Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dincolo de aparente (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 03 Sept 2012, 23:26

Hei dap !

God, nu imi vine sa creeeeed huh? Cat de smecher a fost capitolul asta, chiar nu am cuvinte. Singura chestie care m-a intristat a fost ca s-a terminat repede, mai ales ca eu eram super absorbita de text, parca eram pe bancheta din spate, urmarindu-i. lough
Sa apara Sasuke, ce idee buna. Abia astept. dance2
Daca el este barosanul scolii, golanul periculos si razbunator, sunt curioasa cum o sa se razbune pentru palma primita. hmm...?!
Astept cu nerabdare urmatorul, de fapt, orice capitol pe care o sa il postezi. huh?
Mult succes! kiss
Spor la scris. a hug



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Mar 04 Sept 2012, 02:10

Aici ai dreptate. Ar trebui sa apara si Sas'ke.
In mare parte imi stii parerea.
Capitolul imi place foarte mult.
Ai cateva greseli de tastare, dar dai un edit si se rezolva.
In rest, nu prea mai am ce zice.
Multumesc ca ma anunti si sper sa o faci la fiecare capitol. kiss


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Mar 04 Sept 2012, 02:57

HEEEEEEYY!! iti urmaresc de sooper molt timp ficul dar nu tiam scris pana acuma..oricum e super!! daca poti ma anunti si pe mne de acuma??:)
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 19:12

Capitolul 18

- Cum a fost? M-am uitat la ea ca la felul 14, cu un mare semn de intrebare pe chip. Drumul spre casa.. Cum a fost? Continua nerabdatoare.

- Ca de fiecare data, am spus absenta privind pe fereastra. Primisem indicatii clare aseara ca nu trebuie sa fac tam-tam din toata incurcatura asta. Dupa spusele lui, intamplarea de ieri nu a existat niciodata si trebuie sa ma comport ca atare. Creez probleme si el se ocupa de ele. Asa viata zic si eu..

E atat de placut sa stii ca este cineva acolo, pentru tine. Ca te pazeste, ca-ti este alaturi in situatii critice, e atat de frumos. Am impresia ca este tot timpul cu ochii pe mine si incontrolabil, zambesc, sperand sa-i atrag atentia. Nu stiu de ce, dar simt ca asta trebuie sa fac. Sa ies in evidenta. M-am trezit cu zambetul pe buze si sper ca asa o sa ma si culc. Nu vreau decat sa ajung acasa, sa se faca seara si sa ies pe balcon asteptandu-l. E putin stresant totusi. El ma poate vedea ori de cate ori doreste iar eu nu stiu nici macar cine e.

Desi e un strain ma simt de parca el ar fi cel mai bun prieten al meu. Mai ca-mi vine sa vorbesc singura prin camera sperand ca o sa-mi raspunda. Gandul ca-mi stie fiecare miscare ma sperie un pic dar ma face sa ma simt si speciala. "Tot raul spre bine." Adevarat. La inceput parea cel mai urat cosmar dar acum, e.. magic. Si totusi, n-are sa dureze la nesfarsit. Timpul va trece si odata cu el vor fi multe schimbari. Imi doresc ca de acum sa ma bucur de fiecare clipa, de serile pe care le petrec cu el, absolut tot.

- Deci, unde vrei sa luam pranzul?

Am tresarit. Daca mergem la cantina sigur va trebui sa suport privirile ucigatoare, vorbele rautacioase si poate chiar mai mult. Indiferenta ca indiferenta dar sunt si eu om. Toate lucrurile astea ma deranjeaza si as incerca sa uit ziua de ieri dar ei nu ma lasa. Pofta lor nebuna de a vedea disperare, de-asi bate joc de cei slabi, setea de popularitate, ma lasa rece. Pana acum nu am stiut, sau nu am vrut sa stiu adevarata fata a unor oameni. Sunt in stare sa ucida pentru a fi cool..patetic. In astea patru zile in care am fost deghizata am suferit dar am putut vedea si dincolo de aparente. Pe viitor, voi sti de cine sa ma feresc.

- Hai sa mergem pe acoperis. Am spus intr-un final.

- Dar Sakura, ploua..

- Ploua? Am privit uimita pe geam. Intr-adevar. Picurii mari de apa se indreptau cu repeziciune spre pamant, sfarsind in mii de fragmente. Frunzele se dezlipeu de pe crengile uscate ale copacilor sub greutatea picaturilor de apa, unele luand parte la dansul haotic al vantului, in final sfarsind secate de putere pe asfaltul rece si ud. Peisajul era unul mohorat, demn de o secventa trista dintr-un film siropos. Am oftat. Cat de mult as vrea sa fiu acum langa un semineu, sa urmaresc dansul flacarilor si sa aud lemnele trosnind... Sa stau pe canapeaua pufoasa invaluita de caldura, privind orasul de undeva de sus. Sa ii simt bretele in jurul taliei mele din nou, sa imi odihnesc capul pe umarul sau, tresarind la fiecare tunet sau fulger. In astfel de momente el sa-mi mangaie parul, sa ma stranga protector in brate si sa-mi sopteasca ca este acolo, pentru mine. Sa ma pierd in ochii lui negri, stralucitori, pe fundal auzindu-se zgomotul provocat de apa. Mirosul dulce al cioco..

- Sakura! Ai primit un mesaj, ce nai*a faci?

Am privito confuza cateva secunde apoi am luat telefonul in mana. " Un mesaj?" am spus absenta privind ecranul. Adevarul e mintea mea inca umbla pe campii. "Cu numar ascuns?" M-am incruntat. "Se poate?"

" Ai fantezii micuto?" Am citit incet atragandu-i atentia roscatei. Imi simteam obrajii arzand, m-am inrosit. "O, acum poate sa citeasca si ganduri?" Mi-am spus ironica, ascunzandu-mi fata in palme pentru a ma calma.

"Mancam in clasa?" Am reusit sa vorbesc intr-un sfarsit. A dat din cap in semn ca da si s-a dus la banca ei pentru a-si lua pachetul cu mancare. Ei bine, ne-am gandit amandoua ca mersul la cantina astazi nu ar fi cel mai inteligent lucru. Clasa era oricum aproape goala deci puteam sta linistite. In aproximativ 10 minute terminasem si cum era timp destul pana la urmatoarea ora am iesit pe hol pentru a ne plimba in liniste.

M-am oprit in fata dulapului meu pentru a cauta o agrafa de par, in timp ce Karin se uita curioasa pe un panou al scolii. Cred ca era vorba despre concursurile pe care le-a castigat elevii liceului. Nu-mi pasa. Tot ce ma intereseaza este nesim*itul cu care stau in banca si faptul ca au trecut patru zile si eu tot n-am habar cum il cheama. S-a comportat destul de ciudat astazi. Parea ca ma ignora dar ii puteam simti privirea demonica atintita asupra mea. M-am intors spre Karin pentru a o intreba dar acesta incepu sa vorbeasca entuziastmata.

