Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ura dintre doua clanuri +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 10:34

O sa incerc sa-l pun in seara asta. Imi pare rau de intarziere dar nu am avut buna dispozitie sa scriu. :-?? thank you pentru rabdarea acordata kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 10:53

Hei Yumisor ! Stiu ca nu am venit cu un com pe aici de mult timp .. ( rusine sa-mi fie ) dar vreau sa ne aduci nextul repede , repede . Ma bucur ca ni-l aduci diseara , desi nu prea stiu daca pot rezista atat lough .
Eu oricum abia astept sa il pui asa ca spor si multe idei la scris kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 23:07

Capitolul 33

Vad cum gheata parca sare in paharul meu, dupa care lichidul caramiziu ajunge langa ea. Era o culoare extraordinara. Nici macar nu am asteptat sa se topeasca gheata. Imediat am dat acel nenorocit de lichid pe gat. Simteam cum mici picaturi inca se scurg in gat, ceea ce mi-l facea sa arda. In ciuda faptului ca muzica suna la maxim, am putut auzi cum o persoana s-a asezat langa mine si a inceput sa ceara mai multe pahare cu bautura. Nu m-am uitat la ea, caci aveam privirea atintita spre pamant. Nu-mi pasa acum de nimeni. Ma gandeam doar la ce o sa fac eu maine si cum o sa-i spun nesimtitului ala de vampir, cat de cretin e. Se pare ca indiferenta pe care i-o purtam acelei persoane de langa mine, nu era reciproca caci am auzit-o intrebandu-ma daca am probleme in dragoste. In timp ce mai ceream un pahar de whisky, i-am raspuns un "da" sec.

-Cu Uchiha, nu? continua persoana de langa mine

Inafara faptului ca m-a impresionat deoarece stia care era problema, mi se parea vocea extrem de cunoscuta, asa ca repede mi-am intors capul 90 de grade si am vazut-o. Parul ei roz, desfacut, lasat pe spate, ajungandu-i pana la fund, stralucea in lumina produsa de globul mare, stralucitor, de pe tavan. Corpul ei puternic si totusi firav era "invelit" de o rochie violet, exact cum ii place ei. Rochia era foarte scurta, cu maneci lungi si totusi taiate de la umar in jos. O curea neagra ii imbratisa talia. Un fel de iegari negri, foarte mulati, ii imbracau o parte ale picioarelor ei lungi. Pantofii cu toc de 12 nu au ezitat sa-mi atraga privirea. Toata costumatia ii evidentia picioarele ei superbe de fotomodel. Era veriosoara mea draga, Sakina. Cea care m-a crescut, care m-a invatat ca nici un baiat nu merita macar o lacrima de-a mea, cea care mi-a fost alaturi si cea care a fost un model pentru mine, de cand m-am nascut si pana in prezent. Acea verisoara care niciodata nu ma lasa sa sufar si nu ma lasa la greu. Cea mai iubita persoana, care s-a transformat mult prea brusc si care ma face sa sufar in continuu, incet si tare. Era in fata mea! Sakina! Aveam atatea intrebari sa-i pun! Ce s-a intamplat? De ce nu mai vorbeste cu mine? De ce e cu Mike? Cum de se poarta asa? Si multe altele... eram foarte curioasa de raspunsurile pe care le asteptam, dar n-am putut s-o intreb nimic. Deschideam gura dar nu-mi ieseau cuvintele. Probabil de frica sa n-o supar sau de teama de ce-o sa raspunda. Nu stiu. Tot ce stiu e ca e aici, langa mine, intrebandu-ma de "baiul" meu. Nu se uita la mine si nu stiu de ce. Ca de obicei un machiaj negru, strident ii acopereau frumosii ochi ca algele marii. Inca simteam raceala intre noi doua, dar langa ea si multa caldura. Nu stiu cum as putea exprima in cuvinte. Tot ceea ce stiu este ca vroiam ca acele momente sa nu se sfarseasca, dar totul are un inceput si un sfarsit. Mi-am coborat privirea in jos, dupa care am atintit-o pe paharul ce tocmai mi l-a adus barman-ul. Am soptit un "da" incet si totusi puternic. Raspunsul de la ea a fost unul total diferit de cel pe care credeam c-o sa-l aud.

