Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 09 Dec 2011, 21:26

surioara sad
am lipsit si eu umpic si uite cate am pierdut very sad
draga ... nu sunt in stare sa iti schimb parerea dar totusi vreau sa sti ca ti-am urmarit fic-ul si e bestial huh?
la fel si acest capitol huh?
sunt sigura ca noul fic va fi la fel de grozav ca acesta sau chiar si mai si in love
iti urez noroc si multe idei good job
cu drag Iva good job
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 09 Dec 2011, 21:50

thx sys ( sry 4 triple post , nu se va mai repeta)


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
littlefairy
Academy Student
Academy Student
littlefairy

Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 09 Dec 2011, 21:55

atat de frumos, imi place moolt kiss
spor la scris draguto kiss love


xxxxxxxx Only you
xxxxxx Only you
My beautiful dream, I loved you ~x~x~x~



XOXO
Sus In jos
Pinguu^^
Academy Student
Academy Student
Pinguu^^

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buch
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Ma trezesc de dimineata Si gasesc o foaie-n fata Astern versuri cu sens sau nu Hai vino si tu! Ref:Da,da,muzica e viata mea! Nu...nu ma poti schimba!(x2) Am versuri tari,sunt si mari Si am idei la nesfarsit... Imi place muzica Si nu ma poti schimba, Asta e viata mea! Ref:Da,da,muzica e viata mea! Nu...nu ma poti schïmba!Da!(x2)
Stare de spirit Stare de spirit : Decat sa minti, ca nu vrei Sufletul tu sa mi-l iei, Mai bine pleci si ne oprim O sa doara mai putin

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 10:23

Hi :3
Tox te rog nu inchide fic-ul mie una mi se pare foarte superb si este chiar wonderful<3
Imi plac foarte mult ideile cu vampiri, mi-a luath ceva sa citesc dar totusi am reusit sa termin X3
In capitolule 8-10 mia placut enorm de mult , chiar daca a fost trist si tocmai acum cand totul devine interesant tu vrei sa il inchizi:"Urat!" , vreau sa aflu atunci cand Saku and Sas'ke se vor intalni si ce se va inampla , daca vor fi inpreuna etc.. mii de ganduri acum ma tulbura , asa ca nu fi pufi :3 si continuel. Este frumos ficul daca nu ai molte msg lasa k o sa faci ! =3 so spor la scris si molte molte ideii.
P.S: Uimestene cu Part2 de la capitolul 2:Intre ingeri si demoni se naste iubire, a da ador titlul :d , genial. So .. NEXT!
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 10:45

Sincer .. imi pare rau sa inchid ficul..
Dar am ramas in pana de idei , vreau sa fie molt mai dramatic + putin romance sa fi-e mai picant.
So.. am sa incerc sa imi fac ordina in ganduri si am s-al continui , totusi ar fi pacat sa las Parte-a a 2-a neterminata. Ma apuc de scris.
And thx .
P.S: Sarah, pt ca este ziua ta , am s-al fac + ca am primit destule pm-uri in care imi spuneau sa nul inchid. Oh, promit ca va fi picath rau , partea 2 :)


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Pinguu^^
Academy Student
Academy Student
Pinguu^^

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buch
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Ma trezesc de dimineata Si gasesc o foaie-n fata Astern versuri cu sens sau nu Hai vino si tu! Ref:Da,da,muzica e viata mea! Nu...nu ma poti schimba!(x2) Am versuri tari,sunt si mari Si am idei la nesfarsit... Imi place muzica Si nu ma poti schimba, Asta e viata mea! Ref:Da,da,muzica e viata mea! Nu...nu ma poti schïmba!Da!(x2)
Stare de spirit Stare de spirit : Decat sa minti, ca nu vrei Sufletul tu sa mi-l iei, Mai bine pleci si ne oprim O sa doara mai putin

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 10:50

Asa da! :3
Oh , thx pt "Mersi" , chiar aveam nev de puncte X3
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 17:40

Hi allz , as vrea sa va intreb daca mai are vre-un rost de a continua acest fanfic ! :3 Thx anticipat =)


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Mier 14 Mar 2012, 18:45

Buna a hug
Pai, ai mai intrebat asta odata si ti s-a spus sa nu-l inchizi.
Acum e treaba ta ce faci, dar sa sti ca e un fic bun, cel putin dupa idee si cum l-ai structurat.
Si inca ceva, ne poti anunta cand te hotarasti?
Dupa mine e bine sa-l continui, dar nu iti stiu si gandurile.
O zi buna happy2



Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 09:17

Hello there.
Deci a trecut mult , mult timp de cand nu am mai intrat pe forum.
Cam 5 luni .. hehe x3
Atat de mult … ce repede a trecut timpul…
Te intrebi de ce nu am continuat fanficurile? Sau de ce am revenit?
Pai.. nu am mai continuat sa scriu fanficurile deoarece am crezut ca este ceva “nebunesc “ , ciudat …
Nu stiu ce mi-a venit la acel timp dar ma macina gandul asta:” De ce sa mai scriu fanficuri? Nu e prea ciudat? E normal asa ceva? “ si tot felul .. xD
Si de ce am revenit.. pai am ajuns aici aleatoriu ( nu e de parca nu vroiam sa ma intorc pe forum), cautasem ceva pe ‘google’ si”pam!” am ajuns aici ,hehe x3 . Apoi mi-am adus aminte de ficurile mele si m-am intrebat daca cineva le-a mai citit. Eu credeam ca cine naiba sa mai citeasca ficul ala naspa.. Am cautat si nu-mi puteam crede ochilor, dupa atata timp ficurile mele au fost inca citite, mai ales la vederea vizualizarilor .. O.O Si pentru asta iti multumesc :3 Eu credeam ca nah .. o sa fie pe la pagina 10 sau chiar mai mult XD dar sa fie pe pagina 2 si 3 sau 4 xD nu am putut crede. Apoi am citit comurile dragi mie lagate la fiecare fic de-al meu, sincer chiar mi-au placut mult. Nu stiam daca sa mai scriu sau nu , dar am vazut ca sunt anumite persoane ‘scumpe’ care le-au placut, asa ca de ce sa nu scriu din nou? .. Mai ales ca mi-e imi placea enorm sa scriu ficuri pentru a’mi face pe plac ego-ul xD
Dar totusi .. credeam si cred ca este cam ciudat… dar am vazut si vad ca sunt multi alti care isi scriu ideile cu palcere si dragoste aici , pe forum. Asa ca am sa continui cu acest fic, si cu celelalte. Multumesc celor care au citit ficurile mele :3 Chiar apreciez asta, si vreau sa iti aflu opinia despre ce am spus pana acum , ma refer daca este .. putin ciudat .. de a scrie un fanfic.
Ei totusi fanficurile sunt pentru a-ti face pe plac ti-e si de a deveni un micut scriitor, asa-i?
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Intre ingeri si demoni se naste iubire.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 SChTq.334140-02
Chaper 3

... This felings can be love?