- Copilul asta e un geniu! A facut un proiect uimitor in numai cateva ore. Totul este atat de detaliat si nu a realizat numai o amarata de casa. A facut schita unui complex intreg de apartamente. Trebuie sa vezi asta e uimitor! Nici macar nu-i un tocilar, trebuie sa-l vezi.. Trecura cateva clipe de liniste dupa care incepu iar. Oo Doamne e..

- Da, da, stiu.. Uimitor! Cum il cheama pe brunetul cu care stau in banca? Parea ca ma ignora total.

- Sasuke Uchiha. A spus intr-un final inca avand ochii pe acel afis.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Capitolul asta mi-a dat ceva batai de cap, mai ales inceputul Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 947835
Sper sa va placa :* Multumesc pentru comentarii.

PS: Sunt curioasa cum o sa reactionati la urmatorul capitol Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 2573201749 Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 2586070128

Edit:
Imbracamintea Sakurei


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”


Ultima editare efectuata de catre Bella in Mier 05 Sept 2012, 21:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 19:44

Multumesc ca ma anunti. Sper sa o faci mereu.
Acum, legat de capitol. Mi-a placut foarte mult, iar finalul m-a lasat masca.
Nu am vazut greseli de tastare.
In rest....
Abia astept sa vad ce se va intampla cu Sakura.
Te kiss .


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 22:37

dhoamne in sfarsit ia aflat numele:)))) sunt ft curioasa ce se intampla in capitolul urmator..ms k mai anuntat si anuntama in continuare dak poti:p PEACE!!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 03:16

Hei dap !

Ahh, ce capitol frumos. Din nou, m-ai lasat fara cuvinte. huh?
Sasuke Uchiha, abia astept sa apara si el. Stau ca pe ace pana o sa citesc capitolul 19, pe care stiu ca o sa il postezi curand, de aceea am trecut rapid pe aici, nu cumva sa lipsesc. cool
O sa stau aici pana postezi, nu o sa dorm, nu o sa mananc, nu o sa beau. Doar... astept. lough
Muuuult succes in continuare, Bells! kiss
Spor la scris. a hug


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 03:21

Capitolul 19

- Sasuke.. Uchiha... Am spus mecanic privind in gol. Cum?! Sasuke nu era asa, el.. el era bun si iubitor si ii placea sa-i protejeze pe altii. Ii placea sa ofere ajutor, nu se gandea la el doar, doar la binele celorlalti si .. si isi dorea ca toti sa fie fericiti. Chiar daca unii erau rai el nu-i judeca. Spunea ca fiecare persoana are dreptul sa-si aleaga propria identitate. Zambetul lui, in fiecare zi zambea sincer, zambea din inima. Chiar daca suferea, nu ii placea sa ii ingijoreze pe ceilalti .. el, el nu e Sasuke al meu! Imposibil, nu e el! A fost atat de bun incat.. S-a lasat manipulat de ceilalti? Dar nu, era puternic, nu judeca dar stia sa se pazeasca de rau el..

Simteam cum picioarele imi cedeaza, cum inima imi bate tot mai incet, purtand povara grea a sentimentelor. Respiratia imi era accelerata dar in acelasi timp greoaie. Fiecare secunda parea ca-si lasa amprenta asupra mea, cu fiecare ticait al ceasului imi aduceam aminte tot mai multe lucruri. Incercam sa inspir mai mult aer pentru a ma calma dar era imposibil. Corpul incepu sa-mi tremure precum o salcie in bataia vantului, un val rece de aer izbindu-ma de nicaieri. M-am lasat incet pe vine inca prijinindu-ma de dulap privind-o in continuare pe Karin. Inca citea absorbita acele informatii despre concurs, parca fiind pe alta planeta. O invidiez. Pentru ca ea poate fi fericita, pentru ca poate zambi, pentru ca nu o apasa niciun regret.

Imi e mila de Sasuke pentru ca a devenit asa, dar mai ales imi e mila de mine pentru ca ii voi simti lipsa. Ma tem ca l-am pierdut ca nu va mai fi ca inainte. Ma urasc pentru ca am plecat lasandu-l singur, ma urasc pentru faptul ca speram ca atunci cand o sa-l gasesc o sa fie al meu din nou. Credeam ca ne vom petrece din nou timpul impreuna, ca ma va ajuta, ca ma va sprijini, ca va fi mereu acolo. Sunt egoista. A trecut atata timp, credeam ca m-am schimbat dar am ramas aceeasi. Imi pasa numai de mine si preind ca ma intereseaza si ceilalti. Sunt oribila!

Imaginea lui Karin devenea tot mai neclara, ochii mei fiind scaldati in lacrimi. Am clipit des pentru a putea vedea mai bine dar nu dura mult caci lacrimile aparurra din nou. Dar a fost destul cat sa o vad pe roscata schimbandu-se la fata la vederea mea. Era galbena toata, cu ochii mari citindu-se disperare si frica in ei. In cateva secunde era langa mine stand in genuchi scuturandu-ma si stergandu-mi lacrimile. Nu avea rost. Privirea mi se incetosa ori de cate ori imi stergeam lacrimile. Ochii mei parca erau un izvor nesfarsit de tristete. Abia acum realizez cat de mult a doare gandul ca l-am pierdut pe Sasuke.

- Sakura, revino-ti! De ce plangi? Vocea ii era tremurata.

- Sasuke e atat de rau.. S-a schimbat atat de mult.. Este doar vina mea! Am spus incepand sa plang si sa tip de parca era sfarsitul lumii.

- Despre ce tot vorbesti? Linisteste-te macar si spune-mi de ce crezi asta. M-am uitat urat la ea. Atat cat puteam s-o vad printre siroaiele de lacrimi.

- Ai spus ca nesimtitul care m-a facut de ras la cantina e Sasuke. Sasuke Uchiha, prietenul meu cel mai bun din copilarie. Am continuat pe un ton scazut, fiind putin ragusita.

- Ce? Nu! Sasuke e cel care a castigat concursul.. Citeam de pe afis, n-am auzit ce-ai intrebat. Brunetul de la noi din clasa e Sai.

M-am uitat la ea ca la cel mai pretios lucru din lume si am imbratisato cu putere. Deci Sasuke e ok, probabil e asa cum il stiam. Simteam cu toata disperarea e inlocuita de fericire. Am rasuflat usurata simtind cum mi s-a luat o piatra de pe inima, metaforic vorbind. Brusc, lacrimile au incetat sa mai apara, corpul meu revenind la normal. Era cea mai buna veste pe care o puteam primi. Sasuke era bine si invata si in acest liceu. Mi-am spers pentru ultima oara lacrimile observand multimea de elevi ce era stransa in jurul nostru. De cand sunt acolo? In scurt timp clopotelul se facu auzit, venind si mai multi elevi. Toti curiosi si stupefiati de scena petrecuta. Am intrebato pe Karin in soapta clasa unde invata Uchiha. Mi-a raspuns scurt XII A si un " Fugi!" pe un ton cald. I-am zambit ridicandu-ma in capul oaselor. Am stat cateva clipe meditand asupra salii lui de curs dupa care m-am indreptat spre multime.

