Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A mystery of life - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A mystery of life - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 A mystery of life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 18:18


- Ati aflat ceva despre Aghatta? intreba Sakura la telefon.
- I-am verificat finantele si am vorbit cu prietenii si vecinii, spuse Sai, ce se afla inca la casa femeii, cu Naruto si cu alti cativa investigatori. Nu sare nimic in ochi.
Rozalia isi freca tamplele intreband:
- Dar cutia ei de valori? Cineva care pretindea ca e sotul ei mort o accesa lunar. Vreo pista? Vreo idee macar?
- Nimic pana acum, se auzi vocea lui Naruto.
- Rude? incerca femeia din nou
- Batrana nu mai avea nici o ruda. Sotul ei e mort iar fiica si nepotul au murit intr-un accident cu banca acum mai bine de un an. Singurul care mai ramane este fostul ginere..Robert Parcks. I-am lasat un mesaj. Nici un raspuns inca, zise blondul.
-Uite, spuse rozalia in timp ce restul din rulota inca planificau neluand-o in seama, nu avem timp sa ne tinem respiratia asteptand telefonul lui, asa ca gasi...., dar nu mai apuca sa vorbeasa pentru ca efectiv telefonul ii cazu din mana. O bubuitura de proprtii uriase zgudui duba si pe oamenii din ea. Fatada bancii explodase, impactul ei provocand distrugerea unor obiecte si ranirea unor politisti din afara.
Rozalia ramase paralizata, dar totusi iesi prima.
Nu putea auzi nimic, nici macar sunetul propiei respiratii si asta nu din cauza exploziei, mai mult ca sigur. " Nu-mi vine sa cred ca-mi faci asta. Trebuie sa ma urasti cu adevarat", gandi ea. Asta auzea. Asta era singrul lucru pe care il auzea.
Intra printre darapanaturi alaturi de cei de la trupele speciale. Era mult fum.
Desi restul erau echipati ea ramase la fel, in aceleasi haine in care purtase tratativele cu hotul. Nu dorise sa piarda timpul pentru a se schimba. Pe langa pistolul ei mai avea o mica lanterna cu care lumina pentru a vedea pe unde merge.
- SASUKE! striga ea. SASUKE!
Incepu sa se uita imprejur cautand.
- SASUKE! striga pentru a treia oara.
- Sakura?! se auzi vocea mirata si totusi ce atragea atentia, a brunetului.
Rozalia se indrepta catre locul de unde venea sunetul
In spatele usii cele mari, unde brunetul mirosise ca se intampla ceva, se afla inca una, ce forma o celula mare precum cea ce tinea banii. Acolo erau cutiile de valori. Acolo fusesera inchisi. Erau toti ostaticii, inclusiv el. Faptul ca erau in spate ii protejase.
Vazand-o pe fata, brunetul ridica privirea avand de asemenea un zambet victorios in coltul gurii. Isi ridica cum putu una dintre maini pentru a o saluta.
- Sunt aici spuse fata anuntandu-i pe ceilalti, trecand imediat dupa aceea de cele doua usi.
- V-am spuse eu, zise scriitorul, catre ceilalti oamenii ce erau fericiti.
Sakura se puse in genunchi in fata brunetului ce era asezat jos in coltul cel mai apropiat de iesire.
Il privi pentru o secunda, zambind.
Cu un chleste ii defacu legaturile de la maini. Facand asta se lasa pur si simplu purtata de sentimente si se apleca spre el imbratisandu-l, incolacindu-si mainile in jurul gatului lui. Era o pozitie ciudata si parea incomod, dar nu mai conta, nu mai conta nici macar daca ii raspundea la imbratisare. Evident nu putea avand in vedere ca mainile lui se aflau oarecum sub ea, dar nici asta nu era important.
- Vreu sa te omor atat de tare in acest moment! spuse rozalia inca zambind, apoi aranjandu-i gulerul camasii il intreba privindu-l:
-Cum te simti?
El o privi si ea facu la fel. Erau fericiti, intr-o lume ciudata, muta, fara sunete sau gesturi. O lume goala.
- Sa sti ca nu e singurul de aici, se uzi o voce feminina in dreapta lui.
Amandoi revenira seriosi in acelasi timp, iar rozalia se uita catre Lisa ce isi ridicase mainile pentru a fi dezlegata. Si ea zambea.
Sasuke se lovi cu capul de peretele din spatele lui, oftand aproape imposibil de auzit si dandu-si ochii peste cap. Rozalia isi dadu incurcata o suvita dupa ureche apoi se apleca catre ea.
- Imi mare...., incerca ea sa spuna aruncandu-i o privire lui Sasuke. Parca uitase ce ar fi trebuit sa spuna. Imi pare atat de rau! isi reveni imediat. Lisa te cheama nu? intreba ea zambind desfacandu-i legaturile. Scuze, repeta ea. Cmu te simti?

-Sunt toti teferi? intreba Jeferson in timp ce Sakura cu Sasuke, Lisa si restul fostilor ostatici se indreptau spre iesire.
- Da, toti sunt inregula, raspunse directorul bancii.
- Domnule, ce s-a intamplat cu hotii? intreba rozalia
- Morti, raspunse barbatul. S-au aruncat in aer.
- Ce? intreba din nou fata, cat brunetul asculta atent.
- Se pare ca explozibilul facea parte din strategia lor de isire. Au facut o gaura direct in baza seifului, spuse el apoi, brunetul amintindu-si unde au montat bomba. Si au deschis tavanul in statia de metrou abandonata. Destept plan daca n-o dadeau in bara. Or fi declansat explozia inainte sa se adaposteasca si i-a omorat.
- Nu e posibil, zise Sasuke. C-4 e un explozibil foarte stabil. N-ar fi explodat accidental. Iar tipii astia nu erau hoti de bacanie, explica el. Au fost antrenati, aveau pregatire militara. N-ar fi declansat prematur o explozie.
- Serios? intreba Capitanul sarcastic. Am un amestec de bucati de cadavre care-mi spun ca au facut-o. Nici tu nu poti accepta o victorie baiete?
Sasuke isi indrepta privirea catre Saskura. Aceasta avea si ea dubi, dar nu zise nimic despre asta
- Sa plecam de aici, zise fata
La iesirea din banca Sasuke si rozalia o ajutau pe tanara insarcinata sa ajunga in grija paramedicilor.
Lisa fugii imediat inaintea celorlati cand zari pe cineva. Sari imediat in bratele sotului ei sarutandu-l acesta raspunzadu-i. Se pare ca era adevarat ca dezastrele unesc oamenii.
- Asta nu e asistenta ta Lisa? intreba Sakura cand ramase mai in spate cu brunetul si priveau la scena respectiva.
- Verificat, raspunse el simplu
- Nu te-ai culcat cu ea cat inca era casatorita? intreba ea din nou tot neprivindu-l pe brunet.
- Verificat, zise el exact acelasi raspuns.
- Sotul ei nu te uraste?
- Siii..verificat, raspunse din nou
- Faci o tura prin multime si ne-ntalnim la sectia de politie? se interesa rozalia stiind ca barbatul vrea sa evite o inalnire cu el.
- Imi citesti gandurile, spuse scriitorul luand-o la stanga si disparand.
Fata se indrepta catre Neji si Hinata ce erau cu Sai si Naruto. Explicandu-le ca Sasuke avea nevoie de un moment singur
- Am auzit ca toti suspectii sunt morti, zise Neji
- Nu are nici un sens. O batranica e ucisa pentru o cutie de valori pe care sotul ei decedat o accesa lunar? Si apoi asta? intreba apoi aratand spre banca. Ne lipseste ceva. Ce spuneai despre ultima ruda in viata a Aghattei? zise ea gandindu-se in timp ce isi musca buza.
- Fostul ei ginere Robert Parcks, spuse Sai. I-am lasat un mesaj, dar are afaceri in afara asa ca poate nici nu se afla in tara.
Spunand aceste lucruri, brunetul ii arata pe telefonul lui o serie de informatii insotite de poza ginerelui. Ochii fetei se marira deodata recunoscandu-l
- Are un apartament in Upper East Side, continua Sai. Mergem sa vedem...
- Ia stai putin, il opri Sakura. Asta e ginerele?
- Da, de ce? intreba Naruto
- Era unul dintre ostatici, raspunse rozalia. A avut o criza si...O Doamne! exclama ea scotandu-si repede telefonul si apeland.
- Aici detectiv Sakura Haruno. Vreau sa vad ce face pacientul adus la dumneavoastra de la jaful unei banci. Se numeste Ted Martino.
Fata astepta putin, dar se pare ca raspunsurile nu o multumeau:
-Poftim?! A facut?
Dupa aceste inchise si parea gata sa dea cu telefonul ala stupid de pamant
- A plecat de la spital impotriva sfatului medicilor, li se adresa ea celorlalti. A disparut
- A fost el! zise apoi furioasa. El a organizat toata mascarada asta.


