Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Asul negru - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Asul negru - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Asul negru

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Asul negru - Pagina 2 Asss10Asul negru - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 10:10

Ohohooo, cate intrigi avem noi aici. in love Mai, mai, mai, Sakra intre astia doi nu imi inspira prea multe lucruri bune, mai ales ca Naruto are, aparent, o iubita. Bineinteles, nu prea imi dau eu seama cum se vor impaca sau nu in continuare, caci e clar ca Naruto simte ceva mai mult pentru Sakura decat ar trebui. Si Sasuke asta, imi vine sa-l bat, ce-i cu atitudinea lui? (D) Data viitoare cand il prind o sa fie vai si-amar de el. Spor la scris in continuare si va pup. kiss
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 10:54

Aurolaca, nemernica, buna de nimic! Cum ti-ai permis sa nu ma anunti?! Spune! Ah, sa vezi ce iti fac eu tie. Deci a fost un capitol atat de frumos, nici nu ai idee. Ma bucur ca Lauren a noastra s-a intors, mai creativa ca niciodata well? awesome right? . Cum am zis, capitolul a fost foarte bun, mai ales ca am avut o doza micuta si de +14, +16, acea frantura dintre Hinata si Naruto. Nu il inteleg pe blond: le place pe amandoua? Daca da, atunci are gusturi bune. Eu vreau sa vad cum veti dezvolta ideea asta, cum ii veti aduce pe rozalie si pe As impreuna si care e treaba cu bratara primita de la Naruto. Hinata chiar a reactionat urat, deci banuiesc ca are o valoare sentimentala puternica. Hai sa vedem cu ce ma veti mai surprinde in love Hai cu next-ul, wife! Poate de data asta ma anuntati rolling on the floor
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 18:37

Buna! Multumesc pentru anunt! happy
Capitolul a fost perfecr, fabulos! Nu ma asteptam ca Naruto sa incerce sa se culce cu Hinata, pana la urma o vrea pe ea sau pe Sakura? Se vede ca o place pe Sakura. happy2 Ce e asa special la bratara aceea de a inceput Hinata sa planga de nervi? dap ! Cand va aparea din nou in peisaj Sasuke? Astept nextul si va rog anuntati-ma in continuare cand il puneti! ;;) Spor la scris si la idei! Va kiss! Ja ne! hi!
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 19:15

Mai mai,ai tu ceva cu Naruto şi Sakura cei mai buni prieteni(sau poate mai mult).Altceva,cu brăţara aia e ceva dubios (D)
Nu prea am ce zice,totul e bestial ca deobicei!
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 21:56

Aaaa! nervi! Cat de frumos fetele mele! Cat de frumooooos! in love in love in love
Deci mi-a placut maxim capitolul asta. Spune-mi tu mie, Rin, de ce vad eu in Hinata o blonda, creata, cu ochii albastrii si de 15 ani? rolling on the floor Aia da scorpie! lough
Rin, realizezi ca daca nu o sa aduci next-ul mai repede o sa te ucid, nu? Stiiiuuu unde locuiesti! rolling on the floor Si sa ma si anunti ca daca nu te spun lu'mama! rolling on the floor lough
Kiss from Dara kiss
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 00:43

Mai mai! Ce avem noi aiciii?! Un capitool superb din Asul negru, ca de obicei! Hmm... oare ce se va intammpla intre Narutoo si Sakuraa?! Adica se vede ca o placee, plus ca era cat p-aici sa se culce cu Hinata si cand a vazut-o pe ea, s-a oprit totull...ciudaat! Sakura e un nemernic! Si inca cevaa, bratare aia mi-a lasat cateva semne de intrebaree?! Oare ce o fi cu eaa?! Asaa, sa speram ca in uramatorul capitol vom aflaa! Bafta la scris fetelor! love kiss
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 09:19

Vai de mine! Unde am fost de n-am ajuns mai devreme pe aici?! Chiar nu conteaza. Conteaza ca acest capitol a fost plin de intregi fenomenale! n-am cuvinte sa spun cat imi place, adica, fata de cuvintele tale... E de la sine inteles! Pai, astea fiind spuse, multumesc ca m-ai anuntat si te rog sa ma anunti si data viitoare. Va kiss dulce! Spor la scris! hi!
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Mai 2013, 15:11

Nu-mi vine sa cred ca nu am comentat pana acum. Asul negru - Pagina 2 138742
Cand am vazut in ultimul mesaj privat primit de la tine( Lauren Smith) : " imi citesti unul din cele 2 ficuri Skyfall sau Asul Negru " am ramas gen WTF pentru ca aveam impresia ca am lasat comentariu. Asul negru - Pagina 2 947835 Iar la Skyfall sunt sigura ca am facut-o.