“Razele soarelui ne fac cu mâna şi ne anunţă politicos venirea surorii sale, majestica lună…”
Astrul noptii isi trimise lacrimile sale argintii pe pamantul pustiu.
Micutii licurici , stelele , isi luasera pozitia ca niste bravi soldati pe vazduhul de un albastru inchis,ca safirul.
Ma uitam fara vlaga, ca o papusa , pe geamul transparent al limuzinei mele.
Priveam fara pasare, pe ganduri , la glorioasele cladiri luminate.
Nu imi puteam lua gandul de la spusele lui Kakashi …
FlashBack
-”Sakura, intelegi ca daca ai sa te duci in locul in care este El v-a trebui sa te stapanesti?” , spuse Kakashi cu o voce destul de autoritara.
-“…..” , ezit putin ,si nu ii raspund la intrebare.
-“Sunt sigur ca poti intelege. Atunci cand vei ajunge in locatia aceea v-a trebui sa te “abti”. Ti-am facut niste acte false de indentitate. Poftim.”
Ma uit la Kakashi cu niste ochii destul de “reci”,imi duc privirea la hartiile pe care le tinea in mana. Apoi incet imi indrept mana spre el, pentru a le lua.
-“Hmph .. Ayame Sayuri? ..” , intreb.
-“Da,asta v-a fi numele tau de acum incolo.” , raspunse acesta.
-“ Ehh…?! Este un nume dragut.”spun eu putin pe ganduri.
-“Nu-i asa?”, intreaba acesta schitand un zambet pe fata.
-“De ce zambesti? Este ceva amuzant?” , ii spun putin uimita de reactia sa.
-“Haha,daca te-ai vedea ce fata ai facut. “ XD (<-fata lui Kakashi)
-“ ~.~ “ ..Um… Kakashi s-a intamplat ceva? Vreau sa spun .. te simti bine? Te porti putin cam ciudat…” ii spun acestuia ingrijorata.
-“Nu te ingrijora, nu am nimic. Sunt doar amuzat de reactia te cand ai auzit acest nume.” ,spuse acesta.
-“Huh?! … In fine, dar ce este atat de special la numele asta?”
-“Pai numele ‘Ayame si Sayuri’ a fost idea tatalui tau. El era nedecis ce nume vei avea.Nu putea alege, sincer tata-l tau era atat de nostim cand era pus pe ganduri, chiar si acum cand imi aduc aminte de el incep sa rad.”
-“ … Tata-l meu a vreut sa am unu-l dintre aceste nume?”
-“Da.. Kaname a vrut un nume special pentru micuta lui printesa. Asa ca se gandi-se sa iti puna ambele nume.” , spuse Kakashi zambind.
-“Atunci daca otosa a vrut sa ma cheme Ayame Sayuri,de ce ma cheama Sakura?” il intreb , fiind pusa sub semn de intrebare.
-“Deoarece mama ta , Yuky , l-a ales. Au fost primele ei cuvinte cand s-a trezit din ‘somnul mortii’.” ii raspunse trist.
-“Okasa? ..D-De ce?-..” nici nu mai puteam spune nimic,cateva lacrimi rebele isi facu aparitia pe obrazul meu amintindu-mi de Ea.
-“Pentru ca parintii tai au vrut sa ai un nume special. Mama ta ti-a pus numele “Sakura” deoarece inseamna floare de cires. Atunci cand o floare de cires ia nastere are semnificatia de iubire,bucurie. Legenda spune ca,acum mult timp, pe taramul nostru,al muritorilor era nu-mai tristete,nici-un sentiment bun,inima fiecaruia era era intr-un abis obscure.. Asa ca ingerii din cer s-au gandit sa construiasca o ‘unealta’ pentru a aduce sentimente bune pentru noi,oameni. Acestia au incercat sa faca multe lucuri dar nici unul nu a functionat.Pana cand un ingeras micut erain gadina Domnului si era pur si simplu fermecat de culorile si parfumul suav al florilor,lucru care pe el il face foarte fericit sa le admire frumusetea sis a fi-e incantat de parfumul acestora. Apoi incerasul durdului fusese cuprins de o floare micuta,asa ca el. Aceea floricita il definea,avea culoarea roz ca obrajii lui,petalele erau firave ca trupul sau, si era micuta,ca el. Admira cu dragoste floarea.Lucru care ii dadu-se o idée. Sa creeze o floare care sa semnfice puritate,bunatate,bucurie si nu in ultimul rand iubire,mai simplu spus toate sentimentele bune. Individul cu aripi albe,durdului,imbracat cu haine ceresti se gandi ca trebuie ca ‘unealta raiului’ sa semnifice totodata putere. Asa ca acesta,a creat ‘cireul’, un brav soldat roz , radacinile sale insemnand duritate (rezistenta),trupul sau,trunchiul insemand putere, coroasasa regeasca insemnand toate starile sufletesti intr-unu,iar florile sale insemand un sentiment propriu. Apoi,ingerasul a aratat Domnului ‘unealta’ sa, iar acesta fusese complet fericit.Era bucurat de idea ingenioasa a micutul asa ca incerasul a trimis pe pamant ‘creatia’ sa. Si asa au luat nastere sentimentele bune,fiecare dintre noi a putut avea sansa datorita acestuia de a spera ca ceva bun se poate intampla.
-“Wow! “ ii spun,fiind complet uimita de poveste.
-“Sakura.. nu ai de ce sa crezi in asaceva,pana la urma este doar o legen-…“
Kakashi nici nu terminase ce avea de spus deoarece eu il intrerupsem.
-“Sa nu te mai aud spunand asa ceva! Eu cred! Cred in aceasta legenda! Nu-mi pasa daca este adevarata sau falsa! Stiu un singur lucru! Ca aceasta poveste este adevarata!” , ii spun hotarata.
-“Sakura…”,isi spuse acesta in gand, apoi isi imprima pe fata un zambet larg,”Bine atunci! Vom crede impreuna,bine?”,acesta se ridicase din scaunul sau si isi duse man ape capul rozalie mangainduo.
-“Otosa…”, gandisem, “Desigur! Este o promisiune!”,apoi ii raspund zambetului sau in a face la fel.
End of FlashBack

-“Arigato(u) ,Okasa.”imi spun in gand.