- Se pare ca Robert Parcks furnizeaza contractorilor militari, forte speciale operationale in toata lumea, le zise Naruto Sakurei si lui Sasuke, cand se intalnira cu totii la sectie.
- Isi foloseste conexiunile militare sa angajeze echipa de mercenari din banca si ca sa nu lase martori, Rob seteaza explozia sa aiba loc mai devreme, spuse brunetul punand toate cap la cap
- Si a facut asta doar pentru continutul cutiei de valori a Aghattei? intreba rozalia. Sasuke, spuneai ca avea numai niste fotografii si scrisori?
- Da, raspunse el. Trapper John trebuie sa i le fi dat cand era excortat la baie. Imediat dupa asta a simulat criza si a fost lasat sa plece.
- Dar de ce, ce era asa special la lucrurile fostei soacre?
- Fosta soacra? intreba surprins scriitorul
- Da, zise Naruto. Robert a fost casatorit cu fiica batranei, Rose. Ea si fiul ei Ben au fost ucisi anul trecut intr-un accident cu barca, spuse apoi aratandu-le o poza a celor doi.
- Nu se poate, hotari Sasuke. Tipul asta a vorbit despre Ben si nu despre ca si cum ar fi fost mort. Ben e inca in viata.
- Nu stiu ce sa spun Uchiha, zise blondul. Scrie chiar aici ca baiatul e mort.
- Eu nu sunt sigura despre asta, spuse Hinata. Am citit dosarul ala si se pare ca nici cadavrul lui Rose nici al fiului ei nu au fost gasite. Femeia a facut cateva plangeri legate de abuz domestic, iar Rob sigur avea destui bani sau legaturi sa evite inchisoare. Nu stiu voi, dar eu as fugi de-as manca pamantul in locul ei si mi-as lua si copilul cu mine.
- Deci sistemul a abandonat-o, constata brunetul. Ea si Ben n-au reusit sa scape de tip asa ca-si insceneaza moartea si dispar.
- Da ,dar ca sa dispara trebuie sa renunte la fosta ei viata.. il completa Sakura.
- Sa taie legaturile cu toti cei pe care-i cunostea...spuse brunetul.
- Dar n-a putut, in speial cu mama ei, zise fata
- Lucru pentru care era folosita cutia de valori. E ca un fel de mijloc de comunicare dintr-un roman , spuse scriitorul, doar ca Rose nu poate risca sa depuna corespondenta.
- Deci cine facea asta? intreba rozalia
- Cel ce pretindea a fi fostul sot al Aghatei trebuie sa fi fost intermediarul....
- Da, Rose trimite poze si scrisori prin intermediar ce le pune in cutia de valori a batranei, ce e folosita pe post de cutie postala.
-Care e pazita mai bine, fiind intr-o banca, continua Sasuke fraza fetei. Rob probabil a banuit ceva...
- Si astfel a pus microfoane in casa soacrei lui, lucru pentru care datorita informatiilor aflate Aghatta a fos omorata pentru cheie.
- Fotografiile si scrisorile alea spun exact unde se afla cei doi. A plecat deja acolo si cred ca stiu ce vrea sa faca atunci cand ajunge, zise barbatul
- Isi va rapi fiul si isi va ucide sotia, raspunse intr-un fel Sakura

- Oare repeta inainte sa vorbeasca ca si cum ar avea o conexiune telepatica? il intreba Hinata pe Naruto, cat cei doi mergeau spre Sai sa vada ce a aflat. E extrem de ciudat cand fac asta.
- Stiu, raspunse barbatul. Apropo, sti de ce e Sakura asa morocanoasa cu mine astazi? Vreau sa spun fara nervii gen" Sasuke poate sa moara". Ma simt ca atunci cand a varsat cafea fierbinte pe pantalonii mei, numai ca fara partea cu cafeaua, se gandi el.
Bruneta chicoti,stiind exact la ce se refera.
-Mai bine te-ai preface ca nu sti despre ce e vorba, zise ea
- Dar chiar nu stiu, se planse el
- Exact scumpule, spuse fata sarutandu-l scurt pe buze si plecand spre ceilalti

In urma deductiilor celor doi aflara ca Aghatta depunea banii lunar biserici Sfanta Sofia si nimeni nu s-ar fi potrivit mai bine profilului decat un preot. Iar acesta era parintele Sel Cobby, cel care le oficiase slujba de imormantare mamei si fiului.
Dupa ce-i explicara parintelui intrega situatie aflara adresa: Strada Merisol, numarul 11, Ithaca
- E la o distanta de patru ore, zise brunetul uitandu-se la ceas. Rob e posibil sa fie deja acolo.
Sakura deja forma un numar de telefon cand se indreptau spre sectie
- Haide, haide, se vaieta rozalia asteptand la telefon legatura cu politia din Ithaca.
- Nu-mi vine sa cred ca ne-au pus pe asteptare, spuse Hinata
- Sakura daca pune mana pe acel copil..., incepu brunetul
Dupa ceva timp in care vorbiri cu politia din acea zona, care demarase o "vizita speciala" la adresa data, Sakura zise mai tare atragand atentia celorlalti:
- Ce?.....Bine. Multumesc.
- L-au gasit, le zise colegilor ce stateau ca pe ace.
- Da! se bucura Hinata
- Rose se pare ca o sa aiba nevoie de cateva copci, dar copilul n-are nimic.
- Haide, sa-l saltam, ii spuse Sai lui Naruto.
- Ithaca?! intreba el incurcat urmandu-l


A mystery of life - Pagina 9 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 21:46

Multumesc pentru MP thank you
Un capitol luung si minunat good
Au iesit si din problema asta a hug
Ador momentele din Sasuke si Sakura chiar daca sunt asa scurte ;;)
Ai creeat o conexiune asa frumoasa intre ei pur si simplu se completeaza hug2
Next repede puppy eyes waiting please


A mystery of life - Pagina 9 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 22:10

mi-a placut foarte mult capitolul
astept nextul cat mai repede kiss
te-am pupat spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 07:55

Scuze scumpa pentru ca n-am mai comenatat de mult dar am venit acum. Ca deobicei extraordinar, n-am ce zice. Mi-a placut foarte mult faza cu Sakura si Sasuke. Te pup si succes in continuare kiss kiss .


