Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Have you been... my love? (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Mar 03 Feb 2015, 07:38

LOL, omu' se simte prost si tu ii dai una, mi se pare genial. :D
Doamne cate prostii au putut face pana acum. :))
Adu nextul si sa ma anunti te rog! ;)
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Vin 06 Feb 2015, 00:01

Capitolul Special



Nico: Copii!!
Ok,deci recunosc ca sefa imi era prietena buna,dar chiar trebuia sa strice aici un moment plin de glume? Tyler era chiar intr-o forma de zile mari si in acelasi timp imi venea sa il si bat ca facea glume porcoase pe seama lui Rae si ea se supara repede si ii trecea cateodata mai greu,la fel ca si in cazul lui Erick,care ei bine,era si el la fel de suparacios ca ea.
Ne-am ridicat lenesi de pe jos si ne-am tarat picioarele pana in scumpa mea sufragerie si se pare ca era transformata ca intr-o petrecere in pijamale,ceea ce intr-un fel era placut.
Nico: Au venit niste noi intrebari de la fanii vostrii,defapt unul acela fiind Satoshi,bunul meu amic. Deci Tyler sa incepem cu tinee..
Tyler: Eu sunt primul ca intotdeauna. Da-i bice cu prima intrebare,Bob! *ras din nou*
Nico: Buun....Te-ai indragostit indata de Clare?
Tyler: Dragoste la prima vedere. Pai ori ne indragostim ori nu ne mai indragostim?*ras*
Nico:Hai sa te vad cum raspunzi la asta. Ai avut vreo intalnire nereusita inainte sa fi cu Clare?
Tyler: Bai,ce pot sa zic? Doar una nereusita cred ca am avut,dar rest au fost ok,da atunci a fost din vina mea ca am fost cam rautacios dar nu dau mai multe detalii.
Nico: Haide baa...Poate ii place si la baiat o fata si vrea sa o scoata in oras. Nu fi d'ala! * ras*
Tyler: Dar nu suunt! Bine,poate unpic.. *fata rusinoasa*
Nico: Unpic mai mai mult vrei sa zici. In fine,urmatoarea intrebaree...Care zici ca a fost cea mai tare zi din viata ta?
Tyler:Hm,...se pune daca au fost mai multe? *confuz*
Nico:Mdaa...ma rog,urmatoarea intrebare. De ce te-ai mutat de la vechea scoala la scoala unde invata Clare? Probleme acolo?
Tyler: Eu m-am mutat doar din clasa si ma  mutasem ca sa fiu cu cel mai bun prieten al meu si fratiorul,Mark. *ras*
Nico: Evident,la cat de nedespartit esti tu de Mark,nici nu ma mai mira:)))
Tyler: Ma tu n-ai tacut?Acum te pun cu cracii in sus!*ras*  Treci la urmatoarea intrebare.
Nico: Oook....Ce planuiesti in continuare cu Clare?
Tyler: Secret! *zambet pervers*
Nico:Buun..Acum urmeaza Clare. Prima intrebaree cam asa:Te-ai indragostit indata deTyler?
Clare: La mine nu a fost chiar la prima vedere,adica na,cand eram mai mica roseam cand vorbeam cu un baiat sau stateam cu el. Nu eram asa ca acum,mai tupeista *raset*
