Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Invata sa iubesti (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Invata sa iubesti (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Invata sa iubesti (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mar 25 Dec 2012, 18:53

Capitolul I - O iubire falsa (Partea I)

Stau la mine in camera si astept ca iubita sa ma sune. Ma uit pe geam si nu pot vedea nimic in afara de picaturile de apa care se preling usor pe geam. Ma plimb prin casa si devin din ce in ce mai ingrijorat deoarece draga mea dulceata nu da niciun semn de viata. Dupa ce dau cateva ture de colo pana colo ma asez la masa din bucatarie si pic pe ganduri in timp ce-mi aprind o tigare bine meritata. Astept o ora, astept doua si ma ridic speriat cand sunetul melodiei de la telefon ma scoate din transa in care ma aflam. Era iubi:
-Hei Sasuke, ce faci iubi?
-Uite...ce sa fac astept sa ma suni de nustiu cat timp!
-Scuza-ma, dar atipi. Pot sa ma revansez cumva?
-Dar nu ma suparai,ma. Eu imi facui doar griji.
-Haide ca nu sunt copil mic. Adica sunt majora! Stiu ce fac!
-Mda...stii ce faci, cu mine!
-Suna promitator. Draga intr-o jumatate de ora te gasesc acasa?
-Hmmm...cred ca da!
-Atunci asteapta-ma si incarca-ti repede fortele.

Dupa inchid telefonul in timp ce, pe fata imi apare un zambet pervers. Incerc sa-mi aranjez toate ideile in cap, insa nu prea reusesc. Imi vin atatea idei din domenii total diferite si cred ca am sa inebunesc de curand din cauza iubitei. De la un timp imi baga numai idei in cap, unele foarte atragatoare. Sa fiu sincer prima data am facut-o cu ea si mi s-a parut o idee cam nasoala, dar cu timpul am ajuns chiar sa nu pot rezista fara seri pline de magie, dar m-am cam saturat de o aceeasi aroma neschimbata. In fine!

Ma ridic usor de la masa sa plec in dormitorul meu si trag jaluzelele. Atunci am auzit soneria de la usa care era chiar foarte galagioasa. Ma duc usor si o deschid, in fata aparandu-mi o silueta supla si frumoasa, dar foarte cunoscuta. Atunci tipa se apropie de mine si ma saruta apasat si lung. Aceasta era bruneta si avea ochii caprui. De obicei ii placea sa-si prinda parul in doua cocuri de o parte si de alta a capului. Numele ei era TenTen si o iubeam nespus de mult.

Se apropie de mine si dupa acel sarut frumos inchide usa de la apartamet si o incuie apoi ma trage usor pana in dormitor ca si cum ar fi fost la ea acasa. Ma aseaza pe pat si se pune peste mine apoi incepe sa ma dezbrace, eu facandu-i jocul. Incerca sa-mi ia mintile atunci cand vedea ca ma plictiseam, insa nu prea reusa. Dupa cum mai spusai...chiar a devenit plictisitoare! Mereu aceeasi fata, acelasi caracter, aceleasi miscari! Devenea prea comun sa zic asa, dar nu aveam de ales daca alesesem deja acest drum...trebuia sa-l urmez pana la capat. Spre fericire pentru mine acel capat de drum venise repede odata cu intunericul noptii. Bruneta mea adoarme, iar eu dupa ce dorm vre-o ora decid sa ma ridic si sa ies la o plimbare nocturna.

Ma ridic din pat dand la o parte asternutul alb, dupa imi iau hainele de pe fotoliu si merg s ma imbrac la baie incercand sa nu fac niciun zgomot. Imi iau blugii taiati trei sferturi si un tricou albastru simplu peste care imi arunc repede o veste negra. Imi iau sosetele albe si tenisii negri in picioare, apoi telefonul de pe masa din bucatarie si tigarile de pe masuta din hol apoi ies afara, bine inteles inchizand-o pe iubita mea inauntru, bine inteles lasandu-i o cheie pe pat langa ea sperand s-o vada daca se va trezi inainte de a ajunge din nou acasa.

Cobor scarile blocului incet fara nicio graba si ies din scara observand ca ploaia s-a potolit, caldura domnind in continuare in atmosfera incarcata. Ma plimb uitandu-ma in stanga si in dreapta incercand sa imi chidesc in minte toate gandurile din nou, insa de data asta reusind. Merg asa in continuare pana dau de 2 persoane cunoscute in parc. Erau Neji, un amic foarte bun si Naruto care imi este ca un frate la care tin foarte mult. Blondinul (Naruto, se cunoaste) ma intampina cu bratele deschise:
-Salut, fratioare! Ce faci la ora asta pe aici?
-Pai iesi la o plimbare nocturna. Voi ce faceti?
-Ne indreptam spre un nou club care s-a deschis de curand. Am auzit ca este foarte grandios...vi si tu?
-Eh, cred ca pod arunca si eu o privire pe acolo.
-Asa te vreau fratioare! Haide!

Apoi ne indreptam toti 3 spre ,,cel mai tare,, club de noapte din oras, dupa cum auzi de la baieti care-l ridicara in slavi. Spre surprinderea mea era mai aproape decat credeam. Defapt se putea vedea geamul de la dormitorul meu, pe care se vedea o lumina de bec. Probabil draga mea zana se trezize. Dupa toate aceste observatii il urmez in continuare pe Naruto care ne plateste intrarea la toti, dupa inaintam inauntru unde vedem o gramada de lume cunoscuta si necunoscuta. Zambesc si las capul in jos lasand dupa fire rebele de par sa-mi cada pe fata, apoi mi-l ridic pentru a avea grija sa nu dau peste cineva avand in vedere ca era destul de aglomerat.

Ne indreptam spre o canapea alba care pare foarte confortabila si ne asezam pe ea. Eu imi aprind o tigare fiind foarte plictisit si incep sa suflu parfumul inecator a acesteia. Apoi cad pe ganduri pana cand Neji vine langa mine si incepe sa ma brueze:
-Ce faci ma? Ce ai?
-Nimic. De ce intrebi?
-Pai te vad asa de ganditor si parca nu ai cheful ala de viata pe care il aveai.
-Spune cel care zambeste odata pe luna...
-Eeee, nu comenta atat!
-Bine bine bine. Nu te impacienta atat!
-Sunt chiar foarte calm...Ce stii tu?!

Si spunand asta se ridica si pleaca pe ringul de dans. Il urmez cu privirea pana cand nu-l mai vad deloc si apoi imi simnt telefonul care-mi vibreaza-n buzunar. Ma duc repede la baie, unde, spre surprinderea mea, este liniste. Dupa ce intru val vartej raspund la telefon si vad ca este iubita mea:
-Da iubire?Cei?
-Unde esti Sasuke?
-Pai sunt la o mica plimbare. Vreau sa iau putin aer si nu vrusai s te trezesc...
-Aaaa. Pai eu as vrea sa merg acasa si nu ai cumva o cheie de rezerva?
-Ba da, n-o vazusi? Era langa tine!
-AAA...ce oarba sunt! Sa fie norocul vietii in fata mea, iar eu tot nu-l vad!
-Ei, se mai intampla. Hai ca ma cheama niste prieteni. Pa!
-Te iubesc mult, Sasuke! Pa

Apoi inchid telefonu si ma intorc pe canapeaua confortabila si ma uit prin multime vazandu-l pe Naruto intr-un colt cu o fata. Era destul de inainta cu marul lung si mov inchis, iar ochii avand o culoare foarte calda fiind un lila placut. Era foarte bine facuta si cu un piept foarte mare la fel ca si ochii lui Naruto cand se uita la ea. Apoi il vad pe bloondin venind spre mine:
-Sasuke, eu ar cam trebui sa plec acum! Am niste treburi de rezolvat asta seara si ar cam trebui sa-mi iau talpasita....
-Aham. Pai atunci Pa! si frumoasa alegere!

