Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O vara in 2 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O vara in 2 - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O vara in 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
O vara in 2 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Iul 2013, 13:59

Va urma... Ce? Îți zic eu ce va urma! Te bântui dacă nu aduci mai repede următorul capitol!
Mda, ai greșeli, spre exemplu descrierea poate fi mai bună și ai grăbit foarte, foarte mult acțiunea, dar, nu știu de ce, îmi place. Desigur, ideea e comună, dar te descurci tu cu asta.
Mă omoară Sasori. Pe cuvânt. think Acum, să vedem ce face. Nu prea multe, cred, că doar e Sasuke acolo.
Te rog, anunță-mă când vei veni cu next-ul! kiss


O vara in 2 - Pagina 2 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Iul 2013, 15:55

Biine, in primul rand mersi mult ca m-ai anuntat, apoii:
Sasori... ce o sa faca? Ce ce ce?:))) Ne tii in suspans sad .. abia astept urmatorul capitol.
Sper sa ma anunti.:*pup, spor la idei!:*


O vara in 2 - Pagina 2 1796617_609789002403064_826076139_n


I think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning skies.


 Iubire de o vara
Astre rătăcitoare


.
Sus In jos
Elly_Ellu
Academy Student
Academy Student
Elly_Ellu

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Iul 2013, 17:36

Capitolul 7


Sakura:

Roscatul se uita foarte insistent la mine, cred ca era beat asa ca nu l-am luat in seama, dar el se tot apropia de mine, iar in scurt timp m-a luat in brate si a inceput sa ma pipaie, m-am smucit, dar el era foarte puternic, deci nu am reusit sa scap din stransoarea lui.
Sasuke a vazut si m-a salvat, dar ce a urmat dupa a fost urat, cei doi au inceput o lupta pe viata si pe moarte.
Sasori i-a dat un pumn in burta lui Sasuke, dar nu inainte ca brunetul sa il loveasca cu toata puterea in fata, de la acea lovitura, Sasori, a inceput sa sangereze, buza lui era sparta.
Am inceput sa plang si le-am spus sa inceteze, dar nici nu m-au bagat in seama, erau mult prea concentrati in batalia lor, care a inceput din cauza mea, mai bine nu mai mergeam in club.... ce imi trebuia mie club?
 
Sasuke:
 
Cum indrazneste acel nesimtit, jalnic, imp*tit....... sa imi atinga iubita, e chiar incostient.... il voi omori.........
Nu ma pot controla, simt tot sangele in cap, nu mai gandesc logic, dar pentru Sakura...fac orice, nu suport gandul ca ar putea fi atinsa de cineva...simt ca explodez, cu siguranta il voi omori pe tipul asta!
Are o privire de prost......dar e destul de puterinc, a reusit sa ma raneasca destul de serios, insa eu nu ma voi opri cu lovitorile multe si repetate, nu ma pot controla...
Deodata aud vocea Sakurei, plangea si ne ruga sa incetam, dar nu puteam face asta, pur si simplu, corpul meu nu mai raspunea comenzilor creierului.
Cineva ma apuca de brat si ma i-a cu forta de acolo, era Naruto, care imi spune:
 -Esti nebun? Vrei sa il omori? Inceteaza!
 -El e nebun si da, vreau sa il omor, a atins-o pe Sakura...
Dupa ce ca a atins-o pe rozalia mea, a mai avut curajul sa mai si comenteze.... a spus:
 -Heh... nu are el norocul asta, nimeni nu ma va omori si nu va scapa de mine, ii voi face viata un calvar, iar Sakura va fi a mea si numai a mea, voi face asta doar pentru ca ''domnul'' Sasuke a indrazint sa ma loveasca.
In acel moment am inceput sa ma zbat, sa scap din stransoarea lui Naruto, vroiam sa ii smulg gatul roscatului ala infumurat, daca avea chef de o bataie putea sa spuna inca de cand am venit aici.
Am scapat si am fugit direct la el, l-am luat de guler si i-am spus:
 -Tu, daca te vei mai atinge o singura data in viata ta de vreun fir de par al iubitei mele, iti promit ca dupa aceea nu vei mai trai, asta e o promisiune!
L-am lasat si am mers la Sakura, Naruto si Hinata, toti erau socati, nu le venea a crede ca eu eram cel care m-am batut mai devreme, nici mie nu imi vine sa cred, dar am promis ca voi lupta intotdeauna pentru ceea ce iubesc, iar de cand parintii mei au murit am invatat sa pretuiesc iubirea, e un sentiment rar, iar atunci cand dai, dar si primesti iubire e cel mai frumos sentiment pe care nu multi au norocul sa il simta. Eu de cand am cunoscut-o pe Sakura simt ca totul s-a schimbat, simt ca traiesc, ca am pentru cine trai, am descoperit frumusetea vietii in privirea ei, am inceput sa vad totul roz detorita parului ei si am iubit pentru prima oara datorita zambetului ei........ nu vreau sa o pierd si mai ales nu vreau sa se intample asta datorita unuia ca Sasori.
Mi-am luat rozalia de mana si le-am spus celorlalti da plecam spre hotel...... era ora 0:47, deci trebuia sa ne bagam direct la culcare, dar am vrut sa vorbesc cu ei inainte de a face asta.
Cand am ajuns in fata hotelului le-am spus:
 -Trebuie sa vorbesc cu voi! Vreau ca tu, Sakura, sa dormi cu mine in seara asta si daca se poate si deacum inainte, nu vreau sa patesti nimic rau datorita tipului ala, e periculos, iar tu, Naruto, ar trebui sa face acelas lucru in legatura cu Hinata, adica sa o protejezi. Ce spuneti?
 -Pai ai dreptate .... intr-un fel, dar ramane alegerea fetelor, ele se pot simti inconfortabil... Acum ar trebui sa va spuneti parerea. raspunde Naruto.
Sakura si Hinata se retrag o clipa pentru a dezbate acest subiect.
Fetele:
 -Hmmm... ce facem?
 -Pai eu intr-un fel vreau sa dorm cu Naruto, dar in acelas timp nu vreau....Hai sa le spunem sa dormim toti 4 in aceeasi camera.
 -Da, dar nu vom avea loc...sunt doar 2 paturi.
 -Pai sa mute paturile lor la noi in camera.
 -Mbine..