Nico: Pervesoo care esti *fata perversa* Hai sa trecem la urmatoarea intrebare care e asa:Ai avut vreo intalnire nereusita inainte sa fi cu  Tyler?
Clare: Pana la el nu am avut intalniri *raset*
Nico: Dura care esti..huaa! aca nu era Tyler nu erai cu el* raset* Hai cu next question: Care zici ca a fost cea mai tare zi din viata ta?
Clare: Cand l-am intalnit pe boul asta! * rade aratand spre Tyler*
Nico: Care este baiatul perfect pentry tine? *fata de catelus*
Clare: Cel de langa mine. *raset*
Nico:Ce planuiesti in continuare in legatura cu relatia ta cu Tyler?
Clare: Idem ca la Tyler,secret. *zambet pervers*
Nico: Si acum...scumpa noastra Raee *ranjet pervers*
Rae: E de rau,clar! *raset*
Nico:Cum e sa ai o prietena cu Clare?
Rae: Chiar bine,e o prietena de treaba si amuzanta.
Nico:Ce parere ai de relatia ei cu Tyler?
Rae: Sunt chiar draguti impreuna.  Se potrivesc de minune,avand in vedere ca ei fac un cuplu chiar amuzant. *raset*
Nico:Ce faci de obicei in timpul liber?
Rae: Pai sa vedeem,citesc,scriu,ascult muzica si lenevesc,nu mare lucru.
Tyler: E lenesa de cand o stiu.N u ai ce sa ii faci. * raset*
Rae: Ma tu mai comentezi mult? Ca ma enervezi rau. * nervoasa*
Nico: Hoo satraa! Gata! Urmatoarea intrebare: Ai fost,sa zicem geloasa,pe Clare ca s-a pus cu Tyler? Gen,aveai ai pasiune secreta  pentru el?
Tyler: Hai ca abia astept sa te aud la asta .Hai eu stiam ca iti placea unpic de mine,inainte de Mark.*raset si fata perversa*
Rae: Pai aaa...*se inrosesete tare*
Tyler: Se mai si inroseste ca racu,deci am avut dreptate! Cand n-am eu dreptate? *raset*
Rae: Cand esti bou!* bosumflata*
Nico: Hai ca mi-a placut asta! Lovitura sub centura ti-a dat ,Tyler!*raset*
Tyler: Ha ha! *ironic* Vezi ca data trecuta mi-ai ramas datoare cu un raspuns,daca mai tii minte* zambet strengar*
Nico: Ce raspuns? * confuza*
Tyler: Lasa ca stii tu! *raset*
Nico: Nu mai stiu si nici nu cred ca ma intereseaza,asa ca tine-ti si tu macar zece  minute ciocu mic. Deci ultima intrebare pentru Rae si aceea e:Cum crezi ca va evolua prietenia ta cu Clare? adica relatia ei cu Tyler afecteaza cu ceva timpul care il petreci  tu cu Clare ca intre fete?
Rae: Nu mai are ce sa evolueze ca suntem la stadiul  de cele mai bune  prietene si de surori,deci alta evolutie nu vad . *raset* Cat despre a doua intrebare,chiar nu ma deranjeaza relatia ei cu Tyler.  chiar daca ma contrazic cu el si fac in toate felurile posibile,el imi este ca un frate mai mare si chiar daca ma mai supar,imi trece,nu e asta problema. Acelasi prieten amuzant,vesnic vesel si pus pe glume. *raset*
Tyler: Ce draguut. *fata de catel*  Si tu esti sora mea suparacioasa,mai nebunatica si amuzanta. *raset si imbratisare*
Nico: Cam atat cu intrebarile! V-am pupat si o sa ne mai revedem si data viitoare cu intrebari! *pupici*


