Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I want to live without regrets - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I want to live without regrets - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I want to live without regrets

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 17:08

nexttt repedeee te rogg :d


I want to live without regrets - Pagina 2 Defaultfee


Totu-i alb in jur cat vezi
Noi podoabe pomi -ncarca
Si viseaza sub zapezi
Satele adormite parca

Doamna-iarna-n goana trece
In calesti de vijeli
Se turtesc pe geamuri rece
Nasuri carne si hasli

Tata iese sa mai puna
Apa si nutret la vaca
Vine-nins cum fel de bruma
Si-n mustati cu promoroaca
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 17:40

Capitolu V: Problemele continua

Povestitor:

Sasuke nu mai stia ce sa mai faca. Era complet rupt de realitate. Se gandea intr-una la solutii. Dar ele nu veneau. Credea ca nu va mai avea niciodata sansa sa o vada in viata. Nu mai stia ce sa faca. Acel sentiment manca viata din el fara oprire. Acel sentiment de vinovatie il omora pe dinauntru. Era distrus, macinat de furie.


Sasuke P.O.V.


Nu stiu ce sa mai fac. Am facut ce mi-a zis Sai. Nici asta nu a avut succes. Daca ne intoarcem acum acasa va fi si mai rau. Trebuie sa rezolvam repede problema. Dar cum? Stau si ma uit la ea cum sta intinsa in pat si doarme. Nu stiu daca se va mai trezi si asta ma face sa urlu de furie. Simnt cum cei doi baieti imi arunca priviri infricosate. Statusera treji toata noaptea. Si asta ma asteapta si pe mine in urmatoarele nopti...asta doar daca nu se trezeste. Ma uit inspre cei doi care se duc in bucatarie. Oare ce mai pun si astia doi la cale acum? Daca este o idee voi face orice este necesar. Dar daca este vreo prostie jur ca raman fara cap pe umeri cei doi. Sunt prea nervos ca sa mai accept micile lor tampenii.

Povestitor

In acest timp cei doi baieti stau si vorbesc intre patru ochi. Incercau sa gaseasca o solutie. Dar credeau ca cea mai buna solutie este asteptarea. Tot ce trebuia sa faca fata era sa scape de acele droguri din sange. Asta cred ca se putea dar in cateva zile.

-Hei Naruto, cred ca putem face ceva, spune Sai cu un zambet putin fortat pe fata.

Naruto auzind aceste vorbe sare in sus de fericire si incepe sa-l asalteze pe bietul baiat cu tot felul de intrebari.

-Zi mai repede cum! Vai ce fericit va fi Sasuke! De ce n-ai zis nimic pana acum? Este dispus sa faca orice. Si sa stii ca si eu la fel. Trebuie sa o trezim pe fata cat mai repede.

-Pai...trebuie doar sa asteptam ca din sangele ei sa dispara efectul drogurilor...sau cel putin al alcoolului. Daca asta se intampla o vom putea trezi cu usurinta. Dar singura problema cu asta este ca nu se stie cand va face acest lucru...Spuse Sai cu o urma de regret in voce.

-Ideea asta deja am pus-o in aplicare pentru ca nu avem alta in caz ca nu ai observat. Am stat o noapte intreaga fara sa facem nimic. O idee mai buna nu puteai gasi si tu?

In timp ce Naruto si Sai se certau de zor Sakura era inconstienta. Statea asa de o zi dar parea o eternitate. Sasuke era sfasiat de durere, iar ceilalti doi nu puteau face decat sa se gandeasca la o solutie cat de cat posibila...ca idei imposibile le veneau in minte la toti.

Cei trei baieti nu mai aveau solutii. Stateau si asteptau un raspuns. Erau disperati. Dar cel care era intr-o stare critica era Sasuke. Nu se putea gandi decat la rozalia care i-a furat inima pe nesimtite si a plecat cu ea intr-o alta lume. Credea ca nu o va mai vedea niciodata. Era disperat la acest gand. Inima lui se spargea in mii de bucati care la randul lor cadeau si se faceau praf. In mintea lui se tinea o lupta aproape imposibila cu gandul care ii zicea ca rozalia va muri. Nici nu vroia sa se gandeasca la asta.


Sakura P.O.V.

Ma trezesc usor dar vad alb in fata mea. Nu stiam unde ma aflu. Nu stiam ce se petrecuse. Stiam doar ca ma gandeam cum sa scap de drogurile baietilor. Deodata ma ridic...unde ma aflam? Era un loc nemaivazut de mine pana atunci. Ma aflam parca intr-o poiana. Toul era verde in calea mea. Mii si mii de flori multicolore se asterneau la picioarele mele iar prin copaci zburau pasarele. Chiar nu stiam ce se intampla. Din secunda in secunda asteptam ca cei trei baieti sa apara de undeva. Dar asta nu s-a intamplat. Deodata o lumina puternica apare in fata mea. Imi aratase ce se intamplase de cand am inceput sa ma gandesc ce sa fac cu drogurile pana in momentul actual. Eram ingrozita de frica. Il vedeam pe Sasuke tipand ca un nebun si plangand si nu stiam de ce. Ce se intamplase cu el? Doar am adormit. Atata tot. Dar nu stiam ca de fapt starea mea era mai grava decat ma asteptam.


Cineva se apropie de mine dar nu stiu cine este. Nu am mai vazut-o pe fata niciodata. Ea trebuia sa-mi spuna ce se intampla si unde ma aflu. Atunci ma apropii hotarata de ea.

-Buna! Eu sunt Sakura, tu cum te numesti? O intreb eu cu un zambet pe fata uitandu-ma la fata care statea si ma privea cu ochii ei albastrii ca apa marii. Parul ei era de un saten inchis aproape spre negru.

