca sa zic intr-un film sau ceva de genu, dar chiar nu mai tin minte exact unde. Madara se poarta asa de dur cu baietii pentru ca are o reputatie de pastrat.

Cap 12

Sakura:
Dupa ce l-am cautat cred ca timp de 15 minute pe Itachi prin satul asta de care nici macar nu am auzit l-am gasit stand relaxat pe terasa unui magazin privind natura si gandindu-se la nemurirea sufletului. Dupa ce ca eu l-am cautat timp de un sfert de ora ingrijorata ca poate cine stie il gasesc naibi printr-o groapa mort, mai trebuie dupa sa imi fac si rost de haine negre sa ma duc la inmormantare sau poate violat de o nebuna si el sta linistit, relaxandu-se fara nici o grija.
Ma duc la el destul de nervoasa, neparand insa asa si i-au paharul de suc ce se afla pe masa turnandu-il in cap. Asta nu era insa nici o razbunare ci pur si simplu prin asta am reusit sa imi mai descarc din nervii pe care ii aveam deja.
-De data asta ce am mai facut de te-am enervat? intreba Itachi trezit din gandurile sale

Asta imi place la Itachi, ca ma cunoaste atat de bine incat nu mai e nevoie sa ma intrebe de ce am facut un anumit lucru pentru ca deja stie.
-Eu te caut ca nebuna pe aici ca mi-a zis Madara sa te gasesc si tu stai linistit gandindu-te la viata de apoi.
-Bine ca recunosti ca este nebuna, spune Itachi mai in soapta, dar in asa fel incat eu am auzit
-Ce ai zis Itachi? intreb eu zambind fals incercand sa fiu calma
-Aaaa, nu am zis nimic important doar ca iti sta foarte bine parul azi, spune acesta incercand sa se scape si se ridica de la masa trecand pe langa mine
Nu dura mult pana ce o lua la fuga,nu stiu din ce motiv cel mai probabil pentru a nu ii face eu ceva, dar gandindu-ma ca acesta este un bun antrenament l-am lasat la alerge pana acasa in timp ce eu m-am teleportat pana in living. De data asta in jur nu mai era plin de pungi, sticle si doze de bere ci era curat luna, mai curat si decat prima data cand am venit aici. Pe canapea si desigur si pe podea erau membrii organizatiei ce aproape ca adormisera la cat de obositi pana peste masura erau.

Dintre toti lipsea numai Madara care stiu mult prea bine ca nu a facut nimic. Este chiar ironic pentru ca el i-a supravegheat pe baieti sa faca curatenie si sa nu stea pe cand el insusi nu facea curatenie. Cred ca stiti vorba aia vorbesti de lupul si lupul la usa, ei bine asa si in cazul de fata pentru ca Madara tocmai ce cobora scarile parand obosit.
-Unde este Itachi? ma intreba acesta vazandu-ma doar pe mine
-Este pe drum si cred ca va ajunge destul de repede avand in vedere ca alearga
-Sunt atat de obosit incat nu mai am chef sa te intreb de ce Itachi alearga pana acasa
-Eu credeam ca nu vei face nimic si cum de esti asa de obosit? intreb eu curioasa
-Totul e obositor Sakura, totul in afara de lenevit

Dupa alte cateva minute in care am mai stat de vorba cu Madara a venit si Itachi fiind deja ostenit de la cat a alergat pana aici fara oprire. Vazandu-ma pe mine aici uimirea lui se citea foarte usor pe chip.
-Vrei sa spui ca ... eu am alergat ... pana aici ... degeaba? incerca acesta sa vorbeasca si in acelasi timp incerca si sa respire normal
-Priveste partea buna a situatiei, a fost un fel de antrenament si asa vei fi in forma
Acesta nu mai zise nimic, dar sunt sigura ca in mintea lui imi spune foarte multe cuvinte de dulce si nu dintre alea cele mai frumoase si sincer nici nu il invinovatesc pentru ca acum chiar merit.
Cum deja era seara si toti eram intr-un fel obositi i-am lasat pe baieti sa doarma in continuare pentru ca eu eram singura inca cu energia necesara de a-i cara pana in camera lor si cum eu sunt o domnisoara si nu pot face astfel de chestii neavand destula putere i-am lasat sa doarma acolo, iar noi trei am plecat fiecare in dormitorul lui.

~A doua zi de dimineata~
Razele blande ale maiastrului soare ma trezi din visele mele mai ciudate decat de obicei. Deschid ochii somnoroasa si imaginile din visele ce le-am avut aseara imi apar iar in minte.
Imi scutur usor capul in speranta ca acele imagini vor disparea si ma ridic lenes din pat. In momentul cand talpa mea facu contact cu podeaua rece un fior imi strabatuse sira spinarii. Ignor acest lucru si ma indrept spre baie unde imi fac obisnuita siesta de dimineata.
Dupa aproximativ zece minute ies din baie si ma imbrac cu primele haine ca imi pica in mana. Visele acelea inca ma mai bantuie simtind un sentiment straniu pe care nu l-am mai simtit pana acum. Terminand cu imbracatul imi prind rapid parul si dupa ce ma dau cu putin parfum ies din camera destinatia mea fiind bucataria. Imi era foarte foame si pe langa asta acele vise de care nu sunt tocmai mandra din care fac parte si Madara ma tot bantuia nevrand sa ma lase in pace.

Ajung destul de repede in living unde am vazut ca erau cativa dintre baieti, dar nu am dat mare importanta sa vad si cine sunt mai exact si am intra direct in bucatarie unde erau Hidan, Deidara si Kisame, fiecare plangandu-se de dureri de spate sau de gat.
Nebagand in seama toate plangerile si vaitaturile lor mi-am facut destul de repede un sandwich si l-am luat vrand sa plec din bucatarie, dar chiar in acel moment aparu Madara. In acel moment toate acele imagini imi revenira foarte clar si limpede in minte fiind parca la cinema. Nu stiu de ce, dar cred ca mintea mea alearga pe campii cu iarba albastra pline de pisici care latra la ce imagini mi-a fost dat sa vad. Bine macar ca in acele vise nu s-a ajuns totusi la alte lucruri ca atunci cred ca as fi plecat definitiv din casa asta.

Aud ca Madara ma intreaba ceva si sincer nici nu stiu ce pentru ca nu am fost prea atenta, dar ma fac ca nu il aud si ies din bucatarie grabita vrand sa ies cat mai repede din casa. Ma rugam din tot sufletul si la toti sfintii pe care ii stiam ca Madara sa ma lase in pace sa plec si sa nu vina sa imi mai puna intrebarea aceea inca o data. Asa cum am mai zis odata eu sunt foarte ghinionista de felul meu si asta nu e una din zilele alea norocoase asa ca tocmai cand mai aveam doar putin pana la usa si spre libertate apare in fata mea chiar Madara. Soarta cruda vad ca iti place sa te joci cu mine si sa ma faci sa innebunesc.
-Incerci cumva sa ma eviti? ma intreba Madara serios uitandu-se in ochii mei
-Nu, dar de ce crezi asta?
-Pai te-am intrebat ceva si ai plecat ca si cum nu m-ai fi auzit si in plus ce e cu toata graba asta? intreba el ridicand o spranceana

-Chiar nu te-am auzit si ma grabesc pentru ca am ceva urgent de facut si nu pot pierde timpul, il mint eu cu nerusinare
-In fine sa zicem ca te cred si pentru ca imi dau seama ca nu o sa te mai prind prea curand l-ai vazut cumva pe Itachi?
-Nu chiar nu l-am vazut deloc pana acum, dar de ce ai treaba cu el?
Acesta nu mai zise nimic ci doar incuviinta si se dadu la o parte din drumul meu lasandu-ma sa trec. Profit de aceasta ocazie stiind ca se poate oricand razgandi si ma poate intreba altceva si dupa ce imi i-au la revedere de la el si ies grabita pe usa plecand cat mai departe de casa cu gandul sa ma intorc abea cand se va insera.

Madara:
Acum am impresia ca ori am innebunit eu ori sunt intr-un alt univers. Nu pot intelege de ce Sakura se poarta atat de ciudat si ma evita pentru ca din cate imi amintesc eu nu am facut nimic pentru care sa se poarte asa. Daca am crezut ca eu m-am purtat ciudat cand am vorbit cu ea si am fost atat de deschis ei bine acum situatia asta este stranie si nici macar nu am habar care este motivul purtarii sale.
Ma intorc in bucatarie, dar doar pentru a bea o ceasca de cafea pentru ca dupa toate astea mi-a pierit orice pofta de mancare. Imi pun cafea intr-o ceasca si ma asez la masa privindu-i pe Hidan si Kisame care se plangeau ca pe unul il doare rau gatul si pe altul spatele din cauza modului in care au dormit. Nu este vina mea pentru asta si daca m-ar fi intrebat daca le dau voie sa organizeze aceea petrecere lucrurile ar fi stat altfel acum.
Saturat de toate plangerile lor, cred eu intentionate las ceasca ce inca mai avea cafea in ea pe masa si ies din bucatarie ducandu-ma in living unde il vad pe Itachi. Ma duc la el si ii spun doar un trebuie sa vorbim ducandu-ma undeva mai departe de ceilalti venind si el imediat.
-Itachi am aflat ca in Satul Ploii se afla un pergament foarte important ce contine mai multe tehnici interzise, unice in lume asa ca am nevoie de doua persoane pe care chiar sa ma bazez ca vor ajunge acolo si se vor intoarce destul de repede asa ca ma gandeam sa te trimit pe tine cu Sakura
-Nu poti veni si tu in misiunea asta? Am facut-o nebuna pe Sakura ieri si imi este ca inca e suparata pe mine si nu o sa ma mai intorc in viata
-In primul rand Sakura ma evita din nu stiu ce motiv si in al doilea rand nu pot lasa organizatia asa pe mana acestor iresponsabili. Daca am pleca toti trei nu ar mai ramane nici macar temelia acestei case atunci cand ne-am intoarce
-O haide nu poti macar sa te duci tu cu Sakura si sa raman eu acasa? Am auzit ca in drum spre Satul Ploii trebuie sa treceti prin vechiul sediu al clanului Shadows si aceasta ar fi o buna ocazie ca Sakura sa isi cunoasca casa, iar eu daca m-as duce nu stiu nimic despre acel loc
-Bine ma voi duce eu cu Sakura in aceasta misiune, dar tu esti responsabil de aceasta casa si daca cand ne intoarcem ceva nu este in regula tu vei fi devina si apropo trebuie sa o anunti tu pe Sakura de asta pentru ca pe mine ma evita
Itachi aproba si pleca imediat in cautarea Sakurei. Ma sprijin de peretele de langa mine si ma uit spre geamul larg deschis. Nu stiu daca voi putea sa ma duc in vechiul sediu al clanului Shadows pentru ca acolo am multe amintiri frumoase si mai putin frumoase, dar dintre toate una singura mi-a ramas intiparita in minte si anume aceea zi in care i-am gasit pe toti plini de sange si morti. Stiu deja ca de cum voi pasi in acel loc amintirile ma vor napadi, dar Sakura merita sa isi cunoasca locur care i-a fost casa chiar daca pentru putin timp si in acelasi timp locul unde a locuit familia ei.
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 23:27

ce repede ai adus nextul happy2
Ce i-a facut Sakura lui Itachi lough Chiar era necesar sa-i toarne sucul in cap? lough
Oricum, sunt tare curioasa in legatura cu urmatorul capitol, caci presupun ca se va intampla ceva cat de curand, asa ca pune-te pe tastat caci eu astept nextul happy2
Spor la scris si la idei! kiss
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 00:43

Ei bine este un capitol genial! Mersi ca mi-ai raspuns la intrebari happy2! Bineinteles ca mai am altele :))

Pentru Madara:
1. Cum te-ai simtit cand Sakura te-a evitat?
2. Cati ani ai?
3. Daca ai dormi intr-o noapte cu Hidan, iar dimineata v-ari trezi amandoi tinandu-va in brate si sarutandu-va cum ai reactiona?
4. Daca ar fi sa alegi intre o noapte de nebunii sub stele cu Sakura si planul tau, ce-ai alege?
5. Cat de mare este posteriorul Sakurei? ;))

Pentru Sakura
1. Ce fel de imagini ti-au trecut prin minte in vis?
2. Daca Deidara te-ar saruta cum ai reactiona?
3. Ce ai alege dintre sarutul unei sosete a lui Sasori si o noapte cu Madara?
4. Pe cine ai alege dintre Deidara si Madara?