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Vin 06 Feb 2015, 11:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Vin 06 Feb 2015, 06:49

Ma bucur ca te-am putut ajuta. :)) Capitolul a fost foarte dragut. :D
Astept nextul! Sa ma anunti te rog! :)))
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Sam 28 Mar 2015, 23:26

Capitolul XXIV
 
 
 
Cate amintiri frumoase aveam si unele atat de amuzante,incat nici nu le puteam uita. Le tineam bine ascunse undeva in minte ca nu le pierde,cu bune cu rele. In toti anii acestia,am avut oamenii atat de buni alaturi,oameni care mi-au fost intotdeauna aproape si m-au sprijinit cand era sa cad in apele intunericului.
Dar doar un singur om mi-a salvat cu adevarat sufletul rece si de piatra. Tyler,singurul meu om care nu avea sa ma lase niciodata la greu,indiferent decat de mult ma enervam pe el sau il luam la misto,el inca ma suporta si nu m-a lasat singura sa sufar. Ma gandeam la ultimile zile de cand eram impreuna si nu aveam niciun regret ca il lasasem sa intre in viata mea,pentru ca fara el nu as stii ce sa fac,nu m-as putea descurca si nu as putea fi puternica ca acum,chiar si dupa moartea mamei,el nu m-a lasat sa intru in vreo depresie,nici chiar cea mai mica.
In fine,sa revenim la oile noastre. Printre amintiri foarte amuzante si frumoase,nu sa am uit de o amin tire care imi facea dintotdeauna inima sa imi tresara intr-un ultim hal si aveam impresia ca aveam sa rosesc ca un rac.
 
