Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 12:39

Ei bine. Daca va puteti aminti Sakura cand afla ( in Shippuden) ca Sasuke s-a alaturat lui Akatsuki se hotaraste sa il ucida. In episodul 212 Sakura il gaseste pe Sasuke si ii spune ca vrea sa mearga cu el. Cred ca stiti imprejurarile. El il omorase pe Danzo si se pregatea sa o ucida si pe Karin. M-am gandit sa fac eu o alta continuare la acest episod. Sa-mi spuneti daca va place :)
P.S :Am uitat sa pun titlu =)). Cum am spus e primul meu fanfic. Deci :

Capitolul 1 : Stralucirea

Eram aproape acolo. Vantul imi mangaia blajin parul insa simteam nelinistea ce imi apasa inima. Acea chakra era atat de rece... desi nu imi venea sa cred stiam ca este a lui Sasuke. Pana acum m-am bazat pe toata lumea. Asteptam sa faca ei ceva, dar acum... acum trebuie sa fiu eu cea care sa fie speranta tuturor... inclusiv a lui Naruto.
Din departare am auzit sunetul celor o mie de pasari "Chidori". Acesta era indreptat catre o roscata care zacea la pamant. Nu il puteam lasa sa faca asta. Simteam un nod in gat, insa acum gata cu frica si nelinistea, dintr-o data devenisem stapana pe sine. "O s-o fac. Acum e momentul... stiu ca pot".
-Sasuke... am spus aceste silabe cu o voce puternica incat privirea lui se intersecta cu a mea imediat.
Dar era ingrozitor, atat de schimbat. Ochii ii erau in ceata, plini de sange si se vedea pe chipul lui ura.
- Sakura? Ce cauti aici?
-Am venit sa-ti spun ca vreau sa merg cu tine. Stiam ca inca nu e momentul pentru a-l ucide, eu eram slaba si totusi doream sa aflu de ce devenise asa. Eram prietena lui... adica am fost... nu si acum ii sunt prietena. Trebuie sa pot sa-l schimb... nu voi da gres.
- Sa vii cu mine? De ce? Intreaba el cu o voce atat de rece care ma facuse sa tresalt.
-Pentru ca am regretat ca nu am venit cu tine atunci... si acum nu mai vreau sa regret nimic.
-Si eu ce castig daca te las sa vii cu mine? Expresia fetei incepea sa mi se schimbe insa Nu... trebuia sa raman la fel de dura. Nu puteam sa raman aceeasi fata slaba. Nu am clipit si am spus repede:
-Fac orice. Orice imi spui tu. Orice ca sa-ti indeplinesti scopul.
A inceput sa rada haotic.
Scopul meu? Sakura daca ti-as spune ca scopul meu este sa distrug Konoha?
Sperand ca el sa nu se refere la ceea ce credeam eu. Sperand sa nu aiba acel instinct ucigas....
-Imi pare rau Sasuke, dar ti-a luat-o cineva inainte. Konoha este deja distrus.
-Eu cred ca stii la ce ma refer. Voi ucide toti oamenii acelui sat, inclusiv prietenii si familia ta. Ai fi in stare sa renunti la tot pentru mine?
Asa cum banuiam nu mai era acelasi. Doar o umbra a razbunarii, insa daca as fi dat inapoi as fi regretat toata viata.
-Ti-am spus, as face orice. In gandul meu ( orice ca sa ii protejez). Iar ochii au inceput sa-mi straluceasca. S-a uitat in stralucirea lor putin mirat. Un zambet crud ii aparu pe fata. Orice? Atunci omoara femeia asta.
Asa este... mai era cineva acolo. Aproape uitasem de ea.
-Cine este?
- O fosta membra a echipei mele. Dar dupa cum vezi acum este inutila. Sakura tu esti un ninja medical. Ai putea sa-i iei locul.
Cuvintele lui ma scarbisera. Nici nu mai asteptasem sa incheie propozitia. Am luat un kunai si fara sa fac un pas inainte sau inapoi. L-am aruncat spre directia inimii ei. Aceasta scotand un geamat slab.
-Ooo...
Il auzeam se Sasuke satisfacut. Insa chiar el o spusese sunt un ninja medical. Eu nu omor oameni ci ii vindec. Asa ca atunci cand am aruncat acel kunai mi-am pus chakra in el. In momentul acela se raspandea in corpul ei si probabil nu mai era mult pana s-ar fi facut bine. Mi-am dat seama ca si ea il iubise pe Sasuke. Nu merita sa moara asa si in plus i-ar fi fost de mare ajutor lui Kakashi. Dar deja ma saturasem de aceasta discutie. Acum aveam situatia sub control...
-Sasuke stergeti zambetul acela de pe fata. Sa nu crezi ca pe mine ma vei putea folosi si arunca asa cum ai facut cu ea.Cred ca ma subestimezi. Si acum unde mergem? Ii spun eu zambind...
Va urma. Sper ca va placut. Stiu ca e putin diferit de ce faceti voi pe aici. Insa cine stie :-s


