Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Invata sa iubesti (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Ian 2013, 10:52

Capitolul VI - O lume noua (Partea a III-a)

Cand reusesc sa ma mai calmez usa se deschide usor. Eu raman inlemnit si foarte speriat cu o durere de cap ingrozitor de mare. Ma simnteam prost si in acelasi timp (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) pentru toate acele nopti pierdute cu fete de toata speta, datorita supararilor mele. Dar nu am ce sa mai fac pentru ca nu pot da timpul inapoi din pacate, insa voi face eu cumva sa ma revansez fata de Sakura, plus ca este bine faptul ca ea nu stie nimic din toate acestea.
Revenim la usa. Pe aceasta intra inegalabilul Kiba care o tinea strans pe Sakura aceasta fiind legata de maini si cu o esarfa la ochi. Daca nu eram legat ma duceam si ii dadeam o muma de bataie de ma tinea minte si in lumea de dincolo ! Incerc sa-mi tin in frau supararea si il intreb sarcastic:
-Mi-ai adus vre-un desert...ceva?
-Era sa-ti zic eu ce ti-am adus, dar lasa ! Si ai grija cum incepi cu comentariile pentru ca daca ma superi, rozalia o incurca !
-Okey ! Nu te ambala asa mosule. Apropo ce ai de gand cu noi?
-Cu voi?! Absolut nimic ! Eu imi vreau doar banii!
Atunci las capul in jos si incep sa injur momentul in care imi lasasem telefonul in apartament. Nu puteam sa cred ca el isi bate joc de mine, insa ce sa fac...soarta ! Dupa ce isi etaleaza bine toate talentele ,,de om,, o liniste apasatoare se asterne din nou peste noi pana cand usa inalta si neagra se deschide din nou. De data asta in acea lumina se vedea o talie de fata. Era chiar TenTen urmata de Temari si Ino ! Trebuia sa-mi dau seama de chestia asta. Tot acest timp am fost papusa lor si s-au jucat cu mine cum au vrut, iar eu ca inteligentul am acceptat !
Temari se apropie de mine si-mi ridica privirea in sus cu mana ei fina si alba. Ne uitam fix unul in ochii ceiluilalt si parca incercam sa gasim ceva, insa ea a schitat un zambet pervers si a inceput sa rada. Apoi se intoarsese la amicii ei de noapte si o lasa pe TenTen sa-mi tina predica.
-Draga Sasuke, acum puteati sa fiti bine amandoi, dar din cauza ta este si urata asta aici ! Mi-ar fi placut sa te chinui doar pe tine si stii mai bine va chinui pe amandoi, macar sa muriti impreuna ca doi indragostiti ce sunteti ! Dar hopa, nu va prea cnoasteti si deja aveti planuri serioase?! Hmmm...Va fac eu cunostinta dragilor !
-Stii, chiar nu este nevoie sa ne sacai cu tempeniile tale pline de neadevar! strig eu panicat in timp ce ea o dezleaga pe Sakura de la ochi.
-Sasuke ! las-o sa spuna ce are de zis! Ce poate sa fie asa de rau?! zice Sakura incercand sa para neinteresata.
-Iauzi! Pai hai sa incep: Sakura este o fata inteligenta. Are un job bun si nu sta la taclare cu toti baietii sau fetele. Ea tine la persoanele iubite mai mult ca la viata ei si mereu incearca sa-i impace pe toti, iar din cauza ta ea este aici.
-Nu-l mai invinova-ti, pentru ca adevaratul motiv pentru care sunt aici este din cauza lui Kiba care este gelos si plin de furie deoarece nu sunt a lui si chiar il iubeam mult pana ai aparut tu, TenTen ! Taci din gura si vere ce sa-mi spui?! De la tine nu vreau explicatii sau argumete fara rost!
-Taci odata ca-mi facusi capul calendar! Acum spune-mi ce stii despre Sasuke Uciha?! Stiu eu, nimic! Pentru ca nu ai stat pe langa el si nu-i cunosti viata nocturna. Unde e un nou club de noapte este si el, unde e o fata voluptoasa este si el, unde sunt rariuli este si el ! Nu mai comenta !
Atunci eu las capul in jos de rusine fata de Sakura, in timp ce aceasta isi intoarce privirea spre mine lasand o lacrima cristalina sa se prelinga pe obrazul rece si rosu. Acum probabil nu mai aveam sansa de a o avea pe rozalie ! si acest gand ma macina pe dinauntru. Eram in primul rand suparat pe mine pentru trecutul meu. Eu as dori s-o iau de la inceput, insa nu prea aveam sansa. Apoi glasul enervat al lui TenTen se aude din nou in camera:
-Va las sa discutati si sper sa va intelegeti pe lumea cealalta!
Apoi s-au auzit 2 impuscaturi. Eu si cu Sakura am ramas fara grai, avand sange in piept. Imi pare rau ca am sfarsit asa, dar fata chiar nu merita ! E numai vina mea! Si cu ultimele forte las o lacrima sa cada pe fata rozaliei care isi inchisese ochii in fata mea.
Parca toata viata imi trecuse prin fata ochilor si visul. Visul pe care il avusesem !Avea legatura! Camera neagra patata de sange, masa, acelasi scaun, aceasi usa ! Totul !....

P.S.: sper sa va placa noul capitol! Bye kiss
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Ian 2013, 17:35

Hi baby!
In primul rand as avea niste sfaturi sa iti dau, si daca esti de acord poti sa le aplici:
~Ce ar fi ca de acum, sa scrii la inceputul unui capitol din ce perspectiva vorbesti, ex: ''Sasuke poit of view'' sau ''Sasuke pov''.
Stiam ca acest sfat il da deseori criticii.
~Am vazut ca ai introdus mai multisor dialog in acest capitol.Pune de acum la sfarsitul propozitiei ( in prinicpal primelor propozitii ) persoane care a rostit acele cuvinte.Dar nu e nevoie sa folosesti mereu vorbirea directa.
Acum a trebuit sa fiu foarte atenta ca sa tin ritmul cu spuselor personajelor.
~Eu zic, sa ma astepti cateva zile pana se mai stranga ceva fani. Sa nu postezi in fiecare zi capitole noi.
Acum nu o mai lungesc si sper sa faci ce crezi ca este mai bine ;)
Cat despre contit, chiar te descurci.Dar oare chiar s-a intampla.. ceea ce cred eu?
Nu se poate ca Sasuke si Sakura sa moara aici.
LA MULTI ANI si tie si spor la scris.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Ian 2013, 20:23

aaaaaaaaa...nu pot crede ca nu am citit ficul tau pana acum nervi! este superb,ai o minte geniala si abia astept sa vad ce se mai intampla in capitolele urmatoare.Si anuntama si pe mine cand pui next-ul,daca vrei! dap !
Spor la scris! kiss



Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 14:20

Capitolul VI - O lume noua (Partea a VI-a)

Sasuke pov.:
Camera neagra patata de sange, aceeasi masa, acelasi scaun, aceasi usa...Totul ! Nu mai suportam s-o vad pe rozalie in fata mea si chiar daca eram impuscat simntea, ca ea imi da putere. Cu ultimele puteri incep sa plang totul in fata ochilor fiind in ceata. O liniste stranie imi invaluie tot corpul, apoi ma trezesc ca prin minune stand pe nisipul fierbinde de la marginea marii. Langa mine era Sakura care plangea in continu, incapatanandu-se sa seopreasca. Aceasta s-a ridicat rapid in picioare si mi-a dat o palma, care sincer o meritam. Am intrebat-o sfios daca ma va putea ierta vreodata, iar ea mi-a spus ca daca vreau sa ma ierte ar trebui sa invat sa iubesc.

Nu am apucat sa-i mai zic nimic pentru ca m-am trezit brusc din acel vis. Am deschis ochii si am vazut numai intuneric, in mijlocul sau incercand sa traiasca o adevarat zana a iubirii. Aud o sonerie de telefon care cred ca era al Sakurei. Incerc sa ma apropii de ea si cad cu scunul in asa fel sa ajung la el. Il scot din buzunar cu gura, apoi raspund apasand tastele cu barbia. Spre norocul meu era Hinata !
- Sakuraaaa, unde esti ?????? Tu realizezi ce speriata sunt?
- Hinata, sunt Sasuke ! Sutem amandoi in mare pericol, iar Sakura e pe moarte !!!

Dupa ii dau datele aproximativ unde suntem , pe care le-am gasit scrise pe un bilet de pe masa. Asta era ciudat, dar nu aveam decat sa incerc. Apoi imi inchid ochii. Trebuie sa rezist neaparat ! Offf...daca imi vedeam de treburile mele nu aveam acum probleme. Nu pot sa cred ! Ce prost am fost ca am avut incredere in persoane pa care credeam ca le iubesc...defapt nu faceam altceva decat sa le folosesc! Nu merit iubirea Sakurei, nici prietenia lui Naruto si nici increderea Hinatel !

Tot gandindu-ma la asta imi puteam tine mintea in functiune. Deja pierdusem mult sange si nu cred ca voi putea rezista. In ultimul moment apare si Naruto cu doua echipaje de politie si 2 ambulante. Hinata s-a apropiat plangand de Sakura si de mine. Atunci mi-am inchis ochii pentru ultima data. Nu realizam ce se intampla in jurul meu. Chiar nu stiam ce puteam face in continuare. Imi simnteam inima cum batea din ce in ce mai incet pana cand s-a oprit.

Parca la o fractiune de secunda imi deschid ochii si ma trezesc intr-un salon din Spital ! Culoarea alb domina oriunde te uitai. Patul meu era destul de moale si geamul curat lasa razele calde ale soarelui sa intre in camera rece. Dupa cateva clipe in care ma simnt cu adevarat liber imi intorc capul intr-o parte. O lacrima pura mi se prelinge pe fata vazand-o pe Sakura.

Dupa ce oftez adanc usa se deschide, intrand incet Naruto si Hinata tinandu-se de mana. Se vedea pe chipurile lor ca erau foarte ingrijorati. Adevarul este ca aveau de ce...nu de mine, pentru ca eu nu sunt asa de important, dar roalia nu merita toate aceste lucruri provocate de mine. Chiar nu !Se apropie de noi doi si acea incruntare mare sa mai dispara. Incep sa ma intrece ce s-a intamplat, eu incercand sa le raspund si sa ii lamuresc. Atunci cand vorbeam Sakura se trezise fara se observam si incepuse sa zambeasca. Toti eram foarte feriiti si zambeam. Atunci a venit doctorul ca o sa mai stam sub observatie 2 zile, apoi putem pleca amandoi. Eram foarte fericit si chiar credeam ca ma iertase, asa ca asteptam momentul potrivit sa vorbesc cu ea singur. Acea clipa venise mi repede decat credeam.

Dupa ce au iesit toti din salon cu pretextul : sa ne lase sa na odihnim, intru cu ea in vorba, insa Sakura imi dadea numai raspunsuri scurte, care intr-un fel imi inchideau orice alta intreare. Cu toate incercarile mele de a o aduce mai aproape de mine nu reuseam nimic. Pana la urma m-am dat batut si am incercat sa adorm.

Acele 2 zile au trecut foarte incet...Era o plictiseala insuportabila, insa trebuia sa rezistam mai ales unul pe capul celuilalt, de parca nu trecuseram deja prin multe. Orium eu trebuia sa fac pe puternicul desii simnteam nevoia sa fiu sensibil. Fetele ! Nu te inteleg de loc...parca ele ar fi perfecte, iar noi?! Care le dam atatea...

Tot timpul am incercat sa o inteleg, dar de ce ma intereseaza atat de mult de ea?! Nici macar nu suntem impreuna si ma rog de ea sa ma ierte. Eu nu sunt catelul de poseta pe care unele il cred. Mai bine sa ma lase in mintile mele. Intr-un final am putut pleca din spital si ma pregateam sa plec acasa. Atunci Naruto si Hinata au venit dupa noi cu niste vesti. Ne-au spus ca o sa stam cate doi deacum, mai ales ca ne cunosc locuintele. Eu am sa stau cu Naruto, iar fetele in apartamentul Hinatei. Totul era minunat si ma sinteam bine, iar acel sentiment de bine se accentua din ce in ce mai tare.....

