Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ura dintre doua clanuri +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 16:59

Ihaaaaaaa!! (GOO) Nu imi vine sa cred, nu imi vine sa cred!! OMFG, OMFG! (GOO) Ieee, uite cum fac, bree, sa aduci nextul repede si sa ma anunti ca altfel fac urat. Dar stii ce-i aia urat, adica fac urat de tot. Te pup. Mi-ai facut ziua mai buna. (D) kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 19:07

Ok...nici nu stiu cum sa incep asta...poate cu o afirmatie destul de usturatoare la adresa mea. Ymi, esti o dezamagire!!!! nervi! M-am uitat acum foarte atent si observ ca am avut 4 pagini de comentarii pentru "a ma reintoarce" si o goraza de alte comentarii de dinainte. Imi pare sincer rau ca v-am dezamagit pe o parte dintre voi, daca nu chiar pe toti, dar chiar ramasesem in pana de ide crying si pot spune ca inca sunt... :|
Vreau sa va dedic la TOTI acest capitol, in special lui Lexxu, mai exact Allex gândăcell :) caci ea mi-a deschis ochii...ochii mei orbi biciuitor MERCI LA TOTI CA ATI RAMAS FANI ACESTUI FIC i love you Here it come! well? awesome right?


Capitolul 40: M-am saturat de tine!

Sakina:

Incerc sa gasesc un post de radio care sa dea o melodie cat de cat buna, nu ca cele din zilele noastre insa nu resusesc sa gasesc nicidecum! Ma tulbura atat melodiile cu versurile lor prostesti, fara niciun sens, cat si gandurile mele ce se bat,se tarasc, se navalesc in capul meu mult prea incarcat in ultima vreme. Of! Ce sa fac? Ma tot gandesc la seara trecuta. Cu siguranta nu pot trece cu vederea. A fost cea mai importanta seara din viata mea! Am retrait sentimentul de afectiune pentru cineva de gen opus, cel de grija si de dragoste...pot spune ca mi-am dat seama de iubire. De iubirea pe care i-o port unui vampir. Mai da-o-n colo daca e vampir! Cui ii mai pasa in momentul asta?! Si cel mai important este ca e reciproc. Si el tine la mine!

Adevarul e ca am simtit un fel de atractie pentru el de mai mult timp si nu doar fizica. Este singurul baiat care are capul pe umeri, este amuzant, este destept si stie sa aiba grija de tine. Este iubitor si arata super. Nu sunt superficiala, caci vad ca ce simt eu pentru el ar putea sa aibe cicatrice pe viitor. Poate ar iesi ceva frumos daca am incerca, dar cum sa fac eu asta in momentul de fata?! Of Sakina! Trezeste-te mamica! Nu mai esti adolescenta de alta data ce s-a indragostit orbeste de un baiat si a fugi de-acasa! Ai imbatranit! Acum esti de maritat si uite pe cine ai intalnit? Marele Mike! O Doamne! Poate se trezeste blondinul sa ma ceara...cred ca as innebuni, daca nu cumva am facut-o.

Ca tot veni vorba de Mike...oare e la mine? Sper ca nu, e ora 13 si daca afla ca nu am fost acasa aseara, o sa iasa oribil. Ma inec in ganduri, conducand robotic, fara sa fiu atenta, pana cand realizez ca am ajuns acasa. Cine mai poate numi locul asta "acasa"? "Acasa" trebuie sa fie undeva unde te gaseste familia cu mare drag, unde esti bucuros sa te duci, unde abia astepti sa ajungi dupa o zi problematica, in care ai intalnit tot felu' de oameni si situatii, nu locul acesta pustiu, plin de ura si durere unde ma indrept eu im momentul asta. Casa mea pare asa de sinistra de cand s-a mutat Mike aici...vreau o alta casa!

Tocurile mele fac destul de mult zgomot in general, asa ca dupa ce incui poarta, merg tip-til tip-til catre usa - poate am noroc sa nu fiu observata- si intru in casa. Ma descalt cat ai zice peste si ma pregatesc s-o iau usor pe scari cand o voce rece,dura, ragusita si dezgustatoare pentru mine, ma opreste haotic, strigandu-mi numele. Ochii mei se facura mari cat cepele, in ei parca vazandu-se ce urma sa mi se intample. Imi era frica. Acesta e unul din putinele momente din viata mea cand intr-adevar imi era frica! Imi intorc privirea usor inspre partea dreapta unde il vad pe Mike stand pe canapeaua mea de piele, comod, cu un pahar plin cu whisky de cea mai buna calitate de-al meu. Pahar plin?! Taranule, asta e whisky, nu bere! Asta nu se bea, se degusta! N-ai ce sa-l inveti pe ignorant... Privirea lui era ca a unui criminal in serie. In ochii lui parca se putea citi alcool-ul al carui limita a fost depasita de mult.

-Unde ai fost draga mea?! ma intrebase incet, calm si frumos Mike, dand tot paharul pe gat. -Reiau....se degusta, nu se bea!!!!-
-Am fost sa-ti cumpar cadoul pentru poimaine...stii, e Ajunul. incercam eu sa par foarte convingatoare, insa ceva imi spune ca pe aceasta minciuna nu am ales-o cum trebuia
-Aha. Toata noaptea ai cautat un cadou pentru mine?!imi raspunse acesta, vizibil nervos. Ce important ma simt! Si spune-mi mi l-ai adus cumva pe Uchiha ca si cadou? L-ai impachetat tu aseara si i-ai pus fundita rosie special pentru mine?

Raspunsul lui m-a dat gata. Banuia ceva... Nu aveam cum sa-i mai spun nimic. Acesta se ridica usor de pe scaun si se indreapta cu paharul spre mine. Il arunca cat colo si-si puse mainile in buzunar, venind inspre mine. Acum jumatate de metru ne mai despartea. Ii simteam privirea cum ma blestema, insa eu nu puteam sa ma uit la el. Duhnea a alcool de la o posta.