-Eu sunt Rythem si ma aflu aici ca sa-ti spun ce se intampla. Din cate vad ai observat ce s-a intamplat in acea zi si acea noapte. Presupun ca esti curioasa ce se va intampla.

Nu negam, eram extrem de curioasa. Ce este cu misterul asta? De ce tot ocoleste sa-mi spuna ce se petrece Intr-un sfarsit, fata cu ochii albastri incepuse sa vorbeasca.

-Ai luat toate acele droguri. Tu esti asa de calma incat crezi ca este doar un somn adanc. Dar daca este atat de ce crzi ca te afli aici? Starea ta de sanatate este mai grava decat crezi. Acum un singur lucru te mai poate salva si anume dragostea persoanei iubite.

Stau si ma uit la ea cu groaza. Eu nu iubeam pe nimeni. Si nu tin minte ca cineva sa ma iubeasca pe mine cu adevarat. Dar inima mea spunea altceva. Cineva ma iubea acolo jos si eu nu stiam cine. Daca realizam cine este acea persoana atunci ma pot calma. Rythem spune ca acea persoana ma poate scoate din aceasta problema. Ma gandesc apoi ridic privirea sa-i pun o ultima intrebare fetei. Dar...ia-o de unde nu-i. Fata disparuse. Ma duc si ma spijin de un copac si incep sa ma gandesc la cine este acea persoana care tine la mine sperand sa ma prind cat de curand...dar nimic nu imi venea in minte. Speram sa apara din nou acea fata si sa-mi spuna cine este acea persoana. Dar din pacate trebuia sa aflu singura. Deodata imi trec prin cap amintirile pe care le-am vazut in acea lumina. Oare putea fi?....


I want to live without regrets - Pagina 2 Rwre



Ultima editare efectuata de catre ♥DoOdOoK♥ in Lun 02 Ian 2012, 03:35, editata de 4 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 17:41

Un nou capitol isi face aparitia....lectura placuta tuturor cititorilor hi! kiss happy


I want to live without regrets - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
I want to live without regrets - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 18:01

Prima
Deci imi place
Dar trezeste-o pe Saku ca m-am plictisit lough
Foooarte frumos
Chiar nu aveam ce face si a meritat sa citesc dap !
Vreau next
Pwp kiss


I want to live without regrets - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


I want to live without regrets - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5I want to live without regrets - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanI want to live without regrets - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01I want to live without regrets - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 19:47

vreau nexttt..
saraca Sakura!!.. sad de Sasuke numai zic nimic bietul de el...
vreau continuarea cat mai repede..
spor la scris si la idei
te pwwp!!
kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

I want to live without regrets - Pagina 2 Emoig

Sus In jos
Punk Girl
Genin
Genin
Punk Girl

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : multe :))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt hotărâtă dar nehotărâtă, fericită dar nefiricită, rea dar bună, veselă dar tristă. Sunt un amalgam de sentimente care mă fac să fiu specială dar în acelaşi timp şi normală. :]]

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Apr 2011, 23:52

Ei bine se pare ca merit bataie, multa bataie, cum de nu am trecut eu pe la fic-ul tau? Se pare ca in lipsa mea se intampla multe. TT~TT Revenind la fic-ul tau care imi place foarte mult am cate ceva de comentat. Voi lua capitolele pe rand dar ma voi rezuma la cateca cuvinte despre ficare. Primul capitol. Mi-a placut pe o parte dar pe alta nu am inteles, cand vorbea Sasuke si cand vorbeai tu. Dialogul din primul capito destul de mult, descrierea lipseste si naratiunea este in cada, actiunea a fost destul de alergata. Intr-un moment imi ziceam: "Ce norocoasa e Sakura! Liceul e aproape de casa ei." Oricum capitolul mi-a placut destul de mult. Cel de-al doilea capitol mi-a placut chiar mult. Descrierea buna, naratiunea nu mai face scufundari, actiunea nu e chiar asa de alergata, dialogul nu e sec. Bravo! Capitolul trei. Mi-a placut mult, dar ca o paranteza mi-ar placea sa descrii mai amanuntit locul actiunii si sa mai iei la intrebari putin descrierea sentimentelor. Descrierea mi-a placut destul de mult, naratiunea e pe la locul ei, dialogul nu este sec iar actiunea nu e chiar asa alergata. Capitolul patru. Iar mi-a placut. Descrierea e la locul ei, naratiunea este si ea unde trebuie, dialogul nu este sec, iar actiunea nu e la maraton. Ultimul capitol si te las pe ziua de azi. Imi place la nebunie, descrierea e buna, dialogul nu este sec, naratiunea este ok iar actiunea e oarecum alergata dar nu e chiar asa de alergata incat sa nu intelegi nimic. Ce am sa mai adaug este ca mi-as dori sa ai capitole mai lungi deoarece fic-ul tau merita citit si merita sa il continui. Mult succes! si astept sa apara nextu! a hug
P.S. Sper ca nu te-am suparat! Daca te-am suparat, imi pare rau.


Imi iubesc surioara mai mica ElysS
Imi iubesc surioara mai mica ♥️º° Kιαгα °º♥️
I want to live without regrets - Pagina 2 Whysoserious
Sus In jos
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Apr 2011, 19:26

next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! te rogg repedee ca mor de curiozitate :D


I want to live without regrets - Pagina 2 Defaultfee


Totu-i alb in jur cat vezi
Noi podoabe pomi -ncarca
Si viseaza sub zapezi
Satele adormite parca

Doamna-iarna-n goana trece
In calesti de vijeli
Se turtesc pe geamuri rece
Nasuri carne si hasli

Tata iese sa mai puna
Apa si nutret la vaca
Vine-nins cum fel de bruma
Si-n mustati cu promoroaca
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Apr 2011, 21:22

Capitolul VI: Cea mai surprinzatoare veste

Sakura P.O.V.



