Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The climb. - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The climb. - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 The climb.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Mier 21 Sept 2011, 18:38

Hmm...oare ce ii va spune Ino ?
Oare o va gasi pe Sakura ?
Of e asa super ficul.
Ma bucur enorm ca Sasuke sufera pentru ce i-a facut Sakurei.
Insa sunt sigura ca ea a suferit si mai mult.
Astept nextul:*:!
Spor la scris si la idei noi kiss !!
Te pupacesc dulce a hug !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
The climb. - Pagina 6 Asss10The climb. - Pagina 6 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Mier 21 Sept 2011, 20:40

Ea ce? Of, ce te bat eu pe tine...

Capitolul este cu adevarat nemaipomenit...

Sa vedem ce ii va spune, chiar sunt curioasa..

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


The climb. - Pagina 6 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Joi 22 Sept 2011, 00:27

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 18:37

My Gosh !
Deci mor in love
Cum poti sa scrii asa de perfect ♥️ splendid ♥️ minunat ♥️
N`am cuvinte care sa exprime cum m`am simtit eu cand am citit minunatia asta de fic ♥️
Serios . . Tu ai un talent aparte , ce nu merita irodit , ciar deloc a hug
Ce mi`as dori sa ne cunoastem pe adevarat ♥️♥️♥️
Cred ca ne`am intelege de minune kiss
Trecand la subiect ..::..
Te rog din inima sa bagi nextul pt. ca sunt hipnotizata • !
Plss trm un PM pt. anuntare scumpoo kiss kiss kiss !
Te kiss dulcee!





The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 19:40

Heii dragii mei! Vă mulţumesc foarte mult pentru comentarii şi răbdarea care aţi avut-o. lough
Am venit cu capitolul 20.
Păi na' ce să spun.. sper să vă placă tuturor şi scuzaţi eventualele greşeli de ortografie.
Lectură plăcută. kiss






Chapter 20.


→ Inside your heart. ♥ ←




'' - Sasuke eu.. ''

- Nu ştiu absolut nimic despre ea.. - spune aceasta cu tristeţe în glas, lăsând capul jos - ştiu decât că a întâlnit un băiat acum câteva zile, în parc, accidental. Dar nu a fost nimic serios, adică să iasă undeva sau mai ştiu eu ce..
Stop cadru.. băiat ? Adică.. BĂIAT ?!
- Ţi-a spus ceva despre băiatul acela ? - întreb cu o urmă de nervozitate în glas
- Decât că era roşcat, avea ochii verzi şi că era foarte sarmant.
- Dacă tot spui că nu a fost nimic serios, hai să nu mai discutăm despre asta. Tu, ştii vreo modalitate în care o pot contacta ? - întreb cu tristeţe, şi nu mă prefac.
- Sasuke, eu am încercat să o sun însă nu răspunde.. Dar dacă vrei mai încercăm, şi eu şi tu, şi poate aşa ne dăm seama şi unde e - spune aceasta cu o ezitare în glas.
- Perfect! spun uşurat, crezând că problema e pe jumătate rezolvată. Dacă răspunde la telefon, ne vom da seama unde e. Nici nu-şi imaginează câte griji îmi fac pentru ea, am realizat că o iubesc prea mult şi nu aş putea trăi fără ea. Aş fi pierdut, terminat, doar dacă mi-ar spune '' NU ''. Atunci, chiar nu ştiu ce aş face..
- Acum, dacă nu te superi, eu sunt cam ocupată şi trebuie să plec..
- A, e în regulă, nu-ţi fă probleme. Îi spun
- Ok, ai grijă de tine Sasuke, pa! - spune aceasta făcându-mi cu mâna şi îndepărtându-se de masă încetul cu încetul
- Şi tu Ino. - îi spun şi pe urmă zâmbesc.
Destul de simpatică puştoaica, apreciez mult că mă ajută să o găsesc pe roza mea. Sper că e bine..