Spunand asta amandoi am inceput sa radem incet. Dupa Naruto a luat fata si a disparut in multime. Eu iar am ramas singur si plictisit pana peste cap pana cand...

P.S.: eu am mai avut o poveste pe care nu am mai gasit-o pentru a o continua. Am avut foarte multe treburi legate de scoala si lucruri de genul asta. Sper sa va placa mai mult aceasta poveste si sper sa lasati comentarii. Bye kiss



Ultima editare efectuata de catre Rebela_Eu in Mar 25 Dec 2012, 19:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mar 25 Dec 2012, 19:10

Hi baby!
Primul lucru care mi-l l-am zis cand am vazut titlul fic-ului tau a fost: 'Si eu trebuie sa invat sa iubesc, deci e ok!'.
Acesta chiar mi-a placut!
Presupun ca ai mai scris pana acum, se observa lejeritatea pe care o emani.
Si, oh ya! Sasuke s-a cam plictisit de Ten Ten :>
Oare cand isi va intalni adevarata dragoste?
Se va mai intampla ceva in club?
Cate intreberi..
A, vroiam sa iti zic ca apreciez faptul ca folosesti timpul 'perfect-simplu'.
Ori vi dintr-o localitatea care se foloseste acest mod, ori il deti-i foarte bine (mi-a luat o luna-n intreaga sa-l invat cand eram mai mica :)) )
Sper ca de acum sa ma anunti si pe mine ;)
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mar 25 Dec 2012, 19:33

CRACIUN FERICIT!!!! we party !! bere
Bun,sunt prima nr1 ,in legatura cu ficul ce sa spu huh? ,ai cam prea mult dialog ;;) .Cand am vazut/citit ca iubita lui Sasuke ii Ten Ten can\'t see !!! ,am ramas cu o fata gen wtf? huh? ,in rest cred ca este o idee originala dap ! .....
Imi place ca ne/ma lasi in suspans,si da imi place ficu well? awesome right? Pana ne revedem
S-a bagat Sengni,si se pare ca nu mai sunt prima ori cum sunt adoua angry .
Te kiss si te a hug si te mai si hi!
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mar 25 Dec 2012, 22:58

Capitolul II-O iubire falsa (Partea a II-a)

Eu iar am ramas singur si plictisit pana cand o silueta foarte cunoscuta se plimba prin club dintr-o parte pana in alta. Observ ca dintr-o data isi incheie activitatea asezandu-se langa, surpriza!, prietenul meu Neji care n-o respinge, ba din potriva! Dupa ce incerc sa ma trezesc din ameteala care domnea in capul meu deschid larg ochii si din nou....SURPRIZA!...era chiar iubita mea TenTen, care mai nou este fosta iubita.

Suparat las capul in jos si incep sa zambesc pervers gandindu-ma la diferite lucruri cat se poate de ciudate pentru mine. Cum a putut sa-mi faca una ca asta?! Adica eu care o iubeam atat de mult. Pentru ea am devenit ,,baiat rau,,! Mi-am stricat viata! Ce sa zic...de asteptat. Mi-am stricat sentimentele pe o fata ca ea, care nu merita nici un ban cat de mic. Acum inteleg, totul se leaga. Toate acele intarzieri, toate acele minciuni peste care am trecut cu vederea, toate acele momente de indoiala...nu pot sa cred! Am tinut la ea mai mult ca la orice, dar nu merita, chiar nu mai conteaza...mai bine lasa!

Apoi nu am mai putut sa ma gandesc la absolut nimic! Ce prost am fost, dar asta-i viata si pretul dragostei. M-am invatat minte! Nu am sa mai pun sentimente pentru nicio fata oricat de importanta, manierata sau ceva de genull. Chiar nu mai vreau sa sufar din cauza unei fete...nu merita! Arat bine, am prieteni multi, am un apartament doar al meu! Nimic nu-mi mai trebuie.

Apoi ma ridic suparat incercand sa-i ocolesc pe cei doi indragostiti care se tot dau unul la altul si trec exact prin mijlocul ringului de dans. Atunci o multime de fete isi etaleaza formele in fata mea incrcand sa ma impresioneze, insa prea suparat trec pe langa ele avand o fata parca plouata. Am iesit foarte repede din club si am iesit la o mica plimbare prin parc incercand sa uit totul, insa nu prea reausesc sa ma eliberez. Ma tot plimb de colo pana colo pana in fata fantanii arteziene unde fac o pauza. Atunci o briza usoara ma cuprinde parca mangaindu-mi si sufletul, nu numai corprul bine facut. Dintr-odata ma simnt mult mai bine si pot sa schitez un zambet nu foarte larg, dar este un inceput promitator.

Deodata niste flori roz de cires apar in aer. Din cate stiu nu se gasesc pe aici ciresi, dar asta este lucrul care ma intereseaza cel mai putin in acest moment. Dupa ce-mi ridic capul si privesc cerul instelat plec incet spre apartamentul meu spatios si calduros. Nu ma mai interesa de nimeni. Inima mea era rece si inghetata, dar cu toate acestea nu aveam de gand sa dau nicio lacrima, doar pentru o fata si in orice caz...nu pentru ea.

Si tot gandindu-ma la astfel de lucruri ajung in pustiul meu apartament, dar foarte primitor. Merg in dormitorul albastru si aprind televizorul, apoi dau la muzica la maxim. Nu ma prea interesa ce parere aveau vecinii. Astai Soarta! si...rezultatul unei inimi frante. Merg in bucatarie si-mi aprind o tigare ca sa incerc sa-mi inec amarul in el si stand ganditor ca intotdeauna imi amintesc de cheia pe care o luase bruneta de la apartamentul meu si gasesc un bilet pe masa in care scria: ,,Hei iubire, am zis sa ies la o plimbare, dupa ma duc acasa pentru ca vreau sa ma odihnesc. Maine am foarte multa treaba si trebuie sa ma pregatesc. Ti-am lasat cheia sub presul din fata usii. PaPa! Te iubesc...Cu mare iubire TenTen,,Mda. Numai iubire nu e si daaa are foarte multa treaba maine. Ce sa zic! Ramai fara cuvinte, dar na...asta-i viata!

Apoi ies si-mi iau cheia de sub presul de la usa, dupa intru in casa si incerc sa adorm, dar nu prea pot. Ma ridic din pat si-mi iau capodul albastru apoi ies pe balconul spatios. Ma uit pe srazile largi pline de tineri care gusta viata de noapte, ma uit la terasele si cluburile inca deschise si pline pana la refuz, si mai arunc cate o privire parca pe furis si la srazile inguste care adapostesc golanii fara maniere. In ce lume traim!, dar asta-i adevarul. Nu ai ce sa faci. Trebuie sa accepti lumea asa cum este cu bune cu rele...Viata!

Dupa ce stau asa cam o ora intreaga ma duc in pat si pic intr-un somn profund. Din nefericire pentru mine acel somn magic a fost intrerupt de sunetul enervant al telefonului cand ,,sunt cautat,,. Raspund la telefon si spre surprinderea mea era chiar ,,iubi,,:
-Hey Sasuke! Ce faci ursulet?
-Bine. Dorm. Tu?
-Bine...esti ok? Mi se pari schimbat...
-Nu,nu. Ti se pare doar. Daca vrei hai pe la mine. Ce zici?
-Pai am programul liber, deci as putea veni.
-Bine. te astept.

