Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Noi legaturi, noi sentimente!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
buteanlavi
Genin
Genin
buteanlavi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Gherla
acebook acebook : https://www.facebook.com/butean.lavinia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 155
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : chitara....pian si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^_^

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 15:25

Capitolul 16 : Sentimente profunde Acest capitol poate sa aiba cateva scene hentai!

Sakura: Totul mergea perfect intre noi doi. Ne intelegeam bine, si ne iubeam chiar foarte mult, dar de fiecare data in care vroiam sa trecem la stagiul urmator interveanea ceva. Exact ca si de data aceasta. Eram singuri, uitandu-ne la TV cand Sasuke a inceput sa ma sarute nebuneste si a vrut sa trecem mai departe, dar am fost intrerupti de Kakashi care avea sa ne de-a o veste proasta pentru noi. Tunade-sama tocmani ne-a dat o misiune foarte importanta pe care trebuia sa o incepem acum. Dece mereu trebua sa fim intrerupti fix in momentul cel mai important? Imi doream atat de mult sa trecem mai departe, sa facem ca relatia noastra sa fie si mai spropiata, dar din pacate nu pute-am face acest lucru. Sasuke se ridica nervos de pe canapea si a mers in dormitor incepand sa imapcheteze cateva lucruri pentru drum. Am mers si eu in dormitor unde am inceput si eu sa imi impachetez cateva lucruri. Sasuke era atat de nervos incat nu se mai putea controla. Isi arunca hainele in rucsac fara sa le impature, si le indesa fara sa ii mai pese. Am mers langa el, luiandu-i rucsacul din mainile lui, si am inceput sa ii impatur hainele.

- Nu trebuie sa te enervezi atat de tare. Vom avea si noi timp, insa acum va trebui sa mergem in misiune, asa ca te rog frumos sa te calmezi, altfel ma voi supara pe tine. Ma asteptam sa comenteze sau sa se enerveze si mai tare, dar nu a facut asta. Acum sa linistit si se uita la mine ciudat. Privirea lui era atat de calma si cald....acum ce avea de gand sa faca? Vroia sa ma inebuneasca cu privirea lui de catelus? Daca mai continua asta asa mult timp cred ca va reusi sa ma inebuneasac in totalitate. M-am intors la treaba mea incercand sa il evit pe Sasuke, ca sa nu fac vreo prostie, dar pur si simplu nu puteam sa ma gandesc la altceva. Am terminat de aranjat rucsacul lui si am iesit din dormitor. Am mers in sufragerie unde il asteptam sa coboare ca sa terminam o data aceasta misiune si sa ne vedem de lucrurile noastre. In scurt timp a venit si el, iar dupa aceea am plecat. misiunea noastra consta in a gasi o floare foarte rara numita "Floarea destinului". Se zvonea ca aceasta floare putea sa vindece in totalitate orice boala sau rana, iar Tsunade avea nevoie de ea in a trata bolnavii din spitalul satului. Aceasta floare se gasea doar in "Padurea sfarsitului". O padurea foarte mare si deasa unde traiau milioane de animale foarte periculoase. Era o misiune destul de grea, asa ca am inceput treaba imediat. Am cautat ore intregi acea floare, dar nu am gasit-o niciunde. Cum putea asta sa fie posibil? De ce ne trimetea Tsunade intr-o misune atat de imposibila ca asta? Probabil era un test. Seara se apropia din ce in ce mai mult, iar noi nu aveam floarea asa ca trebuia sa ne gasim un adepost cat mai repede posibil. Nu se stie niciodata ce ascunde intunericul in aceasta padure infricosatoare. Am cautat prin imprejurari, iar la un moment dat am gasit o gabana abandonata. Am avut noroc ca am gasit aceasta cabana, asa ca am intrat inauntru. Aici se afla doar o camera in care era un semineu si nimic mai mult. Ma simteam foarte rau si aveam o presimtire proasta in legatura cu aceasta cabana, dar era mai bine aici inauntru decat afara in intuneric. M-am asezat pe podeaua prafuita si am dat drumul la foc. Semineul era foarte vechi, dar si asa m-am bucurat ca acesta functiona, asa ne puteam incalzi putin. Nu stiu de ce, dar imi era foarte frig, iar corpul meu tremura fara incetare. Sasuke vazu acest lucru asa ca veni langa mine si ma lua in brate.

- Sakura, esti fierbinte. Cred ca ai febra. Ti-e frig?
Am dat din cap in semn de aprobare. Nu mai puteam vorbi, ma simteam atat de rau. M-a strans mai tare la pieptul lui, invelindu-ma cu o patura albastra, pe care a scos-o din rucsacul lui. Ma simteam foarte norocoasa ca era si el cu mine. Sasuke mereu era pregatit pentru orice. Isi facea griji pentru mine, iar de aceea ma simteam vinovata. Mi-a pus pe frunte un tricou de a lui umed, cu scopul de a scade febra. Eram neputincioasa, nu puteam sa fac nimic in momentul de fata.
- Te rog sa bei aceste pastile, te vor ajuta. Si te vei face bine in scurt timp. M-am uitat in palma lui, iar acesta tine 3 pastile, iar eu le-am luat fara sa fac vre-un comentariu. Vroiam sa ma fac bine si sa il scutesc pe el de aceste griji. Nu imi placea sa fiu neputincioasa si sa il las pe el sa faca toata treaba mea. In cele din urma am adormit si nu mai stiu ce sa intamplat in momentul urmator. Dupa cateva ore de somn, m-am trezit si acum ma simteam mult mai bine. Febra a disparut, si nu imi ear rau. Chiar ii eram recunoscatoare ca m-a ajutat sa scap de acea senzatie insuportabila. Ma uitam la el, la fata lui perfecta. Era asa scump cand dormea. Il iubeam atat de mult.....l-am sarutat scurt pe buze, iar acesta si-a deschis ochii nedumerit. Nu am vrut sa il trezesc. Era pre obosit, si merita putina odihna, imi cer scuze ca te-am trezit Sasuke. Acesta ma lua in brate si ma saruta mult mai pasional pe buze. Se pare ca nu i-a ajuns sarutul meu scurt.
-Ma bucur ca te simti mai bine. Mi-am facut griji......
-Stiu. Iti multumesc ca ai avut grija de mine. Iar in semn de multumire......m-am oprit si l-am privit in ochii. Era putin nedumerit si nu intelegea ceea ce vroiam sa spun, asa ca i-am dat un mic indiciu. M-am apropiat incet de el si i-am sarutat gatul fierbinte. Imi apasam buzele incet, incercand sa ii provoc cat mai multa placere, iar in momentul urmator a inteles la ceea ce ma refeream eu. A intrat si el in jocul meu fara sa ezite sau sa dea inapoi. Ma saruta peste tot unde putea, iar la un moment dat mi-a dat bluza jos. Obraji mei au rosit puternic, iar in acel moment mi-am dus mainile la piept rusinata. Ma simteam foarte prost in momentul de fata, dar Sasuke parea satisfacut. Era fericit, iar zambetul de pe fata lui emana atat de multa fericire....

- Nu trebuie sa fi rusinata, pentru ca nu ai de ce. Sanii tai sunt perfecti si ma atrag foarte tare, asa ca te rog sa nu fi rusinata. Vreau sa fi Sakura pe care o cunosc eu, cea provocatoare.
Mi-a inlaturat mainile de pe piept si a inceput sa ma sarute peste tot. Buzele lui fine si moi, ma faceau sa ma simt extrordinar. Ma simteam atat de bine, incat nici nu puteam sa exprim placerea in cuvinte. Am tras de bluza lui pana ce am reusit sa o dau jos. Corpul lui bine lucrat era perfect. Muschii lui se puteau observa si prin lumina slaba creata de focul din semineu. Ma atragea atat de tare. Am inceput sa ii maingai corpul, in timp ce il sarutam, iar drept satisfactie, primeam cate un geamat de placere din partea lui. Ma simteam implinita, deoarece reuseam sa il fac sa se simta bine. Se aseza peste mine, bland, iar corpul lui tare imi presa sanii moi. Buzele lui cautau disperate gura mea prin intuneric, iar atunci cand a gasito, am auzit un chicotit. Toate aceste sentimente erau noi pentru mine, si ma copleseau. Nu ma mai puteam controla. Simteam cum mainile lui cadeau pe corpul meu, indreptandu-se spre pantaloni. Descgi-se incet cureaua, iar in momentul urmator am ramas doar in chiloti. Am auzit pantaloni mei cazand undeva prin incapere. Sasuke, i-a aruncat fara sa ii pese de ei. In acest moment nici mie nu imi mai pasa de pantaloni. Tot ceea ce vroiam era sa continuam. Isi opri mana stanga pe chilotei cu dantela, incepand sa mangaie incet zona.....am inceput sa respir apasat, iar rasuflarea mea devenea din ce in ce mai calda.

