Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:04

-Part 1-


Krauseriz. My life has changed radically. Turning me into a monster. That monster is a vampire.


Chaper 1

My encounter with the world.


Cand luna era rosie ca sangele iar cerul de un negru ca abisul , in care te pute-ai pierde, lucru care imi aduce aminte cum mama mea a murit intr-o seara ca asta.

┈━═☆FlashBack

Ea fugea printre aleile intunecate, bantuite de o ceata sangerie. Dupa o intorsatura, cazu intr-o fundatura. Un vampir se apropia ce pasi inceti, frica ei crestea tot mai tare. Intr-un ultim efort disperat, scoase un cutit, dar care nu-I folosi la nimic, reusind doar o rana usoara la mana aceluia.
Din cauza acelui lucru, vampirul o tranti la pamant, aceasta lovinduse de un perete rece, care o facuse sa isi piarda cunostinta pret de un minut. Iar acesta a muscat-o de gat, delectandu-se din sangele ei si injectandui veninul sau , incepand sa o transforme in vampir.
Vampirul disparu-se in noapte, nelasand vro urma. Decat corpul bietei mele mame, pe betonul rece.
Un strain trecand din intamplare pe aleile intunecoase, unde numai luna sangerie m-ai face alumina. Imi observa mama, speriat, cheama salvarea. Acestia ajung nu m-ai decat in locul cu pricina , nestiind cine sau ce a ranit-o, crezand ca v’a muri . Au ridicat-o din balta de sange in care era si au dus-o repede la spital.
Acolo , pe loc , doctorii au trimis-o intr-o camera, unde au vazut ca in pantece, ma aflam eu.Observand ca nu mai avea mult de trait , pulsul ei fiind foarte slab, au dus-o in camera de operatii, unde au efectuat cezariana.
Scotanduma pe mine, facandu-mi cunostinta cu lumea. Astfel curmandui viata mamei mele.

To be continued...



Nu am continuat , deoarece vreau sa iti vad parerea, sa stiu daca sa mai continui cu acest fic :3
Thx u


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*


Ultima editare efectuata de catre Tσχץ¢คη∂ץ in Mier 11 Apr 2012, 14:26, editata de 8 ori
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:13

Pai ce sa spun... nu imi pot da seama din ce`ai scris tu cum este ficul.

Iarasi vampiri, nu ar fi ca nu`mi plac ficurile cu vampiri dar deja sunt prea multe, oricum nu e neaparat ca al tau sa semene cu celelalte. :)

Si capitolul este prea scurt:|

Sper ca nu te`ai suparat ca ti`am spus asta..

Eu zic sa continui, sunt chiar curioasa ce se intampla dupa asta.

Astept nextul, ceau. :*

Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:23

In primul rand buna scumpiii kiss ! Mersi din tot sufletul ca mai anuntat de acest fic in love ! Sincera sa fiu nu mi-am putut forma o idee mai ampla deoarece capitolul este cam scurt . Ce pot spune... Imi place mult descrierea dap ! ! La acest capitol stai bine happy . Deci pot spune ca ai trecut cu BRIO testul lough ! Astept cu nerabdare nextul si daca se poate sa ma anunti si pe mine cand il pui happy2 ! Spor la scris si multe idei in love ! Te-am pupat dulce de tot kiss !

Xoxo ,

Cami :x


Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:38

grozav groz rau de tot huh?
ma uimesti pe zi ce trece huh?
te felicit huh?
ideea este foarte originala huh?
grozav grozav rau de tot huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:52

@ DaDa , da este adevarat este cam scurt ,dar nu am vrut sa incep un nou finc cu piciorul stang , adic vr sa vad daca are rost sa continui , shi thx 4 the sfat:X
@Camy <3 Ma bucur ca am trecut la descriere cu BRIO!!! YEY!! <3 , si thx pentru ca iti place X3
@Iva<3 Ms :D Ms and Ms , ca iti place si ca te uimesc :3
*************************************************
Thx my dear's so much:X

Hai sa nu mai intind vorba .. So .. Next!!
--------------------------------------------------------------------------------

Chaper 2

I miss my mom

Acum ii vanez pe cei ce i-au facut asta mamei mele. M-ai exact pe acel nemernic care I’a produs moartea si cei asemenea lui. Toti cei care imi vor sta in cale vor pieri de lama si mana mea.