-Am auzit ca Uchiha a luat-o pe cai gresite si ca a inceput sa bea. Saracul copilas! Si am mai auzit si ca aseara nimeni nu dadea de el. Se ascunsese intr-un club din afara orasului. Stii cumva ce s-a intamplat cu el de a ajuns astazi acasa nevatamat tocmai din Osaka, luand in considerare faptul ca NU avea masina?! ma intreaba frumos si calm, accentuand cu vocea rece "nu"-ul
-Nu stiu...

Poc! Asa s-a auzit ecoul 30 de secunde. Imi daduse o palma a carei urmare a fost impactul meu cu parchetul rece din hol. Parul meu imi proteja fata de privirea lui ucigatoare.
-Nen******o! Pana***a ce esti! Nu esti buna de nimic! Eu stau si te astept toata noaptea si tu ai tupeul sa vii a doua zi sa-mi spui ca ai fost sa-mi iei cadou? Ma crezi pr**t?! Ma crezi orb? Ce ma crezi? Nu dau doua parale atat pe cadoul tau, cat si pe vorbele tale mincinoase!
Toate lucrurile astea ii ieseau din gura cu atata rautate. Ar fi avut poate dreptate sa-mi fi spus asa, daca chiar eram intr-o relatie, daca chiar ne iubeam, dar nu in situatia asta idioata! Ce ma durea mai tare erau loviturile lui. In tot acest timp el dadea fara mila cu piciorul in corpul meu alb ca varul, care de la un timp, a inceput sa tremure.

-Unde ai fost toata noaptea? Pe unde umbli?!
Nu-i pasa ca tremur, nu-i pasa ca sunt fata, nu-i pasa ca ma doare. Vazand ca nu primeste niciun raspuns, si-a luat cheile de la casa lui si-a plecat, dar nu inainte de a-mi sopti la pamant:
-Asta nu s-a terminat!
Tranteste usa! Si in urma lui lasa durere.

Sakina, tu nu esti asa! Haide Sakina! Ridica-te Sakina! Ridica-te! Tot strigam la mine dar fara folos. Numai lacrimi imi ieseau din cristalele mele verzi. Ma doare fiecare particica a corpului. Nu stiam ce sa fac, pe ce drum s-o apuc. Voiam doar sa plec si sa nu ma mai intorc. Sa fug de "acasa". Intr-un final reusesc sa ma ridic cu curaj, sa-mi sterg lacrimile si sa merg spre dus.
Dupa ce teroarea aia dureroasa, care ar fi trebuit sa-mi spele corpul, nu sa-mi dea atata durere s-a terminat, am mers in camera la mine. Era ora 8 seara.Cautam nedumerita telecomanda. Voiam sa ma calmez, cand colo, vad o rama lasa-ta cu fata in jos, prafuita ce ma implora sa o ridic. Fac asa cum mi se cere si observ poza facuta acum un an cu mine si Sakura la circul Taiko. Cat ne-am mai putut distra atunci! Eu aveam frisca drept mustata si ea rodea o acadea de zici ca era piatra. Lacrimile au inceput sa-mi cada de pe fata fara a-mi da seama. Nu pot sa cred cum am ajuns! Simt ca innebunesc. Ca toata lumea sta pe mine si se asteapta de la mine sa fac si ce le place dar si ce-i bine. Am nevoie de cineva! Am nevoie de un sfat! Am nevoie de o imbratisare...

Arunc rama pe pat, incep sa alerg prin casa dupa chei, ma urc in masina si zbor unde vad cu ochii

Ok! Asta e next-ul dap ! Spuneti-mi va rog daca ma axez prea mult pe SakiItac pentru ca mie asa mi se pare si nu vreau sa va plictisesc degeaba cu personaje inexistente in anime -.-" Mai urmeaza cred...vreo 2 episoade cu Sakina si Itachi dupa care, SasuSaku la putere!!! I rock peopleee!!! YUMI VA PUPACESTE TARE TARE PE TOTI!!!!! kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Sam 05 Ian 2013, 22:05, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 19:14

Eu eu eu eu eu! Eu sunt prima! Buun, capitol genial si o descriere geniala si niste intamplari geniale, vai cat pot iubi ficul tau. in love Asa, ca sa nu deviez de la subiect.. Ma bucur nespus ca ai redeschis ficul, dar stii asta deja, deoarece am mai spus-o. :3 Nu conteaza despre ce cuplu vorbesti, deoarece ai un stil care ma captiveaza si nu ai cum sa ma plictisesti. Abia astept sa scape de Mike, eu una l-as aranja asa putin, ca sa ma tina mine. (D) O merita, o merita cu varf si indesat! (D) Buun, pai spor la scris si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. :*


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself


Ultima editare efectuata de catre Choco :) in Sam 05 Ian 2013, 19:22, editata de 1 ori
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 19:18

Hey, Hey.
Deci cand am vazut ca scrie " Ura dintre doua clanuri" .. mai sa lesin. Ce se intamplase, cum de se intamplase? Primul dintre ficurile pe care le-am citit, se redeschideee? OMFG!!!
Mi-era frica, ca n-o sa-mi mai amintesc nimic, dar pur si simplu toate celelalte capitole mi-au revenit in minte.
Ficul e geniallll, tu ai ramas la fel de uimitoare. Ador felul in care scrii, nu ma mai satur sa citesc in love.
Pe mine nu ma deranjeaza deloc despre ce cuplu vorbesti, pentru ca pentru mine, ambele au o importanta la fel de mare.

