Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste intre flori de cires...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Ian 2013, 23:30

Foarte frumos capitol.
Imi pare asa de bine ca se saruta.
Faza cu tigaia ma facut sa rad ca o nebuna pe aici.
Mersi de anunt si sper ca mei anunta si la capitolul urmator.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 00:53

Chiar frumos.Imi place enorm.bravo.

Choco :) : Din nou ai facut Spam. 10 cuvinte trebuie sa scrieti.
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 08:36

Awwww!Mersi ca mai anuntat si scuze ca am intarziat cu comm >.<.In fine,mi-a placut la nebunie capitolul tau.Ce ma bucur ca s-au sarutat in sfarsit... Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 385627.Faza cu tigaia m-a facut sa rad in hohote.Doamne,cum sa ii dai cu tigaia in cap.A fost un capitol extraordinar:*.Bafta la scris si multe ideei multe:*


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 2pyb8k7
Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Bxuzd
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 08:38

foarte frumos capitolul lough
Si amuzand dar si dulce in love
VReau next-ul si merci ca m-ai anuntat in love
Te-am kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mDragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 10:50

Ce frumos a fost.Multumesc ca mai anuntat.:*Te rog sa ma anunti si data viitoare:*


Uhh mami like ya, woman your tease,
Imi pui inima pe foc, si-o arunci ca pe frisbee
Pui sare pe rana, ca sa ma doara
Ca eu sunt vagabontul, si tu esti o doamna
Sexy ghial inna the place, Ma supui la test
Ca pe un copil de scoala vrei sa-mi fac temele de seara
Ai un fizic mirific, nu e fizica se stie
Omogen ca hidrogenul si-oxigenul in chimie
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Cap 5: Gelozia lui Karin   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 12:33

Cap 5: Gelozia lui Karin

Melodia capitolului: https://www.youtube.com/watch?v=YI4m-l2yRZA

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Sakuratreepaint





Sakura:

Sarutul acela dintr-e noi 2 a fost magic..El mi-a reamintit acel sentiment pe care l-am simtit atunci cand l-am inalnit pe Sasuke..si tot el mi-a adus aminte de acel cires minunat de la marginea orsului..Oare mai era acolo?
Sper ca nu l-au taiat..acel cires mi-a adus fericire in viata si pe cel pe care-l iubesc..O sa numesc florile din acel pom..florile de cires ale destinului...Si de acum, acele minunate flori de cires o sa-mi poarte noroc.. Dar..in fine..sa revenim la realitate..Dansam in timp ce ma imbratisam cu brunetul...Era atat de frumos...vroiam ca acest moment sa nu se mai termine niciodata..vroiam sa fiu impreuna cu el pentru tot deauna..In momentul asta..nu mai imi pasa de nimic..nici de Karin nici de incendiu...nici de nimic..imi pasa doar de brunetul meu..Hopa! Am unitat un mic amanunt. Habar nu am cum il cheama. Chiar daca sta in acelasi apartament cu mine si e si la aceasi scoala cu mine, am tot uitat sa-l intreb cum il cheama. Am rosit incet si am inceput sa ma uit in ochii lui negrii ca onixul . Erau atat de frumosi, incat nu imi puteam lua privirea din ei.
-Auzi...tot am uitat sa te intreb ceva..., spun eu timid..
-Hmm..ce e Sakura?, ma intreaba el confuz. Stop cadru..De unde imi stie el numele? Asta nu e corect..El sa-mi stie numele meu si eu sa nu-l stiu pe al lui...Complet nedrept.
-Pai...um..cum te cheama?, spun eu dintr-o suflare. Sasuke s-a uitat in felul paispe la mine de parca las fii jignit, dar nu e asa..Vroiam doar sa stiu cum naiba il cheama,atata tot! El mi-a zambit incet si intr-un final mi-a spus ca il cheama Sasuke..Oh..dar totul e perfect la el? Ochii,Parul si si numele? Totusi..incepeam sa nu ma simt atat de bine..parca eram mai slabita si mai ametita..Cred ca era din cauza ca am dansat prea mult..I-am cerut scuze la sasuke si i-am spus ca trebuie sa plec. El m-a intrebat daca sunt in regula, i-ar eu am dat afirmativ din cap. Nu am mai stat pe ganduri si am alergat pana la mine in apartament. Cand am ajuns la apartament m-am trantit direct la mine in pat si am inceput sa plang..Dar nu stiam de ce? I-ar am facut o criza? Am patit asta cand eram mica...faceam crize de la orice si incepeam sa plang..dar credeam ca totul s-a terminat..se pare ca m-am inselat in cele din urma..Azi era 27 Martie...I-ar maine era 28..adica ziua mea..Dar..hm..sigur toata lumea a uitat de ea..Stai, toata lumea? Care toata lumea? Nu am nici macar un prieten...Ino si Ami sunt plecate in china i-ar eu am ramas aici singura si neajutorata...Noaptea a trecut foarte usor..incat nici nu am vazut nimic doar am adormit.. In dimineata urmatoare m-am trezit cu o ora mai devreme decat de obicei..M-am imbracat cu ce am gasit si am plecat la scoala. In vreo 10 minute am ajuns si spre surprinderea mea era chiar multa lume pe holuri sau in clase. Toate fetele de pe hol se uitau triste la mine si susoteau ceva..ma intreb ce era? Oricum nu prea imi pasa...M-am asezat pe o banca din fata scolii si am inceput sa privesc cerul de o culoare rosiatica... Dupa vreo 2 minute observ cum o fata se indreapta spre mine si se aseaza langa mine pe banca.
-Sa stii ca imi pare rau pentru tine..mi-a spus ea.
-De ce, am intrebat eu confuza.
-Pentru ca ieri..dupa ce ai plecat partenerul tau si-a facut de cap cu Karin, mi-a spus ea si apoi a plecat. Ce!? Asta nu poate fii adevarat..nu poate...Niste lacrimi au inceput sa curga pe chipul meu alb ca zapada..Acum mi-am dat seama..el doar si-a batut joc de mine..atata tot..
el nu ma iubea si nici nu ma iubit vreodata..Il urasc din toata inima!
Nu vreau sa-l mai vad niciodata..oricum..nam timp de pierdut aici.trebuie sa iau niste carti din dulap.. Ajunsa la dulap observ ca pe el era lipit un biletel dar de data asta nu mai era parfumat cu parfum din flori de cires era parfumat cu un parfum de trandafiri rosii. L-am deschis incet.
Apoi am inceput sa-l citesc. Se pare ca cineva mi-a trimis un biletel ca sami spuna sa raman dupa scoala inca vreo 2,3 ore..Nu aveam nimic de pierdut asa ca o sa raman sa vad ce o sa se intample.

