Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A mystery of life - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A mystery of life - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 A mystery of life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 13:36

Si de data asta ai scris un next foarte frumos.Mi-a placut foarte mult faza cu convorbirea si ce gandea Sakura.
Abia astept sa vad ce se va intampla si sper sa aduci repede nextul ca de obicei.


A mystery of life - Pagina 8 296f8lk
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 13:42

Heyyy!

Imi place mult capitolul!

Si fara alte introduceri!

Pam-pam!

Vreau next!

:-*
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 15:21

rolling on the floor ...deci ...n-am cuvinte ...
Doua faze mi-au placut ... " Daca mori, te ucid Uchiha " lough si ... cand hotul a zis ca va incepe cu iubitul ei lough ...
Un capitol mega frumos happy2 ...il ador a hug ...
Nu pot sa-mi scot imaginea cu Sasuke ostatic din minte rolling on the floor ...
Sper sa aduci next-ul cat mai repede ...spor la scris si te pup kiss .
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 13:16


Sakura isi freca fruntea cu mana in timp ce cu cealalta isi facu vant sa respire. Pur si simpu nu stia ce naiba ar trebui sa faca
- Am aflat ceva, zise Jefrson
- Ce anume? intreba fata intorcandu-se cu fata spre el.
- Asta nu-i un derbedeu care s-a trezit de dimineata si s-a gandit sa jefuiasca o banca. Stie ce face, stie cum operam. E un profesionist. Trupele speciale au facut legatura cu camerele de filmat? intreba pe altcineva.
- Suntem aproape, domnule se auzi vocea unui tip.
Rozalia se ridica, aranjandu-si camasa. Nu mai putea sta.
- Domnule, eu ce vreti sa fac? il intreba ea fata in fata pe barbat
- Nimic, raspunse el simplu
- Ce ati spus?!
- Nu-i o omucidere pustoaico. Nu trebuie sa gasesti un alt indiciu. In aceste cazuri, sa nu te misti e de obicei cea mai buna miscare. Lasa-l pe Trapper John sa se gandeasca putin si apoi o sa-l sunam, incheie el plecand, lasand-o pe rozalie efectiv in aer.

Nici in interiorul bancii lucrurile nu mergeau mai bine.
Brunetul era cu ochii in patru. Se uita catre locul unde se tineau banii, iar cu spatele la acel loc se afla o femeie, se uita apoi la o tejghea unde barbatul de culoare cauta ceva, apoi vazu ca alt barbat deschise o usa uriasa formata din gratii. Plus de asta mai era si cel ce-i pazea.
- E vina ta, sti? ii zise atunci barbatul ce-l vazuse vorbind la telefon. Toate capetele se intoarsera catre el.
- Tipul asta a chemat politia, sopti barbatul. L-am vazut. Daca nu ar fi facut asta hotii si-ar fi facut treaba si noi am fi scapat.
- Nu, zise o fata bruneta si se pare ca gravida, ce lucra acolo. Politistii erau deja pe drum, pentru ca hotii au da-o in bara. Au smuls bacnotele de pe fundul sertarului, sopti apoi.
- Asta declanseaza automat alarma silentioasa, spuse directorul bancii. Nu e vina nimanui.
Sasuke se uita la tipul ce-l acuzase si ridica din sprancene. Stia ca ar fi trebuit sa se comporte mai, cum sa spun......, uman, in acele situatii, dar era destul de greu. Putea sa incerce totusi.
- Leea, in cate luni esti? o intreba Lisa pe femeia de mai devreme.
- Opt luni si doua saptamani, raspunse ea punandu-si mana pe burta.
- Sa ti ostatica o femeie gravida! zise o alta femeie. Ar trebui sa-ti dea drumul cel putin tie!
- Trezilea la realitate doamna! spuse un alt barbat in varsta cu ochelari. Nu ne vor da niciunuia drumul. Am vazut filmul asta si stiu cum se termina; toti mor la final.
- Nimeni n-o sa moara! zise brunetul, vazand ca afirmatia precedenta era posibil sa creeze panica. Va fi bine! Lucrez cu politia si va spun ca cel mai bun detectiv pe care il cunosc se ocupa de asta si nu e nimic ce n-ar face ca sa salveze o viata.
In acel moment liderul atacatorilor, care iesea pe usa aceea mare de mai devreme se uita la unul dintre barbati si Dr. Huxtable ( barbatul negru) ii arunca o pereche de chei, iar el isi lua rucsacul si diparu din nou pe aceeasi usa.
- Domnule Mercuson, incepu Sasuke uitandu-se la hot, ce-i in spatele acelor usi?
- Sala de odihna, camera paznicilor, cutia de valori si putin mai in spate o baie, raspunse directorul
- Am vazut cand ti-au lua o cheie de la gat. Ce se deschide cu ea?
- Cutiile de valori.
" Aici se intampla ceva", gandi Sasuke uitandu-se in jur.
- De ce se tot duce acolo, cand aici sunt o gramada de bani neatinsi? intreba scriitorul din nou aratand spre ceea ce semana intr-un fel cu o celula unde se flau banii.
- Sasuke, stiu privirea asta..., incepu Lisa uitandu-se la el. Curiosi mor repede, aminteste-ti.
- Aici se intampla ceva ciudat, iar eu voi afla ce, raspunse barbatul intorcandu-se cu fata spre ea. Stiu exact ce am de facut. Nu te-ngrijora Lisa, am vazut asta intr-un film.
- Perfect, zise ea dandu-si ochii peste cap. " Acum voi avea nevoi de haine negre pentru inmormantare, inainte de actele de divort", gandi femeia.
Scriitorul se ridica prudent in picioare, iar armele celor trei se indreptara pre el.
-Domnule Quinn, ma scuza-ti.. Doctor Quinn..
- Ai o ultima dorinta? intreba barbatul
- Nu, doar o vezica mica, raspunse brunetul. " doua cuvinte pe care nu credeam ca le voi spune", gandi apoi. Din pacate se pare ca vom sta mai mult aici, continua el, si poate ar fi timpul sa aranjam niste vizite la toaleta.
Baratul se uita la femeie, dupa care ambii dadura din cap, iar Quinn il excorta catre baie.
Intrand pe usa de metal, Sasuke observa cum seful hotilor golii o cutie de valori cu niste scrisori si poze.
- De ce Dr. Quinn? intrba brunetul. Sunt atatia doctori tari la TV; dr House, dr Phil...
- Taci din gura! ii zise barbatul impingandu-l mai in fata , scriitorul inca fiind cu ochii pe cutia de valori.