P.S.: Sper ca acest capitol sa va raspunda la anumite intrebari. Eu incerc sa aplic orice sfat pe care mi-l dati happy2 Bye ! kiss



Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 15:14

Hi baby !
Se pare ca in sfarsit ceva bun se infiripa intre Sasuke si Sakura.
Imi pare bine ca nu s-a sfarsit aici.
Acum amandoi sunt bine si sanatosi.
Si Sakura va sta cu Hinata intr-un apartament?
Si Sasuke cu Naruto ?
Interesant, cred ca ai tu ceva idei ascunse.
Pai, ce putem sa zicem inafara ca abia asteptam sa le vedem.
Am vazut ca mi-ai acceptat sfaturile ;)
Acest capitol chiar ne-a lamurit pe toti cum sta treaba.
Mare spor la scris !


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 15:20

Hey,

In primul rand sunt prima.
Daaaaaaa,sunt prima.
Sasuke este asa dulce.Imi vine sa-l mananc.
Sakura de ce esti asa rea?.Nu a fost vina lui.


P.S:Sa ma anunti la next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 17:31

merci că m-ai anunşat scumpa !!! kiss
Next-ul a fost superb şi vreu urmatorul capitol puppy eyes
Te-am kiss !!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mInvata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 22:37

Buna hi!

Ca de obicei , cand n-am ce face bantui forumul in cautare de ficuri lough

Imi place modul in care povestesti , atat simplitatea cu care scrii ceea ce ma face sa cred ca intr-adevar scrii din placere cat si faptul ca totul este povestit din perspectiva lui Sasuke ceea ce nu gasesc la orice fic .
Pentru mine este de apreciat ca niciodata continuarea nu a fost una previzibila . Nu este genul de fic cu un Sasuke ''rau'' si ''rece'' sau genul de fic cu doua personaje care incep prin a nu se suporta si sfarsesc indragostiti . Este ceva mai real in care viata in sine ii impiedica pe cei doi sa fie impreuna . Sper ca nu o sa-mi strici admiratia pentru acest fic facandu-i pe cei doi sa se indragsoteasca brusc tocmai acum .

A remarcat si Sengni asta insa eu te voi intreba direct . Esti cumva olteanca ? lough

He he roll

Te rog sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul

Te-am pupat kiss



Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 23:45

Capitolul V- Adevarata viata (Partea I)

Sasuke pov.

Totul era minunat si eu ma simnteam bine, iar acea stare de bine se accentua din ce in ce mai tare. Eram fericit ca mai aveam o sansa in care sa-mi repar greselile facute pana acum in viata. Puteam sa ma revansez fata de Naruto pentru ca mi-a fost, imi este si sunt sigur ca o sa-mi fie ca un frate mereu, fata de Hinata care a fost atat de gingasi si buna si nu ca celelalte fete care daca se zambesc mai sa sara pe mine si sa ma revansez fata de scumpa mea Sakura. Chiar daca nici de mana nu ne-am tinut, eu ma simnt ca si cum as fi inselat-o. Eram atat de suparat in primul rand pe mine pentru situatia in care ma aflam. Eu nu pot fi numit altcumva decat demon, pentru ca am facut un inger sa planga, lasandu-si lacrimile pure sa se prelinga pe fata sa catifelata.
Incerc sa-mi fac o oarecare ordine in ganduri, dar nu reuseam. Mereu imi veneau in minte aceleasi persoane, aceleasi momente stranii, aceleasi atmosfere pline de tensiune, insa reusesc sa ma detasez de aceste lucruri cu ajutorul ,,fratirului meu,, care ma ia la vechiul apartament pentru a-mi lua lucrurile. Atunci cand intru ma opresc brusc in prag incepand sa-mi amintesc o multime de lucruri urate, dar si frumoase. Printre cele frumoase erau si momentele in care parintii mei inca mai traiau. Imi amintesc de fiecare zi de nastere impreuna cu ei si cu Naruto de pe atunci, de fiecare dimineata in care mama imi pregatea cacao cu lapte in fiecare dimineata in timp ce tata pregatea painea prajita. O lacrima sincera plina de greutati cade pe parchetul rece in timp ce eu inaintez usor pana in dormitor pentru a-mi lua hainele. Urma sa scot la vanzare acest apartament pentru ca nu mai aveam nevoie de el si fiecare banut e bine venit, chiar daca de el sunt legate amintiri din prorpia copilarie. Poate de unele nici nu vreau sa-mi amintesc.
Oricum fiind cuprins de trecut nu am observat cum timpul la prezent trecuse cu atata repeziciune. Dupa ce bag ultimele lucruri in genti ies si inchid usa, odata cu toate gandurile mele din trecut acolo. Ma deplasez usor impreuna cu Naruto pe scari si tresar brusc. Apoi il intreb pe blondin ca, Hinata nu avea apartament in acelasi bloc? Era prea periculos sa mai stea acolo. Atunci baiatul da din cap zambitor ca nu trebuie sa-mi fac griji. Hinata si-a cumparat de curand un apartament nou in care se vor muta din cate stia el.Atunci las capul in jos si incep sa-i zambesc prieteneste in timp ce ne indreptam spre masina.
Dupa ce punem toate lucrurile in porbagaj plecam spre noua mea casa de acum incolo. Sper sa nu dureze pana ma acomodez pentru ca vreau sa ma odihnesc noaptea pentru a putea avea forta sa o impresionez macar putin pe Sakura. Incerc totusi sa gasesc o raza de obtimism in capul meu si desi este extrem de greu, reusesc sa-mi gasesc o clipa de pace gandindu-ma la vechiul meu parc. Cred ca dupa ce o sa-mi duc hainele si restul lucrurilor la Naruto, eu am sa plec la o mica plimbare.
Urc in masina baiatului si plecam. Atunci dam drumul la muzica si incepem sa cantam ca nebunii. Lumea de pe strada se uita la noi ca la felul 14, dar stii, asta-i viata! Adevaratii prieteni te plac exact asa cum esti, deci restul nu-mi sunt prieteni daca nu ma suporta. Ce sa zic...Soarta !
Ajunsi la scara blondinului, urcam tot pana sus la etajul 4. Intram amandoi in apartament si incepem deja sa facem glume de ,,colegi de camere,, sa zic asa. Insa am avut surpriza placuta de a-mi vedea camera deja gata. Peretii erau albi cu niste modele negre in forma de dragoni. Patul mare si pufos ma atragea catre el. Era alb cu modele albastre de flori. In partea opusa patului avea 2 dulapuri pentru haine si 1 pentru carti si ce lucruri mai aveam eu pe acolo. Intr-un colt razele jucause ale soarelui maret intrau pe geamul mare si curat luminand camera. Dupa ce despachetez repede, imi iau tigarile de pe pat impreuna cu telfonul si banii, apoi ma duc la bucatarie unde il vad pe Naruto. Acesta statea si se gandea, la ce, numai el stia. Il anunt ca ies la o mica plimbare prin oras, apoi in 2 minute ma trezesc la scara blocului. Vechiul parc in care am copilarit nuera la mare distanta, deci am ajuns destul de repede.
In timp ce ma plimbam agale dintr-un colt in altul decid sa ma asej pe o banca. Deodata imi vine in minte acel vis sinistru pe care il avusesem. Se pare ca de prima faza, adica de camera neagra, trecusem oarecum invingator deoarece castigasem o a doua sansa de la viata. Faza a doua nu a fost asa de grea, adica camera alba. Intelesesem ca acel salon linistitor avea legatura cu a doua parte din vis. Acum ce urma?! O gradina cu flori, in care eram eu si cu Sakura...copii...asta nu avea cum sa se intample si chiar daca se intampla, ce puteam pati asa de grav?!Nimic !. Ma ridic alert de pe banca, nestiind de ce acusem acest gest. Incepusem sa ma plimb din nou ca un nebun prin parc si singurul lucru care ma atragea era fantana care se ridica maiestruoasa in mijlocul parcului. Ma apropii de ea si incep sa zambesc larg lasand capul in joc. Deodata o ploaie de petale de flori roz, catifelate si parfumate ale ciresului mare, se lasa usor peste mine. Ma simnteam asa de bine, intr-un mod atat de ciudat. Nu-mi intelegeam sentimentele, momentele derutante, nimic! Simnteam doar o pace interioara greu de descris.
Totusi acele clipe magine mi-au fost furate in cateva secunde de vantul care sufla lin printre copacii inalti. Bag mana in buzunar si-mi scot pachetul de tigari. Spre surprinderea mea fac un gest foarte ciudat pentru mine, aruncandu-l la cosul de gunoi si incep sa zambesc mai larg ca niciodata. Decid la scurt timp sa ies din parc si sa ma indepartez spre casa. Merg agale pe strada care se intuneca din ce in ce mai mult. Decid s-o iau printr-o straduta ingusta, care ma ducea mai aproape de casa.
Acolo....