Trebuia sa infrunt gloata curioasa dar merita. Mi-am adunat toate fortele si m-am imbrancit printre liceeni pana am ajuns langa scari. Probabil aratam teribil caci toti intorceau capul dupa mine. M-am oprit cateva clipe tragandu-mi rasuflarea pentru a ajunge la Sasuke intreaga. Eram gata sa calc pe prima treapta dar am simtit doua maini pe spatele meu care m-au impins cu putere in fata. Am deschis gura pentru a tipa dar era in zadar caci socul era efectiv mult prea mare.

Totul se intampla cu incetinitorul. Am parcurs o distanta destul de mica prin aer timp in care m-am intors sa-i vad fata idio*ului care a facut asta. Nu mare mi-a fost mirarea cand l-am vazut pe Sai ala zambind victorios. Timp a fost destul asa ca mi-am dus repede mainile la cap pentru a-l proteja de ceea ce va urma. Impactul cu cimentul a fost destul de dur iar faptul ca am luat fiecare scara in parte la maturat nu m-a ajutat cu nimic. Ma simteam de parca fiecare costa imi era rupta si in momentul in care m-am oprit am zambit. Eram bucuroasa ca am scapat. Durerea se ameliora din ce in ce mai mult.. Probabil ca intreg corpul imi amortise sau, cine-stie, trec in nefiinta. Am aruncat o privire in sus pe scari observand cate o pata rosie pe fiecare treapta. La nai*a! I-am vazut fata uimita si ingrozita a nenoroci*ului, aceeasi expresie avand-o si restul elevilor.

Mi-am intors capul intr-o parte observand peruca imbibata cu sange. E de rau! Nu asa speram sa dezvalui adevarata identitate. Vroiam sa le dau tuturor peste nas cu deghizarea mea dar presupun ca asta e mult mai socant. Pleoapele imi deveneau mai grele, fiindu-mi greu sa-mi tim ochii deschisi. ..parca trageam de pietre de moara. Am simtit doua brate strecurandu-se pe sub trupul meu chinuit de soarta, in scurt timp fiind ridicata pe sus.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pfiu. Cat ma bucur ca am terminat si cu acest capitol. Nu spun ca e nereusit, pentru ca imi place ce-a iesit :)) Mai ales felul in care a decurs situatia. Nu cred ca va asteptati la asa ceva. Brunetul ala sa fie Sai Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 947835
Scuzati greselile si va multumesc pentru ca va spuneti parerea
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 208323 Sper ca va place. Oricum, multumesc ca-mi cititi ficul in continuare. 3691 de vizualizari Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 385627 Doamne! Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 962758


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”


Ultima editare efectuata de catre Bella in Joi 06 Sept 2012, 04:20, editata de 1 ori
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 04:13

Hei dap !

Cat am asteptat eu capitolul asta... In final, s-a dovedit ca a meritat fiecare secunda. in love
La faza cu brunetul din clasa, care s-a dovedit a fi Sai... m-ai facut toatal, si nu cred ca sunt singura care a cazut in plasa. lough Ce naibi sa mai zic.. 1-0 pentru Bella!
Inca sunt in soc, ma chinui sa imi revin, incerc sa procesez in timp ce imi fac planuri sa il rezolv pe fra*erul de Sai, pe care, oficial, il urasc!
Abia astept urmatorul capitol. kiss
Spor la scris. a hug

(Era sa uit. Prima care a citit, prima care a comentat. I'm a bad*ss lough )



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 11:55

Doar la el nu ma asteptam.
Din nou, capitolul mi-a placut foarte mult.
Cat de.... Nu mai zic este Sai!
Clar, e mort.
Sper sa aiba un accident neprevazut. hmm...?!
Revenind.....
Astept next-ul si te rog sa ma anunti cand il aduci. a hug


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 06 Sept 2012, 15:56

woow genial love love abea astept next!! adul cat mai repede si anuntama in continuare daca poti!! te rog
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 21:58

ok, deci ficul tau este superb si mie imi pare chiar foarte,foarte rau ca nu am mai fost de mult pe aici,
am avut niste probleme cu calculatorul si nu mai pot face multe lucruri pe el,
aceste capitole pe care le-am ratat au fost uimitoare si sper sa ma anunti de continuare,
iti iubesc felul de a descrie ,
crisu te pupaceste si pe data viitore


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 S6he8w
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Npi5xg
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 2myt0zq




Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 R0b9k0
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 01:40

Capitolul 20

Eram constienta de ceva vreme incat sa-i pot simti atingerile sfioase, calde. Liniile trasate cu grija pe obraji, pe frunte si mai ales in jurul buzelor. Fiecare gest, fiecare atingere sfarsea oprindu-se in apropierea gurii. Aveam impresia ca urma sa ma sarute din clipa in clipa. Ma panicam doar gandindu-ma. Niciodata nu am avut primul sarut din simplul motiv ca am refuzat toate confesiunile. Baieti, au fost destui. Roiau in jurul meu precum bondarii, cersind bani, faima. As fi vrut ca in aceste clipe sa pot zambi. Imi placeau enorm de mult atingerile lui, caldura pe care o emanau degetele lui. Desi puteam fi considerata o ciudata incurabila, ma simteam implinita doar stiindu-l undeva aproape. Faptul ca era alaturi de mine imi facea inima sa bata cu putere, intr-un ritm alert, asemeni gandurilor mele. Si ce mai ganduri..

Uram fatul ca am cazut in halul ala pe scari incat sa ajung in spital. Incat sa nu fiu capabila sa-mi misc un deget, sa simt durere si la cea mai simpla incordatie a muschilor, la fiecare bataie a inimii. Desi poate ca e mai bine ca s-a intamplat asa, pana la urma tot ce se petrece are un scop anume, nu-mi pot imagina cum am putut ajunge in starea asta. Au fost cam 20-25 de trepte daca stau bine sa ma gandesc dar ma simt de parca a trecut trenul peste mine. De parca am sarit de la 500 de m fara parasuta. Eii, poate nici chiar asa, in cazul asta as fi fost moarta de mult, probabil. Am avut atatea incercari esuate de a-mi deschide ochii, de a incerca sa spun ceva incat le-am pierdut numarul. De fiecare data sfarseam prin a scoate sunete nu prea omenesti din cauza durerii si de fiecare data mana mea dreapta era stransa cu putere.