Sasuke :

Dupa plecarea rozaliei nu mai tin minte bine ce s-a intamplat..tin minte doar ca karin a venit la mine si mi-a dat sa beau nu stiu ce vin..de acolo nu mai imi amintesc nimic. Mam trezit cu o durere de cap ingrozitoare si cu niste febra musculara la picioare. Mam ridicat din pat si mam indreptat grabit spre camera rozaliei..vroiam sa ma asigur ca in regula..mai ales dupa ce aseara a plecat asa grabita. Am deschis incet usa de la camera rozaliei si am aruncat o privire inauntru. In camera nu era nimeni..oare rozalia plecase mai devreme fara sa ma anunte?Oricum azi e ziua ei asa ca o so suprind cu un cadou care sper sa-i placa. Mam imbracat cat de repede am putut si am fugit repede spre scoala. Ajuns acolo am inceput sa o caut pe rozalie dar nu am putut sa o gasesc nici unde, asa ca i-am lasat un mesaj pe dulap sa mai ramana 2-3 ore dupa scoala. Tot ce speram era ca ea sa accepte daca nu cred ca o sa mor..
In fine.. orele au fost plictisitoare, i-ar ora 2 a venit repede ca vantul. Eu,Ami,Naruto si Hinata am alergat pana in camera ingrijitorului asteptando pe rozalie.. Dupa 10 minute rozalie si-a facut aparitia i-ar noi 4 am inceput sa cantam ,,LA Multi Ani,, si sa aprindem lumanarile de la tort. Sakura chiar a fost surprinsa.. se vedea pe fata ei..Dar era si fericita..acesta era momentul sa-i dau cadoul pe care l-am pregatit de atata timp..Am scos cadoul din buzunar si i ;=lam inmanat ei, apoi...

p data viitoare cap 6 : disparitia
ne vedem
va pwp :**
Shannaro!


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Tumblrme3qqh3r0n1rps4w5

Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 12:48


Hey,
In primul rand vreau sa o omor pe Karin.Fata asta nu se da batuta nici cu o palma din partea mea?.
Mersi de anunt si sa sti ca mi-a placut capitolul.
Sa ma anunti la next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 13:03

oau karin merita sa-si i-a o bataie buna angry :>happy :>happy
Merci ca m-ai anuntat si bafta la scris in continuare puppy eyes kiss kiss kiss


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mDragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 15:15

Hey a hug
Waa.. a fost foarte frumos capitolul, incepi sa faci progrese vizibile in love. Sa nu te mai aud ca spui ca ficul tau e ingrozitor ca TE BAT :-w.
Nimeni n-a avut experienta la inceput si de aceea trebuie sa fie incurajati sa scrie mai departe. Si primul meu fic a fost cam varza, dar m-a sustinut multa lume asa ca l-am continuat.
Asta trebuie sa faci si tu, in curand o sa vezi ca merita kiss
Legat de poveste, chiar imi pare rau pentru ceea ce s-a intamplat intre cei 2 sad. Astept sa vad ce se mai intampla. HUG! :HUG:



Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 16:38

Ioi ce insuportabila e Karin.Lov lov lov lov lov capitolul asta.astept cu nerabdare continuarea.:xMerci ca ma anunti de fiecare data.Pupici.Lavy
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 19:23

Anunta-ma la next!!!! A fost absolut superb!
Vreau next-ul!
Si sper ca Saku sa descopere adevarul!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 33
Sus In jos
Love.Is.Magic.
Genin
Genin
Love.Is.Magic.

