Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I want to live without regrets - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I want to live without regrets - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I want to live without regrets

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Lun 09 Mai 2011, 21:02

uuuu...ce-mi place in love in love
abia astept next-ul happy2
Pune-l cat mai repede ca dak nu te mananc...poop kiss


I had to break myself to carry on.


I want to live without regrets - Pagina 3 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mar 17 Mai 2011, 20:33

Capitolul IX: Eliberarea Sakurei, moartea lui Pain


Nu-mi vine sa cred ca face asta. De ce eu? De ce? Cu ce am gresit? Vara asta numai probleme am avut...una mai mare decat alta. In timp ce el isi facea “treaba”, fata incerca sa scape cu orice pret dar el era prea puternic pentru ea, iar oboseala nu-i dadea voie rozaliei sa faca prea multe. Nici sa vorbeasca nu mai putea. Dar fara sa-si dea seama a spus ceva ce l-a facut pe baiat sa se dea inapoi cativa pasi, dar furia se vedea clar pe fata lui.
-De ce? Spuse Sakura cu glasul stins aproape neauzit. Dar baiatul auzise…furia se citea cu usurinta pe fata roscatului in timp ce pe fata fetei se putea citi numai frica…frica o acapara.
-Pentru a-i da o lectie verisorului meu. Multumita lui tu esti acum aici. Daca nu tinea la tine si era cu alta fata, acum tu erai acasa linistita. Dar asta este, orice fata putea pati ce ai patit tu. Ideea este ca am nevoie de cineva drag lui ca sa il fac sa se simta rau, vinovat, neajuto...dar nu apuca sa-si termine fraza pentru ca rozalia nu mai era constienta. Pain isi dadu seama ca este prea mult pentru ea. Sakura este o fata firava. Chiar nu vroia sa-i faca asta dar Sasuke nu mai era atasat de nimeni altcineva si el vroia cu orice pret sa-l faca sa sufere. De ce? Simplu. Pentru ca atunci cand erau mai mici Sasuke avea toata atentia. Pe cand el...el nu era bagat in seama nici de proprii parinti. Sasuke ii luase totul fara nici macar sa constientizeze. Asta il deranja cel mai mult pe Pain dar nu stia cum sa rezolve lucrurile fara sa creeze probleme.
In celalalt capat al orasului prietenii Sakurei asteptau ora schimbului. Toti stateau cu sufletul la gura, iar cei trei baieti se pregateau pentru seara ce urma.
-Bine. Sa zicem ca si Naruto va veni cu noi in caz de pobleme. Dar cum va trece neobservat si in acelasi timp sa fie destul de aproape incat sa ne ajute la nevoie? Intreba Sasuke calm. Nervii nu-l mai acaparau pe brunet. Parea calm, dar in interiorul lui se dadea un adevarat razboi. Trebuia sa ramana calm. Daca il vedea pe Pain il omora fara sa ezite. Dar nici asta nu putea sa se intample. El era singurul care stia unde este Sakura. Trebuia sa-i urmeze instructiunile intocmai.
Dupa ce au discutat si au hotarat planul de “atac” au asteptat sa vina seara. Nu mai era mult de asteptat. Deja era ora 8 si ei trebuiau sa plece pe la 11 ca sa se asigure ca nu intarzie. In tot acest timp rozalia statea legata si linistita deoarece degeaba se mai zbatea. Cu cat facea asta mai mult cu atat mai mult devenea si mai greu de iesit din acea stransoare. Ora schimbului venea cu repeziciune. Deja era 10 : 45 iar baietii se pregateau de plecare. Se indreapta inspre restaurant in timp ce vorbea cu Sai, iar Naruto o luase pe alta ruta pentru a nu fi vazut cu ei. Proasta miscare...Pain stia ca asa se va intampla. Ii vazusera cand iesisera pe usa. S-a hotarat sa-i faca sa plateasca pentru neascultarea ordinelor. Nu vroia sa le-o inmaneze pe Sakura. Ascunzatoarea era destul de aproape de restaurant...de fapt chiar in spatele lui. Daca rozalia i-ar auzi ar incepe sa strige..
Pain:
Ce sa fac? Ce sa fac? Trebuie sa gasesc o metoda sa o pastrez pe Sakura. In timp ce ma gandesc ma indrept inspre restaurant pentru a ajunge in ascunzatoare. Nu mai eram atent daca cineva ma urmarea. Tot ce aveam in minte era sa gasesc ceva in mai putin de o ora. Si atunci mi-a venit ideea. Trebuia sa-l sun pe Sasuke, sa-i spun sa lase banii in fata restaurantului si sa plece acolo unde a gasit hainele Sakurei. De parca ar fi prost sa faca asta. Nu va lasa recompensa pana nu o vede pe Sakura. Era foarte insistent. Isi cunostea varul foarte bine chiar daca il ura. Asta il facea sa afle si mai multe despre el pentru a sti cum sa-l distruga. Ceea ce nu stia Pain era ca Sasuke e destul de inteligent pentru a veni cu un plan care sa o readuca pe Sakura inapoi si toti sa fie bine.