Imi adusesem aminte de acea poveste minunata. Un zambet lua-se stapanire pe mine.Pe chipul meu era imprimat un zambet larg.
Eram captiva miilor de lumini,de toate culorile,a unei singuri gladiri. Aceea clodire era locatia unde trebuia sa-mi intalnesc “printul”. Eram la o distant de 8 metri, nu mai puteam sa astept,vroiam cu atata nerabdare sa-l pot intalni pentru al omora incat,mintea imi luase putin razna. In mintea mea,acum, ma gandesc cum sal omor : Lent sau rapid? Transat sau electrocutat? Dandu-l cinibalilor sau inecandu-l? Mii de astfel de ganduri ma macina sau ma enerva ca nu puteam alege cum sal omor,apoi deodata:

To Be Condinued ...

*****************************************-----------------------------------*****************************************
Ok pai asta a fost Chaper 3 ~ Part 1, adica ,Chaper 3 este mai lung , asa ca sa nu v-a plictisesc , l-am facut in cateva parti :3
Vreau sa-ti aflu parerea <3
Thanks
*****************************************-----------------------------------*****************************************


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Pinguu^^
Academy Student
Academy Student
Pinguu^^

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buch
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Ma trezesc de dimineata Si gasesc o foaie-n fata Astern versuri cu sens sau nu Hai vino si tu! Ref:Da,da,muzica e viata mea! Nu...nu ma poti schimba!(x2) Am versuri tari,sunt si mari Si am idei la nesfarsit... Imi place muzica Si nu ma poti schimba, Asta e viata mea! Ref:Da,da,muzica e viata mea! Nu...nu ma poti schïmba!Da!(x2)
Stare de spirit Stare de spirit : Decat sa minti, ca nu vrei Sufletul tu sa mi-l iei, Mai bine pleci si ne oprim O sa doara mai putin

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 10:21

Hi Yuui'chan <33 in love
Doamne cat mi-ai lipsit :D a hug
Phai ,ador enorm partea. yeah
E superba , bravo! dap !
Sper ca vei posta curand si celelalte parti ale chaperu-lui. lough
Ma intreb ce se v-a intamplat. hmm...?!
Btw, sa-l postezi curand :D :><:
Si sa ramai pe forum ;X nr1
Daca nu iti dau bataita ! biciuitor
lough
Ja ne! :D
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 10:40

Hei!! Am mai trecut si eu pe aici. Ma bucur ca te-ai decis sa ne aduci next-ul. mie mi-a placut foarte muult si mai vreau!! Ma bucur ca este mai lung, Sper sa ma anunti la urmatorul capitol. Spor la scris si MULTA IMAGINATIE!!!
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 12:11

Buna a hug
Ma bucur ca ai continuat ficul..
Acum sa-ti raspund la intrebare..
Nu e ciudat..
Pentru mine este un mod bun de a-mi elibera gandurile.. am o imaginatie foarte bogata..
Cand sunt stresata.. sau suparata scriu si ma descarc..
Este perfect normal dupa parerea mea..
Mai exersezi si cum sa faci o compunere buna pentru romana yeah
Ceea ce faci tu este frumos.. sa sti.
N u merita sa spui ca este ciudat.. pentru ca nu e.
Iar acum sa fim sinceri.. ai niste ficuri minunate.. nu ne dezamagi heh
Asa, acum revenind la capitol.. e draguta legenda sa sti.
Sa vedem acum ce se va intampla... ne-ai lasat in suspans..
Spor la scris happy2



Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 12:19

@ Pingu- Thank you ,swetty :D,am sa raman , nu-ti face griji ;)
@Pinky - Oh thx dear, ma bucur ca ti-a placut , si mersi , oh , desigur am sa te anunt :3
@Diavola - Merci pentru parerea ta, ma bucur ca-ti place, si deja am scris celelalte parti , sunt deja pregatite , am vrut sa le pun de pirma data dar era prea lung XD, o sa mia astept putin sa vad daca m-ai primesc comuri, si am sa le postez :D