Sex : feminin Localizare Localizare : everywhere
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 2

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 21:57

Scuza-ma te rog ca nu am ajuns mai devreme rusinos
Capitolul acesta m-a dat pur si simplu e spate...Superb in love
Imi vine s-o bat pe Karin, zau! biciuitor
Ce frumos ca Sakura are asa prieteni buni puppy eyes
Pai, abea astept sa citesc nextul
Te pupacesc kiss


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Tumblrm3od5t9bw41r87wbh
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 22:08

A fost superb....O urasc pe Karin .....vaca...cum a putut sa faca asa ceva .. evil devil mua ha ha
Sper doar ca Sakura sa il ierte pe Sasuke pentru ca i-a fost infidel...desi nu a prea fost vina lui.....in orice caz sper ca,Karin sa plateasca pentru ce i-a facut Sakurei... waiting
sper sa posetezi cat mai repede nextul...Spor la scris...
aaaaaa....era sa uit ms ca mai anuntat....si dak poti mai anunta-ma cand postezi nextul.... happy2
~Ja ne~ kiss
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Cap 6:Disparitia   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 23:52

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Cmpdefloareasoareluiwal



Melodia capitolului: https://www.youtube.com/watch?v=L3BTMtjdxrI

Cap 6:,,Disparitia''

Pov Saku:

Am ramas surprinsa..Nu imi vine sa cred ca Ami si Hinata au venit tocmai din Amerika pana aici doar ca sa ma vada. Chiar sunt cele mai bune prietene pe care mi le-as fii dorit vreodata si stiu ca mereu pot sa am incredere in ele. Totusi..m-am inselat in privinta lui Sasuke..nu era deloc ticalos si nesimtit cum credeam..el defapt era dulce si dragut..Nu vroiam ca el sa se schimbe...imi place ca mereu el este asa de misterios si de suprinzator. Se pare ca suprizele nu s-au terminat inca fiindca il vad pe Sasuke cum scoate ceva din buzunar. Ma uit mai atenta si observ ca el avea in mana 2 bilete catre faimoasa insula ,,Hawai''. Spre surprinderea mea,Sasuke mi le-a inamanat mie spunandumi ca asta este cadoul pe care mi-l luase pentru ziua mea. O doamne..nu poate fii adevarat. Parca eram intr-un vis..doar ca visul asta era diferit..parca era facut sa-mi implineasca mie dorintele. De cand eram mica mi-am dorit sa vad macar odata Hawai, dar niciodata nu mam gandit ca o sa se intample..dinpotriva nu ma gandeam ca avea cum sa se intample asta. Am afisat un zambet micut si gingas pe fata in timp ce prietenele mele se uitau fericite catre mine. Eram asa de fercita incat de bucurie am sarit in bratele lui Sasuke. El se uita la mine cu o privire blanda,zambind. Dandu-mi seama ce fac am rupt repede imbratisarea. In momentul de fata eram rosie ca un rac, in timp ce il priveam pe Sasuke in ochii. El se uita la mine cu o privire de genul ,,Imi pare rau''. Oh..Nu suport sa-l vad asa..El e ingerasul meu..el e viata mea..el e tot ce am..Si din cauza asta nu pot fii suparata pe el. Ochii mei au inceput sa sclipeasca de fericire, i-ar eu am inceput sa ma apropii tot mai mult de el. Acum eram atat de aproape de el incat puteam sa-i simt respiratia calda si placuta care imi venea in fata. Niste picaturi de transpiratie au inceput sa picure pe fruntea mea alba, i-ar mainile mele au inceput sa tremure in timp ce le tineam pe genunchi. Nu stiam ce sa fac? Sa-l sarut? dar daca o sa ma respinga? Daca e inca suparat pe mine? Nu stiu ce sa fac..o sa-mi urmez instinctul. Mi-am pus mainile pe obrazul lui Sasuke si apoi l-am sarutat atat de dulce cat am putut. O doamne..ce am facut? Eu doar mi-am urmat ca de obicei ,,prostul meu instinct''.
Spre surprinderea mea, Sasuke a afisat un zambet strengar spre mine. Oare ce avea de gand sa faca?
Dintr-o data Sasuke imi pune mana pe umar. Se pregatea sa-mi spuna ceva, eram sigura. A tinuto tot asa facanduma pe mine curioasa, in timp ce asteptam sa vad ce vroia sa-mi zica. Au trecut 4 minute si nimic. Daca nu o sa-mi spuna odata, o sa-l pocnesc de nu se vede, si nu glumesc sa sititi!
-Sakura...ceea ce vroiam eu sa-ti spun e ca..trebuie sa ne grabim sa ne facem bagajele sau daca nu vom pierde avionul. Am ramas socata. Asta vroia el sa-mi spuna? De ce naiba na putut sa spuna mai repede. Dar..multumesc doamne ca mi-a spus, nu vreau sa ratez ocazia asta sa plec in Hawai alaturi de Sasuke. Am iesit toti din dulap si le-am imbratisat strans pe Ami si Hinata, multumindule pentru tot ce au facut pentru mine si pentru ca au fost alaturi de mine de ziua mea. Ele mi-au spus ca nu mai pot sta fiindca daca nu o sa rateze trenul si nu vor mai putea sa se intoarca la timp. Bineinteles ca le intelegeam si l-eam lasat sa plece. Eram in drum spre apartamentul meu cand dintr-o data simt cum o petala de trandafir ma ia de mana. Ma uit mai atenta si vad ca era Sasuke..Cum de ma luat de mana? Ma rog..nu imi pasa..eram bucuroasa ca face asta, asa ca am mers asa pana am ajuns la apartament fara sa comentez nimc.Intr-un final am ajuns la apartament si am intrat in el. Eu bineinteles ca m-am indreptat direct spre sifonier pentru ami face bagajele.Am scos din dulap o valiza de culoare rosie cu putin negru si am puso pe pat. Din sifonier mi-am scos cateva perechi de pantaloni, cateva bluze si maieuri si bineinteles costumul de baie ca nu trebuie in nici un caz sa-l uit. Aaa da..si sa nu uit de palaria de soare,ochelarii de soare si lotiunea de plaja..si sa nu uit nici de paturi. Stiu ca credeti ca sunt o obsedata dar fara ele eu nu plec pe plaja. Si sunt foarte utile,credetima. Am iesit din camera mea cu valiza in mana in timp ce Sasuke ma astepta la usa cu o privire gen ,,Aveai de gand sa fii odata''? Mi-am dat ochii peste cap si am inceput amandoi sa mergem spre aeroport. Drumul pana acolo a fost destul de plictisitor fiindca nici unul dintr-e noi nu scotea nici un cuvant. Spre norocul nostru, am ajuns exact cand avionul avea sa decoleze. Stewardesa de acolo s-a uitat la noi cu o fata gen ,, Hey, voi nu siti cat e ceasu''? in timp ce lua si verifica biletele. Dupa ce a verificat biletele ne-a spus ca totul e in regula si ca putem pleca. In drum spre locurile noastre am inceput sa topai si sa dansez de fericire. Intr-un final am ajuns la locurile noastre care multimita lui Sasuke erau la clasa intai. M-am asezat la locul meu i-ar fiindca eram obosita mi-am pus capul pe o perna. Totul era asa de comod incat nu vroiam sa se termine niciodata., apoi nu mai stiu ce sa intamplat fiindca cred ca am adormit.