***
 
Era inca pauza si coridorul era plin de copii  galagiosi care se alergau si isi dadeau capace intr-una de parca zici ca erau copii de cinci  ani. Eu,Rae,Leah si Chriss stateam pe jos ca boschetarele si ne uitam la ei in timp ce ne luam pranzul care consta in sandvisuri. Chriss incepu sa imi povesteasca ultimile notati iar Rae cu Leah ascultau muzica in casti. Am auzit niste pasi si-am vazut si pe Tyler,Erick si Mark  venind la noi.
Cand in sfarsit se sunase si toti incepusera sa se mai linisteasca unpic,m-am simtit mai bine. Uram zarva multa. Nu imi placea sa aud prea mult zgomot. Profii celolalti elevi sosisera si ii bagara in clasa si am ramas clasa noastra. Am incercat sa ma ridic,dar ma simtea mult prea ametita ca imi si pierdusem echilibrul,dar Tyler fu mai rapid si ma prinse tinandu-ma in brate fara sa se mai oboseasca sa imi dea drumul. Inima imi batea atat de tare incat mai avea putin sa imi sara din piept. Ii priveam ochii de un verde crud si ma pierdeam in ei. Nu imi puteam explica reactia aceasta,plus ca ma simteam atat de moale in bratele lui incat nici mie nu imi venea sa ii dau drumul. Pur si simplu eram ca o papusa de portelan,dar era atat de bine,atat de calduros.
-Clare,e totul in regula ma intreba el zambind ingrijorat.
-Ni-ni-mic,m-am balbait eu rosind ca racul. S-sunt b-bine..
El zambii si ma ridica incetisor,inca tinandu-ma in brate. Nu imi puteam lua ochii de la el,erau atat de hipnotizanti. Nici o alta culoare nu o putea intrece pe cea lui. 
Dupa vreo cinci minute de stat asa,in brate,mi-a dat drumul cand sosii profa si imi dadu un mic sarut pe frunte. Am simtit cum mi se urca sangele in obraji si imi ardea fata, Eram total pierdurta undeva,inauntrul meu,in sufletul meu. L-am privit mergand cu gratie sa isi rusacul si trecu pe langa mine batandu-ma pe umar. Stomacul mi se stranse si am simtit un mic nod in gat,desi nu ii intelegeam motivul. Nu eram speriata,dar nici ingrijorata.
Rae venii langa mine batandu-ma pe umar cu pumnul si razand. Mi-am intors privirea catre ea ea strambandu-ma. Ma lua de brat si ma duse in baie si inchise usa,sprijindu-se de ea,zambind in cel mai smecher mod. Mi-am ridicat o spranceana,nedumerita.
-Ok,deci de ce dracu m-ai tarat pana aici? am intrebat eu unpic iritata.
-Scuipa tot,spuse ea ranjind in continuare si ignorandu-mi iritarea. Care e faza cu tine de rosisi rau in fata lui?
-Nimic,am spus eu scotandu-i lui Rae limba copilareste. Absolut nimic.
-Te minti pe tine singura,spuse ea razand cu caldura. Poate pe tine te poti mintii,dar nu si pe mine.
-In fine,am marait eu cam neconvingator. Pur si simplu am un sentiment ciudat cand sunt in preajma lui.
Rae,la fel ca si Tyler, avea un puternic simt puternic al conservarii. Nu ii scapa nimic din priviri. Auzea tot,simtea si vedea tot.deci oarecum avea dreptate ca nu o pot mintii,dar macar incercasem. Desi afisa cel mai amuzat si cel mai strengar zambet stiam ca nu avea sa rada intentionat de mine. Ea de cate ori il vedea pe Mark,rosea ca un rac. Un motiv bun pentru care sa nu imi fac griji in privinta ei.
Dar ceva in mintea mea imi spunea ca poate Tyler isi daduse seama cand ma vazuse rosind. Posibil oare? 
Posibil sa fie,dar mi-as fi dorit sa nu imi dau seama,ci pur si simplu sa nu se schimbe nimic. Sa fim la fel si in viitor. Ca doi frati care se ciondanesc din orice prostie. Evident Rae,era posibil sa se gandeasca si ea la vfel si sa simta un mic aer de descurajare din partea mea pentru ca venise langa mine si imi puse o mana pe umar,privindu-ma in cel mai serios mod.
-Nu trebuie sa iti faci grija in privinta asta,Clare,spuse ea cu caldura. Tu tot ce trebuie sa faci e sa fii tu insati in preajma lui. Cum ai fost si inainte. Nu trebuie sa schimbi nimic. Esti cea mai buna prietena a noastra si asa vei fi intotdeauna.
Ma simteam oarecum mai bine acum ca imi spusese astea. Am scos un zambet mic si apoi deschise usa baii si ma lua de incheietura luandu-ma din baie si ma conduse catre sala unde aveam ora si deschise usor usa,cerandu-si scuze pentru amandoua dirigintei si ne-a lasat sa intram fara sa comenteze ceva.
M-am asezat langa Tyler si l-am privit in ochi,dar el imi zambii larg si imi trase un ghiont in burta si incepu sa rada cand m-am uitat urat pe el si i-am scos limba.
-Sa stii ca nu ma impresionezi facand asta,imi soptii el in ureche si apou ma saruta pe obraz,dar am incercat sa ma abtin sa nu rosesc de fata cu el din nou.
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Dum 29 Mar 2015, 12:28