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


A mystery of life - Pagina 9 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 12:20

Hey hey ...am ajuns si eu in sfarsit happy2 .
Deci ...capitol superb, n-am cuvinte a hug !
Pacat ca Sasuke nu a putut sa raspunda la imbratisare lough , ar fii fost mai frumos .
Dar de, asta e, deja au facut un pas enorm de mare ca au stat asa de aproape unul de celalalt fara sa se certe rolling on the floor .
Si zici ca l-au prins deja pe ala think ...nu stiu, sper sa fie asa dar mi se pare prea usor lough
Multumesc mult ca m-ai anuntat rock .
Astept next-ul, spor la scris si te pup kiss .
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 13:09

A kiss m ajuns si eu. Capitolul e superb ca de obicei dar Sasuke e distant fata de Sakura waiting
Ma bucur ca nu a murit si mersi ca m-ai anuntat happy
Pupici si astept continuarea


A mystery of life - Pagina 9 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 14:34

Se pare ca sunt ultima,dar am un motiv pentru ca ieri mi-a fost rau si am intrat doar putin seara pe net.
Oricum mi-a placut mult faza cu explozia si faptul ca ostaticii nu au murit.
Chiar nu imi vine sa cred si nici nu banuiam ca acel Ted e cel care pusese totul la cale.
Capitolul este ca de obicei foarte frumos si mersi ca m-ai anuntat kiss


A mystery of life - Pagina 9 296f8lk
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 22:58

HeYYY.......

Merci ca mai anuntat!

Sa nu o mai lungim!

Vreau next-ul!

PwP
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 14:38




Ajunsi la "Blue Moon", rozalia reveni in hainele ei obisnuite si cu Sasuke in biroul ei ,respira usurata sprijinindu-se de pupitru.
- Chiar si ca ostatic te-am ajutat sa rezolvi un caz, constata brunetul. Sakura, cred.... ca ai partenerul perfect.
- Da, unul care uraste hartogaria, chicoti ea. Deci, ce zici mergem sa mancam niste mancare nesanatoasa de la fast food, pentru a celebra ca esti in viata? propuse ea apoi, asteptandu-se ca fiind seara nimeni sa nu mai fie in agentie.
- Nu, spuse Sasuke. M-am gandit la ceva mai bun, zise apoi deschizand usa biroului si aratandu-i fetei toti colegi inclusiv Sai. Ce zici de o iesire cu gasca?
Sakura zambi aprobatoare.
-S-a inceapa petrecea soro! spuse Temari euforica.
- Oau, cineva a fumat iarba din nou? intreba Sakura
- Nu, e doar fericita ca tocmai sa culcat cu tipul ala, rase Neji
- Stiai?! intreba Hinata mirata.
- Cred c-a spus fiecarui om de pe strada pana acum, raspunse Neji. Trebuia sa locuiesc pe Marte c-a sa nu aflu.
- Hei! striga Temari. Nu-mi luati bucuria, spuse apoi neavand nici o jena in a incepe sa povesteasca. Deci, dupa ce am aflat ca Sasuke a scapat, slava Domnului apropo, ca ma scutit de bani de flori pentru inmormantare, m-am dus la el si am vorbit. L-am rugat frumos sa inteleaga faptul ca nu e un lucru asa de impotant, ca oricum am fi ajuns la el si ca nu trebuie sa ma sune daca nu e pregatit pentru un angajament de lunga durata. Fara presiune. Si apoi am facut-o! chitai ea
Sasuke rase putin adunand informatiile, dupa care zise:
- Lasa-ma sa vad daca am intels. Tipul asta de face sa il implori sa se culce cu tine, o face, apoi are permisiunea ta sa nu te mai sune niciodata?!
- Acum c-o spui asa suna oribil, spuse blonda trista
- Barbatul ala e un erou! spuse Naruto, dar primi imediat un cot in coaste de la Hinata. Au! Asta a durut! exclama el.
- E, nu-i mare lucru, zise Temari dand din umeri. Oricum avea un penis mic
Toti baietii parura sa reactioneze destul de rau la informatia asta
- Cum poti spune asta?! zise Gaara
- Glumesti nu-i asa? intreba Temari. Frate ai agatat 5 tipe in trei zile si nu le sti nici numele. Defapt nu le-ai dat nici numele tau adevarat. Incep sa cred ca ai probleme. De fiecare data cand aduc vorba despre o femeie pe care n-o stii, primul lucru pe care il spui e "Sani?". Nu propzitia completa: "Are sanii mari?", care de asemenea n-ar suna frumos. Doar: "Sani?".
- Ba nu fac asta! spuse el ofensat
- Prietena mea Amy de la cosmetica? zise Temari
- Sani? La naiba! se vaieta roscatul.
- Da, spuse Ino. De ce e in regula sa vorbim despre sani, dar cand este vorba de penisul mic al tipului...
- Stop! o oprira toti
- Cum puteti sa vorbiti despre chesti de-astea? intreba Sasuke
- Fetele vorbesc despre orice zise Sakura. Marime, forma, orientarea aplecarii spre stanga sau spre dreapta..
- Lungime, asemanare cu un personaj istoric, care puteam sa jur ca e Lincoln...continua Temari
- Circumferinta, randament..., zise si Ino.
- Puteti inceta acum? intreba Naruto
- Sugerezi cumva ca barbatii nu vorbesc despre asta? intreba TenTen
- Ba da, dar sti ce spunem? zise Kankuro." I-am tras-o", "Am facut-o","Am tavalit-o". Vedeti, discret si eficient.
- Sa nu mai spunem stilat, il ironiza Hinata. Acum intelegi ce ti-am spus mai inainte Naruto? il intreba ea pe barbat. Stiu cum gandeste o tipa, mai ales Sakura.
- Adica vrei sa spui ca....?spuse rozalia lasand intentionat propzitia neterminata.
Hinata dau din umeri si ridica din sprancene zambind.
-O DUMNEZEULE! tipa Sakura
- Si acum ma simt stanjenit, zise Naruto.
- Si nu esti singurul, zise Neji, avand in vedere ca n-o sa-mi scot imaginea asta din cap
-Ce ati zice sa mergem inainte sa fac vreo gluma ridicola? Fac asta in situatii similare, zise blondul
- Bine, zise rozalia. Fetele intr-o masina si baietii intr-alta, spuse apoi deja luand-o pe Hinata de brat si pe fete apoi mergand catre iesire. Noi putem sa vorbim despre ce vorbim noi, iar voi puteti sa glimiti pe seama lui Naruto. Haide Sasuke, asta e subiectul tau preferat de discutie.
- Incep sa cred ca petrec prea mult timp cu fratii mei, ofta Temari, ce iesi ultima dintre fete. Aproape am inteles despre ce vorbeau.
- Ar trebui sa iesi cu Shikamatu, se auzi voce Sakurei
- Nu, si pentru numele a tot e sfant, e in spatele meu, tipa Temari inaintand
- Stiu, se auzi din nou rozalia.
- Pai poate ar trebui sa ma intalnesc cu Sasuke! spuse blonda mergand mai repede spre Sakura. Sau poate tu ar trebui sa te intalnesti cu Sasuke!
-Sau poate tu ar trebui sa mori! tipa rozalia
- Hin, nu-mi poti face asta! striga Naruto de la usa in timp ce restul o luau inainte.
- "Barbatul ala e un erou", se auzi voce Hinatei imitand-o cat putea de bine pe a lui.
"Sunt asa de mort", gandi blondul alaturandu-se prietenilor lui.