-O sa fie bine! O sa vezi! si spunand asta si-a intorc capul spre mine.

Ochii ei exprimau oboseala, tristete si blandete fata de mine. Imi venea sa plang cand o vedeam in ce stare e. Se putea observa cum incerca sa schiteze un zambet, dar nu reusea. Tocmai atunci i-au venit si ei bauturile, le-a luat repede si s-a indreptat spre o masa indepartata, din club. Cu greu am reusit sa-l vad pe Mike ce ii lua paharele pline cu alcool, din mana, Sakinei. Nenorocitul! Daca ar stii ca langa el se afla un varcolac, o fiinta supranaturala, ar face pe el de frica. O sa vada el. Sunt sigura. Fara sa vreau o lacrima mi se prelinge pe obrazul alb si fin. Plang? N-am mai plans de 6 ani, de cand am aflat ca baiatul pe care-l placeam intr-a 6-a, nu are aceleasi sentimente pentru mine. Decid sa las paharul cu lichidul mortal pentru unii si inofensiv pentru mine, pe masa. Platesc, imi iau geanta si dusa am fost din bar.

Ma plimbam pe strada goala si slab luminata. Ma gandeam la diferite lucruri. Ba la Sakina, ba la cretinul de Sasuke, ba la mine. Nici nu stiam carui gand sa-i dau mai multa atentie. Tocurile mele se auzeau zgomotos. Adia usor vantul, insa mie imi era frig asa ca mi-am incolacit mainile pe langa corp. Privirea mea era atintita in pamant. Totul a fost bine pana cand un nenorocit m-a tras intr-o infundatura. Prima data nu l-am vazut prea bine, dar dupaia i-am putut zari chipul. Avea ochii caprui, intunecati si parul rosu ca flacara Iadului. Incepuse sa ma sarute violent peste tot. Ba pe gat, ba pe obraz, ba pe sani. Rochia mea dragalasa acum era rupta la spate caci vagabontul a vrut s-o rupa pentru a ma viola. Nu eram intr-o stare prea buna, deci si-a ales prost persoana in seara asta. Imi era putin rau, ma durea un pic capul si eram si suparata din cauza motivelor enumerate mai sus. M-am zbatut putin la inceput, dupa care, vazand ca nu vrea sa-mi dea drumul, nu m-am mai putut abtine. M-am transformat in ceva ce nu vroiam sa ma transform prea curand. Varclacul din mine a vrut sa iasa, asa ca n-am avut ce face. Blana mea roz stralucea intr-o parte din cauza luminii felinarului si in cealalta parte nu se vedea din cauza intunericului din umbra. Ochii mei verzi erau atintiti spre baiatul ce acum doua secunde se credea interesant ca are ceva in pantaloni. Dintii mei albi, ca spuma laptelui erau scosi la iveala, ei reclectandu-se in intunericul abisar.

Baiatul asta si-a gasit moartea in seara asta. Eram foarte nervoasa si. Mi-am ridicat laba, mi-am scos la iveala ghearele ascutite si cu doua-trei miscari, roscatul ce implora indurare, cade mort la pamant. Nu am mai aomorat un om de 3-4 ani. Nu-mi placea sa fac asta. Sa-i vad cum se zbat intre viata si moarte si sa ma simt bine ca am mai scapat de un vierme. Detestam asta! Dar n-am avut ce face. Regulile spun ca un om nu are voie sa-ti vada infatisarea de varcolac, decat daca il omori dupaia. Ma rog, sunt cateva exceptii. De exemplu Tayra si Hinata. Sakina i-a santajat pe cei din clan pentru a le lasa pe cele doua Hyuga in viata. E buna la asa ceva! Am revenit la forma mea umana. Rochia mea alba, stralucitoare, acum era patata de sange si era sfasiata, in mare parte. Am iesit din umbra produsa de blocuri si mi-am reluat drumul spre casa, de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Regret ca l-am omorat pe aceal baiat, dar am fost nervoasa si din greseala m-am transformat. El vazandu-ma, nu mai avea nici o sansa la viata. Dupa cum am mai spus, nu au voie sa ne stie sau sa ne vada.