Sasuke:

Fetele au terminat discutia si ne-au spus ca sunt de acord sa fie protejate, dar numai cu o conditie, aceea fiind sa dormim toti 4 in aceeasi camera, am acceptat, dar nu am stiut ca va trebui sa mutam si paturile, dar pentru fetele noastre, eu si Naruto, facem orice, deci am mutat si paturile pentru ele. Bine ca la ora aia nu mai era nimeni in hotel.
Eu si Sakura ne-am dus in bucatarie, cat timp Naruto si Hinata aranjau paturile, am inceput sa discutam despre ce s-a intamplat mai devreme, eu am fost cel care a inceput:
 -Imi pare rau pentru ce s-a intamplat astazi.... nu m-am putut controla, nu am putut accepta sa fi atinsa de cineva.
 -Dar eu nu ti-am reprosat nimic, insa nu sunt foarte de acord cu violenta.. oricum iti multumesc!
 -Tu nu ai pentru ce sa-mi multumesti, eu sunt cel care va trebui sa iti multumeasca intreaga viata pentru ca ai aparut in viata mea, Sakura eu fara tine iti jur ca nu as mai avea pentru ce sa traiesc, tu esti motivul meu, tu mi-ai aratat ce este iubirea, deaceea am fost violent...nu vreau sa te pierd.
 -Sasuke... te iubesc mai mult decat orice, nu as putea sa te las, sa te parasesc.
 -Iti multumesc, Sakura! Vroiam sa iti mai spun ceva, oricand ai nevoie de ceva, te rog sa imi spui, as vrea sa fim mult mai deschisi unul cu altul, iti promit ca de azi inainte imi voi exprima mai des sentimentele fata de tine, pana acum am fost mai retinut...
 -Te iubi-dubesc mult! dar nu trebuie sa faci asta, eu stiu ca ma iubesti, o simt, nu trebuie sa imi spui, desi eu o spun des...
 -Ok, hai la somn...
Cand am intrat in camera Naruto dormea in patul de langa Hinata, sincer dormeau imbratisati, asta aveam de gand sa facem si noi, am lasat-o peSakura sa se schimbe in baie, apoi am facut si eu acelas lucru, ne-am pus in pat, am imbratisat-o si am sarutat-o pe frunte, ea mi-a zambit si mi-a spus ''Noapte buna''.

Sakura:

I-am spus brunetului  noapte buna si am inceput sa ma gandesc la multe lucruri, cum ar fi la ceea ce mi-a spus mai devreme, ma gandeam ca nu vroiam sa mai pateasca ceva, saracul baiat, a avut parte de foarte multa suferinta in viata lui, incat eu nu mai vreau sa fie nici macar o clipa trist, vreau ca toata viata lui sa fie fericita, vreau ca amandoi sa fim fericiti pana la adanci batraneti, sa fim impreuna pe veci!
M-am decis! De acum inainte imi va pasa mult mai mult de relatia noastra si voi trata totul mult mai serios, ii voi acorda mult mai multa incredere si il voi face ferici, voi face tot ceea ce vrea pentru asta!
Am de gand intr-o zi sa vorbesc si cu acel Sasori sa nu se mai bage in viata noastra si sa nu ii mai cauzeze suferinta lui Sasuke...chiar nu imi vine sa cred ca il pot iubi pe acest om atat de mult si mai ales intr-un timp atat de scurt, e cam devreme, dar asta e dragostea...
Mi-am amintit de momentul in care mi-a povestit despre familia lui, am facut cea mai mare prostie atunci cand am intrebat, am incheiat amandoi plangand, dar acela a fost cel mai dureros, dar si frumos moment in 2, Sasuke de atunci are cea mai mare incredere in mine.
Stiu ca mi-a povestit in detaliu cu fratele lui mai mare , Itachi, i-a omorat parintii, cat sange rece a putut avea acel... nu ii pot spune om... Sasuke a ramas marcat de acel moment, eu doar amintindu-mi relatarea lui am inceput sa plang, se pare ca l-am trezit, m-a intrebat ce am patit si am fost nevoita sa ii spun adevarul pentru ca amandoi ne-am promis ca nu ne vom minti, cand a auzit si lui i-a dat o lacrima, dar a spus ca este de fericire, iar eu, cum sunt suspicioasa, l-am intrebat de ce este fericit, cum poate fi vesel cand i-am spus despre parintii lui, el s-a uitat bland la mine si mi-a spus ca este fericit pentru ca a realizat cat de mult imi pasa de el, mi-a spus ca de cand si-a pierdut parintii nu a mai existat nici macar o persoana careia sa ii mai pese de el, a fost respins de toti pentru ca si el respingea toata lumea, mi-a declarat ca pana acum au fost foarte multe fete care i-au spus ca il iubesc, dar numai atunci cand ii spun eu simte ceva cald in inima si in sufletul lui plin de intuneric pe care, apropo, eu l-am luminat si il luminez cu fiecare zambet si fiecare privire pe care i-o ofer brunetului.
Nu m-am simtit in viata mea atat de bine si de linistita asa cum m-am simtit in acel moment, stiam ca este sufletul meu pereche , dar sincera sa fiu imi era putin teama sa recunosc...
As fi vrut ca acel moment sa dureze o viata, dar cu siguranta vom avea multe momente mult mai frumoase decat acesta, insa va fi o amintire frumoasa, mai ales la batranete... eu de acum imi imaginez cum va fi atunci cand voi imbatrani, desigur alaturi de el va fi aceasta imbatranire..... chiar si atunci ne vom iubi foarte mult, sunt sigura!
Dimineata vine ca o imbratisare calda, Sasuke se trezeste inaintea mea, imi saruta fruntea si ma trezesc....
Inca de dimineata aveam chef sa stau doar cu el asa ca asta i-am cerut , sa stam impreuna intreaga zi, sa stam in camera, a fost de acord si......