In timp ce Pain cauta un plan nu il observase pe Naruto care se strecura in ascunzatoare. La ora 11 : 45 Pain se hotaraste sa plece inspre restaurant fiind pregatit sa-i spuna lui Sasuke ca daca nu vede banii, el nu o va vedea pe rozalie. Trecu si acest ultim sfert de ora inainte de schimb. Sasuke si Sai stateau si asteptau in fata restaurantului sa primeasca semnalul lui Naruto in timp ce ei il tineau de vorba pe Pain. Sau mai degraba se luau la bataie cu Pain. Sasuke nu s-a putut abtine si cand l-a vazut la luat la pumni. Proasta miscare...Pain avea acum un motiv in plus pentru a-i face rau Sakurei. Sai reusi sa-l calmeze cerandu-si scuze de la Pain pentru ca acesta sa nu-i faca ceva fetei. In timp ce vorbeau despre schimb, Sasuke primeste bipul mult asteptat de la Naruto. Se pare ca planul merse. Acum tot ce trebuiau sa faca era sa-l mai tina de vorba cam o ora pentru ca Naruto sa ajunga acasa.
Naruto:
Offf...am scapat si de data asta. Nu imi vine sa cred in ce conditii era tinuta Sakura. Saraca fata nici nu mai stie ce se intampla. E iar inconstienta si Sasuke nu va fce prea frumos. Sincer...mi-e mila de Pain. Cand Sasuke o va vedea pe Sakura, Varsu va ramane fara cap pe umeri in cel mai bun caz. Acum trebuie sa ma grabesc pana cand nu isi dau seama de schema. Nu vreau sa mai fie probleme. Vreau sa fim toti acasa si sa nu mai intampinam alte necazuri. Offf...totul era perfect inainte de excursia aia idioata....
In timp ce Naruto mergea cu rozalia in brate, Sasuke incerca sa scape de el. Trebuia sa o faca intr-un fel, dar inca nu stia cum. Si oare de ce si Sai trebuia sa mearga? Are el ceva in minte si cei doi baieti nu stiu inca ce. Daca nu aflau mai repede, aveau sa dea de belele.
-Haide odata Pain. Ce facem? Mi-o dai pe Sakura sau nu? Spuse Sasuke parca iesindu-si iar din fire. Sasuke se enerva foarte repede mai ales atunci cand era vorba de Sakura.
-Stai calm, o vei avea maine dimineata, asta daca esti cuminte. Spuse Pain ranjind ca boul la poarta noua. Chiar esti nerabdator. Sa stii ca graba strica treaba. Trebuie sa ai rabdare.
-Gata m-am saturat. Nu mai stau sa astept aici ca prostu`. Vad eu cum fac dar Sakura va fi iarasi cu noi. A si nu-ti fa griji, vere, ne vom revedea curand. In acea clipa Sasuke da sa plece dar este oprit de catre Pain. Acesta sarise in fata lui gata sa-l ia la bataie. Noroc ca Sasuke stia sa se bata. Daca nu...vai si-amar de fundu` lui. Cine stie ce ar fi patit....
In urmatoarele 30 de minute cei doi baieti se bateau cot la cot. Nici unul nu renunta. Sasuke stiind ca Sakura era cu Naruto, avea frau liber sa-l lase lat pe Pain. Nimic nu-l mai orea. Ii facuse prea mult rau pentru a se opri. Brunetul nu vroia cu nici un chip sa renunte, dupa toate rugamintile lui Sai care statea deoparte. De ce statea deoparte? Era prea riscant sa intre in lupta. Unul trebuia sa ramana in picioare pentru a se asigura c Naruto si Sakura sunt bine.
Dupa minute in sir, sasuke il pune jos pe Pain care era inconstient. Nu stia daca mai traia sau nu si nici macar nu-i pasa. Tot ce avea in gand era Sakura. Nu stia cum se simte. Nu stia daca e bine...sau daca e rau. Tot ce stia era ca trebuie sa ajunga neaparat la ea.
In timp ce Sasuke se odihnea dupa lupta cu Pain, in cealalta parte a orasului Naruto a ajuns acasa impreuna cu Sakura, iar fetele ii ingrijeau ranile. Nu erau cine stie ce. Doar niste vanatai si zgarieturi. Intrebarea de baza este daca rozalia urma sa se mai trezeasca. Atunci cand Sasuke o va vedea va innebuni. Daca atunci cand a luat o supradoza a reactionat urat, acum ce va face? Va darama un bloc de nervi? Ar fi in stare. Numai el stia ce se afla in inima lui. Tinea nespus de mult la Sakura si nu vroia sa o piarda cu nici un chip. Nu isi imagina viata fara ea. Sau mai bine spus nu exista viata fara ea. Daca murea, si brunetul murea alaturi de ea. Era dispus sa renunte la viata numai pentru a o proteja.
-Fetelor, acum ce facem? Sakura nu arata prea bine si trebuie macar sa o aducem intr-o stare mai buna pana vine Sasuke. Nu vreti sa stiti ce s-a intamplat ultima data cand Sakura era inconstienta. Spuse Naruto alarmat.
-Cum adica data trecuta cand a fost inconstients? Spuse Hinata pe o voce aproape neauzita. Era socata. Prietena ei mai patise ceva si ea nu stia? Nu-i venea sa creada ca unei fete atat de inocente sa i se intample atatea. Era total bulversata. Naruto reuseste sa o trezeasca la realitate.
-Pai....au fost mai multe probleme in excursie, dar asta nu e important acum. Iti va povesti Sakura cand va fi bine.
In acel moment...