Ultima editare efectuata de catre kattya96 in Vin 12 Aug 2011, 14:21, editata de 2 ori
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 12:58

foarte frumos ficul tau happy dar ar trebui sa-i schimbi titlul a hug in rest e foarte frumos sa pui nextul ca-i foarte frumos in love
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 13:04

DAAAAAAAAAAAAAA
un nou fic huh? si chiar reusit
mia placut foarte multttttttttttt
deci vreau next-ul urgent
este super
next
next
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 13:10

=)) am uitat sa-i pun titlul sorry. :D
Hai sa spunem:
Capitolul 1 : Stralucirea.
O sa vina si nextu si ma bucur mult ca va place :* E primul meu fanfic =)) deci incurajarile ajuta :P :X
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 13:26

Ce frumos e ficul in love! Abea astept capitolul urmator sper sa il pui repede happy2 !!
Spor la scris a hug!! Si inca ceva ar cam trebui sa ii dai un alt titlu dap !!
Sa aduci nextul repede heh yeah kiss !!


Ultima editare efectuata de catre Roxii Pufulete in Vin 12 Aug 2011, 19:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 13:28

Imi place iubita! Stiu cum e sa fie primul fic si sa ai nevoie de sustinere asa ca eu te SUSTIN! kiss Iti dau doar un sfat mic mititel heh Te sfatuiesc- doar daca vrei- sa alegi un titlu a ficului mai potrivit si mai scurt happy2 ai exemplu celelalte ficuri happy2 In rest mi-a placut mult ;)
Te pup si astept next-ul! kiss
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 18:17

Hey hey!
Deci, avand in vedere ca e primul tau fic..hm...o sa`ti zic ca`mi place..pana acum..sa vedem cum te descurci mai departe. Oricum va venii cineva din
Comisie si iti va spune totul, adica critica.. dap !
Deci, nextu`..hai cu el repede pentru ca sunt foooarte curioasa heh
Pupici de la Losty kiss
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 19:26

Bine sa incepem :) Poate e putin plictisitor, insa nu putem sa incepem toata actiunea asa in forta nu?