-Sasuke.....nu pot respira.
- Shhhhhh. Nu face asta, imi place sa iti aud gemetele de placere.

Sasuke apasa putin mai tare, iar dupa aceea indeparta si dantela subtire care alcatuia lenjeria mea. O arunca undeva prin incapere, iar acum se dezbraca si el. In mai putin de 5 secunde, acesta si-a dat jos pantaloni si boxeri negri si ii arunca prin camera. Se aseza din nou peste mine, incet si ma saruta. Se opri putin, si ma privi in ochii dindu-mi de inteles ca avea de gand sa treaca mai departe, iar eu i-am zambit. In momentul urmator, am simtit cum ma strapunge, iar eu am inceput sa tip. A durut putin, dar dupa aceea durerea a fost inlocuita cu placere. Corpurile noastre se miscau in ritm hotic, iar sudoare cadea pe parchetul vechi al incaperi.

- Te iubesc.....Sasuke. Acesta zambi si isi continua treaba fara sa scoata niciun sunet. Incerca sa ma faca sa ma simt cat mai bine posibil, dar intrebarea era daca si el se simtea la fel de bine ca si mine. Am continuat asa o jumatate de ora, iar dupa aceea Sasuke cazu extenuat langa mine. Ne-am invelit cu patura albastra adusa de el.
- Si eu te iubesc Sakura, chiar foarte mult. M-a luat in brate, si am adormit asa....eram foarte fericita ca am gasit o asemenea persoana ca si el. Ne iubeam si aveam de gand sa traim o viata frumoasa si lunga impreuna.




Bun.....sper sa va placa ^_^ FIGHTING ^_^
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 16:41

W-O-W W-O-W W-O-W
mai dat pe stape cu acest capitol huh?
OMG ... huh?
ce grozav huh? ce bestial ce .... nici nu am cuvinte huh?
chiar mai surprins huh?
iti multumesc pentru ca mai anuntat de acest NEXT in love
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Doll.
Academy Student
Academy Student
Doll.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva in inimioara ta :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : aaa....nimic
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 12:14

Waw 0.0.....ce tare Ti-am citit tot ficul dar ador capitolul asta....ce dulce :X astept next! te iubesc :X
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 20:35

Tu chiar esti foarteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ingenioasa. nu pot sa cred de unde iei ideile astea. te adooooooooooooooooor. abia astept next sau stii u ce patesti lough
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Mier 14 Dec 2011, 19:55

mama! huh? next minunat si pervers... huh? stai ca mai am gura cascata....sper sa nu intre musca lough
Astept nextul
Sus In jos
buteanlavi
Genin
Genin
buteanlavi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Gherla
acebook acebook : https://www.facebook.com/butean.lavinia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 155
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : chitara....pian si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^_^

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Vin 16 Dec 2011, 15:40

Capitolul 17 : "Floarea Destinului" part 1

Sakura: Dimineata, cam pe la ora 8:30 m-am trezit, iar Sasuke nu mai era langa mine. In acel moment m-am ridicat in fund uitandu-ma dupa el. M-am speriat, daca i s-a intamplat ceva rau?Toate grijile mele au disparut cand l-am vazut stand langa semineu, gatind. Era imbracat cu pantalonii lui negri si nimic mai mult. Corpul lui perfect ma atragea atat de tare incat, cred ca am stat privindu-l minute intregi, deoatece cand m-am trezit din visare salivam. M-am uitat putin prin incapere, iar aceasta era distrusa. Parchetul era rupt in unele locuri, iar hainele mele erau imprastiate peste tot. Ce am facut aseara aici? Nu eram capabila sa imi amintesc, deoarece am fost coplesita de sentimente. In acel moment nu m-am putut gandi la nimic altceva. Inca eram dezbracata asa asa ca am infasurat patura pe langa corpul meu si o tine-am strans cu mainile. Era atat de dragut stand langa foc straduindu-se sa gateasca. Cred ca era foarte concentrat deoarece nici macar nu a observat ca m-am trezit. La un moment dat a privit putin spre mine. A fost foarte surprins vazandu-ma treaza, dar chiar si asa a venit langa mine. Se aseza langa mine, pe patul improvizat de noi, alcatuit din cateva paturi puse una peste alta. Ma saruta scurt pe buze, iar dupa aceea incepu sa zambeasca.

- Aseara ai fost minunata. Nu credeam ca esti asa buna. Esti fericita acum? Eu sunt foarte fericit. Am trecut si la stagiul urmator al relatiei noastre. Pacat ca avem o misiune de indeplinit...ca altfel as fi "sarit" pe tine pentru ca vad ca nu ai de gand sa te imbraci. Vrei cumva sa ma inebunesti? Am rosit puternic si am luat in mana o perna aruncandui-o in fata. Am inceput sa imi caut disperata hainele prin camera, strigand la el sa nu se uite la mine. Satea in pat, privindu-ma cu interes si vroind in acelasi timp sa rada putin de mine. De ce mereu vroia sa faca asta? Chiar atat de mult ii placea sa se joace cu mine? Noi ne distram, dar am uitat complet de misiunea crare trebuia indeplinita. M-am imbracat cat de repede am putut, iar dupa aceea am mers langa Sasuke si l-am ridicat din pat.

- Sti ca avem o misiune de indeplinit? Cum am putut sa uit un lucru atat de importan?! Tsunade-sama se va supara pe mine. Of, ce ne facem acum Sasuke?
- Trebuie doar sa mergem si sa cautam floarea. ce altceva am putea face? Tu sti cum arata nu-i asa? Am dat din cap in semn de aprobare. Bun deci sa mergem.

Stiam cum arata floarea deoarece am mai vazuto atunci cand o ajutam pe Tsunade-sama sa faca medicamente. Insa nu stiam ca e atat de speciala. Am iesit din acea cabana. Am inceput sa cautam floarea. Era atat de grea aceasta misiune. "Floarea Destinului" se gaseste foarte greu. As fi preferat sa merg intr-o misiune unde ma luptam cu infractori, decat sa stau aici si sa caut acul in carul cu fan. Eu si Sasuke am decis sa ne despartim, deoarece asa sansele sa gasim floarea era mult mai mare. Dupa cateva ore, m-am oprit langa un cires. Ce cauta un cires tocmai in aceasta padure? Florile lui roz erau atat de frumoase incat ma fascinau. Parfumul lor era minunat, nu as mai fi plecat din acest loc niciodata. Ciresul era roz, iar in jurul lui erau cateva flori albastre foarte frumoase. Am gasit "floarea destinului". Eram atata de fericita incat am inceput sa sar in sus si sa rad zgomotos. Am luat o floare, iar dupa aceea am inceput sa il caut pe Sasuke. Insa in loc sa dau peste el, m-am intalnit cu doi baieti, care au venit langa mine. Am incercat sa merg mai departe, dar corpul meu era paralizat si nu ma mai puteam misca. In cateva secunde am cazut pe pamant si al lesinat......


FLOAREA DESTINULUI-
Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 3667

Sper sa va placa ^_^
Sus In jos
Doll.
Academy Student
Academy Student
Doll.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva in inimioara ta :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : aaa....nimic
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Vin 16 Dec 2011, 16:16

Prima ^^ Yeeeey


Iti ador ficul:X e super!! astept next
Sus In jos
Faberry
Genin
Genin
Faberry

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : 2

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Vin 16 Dec 2011, 17:12

Mmmm.. interesant, interesant. E foarte draguta ideea, abia astept sa vad ce va urma in continuare. Si cine sunt cei doi misteriosi.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 13:19

foarte foarte tare huh?
te felicit huh?
sper ca am mai zis ca este unul dintre fic-urile mele preferate huh?
este atat de grozav acest capitol huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 20:30

wow ce tare capitol. chiar imi place. sunt curioasa ce i se va intampla sakurei. neeeeeeeeeeeeext happy2
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 03:28

buna
am vazut fic-ul
si pot sa zic doar wow
e minunat
vreau next-ul
spor la scris si noroc
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Dum 18 Dec 2011, 22:41

Hey hey!
Am ajuns si eu pe la fic-ul tau si pot spune ca mi-a placut. Este captivant, iar ideea imi place.
Este bine, si desigur ca este loc de mai bine. Imi place fic-ul si pentru faptul ca transmite ceva.
Ar trebui mai multa descriere, a sentimentelor, deigur este insa nu strica mai multa, din contra.
Dialogul nu mi s-a parut sec, insa trebuie mai multa descriere decat dialogul. El a fost unde trebuia.
Poate a fost doar impresia mea, sau actiunea a fost putin fugarita. Evenimentele s-au petrecut repede, ceea ce face ca descrirea sa nu isi indeplineasca rolul, tocmai de aceea am zis de descriere. Mai prelungeste momentul, mai explica cateva neclaritati. Adevarat este ca prea multa descriere plictiseste cititorul, insa si prea putina, il enerveaza caci din dalog trebuuie sa deduca.