Pentru Itachi
1. Spune trei calitati ale Sakurei.
2. Ce simti pentru ea?
3. Daca Sakura ar striga „M-am crac*t si vreau sa ma dezcrac*sc”, ai ajuta-o? :)))
4. S-ar potrivi Madara cu Sakura?

Ei bine te rog anunta-ma cand pui urmatorul capitol! Stiu ca unele intrebari au fost cam ciudate dar mi se pare amuzant sa pun intrebari d-astea :)). Succes in continuare! Te pup kiss Papa :-h
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 13:24

Pentru Madara:
1. Cum te-ai simtit cand Sakura te-a evitat?
M-am simtit foarte prost pentru ca ma evita fara sa imi spuna de ce sau macar sa imi dau seama eu de motiv.

2. Cati ani ai?
Chiar daca multi cred ca am 100 si ceva de ani eu am defapt 36

3. Daca ai dormi intr-o noapte cu Hidan, iar dimineata v-ari trezi amandoi tinandu-va in brate si sarutandu-va cum ai reactiona?
Cred ca i-as da doi pumni in cap, l-as decapita stiind ca nu poate muri si dupa m-as spala toata ziua pe gura incercand sa uit acest cosmar

4. Daca ar fi sa alegi intre o noapte de nebunii sub stele cu Sakura si planul tau, ce-ai alege?
Evident as alege planul meu. Nu pot spune ca simt ceva atat de puternic pentru Sakura incat sa imi las planul balta.

5. Cat de mare este posteriorul Sakurei? ;))
Sincer nu stiu pentru ca nu m-am uitat atat de mult incat sa imi dau seama de asta

Pentru Sakura
1. Ce fel de imagini ti-au trecut prin minte in vis?
Chestii pe care le vezi numai la cei ce sunt impreuna. Saruturi, mangaieri, atingeri, chestii de genu. Nici nu vreau sa imi amintesc.

2. Daca Deidara te-ar saruta cum ai reactiona?
I-as da o palma pentru ca stiu prea bine ca ar face asta doar ca sa vada cum sarut eu.

3. Ce ai alege dintre sarutul unei sosete a lui Sasori si o noapte cu Madara?
Stiu prea bine cum miros sosetele lui Sasori si sunt mai rau ca un tomberon, dar m-as sacrifica si al alege varianta a doua.

4. Pe cine ai alege dintre Deidara si Madara?
Cu siguranta pe Madara pentru ca Deidara este un afemeiat si jumatate.


Pentru Itachi
1. Spune trei calitati ale Sakurei.
Sinceritate, tupeul ei si faptul ca tolereaza sa ii o jignesc fara sa imi faca in momentul respectiv

2. Ce simti pentru ea?
Pentru Sakura simt doar o dragoste pentru o sora. O consider sora mea si oricand as ajuta-o cu orice ar avea nevoie.

3. Daca Sakura ar striga „M-am crac*t si vreau sa ma dezcrac*sc”, ai ajuta-o? :)))
Probabil ca da.

4. S-ar potrivi Madara cu Sakura?
Chiar daca multi de prin casa nu prea cred asta eu vad o anumita potrivire la ei si sunt sigur ca Sakura va reusi sa topeasca aceea raceala din sufletul lui Madara.

Adevarul este ca au fost destul de ciudatele unele intrebari, dar in acelasi timp si amuzante.

*Black Flame*- Era destul de necesar sa ii toarne acel suc in cap pentru ca Sakura e mai impulsiva si daca ii trece ceva prin minte aia face si in plus s-a mai descarcat si ea ca altfel ii dadea vreo cateva palme. Momentan nu este cine stie ce actiune, dar in capitol urmator voi arata partea umana si sensibila a lui Madara.

Cap 13

Sakura:
Aproape toata ziua reusisem cu brio sa il evit pe Madara si sa imi tin mintea ocupata in asa fel incat nu m-am mai gandit la acele vise. Ma mutasem mai mereu in toata ziua asta dintr-un loc in altul pentru a scadea sansele sa ma intalnesc cu Madara si suprinzator este faptul ca pana aproape de seara cand m-am intalnit cu Itachi totul a mers struna.
-Nici nu sti cat te-am cautat toata ziua, imi zise Itachi cand ma vazu
-Si ce e atat de important de m-ai cautat toata ziua si nu renuntat deloc? intreb eu curioasa
-Madara m-a pus sa te caut pentru ca spune el il eviti sa iti spun ca maine veti pleca intr-o misiune catre Satul Ploii doar voi doi
-Ceeee? Doar eu si Madara intr-o misiune? intreb eu nevenindu-mi sa cred
-Da si priveste partea buna! In drumul vostru spre Satul Ploii va trebui sa treceti prin vechiul sediu al clanului tau
-Macar asta e singurul lucru bun din misiunea asta, spun eu ca si pentru mine si pornesc spre casa vazand ca deja s-a intunecat

In scurt timp eu si Itachi am ajuns acasa dupa ce afara deja era intuneric bezna, dar asta se intampla cand esti departe de casa si mergi pe jos cu viteza unui melc obosit. Asa cum facusem si toata ziua atunci cand am ajuns acasa neavand pofta de mancare m-am dus direct in camera mea evitand cu succes un contact cu Madara, cel putin pentru moment. Nu stiu de ce Madara se incapataneaza sa nu ma creada cand eu il mint cu atat de mult talent actoricesc incat oricine m-ar crede. Sincer nu prea imi surade ideea aceasta cu misiunea mai ales ca vom fi doar noi doi si la ce minte dusa cu pluta pe Amazon mai am si eu cine stie ce vise erotice o sa am cu Madara. Bine macar ca nu sunt somnambula pentru ca atunci cred ca m-as fi trezit in camera mai sus numitului.
Ajunsa in camera mea m-am trantit obosita pe pat dupa cat am mers azi fara sa ma mai schimb de haine si in scurt timp am si adormit.

Dimineata m-am trezit pot spune destul de odihnita si cu chef de viata, dar gandul ca azi e misiunea ma lovi si imi lua toata bunadispozitie. Sper norocul meu seara trecuta nu am mai visat absolut nimic ci doar am dormit bustean. Vazand ca afara deja s-a luminat deabinelea m-am ridicat din pat si mi-am facut ritualul zilnic. De data asta nu m-am mai imbracat la nimereala ci mi-am luat o pereche de pantaloni scurti din blugi si un maieu mov cu putin decolteu. Hotarasem sa ma imbrac asa pentru ca afara era foarte cald si nu aveam sa merg pe caldura asta pe jos si imbracata gros.
Am iesit din camera mea, nu inainte de a ma incalta cu niste sandale cu talpa joasa si am zburat pana in living unde surprinzator nu era nimeni. Chiar daca nu aveam nici un fel de pofta de mancare am intrat in bucatarie unde surprinzator erau doar Itachi si Madara.
-Gata de misiune? ma intreba Madara de cum intrasem privind parca un punct imaginar pe peretele din fata sa
-Sa zicem ca da, ii raspund eu ducandu-ma si punandu-mi cafea intr-o ceasca

Dupa ce am pus cafea in ceasca m-am asezat fara nici o jena pe masa picior peste picior. Nici unul nu imi zisese nimic si chiar daca mi-ar fi zis nu as fi ascultat asa ca am continuat sa stau pe masa si sa beau din cafeaua mea.
In bucatarie intra Deidara ce era putin somnoros, dar la vederea mea stand pe masa incepu sa para foarte revoltat.
-Madara eu data trecuta cand am stat asa pe masa mi-ai ordonat sa ma dau jos si aproape ca mi-ai dat si un pumn in cap. De ce pe Sakura o lasi si pe mine nu? intreba acesta mai mult tipat
-Deidara nu am o zi tocmai buna asa ca daca mai tipi inca o data in capul meu o sa ajungi sa iti saluti toate rudele tale moarte. Si acum pe tine nu te-am lasat pentru ca esti mult mai greu decat ea si nu era o priveliste prea placuta pentru ochii mei sau ai altcuiva, ii raspunse Madara incercand sa fie cat mai calm posibil
-Dar de ce era o priveliste atat de groaznica? il intreb eu pe Itachi stiind ca Madara nu are o dispozitie tocmai buna
-Ei bine Deidara a vrut si el intr-o zi sa vada cum e sa fii femeie asa ca s-a imbracat intr-o fusta foarte scurta si s-a urcat pe masa, dar nu avea cele mai frumoase picioare pe le-am vazut la o femeie sau barbat

Blondul probabil de frica sa nu mai spuna ceva care sa il enerveze pe Madara pleca imediat de aici fara a mai comenta ceva lasandu-ne pe noi intr-o liniste ca de mormant. Chiar ma intreb de ce Madara este atat de prostdispus astazi pentru ca ieri nu parea sa aiba absolut nimic. Nu stiu daca este din cauza misiunii de azi, dar de cand sunt aici nu l-am vazut niciodata in starea asta si sincer parca imi e si frica sa mai zic ceva sa nu il supar.
Imi termin cafeaua si ma dau jos de pe masa ducandu-ma la chiuveta si spaland ceasca. O pun la locul ei dupa care ma intorc cu fata spre cei doi care isi terminasera si acestia cafelele.
-Daca esti gata atunci putem pleca, spune Madara ridicandu-se de la masa
-Dar nu mi-am luat echipamentul, ii spun eu cand vad ca este aproape sa iasa din incapere
-Nu iti face griji pentru ca pe drumul pana in Satul Ploii nu vor fi pericole prea mari
Imi i-au ramas bun de la Itachi si il urmez cu pasi mari pe Madara incercand totusi sa tin pasul cu el pentru ca mergea destul de repede si eu aproape ca alergam.

Madara:
Aseara nu am putut sa dorm decat cateva minute si acelea asa mai mult treaz si asta doar pentru ca toate acele amintiri si ganduri m-au macinat pe interior nedandu-mi pace nici macar pentru cateva secunde. Gandul ca ma voi duce in locul unde am foarte multe amintiri de care am vrut sa scap doar pentru a nu mai suferi a facut sa imi revina in minte toate acele intamplari si sentimente pe care am incercat in toti acesti ani sa le ascund undeva adanc in sufletul meu. Ma gandesc totusi ca asta se va termina destul de repede si ca odata ce vom indeplini aceasta misiune totul va reveni la normal, iar aceste amintiri care acum au iesit la suprafata vor fi iar ascunse intr-un colt intunecat al sufletului meu.