Acum ficul.
Lauren Smith
Ei bine, eu am citit ficul de ceva timp, dar se pare ca am uitat sa las comentariu.
Ideea e destul de intalnita, dar imi place mult modul cum ai conturat-o tu(Voi, pentru ca este un fic in colaborare) E ceva nou, totusi.
Modul tau de a scrie mi-a placut de prima data cand am citit ceva scris de tine, deci ti-am mai zis-o, scrii foarte bine si asta ma atrage si m-a atras in a-ti citi acest fic.
Povestea incepe sa prinda contur. Capitolele scrise de tine sunt minunate. Tot ce scrii tu este minunat, pentru ca te pricepi. Asul negru - Pagina 2 78717
Hanazawa Rin
Stii foarte bine ca imi place mult cum descrii fiecare moment, lucru care ti l-am mai zis. Ca si Lauren Smith, ceea ce am citit si a fost scris de tine mi-a placut din prima. Esti foarte talentata si lejeritatea cu care scrii ma atrage. Asul negru - Pagina 2 78717


In concluzie, imi cer scuze ca n-am ajuns mai repede pe aici. Ma bucur ca faceti acest fic in colaborare pentru ca stilurile voastre sunt asemanatoare si se imbina perfect. Povestea este gandita bine, chiar daca cum am zis, am mai intalnit ideea, voi ii dati alt farmec.
Nu am nimic rau de zis. Imi place foarte mult.
Mult succes in continuare fetelor si sper sa ma anuntati si pe mine cand aduceti next. Asul negru - Pagina 2 78717
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Mai 2013, 21:59

Buna :)
Am ajuns si eu pe la ficul vostru si pot sa spun daor ca am ramas total uimita. Adica, stiam cat de bine scrieti fiecare, dar un fic cu stilurile voastre combinate este absolut demential! in love Clar acest fic a intrat in topul meu de ficuri preferate. Sunteti doua genii amandoua, iar combinadu-va mintea iese ceva mult prea bun. Iubesc, iubesc, iubesc IUBESC ficul asta! Am devenit cea mai mare fana a lui, jur in love
Cand puneti nextul? Il vreau cat mai repede cu putinta, deoarece ultimul capitol s-a terminat prea repede... Stiu ca nu aveti timp, cu toate tezele, testele si invatatul de la scoala, dar sper din suflet ca veti scrie cat mai rapid capitolul urmator.
Imi place mult de tot felul in care idea incepe sa prinda contur, iar titlul este mult prea genial. Cum v-ati gandit la ceva atat de perfect? Doamne, il ador!
Totusi.... sunt curioasa ce-i cu Naruto, de este atat de apropiat de Sakura asa, dintr-odata, avand in vedere ca o are pe Hinata.
Sunt foarte curioasa cum ii veti adduce pe cei doi impreuna, avand in vedere frica Sakurei fata de individ si dorinta perverse ce arde in el. Cum vor inpe sa simta ceva, sa se iubeasca, sa se schimbe, poate... De abia astept in love
Spor la scris si muuult multa inspiratie, plus timp de scris kiss Ma puteti, va rog frumos, anunta si pe mine cand postati capitolele de acum inainte? Multumesc anticipat kiss
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Mai 2013, 19:41









Capitolul 4







        Sakura's point of view

        Am lăsat-o să plece supărată, iar motivul pentru care ea se afla în starea asta era unul neştiut de mine, cel puţin momentan. Am mai aruncat o privire către brăţară, părea ciudat ca un obiect atât de mic să ascundă un secret. Era ciudată purtarea Hinatei, de ce reacţionase aşa? Era o simplă brăţară, nu scria pe ea că este un dar de la iubitul ei. M-am hotărât că ar fi bine să las asta aşa deocamdată şi am intrat in sala de clasă, târându-mi picioarele până în ultima bancă. Îmi era somn, voiam să mă întorc acasă şi să îmi continui somnul pentru încă câteva ore. Ar fi magnific, evident, dar cum nu aveam parte niciodata de cel mai mare noroc, eram nevoită să rămân la şcoală şi să rezist somnului. Uşor de zis, greu de făcut.