Intr-un sfarsit ajung si eu acasa. Ma degbrac repede, imi pun rochia la gunoi caci nu mai era buna de nimic si ma pun direct in pat. Merit un somn lung si linistit!

Sper din tot sufletul ca va palcut! Am pus multe sentimente in acest capitol Va pup! kiss

Rochia Sakinei! (care mi se pare foarte tare! 8-> ): http://www.fashion4u.ro/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0/0/0000gg1_violett_1_jpg__17_1_.jpg


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 23:11

Floare de Cires vreau sa-ti multumesc pentru minunatul tau comentariu. Stii chiar ai reusit sa ma faci sa ma simt foarte bine si asta conteaza mult pentru mine sad Ai reusit sa ma faci sa zambesc...sad MULTUMESC! kiss Tot ce pot eu sa fac acum este sa-ti dedic ultimul capitol! Sper ca ti-a plAcut pentru ca e pentru TINE! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 23:16

Yey.
Yumi a hug
A fost un capitol superb.
M-ai facu curoiasa.
Saracu baiat.Dar si-a meritat-o.
Vreau next-ul cat mai repede si nu uita ca atunci cand ii pui sa imi dai un Mp.
Spor la scris si multa inspiratie. happy2
Sus In jos
AnDrA99GiRl
Genin
Genin
AnDrA99GiRl

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 275
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : citirea fiicurilor(foarte frumoase)
Stare de spirit Stare de spirit : super mega happy!!!

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 23:24

Ura nextuu a sosit
e minunatbietu baiat da si-a cautato cu lumanarea
aste e...
deci ador acesta capitol si vreau repede nextuu,apropo ce mai face bou de sasuke?


decu hai repede cu nextuu ala happy2


Increderea se castiga greu
Dar se pierde usor


Cu mult drag,
aum_andra@yahoo.com
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 23:25

Multumesc ca mi l`ai dedicat mie. in love a hug Mi`a placut foarte mult si a fost profund. Ador cum descrii sentimentele personajelor! nr1

Dabia astept urmatoru capitol si multumesc ca l`ai pus in seara asta. dance2 thank you


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 23:30

Mersi Yumi ca mai anuntat scumpo kiss !
Ficul acesta cu adevarat e mai sentimental ,
Imi place f mult^^♥️
Saku s-a transformat in varcolac :>
!
Macar si- aratat furia pe fiinta aia mizerabila care vrea sa faca rau la femei ! >:) Asa merita !
Chiar m-ai uimit ♥️ ! Sakina insf a vb cu Sakuu in love
Yeyy !
Minunat capitolul , astept muult de tot sa bagi nextul scumpete kiss
Ja ne >sunt cu ochii pe tine >33!





Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 23:34

Hei , hey , hey ! Ai adus nextul yumisor ( sper ca nu te superi ca iti spun asa rusinos ) ! Imi place la nebunie . Aaa da si condoleantele mele baiatului da` ce sa ii faci , si-a cautat-o cu lumanarea ..

FloareDeCires versurile au fost chiar tari lough ! Bravo ! yeah

Te rog sa ma anunti si pe mine cand pui next , daca vrei bine inteles , happy ca la cat de aeriana sunt eu .... lough



Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 00:06

Yumisor fa-mi o favoare si anunta-ma si pe mine cand pui continiuarea.next plzzzzzz


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Z501bc4e477b8c
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 00:19

OFF....eu ajung mereu ultima sad
roll Oricum...capitolul a fost sublim....ai descris asa de...emotioanant si parca mai facut sa ma simt eu Sakura...
Sper ca nextul sa vina repede dap !
spor la scris in love


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Img1439861115large
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 08:42

Kyaaa!!! Nextul!!! Doamne ajuta...