Mergeam cu pasi mari grabind pasul vrand sa ajungem cat mai repede in Satul Ploii fara sa mai zabovim pe drum si a ajunge mult mai repede acasa. Nu tinusem cont daca Sakura va tine pasul cu mine, dar in momentul asta eram prea prins in gandurile mele ca sa mai fiu atent la ce se intampla in jurul meu. Simt cum cineva ma prinde de mana si ma opreste din mers aceea persoana mai mult ca sigur fiind Sakura.
-Ce e cu graba asta pe tine? Mai mult am alergat tot drumul pana aici, imi reproseaza aceasta nervoasa
Nu eram foarte atent la ce imi spunea, dar parca atingerea ei imi parea atat de familiara incat imi aducea aminte de Reina. Un fior cald imi strabatu tot corpul la contactul mainii mele cu mana Sakurei si in minte imi revenira toate amintirile acelea frumoase cu dulcea mea Reina. Imi scutur usor capul incercand sa imi revin, iar toate amintirile disparura brusc.
-Scuze, vreau doar sa ajungem cat mai repede in Satul Ploii, ii raspund eu moment in care aceasta imi dadu drumul la mana

Cum nu eram prea departe in doar cateva minute am ajuns in fata sediului clanului Shadows. In locul unde ar trebui sa fie acesta nu se vedea nimic ci doar o piatra mare ce statea de veghe si avea inscriptionata ceva pe ea. Ma apropii de aceea piatra foarte cunoscuta mie simtind cum Sakura ma urmareste indeaproape cu privirea sa cercetatoare. Ating suprafata aspra a pietrei zambind melancolic.
-Imi poti da putin mana ta? o intreb eu Sakura intorcandu-ma cu fata spre ea
Aceasta nu zise nimic ci doar intinse mana sa dreapta. Scot dintr-un buzunar un mic ciob si ii fac o mica taietura pe incheietura in asa fel incat sa curga cateva picaturi de sange. Ii pun incheietura in dreptul acelei pietre si dupa ce cursera cateva picaturi de sange pe suprafata sa aceasta incepu sa se lumineze si incet sa se arata maretul sediu al clanului Shadows. Scot un plasture si il pun pe mica taietura pentru a nu mai curge sange si puna ciobul inapoi in buzunar dandu-i drumul la mana.
-Presupun ca sangele meu a fost necesar pentru ca sediul sa apara, spun Sakura vizibil uimita de maretia constructiilor ce aparusera
Am pasit usor trecand de marea poarta din piatra si asa cum ma si asteptam cum pusesem piciorul pe acest pamant mii de amintiri imi aparura in fata ochilor cu fiecare coltisor din aceste locuri. Am incercat sa rezist tuturor emotiilor care ma napadeau datorita acestui loc si am inaintat alturi de Sakura.
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 14:13

Ei bine acest capitol a fst unul genial la fel ca si celelalte! Logic ca mai am si alte intrebari pentru personaje :)) :
Pentru Madara:
1. Reina a fost iubita ta din tinerete?
2. Daca Deidara ar fi indragostit de Sakura si ti-ar cere sfaturi pentru a o aborda, l-ai ajuta?
3. Te-ai gandit vreodata la tine si Sakura ca iubiti?
4. Si Reina a fost din clanul Sakurei?

Pentru Sakura
1. Sa zicem ca ai avea in timpul misiunii un vis erot*c cu Madara, iar dupa acesta te-ar trezi pentru ca ar trebui sa plecati, cum ai reactiona?
2. Bine, deci cati ani ai?
3. Cine e mai se*y, Madara, Itachi, Hidan, Deidara sau Sasori?

Pentru Deidara
1.Bai...fara suparare... Esti g*y?
2. Imi place parul tau! Ce folosesti de esti asa de blond...mintal?
3. Ok, deci dc te comporti ca un copil de 5 ani?
4. L-ai vazut vreodata pe Madara uitandu-se la un film erotic?
5. Tu cati ani ai?
6. Cand o sa ai si tu o relatie serioasa si o sa incetezi cu astea?


Cam atat :)) Sa ma anunti cand pui next-ul! Succes in continuare! Te pup kiss Papa hi!
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 19:48

foarte frumos nextul happy2
Mi-a placut mult capitolul si chiar am ras in sinea mea la faza aceea cu Deidara stand pe masa lough
Sunt curioasa in legatura cu ultimul capitol, asa ca adu nextul :P
Spor la scris si la idei! kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 19:51

Pentru Madara:
1. Reina a fost iubita ta din tinerete?
Reina a fost mai mult decat iubita mea! An fost impreuna si pentru ea era imi stare sa imi dau viata doar daca imi zicea asta.

2. Daca Deidara ar fi indragostit de Sakura si ti-ar cere sfaturi pentru a o aborda, l-ai ajuta?
In nici un caz! I-as spune pur si simplu sa se poarte normal si sa nu mai ceara sfaturi de la altii.

3. Te-ai gandit vreodata la tine si Sakura ca iubiti?
Sakura este de ceva timp aici si nici macar o secunda nu m-am gandit la asta.

4. Si Reina a fost din clanul Sakurei?
Da si asta a fost o mare piedica in relatia noastra.

Pentru Sakura
1. Sa zicem ca ai avea in timpul misiunii un vis erot*c cu Madara, iar dupa acesta te-ar trezi pentru ca ar trebui sa plecati, cum ai reactiona?
Pai i-as multumi in mintea mea pentru ca m-a trezit si nu cu voce tare pentru ca ar trebui sa ii dau niste explicatii si dupa m-ar crede nebuna.

2. Bine, deci cati ani ai?
18, dar fac 19 anul acesta

3. Cine e mai se*y, Madara, Itachi, Hidan, Deidara sau Sasori?
Nu pot spune exact cine pentru ca doar pe Itachi si Madara am reusit sa ii vad la bustul gol si asta este un avantaj fata de ceilalti trei.

Pentru Deidara
1.Bai...fara suparare... Esti g*y?
Nu, in nici un caz si pentru a nu mai avea nici un dubiu voi incerca sa am o relatie serioasa cu o fata.

2. Imi place parul tau! Ce folosesti de esti asa de blond...mintal?
Mersi pentru compliment! Folosesc cel mai nou sampon iesit pe piata. Chiar il recomand tuturor!

3. Ok, deci dc te comporti ca un copil de 5 ani?
Pentru ca imi place sa ma comport ca un copil in timpul liber

4. L-ai vazut vreodata pe Madara uitandu-se la un film erotic?
Cred ca sunt in casa asta si in organizatie de 3 ani si nu l-am vazut niciodata

5. Tu cati ani ai?
21

6. Cand o sa ai si tu o relatie serioasa si o sa incetezi cu astea?
Cat de curand posibil

*Black Flame*- Nu stiu daca este soarta, dar am dat trimiteti chiar in acelasi timp cand ai postat si tu.

Cap 14

Sakura:
Drumul pana aici a fost atat de linistit incat am avut impresia ca merg singura pe drum. L-am vazut pe Madara foarte ingandurat si tacut asa ca am preferat sa nu zic nimic. Chiar daca de asta nu am mai mers atat de repede am ajuns in doar cateva minute intr-un loc ce nu parea deloc a fi sediul clanului meu. Acolo se afla doar o piatra mare, dar ce ma mira fu faptul ca Madara se opri si se duse chiar la aceea piatra. Il urmez spre aceea piatra urmandu-i cercetator fiecare miscare.

Am fost uimita cand mi-a cerut mana si chiar am avut un moment de ezitare, dar stiind ca el este singurul care stie unde se afla sediul clanului meu si ca stie cel mai bine ce face i-am dat mana. Am fost uimita pentru a treia oara de cand am plecat in misiunea asta cand Madara a scos un mic ciob din buzunar si m-a taiat usor pe incheietura in asa fel incat sa curga sange si cand mi-a luat si a lasat cateva picaturi rosii din lichidul vital vietii sa curga pe aceea piatra.

Toate dubiile si intrebarile pe care le-am avut au fost insa alungate cand in locul unde parea sa nu fie absolut nimic ci doar o aparenta campie incepura sa apara usor mai multe constructii parand a fi un adevarat sat in toata puterea cuvantului. Nu am putut sa nu constat uimita cu voce tare ca pentru asta a avut Madara nevoie de sangele meu. Cred ca as fi trecut pe aici de mii de ori fara sa imi dau seama ca in locul acelui aparent pustiu se afla chiar un sediu al unuia dintre cele mai vechi si puternice clanuri.

Cum trec de poarta mare din piatra si calc pe pamantul acela incercat de vreme simt ca si cum aerul se schimbase considerabil si parca vedeam lucrurile intr-o alta maniera. Ma simteam ca si cum sunt intr-o alta lume, un alt univers paralel de acesta. Aceasta era senzatia care mi-o dadea acest loc, dar o mare parte din mine isi dorea sa descopere fiecare coltisor din acest loc.

Madara:
Totul imi era familiar pana si soarecii ce umblau dintr-un colt in altul speriati sa ne vada aici si parca nu s-a schimbat deloc din ziua cand am plecat de aici. Totul pare la fel de viu si de populat ca acum multi ani si parca il si vad pe Hiro umbland dupa niste fete care nici macar nu ii dau atentie.

Am mers aproape prin toate locurile sediului povestindu-i cate ceva despre fiecare loc si cladire Sakurei din ce auzisem si din ce stiam si eu din pataniile lui Hiro. Tot mergand am ajuns in dreptul unui fost parca ce avea candva o verdeata de invidiat si era plin de tot felul de flori ciudate si in acelasi timp frumoase. De cum mi-am aruncat privirea spre acel parc amintirea care m-a chinut cel mai tare in toti anii astia imi reveni in minte.

~Flashback~
Era o seara senina de Mai in care era ciudat de fericit. Poate ca fericirea mea se datora faptului ca iubita mea Reina ma chemase in acest parc superb pentru a vorbi. Nu stiam despre ce voia sa vorbim, dar eu eram fericit sa o vad pentru ca parintii ei nu erau de accord cu relatia noastra si nu o lasa sa se vada cu mine.

Stand pe o banca si privind florile pe care nu avusesem pana acum timp sa le admir o vad pe ea imbracata intr-o rochie simpla, alba cu un model floral si avand parul prins. Nu parea prea fericita, dar am pus lucrul acesta pe seama faptului ca poate doar mi se pare mie. Ajunse in dreptul meu si eu ma ridic vrand sa ma apropii de ea, dar aceasta se da inapoi cativa pasi ferindu-se de mine. Nu stiam de ce se comporta asa de ciudat, dar era foarte curios sa aflu.

Inainte ca eu sa imi arat verbal toate intrebarile si nelamuririle ea incepu sa vorbeasca.
-Uite ce e Madara, relatia asta nu mai poate continua. Eu sunt din clanul Shadows si tu din clanul Uchiha si stii bine ca au fost cateva razboaie intre clanurile noastre. Nu e vorba numai despre asta daca la acest lucru te gandesti ci mai e si faptul ca eu simt ca relatia asta nu mai merge. Nu vom reusi niciodata sa fim impreuna si cel mai bine e sa ne despartim, imi spune aceasta cu lacrimi in ochii dupa care pleaca fugind de aici lasandu-ma pe mine singur

Ramasesem uimit si parca nu constientizam ce se intampla in jurul meu. Nu puteam crede ca pana la urma parintii ei reusira sa o convinga sa se desparta de mine. Nu stiu de ce ei nu inteleg ca noi doi ne iubim sincer si ca nu conteaza faptul ca facem parte din clanuri diferite.
Simtisem cum un val de furie ma cuprinse asa ca am dat cu pumnul in banca pe care acum cateva minute statusem reusind sa fac o gaura in lemnul tare.

~EndFlashback~

Dupa aceea zis am plecat din sat chiar daca Hiro m-a implorat de nenumarate ori sa raman. Am plecat stiind ca nu aveam cum sa o uit pe Reina daca stateam acolo. Nu a fost usor sa plec si sa il las pe bunul meu prieten Hiro acolo, dar intr-un final am plecat undeva departe, intr-un alt sat.
La cateva zile dupa plecarea mea cand am crezut ca am lasat in urma totul, cel putin partial am primit vestea ingrozitoare ca Reina, Hiro si tot clanul lor murisera asasinati de un clan rival. Nu stiam daca este adevarat sau nu, dar cu inima zdrobita la gandul ca totul ar putea fi real am plecat cat mai repede spre vechea mea casa.

Grabind pasul si nefind departe am ajuns destul de repede si asa cum ma si temeam tot ce se zvonise era adevarat. Am alergat prin jur pana ce am gasit-o pe Reina exact in locul unde se despartise de mine stand pe aceea banca si fiind moarta. Toti erau morti si nici unul nu supravietuise. Vazand aceasta scena inevitabil am inceput sa plang. Aceasta era casa si familia mea de cand ma mutasem aici si eu am plecat lasand ca toate astea sa se intample.

Chiar daca erau foarte multi i-am ingropat pe toti asa cum este si normal in cimitirul din spatele parcului. Ma durea sufletul ca trebuia ca eu insami sa-mi ingrop prietenul cel mai bun care mi-a fost ca un frate si pe fata pe care am iubit-o mai mult decat pe viata mea, dar am facut-o si dupa asta am plecat resemnat lasand totul pustiu in urma mea.

