Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Have you been... my love? (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 31 Aug 2014, 14:27

Daca o cere in casatorie, o sa-mi tasneasca sangele din nas si am sa lesin. Da nu-i bai :)))) Ca deobicei a fost capitolul, absolut superb, genial, plin de sentimente, original si scris perfect. Te pup si next repede :*
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 01 Sept 2014, 10:19

Clare....... ce?! Omg, deci ma disperi cu suspansul asta! :)))
Capitolul briliant, ca de obicei. rusinos Ficul asta e foarte reusit pana acum, trebuie sa recunosc. =)
Ce draguti sunt Tyler cu Clare impreuna. Si sunt amandoi roscati, too. Coincidenta? Niet. :))
Deci sa nu mai lungesc astept minunea de next! ;)
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mar 02 Sept 2014, 13:38

Capitolul XXIV


-Clare,nu te-am mai intrebat niciodata asta,dar cred ca acum e momentul potrivit. Vrei sa fi iubita mea?
Am ramas tablou. Nu aveam cuvinte sa descriu ce simteam in momentul acela. Fericire,extaz,dragoste,toate la un loc. Erau prea multe sentimente amestecate,si nu le puteam intelege. El imi dovedise ca ma poate iubi cu adevarat,si asta de mai demult,dar eu fusesem mult prea prostuta sa imi dau seama de asta,si sigur asa ma catalogase si el inainte,dar nu imi mai pasa in momentul acesta. Tot ce conta acum era el,aici,langa mine.
-Da,ingerul meu,am spus eu cu respiratia intretaiata. Vreau sa fiu iubita ta acum si pentru totdeauna.
-Te iubesc,dragostea mea, imi spuse el si ma stranse puternic in brate. Nu o sa te las niciodata,si la bine si la rau. Tu esti singura mea fata,ochii tai  albastrii ca doua oceane ma innebunesc de cate ori ii vad,ador sa iti simt bataile puternice ale inimii pe pieptul meu,ador sa iti simt buzele tale rosii ca doua petale peste ale mele,sa iti simt fiecare mangaiere,iubito.
-Si eu te iubesc,iubitule,am spus eu cu o voce soptita. Nu ai idee cat de tare poate sa imi bata inima cand iti ptivesc ochii ca cele mai scumpe si pretioase smaralde,sa iti simt fiecare atingere,sa iti simt buzele tale pline peste ale mele in cel mai dulce sarut,sa iti simt fiecare parte din corp lipit de al meu,scumpule..
Nu apucasem sa zic mai multe pentru ca el ma intreupse cu un sarut si ma intinse ca capul pe perne si si imi mangaie fiecare parte din corp. Camasa nu o avea pe el ceea ce era cel mai tentant lucru. Incepusem sa ii mangai spatele.
Cred ca cineva ar trebui sa ia micul dejun,spuse el zambind.
-S-ar putea sa am nevoie de ajutor,am spus eu sarutandu-l din nou si ridicandu-ma cam ametita.
El imi mangaie obrazul si mi-am asezat palma peste a lui,privindu-l adanc in ochi. Clar,nu aveam sa il las vreodata. El era tot ce aveam eu nevoie pe lumea asta,iar el era aici cu mine.
Ma apuacesm sa mananc cu Tyler si nu prea puteam sa halesc pentru ca el ma tot facea sa rad facand niste fete comice si ma maimutarea tot timpul. Ciar imi era dor de vehiul meu prieten bun si glumet,care acum era iubitul meu. Incercam sa ma gandesc la zilele trecute cand puteam sa jur ca doar ne tachinam pana la primul sarut cu el,sau chiar al doilea,dar cui ii mai pasa?
-Baga in tine,mancacioas-o,spuse el chicotind.

-Ma,tu n-ai tacut? am intrebat eu lesinand de ras. Lasa-ma puii mei sa mananc.
-Ma tu vrei sa te pun cu cracii in sus? intrebal facand o fata cica de om serios, si ridicand spranceana,dar nu ii rezista pentru ca imi vazu expresia sictirita si exploda in ras.
-Pe bune ca iti ceri un capac serios,am mormait eu ofticata.
-Haide mai,se milogi el. Unde e iubirea mea,Clare,care radea non-stop,fara oprire? continuna el interogatoriul cu voce subtitica si o fata de catelus nevinovat.
-Chiar aici,iubire,am spus eu chicotind si sarutandu-l cu pofta.
-Trebuie sa recunosc ca imi e dor de vremurile in care doar ne tachinam ca copii aia de nici cinci ani,spuse el melancolic zambindu-mi larg.
Ramasesem muta. Cum Dumnezeule mare putea sa zambeasca ca un ingeras? Era mult prea de tot.
Asa este cand te indragosesti,Clare. Sa nu uiti ca sentimentele astea sunt unele foarte frumoase,asa ca pretuieste asta cat mai mult posibil.
Nu aveam sa uit niciodata asta. Asta era una dintre cele mai importante chestii pe care trebuia sa le stiu.
-Stii,chiar ma intreb ce o mai face colegii nostrii,am spus eu chicotind.
-Ma intreb ce prostii o mai fi facut Derek,spuse el razand cu pofta. Saraca Leah,nu cred ca voiai sa ii vezi fata cand tipu era cu stripteoza,era neagra de suparare.
-Cred si eu ,am aprobat zambind amuzata. Ea il place pe el,deci cred ca era geloasa.
-Geloasa,putin spus,spuse el ironic.
-Ii trece ei,spusei eu incercand sa par serioasa,desi nu imi iesise chiar atat de bine. Nu o tine pe ea gelozia asa de mult.
-Asta stiu,aproba el,dar tot era amuzant. Ai vrea sa facem ceva azi?
-Pai nu stiu,am incercat eu sa ma gandesc. Cred ca am putea sa.........................................................
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mar 02 Sept 2014, 13:45

Oare ce o sa faca?  hey sexy !
O sa vedem in next! Capitolul super, iar faza cu Clare ca 'a ramas tablou' a fost hilara. :)))
Ce cuplu grozav face ea cu Tyler, care este asa grijuliu in fiecare capitol nou pe care il pui! rusinos
Abia astept nextuletu'!!! :D


INTREBARI PT. PERSONAJE:
-pentru Clare:
Te-ai fi asteptat vreodata ca prietenul tau din copilarie sa iti devina iubit? 
-pentru Tyler:
Ti-a trecut prin cap ca acum actuala ta iubita Clare s-ar putea sa nu accepte sa fie cu tine( ma rog, a cceptat acum, dar aveai teama sa nu?)
-pentru Leah:
Esti geloasa ca Derek nu observa ca vrei sa fii iubita lui?


Cam atat imi vine in minte acum. Sa raspunzi!!! =))
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mar 02 Sept 2014, 15:16

Or sa faca ce-au facut si noaptea, nu? hey sexy ! Capitolul a fost ca deobicei superdragut si romantic si genial si... Nu mai am cuvinte. Vreau doar next :D
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 03 Sept 2014, 17:35

Intrebari pentru personaje de la Satoshi:

Pentru Clare:Te-ai fi asteptat vreodata ca prietenul tau din copilarie sa iti devina iubit?
Clare: Sincera sa fiu...nu:)))


Pentru Tyler:Ti-a trecut prin cap ca acum actuala ta iubita Clare s-ar putea sa nu accepte sa fie cu tine( ma rog, a acceptat acum, dar aveai teama sa nu?)
Tyler: Sincer sa fiu,imi era cam teama ca va refuza,dar acum sunt fericit alaturi cu ea.