Apoi inchid telefonul si-mi arunc telefonul pe un fotoliu, el plonjand pe parchetul tare. Putin ma interesa daca mai functiona. Singurul lucru la care visam era sa-i dau o lectie lui TenTen. Nimeni nu se joaca cu mine!

Incercand sa ma calmez aud soneria de la usa sunand. Ma duc si deschis si desigur prefacandu-ma ca sunt uimit o iau in brate si o sarut, apoi inchid usa si o iau inbrate pana in dormitor. Reactia mea o uimise foarte tare. Asta se vedea pe fata ei insa ma prefaceam ca nu observasem nimic. Si tot continuam s-o surprind pana cand ajunsesem s-o facem usor. Dupa aceasta aventura placuta pentru ea, dar cam sacaitoare pentru mine ea adoarme, iar eu nu mai stau pe gandusi si-mi iau blugii si un tricou alb cu un dragon negru pe spate apoi ies alergand pe usa, desigur inchizand-o de doua ori si luad orie cheie nelasand-o sa mai iasa afara. In fuga mea disperata dau peste fata de la club cu care statuse cu Naruto, toate cumparaturile ei cazand pe jos. Dupa ce ne dezmeticim amandoi o ajut sa-si duca cumparaturile in apartament care era la etajul urmator. Apoi imi multumeste cu un zambet calduros si ma invita la o cafea dupa amiza, iar eu o accept cu mare placere.

Dupa toata aceasta zarva ma duc la o terasa apropiata si-mi sunt cel mai bun prieten, adica pe Naruto:
-Hey fratioare ce faci?
-Bine. Uite eram la sala. Tu?
-Bine, cred. Sunt la o terasa de langa parcul in care obisnuiesc sa ma plimb. Ai putea sa vi la un suc?
-Acum? Adica chiar acum?
-Da, daca nu ai si altceva in program
-Pai nu cred. La ce terasa esti?
-Se numeste Saras”s Souns. O gasesti tu.
-Okey! Pa!

Dupa inchid si ma asez la o masa. Ma uit in jur si chiar nu stiu ce sa fac. De ce mi se intampla toate aceste lucruri numai mie? De ce mie?Offf...M-am cam saturat de toate aceste lucruri. Si cand cred ca nu se poate mai rau il vad pe....


P.S.: Sper sa va placa continuarea si va multumesc pentru felicitari si pentru incurajari! Crraciun fericit si un an plin de succese si realizari! kiss
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mier 26 Dec 2012, 10:28

Capitolul I-Oiubire falsa (Partea aIII-a)

Si cand cred ca nu se poate mai rau il vad pe Neji care vine foarte suparat. Eu imi intorc capul intr-o parte si ma fac ca nu am vazut nimic, insa ma surprinde foarte mult atitudinea cu care ma abordeaza. Eu ca de obicei nu accept insulte la adresa mea si ma ridic de la masa in timp ce incep sa urlu ca ars la el. Dupa toata aceasta tarasenie se isca o cearta parca nesfarsita. Vazand ca nu cedeaza las capul in jos si incep sa zambesc, apoi merg direct inainte incercand sa uit totul.

Venise la mine pentru faptul ca eu ii chinui ,,iubita,,. Vezi sa nu. E un (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) la fel ca si mine cum am fost la inceput. Oricum nu mai vreau sa am vreo legatura cu acea zdreanta ! Defapt cu nicio fata...pentru ca m-am saturat sa sufar pentru ele. Nu mai bine si-ar cumpara un catel pe care sa-l plimbe dupa ele?! Ca tot aia ar fi. Oricum si Neji va ajunge intr-un final la o concluzie si va vedea cine apara pe cine.

Avand capul in pamant nu vedeam pe nimeni in jur, si am dat peste o persoana care din fericire imi era cunoscuta. Era chiar Naruto si niciodata nu ma bucurasem mai mult ca-l vad. Atunci am mers la o alta terasa si am inceput sa ma destainui:
-Stii, cand stateam si te asteptam a venit Neji la mine foarte suparat. Stii ca iubita mea este TenTen, o cunosti doar!
-E iubita ta?! Ba e a mea ! Sau in fine...fosta iubita.
-In fine ! Aseara dupa ce ai plecat cu fata aceea am vazut-o intrand in club, dar am crezut ca se intalneste cu prietenele sau ceva de genul, pana cand o vad ca se tot da la Neji, iar lui ii placea. Nu-l condam...adica poate nu stia ca suntem impreuna, dar sunt foarte suparat pe ea asa ca ii dadui o lectie de dimineata si dupa o lasai incuiata in apartament insa se pare ca avu telefonul la ea si-l anunta, iar acum tipul e foc si para pe mine !
-In primul rand, nasoala situatie, iar in al doilea el nu are de unde sa stie. Doar ea este vinovata pentru cearta dintre voi. Sincer ar cam trebui sa-i explici cum stau lucrurile.

Dupa aceasta discutie dau afirmativ din cap si pic pe ganduri pana cand imi amintesc de fata cu care plecase Naruto si-l prind usor in subiect:
-Si...cine era domnisoara de aseara?
-Pai o cheama Hinata si este superba! Ma face sa ma simnt ca in al noualea cer sincer, dar nu pun suflet din prima pentru ca poate e o ,,minunatie,, ca altele.
-Aha. Pai sta in bloc cu mine si m-a invitat dupa amiaza la o cafea. Daca vrei pot sa-i urmaresc comportamentul, insa pare Ok din cate am vazut.

Apoi Naruto incepe sa zambeasca si ma anunta ca trebuie sa plece urgent la sala. Acesta pleaca repede insa eu raman la masa si-mi savurez usor sucul. Dupa ce-l termin merg sa-i fac o vizita musafirei mele din apartament. Atunci cand am ajuns fata statea in sufragerie la teleizor intinsa pe canapea. Vazandu-ma s-a ridicat si a inceput sa zambeasca, dorind sa ma imbratiseze, insa eu o resping si o imping la perete, ea ramanand foarte surprinsa de reactia mea, dupa incepand sa ma descarc de nervi:
-Ce ai Sasuke, puiule?
-Tu gandesti macar ce spui?! Puiule, Ursulet, Iubi...ce sa zic, cuvinte aruncare pe degeaba! Ti-ai racit gura si ti-ai stricat sentimente, daca mai ai asa ceva! Esti batjocura tuturor! Crezi ca le stii pe toate, bagi minciuni infoiate, crezi ca poti scapa basma curata, strici prietenii de-o viata, iti bagi nasul unde nu-ti fierbe oala, te gandesti numai cum sa pici tu bine, nu o sa ai in viata ta o familie, umblii prin cluburi si le sucesti mintile baietilor apoi te dai pe inocenta si faci numai dezastre ! Nu esti buna de nimic! Te urasc! Nu vreau sa mai aud de tine in viata mea, nu vreau sa te mai vad! Tu macar intelegi!

Bine...poate am fost putin cam exagerat si aspru, insa rezultatul a fost cel dorit. TentTen a inceput sa planga in HoHote neintelegand la ce ma refer. Dupa ce ma calmez incep sa-i explic cu mare calm ca nu sunt fraierul nimanui si ca m-am prins de smecheriile ei. Aceasta lasa capul in jos si tace suspinand cazandu-i cateva lacrimi pe parchetul rece. Dupa ce-i explic o rog cu frumosul sa iese afara din apartamentul meu si sa-si vada de viata ei. TenTen da afirmativ din cap, isi ia lucrurile si pleaca daramata. Eu insa ma simnteam mult mai liber si mai bine ca m-am descarcat. E viata ei pana la urma! Nu pot sa io controlez. Apoi imi aduc aminte de invitatia la Cafea.