Imi intorc ochii spre locul unde o gasisem pe Reina moarta cu o privire melancolica si in minte imi aparu aceea scena. In mod inevitabil o lacrima cazu din ochiul meu si se rostogoli pe obraz pana ce cazu pe pamantul tare si batut de vreme.
Nu mai fusesem atat de sentimental de foarte multi anisi uram lucrul asta. Nu voiam sa devin iar ce am fost candva si sa sufar din cauza unei fete. De asta nu vreau eu sa imi arat sentimentele pentru ca mereu cineva iese ranit si tu esti mereu acela.

Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 20:15

Deci acum sincer imi pare putin rau pentru Madara crying
Bietul de el... S-a despartit Reina de el si mai apoi afla ca tot clanul a fost asasinat :>.<: Nici nu ma mir ca a inceput sa planga :|
Chiar vreau sa stiu ce se va intampla in continuare, deci poti sa aduci nextul linistita, caci eu voi fi pe forum scriind la urmatorul capitol din ficul meu happy2
Spor la scris si la idei! kiss
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 21:33

Mi-a lacut mult capitolul! Esti geniala! Mersi ca mi-ai raspuns la intrebari! Logic ca mai am si altele :))

Pentru Madara
1. Inca mai ai sentimente pentru Reira?
2. De ce nu ai incercat s-o opresti si ai stat ca momaia acolo?
3. Ai reusit vreodata sa uiti de tot ce s-a intamplat atunci?
4. Ai vrea sa iti refaci viata sentimentala?
5. Daca ar fi sa te indragostesti de cineva, cum ti-ai dori sa fie acea fata?
6. Ai avut vreodata vise eroti*e cu Sakura?
7. Cum ti s-ar parea Sakura ca iubita?

Pentru Sakura
1. Ce simti cand esti cu Madara?
2. Cum ar trebui sa fie iubitul ideal pentru tine?
3. Spune 3 calitati ale lui Deidara.
4. Ce ai alege dintre: un vis erotic cu Madara, mancatul unei sosete a lui Sasori si un sarut frantuzesc cu Deidara?
5. Cum ti s-ar parea Madara ca iubit?

Pentru Sasori
1. Cate luni porti o pereche de sosete?
2. Cati ani ai si tu?
3. Cum ar fi iubita ideala pentru tine?
4. Daca ai intra din greseala peste Sakura in baie, iar ea ar fi goala, ai sta sa te belesti la ea sau ai pleca?
5. Cat de mare e posterioril Sakurei?
6. Ce ati facut in timp ce Madara si Sakura erau in misiune?
7. Tu ai iubita ?
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 23:59

Pentru Madara
1. Inca mai ai sentimente pentru Reira?
Da inca mai am, dar nu mai sunt la fel de puternice si intense ca la inceput

2. De ce nu ai incercat s-o opresti si ai stat ca momaia acolo?
Pentru ca ea imi spusese de foarte multe ori ca nu ma va parasi niciodata si ca nu va tine cont de parerea parintilor ei care erau clar impotriva acestei relatii si cand mi-a zis ca vrea sa se desparta de mine am fost foarte socat

3. Ai reusit vreodata sa uiti de tot ce s-a intamplat atunci?
Da, am reusit dupa multi ani de suferinta

4. Ai vrea sa iti refaci viata sentimentala?
Sincer da, dar pana acum nu am gasit persoana potrivita

5. Daca ar fi sa te indragostesti de cineva, cum ti-ai dori sa fie acea fata?
Sincera, sa nu ii pese de ce spune lumea, hotarata si sa lupte pentru relatia noastra

6. Ai avut vreodata vise eroti*e cu Sakura?
Din fericire pana acum nu si ma bucura asta.

7. Cum ti s-ar parea Sakura ca iubita?
Sincer chiar cred ca Sakura se apropie de tiparul meu

Pentru Sakura
1. Ce simti cand esti cu Madara?
Pai cand sunt cu Madara ma simt intr-un mod ciudat, in siguranta ca si cum nimeni si nimic nu imi poate face rau.

2. Cum ar trebui sa fie iubitul ideal pentru tine?
Sincer, intelegator cu mine, glumet, iertator

3. Spune 3 calitati ale lui Deidara.
Glumet, saritor, prietenos

4. Ce ai alege dintre: un vis erotic cu Madara, mancatul unei sosete a lui Sasori si un sarut frantuzesc cu Deidara?
Nici nu vrei sa iti imaginezi ce a fost in mintea mea cand mi-am imaginat ultimele doua variante, dar as putea spune doar scarbos. Sincer as alege fara sa ma gandesc visul erotic cu Madara

5. Cum ti s-ar parea Madara ca iubit?
Chiar mi s-ar parea interesanta o relatie cu Madara si cred ca e un iubit destul de bun

Pentru Sasori
1. Cate luni porti o pereche de sosete?
Nu port luni de zile o pereche de sosete ci doar 4 saptamani

2. Cati ani ai si tu?
22

3. Cum ar fi iubita ideala pentru tine?
Glumeata, de gasca, sincera, tupeista

4. Daca ai intra din greseala peste Sakura in baie, iar ea ar fi goala, ai sta sa te belesti la ea sau ai pleca?
Pai normal ca as sta sa ma benoclez si eu putin la ea chiar daca stiu ca dupa o sa aleg cu cateva, mai multe palme

5. Cat de mare e posterioril Sakurei?
Nu e nici prea mare, dar nici prea mic. Ce sa mai este perfect

6. Ce ati facut in timp ce Madara si Sakura erau in misiune?
Ceva mult mai distractiv decat o petrecere pe ascuns, dar vei vedea

7. Tu ai iubita ?
Nu, dar vreau sa imi fac cat de curand asa ca toate fetele interesate sa ma contacteze.

ATENTIE!!! Tocmai ce m-a lovit peste cap o idee banuiesc eu originala. Ideea mea consta intr-un interviu cu absolut toate personajele si numele este sugestiv anume Interviu cu personajele. Atentie de acum puteti pune orice intrebate doriti, oricarui personaj chiar daca este mort sau a aparut foarte putin pana acum in fic. Persoanjele vor raspunde sincer. Va astept intrebarile.

Cap 15

Sakura:
Eram fascinata de toate acest locuri despre care imi povestea Madara si imi imaginam deja cum erau ele in gloria lor. Totul chiar daca era pustiu si murdar din cauza faptului ca aici nu a mai locuit nimeni de ani de zile cu exceptia sobolanilor mi se parea fasinant si parca inca in splendoare.
Mergem pe strazile prafuite pana ce ajungem undeva intr-un parc foarte vechi ce acum era vechi si posomorat. Observ ca Madara se opri si privi absent o banca ce era chiar la intrarea in parc. Ma opresc si eu si privesc banca ce parea una absolut normala si fara nici un punct de interes pentru mine. Imi intorc privirea vrand sa il intreb pe Madara de ce s-a oprit asa de brusc aici, dar vad ceva ce nu am crezut ca o sa vad vreodata. Pe langa faptul ca avea o privire melancolica in timp ce se uita spre acel parca o lacrima cristalina ii se scruse pe obraz si cazu pe pamant.
-Madara de ce te-ai oprit chiar aici? il intreb eu intr-un final

Acesta nu imi raspunse ci doar continua sa priveasca spre aceea banca parca neauzind nimic din jurul sau. Ma duc in fata sa in speranta ca ma va vedea macar, dar acesta parca privea prin mine avand o privire absenta. Il mai strig de cateva ori fara insa a avea un rezultat.
-Madara! il strig eu de data asta fiind chiar speriata, dar asa cum ma asteptam
-Revinoti sau va trebui sa iti dau o palma si nu va fi prea placut, ii spune eu punandu-i mainile pe fata
Norocul lui fu ca isi revenise dupa cateva minute eu nemaifiind nevoita sa ii dau o palma. Nu ca nu mi-ar fi placut pentru ca eu ador sa dau palme, dar chiar ma speriase comportamentul lui straniu.

-Sa nu imi spui ca a fost o gluma ca te omor cu mana mea Madara. Nici nu iti poti imagina cat de tare m-am speriat din cauza ta
-Serios? Sincer chiar nu am facut asta intentionat, zici ca eram intr-un fel de transa si imi reveneau in minte toate amintirile, dar cred ca mintea imi joaca feste si nimic mai mult.
Incuviintez si ma uit si eu la aceea banca pentru cateva secunde dupa care ma intorc catre Madara.

-Stiu ca sunt cam prea curioasa si ca aceste amintiri nu sunt tocmai placute, dar au mare legatura cu clanul meu si in plus am auzit ca daca te descarci cuiva nu iti mai este asa de greu
-Adica tu vrei sa iti povestesc ce s-a intamplat in acel loc? intreba acesta aratand spre misterioasa banca
-Da si daca nu vrei nu este nici o problema. Eu una nu ma supar daca hotarasti sa nu imi spui, ii raspund eu imediat
-Defapt o sa iti povestesc totul, dar mai intai haide sa stam joc

Deidara:
Nu planuiam sa dam nici o petrecere in lipsa celor doi pentru ca am fi ajuns sa facem iar curatenie si cum toti ceilalti erau de parere ca ar fi mai bine sa lenevim pana ce vin inapoi sefii eu am zis ca ar trebui sa vin cu o idee urgent. Am scotocit prin mintea mea si am gasit ideea geniala de a face ceva in asa fel incat sa nu facem mizerie in casa si nici sa deranjam vecinii si anume sa jucam poker pe dezbracatea. Stiu ca asta ar fi fost mult mai distractiv si incitant daca am fi avut si fete care sa joace, dar cum Sakura si Konan sunt plecate amandoua nu avem ce face.

Sar ca ars de pe canapeaua din living unde statusem plictisit si ii anunt pe baieti ce erau si ei cu mine aici ca am o idee.
-Ce idee cu ajutorul careia va trebui sa spalam toalete, curatam casa sau chiar murim mai ai si azi blondule? ma intreba oftand Hidan
-Ei bine ideea aceasta a mea nu ne va baga in acele chestii enumerate de tine pentru ca eu propun sa jucam poker pe dezbracatea
-Si care e beneficiul de a juca poker pe dezbracatea cand nu sunt fete cu care sa jucam? intreba ridicand o spranceana Kakuzu

-Pai mai gandeam ca cel care are cele mai multe pierderi sa fie dezbracat, dar din cap pana in picioare cu miere, puse pene pe el si lasat sa se plimbe prin sat asa
-Nu stiu voi, dar pe mine m-a convins in totalitate asta si ma bag, spune entuziast Itachi
Dupa ce Itachi accepta spunand ca el se baga au urma rand pe rand sa spun toti ca sunt de accord asa ca am scos cartile si ne-am pus in mijlocul livingului incepand sa jucam pe masuta din sticla la care tinea atat de mult Madara

Sakura:
Madara imi povestise absolut tot ce se intamplase in seara cand a plecat de aici si in ziua cand i-a gasit pe toti morti aici si vreau sa spun ca aceste lucruri chiar m-au atins la suflet si m-a intristat faptul ca el a suferit atat de mult.
Nu puteam exprima in cuvinte ce aveam de zis in legatura cu asta si cred ca nu mi-ar fi ajuns timpul sa ii spun tot. Chiar nu stiu ce m-a apucat, dar fara sa imi dau seama de ce dupa ce a terminat de povestit l-am luat in brate pe Madara.
-Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atatea. Intr-un fel este vina clanului meu ca ai suferit atat

-Nu e vina nimanui ca asta s-a intamplat. Probabil ca asa a vrut destinul sa se intample si in plus asa l-am cunoscut pe Hiro care mi-a imbunatatit timp de o perioada buna de timp zilele facandu-ma sa rad, imi raspunde acesta mangaindu-ma pe par
-Parintii mei sunt si ei ingropati in acest cimitir? il intreb eu privindu-l in ochii
-Da si daca vrei te pot duce sa ii vezi, dar nu azi pentru ca i-am lasat destul de mult timp pe baieti singuri si vreau sa gasesc casa intreaga

-Sti ce? Ma gandeam sa fac eu rost prin magie de acel pergament in asa fel incat nimeni sa nu isi dea seama. Nu ne va vedea nimeni si cum nici un gardian nu va ucis nu se va sti cum a disparut
Madara statu putin pe ganduri, dar aproba imediat probabil dorind sa terminam cat mai repede cu misiunea asta. Nu mai astept sa mai spuna si altceva si incep sa rostesc vraja concentrandu-ma asupra sa. In doar cateva minute pergamentul mult dorit aparu in mana mea, iar eu il inmanez lui Madara.
-Acum sa mergem acasa, spun eu si ne teleportez pe amandoi in livingul casei unde ii gasim pe baieti jucand poker dintre care Deidara, Kisame si Itachi erau la bustul gol
Daca cumva joaca poker pe dezbracatea sa nu se gandeasca ca nu ma bag si eu pentru ca ador sa joc poker si chiar
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 00:31

Si acest capitol la fel de genial! Ei bine e chiar minunata ideea ta! Si LOGIC ca pun si eu niste intrebari pt interviu:

Pentru Reira
-De ca ai vrut sa te desparti de Madara?
-Chiar l-ai iubit pe Madara?