Rozalia iesise afara pentru o gura de aer
- Ai aflat ceva? il intreba pe Neji, care venea spre ea. Orice.
- Numai vesti proaste mie teama. Serviciul de urgenta nu poate intra. Camerele bancii sunt inchise, pereti sunt prea grosi sa fise sfredeliti, spuse barbatul
- Si daca ar intra brusc?
- Atunci ar fi ca pe-ntuneric, raspunse el.
Sakura dadu din cap in semn c-a inteles. Tragand aer in piept intreba ceva ce ii era teama sa intrebe
- Din experienta ta, incepu fata, in acest senariu, care ar fi sansele ostaticilor sa supravietuiasca?
Satenul nu raspunse. Se uita intai la ea, apoi in alta parte, dar rozalia intelesese, din privirea lui tot ce trebuia sa inteleaga. Astfel temerile ei se adeverira

Privirile ostaticilor emanau ingrijorare.
Lisa se uita spre locul unde se dusese Sasuke. Tipul acela-i cauzase numai pobleme, de la bun inceput. Era rece, indiferent, dar deasemena era inteligent si perspicace. Nu-i venea sa creada ce gandeste, dar erau amici intr-un fel si nu si-ar fi dorit ca el sa moara in acet mod.
Apoi brunetul insotit de barbat veni si se aseza jos.
- Bine, cine mai are nevoie la toaleta? intreba el
- Eu, zise cel ce-l acuzase mai devreme pe scriitor si se ridica sa mearga.
- Ai aflat ceva? intreba Lisa aplecandu-se catre Sasuke
- Doua lucruri, raspunse el fara sa se intoarca spre ea. Toaletele de-aici sunt dragute, cu exceptia lipsei ferestrelor si a altor cai de evadare. Al doilea lucru si cel mai important, am avut dreptate, ceva ciudat se intampla. L-am vazut pe Trapper John in camera cutiilor de valori de unde a luat o cutie si a scos niste scrisori si fotografi si nu a fortat-o. Avea ambele chei.
- Pai una e cheia mea, zise directorul si cealalta trebuie sa fie a propietarului.
- Asta e un mod ciudat de a-si verifica cutia de valori, zise Lisa
-Presupun ca nu-i a lui, sopti brunetul catre cei doi. Tipii astia au declansat alarmele intentionat. Voiau sa apara luarea de ostatici. Adica dupa cate vad sunt profesionisti si sa traga bacnotele de pe fundul sertarului e gresala de incepator.
- Dar de ce? intreba directorul.
Sasuke se gandi pentru cateva clipe. Era mult mai usor cand Sakura era cu el.
- Timpul, raspunse scriitorul in final. Cheile cutiilor de valori n-au numere pe ele. Asa ca daca nu e cheia lui trebuie sa incerce fiecare dulapior, pana sa ajunga la incuietoarea corecta si asta ar lua timp. Domnule Mercuson, incepu Sasuke, scormonind toate detaliile posibile din mintea lui. Cutia a fost scoasa de pe peretele nordic. A fost....patru siruri de sus, trei randuri de jos.
- Asta ar fi.....cutia numarul 120, raspunse el
- Bine, spuse Sasuke cu un zambet in coltul gurii, daca aflam a cui e cutia putem afla ce pun la cale.
- Pai poate e doar banuiala mea, incepu directorul sarcastic, dar nu cred ca ne vor lasa sa folosim computerul.
- Poate nici nu va trebui, raspunse scriitorul
Sauke, se uita putin imprejur. Din locu in care se afla, soarele batea dintr-un anumit unghi. Acum daca ar putea sa faca acel unghi sa se reflectre catre zona nula, inca supraveghiata de camere....
-Lisa, vreau bratara ta! spuse el uitanduse la bratara extravaganta si stralucitoare ce pe langa alte diamante mici, avea unul mare in centru.
- Dar asta e favorita mea..,se planse femeia inainte sa dea de privirea infricosatoare a lui Sasuke