Oare putea fi?...In minte imi apar acele imagini cu Sasuke. Tipa ca un nebun. Asta ma punea putin pe ganduri. Ce l-o fi apucat? Nu l-am vazut niciodata reactionand asa. Nici cand m-am imbatat. Dar cred ca asta era si mai grav. Chiar daca nu simteam durere fizica, una interioara nu inceta. Parca ma durea sufletul. Nu stiam de ce. Acest semtiment nu l-am mai avut de cand inima mea fusese zdrobita de un baiat. Acea durere revenise si nu stiam de ce. Nu aveam motive sa o simnt. Sau cel putin asa credeam. Ma mai uit odata peste amintirile mele din timp ce dorm. Erau cutremuratoare. Cei trei se simteau neputinciosi. Vroiam sa fac si eu ceva dar nu stiam ce. Din cate mi-a zis fata singurul lucru pe care il pot face este sa-mi dau seama cine ma iubeste si este aproape de mine. Acela ma va salva din aceasta stare. Dar cine putea fi? Sunt numai eu cu cei trei...Stai putin...Cu cei trei? Unul dintre ei trebuie sa fie si cred ca stiu care. In mintea mea imi apare imaginea brunetului. Acum intelegeam acea durere. Imi era dor de el si ma durea sa-l vad suferind. Deodata o lumina alba imi apare in fata. Fata cu ochii de culoarea marii apare in fata mea si imi spune ca mi-am gasit calea si ca ma pot intoarce la cel iubit. Dintr-odata deschid ochii si ma trezesc. Il vad pe Sasuke cum statea langa mine si era distrus. Nu observase ca sunt treaza. Sar pe el si il imbratisez incepand sa plang. Sentimentul de durere incepea sa dispara incetul cu incetul. Acesta imi raspunde la imbratisare, parca simtindu-i lacrimile calde pe umarul meu. Stiam ca este fericit. II dau drumul si incerc sa-i multumesc printre lacrimi.

-Iti multumesc. M-ai salvat fara sa-ti dai seama. Nu stii cat...dar nu apucasem sa-mi termin fraza...Buzele lui erau acum peste ale mele. Ne-am unit intr-un sarut parca nesfarsit. Buzele lui catifelate le atingeau pe ale mele parca aveau o urma de frica in ele. De bucurie adancisem sarutul, acesta transformandu-se intr-unul pasional. Speram sa nu se termine niciodata. Cand buzele noastre se dezlipira, el ma imbratisa strans. Cei doi prieteni ai nostri...da stiu e prima data cand spun ai nostri...dar asa era...cei doi prieteni ai nostri privira in tot acest timp. Ma apropii de ei si le dau o imbratisare scurta.

-Imi pare rau ca...v-am cauzat probleme...eu doar...eu doar incercam sa scap de porcariile alea crezand ca imi vor da doar o durere de cap. Dar fusese mult mai rau...spun eu printre suspine in timp ce simnt doua brate care imi inconjurau talia de la spate. Era brunetul meu. Din senin m-a apucat o dragoste pentru el. Parca acest incident a fost pentru a ne da seama cat ne iubim.

-Sakura...spune brunetul cu o usoara urma de timiditate in voce...sunt constient ca nu va fi usor...dar iti promit ca voi face tot posibilul sa devin cel pe care il iubesti. Stiu ca tu nu iti doresti un baiat ca cel care eram la inceputul acestei calatorii. Stiu cate greseli am facut pana sa imi dau seama ca nu pot trai fara tine si stiu ca iti este greu sa ma crezi dar...cuvintele lui fusesera intrerupte de sarutul meu. Stiam ca are nevoie de asta. Acea nevoie sa-mi simnta iubirea. Avea nevoie sa se simnta implinit pentru ca m-a scos din pragul mortii. Datorita lui sunt in viata si ii sunt recunoscatoare. Eu ar trebui sa-i multumesc lui, nu el mie pentru ca mi-am revenit. Simteam ceva ce nu mai simtisem pana acum. O iubire adevarata care vine odata in viata.

De la acel incident, alte probleme nu au mai aparut. Ne simteam bine cu fiecare ora petrecuta impreuna. Eram cei mai buni prieteni. Eu Sasuke, Sai si Naruto. Nimic nu ne mai putea desparti.

In cealalta parte a lumii, profesorul si cu colegii nostri ne cautau neincetat.Isi dadusera seama abia cand au ajuns la destinatie ca noi lipsim. Stiu ca eu eram usor de trecut cu vederea...dar baietii? Cum de nu si-au dat seama ca lipseste galagia? Dar asta nu conta acum. Tot ce conta era ca eram impreuna. Ne hotarasem sa plecam acasa dupa doar o saptamana ce ma trezisem. Ne gandeam ca ceilati isi facusera griji. Plecam spre gara admirand peisajele maritime. Orasul era invaluit de razele soarelui si fiecare coltisor stralucea in lumina lui. Noi radeam, dar in acelasi timp mergeam. Aveam un pas lent. Parca vroiam sa ramanem acolo pentru totdeauna. Dar stiam ca trebuie sa ne intoarcem. Nimic nu putea sta in calea fericirii mele si a brunetului. Totul se intamplase de la sine. In doar cateva zile ura pe care i-o purtam se transformase intr-o dragoste de nedescris in cuvinte. Fiecare minut fara el mi se parea o eternitate. Intr-o jumatate de ora ajunsesem la gara. Sai si Naruto se dusesera sa cumpere niste apa asa ca eu si cu Sasuke continuam sa inaintam. Soarele arunca razele lui asupra noastra incalzindu-ne parca sufletele in loc sa ne incalzeasca trupul. Un zambet larg imi apare pe fata cand vad autocarul in care se aflau colegii nostri. Nu-mi venea sa cred ca erau aici. Imi era asa de dor de prietenele mele...In cateva secunde toti coboara jos si vin spre noi. Eram complet uimiti...toti stateau in jurul nostru si ne intrebau daca suntem bine si daca am patit ceva in aceste doua saptamani. Noi bineinteles ca nu am spus nimic. Le-am spus ca doar am stat si ne-am distrat pe cat am putut. Intr-un fel era adevarat. Dar ceva ii facea sa se uite speriati la mine si la brunet. Abia dupa cateva clipe imi dau seama ca ne tineam de mana. Dar ce mai conta? Ei il credeau pe Sasuke acelasi baiat rau. Dar ei nu il cunosteau asa cum il cunosc eu.