P.S.: Nu am putut sa ma abtin asa ca am postat continuarea acestui fic:love:. Sper sa va paca si aceasta continuare. Nu stiu cat de curand am sa mai postez alta parte, asa ca am decis s-o fac pe aceasta mai mare si mai cu suflet. Daca doriti sa lasa-ti un com. cu sfaturi sau cu corectii nu va sfiiti pentru eu am sa tin seama de ele si am sa ma indrept. A si da...sunt olteanca lough
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 23:57

Hey,
Mersi de anunt.
Capitolul a fost frumos si plin de sentimente profunde.
Mi-a placut mult.

P.S:Sa ma anunti la next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 09:00

Hi baby !
Ce putem sa zicem..
Primim cu placere de fiecare data, un nou capitol.
Aceasta continuare a fost, cum ai spus si tu 'profunda' .
Sasuke s-a mutat intr-un apartament cu Naruto
In acelas timp scapand, poate, de niste amintiri bune si rele.
Si s-a lasat de fumat ? Buunn :)
Abia astept sa vad cum o sa se lege lucrurile intre indragostiti.
Si sa vedem si ce parere are Sakura.
Ce face ea cu Hinata acolo :>
Mersi de anunt si iti asteptam capitolul urmator.





♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 09:27

ce capitol superb in love
au înţeleg de ce nu te-ai abţinut să aduci next-ul in love
vreau next-ul şi merci că m-ai annţat :o3
te pup şi spor la scris in love


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mInvata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 09:55

Capitolul V - Adevarata viata (Partea a II-a)

Sakura pov.