So kawaii. :) E frumos ca arati cum a inceput relatia dintre Tyler si Clare. :)
Pai, astept nextul! ;)
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Lun 30 Mar 2015, 21:06

Capitolul XXV







O  jumatate de ora m-am fatait si am auzit-o pe Rae razand de mine pe infundate. Nu ca asta ar fi fost o problema pentru mine. Ma obisnuisem cu asta de multi ani si nu mi se mai parea ceva neobisnuit. Tyler, la fel,radea si el de mine ca n-avea alta ocupatie decat sa rada cu Rae din diverse lucruri si eu stateam sa ii ascult.
Ora se dovedii mai interesanta cand diriga intra in clasa,insotita de un barbat de varsta mijlocie. Barbatul parea sa aiba o descutie aprinsa cu diriginta,apoi se uita  urat pe unele dintre fetele cu care eu,Rae,Leah si Criss,nu aveam prea multe prietenii,defapt nu aveam mai deloc
Ne-am mutat fiecare cum stateam defapt. Eu cu fetele stateam cu Tyler si Mark,in prima banca la randul de la perete urmati de Rae si Leah in a doua banca si eu cu Criss in a treia banca. Randul nostru era cel mai linistit,mai putin baietii care nu prea se puteau abtine din ras,oricat de mult incercau sa para seriosi.
-Care sunt fetele care i-au pus frunze in rucsacul baiatului meu? intreba barbatul nervos.
In caz ca va intrebati cine este acest individ cam frustrat,acesta este tatal unui coleg de al nostru,numit Larry,carui ii cam lipsesc bunele maniere. Mai acum cateva saptamani,el ne umbla prin ghiozdane dupa mancare si dulciuri,iar ca rasplata si-a primit niste frunze in rucscac,dar nimeni nu era atat de idiot incat sa recunoasca.
Rae si leah erau rosii in obraji,desi incercau tot posibilul sa nu izbucneasca intr-un ras,la fel ca si Tyler,care din minut in minut isi musca limba ca sa rada,dar tot a incercat sa se abtina din nou.
Am tacut toti timp de cateva secunde,apoi o fata sparse tacerea:
-Niciuna nu i-am pus frunze in rucsac!
Tatal lui larry se uita suspicios la ea.
-Buna incercare,copilo,dar daca nu i-ar mai fi pus nimeni frunzele in ghiozdan,nu as mai fi venit aici,spuse el razand cu nervozitate.
Si ma rog,dupa aceasta replica,a inceput si inevitabila furtuna de reprosuri,iar noi sase,defapt sapte ca venise si Erick alaturi de noi la spectacol. Incepuseram sa ne amuzam copios pe seama colegiilor nostri care erau mult prea ocupati sa se certe cu diriga si taticul frustrat.
-Baa,gata! striga Mark abia abtinandu-se sa nu explodeze iar intr-o repriza de chicote. Va credeti la taraba de cartofi?
Tyler,Rae si Leah izbucnisera in ras si erau rosii ca racila fata. Nici nu se opreau unpic ca iar incepeau si incepusem si eu din cauza lor. Ne-am oprit cand diriga ne arunca o privire taioasa. Clar ne intrecusem cu gluma rau.
Dupa ce spiritele se mai linistisera,se suna de pauza. Am iesit toti sapte chicotind in continuu si ne-am dus la ora de info. Am stat pe hol cu fetele,ne-am luat de mancare si am inceput sa mai comentam cele petrecute la ora dirigai pana au venit si baietii sa ni se alature discutiei.
Cand s-a sunat de ora,profa il trimisese pe Tyler sa ia cheia laboratorului si ne spuse sa stam cuminti deoarece avea niste treaba si nu putea sa stea ora asta cu noi,deci puteam face ce voiam,apoi sosii si el cu cheia si descuie usa lasandu-ne pe toti sa intram. Ne-am pus lape locurile noastre si ne-am conectat la conturile noastre ca sa intram pe Facebook. Mi-am deschis contul si m-am uitat si la Rae si am observat ca avea la Farmville iar ditai cererile de ajutoare.
Am auzit-o bombanind enervata si pe Tyler care chicotea pe infundate. Astia doi nu se abtineau pana nu se enervau unul pe altul.
-Stiu ca ma iubesti,ii spuse el lui Rae cu un ranjet larg.
Mi-am intors privirea catre ea ca sa ii pot vedea reactia dar nu parea decat furioasa la culme. Se stramba la el copilareste si ii scoase limba.
-Nu sunt de aceeasi parere cu tine,domnule Gilbert,raspunse ea zambind in cel obraznic mod.
-Crezi ce vrei,Rae,continua el chicotind. Eu stiu ce stiu.
-Bine ca le stii tu pe toate,mormaii ea incercand sa se calmeze,continuandu-si jocul.
Dupa cateva clipe de o liniste mormantala,Erick se trezii si el sa spuna:
-Baa,hai sa facem ceva amuzant ca si asa ne plictisim.
-Ca de exemplu?intrebai eu curioasa.
-Sa ne inrudim,adica asa in gluma,sa ne formam ca o familie. Bob,spuse el aratand spre Tyler,alege-ti o fata din clasa ca sotie.
El se uita nehotarat la toate fetele,apoi o alese pe Kate,o fata cu pielea cafenie,satena cu parul ondulat si ochii verzui. Dupa ce isi gasise "sotia",trebuia sa isi caute si doi "copii". In timp ce se gandii el mai bine,ma alese pe mine,apoi pe Mark,ceea ce ma bucura.
-Sa nu uii de nasi,Bob,ii amintii Erick razand.
-Bun,atunci tu Rae sunteti nasii,spuse Tyler zambind strengareste catre Rae.
-Ce vorbesti,ma? se trezii si ea. Pune pe altcine nasa ca eu nu stau cu asta.
-Ok,mormaii el bosumflat si totusi zambind ,atunci Criss o sa fie nasa,iar tu domnisoara de onoare,. Multumita?
-Mult mai bine,ii raspunse ea zamnind larg.
El isi dadu ochii peste cap si ea chicotii infundat,dar totusi isi trasesera capace ca niste pitici de cinci ani. Ma gandeam daca oare astia doi se vor maturiza vreodata. Neah,nici o sansa.


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Mar 31 Mar 2015, 14:22, editata de 1 ori
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Mar 31 Mar 2015, 07:03

Ii inteleg perfect. Si eu cand ma apuc sa rad nu ma mai opresc. :))))))))))))
Frumos nextul.
Sa vina urmatorul! ;
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Mar 31 Mar 2015, 19:53