Oricum m-am lungit, si am omis defapt ce era mai important. Ca astept next-ul si ca vreau sa ma anunti, iar pe langa asta sa te felicit p pentru ideea care sincer iti spun ca imi place, si pentru ca ai reusit sa faci un cititor sa simta o data cu personajul.

Spor la scris si multe idei! Sper sa nu te fi suparat pe mine, insa eu nu am zis nimic de rau, ba chiar din contra. Sa ma anunti cand aduci continuarile printr-un PM!
Multe idei si spor la scris:D
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Lun 19 Dec 2011, 02:02

Buna, buna ..
Nu stiu cum de am ratat acest fic pana acum. Am luat aproape fiecare fic in parte dar n-am dat de al tau, ciudat. Oricum, imi pare sincer rau ca nu l-am descoperit mai devreme, este uimitor.
Descrii sentimentele atat de bine, incat am trait aproape aceleasi emotii ca si sakura, doar in unele momente. Ce mi-a placut cel mai mult a fost mica lor vacanta in Tinutul Zapezii. Partea cu sarutul, a fost mai mult decat geniala. Ai descris atat de bine incat eram mai emotionata decat Sakura.
Ideea, nici nu am ce comenta. Este mai mult decat originala. Vreau sa spun, nu am mai intalnit aa ceva pana acum si am citit multe fic-uri pana in prezent.
Poate inteleg eu lucrurile altfel, dar descrierea mi se pare ca lipseste. Exista, vad asta, dar nu este atat de profunda ca la inceput.
M-ai cam lasat cu ochii in soare la ultimele randuri. Sakura sa lesine, de ce? Ce ma nelinisteste este prezenta celor doi baieti. Presimt ca o sa iasa urat.
As mai comenta eu mult si bine, dar dupa cum vezi, este ora 2 si maine am scoala. Tot ce trebuie sa mai stii este ca iti iubesc fic-ul. Este foarte bine "construi". Descrierea este detaliata, ~dar mi se pare ca o cam lasi in urma, parerea mea~ actiunea nu este grabita si dialogul nu mi se pare deloc sec.
Te rog sa ma nunti cand aduci next-ul, daca poti.
Spor la scris si la idei!^.^

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Lun 19 Dec 2011, 09:01

E super acest fic,te-ai descurcat cu aceste capitole,si sa iti marturisesc,e chiar MINUNAT acest fic,astept cu nerabdare nextul!
Ja Ne!
Sus In jos
buteanlavi
Genin
Genin
buteanlavi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Gherla
acebook acebook : https://www.facebook.com/butean.lavinia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 155
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : chitara....pian si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^_^

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Sam 24 Dec 2011, 14:17

Va multumesc foarte mult pentru comentarii, si aveti dreptate, pe parcurs am incetat sa mai descriu atat de mult deoarece credeam ca fic-ul meu nu era bun pentru ca nu e prea citit...insa cu ajutorul vostru voi incerca sa fac capitole mult mai bune de acum...va multumesc foarte mult.


Capitolul 17: "Floarea Destinului" part 2

Sasuke: Am cautat ore intregi, dar nu am gasit foarea destinului. Ca sa fiu sincer nici nu aveam cum sa o gasesc, deoarece eu nu aveam habar cum arata. Ar fi trebuit sa raman cu Sakura. Ca veni vorba de ea, aveam o presimtire foarte proasta, eram ingrijorat pentru ea. Oare de ce ma simteam asa? Chiar atat de apropiati eram incat simteam cand suntem in pericol? Deodata vantul a inceput sa bata mult mai tare, iar atmosfera deveni-se foarte ciudata. In acel moment am stiut ca s-a intamplat ceva. Picioarele au inceput sa miste de capul lor, si ma invarteam in cerc. Nu stiam ce sa fac si de unde sa incep cautarea. Padurea aceasta era imensa, de unde ar trebui sa incep? Pana la urma am decis sa merg din nou la cabana, deoarece poate s-a intors acolo. Am inceput sa alerg fara incetare, cu gandul doar la Sakura. Ea este puternica, nu trebuie sa imi fac atat de multe griji pentru ea. Este chiar mai puternica decat mine, niciun atacator nu ar rezista in fata ei, dar totusi, de ce am acest sentiment? Seara a inceput sa isi faca simtita prezenta. Trebuia sa ma grabesc, deoarece pe intuneric va fi mult mai greu sa o gasesc. Eram atat de ingrijorat pentru ea incat am inceput sa tremur de nervi si mi-am jurat ca daca cineva se atinge de ea o sa plateasca scump pentru ca a facut asa ceva. In ziua aceasta norocul nu era de partea mea, nu am gasit "floarea destinului" si am pierdut si cea mai importanta persoana din viata mea. Trebuie sa ma concentrez si sa raman calm, altfel nu o voi gasi niciodata in acest labirint fara iesire. Noaptea a aparut si a ados o data cu ea un intuneric intens, care ma incurca si mai tare. Cerul era senin si plin de setle, iar in mijloc domnea Luna cea argintie. Privelistea era minunata, pare ceva iesit din cartile de povesti. Mi-as fi dorit ca si Sakura sa vada acesta imagine splendita. Dar poate ca si ea o vede si este la fel de surprinsa ca mine. Trebuie sa o gasesc. Dupa o jumatate de ora, am ajuns intr-un luminis, unde se afla un munte si un rau. Apa curgea lin, dar totusi scotea un zgomot destul de puternic, iar in razele slabe ale Luni stralucea puternic creand o imagine unica. M-am asezat in genunchi pe iarba moale si mi-am bagat mana in acel rau. Apa era rece facandu-ma sa tresar putin. Desi am reusit sa ma calmez putin, tot imi faceam griji pentru Sakura, nu aveam idee unde e si asta ma nelinistea. La un moment dat am privit spre mintele care era situat putin mai departe de muine, si am vazut o pestera care era luminata, vag, dar am reusit sa vad acea lumina slaba. Poate era Sakura, in orice caz, aveam de gand sa verific asa ca m-am ridicat in picioare si am inceput sa inaintez spre acea pestera.

Sakura: Cand m-am trezit eram legata de maini si de picioare, iar gura imi era lipita cu scoci. Am privit putin prin incaprea in care eram situata si am vazut ca nu avea nicio fereastra, era facuta doar din piatra si asta ma nelinistea si mai tare, in mijloc focul ardea salbatic, facand o lumina slaba, dar si asa reuseam sa vad prin doata camera. In cealalta parte cei doi baieti stateau unul langa celalalt si vorbeau. Se pare ca nu au observat ca m-am trezit, si asta era un lucru bun, acum puteam sa fug. Ceea ce trebuia sa fac era sa ma dezleg. Ma simteam putin ametita, iar stomacul ma durea foarte tare, dar nu ii prea dadeam atentie. Aveam alte lucruri mai importante de facut. Prin capul meu treceau o multime de intrebari fara raspuns, cum ar fi: de ce am lesinat atunci cand i-am intalnit pe cei doi?, de ce ma simt atat de rau? si de ce ma doare stomacul atat de tare? Am inchis ochii si incercam sa ma adezleg, dar se pare ca unul dintre baieti m-a observat, iar in acel moment au venit langa mine. Cel mai inalt avea ochii rosi si parul blond. Era destul de dragut dar nu era genul meu. Corpul lui era bine lucrat si foarte mare. Celalalt era putin mai mic si mai slabut, dar si el era dragut, avea ochii negri si parul rosu. Amandoi ma priveau cu pofta, iar cel bloind se indrepta spre mine si isi puse mana pe fata mea.