A mystery of life - Pagina 9 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 14:54

mi-a placut la nebunie!!!
am ras pe burta rolling on the floor
te rog vino cu nextul mai repede kiss
te-am pupat spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 15:17

Dupa atata tensiune yeah ai adus un capitol mai mult decat amuzant happy2
Deci nu iti poti imagina cat am ras lough
Ce discutii interesante au "copii" astia well? awesome right?
Next cat poti tu de repede puppy eyes


A mystery of life - Pagina 9 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 00:09

Wow ... what?lol! ...deci mai rad si acum ... lough !!!
Saracul Naruto lough ...
Si ce s-a enervat Sakura pe Temari cand a vorbit de Sasuke rolling on the floor ...
Nu mai pot ...trebuie neaparat sa citesc continuarea dance2 ...
Deci pune next-ul cat mai repede happy2 !!!
Spor la scris, mersi ca m-ai anuntat rusinos si te pup kiss !!!
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 12:49

Deci capitolul asta chiar a fost genial si nu am mai ras asa de mult timp rolling on the floor
Ia uite despre ce vorbesc ei aici si chiar a fost tare.
Sper sa aduci la fel de repede nextul
Spor la scris si la idei kiss a hug


A mystery of life - Pagina 9 296f8lk
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 20:42

draga mea cand vii cu nextul???
ca mor aici!!!
te rooog vino mai repede ca mor rolling on the floor
te-am pupat spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 22:32

Primele zile de iarna isi facusera aparitia in New York, dar sa fim sinceri nu puteai distinge acel peisaj ca fiind altceva decat o toamna tarzie.
De parca atunci cand veneau in New York oamenii se preocupau de anotimp. Cladirile inalte, conglomerarile de masini, multimea trepidanta de suflete aflate intr-o continua miscare iti lua ochii.
Te face sa crezi c-ai ajun in Iad, un Iad scump si luxos, unde nimeni nu doarme. Si iti placea. Gustai din fructul oprit si totusi mai vroiai.
In timp masinile nu iti mai pareau asa zgomotoase, multimea de oameni nu-ti mai fura mintilile, iar cladirile parca ai fi vrut sa fie putin mai inalte.
Ajungeai sa observi altceva decat tumultul orasului, dupa ce deveneai o parte din el. In acel moment era seara.
- Explica-mi, cum de in mai putin de doua trei luni ai reusit sa termini de scris o carte? intreba Sakura privind pe fereastra agentiei si sorbind din cafeaua obijnuita, desi ora nu era chiar potrivita
- In primul rand sunt destul de priceput in ceea ce fac, incepu Sasuke, si in al doilea rand adun informatii de cand am venit aici.
- "Hot Wave" iese in mai putin de o saptamana, totusi nu ai avut timp pentru un amarat de multumesc pentru ca ti-am salvat fundul, spuse rozalia intorcandu-se cu fata care brunet.
- Ai primit un exemplar din carte, gandeste-te la asta, zise brunetul.
- Ai face orice c-a sa nu-mi multumesti, nu? intreba Sakura convinsa de raspuns, brunetul afirmand din cap. Apropo, inca n-am citi cartea. E buna?
- Ma bati la cap o groaza pentru ea si inca n-ai citit-o?

"Sakura se aseza oftand pe scaunul unia dintre birouri. Avusese una dintre acele zile sa le spunem negre, una dintre acele zile in care Universul nu intelege ca " Ce-ar putea fi mai rau?" e doar o intrebare retorica. Pe birou era o revista deschisa. Probabil o citise...Si uite cum lucrurile merg din rau in mai rau.
- N-ai putut rezista nu-i asa? intreba Sasuke, privind mai indeaproape articolul din revista. Era despre el si noua lui carte mai exact. Ba pe langa poza din articol, avea chiar poza de pe coperta. Era stirea principala. Dupa cum ghiciti el avusese una dintre zilele mai bune, bineinteles. Jurnalistei ii placuse de el, ii placuse de Sakura, ii placuse pana si carte, deci totul era perfect.
- Frumos scris, nu? intreba el apoi, luand revista in maini si rezamandu-se pe birou.
- Da, daca iti plac genul asta de articole, " pufoase", zise fata indiferenta, jucandu-se cu un pix
- "Pufos"? intreba barbatul. Articolul asta te-a facut sa pari ceva intre Sherlock Holmes si Angelina Jolie. Si nici poza nu e asa de rea, desi poti mai mult de-atat
- E bine, spuse fata intorcandu-se din nou la ceea ce facea
- Atunci de ce esti suparata? intreba scriitorul, lasand revista si privind-o.
- Nu sunt suparata, zise rozalia ridicandu-si ochii asupra lui
- Arati suparata, concluziona el
- Pai, nu sunt, spuse Sakura serioasa
- Dar daca ai fi suparata, mi-ai spune,nu?
- Nu sunt! repata ea, dovedind putin contrariul.
- Dar daca ai fi? persista brunetul
- Nu conteaza, pentru ca nu sunt suparata, zise rozalia incercand sa fie cat mai calma si zambitoare.
- Las-o, spuse Hinata. A trecut printr-o zi oribila.
Sasuke medita putin asupra spuselor brunetei si zise:
- Pai, ca scriitor si ca om, cred ca pot trai cu asta
- Deci, ce ar face Kate Hot, dupa o zi proasta? intreba rozalia revenind in a-l privi
- Mmm.., se gandi brunetul uitandu-se in sus putin, apoi revenid. S-ar duce acasa, si-ar turna o portie zdravana de bautura, ar face o bai fierbinte cu spuma..., ar citi o carte buna...
Rozalia zambi putin la auzul cuvintelor scriiitorului
- E asa pacat ca n-am nici o carte buna de citit! ofta ea lasand putin capul in jos
- Ti-as da " Hot Wave", dar editorul meu nu ar vrea sa se scurga nici o copie, zise barbatul.
- De ce ai lasat-o pe reportera aia sa-l citeasca atunci? intreba razolia ridicand.
- E pentru publicitate zise el, nefiind foarte atent la expresia de pe fata Sakurei. Stii, vrei ca presa sa guste putin din..., dar se opri din ce vroia sa spuna cand o privi pe rozalie, cum da din cap sarcastic, apoi ingitand in sec. Stai, zise, dandu-si seama si aplecandu-se putin asupra fetei. De..de asta esti asa de suparata, pentru am lasat-o sa o citeasca inaintea ta?
- Eu sunt sursa de inspratia, spuse Sakura calma si precisa, apropiindu-se putin de el. Eu ar fi trebui s-o citesc inainte s-o faca un reporter.
- De ce n-ai spus nimic? intreba Sasuke putin mai tare
- De ce nu mi-ai dat-o?! se revolta rozalia
- De ce nu ai cerut-o? vru din nou brunetul sa afle
- De ce nu te ai gandit tu? intreba fata clatinand putin din cap si ridicand din sprancene, in timp ce brunetul isi pregatea urmatoarea miscare
- O sa o ai maine, zise el simplu
- Bine, spuse rozaia hotarat
- Bine, zise si Sasuke ridicandu-si mainile in semn de predare si pornind catre usa, lasand in urma surasul dulce al fetei. "