Sasuke's pov:

Ma bucur de tpt ca rozalia m-a iertat ca ca ia placut cadoul pe care i l-am daruit. Dupa mica petrecere pe care i-am organizato Sakurei a trebuit sa ne grabim ca sa nu pierdem avionul ca altfel o incurcam, dar spre norocul nostru am ajuns exact la timp. Dupa ce Stewardesa de acolo a verificat biletele, ne-a lasat sa intram. Tot drumul spre locurile noastre, sakura doar a sarit tantos. Ma bucuram sa o vad asa..Am zambit usor pana cand intr-un final am ajuns la locurile noastre care erau la clasa intai. Zborul a durat ore bune pana cand intr-un final am ajuns. Mica mea floare de cires era putin ametita de la drum asa ca am ajutato sa coboare din avion. Se pare ca era inca adormita. Hehe..mica mea somnoroasa e atat de frumoasa cand e ametita...Glumeam doar. Totusi nu a durat mult pana sa-si revina,cred ca vreo 5 minute, dar ma bucuram ca si-a revenit. Dupa ce am coborat din avion am mers amandoi bineinteles tinandune de mana catre un hotel din zona unde avea sa stam timp de 4 zile. Am intrat in hotel si ne indreptam direct spre ghiseu pentru a ne caza.
-Buna sunt Jiraya, ce doriti?, ne intreaba el politicos.
-Am dori o camera de 2 persoane,spun eu.
-Bine, uitati aici, spune el si imi inmaneaza niste cheii.
I-am multumit si ne-am indreptat direct spre camera noastra. Inauntru era cald si bine, i-ar paturile erau extrem de comode.O doamne..cum pot oamenii astia sa faca paturile atat de comode? Cred ca era vreo 12 noaptea..Dar mie nu-mi era somn..Vroiam sa fac ceva..ceva care sa ma recreeze si parca sa-mi ieie toata transpiratia de pe mine..Doar oare ce puteam face la ora asta? Dintr-o data privirea mi sa indreptat spre mare..Am mers mai aproape de geam si nu ma puteam oprii din privit cum valurile cirstaline lovesc tarmul cel nisipos. Nu imi puteam lua ochii de la privelistea asta minunata..Stai putin..mi-a venit o idee? Oare o sa-i placa si la Saku?
-Sakura, ce zici? vii sa facem o baita?
-Dar Sasuke..e 12 noaptea..
-Nu imi pasa..vii sau nu?, spun eu iritat
-vin..spunea ea oftand..
Eu mi-am luat slipul pe mine i-ar ea si-a luat costumul de baie verde si o camasuta alba pe ea. Nu inteleg de ce fetele au nevoie de atatea...o doamne, e doar o baie nu o parada a modei..In fine..Am luato in brate pe rozalia mea si am inceput sa alerg spre mare. Am alergat atat de tare incat un val urias ne-a inghitit pe mine si pe Sakura..Acel val chiar a fost puternic pentru ca din greseala am scapato pe Sakura din brate. Valul a trecut dupa ceva timp dar..ceva lipsea..cautam in toata apa..si nu gaseam..acel ceva era...

ne vdm data viitoare :) in cap 7: Criminalul
va pwp :**
Shannaro!


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Tumblrme3qqh3r0n1rps4w5

Sus In jos
Love.Is.Magic.
Genin
Genin
Love.Is.Magic.

Sex : feminin Localizare Localizare : everywhere
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 2

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 00:00

Primaaaa! Yuppi! happy
Mi-a placut muuult capitolul, chiar foarte mult happy2
Mi s-a parut foarte dragut ca Sakura l-a sarutat pe Sasuke, iar ca acesta a tinut-o de mana in love
Waiii...baie in mare naptea, la ce te gandeai, Mr. Uchiha? think
Si cum adica n-o gasesti?! angry ....Am citit capitolul linistita pana acolo si 'BAM!', Sakura nu mai era! sad
Sper sa nu i se fi intamplat ceva rau crying
Te pupacesc kiss


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Tumblrm3od5t9bw41r87wbh
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 00:57

Awww!Ce dragut!Cei doi sunt asa de dulci impreuna!O.O Sasuke!Daca ai pierduto pe Sakura iti jur ca te voi ucide! Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 621493Cum adica nu o mai gasesti?La ce naiba te-ai gandit cand te-ai dus sa faci baie in mare la 12 noaptea?-.-"
Sper ca lui Sakur nu i sa intamplat nimic rau :*
Mersi ca mai anuntat si sper sa ma anunti asa si in continuare :*Bafta la scirs si ideei la fel de bune si in continuare!