(Va urma....)






Sper sa va placa! Scuze ca nu am postat ieri, dar nu am fost in oras....
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Iul 2013, 18:15

Heii, multumesc ca m-ai anuntat ^^
Abia astept sa vad ce o sa se mai intample.:> Se pare ca Sasori vrea bataie biciuitor Se baga el intre Sasuke si Sakura.
Abia astept continuarea, sper sa ma anunti!:* Spor la idei!


O vara in 2 - Pagina 2 1796617_609789002403064_826076139_n


I think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning skies.


 Iubire de o vara
Astre rătăcitoare


.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
O vara in 2 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Iul 2013, 20:48

Hey!!
Mesi de anunt.
Un capitol foarte frumos, mi-a placut mult
Deci ne dai de inteles ca Sasori o vrea si el pe saku, intr-un fel
astept nextul, pe pwp dulce


O vara in 2 - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Iul 2013, 12:32

buna
mersi de anunt
mia placut capitolul
sper sa aduci repede nextul
te kiss kiss kiss 

P.S. daca poti anuntama cand pui nextul


Fără muzică , viata ar fi o gresealamusic

                                                                       
                                                           

                                                    


                                                                https://www.youtube.com/watch?v=neDGK6kKsh0
Sus In jos
Elly_Ellu
Academy Student
Academy Student
Elly_Ellu

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 00:36


Capitolul 8

Sasuke a fost de acord cu ce i-am cerut, asa ca am stat in camera, brunelul nu stia ce vroiam asa ca a rtat putin stresat, asta pana cand m-a intrebat de ce am vrut ca astazi sa stam doar noi. I-am spus exact asa cum am simtit, i-am spus ca vreau sa stam impreuna pentru totdeauna si sincera sa fiu am vrut sa discut cu el.
Am adus in discutie ceea ce s-a intamplat seara trecuta, ma refer la ce am vorbit cand am ajuns la hotel si i-am spus ce am gandit atunci si acum si probabil ce voi gandi pentru tot restul vietii mele.
-Sasuke.... sti foarte bine ca te iubesc si ca imi doresc sa fim fericiti impreuna, sa putem fi ca unul singur, dar mai ales sa fim impreuna pentru tot restul vietii... eu una am hotarat sa tratez relatia asta cu mult mai multa seriozitate si vreau sa sti ca eu a toata increderea in tine si toata dragostea mea iti apartine...
-Sakura, nu trebuie sa imi spui asta.. stiu deja, dar ma bucur sa aud, iar daca suntem la momentul sinceritatii... daca ai fi fost putin mai mare, adica majora, te-as fi cerut in casatorie si am fi fost sot si sotie... bine daca si tu ai fi acceptat.
In acel moment a inrosit si eu l-am sarutat si i-am spus:
-Normal ca as accepta, dar ca sa primesti raspunsul final mai trebuie sa o spui o data, adica sa ma ceri asa cum se cuvine.
-Crede-ma ca te-as cere si cum nu se cuvine... a inceput sa rada si s-a pus in genunchi.
In acel moment am ramas blocata.. el chiar vroia sa ma ceara? ce frumos... imi fine sa plang... de fericire, dar inainte sa izbucnesc astept sa vad ce vrea sa spuna brunetul meu sensibil ..
-Sakura.. chiar daca nu imi spuneai tu acum sa te cer asa cum se cuvine .. eu oricum vroiam sa iti pun aceasta intrebare, poate nu acum, dar momentul asta este perfect si nu il pot pierde, suntem doar noi doi si chiar nu exagerz ca esti chiar mai perfecta decat fata din visele mele, uneori chiar cred ca acea fata esti tu pentru ca in fiecare vis al meu apare o noua parte a personalitatii tale..... poate in viata mea nu am fost sigur de multe lucruri, dar de unul singur sunt foarte sigur... sunt sigur ca tu esti jumatatea mea... sunt sigur ca te iubesc.. si chiat daca aratam atat de diferit... suntem diferiti.... tu esti binele, iar eu sunt raul, totusi eu te intreb :
VREI SA FI MAMA COPIILOR MEI, VREI SA FI CU MINE PANA LA SFARSITUL ZILELOR NOASTRE......VREI SA FI... SOTIA MEA ?
Am izbucnit in lacrimi si am coborat la nivelul lui... i-am cuprins fata cu ambele maini, apoi l-am privit in ochii aceia patrunzatori in care m-am pierdut din prima clipa si i-am spus:
-Vreau sa fiu mama copiilor tai, vreau sa fi tatal copiilor mei, vreau sa fim impreuna pana in ultima secunda a vietii, vreau sa ne iubim si atunci la fel de tare ca acum si DA, vreau sa fiu sotia ta !
A inceput si el sa planga, m-a luat in brate, iar hohotele plansului nostru erau puternice, asta arata intensitatea momentului acela, era ceva special, era puternic si etern!
Ne-am mai calmat si am vrut sa il sarut, dar nu mi-a dat voie, s-a ridicat si a mers pana la cuier unde era o jacheta de-a lui, dintr-un buzunar a scos un colier, parea foarte vechi, dar si foarte frumos, a venit langa mine si mi-a spus:
-Nu iti pot oferii lucru mai de pret decat asta, a fost colierul mamei mele, l-a primit de la bunica in ziua nuntii, este un colier ce se transmite din generatie in generatie, este pentru toate femeile ce vor devenii Uchiha, este special pentru mine pentru ca este ultim amintire de la mama, te rog sa il porti tu de acum inainte si sper sa ai mare grija de el.
-Sasuke... nu pot face asta, e ultima amintire pe care o ai.. cum as putea?
-Odata ce ai acceptat sa imi devii sotie trebuie sa il porti, oricum am mare incredere in tine, stiu ca la tine va fi mult mai in siguranta decat a fost la mine.
Mi- la pus la gat, apoi m-a sarutat, eram cea mai fericita persoana de pe planeta asta, il iubeam enorm si acum am avut cea mai mare comfirmare ca si el ma iubeste, cred ca am avut cea mai frumoasa cerere in casatorie din lume, totul a fost atat de intens.
Eram atat de fericita incat imi venea sa tip, i-am spus asta brunetului si a inceput sa rada, apoi am inceput sa spun:
-Am fost un geniu cand ti-am cerut sa ramai cu mine aici! Asta e cea mai fericita zi din viata mea, nu stiu daca realizezi cat de fericita m-ai facut, as vrea sa pot sa te fac si eu atat de fericit cum m-ai facut tu acum.
-Crede-ma ca tu ma faci fericit in orice secunda in care te vad.. atunci cand zambesti sunt cel mai fericit, iar acum ca ai fost de acord sa imi fi sotie sunt mai mult decat fericit.... tu esti cea care m-ai facut sa ma gandesc la prezent si mai ales la viitor... pana acum aveam in minte doar trecutul..
Il intrerup pentru ca nu vroiam sa se intristeze vorbind despre trecut asa ca il intreb:
-Ce crezi ca se va intampla in viitor sau ce ai vrea sa se intample in viitor?
-Pai sa iti spun ce as vrea sa se intample in viitori 10 ani:
vreau ca atunci cand vei implinii 18 ani sa ne casatorim, sa ne mutam la mine acasa, sa fimo familie, sa avem cel putin 2 copii, daca sa poate un baiat si o fata, fata sa fie o miniatura a ta, sa aiba ochii astia verzi si mari ai tai care ma fac sa uit de griji, iar baiatul sa lemene cu amandoi.. asa.. ce mai vreau?.. vreau sa traiesc fiecare clipa la maxim, alaturi de tine, vreau sa fiu un tata bun, iar tu cu sigurant vei fi o mama minunata, sti nu vreau ca, copiii nostri sa simta lipsa vreunuia din noi... cam astea ar fi cateva din dorintele mele pentru viitor.
-Imi plac toate! Sa sti ca eu stiu sigur ca tu vei fi un tatic perfect.... Mai am o intrebare: Asta e cea mai mare dorinta a ta?
-Pai imi doresc foarte mult sa imi refac clanul, dar asta se va intampla atunci cand si tu vei fi pregatita, oricum cea mai mare dorinta a mea e sa te vad fericita.
-Eu sunt pregatita oricand sa fac tot ceea ce iti doresti !
L-am imbratisat si i-am simtit atunci pulsul crescand foarte tare, se inrosise rau, i-am pus mana pe frunte sa vad daca frige si evident, ardea, ma ingrijoram asa ca l-am intrebat ce a patit, mi-a spus ca nimic, doar ca are nevoie sa stea putin in pat, l-am lasat si m-am dus sa fac un dus.