Rozalia doar dadu din umeri zambind. Se uita dupa Hinata ce se pare ca nu ajunsese. Ramsese la Naruto.
Isi inabusi un chicot amintindu-si cum era bruneta, in prejma sarbatorilor, atunci cand erau in liceu. Si nu doar in prejma Craciunului ci a tuturor sarbatorilor. Era ca un mic spiridus al Mosului.
Pacat ca mersese la ai ei de Ziua Recunostintei, pentru ca gatea al naibi de bine, pe cand cunostintele in materie de gatit ale Sakurei se rezumau la omleta, clatite, in special la mic-dejunuri.
Revenind la subiect, fericirea Hinatei din prejma sarbatorilor era ca un fel de energie pozitiva pentru toti.
Abia astepta sa ajunga.
- Nu pot sa cred ca acum dai vina pe mine! se auzi un tipat din hol, atragand atentia Sakurei si lui Sasuke. Ce esti tu, un pusti de 8 ani? continua Hinata ajungand la usa
Zambetul rozaliei pieri imediat
- O, relaxeaza-te mama! exclama Naruto
Bruneta se opri in secunda doi si se intoarse catre barbat
- Cum mi-ai spus? inteba ea serioasa.
- Am spus, incepu Naruto putin intimidat de privirea fetei, " Relaxeaza-te ma..m..mamamia,am probleme, constat el in final.
Hinata ii zambi din politete, dupa care se indrepta spre Sakura. Inainte sa-i zica rozaliei ceva, o voce femininina din spatele ei se auzi:
- Se pare "luna de miere" sa terminat, nu-i asa?
Intorcandu-se catre Temari, Hinata fu surprinsa sa auda vocea lui Sasuke
- Despre ce vorbesti? intreba el
- Sti tu, "luna de miere", perioada ai in care totul e numai zambete si dragalaseni. Perioada ai cand un om normal ar varsa de la atat glucoza inhalata,ii explica Sakura. O asemenea cearta face tranzitia de la o joaca de copii la o relatie.
- Stiu, zise Hinata, si vreau sa scap o data de asta, dar el e cel care trebuie sa-si ceara scuze nu eu
- Daca te consoleaza cu ceva, incepu scriitorul, asta e cea mai lunga relatie a lui Naruto
Sakura il calca pe barbat pe picior nu foarte tare dupa care intreba:
- De ce v-ati certat, oricum?
- Pai a fost deoarece..., incepu bruneta putin confuza....si apoi noi....Cred ca a inceput cu......poate ca defapt...... Sincer nu-mi amintesc din ce cauza. A fost ceva stupid, care a degenerat in ceva si mai stupid. Cred ca se intampla, zise apoi
- Da, ca atunci cand tata a intrat la inchisoare si mama s-a sinucis, zise Temari zambind. Totusi nu prea are legatura cu situatia de fata, constata ea
Sasuke ramase litelarmente cu gura cascata
- Dar credeam ca parintii vostri traisec, zise el. In libertate.
- Cei reali da, spuse Gaara, simtindu-se dator cu o explicatie, vazand ca brunetul are acea figura pe care o au toti cand aud prima data povestea, care apropo, era epica. Vezi tu ea teoretic a murit la nastere si a ajuns dindr-o incurcatura copilul unei familii a carei tata era un infractor, iar mamae ra traficant de droguri. Era o familie ciudata. Oricum de la 14 ani a trait pe strazi, si nu stiu cum a ajuns aici. Mi-a provocat un acccident de masina si a trebuit sa doneze sange si pe scurt suntem frati.
- Da, spuse blonda entuziasmata, si tipii de la spital au spus ca desi nu am fost la liceu, mintea mea e ca un computer. Asa ca sunt un hacker vegetarian, ura pentru mine! Au mai spus ca sunt un pic ciudata... da m-am impacat cu asta.
Brunetul o privea uimit
- Oare de ce s-a anulat Oprah? se intreba el. Cred c-ai fi devenit foarte bogata.
- Mi-am amintit! exclama Hinata deodata. Ne uitam la un meci si eu am facut pariu ca echipa mea invinge iar el ca nu. Si am castigat.
- Asta nu-i adevarat, spuse Naruto.
- Meciul a intrat in prelungiri deci am castigat! zise fata
- Da, trisand! M-am refrit l-a meciul in sine, fara prelungiri, zise blondul ,in timp ce Temari parea ca ciupeste aerul din jurul capului lui. Naruto o privi putin pe blonda, dupa care zise:
- Temari, inceteaza sa imi mai cureti aura!
- Dar e e asa murdara, se apara fata
- Oau, asta e efectiv cel mai stupid motiv de certa pe care l-am auzit, spuse Sasuke
- Doar nu crezi ca ne-am certat din cauza asta, zise Hinata
- Da, tipule nu suntem ciudati, replica Naruto.
- In timp ce ne contraziceam, continua Hinata, mana mea a lovit accidental ceasca de cafea fierbinte care s-a rasturnat.
- Pe mincia mea de baseball cu autograf, se vaieta Naruto. Acum nu m-ai are nici o valore.
- Pai eu ti-am spus sa n-o pui acolo! Dar m-ai ascultat? Nuuuuu!
- Corect, zise Sasuke sarcastic. Ce a fost in capul meu? Asta e un motiv plauzibil de cearta.
Ar fi urmat o alta replica ironica, dar discutia lor fuse intrerupa de un zgomot ce venea dinspre usa de la intrare. Toate capetele se intoarsera instantaneu acolo.
Imaginea hilara din fata lor ii facu sa rada pe majoritatea. Ino intrase direct intr-un perete. Dandu-se putin inapoi bajbai usa si intra cautandu-si pupitul cu mainile. Avea noroc ca era aproape.
Se aseza apoi ca si cum nimic nu s-ar fi intamplatat
- Ino, ai sa ne spui ceva? intreba Saskura apropiindu-se
Blonda dadu negativ din cap
- Ino.., continua rozalia, ce s-a intamplat cu lentilele tale?
- Nu stiu despre ce vorbesti, zise fata
- Haide, zise Sakura, stim cu toti ca porti lentile la fel de bine, cum stim ca ai extensii
- Eu nu...incerca blonda sa se apere, dar vazand fata rozaliei se razgandi. Au cazut in chiuveta si am nevoie de o saptamana ca sa primesc altele.
- Ochelari de rezerva? intreba Hinata
- Da, dar nu vreau sa-i port! ofta ea, dar din nou privirea Sakurei o convinse. Asa ca isi lua din genta o pereche de ochelari cu lentile mari, cu rama neagra, tip "nerd", ce erau la moda. Era Ino pana la urma, pana si guma de mestecat trebuia sa fie de firma.
- A fost asa greu?! zise rozalia retorica, in timp ce restul se retrageau.
Peste exact cateva clipe, pe usile de la Blue Moon intra nimeni altul decat Sai. Atunci, inainte ca brunetul sa o observe macar, Ino isi scoase ochelarii si incerca sa se comporte cat mai natural. Cat de natural se poate comporta un orb. Il placea mult de tip, si desi lucruile stagnasera un pic de la prima lor intalnire ce se intamplase destul de demult, aproximaiv 5 luni si ceva, Ino incerca sa flirteze. Si era destul de greu avand in vedere ca ea era cea care se ferise de el atunci.
- Hei Sai! il saluta Sakura. Cine a mai fost ucis acum?
- Buna, raspunse barbatul, am sunat de pe telefonul lui Ino, dar nu mi-a raspuns nimeni.
- Da, zise rozalia abtinandu-se sa nu rada, nu cred Ino a vazut cu exactitate apelul.
- Defapt, continua Naruto sa rada, nu-si poate vedea capul de atatea treburi.
- O sa am o discutie intre patru ochi, cu ea despre asta, zise rozalia cat de serioasa putea, in timp ce restul se abtineau cu greu sa nu rada, iar Ino sa nu intre in pamant. La naiba, erau la etaj!
- Da, va fi oarba ca un liliac asupra restului problemelor, daca nu-i atragi atentia despre munca in exces, spuse Naruto. Va fi bine sa se opreasca putin, pentru ca sti cum se spune:" Ochii care nu se vad, se uita."
In acel moment majoritatea chiar rasera inabusit.
- Bine asta a fost ciudat, zise Sai privindu-i putin
- Da stiu, se poarta ca niste copii astazi, spuse blonda incrcand sa se intoarca spre brunet. Defat asa sunt de obicei
- Ino....incerca Sai sa spuna politicos, sunt in partea cealalta
" Firar", gandi Ino, auzind vorbele ce veneau din stanga ei.
- Oricum am venit aici, dupa cum a ghicit si Sakura, sa ma ajutati sa rezol o crima, spuse el ignorand incidenul. Credeti-ma, asta o sa va placa! zambi el