Ahh.. acum ca m-am racorit, iti urez spor la scris in continuare. Ma bucur mult ca ai redeschis ficul. a hug
Te-am pupacit kiss



Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 19:27

Buna !
Nu imi vine sa cred ca ai adus next :O.
A trecut asa de mult timp..
Dar nu am uitat de ficul tau :x. pentru ca era printre preferatele mele :x.
Mi-a placut capitolul si vad ca scrii la fel de bine ca si inainte :x.
Sakina tot nu a scapat de Mike? Ma enerveaza tipu ala... Ma intreb ce se mai intampla cu Sakura si Sasuke..
Pff sunt multe de aflat:)).
Astept next ! :X
Te pupa Deya kiss*kiss



Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Cooltext1711025034_zps229023de
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 20:01

Superb capitol! Nu am ce spune in love
Eu nu sunt supărată pe tine, ştiu cum e să rămâi în pană de idei dap !
Capitolul a fost excelent şi nu am nimic să-ţi reproşez happy Nu pot să cred că Mike este atât de... care e cuvântul? Aa, gata, nenorocit încât să o lovească pe Saki aşa. Sper că Sakina îşi va reveni şi îi va da ceea ce merită nenorocitului de Stone.
Eu aştept nextul scumpa mea kiss Spor la scris şi la idei! a hug


       Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Dum 06 Ian 2013, 12:20

Hey Yumi! Mulţumesc tare mult că m-ai anunţat, că am fost şi eu printre zecile de fani. A fost un capitol interesant şi îmi este milă de Sakina. Mike este un om fără milă, un alcoolist. Vorbeşte de Sasuke, dar nu se uită la el, a băut un pahar plin cu vin şi era bat manga. Mă bucur ca Sakina a plecad din acel loc foarte îngrozitor care-mi dădea fiori.
Nu am ce să spun, gândurile nu vor să se aşterne. Închei aici si-ţi urez spor la scris şi multă imaginaţie şi sper să mă anunţi în continuare love, nu vreau să ratez nici un capitol!

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 2623848302


Happy winter kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Dum 06 Ian 2013, 16:42

La mulţi ani ! Bună ! Doamne, ştii cât de bucuroasă am fost când am văzut că Ema ţi-a redeschis ficul ? Am aşteptat atâta timp un nou capitol şi sincer a meritat, a meritat totul... Pur şi simplu am început să sar prin casă de fericire, radiam şi eram toată un zâmbet, iar apoi aşteptarea şi chinul şi, şi, şi, ahh, numai ajungea capitolulu !
Mike este un nesimţit, iar Sakina este o scumpă, nu merita acea bătaie şi nici cuvintele jignitoare ale lui Mike. După câte i-a făcut, ar trebui să fie mulţumit dacă mai primeşte din partea cuiva un salut de bună ziua. Dar na, ce să ceri de la unul ca el ? Chiar nu mă deranjează că urmează câteva capitole cu Sakina, chiar mă încântă.
Aştept următorul capitol, spor la scris şi multă inspiraţie !



Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 19:03

Hei am trecut si eu aici si tiam citit tot ficul dupa doi ani :))))
E bun si asa :)))
Ideea e foarte buna ai o imaginatie bogata si iti iubesc ficuu si pe tinee kiss
Saraca Sakina ......ce sai faci...... sad
Si ce dragutzi sunt Sasuke si Sakura impreuna cum fac glume pe seama altuia :))))
Ador astaa :))))
Te rog sa pui nexturile mai repede ca parca vad cand o sa pui nextu' eu nu o sa mi stiu ce sa intamplat in trecut happy2))
Plz sa ma anunti daca poti puppy eyes


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 14:24

YUMIII!!! Stiu ca ti-am lasat un mesaj in care te intrebasem de fic, si totusi nu ma asteptam sa-l redeschizi, dar stii ce?
Ma bucur enorm! dance2
Daca ai sti macar cat verificam inainte fic-ul sa vad daca ai adus next-ul... sad
Ei bine, acum ca ti-ai reluat rolul de scriitoare, eu Lexxu aka Allex Gandacell o sa trec pe aici mai desc.
Povestea ta e de aur si Mike e un dobitoc. Sper sa moara calcat de o masina sau ucis de Itachi :>happy
Personal nu ma deranjeaza ca povestea o sa se axeze pe cuplul S-I cateva capitole (sau mai bine spus viitorul cuplu think ) ci chiar ma bucura. Imi place de ei in love
Descrierea impecabila, replici bine puse la punct. Totul e perfectosss! lough
Cu tooate astea de unde stia idiotul de Mike unde a fost rozalia? think Etto, sper sa aflu "sursa" in cele din urma si sa primeasca ce merita.
Cam aici se incheie si comentariul meu. Spor la scris in continuare si anunta-ma la next. O sa-l astept cu rabdare -numai rabdare nu se numeste lough -
Kissez. kiss kiss kiss puppy eyes
hi!


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Large

I love you, key? 
Sus In jos
Roxyta
Genin
Genin
Roxyta

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva in lumea mea
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : cititul, scrisul, origami si desenul
Stare de spirit Stare de spirit : mereu alta

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Joi 24 Ian 2013, 20:44

Povestea e pur si simplu magnifica!!!!!!!!!!
Aproape ca am uitat sa respir cand am citit. Nu pot crede ca e cineva in stare sa spuna ca nu esti o scriitoare geniala. Multa bafta in continuare!!!!!!!!!!!! love
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 18:56

Deci povetea ta este SUPERBA....nu imi vine sa cred cat de n******it este Mike ala...cum sa de-a asa int-o fata nu ii normal....saraca Saki cat sufera sad ...pacat ca nu s-a gandit sa mearga la un doctor sa vada daca Mike a "profitat" cu adevarat da noah asa trebuia sa decurga actiunea rolling on the floor ...iar de cuplul SasuSaku ce sa mai zic rolling on the floor ....nu sunt cu toate tiglele pe casa rolling on the floor si sa stii ca este dragutz cuplul ItaSaki....tine-o tot asa..... sper sa pui repede nextul...si dak ai putea sa ma anunti si pe mine de next ti-as fi recunoscatoare.... Mersi kiss.....spor la scris...
~Sayonara~


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 00:30

Am venit cu next-ul. Cam tarziu ce-i drept, dar asa-i intr-a 8a crying Sper sa va placa kiss Enjoy!! dap !