Stii cat am asteptat acest moment? :))

Cred ca o sa ma rog lui Dumnezeu de-acum incolo ca sa mai scrii si tu ceva... :))

Deci capitolul acesta a fost cu adevarat nemaipomenit...

Saraca Sakina, trebuie sa stea dupa un imbecil ca Mike, dar macar de data asta a fost mai blanda cu Sakura...

Of, of, roscatul ala si-a cam cautat-o cu lumanarea...

So... Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 10:24

Nu scapa capitol fara perversitati
Si-a meritat-o ala
Sasuke e bou, ma rog lough
Acuma iubesc nextul si ficul
Repede next!


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Taemin_Stamp_by_eiyuutanUra dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 11:34

A fost un capitol groooooooooooooooooooozav. Ma bucur k sakina avb cu sakura si sper sa se impace. abia astept next happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
ღChloeeღ
Genin
Genin
ღChloeeღ

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 138
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : happy :X

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 11:47

Hey, Yumisor! :* Merci ca m-ai anuntat ca ai pus nextul! L-am citit de aseara dar mi-a fost lene sa las comentariu :)) Dar uite ca am venit sa imi fac datoria.

Ca deobicei un capitol superb, cu descrierea sentimentelor profunda si din plin ( ceea ce m-a impresionat placut) :X si evenimente neasteptate.

Ma bucur ca Sakura si Sakina s-au intalnit si au stat putin la vorba ( o replica) , dar aparitia acelui Mike m-a indispus total x(

Sa speram ca in capitolele urmatoare Sakina va scapa de nemernicul ala si va fi impreuna cu Itachi :X

Oricum... a fost un capitol minunat, ca toate de altfel, si astept cu nerabdare next-ul!

Spor la scris , my dear Yumi! :*

Te pup! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_l6x3p3eZGO1qd1f14o1_400
Bine e sa stii, la moarte, ca o dunga lasi - un nume
C-ai sapat la zidul noptii - c-ai murit sa-ti scoti in lume
Din al creierului zbucuim, ca pe-un diamant, ideea.
Urma-ti va fi cunoscuta pe-unde ti-ai pustat scanteia…”
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 18:36

Scumpa meah in love regret ca nu am intrat mai devreme, dar am avut probleme cu pc-ul dap !
Anyway mi-a placut la nebunieee... se vede ca e plin de sentimente, pentru ca m-a captat din prima. Te pricepi la descrieri deci n-am cum sa nu fiu incantata....
Acum tot ce pot sa spun este ca astept NEXT-ul cu nerabdare in love
Pupici kiss



Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Blood_ Rose.
Genin
Genin
Blood_ Rose.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Peste tot.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, ascult muzica si sa ma distrez.
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita de un necunoscut.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 19:51

Scuze ca nu am mai trecut de o vreme, dar totusi am venit!Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 384738 Abia astept nextul asa ca pune-l repede! BYE!Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 127686


Un trandafir intodeauna sufera. Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 896861

In iubire, in familie, mereu, absolut mereu.

Este fragil, dar tepii lui te pot rani.

Te poti considera un trandafir numai cand esti puternica.

Orice trandafir are ceva special : este poet, scriitor, fotograf, orcie, absolut orice.

Este sensibila, dar in acelasi timp puternica.

Buna la inima dar in acelasi timp egosita.

Nu este perfecta, dar totusi te atrage.

Fetele sunt trandafiri, dar acum sunt boboci.

Intro zi vor inflori, si isi vor dezvalui frumusetea...
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 22:17

Hey hey draga mea!
Ne-ai adus capitolul, care este genial, insa nu vreau sa o mai vad pe Sakina cu Mike..Cu Itachi ii sta mai bine:x
Super si sper sa vina repede next-ul!!
Te pup


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 00:41

Ola fetelor!
Pai vad ca vorbiti mult de Sakina si Mike.
Sincer ma bucura ca va place si de ea heh
Am decis sa aduc un capitol cu Sakina pentru a "calma" curiozitatea cititorului heh
Enjoy! dap !