- Hei iertati-ma ca n-am adus nextul mai repde. El era gata de ceva timp, dar am ramas in urma cu cateva fise de lectura, pe cae le am tema de vacanta si n-am apucat sa-l postez. Sunt putin cam lenesa cand vine vorba de temele de vacanta, ce sa-i faci happy
Oricum, sper sa va placa!


A mystery of life - Pagina 9 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 22:52

Nu ai de ce sa iti ceri scuze heh oricum tu aduci foarte repede capitolele si in plus si eu sunt o testoasa smart ass cand vine vorba de temele de vacanta
Un capitol amuzant lough .Ce motiv serios de cearta au Naruto si Hinata yeah
Imi place ;;) cum se mentine deocamdata relatia dintre Sakura si Sasuke macar au trecut de stadiul de inamici biciuitor daca nu e nimic mai mult well? awesome right? intre ai deocamdata e bine si asa
Next repede puppy eyes


A mystery of life - Pagina 9 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Lun 20 Aug 2012, 23:13

draga mea mi-a placut si nu ai de ce sa-ti ceri scuze
asa fac si eu cu temele de vacanta mai ales la mate rolling on the floor
doamne deci mi-a placut capitolul asta si ce motiv de cearta au naruto si hin
astept nextul cat mai repede
te-am pupat spor la scris kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 11:36

Inca nu imi vine sa cred ca nu am intrat eu ieri pe forum.Uite ce capitol frumos am pierdut eu.
Acum ce pot spune chiar mi-a placut mult faza cu cearta,cand Sakura era suparata si cu Ino care si-a pierdut lentilele,dar ce mai imi place tot capitolul.
Eu am avut norocul sa nu primesc teme si asta dupa ce am fost stresata un an intreg cu examenul asta.Oricum te inteleg si la fel faceam si eu cu temele de vacanta.
Spor la scris si la idei kiss a hug


A mystery of life - Pagina 9 296f8lk
Sus In jos
hannah123
Genin
Genin
hannah123

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici, pe acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : multe, nenumarate
Stare de spirit Stare de spirit : Ie,ie,ie,ie!

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 20:55


Casa victimei era impanzita de criminalisti, ce cautau dovezi peste tot. Trupul unei femei, plin de sange, ce se scurgea incet pe podea, era oarecum indesat intr-un seif. O mana era afara, iar degetul inelar era taiat.
- Cate oase a trebuit sa-i rupa ca sa o bage acolo? se intreba Naruto privind scena.
- Nu putem afla pana la expertiza medicala, raspune Sai. Nu e nici un semn de intrare fortata. E la fel ca la celelalte jafuri.
- Se pare ca patrunderea in locuinta a decurs rau, spuse rozalia intrand pe usa larg deschisa, urmata de brunet.
- Se pare ca jocul lor a devenit mai violent, spuse Sai, din nou.
- Deci ce avem? intreba Sakura
- Lola Tores, spuse Hinata aratand catre o femeie tanara care vorbea cu un politist, la capatul holului. E fiica Sierei Tores, victima. A sunat sa spuna noapte buna mamei ei, dar in seara asta mama nu a raspuns. La sunat pe portar, portarul a venit aici, a deschis usa si... sa spunem ca nu se va mai plange de meseria lui plictisitoare.
Sasuke privea cateva perne aruncate pe jos si penele ce iesiau din ele, umpland podeaua. Unele erau imbibate in sange.
- Petele de sange indica o singura rana prin impuscare, continua bruneta lasandu-se pe vine, pentru a ridica o pana insangerata, cu o penseta si pentru a o pune intr-o tipla. De la distanta mica.
- Da, zise Sakura punadu-se langa ea, inca simt praful de pusca.
- Oau, zise Sasuke apropiindu-se de victima, au impuscat-o si au si indesat-o in seif.
- Mai bine decat pe ultima, spuse Sai. Au omorat-o in bataie.
- Dragut mod de a muri, zise rozalia.
- Tu cum ai prefera? intreba Sasuke, gandindu-se putin. Omorata de un rechin sau de un aligator?
Sakura il privi uimita si oarecum ciudat. Intelegand ce se petrece, brunetul o lamuri
- E un joc, si scenariul asta pare destul de morbid incat sa-l joci. Deci?
- Aaa.....Eu nu inot in ocean, spuse fata
- Aligatorii se gasesc in mlastini, lacuri si mocirle, ii expica scriitorul
- Dar rechinii sunt numai in ocean
- Nu poti schimba regulile Haruno, izi zise el apoi
- Regulile presupun moarte in ambele cazuri, spuse Sakura. De ce as vrea sa mor asa?!
- E posibil sa se intample, raspunse brunetul. Nu poti minimaliza riscurile la zero
- Ba pot in privinta rechinului, daca nu inot inocean, repeta rozalia ce spusese mai devreme, crezand ca a terminat dicutia.
- Decat daca nu esti intr-un avion care sa prabuseste in ocean si nu mori impact..
- Bine! ofta rozalia intrerupandu-l pe Sasuke. Aleg rechinul. E mai rapid. Aligatori m-ar ineca inainte sa ma manance. Fericit acum?
- In extaz, zise scriitorul sarcastic
- Nici un vecin n-a auzit impuscatura? intreba rozalia ridicandu-se in picioare si revenind la discutia initiala.
Sai dadu negativ din cap, replicand ca probabil au somul greu.
- Sau a folosit o perna ca amortizor de sunet, spuse brunetul, ridicand o pana.
- Vreun cartus? intreba iarasi fata
- Nada, zise Hinata. Probabil au folosi un revolver. Si un cleste, spuse apoi privind degetul, femeii moarte
- Vergeta ei..., constata Sakura. N-a vrut sa le-o dea asa ca au pedepsit-o pentru asta. Sotul? il intreba ea pe Sai
- A murit acum cativa ani.
- Si ai crede ca intr-un loc precum asta esti in siguranta, spuse brunetul privind in jur. Cat ded es se petrec crime intr-un asemenea cartier?
- La fel ca oriunde altundeva Sasuke, raspuns rozalia. Doar ca va fi prins de data asta.