Urc usor treptele pana la apartamenteul fetei si bat la usa. Aceasta ma intampina cu zambetul pe fata si ma cheama in casa ei. Apoi ma conduce pana in sufragerie si ma roaga sa astept pana se duce sa faca doua cafele. Eu ma asez pe o canapea foarte confortabila si astept. Stau si ma gandesc la toate lucrurile intamplate in ultimul timp pana cand fata apare si ma trezeste la realitate:
-Pai tu vi la mine la o cafea, dar habar n-ai cum ma cheama. Ma numesc Hinata, iar tu trebuie sa fi Sasuke.
-Ai nimerit ! De unde stii tu cum ma cheama?
-Pai mi-a zis Naruto. Sincera eu te-am chemat sa te intreb lucruri despre Naruto pentru ca a cam inceput sa-mi placa de el. Am vazut ca voi doi va intelegeti...deci...
-Sigur! Poti sa-mi pui orice intrebare!

Si cu zambetele pe buze am incepui sa-i raspund la intrebari. Chiar avea foarte multe nedumeriri, dar se vedea ca tine la el. Si inainte sa plec de la ea, suna cineva la usa. Hinata ii deschide usa. In fata noastra apare o talie de fata foarte frumoasa. Era putin mai scunda de cat Hinata si avea pielea foarte alba. Parul ei roz bombom i se asorteaza cu ochii verzi ca smaraldul. Era intradevar foarte frumoasa, insa nu mai pun suflet pentru nicio fata.

Le salut frumos apoi....
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mier 26 Dec 2012, 18:17

Hi baby!
In primul rand vreau sa iti spun sa nu mai postezi asa, ca sa nu faci offtopic ;)
Marog, asta alta poveste, dar in legatura cu capitolele:
Imi place ca insfarsit Sasuke si-a dat seama cine este TenTen.
Nu il merita >.>
Si frumoasa de Sakura si-a facut aparitia >.<
Oare cum il va 'seduce' pe Sasuke? Sau invers?
Imi pare bine ca Hinata este interesata de Naruto, ci nu de Sasuke.
Deci sunt tare curioasa ce se va intampla intre Sasuke si Sakura.
A, mersi de anunt si am vazut ca in capitole ai cam mult dialog.
Am vazut ca ai incercat sa faci o vorbire indirecta, dar mai incearca ori evita o eventuala conversatie.
Cam atat! Spor la scris baby!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mier 26 Dec 2012, 19:22

Buna ! Imi place mult ficul tau ! Imi pare rau de sasuke ! Ce fu*ă e tenten ! Sasuke o sa se indrafosteasca de sakura ? Anunta-ma te rog cand pui nextul !
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Joi 27 Dec 2012, 00:06

Oh,pe bune angry ,ne lasi in suspans waiting ?Esti o rea down ,dar daca vrei sa nu ma supar pe tine.....adu repejor nextu dap ! ,daca nu o faci ma voi supara extrem de rau pe tine hmm...?! ,deci tu alegi :| .
Te kiss si te a hug si te mai si hi!
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Invata sa iubesti (+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Joi 27 Dec 2012, 13:51

Buna!
Te rog sa depui o cerere de adaugare a ficului in index.
Aici---> https://sasu.forumgratuit.ro/t7928-cereri-de-adaugare-a-ficurilor-in-index

Spor la scris si imaginatie!
Te pupa Deya kiss.
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Joi 27 Dec 2012, 19:36

Capitolul II - Un vis

Le salut frumos apoi plec in treaba mea. Nu stiu de ce ma doare foarte tare capul, dar poate este de nervii pe care i-am avut in ultimul timp, oricum sper sa scap repede de aceasta suferinta.

Simntindu-ma foarte ametit am plecat la mine in apartament si m-am dus in scumpul meu dormitor, unde am tras un pui de somn bine meritat. Am adormit repede si am intrat in lumea viselor si mai repede. Nu dupa mult timp am inceput sa visez ceva straniu, care cu timpul se transforma in ceva foarte special. Se facea ca eram intr-o camera unde intunericul domina mare parte din ea, iar o lumanare palpaia intr-un colt al mesei care nu era acoperita cu o carpa sfasiata pe care era un pachet de tigari. Eu ma apropii repede si ma asez pe un scaun simplu si cam incorfontabil, apoi imi aprind o tigare tragand in mine acel fum inecacios. Desi nu eram intr-un loc foarte primitor simnteam mintea cum mi se elibera de tot ce era mai rau. Ma simnteam asa de bine si chiar nu mai vroiam sa plec de acolo. Dupa aproximativ 15 minute, pe peretele negru care avea pete de sange inca proaspat aparte o usa imaculat de alba care ma atragea intr-un fel foarte inspaimantator. Ma apropii cu mare atentie de ea si pun mana pe cleanta care era rece ca inima mea dupa toate cele intamplate. O deschid parca in reluare apoi intru fiind orbit de o lumina puternica. Deodata ma trezesc intr-o camera alba, mijlocul ei fiind ocupat de un pat foarte atragator. Ma asez pe el si observ ca usa misterioasa disparuse, insa patul era asa de moale si catifelat incat nici nu ma mai interesa unde era usa. Simnteam ca toate frustarile de pe umeri mi se ridicau si se risipeu foarte repede. Simnteam toata energia pozitiva pe care mi-o dadea acel loc pana cand vad o usa larga din geam. O deschid nerabdator si ajung intr-o gradinuta frumoasa. Iarba verde se intaindea cat vedeai cu ochii, iar copacii inalti iti incantau ochii. Printre acestia se vedeau cativa ciresi batrani care inca mai aveau flori. Atunci acea adiere din parc care purta pe brate petale roze de cires ma cuprindea si parca ma impingea spre un anumit loc. Eu ma las purtat de aceasta pana intr-un loc mai retras. Acolo erau trandafiri rosii, galbeni si alb insa cei mai multi erau roz. In mijlocul lor se aflau 2 copii.: un baiat si o fata. Baiatul avea ochii negri ca cerul neinstelat noaptea si parul negru cu o tenta de albastru inchis, iar fata avea parul roz si ochii verzi ca smaraldul. Amandoi se jucau impreuna si zambeau foarte mult de te faceau si pe tine sa te iei dupa ei. Dupa ce ma mai dezmeticesc imi amintesc gradina, copacii, iarba, pasarile care cantau dulce si fata. Era chiar rozalia cu care ma intalnisem azi...parca o chema...hmmm..A da ! Sakura!

Dupa nu apuc sa mai continui visul deoarece ma trezesc brusc. Inima imi batea foarte tare, dar nu stiam de ce. Putea sa fie datorita acelei camere sinistre, sau de la prea multa liniste sau chiar din cauza revederii acelei amintiri ciudate. Eu totusi incerc sa uit totul insa nu prea e cu putinta. Ma simnteam foarte ciudat. Aveam o stare pe care nu o mai avusesem niciodata si chiar imi placea. Ma facea sa zambesc cu toate ca eram foarte confuz.

Atunci cand ma intind la loc si incerc sa ma calmez am sansa de a fi deranjez de vesnicul meu telefon pe care imi vine sa-l trantesc de toti peretii uneori. Era Naruto, asa ca-i raspund foarte calm fara ai da de banuiala de acel sentiment subit. Acesta dorea sa ne intalnim intr-o ora, iar eu neavand ce sa fac am acceptat. Urma sa ne intalnim in fata scarii sale si sa plecam la un club de noapte.