Sasuke:


Ea chiar a spus ca e pregatita sa faca orice pentru mine, iar eu ce fac, ma gandesc numai la prostii, dar de ce? stiu ca o iubesc enorm si e suficient acest lucru, dar de ceva timp corpul meu mai vrea si altceva, iar mintea incurajeaza corpul cu ganduri perverse, trebuie sa fac ceva !
Imi este rusine de rozalie, nu ii pot spune asta, nu pot sa ii spun tot ceea ce gandesc..
In scurt timp adorm si o visez pe rozalia mea... e dezbracata, are doar un prosop de baie pe ea, vine sa ma sarute,iar eu in timpul sarutului incep sa ii ating intreg corpul, nu ma pot controla.. dar stiu ca ii fac rau.
Atunci ma trezesc si o vad langa mine, era imbracata exact ca in vis, vine sa ma sarute, dar........

(Va urma..)

Sper sa va placa si imi cer scuze ca nu am mai postat de cateva zile, dar nu am avut timp.


Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 11:46

buna
mia placut capitolul
dar mai lasat in suspans vreau sa vad ce face
deci pune cat de repede poti nextul
spor la scris
TE kiss kiss kiss 


Fără muzică , viata ar fi o gresealamusic

                                                                       
                                                           

                                                    


                                                                https://www.youtube.com/watch?v=neDGK6kKsh0
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 12:17

Superbbb  capitoool in love. Si iarasi suspansul asta care ma omoaraaaaa angry Te roggg sa vi cu next`ul cat mai repede kiss.
Te kisskiss. Spor la scris si iti urez ca Mos Ispiratie sa se mute la tine cu totul :)).
Poate ma anunti si pe mine cand pui next`ul puppy eyesin love.


O vara in 2 - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
O vara in 2 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 12:57

 Hey!!
in primul rand vreau sa iti ,multumesc de anunt
un capitol foarte frumos
dar ne-ai lasat dea binelea in suspans
astept nextul
spor la idei


O vara in 2 - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 19:13

hei..mersi de anunt..
hmmmm...cam pervers sasuke asta...las; ca.mi place asa....
ce moment minunat.....
si eu vreau ca sakura sa fie mama copiilor lui sasuke...iar sasuke sa fie tatal copiilor sakurei...
asa ca daca toti suntem deacord....mai am un lucru de zis...
Cand e nunta? :)))))))))
sa ma anunti si pe mine de next....
pupiceiiiiiiii kisskisskiss


O vara in 2 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... O vara in 2 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
O vara in 2 - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
O vara in 2 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. O vara in 2 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 20:43

Heiii, mersi de anunt!
:O,doamnee:> Parca vad ca "vara viitoare" a lor vor aparea si sasuke si Sakura junior.:))
Astept continuarea:">:* sper sa ma anunti! Te pup! Spor la idei..


O vara in 2 - Pagina 2 1796617_609789002403064_826076139_n


I think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning skies.