Tot ceea ce stiu acum despre lume am aflat de la omul care ma crescut si de imaginile oribile,care mi-au fost inprimate in minte de la momentul in care mi-a fost muscata mama, pana in clipa in care am fost nascuta.Datorita faptului ca mama mea a fost muscata in timp ce era insarcinata cu mine, eu aproape fiinda gata sa cunosc lumea larga,am putut avea accesul la puterile vampirilor.

Dar totusi o parte din mine a ramas inca om, in parte am toate abilitatile . Acestea fiind doar noi instrumente ale razbunarii mele, asuprea celui si celor care mi-au facut asta. Fiindca sunt pe jumatate om si pot merge ziua ,am fost numita de catre “ei” , Krauseriz. Si luandu-mi numele de Xena, de la armele pe care le manuiam spre scopul razbunari mele.
Numele de “Xena” era doar o acoperire pentru a nu-mi se afla numele adevarat, deoarece aveam personae forte dragi mi-e pe care nu vroiam sa le pun in pericol.

┈━═☆End of FlashBack

Dupa ani, in care am crescut cu scopul de a-mi razbuna mama, am invatat tehnici de lupta. Mi-am perfectionat propriile stile de lupta si abilitati, fiind ajutata de catre omul care mi-a dat o sansa si ma luat in custodie, acesta devenindu-mi tutore.
Il iubesc ca pe ochi din cap, el este cel care ma invatat tot ce stiu. El este un vanator de vampir, acelasi lucru devenind si eu. Numele lui este Hataghe Kakashi, par-ul lui este de culoare alba, ca zapada imaculata, ochii lui sunt de culoare neagra ca taciune-le. Este un tip fine facut, el atrenandu-se cu mine de fiecare data iar pe chip-ul sau porta o masca pentru asi ascunde identitatea. Il consider tata-l meu natural, chiar daca nu e.. Sincer mereu m-am intrebat cine este tatal meu.

In fiecare zi, ora , minut si clipa ma gandesc la cum sa ai o mama. Ma gandesc mereu cum e sa primesti inbratisari calde si pline de iubire, eu nu am avut parte de asaceva , dar nu-mi condam mama nu a fost vina ei. Ea a facut tot posibilul de a ma proteja in aceea zi macabra.

To be Continued....



【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:53

Sisu meu in love ! Pam pam pam lough ! Am revenit cu comm hmm...?! . Imi place extrem de mult ! Cum spuneam si mai sus ador descrierea ta kiss ! Pur si simplu esti fenomenala huh? ! Mai ales ficul tau de milioane yeah ! Astept cu nerabdare nextul , si sa ma anunti si pe mine cand il pui lough ! Te iubesc mult sisu in love !

Xoxo ,

Cami :x


Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen



Ultima editare efectuata de catre Cαмі :) in Dum 20 Noi 2011, 00:09, editata de 1 ori
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 00:08

deci grozav rau de tot huh?
cine dumnezeule tia dat talentul asta huh?
chiar ma umesti huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 00:15

@ (Camy and Iva) My dear sisters will love this. I'm glad you like it: X


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 00:16

Deci imi place foarte mult, se pare ca va fi un fic cu multa actiune :x

Si apare si Kakashi >:d<

Astept nextul cu nerabdare :)

Ja ne`. :)

Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 01:57

Chaper 3

-True to beast-


Intr-o noapte obijnuita, am dat peste actiunile normal ale” bunilor mei prieteni” , vampiri. Acestia ca de obicei, au ademenit intr-un loc izolat, un amarat de om. Acel om fiind sub vraja alcoolu-lui, era foarte usor influentat de imaginea unei femei-vampir seducatoare, care ii spunea vorbe dulce , gadilandui timpanul la uzirea vorbelor suave ale acesteia ,care il |excita|…
Ea incercand sa se hraneasca cu sangele lui, acesta speriindu-se isi luase picioarele in spinare ,de frica care il acaparase la vederea acelor colti reci.
Cauta cu disperare ajutor,cand, deodata in fata I se iveste in cale niste paznici la care cere ajutor, dar a fost in zadar, s’a dovedit ca aceia erau si ei vampire. Acestia se indrepta spre el cu pasi inceti ca de furnica, pute-ai sa auzi bataile puternice ale bietu-lui om, nevinovat.
Chiar atunci eu am intervenit, am omorat acei vampiri fara scrupule cu usurinta , lasand unul in viata ca sa pot afla daca seful lor , acel nemernic care imi ucise mama, era in oras.
Tantala-ul, crezand ca am plecat , da-du totul afara , eu aflasem ceea ce vroiam si ca sa imi termin treaba l-am rezolvat si pe el.
Apoi, m-am dus la clubul Freed, pe care stiam ca il frecventeaza acei dobitoci, in cautare de sange proaspat. Cand sa intru in’auntru, se pare ca atunci intervenira vanatori de vampiri, acolo este o fata de aceeasi varsta ca a mea, aceea varsta de 17 ani, cand esti aproape cu un pas de a fi independent si propriul tau sef, dar eu eram déjà, nimeni nu-mi spunea ce sa fac de mica am fost invatata ca nu-mai eu sunt sefa mea.
Aceea fata era deghizata, pentru ai pacali. Deghizarea dupa parerea mea era foarte buna. Nu stau acum sa o descriu , asa ca am sa spun pe scurt!
Are parul prins intr-o coada de culoara blond ca spicul graului, ochii de culoarea caramelu’lui iar hainele , avea o rochie super hot ,de un albastru marin si accesorizata cu anumite prietre scumpe.
Seful bufonilor de vampiri, din club, incepe sa o ademeneasca , intr-un loc mai retras.Acesta a incercat sa o vrajasca, el se presenta sub numele de Radu. Dupa care o intreba pe fata care este numele ei, aceasta raspuzandui ca numele ei este Rosette, pe chip-ul hidos al acestuia aparuse un zambet diabolic.
Ea observa un miros ciudat,acesta ii spune ca este apa lui de colonie din tara sa de origine, Romania.
Pe chip-ul fetei apare un zambet pervers, spunand ca, cu orice s-ar da , tot a animal inputit miroase.
Rosette , lovind-ul doar cu picioarul, il arunca cat-colo prin fereastra si cade pe podeaua clubului.
In aceea clipa, din cauza furiei provocata de Rosette, isi dezvaluie adevarata identitatea de…


To be condinued...



Hope u like <3


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*


Ultima editare efectuata de catre Tσχץ¢คη∂ץ in Dum 20 Noi 2011, 11:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 02:00

foarte grozav draga huh?
sunt mandra de tine huh?
este tarziu asa ca nu iti pot transmite toate laudele nervi!
si iti multumesc din suflet pentru ca mai anuntat surioara
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 02:11

Ok sys , and thx u :X <3<3


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 06:41

Deci devine tot mai interesant:x

Pana acum imi place, desi din toate aceste 3 capitole ai fi putut face doar unul, parerea mea.:)

Ai cateva greseli de ortografie dar se poate rezolva cu un edit:)

Si multumesc pentru PM si astept nextul cu nerabdare:*

Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 12:39

Pe chip-ul fetei apare un zambet pervers, spunand ca, cu orice s-ar da , tot a animal inputit miroase.
Rosette , lovind-ul doar cu picioarul, il arunca cat-colo prin fereastra si cade pe podeaua clubului.
In aceea clipa, din cauza furiei provocata de Rosette, isi dezvaluie adevarata identitatea de…

-----------------------------------------------------------------------------------

Chaper 4

Demon in my face.