- Capitane,el e, spuse un receptionist barbatului
- Amintesteti strategia Haruno, spuse Jeferson si facu semn sa se conecteze legatura.
Rozalia isi puse casca si lua un dosar in mana
-Hei, cum merge? intreba ea cand se convise ca e pe fir cu hotul
- Pana acum bine, raspunse el
- Si ostaticii cum sunt? intreba fata deschizand dosarul. Suntem destul de ingrijorati pentru casiera gravida Leea. E o situatie cam stresanta, ar trebui sa-i dai drumul.
- Nu, nu,nu Sakura. Trebuie sa dai ca sa primesti, se auzi vocea.
-Bine, raspunse fata, ce doresti?
- Un autobuz, cu geamuri fumurii, care sa ne duca pe mine, pe colegii mei si pe ostatici la aeroportul Nikolsan. Acolo sa ne-astepte u avion care sa ne duca intr-o tara straina pe care o aleg eu. Daca faci asta va dau casiera cea gravida, iar dupa ce aterizam in paradis eleiberez ostaticii. Si Sakura,... ai trei ore, termina el inchizand.
Sakura isi dadu jos casca, uimita si ingrozita intr-un fel de cererile barbatului
- Hei, Microft, se auzi vocea lui Jeferson catre altcineva, fa-mi rost de un autobuz cu geamuri fumurii si adu-l aici.
Privirea rozaliei fu fixata asupra lui.
- Stai o clipa, tu chiar ii dai ce vrea? intreba fata uitand pana si de formula de apelare.
- Binenteles ca nu, raspunse barbatul. Tipul asta va pleca fie in catuse fie in saci de plastic. Dar pot folosi autobuzul sa ii momesc pe hoti afara, apoi lunetistii mei ii pot dobori
Unul dintre politisti urmarea camerele neoprite inca. Vazand ceva ciudat se freca putin la ochi dupa care zise:
- Ce mai e si asta?!
Capitanul si rozalia se apropiara.
Pe tavan se vedea un cerc luinos ce disparea si aparea la un interval de secunde nedefinit.
- Vedeti? arata el
Sakura privi foarte atent
- Asta-i codul Morse, spue ea, iar capitanul o privi uimit.



A mystery of life - Pagina 8 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 14:18

ai venit cu next yeeeeei!!! kiss
ce mult te iubesc eu pe tine happy vreau nextul cat mai repejor rolling on the floor
ca moooor de nerabdare heh heh
te-am pupat spor la scris si idei kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 14:37

Deci ca de obicei si acest next este foarte frumos.
Mi-a placut mult faza cu baia care este draguta si chiar m-a mirat cererile acelui hot.
Abia astept sa vad ce se mai intampla.
Spor la scris si la idei multe kiss


A mystery of life - Pagina 8 296f8lk
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 15:19

WoW... hotii din ziua de azi nu mai stiu ce sa ceara cool
Pai Sasuke ramane acelasi si cand se vede cu pistolul la tampla ce sa ii faci lough
Oricum el e un geniu deci in concluzie si tu esti un geniu nu stiu cum iti trec prin cap asemenea planuri si idei elaborate smart ass
Next repede puppy eyes please


A mystery of life - Pagina 8 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 19:26

wow deci e super ficul .Sper ca totul sa fie bine si Sasuke sa nu pateasca nimic.
Abia astept capitolul urmator.
Spor la scris rock


A mystery of life - Pagina 8 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 08:26

Ajung si eu mai tarziu ca de obicei lough .
Pai ce pot sa spun ...a fost un capitol excelent happy2 ca si celelaltae .
Sper ca povestea asta cu furtul sa se termine cat mai repede si ca la sfarsit cei doi sa ramana impreuna ...pana la adanci si batraneti happy2 ...ceea ce sigur nu se va intampla pentru ca ar insemna ca acest fic ar trebui sa se termine, iar eu nu vreau asta sad .
Mersi mult ca m-ai anuntat in love , astept un super next dance2 .
Spor la scris si te pup kiss .
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 17:00


In timp ce Lisa privea in jur, pentru a nu fi prinsi, Sasuke acoperea si descopera bratara la un interval de timp, blocand lumina soarelui.
- Sasuke..., sopti Lisa, vazand femeia care se plimba in jurul lor. Liber, zise apoi.

Avand un carnetel la dispozitie, rozalia si capitanul Jeferson incercau sa descifreze codul.
- C-V-B120 se repata intruna, spuse fata. Ce crezi ca inseamna? il intreba apoi pe barbat.
- Sunt initiale.....sau un cod..., zise Capitanul gandindu-se.
Sakura aseza literele unele sub altele, gasind cateva cuvinte are incepeau cu aceesi litera, dar pe care le mazgalii, luand-o de la inceput
- Credite....., valori...Ar putea fi banca..., zise Jeferson.
- Sau "cutie", spuse fata scriind. C-V-B, C-V-B, repeta ea de cateva ori, pana cand se prinse. "Cutie de valori bancara.", gandi fata. Cutia de valori numarul 120! Asta e! realiza rozalia, punandu-l pe cel de la calculator sa verifice.
- Serios? intreba capitanul aproape sarcastic. Ce legatura ar avea o cutie de valori cu asta?
- N-am nici cea mai vaga idee, raspunse Sakura uitandu-se la cel ce cauta, dar daca Sasuke a fost gata sa se bage in belea pentru a transmite mesajul asta, inseamna ca e important. E genul care gandeste inainte de a actiona.
- De unde sti ca e el? intreba din nou Jeferson privind-o.
- Crede-ma, el e, zise fata. " Printe altele, are prostul obicei de a-i calca pe bataturi pe toti, in special pe tipii cei rai", gandi ea.
Ferastra cu informatii se deschise. Cutia de valori numarul 120 apartinea unui cuplu, Aghatta si Bary Nelson. Singul lucru ciudat era ca arhivele bancii aratau ca amandoi sotii o verifica lunar.
- Imi pun echipa sa verifice, spuse Sakura in secunda doi dupa ce citi aceste lucruri, apoi isi scoase telefonul.