- Vroiai sa scapi, micuto? Sincer sa fiu nu am de gand sa iti mai dau drumul, deoarece esti foarte frumoasa si as vrea sa te fac sotia mea. Bineinteles tu nu ai de ales, pentru ca daca nu vrei te voi obliga. Ce Dumnezeu era inneregula cu el? Era un ciudat si un nebun, cum putea sa spuna asa ceva, nici macar nu ma cunostea si el vrea sa se casatoreasca cu mine? Nici in visele lui nu se va intampla asta, deoarece eu il iubesc pe sasuke, idiot pletos ce esti. Aveam de gand sa tip la el si sa il fac in toate formele, dar nu puteam, deoarece gura mea era legata. Cel roscat isi puse mana dreapta pe umarul amicului sau si a inceput sa zambeasac fericit.
- Rin, te rog sa te calmezi, nu vezi ca o sperii. Uitate ce privire are, vrei sa te urasca chiar din prima? Pre tarziu, deja il uram de moarte si vroiam sa il ucid cu proprile mele maini, iar dupa aceea sa ma intorc acasa, langa Sasuke. Eu sunt Len, imi pare bine sa te cunosc. Ai putea te rog sa imi spui cum te cheama? baiatul se uita la mine fericit, iar dupa aceea a tresarit usor. Ah, imi cer scuze pentru ca te-am legat la gura, scuze, nu vroiam sa fac acest lucru, dar vruta aceasta de langa mine, a insistat ca acest lucru e necesar asa ca nu am mai avut ce sa spun.
Mi-a luat scociul, iar acum astepta in liniste sa ii raspund la intrebare, dar nu aveam de gand sa ii raspund. Amandoi erau mult prea ciudati si nu trebuia sa am incredere in ei.
- Las-o in pace Len, nu vezi ca e muta? Insa nu imi pasa, o voi duce in satul nostru si ma voi casatori cu ea ai inteles? Acest Rin ma enerva la culme, corpul meu a inceput sa tremure de nervi si am rosit puternic, iar in acel moment am izbucnit.
- Asculta bine ceea ce iti spun eu acum, nu ma intereseaza cine esti tu sau cat esti de puternic, nu ma voi casatori niciodata cu tine mai pletosule. Vreau sa imi dai drumul acum, sau va fivai de tine cand ma voi elibera. Da-mi drumul acum! Acum ma privea cu multa ura si se pare ca l-am enervat destul de rau. In fond asta vroiam sa fac asa ca puteam sa zambesc satisfacuta si asta am si facut. Acest lucru l-a enervat si mai tare, iar acum se indrepta spre mine. S-a oprit in fata mea si isi ridica mana dreapta in sus. Vroia sa ma loveasca, iar eu nu ma puteam apara, daca va continua, va reusi sa ma loveasca, si cred ca lovitura va fi destul de puternica. Isi indrepta mana spre mine cu viteza, iar eu am inchis ochii asteptand ca lovitura sa vina, dar nu mai venea. Am stat asa cateva minute si nu s-a intamplat nimic, asa ca am decis sa deschid ochii. In fata mea statea Sasuke care l-a oprit pe Rin. Se pare ca Sasuke m-a salvat. Eram foarte fericita sa il vad acolo chiar la timp. Nici macar nu avea idee cat eram de fericota sa il vad langa mine. Isi intoarse fata, iar acum ma privea. Ochii lui erau plini de ura, iar asta insemna ca era foarte nervos.
- Sakura, esti bine? Vocea lui tremura de nervi, iar propozitia lui a fost spusa cu atat de multa raceala incat m-a durut, dar asa este el cand e nervos. Isi facea griji pentru mine, iar acest lucru a reusit sa ma binedispuna. Am dat din cap in semn de aprobare, iar in acel moment si-a intors privirea spre Rin pe care l-a lovit in abdomen cu mana libera. Rin se prabusi la pamant, iar in acel moment Sasuke veni langa mine si incepu sa dezlege funia din jurul picioarelor mele. Len a stat linistit si a privit intreaga scena fara sa intervina sau sa se amestece in vreun fel. La un moment dat a mers langa Rin si l-a ajutat sa se ridice de jos, iar dupa aceea i se adresa lui Sasuke.
- Imi pare rau pentru tot. Noi cautam "floarea destinului" ca si voi. Fata nu are nicio importanta pentru mine, dar se pare ca Rin de aici, s-a indragostit de ea si vrea sa se csatoreasca cu Sakura. Sasuke tresari puternic cand a aujit ultimele cuvinte spuse de Len, iar in momentul urmator ii raspunse rece.
-Sakura nu se va casatori cu nimeni, inafara de mine. Este prietena mea sa ca sa nu va mai prind in preajma ei, sau va trebui sa va ucid. Azi va voi ierta pentru ca nu ati ranit-o, dar a doua oara nu o sa mai fiu atat de amabil. M-a dezlegat, iar dupa aceea m-a ajutat sa ma ridic, dar nu ma puteam ridica, corpul meu era slabit, iar daca stateam in picioare ameteam. Picioarele mele erau incapabile sa imi suspina greutatea, iar de aceea m-a luat in brate si a iesit din acea pestera, lasandu-i pe cei doi straini in urma. Se uita la mine ingrijorat, iar ochii lui erau tristi. Acum eram sigura ca isi face griji pentru mine. Nu suportam sa il vad asa, iar de aceea am incercat sa il linistesc putin.
- Sasuke, sunt doar obosita, nu e nimic inneregula cu mine. Maine voi fi ca noua. Nu iti face griji pentru mine, si iti multumesc ca m-ai salvat. Daca nu ai fi venit tu, nu stiu ce s-ar fi putut intampla. Multumesc. M-am indreptat spre el si l-am sarutat usor pe buze. Mi-am dorit foarte mult acest sarut si se pare ca si el. Mi-a raspuns imediat, iar acum parea putin mai relaxat. Ochii lui au capatat o sclipire calda si a devenit fericit. Bratele lui ma strangeau puternic langa corpul lui, nevroind sa imi dea drumul. Mi-am bagat mana in buzunarul de la pantaloni, iar acolo se afla "floarea destinului", iar asta insemna ca misiunea noastra s-a incheiat si ne puteam intoarce acasa. I-am dat lui floarea, iar dupa aceea am adormit in bratele lui. Eram foarte obosita si imi era rau, aveam o stare foarte instabila si nici nu stiam de ce. Tot ce vroiam era sa ma odihnesc si sa ma trezesc ca si noua. Am adormit in bratele lui, iar de acolo nu mai stiu ce s-a intamplat.


Asta a fost. Sper sa va placa....FIGHTING ^_^ si va multumesc mult ca imi cititi fic-ul
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Sam 24 Dec 2011, 15:31

foarte frumos huh?
te felicit huh?
mi-a placut la nebunie capitolul huh?
ma doare mana si nu pot sa iti urez toate laudele nervi!
iti urez Sarbatori Fericite din inima in love
daca vrei trimite-mi si mi-e adresa ta de mail printr-un mesaj privat happy2
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
buteanlavi
Genin
Genin
buteanlavi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Gherla
acebook acebook : https://www.facebook.com/butean.lavinia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 155
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : chitara....pian si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^_^

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Mier 28 Dec 2011, 00:29

Capitolul 18 : Surpriza neasteptata

Sakura: Au trecut doua luni de cand am terminat misiunea cu "Floarea destinului", si totul a mers bine pana intr-o zi. Era sambata si dormeam linistita in bratele calde a lui Sasuke. Somnul meu a fost linistit pana la un moment dat cand am simtit o durere imensa in burta. Muschii mi se contractau, iar durerea era insuportabila. M-am trezit si am sarit din pat speriata. Imi masam burta, incercand disperata sa imi alin durerea, dar era in zadar. M-am lasat in jos, asezandu-ma pe parchetul rece. Incercam sa imi stapanesc vocea si respiratia, pentru ca nu vroiam sa il trezesc pe Sasuke. Stiam ca isi va face griji pentru mine, daca ma vede in aceasta situatie. Dupa cateva minute sudoarea a inceput sa curga pe tot corpul meu, iar durerea devenea din ce in ce mai mare. Inspiram si expiram intr-un ritm alert, iar inima mea batea cu putere, si mult prea repede. Am inceput sa plang. Pur si simplu nu mai suportam, vroiam ca totul sa se termine odata pentru totdeauna. Stateam in mijlocul camerei, in intuneric si plangeam in liniste. La un moment dat am simtit o mana pe umarul meu drept si m-am intors automat sa vad cine era. Sasuke statea langa mine cu o fata ingrijorata. Ma privea ingrijorat. Stiam ca asa va fi, si de aceea nu vroiam sa se trezeasca. Acum ce ar trebui sa ii spun? Nu vreau sa isi faca griji pentru mine. S-a asezat langa mine si m-a luat bland in brate. Este un baiat foarte bun, mult prea bun pentru mine. Sunt sigura ca nu il merit, dar ii eram recunoscatoare ca este langa mine. Il iubesc prea mult si nu as suporta sa fie departe de mine. M-a ridicat de pa podea, iar dupa aceea m-a asezat din nouin pat. Imi mangaia fata land, iar cu mana stanga se juca in parul meu. Aproape ca am uitat de durere, datorita lui. Imi masam abdomenul, incercand sa opresc suferinta, iar el vazu acest lucru. Avea o privire trista, stiam ca e trsist. De ce a trebuit sa se trezeasca? De ce nu a putut sa doarma in continuare si sa ma lase sa sufar singura? Acum imi msa si el abdomenul cu mainile lui calde, incercand sa ma ajute. Fata mea era crispata de durere, eram urata, dar el tot continua sa ma priveasca ingrijorat. Vazand ca nu reuseste sa opreasca durerea, se indrepta incet spre burta mea si o saruta incet.