Pentru Deidara
-Cum de iti vin mereu asemenea idei geniale?
-Deci am auzit ca vrei sa iti cauti o iubita, ce ar trebui aceasta sa aiba sau sa faca ca sa fie iubita potrivita?

Pentru Madara
-Recunoaste, ti-a placut cand Sakura te-a luat in brate? well? awesome right?
-Multi sunt de parere ca tu si Sakura v-ati potrivi, de ce nu incercati sa fiti un cuplu? Stiti vorba aceea „Iubirea n-are varsta!”. heh

Pentru Hiro
-Madara mereu a fost inchis in el?
-Cum v-ati imprietenit tu cu Madara?

Pentru Tsunade
-Cum te simti acum ca Sakura este plecata? kiss

Pentru Naruto
-Ce a insemnat Sakura pentru tine? well? awesome right?

Pentru Sakura
-Iti mai este dor de Konoha?
-Ce ai simtit atunci cand l-ai luat in brate pe Madara? well? awesome right?

Pentru Itachi
-Itachi mamă, te credeam si eu mai cu capul pe umeri, ce ti s-a intamplat? :))
-Pana la urma cine a pierdut la poker? rolling on the floor

Cam atat! Sa ma anunti cand pui next-ul! Te pup kiss Noapte buna in love
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 12:28

Dumnezeule, poker pe dezbracate? lough Chiar vreau sa aduci nextul si sper ca va pierde Deidara sau Hidan ca ei merita asta cel mai mult dintre toti lough
Oricum, a fost un capitol fascinant si nu prea am ce intrebari sa le pun persoanjelor, dar cred ca ma voi gandi la unele cat de curand happy2
Astept nextul! Spor la scris si la idei! kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 23:08

Pentru Reira
-De ca ai vrut sa te desparti de Madara?
Motivul pentru care am vrut sa ma despart de Madara a fost ca parintii mei imi gasisera deja un logotnic din sat si deja ma amenintau ca daca nu termin cu aceasta relatie vor face in asa fel incat eu si Madara sa nu ne mai vedem si cum eu nu am avut destul curaj si tarie de caracter am ascultat de ei
-Chiar l-ai iubit pe Madara?
L-am iubit mai mult decat pe aceasta lume

Pentru Deidara
-Cum de iti vin mereu asemenea idei geniale?
Pai eu sunt un geniu inca in devenire si este normal sa imi vina astfel de idei
-Deci am auzit ca vrei sa iti cauti o iubita, ce ar trebui aceasta sa aiba sau sa faca ca sa fie iubita potrivita?
Sa fie amuzanta in primul rand, sa fie rabdatoare cu mine si sa nu ma bata prea des cand mai scot cate ceva pe gura, sa fie sincera si mai ales sa nu se supere din orice.

Pentru Madara
-Recunoaste, ti-a placut cand Sakura te-a luat in brate?
Pentru ca trebuie sa fiu sincer ca altfel are grija autoarea de mine in fic iti spun foarte sincer ca da.
-Multi sunt de parere ca tu si Sakura v-ati potrivi, de ce nu incercati sa fiti un cuplu? Stiti vorba aceea „Iubirea n-are varsta!”.
Momentan nu simt aceea dragoste pentru Sakura si nu as putea face un cuplu doar asa din dragul de a avea o relatie

Pentru Hiro
-Madara mereu a fost inchis in el?
Prima data cand l-am cunoscut da, dar dupa cu mine a inceput sa fie mai deschis chiar daca cu ceilalti nu

-Cum v-ati imprietenit tu cu Madara?
Partea amuzanta in povestea asta este ca Madara a vrut sa ma bata atunci cand ne-am cunoscut si tot asa ne-am si imprietenit. Apropo ca mi-am adus aminte, ai putea sa ii zici lui Madi Puchi ca azi se implinesc 17 ani de cand suntem prieteni si ca as vrea un tort mare de ciocolata?

Pentru Tsunade
-Cum te simti acum ca Sakura este plecata?
Ma simt ca si cum o parte din mine lipseste. Eu pe Sakura am considerat-o fiica pe care nu am avut-o niciodata si chiar imi este dor de ea.

Pentru Naruto
-Ce a insemnat Sakura pentru tine?
Sakura a insemna marea mea dragoste candva.

Pentru Sakura
-Iti mai este dor de Konoha?
In unele momente da.
-Ce ai simtit atunci cand l-ai luat in brate pe Madara?
Am simtit un sentiment straniu pe care nu il pot explica sau exprima in cuvinte.

Pentru Itachi
-Itachi mamă, te credeam si eu mai cu capul pe umeri, ce ti s-a intamplat? :))
Dupa cum cred ca stii prostia este o boala contagioasa si cand stai cu cei bolnavi de aceasta boala te imbolnavesti si tu
-Pana la urma cine a pierdut la poker?
Nu iti pot da acest detaliu pentru ca nu ma lasa autoarea. Sunt prea tanar si frumos pentru a murii!

Am adus ceva mai greu nextul azi pentru ca au intervenit multe evenimente neprevazute si nu prea am avut chiar asa timp si chef sa scriu. Personajele asteapta alte intrebari de la voi si va asigura ca vor fi foarte sincere. Fie ca vor sau nu!

Cap 16

Sakura:
Poate ca nu sunt eu prea bine informata, dar din cate stiu si am auzit poker pe dezbracatea se joaca mai mult cand sunt si fete nu doar baieti, ca na ce sa vada unul la altul? Ceva ce au si ei? Acum serios vorbind ori sunt g*y ori sunt prea plictisiti si nu au altceva mai bun de facut.
-Baieti nu stiam ca voi sunteti g*y! Itachi la ei ma asteptam, dar la tine in nici un caz si de ce nu mi-ai zis pana acum de asta? Te-as fi inteles si chiar sfatuit.
Ma uit la baieti si vad ca aveau niste fete uimite si in acelasi timp socate incat imi venea sa rad. Imi intorc capul si il vad pe Madara ce radea de ce tocmai spusesem eu.

-Nu suntem g*y ci doar jucam poker pe dezbracatea ca nu avem ce face, dar te poti alatura si tu daca vrei, spune Hidan zambind pervers
-Normal ca vreau sa joc, raspund eu asezandu-ma langa ei
-Tu nu joci Madara? il intreba Deidara
-Ba da si de data asta care e pedeapsa pentru cel care are cele mai multe infrangeri?
-Dezbracat, uns din cap pana in picioare cu miere, dat cu pene si lasat sa umble asa prin sat, raspunde Hidan
-Malefic, spune si Madara asezandu-se langa noi si incepand sa imparta cartile

Jocul incepu si primul care castiga fu Deidara. Norocul meu este ca mai am si cercei la urechi si bratari la maini deci am de unde da jos de pe mine. Primul lucru pe care l-am dat jos a fost cerceii.
-O sa vezi ca nu o sa mai ramai fara nimic pe tine Sakura, spune Deidara increzator
-Mai vedem draga Deidara, mai vedem, spun eu zambind
A doua oara am castigat eu, iar pe parcursul jocului incepura sa mai castige si Madara, Itachi si foarte putin Hidan. Cel mai mult am castigat eu fiind campioana la asta in Konoha, dar spre ghinionul meu acum eram doar in lenjeri intima si daca castiga altcineva nu era de bine.

Ultimul joc pentru Deidara pentru ca el mai avea un singur articol vestimentar pe el si singura sansa de a castiga, dar norocul fu de partea mea si eu castigasem ultimul joc.
-Se pare ca ai pierdut Deidara, ii fac eu in ciudat blondului
-O haide nu puteti face o exceptie pentru cel care a venit cu ideea asta? incerca blondul sa se scape
-Noi nu facem favoritisme, spune Kisame

Deidara fu dezbracat, dar cu miere si pus peste el muulte pene si dupa aruncat din casa direct afara. Stiind ca el sigur va incerca sa intre am incuiat toate usile si ferestrele si am privit toti de la geam spectacolul. Nu mai imi pasa ca sunt in lenjerie intima si ca acum cu siguranta multi se holbeaza la mine, dar hai sa ii las putin sa se delecteze pana ma imbrac eu la loc.
Mai stau putin la geam dupa care ma aplec si imi i-au hainele de pe jos imbracandu-ma cu ele.
-Si cat va trebui sa il lasam asa? intreb eu curioasa
-Pai in mod normal toata ziua, dar cum tu esti cea care a avut cele mai multe victorii tu hotarasti, imi raspunde Itachi
-Atunci il vom lasa toata ziua asa! spun eu zambind malefic

Deidara:
Urasc jocul asta si cred ca asa va fi mereu cand voi pierde. Am fost un mare t****t cand am ales aceasta pedeapa, dar eram mult prea sigur ca voi castiga. Singura mea sansa de a face un dus si de a ma imbraca cu niste haine e sa alerg spre cabana lui Madara care se afla la marginea satului astuia si cum casa noastra se afla la cealalta margine va trebui sa umblu asa prin tot satul.
Imi pun mana acoperindu-mi zonele intime si incep sa alerg cat ma tin picioarele vrand sa ajung cat mai repede. In drumul meu unii dintre oamenii se uitau la mine de parca as fi fost Satana pe pamant, iar unii isi intorceau capetele si radeau continuandu-si drumul.

Dupa ce am alergat o buna bucata de timp, fara insa a ajunge nici pe la jumatatea drumului m-am impiedicat de o piatra pe care nu am vazut-o in momentul respectiv si am fost aproape sa cad. M-am echilibrat la timp, chiar inainte sa pup pamantul si am vazut in fata mea cred ca cea mai frumoasa fata pe care am vazut-o eu pana acum. Parul sau rosu ca focul ii cadea in bucle peste umeri, iar ochii sai de o nuanta de verde asemanatoare cu iarba verde dimineata ma priveau cercetator si amuzati.
-Pot sa stiu si eu de ce esti plin de miere si pene si pe deasupra si dezbracat? intreba aceasta curioasa
-Am avut cele mai multe infrangeri la poker pe dezbracatea si asta e pedeapa mea
-Auch foarte nasol pentru tine! Apropo eu sunt Ayame, imi raspunde aceasta zambind

-Deidara, incantat! Acum te rog sa ma scuzi, dar chiar daca mi-ar face placere sa mai vorbim trebuie sa ajung la o cabana ce se afla la cealalta parte a satului pana ce nu ma fac mai mult de ras, ii mai spun eu plecand de acolo si auzind in treacat cum aceasta imi spusese ca poate ne vom mai intalni
Nu mai pierd timp si incep sa alerg mai tare ca la inceput incercand sa ignor lumea ce se holba si radea de mine si in cateva minute bune reusesc si eu sa ajung intr-un final la aceea cabana. Jur ca pana acum nu am stiut cate mare poate fi acest sat la cat de mic pare.