In acesta perioada, se pare ca brunetul avusese presentimentul ca mesajul fusese primit. Asteptarea era insuportabila.
Barbatul care fusese dus la toaleta se intoarse si se aseza langa Sasuke. Parea destul de tulburat.
- C..cand m-am intors am vazut ceva intr-un sac de-al lor, ii zise el scriitorului incercand sa fie coerent. Erau niste caramizi albe cu niste cabluri si un cronometru lipite de ele. E posibil sa fi fost explozibil, C-4 presupun.
Sasuke, privi spere locul de unde venise barbatul. Acum era mai serios ca niciodata.
- Explozibil? Esti sigur? sopti Lisa putin speriata.
-Da! Vor sa ne arunte in aer!!! zise barbatul panicat, ridicandu-se putin catre femeie. Fata i se inrosise si respiratia i se accelerase.
- Linisteste-te.....,ii spuse brunetul prinzandu-l de incheietura.
- Cum ai vrea sa ma linistesc baiete? Am o familie! spuse apoi cu aceeasi stare tensionata
- Toti avem familii, ii zise Lise cu o privire tioasa. Acum cal-mea-za-te, silabisi ea facandu-l sa taca.
- Cum te cheama, i se adresa scriitorul privindu-l in ochi. Nu parea neaparat sa-i pese de asta, dar trebuia sa-i tina tipului mintea ocupata.
- Ted. Ted Martino, raspunse el.
- Bine, respira Sasuke. Ai o sotie, copii?
- Da, un baietel, Ben, spuse barbatul.
- Pun pariu ca singurul lucru la care te gandesti este el si la cum o sa-l revezi. Nu-i asa? intreba brunetul, iar Ted afirma.
- Bine, spuse el din nou. Continua sa te gandesti la asta, pentru ca se va intampla in curand. Voi gasi o cale sa iesim de aici, dar asta trebuie facut in liniste ca sa nu dam de banuit. Iti dau cuvantul meu ca nu mai facem multi purici in locul asta, iar eu ma tin intodeauna de promisiuni.
Martino, inchise, doar pentru o clipa ochii aparent pentru a se calma. Panica parca se mai diminuase.
Barbatul incepu sa traga de gulerul camasi pentru al deshide.
- Am nevoie de aer. De ce nu e nici un pic de aer aici? intreba el departandu-se putin de brunet.
- Ce se intampla aici? se intreba Sasuke. Credeam ca e vorba despre o cutie de valori. De ce le trebuie explozibil?
- Poate nu vor sa afle nimeni ce au furat si explozibilul e solutia perfecta.
Brunetul cazu pe ganduri. Mama, ce ura cand Lisa avea dreptate!

Naruto si Sai ajunsesera la aparamentul cuplului.
- Aghatta si Bary Nelson, va rog deschidet! striga Sai batand in usa. Politia.
Nimeni nu raspundea.
- N-are nici un sens, zise Naruto, cat telefonul lui Sai incepuse sa bipaie. Ce treaba are cutia de valori a unor batrani cu un jaf?
Sai citi informatiile primite si intinzand telefonul blondului spuse:
- Poate totul. Banca spunea ca Aghatta si Bary isi verifica lunar cutia, nu?
Naruto afirma.
- Conform mesajului primit de la sectie, Bary Nelson a murit acum 4 ani., asa ca orcine are acces la cutia aia nu e el.
Naruto ii aruca telefonul in brate lu Sai, ce incerca sa mai bata odata in usa
- Radioul e pornit, spuse blondul ascultand mai atent.
Apoi isi scoase pistolul si isi lua avant sa sparga usa.
- Sai, stai, stai! il opri Sai. Nu putem intra acolo. Nu avem madat si nici un motiv plauzibil.
- Pai viata lui idiotului de Sasuke depinde de asta,spuse Naruto. E destul de plauzibil pentru tine?
Brunetul se uita spre usa dupa care spuse:
- Ai auzit asta? Mi s-a parut ca aud pe cineva strigand "Ajutor, politia!"
- "Ajutor, politia!", spuse blond cu o voce inceata si pitigaiata. Uite, se intampla din nou.
Zambind unul la altul barbati dobora usa si intrara.
Strigara dupa batrana pana cand patrunsera in sufragerie. Acolo un miros oribil le inunda narile.
Mergand mai in fata vazura o femeie in varsta, stand pe un scaun. Dupa cum arata si dupa mirosul din casa, era evident moarta.
Verificand poza din telefonul sau, Sai se convinse ca era Aghatta.
- Ce mama naibii se intampla aici?! intreba blondul
Cat cei doi rascoleu camera in cautare de indicii, Sakura se afla la telefonul lui Sai ce era dat pe speaker.
- Se pare ca propietara cutiei de valori e moarta de aproape o saptamana, spuse Sai, cat Naruto verifica scrisoarile batranei. Urmele de pe gatul ei indica strangularea.
- Ce-ai gasit la locul crimei? intreba Sakura plimbandu-se printre politisti, cu o viteza alerta.
- Locul e ravasit, raspunse brunetul. Ucigasul cauta ceva. E un breloc spart la gatul ei, pe un lant, dar nici urma de cheie.
- Poate acolo tine cheia de la cutia ei de valori.
- Nu ma prind, spuse Sai. E o bibliotecara pensionata. Ce poate fi in cutia ei de valori asa de important?
- Aur, incepu Naruto indreptandu-se catre o vaza sparta.O reteta secreta de prajituri. Poate harta spre Atlantida.
- Hei, Peter Pann! se auzi vocea rozaliei. Ce ar fi sa gandesti ca un politist pentru o secunda?!
- Asta si fac, spuse el aplecandu-se catre vaza.
- Zau? intreba Sai usor amuzat.
- Da, raspunse barbaul. Ce zici de asta, zise apoi avand in mana un cip minuscul
- Ce-i aia? intreba rozalia, in timp ce Sai veni sa se uie.
- E un microfon, raspunse el. Nu se cumpara de la magazinul de spioni. Pare a fi profesional.
- Aflati toti ce puteti despre Aghatta Nealson, spuse rozalia, uitandu-se spre civilii ce se aflau putin mai departe si vazand un barbat ce o privea insistent. Trebuie sa inchid.
Zicand asta merse catre barbatul de mai devreme, ce se indrepta spre ea
- Tu esti tipa detectiv care umbla cu Uchiha, nu?
Fata aproba din cap.
- Sunt acolo, nu-i asa? intreba el ingrijorat. Sotia mea, fosta mea sotie trebuia sa mearga aici astazi si acum nu-mi raspunde la telefon. Intodeauna imi raspunde la telefon....
- Hei.., incepu rozalia
- Si cum tu esti aici singura reebuie sa fie inauntru..
- Asculta, spuse fata, totul o sa fie bine. Da, Sasuke si asistenta lui sunt in banca aia.