→ ๑ Sakura's Pov. ¦

Mă aflu pe canapea, schimbând canalele TV în speranţa că voi găsi şi eu ceva bun de văzut.. Şi nu găsesc nimic. Decât să mă uit pe GSP.Tv, mai bine mă uit pe Cartoon la Scooby-Doo. Desenul ăsta de când eram mică îl adoram, nu pierdeam nici un episod. Şi sinceră să fiu şi acum mă mai uit. Adică, cum.. ? Cine spune că sunt prea mare pentru Scooby-Doo ? Nimeni.
Gaara face un duş iar eu mă plictisesc de moarte. Într-un final las exact acolo unde am spus, pe cartoon, şi în loc să privesc ce e la Tv, mă gândesc.. Oare ce face Sasuke ?
Ce întrebare stupidă, probabil se tăvăleşte cu vreuna prin pat.. mda, exact asta cred că face. Că ce naiba, să profite şi el de lipsa iubitei. Acum, are destul spaţiu în pat cât pentru două fete, nu numai una. Oftez sonor şi îmi închid ochii, lăsând capul pe spate.
Mă simt bine aici, la Gaara. Adevărul e că îmi lipseşte Ino, îmi lipseşte doamne Tsunade, până şi Karin.. Iar nu în utlimul rând.. Sasuke. Da, chiar îmi lipseşte.. Îmi lipsesc săruturile lui care-mi provocau fiori pe şirea spinării, îmi lipsesc momentele acelea de dimineaţă splendide şi de neuitat, în care eu şi Sasuke ne întimpinăm în semn de ''bună dimineaţa'' cu un sărut, şi sfârşim în cuprinsul îmbrăţişărilor. Off! Mi-e dor!
Şirul gândurilor îmi este întrerupt brusc de către roşcat care-şi face simţită prezenţa în living. Întorc capul la nouăzeci de grade şi îl privesc intens. El făcând acelaşi lucru. Mă uit în ochii lui, parcă vrând să ajung undeva, într-un loc în care doar lucrurile frumose se întâmplă, iar cele rele nu-şi au originea acolo. Are nişte ochi foarte frumoşi şi nu e prima dată când îmi spun asta. Dar totuşi, mă întreb, oare de ce e aşa drăguţ cu mine ? Adică vreau să spun, de ce mă lasă să stau la el şi mă ajută atât de mult? Că, dacă ne gândim logic, sunt doar o străină.. Hmm, ciudat.
Nici nu am observat când şi cum, dar când mi-am îndreptat capul, roşcatul era în faţa mea, privindu-mă intens, ochii lui, faţa lui, neschiţând nici un gest. Stăm aşa minute bune şi nici unul dintre noi nu face nimic. Doar stăm şi ne privim şi eu una, parcă nu mă mai satur, aş fi în stare să stau aşa ore, zile, luni, chiar şi ani. Feţele noastre sunt foarte apropiate una de alta, pentru că îi pot simţi respiraţia caldă ce-mi învăluieşte chipul blajin. Nu ştiu ce fac.. nu ştiu dacă e bine ce fac, dar nu mi-aş retrage chipul de lângă al lui.. acum. Nu aş putea spune '' nu am o senzaţie tare plăcută '', pentru că aş minţi. Mă simt prea bine ca să pot face ceva. Mâinile mele, picioarele, absolut nimic nu mai răspunde la comanda creierului. Simt cum noi sentimente încolţesc în inima mea, iar eu nu sunt sigură de ce fel de sentimente sunt.. Majoritatea oamenilor spun că sentimentele schimbă pe om. Nu trăim sentimente care ne transformă, ci sentimente care ne sugerează ideea de transformare.
De pildă, iubirea nu ne purifică de egoism, dar ne face să-l simţim şi naşte în noi ideea unei patrii îndepărtate, unde acest egoism nu şi-ar mai găsi locul. O dată înmugurite, sentimentele există întotdeauna în adâncul inimi. Adorm sau se trezesc iar, după capriciile întâmplărilor vieţii; dar rămân acolo, iar existenţa lor modifică negreşit sufletul.
Nu există balanţă pentru cântărirea sentimentelor. Se spune că în dragoste, întotdeauna, dai mai mult decât primeşti sau, poate, e invers? Să iubeşti şi să-i dăruieşti persoanei iubite ce-şi doreşte, nu doar posibilitatea de a-şi satisface plăcerile carnale, ci să-i jertfeşti chiar onoarea ta, este, oare, o dovadă supremă de dragoste, sau de nesfârşită încredere, sau de o copilărească naivitate, sau, pur şi simplu, de nesăbuinţă ? Eu ştiu că în viaţa sufletească, la fel ca şi în viaţa fizică, există o aspiraţie: sufletul are nevoie să absoarbă sentimentele unui alt suflet, să şi le însuşească pentru a i le înapoia mai bogate..
O idee sau un principiu superior e de cele mai multe ori un sentiment pe care câteodată nu-l poţi defini decât după foarte multă vreme..
Sunt trezită din starea de melancolie în care eram prinsă, de către buzele rozalii are roşcatului care se îndreptau ameninţător de mult de ale mele. Doamne, nu ştiu ce să fac, inima îmi spune să stau, să accept sărutul, iar raţionamentul îmi spune să mă ridic şi să fug unde văd cu ochii, fără să mă uit înapoi. Nu fac nimic, nu mă mişc, nu schiţez nici un gest. Pur şi simplu stau şi aştept să se întâmple inevitabilul. Şi a sosit şi momentul decisiv. Buzele sale le atinge pe ale mele cu timiditate începând să le frământe uşor. Fără să conştientizez ceea ce fac, îi răspund sărutului. Are nişte buze aşa moi şi dulci. Sărutul devine din ce în ce mai aprins între noi. Acesta îmi muşcă uşor buza inferioară, semnalul că ar trebui să întredeschid gura pentru un micuţ dans. Limba acestuia pătrunde fără pic de inhibiţii în lăcaşul meu umed şi începe a se duela cu limba mea. Eu lăsându-l să domine, încep să gust din plin momentul plin ochi de savoare. Mâna acestuia se plimbă în voie pe spatele meu, între timp ce cealaltă mână îmi mângâia uşor părul. Mă las uşor în braţele lui şi îmi infig mâinile în părul său cu o tentă de roşu, de-ţi fură ochii. Continuăm a ne săruta în stil nebuneşte până când realizez că ceea ce fac, nu e bine! Mă ridic alarmată de pe el lăsându-l cu ochii în soare şi cu fundul în baltă ( scuzaţi expresia ) şi acesta se uită la mine cu o urmă de teamă în privire..