-Haideti nu fiti atat de speriati. Le spun eu aproape vesela. Stiu la ce va ganditi. Ca eu nu mai sunt in toate mintile. Dar va inselati amarnic. Sasuke s-a schimbat asa ca nu vreau sa aud nimic. Brunetul ramasese uimit. Chiar si in fata colegilor mei mie nu imi era frica sa spun ce simt. Prietenele mele erau de-a dreptul socate. Stiau ce parere am eu despre grupul lui Sasuke. Intr-o clipa apare Naruto in fata mea parca fara sa-i vada pe celilalti.

-Sakura. Ti-am luat apa. Acum putem merge? Intreaba Naruto gafaind de oboseala. Eu ii intorc privirea spre colegii nostri. Acesta ramane uimit. Toti erau acolo. In cateva clipe apare si Sai, acesta parca mai avea putin si cadea din picioare. Ii trimisesem destul de departe. Intram toti in autocar. Cand ne asezam pe bancheta, eu langa brunet, binenteles, apare Hinata langa mine si ma trage in spate.

-Scuipa tot. De ce esti cu el? Nu esti in toate mintile? Acum doua saptamani il urai mai mult decat moartea si acum stai la gatul lui nonstop. Ce s-a intamplat de fapt cat ati fost singuri. Fata cu ochii nari sta si se uita la mine in timp ce eu afisez un zambet larg pe fata.

-Stai linistita. S-au intamplat multe dar intr-un singur cuvant, iubirea lui Sasuke m-a salvat de la moarte. Puteam citi uimirea de pe fata Hinatei. Acum era de-a dreptul socata. Bine...avea si de ce. Tocmai ii spusesem ca am fost la un pas de moarte.

Dupa aceasta conversatie ma duc la locul meu langa brunet si imi sprijim capul de geam luande-l pe el de mana. Isi pune capul pe umarul meu si adormim amandoi. Dar ceva ne scoala din acel somn dulce...ajunsesem la scoala. Offf...ce ghinion pe capul meu. Dormeam asa de bine langa Sasuke. Ma gandesc eu usor dezamagita. Ma indrept spre casa cand deodata apar in fata noastra Naruto, Sai, Hinata, Tenten, Temari si un baiat Sikamaru. Pe el nu vi l-am prezentat. Era un baiat destul de dragut...dar cam lenes. Si pe deasupra este si iubitul lui Temari. Acestia stand in fata mea, incep sa ma enervez putin dar Naruto nu imi lasa nervii sa iasa la iveala.

-Ce credeti ca scapati asa de usor de noi? Ne intreaba blondul cu un zambet rautacios pe fata. Bineinteles ca nu. Veti fi in parc in jumatate de ora altfel vedeti voi...La aceste cuvinte, noi dam afirmativ din cap si ne indreptam spre casa mea. Stiam ca mama nu era casa deoarece avea sa lipseasca un an fiind plecata cu afaceri. Il ivit pe Sasuke la mine sa ma schimb dupa care sa plecam in parc. Acesta accepta bucuros, dar avand un presentiment rau in legatura cu asta ce se intensifica cu fiecare clipa trecuta...


I want to live without regrets - Pagina 2 Rwre



Ultima editare efectuata de catre ♥DoOdOoK♥ in Lun 02 Ian 2012, 03:37, editata de 3 ori
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Apr 2011, 21:32

next dar iute iuteeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


I want to live without regrets - Pagina 2 44321453




I want to live without regrets - Pagina 2 Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Punk Girl
Genin
Genin
Punk Girl

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : multe :))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt hotărâtă dar nehotărâtă, fericită dar nefiricită, rea dar bună, veselă dar tristă. Sunt un amalgam de sentimente care mă fac să fiu specială dar în acelaşi timp şi normală. :]]

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Apr 2011, 21:53

Pot eu sa mai comentez? Putin voi putea dar vreau sa incep prin a-ti spune ca esti un fel de magiciana a scrisului, ma bucur foarte mult ca toate capitolele apar destul de repede, e o treaba de admirat! Descrierea mi-a plact, dialogul nu este chiar asa de sec, naratiuea e ok, acctiunea e putin cam alergata dar nu asta nu e important acum. E important ce se v-a intampla. Te rog sa nu fie mama lui Saku acasa sau sa faca vre-un scandal mostru. Si daca o sa faca vre-un scandal mostru, o sa o bantui. biciuitor Ei bine cam atat am avut de spus, mult succes si astept nextu! lough a hug


Imi iubesc surioara mai mica ElysS
Imi iubesc surioara mai mica ♥️º° Kιαгα °º♥️
I want to live without regrets - Pagina 2 Whysoserious
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Apr 2011, 22:08

doamneee... ce rea pot sa fiu..tocmai acum dau si eu comm.. imi pare asa rau dar chiar nu am avut timp.. sper ca nu te-ai suparat sad
deci imi place si capitolul acesta ..e minunat..
si hai cu next-ul mai repede ca mor de curiozitate.. please
pwwpici!!.. kiss kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