Capitolul 41: Te urasc, MÂŢĂ!

Sakura:

In seara asta e Ajunul Craciunului! Sunt atat de entuziasmata! Mama a pregatit tot, ca intotdeauna de altfel! Bradul e ridicat, mai trebuie doar impodobit, caci in fiecare an asta era treaba mea si-a Sakinei, casa e aranjata specific Craciunului, mancarea e in frigider, asteapta sa fie terminata, ceea ce nu va fi foarte greu, la ce bucatareasa buna e mama si cadourile sunt luate. Lipseste doar ceva, ceva ce o sa schimbe acest Craciun radical fata de celelalte. Cineva...Saki.

Acum sunt la ora de biologie, alaturi de colega mea de banca si prietena mea cea mai buna, desigur, Hinata. mai exact, abia acum s-a sunat deci profa inca nu e in clasa. Este o zarva de nedescris. Te asteptai ca la varsta asta, colegii mei sa fie cat de cat maturi, dar n-ai ce sa le ceri. Zici ca sunt in clasa a 6a. Joaca prinselea cu caietele, baietii se mai ciondanesc, fetele stau si barfesc intr-un grup retras si au impresia ca nimeni nu stie ce fac. O adevarata gradina zoologica. Ar trebui sa ma simt norocoasa, caci nu am platit bilet sa intru. Ultimele vorbe pe care le-am auzit au fost ale lui Naruto. Blondul asta nu se satura niciodata de belele.

-Hei Neji! Da-mi si mie tema la germana.
-Mda. Sigur. De ce ti-as da-o?
-De ce n-ai face-o?
-Pai, sa vedem. Esti batut in cap, ma seci in fiecare minut la vietii, te uiti la vara-mea, esti enervant, mirosi urat si ai un zambet tamp pe care l-as sterge de pe fata ta cu o sabie. Deci, sa revenim, de ce ti-as da-o?
-Da-te-n colo! spuse vizibil suparat blondul, insa ceea ce ma surpindea era faptul ca acesta nu fusese nervos pe ce i s-a reprosat, ci pe faptul ca nu are de unde copia tema la germana. Baiatul asta chiar ca-i batut in cap...

In urmatorul minut Naruto a aruncat cu penarul in Neji, incercand sa-l nimereasca insa prea tarziu, caci acesta s-a ferit, parca stiind ce o sa faca blondinu'. Ceea ce e interesant este faptul ca profesoara tocmai atunci si-a gasit sa intre in clasa. Mare greseala, caci penarul i-a trecut fix prin fata ochilor. Un mic, dragalas si inocent centimetru' si fata ei ar fi facut contact cu penarul plin a lui Naruto. Wow. Va da-ti sseama ca au continuat 5 minute cu "Cine a facut asta?! Naruto, tu ai fost, nu?!" , "Nu doamna, de ce da-ti mereu vina pe mine?!" si prefacut de plans pentru a scapa. A fost foarte amuzant teatrul la care am asistat cu totii, insa intr-un final, pagubasul a trebuit sa faca cunostinta cu o invitatie la doamna directoare Tsunade. Ooooo. Nu-i doresc nici celui mai mare dusman al meu sa fie trimis la Tsunade. Hmm...daca stau bine sa ma gandesc, Sasuke ar putea sa se duca. Nu ma supar!

Chicotesc vizibil la "auzul" gandului meu, ceea ce nu a prea bucurat-o pe mama lui Karin si-a Karei, rivalele mele si-a Sakinei, ce , spre bucuria mea, se pare ca-mi este profesoara.
-Te amuza cumva faptul ca eu era sa fiu lovita in fata de un penar plin cu pixuri, rigle, creioane ascutite si compasuri Haruno?!
-Nu doamna! Scuzati-ma!
Mda. Crede-ma cucoana, orice lucru ascutit si trantit in fata ta, ar face imbunatatiri la chestia aia cu doi ochi, un nas si-o gura pe care tu o numesti mereu "perfection". De parca crezi ca daca vorbesti in limba lui Louis Vuitton faci vreo diferenta. Nu stiu ce aveam azi, eram asa de plictisita si n-aveam chef de nimic. De obicei cand sunt asa, devin rautacioasa fara sa vrea

Imi iesa atat mie, cat si colegilor mei in evidenta o cusca mica pe care o are profesoara in mana. In ea se afla o pisica.

Sasuke:

Nu-mi vine sa cred. 8:10, ora nici n-a inceput bine si deja il vad pe Naruto hoinarind pe holurile scolii. Nici n-a fost nevoie sa intreb, incat atunci cand am batut palma cu el, mi-a spus cauza plimbarii lui prin scoala.
-Desteapta aia de FotoSechel m-a dat afata ca era sa-i ating "le perfection"-ul ei cu penarul.