        În clasă a intrat o domnişoară îmbrăcată elegant, cărând după ea o ditamai geanta, pe care a aşezat-o pe catedră. Elevii au început să se aşeze în bănci, aşteptând ca profesoara să îşi înceapă lecţia. A scos nişte hârtii din geantă, le-a privit atent, apoi a început să noteze ceva într-un carneţel. A rugat o colegă să împartă acele hârtii prin clasa, astfel încât fiecare elev să primească câte una.

        - La dracu! am spus când am văzut că titlul era "Test paper".

        Toţi ne-am uitat la profesoară cu nişte priviri inocente, sperând să i se facă milă de noi şi să anuleze testul surpriză. Îmi plăcea engleza, dar categoric era mai frumoasă atunci când şi învăţai pentru lucrare. Am privit-o pe Ino, chiar şi ea era îngrozită de foaia ce zăcea pe bancă ca şi cum aştepta de mult să ne ducă în depresie. Ino se descurca mult mai bine decât mine la engleză, anul trecut a fost chiar şi la olimpiadă. Şi totuşi, privind-o fără pic de speranţă că ar reuşi să rezolve ceva, mi-am dat seama că eram terminate.

        Şefa clasei a încercat să o roage pe profesoară să ne lase în durerea noastră, dar ea, evident, nu a fost de acord. Şi-a scos sticla de apă din geantă şi a început să soarbă satisfăcută. Aveam în minte o serie destul de generoasă de cuvinte nu prea frumoase la adresa ei, dar m-am decis că ar fi mai înţelept să le păstrez pentru mine. Am reuşit să copiez câteva cuvinte de la Ino, pe care ea le considera a fi "acceptabil" de corecte, scriindu-le ca să nu dau foaia goală. O făcusem lată rău de tot, engleza mă-sii!

        Ino l-a strigat pe Fujimaru şi l-a rugat să ne arate şi nouă lucrarea lui, al doilea deştept din clasă la această materie. Am copiat repede răspunsurile de la el şi ne rugam să fie măcar jumătate corecte.

        Cu cinci minute înainte ca ora să se încheie, profesoara s-a ridicat de la catedră, îndreptându-se senzual până în spatele clasei. Ajunsă lângă banca noastră, a început să strângă toate lucrarile, nelăsând pe nimeni să mai copieze. Era conştientă că toti elevii din clasă aveau aceleaşi răspunsuri, dar pe moment nu i-a păsat. Când s-a auzit clopoţelul ce anunţa sfârşitul orei, Ino s-a ridicat din bancă şi s-a dus la catedră să vorbească cu profesoara cea enervantă. Şi ea o ura, dar în acelaşi timp, încerca să o facă să îi recunoască abilităţile. Peste scurt timp, s-a întors bosumflată. Nu am mai întrebat-o nimic, ştiam în ce consta conversaţia lor.

        Am mers la bar să ne luam ceva de mâncare, orice lucru rău merge mai bine dacă mânânci ceva. Ino a intrat să cumpere pentru amândouă, iar eu am rămas afară, aşteptând-o. Ştiam că era aglomeraţie, iar eu nu aveam de gând să ma chinui să ajung în faţă. Ei bine, ea se descurca destul de bine la asta, nici ea nu ştia exact cum făcea, dar ajungea imediat în faţă.

