Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste pierduta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste pierduta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste pierduta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Vin 03 Iun 2011, 22:49

Iata un nou fic...Enjoy it:!  kiss

Capitolul 1: Lacrimi cazute o inima rupta


     Abia in acest moment mi-am dat seama cat de singura sunt. Abia acum am realizat ca eu nu am trait decat intr-o fantezie. Nu am avut niciodata prietenii alaturi si nici familia. Simt in adancul inimii mele cum speranta-mi moare si cum visele mi se naruie. Privindu-i pe ei doi am reusit sa deschid ochii si sa vad realitatea. Inima mi-a fost franta in mii de bucatele. Sa stii ca esti singur pe acest pamant si sa stii ca cei pe care ii credeai prieteni s-au dus odarta cu trecerea timpului te face sa te gandesti: "Oare cu ce scop am mai fost lasata pe pamant? ". Acestea imi erau cuvintele ce treceau prin mintea mea de cateva zile incoace. Doua lacrimi cristaline mi se scurgeau pe obrajii rumeni.  Cu ochii inlacrimati ii priveam pe cei doi colegi ai mei ce se aflau in banca a dou-a de la mijloc, cum se sarutau. Asta ma facea sa sufar ingrozitor de mult. Baiatul acela care dezmierda buzele celei mai bune prietene pe care am avut-o vreodata, acel baiat l-am iubit enorm de mult, si inca o fac. nemai suportand durerea ma ridic din banca, imi iau ghizdanul si ies afara din usa indreptandu-ma spre iesirea din scoala. Inainte sa plec brunetul imi fura o privire, dupa care se intoarce inapoi la ea.

    Afara bate un vanticel destul de rece. Soarele incepe sa apuna, ascunzandu-se dupa marele orizont. Ajung langa malul lacului unde obisnuiam sa ma intalnesc cu el. Ma asez pe iarba rece. Simteam cum mii de fiori se plimbau prin tot corpul meu. Ma intind usor pe spate si inchid ochii, ascultand cantecul pasarilor ce se auzea din inaltul cerului. Copacii cu flori de cires isi scuturau podoaba, imprastiind pesrte tot sublima mireasma a florilor. Cand te candesti ca in asa scurt timp s-au schimbat atatea. Nu acum doua saptamani eram aici in bratele lui, odihnindu-mi capul pe mana sa. Ii priveam ochii albasrii ca cele mai adanci ape,  care mereu ma hipnotizau. Atunci cand ii priveam simteam cum aveam fluturasi in stomac. Imi tanjea inima dupa privirea lor. Nu trecea ora in care sa nu imi plimb mana prin parul sau matasos si negru ca cele mai adanci si reci colturi ale inimii. Imi era pofta de fiecare data ce buzele sale rosii ca cele mai insangerate petale a unui trandafir. I le sarutam continuu. imteam nevoia sa il am langa mine in fiecare clipa, sa stiu ca exista cineva care ma iubeste, care se gandeste la mine. Pana vinerea trecuta totul era ca intr-un basm. In acea seara unde s-a desfasurat petrecerea , atunci cand a aparut ea , iar privirile lor s-au intalnit, atunci jumtate din inima mea s-a vestejit. Ma las prinsa printre amintiri pret de cateva minute. Toate lucrurile minunate ce dainuiau inlauntrul meu.

    Zgomotul provocat de bataia vantului printre frunzele vechilor strajeri ma face sa imi deschid cu greu ochii inecati in lacrimi amare. Ma ridic si ma apropii usor de apa cristalina , privindu-mi reflexia in apa. Chipul imi era desfigurat de la atata tristete. ochii imi erau stersi si rosii, iar sub ei se puteau observa cearcanele aparute de la atatea nopti nedormite. Deodata simt cum puterea din brate mi se duce si ma las usor prada caderii. Intr-o secunda simt apa rece invaluindu-mi corpul. Nu mai pot respira, simt ca ma sufoc.......


Pai iata ca am mai deschis unul=))))
Am greseli de tasstarepentru ca este tarziu si sunt obosita
Nu mai am chef sa  le corectez acum
Lectura palcuta! Nextul dupa 5 COMMURI heh  


Dragoste pierduta 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.