I want to live without regrets - Pagina 3 Rwre



Ultima editare efectuata de catre ♥DoOdOoK♥ in Lun 02 Ian 2012, 03:40, editata de 1 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mar 17 Mai 2011, 20:34

Am venit si cu capitolul 9. Sper sa va placa si astept comm-uri kiss kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I want to live without regrets - Pagina 3 Asss10I want to live without regrets - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mier 18 Mai 2011, 06:31

Prima!!! Vai ce capitol frumos si plin de actiune. Imi place atat de mult. Chiar foarte reusit. Pune-te pe tastat ca daca nu postezi nimic in curand vai la tine si te pap. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
ionik04
Academy Student
Academy Student
ionik04

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 32
Puncte : 34
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : intrigata

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Joi 19 Mai 2011, 16:28

e dragutz heh
urmatoru please


F*ck the rainbow

rainbow :\ rainbow :\
Sus In jos
ionik04
Academy Student
Academy Student
ionik04

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 32
Puncte : 34
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : intrigata

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mar 24 Mai 2011, 14:46

dragutza;))


F*ck the rainbow

rainbow :\ rainbow :\
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
I want to live without regrets - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mar 24 Mai 2011, 19:27

Superb in love
Next


I want to live without regrets - Pagina 3 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


I want to live without regrets - Pagina 3 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5I want to live without regrets - Pagina 3 Taemin_Stamp_by_eiyuutanI want to live without regrets - Pagina 3 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01I want to live without regrets - Pagina 3 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 01:44

salut...acum am inceput sa citesc si eu ficul tau si il ador
doar ca imi vine sa mor de suspans
te rog pune nextul cat mai rapid ca e foarte interesant:D


I want to live without regrets - Pagina 3 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 13:55

Cred ca urmatorul capitol il voi pune sambata. Cu sfarsitul asta de an trebuie sa invat...stiti cum e...:))


I want to live without regrets - Pagina 3 Rwre

Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 17:02

Iti iubesc ficul, este minunat, vreau cat mai repede nextul ca nu mai pot.
Deci este super tare, astept nextul.
Te pup dulce de tot kiss


  I want to live without regrets - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 19:27

iubesc ficul asta si eu ubeste si la tn dap !
abia astept nextul,si sunt singura ca va fi superb ca restul ficului


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Sam 04 Iun 2011, 17:05

Capitolul X: Libertate sau nu?


In acel moment pe usa intra Sasuke urmat de Sai. Era plin de vanatai si lovituri, semne sigure unei batai.
-Sasuke, ce s-a intamplat? De ce esti plin de vanatai? Intreba Hinata care acum era mai agitata ca de obicei. Nu stia ce se intamplase cu amicul ei.
-Ehhh, nu s-a intamplat nimic. I-am dat o mica lectie lui Pain. Dar nu asta e important. Sakura cum se simte? E bine?
-Pai...incerca Naruto sa spuna printre ezitari. Nu vroia sa-i spuna deoarece stia cum va reactiona. Stia asta de la ultimul incident. Era destul de grav daca el afla.
-Pai ce? Spune odata si nu te mai sclifosi atata. E bine sau nu? Sasuke era de-a dreptul nervos. Nu intelegea de ce blondul se purta asa ciudat. In timp ce Naruto se gandea la cum ii va spune lui Sasuke adevarul, acesta se duse sa-si ingrijeasca ranile provocate de Pain.
Dupa o jumatate de ora de stat in baie, brunetul reveni la prietenii lui pentru a afla detalii. Nimeni nu spunea nimic iar Sakura nu era printre ei. Oare ce se intampla si Sasuke nu stia?
-Bine Sasuke, iti voi spune. Dar inainte de asta jura ca nu vei face cum ai facut in excursie cand Sakura a intrat in coma. Promiti? Nu vreau sa risc sa te vada si ceilalti asa. Nu te putem stapani si cine stie ce mai faci.
-Bine. Voi incerca sa ma controlez. Acum ce se intampla. Unde e Sakura si de ce toata lumea evita sa-mi spuna unde e?
-Ea este inconstienta in acest moment, dar nu cred ca e nimic serios. Spuse Naruto cu urme de ezitare in voce. Nu-i venea sa creada ceea ce spune. Nu putea sa-i spuna asta lui Sasuke, dar daca nu-i spunea...era mai rau.
Brunetul se inrosise de furie. Cand Sai si cu Naruto au vazut asta s-au pus pe pozitii. Stiau cum va reactiona si trebuia sa-l calmeze imediat pentru ca daca nu fac asta, vor regreta.
In tot acest timp, locatia unde se afla trupul neinsufletit a lui Pain era impanzit de politie. Aceasta nu intarzia sa apara si cercetau toate colturile pentru afla cauza mortii si vinovatul. Nu le-a luat prea mult deoarece Sasuke lasase multe amprente. Ce avea sa se intample acum?
-Am gasit vinovatul. Spuse o voce de barbat spre seful lui. Se pare ca-i gasisera urmele brunetului.
-Foarte bine. Gsiti-l si arestati-l. Nu il putem lasa in libertate. Nu se stie de ce l-a omorat asa ca ar putea face si alte crime. Spuse seful politiei cu dezgust in voce atunci cand vorbea de faptele pe care le putea comite brunetul.
In casa in care rozalia se odihnea, brunetul se mai calmase. Dar totusi era distrus. Gandul ca putea pierde persoana cea mai importanta din viata lui il sfasia. Simtea cum viata lui nu mai avea nici un scop. Gandurile ii sunt intrerupte brutal de cineva care s-a izvit in usa si a reusit sa o darame.
-Sasuke Uchiha, esti arestat pentru uciderea lui Pain Uchiha. Ai dreptul sa nu spui nimic. Ai dreptul la un avocat. Toti au ramas masca. De unde si pana unde Pain mort? La batut chiar atat de tare? S-a lasat orbit de furie? Cum de nu a constientizat ca poate intra in belele. Toti se uitau cum el era incatusat si luat. Nu puteau permite asta. Au plecat toti imediat, Hinata ramanand cu Sakura pentru ca sa nu ramana singura. Nu ii prea convenea, dar asta era realitatea. Nu avea ce face, pe rozalie nu o puteau lasa singura.
La sectia de politie, Sasuke fusese aruncat intr-o celula in timp ce pritenii lui incercau sa le explice ce s-a intamplat cu adevarat de doua zile incoace.
-Daca acea fata a fost rapita, trebuia sa veniti din prima la politie, nu sa va faceti dreptate singuri. Spusese seful politiei iritat de atitudinea acelor copii.
-Daca noi veneam si va spuneam, atunci Sakura acum era moarta. Desi nu stim cat ai are de trait. Spuse Naruto intristandu-se instantaneu.
Seful politiei ii lasa cu ochii in soare. Nu mai vroia sa auda nici un sunet de la acei copii. Sasuke trebuia pedepsit neaparat pentru ce facuse. “Trebuie sa fac ceva. Este prima lui abatere si nu cred ca ii va da o pedeapsa prea mare. I-am promis lui Pain ca daca el pateste ceva il voi face sa regrete pe varsu`”. Trebuia sa se tina de promisiune. In timp ce el se indrepta spre masina pentru a plecat acasa, in partea cealalta a orasului, din ochii unei fete se iveau doua smaralde de un verde mirific. Sakura se trezise. Hinata vazand asta se indreptase spre ea cu pasi repezi pentru a o imbratisa.
-Hinata, ce se intampla? Unde ma aflu? Unde sunt ceilalti? Si stai putin...unde e Sasuke? Hinata se simtea bulversata. Nu ii putea spune ca Sasuke a fost arestat.
-Pai stii...Sasuke...nu pot sa-ti spun. Acum odihneste-te pana vin ceilalti si ei vor decide ce este de facut. Imi pare rau Sakura, dar nu iti voi spune nimic. Nu sunt in masura sa fac asta.
Sakura:
Hmm...ciudat. De ce nimeni nu imi spune nimic? Si ia stai putin! Parca eu eram la ala cu parul portocaliu. Oare o fi fost un vis? Dar nu cred. A fost totul real. Si atunci ce caut aici? Oare s-o fi rezolvat tot fara ca eu sa-mi dau seama? Cum se poate asa ceva? Pana la urma ce se intampla aici? Am un sentiment ciudat. Ceva intre vinovatie si frica. Dar de ce? De ce imi este frica? Sau vinovata? Oare ce se intampla si de ce nimeni nu imi spune nimic? Se pare ca totul se rezuma la asteptari...dar nu pot face asta. Trebuie sa aflu ce se intampla.