        Nu aveam de gând să păşesc încăperea plină de persoane nervoase de atâta aşteptare, dar în momentul în care l-am văzut pe As îndreptându-se spre bar, am constatat că nu mă aflam chiar în cel mai potrivit loc posibil. M-am întors cu spatele spre el, astfel încât să arăt ca şi cum aş citi panoul de pe perete. Voiam să par ca şi cum nu îl văzusem, de obicei mă descurcam excelent la asta, însă acum păream doar penibilă. O mână pe umărul meu m-a făcut să tresar şi m-am întors cu tragere de inimă spre persoana care mă atinsese. Speram să fie Ino, dar niciodată nu am fost o norocoasă, deci de ce aş începe de acum? Ochii negri ai Asului mă fixau, iar eu, fiindu-mi frică, voiam să plec cât mai repede de acolo. Am încercat să îl ignor şi să mă uit după Ino, sperând să observe că aştept pe cineva. A rânjit, apoi m-a luat de mână şi m-a târât până la intrarea profesorilor. Niciun elev nu avea voie să se afle în acel loc, evident, cu excepţia Asului Negru.

        - Ţi-a fost dor de mine? a spus încet, continuând să rânjească.

        Am încercat să îmi trag mâna din a lui, lucru total imposibil, având în vedere puterea de care dispunea.

        - Lasă-mă în pace! am spus tare şi răspicat.

        Faptul că eu voiam să scap de el îi aducea şi mai multă satisfacţie, considerând situaţia ca o provocare. Tot ce voiam în acel moment era să scap de el, să mă întorc în clasă şi să o ascult pe profa de matematică bombănind despre funcţii. De obicei, asta era ca o oră în infern, dar în situaţia de faţă era tot ce voiam. Ceva mai presus de infern era însuşi Asul Negru.

        S-a apropiat de mine, vrând să mă sărute, dar l-am împins cu mâna ce încă mai era liberă, cea în care purtam brăţara de la Naruto. Considerându-mi mâna ca o piedică în îndeplinirea propriilor scopuri, mi-a prins-o, astfel încât să nu mă mai pot apăra. Când a atins-o, a observat obiectul ce se odihnea pe antebraţ. Părea enervat şi în acelaşi timp de parcă s-ar fi aşteptat la aşa ceva.

        - La dracu cu jigodia aia! a şuierat, dându-mi drumul.

        A plecat de lângă mine, iar în mai puţin de cinci secunde nici nu-l mai vedeam. Am rămas privind în urma lui cu gura larg deschisă. Apoi mi-am simțit umărul zguduit și i-am dat peste mână lui Ino care între timp apăruse lângă mine. Ținea mâncarea cumpărată într-una din mâini și se uita speriată la mine:

        - Ce naiba voia tipul ăla?

        Mi-a venit să o lovesc și m-am simțit vinovată imediat, deoarece știam că ea nu avea nicio vină și totuși, nervii mei erau întinși la maxim după confruntarea cu Asul. Am luat-o de mână pe prietena mea și i-am făcut semn spre singura cale de ieșire, adică magazinul școlii:

        - Haide! Întârziem la oră. În plus, trebuie să vorbesc cu fratele tău.

        Am pășit din nou în bar, dorind să trec de numeroșii elevi care se împingeau în drum spre tejghea, însă am eșuat lamentabil din cauza faptului că toți adolescenții din încăpere stăteau și se holbau la mine de parcă i-aș fi zis profesorului de biologie că e un nenorocit în mijlocul cancelariei. Încercam să le ignor comentariile idioate și să plec spre clasa lui Naruto ca să-l pot sugruma în pace. În schimb, am simțit o nevoie cruntă de a le da peste nas și de a demonstra că nu eram papușa pe seama căreia se puteau distra oricând, cum credeau ei. Așa că mi-am aruncat părul pe umăr și i-am privit cu scârbă în vreme ce le rosteam plină de venin:

        - La ce vă uitați? Voi nu aveți o viață? Stați s-o comentați pe a mea?!