Ultima editare efectuata de catre Đємσиiquє Αиgєℓ in Mar 09 Aug 2011, 18:51, editata de 3 ori
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Vin 03 Iun 2011, 22:59

Mie imi place mult de tot, este frumos inceputul
Vreau nextul reprede

P.S: Primaaa heh lough

Pupici kisskisskiss


  Dragoste pierduta J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
``....:::HeLl:::...``
Academy Student
Academy Student
``....:::HeLl:::...``

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Somewhere between here and there
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa te fac sa suferi
Stare de spirit Stare de spirit : ma buna ca niciodata

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Lun 06 Iun 2011, 09:55

Wooooww huh?
Deci este fenomenal:X
Imi place mult cum descrii si felul in care povestesti love
De-abia astept capitolul 2:X
Pentru asta ai un 10 :X


Dragoste pierduta Icehearte
Vrei sa ma atingi..
Nu poti...
Vrei sa ma saruti...
N-ai curajul
Vrei sa ma iubesti
N-ai cum...
Te intrebi de ce?...
Inima mea-i de gheata
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Lun 06 Iun 2011, 10:51

Nota 10+ CU felicitari mamico kiss
Imi place cap 1 la nebunie iar descrierea e impresionanta
Vreau next cat mai repede si treci si tu pe la ficu meu happy2
Te pup bye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Dragoste pierduta Asss10Dragoste pierduta J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 08 Iun 2011, 20:22

uite si pe al patru-lea de la mine! Este super acest fic! Vreau cu disperare nextul!


Dragoste pierduta 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Apocalipsa
Chūnin
Chūnin
Apocalipsa

Sex : feminin Localizare Localizare : La bau bau
acebook acebook : Ade Adèle
Nr. mesaje Nr. mesaje : 580
Puncte : 778
Reputatie Reputatie : 165
Hobby-uri Hobby-uri : chitara, muritul de ras cu plamanul meu :x (buby)
Stare de spirit Stare de spirit : Ce gluma buna:))

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 08 Iun 2011, 20:27

Mamyyyyyyyyy e minunatttt ❌x❌x:


Vai de mine scuza-ma ca nu am dat comm mai devreme

Mereit bataie

E superbbb ❌x❌x deci parc eram eu in locul acelei fete atat de bine ai descris sentimentele ei ❌x

Il adorr vreau nextul cat mai repejor ❌x

Te iubesc mamy love


•I love the way you lie..•
I can't tell you what it really is
Dragoste pierduta Tattoood
•I can only tell you what it feels like•
And right now there's a steel knife
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste pierduta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 08 Iun 2011, 20:56

Duduie love
Este absolut superb in love
Vreau de urgenta nextu kiss
Te pwp capra ta in love


Ultima editare efectuata de catre ♥Agent♥Ele♥ in Mier 08 Iun 2011, 20:58, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 08 Iun 2011, 20:56

thank you Va multumesc pentru comentarii si sper ca o sa va placa si acest capitol happy


Capitolul 2 : Prezentul amintirilor eterne!


Incetul cu incetul incep sa ma sting. In fata ochilor incep sa se delureze amintirile pe care le aveam. Ce frumoasa a fost ziua in care l-am cunoscut. Si acum tin minte cat de tare stralucea soarele. Eram la mare impreuna cu mama, care inca traia...
- Haide Aniela nu-ti fie frica. Odata si-odata tot va trebui sa inveti sa inoti. imi spune mama mie cu o voce calduroasa.
- Mama pur si simplu imi este frica. Nu pot si nu pot! ii raspund eu cu o urma de tristete in voce.
- Bine atunci sa ne intoarcem la mal.
- Nu nu inca, eu am sa mai stau, ii spun cu un zambet firav si nevinovat. Nu pot renunta acum! Trebuie sa invat sa inot si fara sa ma ajute cineva! Hmm e cam aglomerat aici. Ia sa ma duc eu mai incolo. Si continui sa merg fara sa imi dau seama ajung chiar foarte departe de salvamar si de larg. Eu ma bazam pe faptul ca inca simteam pamantul sub picioare. Timp de jumatate de ora am incercat sa invat sa fac pluta. La un moment dat am reusit sa imi tin echilirul de-asupra apei. Eram asa de fericita de reusita mea incat am inceput sa sar in apa de fericire. Din neatentie, piciorul mi-a venit rau si m-am dus la fund. Eram foarte speriata si nu reuseam sa ajung la suprafata. Se pare ca nimerisem intr-un gol. Dupa cateva secunde de agitatie, incep sa nu ma mai zbat. Incet , incet inchideam ochii si ma lasam purtata de apa. Simt ceva. Dar ce? O mana calda care ma tragea la suprafata. Deodata reusesc sa respir, insa efortul depus pentru a suprevetui ma epuizase si am lesinat.