FotoSechel e profesoara noastra de biologie, care, din pacate pentru mine, e si mama lui Karin. De asta am eu media 10 la biologie fara sa deschid caietul, de asta imi permit sa intarzii cat vrea trup'soru' meu si tot din acest motiv gasesc o groaza, repet, O GROAZA de biletele cu numele lui Karin si numarul ei, prin cartile mele de biologie. Ooo, si ce chestie! Si Itachi la fel, cu sora mai mare a Karinei, Kara! Alta pacoste.... Oricum, noi ii spunem FotoSechel pentru ca ea are pretentii de mare fotomodel si acum 2 ani, a venit imbracata la scoala cu o bluza transparenta transparenta, care numai de profesoara nu era, unde i se vedea sutienul lasat, de la un kilometru. Eu si gasca nu ne-am putut uita la ea toata ora si spunem ca acea femeie, in acea zi, ne-a traumatizat pe viata. Ne-a lasat sechele. De aici si FotoSechele.

Nu mai stau mult de vorba cu blondul, caci totusi nu pot sa ajung in clasa la fara un sfert si ma indrept spre clasa. Intru nepasator, o vad pe profa ca scrie la tabla si pe toti elevii ce faceau la fel in caietele lor, zic un "Buna ziua" incet, cat sa nu auda nimeni si ma duc frumusel la locul meu, dar nu inainte sa observ o pisica intr-o cusca, pe catedra. Ma intreb ce-o cauta pisica asta, in scoala, la ora?! Insa ceea ce mi-a atras mai mult atentia a fost Sakura, ce era singura care nu scria, ci doar statea in prima banca, langa Hinata, avand pisica in fata. Am ramas nemiscat cand am vazut ce face. Se uita la pisica cu o fata ca in desenele animate, gen "I'll kill you" si pisica, inapoi, maraia la ea de zici ca era posedata. Si ea avea aceeasi privire. Era ca si cum nimeni nu era in jurul lor si ele se uitau una la alta, amenintandu-se din priviri. Nu m-ar mira o bataie din priviri, chiar deloc, mai ales ca eu fac asta mereu cu Neji sau Naruto, dar nu cu o PISICA!

Fiind probabil destul de vizibila oprirea mea in dreptul bancii Sakurei, Hinata isi ridica capul din foile caietului se uita la mine cu uimire, dupaia la ce ma uitam eu foarte atent, adica Sakura si-mi da raspunsul la care nu m-as fi gandit niciodata in acea situatie:
-Cainii urasc pisicile.
Pe moment nu mi-am dat seama ce inseamna asta si pur si simplu, satul de lucruri ciudate, am mers la loc. Dupaia am realizat ca ea se referea la varcolaci si defapt nu putea sa spuna acest cuvant, ca ar fi auzit-o lumea. Nu stiam ca Hinata ii cunoaste secretul Sakurei si mai important habar n-aveam ca Sakura poate sa-i dea cea mai ucigatoare privire din cate am vazut ,si credeti-ma am vazut multe, unei pisici. Eram in stare de *pokerface* cand ma uitam la Sakura ce pur si simplu avea un razboi de priviri cu o pisica neinsemnata, fara sa bage nimic in seama. Ma bufnea rasul cand mai aruncam cate o privire la rozalie.

Vreau sa fac un mic ANUNT! Sa stiti ca am o mica problema cu mesajele, in sensul ca nu stiu de ce, insa nu ma lasa sa trimit mai multe la un anumit grup , respectiv *prieteni*, asa ca va rog mult de tot, sa nu va suparati daca nu va pot anunta, sau nu va pot anunta pe toti, caci nu ma lasa ingrijorat Credeti-ma c-as vrea.... very sad Sper ca v-a placut capitolul asta! caterinca VA PUP! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 07:08

Hei hei Yume, stii ce meriti tu? O bataita mareeeee... :happy2 dar pentru ca ai zis mai jos ca nu poti sa ne anunti pe toti, trecem peste asta.
Hihihih.... dar nu ziceai ca (,) capitolele urmatoare o sa fie cu ItaSaki? hmmm... oricum nu ma supar ca-s cu Sasuke si Sakura. Astia doi is amuzanti, chiar daca nu si-au vorbit. Hehehe.
Mi-a placut, doar ca a fost scrut. :P
Spooor la scris si anunta-ma daca poti. Ja nee~
Kissez.


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Large

I love you, key? 
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 09:15

Urmatorul va fi SakiIta, dar am vrut sa nu-i plictisesc pe unii fani SasuSaku si am lasat suspansul cu Sakina! :>happy


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 09:57

Inteleg, inteleg, pe mine oricum nu m-ai fi plictisit :)))). Imi plac amblele cupluri (mai ales ca-s super mega obsedata de Itachi <3')
Oricum sper ca next-ul sa apara mai repede de data asta... (uite cine vrea next, eu, care nici nu am postat urmatorul cap. la ficu' meu :| )
Ma rog... ai prins ideea. iubesc povestea, am iubit-o din prima si daca-mi amintesc bine a fost primul fic pe care l-am citit de pe site-ul asta :P.



Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Large

I love you, key? 
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 15:11

Să ştii că mi-ai făcut ziua mai bună, Yumi kiss
Când am văzut că ai adus nextul deja începusem să urlu prin cameră ca o nebună lough
Capitolul a fost excelent, ca deobicei şi mi-a plăcut foarte mult faza cu Sasuke, care se uita la Sakura gen huh?
Aştept nextul, draga mea! Spor la scris şi la idei! kiss


       Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 15:12

Heii ms ca ma'i anuntat ! :)
A fost faina faza cu Sakura si pisica aia adica serios......... :))))))
Ai ideeei originale hug2
Pune nextu' repedde sa vedem ce se intampla mai departee dap !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 15:52

Eu ti-am citit capitolul aseara, imediat ce l-ai postat, asa ca mie mi se cuvinte locul de primul venit, primul servit. (D) Capitolul a fost plin de amuzament si chiar ma bucur ca ai inserat si astfel de momente printre cele pline de dragoste, ori suferinta, ori alte asemenea. Acum ca ai zis si cate ceva despre urmatorul capitol. o sa stau ca pe ghimpi pana va aparea nextul. (D) Iti urez spor la scris si multe, multe idei pe viitor. Succes la scoala. a hug Te pup. :*


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 19:00

Buna seara !
Ma bucur ca m-ai anuntat :X.
Imi place acest capitol :x, cu toate ca nu s-au intamplat prea multe, asa cum ai spus si tu.
Faza cu pokerface a fost amuzanta :)). Pfff.
Sunt multe lucruri de aflat dar am rabdare ...cu siguranta o sa aflu pe parcurs ^^.
Sa aduci next repede kiss.
Te pupa Deya kiss*.



Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Cooltext1711025034_zps229023de
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 19:44

Hey !
Scz ca nu am mai trecut de mult pe la ficul tau ! sad
Imi place la nebunie !
As fi preferat ca si urmatorul capitol sa fie tot sasusaku !
Este superb !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Te pup !


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Roxyta
Genin
Genin
Roxyta

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva in lumea mea
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 67
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : cititul, scrisul, origami si desenul
Stare de spirit Stare de spirit : mereu alta

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 20:20

Capitolul a fost grozav!!!!!!
Faza cu Sakura si pisica a fost cu adevarat comica si foarte interesanta. rolling on the floor
Deabea astept sa vad ce se mai intampla si te rog sa ma anunti cand pui continuarea.
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Lun 04 Feb 2013, 20:28

Dca ai ati cat ma bucur ca ai decis sa continui ficul... a hug
Sincer iti spun, este unul dintre preferatele mele si chiar apreciez ca te-ai obosit sa citesti pagini de rurgaminti sa continui si ca "DE CE NU MAI PUI NEXT?!?" si blabla.=)))
Oricum, nu scapi tu de mine, pentru ca de data asta iti comentez zicea un pic, ca si asa ma plictisesc e moarte si nu prea am ce face :| (nu trebuie sa ma iei in seama daca vrei :)

LA primul capitol, as putea spune ca... nu stiu. A fost fain dar parca as fi vrut mai degraba sa fie SasuSaku, adica totusi cu Sakina si Itachi ai lamurit ca se plac si e reciproc deci ramane numai viermele de Mike care trebuie eliminat CU ORICE PRET. Si sti ce ar fi cel may s*xy? Sa o salveze Itachi si sa-l omoare pe Mike sau ceva de genul... Dap, asta ar da super-bine la fic happy2

La al doilea capitol... Pot spune ca a fost putin cam ciudatel, dar a fost amuzant cum Sakura se chinuia pe o biata pisicuta. Si de abea astept... sa mai pui capitole daca poti happy

P.S. Sa zicem ca nu m-am suparat ca nu mai anuntat deloc de next, dar macar trimite-mi mesaj data viitoare, daca nu se trimite asta e, ma descurc biciuitor

Spor la scris si sa ai muuuuuulte idei geniale, like always kiss




Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Vin 08 Feb 2013, 14:26

doamneeee, deci am vazut mai devreme ca ficul a fost redeschis si am fost ceva gen "wwwoooww woooww wwooow huh? huh? huh?" tee iubeeesscc >:D< mi.ai facut ziua din cea mai plictisitoare in cea mai frumoasa dance2 cat despre fic dap ! nu pot sa zic ca ma deranjeaza momentele cu sakina atata timp cat e si itachi printre ele, nu de alta dar imi vine sa il omor pe mike. ma gandesc de ce nu il omoara si gata, nu cred ca ar fi primul. Totusi daca ar fi numai momente sasusaku ar fi plictisitor happy asa parca faci tranzitia dintre episoade well? awesome right? (nu stiu de ce am impresia ca ma uit la un serial in loc sa citesc un fanfic rainbow :\ ) si asa va fi mai lung ficul :) am ras o groaza la faza cu pisicaaa rolling on the floor rolling on the floor epic moment !! capitolele in care sunt sasuke si sakura mereu sunt amuzante lough asa deci, esti cea mai grozava ca ai redeschis ficul si te rooooggg eu sa te tii bine de el pentru ca promite muuuultt. nu vreau sa ii vina finalul prea repede crying

Multumesc mult de tot ca am citit doua capitole geniale si numai pot de nerabdare pana sa vina urmatorul. Te rog sa nu intarzii si sa il aduci cat de repede poti. thank you good
Spor la scris si la mai multe capitole a hug in love kiss
Bun venit inapoi, Yumi a noastra a hug !


NEXT !!! please please please


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19Sam 09 Feb 2013, 00:40

Buuuuuna! dap ! Dupa cum puteti vedea, am adus next-ul la care m-am gandit de foarte mult timp. E imens si e vora de SakiItac. Sper sa va placa! kiss Enjoy!!!! a hug
42. Tu o duci prea bine. Ia sa te rezolvam! Booom!


"Arunc rama pe pat, incep sa alerg prin casa dupa chei, ma urc in masina si zbor unde vad cu ochii"

Muzica este data la maxim, de ultima data cand am mers cu masina. Acceleratia mai are un pic si ma implora s-o las sa respire, frana stand comoda, fiind neatinsa. Viteza 2-3-4, pana am ajuns la 5. Cu o mana tineam volanul in timp ce cu cealalta imi stergeam pe cat posibil rimelul ce s-a intins pe intreaga fata, din cauza lacrimilor. N-am de gand sa plang doar pentru ca un imbecil ma tortureaza. O sa se termine si asta cred...Nu pot scapa de el, asa, pur si simplu, caci s-ar pune o groaza de semne de intrebare. Nu stiu ce sa fac. Sunt intr-o situatie mult prea tensionata care pana si pe mine ma depaseste.