Pentru Leah: Esti geloasa ca Derek nu observa ca vrei sa fii iubita lui?
Leah:Poate putin,dar trece,deci stai linistit :)))


Capitolul XXV


-Pai nu stiu,am incercat eu sa ma gandesc. Cred ca am putea sa ii vizitam pe prietenii nostrii buni.
El paru sa gandeasca la asta,apoi zambi incurajator si imi mangaie obrazul cu varful degetelor si ma saruta pe frunte. M-am cuibarit in bratele lui si am stat asa cateva secunde bune dupa care m-am ridicat si m-am dus sa ma spal pe dinti,sa ma pieptan si sa  ma imbrac in timp ce el pleca pana acasa.
Imi luasem un maoiu  verde  lalai cu scris : I LOVE MY BOYFRIEND,niste blugi trei sferturi,niste tenisi rosii si o sapca neagra cu verde Monster. Mi-am lasat parul parul lung si roscat pana la talie desfacut,mi-am dat cu un ruj rosu deschis la culoare si cu unpic de tus la ochi. Trebuia sa ma mai aranjez si eu cateodata.
Dupa ce am terminat cu pregateliile,asteptam sa se intoarca Tyler,pentru ca se dusese sa se schimbe acasa de costum. Cat am mai stat sa astept,m-am dus sa mai halesc niste biscuiti,dar motanul meu incepu sa miaune asa ca i-am si lui un biscuite. Da,aveam un motan tare pfticios ca mine. Cand am terminat de halit,primisem un mesaj de la Tyler ca venea sa ma ia. Pana a venit mi-am luat o foaie de hartie si un pix si am inceput sa scriu ce simteam:
De cand te-am vazut prima data
Am simtit un mic fior pe sira spinarii
Un fior care nu il pot stapanii
Inima imi bate ca o nebuna pentru tine si nu o pot opri
Fluturasii imi invadeaza stomacul
Mintea mi-o la goana si tot ce vad in mintea mea e imaginea ta
Da,imaginea ta,ca o fotografie de album
Album care nu poate fi ars niciodata,pentru este blocat in sufletul meu.
Sufletul meu ce iti apartine pentru todeauna,dragul meu..
Mda,nu prea ma pricepeam la versuri,dar dadeam pe afara tot ce simteam si asa ma eliberam de toate,si devenise totusi si o pasiune. Era cea mai buna metoda de relaxare si dadea reusita. Gandurile imi erau disturbate de un apel si acela era de la iubitul meu. Am simt fluurasii invandandu-mi stomacul si am scos un mic zambet entuziasmat. Mi-am luat sapca pe cap si am deschis usa zambindu-i larg si ridicandu-ma pe varfuri sa ii dau un pup prietenului meu infasurandu-mi un brat dupa gatul lui dupa care m-a luat de mana si am plecat catre Erik.
Nu statea prea departe de Tyler,asa ca am luat un taxi pana pe strada lui. Soferul mergea destul de lent,asa ca nu puteam spumega decat in gand. Am incercat sa arunc in ochi care iubitul meu si observasem ca era cu castiile in urechi Am incercat sa ma linistesc si sa ignor soferul si mi-am scos niste casti si mi-am dat drumul la muzica.
In timp ce eu ascultam muzicuta,am primit un apel de la Mark si i-am raspuns:
-Ce faceti ,ma?
-Uite pe la Erik,pe voi va asteptam de ceva timp,spuse el razand. Pe unde sunteti?
-In apropiere de voi,am spus eu. Cati sunteti pe acolo?
-Suntem cativa,raspunse el. Sa vedeeem : Derek,Leah,Chriss si Rae.
Dupa ce am inchis,l-am observat pe Tyler privindu-ma confuz. I-am spus ca erau colegii si ca intrebau de noi si el zambi.
Cand in sfarsit a oprit soferul,am iesit cu iubitul meu si am batut la usa colegului nostru si el iesi cu un zambet larg. Ne invita inauntru si ii observasem pe toti razand si pe Derek si  Leah sarutandu-se,deci se cuplasera intr-un final dupa atatea confuzii. Rae si Leah se jucau carti si pareau foarte concentrate,asa ca le-am lasat si m-am dus la Mark care era ocupat cu un CD.
-Ce faci,ba Bob? intreba el razand dand noroc cu Tyler.
-Bine,ba,tu ce dracu faci acolo? intreba Ty curios.
-Uite fac un CD pentru majoratul lui Derek si sa nu va prind ca mai plecati ca aseara,spuse el cu o nuanta amenintatoare,dar il lua rasul cand ne vazu expresiile vinovate.
Dupa ce am fost iertati si de Erik,ne-am bagat la un remmy cu totii pe rand. Masa era plina de sucuri,chipsuri,sticsuri,seminte,tot ce voiai si nu voiai. Mark se duse si puse niste muzica de pe PC si se intoarse la joc. Eu si cu tyler mai incercam cateodata sa trisam si sa ne uitam in cartiile celolalti,dar de vreo cateva ori reusisem sa castig,si Tyler,mai ghinionist,mai pierdea.  El ne injura si apoi renunta,trecand in locul lui Chriss,care era teroarea jocului. Dupa cateva pierderi,renuntasesem si m-am dus la portia de ras cu Derek,Erik ,Rae,Ty si  Leah.
Leah se duse in bucatarie sa mai aduca niste pungi de chipsuri,in timp ce noi jucam Adevar si Provocare. Cand ea iesi din bucatarie veni cu................
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 03 Sept 2014, 18:00

Awesome.  Si, thanks god  I am not alone! Inca o nebuna cu poezii :* :*

Tia iesit chiar bine. Altceva, ce sa zic... aa da, imi place faza cu Bob. E smechiera.

Cam atat scumpi. Ja ne, spor si toate cele. :* :*
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 03 Sept 2014, 18:38

Super capitol, asa cum ne-am obisnuit de altfel! :))
Se vede ca draga de Clare il iubeste pe Tyler. rusinos
Pai, astept nextu'!!! ;D
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 03 Sept 2014, 20:17

Hey scumpiii! :D Ce pot eu sa mai spun inafara ca-mi place muuuuuult si abia astept next? A, da! Care-i faza cu Bob? Toti isi zic unul altuia Bob... Asta-i foarte ciudat...
Ma rog, abia astept next scumpica. Te pup :*
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 08 Sept 2014, 17:34