I want to live without regrets - Pagina 2 Emoig

Sus In jos
denisaghiurutan
Academy Student
Academy Student
denisaghiurutan

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc bascket si volei
Stare de spirit Stare de spirit : fericita

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Apr 2011, 22:50

pune nextu


thank you i love you al noualea cer la multi ani! thank you hug2 angel hug a hug :P:denisa ghiurutan
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Apr 2011, 23:34

Si mie imi place mult!
Si sper sa pui next-ul repede, repejor
Oare ce se va intampla? lough
Te pup! kiss


I want to live without regrets - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Apr 2011, 13:13

Ma bucur ca va place. Urmatorul capitol va fi postat duminica 1 mai. Imi pare rau ca nu il pun mai devreme dar nu am timp. Stiti voi...scoala, scoala si iar scoala. Ce sa-i faci? kiss happy2


I want to live without regrets - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Sam 30 Apr 2011, 13:54

offf ce sa ii faci va trebui sa asteptam pana maine..asta e scoala iti ocupa tot timpul.. nervi!
astept nextt..
te pwwp si spor la scris... kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

I want to live without regrets - Pagina 2 Emoig

Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Mai 2011, 21:20

Capitolul VII: Rapirea

Sakura P.O.V.


Dupa putin timp am ajuns acasa la mine. Dupa cum stiam mama era plecata. Vai ce bine ca sunt singura...Nu mai are cine sa-mi dea batai de cap. Il invit pe Sasuke inauntru in timp ce eu ma duc sa ma schimb. Imi aleg niste haine lejere, mai precis o pereche de pantaloni trei sferturi negri si un tricou alb cu un imprimeu negru. Cobor jos si ii spun brunetului ca suntem gata sa plecam. Dar ceva ma punea sa raman acasa. Un presentiment rau...stiam ca ceva rau avea sa se intample dar nu-i dadusem importanta ca sa nu se vada pe fata mea ingrijorarea. Iesim din casa si ne indreptam spre parc. Pe tot parcursul drumului niciunul dintre noi nu a scos un cuvant. Ceea ce ma enerva cumplit. Nu-mi placea tacerea. Parca ma sufoca. Simteam cum sangele fierbe in mine...Dar gandurile imi fusesera intrerupte de brunet.

-Sakura, Esti bine? Nu pari in apele tale. Dupa acele cuvinte ramasesem socata. Se vedeau si la exterior sentimentele mele de neliniste? Credeam cale-am mascat...dar pe cine pacalesc? Sasuke ma citeste ca pe o carte deschisa. Nu puteam ascunde nimic de el dar in mintea mea cautam o scuza credibila.

-Sunt putin obosita. Doar atat. Nu-ti face griji pentru mine! Spun eu cu un zambet fortat pe fata. Spre usurarea mea, ma crezuse. Ma simteam putin mai bine. In scurt timp am ajuns in parc. Se pare ca am ajuns primii. Sasuke vazand asta m-a apucat de barbie si in urmatoarele secunde buzele noastre erau impreunate. Ne-am scufundat intr-un sarut cu adevarat magic dar care din pacate a tinut putin. De ce? Este simplu. Am fost intrerupti de Sai care statea in fata noastra si avea un zambet pervers pe fata. Stiu la ce se gandea. In acel moment maasez pe banca din spatele meu parca asteptandu-mi sentinta.

-Se pare ca avem doi indragostiti care nu mai rabda sa vina noaptea. Spuse Sai cu un zambet de data asta viclean pe fata. Stiu ca nu va puteti abtine dar sa stiti ca inafara de mine si de Naruto, ceilalti nu prea sunt abisnuiti cu asta.

-Hai Sai, nu strica toata distractia. Spuse Sasuke gandindu-se la un plan pentru a-l santaja pe Sai. Stam noi asa uitandu-ne unii la altii pana isi fac aparitia, nu dupa mult timp, prietenii nostri. Acestia se apropie de noi si incearca sa ne sperie dar spre dezamagirea lor fara succes. Chiar daca eram ocupati sa ne holbam unii la altii asta nu insemna ca nu eram atenti la ce se petrece in jurul nostru. Dupa toata aceasta intamplare am plecat cu totii la un restaurant pentru a se cunoaste noii mei prieteni cu fetele. Cand am ajuns acolo am fost furata de aspectul incaperii. Toate scaunele erau din piele neagra aranjate cate patru la o masa dar si opt. Pardoseala era neagra cu niste modele albe, iar peretii erau de un alb imaculat. Fetele de masa erau rosii iar in mijlocul restaurantului era un ring de dans. In cele patru colturi ale restaurantului se aflau fantani arteziene ce dadeau restaurantului un aspect mirific. Bineinteles ca cei trei baieti nu au fumat sau alte chestii din astea. Doar mi-au promis. Toti se distrau pe cinste. Dar parca eu nu puteam sa ma distrez. Acel sentiment de frica nu vroia sa ma paraseasca. Era ascuns adanc in inima mea si cu cat trecea timpul cu atat se intensifica. Nu stiu ce voi face. La un moment dat se va cunoaste ca ma macina ceva. Pe Sasuke il mai mint eu destul de usor dar pe fete...ele imi stiu toate fetele. Daca arat si un mic sentiment ele isi dau seama ca ceva este in neregula cu mine. Asa ca mi-am luat inima in dinti si i-am intrerupt de la micile lor glumite.