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 2pyb8k7
Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Bxuzd
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 09:07

oau ce capitol superb in love
sper ca sasuke sa nu fi scapat ce cred eu waiting
ca daca da il omor waiting lough
multumesc ca m-ai anuntat si bafta la scris in continuare puppy eyes kiss !


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mDragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 12:21

Scuze k am intarziat... Superb fic!
Foarte original! Descrii bine, dialogul e perfect (nici prea mult, nici prea putin). Incearca sa descrii mai mult sentimentele celor doi;).
Astept next!
Sper sa ma anunti.
Pupici dulci!
M@dy.


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Cap 7 : Criminalul   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 12:49

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 17399animeparadiseanime



Melodia capitolului : https://www.youtube.com/watch?v=fCcZK9TzX0k

cap 7 : criminalul

Sasuke :

Dupa ce valul urias a trecut peste noi, am observat ca lipsea ceva..Si acel ceva era Sakura. Calmeazate Sasuke, sigur ea se ascunde pe aici si incearca sa te sperie.Bine Sakura,gata cu joaca hai iesi afara de ori unde ai fii, te rog...Sa stii ca nu ma sperii. Am strigato de cateva ori dar nici un raspuns..O doamne..unde doamne a putut disaperea? De teama ca a inghitio valul care ne-a lovit mai inainte am inceput so caut prin apa ca un disperat ce sunt. Nu avea nici un rost..nu era nimeni acolo..unde doamne a putut sa o duce apa? E doar vina mea...De ce doamne am fost atat de prost incat sa ii spun sa facem o baie la 12.00 noaptea? E numai vina mea si numai a mea.. Oricum...nu o sa pierd timpul stand aici ca un prost..O so caut..dar..doar de maine..fiindca e prea intuneric afara si nu prea pot sa vad nimic. Nu-ti face griji Sakura..o sa te gasesc si o sa fim din nou impreuna..iti promit....

Sakura's pov :

Nu mai stiu..ce sa intamplat aseara? Tot ce tin minte e ca am intrat in apa si dupa aceea acel val a dat peste noi... M-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare. Oare unde eram? Eram tot pe o plaja...doar ca mult mai departe de locul unde ne-am cazat eu si Sasuke, in orice caz. M-am ridicat in picioare si am inceput sa merg incet. Poate ca am dormit dar ma simt asa de ametita...Ma simteam atat de ametita incat m-am sprijinit de o parte de pamant care era acolo. Dintr-o data am inceput sa aud voci care veneau de sus. M-am uitat mai atenta si am vazut ca acolo se aflau 5 oameni. 2 erau legati i-ar ceilalti 3 se pregateau sa-i omoare. Am privit ingrozita intreaga scena si din greseala am scos un marait de genul ,,Ioi'' speriat. Cei 3 oameni se uitau in ochii mei cu o privire destul de furioasa..Eram speriata..Nu stiam ce sa fac..Daca aveau de gand sa ma impuste si pe mine? O sa-mi urmez prostul instinct ca de obicei. O fii el prost dar ma scoate intotdeauna din belele. Am inceput sa alerg cat de tare am putut in timp ce 2 tipi alergau dupa mine ,sperand sa ma prinda. Cred ca am alergat pe toata plaja pentru ca nu mai imi simteam picioarele..Totusi..si cu durerea asta nu puteam sa-i las pe aia 2 mucosi sa ma prinda si sa ma omoare cum au facut cu ceilalti 2. Am mai alergat putin pana cand m-am urcat pe un deal si asa am reusit sa-i fac sa-mi piarda urma..Dar acum ce urma sa fac? Eram prinsa intr-un camp de floarea soarlui care parea fara sfarsit. La fiecare pas pe care il faceam picioarele mele firave simteau intepaturi mici care erau trimise de la pamantul tare si subred. Au trecut 20 de minute de atunci dar fara succes...Nici macar o iesire..Trebuie sa fie una..nu am cum sa raman aici pe veci. Haide instinctule..am nevoie de tine sa ma ghidezi spre iesire. Stiu ca te-am facut prost..dar...imi pare rau pentru asta. Se pare ca a functionat pentru ca dintr-o data am observat cum o raza aurie de soare imi arata pe unde sa o iau. Multumita soarelui am reusit intr-un final sa gasesc iesirea. Bun..acum ca am iesit de aici o sa o i-au tot inainte si sper ca o sa ajung inapoi pe plaja. Am mers tot inainte in pasi de zig-zag pentru ca nu mai avam putere sa ma tin in picioare. De aici de unde eram puteam sa vad niste caravane si niste tarabe....Eram aproape de plaja..mai aveam doar sa strabat campul asta cu iarba usor uscata.