Capitolul 34: Transformari bruste

Sakina:

A trecut o saptamana de cand am vorbit cu Sakura la club. La scoala pastram aceeasi distanta. Ma bucur ca si-a dat seama ca e mai bine asa. E fata desteapta. Nici nu se pune problema! Stau pe scaunul din bucatarie, "gustand" cu lacomie din tigara asta nenorocita. Asta-i cancer pur, dar cu-i ii mai pasa acum? Nu obisnuiam sa fumez altadata, dar eu nu obisnuiam sa fac multe lucruri pe cand nu eram cu Mike. Idiotul ala a mia pus chestii pe lista. Vroiam odata sa-l las sa spuna la toata lumea ca m-a violat ca nu imi mai pasa dupa atatea lovituri pe care le-am primit de la el. Vazand asta, a inceput sa ma ameninte ca va spune minciuni despre Sakura. Baiatul asta stie ca pustoaica e punctul meu sensibil. Cam singurul meu punct sensibil si asa profita de el. Stone e plecat de 2 zile in America cu gasca si familia lui. In sfarsit am si eu parte de liniste. M-a saturasem de atatea violuri, lovituri, droguri, alcool si toate prostiile la care m-a expus nenorocitul ala de om.

Fumul se indeparteaza usor, usor de mine, vrand sa iasa din incaperea asta blestemata de cand locuieste aici Mike. Ce-as vrea sa fiu si eu ca fumul. Sa ma las purtata in bataia vantului, cu demnitate, sa ies din "tigara" si sa fiu libera. Din pacate libertatea nu-i pentru toti. Stau privind parca beata la tigara ce se termina foarte repede, ca si viata unui om. Urechile mele imi sunt inundate de melodia cuvintelor de la radio. Acum e o melodie destul de interesanta, "Sophie". Se potriveste un pic cu mine. Ce pot sa spun.

"E sofisticata ma
Tu nu vezi cum se-mbraca ma?
Nu ai bani zice "Lasa-ma! "
Tipa asta-i o paguba nu e de tine
Ca-i sofisticata ma, prea sofisticata ma
Sofisticata ma"

Sunt niste versuri care-mi amintesc de adolescenta. E exact ce eram eu la 15-16 ani. Zambesc isteric cand aud versurile alea:

"Cu siguranta!
Stie mult prea multe pt varsta ei
Uite cum te tine dupa fusta ei
Bre, te-a facut din vorbe, doua
O sa-ti aduc mancare la spitalu' 9
Nu! Te joci cu focu; nu-i de tine
Nu stiu cum n-ai vazut
Are ceva-n privire
N-ar fi trebuit sa uiti un lucru
O fi bine imbracata da'i goala pe dinauntru
Are inima de piatra, e fata desteapta
Tu esti prostu care inca o asteapta"

"Si n-are ganduri prea mari cu viata ei
De obicei umbla multi dupa fundu' ei, si
Trec nopti, una dupa una, tot nu vrea
Sa se bage pentru ca n-am lozu'
Suficient cat sa-i mentina bronzu'
Trec nopti, una dupa una, tot nu vrea
N-am bani sa fiu ala care-i place
N-am bani sa ii dau sa se imbrace
Bani sa fiu ala care-o plimba
Bani sa fiu ala care-o schimba
Si n-o pot atinge, n-o pot convinge macar un minut sa stea
Ca nu e cum crede ea"

Ma jucam cu fiecare tantalau care chiar credea ca ma uit la el. Nu e vina mea ca erau fraieri. Imi bateam un pic joc de ei. Nu stateam in relatie mai mult de 2 saptamani, maxim! Oricum aia era joaca de adolescent. M-am lasat de asta. Melodia draguta de la radio este intrerupta de o melodie ce-ti spargea timpanele. Rock, caci eu ascult hip hop/rap si rock. Se auzea tare si zgomotos telefonul meu.