Gandurile rozaliei au fost intrerupte de somnul care o pastea. A adormit instantaneu si fara vise. Era obosita chiar daca nu facuse nimic. Fusese tinuta in acea cocina si asta era deajuns. Nu putea rezista pana vin ceilalti ca sa ii intrebe ce se intampla. Avea sa afle in ziua urmatoare.
Dupa aproximativ 10 minute de cand a adormit rozalia, isi fac aparitia si pritenii ei. Naruto era extrem de furios incat nici nu isi putea stapani nervii.
-E nedrept. De ce el? De ce acum? De ce lumea e asa nedreapta? Tipa blondul de se auzi in toata casa. Uitase complet de Sakura care dormea in camera de alaturi.
-Inceteaza Naruto! Daca Sakura aude ce tocmai ai spus isi va pune niste intrebari. Ea s-a trezit si cu greu am reusit sa nu-i spun ce se intampla. Mai las-o sa doarma pana maine si atunci ii vom spune...cumva. Spuse Hinata pe un ton calm, dar totusi hotarat. Toti aprobara din cap si s-au dus sa se culce pentru ca urma o zi grea. Trebuiau sa-l scoata cumva pe Sasuke de acolo si asta repede.

Dimineata veni repede. Toti erau in bucatarie vorbind, cu exceptia Sakurei. Inca dormea. Avea un somn agitat. Se pare ca avea un cosmar groaznic. Era toata transpirata. Dintr-o data, prietenii ei fusesera speriati de tipatul ascutit al fetei. “Aaaaaa”.Se ridicase in sezut si plangea in hohote. Toti au intrat in camera pentru a vedea ce se intampla. Naruto inainta spre ea luand-o in brate pentru a o linisti.
-Stai linistita Sakura, a fost doar un cosmar. Spuse blondul pe un ton bland cu intentia de a o linisti.
-Nu, nu a fost doar un vis. Sunt sigura de asta. A fost...nu stiu ce...dar nu a fost doar un vis. Am vazut cum Sasuke este.....suspans!!!