Sasuke se uita spre ferestre. Soarele nu mai batea catre ei.
Lisa il intreba ce e.
- Trebuie sa ajung spre ferestrele alea sa-i dau Sakurei mesajul despre explozibil
- O, Sasuke termina sa mai faci pe eroul, sopti femeia. E periculos.Suntem ostatici si ar trebui sa te comporti ca atare.
Brunetul auzise totul, doar ca acele cuvinte nu erau pe placul lui asa ca le ignora complet. Avea nevoie de un motiv sa se miste si cand o vazau pe tanara gravida ce se tinea de burta si era mangaiata pe spate de o alta femeie, se ridica in picioare, nu inainte sa bage bratara in bunzunarul, de la piept ce se afla in interiorul sacoului.
- Doctor Howser, i se adresa el femeii care indrepta numaidecat arma spre el.
- Care e problema ta? intreba ea apropiindu-se de scriitor. Avea un puternic accent franuzesc.
- Doctor Howeser, de unde vin eu nu lasam femeile gravide sa stea pe podele tari, spuse barbatul aratand spre Leea, ce sta langa Ted care se chinuia sa respire clipind des. Pot sa i-au niste perne de pe sofa pentru ea?
- Fa-o repede, frumuselule! ordona femeia lasand putin arma jos si mergand cativa pasi in spatele lui.
Sasuke baga incet mana in buzubarul de la sacou sa scoata bratatra, dar se pare ca ceva atrasese puternica atentie a hoatei..
- Stop! tipa ea. Imediat! Opreste-te sau trag!
Brunetul se intoarse spre ia, iar in acel moment, Ted se ridica si tarandu-si picioarele incepu sa strige dupa aer. Se intrepta catre iesire
- Am zis sa stai pe loc! striga femeia.
- Stai! striga brunetul la randul lui. Nu trage!
Acesta il urmarii pe barbat care mergea parca inconstient. Toti ostaticii se ingrijorasera, iara atcatorii erau in garda.
- Ted, stai! zise prinzandu-l de umar, dar barbatul cazu in secunda in care femeia si cei doi tipi de langa ea indreptara pistolul catre el
Cazut jos, barbatul avea puternice spazme ale muschilor si incepuse pur si simplu sa se zbata. Femeia tipa la ei
- Opriti-va! spuse brunetul cu o mana pe cel de jos si cu o mana in aer. Are o criza, le spuse el apoi
- Ted, usor, ii zise barbatului intinzadu-l pe spate, ce incerca sa nu-si piarda cunostinta.
Vrand sa-i verifice pulsul, scriitorul ii ridica mana stanga, pe care insa vazu o bratara de recunoastere.
- Minunat! spuse el sarcastic citind ce scrie. Epilepsie. Tipul asta are nevoie de ajutor, ii zise femei ce avea arma indreptata spre ei.
- Atunci ajuta-l, spuse ea
-Asculta aici femeie, spuse Sasuke serios si totusi inca destul de calm, omul a facut o criza de epilepsie. Asa ca exceptand cazul ca tu ai fi o adevarata doctorita, tipul asta trebuie dus la spital ACUM!!!
- Adu-l pe Trapper John, i se adresa femeia barbatului ce se afla putin mai in spate. Acesta fugi imediat.
-Fantastic, sopti Sasuke. Medicul fals cheama un alt medic fals, pentru un consult.



A mystery of life - Pagina 8 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 17:22

Medici falsi ... rolling on the floor ...foarte tare ..
Imi place mult capitolul ...ce tot spun eu aici ...e clar ca iti ador ficul in love .
Sasuke se baga mereu in belele si nu asculta niciodata lough .
Sper sa nu ii se intample nimic rau.
Astept next-ul. Spor la scris si te pup kiss .
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 17:29

foarte frumos capitolul
atept nextul cat mai repejor happy
te-am pupat spor la scris si idei kiss
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 18:54

Sasuke tu chiar vrei sa mori si sa ne lasi pe noi cititorii acestui fic fantastic fara tine happy2
Ce sa zic cred ca e un soi de conexiune intre Sasuke si Sakura asa bine se completeaza hug2
Sunt curioasa sa vad care e pana la urma cheia acestui mister think
Next repede puppy eyes


A mystery of life - Pagina 8 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 10:21

Ce incurcatura acolo si cand ai nevoie de un medic nu gasesc doar din aceia falsi.
Ce se mai baga in belele Sasuke asta,dar din cate se vede incep ostaticii sa pice unul cate unul.
Extraordinar capitol plin de actiune si suspans.


A mystery of life - Pagina 8 296f8lk
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 16:48


- Ce ar trebu sa fac? o intreba barbatul pe Sakura
- Nimic, nu trebuie sa faci nimic, raspunse fata
- Dar din cauza mea a mers acolo, spuse el
- Asculta-ma,zise rozalia. Va fi bine
- Pai asigura-te de asta! spuse barbatul serios.
Atunci un politist o striga pe rozalie spunand ca trebuie sa preia din nou convorbirea. Aceasta ii facu semn altui politist sa aiba grija de fostul sot al Lisei, apoi se indrepta spre duba.