Capitolul XXVI




Cand ea iesi din bucatarie veni cu un bax de sucuri si le puse pe jos si lua sase sucuri pentru toti. Am inceput sa le deschidem si sa bem ca niste copii insetati si apoi Mark se duse sa bage niste muzica ca sa mai infrumuseteze atmosfera. Erik incepuse sa cante pe Salam,tipic lui. Ce aveam sa ma fac eu cu omu' asta? Dar,defapt daca ma gandeam mai bine,Tyler  era exact la fel,deci de ce naiba ma tot agitam atat pentru nimic?
Am incercat sa ma inveselesc cu Chriss si ajunsesem sa radem uitandu-ne una la la alta ca proastele. Leah si Rae se uitau la noi ca la felul 16 si apoi pufnira in ras cu tot cu lacrimi.
-Ma ce tot faceti? comenta si Tyler abia abtinandu-se din ras.
-Radem si noi,spuse Chriss,amuzandu-se de privirea lui.  Vreo problema?
-Ma tu vrei sa te pun cu cracii in sus? intreba el razand.
-Ia sa vedem,poti? il provoca ea chicotind si afisa zambet ironic.
Mda,asta era un lucru tipic lor si preferam sa nu ma bag pentru ca aveam si eu intr-o zi sa ajung cu cracii in sus,deci mai bine ii evitam cand faceau asta. El si Chriss se ridicasera si se pusesera unu in fata altuia si isi pregatira pozitia,cica de atac. O mare prostie din partea unor adolescenti,dar am incercat sa o tin pe Rae de vorba. Ea parea destul de timida cand Mark se apropie de ea si rosi grav. Mi-am dat ochii peste cap. Cand avea si ea sa se mai schimbe odata si sa se maturizeze? Mda,mai niciodata. Deci in timp ce mai radeam eu cu ea,am auzit un BUF.
Mi-am intors privirea plictisita si am vazut-o pe Chriss pe jos,nu ca ar fi trebuit sa ma astept la altceva. Ea se vaita si il injura pe Tyler de multe lucruri dar el nu paru sa o ia in seama si veni la mine luandu-ma in brate. M-am intins sa ii dau un pup si el ma saruta primul,dar cu pasiune mai mare decat a mea si mi-am infasurat degetele in parul lui,apropiindu-l mai mult dar el se retrase din imbratisare zambind larg si imi mangaie obrazul cu varful degetelor. Isi apropie buzele de fruntea mea si ma saruta scurt.
Dupa ce terminasem cu pupicii,l-am observat pe Derek se tot stramba la Tyler dar nu il baga in seama,ci radea cu Mark si Erik. Eu incepusem sa ma prostesc cu fetele si sa facem misto unele de altele. Chriss statea serioasa ce statea si apoi incepu:
-Baa Erik,adu si tu niste bauturaa!
-Ba da nu v-a adus Leah sucuri? intreba el confuz.
-No bautura d'aia maa,spuse ea razand. Cealalta bautura.
-Betivoo! striga Derek.
-Ma tu n-ai tacut? am intrebat eu.
-Si daca nu vreau sa tac? intreba el cu o voce pitigaiata.
-Baa te baat! striga Chriss. Iti rup oale,fraierica!
Si uite asa incepuseram sa ne contrazicem toti din cauza unui prostanac. Care era problema lui daca noua ne era sete? Eh,oricum avea sa isi ia niste capace mai mult ca sigur din partea lui Tyler,lui Mark si lui Erik,ceea ce ma facu sa ma simt mai bine si la fel si pe fete.
Erik se duse si lua niste baxuri de berica si incepusa sa ne toarne la toti in pahare. Am dat paharelul pe gat si am inceput sa beau foarte insetata. Rae se uita cu o fata uimita la mine ca aproape ma inecasem de ras cu bautura. Leah veni in spatele meu si ma batu tare pe spate ca sa imi treaca. Ok,deci coleguta mea era confuza in legsatura cu preferinta mea pentru bere,dar noroc ca nu eram genul acela de fata sa se imbete intr-un hal incat sa faca urat,eu dar spuneam glume sau ameteam.
-Femeiee,cat de mult poti sa beei? intreba Rae razand cu lacrimi.
-Daca imi place beutura,ce vrei? am replicat eu lesinand de ras. Asa sunt eu,mai betiva.
-Haide fai,mai taci si tu! Rupi la bautura de iti vine rau,spuse Leah facand pe serioasa.
-Mai mult ca tine nu cred ca beau,femeie,raspunse Rae ridicand o spranceana.
-Baa ia mai taceti si sa trecem la dans,striga Erik in gura mare.
El dadu drumu la o manea si .......................................................
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 08 Sept 2014, 19:30

Manele. Wow. xD
Capitolul frumos!! :)
Clare bea, nu gluma! =))
Next, please! ;)
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 08 Sept 2014, 20:20

Bautura? Manele? Dans? Asta-i cumetrie, nu petrecera-de-dupa-petrecere. Eu, in locului lui Ty, i-as turna toata berea in cap Clarissei. Nu suport oamenii care beau.
Whatever, pintre toate glumele, rasetele, amenintarile prostesti, si-au gasit astia doi sa se pupe. Tipic. Dar a fost foooarte romantic :3 Abia astept nextul!
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 14 Sept 2014, 18:45

Capitolul XVII



El dadu drumu la o manea si toti incepura sa danseze,in timp ce eu si Tyler ne strecuram pe usa sa iesim afara. Nu prea aveam chef de petreceri,Tyler parea cam si el plictisit asa ca am luat-o la o plimbare. El ma lua de mana si se uita fix in ochii mei cautand un raspuns. M-am uitat si eu atenta la ochii lui verzi ca de smarald si nu gasisem mai nimic,ceea ce ma frustra rau de tot.
El scoase un zambet strengaresc si ma mangaie pe obraz cu varfurile degetelor. Ok,deci avea de gand sa faca? Imi suna a ceva foarte pervers.
-Ce ai zice sa te plimb eu? intreba el zambind si mai larg.
-Cum adica sa ma plimbi? am intrebat eu confuza. Ce vrei sa spui?
El se duse in fata mea,stand cu spatele si lasandu-se putin in jos. Ce avea de sa faca si ce voia?
-Treci sus,spuse el razand. Nu te mananc.
-Fii serios,am spus eu pe un ton aspru. Sunt destul de grea,chiar mai grea decat rucsacul tau pentru scoala.
-Nu esti chiar deloc,ma contrazise el. Haide,maimutica mea mica!
Nu am avut de ales decat sa sar in spatele lui si sa ma agat indestul de bine incat sa nu alunec,dar el ma ridica unpic,tinandu-ma bine. Mi-am infasurat bratele in jurul gatului sau si i-am apropiat fata de a mea ca sa il pot saruta. El imi raspunse la sarut foarte dornic si apoi isi dezlipi bland buzele de ale mele. Am incercat sa fac o fata imbufnata dar el imi dadu un pup pe obraz ca sa imi treaca supararea.
Imi era greu sa gandesc limpede,desi nu stiam de ce. Dar ce stiam era ca stateam in spinarea unui baiat care il iubeam mult. In bratete cuiva care sytiam ca si la randul lui ma iubea la fel de mult incat nu m-ar parasi. Totul parca era un basm pe care sincera sa fiu,nu as fi vrut vreodata sa il termin,ci sa il contui pana la nesfarsit. Sa fim impreuna pana la adanci batraneti,sa nu fiu nevoita sa sufar pewntru el,si pentru nimic in lumea asta. El era tot ce aveam nevoie si tot ce voiam pentru totdeauna.
El nu parea sa se vaita de greutatea mea in timp ce ma cara,deci clar nu il interesa de vaicareala mea,desi incepusem sa ma intreb unde avea sa ma duca.
-Ok,deci unde ma duci,frumuselule?am intrebat eu curioasa.
-Intr-un loc frumos,care sunt sigur ca o sa iti placa,scumpo,spuse Tyler pe cel mai dulce ton care imi facu inima sa imi tresalte in piept si sa mi ridice sangele in obraji facandu-i sa arda groaznic.
Cum Dumnezeule mare putea sa fie atat de calm,si eu totusi confuza si totodata nervoasa?  Ei bine,asta nu imi puteam explica si nu cred ca voi reusi vreodata cat oi trai. Era cel mai dulce,cel mai romantic dar si cel mai enervant tip pe care il puteam iubi din toata inima. Ce m-as fi facut vreodata fara el? Cum as fi putut rece peste suferinte?
Nu as fi putut face face absolut nimic. Nu as fi fost buna de nimic,dar cu el langa mine ma simteam mai puternica ca niciodata. Poate ca el fusese alesul demult si nu stiam eu?  Oare el era cel menit sa imi fie iubit,sufletul meu pereche,sau chiar viitorul meu?
Cam multe intrebari fara un raspuns exact de la mine,dar din sufletul meu imi venisera multe raspunsuri si se pare ca era adevarat. El chiar fusese alesul si ar fi trebuit sa stiu asta mai demult,dar eram mult prea prostuta sa imi dau seama de asemenea lucruri. El era mult mai inteligent decat mine si isi putea gasi raspunsurile fara sa le caute prea mult,spre deosebire de mine.
Dupa cateva statii bune de mers,am observat o intrare intr-o padure. Oare ce cautam noi aici,in padure? Voia sa ma duca in padure la o plimbare sau ce?
-Ce vrei sa imi arati aici?am intrebat eu nerabdatoare.
-O sa vezi,spuse el intorcandu-si privirea catre a mea sa mi-o studieze. o sa iti placa mult.
-Daca tu zici,am spus eu indiferenta,dand din umeri. Sper sa imi placa.
El chicoti.
-Dar,totusi mai avem mult de mers? am mai intrebat eu,
-Nu,nu mai avem mult,spuse el cu un aer rabdator.
In timp ce incercasem sa imi intind capul si sa inchid ochii,observasem ca el o lua pe o carare si nu era foarte mare. Nu fusesem niciodata pe acolo cand fusesem mica si mergeam cu tata cand se ducea la vanatoare,desi de multe ori ma intrebasem unde putea duce cararea. Acum in sfarsit aveam si eu sa aflu de la Tyler.
In timp ce mergea pe carare,incepusem sa vad mai clar un mic locusor unde erau multe floricele,dar nu imi puteam da seama exact din cauza distantei. Cu cat ne apropiam mai mult observasem ca locul asta incepea sa devina mai special si foarte frumos. Nu mai vazusem niciodata ceva atat de atragator precum poienita ce incepea sa se mareasca din ce in ce mai mult.
-Chiar aici este,spuse el zambind larg. Iti place?
-E foarte frumos,am spus eu uimita de frumusetea unui asemenea poiene. De unde ai stiu de locul asta?
-Am fost pe aici cand eram mai mic spuse el lasandu-ma jos si luandu-ma in brate ,trantindu-ma pe iarba. Eram sigur ca o sa iti placa.
-Ai avut dreptate,am aprobat eu.
-Mereu am dreptate,spuse el razand sa sarutandu-ma. Ma bucur mult ca iti place,iubirea mea.
Ne-am uitat unul la altul si...........................................
Sus In jos
JustAndra
Genin
Genin
JustAndra