Dupa o dupa-amiaza in care am dormit m-am trezit intr-o camera de spital. Fereastra era deschisa putand patrunde o raza de soare. Peretii erau vopsiti intrun albastru usor deschis. Eram asa de confuza , incercam sa-mi amintesc ce s-a intamplat , dar nu reuseam. Mai inchid ochii pentru doua secunde . cu toate puterile mele puse in aplicatie reusisem sa imi amintesc. Se pare ca eram pe punctul de a ma ineca. Vaii doamne! Nu-mi vine sa cred ca eram pe punctul de a ma ineca. Usa se deschide usor iar in camera patrunde mama cu ochii inlacrimati. Eu reusesc sa soptesc cateva sunete:
-Ma-mama..

Nu apuc sa termin ca ea se apropie cu repeziciune si ma strange puternic in brate, sarutandu-ma pe frunte. Apoi incepe sa imi ia capul si sa-l apropie de inima ei. Asa facea cand eram mica. Ce dor imi era de asta. Ochii mei albastrii incep sa fie inundati de lacrimi de tristete. Ce mi-ar fi placut sa fie si tata acum. Chiar ii simt lipsa, lui si fratelui meu, Marcus. Imi aduc aminte ca atunci cand eram micasi suparata, mereu ma facea sa zambesc. Era lumina din sufletul meu. Totul a fost distrus in acea noapte. Tatal meu si cu el au avut accident de masina. A trecut ceva, insa ranile din inimia mea nu se vindecasera. Linistea ce era stapana de ceva vreme , fusese intrerupta. Fiinta care mi-a dat nastere se ridica usor din pat si imi spune:
- Iubire, hai sa-ti fac cunostinta cu cineva. Uite ti-am adus rochia rosie, imbraca-te, aranjeaza-te si hai sa cunosti pe cineva.
- Ummm bine mama. ii raspund eu si apoi paraseste camera. Ma intreb pe cine voi avea sa cunosc. Ma imbrac cu rochia rosie ce se lega sub sani si imi prind parul lung saten intr-un coc, lasand cateva fire rebese sa atarne langa chipul meu alb ca floarea unui ghiocel. Imi iau sandalutele in picioare si cu o oarecare temere pasesc pe hol. Acolo astepta mama si un baiat ce avea parul negru, atat de negru incat ma ducea cu mintea la cele mai adanci nopti. Ochii lui erau asa de frumosi. La fel de intunecati ca si parul . II dadeau un aer misterios. Simteam cum inima imi batea cu putere. Oare de ce? Nu mai simtisem niciodata asta. O culoare rosie incepe sa imi apara in obraji. Off sper sa imi revin repede. Nu vreau sa ma fac de ras ca de fiecare data.

Tacerea este intrerupta de mama care incepe sa faca prezentarile:
- Aniela, scumpa mea fiica, acesta este Ken, cel care te-a salvat de la inec.