- Aici sunt, spuse ea imediat ce-si puse casca in ureche si se aseza pe scaun.
- Hei Sakura, se auzi vocea liderului, unul dintre ostatici a avut o criza de epilepsie si a lesinat. In mod normal nu mi-ar pasa, zise el aflandu-se pe vine, pe partea laterala a bolnavului, vizavi de Sasuke, dar asta incepe sa-i supuere pe ceilalti si nu am vrea sa apara vreun erou. Uita cum sta treba, incepu el cat rozalia asculta atent. Ai sa trimiti aici un paramedic. In schimbul generozitatii imi pregatesti autobuzul in 20 de minute.
Sakura il privi pe capitan, ce da negativ din cap.
- Nu e timp suficient, spuse calma.
- Dar pentru mine este, zise Trapper John. Il iei acum si imi aduci autobuzul in 20 de minute sau incep sa impusc ostatici, zise apoi uitandu-se la Sasuke, dupa care pur si simplu inchise sub privirile brunetului.
Rozalia isi scoase cu putere casca si intreba unul dintre politisti
- Cat de repede imi poti aduce autobuzul?
- In minim 35 de minute, raspunse el
- Trebuia sa ceri mai mult timp, o apostrofa Jeferson
- Nu o sa accepte oricum, spuse ea.
- Atunci asaltam banca, hotari el, intorcandu-se cu spatele.
- Nu putem asalta locul, zise rozalia. Nu stim locul fiecaruia. Daca intram, ostatici vor fi ucisi.
- Asculta copile, incepu barbatul, daca putem salva cativa dintre ei, nu avem de ales.
- Poate avem, il opri Sakura pentru a doua oara sa plece. Putem folosi bolnavul in favoarea noastra. In loc sa trimitem un paramedic, trimitem un politist cu pregatire strategica. Politistul aduna informatii pentru momentul in care SWAT intra in banca.
- Banuiesc ca ai pe cineva in minte, spuse el, iar fata zambi

Sunetul unor mici rotite se auzira la intrarea in banca.
Unul dintre hoti descuie pentru moment usa.
Pe ia isi facu loc o targa impinsa de un paramedic, imbracat in uniforma corespunzatoare, ce se afla in raza de actiune a brunetului.
Ridicandu-se ca sa vada cine era, fu surprins sa o vada pe femeia cu parul roz tintindu-l cu privirea
- Perchezitionati-o! ordona liderul
Sasuke isi lua prevazator mana de pe barbat si luand o foicica alba de pe biroul putin lateral de el, ce putea fi un cupon sau orice altceva, si lipind-o de interiorul sacoului isi scoase pixul din buzunar si scrise o litera si un numar asigurandu-se ca nu este vazut de hoti, dar este observat de Sakura. Chiti hartia intr-o mana iar pe cealalta o puse peste pumnul strans al bolnavului, ce se afla pe piept
- N-are arme, spuse femeia cu accent
- Misca-te repede, zise Trapper John.
Rozalia trase targa mai aproape de bolnav si se apleca pe vine la el
- Cum se simte? intreba ea.
- Nu prea bine,raspunse brunetul, iar fata isi ridica privirea asupra lui. Se numeste Ted Martino, zise apoi aratandu-i fetei cu privirea mana lui, ce avea biletul. Are epilepsie. Cred ca stresul ii declanseaza crizele
- Hei, amice! spuse fata gingas uitandu-se catre bolnav. Cum te simti? Ted, vreau sa stii ca exista persoane carora le pasa de tine. Continua sa respiri pentru asta.
Apoi parand un gest involuntar, fata isi misca mana, de pe pieptul barbatului, prinzand mana lui Sasuke. Mangaind-o si uitandu-se cu coada ochiului la el spuse:
- Iti promit...iti promit ca te voi scoate de aici, orice ar fi.
Dupa aceste cuvinte se uita pentru o secunda in profunzimea ochilor brunetului, dar apoi se uita in sus, vazand ca e amenintata cu arma sa se miste mai repede.
- Tu, incepu barbatul de culore catre Sasuke, ajut-o sa-l puna pe targa
Cei doi il ascultara si cand ii legau curelele, brunetul ii strecura fetei in mana biletul.
Gata sa iasa, rozalia ii mai arunca scriitorului o singura privire, dupa care pleca.
Cand se afla in afara banci, adevaratii paramedicii venisera deja sa-l ia pe bolnav.
- Lisa e bine, ii spuse Sakura barbatului, cat se departa putin sa deschida biletul. Toti sunt........bine, spuse ea gatuita citind ce scria, apoi striga catre politisti:
- Duceti-l in spatele liniei galbene de acolo! Vreau ca toti civilii sa fie condusi in spatele acelei linii. GRABITI-VA!


A mystery of life - Pagina 8 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 17:01

Mersi pentru Mp thank you
Cu fiecare capitol creste din ce in ce mai mult suspansul kiss
Ce o sa faca?Cum vor scapa? what?
Chiar daca pare rautacioasa mi-e Sakura mi se pare o persoana foarte buna therethere
Next repede puppy eyes


A mystery of life - Pagina 8 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 17:46

ce bine ai venit cu next
imi place capitolul happy
adu nextul cat mai repede
spor la scris happy kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 18:28

Cat de frumos a fost momentul ala dintre Sakura si Sasuke love
Suspansul asta cu care nu ma prea impac creste din ce in ce mai mare dupa fiecare capitol.
Deja mi-am dat seama ce scrie pe bilet si sper ca toti sa scape cu viata si apropo mersi ca m-ai anuntat


A mystery of life - Pagina 8 296f8lk
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 18:57