Eram intr-o totala agonie. Stiind ca era cineva acolo care a stat ore intregi supraveghindu-ma dar nestiindu-i identitatea. Putea fi foarte bine unul din fratii mei iar eu aveam ganduri necurate in legatura cu el. Putea fi deasemenea cel care ma pazeste cu sau fara voia mea. Desi ma indoiesc ca ar risca sa fie descoperit. Putea fi.. oricine.

- Yume .. Mi-am auzit numele rostit cu atat caldura, cu atata blandete incat, as fi facut ochii cat farfuriile daca as fi putut, desigur. Ce puteam face? Sa incerc sa ingan un "Mm" indemnandu-l sa continuie sau sa tac, ceea ce ar fi fost esential pentru sanatatea mea.

Am tacut si am asteptat. Speram totusi sa nu fie una din situatiile alea jenante, ca in filme. Fata sa fie inconstienta, baiatul sa-si marturiseasca sentimentele si ea sa auda tot. Se trezeste, il saruta, toate bune si frumoase. Nu ca nu mi-ar placea si mie sa ma pot da jos din pat, macar atat. Eram fara speranta totusi. Zacand intr-un pat cu bandaje peste bandaje, probabil, cu mii de ganduri si incapabila sa deschid ochii. Ma repet, cum nai*a am ajuns in halul asta? Aia de pe net isi rup gatul in sute de feluri si tot se ridica, iar eu? "Nu poti sau nu vrei?" Normal ca nu pot, daca as fi avut cum, acum eram in picioare. "Ai incercat macar? Sau daca ai vazut ca doare ai renuntat? Nu te poti face bine singura. Lupta, indura, traieste!" Constiinta proasta! Oricum, de unde imi vin frazele alestea filozofice? Daca as putea mi-as da o palma cu siguranta.

-Stii eu, nu credeam ca am sa te mai vad. Au trecut atatia ani. A fost atat de greu Yume, mi-ai lipsit. Am fost trist cand am vazut ca nu ma mai suni, ca nu-mi mai scrii, stii tu, cand mi-am dat seama ca m-ai uitat. Dar greseam, probabil. Eram egoist, asta-i sigur. Nu m-am gandit o clipa la fericirea ta, imi pare atat de rau. Cand te-am vazut in balta aia de sange, am crezut ca mor. Abia atunci mi-am dat seama cat de mult insemni pentru mine, cat de mult ti-am dus dorul, cat de mult te iubesc. Nu stiu in ce fel, nu stiu ce fel de iubire e. Nu vreau sa stiu..

Pe bune?! Hai frate, uita-te la filme! Ar trebui sa stii ca te aud! Am inceput sa rad in sinea mea. Adevarul e radeam pentru a ignora faptul ca-mi venea sa plang. Vocea ii era atat de tremurata, mai avea un pic si incepea sa planga. El, un baiat, pentru o nesuferita ca mine. Cat de incapabil sa fii sa nu-ti dai seama ca era Sasuke. Sasuke al meu! Dupa atatia ani, dupa atata timp, eram atat de aproape de el si nu puteam face nimic. Doar stateam si il ascultam, tanjind dupa imbratisare de-a lui. Mi-am simtit mana stransa cu putere. Nu eram din piatra, in ciuda aparentelor avem sentimente. Iubeam. Ma durea sa stiu ca sufera, ma durea sa stiu ca este langa mine si ca totusi eram departe unul de celalalt.

Dare micute, fine, calde, imi alunecau incet pe obraji. Acum era timpul. Sa indur durerea, sa ma ridic, si in ciuda tuturor celor intamplate sa zambesc. Acum era momentul. Am strans din ochi pentru a alunga lacrimile, mi-am eliberat mana din stransoarea lui, m-am proptit bine de marginile patului si m-am ridicat cu chiu cu vai in capul oaselor. Am deschis incet ochii si nu pentru a face o scena dramatica, siropoasa, dar lumina ma orbea. Mi-am revenit cu greu dar indata ce totul a devenit clar i-am putut vede privirea curioasa, uimita, si o licarire ciudata. M-am chinuit sa schitez un zambet dar probabil a iesit mai mult o strambatura. Era atat de .. frumos, am meditat eu. L-am analizat atent. Parea acelasi, doar ca o varianta mult mai matura. Auzeam incet ticaitul ceasului semn ca timpul trece dar noi stateam si ne holbam unul la altul ca doi pros*i. Parea ireal. Am avut atatia ani langa mine un asa baiat iar eu nu am observat niciodata. Pentru a ma convinge ca totul e real, nu ca durerea nu ar fi confirmat asta, i-am sarit in brate.

A fost un gest copilaresc iar in situatia in care ma aflam, iresponsabil, dar aveam nevoie. Paru surprins pentru cateva clipe dar isi reveni rapid raspunzandu-mi la imbratisare. Bratele lui se odihneau pe spatele si pe talia mea, iar eu sugrumandu-l de-a binelea. Nu pot descrie sentimentul. Caldura ce ma cuprindea, adrenalina ce parea ca-mi curge in loc de sange. Ma simteam de parca am renascut. Inima care-mi batea cu putere, eram pierduta. De ce?

Am slabit stransoarea si i-am soptit incet un " Imi pare rau.." Stia la ce ma refer, nu era nevoie de mai mult. Mereu m-a inteles, mereu stia cu exactitate la ce ma gandesc, eram atat de usor de citit? M-am indepartat putin de el analizandu-l din nou. Eu fata, el baiat, trebuia sa mai specific ca ma atragea? L-am sarutat apasat pe frunte mai apoi lipindu-mi fruntea de a lui. L-am privit adanc in ochi. Imi era atat de usor sa ma pierd, nu am realizat niciodata asta. Imi vedeam ochii reflectandu-se in ai lui si speram din tot sufletul sa se concentreze numai pe ochii mei caci ma inrosisem mai ceva ca un mac. Daca e cum se zice, " Ochii sunt oglinda sufletului.", atunci el e cel mai pur lucru pe care l-am intalnit. Mi-am coborat rapid privirea la buzele lui, ridicandumi-o la loc la fel de repede. De ce ma bate gandul sa il sarut?

- Si eu te iubesc.. Am soptit intr-un final.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cam atat. Ei, in timp ce scriam ceea ce zicea Sasuke mai ca-mi venea sa plang :)) Poate doar din lipsa de ocupatie si din cauza oboselii caci acum cand l-am recitit am trecut ca fulgerul printre randuri, fara sa am macar o reactie Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 947835
La inceput aveam inspiratia la pamant. M-am uitat ceva timp la capitolul 20 sa vad daca se scrie singur =)) Acum iar m-a lasat inspiratia balta deci nu stiu ce se va alege de capitolul urmator.