La auzirea acestor cuvinte ochii mi se fac mari ca cepele si raman teapana. Nu puteam spune nimic. D-abia daca reuseam sa schitez un zambet, dapai sa mai deschid gura. Brunetul se apropie de mine :
- Sper ca esti mai bine. Atnci pareai vinetie si a trebuit sa-ti fac respiratie artificiala. Data viitoare ar trebui sa fii mai atenta. Sa nu te mai duci asa de departe, mai ales daca nu stii sa inoti.
Pff cred ca am pierdul sirul istoriei. M-am cam oprit in momentul cand a spus el "respiratie artificiala" . Yyyp adica m-a sarutat. Wow nu am fost sarutata in viata mea. Off ce rau imi pare ca nu am fost si eu prezenta. Mi-ar fi placut sa vad ce fel se simte. Uneori ma urasc pe mine ca sunt asa de retrasa.Nu am curajul nici sa privesc un baiat in ochi. Gandurile imi sunt orpite de baiatul care imi apare in fata miscandu-si mana , in semn sa ma trezesc:
- Aa da, scuze cazusem pe ganduri. Multumesc ca m-ai salvat, nu stiu ce a fost in capul meu. Incercam sa invat sa inot si nu vroiam sa ma vada nimeni asa ca m-am avantat prea departe.
- Invatai sa inoti ai? ma intreaba acesta indiferent
- D-da..rostesc eu incet
- Hmm daca e te pot invata eu. Stiu sa inot foarte bine, doar sunt salvamar.
- Esti salvamar? zic eu uimita. Ahaa deci asta explica cum ai putut sa ma vezi cand ma inecam..
- Da. Vrei sa facem o plimbare in parcul de aici? E destul de frumos afara.
- D-dar e noapte.. spun eu cu putina frica
- Nu se va intampla nimic. Promit sa te aduc eu inapoi. imi spune baiatul in timp ce se apropie usor de mine si ma ia de mana sa plecam afara. Luna deja era pe cer. Ce repede s-a facut noapte. Nu mi-am dat seama cand a trecut timpul. Emotiile incepeau sa puna stapanire pe sufletul meu. Mana imi transpirase in a lui. Cateodata , pe furis ii mai furam niste priviri. Imi placeau asa de mult privirea lui, rece, singura si indiferenta. Imi da drumul de la mana si se intoarce cu fata spre mine....


PAi cam atat. Nextul nu ma sa-l puin foarte repede , pentru ca am examene.
Astept multe pareri si spar sa va placa. Daca aveti ceva de obiectat va rog sa spuneti. Doresc sa ma perfectionez cat mai mult! happy kiss


Dragoste pierduta 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Apocalipsa
Chūnin
Chūnin
Apocalipsa

Sex : feminin Localizare Localizare : La bau bau
acebook acebook : Ade Adèle
Nr. mesaje Nr. mesaje : 580
Puncte : 778
Reputatie Reputatie : 165
Hobby-uri Hobby-uri : chitara, muritul de ras cu plamanul meu :x (buby)
Stare de spirit Stare de spirit : Ce gluma buna:))

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 08 Iun 2011, 20:56

Mamyyyy e atat de frumoss ❌x❌x: nu am cuvinte m-ai lasat masca❌x:


Pur si simpluu e suberbb ❌x:

Si ador numele pe care le-ai aless ❌x:x

Descrierea o adorr ❌x ma face sa ma simt in mijlocul actiunii ❌x:


Suspansul ma omoara si ell :))❌x

Vreau next❌x

Te iubesc mamy :x love angel hug


•I love the way you lie..•
I can't tell you what it really is
Dragoste pierduta Tattoood
•I can only tell you what it feels like•
And right now there's a steel knife


Ultima editare efectuata de catre Apocalipsa in Mier 08 Iun 2011, 21:10, editata de 3 ori
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste pierduta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 08 Iun 2011, 20:56

Vai de capu meu Gabi in love
Ai numarul la salvamarul ala? (hello)
Miau Miau Miau! Ce sexy e tipu :>
Este absolut superb acest fi love
Next urgent ca de nu te mananc(D)


Dragoste pierduta Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Dragoste pierduta 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Dragoste pierduta Taemin_Stamp_by_eiyuutanDragoste pierduta Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Dragoste pierduta Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 08 Iun 2011, 21:18

Foarte frumos acest fic .
Imi place foarte mult cum descri .
Am vazut cateva greseli de tastare dar nu-i nicio problema se pot corecta .
Astept nextu cu nerabdare , sa vedem ce se va intampla .heh
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 08 Iun 2011, 22:24

Imi plaecmult ficul tau scumpo la fel si capitolul sper sa vii cu nextu cat mai repede



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Joi 09 Iun 2011, 08:42

Vaii dragilor ma bucur atat de mult ca va place love
Nextul ....cred ca am sa-l pun dupa ce termin cu toate examenele asta .... kiss


Dragoste pierduta 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Dum 12 Iun 2011, 13:59

FIC INCHIS!