Auzeam o groaza de claxoane. Toti strigau dupa mine cu replici tampite gen: "De la cine ai invatat sa conduci?" ,"Asta sigur e femeie!" ,"Uita-te pe unde mergi fetita lu' tati!" Sunt atat de des intalnite si mi se par prostesti, idioate, ba chiar fara sens. Nu ma puteam gandi la nimic. Nu puteam sa-mi pun cap la cap macar cateva idei. La un moment dat am ajuns intr-o zona nepopulata a Tokio-ului. Zapada inconjura drumul inghetat pe care mergeam, facandu-ma sa ma simt inghesuita, insa asta nu m-a oprit din a accelera. Ceea ce faceam eu se numea nebunie, caci ajunsesem la viteaza a 5a pe gheata, in oras!

Nu puteam fii atenta la nimic. Muzica din fundal imi bubuia in creier facandu-ma sa-mi uit ideile incepute. Unele lacrimi inca nu se uscasera, alte abia incepand, facandu-ma sa nu fiu in stare sa privesc clar in zare. De-odata ceata provocata de ele puse stapanire pe pupilele ochilor mei. Un claxon continuu, lung, ma face sa ma trezesc si sa tresar, tragand tare de volan, indrumand masina s-o ia intr-o parte. Simt o lovitura puternica, pe moment insuportabila, capul meu lovindu-se de volan, acesta la randul sau activand airbag-urile. Ceata si dupaia tot negru. Oare asta o fi abisul in care ne innecam la sfarsit? Nu se poate...e prea linistit. Prin cap imi trece rapid, ca o ultima strigare, un gand ce descrie viata si rostul nostru in ea. Din pamant venim toti, toti ne ducem in pamant...

Alarma masinii ce continua sa strige ca infocata, sperand parca sa adune persoane care sa cheme salvarea ma trezi. Nu stiu cat am dormit. Poate o ora, poate 10 minute. Tot ce stiu e ca eram in aceeasi situatie ca inainte. Nu era un vis si nimeni nu sarea in ajutor. E o zona nepopulata....nimeni nu trece pe-aici. Sangele imi curgea din crestetul capului, el amestecandu-se cu rozul parului mei, impreuna formand o culoare de nedescris. Ochii, de-acum de-un verde foarte sters, abia se deschisera. Simt durere peste tot. Nu stiu cum s-a intamplat ,stiu doar ca s-a intamplat. Din cauza centurii de siguranta si-a airbag-urilor nu ma pot misca. Imi transform mana in laba si dintr-o miscare simpla, ma dezleg. Ies afara, avand senzatii de voma, sangele facandu-si aparitia de peste tot: din cap, gura,picioare, de peste tot. Ma uit in spate cu antentie, masina mea e distrusa. Imi indrept cu greu capul catre cealalta parte si observ masina cu care m-am ciocnit.

Respiratia devenea din ce in ce mai greoaie, corpul meu nesuportand acel aer rece de iarna. Ma indrept incep si totusi, in felul meu, repede catre masina, la randul ei si ea destrusa in urma accidentului oribil pe care eu l-am provocat. Aceasta era intoarsa, distrusa, neputand fi refolosita. Nu vedeam nimic in interior. Aburii punand stapanire pe geamurile automobilului. Cu greu, din cauza ranilor grave, am rupt portiera masinii, facandu-mi drum spre sofer. Acesta era lesinat, intr-o stare critica, abia respirand. Nu puteam sa-l scot. Era un barbat corpolent, greoi, ce probabil cantarea triplu cat mine. Nu stiam ce sa fac. Era vina mea din tot. Nu inteleg de ce fac numai prostii. Nu mai reusesc sa gandesc normal, bine, intelept. Din cauza necazurilor mele personale, acum am adus un barbat nevinovat in rol de victima a unui accident fatal.

Cu puterea cu care am fost inzestrata de la dragul Dumnezeu si de la clanul meu, ma transform intr-un varcolac visiniu, ce avea o inaltime de 2 metri si cu gura il trag tare pe barbat de guler, cu grija totusi, pentru a nu-i rupe ceva. Cand sa-l las jos, incet, un sunet scurt, asurzitor, se auzi. Ciorile ce au fost martore la accident, incepura sa zboare ca nebunele, scotand tipete monstruoase, de zici ca vesteau haosul din lumea cealalta. Nu-mi mai simteam corpul. Ochii mei fixati pe un anumit punct, acum s-au intors catre locul de unde a venit sunetul. Un barbat ingrozitor de beat, ce abia se mai tinea pe picioare, cu o privire ingrozita si o sticla de whisky in mana stanga tinea in mana dreapta un pistol din care iesea fum. Am fost nimerita... Il scap din greseala pe omul pe care il tineam cu grija si incep sa marai de durere. Ranile ingrozitor de adanci de la accident si acum o impuscatura fix in picior...erau prea multe pentru corpul meu.

Incep sa alerg disperata catre oras, pentru a gasi un loc unde a ma putea adaposti. In spatele meu continuara a se auzi inca 6 impuscaturi, toate menite sa ma nimereasca pe mine. Durerea venita din fiecare particica a corpului ma inmuia. Fugeam nebuneste pentru a nu ma vedea nimeni, fugeam intr-un picior, din cand in cand incercand sa-l folosesc si pe celalalt. Lacrimi in ochi, facandu-mi privirea sa fie in ceata, piciorul sangerand, ce lasa in urma sa o mare urma rosiatica si gheata pe care am aluncat, ce ma facea sa ramand acolo, in frig, intr-o mare balta de sange....totul s-a inamplat.....mult prea repede.