'' Sakura, iartă-mă.. '' îl aud cum rosteşte pe un ton foarte scăzut, lăsând capul în jos iar mai apoi continuând '' doar.. m-a luat valul ''. Iar în următorul moment rămân perplex. O lacrimă cristalină curge uşor pe obrazul fin al băiatului, croindu-şi un drum până pe parchetul recişor. Stau stană de piatră în faţa lui, fără să schiţez vreun gest, sunt uimită total. Nu pot să cred că doar dintr-un mic accident, mai bine zis un mic incident, plânge.. O nu, nu o să las să se întâmple asta.
Mă las uşor la nivelul lui şi îi prind faţa în palme uitându-mă adânc în ochii lui, pierzându-mă pentru o secundă. '' E în regulă '' îi spun aproape şoptit după care îl îmbrăţişez strâns ca şi când nu aş mai vrea să îi dau drumul vreodată. Acesta rămâne uimit la gestul meu, dar îşi revine repede şi îmi răspunde la îmbrăţişare, care a fost, după părerea mea, şi este. O îmbrăţişare plină de iubire şi compasiune. Roşcatul mă strânge tare la pieptul său, provocându-mă să schiţez un micuţ şi adorabil zâmbet care sinceră să fiu, a venit din inimă. Dar şi acest moment, ca oricare altul se sfârşeşte la un moment dat. Corpurile noastre se depărtează uşor unul de celălalt, între noi rămânând totuşi o distanţă, dar foarte mică. Iar intervine acel moment enervant în care nici unul nu spune nimic. E o tăcere de mormânt şi eu urăsc asta.. Aş spune ceva pentru a sparge această linişte, însă, cuvintele parcă nu vor să iasă. Mi-au îngheţat cu totul în gât..
Şirul gândurilor îmi este întrerupt de către roşcat care se ridică rapid de pe jos întinzându-mi mâna, ca un gentleman, pentru a mă ajuta să mă ridic. Stau o secundă nemişcată, după care accept gestul şi mă ridic uşor cu ajutorul lui. Nu ştiu ce am dar nu mă simt prea bine, am stări de ameţeală..
Îi spun lui Gaara că nu mă simt prea bine iar acesta îmi spune că mă va ajuta să merg până în dormitor şi îmi va pregăti o cană cu ceai. Oh, nu trebuia, e aşa un duce. Mă uit la el, îi zâmbesc cât mai dulce posibil, şi îi mulţumesc frumos pentru tot. Acesta îmi răspunde doar printr-un mic zâmbet mulţumirilor şi mă ajută să-mi car corpul şi la figurat şi la propriu până în dormitor. Mă aşează uşor pe pat şi mă sărută pe frunte, părăsind încăperea. Ochii mei se închid încet ceea ce înseamnă că nu sunt prea sigură că voi rezista până ce vine Gaara cu ceaiul. Şi aşa şi este. Pleoapele-mi cad grele, iar eu intru uşor uşor în tărâmul viselor, unde orice este posibil.


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

The climb. - Pagina 6 43041335886647080746110


Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
The climb. - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 19:42

Draga mea, e uimitoare continuarea! Gaara plange doar din chestia aia? Wow. Daca ar fi si Sasuke asa.. hmm...?! In fine, deci, nu mai am cuvinte ca sa-ti zic cat de mult iubesc ficul tau si astept cu nerabdare continuarea. Mult succes in continuare si multa inspiratie!

Electronic :)


The climb. - Pagina 6 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
The climb. - Pagina 6 Asss10The climb. - Pagina 6 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 19:59

Ai pus nextul, ce te iubesc eu pe tine... in love

Imi place mulr cum evolueaza lucrurile...

Sa vedem ce mai nascocesti...

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


The climb. - Pagina 6 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:10

Mama Mia ♥️
Nu pot să cred ♥️
M.ai uimit pentru a mia oara huh?
Gaara plânge ? huh?
Ce sensibil si gentlmann e ♥️ in love !
Iți iubesc ficul ♥️
Chiar aș vrea să mă numesc Fanul Nr 1 nr1
Deci am rămas perplexa ,
jur că nu am cuvinte care să exprime
cat de mult ador / iubesc acest fiic !
Totul se invârte in mine scumpoo !
Jur !
Tu explici , descrii sentimentele,dezvolți ideea
Miraculor de fermecătoor !
Nr 1 Fan beiibz ! nr1
Dacă nu aduci nextul te bat la fundulets prună mică kiss
Punete pe tastat scumpii ca te vad prin calculator hmm...?!
Te in love mult prună bistriță !





The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 20:52

Wow ... huh?
Iubire ţe-am mai spus ca te iubesc enorm ?? in love
Cred că da dar ţe-o mai zic lough
De un miliard de ori dap !
Deci nu pot crede...Garra plânge ?? sad
Daca toţi baieţii ar fi aşa .. lough
Mamă.. rusinos
Deci te-am pupat soro şi aştept cu nerăbdare nextul .. a hug
Şi dacă te rog frumos dă-mi un PM când îl pui roll
Te iubesc !! in love


The climb. - Pagina 6 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Lun 03 Oct 2011, 19:10