- E C-4 in banca? intreba Jeferson, cand rozalia ajunse in duba
- Eu nu am vazut, dar daca Sasuke spune ca este, atunci sigur este.
- Atunci asaltul este exclus, spuse barbatul. Nu voi risca viata baietilor punandu-i sa lupte cu o bomba. Asta inseamna ca va trebui sa-i eliminam in autobuz
Sakura ridica privirea asupra lui.
- Autobuzul vine aici in 20 de minute, iar noi mai avem la dispozitie doar 5, zise directa. O sa incepa sa ucida ostatici.."si stiu cu cine va incepe", continua apoi in gand.
- Trebuie sa mai facem rost de timp atunci, spuse Capitanul ca si cum asta ar fi fost usor.
Legatura telefonica fuse din nou facuta, iar Trapper John ridica receptorul
- Unde e autobuzul meu? intreba el
- E pe drum. Va ajunge in 20 de minute, raspunse rozalia, plimbandu-se cu mainile pe solduri de colo pana colo, in timp ce bluza uniformei de mai devreme era deschisa lasand sa se vada maioul alb.
- Ostaticul va fi mort in doua, zise barbatul itorcandu-se catre oameni, care incepusera sa se sperie.
- Nu, spuse rozalia oprindu-se pe loc. Nimeni nu trebue sa moara. Autobuzul vine, doar ca..... e doar blocat in trafic.
- Avem regui Sakura, spuse barbatul ajungand cam prin dreptul lui Sasuke a carui pozitie fusese modificata, datorita intamplarilor recente. Am spus ca n-o sa ucid pe nimeni daca imi aduci autobuzul. Eu mi-am tinut partea.
- Si eu o sa ma tin de a mea.....,incerca fata sa spuna ridicand putin vocea.
- Te-am avertizat sa nu ma ei de prost, zise el furios, in timp ce ochii rozaliei se marira de ingrijorare. Si am fost foarte clar in privinta consecintelor. Trebuie sa-ti dovedesc ca sunt serios?!
- Ok, zise fata cu ultimul gram de calm ramas, cred ca amandoi trebuie sa respiram adanc si putem vorbii despre...
- Am terminat cu vorbitul! striga hotul in telefon. Zicand asta se intoarse catre Sasuke si trase un foc de arma, care fu auzit si de Sakura.
- Ce-a fost asta? intreba rozalia alarmata
- Un foc de avertizare scumpo, zice Trapper John, privind monitorul facut praf de impuscatura. Urmatrul va ucide! spuse apoi indreptandu-se catre Sasuke si lipindu-i arma de o parte a gatului, in timp ce subordonatii lui opreau restul ostaticilor sa se apropie.
- Am sa fac niste pete rosi pe iubitul tau Saku, spuse apoi facand-o pe fata sa-si infiga efectiv degetele in par pentru a si-l da de pe fata. I-am pus arma la gat si am sa pictez ceva abstract cu matele lui! striga poi in timp ce privirea scriitorului nu trada nimic.
- Trebuie sa-l camezi, interveni Jeferson venind mai apropae de Sakura, dar nu mai putu sa continuie ce avea de spus.
- Asculta-ma nenorocitule! zise ea printe dinti, plina de furie si ura, gesticuland . Nu controlez traficul asa ca o sa imi dai 20 de minute.
- Ai un minut papusa!!! striga barbatul mentinandu-si pozitia si fiind asa aproape de brunet incat el putea auzi conversatia.
- Nu! tipa ea hotarata. Am douazeci. Ma auzi? Douazeci. Pentru ca daca apesi pe tragaci, intru pe usile alea in orice fel posibil si cu mana mea iti bag un glont in tartacuta. Asa ca singura pictura din incapere vor fi creerii tai imprastiati pe podea! Ai inteles Picaso?!
Era un moment tensionat, avand in vedere ca raspunsul nu veni inca. Capitanul o privea pe Sakura ce era o bomba cu ceas. Ea astepta raspunsul. Ostaticii asteptau raspunsul. " Tipul asta incepe sa ma enerveze.", gandea Sasuke.
Cei doi se privira in ochi pret de cateva secunde.
-Ok, Saukura, raspunse barbatul parca mai calm deplasandu-si pistolul de la gatul brunetului. Ai 20 de minute in plus. Dupa asta inchise telefonul.

Capitanul Jeferon expira usurat, in timp ce furia Sakurei se diminuase un pic.
- Ei bine, incepu el, e si asta un mod de a negicia.