Capitolul XXVI




Astia doi nu se vor schimba niciodata. Nici ea,dar nici el,desi daca stateam sa ma gandesc mai bine,multe lucruri nu se schimbasera. Intotdeauna le placeau sa se enerveze unul pe altul si sa isi traga numai capace si foarte rar puteau si ei sa stea cuminti si linistitti ca mine si fetele. Nimeni nu ii putea oprii din meciurile zilnice de joaca. Uneori ma gandeam cum ar fi fost sa ii vad duhosi unul cu altul,dar daca ar fi fost asa,ei nu ar mai fi avut hazul de acum. La ei fiecare cearta era urmata de o impacare si apoi urma si joaca si glumele pe seama altuia. 
Ma amuza si ma bucura sa ii vad intelegandu-se nu ca in primele trei luni din clasa a sasea cand erau atat de rautaciosi unul cu altul si nu se suportau de parca ar mai fi avut unpic si se omorau intre ei,dar lucrurile incepusera treptat sa se indrepte si sa se obisnuiasca unul cu altul,dar de atunci pana la Larry,ea nu mai urase niciodata pe nimeni atat de mult. Chiar si Tyler se ingrijora cateodata din cauza ei si de fiecare data o apara si incerca sa o calmeze.
Dupa se sfarsii si ora aceasta,am iesit in pauza si ne-am dus la parter la sala trei unde faceam religia,care ma rog,fusese conceputa ca o mica capeluta si ne-am pus geciile pe jos ca pervazul era plin de plante si m-am asezat jos. Rae cu baietii se tot ciondaneau ca de obicei si apoi incepura sa rada jucandu-se ca niste copii de cinci ani,de parca n-ar fi avut  niciunul cincisprezece ani. Am ras  cu Criss si Leah de ei in continuu pana isi adusera aminte si de noi si venira sa ne ia  in primire si am incercat sa ne predam,dar era prea tarziu.
 Ray si Mark o apucasera pe Leah,Rae cu Tyler pe Criss, si Erick pe mine si ne-au pus pe toate cu cracii in sus,ca sa ne fie invatare de minte sa nu mai radem de ei. Criss se vaita in zori si m-am dus la ea razand si incercand sa o adun pe jos,Rae o ridica pe Leah si la fel,chicotii si ea. Asta era traditia clasei noastre. daca radeai de cineva,era inevitabil sa nu ajungi pe jos.
Se suna de ora si direvctoarea,care bineinteles ne era si profa de religie,intarzie ca de obicei,dar spre bucuria noastra,femeia de servici ne deschise usa si ne anuntase ca avea sa vina si profa. Am intrat in clasa si ne-am pus la nimereala fiecare pe unde apucam. M-am asezat cu Tyler si cu Rae,care se pare caerau tare ocupati sa isi dea iar capace si sa rada unul de altul,dar faza mai aiurea era ca eu stateam intre ei,deci mai mult ca sigur aveam sa ma nimeresc cu un capac nedorit de la ei.
-Maa,dar puteti si voi doi sa stati cuminti macar unpic? intrebai eu razand cu iritare.
-Scuza-ne,Bob! spusera amandoi in cor.
Imediat ce se potolira,Rae se hotara sa se mute cu cei de la perete ca sa nu o mai intarate Tyler si incepu sa rada cu Mark si Erick care nici ei nu o lasau asa usor in pace,dar pana la urma ramasese cu ei acolo si se uita la noi cu o expresie care ma facu sa rad in ultimul hal incat abiam puteam sa mai respir. 
Baietii se linistera cand sosii profa si o salutara scurt.Ea se aseza pe un scaun in fata tuturor si incepu sa faca prezenta. Din fericire pentru ea,eram toti prezenti   si ca avea pe cine sa asculte la tema,dar problema era ca tema nu o facuse mai nimeni pentru ca unii n-au avut chef,altii au uitat si restu n-au avut timp,desi cei mai multi erau cei caren-au avut chef de tema.
Profa ne-a inteles pana la urma si ne-a iertat pe toti,apoi ne-a lasat sa plecam mai devreme pentru ca dansa avea treaba. Ne-am echipat de plecare in liniste si am iesit bucurosi din "inchisoare". Nu prea aveam chef sa ma duc acasa asa ca le-am luat pe fete pana in parculet si baietii au venit si ei cu noi ca nu plece singuri pana acasa.
Pana sa ajungem in parc,ne-am luat niste prajiturele de la patiserie si apoi am luat-o la drum din nou si ne-am facut un picnic stand toti pe covorasul,care spre bucuria noastra era uscat si care ne proteja de mizeria de pe jos. Era frumos sa fim toti ca un grupulet in cerc pe o zi insorita si calduta de octombrie. 
Stand toti tacuti,incepusem sa ne gandim unde am fi putut merge zilele astea toti sapte in week-end ca sa nu ne plictisim pe acasa. Cei mai multi dintre noi voiau la Mc ,KFC sau la un film,dar era cam greu de ales pentru ca unii dintre noi eram cam pofticiosi si altii chiar voiau sa mai vada un film asa ca am ales toti ambele variante pentru o zi,iar duminica sa ne strangem  toata gasca la Tyler o noapte ca sa ne distram.
Dupa o ora de rasete si de glume ne-am dus fiecare la casele noastre.
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Mar 31 Mar 2015, 20:51