 Iubire de o vara
Astre rătăcitoare


.
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 21:59

Buna

In primul rand vreau sa imi cer scuze ca nu am comentat pana acum, iti multumesc de anunt , capitolele au fost ffoarte frumoase,

spor la idei in continoare, si tine-o tot asa


O vara in 2 - Pagina 2 <a href=
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 22:29

Buna kiss. Scuze ca abia acum am trecut si eu pe la fic`ul tau . Ar trebui sa-mi fie rusine sad .
Oricum sa revin la fic.
Imi place la nebunie totul in love. Ce ma enerveaza Sasori ca se baga in dragostea pura ce bate in sufletele celor doi . L-as bate toata ziua daca as putea !biciuitor . Oricum ador fiecare detaliu in parte in love. Te rog frumos sa ma anunti cand pui urmatorul capitol pe care il astept cu nerabdare. Oare ce se va inatmpla intre cei doi ? :>
Rebee te pupaceste si iti ureaza spor la scris kissa hug!


O vara in 2 - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Elly_Ellu
Academy Student
Academy Student
Elly_Ellu

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 00:19

Capitolul 9

Sasuke:

Vine sa ma sarute, dar o resping spunandu-i ca ar trebui sa se imbrace, totusi sunt barbat si nu e bine sa stea atat de dezbracata.
Ea se aseaza mai aproape de mine si cu o fata foarte rosie imi spune ca ea nu vrea sa aiba nici un fel de secret fata de mine, nici macar corpul ei nu vrea sa fie un secret fata de mine.
Cand am auzit si eu m-am facut chiar mai rosu decat era ea, e foarte curajoasa rozalia mea, chiar daca e mica reuseste sa ma innebuneasca, in fiecare secunda imi face inima sa bata tot mai tare si chiar as vrea sa fac ceea ce insinueaza ea, dar stiu ca ea va regreta acest lucru, e inca minora si inca gandeste ca un copil, este un copil rasfatat si vreau ca intreaga viata sa fie asa, dar vreau ca eu sa fiu cel care o rasfata si ii indeplineste toate dorintele.
O imbratisez si ii spun:
 -Nu pot face ceea ce am inteles eu ca insinuezi.
 -Nu insinuez nimic, dar vreau sa nu existe nici un detaliu pe care tu sa nu il sti legat de mine si pentru ca esti barbat si esti atras de chestiile astea..... de aceea vreau sa fiu si trup si suflet a ta, vreau sa nu te duci la alta , sa ma parasesti pentru ca eu nu iti pot oferi macar o noapte de dragoste. Voi deveni sotia ta, defapt sunt deja , asa ca putem face asta...
I-am sarutat fruntea rozaliei si i-am zambit dulce, apoi i-am prins fata intre mainile mele si i-am spus:
 -Nu as face asa ceva nici in ruptul capului, doar sti cat de mult te iubesc si sti ca pentru tine pot face orice... te pot astepta si o viata intreaga. Nu te mai  gandi la prostii de genul asta pentru ca si tu sti ca nu e adevarat, nu te-as parasi.
 -Da, dar tu esti atat de bun si de calm si rusinos intr-un fel, incat nu ni-ai spune nici macar daca chiar ti-ai dori. Eu sunt pregatita pentru ca te iubesc si chiar vreau sa o facem!
Rozalia a izbucnit in plans si s-a ridicat din pat, a fugit spre baie, iar eu dupa ea, s-a intors cu spatele la mine si s-a lasat pe vine. M-am apropiat incet de ea si am imbratisat-o , apoi m-am indreptat spre urechea ei si am intrebat-o de ce a inceput sa planga, iar ea mi-a raspuns:
 -Pentru ca sunt o mare stupida, nu ar fi trebuit sa iti spun asa, dar eu chiar vreau sa nu avem restrictii unul fata de altul si in plus de asta am auzit una din discutiile tale cu Naruto de acum cateva saptamani in care el te intreba cum poti rezista....
 -Sti foarte bine ca nu esti o stupida, asa cum sti si ca Naruto este un mare idiot.... iar daca tu chiar vrei sa facem asta.... atunci vreau sa te intreb daca esti cu adevarat pregatita, daca esti sigura ca nu vei regreta... deci care este raspunsul tau?
 -Sasuke... sunt pregatita sa imi dau si viata pentru tine, sunt sigura ca nu voi regreta nimic!
Din secunda in care am auzit asta, am ridicat-o in brate si am mers cu ea catre patul in care dormeam imbratisati, era momentul in care relatia noastra trecea la un nou nivel. O inbeam enorm pe rozalia mea si eram sigur, deja, nimic nnu ne putea despartii. Intr-un foarte scurt timp am reusit sa aflam atatea unul despre altul si iubirea noastra tot creste, este un sistem foarte puternic, atunci cand  nu suntem impreuna simtim o durere apasatoare, iar atunci cand suntem impreuna totul este perfect!
O asez incet pe pat, apoi ii inlatur incet prosopul de pe ea, amandoi inrosim, dar continuam, descopar ca rozalia mea e frumoasa in orice fel si imbracata si dezbracata. O luam incet pentru  ca este prima oara pentru rozalie, lucru care ma bucura, sunt fericit ca sunt primulsi sper ca si ultimul barbat din viata ei.
Eu am mai trecut prin experienta asta de mai multe ori, nu am fost atat de cuminte cum a fost ea, dar traiesc clipa asta de parca ar fi prima oara.
Ziua trece repede, iar noaptea isi face aparitia, noi incheiem si asteptam ca Naruto si Hinata sa se intoarca. Sunt sigur ca nu voi uita niciodata prima ''zi'' de dragoste, a fost de neuitat.
Cei doi prieteni ai nostri s-au intors si ne au spus ca am ratat o mare distractie, au spus ca a fost cea mai frumoasa zi din viata lor, dar ce nu stiu ei este ca si pentru noi a fost tot cea mai frumoasa zi, doar ca am petrecut-o putin altfel decat ei.