Until the day I die
I'll spill my heart for you, for you
Until the day I die
I'll spill my heart for you

Era foarte draguta melodia. Fumul tigarii nu tinea cont ca nu mai eram atenta la el. Tot pleca, placa de langa mine. Imi despart spatele de spatarul scaunului si ma uit sa vad cine a sunat. Sakura?! Poftim? Ce s-o fi intamplat de ma suna? Stie doar ca nu vorbesc cu nimeni. Trebuie sa fie grav sau nu. Cine stie? Nu risc asa ca nu raspund. Las casuta postala sa vorbeasca: "Buna! Sunt Sakina! Momentan sunt ocupata, dar poti sa-mi lasi un mesaj daca e important!" Ce-mi place vocea mea! Cu toata modestia din lume. Incep usor sa chicotesc dupa care mai "inghit" o gura din tigara aia blestemata. Ma intreb ce-o mia vrea pustoaica asta ca doar am rupt fiecare fir de relatie, cu toata lumea. Ba chiar si la intalnirile clanurilor, nu ma mai duc decat la cele cu cod important. Vreo 3 din 23. Cam la atatea sedinte m-am dus. Aud vocea Sakurei blanda, rasund la telefon. Foarte speriata dupa parerea mea:

"Sakina, vino repede la Uchiha acasa! La casa parinteasca. E o problema cu Itachi! Grabeste-te si pentru prima data in ultima luna, gandeste-te si la noi, nu doar la tine si noua ta lume cu Stone!"

Ce mi-a spus?! Cat tupeu! Se vede ca eu am crescut-o! Imi place mult de ea! E asa de desteapta! Ce s-o fi intamplat cu Uchiha de ma cheama pe mine? N-are parinti? Ce-s eu? Dadaca de copil de 23 de ani? Pe bune? Trag ultimul fum si arunc tigara in gunoi. Imi iau geanta alba, lucioasa si plec din casa. Noroc ca Mike e plecat ca altfel nici macar nu ma mai puteam gandi "sa merg, sa nu merg". Ar fi fost deja un "nu" tare si clar. Ma pun frumusel in masina, desigur dupa ce incui poarta de la casa si pornesc spre resedinta Uchiha. Conduc calm si totusi un pic incruntata, repede si totusi cu grija. Cand ajung in dreptul unei vile uriase, de un albastru in diferite noante, ori inchis ori deschis. Apas repede pe frana, de reusesc sa fac un desen mare si frumos pe straga capitalei. Inchid radioul si ies din masina, trantind usa dupa mine. Intru in curte parca cu teama. Ce s-o fi intamplat? Vad ca in fata vilei este masina lui Sasuke, pustoaicii si familiei Uchiha. Nici urma de Itachi. Intersant... Deschid usa vilei cu teama si curiozitate.

Tocul meu se auzea zgomotos pe gresia rece ce se afla pe holul casei. Era foarte frumos mobilata vila. Era modern decorata. Imi placea. Nu m-am descaltat. Am zis ca nu are rost, ca doar nu o sa stau mult. Cel putin asa sper. Se auzeau suspinde, planset si voci din camera urmatoare. Ma indreptam spre acele voci ce-mi pareau foarte cunoscute din cauza vocei calde a pustoaicii. Cand sa intru in living, o vad pe Sakura, cu mama ei si cu mama mea stand pe langa Mikoto, saraca, ce plangea. Incercau sa o linisteasca. Sasuke vorbea cu tatal lui, cu tatal Sakurei si cu iubitul meu tata, nenorocitul.