        Toți acei băgăcioși au amuțit, astfel încât nu se mai auzeau zece șoapte pe secundă. Am rânjit mulțumită și am ieșit din nenorocita de cameră. I-am zis lui Ino că ne vedem în clasă la ora de matematică la care nu am mai ajuns și am plecat spre clasa seniorului Uzumaki. Am urcat patru milioane de scări până la etaj unde se afla clasa blondului și am înjurat arhitectul liceului din cauză că nu exista și un lift. Ajunsă în locul dorit am întrebat de cel pe care îl căutam, iar o colegă de-a lui -viitoare dansatoare prin baruri pline cu indivizi dubioși, urmăriți de poliție și grași- m-a înștiințat că tipul nu se afla în acea încăpere. Blestemându-mi zilele, am plecat spre ora de matematică la care eram sigură că întârziasem, pregătită să suport predicile profesoarei în vreme ce își aranja părul blond și ondulat, care o făcea să pară inofensivă, iar mie îmi amintea de o veritabilă oiță. Plănuiam ca la sfârșitul orei să o urmăresc pe profă în vreme ce ea pleca spre cancelarie și să urlu din tot rărunchii „Beheeeeee!”, apoi să fug cât mă țineau picioarele. Mi-a venit să râd datorită nenumăratelor scene ce mi se derulau în minte, toate cu Oița șefă mută de uimire la vederea mea imitând o minunată ovină pe holul prestigiosului nostru colegiu. Timbrul nervos al unei voci m-a trezit din reverii, îngrozindu-mă. Am înghețat înainte să apuc să cobor prima treaptă a scărilor în spirală în fața cărora mă aflam și am privit în jos la cele două persoane care se certau la parter.

        - Uite, Uchiha, am avut o intelegere! Eu nu ma ating de fetele tale si nici tu de ale mele!

        M-a șocat faptul că nu îl mai auzisem pe Naruto niciodată atât de nervos, dar am înmărmurit când am realizat cu adevărat ce voise blondul să spună.

        - Ce-ți pasă atât de rozalia aia? E doar o c*rvă dintr-o mulțime de alte c*rve.

        Am vrut să îmi scot pantoful și să-l arunc în nenorocitul de As care îndrăznea să mă considere o fată ușoară. Un singur detaliu m-a oprit: tipul mă îngrozea de-a dreptul numai când mă privea. În opinia mea, Sasuke Uchiha era un urmaș îndepărtat, dar la fel de eficient, al Medusei. Nici nu m-ar fi mirat, dacă într-unul din momentele în care mă fixa cu privirea lui de gheață, m-aș fi transformat într-o stană de piatră.

        - Ceea ce te interesează pe tine e că Sakura e sub protecția mea.

        Atunci Asul negru a zâmbit, gestul lui amplificând tensiunea care era deja într-o cantitate industrială între cei doi băieți.

        - Nu întinde coarda, puștiule! Nu mă face să ți-o rup. Și nu mă refer la coardă, înțelegi unde bat?

        Am tresărit atunci când pumnul lui Naruto a izbit peretele de lângă brunet.

        - Nu o atingi! Nu te uiti la ea! Nu îi vorbești! Mai pe scurt, o lași dracului în pace!


Ultima editare efectuata de catre Rinnie H. in Joi 16 Mai 2013, 19:51, editata de 1 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Mai 2013, 19:50

Oh, yeah, baby, de cand am asteptat capitolul asta. Ma bucur atat de mult ca ati reusit sa il postati, caci eram foarte nerabdatoare, insa tot astept next-ul si la celelalte ficuri ale voastre. Daca nu as fi stiut, as fi putut jura ca acest capitol a fost scris doar de una singura,nu de amandoua. Stiti doar ca sunteti printre preferatele mele si parerea aceasta nu se va schimba vreodata. Imi face mereu placere sa citesc ceva scris de voi, mai ales ca o faceti intr-un fel atat de lejer, perceptibil si frumos. Oricum voi erati talentate, nici nu mai trebuia sa spun asta, insa vreau sa va hranesc orgoliul ala. Ma bucur ca am reusit sa intuiesc cat de cat ideile, desi nu in totalitate, asta pentru ca mereu ma surprindeti. Sunt curioasa in legatura cu situatia care se va instala intre Naruto, Sasuke si Sakura si motivul pentru care blondul a ales sa o ia sub aripa lui "protectoare" pe rozalie. Drept sa va spun, finalul a fost atat de gustos, mama mama in love. Miscarea cu urmatorul capitol, hai hai, repejor kiss

P.S: Prima! Oftica-te, Choco rolling on the floor
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Asul negru - Pagina 2 Asss10Asul negru - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Mai 2013, 20:15