Cum alergasem atat de mult fara sa iau pauze incepusem sa respir deja greoi, dar fara a mai sta sa ma odihnesc am intrat imediat in cabana si primul lucru pe care l-am facut a fost sa fac un dus bine meritat si mult asteptat. Dupa muulte minute in care am stat in dus pentru a reusi sa dau toata aceea miere care este extrem de lipicioasa am iesit din baie cu un prosop in jurul taliei ducandu-ma in camera lui Madara pentru a lua cateva haine.
Intru in camera spatioasa si amenajata cu bun gust si ma duc direct la dulapul de o culoare inchisa de crem. Voiam sa plec cat mai repede de aici pentru ca aceasta cabana destul de mare imi parea mult prea pustie. Deschid larg usile dulapului in fata mea se aratara foarte multe haine negre. Omul asta are oare numai haine negre sau aici isi tine colectia de haine cu aceasta culoare? Daca e prima varianta inteleg de ce e atat de morocanos in fiecare zi.

Aleg la intamplare niste haine potrivite pentru vremea de afara si ma imbrac cu ele. Nici nu mai conteaza ce si cum am ales pentru ca toate sunt negre, deci nu e nici o diferenta una fata de alta.
Dupa ce termin si cu imbracatul ies foarte repede din cabana, iar gandul meu se duse instantaneu catre frumoasa fata numita Ayame. Imi ramase imaginea ei in minte si oricat as fi incercat nu as fi putut sa o alung. Pentru ca eram deja satul de drumul spre casa dupa cat alergasem asa ca imi fac o pasare uriasa din argila si ma urc pe ea zburand pana acasa. Nu stiu de ce m-a tulburat atat de tare aceasta intalnire cu Ayame pentru ca am vazut cred ca de mii de ori fete frumoase in viata mea si niciodata nu am avut acest sentiment straniu.

In urma unui zbor de doar cateva minute ajung in fata casei sarind de pe pasarea mea ce disparu dupa aceea. Incerc sa deschid usa principala, dar descopar dupa doar cateva secunde ca aceasta este incuiata. Asta inseamna ca toate usile si ferestrele sunt incuiata, doar pentru a nu intra eu asa ca nu cred ca are vreun rost sa le incerc acum.
Asa am ajuns eu iar sa bat la usa si la geamuri ca disperatul pentru ca cineva sa ma auda si sa imi deschida. Stiu ca sunt slabe sanse sa ma auda cineva, dar macar sa imi incerc norocul.

Sakura:
Dupa toata chestia cu Deidara s-au dus fiecare la treburile lor eu ramanand in living pentru a ma uita la televizor. Nu stiu exact cat statusem aici in fata televizorului ultra plictisita, dar niste batai repetate in usa si geam ma facu sa ma ridic de pe locul meu cald si confortabil.
-VIN IMEDIAT OM DISPERAT CE ESTI, tip eu sperand sa ma auda si cel de dincolo de usa, iar efectul tipatului meu se facu simtit bataile oprindu-se brusc
Scot cheia pe care o tinusem special in decolteu si descui usor usa care fu deasemenea deschisa larg de Deidara. Pun cheia in locul in care fusese si pana acum stiind ca intr-o zi poate o sa imi fie de folos si ma dau la o parte din usa lasandu-l pe blond sa intre. Nu stiu cum de a reusit destul de repede sa se spele de tot si sa faca rost de haine, dar presupun ca are antrenament in asta.
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Apr 2013, 00:11

Ei bine a fost amuzant capitolul! Bineinteles ca mai am alte intrebari pentru personaje:
Pentru Deidara
- Cum a fost sa simti briza naturii printre craci :))?
- Te-ai indragostit de Ayame?

Pentru Madara
-Cat de mult te-ai holbat la Sakura cand era in lenjerie intima? Recunoaste!
-De ce porti numai negru?
-Recunoaste, ai avut si boxerii negri?

Pentru Sakura
-Acum ca i-ai vazut pe toti dezbracati, care dintre ei este mai sexy?
-Mai esti vir*ina?

Pentru Itachi
-Recunoaste, si tu te holbai la Sakura cand era in lenjerie intima?
-Daca ar fi sa te indragostesti de o fata, cum ai vrea sa fie aceasta?
-Este adevarat ca atunci cand ti-ai omorat clanul, ti-ai omorat si iubita?

Pentru Hidan
-Ai avut vreodata vreo relatie serioasa?
-Daca ar fi sa te indragostesti de o fata, cum ai vrea sa fie aceasta?

Pentru Sasori
-Ai iubit vreodata o fata in asa fel incat sa plangi dupa ea?
-Cate 2-3 sosete folosesti in 20 de ani?

Pentru Naruto
-Cum te simti acum fara nici un coechipier?

Pentru Sasuke
-Ce a insemnat echipa 7 pentru tine?
-Te-ai alatura vreodata in Akatsuki?
-Cat de mult ai tinut la coechipierii tai?

Cam atat am avut sa intreb! Multumesc pentru ca m-ai anuntat ca ai pus acest capitol! Sa ma anunti si la urmatorul! Te pup kiss Papa hi!
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Apr 2013, 11:12

Deci nu pot sa cred ca a pierdut Deidara lough Intr-un fel ar trebuie sa-i fie recunoscator Domnului pentru ca daca nu pierdea nu ar mai fi intalnit-o pe Ayame :D
Oricum, capitolul a fost bestial well? awesome right?
Astept nextul! Spor la scris si la idei! kiss
P.S. Stiu ca am spus ca voi lasa intrebari dar mai am ceva teme si nu imi permite timpul crying
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Apr 2013, 21:05

Pentru Deidara
- Cum a fost sa simti briza naturii printre craci :))?
Misto si recomand asta tuturor, dar eu unul nu o sa o mai fac prea curand
- Te-ai indragostit de Ayame?
Nu stiu, dar de cand am vazut-o ma tot gandesc la ea

Pentru Madara
-Cat de mult te-ai holbat la Sakura cand era in lenjerie intima? Recunoaste!
Nu m-am holbat foarte mult pentru ca ma uitam numai cand nu era atenta.
-De ce porti numai negru?
Dar nu port numai negru. Mai am si alte haine colorate, dar multe dintre ele le-am pierdut si unele sunt murdare

-Recunoaste, ai avut si boxerii negri?
Sincer nu sunt atat de obsedat de negru, deci nu

Pentru Sakura
-Acum ca i-ai vazut pe toti dezbracati, care dintre ei este mai sexy?
Mai sincer dintre toti eu cred ca Madara. Se tine bine pentru varsta lui.
-Mai esti vir*ina?
Nuuu, de foarte mult timp

Pentru Itachi
-Recunoaste, si tu te holbai la Sakura cand era in lenjerie intima?
M-am uitat si eu putin, dar doar atat
-Daca ar fi sa te indragostesti de o fata, cum ai vrea sa fie aceasta?
Onesta, glumeata, intelegatoare, descurcareata
-Este adevarat ca atunci cand ti-ai omorat clanul, ti-ai omorat si iubita?
Da este foarte adevarat.

Pentru Hidan
-Ai avut vreodata vreo relatie serioasa?
Da am avut, dar doar una.
-Daca ar fi sa te indragostesti de o fata, cum ai vrea sa fie aceasta?
In primul rand la fel de perversa ca mine, glumeata, calma, frumoasa

Pentru Sasori
-Ai iubit vreodata o fata in asa fel incat sa plangi dupa ea?
O singura data acum 5 ani, cred
-Cate 2-3 sosete folosesti in 20 de ani?
Defapt folosesc cam 7 sosete in 20 de ani.

Pentru Naruto
-Cum te simti acum fara nici un coechipier?
Ma simt foarte singur si parasit de toata lumea chiar daca am prieteni alaturi de mine. Echipa 7 era ca o a doua familie pentru mine si acum am pierdut-o si pe aceasta.

Pentru Sasuke
-Ce a insemnat echipa 7 pentru tine?
Echipa 7 a insemnat pentru mine o a doua familie si un punct de sprijin in momentele grele.
-Te-ai alatura vreodata in Akatsuki?
Dupa ce termin cu Orochimaru am nevoie de un aliat puternic si nu exclud aceasta idee.
-Cat de mult ai tinut la coechipierii tai?
Am tinut foarte mult la ei chiar daca nu am aratat niciodata asta.

Vreau sa va anunt ca de maine nu o sa mai pot posta atat de des nextul, dar voi incerca pe cat posibil sa mai intru pe forum. Cand voi aduce urmatorul next nu stiu pentru ca depinde de timpul si cheful pe care il am, dar va promit ca voi incerca sa scriu mai ales ca in unele ore imi vin foarte multe idei pentru fic. Oricum imi cer scuze pentru acest capitol cam mic, dar momentan am ramas in pana de idei.

Cap 17

Sasuke:
Vantul adie rece prin frunzis facand sa doara din ce in ce mai tare rana ce tocmai o capatasem la bratul stang in urma antrenamentului riguros pe care mi-l impune Orochimaru. El spune ca acest antrenament ma va ajuta sa devin mai puternic decat sunt acum si ca in scurt timp nu voi mai avea nevoie de nici un fel de antrenament si chiar sper asta. Tot ce imi doresc acum este sa devin foarte puternic si sa scap de Orochimaru pentru a imi putea indeplini scopul.
-Foarte bine Sasuke! Acum poti pleca in camera ta sa ii grija de aceea rana destul de urata, spune Orochimaru privindu-mi rana sangeranda cu ochii sai ca de sarpe
Nu mai zic nimic ci doar ma indrept spre camera mea vrand sa stau in liniste si pace, dar cum asa ceva este imposibil cand ai o clevetitoare pe capul tau care pe deasupra mai este si obsedata de tine inevitabilul se produse si langa mine aparu Karin. Stiu ca am facut multe fapte rele, dar de ce ma pedepseste chiar asa de tare Dumnezeu?

-Sasuke nu vrei sa te ajut cu aceea rana? Stii ca eu sunt medic-ninja si o pot vindeca
-Nu e nevoie sa faci asta Karin. Voi avea eu grija de aceasta rana, ii spun eu morocanos si plec imediat de acolo
Da exact cum spuneam, am facut multe chestii rele si am omorat oameni, dar nu stiu de ce Dumnezeu m-a pedepsit in halul asta cu o nebuna pe capul meu. Abia astept sa termin cu acest antrenamente stupide si sa plec din acest loc pe care am inceput pe zi ce trece sa il urac din ce in ce mai mult.
Am ajuns relativ repede in camera mea si am scos de printr-un dulapior o cutie in care aveam tot ce imi trebuia pentru a imi ingriji rana. Eram obisnuit sa fac asta de unul singur nu pentru ca nu avea cine sa o faca ci pentru ca eram satul de avansurile lui Karin. Termin destul de repede cu dezinfectarea si pansarea ranii acesta fiind un fel de obicei al meu dupa aproape fiecare antrenament si pun la locul sau cutiuta. Sper doar ca sarpele acela viclean de Orochimaru sa nu ma minta in legatura cu aceste antrenamente si cu durata lor.