Sakura:

Nu imi vine sa cred, chiar am facut-o, a fost mult mai frumos decat ma asteptam, Sasuke s-a putrat atat de frumos cu mine incat nu am simtit decat caldura inimii lui. Nu credeam ca pot fi mai indragostita de el decat eram, dar am aflat ca se poate si mai mult, inima mea tresalta de fericire.
Fiind noapte trebuie sa mergem la somn, dar trece totul foarte repede, dimineata suntem toti treziti de telefonul meu.
Nu se poate sa fie al meu, imi spuneam in somn, nu are cine sa ma sune, dar al meu era, raspund si la telefon aud vocea mamei, imi spune ca ea si tata s-au intors acasa si vor sa vina sa ma i-a de aici pentru ca vor sa avem si o vacanta de familie .
Cand aud, intreaga mea fata se schimba la culoare, incerc sa ii spun mamei ca mi-am facut prieteni noi si ca nu as vrea sa plec, dar cu mama atunci cand are ceva in cap nu poti discuta asa ca imi inchide, dar nu inainte sa imi spuna ca am 3 ore la dispuzitie sa imi fac bagajele.
Incep sa plang gandindu-ma ca noaptea trecuta a fost cea mai frumoasa din viata mea, alaturi de Sasuke, iar de acum inainte nu voi mai putea sa il vad.
Toti sunt foarte speriati si se invart pe langa mine, dar singurul care vine cu o solutie este, Sasuke, genialul meu micut.
Spune ca odata ce parintii mei au spus ca vor o vacanta in familie, pot veni aici si in felul asta suntem toti fericiti.
Ii sun si le spun despre aceasta idee, nu par foarte incantati, dar pentru fiica lor fac orice. Atunci cand inchid, il i-au in brate pe Sasuke spunandu-i ca este genial.

(va urma..)

Scuze ... cred ca l-am facut foarte mic, dar pe yelefon pare maricel, totusi sper sa va placa, cand ajung acasa promit sa il fac muuuult mai lung pe urmatorul :* (p.s. sunt in vacanta si de aceea nu am mai postat de ceva timp)
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 08:57

Buna ! Frmos cap . nu-mi aduc aminte daca am mai trecut pe aici dar ce conteaza ? Astept next sunt curioasa ce se va intampla cu relatia lor !


O vara in 2 - Pagina 2 Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
O vara in 2 - Pagina 2 Dlrcp4
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 23:32

In sfarsiittt ai pus next-ul ! in love . Pur si simplu il adoorrrrr, a fost superb. Ma bucur ca dragostea dintre SAsuke si Sakura este atat de puternica dance2 ! Sper sa nu se desparta niciodata, nu o vor face nu ? puppy eyes Oricum te pup si sa ma anunti la next pleaseee a hug .
Mult spor la scriis kiss


O vara in 2 - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 23:49

Auzi dar cat de minora e Sakura, ca intra Sasuke la mititica pentru corupere de minori rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor lough lough lough lough . E frumos ca se iubesc atat de mult si imi place ca se inteleg asa de bine. Sasuke e un geniu cu acea idee asa ca next lough


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Elly_Ellu
Academy Student
Academy Student
Elly_Ellu

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Iul 2013, 00:36

[color:fdc2=#ff99ff
Capitolul 10

Sakura:

Micul meu geniu s-a inrosit putin, dar a fost foarte fericit pentru ca a putut sa ma ajute, insa chiar daca eram fericita ca parintii mei au fost de acord sa vina , totusi pe fata mea mai exista o urma de tristete, asta pentru ca ma temeam ca nu cumva parintii mei sa ma ''rapeasca'' din bratele brunetului meu fermecator. Speram sa nu se intample asa ceva, dar nimeni nu poate sti viitorul, sincera sa fiu, daca ar exista o modalitate de a sti ceva, eu as fi prima care ar incerca.
Merg putin pe balcon, cred ca am nevoie de putina singuratate, insa nu m-as supara daca Sasuke m-ar urma. Cum spuneam, parca suntem unul si aceeasi persoana, parca imi citeste gandurile, spun asta pentru ca ma urmeaza pe balcon. Pun mainile le balustrada, iar el ma cuprinde cu bratele lui mari, astfel formand o imbratisare, era perfect, dar o liniste apasatoare se lasa intre noi doi... sincera sa fiu as opri timpul in loc pentru ca acel moment ne includea doar pe noi doi, ar fi perfect daca am putea petrece o vara in 2, ce spun eu o vara, o intreaga viata, sa stam asa imbratisati o intreaga vara, dar nu este posibil, mai avem si alte lucruri de facut, cum ar fi..... scoala. Scoala este importanta, insa nu se poate compara cu importanta iubirii, eu pana acum nu am trait cu adevarat, dar de cand a aparut el in viata mea simt fericire, simt ca traiesc, simt ceea ce nu simteam pana acum, este un adevarat miracol.
Ma intorc cu fata la brunetul meu si il i-au in brate , el ma strange mai tare decat o facea pana acum, stau cu capul pe pieptul lui invelit de un tricou gri, ii simt bataile inimii si incep sa zambesc, apio ne despartim usor, dar nu foarte mult, distanta dintre noi este doar de doua degete. El ma priveste atent, studiaza incet fiecare parte a corpului meu, dupa un timpa de fixeaza pe un singur loc, observ ca de holbeaza indelung in acel loc, ma face curioasa si ma uit si eu in acea directie, se uita la colierul pe care mi la daruit, pun mana gingas pe acel colier si ii zambesc dulce, acesta este surprins ca am realizal la ce se uita. Imi raspunde si el la zambet cu unul mult mai mare, il imbratisez strans si ii spun ca il iubesc enorm.
El imi raspunde printr-un mic sarut pe frunte si ma intreaba daca vreau sa merg pe plaja, mi-a spus ca are chef de o baie in apa marii, baia asta, desigur sa fie alaturi de mine pentru ca nu accepta in alt mod.
Ma dezlipesc de el si ii spun ca ma pregatesc , asa ca merg sa imi i-au un costum de baie, il i-au pe cel mov, ii place lui Sasuke foarte mult, este format din doua piese si are doua nuante de mov, una mai deschisa si cealalta mai inchisa. Peste costumul de baie imi i-au o rochita alba, imi ajunge pana aproape de genunchi. In picioare imi voi lua niste papucei albi si dupa aceea il astept pe Sasuke, el isi i-a niste pantaloni scurti negri, sincera sa fiu ii veneau perfect,apoi si-a luat un tricou alb si  o pereche de papuci negri, ne cam asprtam, dar nu era intentionat, stiti cum este, mintile marete gandesc la fel.
Pornim spre plaja, evident, tinandu-ne de mana, ca doi indragostiti ce suntem, toata lumea ne privea si toti spuneau acelas lucru: ''Ce frumosi sunt impreuna'', eram atat de fericita sa aud asta, amandoi stiam ca ne sta bine impreuna, dar nici chiar asa.
Am gasit doua sezlonguri goale si ne-am pus pe ele, apoi am inceput sa ne dam cu crema de protectie solara, aproximativ 10 minute am putut si noi sa stam linistiti la soare, asta pentru ca, nebuna admiratoare a lui Sasuke, Karin si gasca ei a venit sa ne strice toata linistea noastra .
Se aseaza pe sezlongul lui Sasuke si il intreaba daca i-a fost dor de ea, Sasuke isi pune mana in cap si incepe sa ii spuna lui Karin o mare lista a motivelor pentru care nu o poate suferi si incheie cu faptul ca este cea mai oribila creatura pe care a vazut-o el in intraga lui viata. Acasta revoltata incepe sa strige la el si il intreba cum de nu a observat inca oribilitatea de langa el, se referea la mine, in acel moment m-am ridicat in picioare, ma enervase, vroiam sa o bat, dar o voce care, desi nu o mai auzisem de mult timp, ma zgaria pe creieri, era Sasori care ii spunea lui Karin cum de a indraznit sa imi spuna mie o asemena jignire.