Toti se adunasera la sectia de politie, ziua urmatoare, unde aveau mai multe resurse.
In fata lor pe o tabla, se afla harta orasului, care era marcata in punctele in care avusesera loc jafuri
- Ficare jaf a avult loc in parti diferitea le orasului, spuse Sasuke stand pe un scaun si privind cu atentie.
- In diferite zone selecte ale orasulului mai precis, spuse rozalia stand pe unul dintre birourile din spate si dand din picioare.
- Bijuteria " Front Street"..., spuse Sai aratand catre cealalta parte a tablei unde erau lipite imagini cu bijuteri, articole din ziar, precum si imaginile celor care fusesera furati plus notite atasate pe aici pe acolo. Tipii astia au intrat stiind exact ce vor gasi.
- Trebuie sa fie vreun tipar, zise scriitorul. Ceva care le leaga pe toate. Primul jaf a fost acum trei luni? intreba apoi.
- In vestul Cetral Park, spuse Hinata, mergand catre o fotografie. Membrii familiei Defibino, au fost legati, li s-au pus catuse si au fost batuti. Intrusii au fost mascati si au furat bijuterii in valoare de 180 000 de dolari.
- Acelasi mod de operare ca si pe trada Stilet? intreba barbatul iarasi
- Da raspunse Nauto, doar ca atunci cand doamna Bumer a refuzat sa deschida seiflul, i-au rupt mana dreapta.
- Ceea ce ne duce la crima de noaptea trecuta, zise scriitorul intorcandu-se catre Sakura.
- Devin mai intrazneti, spuse ea. Le creste violenta
- Pai nu poate fi la intamplare, zise blondul. De unde stiau ce e in seifuri? Sau seife? Care e corecta? Nu cred ca am dreptate.
- Naruto, care e idea? i lintreba Sakura vazand ca-l pierdu-se pe barbat.
- Idea e ca cei care sparg aceste case, par sa stie cate ceva despre victimele lor.
- Pai au fost verificate companiile de asigurari, firmele care le-au vandut sitemele de securitate, chiar si tipul de seif folosit. Nimic nu s-a potrivit, spuse Hinata parca doar pentru a il contrazice pe Naruto
Poate era doar imaginatia Sakurei, dar bruneta era chiar fericita din cauza asta. Oamenii sunt ciudati cand se cearta. Si ei se mai si plang de minusculele conflicte dintree a si Sasuke.
- Ma gandeam doar.... incepu scriitorul intrerupand constiinta fetei. Par sa-si cunoasca victimele atat de bine. Poate chiar le cunosteau.
- Poate fiica victimei ne poate spune, zise Sai vazand-o pe tanara mergand pe hol.

- Da eram apropiate, le raspunse Lora Tores lui Sasuke si Sakurei, plimbandu-se prin camera in timp ce cei doi stateau pe scaune. Era mama mea, spuse fata apoi, dupa ce inceta sa se mai uita printre jaluzelele de la ferastra.
- Deci ii cunosteai majoritatea prietenilor? intreba rozalia ridicandu-se.
- Prieteni da, dar......
- Era cineva care nu-ti placea? o intrerupse Sakura. Poate cineva pe care la cunoscut recent?
Femeia dadu negativ din cap.
- Avea vreun prieten de-al ei probleme financiare? intreba Sasuke.
- Niste mostri au intrat in casa ei si au omorat-o! exclama Lola. De ce intrebati de prieteni?
- Ii cunosteai pe Jessie si Tayler Bumer? intreba Sakura privind intr-un dosar.
Femeia nega iarasi
- Ce spui despre Lizzie si Toni Patori, sau Bob si Amanda Defibino? zise brunetul citind dintr-o agenda
- Cine sunt oameni astia? se interesa Lola
- Sunt victime a altor trei jafuri, raspunse Sakura. Jafuri despre care noi credem ca au fost comise de aceeasi oameni care ti-au omorat mama.
Tanara incepu sa se fastaceasca, fiind ingrijorata, privind-o cand pe fata cand pe scriitor
- Au fost si altii? intreba apoi speriata. De cat timp dureaza asta?
- De cateva luni, spuse rozalia cat de calm putu
- Si nu i-ati prins inca?
- Nu au omorat pe nimeni pana saptamana trecuta, zise Sakura. Iar eu am luat cazul asta asa ca noi facem tot ce putem sa..
- Nu-mi tine o conferinta de presa detective, spuse femeia incercand sa nu planga. Bine? Lucrez la relatii publice asa ca iti poti pastra discursul. pentru ca le-am auzit pe toate. Eu sunt cea care a redactat majoritatea discursurilor de acest fel. pentru prabusirea avioaneleor, infestarea cu virusi mortali...." Sufletele noastre se indreapta catre familiile victimelor", cita ea dupa care rase stergandu-si ochii cu maneca, dupa care se aseza jos. Nici macar nu inteleg ce inseamna! A spus c-ar fi avut chef sa gateasa, zise apoi ridicandu-si capul catre rozalie. A vrut sa treca pe la mine, dar eu eram prea ocupata....Iar acum ea e moarta.
- Clasica poveste, spuse Sasuke jucandu-se cu un creion de pe masa, facandu-le pe fete sa se intoarca cu fata spre el. Asa de previzibil. Fie ca e o crima fie ca e omor din culpa . O sa vrei sa te gandesti la fiecare scenariu posibil in urmatoarele zile. Daca ai fi fost acolo, daca ai trecut pe la ea, daca nu ai fi lucrat asa mult. Daca ai fi fost destul de puternica , ori daca ar fi fost mai bine sa si te intample tie si nu ei...
Lacrimile Lolei incepusera sa se arata.
- Apoi vei realiza ca nu e vina ta ci a monstrilor care ti-au ucis mama. Si vor fi pedepsiti.
- L-ai auzit?! intreba Sakura. Ti se pare ca tipul ala rece si arogant de acolo, ar zice asta doar ca sa te inveselasca? Ai incredere in mine, nu e genul ala de barbat. Asa ca realizeasa ca nu e un discurs, nu e o platitudine, ci o promisiune. O sa fac tot ce pot ca sa ma asigur ca o sa plateasca pentru tot ce au comis
Dupa plecare Lolei, Sasuke isi lua o doza de suc de la aparat, inainte sa merga in oras sa chestioneze celelate cazuri ale jafului.
- Foarte impresionant,cum te ai descurcat acolo, ii zise Sakura lipindu-se de perete.
- Am facut tot ce-am putut, spuse brunetul neprivind-o pe fata.
- Serios?! intreba ea sarcastica. Nu cred ca Naruto ori Sai sau chiar Neji, s-ar fi descurcat la fel de bine.
- Nu e adevarat, spuse scriitorul. Ei pastreaza aceasta empatie pentru fotbal. O, Doamne ce are chestia asta?! se vaieta apoi avand in vedere ca automatul nu raspundea la nici o comanda
Inainte ca probabil Sasuke sa faca acelasi lucru, rozalia lovi fara mila aparatul cu piciorul. Ca prin minune doza aparu. Inmandui-o barbatului zise:
- Eu una am spus adevarul cand i-am facut fetei promisiunea si sincera sa fiu nu cred ca ce-ai spus tu e apa de ploaie. Nu sunt proasta Uchiha.
- Stiu asta, spuse barbatul, in timp ce amandoi mergeau catre lift. Dar tu ar trebui sa sti ca sunt un scriitor, iar inventarea de povesti false si intrarea in pielea altor personaje e oarecum treaba mea.
- Da, sigur, iar eu sunt cea care inghite toate rahaturile astea, spuse rozalia. Esti om Sasuke. Si sa ai sentimente e ceva atribuit unei fiinte umane. E dragut sa le mai arati din cand in cand, zise apoi zambind. Ar fi fost mult mai bine daca n-ai fi avut o experieta model, pentru a spune adevarul in fata unei straine totusi.
Sasuke simti cum gura i se usuca si bau niste suc, totusi neintelegand de ce naibi nu avea nici un efect. Acela nu era subiectul lui preferat si faptul ca Sakura incerca sa-l dsecoasa nu-i prea placea. Oare de ce o fi vorbit? Ar fi fost mult mai usor sa o lase pe tipa sa fie in continuare trista despre moartea mamei ei. Nu era ca si cum cea ce-i spusese o ajutase cu ceva.
Cu siguranta descoperirea faptului ca mai avea inca sentimente sau ca inca mai era o fiinta umana, nu-l ajutau foarte mult pe el insusi, ca persoana.
Iar ea trebuia sa fie asa de destepta incat sa se prinda. Tipic Sakura. Aceeasi fire bagareata si impulsiva ca intodeauna. Mama cat ura asta!
- Uite, spuse brunetul, iti repet, sunt un scriitor destul de talentat. Doar m-am gandit la ce as vrea sa simta ceilalti daca eu as ,muri
- Frumoasa salvare, zise fata. In legatura cu moartea..,nu te ingrijora. Sti cum se spune; " Doar cei buni mor tineri". Si tu nu esti asa asa stralucit.
- Auci! exclama brunetul, cat Sakura apasa pe buton pentru a chema liftul. Asculta, vreau sa sti ca revita "New York Review Books", nu criticii catilor din N.Y., ci " New York Review Books" a spus ca Derek Storm este raspunsul acestei generatii pentru....
- Am citit articolul, i-o taie fata spre surprinderea scriitorului. Chiar si tu trebuie sa admiti ca este mai mult decat putin hiperbolic. Deci cu cat ai platit criticul?
- Cu o masa la cel mai cel restaurant din oras, dar nu asta e ideea, raspunse Sasuke, intrand al doilea dupa rozalie in lift. Ideea este...tu citesti "New York Review Books"?
- O Doamne, ceapa Sakura are atat de mult straturi! exclama ea sarcstic, intorcandu-se spre el in timp ce usile liftului se inchideau. Oare cum le vei decoji pe toate?