Dragoste pierduta 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 22 Iun 2011, 13:22

fic deschis happy2


Dragoste pierduta 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Dragoste pierduta Asss10Dragoste pierduta J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mier 22 Iun 2011, 13:59

A, Gabi! Te rog sa ma ierti ca nu am lasat comm pana acum.
Sincer nu am vazut nextul pus de tine, dar l-am citit si ma bucur nespur de el.
Vreau, astept si te rog adu urmatorul capitol mai repede!


Dragoste pierduta 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 28 Iun 2011, 12:02

Capitolul 3: Oare ce se intampla?

Se intoarce cu fata spre mine si imi spune:
-Ar fi bine sa ne intoarcem, ce spui?
-D-da si eu cred la fel. raspund cu putina frica.
-Maine, am vorbit cu doctorii tai, ai a fii externata. ma anunta cu un zambet mirific pe chip
-Serios? Asta inseamna ca maine pot pleca acasa? il intreb eu buucroasa, sarindu-i in gat. Dupa ce imi dau seama ce am facut ma retrag cu o oarecare roseata in obraji, cerandu-mi scuze. El incepe sa zambeasca si sa se uite la mine intr-un fel dulce. Se apropie de mine, ma ia de mana si imi spune ca maine dimineata, vine sa ma ajute sa ma mut din nou la hotel, dupa care ma ia sa mergem sa ma invete sa inot. Inima imi salta de bucuria la auzirea acelor cuvinte, facand-ma sa visez la o zi minunata. Cred ca ma indragostesc. Intr-un fel ma bucur, insa am o mica teama, nu vreau sa fiu ranita. Este prim adata cand ma atasez de un baiat.

Ajung in camera mea si am intind usor pe pat. Nu-mi pot scoate din minte privirea lui. Nu-mi vine sa cred ca l-am luat in brate. Doamne parfumul ala era sublim. Este perfect, spre deosebire de mine. Nu stiu cum de s-a putut uita la mine. Nu arat ca celelalte fete. Sunt slabuta, nu am aceleasi preocupari ca si ele. Pot spune ca sunt chiar foarte diferita si inchisa in mine. Imi indrept privirea catre fereasta pe unde razele lunii patrund usor in camera. Zambesc si inchid ochii. Usor usor ma cuprinde somnul. A fost oziplina, de-abia astept sa vina dimineata.

Simt cum usa de la camera se deschide usor, patrunzand cineva in camera. Somnul i mi est eatat de adanc incat nu-mi pot deschide ochii. Simt o atingere fina pe fruntea mea. Oare este mama? SauKen? Vreau sam atrezesc! Vreau sa ma trezesc!
-Ahm! scancesc usor , deschizandu-mi ochii
-Buna dimineata! imi spuna Ken zambind.
-B-Buna...
-Hai trezeste-te, trebuie sa plecam. ma anunta acesta sarutandu-ma pe frunte. Wow m-a sarutat pe frunte. Cat de dragut.
In secunda urmatoare ma indrept catre toaleta, ma schimb si ma aranjez. Imi iau o rochie alba ce imi scotea in evidenta parul negru ca miezulnoptii si ies afara din camera. In sala de asteptare era Ken ce imi completa fisele de externare. Ma intreb unde este mama. observand ca am terminat, isi indreapta privirea spre mine si ramane cu ea atintita in aceasta directie. Stau doua secunde in usa dupa care ma indrept catre el si ii pun mana pe mana lui, intrebandu-l daca se simte bine. El da afirmativ din cap dupa care iesim din spital. Ma conduce catre masina sa si pornim spre hotel. Imi rezem capul usor de sticla rece a geamului si inchid ochii pentru cateva secunde. Las razele calde ale soarelui sa-mi mangaie chipul palid de la tratamente, fiind leganata de mersul masinii. Brunetul da drumul la radio.
-Mmm imi place melodia asa, murmur eu parca lipsita de viata
-Si mie, de fapt este una dintre melodiile mele preferate. Este o melodie veche, ins mi se pare superba. Mai ales ca astfel de melodie a devenit foarte rara in ziua de astazi. Poat eo sa ti se para ciudat, dar eu sunt foarte diferit de ceilalti baieti dde varsta mea. Nu prea sunt in aceleasi ganduri cu ei. imi marturiseste acesta