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Andra Mitru

Nr. mesaje Nr. mesaje : 169
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 23

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 14 Sept 2014, 19:57

Daca m-ai intreba daca la inceputul ficului daca eu cred ca se va intampla asta, ti-as fi raspuns ceva gen: ,,Uhm, nu stiu. Depinde de scriitoare." A fost un capitol romantic si mai si ascultam o melodie de asta lina, romantica, incat aproape mi-au dat lacrimile. Sunt atat de draguti impreuna!!! De ce nu sunt toti baietii ca Ty?! As vrea si eu unul...
Multumesc de anunt si astept next, desi incepe scoala...... La naiba -_-
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mar 02 Dec 2014, 22:39

Capitolul XVIII


Ne-am uitat unul la altul si apoi am izbucnit in ras.
-Mergem? intreba el incercand sa se ridice,desi ramasese intepenit.
-Mi-ar place sa mai stau unpic aici,am spus eu. E de destul de frumos locul asta.
-O sa mai venim aici,spuse el mangaindu-mi obrazul. 
Ne-am ridicat cu greu si am inceput sa ne croim drum spre iesire,privind in urma frumoasa poiana. Intr-adevar imi era greu acum sa parasesc locul acesta minunat. Chiar ma intrebam cum  de nu vazusem poaiana asta. Faceam multe expeditii  dar nu ma asteptam sa ratez asta. 
In timp ce mergeam mii de fluturi imi invadau stomacul. Ma uitam la Tyler si tot ce vedeam era fericirea care simteam cand stateam in bratele lui calduroase,cand ii simteam  fiecare mangaiere,fiecare sarutare. Nu m-as fi astetpat vreidata ca cel mai bun prieten al meu sa imi devina iubit. Uneori imi era atat de dor de vechiul Tyler. De vechiul meu prieten cu care ma ciondaneam, imi dadeam capace si facea caterinca la ore. Ma intrebam daca mai avea sa fie asa vreodata,daca o sa isi pastreze si vechiurile obiceiuri de a ma enerva,desi nu prea mai credeam.
-Ce s-a intamplat,Clare? ma intreba el ridicand o spranceana. De ce te uiti asa? Nu ai televizor acasa?
-Nu ai tacut ma? Ma gandeam la ceva.
-Ma tu vrei cu cracii in sus? intreba el chocotind. Sa stii ca nu imi este greu,ma avertiza el.
-Asta e o amenintare sau o promisiune? am intrebat razand.
-Poti sa iei a doua varianta,spuse el zambind strengareste,dar te avertizez sa ai grija,continua el apropiindu-se de mine si dandu-mi un pup.
El isi infasura bratul in jurul taliei mele si ma privi ca un castigator care isi luase premiul,desi as fi preferat sa fiu eu cea care il sa il priveasca ca jucatorul extrem de norocos,dar nu toate erau cum voiam eu.
Iesisem cu bine din padure,si spre surprinderea mea,eram fericita,poate pentru ca nu ne pierdusem. Ok,deci cred ca exagerasem cu teama dar el paru sa fie foarte relaxat. Intrebarea era: Ce aveam sa fac acuma? 
Momentan nu aveam un raspuns anume. Chiar nu stiam ce aveam sa fac acum. Sa ma duc acasa sa trag un pui de somn? Nu cred ca ar fi stricat asa mult.
-Ce ai de gand sa faci? ma intreba Tyler,inca tinandu-si bratul dupa talia mea.
-Nu mi-ar strica niste somn,am spus eu sincera.
-Ce copil somnoros,spuse el dandu-si ochii peste cap.
-Vreo problema? am intrebat eu banuitoare.
-Nu Bob,nici o problema! spuse ridicand mainile de parca s-ar fi predat.
Am chicotit scurt si l-am luat in brate.
-Ma conduci pana acasa? intrebai eu  cu o fata de catel trist.
El chicoti si ma luase in brate ca pe o mireasa,uitandu-se adanc in ochii mei. Aveam impresia ca incerca sa caute ceva,pentru ca incruntatura lui se accentuase dupa care  se relaxa cand ma vazu putin speriata.
M-am strambat la el si.....................


Ierta-imi lipsa de idei,dar va promit ca nextul va fi mai reusit! V-am pupat! 
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 29 Dec 2014, 16:07

Capitolul a fost frumos, dar VREAU mai multa ACTIUNE! Gen, ai putea sa bagi ceva dramatic, nu stiu, ceva care sa socheze. Sper ca ma intelegi. :))
Astept nextul FAST!!! :) :U
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 18 Ian 2015, 15:07

Capitolul XIX




M-am strambat  la el si i-am dat un pup. Ma intrebam oare cum as fi fost daca nu l-as fi avut alaturi.
Singura,fara nimeni. Aceasta era raspunsul. As fi fost un nimeni ca oricine altcineva,dar cu el langa mine totul era frumos. Ma iubea,ceea ce insemna enorm pentru mine si aveam aceeasi sentimente pentru el si asta ne tinea tinea legati. 
M-am uitat in ochii lui si efectiv imi pierdusem sirul gandurilor. Avea un farmec anume,trebuia sa recunosc cu ochii sai de culoarea celor mai scumpe smaralde, intrecea cei mai frumosi ochi posibili cand ma gandesc ca ii stiu de cand eram doar clasa a sasea.
Inca imi aduc aminte de prima data de cand ne cunoscuseram. Totul incepuse cam asa:
 