Am plecat usor tinandu-ma de mana cu cea mai buna prietena a mea Hinata. Ce pot sa spun...imi este ca o sora mai mare. Mereu a avut grija de mine si a incercat sa traiesc bine, mai ales dupa ce parintii mei m-au abandonat. Am ridicat usor capul pentru a putea revedea albastrul cristalin al cerului, si un zambet larg mi-a aparut pe fata. Ma simnteam bine ca ce e fost mai rau a trecut repede si parca nesimntitor.
Tot drumul pana la apartamentul ei nu am scos niciun cuvant. Nu stiam cum sa reactionez la tot ce se intampla in jurul meu. Adica mereu cand sunt aproape de prieteni adevarati destinul face in asa el incat ajung sa sufar singura. Cand am ajuns acolo, spre surprinderea mea pe hol erau o multime de bagaje, care parca imi erau cunoscute. Erau toate lucrurile mele din vechea mea casa, dulce, pe care n-o s-o uit niciodata. Hinata aranjase absolut totul, inclusiv camera mea gata amenajata. Peretii aveau culoarea parului meu, pe pereti fiind desenati cu alb flori de cires. Patul statea neatins intr-o parte a camerei cu 3 papitoaie in el, langa acesta statea neclintit un birou din lemn de ciresc, iar pe celalalt perete un dulap mare pentru restul lucrurilor. Eu aveam si o terasa a mea, care ma facea sa zambesc din ce in ce mai mult. Lucrul care ma enerva cel mai tare era ca geamul meu, era exact in fata geamului lui Sasuke. Daca vroiam, puteam sa-i vad fiecare miscare, insa eu din potriva ! Nu vreau sa-l mai vad deloc !
Fiind coplesita de toate aceste ganduri ma duc jos la Hinata si o rog sa ma scuze ca nu o ajut la curatenie, insa am putina treaba afara, revansandu-ma altcandva.Aceasta imi zambeste si-mi spune ca nu-i nicio problema. Eu atuni ies afara ca un taifun, iar cand ajung pe strada merg usor. Unde ma duceam? Sincer nici eu nu stiam. Simnteam doar ca trebuia sa ajung undeva, intr-un loc special pentru acel moment, intr-un loc unde nimeni nu ma poate atinge, nu ma poate judeca, nu ma poate supara, undeva unde sunt protejata de aceasta lume cruda. Clipa ma aduce in parcul cel vechi unde am petrecut momente spectaculoase in copilarie.Acolo mancam, acolo aveam prieteni, acolo aveam jucarii, toata viata mea era acolo. Nu mai stiu exact, dar eu ma jucam mereu cu un baietel. Era asa de bun cu mine! Parca mereu cand aveam o problema, iar el se ivea toata greutatea se spulbera, dar nu cred ca-l mai cunosc, sau daca ma mai cunoste.
Tot mergand prin parc zambind larg amintindu-mi de vechile siretlicuri pe care le faceam candva pe acolo ajung la fantana care imi poarta mie amintirile cele mali placute. In fata ei avusesem primul sarut, in fata ei am acceptat sa fiu iubita primului baiat, in fata ei s-au intamplat multe multe multe lucruri. Deodata il vad pe Sasuke care se apropie de acelasi loc, insa era prea ganditor ca sa ma vada. Oricum dupa mine...Doamne-ajuta ! Eu alerg ca arsa de acolo luniand-o pe o straduta mai ingusta tot din parc. M-am asezat pe o bancuta pentru a putea urmari brunetul, deoarece ma facuse curioasa intr-un mod ciudat. Deodata simnt cum o ploaie de petale de ciresc incep sa roiasca in jurul sau, dar si in al meu. Tresar rapid intorcandu-mi capul in directia opusa. Era chiar sora mea, Akamaru ! Aceasta avea parul rosu inchis si ochii negri. Era asa-zisa capra neagra a familiei. Incerc sa n-o bag in seama, dar ea se face auzita ca vreau sa ca nu.
-Hei, Sakura ! Ce mai faci scumpo?
- Acum te intereseaza ?! In urma cu 3 zile, era gata sa mor, iar tu ma intrebi ce fac? Ai venit macar odata sa vezi cu adevarat?! M-ai parasit odata cu parintii nostri ! Niciodata nu m-ai iubit, niciodata nu m-ai suportat !
-Nu mai spune asta si stai naiba jos. Eu am venit cu vesti interesante. Stii ca mai este putin si faci 20 de ani. La varsta asta o mare schimbare se va petrece in fata ochilor tai, a vrei sau nu ! Eu mi-am facut doar datoria de a te anunta, mai departe tu decizi.
Dupa dispare lasand in urma mai multe petale de cires catifelate, fiind purtate de vant in inaltul cerului. Atunci observ ca Sasuke era inca acolo si tinea un pachet de tigari in mana. Era clar ce dorea sa faca cu el ! Dar m-a surpris gestul lui, aruncandu-l la gunoi. Nefiind interesata de el imi iau talpasita in asa fel incat sa nu ma vada si plec acasa la Hinata, care ma intelegea cu adevarat.
Ajungand acolo, incerc sa nu-mi arat frustarea de pe chipul meu alb si fin insa ma dau de gol printr-un oftat adanc. Aceasta ma intreaba imediat ce am si ce s-a intamplat mai exact la mica mea treaba. Eu ii explic cu lux de amanunte fiecare cuvintel, fiecare sentiment, fiecare clipa de ura si frustrare pe care o petrecusem in parc. Aceasta ma ia in brate si incepe sa-mi spuna numai lucruri care, ar trebui sa ma incurajeze si de cele mai multe ori functionau, insa de data asta era cu totul altceva. Simnteam nevoia de e vorbi cu o persoana care ma intelege cu adevarat cum e sa nu mai ai parinti, cum e sa locuiesti singur mult timp, cum e sa te paraseasca prieteni la care ti pentru un lucru coplet stupid, insa nu cred ca exista o astefel de persoana.
Ma ridic de pe canapea si urc sus in camera mea. Atunci ma arunc in pat foarte obosita si in cateva clipe pic intr-un somn adanc si linistit. Nu apuc insa sa-l gust din plin ca Hinata intra ca arsa la mine in camera. Eu tresat picand pe jos, apoi in picioare. Aceasta ma intreba cand e ziua mea...pe 15 sau pe 16 ? Atunci incepem sa radem in continuu, eu raspunzandu-i ca urma saptamana care venea, pe 15 Iulie. Dupa ma cheama la masa, insa eu o refuz. Nu aveam deloc pofta de mancare in acel moment. Doream doar sa fiu lasata in pace, in patul meu confortabil cu gandurile mele ciudate, cum am si fost.
A doua zi...

P.S.: Din nou nu m-am putut abtine si a trebuit sa va dau continuarea. Acum am simntit un moment de inspiratie foarte mare, mai ales ca este prima daca cand scriu din perspectiva Sakurei. Acest capitol a fost un fel de provocare, iar eu iubesc provocarile ! :love:De acum incolo voi posta un capitol din perspectiva lui Sasuke si unul din perspectiva Sakurei.kiss
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 10:55

Prima nr1
In sfarsit sunt si eu prima lough chiar daca am intarziat la celalalt capitol rusinos
Oficial ai devenit oltencuta mea a hug
Am si eu o nelamurire . Poate ca e din cauza ca mai mereu sunt cu capul in nori si neatenta insa vreau sa stiu in ce sens a fost Sakura abandonata de parinti . Ei au parasit-o sau au murit ? Akamaru e sora Sakurei lough . Banuiesti tu la ce Akamaru ma gandesc eu dance2
Multumesc de anunt heh
Te-am pupat kiss


Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 13:30

Hey,
Uite ca am venit si eu pe aici.
Capitolul a fost frumos si plin de sentimente.
Sasuke este singurul care poate sa o inteleaga pe Sakura.
Mersi de anunt si sa ma anunti la next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 14:45

Hi baby !
Se pare ca nu te-ai putut abtine sa scrii un nou capitol, nu ?
Intr-adevara nu ai mai povestit si din perspectiva Sakurei.
A fost o provocare ? Cu atat mai bine .
Vedem si parerea Sakurei.
Si ce cauta sora'sa tocmai acolo ?
In curand Sakura va face 20 de ani si ... ?
Cred ca ai planuit tu ceva acolo :>
Si o cheama Akamaru :)))
Abia astept sa vad ce se va intampla.
Ai grija ce faci si spor mare la scris.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Ian 2013, 12:22

Uuuuuuu frumos!! in love
Mi-a plăcut povestitul din perspectiva Sakurei in love
Vreau next-ul şi merci că m-ai anunţat in love
te-am kiss !!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mInvata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Ian 2013, 09:38

A doua zi....ce?! ce s-a intamplat a doua zi?! Ca sa aflam asta avem nevoie ca tu sa pui next-ul,asa ca am sa te rog sa il pui repejor si sa ma anunti si pe mine! kiss
Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 962758 Spor la scris! Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 962758



Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Ian 2013, 17:57

Capitolul V-Adevarata viata (Partea aIII-a)

Sasuke pov.:

Acolo simnt cum un aer rece ma cuprinde pe la spate. Ma intorc rapid, dar nu era nimeni.Cu toate acestea simnteam ca nu sunt singur asa ca am grabit pasul. Cineva ma urmarea, dar cine?! De ce pe mine?! Oricum daca pun mana pe acea persoana nu cred ca mai scapa. Ajung totusi dupa multa alergatura in fata blocului. Urc repede scarile si intru in apartament cu inima in dinti, mai sa dau peste Naruto care se sperie. Dupa ce ne uitam unul la altul ca la felul 14 incepem sa radem in hohote, pana cand noul meu coleg de ,,camera,, se opreste brusc spunandu-mi:
-Eu asta seara ies cu Hinata si ne-am gandit ca poate vrei sa vii si tu...Deci?
-Sincer nu stiu...Adica va intalniti voi doi. Eu ce as cauta acolo?
-Pai vine si Sakura si de aceea ma gandeam ca poate vrei sa vii, dar daca nu...
-Oh, Bine! Pentru tine!
-Aham!

Dupa aceasta conversatie pornesc usor spre dormitorul meu, unde ma arunc in pat. Imi iau niste haine de schimb si intru in dus. Las picaturile calde ale apei pure sa-mi curga usor pe corp, usurandu-ma din multe puncte de vedere. Nu eram sigur de ce trebuia sa fac...sa merg la plimbare sau nu?! Mai bine nu pentru ca daca ma vede Sakura, sigur pleaca si o sa se supere, dar daca totul o sa fie Ok? Poate a uitat de toate cele auzite! Cred oricum ca merita incercat.

Nu observ cum trece timpul si deja se facuse 10 seara. Incet soarele arzator de peste zi se ineca in negrul noptii. Luna se plimba agale printre roiul de stele aurii. Ma imbrac repede intr-o pereche de pantaloni trei sferturi de blugi negri, imi pun un maieu alb cu un craniu negri si tenisii, apoi ies la Naruto care era imbracat intr-o pereche de blugi rupti, un tricou rosu simplu si o pereche de adidasi.

Dupa iesim afara si pornim amandoi pe strada ingusta si luminata. Muzica se auzea la orice coltisor datorita cluburilor. Mergem ce mergem pana in fata apartamentului fetelor unde acestea ne asteptau. Hinata era intr-o fusta lila cu un maieu fara bretele, iar Sakura intr-o pereche de blogi scurti roz tot cu un maieu, dar acesta era cu spatele gol. Hinata sare in bratele blondului si-l saruta apasat, iar Sakura trece pe langa mine uitandu-se in jos zicandu-mi un simplu ,,Salut !,,. Sincer avea tot dreptul, dar putea sa fie mai obtimista. Adica putea fi mai rau de atat...sa fim seriosi!

Apoi ma prefac ca nu-mi pasa facand pe inabordabilul, dar cu toate acestea inima mea era franta in mii de bucati. Mergem incet pana in vechiul parc. Atmosfera dintre noi se schimba in bine din ce mai bine, ceea ce era prea tare. Dupa un timp Naruto si Hinata au luat-o inainte, iar eu am ramas cu Sakura in urma. Amandoi ne uitam in directii diferite si nu ziceam nimic. Simnteam cum inima imi batea din ce in ce mai tare, palmele imi transpirau si ma balbaiam ingrozitor de tare ! Dupa ce am mai mers putin si dupa ce am oftat adanc am intrebat-o inghitind in sec daca vrea sa ma tina de cot. Spre surprinderea mea, Sakura a ridicat capul zambind si a dat afirmativ din cap. In acel moment am simntit cum relatia noastra evolua si parca imi venea sa sar in sus de bucurie.

Parca traiam un vis, dar totul era adevarat si tot inaintand devenea din ce in ce mai bine totul. Pe la 12 am mers la un club unde desigur eu si cu Naruto am platit intrarea fetelor. Ne-am asezt ca de obicei pe o canapea. Hinata a plecat pana la baie, iar blondul dupa ea. Din nou ne lasasera pe mine si pe Sakura singuri. Desigur asta nu putea decat sa-mi placa,dar totusi parca ramaneam fara subiecte de discutie. Dupa ceva timp vin amandoi obositi, si chiar nu ma interesa de ce.

Pe la 2...

P.S.: Hey toata lumea ! a hug imi pare rau ca nu am mai intrat de mult, insa am avut Olimpiadele + teme + suplimentar si multe altele. Sincer mi-a fost foarte greu sa nu continui acest fic. Sper sa va placa ! spor la citit ! kiss in love a hug
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Ian 2013, 19:54

Hi baby !
Se pare ca lucrurile evolueaza, nu ?
Daca nu ma insel ...
Data trecuta cand Sasuke a intrebat-o pe Sakura daca vrea sa il tina de brat, ea nu a acceptat deoarece era impreuna cu Kiba.
Iar acum a icceptat sa se tina de cot cu Sasuke ! Yaa !
In sfarsit lucrirle evolueaza.
Ceea ce astept eu cel mai mult e un moment cu Sasuke si Sakura.
Si desigur, sunt curioasa ce o sa se mai intample.
Degeaba face Sasuke pe inabordabilul >.<
Nu poate sa-i reziste Sakurei.
Mersi de anunt si spor mare la scris.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Ian 2013, 23:59

Capitolul V-Adevarata viata(Partea a VI-a)

Sakura pov.:

A doua zi ma trezesc in patul meu calduros. Cateva raze jucause ale soarelui isi facusera de cap intrand in camera mea. Chiar nu-mi dadeau pace, plimbandu-se pe fata mea, mangaind-o delicat. Intr-un fel ma simnteam alintata si parca eram acoperita de iubirea la care visez, insa nu e chiar acelasi lucru. Dupa cateva minute ma dau batut si ma ridic usor din pat. Observ ca adormisem in hainele din ziua precedenta, dar nu ma prea interesa. Merg in baia larga si incep sa-mi fac un dus relaxant. Chiar aveam nevoie de pace...Inca ma nelinistea acea aparitie misterioasa a surorii mele, plus ca era intr-un loc public...sper ca o sa-mi lase de data aceasta viata in pace.