D...O...A...M...N...E. e super capitolul asta si abia astept next


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Mier 05 Oct 2011, 15:36

[i]Căpșunicoo !
Când apare nextul ?
Nu mai am răbdare ,
Incerc să exersez răbdarea , dar
nu trec cu brio testul hmm...?!
Nu numai pt. mine adu nextul ,
ci pentru oamenii
care îți citessc ficul acesta splendid ♥️ ♥️ ♥️
Plllss , din] toată inima ma exprim acuma ,
Adu Nextul Fructoas-o kiss a hug in love[/i





The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 17:58

Deci, adresat tuturor cititorilor mei.
Vă rog din suflet să mă iertaţi însă nu prea îmi permite timpul să scriu următorul capitol..
Nu vă gândiţi! Nu îmi abandonez fic-ul, de dragul cititorilor.. Însă nu pot chiar în momentul de faţă să continui.. am nişte probleme atât în familie cât şi pe alt plan..
Vă rog încă odată să mă iertaţi, vă promit că voi pune next-ul cât de repede voi putea
Mulţumesc pentru înţelegere. dap !
Have a nice day! kiss


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

The climb. - Pagina 6 43041335886647080746110


Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
The climb. - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 17:59

Desigur ca te iertam, draga mea! >;dd<
Sper sa-ti rezolvi probleme cat mai repede si sa ne incanti cu continuarea. <3

Electronic :)


The climb. - Pagina 6 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Lun 17 Oct 2011, 19:16

Iubire , te intelegem in love
Toti avem probleme , iar de aceea te iertam !
Nu ca eram suparata , doar asteptam cu
nerabadare nextul , deoarece eu iti sunt mare fan al ficului !
Scrii minunat si te respectam !
Fiecare cu problemele lui . Acum cum a venit in peisaj si scoala ..
Te in love mult si asteptam toti nextul !
Sper sa iti rezolvi problemele sweetie pie kiss !





The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Dum 13 Noi 2011, 19:29

te implooooooooooor sa pui next k mor aici cu zile sad


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Mar 15 Noi 2011, 23:13

♥️ Salut dears! dap !
Ştiu că a trecut ceva vreme de când nu am mai postat nici un capitol, şi vă rog să mă iertaţi, eu am făcut tot posibiliul.. cum spuneam am avut nişte probleme şi chiar nu mi-a permis timpul să intru.. Şi nu am avut nici cheful necesar.. Acum ca să nu vă mai ţin de vorbă: nu ştiu cât de reuşit sau interesant e acest capitol însă eu sper să vă placă. Vă rog să scuzaţi eventualele greşeli de ortografie. Mulţumesc pentru înţelegere. kiss

P.s: O să mă revanşez cu un alt capitol mâine. :)





Chapter 21.
I can't live my life without my angel.



→ Sasuke's Pov. ¦


Cine eşti ? Cine sunt?
Nu ştim ? Sau nu vrem să ştim ?
Ne privim în oglindă împreună fără să pătrundem dincolo de privirea noastră.. vedem întunericul din noi într-un colţ al ochiului ne este teamă să explorăm nevăzutul. Ştii, dacă vrei s-ajungi la stele, trebuie mai întâi să înfrunţi întunericul în care ele se scaldă.
Ce se află dincolo de aceste trupuri îmbrăţişate în numele iubirii?
Hai să privim cu ochii închişi ceea ce nu am avut curajul să privim vreodată. Hai să atingem cu gândul abisal din noi.. inima îmi spune că acolo în profunzimi ne aşteaptă lumina.. Lumina, ce deschide ochii sufletelor noastre, lumina înfăşurată în mantie de întuneric pentru că viaţa a azvârlit multe umbre în noi. Lasă lumina să-ţi sângereze toată strălucirea în tine şi în afara ta.
Lasă în ochii tăi să se spargă toate oglinzile din lume iar odată cu ele toate iluziile.. Atinge-mă şi priveşte în oglinda din mine
Cine eşti ? Cine sunt? Ştim amândoi cine suntem, dar am uitat pentru o clipă..
Suntem una şi aceeaşi lumină, chiar dacă tu eşti departe..
Sunt într-o cameră rece, deşi afară e soare. Sunt într-o cameră rece pentru că vreau să mă trezesc. Ştiu că nu mă iubeşti, ştiu că mă urăşti.. Ştiu atât de multe, dar nu vreau să renunţ la tine! Şi mai ştiu că m-aş certa şi cu prietenii pentru tine.. Dar tu ştii: să mă faci să te iubesc, să-mi spui ''te iubesc'' aşa cum nu mi-o spune nimeni altcineva, să-mi zici să nu mai plâng când ochii mei înoată în lacrimi. Aş vrea să te uit, să nu te fi cunoscut niciodată, aş vrea.. Aş vrea atât de multe, dar iubirea pentru tine imi limitează orizontul. Dacă n-ar fi o iubire aievea, m-aş simţi ca într-un vis cu prinţi şi prinţese.
Am privit în urmă des cu ochii goi, au fost zile în care mă înecam, apoi mă rugam să-ţi iei iubirea înapoi!
Şi îmi pare rău de tot ce s-a întâmplat, ştii bine. Doamne şi încă mă gândesc, dacă nu făceam acel lucru josnic, ea era aici, lângă mine, nu cine ştie pe unde pe la mama naibi.. În gânduri o ascund, dacă o pierd, dacă o uit: EU NU MAI AM NIMIC! Ştiu, ştiu sentimentele adevărate trebuie să reziste oricărei ispite, dar eu nu am rezistat şi regret.. Regret atât de multe lucruri şi îmi doresc atât de mult să am ocazia să îi spun toate ăstea.. M-a atras aşa cum nu a făcut-o nimeni altcineva, de atunci are un loc special în inima mea.. nu mi-ar fi deloc uşor. Defapt, ce să mai, nu aş putea niciodată să o uit, nu pe fata care m-a învăţat, mi-a arătat, ce înseamnă să iubeşti cu adevărat. Ea s-a sacrificat să fie cu mine, ştiind cât de fustangiu sunt, din momentul în care a acceptat să fie cu mine a anulat efectiv toate planurile care probabil le avea cu alţi băieţi şi a rupt toate legăturile, însă eu ca un iresponsabil ce sunt, nu am fost în stare să fac acest pas important, pentru ''noi''.
Poate eu nu ştiu ce-i dragostea, dar de ea m-a legat ceva.. Off, există bătălii pe care e mai bine să le ocoleşti, nu de teama că le-ai putea pierde, ci de teama că ai deveni ridicol câştigându-le !
Dar această bătălie pe care o port şi o voi purta pentru dragostea noastră merită efortul.
Au trecut 2 săptămâni de când nu ştiu nimic de ea. Aveam limite vorbind de alcool, vă jur, acum, dintre suflet şi pahar habar n-am care-i mai gol. Am pierdut ce am avut, încercând să-mi şantajez destinul! Viaţa e mai scurtă decât Mecca sau Ierusalimul.