-Eu ma duc sa iau putin aer. Revin imediat. Am spus eu si m-am intors cu spatele la ei plecand. Am iesit afara si m-am asezat pe o banca. Era cam ora zece asa ca strazile erau cam pustii. Stateam si ma uitam la stele, in acest fel credeam ca acel sentiment ma va parasi. Dar s-a intamplat opusul. Se intensifica. Cu fiecare moment in plus simteam cum creste si se dezvolta creand o frica adevarata de ceva. Dar nici eu nu stiam ce este acel ceva. Stiam doar ca avea sa se intample ceva teribil. Dar nu vroiam sa-i indispun pe prietenii mei. Cel putin nu acum. Tot ceea ce vreau este sa-i vad fericiti si sa-i vad cum se distreaza. Minutele treceau in sir si eu eram din ce in ce mai speriata. Simteam ca parca cineva imi urmarea fiecare miscare. Ma simteam urmarita de ceva...sau de cineva mai bine spus. Nu stiam ce se petrece cu mine asa ca am hotarat sa ma indrept spre casa dar fara sa-i mai anunt pe prietenii mei. Ii voi suna cand intru pe usa. Nu are rost sa-i fac pe ei sa ma conduca doar pentru ca mie mi-e frica de nu stiu ce tampenie. Am pornit cu pasi marunti spre casa. Dupa cam cinci minute de mers vad o persoana in spatele meu, sau mai bine zis umbra ei. Nu ma intorc ca sa nu dau de banuit dar incerc sa grabesc pasul. Acel om a inceput sa mearga si el mai repede urmarindu-ma pana la jumatatea drumului cand eu in sfarsit ma gandesc sa ma intorc. Cand o fac, un barbat vine spre mine si ma ia pe sus. Incerc sa ma zbat dar era prea putermic. Imi pune o batista la gura si adorm instantaneu.

In acest timp Sasuke si cu ceilalti stateau si radeau pana cand Sai sparge gheata cu o intrebare fara raspuns.

-Unde este Sakura? A plecat afara de mai bine de o ora si nu s-a mai intors. Acestia ramasera blocati. Uitasera ca fata nu mai era printre ei. Au lasat banii pentru consumatie pe masa si au iesit in graba din restaurant. Se uita prin jur dar... nimic. Nu se putea observa decat strada goala si luminata de luna. Au mers pe drumul care ducea spre casa rozaliei in speranta ca i s-a facut rau si a plecat fara sa anunte. Mergand pe acea strada si in acelasi timp uitandu-se prin jur sa vada daca nu cumva Sakura era prabusita pe undeva. Merg ei cu un pas destul de lent ca sa nu le scape nimic, asta pana cand ajung pe la jumatatea drumului care ducea la casa fetei. Acolo se asezasera pe o banca sa se odihneasca putin deoarece mergand lent le-a luat o ora si jumatate sa ajunga acolo. Stau pe acea banca si se gandesc daca nnu cumva Sakura a patit ceva. Era destul de ametita atunci cand iesise din restaurant.

-Haideti sa ne grabim. Trebuie sa ajungem la Sakura acasa sa ne asiguram ca este bine. Spuse Naruto pe un ton foarte speriat. Cand ceilalti au vazut ce fata a facut blondul si-au indreptat privirile in directia in care se uita baiatul. Au ramas socati. Hainele rozaliei erau intinse pe strada iar ea nu era acolo. Cand au vazut asta simteau cum explodeaza. Fetele au lasat frau liber lacrimilor cristaline pe fetele lor iar Sasuke era disperat. De aceasta data reactionase mai urat decat atunci cand Sakura luase o supradoza. De data aceasta nici macar nu stia unde este. Dupa ce au reusit sa se calmeze putin au putut observa un bilet pe hainele fetei.

“ Sakura este cu mine. Nu va pati nimic atata timp cat voi va tineti gura si aduceti o mie de euro peste doua zile in fata restaurantului in care erati in seara asta. Veti primi detalii despre ora si despre cum se va realiza schimbul. Sasuke, nu-ti lua ochii de pe telefon.”
Citind acest mesaj au ramas cu gura cascata. Nu le venea sa creada.


Ultima editare efectuata de catre ♥DoOdOoK♥ in Lun 02 Ian 2012, 03:37, editata de 4 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Mai 2011, 21:20

Dupa lungi chinuri a aparut si urmatorul capitol. Sper sa va placa a hug kiss


I want to live without regrets - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Punk Girl
Genin
Genin
Punk Girl

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : multe :))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt hotărâtă dar nehotărâtă, fericită dar nefiricită, rea dar bună, veselă dar tristă. Sunt un amalgam de sentimente care mă fac să fiu specială dar în acelaşi timp şi normală. :]]

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Mai 2011, 21:47

Yey ai venti cu nextu! Ce pot spune? Imi place, descrierea este destul de multa ceea ce imi place, natatiunea la locul ei iar dialogul nu este sec, actiunea nu este chiar alergata pe banda, imi place. Ei bine sper ca Sasuke sa stea cu telefonu in brate si sa nu faca iar crize de nervi, sper ca Sakura sa fie bine. Ei bine cam atat am avut de spus, mult succes si astept nextu! a hug


Imi iubesc surioara mai mica ElysS
Imi iubesc surioara mai mica ♥️º° Kιαгα °º♥️
I want to live without regrets - Pagina 2 Whysoserious
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Mai 2011, 21:59

te rog cu ciresica deasupra sa pui nextu ca ard de nerabdare sa aflu ce va face Sasuke si sa aflu cine e rapitorul ala nesimtit.Cand il prind pe rapitorul ala il strang de gat ,cum a putut sa o rapeasca pe Sakura kiss kiss spor la scris in continuare.te pup dulce kiss a hug


I want to live without regrets - Pagina 2 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Mai 2011, 23:03

offf ce suspans..oare cine a rapit-o pe Sakura ? off si saracul Sasuke sad sper sa o salveze pe Sakura ..
te roogg pune next-ul ca imi place mult de tot .. please
te pwwp si spor la scris .. kiss kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

