Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Umbrele trecutului  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Umbrele trecutului  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Umbrele trecutului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Lavii.<3
Academy Student
Academy Student
Lavii.<3

Sex : feminin Localizare Localizare : In my crazy world ..:>
acebook acebook : Lavy Ingerashul
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Dans ,desenat , chat'uit ..
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Umbrele trecutului  Empty
MesajSubiect: Umbrele trecutului    Umbrele trecutului  I_icon19Joi 10 Ian 2013, 21:05

Umbrele trecutului

Capitolul 1 ~ Intalnirea ~

Soarele inunda camera imensa si rozalie . Eu stau intinsa pe covorul pufos de un alb ca zapada . Sunt atat ,dar atat de singura incat as face orice sa fie acum ,langa mine, o persoana care sa ma inteleaga si sa-mi fie alaturi mereu. Chiar cu inteleg ! Toata lumea crede ca nu merit iubire sau nu sunt eu capabila sa am o viata frumoasa?! Sunt sa de trista ..Eu am iubit si inca iubesc pe toata lumea .Dar nimeni nu mi-o intoarce . Acum simt cu o lacrima rosie mi se prelinge pe chipul alb ca zaharul .
Chiar si parintii m-au abandonat ..Toti ...toti m-au lasat .Cunoscuti,rude,prieteni,amici ,mai mult decat prieteni ,parintii .Toti . Totul s-a destramat !
As da orice sa revin la o viata normala .
Amintirile pline de emotii si sentimente se revarsa peste mine.Le retraiesc.Fiecare zambet,fiecare imbratisare,fiecare reunire sau fiecare sarut la lumina lunii mi se imprima in mintea mea agera si acele imagini sunt atat de incapatanate incat tot se joaca prin creierul meu . Imi amintesc fecare detaliu din viata mea ,fiecare gest minor care mi se parea dragut . Mi-a ramas in minte fiecare zi in parte . Parti dureroase ori parti fericite .

Si as vrea sa fi dat timpul inapoi si sa-l fi salvat . Sa-l fi salvat pe EL ,pe baiatul meu preferat .Pe cel care mi-a strapuns inima cu ochii sai asa de frumosi si zambetul perfect.Sau sa nu-l fi placut niciodata pe blondinul cu ochii ca marea ,doar se stie ca nu pot rezista ochilor albastrii si parului blond . Si ma mai intreb ce s-ar fi putut intampla daca ramaneam cu Gaara. Oare as fi suferit la fel ? Sa va povestesc:

Eu ma numesc Sakura Haruno ,am 18 ani ,sunt in clasa XI A , si m-am nascut pe 1 ianuarie la ora 00. Mama mea spunea mereu ccand eram micuta ca sunt o fetita speciala ,unica si norocoasa . Ultima parte n-o prea cred .
Inima mea se schimonoseste de durere sufleteasca . Totusi...totusi exista mereu o firimitura de speranta in sufletul omului. Cum se spune :"Speranta moare ultima . "
Sa reluam : Am ochii verzii ca ai smaraldului ,iar cand plang se fac negrii ;parul roz ca trandafirul roz ,preferatul meu ,corpul alb ca neaua proaspat cazuta si finut si delicat. Am o personalitate sensibila ,iubitoare ,curajoasa si puternica doar ca partea de la sfarsit nu prea se mai vede .
Acum este prima seara din anul asta . Aseara n-am fost nicaieri doar am stat in pat si m-am uitat la ceasul in forma de stea si m-am uitat cum trece timpul . Oricum :

Aerul rece iti taia rasuflarea .Curbele caramizii ,violet si galbene coborau incet spre oceanul inghetat . Mereu am vreut sa vad linia verde de la apus de la intersectarea oceanului cu cerul . Am sarit din pat ,am deschis uriasul dulap din lemn de cires plin cu haine de firma si m-am imbracat intr-o pereche de blugi albi ,hanorac cu flori de cires , cizme albe cu stelute argintii si o geaca alba pufoasa si lucioasa . Parcurg scarile cu viteza ,mai-mai sa nu cad in nas , si deschid usa cu putere ,iar vantul imi da in toate partile parul . Ighh ....si tocmai mi-l aranjasem .Parcurg plaja cu viteza parca n-as atinge pamantul si ma intrept spre malul de gheata . Incep sa cada fulgi mari de zapada. Cand imi ating parul ,parca se topesc..
Iar incepe sa bata vantul ,dar de data asta cad si ma tai in ceva . Vad o silueta gri cu parul brunet care se intreapta alergand spre mine .Ajunge eu ii vad ochii la fel de negrii ca abisul ,iar asta e ultimul lucru pe care il vad pentru ca mi se incetoseaza privirea .Totul e din ce in ce mai negru pana cand brusc devine alb . Vad pe cineva .Se apropie de mine .Cand il vad mai de aproape vad ca este Gaara . Oare ce-o cauta aici ?Toata iubireape care i-am dat-o mi-a trecut prin inima. Este asa de frumoas .
-Gaara ,scumpul meu ,esti tu?
-Da eu sunt ,frumoasa mea !
-Dar ce cauti aici ? Si unde suntem ? Si de ce am ajuns aici?
Si incep sa plang .
El se apropie de mine si ma ia in brate. Ma mangaie pe par si imi spune :
-Pentru ca eu ....

Deci sper ca v-a placut ! Umbrele trecutului  977748 Next la vro 5 com-uri.

Bye Lavii va iubeste ! Umbrele trecutului  273918
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Umbrele trecutului  Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele trecutului    Umbrele trecutului  I_icon19Joi 10 Ian 2013, 21:45

Hey !
In primul rand vreau sa te felicit pentru acest inceput.
De obicei eu sunt atenta la descriere deoarece ma fascineaza sa stiu fiecare lucru in parte. Imi place mult pentru inceput, insa parerea mea este ca aimai putea aduce cateva ,,expresii frumoase,, ;)
Ai punctat extrem de bine momentul in care ne-ai lasat in suspans la final.
Deci in mare este bine pentru inceput.
Tine-o tot asa si anuntama te rog cand pui Next-ul.
Bye! kiss si spor la scris !;)
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Umbrele trecutului  Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele trecutului    Umbrele trecutului  I_icon19Joi 10 Ian 2013, 21:46

Super ! Capitolul asta , primul , impletit cu tristete si dragoste , mi-a placut . Totusi , fiind primul , nu pot spune mai nimic , e un inceput bunisor , cu sentimente multe , as vrea sa aflu la ce se gandeste Sakura cateodata . Imi place sa stiu ce simte si ce gandeste . Ai vrea sa faci asta pentru mine , pentru restul ctitorilor , pentru noi ? Spune-ne gandurile ei . L-a ce s-a gandit cand l-a vazut pe Gaara ? De ce a inceput sa vada negru ? Era bolnava ? Era prea cuprinsa de sentimente ? Abia astept sa-mi raspunzi la intrebi si sa pui next , e un fic foooarte interesant si vreau sa stiu ce se va mai intampla in continuare . Sa ma anunti , de asemenea de fiecare data cand pui un nou capitol , da ? Promite-mi .


Umbrele trecutului  Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Umbrele trecutului  Asss10Umbrele trecutului  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Umbrele trecutului  Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele trecutului    Umbrele trecutului  I_icon19Mar 02 Apr 2013, 20:59

Fanfic inchis din cauza inactivitatii.


Umbrele trecutului  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Umbrele trecutului  Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele trecutului    Umbrele trecutului  I_icon19

Sus In jos
 

Umbrele trecutului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-