Sakura:
Nu atiu sigur daca este din cauza tipatului meu care s-a auzit in toata casa sau datorita batailor insistente ale lui Deidara, dar in doar cateva minute aproape toata organizatia se adunase aici, cel putin cei care s-au deranjat sa vina. Incepusera deja cu totii sa faca misto de Deidara pe seama faptului ca el primise pedeapsa aceea chiar de el impusa, iar in momentul acela observasem ca se aflau in camera toti cei ce jucasera poker cu noi in afara de Madara.
In scurt timp incepura sa lasa acest subiect balta si fiecare incepu sa plece la treaba sa ramanand in camera doar eu si Hidan. Deja presimt ca asta se va lasa cu niste palme pe care le va lua insusi Hidan.
-Deci Sakura cum de ai reusit sa ii deschizi usa lui Deidara? Eu din cate stiu era incuiata, doar daca...
-Exact este asa cum banuiesti si sa nu te gandesti ca o sa ti-o dau. Daca o vrei va trebui sa o iei singur, spun eu scotand cheia pentru a i-o arata si bagand-o inapoi in decolteu

Fara sa pot constientiza eu Hidan vine imediat si imi baga mana in decolteu vrand sa i-a cheia. Norocul facu ca in acel moment Madara sa coboare scarile si sa vada toata scena si sper eu sa nu fi auzit nimic. Il imping imediat pe Hidan care insa nu reusi sa puna mana pe cheie si ma duc in spatele lui Madara afisand o fata foarte inocenta.
-Madara, Hidan mi-a bagat mana in decolteu si a incercat sa ma violeze. Ai vazut si tu! spun eu cu o fata foarte inocenta si trista in acelasi timp
-Asa deci Hidan iti plac si astfel de activitati in timpul liber. Te anunt ca eu nu suport asa ceva in organizatia mea si cum nu este prima data cand primesc plangeri pe seama diferitelor situatii in care ai fost implicat acum vei avea parte de o pedeapsa. Dupa cum cred ca ai auzit Sasori a scot toate hainele, lenjeria si sosetele murdare pe care le-a avut in camera sa, iar tu va trebui sa le speli pe toate de mana pentru ca masina de spalat s-a stricat, ii spune Madara zambind malefic

Hidan stiind ca nu mai avea ce face sau zice se conforma si dupa ce imi arunca o privire urata pleca pregatit pentru a spala foooarte multe haine.
-Hidan nu a vrut sa te violeze nu? ma intreba Madara dupa ce pleca presupul vinovat
-Nu stiu despre ce vorbesti, ii raspund eu imediat ducandu-ma la oglinda si incepand sa imi aranjez parul
-Ba stii foarte bine si cu mine nu trebuie sa te prefaci pentru ca mi-am dat seama de prima data, imi raspunde Madara fixandu-ma cu privirea
-Bine, recunosc nu a fost asa cum am zis, dar tu de ce l-ai pedepsit atat de aspru daca ti-ai dat seama ca mine? il intreb eu apropiindu-ma foarte mult de el
-Pentru ca azi ma simt mai malefic decat de obicei si aveam chef sa pedepsesc pe cineva, imi raspunde imediat acesta
-Oare acesta sa fie adevaratul motiv? intreb eu si in acel moment imi dau seama ca noi eram acum la o distanta de doar cativa centimetri

-Si care ar putea fi acel alt motiv? intreaba acesta ridicand o spranceana
-Faptul ca Hidan a facut ceva ce tu nu ai facut si cel mai probabil ti-ai dorit
-Stii chiar ma faci sa rad cu afirmatia ta, imi raspunde acesta zambind
In camera intra cineva si spre norocul meu era chiar Itachi ce se uita la noi ca la o maimuta ce merge pe monoclicu si canta in timp ce jongleaza cu popice.
-Ce faceti voi de sunteti atat de apropiati? intreba acesta incurcat
-Planuim inmormantarea ta! Apropo daca tot esti aici ce trandafiri preferi? Rosii sau albi? il intreb eu
-Defapt eu as vrea galbeni. Intodeauna mi s-au parut mult mai potriviti pentru o inmormanatare si sa nu uitati ca eu in loc de coliva vreau un tort mare. Si apropo sa aruncati o felie de tort la mine in consciug ca sa mananc cand mi se face foame pe la 12 noaptea, ne mai spune acesta si dupa care pleaca din camera
Ma indepartez de Madara nespunand nici un cuvant si ma duc la oglinda pentru a ma uita pentru ultima data. Vad ca totul este inregula, dar cand ma intorc Madara disparuse. Presupun ca nu avea chef de o cearta cu mine.

Itachi:
Nu stiu ce au patit Madara si Sakura, dar orice ar fi erau amandoi calmi sau cel putin asa pareau deci cred ca pot sta linistit momentan. Sper doar sa ramana intreaga casa pana ma intorc eu ca nu vreau sincer sa ajung sa dorm in strada ca si cersetorii. Daca stau sa ma gandesc bine asta ar putea fi o buna experienta pentru unii dintre baieti si poate chiar si pentru Sakura, dar prefer sa nu zic nimic de asta in casa pentru ca stiu bine ca am sa ajung batut de Sakura mai ales daca nu e in toane bune.
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Apr 2013, 10:27

Ei bine capitolul acesta este foarte tare :))! Am niste alte intrebari pentru personaje:

Pentru Itachi
-Cum te-ai simtit atunci cand ti-ai ucis iubita?
-Ai vrea s-o mai revezi?
-Cum o chema, cati ani avea, cum aratra...ce marime purta la pantofi? :))

Pentru Madara
-Recunoaste, ai fi vrut sa fii in locul lui Hidan cand i-a bagat mana in decolteul Sakurei!
-Ce sentimente ai acum pentru Sakura?

Pentru Sasuke
-Ce parere aveai despre Sakura cand erai in echipa 7?
-Ai vrea sa te reintorci in echipa 7?
-Ai facut-o pana akm?
-Cand ai de gand sa scapi de Orochimaru?
-De cant te enerveaza Karin? (sa stii c-o meriti!)

Pentru Sakura
-Inca mai ai sentimente pt Sasuke?
-Daca ar fi sa intre in Akatsuki, ce ai face?
-Daca nu venea Itachi v-ati fi sarutat, nu? RECUNOASTE!

Pentru Deidara
-Cand o sa te intalnesti cu Ayame?
-O sa ii iei si tu niste flori, nu?

Hidan
-Mai da nu ti-a fost rusine cand i-ai bagat mana in decolteul Sakurei?
-Cum te-ai simtit atunci?
-De ce esti mama asa pervers?
-Este sexy sosetele lui Sasori? :))

Pentru Sasori
-Cat ti-a luat sa faci curat?
-Tu i-ai fi bagat mana in decolteul Sakurei daca ai fi fost in locul lui Hidan?

Cam atat! Sa ma anunti cand pui next-ul! Te pup kiss Papa :-h
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Apr 2013, 16:27

Nextul!!! we party !!
Ce capitol cool Si eu care chiar asteptam un sarut din partea lui Madara... Pai chiar asa de zgarcit e si omu' asta lough
Si Hidan... Frate, da' asta nu se lasa,nu? lough Sincer chiar ma bucur ca a primit o asemenea pedeapsa.
Eu astept nextul! Spor la scris si la idei, si cum a inceput scoala, evident ca iti urez si multa bafta la scoala! kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Apr 2013, 18:49

Pentru Itachi
-Cum te-ai simtit atunci cand ti-ai ucis iubita?
În acel moment m-am simţit ca cel mai mare criminal pentru că omorâsem persoana caruia îi purtam o dragoste la fel de mare ca cea pentru fratele meu.
-Ai vrea s-o mai revezi?
Cu siguranţă.
-Cum o chema, cati ani avea, cum aratra...ce marime purta la pantofi? :))
O chema Cynthya, avea 14 ani şi era de o frumuseţe rară. Avea un aer de mister si inocenţa, iar ca aspect avea părul de o nuanţă de castaniu deschis, iar ochii săi erau de un albastru asemenea valurilor mării.
Pentru Madara
-Recunoaste, ai fi vrut sa fii in locul lui Hidan cand i-a bagat mana in decolteul Sakurei!
-Ce sentimente ai acum pentru Sakura?

Pentru Sasuke
-Ce parere aveai despre Sakura cand erai in echipa 7?
Pe vremea aceea credeam că Sakura era doar o simplă fată fară strălucire şi pe care trebuia să o protejăm pentru că nu era destul de puternică să facă asta singură.
-Ai vrea sa te reintorci in echipa 7?
Ştiu foarte bine că foştii mei colegi de echipă nu sunt la nivelul puterii mele şi în nici un caz nu plănuiesc şi nici nu vreau să mă reîntorc.
-Ai facut-o pana akm?
Nu! Atunci când am plecat, plecat am fost şi nici nu m-am mai întors.
-Cand ai de gand sa scapi de Orochimaru?
După ce antrenamentele mele vor fi gata şi voi fi destul de puternic cât să-l omor.
-De cant te enerveaza Karin? (sa stii c-o meriti!)
De câteva luni bune, de când Orochimaru a adus-o

Pentru Sakura
-Inca mai ai sentimente pt Sasuke?
Pentru Sasuke nu mai am nici un fel de fărâmă de sentiment
-Daca ar fi sa intre in Akatsuki, ce ai face?
Mi-aş blestema soarta că este atat de crudă cu mine aducând un alt papagal gen Hidan în casa asta şi l-aş evita pe cât posibil pentru a nu începe o ceartă cu el.
-Daca nu venea Itachi v-ati fi sarutat, nu? RECUNOASTE!
Eu una nu am avut aceasta idee nici măcar o secundă, acum dacă Madara s-a gândit la asta este partea a doua.

Pentru Deidara
-Cand o sa te intalnesti cu Ayame?
Păi nu ştiu absolut nimic despre ea, nici măcar unde stă deci ne vom întalni când destinul va vrea
-O sa ii iei si tu niste flori, nu?
Măi nu sunt atât de nesimtit şi normal că o să îi i-au nişte flori la fată.

Hidan
-Mai da nu ti-a fost rusine cand i-ai bagat mana in decolteul Sakurei?
Nu este nici prima şi nici ultima dată când fac asta şi sincer chiar nu mi-a fost ruşine nici o secundă
-Cum te-ai simtit atunci?
Absolut normal! Nu am simţit nimic ciudat decat mirosul puturos al hainelor lui Sasori dupa ce Sakura s-a razbunat pe mine.
-De ce esti mama asa pervers?
M-am născut pervers şi aşa o să şi mor. A stai eu nu pot muri lough . Oricum nu cred că mă voi schimba prea curând.
-Este sexy sosetele lui Sasori? :))
Da atât de sexy încât voi avea vise urâte timp de câteva nopti.

Pentru Sasori
-Cat ti-a luat sa faci curat?
Aproximativ cam 2 ore. Am o cameră mare şi era şi foarte dezordonată
-Tu i-ai fi bagat mana in decolteul Sakurei daca ai fi fost in locul lui Hidan?
Eu nu sunt aşa de nesimţit ca şi Hidan şi evident că nu aş fi făcut asta.


Cap 18

Orochimaru:

Pe zi ce trece sunt din ce în ce mai aproape de ziua cand îi voi lua corpul tânăr şi în putere al lui Sasuke. Antrenamentele mele dure dau roade, iar el perseverează exact cum nu m-am aşteptat. Simt deja că acest corp nu o să mai reziste mult si după estimările mele cam in 4 zile antrenamentele vor fi gata, iar eu voi putea să îmi iau în primire noul corp.
Rămas singur pe locul unde se desfăsurau toate antrenamentele lui Sasuke mă uit precaut în jurul meu după care plec de acolo îndreptandu-mă spre nepretuitul meu laborator. De câteva zile plănuiesc un nou experiment încă nefăcut până acum de nimeni şi
de asemenea foarte important şi periculos şi tocmai de aceea de când am început să fac pregatirile nimeni în afară de mine nu are voie acolo. Nu pot permite ca cineva prin nesabuinţa sa să imi strice munca.
Ajung destul de repede în faţa laboratorului si după ce mă asigur că nu mă vede nimeni fac jutsul prin care uşa se deschise şi intru grăbit, uşa închizându-se rapid în urma mea. Sper ca acest experiment să se finalizeze dacă nu odată cel puţin în apropiere de ziua în care îi voi lua corpul lui Sasuke.

Madara:
Nu plecasem din cameră pentru că mi-ar fi fost frică să mă cert cu Sakura sau că nu am avut curajul să mai rămân, sau ceva de genu, dar exact în momentul în care Sakura s-a întors cu spatele nemaifiind atentă la mine am observat că Hidan mă chema intr-un mod mai mult schematic până sus. Nu stiam în momentul respectiv de ce mă chemase până acolo, dar am zis că orice ar fi merită să mă duc, cel putin de data asta fără să îi dau una în cazul în care ar fi o alarmă falsă.
Am urcat sus cu speranţa că nu va fi in zadar şi că nu voi urca până acolo degeaba si când am ajuns surpiza mea fu că de data asta chiar nu am fost chemat doar aşa ca să urc până sus de dragul de a urca niste scări. Pe pervazul ferestrei ce era deschis stătea un porumbel alb ca laptele avănd legat de picior un mic bilet. Desfac usor biletul de pe piciorul său si porumbelul zboară in văzduh. Deschid biletelul ce era împăturit si citesc puţinele rânduri ce erau scrise într-un mod foarte caligrafic. Am fost şi de data asta uimit, dar acum de faptul că cineva la care nu mă asteptam îmi trimise acest bilet. Persoana în cauză era chiar Sasuke care se pare că are nevoie de ajutorul meu pentru a scăpa de Orochimaru.