Într-o noapte, am visat-o.. Eram eu, într-o încăpere întunecată şi efectiv nu simţeam nimic, decât suprafaţa rece pe care se odihneau picioarele mele. Deodată s-a auzit o voce, o voce de înger care a spus decât un lucru: ''Degeaba verşi lacrimi, degeaba regreţi, zi de zi cazi în plasă..'' după care, o linişte de mormânt s-a aşternut peste acel loc. Se puteau auzi doar bătăile inimii mele ce deveneau din ce în ce mai intense doar la gândul că prinţesa mea avea dreptate. Era numai vina mea că ne-am certat, era numai vina mea că s-a întâmplat defapt, tot ce s-a întâmplat între noi. Mă detest, am văzut-o plecând cu ochii în lacrimi, eu prea mândru să o opresc.. crezând că vine înapoi..
Ştiam că trebuia să rezolv asta cumva, dar cum ? Ce să fac, când eu nu ştiu absolut nimic de ea ?
E o altă zi monotonă în care moralul e la pământ, iar eu sunt din ce în ce mai rău..
Mă ridic leneş din pat, fără vlagă şi îmi târ, la propriu corpul până în baie pentru a-mi face siesta de dimineaţă, după care bineînţeles o să o contactez pe Ino să văd dacă a mai găsit ceva legat de Sakura. Da, de când a plecat o caut încontinuu, nici o secundă nu am renunţat la ea. Deschid uşor uşa de la baie lăsând un mic scârţâit să pătrundă în cameră şi păşesc în încăpere, tălpile mele şi ganglionii nervoşi făcând imediat cunoştinţă cu suprafaţa rece a gresiei, un fior trecându-mi pe şirea spinării. Mă îndrept cu paşi lenţi spre oglindă şi ridic capul, dezamăgit de ce văd.. Arăt, ei bine, aproximativ la fel ca înainte. Exceptând ochii care sunt de un roşu electrizant şi tenul care de la o vreme a devenit foarte palid, pe motiv că nu mă mai întreţin aşa de bine cum o făceam odinioară. Dimineaţa nu mai alerg, nici nu mai mănânc.. Din când în când, când am poftă de ceva mă mai gândesc şi la mâncare, în rest nici gând..
Din casă abia mai ies, doar când mă întâlnesc cu Ino. La serviciu nu m-am mai dus, pur şi simplu de când EA a dispărut, lumea mea s-a prăbuşit, nu pot trăi fără ea. Acum îi simt lipsa, şi chiar foarte mult. Îmi lipseşte ea, îmi lipseşte zâmbetul ei, ba chiar şi certurile îmi lipsesc. Pentru că după fiecare ceartă iubirea era tot mai mare, şi parcă ne mai doream câte o ceartă din când în când.
Dau drumul la robinet lăsând apa să se prelingă firicele firicele printre degetele mele, eu tresărind la contactul lichidului rece cu pielea mea caldă. Îmi dau cu apă rece pe faţă pentru a mă trezi din starea de somnolenţă în care mă aflam, mă spăl pe dinţi şi ies din baie plictisit destinaţia următoare fiind dulapul pentru a-mi alege o ţinută cât mai comodă, azi trebuie să mă întâlnesc cu Ino. Într-un final, după luuungi ''căutări'' îmi aleg o pereche de blugi negri, un tricou negru pe care scria cu alb ''Catch me if you can!'' şi în picioare m-am gândit să iau o pereche de teneşi negrii. Îmi aranjez puţin părul, totuşi să nu mă duc afară şi să arăt ca mătura bunicii şi cobor la parter, mă încalţ, iau cheile de la maşină şi plec.