Va multumesc ca-mi cititi ficul, ca lasati si cateva comentarii .. Arigato! Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 78717~~> Am scris bine? Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 947835

Scuzati eventualele greseli:D


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”


Ultima editare efectuata de catre Bella in Sam 15 Sept 2012, 16:09, editata de 1 ori
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 21:13

suuuuuuuuuuuuuper love nu pot sa cred ce repede avanseaza lucrurile intre ei :o adik acm 1 min nu se mai vazusera de nush cati ani si acm se saruta..wow in fne mia placut deki anuntama in continuare dak poti ok?? ~PEACE~
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 15:59

Hei dap !

Stii ca am citit de aseara, dar aveam o lene mai mare ca mine, asa ca nu am comentat x_x. Acum... am mai citit inca o data, e superb. Iti spun cu mana pe inima ca asta a fost unul dintre cele mai frumoase capitole, a devenit preferatul meu. in love Intreg capitolul a fost foarte captivant si tu l-ai terminat cand era lumea mai buna... nu stiu daca o sa faci vreodata vreun capitol destul de lung pentru mine. lough
Nu stiu daca mai e nevoie sa spun asta, dar abia astept urmatorul capitol. 8->
Mult succes in continuare! kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 27 Sept 2012, 12:05

Mii de scuze pentru intarziere.
Am incercat sa las comm de noaptea trecuta, dar nu stiu pe ce tasta am apasat ca mi s-a sters tot. Asa ca am lasat balta ideea.
Capitolul a fost minunat. De cand asteptam sa apara si Sasuke!
Insa, am o nelamurire: Sas'ke poarta peruca? Adica, banuiesc ca el a fost blondul, sau roscatul, sau ce culoare mai avea. Totusi, nu e curcubeu! Sper...
Chiar sunt curioasa de intamplarile ce vor urma.
Sper sa aduci repede next-ul si, te rog, daca poti, sa ma anunti.
Nu mai am ce zice....
Te pup. a hug


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 01 Oct 2012, 00:25

Capitolul 21

- Imi cer scuze! Nu am vrut sa.. stiti voi,sa va intrerup. A spus rapid iesind din camera la fel de repede cum a intrat si trantind usa in urma lui.

Asta a fost ciudat si foarte jenant. Adica noi doar ne priveam, intr-un mod unic, dar nu se intampla absolut nimic. Nu ca m-ar fi sarutat sau ceva doar, stateam. Daca stau bine si ma gandesc ne aflam intr-o situatie penibila. Daca nu as fi fost eu si as fi vazut scena asta clar ma duceam cu gandul la un sarut. Uhh, m-am lovit mult prea rau la cap. Dupa toate cele intamplate admiratul podelei nu ma ajuta. Ma simteam stanjenita pentru confuzia creata si asta doar pentru ca era vina mea. Eu i-am sarit in brate, eu mi-am lipit fruntea de a lui, toate numai din vina mea. Am fost mult prea apropiata de el, ma comportam ca si cum, exista ceva intre noi. Chiar daca am fost buni prieteni in copilarie a trecut mult timp, ne-am maturizat, percepem lucrurile altfel acum. Timpul a trecut, numai eu am ramas neschimbata. Inca un copil. Ce vor crede acum ceilalti, despre el, despre noi? Nu ar trebui sa-mi pese caci nu afost absolut nimic dar ma comport de parca chiar s-a intamplat. Revino-ti!

De ce nu zice nimic? Ii aud pana si respiratia printre pauzele scoase de aparate. Serios? Atat de grav a fost? Chiar era necesar sa ma conecteze la atatea aparate? Mi-am ridicat privirea spre monitorul ce indica bataile inimii. Se putea vedea clar cat de emotionata eram. Ce o sa creada? "Sasuke .." Am soptit in gand aruncandu-i o privire pe furis. Se uita pierdut pe fereastra si parea ca se gandeste la ceva. Doamne! Cum de nu am vazut niciodata cat de frumos e? Ochii aceia negri, misteriosi, parul de aceeasi culoare, ciufulit cu stil si un fizic.. mama! E o adevarata bunaciune si nu-mi vine a crede ca el chiar este Sasuke. Daca asta ar fi un film, cu siguranta el ar fi baiatul cool, misterios si pe deasupra, si vampir. Filme..

Bip, bip, bip .. Mi-am intors privirea speriata spre aparat. Bataile inimii se accentuau, deveneam tot mai emotionata. Nu asta imi trebuie. Cu siguranta se va intoarce din clipa in clipa si va incepe sa puna fel si fel de intrebari. Fara sa-si dea seama se va apropia tot mai mult de mine, privindu-ma insistent si atat de dulce, atat de protector. Ahh! Daca mai continui am sa-i cauzez aparatului astuia un scurt circuit. Mi-am infipt ungiile in mana incerand sa-mi revin la realitate pana nu fac o gafa si mai mare.

- Deci ce s-a intamplat? A intrebat intorcandu-se cu fata la mine. Ce vrea sa spuna? Se refera la faza de mai devreme sau.. la ce anume? L-am privit cu un mare semn de intrebare evitandu-i totusi ochii. Nu am nevoie de alte incidente. Inca mai sunt sub influenta anestezicelor, cred, si nu judec tocmai ca un om normal. M-am incruntat putin cerandu-i astfel mai multe detalii indemnandu-l totodata sa continuie. Ce s-a intamplat la scoala? A reluat el calm.

Am rasuflat usurata dandu-mi seama ca era mult prea prins in ganduri ca sa mai auda bipurile alea enervante. Am deschis gura sa-i spun ca am fost impinsa dar atunci usa camerei se deschise incet. Am privit peste umarul brunetului zarind o mana albicioasa si un buchet rosu de trandafiri. Usa se deschise larg pe ea facandu-si aparitia Sai. L-am privit uimita si confuza cerandu-i explicatii din priviri. La randul lui era extrem de socat uitandu-se cu groaza la Uchiha. Se cunosc?

- Cum de ai cazut pe scari? Imi atrasese atentia Sasuke. M-am uitat iar la Sai care avea o privire rece, inspaimantata. Ma privea cand pe mine, cand pe brunet. Ii era frica de el. Am constatat eu cu stupoare.

Ce ar fi trebuit sa fac? Daca il mint pe Sasuke inseamna ca pornesc cu stangul in relatia noastra de prietenie si eu chiar nu vreau sa-l mint, nu merita, dar .. Imi e oarecum mila si de Sai. Adica Doamne! Are o fata scoasa din afisele de Haloweem. Si buchetul de flori, vroia sa-si ceara scuze? Of sakura, de ce te pierzi atat de usor in preajma baietilor? De ce esti atat de credula, de aiurita?