M-am uitat la ceas si era 10 noaptea. Deci asta insemna ca pe la un 11 trebuia sa fiu la el. Ma ridic din pat si ma duc sa-mi fac un dus rapid. Dupa imi iau blugii 3 sferturi preferati cu un maieu negru mulat lasandu-mi pectoralii sa iasa in evidenta, imi pun o palarie alba foarte tare, imi iau tenisi negri cu alb si ies repede, desigur luandu-mi telefonul si tigarile plus cheile de la masina.

Dupa toate pregatirile cobor jos si ma duc la masina mea neagra cu un dragon alb pe capota si ma indrept spre locuinta lui Naruto. Dupa ce ajuns in fata scarii cobor din masina si ma rezem de aceasta in timp ce-l astept pe blondin. Spre surprinderea mea iesea din bloc cu Hinata. El era imbracat intr-o pereche de blugi tot 3 sferturi cu un tricou galben cu un vultur negru pe fata. Fata era imbracata intr-o pereche de pantaloni scurti mov cu o bluza fara pretele alba si cu parul legat intr-o coada.

Ne-am salutat si am plecat insa inainte de a ajunge la club....
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Joi 27 Dec 2012, 20:19

Hi baby!
Ma crezi ca m-am gandit si eu la asta?
De fiecare data cand gasesc un fic interesant,cum ar fi al tau, imi imaginez dinainte ce se va intampla.
Sasuke si Sakura se vor intalni in club? Se va petrece ceva intre ei?
Cum se poate mai frumos? >.<
Am presupus eu ceva acolo.
Se pare ca ai vrut dinainte ca Sasuke sa o cunoasca pe Sakura.
Intr-un vis? Poate este copilaria lor?
Zic si eu : ''Deci foarte tare!''.
Hai cu urmatorul capitol repejor si nu uita de mult ravnita actiune ;)
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Joi 27 Dec 2012, 21:50

Capitolul III - M-am indragostit! (Partea I)

Ne-am salutat si am plecat insa inainte de a ajunge la club am inteles ca trebuia sa mai facem o oprire undeva. Nu am cerut prea multe informatii si am plecat la adresa care mi-o spusesera dragii mei prieteni. Dupa ce am ajuns Hinata s-a dat jos din masina si a intrat intr-o scara aproape de locul unde parcasem masina.Atunci cand l-am intrebat pe Naruto ce are de gand, acesta a ridicat din umeri nedumerit si a asteptat cu mine cateva minute bune. Intr-un final a ajuns si iubita blondinului insa nu era singura. Era urmata de aceeasi fata care venise la ea acasa dupa ce am plecat eu. Era aceasi rozalie cu ochii verzi !

Inima incepe sa-mi bata mai alert, iar acel sentiment din apartament imi invadeaza din nou tot corpul. Hinata a urcat in spate alaturi de Naruto, iar rozalia a urcat in fata langa mine dupa ce am facut prezentarile de rigoare. Aceasta era imbracata intr-o fusta de blugi scurta, dar cu bun simnt, o bluza cu umerii goi roza pe care era ceva scris cu negru si o pereche de tenisi negri. Era absolut splendita si nu-mi puteam lua ochii de la ea.

Dupa ce ma trezesc din vesnicul meu vis aprind motorul si plecam spre club. Pana la destinatie o tineam numai in ras. Mereu trebuia ca cineva sa spuna ceva, dupa toti incepeam sa comentam si sa radem. A fost chiar o seara foarte frumoasa, dar a devenit si mai si cand am ajus la Club.

Ne-am dat jos din masina si am plecat. Naruto a luat-o inainte cu Hinata tinandu-se de mana, iar eu am ramas cu Sakura in spate discutand niste subiecte complet nesemnificative, dar fata reusea sa le dea o stare foarte imporanta. Era magica ! Imi sucea absolut toate mintile si ma facea sa ma simnt super, insa incercam sa evit acest lucru. Imi place ca nu se dadea la mine si incepea cu fite de diva doar ca vedea ca vorbesc cu ea. Din potriva, era destul de retrasa ceea ce ma surprindea. Nu mai intalnisem niciodata o fata ca ea, exceptand-o pe Hinata insa aceasta putea sa-mi fie mai bine o sora...si cred ca sentimentul este reciproc.

Naruto a plecat cu iubita lui la dans insa Sakura a preferat sa ramana pe canapea si sa nu ramana singura am ales sa raman cu ea. In cepeam sa vorbim mereu subiecte diferite si ajungeam sa glumim pe o anumita tema complet diferita. Si eu care ziceam ca n-o sa ma mai indragostesc ! Chiar ma gandeam...Oare o iubeam? Era cam greu de raspuns la aceasta intrebare pe moment, insa raspunsul tanjea foarte mult spre DA!.

Si tot vorbind am observat ca se facuse ora 1 iar noi nu mai plecasem. Fetele s-au cam plictisit dupa atata timp asa ca am decis sa iesim la o plimbare nocturna in vechiul parc care purta atatea amintiri frumoase, dureroase si frustrante capatate dealungul timpului. Naruto se tinea de mana cu Hinata si chiar formau un cuplu frumos. Se potriveau perfect, dar parerea mea este ca erau cam prea rusinosi. Dar asta-i viata! Plina de personalitati diferite. Sakura mergea langa mine si se pierdea adesea in cerul instelat. Dupa un sfert de ora inghit in sec si-mi fac curaj. O intreb daca vrea sa ma tina de cot si spre surprinderea mea REFUZA ! Dupa aceasta faza chiar ma doare inima. Dupa ce vede ca las capul in jos intrstat zambeste si mi-l ridica explicandu-mi ca are deja un iubit pe nume Kiba. Eu raman foarte surprins intr-un mod foarte trist si ii raspund cu un zambet pe fata foarte chinuit ca ma asteptam la cat de frumoasa era. Aceasta imi zambeste frumos, apoi ne anunta ca trebuie sa plece acasa. Eu ma ofer s-o conduc, insa razalia refuza neincetat si-mi spune ca va fi totul ok.

Dupa ce ea pleaca anunt cei doi porubei ca ar cam trebui si eu sa plec, iar acestia ma saluta si pleaca mai departe tinandu-se in brate. Eu bine inteles ca nu puteam sa merg acasa si sa dorm linistit pana nu stiam ca Sakura este bine asa ca am urmarit-o. Nu am fost surprins cand am vazut ca era urmarita, insa cine era acel tip? Ea observa pasii in plus fata de ai ei si incepe sa fuga. Persoana respectiva nu se lasa mai prejos si se ia dupa ea, insa eu ii sar in ajutor, fara ca ea sa realizeze. Prind acea persoana si observ ca este un baiat. Acesta incearca sa ma puna la pamant insa nu are prea mari nanse. Dupa ce il imobolizez il iau la intrebari. Acesta refuza sa-mi raspunda, insa mi-a marturisit doar ca era iubitul ei Kiba si nnu e treaba mea de ce o urmarea.

Dupa ce vad ca el chiar nu are de gand sa-mi spuna ceva ii dau drumul si ma duc sa vad daca Sakura ajunsese acasa cu bine. Am foarte fericit cand am vazut-o ca inchidea usa de la balcon. Eu dupa am plecat la masina si am luat drumul casei mele. Eram destul de obosit, avand in vedere acea seara frumoasa si in acelasi timp trista. Oricum trebuie sa aflu ce este cu acel baiat! Ceva nu e inregula cu el si asta stiu sigur.