I want to live without regrets - Pagina 2 Emoig

Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Mai 2011, 08:43

Este foarte frumos ficul
Imi place mult
Si astept continuarea
Te pup! kiss


I want to live without regrets - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Mai 2011, 23:19

Uau! Ce capitol! Sakura rapita si hainele ei erau pe strada? Sigur nu s-a intamplat nika? yeah think dance1 dance 2

Astept nextu! see you around
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I want to live without regrets - Pagina 2 Asss10I want to live without regrets - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Mai 2011, 16:44

Next, next, next!!! Vreau sa pui capitolul urmator ca sa vad de ce si de cine a fost rapita Sakura. In concluzie, tinand cont de toate cele de mai sus (m-am molipsit de la ora de romana lough ) eu chiar sper sa scrii cat de curand. Choco te pupaceste dulcic!!! kiss in love kiss


I want to live without regrets - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Mai 2011, 19:42

Capitolul VIII: In ajunul schimbului

Citind acest mesaj au ramas cu gura cascata. Nu le venea sa creada. De unde il cunosteau rapitorii pe Sasuke si ce vroiau de la Sakura? De ce tocmai ea? Toate aceste intrebari ii macinau gandul brunetului.
-Deci ce vom face acum? De unde scoatem atatia bani in numai doua zile? Intreba Naruto cu o urma de ingrijorare in glas.
-Jumatate o pot da eu dar intr-o zi cum putem face rost de cealalta jumatate? Intreaba Sasuke cu o nervozitate prea ridicata in glas.
In timp ce copii stau si se gandesc la solutii, in celalalt capat al orasului o fata cu parul roz sta inchisa intr-o camera intunecata, fiind legata de maini si de picioare inbracata doar intr-o rochie alba scurta.
Sakura:
Unde ma aflu? Nu mai tin minte nimic din ce s-a intamplat. Stiu doar ca am plecat spre casa si deodata vad negru in fata ochilor. Oare cat este ceasul? Ce s-a intamplat si unde sunt ceilalti? Oare mai sunt la restaurant sau si-au dat seama ca lipsesc? De ce a trebuit sa plec? Mai bine ramaneam acolo unde imi este locul. Acum oare ce se va intampla cu mine? In timp ce ochii mi s-au obisnuit cu intunericul din acea incapere pot distinge lucrurile de acolo. Era o camera modesta dar aranjata cu bun gust. Intr-un colt era un dulap mare, nu ii puteam distinge culoarea, iar pe pereti erau tot felul de postere. Langa geam era un birou, Iar eu stateam intr-un pat imens de doua persoane in fata caruia era un televizor. Oftez scurt si ma intind in pat incercand totusi sa adorm putin. Simteam ca daca mai stau treaza voi innebuni.
In acest timp prietenii ei incercau sa faca rost de cealalta jumatate din bani. Fetele cerusera ajutorul parintilor spunand ca vor sa-si cumpere tot felul de chestii care mai de care mai scumpe. Intr-un sfarsit au strans toti banii si s-au adunat acasa la Sasuke deoarece si acesta era singur acasa. Stau toti si asteapta un telefon, dar nimic. Trecuse deja o noapte si peste o zi trebuiafacut schimbul. Oare de ce nu mai suna? S-au razgandit?
-Nu mai pot astepta. Simt ca innebunesc daca nu primim un telefon. Macar o confirmare ca Sakura este bine. Nimic? Chiar nimic? Au zis ca vor suna. De ce naiba nu mai...tipa Sasuke, vocea lui rasunand in intreaga incapere dar fusese intrerupt de un zgomot. Mai precis soneria zgomotul telefonului. Acesta se apropie nervos de telefon si vede ca il apeleaza varul sau, Pain. Ce vrei, Pain? Nu pot vorbi, astept un telefon important si tu blochezi linia.
-Stai linistit vere, nu blochez linia deoarece Sakura este la mine. Ce ar trebui sa fie mai important de atat?
La aceste cuvinte Sasuke mai avea putin si exploda. Ceilalti se uitau uimiti la el dar in acelasi timp si foarte ingrijorati. Nu stiau ce s-a intamplat.
-Sasuke ce ai? Inchide odata. Daca suna...tipa Naruto exasperat dar fusese intrerupt de brunet.
-Cum adica Sakura e la tine? Nu fa glume proaste ca nu am chef de ele!
-Nu e nici o gluma! Vin-o maine impreuna cu Sai in fata restaurantului in care erati aseara cu banii la ora 12 noaptea. Daca intarziati si un minut, draga voastra rozalie dispare. Dupa aceste cuvinte Pain inchide telefonul lasandu-l pe brunet sa vorbeasca singur.
-Cand il voi prinde pe nenorocitul ala...ramane fara cap si fara picioare. Cum a putut face asta? Si de ce Sakura? Daca vroia bani nu trebuia decat sa-mi ceara. Asa a inrautatit si mai mult situatia. Dar am un plan! Spuse Sasuke de data asta zambind diabolic.
-Iti stiu zambetul Sasuke, Ce ai mai planuit de data asta? Intreba Sai nedumerit.
-Este foarte simplu. Pain a zis ca numai eu si cu Sai trebuie sa mergem maine. Dar Naruto va fi prin apropiere si va filma totul. Daca ceva merge prost el va interveni, o va lua pe Sakura si va pleca fara sa se uite in urma, iar noi il vom tine ocupat pana cand cei doi vor fi departe de restaurant.
Sakura:
Este deja dimineata. Oare ce se intampla. Nimeni nu vine, nimeni nu-mi raspunde la intrebari. Ce se intampla aici? De ce sunt aici? Ce s-a intamplat aseara? Toate aceste intrebari nu-mi dau pace. Imi apar in cap tot felul de intrebari fara raspuns. Oare voi scapa vreodata de aici? Deodata niste zgomote se aud de la usa si in pragul ei apare un baiat de vreo 20-21 de ani roscat, cu parul scurt si cu multe pearcing-uri “infipte” in moaca lui. Era inspaimantator. In acea clipa credeam ca sunt moarta. Ce puteam sa fac? Eram parca paralizata de frica. De fugit nu puteam pentru ca riscam chiar sa mor. Cine stie ce-mi va face asta...numai gandul ma sperie de moarte. Mai degraba voi muri de frica decat de ce-mi va face el. Il vad cum se apropie cu pasi marunti de mine. Nu parea foarte nervos...sau cel putin asa dadea de inteles. Acea privire de gheata...am mai vazut-o undeva...dar nu stiu unde si nu am chef sa ma gandesc acum la asta. Vad cum se apropie de urechea mea. 5 cm, 4 cm, 3 cm...si imi sopteste la ureche ceva care chiar m-a facut sa mor.
-Ma bucur sa o cunosc pe iubita verisorului meu drag! Dar nu stiam ca are gusturi asa bune. Aceste vorbe m-au socat. Nu imi venea sa cred ca acest “scrantit” sa-i zic asa este varul lui Sasuke. Si daca este ce vrea de la mine?
-Ce vrei de la mine? Intreb eu aproape fara glas sperand totusi sa nu ma auda. Dar cum putea ca doar ne desparteau 2 cm.
-De la tine nu vreau nimic. Insa de la Sasuke vreau multe. Vreau sa-l vad suferind, sa-l vad ca face tot ce poate si ca totusi trebuie sa faca mai mult pentru cei la care tine. El nu merita fericirea. Nu stie cum sa o pretuiasca. Pentru el viata este un joc. Daca si-o pierde este game over, nimic mai mult. Dar ca verisor trebuie sa-i deschid ochii. Trebuie sa-i aduc suferinta in viata pentru a o intelege. Pentru a se maturiza. Nici un om care nu sufera nu intelege viata. Si el este cel care nu intelege. Nu stie cum este viata in realitate. El pluteste pe un norisor alaturi de tine departe de realitate. Asta nu este viata. El trebuie sa-si dea seama ca in viata se izbeste de niste ziduri care nu pot fi escaladate “zburand” sa zic asa.
-Esti nebun de-a binelea. Tu n-ai de cine sa te iei. Ce ti-a facut tie Sasuke? Sau ce a facut atat de rau incat nu poate fi rezolvat cu o simpla discutie? De ce s-a ajuns la asta? Zbier eu cat ma tin plamanii si in acelasi timp incercand din rasputeri sa-mi stapanesc lacrimile care curgeau suvoaie pe obrazul meu fin. Erau niste lascrimi de sange. Ochii imi erau rosii si de frica, dar si de furie. Daca eram dezlegata cred ca il dadeam cu capul de toti peretii.
Stai linistita fetito! Nu iti inrautatii situatia. Nu stiu daca ma controlez data viitoare cand faci o miscare gresita...nu pot garanta ca ramai in viata pana la schimbul de maine. Sau poate ar fi mai bine asa...asta ar fi o suferinta si mai mare pentru Sasuke. Dar lasam asta la latitudinea ta. Inca o miscare gresita si esti moarta.
In acea clipa am simtit cum ma albesc de frica. Cu ajutorul gurii mele mari voi reusi sa ma sinucid...ca sa spun asa. Ca daca totul merge bine, nu are motive sa ma omoare...spre...