Capitolul 2 : Increderea

- Hmm...
Un sunet atat de scurt poate descire multe. Nu intelegeam pe moment daca reusisem sa-i castig increderea sau mai aveam de muncit. Un lucru era sigur nu aveam sa plec de acolo fara el.
- Vino!
Am ramas pe loc ca o stanca in timp ce frunzele dansau jucause in jurul meu, parca impingandu-ma catre destin. Acesta a inceput sa se indeparteze cu pasi domoli asa ca m-am grabit sa-l urmez. Insa ceva ma nelinistea. Nu puteam sa plec pur si simplu, fara sa ma uit inapoi. Simteam sa fac asta, trebuia sa o fac. Dar daca se intorcea si ma vedea? Atunci banuielile pe care le mai avea i-ar fi aparut sigur in minte.
Totusi, trebuia sa incerc. Mi-am intors privirea si parul a inceput sa-mi atinga usor chipul. Priveam cerul din care ieseau fasii de foc rosii purpurii. Era un apus atat de splendid, atat de melancolic. Mi-as fi dorit ca Sasuke sa se uite alaturi de mine. Sa privim amandoi cerul mirific care punea stapanire pe pamant si pe sentimente mele ascunse adanc intr-o inima sfasiata de durere.
Din nefericire cred ca intrasem intr-o stare de reverie. Cand mi-am intors eu privirea cred ca era prea tarziu. Sasuke banuiesc ca ma vazuse deja. Insa mergea inainte. Corpul lui miscandu-se rigid propabil din pricina luptei pe care o purtase.
Acum ce ar trebui sa fac? Daca as ramane in urma lui, as da dovada de lasitate. Dar nici langa el nu aveam de gand sa merg. Mai ramanea sa merg in fata lui... ahh, oare era o idee asa de buna. Dar numai asa puteam sa-mi dau seama daca avea incredere in mine. Precauta, dar cu pasi repezi am inaintat in fata lui. Intrasem deja in padure. Pasarile erau nelinistite ciripind puternin, dar stai acestea nu erau pasari ci .... In fata mea era un copac m-am intors speriata stiind ce ma asteapta, insa nu aveam de gand sa mor. Am facut un salt impresionant in aer si am inceput sa alerg pe sabia facuta din fulger care se intepenise in copac in momentul in care Sasuke avea de gand sa ma ucida.
Ma apropiam cu viteza de el, simteam adrenalina care imi inconjurase tot corpul:
- Sasukeeeee.....
In acel moment pumnul meu se lipise de fata lui. Acesta intorcandu-si foarte putin capul. Acest lucru m-a speriat. Pumnul meu era plin de chakra, iar el era ranit. Daca atat am putut sa-i fac in postura in care ne aflam apoi nu stiu ce s-ar fi intamplat daca el era in plina forta in acel moment.
Am strans tare din dinti, nici eu nu staim ce sa mai cred. El doar facuse ochii mari, dar pe urma se calma si afisa un zambet crud.
- Sakura, te-ai schimbat. Acum cred ca poti sa-mi fii de mare folos. Asa ca te iau cu mine.
Poftim... asta era raspunsul lui. Ii sunt de folos? Pe bune frate, te lovesc in fata si tu imi spui ca iti sunt de folossss? Oricum asta mi-a dat putina incredere in mine. Se pare ca instinctele mele nu au dat gres. Nu aveam de gand sa incep o lupta cu el, insa fraza aceea imi tot aparea in minte " Te-ai schimbat".....
Am hotarat ca mai bine merg langa el decat sa iasa inca o scena urata. Insa cuvintele nu imi ieseau pe gura. Ce puteam sa spun. Adica era la fel ca inainte. Cand eram toti in aceeasi echipa, iar eu mergeam mereu langa el si ii priveam fata atat de draguta si meditativa. Niciodata nu am cautat sa inteleg ce e cu el. Mereu ma uitam la chipul lui, la el ... era atat de cool... iar eu eram mica si proasta. Gandul imi zbura la baieti si astfel devenisem slaba.
Dintr-o data Sasuke se opreste si atinge un copac. Acesta se transforma intr-o fortareata, iar eu l-am urmat intrand in intuneric.
Intr-un fotoliu din piele statea un om sprijinindu-si capul intr-o mana. Fata ii era acoperita, purta o masca ovala si portocalie.
- Sasuke? Ai scapat de una si acum aduci alta? spune omul misterios razand .... Macar ai testat-o? E buna de ceva?
Cuvintele lui ma infuriara insa am stat calma asteptand raspunsul lui Sasuke. Eram tare curioasa sa vad de ce m-a adus cu el pana la urma.
- Madara... vezi-ti de treaba. Nu cred ca trebuie sa-ti explic tie ceva. E doar un ninja medical. Ultimele cuvinte de abia se auzisera.
Doar un ninja medical. Atat mai insemnam eu? Nu cred, incearca sa fie dur. Adica serios i-ar fi spus lui Madara ce sentimente are el, e da... nu el le tinea ascunse. Insa mai aveam putin si ajungeam la ele.
- Ha? Un ninja medical spui. Pai pot spune ca nu e prima data cand ne intalnim, corect copilo?
- Da si eu sunt atat de incantata ca te revad! ii raspund cu mult sarcasm in glas.
- Hmmm... si tu te-ai indragostit de Sasuke si ai venit sa il salvezi? a inceput sa rada puternic desi vocea ii era cam ragusita. Sasuke ai grija cu ea, este un ninja din Konoha si nu vreau probleme deocamdata. Spunand acestea dispare ca un vapor in bataia vantului.
Sasuke ofteaza si se aseaza pe un pat. Eu am inceput sa privesc mai atent in jur. Era un sanctuar imens facut din piatra, iar stalpii gigantici si grosi erau plasati din loc in loc.
Explorarea imi fusese oprita de vocea lui.....
- Sakura vindeca-mi rana asta!
Ma intorc ingrijorata, dar ce? doar nu eram fata aia zapacita care ii indeplineam toate poftele. Nu puteam sa-l las sa creada ca ma poate manipula. Insa nici nu puteam sa-l intarat prea tare ca atunci s-ar putea sa ma ucida el inainte sa fac eu ceva.
- Se spune te rog frumos, dar fie, avand in vedere starea ta deploranta cred ca te iert de data asta. Ii spun eu cu un zambet pe fata, si aproape imi dadusera lacrimile cand vazusem ca si el zambeste. Acel zambet de care ma indragostisem atunci. Imi era atat de dor de el., Desi nu durase mult mie mi se paruse o eternintate.