Cert este ca m-am indragostit !...
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Joi 27 Dec 2012, 22:08

Heii ce picanterii ai introdus aici!!
Deci eram asa de bucuroasa cand s-au intalnit, si ea are prieten?
Pana la urma si Sasuke avea, dar si ea?
Cand isi vor da seama ca sunt suflete pereche?
Dar m-ai facut tare curioasa, ce mai este si cu Kiba.
Nu cred ca este o dragoste adevarata intre ei.
Titlul tau are si portiune '+16'.
Cand vor incepe oare acele momente *.*
De ce aduci asa repede capitole?
Nu crezi ca ar trebui sa ma astepti ca sa se mai adune fani?
Oricum, faci cum vrei ;)
Succes la scris!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Joi 27 Dec 2012, 22:35

thank you Hey ! Ms. ca m-ai anuntat , mi-a placut foarte mult ! Imi pare rau ca Sakura are iubit , pe Kiba ! De acesta o urmarea ? Sper sa existe sasusaku cat mai repede ! Anuta-ma cand pui nextul !



Ultima editare efectuata de catre crisalex in Dum 10 Feb 2013, 18:32, editata de 1 ori
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Vin 28 Dec 2012, 17:41

Mmmmmm..........incep sa se indragosteasca....palpitant.... ;;)
Ps.Mersi ca m-ai anuntat!
Te kiss si te a hug si te mai si hi!
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Sam 29 Dec 2012, 20:07

Capitolul III - M-am indragostit ! (Partea a IIa)

Cert este ca m-am indragostit !

Am plecat acasa conducand incet si calm. Deodata o vad pe TenTen pe o parte a strazii. Se pare ca ma vazuse si-si scotea telefonul. Nu am ramas surprins cand am vazut ca ma suna pe mine. Eu ii raspund calm tragand pe dreapta. Aceasta incepe sa-mi povesteasca mie povesti nemuritoare crezand ca o s-o ier. Ei bine...vise ! Era de domeniul trecutului si defapt ce crede? Ca o s-o iert dupa ce m-a inselat si dupa ce m-am certat cu cel mai bun prieten tot din cauza ei...cred ca are o durere de cap sau ceva de genu de crede asta !

Dupa ce incerc s-o ascult cateva minute ii inchid telefonul in nas foarte suparat, apoi imi continui drumul. Sper sa ma lase odata in pace. Oricum toate acele ganduri cu ea imi sunt intrerupte de parcarea unde trebuia sa-mi las masina. Dupa ce cobor ma indrept usor spre scara. In jurul meu intunericul noptii domneste dandu-ti o stare de teama foarte aprofundata. Oricum starea mea sufleteasca nu este prea buna asa ca incerc sa ingnor orice misca in jurul meu reusind, in afar de prezenta unei persoane care separe ca ma urmarea. Incerc sa n-o bag in seama, dar chiar m-as intoarce sa-i zic vre-o doua sau trei vorbe. Totusi imi continui drumul pana ajung in apartamentul meu spatios si cald. Ma duc si dau drumul la muzica in sufragerie, apoi plec in baie sa-mi fac un dus. Dupa ce-mi dau hainele jos intru sub jetul cald de apa care parca imi mangaie tot corpul. Simnteam ca tot stresul dispare evaporat in aer. Ma simnteam foarte bine pana cand soneria de la usa imi incheie momentul.

Incerc sa ignor acea persoana care era in spatele usii deoarece nu am chef de vizite surpriza asa ca imi iau capodul albastru pe mine si ma usuc la par. Dupa toata aceasta invarteaza prin camera observ ca acea persoana cedase si nu mai suna. Eu merg la bucatarie si-mi aprind o tigare. Era 2 si jumatate, iar eu eram fara somn. Ce puteam face la ora asta singur, cu un dormitor mare si un pat dublu, dar fara partenera. Atunci aud din nou soneria de la usa si parca suna mai tare ca niciodata. Frustrat merg si deschid in capod cum eram si spre surprinderea mea vad o fata. Era inalta, pielea ei era ca varul de alba, iar parul sau blod era prind in doua codite scurte. Trebue sa recunosc ca avea niste forme foarte voluptoase si ma tenta la multe. Era imbracata intr-o rochie fara bretele neagra exagerat de scurta, dar chiar ii venea bine, asortata cu o pereche de pantofi negri.

Dupa ce ma mai dezmeticesc ridic capul si zambesc pervers in timp ce fata se apropie de mine si-mi strange partea de sus a capodului si ma intreaba foarte senzual:
-Tu esti Sasuke Uciha?
-In persoana ! Cu cine am onoarea?
- Temari...si atat deocamndata...Daca esti singur si nu ai alta treaba, as vrea sa ne cunoastem mai bine. Avem multe de discutat.

In acel moment intra de buna voie in apartament si ma roaga sa inchid usa cu cheia pentru a nu fi deranjati. Eu ii fac pe plac apoi o urmez in timp ce ea ma trage de jnurul de la capod pana in dormitor. Apoi ma impinge in pat si se pune pe pieptul meu. Ma mangaia pe abdomen desfacand usor capodul, apoi ma prindea de maini pana cand a prins o pozitie buna si mi-a pus catuse astfel incat nu puteam sa-mi folosesc mainile. Eram suprins, dar asta intr-un mod placut. Reusea sa ma excite la maxim, dar incercam sa nu se vada acest lucru.

Uneori paream plictisit si o lasam sa vad ce idei noi mai are. In timp ce eram pe jumatate dezbracat de capod, o rog sa-mi mai ofere si un altfel de spectacol. Nu numai partea in care o facem pana ne plictisim unul de altul. Atunci se da jos de pe mine tacand din gura si scoate din partea de sus a rochiei un CD pe care l-a pus intr-un casetofon. Apoi a inceput sa sune o muzica pe care Temari se unduia usor. Incepea sa-si ridice usor in sus rochia lasandu-si bichinii la vedere, apoi isor a ramas numai in ei. Din greseala am lasat sa se vada interesul meu fata de ea, eu incercand sa repar aceasta mica greseala. Insa fata vazuse imediat si se pusese peste mine. Incepea sa-mi dea jos si cealalta parte a capodului eu ramanand gol pusca. Dupa imi da jos catusele si se aseaza obosita pe pat asteptand urmatoarea miscare ca venind de la mine. Eu ii fac jocul si ii dau chilotii jos, apoi incepem sa ne jucam dea motanul si pisica scotand diverse sunete, poate uneori exagerat de tare, insa putin ne pasa de vecinii din jur, apoi cam dupa vre-o doua-trei ore ne-am culcat.

Cand ma trezesc primul lucru pe care il fac este sa ma uit la ceas si observ ca este 12 ziua. Oricum dupa momentele de aseara puteam sa mai dorm putin ca doar nu trebuia sa plec nicaieri. Blondina inca dormea langa mine si parea atat de firava incat si cea mai mica adiere a vantului o putea distruge. Am lasat-o sa doarma in continuare pana cand m-am dus la bucatarie si am facut doua cafele si am decis sa-mi aprind desigur, o tigara. Dupa ce m-am imbracat m-am asezat pe un scaun si am asteptat sa se trezeasca. Nu a durat mult si am vazut-o intrand in bucatarie imbracata in halatul meu albastru si pot sa zic ca-i statea binisor in el. Atunci ma ridic la ea si-o iau in brate in timp ce o sarut. Dupa ce ne asezam amandoi la masa ea deschide un subiec de vorba:
- Si deseara vrei sa ne mai intalnim?
-Eu as vrea...ador compania ta si aseara ai fost o fata foarte rea. Imi place !
- Pai...bine atunci...Vre sa vii de data asta si pe teritoriul meu, acasa?
-Sunt intantat de idee !
-Bun. Ne vom intalni daca vrei deseara pe la 12 in fata blocului tau. Voi conduce eu si am o surprinza pentru tine, deci sa urci in spate. A si...tata e bogat, deci vin cu limuzina !