Sasuke:

Hoinaream pe toata plaja cautando pe rozalie. Mi-am luat si telefonul cu mine pentru a intreba lumea daca nu cumva a vazuto pe undeva. Cred ca am intrebat pe toata lumea de pe plaja dar toti au spus ca nu au vazuto niciodata pe rozalie pe aici. Mda..multumesc de ajutor oameni buni..Ma uitam pe toata plaja gandinduma unde ar fii putut valul sa o duca pe rozalie...Nu putea fii prea departe eram sigur..Dar eram foarte ingrijorat pentru ea , ca nu cumva sa patasca ceva. Am inceput sa merg in directia spre marginea intregii plaje gandinduma ca poate a luato cineva pe rozalie de la tarm. Ma uitam din colo in colo pana am observat niste caravane si tarabe. Am inceput sa alerg intra colo cu incredere in mine. Am aleergat pana la o taraba intrebando pe doamna daca nu cumva a vazuto pe rozalie..Ea a dat din cap in semn ca nu. Trebuie sa fie pe aici pe undeva..nu putea fii altundeva. M-am uitat in directia spre iarba cea uscata si am vazut ca acolo se plimba in zig zag o fata .Ea avea parul roz si ochii verzi, i-ar ea era imbracata cu un costum de baie verde exact ca cel al rozaliei. Nu putea fii altcineva.sigur era rozalia..Am inceput sa alerg cat de repede am putut spre ea. Timp de cateva secunde ea nu ma vazut dar intr-un final s-a uitat la mine cu o privire gen ,,Chiar tu esti''?, apoi a inceput si ea sa alerge spre mine. Am facut asta pana cand intr-un final ne-am regasit si am inbratisato strand nevrand sa-i mai dau drumul vreodata.

Pai..asta a fost...e vdm in cap 8: Ziua lui Sakura
si scuze ca e asa de groaznic doar ca nu prea am avut timp sa-l scriu ca lumea
sper sa ma iertati :((

va pwp :**
Shannaro!



Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Tumblrme3qqh3r0n1rps4w5

Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 13:14

Nu e deloc groaznic, daca mai spui asta, te bat! biciuitor
Anunta-ma te rog la next!!!Mi-a placut mult, cu o singura obiectie, seamana prea mult cu un serial de la televizor, cred ca sti si tu... hmm..realy? Ar fi mai bine, ca pe viitor sa iti falosesti imaginatia ta, poate sa te ajuti umpic din alte ficuri si din serialul Naruto, dar nu cred ca e prea intresant sa citesti ceva, ce deja tu ai vazut la televizor...
Dar...ma rog, sper ca nu te-ai suparat, e doar un sfat pe care tu il urmezi sau nu, cum vrei.
Anunta-ma te rog la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss
in love


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 33
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 14:38

foarte frumos capitolul şi mulţumesc din suflet că m-ai anunţat !! kiss kiss
Şi mulţumesc lui dumnezeu că sakura n-a păţit nimic in love
Spor la scris în continuare si te-am kiss kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mDragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 16:32

Hey
Wow,ce frumos cadou i-a facut.
Imi place deja de Sasuke.
Ssper sa ma anunti la next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 18:44

Cum sa spui ca e groaznic..e chiar foarte dragutz....ambele capitole.....Ce cadou dragutz i-a facut Sasuke... in love
Ceea ce povestesti tu seamana putin cu serialul Pariu cu viata....sper doar ca povestea ta sa nu aibe acelasi decrs ca si serialul...ma refer ca nu as vrea ca si Sasu si Saku sa ajunga fugariti printr-o padure de un psihopat care vrea sa ii omoare happy2
In rest tot ce ai scris este foarte dragutz...Mersi ca mai anuntat....Si dak poti fa'o in continuare heh
Spor la scris in continuare...
~Sayōnara~


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 23:26

no comment .scurt capitolul dar foarte frumos.nu stiu de unde scoti totul cand faci ficuri-le.bravo
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Cap 8: Profetia   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 00:02

Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 E9fef16c4da9b196da6857e



Melodia Capitolului: https://www.youtube.com/watch?v=QJO3ROT-A4E

Cap 8:Profetia...

Sakura's pov:

Abea mai puteam merge. Eram atat de obosita de la atata mers incat picioarele mele parca croiau sa atinga pamantul cel tare si rece ca gheata cu genunchi mei albi si palizi. Chiar si asa..nu ma puteam da batuta..eram aproape de plaja..nu puteam sa cad acum. Vreau sa ajung la Sasuke, i-ar pentru asta imi trebuie forta de a nu renunta.. Nici de cum nu o sa renunt..O sa ajung la sasuke si vom fii fericiti...Se Pare ca asta a functionat pentru ca imediat am simtiti niste putere care curgea limpede in picioarele mele. Tot mergeam in zig-zag dar nu-mi pasa..cred in mine ca o sa reusesc. M-am oprit pentru a face o pauza si mam uitat inainte. Am vazut cum un om alerga in directia spre mine. De frica, crezand ca e unul dintr-e cei care m-au urmarit am vrut s-o i-au la fuga, dar m-am uitat mai atent si am vazut ca cel care alerga spre mine era el..era Sasuke. Nu imi vine sa cred ca ma cautase atata vreme..De fericire am incept sa alerg si eu pana la el, dar..intr-un final am ajuns la el si l-am imbratisat cat de strans am putut. Nu imi vine sa cred ca pana la urma l-am gasit..eram atat de fericita incat am inceput sa plang cu niste lacrimi pe care se putea citi fericirea. Sasuke a observat asta si a rupt imbratisarea in timp ce se uita in ochii mei care acum erau plini de lacrimi cristaline. El mi-a sters lacrimile si m-a intrebat daca sunt okay si daca nu sunt ranita. El era pe punctul sa planga...puteam observa asta foarte usor, doar uitanduma la el. I-am spus ca sunt bine si ca nu are de ce sa se ingrijoreze. La auzul vestii asteia, de fericire m-a luat si ma pus cu picioarele pe umerii lui in timp ce stateam si in picioare. O doamne...cred ca incep sa amtestesc, fiindca frica de inaltime era ceea ce uram cel mai mult la mine. O doamne..de ce naiba s-a inventat frica asta de 2 lei? Eram in drum spre hotel..fiindca l-am rugat pe Sasuke sa ma duca pana acolo ca sa pot dormi si eu, pentru ca eram franta. Tot drumul pana acolo toata lumea s-a holbat la noi, or ba au ras de noi, or au facut poze. Sasuke o sa plateasca pentru asta..Totusi..o fii el nebun, dar e nebunul meu asa ca nu permit fetelor sa mi-l fure, clar!?
Intr-un final..teroara asta s-a terminat si am ajuns la hotel. I-am spus lui Sasuke ca acum poate sa ma lase jos, dar el a dat negativ din cap si a spus un serios ,,nici vorba'', apoi a inceput sa urce scarile cu tot cu mine in picioare pe umerii lui. Tot drumul pana in camera a fost teroare pentru ca ma tot dadeam cu capul de pereti cu fiecare scara urcata. Norocul meu ca camera noastra era prima din hol ca altfel cred ca capul meu avea sa aiba probleme serioase. O sa ma razbun eu cumva pe Sasuke..dar nu acum fiindca sunt franta de oboseala. Sasuke m-a lasat jos in fata usii si mi-a deschis usa ca un gentelman. Am intrat in camera unde m-am trantit direct in pat. Mi=am pus capul pe perna moale si pufoasa..Si simteam cum intru in transa de parca cineva urma sa ma hipnotizeze..Am continuat sa fac asta pana cand simteam cum micutele mele smaralde incepeau sa se inchida la culoare..S-au inchis si s-au inchis pana cand..in cele din urma s-au facut negre, i-ar somnul mi-a invaluit corpul ca o patura alba si pufoasa a bebelasilor de 1 an. Ma simteam atat de bine..stiind ca acei ticalosi au disparut si ca eram si aproape de Sasuke..acum nu mai imi pasa de nimic..doar ca sunt aici langa brunet si ca nu o sa-l mai parasesc nicidata.
,,In visul Sakurei'':
Ma vedeam pe mine..eram tot in fata casei mele care a ars cu 6 ani in urma multumita unui incendiu. Dar ceva era diferit..Eram imbracata cu niste haine ciudate de culoare portocalie cu rosu, i-ar in mana aveam o bagheta de culoare maronie. In picioare aveam niste ghete tot portocalii i-ar pe cap o palarie de vrajitoare.. In fata mea erau 2 persoane ...oare cine erau? Si mai ales ce cautau aici? M-am uitat mai atenta si simteam ca parca ii cunosteam..simteam de parca i-am mai vazut undeva. M-am apropiat incet de ei si m-am uitat la fata lor. Niste lacrimi cristaline au inceput sa-mi curga pe fata mea alba ca neaua ..dar nu erau de tristete..ci de dor.. In fata mea erau..erau chiar parintii mei..Dar nu au murit? Deci au scapat din incendiu dar cum? Oricum nu conta...acum ca i-am regasit nu o sa-i mai l-as sa plece de langa mine..niciodata.. I-am imbratisat stramt vroind sa nu le mai dau drumul niciodata..dar..dintr-o data observ ca dispar din fata casei..Acum eram intr-un loc diferit..Dar..cunosteam acel loc..Ma aflam chiar in fata ciresului..Dar ceva era diferit la el..fiindca cineva il distrugea, i-ar florile lui rozalii si catifelate incep sa se vestejeasca. M-am aproapiat de faptasul care distrugea copacul si observ ca era..era Sasuke..Am ramas socata timp de cateva secunde..De ce facea asta? De ce imi naruie ce-a mai frumoasa amintire pe care o am? De ce!? Am vrut sa-l imbratisez si sa-i spun sa se opreasca..dar nu puteam..Ma simteam din ce in ce mai slabita..oare de ce? Ma uitam cand la cires cand la mine..Si pana la urma mi-am dat seama.. Se pare ca acel cires imi da mie putere sa traiesc..Dar de cand?Sigur e de atunci..de cand luna plina s-a atintit asupra me ain timp ce ma aflam in varful ciresului. Ma simteam din ce in ce mai slabita..pana cand am cazut jos in cele din urma..i-ar ultimele cuvinte pe care le-am soptit au fost ,,Sasuke..de ce mi-ai facut asta?, eu te iubesc atat de mult'', spun eu cu larimi in ochi.