Asta a fost si capitolul 10. Sper sa va placa si astept comm-uri. Va pwp si spor la citit
kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Rwre



Ultima editare efectuata de catre ♥DoOdOoK♥ in Lun 02 Ian 2012, 03:42, editata de 1 ori
Sus In jos
FlOaReA♥De♥CiReS♥a♥NoPtI
Academy Student
Academy Student
FlOaReA♥De♥CiReS♥a♥NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 4

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Sam 04 Iun 2011, 19:42

first.... dance2 cred... happy
este beleaaah
este foarte frummy
abia astept nextul sa vad ce se intampla cu Sasuke si cum reactioneaza Sakura cand afla ce a patit Sas'ke in love

hmm,think cred ca va reactionaaa:::::::VIOLENT:::::::
ahh,abia astept nextul happy2
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Sam 04 Iun 2011, 22:42

Suspans?!?...aaaa eu o sa mor de curioasa ce sunt.Iti iubesc ficul si te rog pune nextul rapid. kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I want to live without regrets - Pagina 3 Asss10I want to live without regrets - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 20:41

Te omor de vie daca nu pui mai repede nextul ala afurisit, auzi? Asa, deci astept dar nu prea mult. Vezi ca vin la tine si te pap. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mar 07 Iun 2011, 21:50

Hmmm...Cred ca il voi pune vineri sau sambata. Pana atunci am banchet si chestii de-astea la scoala. Nu-ti fa griji choco ca nu trebuie sa mai astepti decat cateva zile kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Rwre

Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mar 07 Iun 2011, 23:15

Ce bine dance2
Abia astept nextu kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Joi 09 Iun 2011, 20:36

pune next mai repede!!!!!
I want to live without regrets - Pagina 3 836813




I want to live without regrets - Pagina 3 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 22:01

Capitolul XI: Prietenie mai presus de orice

-Nu, nu a fost doar un vis. Sunt sigura de asta. A fost...nu stiu ce...dar nu a fost doar un vis. Am vazut cum Sasuke este...
Este ucis in inchisoare. Dar cum? Cum se poate asa ceva? Si de ce in inchisoare? Cum putea el sa ajunga acolo. Poate consuma droguri inainte dar acum s-a linistit. Nu stia ce se petrece si prietenii ei nu ii spuneau nimic. Aceste ganduri o macinau pe rozalie. Era total bulversta. Nu vroia sa creada ca visul ei putea fi real. Si totusi...ea mai avea premonitii cand era doar un mic copil.

.....::::::Flashback:::::.....

-Aaaaaaaaaa. Tipa o fetita cu parul roz in toiul noptii. Se pare ca avusese un cosmar groaznic. Nu din nou. De ce eu? De ce mi se imtampla numai mie asta? De ce eu trebuie sa suport toate astea? Nu inteleg. Acele imagini groaznice imi revin in minte iar si iar. De ce tocmai parintii mei? Nu se poate intampla asta. Trebuie sa opresc asta. Dar cum? Am doar 9 ani. Nu pot sa cred. Nu pot indura asa ceva. Daca spun cuiva nimeni nu ma va crede. Ce sa fac?
Fata porni intr-un plans sfasietor. Era devastata. Simtea cum inima ei este rupta in mii de bucatele. De ce? Pentru ca acea viziune era cu parintii ei. Se pare ca aveau sa moara in acea calatorie de afaceri in care se afla...asta daca nu erau deja morti. Pe langa vestea teribila, pe rozalie o durea faptul ca a luat parte la acel cosmar. Cate putea indura o fetita de doar 9 ani. Nu putea sa-si scoata din cap acele imagini.
Dupa acea noapte de cosmar fetita aflase crudul adevar chiar daca il stia. Inima i se sfaramase pe loc. Lacrimile ii brazdau chipul alb si fin, inrosindu-i ochii si facand-o sa-si piarda cunostinta. Dar mereu este o luminita la capatul tunelului. Se pare ca urma sa aiba o noua familie care se dovedise a fi iubitoare.

.....::::::Endflasback:::::.....


Sakura:
Nu-mi vine sa cred. Nu din nou. De ce se intampla iar asta? De ce trebuie sa sufar mereu? De ce persoanele cele mai dragi mie trebuie sa ma paraseasca? Nu! Nu trebuie sa las asta sa se intample! Cu pretul vietii mele il voi scoate pe Sasuke de acolo viu. M-am saturat sa fiu mereu fata neajutorata. Cea care trebuie mereu sa fie salvata de ceilalti. Nu il pot lasa pe Sasuke sa moara in acea cocina. Nu stiu de ce se afla acolo, dar nu voi permite sa pateasca ceva. Si nu am de gand sa-i amestec si pe ceilati in asta. Trebuie sa rezolv singura acesta problema. Daca nu o fac eu atunci nimeni nu o poate face. Doar viziunile nu sunt pentru a sti lucrurile teribile care se intampla. Ci imi apar in minte pentru a le opri. Nu trebuie sa ma dau batuta. Nu atunci cand Sasuke este in pericol. Trebuie sa-l salvez.Viata lui e in mainile mele.
-Bine. Daca nu aveti de gand sa-mi spuneti e alegerea voastra. Spun eu indreptandu-ma spre usa. Dau sa plec dar ceva ma opreste. Insusi glasul lui Naruto.
-Unde ai de gand sa pleci? Nu poti iesi in starea in care esti. Nu-ti dai seama ca iti faci rau cu mana ta? Imi spune Naruto in timp ce se apropia de mine pentru a ma opri. Dar nu ma dau eu batuta asa usor. Ce crede el? Ca ma va opri. O nu! Nu va putea face asta. Sunt hotarata sa ma asez fata-n fata cu moartea si tot il voi salva. Si trebuie sa ma grabesc, daca nu, va fi pre tarziu. Nu mai pot. Daca mai pierd pe cineva drag, cred ca voi muri si eu alaturi de el.
-Naruto, da-te din calea mea! Nu ma vei putea opri. Nu mai am timp de palavrageala. Trebuie sa ajung inainte sa fie prea tarziu. Fara sa mai dau si alte explicatii o iau la fuga pe scari. Fara sa imi dau seama ajung pe strada si o iau la fuga spre inchisoare. Ii stiam locatia din acea premonitie. Nu stiu cum de imi da toate datele exacte. In fine. Cu atat mai bine, nu mai pierd timpul si cautand inchisoarea.