- Te doare stomacul? Ce se intampla cu tine? De un timp te simti din ce in ce mai rau. Esti bolnava? Va trebui sa mergi maine la doctor. Sasuke avea dreptate, va trebui sa merg la doctor. Era posibil sa sufar de o boala sau ceva de genul acesta. Voi veni cu tine daca te temi sa mergi singura. In niciun caz...nu vreau sa vina cu mine. Nu vreau sa stie ce am. Daca sufar de o boala mortala? Atunci el ce va face? E mai bine sa nu stie nimic.
- Nu e nevoie sa vi cu mine. POt sa ma duc si singura. Tu stai acasa si odihneste-te. In ultimul timp ai muncit foarte mult. Te rog Sasuke ai putina grija si de tine. Acum la culcare....Te iubesc. L-am impins pe spate, iar dupa aceea l-am invelit cu patura. Inca ma privea nevroind sa inchida ochii. Era foarte obosit, dar s-a incapatanat si nu mai vrea sa adoarma, si toate astea doar din vina mea. Vroiam sa ma cert cu el, dar intr-un final l-am auzit soptind: "imi dai un sarut de noapte buna?" L-am sarutat! Buzele lui erau moi si foarte calde, aveam un seniment placut de fiecare data cand le atingeam, si ceva in mine se trezea....simteam fluturasi in burta, iar pielea mea se simtea ca si cum ar fi strabatuta de curent electric. As fi vrut sa stau sa pentru eternitate, dar nu era posibil. Dupa cateva secunde am vrut sa ma ridic, dar el m-a prins de spate nevroind sa imi dea drumul. Sarutul a devenit mai pasional si mult mai salbatic ca prima data. Acum ce vroia sa faca? Simteam ca o sa imi pierd controlul si o sa incep automat sa il dezbrac, incercand sa il atrag in jocurile mele. Asta vroiam sa si fac, iar de aceea am inceput sa ii mangai corpul, iar dupa aceea trageam incet de tricoul lui negru. Ochii lui s-au schimbat. A inceput sa zambeasca si a intrat si el in joc. Imi saruta gatul, iar eu rasuflat agitata. Sentimentele care imi strabateau acum corpul, erau mult prea profunde. Ma simteam extrem de bine si vroiam sa continue. Durerea din burta a disparut si a fost inlocuita de o placere insuportabila. Corpul meu tremura cu putere si asteptam ca Sasuke sa treaca mai departe, dar il loc de asta s-a oprit brusc si a inceput sa chicoteasc.

- Nu te mai doare stomacul? Am dat din cap in semn de aprobare, iar dupa aceea l-am sarutat pe gat incercand sa il fac sa se simta bine. Se pare ca ai chef de nebuni, dar sunt obosit, iubito. Stiam si eu ca era obosit, dar nu mi-a pasat si m-am aruncat pe el. Eram egoista. De ce mereu ma gandeam numai la mine? Nu mi-a pasat ca este obosit si l-am fortat sa intre in jocul meu. M-am asezat pe partea mea de pat, iar dupa aceea am inchis ochii incercand sa adorm. Sasuke incepu sa rada smecher, iar dupa aceea ma saruta pe spate, si continua pana la gat. Sunt obosit, dar cred ca o sa rezist. Scuze ca am intrerupt jocul dintr-o data, dar vroiam sa vad daca te poti opri daca eu nu vreau sa mai continuam. Asta mi-a aratat ca iti pasa cu adevarat de mine, iar de aceea te voi rasfata mai tare ca niciodata. Te voi face sasimti atat de multa placere incat sa crezi ca zbori. Asta a si facut. Cred ca a fost cel mai frumos moment din viata mea. Niciodata nu am mai simtit atat de mult placere ca si atunci. Sasuke era un adevarat maestru in pat. Dimineata cam pe la ora 06:05 m-am trezit si am mers in baie unde mi-am facut siesta de dimineata. Aveam de gand sa merg la doctor asa ca nu am mai stat sa astept ca Sasuke sa se trezeasca. I-am scris un bilet si l-am pus langa el, iar dupa aceea am plecat. Eram foarte seperiata de acest control, daca sufar de o boala grava? Ce ma voi face atunci? Eram hotarata sa aflu ce era inneregula cu mine asa ca m-am dus direct la doamna Tsunade si i-am cerut sa ma consulte. Aceasta nu m-a resuzat asa ca am mers in biroul ei.

- Vreau sa imi spui care sunt simtomele, Sakura. Adica cum te simti, ce te doare, cand se manifesta aceste dureri, etc. Privirea ei era serioasa asa ca am incercat sa ii raspund cat puteam eu mai bine.
- Dimineata cand ma trezesc sunt ametita si imi vine sa vomit, uneori chiar se intampla sa dau afara, si mai sunt si durerile de stomac insuportabile. Apar dintr-o data si nici macar nu stiu care este cauza. Sunt speriata, si de aceea am venit la dumneavoastra. Privirea ei a devenit mult mai serioasa. Pentru un moment m-am speriat si mai tare, deoarece poate chiar eram bolnava.
- Ai avut vreun act sexual cu Sasuke? Intrebarea aceasta a fost putin mai ciudata. Ce legatura avea asta cu boala mea? M-am rusinat si am inceput sa devin agitata fara vreun motiv anume. Pana la urma am spus un "da" infundat si foarte incet, sperand sa nu auda, dar a auzit, deoarece in momentul urmator fata ei se lumina. Si cand ti-a venit ultima data menstruatia? Aceasta intrebare ma adus cu picioarele pe pamant. Am si uitat ca trebuia sa imi vina menstruatia. Azi eram in 28 iulie, imposibil, nu mi-a intarziat niciodata atat de mult. Am ramas socata la gandul ca nu mi-a venit de doua luni, si nici macar nu am realizat acest lucru. Era imposibil.
- Nu....mi-a venit de doua luni. Vocea mea tremura si arata ca sunt cu adevarat speriata, dar nu mai puteam sa o controlez, eram in stare de soc.
- Atunci cred ca stiu care este problema ta. Esti insarcinata! Felicitari tie si lui Sasuke. Nu imi venea sa cred, eu chiar eram insarcinata? Urma sa am un copil cu Sasuke? Eram fericita, dar in acelasi timp eram ingrijorata, oare ce va spune el despre asta cand va afla?

Si asta a fost...sper sa va placa....FIGHTING si va multumesc ca imi cititi fic-ul ^_^
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Mier 28 Dec 2011, 12:57

grozav rau de tot huh?
imi pare extrem extrem de rau ca am venit asa de tarziu sad
grozav rau de tot capitolul huh?
sunt foarte foarte curioasa ce se intampla mai departe in love
iti multumesc pentru ca m-ai anuntat kiss
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
buteanlavi
Genin
Genin
buteanlavi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Gherla
acebook acebook : https://www.facebook.com/butean.lavinia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 155
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : chitara....pian si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^_^

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Mier 28 Dec 2011, 18:22

Capitolul 19: Sasuke afla adevarul

Sakura: Eram ingrijorata, de ceea ce va spune Sasuke. Daca nu va dori acest copil? Daca ma va parasi? I-am multumit doamnei Tsunade, iar dupa aceea am plecat din spital. Ma plimbam pe strazi, singura si ma gandeam la cum o sa ii spun ca sunt insarcinata. Trebuie sa gasesc o cale sa ii spun. Sunt deja in a 3a luna, iar eu nici macar nu mi-am dat seama. Ce mama sunt eu? Sa nu imi dau seama ca in mine creste un copil. Un copil conceput impreuna cu Sasuke. Sange din sangele nostru. Eram foarte fericita si nu aveam de gand sa renunt la acest copil pentru nimic in lume. Era al meu si am de gand sa il protejez pentru totdeauna. Am ajuns intr-un final in parc si m-am asejat pe o banca. Ii voi spune lui Sasuke, nu o sa ma ascund. Sper din ot sufletul ca si el va fi la fel de fericit ca si mine. In fond era copilul nostru, facut de noi doi, nu ar fi putut sa il urasca pentru nimic in lume. Am mai stat cateva minute pe acea banca, privind copii cum se jucau. In scurt timp si copilul meu se va juca in acest parc. Am inceput sa plang...eram cu adevarat fericita. Niciodata nu mi-am dorit un copil, dar acum ca s-a intamplat asta chiar il doream, iubeam copilul si vreau sa il cresc. Sa fim o famile adevarata. Am pornit din nou spre casa. La un moment dat, pe drum am vazut o fetita care fugea cu o inghetata in mana. Mi s-a facut o pofta mare si vroiam si eu inghetata chiar in acest moment. Singura problema era ca nu aveam bani le mine, deci nu aveam cum sa imi cumpar inghetata. Am inceput sa inaintez din nou, dar gandul imi era tot la inghetata, dar de ce? Eu niciodata nu imi doream nimic. De ce acum? Mi-a luat putin timp sa imi dau seama ca poftele erau ceva normal pentru o femeie insarcinata, iar daca nu voi manca inghetata in scurt timpu puteam chiar sa pierd copilul si nu imi doream asta. Am inceput sa ma agit, dar la un moment dat pe drum m-am intalnit cu Hinata. Eram foarte fericita ca am intalnit-o. Am mers langa ea si am inceput sa vorbim, despre diverse chesti, iar la un moment dat am trecut si la subiectul important.