→ ๑ Sakura's Pov. ¦

'' Dragă jurnalule.
15.11.2011 - ora 14:35, stau în grădina frumos amenajată de roşcat şi-mi arunc gândurile pe foaie.
Sunt cu el aici, de două săptămâni şi simt că mor pe dinauntru. În ciuda faptului că el e atât de drăguţ, se poartă cu mine de parcă aş face parte din familia lui, boul şi nemernicul ala de Sasuke îmi lipseşte mai mult ca oricând. Da! Îl iubesc, da! Mi-e dor de el!! şi.. DA ! Îl vreau înapoi.. vreau ca totul să fie ca înainte, chiar dacă mi-a greşit, ştiu că acum regretă. Şi sunt dispusă să trec peste tot şi peste toate, mai exact, nu vreau să devin dependentă de pastiluţe cu efect.
Bunica mea mereu îmi spunea '' Sakura, orice ai face, să nu îţi fie teamă! Ascultă-ţi inima şi fă ce te îndeamnă. ''
Off Sasuke, eşti.. SINGURUL LUCRU CARE L-AM FĂCUT BINE!
Am vrut să uit totul, am vrut să întorc pagina şi să spun '' A trecut! '' dar pur şi simplu nu pot.. Ştii cum e când iubeşti, ai vrea să vezi numele lui peste tot!! E ca un drog, şi numai eu m-am intoxicat..
Despărţirea face să se stingă pasiunile slabe şi să se întărească cele puternice, aşa cum vântul stinge lumânarea, dar întreţeşte focul.
Off, spun că nu-mi pasă, mie îmi pasă să ştii.
Spun că plec azi, dar mă întorc într-o zi!
Spun că nu mi-e dor, sincer mi-e dor..
Spun că sunt ok, când defapt nu-mi e uşor.. ''


.. Simt cum ceva rece se prelinge pe obrazul meu, nici nu mă mai întreb ce poate fi, la cât d eslabă sunt.. nu ştiu să fac altceva decât să plâng, să plâng pentru tot ce a fost, pentru el, pentru noi, sau poate pur şi simplu îmi plâng de milă..

'' Plângi? De ce plângi? Plângi pentru că eşti o proastă!
Deja conştiinţa îmi dă de înţeles ce am fost, ce am reprezentat şi ce reprezint pentru el..
Ohh te rog! Eşti penibilă!
Hei, priveşte în jur, ce vezi ? Confuzie, ceaţă, durere şi totul se stinge în lacrimile tale ce curg încet pe obraz. Poate vrei să se termine totul nu ?
Paharul e plin nu ?
Îl iubeai nu?
De ce suferi?
De ce simţi durerea?
Ai vrea să mori ?
Ştiu că vrei, dar ce rost are?
Ce crezi tu, că moartea e soluţia celor trişti ? Termină, mă faci de râs! Sunt mii de oameni care suferă, nu eşti singura! Şi uită-te la ei: trăiesc şi aşa. Şi tu? Ce faci aici? Vrei să te răzbuni nu? Ai vrea să sufere şi el nu ?
Dar nu faci nimic, şi ştii de ce ? Pentru că eşti prea moale, asta e. Uită-te la tine, ce crezi că rezolvi dacă suferi ?
Aţi fost o vreme împreună, ia telefonul şi sună-l ! ''




Melodia capitolului: https://www.youtube.com/watch?v=ACykBMltyyU


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

The climb. - Pagina 6 43041335886647080746110


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
The climb. - Pagina 6 Asss10The climb. - Pagina 6 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Mier 16 Noi 2011, 06:38

Deci practic m-am inmuiat de tot pe scaun.. sad
Si melodia face ca aest capitol sa fie cu mult mai emotionant si frumos..
Mi-a placut mult, mai ales descrierea, pur si simplu o ador.. in love
Am vazut o greseala gramaticala si anume, "... CARE"; era "... PE CARE".
In rest pot spune ca de fiecare data ma impresionezi pozitiv prin tot ceea ce scrii punand fiecare sentiment in cuvinte..
Ma bucur ca am avut ocazia sa citesc asa ceva, iar daca vei scrie canva o carte sa stii ca voi fi unul dintre cititorii ei.. dap !
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


The climb. - Pagina 6 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself


Ultima editare efectuata de catre ♪ choco ♪ in Mier 16 Noi 2011, 20:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Mier 16 Noi 2011, 16:07

Ai de frunza meaaa ♥
Patricia , atatea sentimente insiri pe foaie ♥
Sunt uimita total ♥
Cred ca esti sentimentala ♥
Miiriffic ♥
Total minunat ! ♥
Gorgeous ! ♥
NO COMMENT (D) ! ♥
Deci daca mai merg in bucuresti , trebuie sa ne intalnim :>
Sa te incerc si eu :)))) !
Sa stii ca nextul .. este pentur mine ... o comoara !
Si aduci si next astazi :x !!!
Minunat ! ♥
Deabia astept !
Si anunta-ma plsss ;o3 ! ♥





The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  The climb. - Pagina 6 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Mier 16 Noi 2011, 22:39