Dupa dau aprobator din cap si o intreb cand o sa plece. Apoi imi zambeste dulce si spune ca vroia deja sa se pregateasca si spunand asta si-a luat hainele si a plecat mai repede decat a venit, eu vazandu-mi de viata in continuare ,pana cand primesc un telefon de la Naruto care era foarte speriat, nervos si frustrat. Imi zisese ca ne vom intalni in parcul vechi.

Acolo....

P.S: sper sa va placa continuarea ! Pupici tuturor ! kiss

Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Sam 29 Dec 2012, 20:33

hei am trecut si eu pe aici si mi se pare super ficu-ul tau in love
VReau next-ul si daca nu te superi sa ma anunti si pe mine puppy eyes
Bafta la scris si Te-am kiss !!!
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Sam 29 Dec 2012, 20:48

Hi baby!
M-ai ascultat, deci te iubesc *.*
Am citit cu atentie fiecare rand scris de tine.
Pana cand am ajuns la aceea parte...spectaculoasa.
M-ai avertizat prin anunt ca nu se va intampla nimic intre Sasuke si Sakura.
Dar e mult mai buna Temari decat TenTen.
A fost buna descrierea acelor momente, si a fost bine ca nu ai intrecut masura.
Nici nu trebuie, deci a fost super ok.
Sunt totusi curioasa ce are Naruto?
Nu era parca el baiatul ingeras alaturi de iubita sa?
Oare s-a inatmplat ceva cu Sakura? *.*
Hehe, presupun si eu.
Mersi de anunt baby! Spor mare la scris si la super idei!
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Lun 31 Dec 2012, 18:36

Capitolul IV - O lume noua (Partea I)

Acolo, Naruto venea intr-o fuga la mine foarte suparat si ma ia din zbor parca neapucand sa-i zic nici buna.
-Ce ai mai Naruto? De mult nu te-am mai vazut atat de nervos...adica pe bune !!!
- Nu am timp acum. Hai la mine in masina si-ti spun tot !
Apoi l-am urmat pana la masina sa alba de teren care avea desenat un craniu rosu pe capota. Ne-am urcat repede in ea, dupa am plecat. Nu a durat mult si am aflat de ce se afla blondinul in aceasta stare foarte nasoala. Sakura disparuse subit ! Am ramas absolut surprins. Chiar nu stiam ce sa spun si aveam din nou acel sentiment, insa amestecat cu o frustrare ciudata. Ramasesem blocat ! Nu mai puteam sa zic sau sa fac ceva, insa nu intelegeam de ce mi se intampla toate astea plus ca nu eram oficial cu ea, adica nici de cot nu m-a tinut. Ma ambalez prea tare, unde nu este cazul.

Eu stand ingandurat nu am reusit sa observ cum trecuse timpul, iar Naruto ma trezise punand o frana zdravana. L-am cautat ce cautam acolo, iar dupa ce m-am mai calmat mi-a explicat ca trebuia s-o luam pe Hinata de la locuinta Sakurei. Fata era absolut inlemita ! Nu avea nicio reactie in afara de momentul in care sarise in bratele prietenului meu incepand sa planga mai rau ca inainte. Acolo mai era un echipaj de politisti care analizau situatia. Cand am intrat in sufragerie, acestia ne-au prezentat un bilet pe care scria:,, Dragul meu Sasuke, daca tu nu poti fi al meu, atunci iti iau orice speranta de a iubi. Se pare ca Sakura era cam in aceasi situatie ca tine cu Kiba, insa i-a fost frica sa recunoasca. Stii ea te saluta si isi cere scuze, insa deseara nu va putea sa vina cu voi la club, insa daca vreti s-o mai vedeti vreodata, trebuie sa-mi aduceti 3000 de dolari si repede ! Vei afla tu locul si ora.,,

Am ramas surprins de rautatea acelei fete. Chiar nu dorea sa accepte adevarul ! Oricum eu nu am atatia bani, deci nu ma duc eu sa-i dau, plus ca asta seara am o intalnire traznet, deci nu am chef de alte probleme. Poate ca asta e soarta, nu ne este dat sa fim impreuna si bine ca nu am pus suflet din prima ca prostul. Mi-am facut sperante in care am crezut degeaba !

Dupa plec val vartej din camera si ies afara trantind usa foarte tare. Aveam niste nervi ingrizitor de mari si chiar nu aveam chef de asta. Eu incep sa merg agale pe drum. Era 3 dupa-amiaza, iar eu aveam intalnire abea la 12 noaptea. Ce puteam sa fac pana atunci pentru a-mi putea duce gandul in alta parte?! Nu-mi venea nicio idee si pe deasupra se pusese si o ploaie linistita, dar foarte rece ca inima mea. Eu mergeam, mergeam, mergeam si-mi continuam drumul ud leoarca.Nu ma grabeam absolut deloc pentru ca nu aveam de ce. Daca ma imbolnaveam cu atat mai bine ! Nu aveam chef sa intru in casa, asa ca raman in scara rece si pustie. Imi aprind o tigare si ma asez pe a 3-a scara. Las fumul inecator sa se imprastie in jurul meu atunci cand il dau afara din plamani. Simnteam sa pentru o clipa grijile gasesc alta persoana care sa le poarte, iar eu raman linistit. Aveam nevoie de asa ceva si chiar ma ajuta.

Stateam si schitam un zambet foarte chinuit uitandu-ma la telefon. Era deja 5 ! Trebuia sa ma pregatesc pentru distractia de deseara, plus ca poate pe la un 11 ma duc pe la clubul ala nou. Asa ca urc sus in apartament si ma arunc ud cum eram pe pat. Dupa imi iau niste haine mai rumoase si ma duc sa-mi fac un dus. Eram atat de relaxat ! Pentru prima data dupa foate mult timp simnteam ca iubesc viata ! Acum realizez ce poate i mai frumos decat: un apartament dor al tau; o fata cu forme, frumoasa si cu parinti instariti; libertate pe care multi n-o au. Nimic nu-mi mai lipsea !

Aceasta concluzie mi-a fost spulberata de incheierea dusului. Nu ma mai puteam gandi la nimic. Absolut nimic ! Mi-am luat capodul albastru si am mers in bucatarie sa-mi fac o cafea pe care am savurat-o incet fara sa ma grabesc. Dupa mi-am luat hainele pe care le uitasem in baie si m-am imbracat repede in ele. Eram intr-un tricou alb cu un jaguar negru pe el si intr-o pereche de blugi trei sferturi taiati. Mi-am luat doar pachetul de tigari lasandu-mi telefonul aruncat pe pat, apoi plec observand ca se facuse deja 11.