[color:fdc2=#ff99ff
Sakura:

Nu imi venea sa cred, tocmai parintii mei sa imi faca asta, ei imi programasera deja cu cine ma marit, dar hey, nimeni nu s-a gandit ca este DOAR DECIZIA MEA!!!!
Urc pe scari in urma lor, apoi intru in camera in care erau cazati. Incepem sa discutam si  discutia ramane pe un ton normal, asta pana le spun ca eu chiar il iubesc, atunci amandoi tac si privesc colierul pe care il purtam.
Mama se ridica din pat si ma intreba:
 -De unde ai colierul ala blestemat?
 -Nu e blestemat.. e de la Sasuke, este una din dovezile de iubire pe care mi-le arata in fiecare zi.
Mama ma plesneste si ma incuie in una din camere, nu intelegeam ce am facut, am strigat sa imi dea drumul, dar nimic, dupa un timp tac si aud discutia din ce in ce mai aprinsa pe care o aveau, spuneau :
 -Tipul ala era un Uchiha...
 -Daca stie secretul, daca i l-a spus sau daca a mers la politie sa spuna ceva?!
 -Trebuie sa facem ceva.. sa nu afle adevaratii parinti.
 -Ar trebui sa il omoram!
 -Sti ca nu putem face asta, poate nu stie nimic.
Acestea sunt vorbele care ma fac sa fiu din ce in ce mai confuza.. ce parinti adevarati? , ce  omor?, ce secret? imi ascundeau ceva destul de grav din tot ce am putut eu auzii, mai era vorba si de politie, trebuia neaparat sa ies de acolo, sa aflu secretul si sa ma intorc la Sasuke, am stat destul de mult, cred ca este ingrijorat.
Inima imi batea din ce in ce mai tare si incepusem sa tip iar , nu vroiam sa vac vreo nebunie, dar la toate gandurile care imi treceau prin cap, eram in stare si de asa ceva, incepusem sa lovesc usa cu putere.
Un singur lucru era bun in toata treaba asta, aveam telefonul la mine, asa ca l-am sunat pe Sasuke sa ma salveze de acolo, i-am spus la ce etaj era camera si la ce numar, apoi tot ce mai puteam face eu era sa ma rog ca totul sa se sfarseasca bine.
In scurt timp ajunge si Sasuke care reuseste sa ma scoata de acolo, dar nu inainte de a se bate cu tata, nu stiam cu cine sa tin, Sasuke imi spune sa fug de acolo, sa merg la locul unde ramasesem blocata atunci cand a fost furtuna.
Fac ce imi spune si fug in acel loc, ajung destul de repede, dar nu pot sta linistita, imi era frica de ce se putea intampla, se pare ca am ajuns in punctul in care trebuie sa aleg intre Sasuke si parinti, lucru care imi este imposibil, dar cum am mai spus, as face orice pentru Sasuke, deci el este alesul.
Deodata simt o mana ce imi este pusa la gura, ma strange tare, incerc sa scap, dar fara reusita, in cateva secunde lesin. Ma trezesc dupa aproximativ doua ore, sunt intinsa pe un pat destul de moale, eram intr-o camera foarte intunecoasa, nu existau ferestre acolo.Aud o usa cum scartie in momentul deschiderii, tresar incep sa lacrimez, imi doresc din tot sufletul ca persoana care deschide usa sa fie Sasuke, inchid ochii pentru ca imi este mult prea frica.
In cateva secunde simt ceva pe buzele mele, erau buzele unui baiat, acel sarut a fost foarte amar si dureros pentru mine, cand deschi ochii il vad pe ....


(Va urma...)