Hey am trecut si eu pe aici , si ti'am citit ficul dap !
Mai facuth "masca" huh?
Iti iubesc foarte mult descrierile si tot ce sa intamplat intre cei 2 indragostiti^^
Poor Sakura.. sad
Sasuke - BAKA!! .... biciuitor
Oricum , imi place foarte mult, este o idee originala .. good job
Nu ma bag pe critice pentru ca nu e cazul greseli nu ai decat 1 sau 2 , oriqm nu ma bag pt k nu am dc , nu is experta ... heh
Ii las p ceilalti >.<" :><:
Phai.. , abia astept sa aflu ce se v'a intamplat in continuare..
Iti place sa ne ti in suspans.. a?! ... mda hmm...?!
So ... NEXT FAST!!! nr1
Se ya ! ^^ hug2
Oh.. era sa uit , sry k nu am postat shi eu com la celelathe chaper-uri , dar bia de curand am dat d ficul thau .. XD see you around
--> Tox =]


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

The climb. - Pagina 6 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Cassis
Genin
Genin
Cassis

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♥♥♥Inauntrul subconstientului tau♥♥♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 265
Puncte : 280
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Ascult muzica in majoritatea timpului...
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy dar nu prea♥♥♥♥♥♥

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Joi 17 Noi 2011, 22:41

Este super tare!!! Abia astept sa vad ce se intampla in continuare......Astept cu nerabdare NEXT-UL!!!!!! Cand il pui poti sa ma anunti!!......Si apropo melodia capitolului e bestiala!!! Papa
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 17:42

Vă mulţumesc din suflet pentru comment-uri şi pentru păreri! kiss
Vă promit că voi aduce next-ul cât de curând.. şi vă iubesc! in love


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

The climb. - Pagina 6 43041335886647080746110


Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : The climb. - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 18:30

Buna , ficul este foarte interesant si foarte , nici n-am cuvinte
te rog sa pui nextul si sa ma anunti si pe mine cand il pui
bafta si pupici


The climb. - Pagina 6 S6he8w
The climb. - Pagina 6 Npi5xg
The climb. - Pagina 6 2myt0zq




The climb. - Pagina 6 R0b9k0
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Vin 02 Dec 2011, 12:45

Aşa cum am promis, am venit cu next-ul
Nu e cine ştie ce, însă sper să vă placă şi scuzaţi eventualele greşeli de ortografie
Vă mulţumesc. dap !



Chapter 22.
Ierţi atât cât iubeşti


[Sakura Haruno.]
Telefonul îl strâng cu obsesie în mână, nu ştiu cum să fac să îl sun.. Simt că totul e degeaba, că nu are rost.. Sau poate are. Dacă bunica mea era aici ar fi spus cel mai potrivit lucru! Şi anume: ''Nimeni nu ştie mai bine ca tine ce simţi. '' Şi aşa este, dar pur şi simplu nu pot. Mi-e teamă, că în fond ce cred eu că va spune.. că mă iubeşte şi că îi pare rău? Niciodată! Nici nu cred că îmi va răspunde.. Renunţ la ideea de a-l mai suna deoarece sunt sigură sută la mie că nici nu vrea să mă vadă după ce am fugit de acasă, şi cu altul! Deşi nu am nimic cu el, adică tangenţe, sună cam urât.. Simt cum ceva fierbinte îmi srăpunge, la figurat, obrazul lăsând o dâră umedă în urma sa. O lacrimă inofensivă îşi face apariţia şi dispare la fel de silenţioasă precum a apărut.
De ce frate sunt aşa sensibilă?! Ce rezolv? Nimic, absolut nimic. Doar mă rănesc pe mine, îmi fac rău mie şi tot eu sufăr, nu el.
Câţi spini înfipţi în suflet am ştiu doar eu şi Dumnezeu. Aş vrea să-i pot spune cuiva ce simt în interiorul meu, ce lupte se duc în sufletul meu, ce vrea inima mea. Dar nu sunt în stare să scot toate ăstea afară.. Şi uneori nici nu vreau pentru că ştiu că cineva ar putea profita uşor de asta.
Hai frate că deja am început să mă enervez! Aş vrea să pot să scriu cu sângele celor care m-au rănit pe pereţi să-mi scriu suferinţa. Să scriu ce simt, ce vreau să fac, ce nu pot să fac.
Ştii, vocea lui, ochii lui mă făceau să cred că pot să zbor, că nimic nu mi se poate întâmpla, asta până totul s-a terminat iar eu am început să cad în gol. Îmbrăţişările lui mă făceau să visez cu ochii deschişi , saruturile lui mă făceau să cred că sunt în paradis. Iubeam şi era minunat. Dar pentru o clipă de dragoste trebuie să plăteşti înzecit în lacrimi. Nu mai vreau să iubesc! Am înţeles că dragostea înseamnă suferinţă şi nu am nevoie. Off, de ce ? De ce băieţii sunt aşa ? De ce nu îi putem schimba? De ce ii credem tot timpul ? De ce nu ne lasă să plecăm din viaţa lor dacă chiar ei cu gura lor ne-au spus că suntem în plus? De ce îi iertăm mereu chiar dacă nu merită iertarea noastră ? Oare există răspunsuri?
Mi-e aşa greu uneori. Mă complic prea mult şi nu merită. De câte ori am zis ''gata!'', de câte ori am zis că s-a terminat şi am să o iau de la capăt.. n-a fost niciodată să fie aşa.. Am zis că mi-am revenit dar imi dau iar lacrimile ăstea împuţite.
Mi-aş fi dorit un happy end, dar nu o să-l am.