A mystery of life - Pagina 9 Lolo


“I've never fooled anyone. I've let people fool themselves. They didn't bother to find out who and what I was. Instead they would invent a character for me. I wouldn't argue with them. They were obviously loving somebody I wasn't.”
― Marilyn Monroe
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 21:40

Ma bucur ca ai adus next-ul rock
Mersi pentru Mp jos palaria in fata
Un nou caz interesant ;;) ,chiar nu pot sa inteleg cum nascocesti atatea idei think
Imi place a hug mult noul titlu chiar sper sa atraga mai multi cititori, meriti kiss
Pai toate fiind spuse aaa am uitat sa sun next repede puppy eyes well? awesome right? i love you please


A mystery of life - Pagina 9 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 21:42

deci capitolul ca deobicei formidabil kiss
astept nextul cat mai repejor
te-am pupat spor la scris kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Lun 27 Aug 2012, 11:12

Imi cer scuze ca nu am mai venit pe aici,dar spre rusinea mea am uitat.
Acum trecand la fic vreau sa spun ca imi place la nebunie mai ales atitudinea Sakurei fata de Sasuke.
Nu stiu cum de iti vin toate indeile astea minunate,dar oricum sper sa aduci nextul cat mai repede ca vad ca a trecut ceva timp.
Spor la scris si la idei. kiss a hug


A mystery of life - Pagina 9 296f8lk
Sus In jos
iris alexa
Academy Student
Academy Student
iris alexa

Sex : feminin Localizare Localizare : no were , just here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Mier 29 Aug 2012, 21:42

Ceapa Sakura?:)) Bun bun.
Alt mister pe care ei trebuie sa il rezolve, interesant:-?
Imi place pe zi ce trece, sau capitol:-?
oricum, next please:o3


A mystery of life - Pagina 9 Jetztmagichsie8D-1
Sus In jos
Alyson
Genin
Genin
Alyson

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : De prin zona...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, sa ascult muzica, sa ma plimb, petrecerile etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vad partea buna a lucrurilor...SMILE:)

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 18:29

BUNA
Am ajuns cam tarziu la ficul tau
Dar e chiar impresionant si se pare ca pe tine te atrage toata treaba asta cu detectivii
Oricum foarte interesant si cum e contruit, abia astept urmatoarele capitole


A mystery of life - Pagina 9 ForumgratuitA mystery of life - Pagina 9 QWBELLAPGISNKYZHGIV
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19Joi 30 Aug 2012, 23:42

Hellau, darling a hug
Uau, nu pot sa cred ca am ratat atat de multe capitole. Sincer aseara cautam un fic lung si am dat peste al tau si stiam ca l-am mai citit mai demult, sau cel putin citisem o parte si am zis ca azi am sa il termin; imi adusesem aminte ca ceea ce citisem imi placuse mult. Well, nu m-am oprit din citit, mi-a luat vreo cateva ore bune, insa a meritat. Mi-a placut extraordinar intreaga actiune, plus ca au fost multe momente amuzante. S-a observat, desigur, si o mare evolutie a naratorului, evolutia ta. ahh, nu mai spun de replicile personajlor, mai ales cele dintr-o cearta. Genial!
Deasemenea imi place ca realitia dintre Sasuke si Sakura se accentueaza pas cu pas si foarte lent, neplictisind pe nimeni.
Hmm, mi-a placut mult ultimul caz cu jaful bancar. Ma asteptam la acea imbratisare, Sasuke o merita.
Cat despre ultimul capitol, sunt nerabdatoare sa vad ce urmari va avea si acest caz. Bafta in continuare si te rog sa ma anunti cand postezi next-ul! a hug


I had to break myself to carry on.


A mystery of life - Pagina 9 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Continut sponsorizat




A mystery of life - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: A mystery of life   A mystery of life - Pagina 9 I_icon19

Sus In jos
 

A mystery of life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-