Am o vagă impresie că toată această scrisoare face parte dintr-un plan bine pus la punct de către insuşi Orochimaru pentru că ultima dată când l-am vazut era cu totul de partea acelui şarpe şi asta se întămpla acum un an cred. Oricum în această scrisoare mai scrie şi că vrea să ne întalnim azi peste jumătate de oră în centrul oraşului pentru a discuta mai pe larg şi cred că până la urma mă voi duce. Totuşi chiar dacă este o capcană, iar eu pic în ea voi găsi eu un mod de a scăpa aşa cum am facut de multe alte ori până acum.
Îi spun lui Hidan că dacă a terminat de spălat toate hainele poate reveni la treburile sale şi cobor şi eu grabit scările ajungand imediat in living. Nu mă mai uit să văd dacă Sakura încă mai este pe aici şi mă duc direct la uşă deschizand-o şi vrând să ies. Tocmai când am pus piciorul afară din casă vrând să plec ceva mă opri.
-Unde pleci atât de grăbit? mă intrebă Sakura stând pe canapea

-Am primit un bilet de la Sasuke, dar mai bine vezi tu cu ochii tăi, îi răspund reintrând în casă şi ducându-mă la ea pentru a-i da biletul
Primind biletul îl citi destul de repede şi mi-l inapoie ridicându-se de pe canapea. Voiam să plec imediat pentru că deja pierdusem din timp şi nu voiam să îl las să astepte pe Sasuke.
-Vin şi eu cu tine! Aşteaptă doar să mă schimb de hainele astea şi putem merge, spun aceasta si fară a mă mai lăsă să spun ceva plecă în grabă spre camera sa
Ştiind că nu aveam ce face decât să o aştept să vină şi pentru a nu sta în picioare m-am aşezat pe canapea.

Sakura:
Când am auzit că Madara urmează să se întâlnească cu Sasuke m-am gândit că nu pot rata această ocazie pentru a-mi revedea fostul coleg de echipă şi pentru a vedea cum mai arată. Plus de asta tare aş vrea sa îi demonstrez cu prima ocazie ca nu mai sunt fata aceea slabă de acum cativa ani.
Las toate aceste gânduri deoparte şi mă schimb de haine imbrăcându-mă cu unele mult mai sexy. M-am imbrăcat cu nişte pantaloni negri, strâmţi pe picior din latex şi un maieu roşu ca sângele cu un mare decolteu. Îmi las parul liber pe spatele si după ce il mai aranjez putin mă incalt cu niste sandale tot negre cu toc cui. Mă mai uit pentru cateva secunde in oglindă după care ies din cameră coborând jos in living.

Autor:
Madara stătea plictisit pe canapea bătănd usor din picior, uşor nerabdator privind pe fereastra din faţa sa. În momente ca acestea îşi dorea ca Sakura să se grabească.
-Sunt gata! Acum putem pleca, se auzi glasul entuziast al Sakurei ce cobora scările graţioasă
Bărbatul îşi întoarse plictisit capul vrând parcă să plece cât mai repede spre destinatie şi având o nerăbdare inexplicabilă până şi pentru el însuşi. Când privirea sa ajunse asupra fetei cu părul roz uimirea îşi făcu loc în sufletul său rămânand efectiv cu gura căscată, la propriu vorbind. Reuşi totuşi să îşi revină când văzu că rozalia se afla acum chiar lângă el.
-Te-ai îmbrăcat aşa pentru Sasuke? întrebă acesta cu interes şi curiozitate
-Nu, m-am îmbrăcat aşa special pentru tine, spune aceasta senzual la urechea lui facandu-l să rămână t****t in loc
Era al doua oară în aceeaşi oră când ajunsese într-o situaţie cum nu a mai întâmpinat până acum şi de doua ori una după cealaltă. Reuşi pentru a doua oară să îşi revină şi o urmă pe tânăra ce o luase deja înaintea sa.

Sasuke:
Ştiu mult prea bine că Orochimaru este destul de puternic, dar sunt încrezator că voi reuşi să îl înving. Cu toate astea am nevoie de un mic ajutor din partea cuiva, cineva cu adevărat puternic şi aceea persoană nu poate fi altcineva decât însuşi Madara. Tocmai de aceea i-am trimis un porumbel de care am prins un biletel în care îi explicam puţin din situaţia mea şi îi propun să ne întâlnim îb centrul satului. Nu ştiu dacă chiar va vrea să vină, dar cum mai am câteva ore libere în care Orochimaru să nu mă supravegheze, acum fiind plecat numai el ştie unde.
Mă uit pentru ultima dată în oglindă şi mă furişez afară din cameră şi din bărlog în aşa fel încât să nu mă vadă Karin pentru că atunci chiar nu aş mai scăpa de ea. Reuşesc spre fericirea mea să scap din aceea inchisoare fără ca roscata numită Karin să ma vadă şi să vrea să vină cu mine.

Nu dură foarte mult şi ajung la destinaţie văzând deja din depărtare două siluete care se apropiau. Nu mai am nici un fel de dubiu că una dintre acele persoane ar fi Madara, dar parcă ma roade pe interior o curiozitate acută de a afla cine este cealaltă persoană. Cele două siluete se apropiară la o distantă la care să pot distinge cine sunt şi am avut o mare surpriză să văd că persoana de lângă Madara era o fată şi încă una foarte sexy. Am anumite presupuneri în legătură cu identitatea fetei respective datorită culorii părului de un roz bombon, dar mai bine aştept să se apropie destul de mult cât să îi văd mai bine faţa.
Uimirea mă pocni drept peste faţă când fata se apropie destul de mult incât eu să îmi dau seama ca aceea era chiar Sakura. Aceeaşi Sakura Haruno deloc sexy şi anosta din copilarie care trebuia mereu protejată de toţi. Mă întreb dacă acum a devenit mai puternică decât atunci, dar presupun că da, dacă a ajuns în Akatsuki dacă şi asta este adevărat.

Sakura:
Nu ştiu ce a fost cu mine de am recţionat aşa, dar chestia este că eu una am avut mare noroc că pe tot parcursul drumului Madara nu a mai zis nimic de asta şi am mers liniştiti fără a mai discuta însă despre orice altceva. Mult să ajungem la locul stabilit de Sasuke nu ne-a luat asta pentru că eu chiar dacă eram pe tocuri am mers destul de repede, Madara făcând la fel ca mine şi fiind foarte tacut.
Cu fiecare pas făcut se vedea o siluetă diformă ce căpăta încet-încet înfăţişarea unui băiat brunet pe numele său Sasuke Uchiha. Trebuie să recunosc că s-a schimbat destul de mult de ultima dată de când l-am văzut şi clar foarte mult faţă de cum arăta pe vremea când incă mai era în echipa 7. Oricum asta nu va schimba cu nimic sentimentele pe care nu le mai am pentru el, chiar dacă acum arată cu mult mai bine.

Ajungând la doar un metru în faţa sa adopt o atitudine indiferentă şi plictisită la fel cum era şi el de fiecare dată când vorbea cu mine sau cu Naruto. Nu am putut să nu observ uimirea de pe chipul său ce însă încerca să o ascundă faţă de mine sau poate şi de Madara.
-Deci pentru ce m-ai chemat aici? întrebă într-un final Madara
-În primul rând pe aceea hârtiuţă nu ai specificat că trebuie să vin singur şi în plus chiar dacă i-aş fi zis că nu poate veni tot m-aş fi trezit cu ea pe capul meu. Acum să discutăm pe subiectul pentru care m-ai chemat aici până nu mă trezesc cu o palmă de la Sakura, răspunde Madara serios

-Te-am chemat aici aşa cum scria şi în acel bilet pentru a vorbi despre Orochimaru. El spune că în câteva zile antrenamentele mele vor lua sfârşit moment în care vreau să îl omor pe Orochimaru, dar dacă ceva nu merge bine şi nu sunt destul de puternic pentru a face asta singur voi ajunge să mor. Iar in cazul în care reuşesc aş cam avea nevoie de un aliat puternic.
Cumva Sasuke insinuează că după ce termină cu Orochimaru ar vrea să intre şi el în organizaţie? Sigur, nu îmi era de ajuns că îi aveam pe acei i****i în casă, acum este posibil să mai vină unul la grămadă. Oricât de optimistă aş încercat să fiu nu puteam pentru că ceva din interiorul meu îmi repeta că Sasuke sigur va veni în organizaţie pentru că de este din acelaşi clan cu Madara care este bossu şi ar fi culmea să nu îl primească.

-Deci Sakura din câte văd te-ai schimbat foarte mult! Acum arăţi mult mai sexy, spune acesta uitându-se mai mult la corpul meu
-Aşa este şi nu m-am schimbat doar fizic ci şi din alte puncte de vedere, dar mai ales acum nu mai sunt aceea fată timidă ce nu avea atât curaj cât ar trebui.
-De fizic sunt convins, dar în rest nu pot comenta. Dacă te-ai îmbrăcat atât de provocator nu înseamnă că ai mai mult curaj decât atunci, spune acesta zâmbind batjocoritor

-Acum câţiva ani nu aş fi avut curajul să fac asta, spun eu zambind şi ma apropii de Madara sărutându-l. Sincer nu am stat să mă gândesc intens când am hotărât să fac asta ci pur şi simplu am zis să o fac. Ştiu că este o nebunie, dar dacă nu analizez şi eu mai mult o situaţie.
Sărutul nu dură mult, dar fu îndeajuns pentru a vedea că Sasuke rămase pot spune foarte uimit de data asta nemaiîncercând să îşi ascundă această stare. Pot spune chiar ca ramăsese uimit în asa fel încât ai fi putut vedea de la o poştă la fel ca şi Madara.
-Deja m-am plictisit de toata aceasta întalnire aşa că mă gasiţi acasă sau mai bine zis mă găseşti acasă în camera mea dacă ai nevoie de ceva Madara, raspund eu zâmbind victorios catre Sasuke dupa care dispar de acolo.
Sper să reuşească să termine toată aceea conversaţie chiar dacă mă îndoiesc de asta după expresiile uimite pe care le aveau. Oare nu se mai găsesc bărbaţi adevăraţi în lumea asta? Sincer mă asteptam ca Sasuke să aiba aceea reacţie, dar Madara.
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Apr 2013, 20:34

Genial capiolul! Mai am si alte intrebari pt personaje!

Pentru Madara:
- Cum te-ai simtit cand Sakura te-a sarutat?
-Mai esti virg*n?
-Ce ai simtit cand Sakura ti-a zis ca s-a imbracat sexy pt tne?

Pentru Sasuke
-Acum o sa intri in Akatsuki?
-Mai esti virg*n?
-RECUNOASTE, ai fi vrut sa fi in locul lui Madara cand Sakura l-a sarutat?
-Ce parere ai despre Sakura acum?
-Ar fi buna ca o iubita pt tine?
-Cum ar fi iubita potrivita pt tine?
-Ce ai simtit cand Sakura l-a sarutat pe Madara?
-Esti si tu la fel de pervers ca ceilalti din Akatsuki, sau mai rau?

Pentru Sakura
-Recunoaste, te-ai imbracat asa pt Sasuke!
-Cum ar trebui sa fie iubitul potrivit pt tine?
-De ce nu l-ai sarutat pe Sasuke atunci?
-Nu ti-a fost deloc rusine cand l-ai sarutat pe Madara?
-Recunoaste...ti-a placut sarutul!
-Ce crezi despre Sasuke la prima vedere?
-Au incoltit ceva sentimente pt Madara?
-De ce nu i-ai ajutat sa-l omoare pe Orochimaru?

Pentru Hidan
-Cum o sa intampinati noul membru al organizatiei Akatsuki?

Pentru Itachi
-Cum te simti ca acum Sasuke se va alatura voua?

Pentru Deidara
-Ce cadou de bun-venit o sa ii iei lui Sasuke?

Cam atat! Te rog sa ma anaunti cand pui urmatorul capitol! Te pup kiss Papa hi!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea apare exact cand nu te astepti   Dragostea apare exact cand nu te astepti - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Dragostea apare exact cand nu te astepti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-