Intru in baie si-mi las hainele aruncate intr-un colt. Acel dus era tot ce aveam nevoie, insa acea placere nu putuse sa dureze cine stie ce mult pentru ca aud o bataie in usa. Imi iau capodul roz si ies. Era Hinata care imi adusese o cana cu lapte si un corn cu ciocolata pe care o pusese usor pe noptiera, apoi ma luase de maini si ma asezase pe pat in timp ce ea se pusese langa mine. Parea foarte frustrata si chestia asta ma indispunea mai tare si pe mine.
-Sakura, vreau sa fii sincera cu mine de data asta...De ce estiin aceasta stare?! Nu-ti sta in fire sa fii asa de posomorata si toate cele...
-Nu este nimic...De aceea te inchisasi asa la fata?! Parca erai mama cand ma vedea...Nu fii trista...

Atunci zambesc si o iau in brate. Fara sa vreau o lacrima imi cade, insa o sterg repede fara ca Hinata sa observe. Dupa o rog sa iese ca sa ma schimb si sa iau micul dejun. Nu ma simnteam prea bine, dar nu stiam de ce. Orium nimic nu mai conta decat prietenii mei sa fie fericiti.

Toata acea zi am petrecut-o intre patru pereti, adica cei ai camerei mele. Nu eram in forma cea mai buna, dar ce puteam sa fac?! Prin cate am trecut...sincer sunt cam tanara pentru cate stiu si toate cele. Oricum asta e alta mancare de peste sa zic asa.Din aceste ganduri parca ma rupsese Hinata cand intrase pe usa:
-Sakuraaaaa ! Stii ca te iubesc....da?!
-Bun...incepe cu ce doresti mai exact te rog ! ii spun prieteneste in timp de incepem sa radem.
-Ai avea chef de o mica plimbare? Una micuta...cu mine, Naruto si Sasuke?
-Cu tine da, cu Naruto daca esti si tu, dar cu Sasuke ! In niciun caz ! Baiatul ala ma dispera ! Ce om...
-De ce il tratezi asa?! Saracul ai vazut ca mai are putin si merge in genunchi dupa tine?!
-Poate, dar el a mai avut alte relati cu alte fete, si nu orice relatie simpla. Daca as sta cu el, nu as fi mai importanta decat celelalte ! Pun pariu !
-Nu este adevarat ! Si nu te mint...tu stii prea bine ca eu vad baietii din prima clipa dupa comportamnet cum sunt, dar daca nu vrei sa iesi cu noi la plimbare n-ai decat sa stai intre patru pereti.
-Oh bine ! Vin cu voi !

Atunci Hinata sare in sus de bucurie si-mi spune sa ma pregatesc. Desii ma simnteam bine ca mai ieseam putin pe afara, nu roiam sa dau ochii cu tipul ala. Oricum fac asta numai pentru Hinata si Naruto care vreau sa aiba niste momente mai libere. Sunt sigura ca Sasuke ar sta lipit de ei sa nu moara cumva singurel, pentru ca l-au tradat prieteniile. Gandindu-ma numai la asta ma pregatesc de plimbare.

Dupa ultimele retusuri Hinata ma striga sa coboram jos de unde ne luau baietii. Apoi am coborat tinandu-ne de mana si glumind pe diverse teme. De cum ajungem jos Naruto o ia pe Hinata in brate sarutand-o apasat. Simnteam si eu nevoia de a fii in bratele cuiva, insa in loc de asta a trebuit sa ma multumesc cu Sasuke care nu a auzit in viata lui de un ,,Buna!,,. Asteapta sa-l salut eu de parca el ar fi mare boss! Cred ca nu a auzit de bunele maniere pentru ca baietii trebuie sa salute mai intai ei fetele nu invers. Oricum trec pe langa el cu capul in paman dandu-i un simplu ,,Salut !,,. Acesta parea foarte neinteresat de prezenta mea, deci ce mai conta?! Eu ii faceam pe plac incercand sa ma prefac ca nu exista, dar ceva ma atragea spre el...de mult nu mai simntisem asa ceva...defapt niciodata ! Oricum, nu conteaza !

Plecasem in parcul de alaturi. In tot acest timp am incercat sa fiu draguta cu Sasuke pentru a nu face o gafa de fata cu Hinata si Naruto. Nu doream sa le stric seara, doar pentru mufturile mele. Scumpa mea ,,surioara,, , desii stia ca eu evitam sa stau singura cu Sasuke, ea l-a luat pe Naruto de mana si au luat-o inainte. Atunci nu trcuse mult, iar Sasuke indraznise sa ma intrebe sa-l tin de cot. Nu-mi dau seama cum sau cand, dar ma trezisem efectiv zambind, tinandu-l de mana. Cum ajunsesem eu la performanta asta de al tine de mana?! In fine...ma simnteam destul de bine sa fiu sincera, dar nu conteaza.

Dupa acestea am plecat la un club de noapte. Acolo ne-am dus pe o canapea, eu cu Hinata luand-o inainte. Apoi baietii ne-au ajuns si s-au asezat langa noi. Naruto a luat-o in brate pe iubita lui si a inceput s-o sarute apasat. Eu jenata de toata faza aia, le-am zis sa-si ia o camera, insa intr-un mod politicos si amuzant. Atunci Hinata mi-a zambit, l-a luat pe Naruto de mana si au plecat la baie, lasandu-ma din nou singura cu Sasuke.Ne-avand incotro incep subiecte de discutie cu brunetul pe diverse teme de la slujbe pana la animale preferate.

Hinata si cu Naruto au aparulintr-un sfarsit, insa foarte obositi, de ce?! Putin ma interesa ! Dupa ora 2...

P.S.: cam atat pe azi! Poate voi posta continuarea maine de dimineata daca voi avea timp. Sper sa va placa perspectiva Sakure ! kiss
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 09:58

Capitolul VI-Povestea continua (Partea I)

Sasuke pov.:

Pe la 2 am ales sa plecam toti. Era foarte tarziu si eram extrem de ostenit. Cu toate acestea de cate ori ma uitam la Sakura incepeam sa zambesc si parca acea stare de bine nu mai disparea. Langa ea orice era posibil ! Inclusiv eu sa fiu fericit...si cica ziceam ca nu o sa ma mai indragostesc niciodata !...Aberatii !