In timp ce rozalia alegra pe strada, prietenii ei o urmareau indeaproape fara ca ea sa stie. Nimeni nu stia de ce se comporta asa. Fara sa-si dea seama au ajuns in fata inchisorii unde se afla Sasuke. De unde stia Sakura unde se afla el? Aceasta intrebare se afla in mintea prietenilor ei. Erau socati. Ea nici macar nu aflase ca el a fost inchis. Cum putea sa afle?
Naruto:
Cum se poate asa ceva? De unde stia Sakura unde se afla Sasuke? Sau mai bine spus de unde stia ca a fost inchis? E prea ciudat. Ceva se intampla si cu siguranta nu va fi ceva de bine. Ce are in cap fata asta? Ce mai pune si acum la cale. O nu! Are de gand sa-l scoata de acolo. Fata asta e inconstienta? Nu-si da seama ca risca sa ajunga la racoare?
-Sakura, opreste-te! Strig eu cat ma tin plamanii. Se pare ca m-a auzit. S-a oprit fix sub geamul celulei lui Sasuke. Fata asta stie prea multe. Cum a aflat toate aceste detalii?
. -Ce cautati aici? Parca v-am spus sa ramaneti acolo. Nu va ganditi ca riscati sa fiti prinsi? Spuse Sakura sau mai bine spus urlase la noi. Cat de mult mai are de gand sa ne tina in intuneric? Parca eram impreuna in asta. Orice s-ar intampla noi patru eram de nedespartit. Toata vara am fost asa. O vara plina de peripetii. Poate ca pe ceilalti are motive sa-i tina mai la distanta. Dar eu si cu Sai? Chiar a uitat ca noi de vreo doua luni incoace suntem de nedespartit? Chiar a uitat acest amanunt? Nu se poate. Nu o voi lasa singura. Nu dupa ce am devenit atat de buni prieteni. Imi este ca o sora. Nu o pot lasa sa pateasca ceva.
-Sakura, esti pe cale sa faci cea mai mare greseala din viata ta. Nu-ti dai seama ce incerci sa faci? Nu trebuie sa porti aceasta povara de una singura. Chiar ai uitat excursia? Chiar ai uitat atat de repede de juramantul nostru?

.....::::::Flashback:::::.....

-Vom face un juramant. De acum inainte noi patru vom fi de nedespartit. Orice problema vom avea, oricat de grava ar fi, noi vom fi impreuna la bine si la greu. Nu vom lasa pe nimeni si nimic sa ne desparta. Spuse Sakura celor trei baieti care o ascultau cu mare atentie. Se pare ca le convenea ideea. Din acea clipa, cei patru au devenit “frati de suflet”.


.....::::::Endflasback:::::.....


-Ai dreptate Naruto. Imi pare rau ca am vrut sa actionez de una singura. Asa cum am mai spus si atunci, noi patru suntem frati de suflet. Niciodata nu ne vom lasa invinsi de ceva. Mereu vom persevera impreuna.
-Bine. Acum ca ai revenit cu picioarele pe Pamant, ne spui si noua ce ai de gand sa faci? Si de unde stii unde se afla Sasuke? Nimeni nu ti-a spus asta.
-Pai stii...eu am...am avut o premonitie. Spuse Sakura lasandu-i pe toti cu gura cascata.
-O ceeeeeeee? Intrebasera toti simultan. Cum adica premonitie? Nu ne-ai spus niciodata de asa ceva. Si stai putin! Ce se va intampla in continuare?
-Pai..Sasuke va....

Bine, am pus si acest capitol si va spun de pe acum ca pana nu termin cu examenele nu mai postez. Lectura placuta si spor la scris si la idei celor care au de scris. Va pupacesc doolce pe toti
kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Rwre



Ultima editare efectuata de catre ♥DoOdOoK♥ in Lun 02 Ian 2012, 03:43, editata de 2 ori
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 22:20

Vai, ce mi-a placut.
Nu mi-a ajuns.
Ficul tau e ca un drog pentru mine, il iubesc.
Vreau nextul repede.
Succes la examene.
Te pup dulce de tot.
Bye !!!



kisskisskiss


  I want to live without regrets - Pagina 3 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 22:52

Scumpo imi place foarte mult capitolul.L-am asteptat de mult timp dar a meritat fiindca e foarte interesant.Abia astept sa vi cu nextul ca neai lasat in suspans kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
☆Alexia☆
Guardian Ninja
Guardian Ninja
☆Alexia☆

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2455
Puncte : 2657
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit :

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 23:11

I want to live without regrets - Pagina 3 977748 pt next
a fost foarte foarte foarte foarte foarte frumos
succes la examene si sa iei 10 cu steluta
mi a placut mult acest capitol


I want to live without regrets - Pagina 3 Merry-christmas-bears
Sarbatori Fericite!!!
Spiritul Craciunului sa te cuprinda si sa ai o vacanta superba alaturi de cei dragi!
Eu iti daruiesc trei ursuleti ca sa-ti aminteasca de
darul vietii!