Sasuke isi asezase incet mana pe umarul meu facandu-ma sa tresar. L-am privit uimita cerandu-i oarecum explicatii. Ce stupid! Eu eram cea care trebuia sa vorbeasca. Am lasat privirea in pamant incercand sa-mi revin. Nu auzeam nimic, nici macar propriile ganduri. Imi auzeam doar inima batand intr-un ritm alert si o stare de neliniste ma cuprinse. Mi-am dus mana la stomac apasand usor. De ce eram atat de nelinistita, de ce simteam ca mintea mea o ia pe campii? De ce tremuram?

- Nu stiu. Am spus dupa cateva minute. Probabil ca am alunecat, m-am impiedicat .. chiar nu stiu. Am spus muscandu-mi buza inferioara. Eram grabita sa, am inghitit in gol, sa vin la clasa ta, sa te gasesc. Mi-am ridicat capul uitandu-ma peste umarul lui Sasuke. Sai se apleca in semn de multumire, lasa buchetul incet jos si iesi din camera la fel de silentios ca atunci cand a intrat. Mi-am indreptat privirea spre ochii lui Sasuke. Nu stiu de ce dar simteam ca trebuie sa-l infrunt. Am clipit des scapand cateva lacrimi ce se rostogolira rapid pe obrajii mei palizi disparand in materialul pijamalelor. Asteptam sa spuna ceva, sa faca un gest, sa ma .. sarute. Se uita comfuz cateva clipe la mine dupa care zambi siret. Se apropie incet de mine respiratia lui calda scaldandu-mi fata. Am aruncat o privire fugara la buzele lui ce pareau numai bune de sarutat. Am inchis ochii sceptica asteptand momentul magic. In mai putin de 3 secunde isi lipi buzele de fruntea mea facandu-ma sa-mi deschis ochii uimita.

Isi relua pozitia initiala zambindu-mi si plimbandu-si mana intr-un ritm alert prin parul meu. Ma trata ca pe un copil! Il priveam inmarmurita nestiind ce sa fac, cum sa reactionez. Eram .. furioasa? Normal ca da! Pe mine, pe el, pe tot ce ma inconjura. " Auzi tu, sa ma sarute.." Mi-am spus ironica. Am pufnit dezgustata de propria persoana, intorcandu-ma cu spatele la Sasuke si ingropandu-mi fata in perne. Imi venea sa plang, sa tip cat ma tin plamanii, sa distrug tot ce-mi iese in cale. De ce a facut ceva atat de aiurea? Mai important, de ce ma ma comport eu asa? El doar a incercat sa ma calmeze nu? A incercat sa fie dragut ..

Am inspirat adanc incercand pentru a mia oara pe ziua de astazi sa-mi revin. Eram pregatita sa ma ridic sa-mi cer scuze pentru felul in care m-am comportat. Sa ii spun cat de mult mi-a lipsit, cat de mult ma bucur sa il vad.. Cat de mult astept sa-mi petrec timpul cu el si cine stie, poate descopar si de ce ma port asa. M-am ridicat in sezut privindu-l zambind. Clar ma credea o nebuna. Acum rad, acum plang, spitalul 9.. Am deschis gura sa ii spun din nou ca il iubesc dar telefonul ii suna facandu-ma sa raman cu gura cascata. Ma privi amuzat raspunzand fara sa se uite la numar. Il priveam cum se lumineazala fata, cum un zambet dulce ii apare pe chip, cum toata fiinta lui parea sa se schimbe.

- Vrei sa vin acum? Replica brunetul uitandu-se putin trist la mine. Am dat afirmativ din cap in semn ca poate pleca. Daca este ceva important? Nu are rost sa-l retin. De acum in colo va fi oricum tot timpul cu mine. La cumparaturi, prin parc, pe holurile liceului, la film, ca in copilarie. L-am privit nostalgica in timp ce se pregatea sa-si ia la revedere.

- Si eu te iubesc! Ne vedem curand pui..

- Ai prietena?! Am spus eu, mai bine zis m-am rastit la el privindu-l socata imediat ce a inchis. Afisa un zambet inocent si dadu afirmativ din cap. Imi spuse un simplu "pa" si iesi grabit pe usa. Respiratia imi deveni sacadata si simteam ca ma sufoc in timp ce priveam pe geam cu ochii in lacrimi. Nu exista destul aer in intreg universul sa-mi umple golul ce-l simteam. Daca stiam ca vrea sa plece la prietena lui as fi refuzat cu orice pret. Acum puteam sa fac si pe moarta, nu mai avea niciun rost. A plecat ..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Hei. Scuzati eventualele greseli si intarzierea colosala :)) Am renuntat in seara asta la teme si invatat si am continuat cealalta jumatate de capitol ce zacea intr-un document de mai bine de o saptamana. Ei, nici eu nu stiu ce se va intampla. Totul va veni pe moment deci nu ma injurati daca maine, poimaine moare unul dintre personajele principale :)) Zic si eu :-" =))
Va multumesc pentru ca-mi cititi ficul si pentru ca lasati si comentarii. Am vazut ca am tot mai multe vizualizari.. Ipii :X
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 208323


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”


Ultima editare efectuata de catre Bella in Mar 02 Oct 2012, 09:49, editata de 2 ori
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 01 Oct 2012, 00:37

Tu vrei sa ma faci sa plang, no? waiting
Mi-au dat lacrimile, mai ales la sfarsit.
Sasuke, Sasuke. Tot badaran ai ramas. down
Oricum, abia astept sa-i dea papucii iubitei lui.
Capitolul mi-a placut foarte mult.
.....
Uite, pentru a-mi cere scuze si mai bine ca ma fost ultima data trecuta, acum sunt prima. happy2
Sper sa aduci repede next-ul si te rog sa ma anunti. kiss


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Lun 01 Oct 2012, 23:09

Hei dap !

Vad ca ai adus next-ul, pe care l-am asteptat, ca de obicei, nerabdatoare si cu mult, mult drag.
Ce ma omora curiozitatea pe care mi-ai lasat-o la capitolul precedent, dar acum... Cum adica are iubita? :| Ai niste idei, zau, nu stiu de unde iti vin, de unde le scoti. Nu ma gandeam ca o sa se intample asta nici intr-un milion de ani, la fel si cu celelalte idei... esti brilianta. Iti iubesc fic-ul, te iubesc pe tine... sa nu te opresti din scris, niciodata. Vreau ca fic-ul asta sa dureze mult, cat mai multe capitole. Eu sunt fanul, cititorul numarul unu, eu! hmm...?!
Tot sunt socata dupa ce am aflat vestea cu iubita, la fel de socata ca Sakura. Nu pot sa cred ca ne inseala... Cate sperante ne-a dat... amagitorul! Ma intreb cine e iubita lui, sper sa ma lase gandul asta sa dorm la noapte. Ma termina curiozitatea asta, tu intelegi? Pur si simplu... ma termina. Vreau next-ul repede, nu ma uita, nu ma lasa sa mor asa. ingrijorat
Doamne, abia astept urmatorul capitol, nu ai idee... abia astept. 8->
Spor la scris! kiss a hug



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Joi 04 Oct 2012, 18:20

Nu ,nu ,nu!!!!
Nu pot sa cred ca nu am vazut acest fic atat....de .....SUPER!!