- Iubita ta e e o adevarata pisicuta cu ghiare, spuse hotul in timp ce-i departa telefonul de ureche. Vocea ii era calma, ba avea chiar un ton glumet.
- Ei bine nu e iubita mea, spuse Sasuke privindu-l in ochi.
- E prea aurisita pentru tine? intreba el, la care brunetul scoase un simplu "Ha" sarcastic. Era sigur ca rozalia chiar l-ar fi impuscat daca ar fi tras in el. Nu de alta, dar era prea incapatanata sa nu faca ce si-a propus
- Deci de ce jefuiti banca? intreba el apoi.
- Legea lui Sutton, raspunse barbatul. Cand a fost intrebat de ce jefuieste banci, celebrul hot Willie Sutton a dat faimoasa replica: " Pentru ca acolo sunt banii".
Dodata un telefon se auzi. Era un mobil, al barbatului negru se pare. Cei doi isi intoarsera capul spre el, iar cand acesta se departa sa raspunda, revenira la pozitiile precedente.
- Excepant faptul ca Willie Sutton n-a spus niciodata asa ceva, zise Sasuke captand atentia hotului. Citatul a fos inventat de un reporter. Vezi tu..., noi scriitori suntem foarte buni la alternarea realitati pentru a se potrivi cu povestea. Si povestea pe care o tot invartiti voi pe aici n-are legatura cu furtul banilor.
- Chiar asa? intreba Tripper John ridicand din sprancene
Nonsalant brunetul raspunse, avand aceeasi expresie a fetei:
- Niciunul dintre voi nu poarta manusi. E clar ca nu va pasa de amprente, deci nu sunteti in baza de date. Si accentele? intreba el retoric uitandu-se in stanga si in dreapta la hoti si la oamenii care-l priveau surprinsi nestiind daca sa-l catalogeze extrem de cutrajos sau extrem de nebun. Sunteti mercenari, zise el apoi, ceea ce inseamna ca tot ce vreti e sa va urcati in autobuzul ala. Deci...ce era in caseta de valori? De ce C-4? Si ce aveti de gand sa faceti cu noi defapt? incheie barbatul.
Hotul rase, iar Sasuke zambi.
- Imi placi, spuse atacatorul inca amuzat. De aceea m-am razgandit. Am sa te omor ultimul.
-Trapper John, ii atrase atentia barbatul care vorbise la telefon. Suntem gata de plecare.
- Bine atunci, zise el ridicandu-se. Toata lume in picioare, ordona el pe un ton inca destul de amuzat. Sus, sus, sus! zise apoi in timp ce sub amenintarea armei ostaici il ascultau
- Ce ai sa faci? intreba brunetul
Hotul se intoarse spre el spunand:
- Esti istet. Iti vei da seama.
Dupa asta restul echipei barbatului incepu sa puna fiecarui ostatic cate in set de catuse improvizat de un cablu.

- Mai avem 18 minute asa ca toata lume pe pozitii, spuse Jeferson echipei sale, ce se afla in spatele lui, in timp ce el le arata un ecran unde era posibil o harta. SWAT se poate intilni cu autobuzul pe strada 49, zise apoi aratand unde. Pot incarca aici. Vreau lunetisti aici, aici si aici, spuse apoi aratand niste puncte. Il vreu pe Steven la telefon.
- De ce n a cerut nimic? intreba rozalia deodata. Fusese adancita in ganduri de la terminarea conversatiei in coace. Statea in spate sprijinita de un fel de masuta parand ca priveste in jos. Privea in gol.
- Poftim? spuse capitanul intorcandu-se catre ea.
- Domnule...,incepu ea ridicand capul, mi-a dat 20 de minute si n-a cerut nimic in schimb. Daca vroia sa mentina controlul, ar fi cerut ceva. Asta.., totul, e prea usor.
- Acepta victoria detective, zise Jeferson intorcandu-se catre ecran
- Nu, domnule, se intampla ceva, il opri fata. Noi doar nu punem intrebarea corecta. Vreu sa spun, de ce ar aduce C-4 la jaful unei banci? Ce legatura are omorul Aghattei Nealson cu toate astea?Si ce naiba e in cutia aia?
Barbatul o privi pentru o clipa gandindu-se, dar fuse anuntat ca sergentul Steven e la telefon, asa ca se duse sa raspunda

Hotii pozitionau bomba si activau fiecare circuit. Toti erau speriati gata sa-si intampine sfarsitul.
- Lisa, incepu Sasuke fara urma de frica, nu mai sunt sadisfacut de serviciile bancare din acest stabiliment. Cred ca e de datoria ta sa ma muti.
- Imi pare rau ca te-am tarat in asta, pustiule, zise femeia. Si ca m-am culcat cu tine. Crede-ma regret ultima parte. Imi iubes sotul.
- Scuze acceptate. spuse brunetul. Fara resentimente? intreba el senin.
- Ei, sti cum se spune; "Mortilor li se iarta totul", zise Lisa inspaimantata


A mystery of life - Pagina 8 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 19:41

capitolul, ca de obicei formidabil happy
mi-a placut la nebunie astept nextul cat mai repede
te-am pupat spor la scris kiss kiss kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 21:59

Asa Sakura batei pe afurisitii aia biciuitor salveazal pe Sasuke si apoi sarutal macar asa pe obraz kiss
Capitol minunat ca de obicei in love
Pai mersi de Mp thank you
Next repede repejor puppy eyes


A mystery of life - Pagina 8 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 22:30

Cica ,,Mortilor li se iarta totul" rolling on the floor
Sper sa nu moara nimeni puppy eyes .A fost fain capitolul astept continuarea


A mystery of life - Pagina 8 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 11:49

HEY!!
Ai adus next-ul!
A mystery of life - Pagina 8 2843714615
Hmmm!
Sper sa nu moara nimeni!
A mystery of life - Pagina 8 138742
Astept next-ul !
PWP
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 15:06

Heyyy ...dau si eu mai tarziu pe aici, scuze happy2 .
Pai ce pot sa spun, esti geniala. Niciodata nu m-au prea atras serialele criminale, ma plictiseau lough , dar acum sunt asa de curioasa sa vad ce se intampla in continuare ca simt ca mor kboom .
Mi-a placut mult cand Sakura i-a mangaiat mana lui Sasuke in love , si cand era cat pe ce sa intre in banca si sa-l omoare pe ala daca se atingea de el rolling on the floor .
Deci astept next-ul cat de repede poti si iti multumesc ca m-ai anuntat rock .
Spor la scris si te pup kiss .
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 18:46

Cam intarziata,dar vin si eu pe aici.
Ma asteptam ca Sakura sa nu-si mai poata tine calmul si sa explodeze.Sper sa nu moara nimeni dintre ostatici.
Mersi ca m-ai anuntat si promit ca data viitoare nu voi mai intarzia atat


A mystery of life - Pagina 8 296f8lk
Sus In jos
Continut sponsorizat




A mystery of life - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 8 I_icon19

Sus In jos
 

A mystery of life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-