O_O What the... I can't even... Ajgdsjdhfdjnfgvbhd!! Tu, copil genial, tu care scrii nexturi atat de pline de actiune, tu care ma innebunesti de fiecare data pentru ca ma lasi in suspans, tu, draga mea, esti un geniu inca nedescoperit. Am savurat acest capitol pana la ultima picatura, nu stiu cum, dar ai facut ca toata starea mea nu tocmai fericita sa dispara si iti multumesc. Dialogul celor doi da de banuit, chiar foarte mult, dar mor de nerabdare, la propriu, ca sa vad cum Dumnezeu o sa ajunga Sakura impreuna cu Sasuke, pentru ca in momentul de fata posibilitatile sunt mai jos decat nivelul marii. Nimic, nada, rien, nul. Esti o scriitoare extraordinara si reusesti mereu sa ma surprinzi, iar perechea pe care ati format-o acum e mai mult decat buna si talentata, este plina de pasiune, pot chiar sa simt scanteile. lough Asadar, vreau, am nevoie si astept cu nerabdare nextul. Sper ca Lauren sa il aduca cat mai curand. Ma auzi, da? (D) Iti multumesc pentru anunt.

P.S.: Claudia, pana si comentariul tau m-a facut sa zambesc, asa ca nu o sa ma oftic. De data asta. :)
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Mai 2013, 22:11

what?lol! what?lol! dulceata ce ti.a luat atata sa vi cu acest capitol absolut MINUNAT ai ?te astept cu next-ul urmator pe cat de repede posibil da ?sper sa ma si anunti nu asa. kiss Akatsuki_lavy
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Mai 2013, 22:19

YYY-HA. .:)) Oh da ! Ajung si eu pe la "Asul Negru", ah ce bine suna. Titlul este BESTIAL. Feteloor ... Aveti un fic genial. Ideea este minunata, sunt in culmea extazului. Aici avem de aface cu micutele geniale. Eu voiam sa las un comentariu ieri ... Mna, am uitat? Nu mai stiu .. :))) Azi, cand eram hotarata sa las un comentariu .... Am vazut un miracol, serios, pentru mine a fost un miracol :) Am vazut noul capitol ... Yay .. Yoy ..yo .. LOL. M-am prostit, dar inca sunt in stare de soc. Ah, am savurat din plin conversatia celor doi. Narutooo .... Nu pot sa cred. YYY .... Nu pot sa cred, yoy, este atat de dragut, el o apara pe Sakura ... Hm, se vede de la o posta departare ca o place, iar Asul ... Ar trebuii sa poarte o casaca de protectie, cand sunt nervoasa dau cu pumnul. Ah, cum isi perimite!? O sa-l pocnesc ... Daca ar fii posibil ... As face.o ^^ Bine, deja exgerez, eu va urez spor la scris, si ANUNTATI-MA ! Pace ! :)
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Mai 2013, 10:02

In sfarsit!!! Astept de o eternitate acest capitol! Ma declar acum oficial satisfacuta de ideile dragei de Rinnie! Fata asta e un adevarat geniu!!! De cel putin 10 ori in capitolul asta m-am oprit pentru a reciti cate o fraza gen "indreptandu-se senzual catre spatele clasei". M-a omorat fraza asta! Nu de alta, dar eu incercam sa-mi imaginez pe profesoara mea de matematica "senzuala".... think ingrijorat Nu se prea poate!!! O mana de om, pe cat de mica pe atat de rea. Adorabila femeia asta! what?lol! Si, aparitia in peisaj a Asului.... Miau! Deliciu pentru neuronii mei! Pana acum asta e de departe cel mai bun capitol!!! Tot ce pot spune e ca am ramas socata. Starea de soc inca se poate citi pe chipul meu! Daca ar sti cineva ce e in capsorul meu la ara asta.... Direct la spitalul de nebuni cu mine! Nu-s asa ilegale ideile, pe cat e numarul lor! Daca nu ma opresc acum nu ma voi opri pana ce nu comentez absut fiecare fraza a capitolui, deci.... se intelege. Kate trebuie sa se retraga si sa scrie si ea cate ceva, cateva cuvinte la o tema si probabil un viitor One Shot. Si, ca sa nu existe confuzii, nu m-am inspirat din capitol sau alte de genu'. E crima sa-mi dati mie foaie si pix in ora de muzica cand sunt ascultati colegii. heh nr1 Trebuie neaparat adus un next la minunatia asta de fic! Sia sta cat mai curand!! Nu de alta, dar am doua motive. Unu : Capitolul asta e atat de bun incat vreau sa vad daca urmatorul il poate intrece. Doi : am sa mor de curiozitate daca nu se lumineaza suspansul ala de la final! Trebuie sa aflu ce se mai intampla cu cei doi si cu Sakura. Si... in viata asta! Deci, m-am oprit! Va rog sa ma anuntati si data viitoare! Va kiss dulce! Tineti-o tot asa! I rock peopleee!!! Spor la scris! a hug Ja ne! hi!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Mai 2013, 17:06