Ultima editare efectuata de catre kattya96 in Mar 16 Aug 2011, 00:05, editata de 3 ori
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 19:46

Ce super e in love!! A zambit si Sasuke din nou happy2 ce bine!! Dar totusi stiu ca nu s-a schimbat. A vrut sa o ucida pe Sakura eu cand il vad in biciuitor!!
Sper sa aduci nextul repede!! Pentru ca abea astept sa vad ce se intampla in continuare happy2!!!
Scrii foarte frumos in love !!
Spor la scris a hug!! Te pup kiss!!
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 19:52

Imi placeeee! huh?
Baga next ca imi place mult ideea de fic... rusinos
Sa stii ca si eu vroiam sa fac alta continuare happy2
Baga next heh
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 19:58

Uau! Un fic nou si super!!!!
Il iubesc, nu il ador.
Pui nextu repede? Si sper sa fie lung

Pwp kiss
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 20:08

@Ioana sunt tare curioasa ce idee aveai tu :D
Eu incerc sa dezvolt relatia dintre ei ca astfel poate Sasuke reuseste sa-si schimbe sentimentele, insa sunt deschisa la pareri si accept orice critica deci poti sa-mi spui ;;)
@Roxi Pufulete ms esti o scumpa o sa incerc sa-l fac mai bland ca sa nu iti vina sa il bati :*
Oricum dupa ce am scris capitolul am vazut multe alte fic-uri sooper. Care ma inspira. Dar pana atunci o sa incerc sa-l fac pe acesta cat mai bun :)
Inca o data multumesc tuturor ca imi dati incredere in mine :D
Sus In jos
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 20:10

Dar pui nextul azi? Ca e super ficu si ma faci fooooarte curioasa in legatura cu ce se v-a intampla

Te roooggggggggggggggg!!!


Ultima editare efectuata de catre kimy-chan in Vin 12 Aug 2011, 20:25, editata de 1 ori
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 20:15

Scuze kimy dar am scris deja 2 azi. Si mai las ideile sa se aseze. Promit ca il aduc repede pe urmatorul dar nu azi :). Dar daca vrei poti sa-mi dai si mie un fic de-al tau sa citesc. Doar daca vrei bine inteles :)
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 21:26

Soo...imi place foarte mult! dap !
Adu mai repede nextu` ala ca fac peri albi.. heh
Nu zic sa`l aduci azi..maine.. happy2
Pupici de la Losty kiss
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 21:58

WOW!!! huh?

Primul tau fic?! Te descurci suuuuper!
Deci scumpa mie imi place foarte mult ficul tau.Poate inca putina descriere insa doar atat.Astept cu nerabdare nextu` pentru ca ficu` e foarte reusit si ai o idee originala. dap !