- Hinata, poti sa faci ceva pentru mine? - - Se uita putin ciudat, dar dupa aceea a inceput sa zambeasca si a dat din cap, fericita ca putea sa ma ajute cu ceva- - Poti sa imi imprumuti cativa bani ca sa imi cumpar inghetata? Eu i-am uitat acasa si daca nu mananc inghetata acum o sa regret asta mai tarziu. - - Se uita la mine ciudat, se pare ca nu a inteles de ce aveam nevoie de inghetata atat de urgent, asa ca am inceput sa explic.- - Sti am nevoie de inghetata chiar acum, pentru ca am pofte, iti voi spune ceva si te rog sa nu mai spui nimanui. Sunt insarcinata in luna a 3 a si am vazut o fetita cu inghetata in mana si mi s-a facut posta, te rog sa ma ajuti pana ce copilul meu nu va avea probleme. - - A facut ochii mari cat cepele si a inceput sa alerge la standul de inghetata. Mi-a cumparat una mare. Avea 3 globuri cu diferite arome, unul era de cacao, celalalt de capsuni, iar ultimul era din caramel si vanilie. Am luat inghetata din mana ei si am inceput sa mananc fericita. Acum ma simteam mult mai bine, si pofta a disparut.- - Iti multumesc mult de tot, Hinata. Daca nu erai tu nu stiu ce s-ar fi intamplat.
- Dar cum s-a intamplat asta Sakura? Cum ai reusit sa ramai insarcinata? - - Intrebarea ei a fost putin cam directa, dar aveam de gand sa ii raspund, deoarece era prietena mea cea mai buna.
- Eu si Sasuke ne iubim foarte mult, iar intr-o seara ne-am distrat si noi, si se pare ca am ramas insarcinata atunci. Abea acum am aflat si eu asta, asa ca te rog sa nu mai spui nimanui asta. Iti multumesc ca mi-ai cumparat inghetata, iti voi da banii mai tarziu. Acum trebuie sa merg acasa, sa ii spun lui Sasuke noua veste, sper sa fie fericit. Mai vorbim noi Hinata, pa pa..... M-am intors cu spatele la ea si am pornit din nou spre casa, dar am fost oprita de vocea ei blanda.
- Stai, poate o sa mai vezi ceva pe drum, iar eu va trebui sa iti cumpar. Vreau sa ma asigur ca ajungi intreaga acasa. Voi veni cu tine.
Chiar era o prietena adevarata. Pe tot drumul spre casa lui Sasuke, am vorbit despre diverse chesti. Ne distram si radeam impreuna. Timpul a zburat foarte repede, iar noi am ajuns in fata casei lui Sasuke. Am salutato si i-am multumit ca m-a condus pana acasa, iar dupa aceea am intrat in camera. Sasuke era in camera de zi stand pe canapea. Cand am intrat in camera, acesta se ridica de pe canapea si veni langa mine. Era cu rios, si se vedea asta pe fata lui. Vroia sa afle ce mi-a spus doamna Tsunade. Era ingrijorat, dar nu avea de ce. Nu eram bolnava, din contra mi s-a intamplat cel mai frumos lucru din lume. Am inceput sa rad si sa ma invart prin camera fericita.
- Sa inteleg ca nu e nimic inneregula cu tine?
- Ai dreptate, sunt perfect sanatoasa. - -A venit langa mine si m-a luat in brate, invartindu-ma peste tot in incapere. - - Dar, am ceva sa iti spun, ar fi mai bine sa te asezi. - - A devenit din nou agitat, dar s-a asezat pe canapea si astepta in liniste ceea ce aveam de spus. Am ramas tacuta timp de cateva minute, iar Sasuke a inceput sa bata din picioare nervos. Nu ii placea sa astepte, iar eu l-am enervat destul de tare asa ca am inceput sa ii explic.- - Am fost la Doamna Tsunade si am facut cateva teste. Nu sunt bolnava, dar testele au aratat ca sunt insarcinata in a 3a luna. In curand vei fi tatic. A ramas nemiscat, fara sa mai spuna nimic. Eram ingrijorata, era fericit sau era trista. Am asteptat asa cateva minute, cand l-a un moment dat s-a uitat la mine si a inceput sa zambeasca fericit.
- Serios, esti insarcinata? - - Am dat din cap in semn de aprobare, iar el ma lua din nou in brate si ma saruta pe buze. - - Nu imi vine sa cred, sunt atat de fericit...iti multumesc pentru acest cadou iubito. Este bine venit, il vom primi cu bratele deschise si vom fi o familie fericita. - - Stomacul a inceput din nou sa ma doara, dar acum nu mai uram aceasta durere, deoarece era provocata de copilul meu, copilul nostru. Mi-am pus mana pe abdomen, masandul incet. Sasuke isi puse si el mana si incerca sa imi aline durerea. - - Te doare, nu-i asa? Imi cer scuze, nu pot sa te ajut, sunt neputincios.
- Nu trebuie sa iti faci griji, durerea nu e nimic, pentru ca stiu ca e provocata de copilul nostru. Asa ca nu ma deranjeaza, voi indura orice pentru acest copil.
- Vei fi o mama minunata. Acum haide sa te duc in pat. Vreau sa va odihniti putin.
M-a luat in brate si a urcat la etaj, unde a intrat direct in dormitor, iar acolo ma aseza pe pat. A venit si el langa mine, asezandu-si mainile pe burta mea. Eram atat de fericita ca se bucura de aceasta intamplare. Se pare ca mi-am facut griji degeaba, Sasuke ma iubea si chiar isi dorea acest copil. Asa ca si eu eram fericita.
- Sasuke, ce iti doresti sa fie? Fata sau baiat? Si ce nume ii vom da?
- Nu imi pasa ce va fi, vreau doar sa fie sanatos, iar eu il voi iubi orice va fi, iar la nume mai avem timp sa ne gandim, asa ca te rog sa te odihnesti. Nu eram obosita asa ca am dat drumul la Tv si cautam pe diverse canale. Nu era nimic interesant la televizor asa ca l-am inchis. Totul era asa de plictisitor. Timpul trecea atat de greu, dar eram fericita ca Sasuke era alaturi de mine. Durerea a disparut, iar eu am inceput sa zambesc satisfacta. L-am sarutat pe Sasuke, iar dupa aceea m-am invelit cu patura, inchizand in acelasi timp si ochii. Nu imi era somn, dar vroiam sa ma odihnesc doar pentru copil.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Mier 28 Dec 2011, 18:32

grozav draga huh?
iti iubesc fic-ul si cum am m-ai zis ESTE UNUL DINTRE FIC-URILE MELE PREFERATE in love
m-am indragostit de el in love
dintre toate fic-urile pe care le-am citit acesta a fost primul meu fic si m-am indragostit din prima de el in love
ce ma bucur ca sasuke a acceptat copilul dance2
lume veniti cu com-urile ca un astfel de talent merita laudat nu numai de mine angry
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Mier 28 Dec 2011, 18:47

dragut atept next-ul vreau sa vina repede pentru ca e bestiel, magnific sar in sus de uimire
Sus In jos
buteanlavi
Genin
Genin
buteanlavi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Gherla
acebook acebook : https://www.facebook.com/butean.lavinia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 155
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : chitara....pian si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^_^

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Mier 28 Dec 2011, 22:07

Capitolul 20: Schimbarile de atitudine

Sakura: Burta mea era din ce in ce mai mare pe zi ce trecea, si nu mai putea sa fie ascunsa asa ca nu am mai iesit din casa. Nu vroiam ca lumea sa spuna ceva despre mine si Sasuke. Nu vroiam sa se scoata povesti, dar uram sa raman inchisa in casa. Sasuke trebuia sa plece de acasa in diverse misiuni, ca sa aduca banii sa avem cu ce sa ne intretinem, iar eu ramaneam singura acasa. De obicei duminica eram amandoi acasa, iar in celelalte zile stateam singura, si acest lucru nu imi convenea deloc. El era obosit mereu, iar eu stateam singura si toata ziua faceam curat prin casa. M-am saturat si vroiam sa fac si eu ceva. Imi lipsea aventura, am fost obisnuita sa merg in misiuni si sa lupt, nu sa stau acasa. Insa acum nu puteam sa risc viata copilului meu. Intr-o zi a ramas acasa, si a stat in pat, iar eu nu reuseam sa termin curatenia din casa. Trebuia sa spal haine, sa matur, sa gatesc, sa sterg praful, si el nu ma ajuta cu nimic, doar statea in pat. Aveam nevoie de putin ajutor si as fi foarte fericita sa ma ajute doar putin, dar el nu facea nimic. Stiam ca era obosit, dar eram suparata pe el, iar nervi mei erau intinsi la maxim. Am mers in dormitor si am inceput sa strang hainele care erau aruncate pe jos. Probabil aratam nervoasa, deoarece acesta se uita la mine nedumerit si ma indreba:

- Esti suparata, sau te doare ceva? Vrei sa te ajut cu ceva? O minunat, acum vroia sa ma ajute? Pe cand am terminat curatenia? De ce nu m-a intrebat asta maine? Incepeam sa ma cam satur de aceasta situatie. Stiam ca era obosit si nu mai putea sa faca nimic , dar putea cel putin sa stea cu mine si sa nu ma lase singura, dar el prefera sa stea in pat toata ziua, iar acest lucru ma deranja foarte tare.
- Iti multumesc ca imi sari in ajutor, dar nu vreau sa te deranjez de la odihna. Vocea mea era foarte rece si am spus poropozitia pe un ton dur si acru. Nu am mai vorbit niciodata asa cu el, dar acum eram nervoasa.
-Acum ce ai? Ti-am gresit cu ceva? Am spus ceva ce nu trebuia spus? Era mai bine sa taca, caci altfel se putea trezi cu ceva in cap, azi chiar nu aveam chef de glumele lui nesarate.
- Nu am nimic, doar ca m-am saturat sa strang doata ziua, de dimineata pana seara din casa si tu sa stai in pat si sa nu faci nimic. Nici macar nu ma bagi in seama. Sti cat de rau ma simt? Sti cat de greu este sa te deplasezi cand cineva creste in tine? Nu sti pentru ca nu ai cum sa fi insarcinat, si nu o sa sti niciodata cum e sa fi. Pentru barbati, viata e prea usoara....ei nu trebuie sa faca nimic, decat sa mearga la munca si sa aduca bani in casa. Se pare ca s-a enervat deoarece sa ridicat din pat si a venit in vata mea, impingandu-ma incet in perete.
- Oh, barbatul doar atat face? Doar aduce bani in casa? Nici nu ai idee cat de grele au fost acele misiuni, sau de cate ori mi-am riscat viata ca sa aduc bani in casa sa te intretin pe tine, sa ai tot ce doresti....- - Privirea lui era trista, si asta ma facea sa imi para rau ca am inceput sa ma cert cu el. Ce sa intamplat cu mine? De ce am inceput eu cearta? Stiam foarte bine ca este obosit si ca isi risca viata ini misiuni ca sa aduca bani in casa, dar si asa am continuat cearta fara sa imi pese. Acum imi parea rau. - - Intradevar, sunt obosit, dar nu cred ca daca ai fi venit la mine si imi spuneai ca vrei sa fiu langa tine te-as fi respins. Nu cred ca as fi facut asa ceva.....Dar nu vreau sa ma cert cu tine. Stiu cat de greu este sa porti un copil in burta, stiu ca suferi, si chiar vreau sa te ajut. Data viitoare vin-o la mine si spune-mi care e problema. Oricat de obosit as fi as face orice pentru tine chiar daca m-as tara in ghenunchi. Acum chiar imi parea rau ca am inceput cearta. Nu vroiam sa ma mai cert niciodata cu el. Are o inima atat de buna....ma impinse putin mai tare in perete, iar dupa aceea se indrepta spre mine cu o dorinta apasatoare. Ma saruta cu pasiune, iar eu i-am muscat buza de jos. Vroiam sa ma joc putin cu el si asta am si facut. L-am sarutat din nou, iar dupa aceea ii manganiam buzele cu limba mea calda. A inceput sa joace si el dur si mi-a prins limba cu buzele lui. Dupa ce am incheiat sarutul l-am luat in brate si am inceput sa plang.
- Imi pare rau Sasuke. Nu stiu ce s-a intamplat cu mine.
- Nu iti face probleme. Femeile insarcinate mai fac astfel de lucruri. M-am documentat si se mai intampla cateodata sa ne certam fara motiv. Scuze ca am tipat la tine. Trebuia sa imi dau seama mai repede ca nu e vina ta. Imi pare rau Sakura. Hmmm, cred ca vrei sa iesi putin afara, ce ai spune daca ai veni cu mine la cumparaturi? Vrei? Vroiam sa ies afara, vroiam sa vad din nou lumina soarelui, sa vad lume si sa ma simt din nou libera.
- Vreau sa iesi afara, dar ce vor spune oamenii cand ma vor vedea insarcinata? Se vor scoate povesti pe seama noastra si nu vreau asta Sakura.
- Nu ar trebui sa iti pese atat de mult de ce vor spune oamenii, asa ca haide cu mine la magazin.
M-a luat de mana si am iesit afara din casa. Ne plimbam pe strazi, iar eu eram fericita sa vad din nou lumea care se plimba pe strazi ca sa ajunga la destinatie. Am si uitat cand a fost ultima data cand am iesit din casa. Si in sfarsit am ajuns in piata, de unde Sasuke a cumparat legume, si diverse alimente. La un moment dat, am dat peste prietenii nostri care isi cumparau inghetata. Nu i-am mai vazut de foarte multa vreme, si ei nu stiau ca eu eram insarcinata, inafara de Hinata. Cand m-au vazut au fost socati, iar Naruto si-a scapat inghetata din mana. Au alergat cu totii langa mine si vroiau sa afle cum s-a intamplat asta. Naruto avea gura cascata si a inceput sa ma scuture intreband atat de multe chesti deodata.
- Ce sa intamplat cu tine? Te-a violat cineva si ai ramas gravida? Cine este tatal? Vrei sa il omor? Ma scutura cu brutalitate si am inceput sa ametesc, iar arunci Sasuke interveni si il impinse pe Naruto la o parte.
- Eu sunt tatal boule, si nu a fost violata de nimeni. Fi mai calm in preajma ei si nu o mai brusca atat de tare, poti sa faci rau copilului, boule. - - Sasuke era atat de nervos pe Naruto incat era sa il loveasac daca nu il opream eu. L-am luat in brate si ma uitam la el ingrijorata. Prietenii nostri au ramas fara cuvinte, nici nu mai stiau ce sa spuna, doar Hinata inainta spre mine cu un zambet pe fata. Era fericita pentru noi doi.
- Sakura, pot sa pun mana? Sasuke se baga in fata mea ca sa ma protejeze. A inceput sa vorbeasca cu Hinata, iar dupa aceea zambi.
- Te las sa pui mana doar daca nu o ranesti, ca blondul de acolo. Hinata incepu sa rada amuzata de situatie, iar dupa aceea se indrepta spre mine. Si-a pus mainile pe burta mea si o mangaia bland ca sa nu imi creeze durere. Copilul se misca, iar Hinata a inceput sa rada fericita, tocmai s-a miscat, iar ea a simtit asta....era atat de fericita acum.
- Sakura, s-a miscat. Copilul s-a miscat chiar cand am pus eu mana.
- Se pare ca e fericit sa te cunoasca. Sasuke era si el fericit si acum ma tine in brate. Si el a simtit o data cum s-a miscat copilul, iar in ziua aceea a fost foarte fericit. Exact asta s-a intamplat si cu Hinata acum.
-Sakura trebuie sa plecam acasa acum. Si Hinata, daca vrei sa o vezi pe Sakura poti veni oricand la noi. Acum trebuie sa plecam. Sa sti ca te asteptam la noi. M-a luat din nou de mana si acum ne indreptam spre casa. Eram foarte fericita ca ne-am intalnit cu prietenii nostri. Acum nu o sa mai stau singura ziua pentru ca o voi chema pe Hinata sa stea cu mine.

He he sper ca o sa va placa.....multumesc ca imi cititi fic-ul....so FIGHTING ^_^
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Mier 28 Dec 2011, 22:21

ma bucur ca ia adus next-il
si e pur si simplu minunat ce sa mai vreau sa vd ce se mai intampla
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Joi 29 Dec 2011, 00:59

foarte frumos ca de fiecare data huh?
ma bucur ca nu s-a intamplat ceva din cearta aia dance2
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
buteanlavi
Genin
Genin
buteanlavi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Gherla
acebook acebook : https://www.facebook.com/butean.lavinia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 155
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : chitara....pian si muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^_^

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 14:26

Capitolul 21: Dorinta

Sakura: Eram in camera de zi, stand pe canapea si uitandu-ma la Tv. Sasuke era in bucatarie si gatea. Am ramas putin uimita cand am auzit ca va gati el azi, dar in acelasi timp eram si fericita, deoarece azi nu ma simteam foarte bine. Copilul se misca si imi creea niste dureri mari, dar nu aveam ce sa fac. In ultimul timp a fost foarte agitat si se masca mai tot timpul, chiar si noapte cand dormeam, iar asta insemna doar un lucru, era pregatit sa iasa afara. Am vorbit cu Tsunade despre acest lucru, iar ea mi-a spus ca, copilul putea sa vina pe aceasta lume in fiecare moment. Intr-un fel eram fericita, dar imi era frica de nastere, am auzit ca va fi foarte dureros. Eram speriata, dar aveam de gand sa fac orice pentru copilul meu. La un moment dat am fost intrerupta din gandurile mele de o bataie puternica in usa. M-am ridicat de pe canapea si mergeam incet spre usa. Imi era foarte greu sa ma deplasez, dar nu imposibil. Burta mea era mare si ma incurca destul de tare, dar imi placea sa simt copilul inauntrul meu, ma facea sa ma simt foarte bine, si nici macar nu stiu de ce. Am deschis usa, iar in fata mea a aparut Hinata. Fata avea un zambet pe fata si tinea ceva patrat in mana. Am invitat-o inauntru, si aceasta intra bucuroasa. Eram fericita ca a venit la noi, deoarece chiar ma plictiseam si aveam nevoie de o prietena. Chiar imi era foarte dor de ea. Ne-am asezat pe canapea, iar eu am inchis televizorul.