Raman uimita de ceea ce imi spune. Un mic sentiment , nesemnificativ in lumea asta mare rasare in sufletul meu. In sfarsit cineva ca mine...



Astept pareri
Capitolul nu este corectat happy2
5 commuri => next:X


Dragoste pierduta 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Apocalipsa
Chūnin
Chūnin
Apocalipsa

Sex : feminin Localizare Localizare : La bau bau
acebook acebook : Ade Adèle
Nr. mesaje Nr. mesaje : 580
Puncte : 778
Reputatie Reputatie : 165
Hobby-uri Hobby-uri : chitara, muritul de ras cu plamanul meu :x (buby)
Stare de spirit Stare de spirit : Ce gluma buna:))

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 28 Iun 2011, 20:46

Mamyyyyyy valeleuuu nextul❌x❌x:x

Si e atat de tareee❌x❌x

Chiar ar trebui sal corectezi :))

Da mie chiar imi placeee❌x:

Oare ce se va intampla in continuare?

Suspans suspans deabia astept nextul❌x

Te pup dulce
kiss


•I love the way you lie..•
I can't tell you what it really is
Dragoste pierduta Tattoood
•I can only tell you what it feels like•
And right now there's a steel knife
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 09 Aug 2011, 12:23

╔═.♥.══════╗
Trezeste-te!
╚══════.♥.═╝


Am adormit. Simteam cum mintea mea se indeparta de realitate. Gandurile mi se schimbau, totul era in ceata. Ma vedeam pe mine. Eram acolo in fata, stand cu capul in jos. Plangeam. De ce plangeam? Incercam sa ma apropii, insa fiecare pas pe care-l faceam ma inapoia, nu ma inainta. Inima incepuse sa imi bata cu putere, ochii sa mi se inlacrimeze si totul in jurul meu sa se faca negru. Simteam cum din nou corpul meu este greu , cum toata puterea mi se scurge prin vene, cum sangele imi fierbe. Se intampla ceva cu mine. De-odata deschid ochii si ma vad in fat acelei fete. Se uita la mine cu ochi mari si rosii. Era cu intr-un film de groaza. Spaima pusese stapanire pe mine, nu puteam fugi. Ochii ei rosii ca sangele ma faceau sa imi pierd dorinta de a mai trai, ma faceau sa cred ca niciodata nu voi scapa din aceasta inchisoare a groazei.

Se apropie de mine si isi pune ambele maini la tamplele mele. Isi uneste fruntea de a mea, privindu-ma intens in ochi.

- Renunta la tine! imi spune pe o voce ragusita . Daca vrei sa gusti din fericire, va trebui sa renunti la tine. Sa renunti la timiditate si sa renunti la tot ce inseamna constrangeri.

Dupa ce termina de spus dispare. Pur si simplu se evapora, iar eu cad in gol. Oare ce vroia sa spuna ? La ce sa renunt? Mii de intrebari imi umpleau capul. Sa simti ca ai un gol in inima si sa nu-l poti umple este cel mai dureros lucru. Sa nu-ti gasesti locul in lume si sa simti ca esti singur, sa nu ai pe nimeni care sa te prinda atunci cand cazi.

Ininma imi trasare. Claxonul strident a unei masini ma trezeste facandu-ma sa tresar din somn. Respir din ce in ce mai repede, incercand sa ma linistesc.