,,End''

M-am trezit speriata. Inima imi batea mai tare ca o minge de baschet i-ar pe corp eram acoperita de o apa urat mirositoare, numita transpiratie.. Ce doamne a fost asta? Ce vis? Oh..am nevoie sa ma racoresc putin..Am coborat scarile incet ca sa nu ma trezesc ca vreau saimbratisez scarile si m-am indreptat spre plaja. Dar..cand sa ajung acolo am vazut o usa pusa acolo i-ar pe ea scria ,,Daca esti Sakura, intra''. Aha..deci pot intra..domn uchiha..ce surpriza ai mai pregatit de data asta? Am deschis usa incet ca sa ma asigur ca nu o sa ma trezesc cu o fantoma in fata mea si am privit spre plaja. Hm...nu era nimic..atunci de ce numai eu pot intra? Poate nu pot sa vad pentru ca nu am intrat de tot. Am inchis usa si m-am indreptat spre plaja. Dintr-o data aud o vocee in spatele meu care striga tare ,,Surpriza!''.. M-am intors si am vazut ca in spatele meu se afla o petrecere..O doamne..totul arata atat de superb. Ma uitam dupa brunet dar nu il vedeam nicaieri..oare unde poate fii? Dintr-o data o melodie lenta dar frumoasa si romantica a inceput sa rasuna pe toata plaja, i-ar de dupa o tufa a rasarit brunetul care se indrepta zambind spre mine. Am alergat catre el si i-am sarit in brate. Eram atat de fericita..o doamne..cum sa-i multumesc pentru toate astea? Cum..cum..cum!? Brunetul m-a luat de mana si a inceput sa danseze cu mine niste vals lent..Nu stiam ca stie dansa..dar...si asa e dragutz..Am facut asta timp de 2 ore..si totul a fost minunat..vroiam ca acest moment sa nu se mai termine niciodata..dar..viata e cruda..si nu vrea sa lase momentele fara un sfarsit. Totul a decurs minunat pana cand am ramas singuri pe plaja..Dintr-o data toata fericire pe care o simtisem s-a transformat in frica..Ceva rau urma sa se petreaca..simteam asta..i-ar simtul meu nu se inseala niciodata..Dintr-o data am simtit cum ceva mic si rece intra prin stomacul meu si iese prin cealalta parte..Sangele meu de culoarea trandafirului era acum imprastiat pe o bucata buna de nisip..Nu mai aveam putere sa stau in picioare..asa ca am cazut jos..Stiam ce sa intamplat..Am fost impuscata..dar de cine?..Totusi..nu imi pasa de persoana care m-a impuscat. Eu doar m-a intrebam..Aici se sfarseste totul? Nu se poate sa se termine aici! Trebuie sa supravietuiesc cu orice pret..nu pot murii asa!
Nu mai pot rezista...as fii vrut sa-i spun un adio lui Sasuke..dar parca buzele mele nu vroiau sa se miste..Nu am mai putut rezista asa ca smaraldele mele..au devenit foarte usor de culoare neagra..Sasuke..am spus eu incet..apoi am simtit cum repiratia mea zbura in aer..si se risipea...

Sasuke:

Dupa ce imi regasisem iubirea pierduta..de fericire am puso in picioare pe umerii mei. Putin imi pasa mie ca oamenii se holbau ciudat la noi. Stiam ca rozalia mea e obosita si ca avea nevoie de odihna..tocmai de aceea facea toate astea..Nu vroiam ca ea sa se extenuie mai mult, decat era in momentul asta. Totusi..nu puteam sa o las pe rozalie asa..trebuie sa-i pregatesc o surpriza pentru a o face sa se simta mai bine. Dupa ce am lasa-to pe rozalie in camera..ea spre fercirea mea s-a dus direct la culcare pentru asi reface energia. Era atat de frumoasa cand dormea..Parca era un ingeare tocmai a coborat din cer. Ea era un inger..era ingerasul meu frumos si pe care il iubeam atat de mult.
M-am apropiat de ea si am sarutato usor pe frunte pentru a nu o rezii din somnul ei dulce. Ma intreb ce viseaza in momentul asta? Sper sa fie un vis frumos..nu un cosmar..M-am uitat la ceas si am vazut ca era ora 9.00 noaptea..O doamne! deja? Trebuie sa fug sa pregatesc petrecerea surpriza pentru ea..ca de nu se va trezi inainte de asta si nu o sa apuc sa termin pregatirile, asa ca am alergat cat de repede am putut. Spre norocul meu..la 9.30 am fost gata exact la timp cand s-a trezit rozalia pentru ca am vazuto venind spre plaja. Bineinteles ca am lasat un bilet pe usa, pe care scria ,,Daca esti Sakura, intra'', ca nu cumva sa ma trezesc cu un taran la usa.. M-am ascuns dupa o tufa in timp ce ea admira decoratiunile minunate. Dupa 4 min am pornit o muzica lenta si romantica si am inceput sa dansez vals cu ea. Nu mai dansasem vals de un secol chiar de asta ma bucur ca mai stiu dansa..Timp de 2 ore am tot dansat si am ras..vroiam ca acest moment sa nu se mai termine niciodata..dar..viata asta cruda..vrea ca momentele frumoase sa se sfarseasca la un moment dat... Ramasesem singur cu Sakura..si stateam imbratisati privind fericiti spre luna..pana..cand..o vad pe Sakura ca cade pe jos, plina de sange..Sakura..ce naiba ai patit!? Te rog sa nu fie ceva rau..daca o sa patesti ceva..cel care a facuto va platii scump..iti jur...Am vrut sa o i-au pe rozalie de pe jos si sa o duc la un doctor pentru a o examina..dar..cand am atinso ea..pur si simplu..s-a evaporat intr-un praf roz de stele stralucitor...OO nu..ea....

ne vedem in cap urmator cap 9: Sakura afla adevarul, ne vdm :)
va pwp :**
Shannaro!


Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Tumblrme3qqh3r0n1rps4w5

Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste intre flori de cires...   Dragoste intre flori de cires... - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste intre flori de cires...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-