Cate batai am mancat eu de la el din cauza baietilor. Nu faceam nimic si tot eram batuta. La 13 ani daca unu se uita la mine, parintii mei incepeau sa zica ca eu il plac si ca ies cu el si de asta nu iau note de 10, caci cateodata mai luam si 9. Niste nenorociti. Cand ma gandesc ca ei sunt parinti. Nu merita! Dar nu vreau sa dezgrop mortii asa ca lasam trecutul sa arda. Pastrez distanta dintre mine si ceilalti. Toti se uitau la mine ca la masini straine. Eram incruntata si plictisita, ca de obicei, in ultima luna. Tocul meu se pare ca mi-a anuntat venirea. O vad pe mama cum imi sopteste numele. Era uimita de machiajul si imbracamintea mea. Unghii lungi, negre, machiaj strident negru, ca de obicei, blugi mulati albastrii, cizme cu toc de 12, negre, lungi si un maieu de un rosu aprins. Mi se putea vedea sutienul negru de sub el. Dragut. Dragi parinti, m-ati batut. amenintat. spionat si pedepsit. Pentru ce? Ca sa ma feriti sa devin ceea ce deja sunt. O fata care se joaca cu toti. Sweet.

Capitol necorectat! Sper totusi sa va placa! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 00:46

Vai Yumi , ce minunat in love
Imi place asa de mult cum scrii in love
Oare dc plang ? Ce a patit Itachi ?
Saraca Saki... Sa-i faca asa ceva parintii .. a meritat sa fuga.. ingrijorat
Acum chiar is curioasa!
Ce tampenie a facut Itachi asta :-L
Sau au facut adunarea asta , doar ca s-o aduca pe Saki "la normal" ?
Hmm..abstract :> lough
Astept sa aduci nextul Yumz kiss
Spor la tastat !





Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 08:24

Deci fata draga, este mult prea tare, stii asta? (GOO)

Capitolul acesta a fost cu adevarat emotionant, dar sincer ma intreb ce s-a intamplat cu Itachi...

Adica banuiesc ca este destul de grav daca s-au adunat toti acolo, nu?

Oricum, imi place mult de tot...

Apropo, crezi ca ai putea sa ma anunti si pe mine intr-un PM cand pui nextul? Ca sa stiu si eu... Multumesc anticipat...

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 08:54

Acum chiar m-ai facut curioasa cu capitolul asta abia astept sa pui nextul sa vad ce s-a intamplat cu Itachi de sunt toti adunati acolo si de ce mama lui plange.



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
ღChloeeღ
Genin
Genin
ღChloeeღ

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 138
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : happy :X

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 11:32

Yumisor, ai adus next! :X

A fost un capitol minunat si foarte bine descris. Chiar mi-au placut pasajele descriptive si sentimentele Sakinei.

Acum marea intrebare este: ce s-a intamplat cu Itachi? Sa speram ca nu e de rau, dar cred ca e din moment ce mama lui plange ( sau poate doar a fugit deacasa...ce ? se poate si la 20 de ani) lough

Ca intotdeauna un capitol exceptional :X

Astept next cu nerabdare... deoarece sunt extrem de curioasa ce s-a intamplat cu Itachi.

Spor la scris draga mea! :* Sper sa ai cat mai multe idei!


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Tumblr_l6x3p3eZGO1qd1f14o1_400
Bine e sa stii, la moarte, ca o dunga lasi - un nume
C-ai sapat la zidul noptii - c-ai murit sa-ti scoti in lume
Din al creierului zbucuim, ca pe-un diamant, ideea.
Urma-ti va fi cunoscuta pe-unde ti-ai pustat scanteia…”
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 11:57

Il ador dar oare ce a patit saracul itachi? sper k nik grav very sad abia astept next happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 14:20

MINUNAT. happy CHIAR MI`A PLACUT DESI NU STIU CE ARE ITACHI. crying TE ROG SA PUI CAT MAI CURAND NEXTUL CA MOR AICI DE CURIOZITATE. nervi! SI NU VREAU SA INCEP SA URLU LA LUNA CA DE CE NU VINE NEXTUL. lough


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 18 I_icon19

Sus In jos
 

Ura dintre doua clanuri +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 18 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 28  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-