Ajunsesem prin centru orasului. Era seara...probabil ora 9. Cand privirile unor oameni erau atintite in parti diferite, m-am furisat usor, intr-o fundatura dintre blocuri, in intuneric, in spatele unei mari ghene de gunoi. Mi-am lasat dintr-odata corpul greoi sa cada. O balta de sange se forma in jurul meu. Ochii nu se putura ridica, capul neputand fi miscat. Plangeam...durerea era ingrozitoare. Nu se compara cu nimic de pana acum. Simteam glontul ca mi-a ramas in laba piciorului. Era rece, solid, ca un ghimpe mic ce te innebuneste. Nu aveam ce sa fac. Aveam sa mor acolo, probabil a doua zi sa ma gaseasca gunoierii, astfel aflandu-se secretul Haruno. Imi pare rau...nu trebuia sa fie asa...

Itachi:

-Mor! Mor! Nu mai pot!
Continui sa rad la glumele prietenilor mei. Persoanele astea sunt epice. Asta e termenul, epice! Nu-mi vine sa cred cum se poate aduna atata prostie in cap'sorul ala mic si gol a lui Deidara. Cum Dumnezeul a putut sa vrea sa se ia la bataie cu un baiat de 10 ani, din cartierul lui, doar pentru niste cartonase Bakugan. Doamne, ce om!
Acum ma plimb prin oras cu gasca mea si fosta gasca a rozaliei. Formam un cuplu, caci micile fetite, ce am aflat de curand ca numai inocente nu se pot numi, s-au combinat cu baietii mei care la randul lor nu se lasa mai prejos.Sunt draguti, dar prea multa telenovela pentru mine. Eu...eu cred ca o sa trebuiasca sa-mi gasesc la randul meu pe cineva, insa momentan, astept. Astept si sper.

Un afis dragut colorat, cu litere mari, mi-a atras atentia, astfel facandu-ma sa raman un pic in urma fata ce ceilalti. Hmm...concert in Ajun . Adica in seara asta. Chiar! Asta mi-a amintit ca trebuie sa ma despart cat de curand de baieti, pentru a ma intalni cu familia mea, ca sa impodobim pomul la resedinta Haruno. Asta va fi un Ajun interesant, insa foarte ciudat si nu cred ca doar pentru mine. Gandul asta ma face putin sa zambesc dupa care ma trezesc la realitate si incep sa merg tot inainte pentru a-i ajunge pe ceilalti, insa ceva ma opreste. Inspir intentionat, puternic, de mai multe ori pentru a fi sigur de ce simt. Mai mai mai! Un varcolac prin apropiere. Ma prefac de parca nu-mi pasa, caci asa si era si imi continui drumul catre colegii mei, insa mirosul devine din ce in ce mai intens, pana ajung in dreptul unei fundaturi, intunecate, ce nu-mi prezenta prea multa incredere. Acolo mirosul era foarte puternic, deci de-acolo venea. Ma gandesc ca daca tot s-a facut pace intre clanuri, n-ar fi rau sa vad cine e.

Cum incep eu sa intru in fundatura, Sasori observa ca "m-am pierdut" si incepe sa strige dupa mine pe strada:
-Hei, yo! Itachi! Ce faci?! Unde te duci?
Facandu-i astfel pe toti ceilalti sa vina dupa mine ca niste robotei. Devenea destul de suspicios caci ma apropriam de sfarsitul fundaturii si tot ceea ce vedeam era o ghena mare de gunoi si totusi, mirosul se inteti. Hmmm. Ma pune pa ganduri. Imi fac ochii dintr-odata rosii, caci in momentul asta ma asteptam sa gasesc in spate si o maimuta care joaca carti pe o tricicleta, si ma apropii de ce era in spatele ghenei.

Exact cum credeam! Un varcolac de-al clanului Haruno, caci era visiniu, era intr-o balta imensa de sange, inconstient, cu limba scoasa afara. Oare cu cine s-o fi certat de a ajuns asa? Ma uit mai atent la sursa principala a sangelui si observ ca laba din spate era strapunsa puternic de un glont. Varcolacul asta se afla intr-o stare grava, imposibila, as putea spune chiar letala, caci eu, sincer, nu i-as putea da sanse de supravietuire, insa de ce sa nu-l ajut? Cand inting mana sa vad mai bine gravitatea ranii de la laba, aud un tipat scurt si totusi foarte puternic, feminin. Fara a-mi da seama, prietenii mei ajunsesera in dreapta mea, ei vazand acelasi lucru pe care-l vedeam eu in momentul asta. Asta ma speria, caci gasca mea stie de mine si de vampiri, insa fetele n-au vreun habar.... Ce le voi explica acum?!

Cea care tipase era Tayra, ochii ei exprimand frica si disperare. Deodata aceasta scoase pe gura un cuvant, un singur cuvant pe care il avea pe suflet, acesta schimband radical situatia in care ne aflam, ma aflam...

-SAKINA!

La auzul lui am ramas neclintind, uitandu-ma nebuneste la Tayra. Ce-a spus?! Te implor sa nu fi spus ce cred eu! Sar disperat in balta de sange imensa ce inconjura varcolacul si pun mana pe el. Da, ea era....simteam.


P.S. Daca aveti vreo intrebarea legata de fic, insist si chiar as fi bucuroasa sa mi le adresati. kiss Sper ca va placut acest capitol! dap ! Sper ca nu a fost plictisitor din cauza lipsei dialogului... insa am vrut sa descriu destul de bine pentru a exprima sentimentele si trairile personajelor, va rog spuneti-mi daca am ceva de corectat la modul meu de lucru dap ! Acum trebuie sa ma gandesc la o ideea noua pentru urmatorul lough Asta cred ca va dura ceva ingrijorat lough Dar il voi aduce cat pot de repede, promit kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Sam 09 Feb 2013, 10:23, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 26 I_icon19

Sus In jos
 

Ura dintre doua clanuri +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 26 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-