***

Era prima zi de liceu si  o caldura ingrozitoare iar eu stateam fix in soare,ceea ce ma disturba. Nu puteam vedea mare lucru si mai eram si pitica. Da, eram pitica clasei,dar asta era,nu aveai ce face. Multi ma credeau draguta din cauza inaltimii si felului meu copilaros de a vorbii,dar eu sincera nu eram tot timpul de acord cu asta,dar sa revenim la oile noastre.
In scoala era o imbulzeala mare ca abia puteai sa gasesti pe cineva,mai ales colegii mei vechi si din cate auzisem aveam un coleg nou si chiar ma intrebam cine era. M-am uitat  in toate partile si tot ce vedeam erau niste capete cunoscute ale prieteniilor mei buni si m-am dus la ei.
Ma bucuram sa ii revad pe toti,dar atunci am observat o fata noua,necunoscuta mie,ma rog si inca doua,dar pe mie imi atrasese atentie una.
-Cine e colegul nou? m-am trezit eu intreband-o pe Ann,o fata scunda,blonda cu ochii albastrii care mai avea si ea o sora geamana.
-Tyler,spuse ea. Deocamdata ii stiu doar numele,nimic mai mult.
Tyler,ha?  Interesant,ma intrebam ce o fi de el si daca avea sa fie acel gen de clovn al clasei ca Mark si  Erwin. Mark era genul de clovn al clasei si de asemenea geniul clasei,pe el il stiam din clasa a doua si nu imi parea rau ca il cunoscusem,era cel mai de treaba si stia sa te inveseleasca daca te vedea suparat sau plictisit,cat despre Erwin nu erau prea mult de spus si el era bun la cateva materii,dar nu era mare lucru de el.
Dupa ce am facut cunostinta si de stat o ora in picioare in soarele ala idiot,ne-am adunat toti si directoarea ne-a tinut vesnicul si nelipsitul discurs de inceput de an apoi preotul a spus o rugaciune care binenteles nu o auzea sau nu o intelegea nimeni pentru ca nu se auzeau deloc  la microfoanele alea.
Dupa discurs am asteptat sa ne vina diriginta,profa de engleza,doamna Karren si ne-a condus in scoala,la etajul 1,sala 117,clasa noastra,sau cel putin daca nu ne fataia din clasa in clasa,ceea ce sigur avea sa se intample. In fine am urcat scarile pana la 1 si am mers drept pana la sala noastra si am asteptat sa ne descuie diriga usa. 
Am intrat in clasa si ne-am asezat la locuri,dar spre surprinderea mea,colegul nou,adica Tyler se asezase langa mine. Atunci pot sa zic ca l-am privit cu atentie prima data. Era inaltut,un ten alb,ochii verzi ca smaraldele si parul roscat ciufulit dus in toate directiile  si o conditie fizica buna,chiar daca purta un tricou alb lalai puteam sa ii vad muschii de la mana cand se incorda.
Cred ca ma uitasem de vreo cinci minute in continuu la el dar am refuzat sa ma mai uit  si am incercat sa fiu concentrata pe ce vorbea diriga cu regulile ei si apoi ne dadu orarul pentru cateva zile pe motiv ca urma sa se schimbe iar.
-Hei colega,imi dai si mie orarul,te rog? intreba o voce  groasa de langa mine.
Ramasesem intepenita. Tocmai ma bagase in seama el?
-Aaa desigur,uite,am spus eu balbaindu-ma si rosind si puteam sa jur ca il vazusem zambind.
I-am dat si un pix deoarece al lui nu mai scria si l-am lasat sa scrie fara deranj,dar el ma intreba amabil:
-Cum te numesti?
-Clare,am incercat sa fiu cat mai curajoasa.Tu trebuie sa fii Tyler.
-De unde imi stii numele? intreba el socat. Adica de unde l-ai aflat?
-Pai..am intrebat o colega cine erai,pentru ca nu imi pareai cunoscut si mi-a zis numele tau,am bolborosit privind in jos  cu obrajii imbujorati.
Mi-am intors privirea catre a lui si l-am vazut razand cu pofta si intinse mana ciufulindu-mi parul ca la un copil mic. Am simtit cum imi ardea fata dar am incercat sa imi revin sa nu ii arat cat de rusinata eram de el. Era chiar de treaba,nu ma asteptasem sa fie asa,deci poate aveam sa imi fac un nou tovaras.
Cand termina de scris,imi dadu pixul,isi baga totul in ghiozdan,se ridica cand diriginta ne anunta ca puteam pleca si apoi.................


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Joi 29 Ian 2015, 14:16, editata de 3 ori
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 18 Ian 2015, 19:08

  A fost chair draguta aceasta mica povestioara cu momentul in care s-au cunoscut Clare si Tyler. :)
Adu nextul! Sa ma anunti! :))
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 18 Ian 2015, 20:47

Capitolul XX






Cand termina de scris,imi dadu pixul,isi baga totul in ghiozdan si se ridica cand diriginta ne anuntase ca putem pleca si se opri in pragul usii,asteptand pe cineva cred. M-am indreptat spre usa si o lua din nou la mers tinand pasul cu mine,ceea ce ma uimea,dar am incercat sa fiu indiferenta si am tacut,incercand sa nu ii fac o impresie gresita.
Cand am iesit din scoala,sau poate puscarie ar fi fost mai bune numita,Tyler se duse la baieti sa vorbeasca cu ei,ceea ce m-a mai usurat unpic,nu ma mai simteam asa ciudat in preajma lui. Ii auzeam razand  si vorbind de parca se cunosteau de mai multi ani,cel putin cu Mark isi dadeau capace,ei cica se jucau dar ma bucuram ca se intelegeau bine,de parca ar fi fost frati.
Dupa ce terminara cu joaca venisere langa mine si simteam ca ma gadila cineva si m-am intors sa vad cine era.Mark fusese vinovatul si incepu sa faca o fata de nevinovat dar prea tarziu pentru ca ne luase pe amandoi rasul. 
-Auzi,da tu cu Tyler de cand va stiti? am intrebat eu.
-A fost in scoala cu noi inca din clasa a intai,nu Bob? zise el razand cu pofta.
-Exact Bob! spuse si roscatul.
-Mi s-a parut mie ca va intelegeati prea bine si d'aia intrebasem,am spus razand.
Incepura si ei sa rada si sa faca glume intre ei pana Mark ne lasase la statia masinii. Bun,deci eram doar eu cu Tyler si cu o alta fata noua,Rae,cam timida  si tacuta,dar de treaba. Rae incerca sa caute un subiect de vorba dar eu eram multa prea atenta la colegul nou. Parea cam concentrat la ceva,asa ca l-am lasat in pace asa ca am stat cu colega timida de vorba si ma intreba diverse lucruri despre scoala si despre ceilalti colegi asa ca am inceput sa ii descriu pe cei mai ok,si cat despre restul care erau cam badarani ca sa stie la ce sa se astepte. 
Dupa ce i-am descris pe toti,ea incepu sa se gandeasca,cred ca de vreo doua ori inainte sa se hotarasca cu cine vrea sa aibe de-a face si dupa ce alesese sa ramana cu grupul ok,m-am simt mai usurata ca nu alesese tabara cealalta. Era o fata de treaba,nu merita sa isi bata toti idiotii aia joc de ea,asa ca ne-am imprietenit chiar repede si dragut,ceea ce nu ma asteptam.
Cand  a venit in sfarsit masina aia enervanta si mereu plina,am urcat cu cei doi amici de-ai mei,adica Tyler si Rae si am stat inghesuiti si cum nu prea aveam de ce sa ma tin,il gasisem pe Ty drept bara si m-am tinut de el. M-am uitat sa vad daca comenta ceva,dar se pare  ca era asa tacut.
-Nu te superi daca ma tin de tine,nu? am intrebat eu facand o fata de catel.
-Nu,spuse el pufnind in ras cand imi vazu expresia. Stai linistita,nu ma deranjeaza,Pitica.
-Cum mi-ai spus? 
-Pitica,raspunse el zambind. Pai sa vedem,la cat de scunda esti,ti se potriveste ca o manusa porecla asta,deci o sa oti zic asa de acum in colo,plus ca statura te face amuzanta. Parca esti un spiridus.
Simteam cum imi ardeau obrajii,desi mai exact nu stiam de la ce mai repede. Din cauza nerviilor sau din caza rusinii? Posibil amandoua,dar facusem un lucru care nu il faceam prea des si acela era sa ii dau in capac in ficati dar pe el nu paru sa il doara. Nici macar nu se vaita de durere,ci din contra,radea de mine.
-Nu ai asa multa forta,Pitica,deci degeaba te agiti sa faci sa ma doara. Mai ai de invatat destul.
-Ma mai comentezi la colega mea?intreba si Rae incercand sa faca pe dura,ceea nu prea ii iesi.
-Ma tu ce vrei? Vrei cu cracii in sus? o intreba el ranjind.
Ea rosii rau si se dadu batuta.
-Vezi ce i-ai facut cretinule? l-am intrebat eu serioasa. Acum ai suparat-o. 
-Ce i-am facut? intreba el ridicand o spranceana si facand o fata nevinovata care reusi sa ma inmoaie unpic,dar am incercat sa ma mentin serioasa.
-Ai fost rautacios cu ea,am spus eu. Ar trebui sa ii ceri scuze,si nu in zefleme.
Il prinsesem cu garda jos. Incepuse sa se simta vinovat ceea ce ma satisfacea. Poate asa il voi pune la punct daca mai avea sa fie obraznic cu colega mea.
-Aaa,fata,imi pare rau,spuse el cu seriozitate de data aceasta. Apropo tu cum te numesti?
-Rae,am spus eu repede. Ai grija cum te porti cu ea,chiar daca incearca sa faca pe dura,e destul de timida.
-Am observat cand rosise la Mark,spuse el chicotind.
-Tyler,l-am mustrat eu. 
-Scuze din nou,spuse el. Chiar nu am vruy,da nu m-am putut abtine.
Mi-am dat ochii peste cap. 
Asa aveam sa fim intotdeauna? Eu ar trebui sa il mustrez ca sa nu mai fie asa badaran cu Rae? Recunosc,ca e unpic amuzant,dar si enervant in acelasi timp.
Cand ajunsese la statia lui, cobora da nu inainte de a..........