Imi pare rau! :(

Dar....acum!Nu pot sa zic decat ca vreau next-ul!

Te pwp!:-*
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Vin 09 Noi 2012, 20:57

Yoi!
Ti-as putea insirui tot felul de teoreme si axiome..
Dar tot nu as putea explica cat de rau imi pare a am lipsit atat de mult ....
Ar fi trebuit sa citesc fiecare capitol atunci cand l-ai postat, dar nu am facut-o
De fapt nu am citit multe capitole din multe ficuri...
Si imi pare rau
Voi incerca sa sa comentez cat mai multe ficuri in week-end

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Acum revenind la fic:
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


Lipsesc putins i se intampla asa de multe ?
Adica...
Sasuke are iubita?
Il bat....
Si cu misteriosul Batman cum ramane?
Este roscat sau blond?
La fel ca si celelalte fete puteam sa jur ca e Sasuke.....
Acum ...
Prevad ca Sakura va avea o relatie ce "Batman"...
Dar daca sunt doi?
Ce se va intampla?
Capitolele se termina asa de repede....
Si mai e si tata care tipa la mine sa nu mai tip la net cand face figuri in timp ce eu citesc aici capitole....
Pai cam atat am avut de zis momentan.......
Astept urmatorul capitol
Te pupacesc
Si daca nu ai inteles ce vreau
Iti zic verde in fata:


Iarta-ma ca am venit abia acum!!!!!!






Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
xCrystiina .
Academy Student
Academy Student
xCrystiina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Wouldn't you like to know?
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : întodeauna o optimistă ;))

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 11 Noi 2012, 13:14

Bella, sweetie :)
Trec și eu pe la ficul tău și am rămas plăcut surpinsă de felul în care l-ai structurat.
Pff, îmi pare rău că nu am fost aici încă de la-nceput 8-| ... în fine, voi fi de acum încolo ;).
În legătură cu ultimul capitol, îl ador și nu pot să cred că are iubită :-w sufăr și eu așa cum suferă și Sakura. Sper doar să se întoarcă roata :)) *kidding*. Cum ți-am mai spus îți ador lucrarea, mă face să mă simt acolo lângă ei.
Te rog să vi repede cu nextul și să mă anunți. Please :o3!
Kisses.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 16 Dec 2012, 00:21

Capitolul 22

Au trecut 10 zile de cand l-am vazut pe Sasuke si de cand m-a lasat cu ochii in soare. Nici macar nu a mai trecut pe aici. Nu stiu daca ma simt rau pentru ca nu i-a mai pasat de mine sau pentru ca stiu ca este ocupat acolo, undeva, cu o alta fata. Ma obsedeaza. Nu m-am gandit decat la el, la perfectiunea lui, la atingerile lui... Nu am asteptat decat sa fiu singura ca sa pot sa dau drumul fanteziilor si sa sper ca din clipa in clipa, va intra pe usa. E mai mult decat dorul pe care l-am purtat atitia ani pentru el, mai mult decat simpatia, iubirea aceea pentru un bun prieten. Am oftat. Chiar nu inteleg. Nu-mi inteleg gandirea, inima, sentimentele, rectiile pe care le am atunci cand ma gandesc la el.

Am privit camera pentru ultima data. Sper sa nu mai trebuiasca sa calc intr-o camera de spital niciodata. Ei bine, nu din cauza accidentelor. Oricum. A sosit timpul sa termin cu prefacatoria. Nu mai are rost sa fac pe bolnava, Sasuke nu o sa mai vina. Am iesit pe furis din spital deoarece nu am rabdarea necesara sa stau si sa ascult de receptionera ca nu am voie sa plec singura. Frig, atat de frig. Aerul rece si uscat, freamatul frunzelor scaldate in adierile vantului, toamna este un anotimp ce merita trait. Dar nu asa. Nu singur si pierdut printre ganduri, desprins de realitate, traind intr-o iulizie a fericii. Impartind dragoste tuturor, dar niciodata iubind o singura persoana cu atata ardoare incat sa nu putem dormi, visa, zambi fara sa o stim langa noi.

Visez. Niciodata nu am sa gasesc pe cineva care sa ma placa asa cum sunt. Cu temperamentul meu vulcanic, cu comportamentul meu copilaros, timida, impulsiva si tot carul de defecte. Am oftat. Nu-mi doresc decat sa ajung acasa, sa beau o cana cu ciocolata calda, sa fac o baie buna si sa ma culc. Vreau sa uit de tot. De Sasuke, de melancolia ce m-a cuprins, de singuratatea ce ma inconjoara, de sentimente, de gandire, de ratiune, absolut tot. Ma irita orice lucru care misca, hainele de pe mine, propria persoana. Vorba unui vechi prieten, filozof neinteles, ma simt "sictirita". Un sunet strident si destul de sacaitor ma trezi din vesnica cuvantare. Am privim un mesaj. " Printesa, vezi sa nu te pierzi. Ai grija. Noaprea invaluie in intuneric multe mistere si pericole. "

- Pentru asta esti tu, ai uitat? A, si multumesc pentru grija pe care mi-ai dus-o cat am fost in spital. Ca un adevarat prieten ce zici ca-mi esti, asa-i? Nesuferitule!

Ma simt cu adevarat rau. Poate nu ar fi trebuit totusi sa plec. Mai bine ramaneam inchisa in acea camera urmarind bataile inimii, ascultand suieratul vantului, meditand in liniste. Strazile pustii, bancile parasite nu fac decat sa ma poarte usor pe meleagurile melancoliei. Chiar cand credeam ca totul va fi ca inainte, viata mi-a dovedit contrariul. Poate dramatizez. Mereu am exagerat lucrurile dar, el face parte din fiinta mea, din gandurile mele, din inima mea. As vrea sa plang dar lacrimile mi-au secat. Nu fac decat sa suspin mergand cu privirea in pamant. As putea sa ma lovesc in orice clipa cu capul de un stalp si sa raman iar inconstienta. "Stai asta!" mi-am spus exasperata. Eu habar nu am care este drumul spre casa! M-am oprit brusc uitandu-ma speriata in jur.

Ma aflam pe o strada laturalnica, printre niste blocuri vechi, paraginite. Genul de cartier unde se petrec lucruri. Lucruri pe care nimeni si nimic nu le poate dezvalui. Si nu pentru ca le-ar fi frica, ci pentru ca nu exista supravietuitori. Se poate spune ca am dat de ... Am mers cativa pasi in fata dandu-ma pe dupa un bloc pentru a ma calma. Totul o sa fie bine. Mai intai sa gasesc un indicator cu numele strazii si dupa pot suna sa vina dupa mine.