El se transforma in aceea forma monstruoasa, care te facea sa vomiti. Era o corcitura inte varcolac si vampir, era un hibrid.
In cele din urma, am intervenit si eu, vrand sa ma lupt cu el si cu lachii lui. Locu-ul era plin de flacari. Dupa ce omori un vampir cu o arma de argint, izbucneste in flacari.
In umbra focului, ma infatisam ca o silueta sumbra. Parul meu roz prinse o nuanta de rosu, aproape se scufunda in nuanta aceea sangerie a focului. Ochii mei verzi luceau, ca la vederea otelului rece , ascutit. Pe fata mi se citea o placer nebuna , datorita faptului ca imi voi lua o mica doza din placerea razbunarii, care nu v-a fi deplina pana cand nu voi starpi pana la ultimul vampir. Inclusiv a celui ce mi-a ucis mama si mi-a distrus viata facanduma un monstru , asa ca ei.
Luptanduma cu Radu ,cauzandui multe rani grave,asiguranduma ca v’a avea un sfarsit incet si dureros, astfel inainte de al lichida, ii sun o intrebare:
”-Unde este seful tau?!” .
Acesta imi raspunse ca este afara, apoi il termin. El era ultimul gunoi care trebuia distrus din acel club, dezbustator. Din grupul de vampiri , formati din 50 de persoane, vrad sa isi I’a captura zilei, nu m-ai ramase nici unul. Decat seful lor ramase, deocamdata viu.
Cand iesisem afara din acel club, in cale am dat peste tata-l Rosettei care fusese muscat de catre cel pe care il dispretuiam cel mai mult. Acela fiind , seful monstrilor de vampiri, cel care mi-a nenorocit mama si tot’odata viata mea cu ea.
N-am avut timp sa-l salvez pe tata-l fetei. Cand , il vad pe nenorocit, era cu spatele la mine , care se intoarce spre mine lingandusi cu limba mana plina cu sangele tata-lui fetei.
“-Huh? .. Oh tu erai, Krauseriz! . Uh.. se pare ca ai devenit un ghipe in coasta” , spuse acesta terminand sa se “linga”.
Imi tintui privirea spre el:
“-Tu…. Nenorocit care esti.. Am sa te UCIDD , pentru ce i-ai facut mamei.”, pe chipul meu se putea observa o furie imensa.
“-Huh? Tu pe mine sa ma ucizi?” , acesta incepu sa rada, “- Sa sti ca mama ta chiar a fost o captura foarte delicioasa , m-ai ales era si foarte frumoasa. Eh.. pacat ca a murit, ar fi putut fi dragostea mea. Dar daca stau bine sa vad , semeni leit cu ea , pe chip-ul acestuia aparuse un zambet pervers si incepu sa isi linga buzele urmata de o muscatura a lor.
“- Shut the fuck up!!” am inceput sa strig la el , cand.
Isi scoate manusile si imi arata taietura facuta de mama mea ,de acum 17 ani. In minte imi aparuse momentul in care mama i-a facut asta, pentru a ma proteja. Incep sa-mi sa ma ia o durere inferlana de cap, imi pun mainile la ochi, fiecare moment in groaznic pe care il petrecuse mama mea era inprimat in capul meu , ma facea sa tip cat puteam de tare. La care acesta incepe sa se uite diabolic la mine, placandui ce vedea, faptul ca acest gand care ma bantuia nu se m-ai termina si ca ma tortura. Incepu sa rada cu putere, delectanduse din suferinta mea.


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*


Ultima editare efectuata de catre Tσχץ¢คη∂ץ in Lun 21 Noi 2011, 17:35, editata de 6 ori
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 12:43

Dau edit .


Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 12:57

foarte tare surioara huh?
te felicit huh?
chiar ai talent nu gluma huh?
iti multumesc din suflet pentru ca mai anuntat in love
te rog sa ma anunti si de data asta cand pui next-ul scumpo good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 13:07

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 385627Omg
Cat de frumos
Sorry ca nu am trecut pe aici
Cum se poate sa ratez ficul acesta? Asa frumos ...
Rusinica sa-mi fie
Oricum
Imi place la nebunie
Sunt foarte curioasa si vreau next-ul mai repede.
Sa ma anunti si pe mine te rog frumos.

Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 13:10

Deci, ce FIC FRUMOS! Ador ficurile cu vampiri:X Abea astept sa pui next-ul ca daca nu, bataitaa biciuitor
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 13:11

HEI iti multumesc ca mi-ai cerut parerea
ficul este genial
te rog frumos sa ma anunti si pe mine cand pui nextul happy


pupici kiss


Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] S6he8w
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Npi5xg
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 2myt0zq




Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] R0b9k0
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 14:33

@ Sys (Iva) thx u in love , np oricand dap !
@ Strees , ma bucur ca iti plac fic-urile cu vampiri :[ si nui nimic , asta e =) totusi ma bucur ca iti place in love
@ Anime , am s-al postez si thx a hug
@ Cristinica , my dear thx :D


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 14:55

Imi place foarte mult draga mea! >:d<

Deci abia astept sa vad ce se intampla ;))

Spor la scris si la idei, astept nextul. :x

Te`am pupat. :*
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 15:04

Sincere scuze...
SCUZE sad
SCUZE sad
SCUZE sad

Nuj dece..nu vazusem mesajele...si nam stiut de fic..azi...le-am vazut...si uite ca am citit...
Pff..chiar imi pare raau...
Revenind..Ficul...UIMITOR...chiar super tare... kiss
Imi place moolt de tot ideea si abia astept nextul
dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Img1439861115large
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Dum 20 Noi 2011, 15:20

dap ! Hi!! hi! Pai am ajuns si eu pe aici!! happy2 Ce pot sa spun.. E super original!! Imi place foarte mult doar ca te urasc!! lough Fa si tu capitolele alea mai lungi! dance2 In rest te iubesc!! heh Felicitari inca o data pentru idee si astept next. good Sa nu uiti de pm ca te mananc! lough Nu la propiu. Desi.. Poate oi fi si eu vampir, mai stii. lough ByE!! dap !


Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Lun 21 Noi 2011, 18:48

Chaper 5


So close but so far.



Durerea de cap incepea sa creasca incontrolabil. In minte imi aparea fata mamei, de parca eram blestemata sa ii vad chip-ul. Fiecare secunda care trecea durerea era m-ai mare, simteam cum cap-ul imi exploda. Incercam sa-mi regesesc ratiunea dar totul era in’zadar, chip-ul nevinovat al mamei era inprimat in mintea mea.
Imi deschid foarte putin ochii, incercand sa ma linistesc,dar, deodata in fata mea aparuse o silueta feminina. Ea se indrepta spre mine vrand sa ma inbratiseze. Parul ei lung, aproape de genunchi, de un roz bonbon ca al meu, ii atarna rebel pe fata, care aproape ii acoperea chip-ul, iar pchii ei erau acoperiti de par.
Aceea silueta feminina era pusa in valoare de lumina blande-i luni . Parul ei lung care stralucea in lumina astrului noptii era fermecator, aceea culoare rara de un roz ca florile de cires. Lucru care ma puse sub semn de intrebare. Roz-ul acela imi captase privirea, ochii mei o examina cu atentie, nu imi m-ai puteam lua privirea de Ea . Reusind sa-mi i-au putin privirea de la Ea , am observant ca se apropia de mine. Vedeam cum bratele ei lungi si subtiri aproape ma inbratisase, cand totul parca devine negru. Aceea silueta sublime disparuse complet in noapte. Luna nu m’ai era pe cerul fumuriu. Totul era intunecat , nimic si nimeni nu mai era in jurul meu. Parca era in alta lume. Simteam ca eram singura viata din aceea lume in care ma aflam, cand deodata in fata ochilor mei apare Ea. Era la o distant de 3 metri de mine, se apropie . Parul ei de o rara frumusete lumina cu splendoarea lui acel loc intunecat si sumbru care imi facuse fiori. Mainile ei din nou se indreptau spre mine:

“ –Cine esti? “ o intreb eu. Aceasta nu spuse nimic, decat zambi. Acel zambet minunat imi umpluse inima de fericire, ma simteam de minunat la vederea zambetului ei atat de calm si dulce. Parca Dumnezeu imi trimise in fata un inger pazitor , care cu aripile lui de un alb imaculat isi arata splendoarea rara , care te obliga sa ii admire frumusetea.
Locul in care ma aflam acum in constientul meu era putin luminat de catre Ea:
“- Cum de esti aici? Cine esti?” o intreb din nou. Aceasta isi sterse zambetul de pe chipul ei angelic si isi indreptase mana spre fata mea. Mana ei imi atingea fata inbujorata si ma mangaia , eu ramasem inpietrita , ii simteam cum mana ei fina si firava imi mangaia cu atata blandete fata. Apoi , pe chip-ul ei isi inprimasem un zambet, acel zambet minunat imi coptase din nou privirea , dar era ceva schimbat la acel zambet.
Zambetul era mult mai fermecator, emana nu’mai iubire si caldura. Totul din jurul meu prinse viata. Locul nu mai era intunecat si sumbru. Eram pe un camp plin de flori , unde florile multicolore te inbata cu parfumul lor splendid, eram inconjurate de un labirint imens din capaci batrani ,care fiecare dintre ei avea propria lui legenda . Locul este minunat , aceste culori si parfumul rar al florilor te facea extreme de fericit. Pur si simplu nu mai stiu ce sa mai spun. Inca m’ai sunt tinuta prizoniera frumosului ei zambet, as sta aici toata viata, nu ma mai saturam , nu imi pot lua privirea de la zambet. Ma facea sa ma simt iubita. Ma facea sa simt ca langa mine este cineva unic. Cand deodata, spre noi obriza calda si usora bate. Adierea blanda a vantului ii descoperise fata Ei. Nu-mi venea sac red..
Acei ochi de un varde splendid ca un zmarald nepretuit , chip-ul plin de blandete si in ultimul rand parul ei moale si roz ca trandafiri. Acel chip angelic era perfect asemanator cu al finite care mia dat viata . Aceea finta fiind mama mea.

Dar stai!!

Acum , chiar acum . in fata mea era mama. Ochii mei verzi se incepura sa emane nu’mai fericire. Eram extreme de uimita , apoi cateva lacrimi pusera stapanire pe mine. Fata mea era umeda. Lacrimile mele amare curgeau nestingherite pe fata mea firava, fiecare lecrima se prelingea repede care era urmata de alta si tot asa. Nu’mi venea sac red, chipul ei minunat imi facuse inima sa tresara.
Ochii ei de un verde splendid si plini de viata se uitau fix la ai mei. Dar spre dezamagirea Ei , aochii mei nu aveau un verde ca ai Ei, ci erau de un verde pal, nici macar un strop de fericire nu era in ei. Tu’mai pana acum. Ochii mei prinse un verde sclipitor si erau plini de viata, aveam o culoare rara pe care nu o mai avusem pana acum:

“ – Sakura!” printr-o voce calda si plina de iubire imi rosteste numele. Tot nu’mi venea sa cred, eu in continuare plangeam , nu ma mai puteam controla ,aceasta zambea atat de bland. Aceasta se indreptase spre mine vrand sa ma inbratiseze pentru prima oara , dar…


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19Lun 21 Noi 2011, 19:02

Darr...??

Vad ca ne`ai lasat cu ochii`n soare dap !

Bun pai imi place foarte mult si acest capitol:)

Si desigur, astept nextul` a hug

Ja ne`. :)

Sus In jos
Continut sponsorizat




Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] I_icon19

Sus In jos
 

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-