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Lun 19 Ian 2015, 19:54, editata de 1 ori
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 19 Ian 2015, 06:57

Ma bucur ca ai continuat sa povestesti ziua intalnirii celor doi. Si ai facut-o intr-un mod chiar dragut. Se pare ca ei nu s-au schimbat deloc de atunci. Tot asa glumeti etc. sunt. :))
Astept nextul! :D
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 28 Ian 2015, 21:06

Capitolul XXI




Cand ajunse la statia lui cobora,nu inainte de a ma ciufulii din nou parul si a ranjii larg.  Am simtit cum imi ardeau obrajii intr-un asa hal incat mai aveam putin si luam foc si inima incepu sa imi bata tare. Niciodata nu mai patisem asta,mai ales nu in preajma unui coleg,fie vechi,fie nou ca Tyler. 
Cand a coborat, Rae isi drese glasul si spuse zambind strengareste:
-Oopaa,inrosisi cumva?
-Mai taci,am sait eu. Nu e adevarat!
Rae si-a dat ochii peste cap plictisita si nu mai comenta pana ar fi trebuit sa coboare si ea si uite asa ramasesem singurica inca trei statii,dar eram mult prea preocupata cu alte ganduri. Ma gandeam la noul meu coleg. Imi era greu sa imi iau gandul de la el,la felul cum imi zambise,cum ma ciufulise,cum ma astepta cand am plecat.  Totul era in ceata.
In fine cand am ajuns acasa,mi-am azvarlit ghiozdanu pe o canapea de piele,m-am dus sa mananc,sa ma spal,sa imi pregatesc rucsacelul si m-am intins in pat,inchizand ochii. Trebuia neaparat sa imi fac curat in cap,sa scap de sentimentul ala ciudat de timiditate,dar gandidu-ma la cele lucruri,am adormit.

A doua zi nu a fost chiar atat de usor pe cat am crezut. Faptul ca aveam sa il vad pe colegul avea sa imi inrautaseasca lucrurille,sau cel putin asa credeam eu. Stateam pe coridor alaturi de Erwin si Mark,stand ca boischetarii pe jos si asteptand sa vina profu de TI. Baietii vorbeau de ale lor iar eu plictisindu-ma m-am dus langa Rae care statea singurica,dar atentia mi-a fost captata de colegul meu,Tyler. Cu totul ca intarziase cam zece minute,el tot venise la scoala. Inainte de a se duce la baieti,venii la mine si imi ciufulii iar parul ca ieri si spre surprinderea mea,ma pupa pe obraz si apoi se duse la ceilalti.
Efectiv eram stana de piatra. El ma sarutase pe obraz? Cum era posibil? Ne cunosteam doar de o zi,iar el deja era atat de afectuos. Oare isi batea cumva joc de mine,vazandu-ma cum rosisem ieri?
-Hei,esti bine? intreba o voce groasa.
-Sunt bine,am spus eu pe ton sec. Pe bune. Du-te inapoi la baieti,am continuat eu incercand sa par cat mai relaxata dar inima imi tresalta ca o nebuna in piept.
Nu ma asculta si imi apuca barbia cu degetele si se uita in ochii mei atent. Am simtit mii de fluturi in stomac care nu imi dadeau pace,dar i-am ignorat si am incercat sa par cat mai rece,cat mai detasata,dar el nu paru convins. Imi lasa barbia si apoi se indeparta unpic,dar ochii lui nu ii paraseau pe ai mei. Sigur citise ceva in ei.
-Iti arde grav,imi spuse el. Vrei sa te duc eu la cabinet?
Am dat negativ din cap si el se uita la mine cu o urma de ingrijorare pe fata. De ce se uita asa la mine? De ce se ingrijora atata?
Gandurile imi fura intrerupte de sunetul unor pasi. Se pare ca proful nostru de TI sosise cu o galeata cu apa si burete in mana si ne descuiase usa de la sala 210. Am intrat in clasa si m-am asezat la randul de la fereastra in prima banca si bineinteles nu singura. Tyler venii si se aseza langa mine,probabil ca sa imi tina de urat.
Profesorul isi drese glasul si incepu sa faca prezenta la toata satra si apoi incepu sa faca niste fete la toti ca abia puteam sa ne abtinem sa nu radem. El rase cu noi si incepu sa se prezinte:
-Deci eu sunt domnul Patrick,profesor de matematica si  de TI si sper sa ne intelegem bine anu asta,adica eu sper sa nu existe probleme. Deci in primul rand copilasii nu o sa iasa la tabla la mate,dar in schimb ei pot raspunde la exercitii,copii vor primii note atat cat si punctaje pe severil de aplicatii,numit Moodle.  
-Cum domnu? Modle?
Baiatu care intrebase asta era Erick,un baiat  brunet cu ochelari si foarte haios. 
-Nu modle,raspunse profu razand cu pofta. Moodle este un server de aplicatii unde o sa vi se afiseze punctajele la ce o sa lucram acasa,adica temele pe care o sa trebuiasca le ridicati in format PDF si ocazional niste lectii sa le copiati in caiet.
Dupa o ora de trancaneala si ras,sosii si pauza mult asteptata si am iesit cu totii din clasa. M-am dus sa imi pun rucsacelul pe pervaz si l-am deschis cautand ceva de haleala dar evident,nu imi cumparasem nimic astazi. Mi-am pleostoit umerii oftand. Imi wra asa foame si eu nu aveam nimic. 
-Clare,ai si tu inca un leu? intreba Tyler cu o fata de catel nevinovat.
Mi-am scos din buzunarul pantaloniilor o bacnota de un leu si-am dat-o lui Tyler cand a vrut sa isi cumpere un sandvis.
-Mi-e foamee,m-am vaitat eu.  u mi-am luat nimiic.
-Ia de aici,spuse el rupand o jumatate din sandvis si mi-l dadu. Asta e si pentru ca imi esti colega si ca semn de multumire pentru bacnota. apropo ce ora avem acum?
-Tehno,am spus eu. Ai grija sa nu te apuce vreo criza de ras cand o sa o vezi,am spus eu razand.
-De ce?intreba Tyler chicotind. E cam nebuna?
-Cred ca ar fi mai bine sa o vezi ca sa iti tragi concluzia.
Am mai sta unpic de vorba cu Tyler si apoi se suna de ora,dar profa sosii chiar la fix. asa facea de fiecare data deci pentru noi nu era o noutate,dar pentru colegutul meu,era. Am intrat in sala 211,care defapt era laboratorul de bio,dar in fine. Ne-am asezat amandoi in a doua banca si ne-am scos caietele si pixurile,dar cred ca le scosesem cam degeaba pentru ca profa avea alte treburi cum ar fi sa isi scoata sticla de bautura si sa o puna pe catedra,bineinteles,insotita si de un pahar de unica folosinta. Ok,deci profa avea un obicei ciudat de a lua sticla de bauturica la ea. Ca de baut mult sa se imbete,nu era cazul, bine,poate doar cateodata.
Ne uitam cu totii la ea si incepuseram sa radem pe infundate,Tyler sigur isi muscase limba ca sa nu rada,dar nu prea ii iesise tocmai bine pentru ca se inrosise la fata din cauza rasului.
Profa se uita la noi si.......