Octombrie? Wow. Gen 2014 sau 2015? :)) Frumos capitol, se vede cat de apropiati sunt intre ei. Ahh, seamana leit cu relatia dintre mine si amicii mei. :))
Next, please! Si daca se poate, pune si tu o intriga, gen un accident ceva, nu stiu. Asa poti sa evoluezi cumva relatia dintre ei, aratand atitudinea fiecaruia la greu. O idee micuta. ;) :))
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Dum 17 Mai 2015, 21:06

Capitolul XXVII






Dupa un drum plictisitor si foarte linistit,am ajuns acasa. Am urcat scarile lenesa catre camera mea. Eram asa obosita,dar in acelasi timp cam ingandurata. Mi-am deschis usa din camera,am aruncat rucsacelul pe scaunul de la birou si m-am asezat in pat. De ce ma simteam asa ciudat? De ce aveam impresia ca avea sa se intample ceva rau?  Era ceva in neregula cu mine? 
Am incercat din rasputeri sa renunt la intrebarile astea stupide. Imi faceam rau singura,asta era clar. Mi-am mutat gandurile spre ceva de preferat dragut,dar fara niciun rezultat. Eram ingrijorata,asta trebuia sa o recunosc,dar nu eram ingrijorata pentru mine,ci mai degraba pentru Tyler. Se purtase unpic ciudat azi. Felul in care ma privea cat ma tinuse in brate,felul in care se purta cu mine de parca ar fi avut grija de mine,exact ca si cum as fi fost o papusa de portelan foarte fragila. Era ceva schimbat la el,la ochii lui,la ingrijorarea lui.  mi-as fi dorit sa stiu de ce era asa,dar evident nu avea sa imi spuna,sau daca avea,in in niciun caz acum,ci doar cand va fi pregatit. 
Mi-am pimbat degetele pe albumul meu din clasa a sasea si acolo pe prima pagina,era o poza cu mine,Rae si Tyler. Expresia mea era una fericita,cu adevarat fericita. Fericita pentru ca imi gasisem prieteni buni,care tineau cu adevarat la mine si nu ma lasau balta,si mai mult de atat niciodata nu ma ranisera ,nu ma faceau sa plang. Ei intotdeauna ma faceau sa rad,in orice situatie grea eram. Cel putin Rae,care era unpic timida,dar in acelasi timp putea fi si duhoasa,ma mai mustra cand ma vedea suferind din orice prostie si se purta cu mine ca la o adevarata sora,cat despre Tyler,ei bine,cateodata aveam impresia ca se purta uneori atat de copilareste,exact ca un copil de cinci ani,iar in alte dati era atat de matur,ca un adult responsabil. Chiar si azi,felul in care ma tinuse in brate si ii privisem ochii de un verde crud,putea vedea cu cata grija incerca sa ma protejeze.
Un ciocanit tare ma facu sa tresar. m-am uitat la usa,dar nimic,nu parea de la usa sa se deschida. Mi-am mutat privirea catre fereastra si atunci am observat o silueta barbateasca. Mi-am ascuns tipatul care ameninta sa imi iasa,asa ca mi-am facut curaj sa ma apropii de de geam cu pasi mici. Cine Dumnezeu ar fi putut sa fie la ora asta la mine?
-Clare,te rog! Deschide!
Am deschis geamu cu mana tremurandu-mi in ultimul hal. Stiam vocea aia oribil de cunoscuta care imi creea furnicaturi in tot trupul. O voce care desi eram incapanata sa recunosc,doream sa o aud. Voiam sa ii pun multe intrebari. O voce care imi calma si in acelasi timp fiecare neliniste. Inima imi batea atat de tare incat sa imi sparga pieptul,dar am ignorat asta si m-am dat la o parte incercand sa ii fac loc vizitatorului meu care intra cu agilitate in camera fara nici o problema.
Mi-am ridicat privirea catre a lui si i-am vazut expresia ingrijorata. Se ingrijora ca de obicei din orice chestie marunta,dar un strop din mine se bucura enorm ca facea asta. 
-Esti bine? ma intreba el soptit,ridicand mana sa imi dea o siuvita de par din ochi.
-Sunt bine,am spus eu. De ce ai venit aici?