-Aniela? Esti bine? ma intreaba Ken in timp ce opreste masina si imi pune mana pe frunte. Am ajuns mai avem un pic si te poti odihni in liniste.

In loc de raspuns ii zambesc, facandu-l si pe el sa-mi zambeasca in cel mai frumos mod. Coboara din masina si vine in partea mea deschizandu-mi usa si ajutandu-ma sa ies. In acel moment m-am impiedicat si am cazut pest eel. Ochii nostri s-au intalnit din nou. FRiorii au aparut si ei din nou. II simteam respiratia calda pe pielea mea. Ochii lui negri ca pana corbului se reflectau in ai mei. Inima sa batea in acelasi timp cu a mea . Intr-o fractiune de secunda se intoarce peste mine. Imi zambeste si isi uneste buzele de ale mele ...


Dragoste pierduta 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Apocalipsa
Chūnin
Chūnin
Apocalipsa

Sex : feminin Localizare Localizare : La bau bau
acebook acebook : Ade Adèle
Nr. mesaje Nr. mesaje : 580
Puncte : 778
Reputatie Reputatie : 165
Hobby-uri Hobby-uri : chitara, muritul de ras cu plamanul meu :x (buby)
Stare de spirit Stare de spirit : Ce gluma buna:))

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 09 Aug 2011, 12:54

Ce frumossssss:x:x:x:x:x:

Vai ador dragostea dintre cei doi :x:x si Aniela chiar merita iar Ken e un baiat bun :x:x

Se potrivesc zic eu :x:x da sa mai vedem ce se intamppla::x:x

Vreau nextul scumpo si pe acesta mai devreme nu dupa o mie de ani :-w

Te pup :x:x


•I love the way you lie..•
I can't tell you what it really is
Dragoste pierduta Tattoood
•I can only tell you what it feels like•
And right now there's a steel knife
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Dragoste pierduta J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 09 Aug 2011, 12:54

hei Yo !
gabiiiii a hug scumpo te rog sa ma ierti ca nu am comentat mai de vreme dar acum am observat ca ai un nou fic . Este bestial , imi place tot , actiunea , sentimentele , absolut tot . Ai unele greseli de tastare dar na wordul e de vina lol! eu iubesc acest fic , e minunat , esti un geniu in devenire asa ca astept urmatoarea ta solutie sau antidot kiss oaky , te-am pupat
Ja Na !



Dragoste pierduta Hands10
Dragoste pierduta Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
»Beţişor«
Genin
Genin
»Beţişor«

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Romania, Ialomita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 135
Puncte : 165
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri :))
Stare de spirit Stare de spirit : Good...very good.

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 09 Aug 2011, 14:39

Superb fic...haide cu nextul in love


×ღ×Mαrrч×ღ×



Realitatea
Este
Singura
Promisiune
Estimata
Corect
Totdeauna!!


♥️«´¨`•Smille•´¨`»♥️

My fic: ● Little light- https://sasu.forumgratuit.ro/t5171-little-light
[/color]
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 09 Aug 2011, 16:30

Marry trebuie sa scrii comentarii ce contin mai mult decat 10 cuvinte...


Dragoste pierduta 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 09 Aug 2011, 18:04

Helau scumpo kiss !
Suuper tare fic`uu ! Il ador !
Si povestea de dragoste intre cei doi e suuper frumoasa ! Ma induioseaza foarte mult in love
Astept Next`u cu nerabdare !
Te kiss dulshe ca o bombonica !





Dragoste pierduta Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Dragoste pierduta Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste pierduta J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19Mar 09 Aug 2011, 19:43

(D) Haleluia, dupa ce l-am citit de vreo 7 ori, lenea, na, las si eu comm.
Cate ficuri ai Gabitzu?
Vreo 5 sau 7 nu? think
Ei bine sa sti ca asta e in top 5 :">
Lav Ya!
Adu next repejor de nu te pap (D)


Dragoste pierduta Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Dragoste pierduta 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Dragoste pierduta Taemin_Stamp_by_eiyuutanDragoste pierduta Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Dragoste pierduta Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Continut sponsorizat




Dragoste pierduta Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste pierduta   Dragoste pierduta I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste pierduta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-