Am pornit pe jos, incet, spre casa fetelor. Cerul senin al noptii disparuse, fiind acoperit de o mantie de noti negri. Aerulpe care il respiram era din ce in ce mai rece si un tunet puternic care fusese urmat de tipatul fetelor, a fost urmat de un fulger care strabatuse cerul in cateva clipe.Dupa aceea am inceput sa radem in hohote eu si cu Naruto, fetele injurandu-ne printre dinti si tot odata razand cu noi. Hinata tremura din toate incheieturile, insa dupa ce blondul a luat-o in brate s-a calmat. Observasem ca si pe Sakura o strabatea un oarecare fior de care nu dorea sa aflam. Eu fara sa mai stau pe ganduri am tras-o mai spre mine, prinzand-o cu o mana de mijloc. In acel moment mi sa intamplat pentru prima data un moment extrem de sacaitor si jenant : Am Inrosit La Fata ! Cum ar suna marele Sasuke Uciha rosu ca un rac de la prima intalnire?! Pentru unii amuzant...pentru mine jenant.

Ajungand in fata blocului Hinata a facut o fata in gen: ,,Si ma lasi singura?!,,. Atunci Naruto s-a apropiat spre ea sarutand-o dulce, si spunandu-i ca daca vrea ar putea dormi amandoua la noi, ca tot este vremea acesta inspaimantatoare. Iubita lui a acceptat dinainte sa termine Naruto, insa Sakura se uita confuza ori la mine, ori la Hinata, ori in alta directie. Pana la urma a acceptat spunand ca ce rau ar putea sa i se intample?! Si asta era adevarat...cu doi tipi asa bine facuti ca mine si Naruto...

Si asa am schimbat directia de la ele acasa la noi acasa. Hinata si cu Naruto au luat-o inainte amndoi fiind foarte incantati de idee, iar eu am ramas u Sakura in urma dezbatand un alt subiect puieril. Cand am ajuns in apartament a aparut problema dormitului. Erau numai 2 dormitoare, adica al meu si al lui Naruto. Era oricum clar cum ne imparteam pentru ca blondul dorea numai cu Hinata, care a acceptat din prima clipa. Eu am intrebat-o pe Sakura daca vrea eu puteam sa dorm in sufragerie pe canapea, insa aceasta a zambit si mi-a zis ca nu este nevoie.

Dupa cateva minute am luat-o de mana pana in dormitor, de la televizor, cu pretextul ca vreau sa-i zic ceva important. Desii la inceput a ramas in gen: ,,What?!,, , a acceptat. Imediat ce am ajunj am aprins becul, rozalia ramanand surprinsa de frumusetea camerei. Nu a apucat niciun cuvant sa spuna ca em al luat-o in brate si am sarutat-o apasat. La inceput incepuse sa se tot zbata, dar pe final tocmai ea il continua.
-De ce ai facut asta? De ce m-ai sarutat?
-De parca nu ti-ar fi placut...incep eu sa rad cu un oarecare zambet pervers.
-Da...adica nu....adica conteaza?!
- Chestia este ca eu te iubesc mult...din clipa in care te-am vazut, am simntit sa esti speciala. Nu esti ca celelalte, sa te uiti la mine doar pentru a avea la indemana o jucarie nocturna. Am imntit ca esti diferita...sper sa nu ma insel!
-Pai...
-Nu zice nimic !

Si atunci mi-am lipit buzele dulci de ale ei.Simnteam cum corpul ei incepea sa tremure la fiecare sarut al meu. Am pus-o usor pe pat apoi am stins lumina si m-am intors la ea. O sarutam dulce pe gat si de la piept in jos, insa nici ea nu se lasa mai prejos. Fiecare atingere gingasa, fiecare sarut pe pielea ei catifelata, fiecare clipa alaturi de ea ma facea sa ma simnt ca in al noualea cer. Incet imi faceam curaj sa-i dau fiecare haina jos si sa inaintez in relatie. Nu a durat mult ca am si trecut la treaba !

In urmatoarea dimineata m-am trezit in acelasi pat moale, in aceeasi camera si langa persoana pe care o iubesc cel mai mult. Sakura dormea atat de frumos incat m-am intors cu fata spre ea si efectiv stateam. Statea si analizam fiecare miscare a ei, fiecare lucru si pana la urma nu mai rezist. O sarut apasat reusind s-o trezesc.
-Neata ,iubito ! Scuze ca te-am trezit, dar nu m-am putut abtine sa nu te sarut...
-Nu-i nimic, dragule ! spune ea zambindu-mi dulce. Azi ce zi este?
-Pai este 15 Iulie...cred...
-Aham. Azi este ziua mea !
-La Multi Ani !!!!! Promit ca nu te las fara cadou !
-Mi-e deajuns cel de aseara, daca mai vine.

Zambind se ridica din pat si se duce sa ia doua capoduri. Dupa iesim afara sinandu-ne de mana pana in bucatarie. Acolo Hinata era cam confuza, iar Naruto deja incepuse cu glumele lui. In acea dimineata toti am sarbatorit ziua iubitei mele.

In acea zi am sarbatorit intruna, iar la final a venit....

P.S.: sper sa va placa aceasta continuare ! incerc sa schimb putin atmosfera, insa nu toate lucrurile o sa fie roz...cititi in continuare si veti afla ! kiss
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 11:22

Hei happy
Pe la 2 ? Pe la 2 ce???
De ce ne lasi in suspans ? what?
Eh , macar relatia celor doi evolueaza in mod placut i love you
Multumesc de anunt a hug
Te-am pupat kiss


Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 19:48

Hey hi! Mersi de mesaj! kiss Deci.....deci.....deci....
cine a venit la final.....cine,cine?! Serios vreau sa
aflu.... puppy eyes deci vreu sa pui nextul repede de tot ingrijorat
Capitolul asta a fost kboom grozav si ma intreb cat
va rezista relatia lor? Dar astept sa pui tu next-ul ca
sa aflui si eu ce se mai intampla in povestea ta!
Spor la scris! happy2



Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 28 Ian 2013, 16:23

heeeellllooooo my darling !!!! kiss
merci de anunţ capitolul mi s-a părut absolut superb in love
sper să aduci next-ul curând şi se pare că însfârşit au apărut scenele Sasusaku in love
baftă la scis în continuare !! kiss


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mInvata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Continut sponsorizat




Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Invata sa iubesti (+16)   Invata sa iubesti (+16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Invata sa iubesti (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-