Ma simtitsem vinovata dupa ce pusesem intrebarea aia. Nu voiam sa ma inteleaga gresit si sa plece trist. I-am luat mana si mi-am impletit degetele intr-ale lui apoi l-am privit din nou in ochi. L-am rugat din priviri sa nu plece si sa ramana cu mine. Nu era moment tocmai bun sa fiu singura. Aveam nevoie de cineva,de o legatura stransa langa mine si era aici. Tot ce aveam nevoie. 
-Iarta-ma,am spus eu rosind si despletindu-mi degetele,dar el le tinu si ma privii cu blandete.
-Nu iti cere scuze,sopti el.Am venit aici pentru ca ei bine...simteam ca trebuie sa vorbesc cu cineva,iar tu esti singura care ma intelege mai bine decat oricine. Vreau sa stii ca imi pare rau pentru cum m-am purtat azi. Poate te gandesti ca am mi-am scapat din fire sa fiu asa protector cu tine si sa te apar tot timpul,dar pur si simplu,simt ca trebuie sa o fac. Poate intr-o zi vei uita ce am sa iti spun acum,poate o sa ma ignori cat vrei tu,dar vreau sa stii un lucru,Clare. Eu...te...
-Tu...ma....ce? am intrebat eu cu respiratia intretaiata.
-Te iubesc,Clare,sopti el. Te iubesc mai mult decat crezi tu si tot ce vreau e sa te vad in siguranta. Stiu ca o sa iti sune prostesc si total aiurea,dar asta e ceea ce simt eu pentru tine. Poti sa ma crezi natarau,un rusinos,ori...
Mi-am aruncat bratele dupa gatul lui si l-am sarutat,facandu-l sa taca. El imi raspunse la sarut cu o dorinta arzatoare si isi plimba mainile pe spatele meu. Sarutul devenii mai lent si am inceput sa imi plimb mana in parul lui, pe obraji,pe gat, apoi pe piept. Fiecare celula din corp parca imi ardea,dar am ignorat senzatia si am continuat sa il sarut cu ardoare. Simteam ca voiam mai mult,dar am preferat sa rup sarutul si sa respir din nou. 
-Te iubesc,Clare..
Nu am raspuns. Nu voiam sa ii ranesc sentimentele,nu acum cand imi spusese asta. Poate eu nu simteam la fel,dar simteam nevoia sa il fac sa nu se mai insulte. Nu suportam sa il aud vorbind asa,dar cand il sarutasem si fluturasii si inima imi reactionau si nu ma puteam intelege,sau mai bine spus nu imi intelegeam cu adevarat sentimentele,dar imi aduceam aminte de sarutul primit in clasa a sasea de la el si acum eu facusem exact ce facuse el. Il sarutasem din instinct.
Tyler se aseza in pat si imi facu semn sa ma asez langa el si isi facu un cerc. M-am asezat in bratele lui simtind nevoia de caldura lui,a brratelor sale ca si azi cand ma simtisem atat de protejata. Am inchis ochii inhaland mirosul parfumului sau,in timp ce el facea modele cu varfurile degetelor pe pielea mea. Mii de furnicaturi ma luasera dar le-am ignorat si am inceput sa il sarut incet pe gat. El imi lua fata in maini si se uita in ochii mei si apoi isi apropie buzele de ale mele si ma saruta. Nu m-am putut abtine asa ca mi-am asezat un picior peste al lui si l-am tras de gulerul camasii apropiindu-l mai mult de mine,dar de data aceasta ma indeparta unpic,rupand sarutul.
-Cred ca e de ajuns,spuse el chicotind. Ma faci sa imi pierd controlul.
M-am imbufnat si i-am tras un pumn in ficat,dar m-am ghemuit inapoi langa el.
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Lun 18 Mai 2015, 21:09

Aww. :) Sah cute. :D
Chiar frumos, ce pot sa mai zic.
Si poate in capitolele viitoare vedem si niste actiune. ;)
Astept next! :))
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Asss10Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19Vin 11 Sept 2015, 01:22

Blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Have you been... my love? (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-