Buna, scumpo!
Multumesc pentru mesajul mult asteptat si sper sa-l primesc si data viitoare! Capitolul a fost impecabil si magnific! De fiecare data ma lasi fara cuvinte si nu stiu ce sa-ti mai spun pentru a exprima cat de mult imi place felul tau unic de a descrie si mereu ma lasi in suspans! Sasuke inca o cauta pe Sakura... yeah. Dialogul dintre Naruto si Sasuke a fost foarte interesant, da de banuit cam multe...si bratara aceea... Astept nextul si sper mai repede. Spor la scris si la idei! Kiss! kiss
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Mai 2013, 20:12

Wow,da ce avem noi aicea?
E plin de scriitoare bine ca mi-am luat... (D)
Revenind...
Tot nu am inteles ce era asa de important cu bratarica aceea,adica da:este simbolul protectiei lui Naruto asupra Sakurei,dar...cum de As"s"-ul e atat de cuminte si ascultator,s-a intamplat ceva intre cei doi? yeah
Puuup jos palaria in fata
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Mai 2013, 20:31

Hei.

Imi cer scuze ca nu am ajuns mai repede, va multumesc pentru mesaj, am fost destul de ocupata si nu am mai stat pe pc. Sper sa se ierte. Asul negru - Pagina 2 307712
Ei bine, capitolul a fost foarte bun, interesant. Mi-a placut.
A fost un capitol numai bun de citit intr-o noapte plictisitoare, pentru ca, ca de obicei l-am citit de pe telefon si inca o data acum.
Nu pot sa ma mai satur de fic-urile voastre, fetelor. Sunteti geniale.

Mult succes in continuare si anuntati-ma, please. Asul negru - Pagina 2 78717
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Asul negru - Pagina 2 Asss10Asul negru - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Mai 2013, 17:16

Nu stiu ce critica o sa iasa din comentariul meu nefericit de mic si amarat, dar ma voi stradui sa punctez ceea ce-i important (cu toate ca deja ati trecut de nivelul asta, amandoua). lough

Ce vreau eu sa va spun este ca imi place la nebunie cum va combinati si cum scrieti impreuna. Fiecare are stilul sau propriu si imi place mult cum scrieti separat, dar impreuna faceti un duo demential, la propriu! Descrierea si naratiunea, alaturi de dialogul specific voua sunt ca la ele acasa in acest fic. Reusiti sa ma faceti sa citesc tot dintr-o rasuflare si sa vreau sa citesc inca si mai mult. Ideile pe care le expuneti sunt foarte bine gandite, aveti atatea intrigi si detalii neasteptate pregatite, incat imi dati impresia ca stati foarte mult sa va ganditi ce si cum. Scrieti cursiv, fara sa imi dati senzatia ca personajele nu se simt in largul lor prin toate prin cate le puneti sa treaca. Imi place cum le conturati personalitatile si cum aduceti suspansul in peisaj. De asemenea, imi plac replicile personajelor, sunt mai mult decat geniale, daca asa ceva este posibil. Faceti totul foarte bine, ca niste profesioniste si ma intreb cum de nu ati inceput de mai demult sa scrieti, caci talent este si inca extrem de mult. Va felicit sincer pentru ficul reusit, cat si pentru celelalte creatii ale voastre. Reusiti mereu sa ma binedispuneti prin ceea ce scrieti si prin ceea ce creati.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Joi 23 Mai 2013, 18:45

Buna Lauren, Rinnie! a hug Deci, voi, voi fetite talentoase!!! O.O Ma uimti cu fiecare next si pot spune ca mi-au amortit ochii la cu ce pofta am citit. Nu ma satur! Deci, nu ma satur! Vreau next, deoarece chiar vreau sa vad cum va decurge cearta dintre brunet si blond. Abia astept sa vad ce va face Sakura, mai ales ca ador ideea voastra. Scumpelor, daca puteti, anuntati-ma la next!
Va pup! :*
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Asul negru - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Mai 2013, 15:13