- Iti multumesc foarte mult ca ai venit sa ma vezi. Imi era foarte dor de tine.... - - Hinata a chicotit fericita, iar dupa aceea imi inmana acea cutie pe care o tinea in mana. Era impachetata frumos, intro hartie de culoare alba si care avea pe ea cateva flori de cires. Am luat-o in mana si ma uitam curioasa la ea.
- Poti sa o deschizi, este pentru tine. - - Am inceput sa deschis acea cutie cu grija. Eram curioasa ce mi-a adus Hinata, dar nu ar fi trebuit sa faca acest lucru. Eu eram fericita sa fie langa mine, nu ar fi trebuit sa se deranjeze atat de mult. Am reusit sa deschid cadoul, iar acolo se afla un costumas, albastru. Era pentru copilul meu. Hinata ma lua in brate, iar eu am inceput sa plang de fericire. Chiar era o prietena adevarata, nu m-as fi asteptat la asa ceva din partea ei. - - Iti multumesc Hinata, nici nu am mai am cuvinte, cum as putea sa iti multumesc?
- Tot ce trebuie sa faci e sa imbraci copilul cu acest costumas. Nu cred ca ar exista fericire mai mare pentru mine.
- Asa voi face, dar de ce ai luat albastru? Poate este fata.
- Eu cred ca va fi baiat, deoarece burta ta este ascutita. M-am informat si am aflat ca daca femeile insarcinate au burta mai ascutita vor avea baiat, iar daca e rotunda va fi fata. Iar tu ai purta foarte ascutita, deci cred ca vei avea un baiat foarte frumos care va frange multe inimi, exact asa cum au fost parintii lui. - - Nu m-am gandit niciodata la asta. Nu stiam foarte multe despre nasteri, sau despre copii, deoarece niciodata nu am fost interesata de copii. Ii uram, insa acum ca mi sa intamplat sa raman insarcinata, m-am schimbat, imi doream foarte mult acest copil, si il iubeam foarte mult. Voi avea un baiat......un baiat frumos ca tatal lui, si puternic ca noi doi. Eram atat de fericita incat am inceput sa sar pe canapea, fara sa mai imi pese de Hinata. - - Si, iti diresti ceva inainte sa nasti? - - Daca tot a adus vorba de acest lucru, chiar imi doream ceva. Insa nu stiu daca acest ceva va putea sa devina realitate.
- A vrea sa vad marea. Sa ma plimb pe nisip impreuna cu Sasuke, sa privim apusul, sa facem baie in apa calda....Mi-as dori foarte mult sa merg acolo inainte sa nasc. Asta este visul meu. - - Sasuke se aseza si el langa noi si ma saruta pe obraz. Oare a auzit ceea ce am vorbit noi adiniauri? Sper ca nu, deoarece nu vroiam sa il deranjez cu problemele mele. Era mai bine sa nu stie nimic. Ma saruta scurt pe obraz, iar dupa aceea a dat drumul la Tv.
- Ma bucur sa te vad Hinata, si iti multumim pentru cadoul adus, si eu cred ca va fi baiat. Hmmm si am auzit din intampare ca iubita mea vrea sa mearga sa vada marea. Cred ca pot face asta pentru tine Sakura. De ce nu mi-ai spus mai repede? Hide, du-te sus si imbraca-te, mergem pe plaja.

Sasuke: Hinata a plecat, iar Sakura a mers sus sa se schimbe. Era foarte fericita ca va merge la mare. Daca as fi stiut mai repede.....familia mea a avut o casa langa plaja, iar acum este a mea. Am fi putut locui acolo, daca as fi stiut ca asta isi doreste. Am urcat si eu la etaj, intrand in dormitor si am inceput sa pun cateva haine intr-un rucsac. Sakura si-a luat costumul de baie pe ea, iar peste o rochie larga care avea culoarea albastra deschis. Arata foarte bine in acea rochie. Intr-o jumatate de ora pregatirile au fost gata si am iesit din casa. Sakura era foarte fericita, iar asta ma facea si pe mine fericit. O iubeam si as face orice ca sa o protejez si sa fie ea fericita. Plaja nu era atat de departe asa ca am ajuns acolo intr-o ora. Soarele era puternic, iar nisipul ardea, dar senzatia creata era una minunata. Am si uitat cat de frumoasa era mare, nu am mai fost pe aici de cand eram copil si veneam impreuna cu familia mea. Imi amintesc ca si mama iubea marea si ii placea foarte mult sa locuiasca in casa de pe plaja. Am inceput sa zambesc fericit si am luat-o pe Sakura in brate si am sarutato pe buze. Mi-as fi dorit ca mama sa fie aici. Sa ini vada nepotul cum creste, sa vada cat de fericit sunt. Acest lucru era imposibil. Parimtii mei erau morti si nu mai puteam face nimic ca sa ii readuc la viata, iar eu trebuie sa ma acomodez cu aceasta idee.
- Sasuke, de ce nu e nimini aici? - - Vocea ei era calma si a reusit sa ma scape de griji. Mereu ma facea fericit si ma ajuta sa scap de tristete, poate de aceea o iubesc atat de mult. Este ingerul meu si nu il dau nimanui, este doar a mea.
- Pentru ca plaja aceasta este a mea. Tatal meu a cumparat-o pentru mama, iar acum este a noastra. Vino, sa ne ducem bagajele in casa, iar dupa aceea sa facem putina baie. - - Am luato de mana si ne indreptam spre casa. Sakura era uimita si nu ii venea sa creada. Este atat de dragalasa cand face fata asata uimita. Am lasat bagajele in camera de zi, iar dupa aceea am iesit afara. Am luato pe Sakura in brate si am inceput sa alerg cu ea spre mare. Cand am ajuns langa apa, am lasato jos, si am inceput sa dau rochia jos de pe ea. M-a ajutat, iar in cateva secunde a ramas doar in costumul de baie. Acum i se observa burtica destul de tare. Acolo era copilul meu, un copil care va mosteni sangele clanului meu si care va duce mai departe mostenirea mea. Mi-am dat si eu tricoul jos si am ramas doar in pantalonii scurti, iar dupa aceea am intrat in apa. Apa era calda si placuta, asa ca m-am aruncat cu totul in ea si am inceput sa inot. Sakura intra si ea in apa, dar s-a oprit cand aceasta i-a ajuns la genunchi. Acolo se orpi brusc si se aseza in fund. Apa ii ajungea pana in jurul pieptului, iar ea isi privea burta si o mangaia incet. Chiar cred ca va fi o mama buna, deoarece iubea foarte mult copilul. Mi-am ales foarte bine iubita. Ma indreptam incet spre ea, iar cand am ajuns o auzeam soptind incet "iti place in apa? sper ca te simti bine acolo unde esti, nu vreau sa suferi...." In momentul acela inima mi s-a inmuiat si mai tare si am mers langa ea. Mi-am pus mainile pe burta ei, masando incet, iar dupa aceea i-am soptit la ureche "Sigur ca se simte bine. Cu o asa mama protectoare si iubitoare, care copil nu s-ar simti bine?" A inceput sa planga, iar dupa aceea ma lua in brate. Am stat pe plaja ore intregi. Ne-am jucat cu mingea, am facut castele din nisip, am facut baie, dar cel mai important a fost atunci cand am vazt apusul. A fost atat de frumos si linistitor, nu voi uita niciodata aceasta imagine minunata. Nu voi putea niciodata sa ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat o asemenea fata. Chiar nu o meritam, dar eram fericit ca era langa mine.....

ACUM CATEVA POZE :

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Our_Paradise_by_girlUnknown - cand au fost pe plaja

Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Hermoso_momento_by_sesshiko-d3jf36i - dupa ce au intrat in casa

Sper sa va placa...FIGHTING ^_^
Sus In jos
Continut sponsorizat




Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Noi legaturi, noi sentimente!   Noi legaturi, noi sentimente! - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Noi legaturi, noi sentimente!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-