[ Sasuke Uchiha. ]
Iubind am pierdut numărul zilelor.. iar sensul, brusc îmi dispare. Vrei să îmi zici tu, Sakura, ce vrei? Ce cauţi prin ochii înlăcrimaţi ai mei? De ce nu mă laşi în dramele mele? Alergi ca un nebun ca să găseşti răspuns la toate întrebările pe care ţi le-ai pus şi, nimic nou sub soare. Totul are un aer trist şi întunecat. Ai plecat, lăsându-mă aici înnebunind. Şi dacă aş pleca şi eu cum ai plecat şi tu, să ştii că tot la tine mi-ar fi gândul, pentru că, eu încă te iubesc!
Şirul gândurilor îmi este întrerupt de către soneria enervantă a telefonului care vibra în acelaşi timp pe birou de mamă mamă, zieai că nu e adevărat. Îmi dau ochii peste cap şi mă îndrept către birou, ridic telefonul şi văd '' Necunoscut '', de curiozitate răspund şi am parte de un moment de linişte în care doar '' Alo-ul'' meu s-a auzit, deoarece cealaltă persoană parcă a îngheţat cu telefonul la ureche. Peste 2 minute, în sfârşit!, aud un glas cristalin de fată care... no way!
- Sasuke.. ? întreabă fata ezitând puţin. Sakura, Doamne ajută!
- Sakura!! spun dintr-un suflet.
- Am.. vrut să văd .. cum o mai duci.. spune aceasta pe un ton stins. Nu-mi vine să cred că e ea! Stau 2 minute ezitând să spun ceva, parcă cuvintele mi-au rămas în gât.
- Ok păi, scuză-mă că te-am deranjat. Uită de asta, te rog. Adio. spune aceasta repezindu-se. Nici gând!
- NU ÎNCHIDE ! ţip de cred că a auzit şi doamna Tsunade, apoi continuând pe un ton stins - te rog..
- .. da.. - spune încet.
- Sakura, nu ştii câte griji mi-am făcut pentru tine! Unde eşti ?!
- Nu contează! spune răstindu-se
- Ba contează pentru că te iubesc, şi indiferent de ce vei răspunde acum, eu te vreau înapoi! Am realizat că am fost un prost că te-am lăsat să pleci, nu trebuia să fac asta. Şi în fond, nu trebuia să te înşel, îmi pare rău, Sakura! Poate nu vei crede ce spun acum şi vei crede că doar îmi bat joc. Dar nu e deloc aşa, am încercat să dau de tine săptămâni întregi, dar parcă dispărusei de pe faţa pământului. Te rog.. întoarce-te acasă.. - spun întristându-mă..
- Sasuke, nu ştiu ce să spun - replică fata cu o voce care nu trăda nici un sentiment, era confuză.
- Nu vreau să spui nimic, doar gândeşte-te bine, te rog! Fă-o pentru mine..
- Voi face asta..
- Pe cuvânt de cercetaş? spun zâmbind.
- Pe cuvânt de cercetaş! O aud spunând pe un ton vesel, după care închide.

Nu pot să cred că asta s-a întâmplat.. Thanks God!

[ Sakura Haruno. ]
O poezie care am compus-o de una singură îmi descrie cel mai bine starea de spirit:

'' şi dacă tu ai fi o stea..aş vrea să fiu eu ceru..
să te privesc de-aproape..să-ţi inteleg misteru..
şi dacă ai fi un râu..aş vrea să fiu eu soare..
să te incălzesc incet să-mi las..razele să coboare..
şi dac-ai fi o floare..aş vrea să-ţi fiu petale..
să cad doar eu dacă o să cadă ploi torenţiale..
şi dacă ai fi un zmeu..aş vrea să fiu eu vântu..
să am grijă să n-atingi niciodată pământu..
şi dacă ai fi un sunet..aş vrea să fiu chitara care-l cântă..
s-ating mereu câte o notă profundă..
şi dacă ai fi aici..acum..ţi-aş spune..oare?
că vreau să-ţi fiu cer, soare, chitară, vânt şi petale ! ''


♥️♥️♥️ ♥️♥️♥️

Melodia capitolului: https://www.youtube.com/watch?v=hLQl3WQQoQ0
Adele - Someone like you.


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

The climb. - Pagina 6 43041335886647080746110


Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
The climb. - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Vin 02 Dec 2011, 13:30

Jingle Bells, lalala
Scumpyy meeuu Patry!!! <3333
Thks God ca am regasit ficul si l`am recitit <33
Deci chiar sti sa ne pui pe jar
Cred ca am plans la un moment da :-<
Deci Ficul este atat de genial iubirea mea scumpa ;o3
Vreau sa vad ce se intampla in continuare!
Mai repeedee!!!


The climb. - Pagina 6 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


The climb. - Pagina 6 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5The climb. - Pagina 6 Taemin_Stamp_by_eiyuutanThe climb. - Pagina 6 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01The climb. - Pagina 6 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : The climb. - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19Vin 02 Dec 2011, 16:08

super ,super , super
mersi ca m-ai anuntat
te rog pune nextul
anunta-ma ca de fiecare data
pupici si bA good job FTA


The climb. - Pagina 6 S6he8w
The climb. - Pagina 6 Npi5xg
The climb. - Pagina 6 2myt0zq




The climb. - Pagina 6 R0b9k0
Sus In jos
Continut sponsorizat




The climb. - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: The climb.   The climb. - Pagina 6 I_icon19

Sus In jos
 

The climb.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-