Dialogul dintre Naruto si Sasuke a fost foarte interesant, da de banuit cam multe... Astept nextul si sper mai repede. Spor la scris si la idei
pwp
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Mai 2013, 21:58

Buna, fetelor! Am ajuns si eu in sfarsit pe aici cu un comentariu, va rog sa-mi scuzati incontestabila intarziere, dar sunt cam prea ocupata in ultima vreme. Totusi, capitolul l-am citit de cand a fost postat ( parac joia trecuta :-? ) Multumesc pentru anunt, apropo kiss
Despre capitol nu pot sa spun altceva decat ca a fost complet genial, fantastic si mult prea bun! Mi-a placut absolut tot la el in love Iar sfarsitul a fost de-a dreptul fenomenal, caci dialogul dintre Sasuke si Naruto m-a lasat cu gura cascata, jur! Ultima replica cred c-a fost cea mai dementiala what?lol!
Deci vreau nextul urgeeent, cat de repede este posibil sa-l aduceti, deoarece am o sete incurabila de lectura, in special daca este vorba despre ficul asta. Este clar pe lista mea de ficuri preferate, caci m-a captivat cu totul, lucru care nu mi se intampla mie atat de des. Sper ca veti reusi sa va faceti timp sa scrieti cat mi rapid capitolul urmator. Mor de curiozitate sa vad ce se va mai intampla, cum vor devein lucrurile din ce ion ce mai interesante, ce se va intampla cu Naruto si Sakura si, fireste, cu Sasuke.
Sa ma anuntati si pe mine cand postati nextul; voi incerca sa ajung mai repede data viitoare happy Va urez amandurora spor la scris, foarte mult inspiratie si cat mai multa genialitate, chiar daca amandoua dobandati deja de-o cantitate extrema dap ! in love a hug
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 15:49

Uuuuuuuuuiii! Cee capitolo! Si ca de obicei eu sunt intarziataa! rolling on the floor Asaaa, imi place mult capitolul! Dar eu tot ma intreb ce e cu bratara aia, Sasu si Hinata nu reactionat atat de bine cant a vazut-o pe mana rozaliei! Imi place de Naruto ca e asa protector cu Saku, dar nu stiu ce se va alege de saraca Hinata! Ce m-a enervat Sausuke, nu inteleg de ce o face c***a pe Saku, e o javra! Fetelor mereu ma lasati in suspans! Vreauu nex-tulll! love kiss
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Asul negru - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Vin 07 Iun 2013, 14:35

Vreauu nex-tulll! mai este o saptamana si se face luna pliZz sunt nerabdatoare
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19Vin 07 Iun 2013, 14:52

Heii heeeei. Îți citesc fic-ul încă de când l-ai postat și spre nerușinarea mea și prea mărita lene, n-am lăsat comentariu niciodată (bănuiesc). Îmi place ideea și atitudinea lui Naruto. Mi se părea că văd un cavaler în armură călare pe un cal alb încercând să-și apere a doua prințesă de mâinile tiranului, ăsta ar fi Asul. Mă tot întreb de ce Sasuke a vrut s-o violeze pe Sakura. Dacă tot are orice fată vrea să-și pună naibii capul la contribuție și s-o cucerească, nu s-o forțeze /:). Nemernicul! O să-l prind eu cu garda jos și-o să mă răzbun sau mai degrabă mi-o ia Naruto înainte dacă o mai atinge pe rozalie. Îmi place tot, așa că hai mai repede cu capitolul următor că mor naibii aici din cauza suspansului. Ar fi frumos să fie din perspectiva lui Sasuke să văd și eu ce gândește nemernicul... Și cred eu, că Naruto se îndrăgostește de Sakura. Ps. Hinata e o nașpetă în ficu ăsta, părerea mea :-q. Anunță-mă când pui continuarea. Cius and kissez! <3333333
Sus In jos
Continut sponsorizat




Asul negru - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asul negru   Asul negru - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Asul negru

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku în desfășurare-