- Unde s-a dus? Ti-am spus ca trebuia sa o insfacam cand am avut ocazia. A trebuit sa o vezi tu cum defileaza beata pe strada. Frate! Ai vazut in ce hal mergea? Hah! Trebuia sa o filmezi, jur!

-Esti sigur ca era Haruno?

-Nu ai vazuto la telivizor tipule? A fost internata la spitalul de langa casa Hinatei. Se pare ca unu` a vrut sa-i faca felul impingand-o pe scari. In fine omule, e marfa buna. Mai conteaza?

Cand am spus ca viata e un calvar, glumeam. Zau ca da! Asta, e un infern.. Am inaintat rapid printre blocuri ascunzandu-ma dupa un tomberon. Fundatura. Mai perfect de atat poate fi? Ce-as putea face? Or avea ei niste creiere cat o aluna dar exista totusi. Unul din ei tot se va gandi sa verifice aici deci, ce ma fac? Tocmai mi-am aerisit capsorul asta roz deci ar trebui sa fiu in stare sa procesez macar o idee. "Stiu!", am spus incet in timp ce incepeam sa-mi caut prin bagaj. Asta e un cartier de care trebuie sa te feresti. Mai ales daca esti fata. Dar chiar si-asa, populatie feminina pe aici tot exista. Deci ca sa pot sa scap, trebuie sa par una de-alor. Am imbracat hanoracul fratelui meu pe care si l-a uitat accidental l-a spital. Noroc ca este destul de lalau si de uzat. Parul mi l-am prins intr-un coc, avand grija sa nu-mi scape nicio suvita. Cu un ciob de sticla mi-am franjurat pantalonii si ca un ultim retus, mi-am luat o sapca care habar nu am cum a ajuns in posesia mea. Sper sa tina.

Cu un mers "jmecher" am inaintat increzatoare printre blocuri, spre strada principala. Dau sa o iau la stanga, numai bine ca ma lovesc cu capul de cineva. Am inchitit in sec, am luat o gura mare de aer si Domnul cu mila.

-Yo`! am spus tare aproape tipand. Scuze omule stii, am luat o supradoza si de-astea, chestii.. Am batut cu pumnul in piept de doua ori dupa care am adaugat si un "Respect!". Cu stanga mi-am stras sapca mai bine pe cap si l-am ocolit.

-Ino? Tu esti? Zau daca te mai recunosc. Ce-i cu tine in halul asta? De cand te droghezi, tu femeie?!

-Ti-ai facut suvite roz? Ce nai*a.. asta nu-i Ino, e Haruno!

Oo sh*i! Nu am apucat decat sa merg cam 2 metri iar ei deja si-au dat seama. Cum mai scap acum? Nu am fost niciodata buna la sport deci iese din discutie partea cu fugitul. Am aruncat o privire in urma iar cei doi pareau gata de actiune. Doamne, nu cred in miracole, dar demonstreaza-mi ca exista. Fara sa mai stau pe ganduri am inceput sa alerg, cu toate ca nu aveam sa reusesc. Decat sa stau si sa ma las prinsa, mai bine risc si stiu ca macar am incercat. In fuga aceea disperata de a scapa, nu m-am putut gandi decat la un singur lucru, Sasuke. Daca ar fi fost cu mine, probabil ca nu as fi ajuns in situata asta. Daca ar fi aici , nu as mai avea de ce sa fug. Dar nimeni nu e langa mine si trebuie sa infrunt totul de una singura. M-am mai uitat odata in spate, erau foarte aproape. Am inchis ochii pentru a ma calma si din neatentie si pura prostie, m-am impiedicat. Din instinct mi-am dus mainile la cap pentru a nu ma lovi din nou si m-am prabusit vara vlaga pe ciment.

Eram extenuata, nu mai puteam continua mult oricum. Cinci zile in spital si imediat dupa aceea o urmarire, care erau sansele? Imediat am simtit cum sunt apucata de picior si tarata inapoi. Multumesc de grija, puteam sa-mi fi spart capul dar eh, ce conteaza? Am deschis ochii si m-am uitat in jur. Ma tratau ca pe un pres. Stergeau la propriu trotuarul cu mine. Cu ultimele puteri si o idee deloc geniala m-am prins cu mainile de un stalp de iluminat. Un ras batjocoritor se auzi pe fundal si imediat dupa aceea m-am trezit cu un picior in stomac. Lovituri repetate si dureroase, injuraturi si vorbe aspre.
Pastrati-mi patul de la spital, ma intorc inapoi...

*****************************
Cam asta a fost tot. stiu ca e scurt si lipsit de inspiratie dar m-am chinuit la capitolul asta vre-o cateva saptamani =)) La un anumit numar de capitole ma lasa complet insiratia si ajung sa scriu nextul in 2-3-4 saptamani. Alteori il termin intr-o zi.
In fine. Va multumesc ca imi cititi ficul si sunt bucuroasa sa vad atat lume noua pe aici. kiss


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Asss10Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 16 Dec 2012, 11:05

Buna Bell. :) Nu stiu daca am mai comentat de ceva timp, dar ficul l-am citit. Si aseara am vazut ca ai postat un nou capitol. what?lol! Cum sa lipsesc de la asa ceva? Ideea ti-am mai spus ca e cu adevarat interesanta, iar felul in care o dezvolti este frumos si ma atrage. Ultimul capitol a fost plin de schimbari neasteptate. Ma intreb ce se va mai intampla, avand in vedere ca situatia Sakurei nu pare foarte roz. think Sper ca urmatorul capitol sa apara repejor.


Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19Dum 16 Dec 2012, 14:27


Hei dap !

Când m-am uitat la mesajul privat, nu îmi venea să cred că este de la tine. Am stat puţin şi m-am uitat atent..
Capitolul pe care l-ai scris, merita si trei luni aşteptare, nu două-trei săptămâni. Situaţia chiar a luat o întorsătură surprinzătoare, la asta nu mă aşteptam nici într-un milion de ani. Oricum mă aşteptam de la idei din astea splendide de la tine, având în vedere frumuseţea asta de fic, pe care l-aş citi de zeci de ori şi tot nu m-aş plictisi de el. Ai o descriere minunată, asta mă fascinează de fiecare dată, în fiecare capitol.
Sasuke ăsta pe unde umblă? presupun că-i cu iubita lui. Ţi-am spus eu ce facem în legătură cu ea, dar nu pot dezvălui aici afaceri interlope.
Abia aştept next-ul şi sper să ni-l aduci cât mai repejor. kiss
Spor la scris!




IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de aparente (+16)   Dincolo de aparente (+16) - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Dincolo de aparente (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-