[flash(425,350)]tru in camera in care erau cazati. Incepem sa discutam si  discutia ramane pe un ton normal, asta pana le spun ca eu chiar il iubesc, atunci amandoi tac si privesc colierul pe care il purtam.
Mama se ridica din pat si ma intreba:
 -De unde ai colierul ala blestemat?
 -Nu e blestemat.. e de la Sasuke, este una din dovezile de iubire pe care mi-le arata in fiecare zi.
Mama ma plesneste si ma incuie in una din camere, nu intelegeam ce am facut, am strigat sa imi dea drumul, dar nimic, dupa un timp tac si aud discutia din ce in ce mai aprinsa pe care o aveau, spuneau :
 -Tipul ala era un Uchiha...
 -Daca stie secretul, daca i l-a spus sau daca a mers la politie sa spuna ceva?!
 -Trebuie sa facem ceva.. sa nu afle adevaratii parinti.
 -Ar trebui sa il omoram!
 -Sti ca nu putem face asta, poate nu stie nimic.
Acestea sunt vorbele care ma fac sa fiu din ce in ce mai confuza.. ce parinti adevarati? , ce  omor?, ce secret? imi ascundeau ceva destul de grav din tot ce am putut eu auzii, mai era vorba si de politie, trebuia neaparat sa ies de acolo, sa aflu secretul si sa ma intorc la Sasuke, am stat destul de mult, cred ca este ingrijorat.
Inima imi batea din ce in ce mai tare si incepusem sa tip iar , nu vroiam sa vac vreo nebunie, dar la toate gandurile care imi treceau prin cap, eram in stare si de asa ceva, incepusem sa lovesc usa cu putere.
Un singur lucru era bun in toata treaba asta, aveam telefonul la mine, asa ca l-am sunat pe Sasuke sa ma salveze de acolo, i-am spus la ce etaj era camera si la ce numar, apoi tot ce mai puteam face eu era sa ma rog ca totul sa se sfarseasca bine.
In scurt timp ajunge si Sasuke care reuseste sa ma scoata de acolo, dar nu inainte de a se bate cu tata, nu stiam cu cine sa tin, Sasuke imi spune sa fug de acolo, sa merg la locul unde ramasesem blocata atunci cand a fost furtuna.
Fac ce imi spune si fug in acel loc, ajung destul de repede, dar nu pot sta linistita, imi era frica de ce se putea intampla, se pare ca am ajuns in punctul in care trebuie sa aleg intre Sasuke si parinti, lucru care imi este imposibil, dar cum am mai spus, as face orice pentru Sasuke, deci el este alesul.
Deodata simt o mana ce imi este pusa la gura, ma strange tare, incerc sa scap, dar fara reusita, in cateva secunde lesin. Ma trezesc dupa aproximativ doua ore, sunt intinsa pe un pat destul de moale, eram intr-o camera foarte intunecoasa, nu existau ferestre acolo.Aud o usa cum scartie in momentul deschiderii, tresar incep sa lacrimez, imi doresc din tot sufletul ca persoana care deschide usa sa fie Sasuke, inchid ochii pentru ca imi este mult prea frica.
In cateva secunde simt ceva pe buzele mele, erau buzele unui baiat, acel sarut a fost foarte amar si dureros pentru mine, cand deschi ochii il vad pe ....


(Va urma...)




Sper sa va placa! :*  

Editat de Evelina Dynamitte: Este interzisă folosirea culorilor negre sau închise ce nu sunt vizibile, cât şi culorile neon. Te rog să iei la cunoştinţă acest topic pentru a nu avea probleme pe viitor. Ţi-am editat capitolul şi am eliminat culorile. Mai multă atenţie data viitoare. :)
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Iul 2013, 01:14

DEci , iubesc fic-ul asta , nu l-am terminat dar il termin si dau edit

Editat de Evelina Dynamitte: Au trecut două zile de când ai scris acest mesaj. Nu cred că nu puteai termina de citit acest fan fic în două zile. Te rog să revii cu edit-ul cât mai repede. Aceasta este prima avertizare. :)

Imi cer mii de scuze ca nu am putut sa-l termin mai devreme, cum am mai spus imi place enorm fic-ul, la partea eliminata am ramas putin in ceata. E bine, oarecum ca s-a intamplat si ceva rau ca "Dupa atatea cofeturi si dulceata / Te cuprinde o mare greata", nici chiar asa, dar totul devine mai interesant.
sper sa ma anunti de next
Ja ne !


Ultima editare efectuata de catre demy_fansasusaku in Mier 24 Iul 2013, 13:58, editata de 2 ori
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
O vara in 2 - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Iul 2013, 09:54

Il vad pe ...? ma omoara suspansul asta
multumesc de anunt
un capitol foarte frumos dar te sugeres sa numai scri cu culor in inchise nu se vede bine si nu pot sa citesc
in rest mi-a placut enorm
astept nextul pwp


O vara in 2 - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Iul 2013, 09:58

Hey!!
Imi place foarte mult ca e fost mai lung
dar atentie cu culorile
multumesc in primul rand de anunt un capitol minunat
astept nextul


O vara in 2 - Pagina 2 <a href=
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Iul 2013, 10:16

CE? Poftim? Ale cui buze? huh? Sasuke unde este?
Ce secret? Ce adevarati parinti? Pe cine sa omoare?
Off, Elly te rog vino mai repede cu next-ul pentru ca am o gramada de intrebari fara raspunsuri. puppy eyes \
Sper totusi sa nu mor de curiozitate pana il pui.
Oricum as putea sa-ti citesc fic-ul la nesfarsit pentru ca il iubesc in love . E superrrbicios a hug .
Sa ma anunti cand pui urmatorul capitol.
Rebee te kiss mult si multa inspiratie in continuare! hi! ;;) 


O vara in 2 - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Iul 2013, 13:16

pe...pe....pe cine vede...
offf...suspansul asta...
mersi mult de anunt....
sa ma anunti si de restul...
pupiceiiiii kisskisskiss


O vara in 2 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... O vara in 2 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
O vara in 2 - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
O vara in 2 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. O vara in 2 - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Iul 2013, 15:36

buna
mersi de anunt thank you  happy2 happy2 happy2 
mia placut capitolul jos palaria in fata  jos palaria in fata  jos palaria in fata  
dar mai lasat sa mor de curiozitate la final very sad very sad 
adu repede nextul
si anuntama daca pot puppy eyes puppy eyes puppy eyes 
spor la scris
TE kiss kiss kiss 
hi! hi! hi! hi! 


Fără muzică , viata ar fi o gresealamusic

                                                                       
                                                           

                                                    


                                                                https://www.youtube.com/watch?v=neDGK6kKsh0
Sus In jos
Continut sponsorizat




O vara in 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O vara in 2   O vara in 2 - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

O vara in 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-