In celalalt capat al orasului prietenii rozaliei se certau de zor. Erau toti atat de nervosi incat nu se puteau controla.
-Poate ar trebui sa lasam sarcina lui Naruto pe seama lui Sikamaru. Spuse Sasuke sfios.
-Ai innebunit? Nu voi sta degeaba. Crezi ca ma vei tine aici. Eu si cu Sai te-am ajutat in excursie asa ca tot noi doi te vom ajuta.
-Esti prea nervos. Poti face o prostie creier de gaina. Spuse Sasuke usor amuzat.
N-Esti nebun.
S-Esti sarit
N-Esti ticnit
S-Smintit
N-Scrântit.
S-Sonat.
N-Bătut in cap.
S-Dus cu pluta.
N-Si tu cu sorcova.
S-Iti lipseste o doaga.
N-Lovit cu leuca.
S-Idiot.
N-Tampit.
S-Zanatic.
-Gata incetati amandoi! Nu rezolvati nimic daca va certati. Mai bine sa ne gandim la ziua de maine. Spuse Hinata enervata pe cei doi baieti.
Prietenii Sakurei continuara sa caute solutii pentru problema lor in timp ce ea se lupta cu frica. Era total exasperata. Nu mai stia ce sa mai faca. Dar gandurile fetei fesesera intrerupte de un zgomot la usa. In pragul ei isi facu din nou aparitia roscatul cu o fata de “bad boy” si se apropie cu pasi marunti de ea...Oare ce mai vrea de data asta? Fata se sperie si mai tare si intr-un sfarsit lesina. Dar asta nu o opri sa simta durerea provocata de baiat...


I want to live without regrets - Pagina 2 Rwre



Ultima editare efectuata de catre ♥DoOdOoK♥ in Lun 02 Ian 2012, 03:38, editata de 1 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Mai 2011, 19:43

A aparut dupa lungi chinuri si urmatorul capitol. imi pare rau ca e asa scurt dar las la latitudinea voastra criticile. Astept comm-uri si lectura placuta kiss


I want to live without regrets - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Continut sponsorizat




I want to live without regrets - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

I want to live without regrets

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-