☆Prietenia
l




Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Lun 20 Iun 2011, 20:46

Capitolul XII: O noua viata


-Pai..Sasuke va....

-Va fi omorat in inchisoare daca noi nu facem nimic. Nu-l putem lasa acolo. Le spun eu prietenilor mei in timp ce mai analizam odata visul. Nu imi vine sa cred ceea ce am vazut.

.....::::::Flashback:::::.....

Stau in camera mea, mai précis in patul meu si dorm. Aveam un somn agitat. Oricine putea vedea acest lucru, dar nimeni nu stia ceea ce continea visul.
“Sakura, trebuie sa ajungi la inchisoarea din oras, acolo unde este inchis Sasuke cat mai repede”. Fara sa mai apuc sa mai raspund persoanei care mi-a spus asta, in fata mea mi se arata imagini cu brunetul fiind...nu se poate. Nu poate fi adevarat. Cad in genunchi si incep sa urlu. Sasuke era injunghiat de niste....nici nu stiu cum sa le zic. Animale ca altfel nu se pot numi. Lacrimile imi brazdeaza fata alba si ochii mi se inrosesc. Nu mai suportam sa vad acele scene. Trebuie sa ajung acolo cat de curand.

.....::::::Endflasback:::::.....


Reamintindu-mi acea teroare, doua lacrimi cristaline ies din lacasul lor, coborand pe obraji. Nu imi venea sa cred ce va urma sa facem. Dar nici nu il puteam lasa acolo. Adica daca il pierd si pe el simt ca voi muri. Nu mai incape suferinta in viata mea. O singura lovitura primita si inima mea se va face bucatele. Sunt prea multe adunate. Simt ca nu mai rezist. Dar revenind inapoi la realinate, cum il putem ajuta sa iasa de acolo fara sa fim observati? Adica sa fim seriosi, o evadare nu e tocmai simpla de realizat. Dar se pare ca e cam pustiu pe aici. Oare ce s-a intamplat cu toti politistii? Oare persoana din visul meu are de gand sa ma ajute? Nu mai stiu ce sa fac, ce sa mai cred. Sunt paralela cu realitatea. Si ce vom face dupa ce el iese de aici? Cu siguranta nu putem sa ramanem in oras. Unde n e vom duce? Ce vom face? Mii de intrebari ma iau cu asalt si nu vor sa ma lase. Raspunsuri la ele nu am si nici macar un plan nu am. Am venit aici nepregatiti. Ce credeam? Ca printr-o minune ii da drumul? Da asta e chiar un vis. Un vis care pare frumos, dar atunci cand realitatea da peste el se sfarama in miliarde de bucati. Sunt trezita la realitate de catre Naruto care ma intreaba intr-una ce e de facut. De parca as sti. Caut un raspuns dar nu gasesc nimic. De ce viata trebuie sa fie asa de complicata?

Imi aduc aminte ca totusi Sasuke este in pericol si trebuie sa-l ajutam. Vazand ca in inchisoare nu este nici urma de politie-stiu ca e ciudat dar cred ca are legatura cu premonitia-ne hotaram sa intrem. Spre fericirea noastra toti detinutii erau inchisi. In vis parea a fi zi afara. Cred ca avea sa se intample maine. Rasuflu usurata atunci cand gasim celula brunetului. Nu avea coleg de celula ceea ce era bine. Il vad cum doarme pe acel pat-daca il pot numi asa-destul de linistit. Cred ca s-a impacat cu ideea. Cine nu ar face-o in situatii de-astea? Ne indreptam spre celula si observ putin mai departe de ea un set de chei atarnate de un cui. Le iau si le incerc pe rand. Vai, dar multe mai sunt si eu nu o gasesc pe cea potrivita. Chiar daca suntem singuri in acea incapere, totusi imi da fiori si vreau sa plec cat mai departe de acest loc. Sirl gandurilor imi este intrerupt de zgomotul facut de cheia care se rasuceste in inchizatoarea lacatului. In sfarsit am gasit-o. Pasesc temator in celula. Cum poate sta asa de linistit? Nu isi imagineaza ca poate pati ceva? Ma apropii sfios de patul pe care brunetul isi facea “somnul de frumusete” si ii dau un sarut scurt pe buze, trezindu-l din visare. Se uita la noi ca la masini straine. Da, cred si eu din moment ce suntem in celula lui de inchisoare. Ii explic despre premonitie si despre tot ce s-a intamplat de cand a intrat el aici si ii spun ca trebuie sa ne grabim pentru ca inchisoarea nu va ramane nepazita la infinit.

Fugim repede spre casa sperand sa reusim sa ne facem bagajele si sa plecam inainte sa fie anuntata disparitia brunetului din inchisoare. Dupa 10 minute de alergat incontinuu ajungem si acasa la mine. Aveam destule haine pentru toti si aveam tot ce ne trebuia pentru plecare. Bani de avion aveam din moment ce Pain era mort nu a luat recompensa cu el in mormant asa ca a ramas la noi. Iesim in cea mai mare liniste pe usa si ne indreptam spre autogara. Nu trebuie sa fim vazuti. Ne furisam printre blocuri si prin locuri intunecate pe cat posibil. Intr-un sfarsit ajungem si la destinatie. Luam bilete la cursa care pleca cel mai devreme. Se pare ca vom merge in Romania. Hmm...nu ma deranjeaza atata timp cat suntem departe de locul asta. Ne ducem in autocar si ne asezam linistiti in spate unde erau locuri pentru toti opt si incepem sa vorbim despre diferite subiecte. Sper sa nu imi mai puna intrebari despre vise. Da...de unde atat noroc. Jur ca blondul asta va ramane fara cap pe umeri la un moment dat. Nu are minte in cap si deschide acest subiect. Oftez si incep sa le povestesc toata viata mea de cand eram mica si pana in momentul in care ne-am cunoscut. Nu observam trecerea timpului si autocarul porneste. Imi las capul pe geam adormind instantaneu.