Te up duulce ca si o ciocolata! kiss Aztie Boo! in love hi!

P.S. Bine ai venit pe forum! happy Sper sa te distrezi! dap ! Si uite id-ul meu... biancablidar@yahoo.com
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 22:06

Tii ai adus nextu in love
Dooamne cat imi poate placea acest fic
Vreau pervers =p~ Da o sa te obisnuiesti tu cu mine lough
Repejor cu nextul!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Vin 12 Aug 2011, 22:55

Deci ca sa va raspund la toate =))
@LostAngel .. pey de gura ta l-am pus pe al 2-lea ca vroiam sa vad ce parere ai. Ma bucur ca l-ai citit.
@ Bee mersi ca mi-ai spus de descriere o sa ma straduiesc
@ Piersicuta ... nu stiu cat de pervers il pot face pe asta. Pentru ca e bazat mai mult pe serial pentru ca sunt un fan. Insa cred capot introduce si asa ceva. Totusi am in minte un fic special pentru tine. Cred ca "Pervers" ar putea sa fie numele lui mic, dar va trebui sa mai astepti putin.
Va pupicesc :*
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Sam 13 Aug 2011, 00:47

Hay mei sa bat recordu. Prima zi pe site si 3 fic-uri. Am promis ca pun maine unul, dar s-ar putea sa merg la tara. Plus ca atmosfera ma ajuta. Nu stiu cat de lung o sa fie ca acum n-am nici o idee. =))

Capitolul 3 : Ochii noptii

Sasuke:

Corpul imi este greoi si privirea din ce in ce mai intetosata. Pentru o clipa uitasem ca o parte din razbunarea mea aproape se indeplinise, dar in loc sa fiu fericit mi-am dat seama ca am alta problema pe cap. Sau ma rog langa mine... Nu stiu cat timp am dormit insa lumina slaba a lumanarilor si sunetul vioi pe care il scoteau era singurul lucru normal din acea camera.
Sakura dormea fara griji si extenuata dupa ce 2 ore a incercat sa-mi vindece ranile care nu se mai terminau. Mi se parea la fel ca in noaptea aceea cand sub lumina lunii eram noi 4. Eu, Sakura, Kakashi sensei si Naruto. Pe atunci credeam ca locul meu e acolo. Incepusem sa am sentimente pentru ei si mai ales pentru.....Of ce fac? Nostalgia nu este un lucru bun. Aceasta ma opreste din calea razbunarii, iar Sakura este chiar o amenintare.
Dar inca imi poate fi de folos asa ca o mai las in viata. Parea atat de mica, ghemuita intr-un colt al canapelei cu parul cazandu-i rebel pe frunte. M-am uitat in jur si am gasit o patura cu care am invelit-o dupa care am iesit pe balcon. Insa nu mi se parea comod asa ca am sarit pe creanga groasa si plina de flori de cires din fata mea.
In momentul acela nu simteam nici o grija, eram pur si simplu fermecat de linistea ce se pogora asupra mea, de stelele ce dansau in jurul reginei lor si de copacii care isi leganau agale crengile mangaiate de o adiere calda. Ce ar fi trebuit sa fac in continuare? Devenea patetica intrebarea aceasta. Mi-o puneam in fiecare noapte. Nu intelegeam ziua eram la fel de hotarat ca niciodata, dar noapte toate trairile apareau si ma bantuiau facandu-ma din ce in ce mai vulnerabil. Pe aceasta cale sunt singur de atata timp, singuratatea si ura au devenit cele mai importante pentru mine. Acestea imi dadeau putere si ma faceau sa merg mai departe. Stiam ca Sakura nu ma poate schimba, dar totusi nu intelegeam ce vrea de la mine. Nu mi s-a parut ca ochii ei dau semne de vulnerabilitate, dar nici de iubire sau orice altceva. Doar hotarare. In ziua aceea straluceau de zici ca un val de vise navalisera asupra ei. Si acel zambet.... dar nu terminasem propozitia deoarece se auzi un zgomot de scartait din incapere. Ma gandeam ca Madara avea vreun gand necugetat si imi activasem Sharinganul. In acel moment usa balconului se deschise si o silueta alba isi facu aparitia sub lumina lunii.