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Joi 29 Ian 2015, 12:20, editata de 2 ori
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 28 Ian 2015, 21:24

Pff, profa beata. XD Pssst, cineva sa filmeze. XD ~YouTube~
Se pare ca Tyler deja e indragostit de Clare. ;)
Adu nextul sa vad ce se mai intampla! ;D
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 29 Ian 2015, 14:30

Capitolul XXII




Profa se uita la noi si am incercat sa ne cumintim,mai mult eu ca Tyler inca nu se putea oprii din ras si ma facea si pe mine sa rad.  Mark si Erick la fel se chinuiau sa nu rada dar era imposibil. Marea parte a orei a constat in glume pe seama profei pana s-a sunat de pauza mare. Am iesit din clasa razand cu  cu pofta alaturi de Tyler. 
 Dupa ce ne-am mai linistit,ne-am dus in curtea scolii si le-am luat si pe fete,pe Rae si pe Criss,care era intr-a saptea. Ne plimbam facand niste ture in uriasa curte. Toti picii se luara la alergat asa ca trebuit sa avem grija pe unde o luam sa nu ne impiedicam de ei,sau chiar invers.
Ma simteam ciudat. Ma simteam ca si cum as fi mereu pazita de cineva,protejata. Cineva isi facea mereu grija pentru mine si incerca sa faca tot posibilul sa ma vada fericita,fie ca eram plictisita sau trista.  M-am uitat pe furis la Tyler si el era la fel de ganditor. Oare la  ce se gandea asa profund?
-Clare? ma intreba Tyler pe un ton inexpresiv.
M-am intors catre el si l-am privit in ochii sai de un verde crud si atunci am incercat sa il inteleg,chiar daca dadeam gres de fiecare data. 
-Ce este?am intrebat eu ingrijorata.
-Esti bine? intreba el din nou. Te rog,spune-mi sincer. Nu e nevoie sa ma minti pentru asta.
-Oarecum ma simt aiurea,am spus eu. Ma simt ca  si cum cineva m-ar tot proteja de ceva,ca si acum as avea un pazitor langa mine tot timpul.
El nu raspunse,in schimb isi ridica mana si imi muta o suvita din fata. Am simtit cum mii de fluturi in stomac o luara razna,dar nu am dat importanta si apoi facu un lucru care nu i-am putut intelege motivul. Isi apropie buzele  usor de ale mele si ma saruta lent. Nu mai puteam reactiona deloc. Eram complet socata si nu puteam misca absolut nimic,nici macar un deget. Am crezut ca o sa lesin,dar nu am facut-o,am rezistat. Ma apuca de umeri ca sa ma mentina in picioare si apoi se uita la expresia mea uimita.
-De ce ai facut asta?am intrebat eu soptit.
-Sincer sa fiu...nici eu nu stiu,spuse el pe un ton atat de scazut ca abia l-am putut auzii. Iarta-ma. nu stiu ce a fost cu mine. Chiar imi pare rau.
Inima imi batea atat de tare incat aveam impresia ca o sa imi sparga pieptul. Nu puteam spune prea multe. Eram prea uimita de gestul lui si felul in care ma sarutase. Parea atat de grijuliu,ma sprijinise de el si ma stranse usor de umeri ca si cum i-ar fi fost frica ca o sa ma sfaram in orice moment. Oare voia sa imi transmita ca el era cel care ma proteja mereu si se ingrijora? Alta idee nu aveam.
As fi vrut sa ii pun o mana pe umar si sa il linistesc,sa ii arat ca nu trebuie sa isi faca griji pentru mine,sa fim exact ca ieri. Sa radem,sa ne contrazicem. Nu voiam sa il vad suparat,chiar daca nu il cunosteam decat de o zi,simteam ca si cum as fi avut un frate,dar un frate nu te saruta cum o facuse el.
-E in regula,te iert,am spus eu soptit. Poate a fost doar instinctul tau protector,dar nu vreau sa te vad ingrijorandu-te pentru mine. Oi fi eu mica,cam slabuta,dar crede-ma ca nu o sa patesc nimic. 
-Nu asta ma ingrijoreaza cel mai tare,spuse Tyler. Arati atat de trista,suparata,ingrijorata,nici eu nu pot spune mai exact. Ti se pare ca am fost cam luat de val cu protectia si cu prietenia? O sa incerc sa fiu o idee mai distant daca asta te ajuta sau iti doresti.
Cuvintele astea m-au durut ca si cum mi-ar fi tras un pumn in stomac.
-Nu vreau sa stai departe de mine,tot ce vreau e ca tu sa imi fii ca prieten bun,ca un frate mai mare.
-O sa fiu,afirma el. O sa fac tot posibilul sa iti fiu cel mai bun prieten si frate. Imi pare enorm de rau pentru sarutul acela,nu a fost cu intentie. Nu vreau sa iti faci o parere gresita despre mine. Cred ca pur si simplu a fost doar un instinct ciudat,as putea spune. Promit ca nu am sa mai fac asta.
Dupa toate cele suse imi dadu drumul.


***




Niciodata nu aveam sa uit cum il intalnisem si cat de protector era cu mine,chiar si acum,parca il simt ca pe atunci,un frate,doar ca de data asta era ceva mai  mult decat un frate,ceva mai pretios,ceva important pentru mine. 
-Clare,la ce te gandesti atat de profund? intreba el curios.
-Ma gandeam la primele noastre zile de cand ne cunoscuseram. Totul era asa frumos,dar acum totul este minunat.
El ma lasa jos si ma imbratisa puternic. Singurul loc unde aveam sa simt bine era in bratele lui calduroase. M-am ridicat pe varfuri si l-am sarutat,incolacindu-i gatul cu bratele.  El a fost singurul care mi-a putut lua inima si m-a iubit cu adevarat indiferent cat de mult ne ciondaneam sau ne dadeam capace.
-Te iubesc,am spus eu cu rasuflarea taiata.
-Si eu te iubesc,Clare. Te-am iubit inca de cand te-am cunoscut,dar nu mai mult ca acum si te voi iubii intotdeauna. Tu esti singurul meu suflet care il mai am.
Dupa aceste declaratii,ne-am mai sarutat unpic dupa care ne-am dus la statie sa imi astept masina cand..........................
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Vin 30 Ian 2015, 10:29

Sah cute! :3
Nu ma steptam ca Tyler sa o sarute... si dupa scena asta, cum de abia acum sunt impreuna, dupa atatia ani? :o
Au uitat de acel moment sau ce? :))
Adu nextul! :)
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 02 Feb 2015, 23:28