Nu mai vad in fata mea nimic altceva decat negru. Deodata o lumina alba isi face aparitia in fata mea, intensificandu-se cu fiecare secunda ce trecea. Cand se apropie indeajuns de mine, incep sa se deruleze in fata mea niste imagini. Parca eram la cinema si vizionam un film. Erau doi oameni care se jucau cu un copilas mic. Erau foarte draguti toti trei, dar ceva nu imi da pace. De ce simt ca se va intampla asta? Fara sa-mi dau seama parasesc visul meu la rugamintile prietenilor mei. Se pare ca am ajuns. Cat am dormit? Cum am ajuns asa repede? Ma uit intrebator la Hinata, aceasta intelegand ce vreau si imi spune ca am dormit trei zile incontinuu. Caaaaaat? Trei zile? De ce nu m-au mai trezit si pe mine? Dupa ce le tin o mica morala despre cele intamplate, ne urcam intr-un taxi si pornim catre cel mai apropiat hotel. Va trebui sa ne gasim o locuinta si...aoleu. Aproape am uitat. Maine ar trebui sa incepem clasa a X-a. Dar cum sa mergem la scoala? Nu imi vine sa cred ca am renuntat si la ea. Dar asta e viata, nu e mereu roz. Trebuie sa ne gandim bine la ce vom face. Nu ne putem descurca sa stam la hotel asa ca va trebui sa ne gasim un apartament. Ma trezesc din visare atunci cand soferul imi spune ca am ajuns. Ii platim si pornim spre hotel si ne cazam intr-un apartament destul de modest. Fiind foarte obositi ne bagam toti in pat, maine fiind o zi lunga.

Dimineata mai sa cad din picioare. Ca intotdeauna hotelele dau mereu ziarul de dimineata. Si care credeti ca este titlul? “Criminalul care si-a omorat varul acum este in libertate”. Noroc ca nu este nici o poza. Terminam de mancat si pornim in cautarea unui apartament destul de accesibil. Orasul era destul de dragut: cladiri inalte cu diferite modele, restaurante decorate cu bun gust, dar cel mai important parcurile pline de flori. Imi placea foarte mult natura. Ma facea sa uit pentru o secunda de toate problemele cu care ma confruntam.
Am umblat in sus si-n jos, mai precis prin tot orasul dar nicaieri nu am gasit ceva ce sa fie pe placul nostru. Cand credeam ca am ramas fara speranta gasim o cabana la marginea unei paduri pe care era pus un afis mare pe care scria DE VANZARE. L-am sunat pe proprietar si spre surprinderea noastra ne-a dat-o foarte ieftin deoarece nu era intr-o stare tocmai buna.
In urmatoarele zile am avut de lucru. Cu banii pe care ii mai aveam am renovat acea cabana pana la stadiul in care puteam locui in ea.

Nimic nu s-a intamplat in urmatorul timp. Nimeni nu ne-a gasit si nimeni nu ne-a deranjat. Aveam o viata pe cat de normala posibil. Ne gasisem cu totii de lucru si pot spune ca ne descurcam bine. Lunile treceau precum zilele. Era ceva timp de cand noi stateam in acea tara. Nu aveam de ce sa ne ingrijoram. Parca aveam o viata perfecta. Dar oare asa sa fie?

Intr-o noapte, pe cand eu ma intorceam de la servici aud niste zgomote in spatele meu. Ma uit cu coada ochiului in spate si observ ca sunt urmarita. Inima incepe sa o ia razna. Ce era de facut? Cum puteam scapa de ei? Incep sa grabesc pasul dar degeaba pentru ca ei fac exact acelasi lucru. Fara sa-mi dau seama incep sa alerg. Mai avea destul de mult de mers pana acasa si drumul era lung. Dupa 15 minute de alergat intr-una picioarele au inceput sa ma lase. Fugeam din ce in ce mai incet. Spaima ma cuprindea din ce in ce mai mult. Nu mai aveam scapare. Ma uit in spate si abserv ca acum sunt doi. In urmatoarea clipa fac contact cu cimentul rece. Ii vad pe ei cum se apropie apoi...SUSPANS


I want to live without regrets - Pagina 3 Rwre



Ultima editare efectuata de catre ♥DoOdOoK♥ in Lun 02 Ian 2012, 03:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Lun 20 Iun 2011, 21:27

Scumpa mea in sfarsit ai pus nextu happy2
Imi place foarte mult si chiar sunt curioasa ce o sa pateasca Sakura
Deci vino repede cu nextu kiss


I want to live without regrets - Pagina 3 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19Mier 22 Iun 2011, 21:23

Imi place capitolul...
vin-o cu next mai repede ca vreau sa aflu ce se intampla cu saku


I had to break myself to carry on.


I want to live without regrets - Pagina 3 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Continut sponsorizat




I want to live without regrets - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: I want to live without regrets   I want to live without regrets - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

I want to live without regrets

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-