Ma plimbam agale pe strazile pustii si intunecate. Simnteam un fior foarte neplacut, insa incercam sa-l evit cat se poate de mult. Mergeam inainte stand cu capul aplecat, uitandu-ma in pamant. Cand ajung in fata intrarii la club imi platesc intrarea si ma duc pe un scaun de la bar. Cer o bautura tare, apoi intru pe ganduri pana cand....
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Lun 31 Dec 2012, 19:23

Hi baby!
Ne-ai facut o adevarata surpriza de revelion.
Un capitol nou-nout!
Ma bucur de surpriza ta!
Asa, revenind la subiect.
Sakura a disptarut, pe bune?
Ce gelozie poate exista pe aici.. >.>
Si oare ce va mai face Sasuke cu Temari?
Sau poate va interveni ceva pana la urma?..
Mersi de anunt si hai cu urmatorul capitol ;)

Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Lun 31 Dec 2012, 19:36

Salut!
A fost foarte tare capitolul si incet,incet iti dai drumul.
O urasc pe TenTen.Cum a putut face asa ceva?.
In fine ,sa ma anunti cand pui nextul.
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Lun 31 Dec 2012, 21:41

Capitolul VI- O lume noua (Partea a II-a)

Cer o bautura tare apoi pic pe ganduri pana cand sunt intrerupt de o voce foarte familiala. Eu incerc sa n-o bag in seama, dar nu prea reusesc. Din instinct imi intorc capul si il vad pe vechiul meu prieten Neji care imi zambea ca alta data. Eu raman oarecum surprins, dar incerc sa ascund asta schitand si eu un zambet nu oarte reusit. Dupa incepem sa mai intram in vorba, si cu una cu alta ajungem la ,,deosebita,, si ,,spectaculoasa,, TenTen. El se scuza de mii de ori in fata mea incercand sa-mi explice cum sta situatia dintre el si fata. Eu las capul in jos si incep sa zambesc facand o moaca in stil,,Ti-am spus euuuuu!,,. Intr-un final obosesc sa-l tot ascult si il asigur ca totul este bine si ca l-am iertat. Apoi plec repede vazand ca este 12 fara un sfert.
Iata-ma din nou pe drumul intunecos indreptandu-ma de data asta catre blocul meu unde o voi astepta pe Temari. Ma intreb ce surpriza o avea tocmai pentru mine, dar totusi este si ceva ciudat. Oare cum a stiut asa de bine cum sa ajunga in dormitorul meu? Si, defapt de unde stia cine sunt din prima. Oricum ea, daca se documenteaza asa inaintea fiecarui baiat pe care il incearca, este destul de precauta...sper!
Toate gandurile imi sunt oprite de un clacson. Cand imi ridic privirea din pamant tresar vazand limuzina chiar in fata mea. Aceasta era neagra avand pe ea fluturi albi. Era chiar frumoasa si eram foarte curios sa descopar interiorul acesteia. Usa se deschide, dinauntru iesind o lumina usoara, care abea se vedea. Imi iau inima in dinti si intru. Banheta era cand scurta, dar larga. Pe margini se aflau 3 pahare delicate langa caree zacea o sticla de sampanie de cea mai buna calitate, inca nedesfacuta.
In fata mea parca aparuse un adevarat paradis care imi incanta fiecare privire, insa lipsea ceva. Acel ceva era macar o singura fata. Nu era nici macar una ! pana cand aud o usa din fata inchizandu-se, iar apoi una din usile din spate se deschidea usor langa mine aparand o talie apetisanta. Era scumpa mea Temari imbracata intr-o pereche de blugi foarte scurti cu un sutien negru peste care avea aruncata o veste de blugi deschisa si cu o pereche de pantofi negri cu model alb cu platforma. Arata chiar minunat !
Insa nu aveam destul timp sa ma holbez cu ea, pentru ca m-am trezit intins pe bancheta si cu fata peste mine care se unduia frumos pe mine. Era minunat ! Reusa sa ma faca sa ma simnt super. Eu, de data asta, doream sa-i arat macar putin din ce pot asa ca ma pun peste ea si incep s-o sarut de la gat in jos dezbracand-o usor ea ramanand numai in chilotii si sutienul de aceeasi culoare, adica alb. Era o partenera pe masura !
Dupa o ora eu eram in boxeri, iar Temari era tot in bichini si sutien. Ne uitam unul la altul si credeam ca poate in acea seara, se putea lega ceva mai mult intre noi. Nu numai partide bune cu care sa ne ptrecem timpul pentru ca ne plictisim, insa nu prea aveam sansa asta pentru ca dupa acea ora limuzina se opreste subit, iar o usa se deschide aparand o alta silueta feminina!Era o alta fata.Aceasta era blonda cu parul lung legat intr-o coada si era imbracata intr-o fusta scurta rosie doar cu un sutien rosu in sus si am inceput niste conversatii toti 3, desigur, deloc cuminti:
- Hei porumbeilor ! As putea sa ma alatur voua?
-Nu !spune Temari aproape urland.
-Dragelor, sunt destul pentru amandoua ! Nu va certati si hai sa facem cumva sa ne intelegem. Deacum tu Temari stai pe bancheta, iar tu domnisoar-o langa sampanie.
- Bine si ca sa stii ma cheama Ino.
Aceasta se apropie usor de mine sa ma trage catre ea. Eu ii fac jocul si ii dau jos fusta. Era mai bine decat cu una. Adica ma plictisea prima, apoi ma duceam la a doua si tot asa pana ma plictiseam de amandoua si poate mai venea o a treia. Desacuram apoi sampania si incepuram sa petrecem in cinstea acestei seri de neuitat. Si fetele scoteau cate o sticla una dupa alta, insa eu ametit de la un timp nu am observat ca ele nu mai luau guri de bautura. Eram deja cam amortit si intr-o clipa nu am mai putut nici ochii sa mi tin deschisi.
Dupa toata aceasta zapaceala ma trezesc intr-o camera intunecata. Eram imbracat in hainele mele legat de maini si de picioare stand pe un scaun. In acea incapere era o umiditate oarte mare. Desi incercam sa ma gandesc la chipul gingas al Sakurei si la cat de prost am fost, nu reuseam datorita teamai pe care recunosc ca o aveam in corp.
Cand reusesc sa ma mai calmez usa se deschide si....


P.S.: am zis ca de revelios sa va fac o mica surpriza si sa mai postez inca o parte a ficului meu. Sper sa va placa si aceasta parte. Un an nou Foarte Fericit ! kiss
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Lun 31 Dec 2012, 23:51

Deci in acest moment mai sunt 10 minute si intram in anu' nou!
In primul rand LA MULTI ANI!!!!
Chiar a fost o idee buna sa postezi acum un nou capitol.
Parca m-am dumerit mai bine ce se intampla.
M-a uimit faptul ca Sasuke inca se mai gandeste la Sakura....
Si cand oare va aparea ceva intre ei?
Temari si Ino mi se par niste fete foarte usuratice, niste para*****.
Sunt sigura ca Sakura e altfel, nu?
Oricum inca o data La multi ani si felicitari pentru acest capitol.
Chiar a meritat ;)
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mar 01 Ian 2013, 08:13

heiiiiiii la multi nai in love !!!
ficu-l mi s-a parut superb adica next-ul
si multumim pentru surpriza puppy eyes
Si sper ca o sa adcu uramatorul capitol cat de curand puppy eyes !
Sus In jos
Blair88
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : aici acolo unde ma vezi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desenatul cand am chef cantatul toata ziua dansul si ficurile
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan intre fericire si tristete

Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19Mar 01 Ian 2013, 09:30

este superb i love you

Intervenit de Deya: Te rog sa nu te mai vad cu astfel de comentarii :-w. Trebuie sa contina minim 10 cuvinte, daca nu este asa...se numeste SPAM! Este prima avertizare. Ai grija data viitoare :).
Sus In jos
Continut sponsorizat




Invata sa iubesti (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) I_icon19

Sus In jos
 

Invata sa iubesti (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-