Capitolul XXIII






Dupa aceste declaratii,ne-am mai sarutat unpic si apoi ne-am dus la statie sa imi astept masina cand o vad pe Rae. Oare ce cauta aici?   Se plictisise cumva la petrecere? Mi-am ridicat nedumerita o spranceana,tic preluat de la Tyler,bineinteles. Ne-am apropiat de ea dar se pare ca era ingandurata  asa ca i-am tras un pumn prietenesc in umar.
Ea ridica privirea si zambii cand ma vazu. I-am zambit si eu slabut si mi-am tinut mana pe umarul ei. Nu parea in apele ei,ceea ce ma ingrijora.
-Hei,s-a intamplat ceva? intreba Tyler ingrijorat.
-Nimic,raspunse ea zambind,sau cel mai bine spus,incercand.
-Fii serioasa,am am mustrat-o eu. Se vede dupa fata ta ca ceva nu e in regula.
-Doar mi-e rau,spuse ea. Cred ca am luat o raceala,nimic mai mult.
Mi-am pus o mana pe funtea ei. Avea dreptate,si spuneam asta pentru ca fruntea ei ardea grav. Nu aveam nimic sa ii dau dar apoi imi venii ideea sa o iau la mine sa o ingrijesc eu unpic. Am incercat sa o conving chiar si cu o fata de catel suparat si aproba intr-un sfarsit. Am zambit inveselita si cand sosii masina am urcat toti trei. 
Tyler cobora si se duse la el acasa,nu inainte de un pup pe obraz si inevitabila ciufuleala in cap si am ramas decat cu Rae si am inceput sa ii pun cateva intrebari despre petrecere si ea se ma inveseli unpic si incepu sa imi povesteasca tot drumul  printre rasete farsele baietiilor si cum Chriss ajunsese din nou cu cracii in sus,ca de obicei.
Cand am coborat din masina inca mai radeam ca doua vaci dar ne-am mai linistit foarte putin si imi trimse Tyler mesaj si ma intreba cum mai e Rae. I-am scris abia abtinandu-ma din ras  ca e bine si ce imi povestise ea si imi trimise numai emoticoane cu rasete.
Dupa ce i-am trimis mesajul m-am dus sa iau cosuletul cu medicamente si tot ce gasisem pentru raceala era un Nurofen si Parasinus. I-am dat un Parasinus si un pahar de apa. Lua pastila si paharul cu apa il dadu pe gat.
-Hei,mi-a veniot o idee haioasa,spuse ea dupa ce bau si ultima picatura de apa.
-Da-i drumul,am spus eu pufnind in ras.
-Sa ne aducem aminte de toate fazele incepand  din a noua. De ce aleg a noua a? Pentru ca atunci au fost faze mai amuzante. Incepe tu.
-Hmm,cred ca niciodata nu o sa uit de tine,Tyler si Mark cand v-ati jucat cu caciula aia la mate,am spus eu razand.


***

Se sunase de ora si proful nostru intarziase asa ca a trebuit sa stam zece minute pe hol ca aurolacii si ce ne mai lipsea era o punga sa suflam in ea. Mai trecusera douasprezece minute si tot nimic,dar din departare se ivii o silueta scunda si plinuta. Era femeia de servici,Mary care ne descuie usa la sala 210 si ne lasa sa intram cu conditia sa stam cuminti si  sa  nu facem zgomot.
Ne-am asezat noi frumos la locurile noastre adica: Rae cu Leah in a doua banca de la perete,eu in spatele ei cu Chriss,restu de la mijloc mai putin ma interesau si randu la fereastra era format din Tyler prima banca,alaturi de Erick. Vorbeam noi ca intre fete si am vazut cu un fes aterizand pe banca lui Rae, era al unui baiat era,dar nu din clasa noastra pentru ca nu imi parea cunoscut.
-Rae,da-mi si mie fesul ala,spuse Tyler.Te rog frumos,Bob.
-Care l-a aruncat? intreba Rae suspicioasa.
-Erick l-a aruncat,spusese Tyler ridicandu-si spranceana.
-Baa Erick,lasa-l ma pe Tyler sa ii dea fesu la om daca stie al cui e,spusese coleguta mea.
Rae il lua si il arunca lui Tyler dar Erick fu mai rapid si il arunca inapoi lui Rae. Ea arunca fesul lui Tyler din nou si tot asa fusese toata ora pana Rae incerca sa il prinda cand aruncase iar ala fesul si il nimerira in spatele clasei da nu s-a mai dus nimeni pe urma sa il ia ca venise profu.


***

-Nu o sa uit niciodata faza aia,spusese Rae razand. Saracu Tyler cat s-a rugat de mine sa ii arunc fesul inapoi. Acum e randul meu. Sa vedeem..eu nu o sa uit faza cand domnul nostru de Bio a luat magarusul de la aia mici din clasa,dar asta nu e asa amuzanta. Aaaaa cred ca stiu. Cand Erwin a spart ceasul de la laboratorul dde fizico-chimie.
-Hmm sau cand tot Erwin a furat extinctorul din scoala,am spus eu lesinand de ras. Dar numai Tyler si Mark au vazut cum s-a intamplat si ne-au povestit noua si profei de fizica.


***

Era o ora de fizica ca oricare alta. Profa ne preda o lectie noua si nota pe tabla niste scheme pana cand colegul meu foarte vorbaret,Tyler se trezii vorbind:
-Doamna,stiti ca un coleg de al nostru a furat extinctorul din scoala?
-Nu,spuse profa uimita. Cum? Cand?
-Ieri sau alalteri doamna,spuse el abia abtinandu-se sa nu rada. Eram eu cu Mark si Erick prin scoala si ne plimbam si am vazut un elev,dar prima data nu am vazut exact cine era si cand s-a dat unpic mai incolo era Erwin,doamna. Cel care sparsese ceasu de la laborator,sigur v-a spus doamna profesoara de chimie despre asta. In fine,ideea e ca erau niste paznici  pe acolo cand l-au vazut ca tot incerca sa il bage in ghiozdan,dar nu prea a reusit si l-au prins inainte sa mai incerce ceva.
-Ma Tyler,da l-au luat ca la politie? se trezii o fata de la noi din clasa sa intrebe.
-Da,spuse Tyler razand in timp ce isi aducea aminte. Oricum el a facut mai multe trasnai si in alte clase,inainte de asta. Pentru mine nu mai sunt noutati. Il stiu de mai demult,deci sunt obisnuit sa aud numai chestii de genu.
-Da eu tot nu am inteles ce dracu voia sa faca cu exctinctoru,spuse Erick nestiind daca sa rada sau nu. Tu stii,Bob? Ca tu mai vorbesti cu el cateodata.
-Eu nici atata nu stiu,ba Bob,raspunse Tyler chicotind. Daca nu ne-a spus nici macar noua care stateam cu el. Chiar nu pot sa inteleg ce o fi fost in mintea lui.


***


-Ce mai amintiri,spuse Rae chicotind. Ar fi fost amuzant sa fie si Tyler aici. el povesteste lucrurile mai amuzant.
-Adevarat,am spus eu zambind. Imi aduc aminte de tine cand ai vrut sa te duci la cabinet si ai sarit peste o scara si le-ai luat pe toate la rand. Cred ca am ras si eu si Mark o gramada.
-Aia nu a fost asa amuzanta,se imbufna ea.
Am ras pe infundate si ma gandeam la varianta lui Rae de a il chema pe Tyler dar el sigur dormea. Si asa paruse el obosit rau. Cred ca era mai bine daca il lasam sa doarma si el linistit. 


Ultima editare efectuata de catre Deea RockStorm <3 in Sam 14 Mar 2015, 16:10, editata de 2 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Have you been... my love? (+16)   Have you been... my love? (+16) - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Have you been... my love? (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-