(In timp ce Sasuke statea visator in copac, Sakura se trezeste)
Sakura :
Putin buimacita si neintelegand ce se petrece imi deschid ochii de smarald cautand o explicatie. Ma uit in jur, dar nu era nimeni. Uitasem unde ma aflam si nu intelegeam de ce nu sunt in patul meu cand mi-am adus aminte de el....
Unde era? Plecase? Fugise din nou cum facuse si data trecuta? Imi aminteam ultimele lui cuvinte de atunci "Sakura, multumesc" dupa care ma asezase frumos lasand sa-mi curga ultimele lacrimi cristaline pe acea bancuta blestemata. Iar acum sunt pe canapea si...... si sunt invelita? O roseata imi aparu in obraji... Sasuke m-a invelit? Ma ridic repede incercand sa-mi indrept rochita alba sifonata cand stralucirea lunii mi se reflecta in ochi. In transa ma indrept catre sursa, incercand sa ma contopesc cu ea, sa uit de durere, de suferinta si sa simt cum intreg corpul meu este umplut de dragoste. Ma indrept cu pasi repezi catre usa balconului si o deschid cu forta, vantul cuprinzandu-ma cu blandetea sa.
De asupra mea niste ochi intunecat, rosii si plini de uimire ma priveau.....
Eu de la balcon si el de pe creanga cu flori de cires ce isi scutura petalele intr-un dans haotic... Era un vis pentru ca acel peisaj intunecat era parca rupt dintr-un basm ciudat de dincolo de 7 mari si 7 tari, unde Supranaturalul era regele, iar normalul era sclavul lui cel credincios.. Acum puteam spune orice deoarece numai luna ne era martora, iar ea nu dezvaluie niciodata secretele unor 2 indragostiti.

Va urma :) Sper sa va placa.
P.S : Stiu ca e scurt dar vreau sa va tin in suspans :D


Ultima editare efectuata de catre kattya96 in Sam 13 Aug 2011, 09:33, editata de 1 ori
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Sam 13 Aug 2011, 00:58

Vai... in love

Deci ce fic!...Bestial. dap ! Sa sti ca e super tare.Am vazut ca ai mai adaugat ceva descriere si acum e mult mai frumos.Era frumos si inainte dar acum e si mai frumos.. happy2

Astept repede nextu` happy

TE pup duulce ca si o ciocolata! kiss kiss Aztie Boo! hi!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Sam 13 Aug 2011, 08:16

Deci este super good job
♥️ Bee ♥️ are dreptate
Ficul este super si astept next-ul happy2




Ultima editare efectuata de catre coraa in Sam 13 Aug 2011, 15:01, editata de 1 ori
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Sam 13 Aug 2011, 10:31

Yeeeyy!! ai adus nextu`! happy2
Imi place fooooaarte mult heh
Hai mai repejor cu nextu` ca s`ar putea sa te pap. dap !
Imi place cum scri si stiu ca o sa devi mult mai buna.
pupici de la Losty kiss
Sus In jos
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Sam 13 Aug 2011, 10:37

Imi place foarte mult capitolul.
Cand o sa pui netu?
Si termina cu suspansul asta ca ma omoara!!! heh
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Sam 13 Aug 2011, 10:53

O.O 3 nexturi odata? Numai eu eram asa nebuna lough
O dooamne este foarte frumos acest fic in love
Il ador la nebunie!!! Daa!!!
Te rog repede next!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19Sam 13 Aug 2011, 10:59

Ce pot sa spun altceva decat ca-mi place mult? Mult de tot! Ideea de inceput e originala dupa parerea mea. Nu am mai vazut sa inceapa ficul cu Sasuke care o ia pe Sakura in Akatsuki dupa ce ar "omora-o" pe Karin. Astept next-ul! kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. Empty
MesajSubiect: Re: Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.   Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi. I_icon19

Sus In jos
 

Fugi, pentru ca daca nu, te voi aduce inapoi.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-