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 18:52

Ce fic frumos, draga mea! Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 385627 Nu pot sa cred ca nu am dat de el pana acum! Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 359687Eh...Mai bine acum decat niciodata, asa-i? Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 947835
Doamne, imi place foarte mult faptul ca ne lasi in suspans (ciudat stiu Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 947835), dar mai ales faptul ca nu-i spui numele acelui vampir. Chiar daca prin capul meu trece o mica idee despre cine ar putea fi, eu nu sunt chiar atat de sigura.
M-a uimit povestea tragica a Sakurei, dar m-ai ales ura pe care le-o poarta vampirilor. Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 301723
Astept foarte nerabdatoare nextul! Te rog mult sa ma anunti si pe mine cand pui nextul Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 268890
Te pup Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 208323


       Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Apr 2012, 09:30

hey am trecut si eu pe aici..ce pot sa-it zic iti iubesc ficul si ma bucur ca l-ai continuat happy2 abea astept nextul:*poop dulce si sa ma anunti!
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 18:31

✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖


WORRING:
Aceste parti ale capitolului 3 vor fi mai "fierbinti" (ca sa pot spune asa) , unele cuvinte for fi 'indecente' , dar sunt 'cenzurate' ( ex: c*r*a ), am sa anunt cand vor fi secvente de 15/16 +


✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖



[Chaper 3 ~continuare ]

Ma gandesc cum sal omor : Lent sau rapid? Transat sau electrocutat? Dandu-l cinibalilor sau inecandu-l? Mii de astfel de ganduri ma macina sau ma enerva ca nu puteam alege cum sal omor,apoi deodata:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

-“HEY!HEY Am Eu o idée.” Spuse o voce.
-“Ce dr*cu? ..Incep cumva sa innebunesc?”,ma uit ca nebuna in jurul meu si nimic.
-“….Um… esti déjà nebuna.” , din nou aceea voce sicaitoare care nu-mi dadea pace.
-“De unde dr*acu vi? Unde “picioarele mele” esti?” , spun nervoasa.
-“Inca nu ti-ai dat seama ? Geez (Doamne) , si eu credeam ca esti nebuna, mai esti si proasta deasemenea,HAHAHA!” spuse vocea enervanta, incepand sa rada.
-“Ma calci pe nervi! Unde *censored* esti?” spun cu dr*ci.
-Yuuhuu!! Pamantul catre martiana,ma receptionezi?, sunt TU!*
-“Cum adica EU?”
-“Tu adica TU! Ce nu intelegi?”
-“Cum dr*acu poti fi tu EU?”
-“Tu chiar nu-ti folosesti creieul de loc? Geez, imi aduci aminte de bufonul ala.. hm.. Naruto parca il chema nu? Clovnul ala care se tinea dupa tine ca un caine” , incepu-se “aceasta” sa arda.
-“N-Naruto cum de il cunosti? Zi dr*cului mai repede unde esti sau iti jur ca te omor!”
-“Dap,am avut dreptate! Creierul tau e la felc a al lui,poate mai rau .“ (radea din ce in ce mai mutl)
-“TU CHIAR ITI DORESTI MOARTEA ATAT DE MULT?!”
-“Bine-Bine…Gata! Geez, sunt Ego-ul TAU!”
-“E-Ego-ul meu?” “o” intreb.
-“Dap,cam asa stau lucrurile :D. Pai sunt sub-constientul tau. Adica partea de creier pe care nu o folosesti, locul unde sa stocheaza toate momentele tale.Si vorbind ca nu-ti folosesti “aceasta parte” , tu chiar nu-ti folosesti deloc creierul. Hahahaha )”
-“Daca ma mai jignesti o singura data am sa te- …”
-“Ai sa ma omori? Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu o poti face, ca sa ma omor trebuie sa iti scoti creierul sau asaceva. Lucru care ar fi pentru tine in avantaj, macar asa ai avea un motiv de ce nu iti folosesti creierul. Deci dupa parerea mea scoatel! “
-“ACEASTA FIINTA *censored* MA CALCA PE BATATURI!!” , imi spun in gand.
-“HEY! Sa sti ca te-am auzit, nu-i frumos din partea ta. Fata rea ce esti!”
-“TU VORBESTI? PUI DE DR*C CE ESTI!”
-“ ‘Pui de dr*c’ hm.. imi place cum suna! Mersi :D “
-“TU!! CHIAR ITI PLACE SA TE JOCI CU NERVI MEI?!”
-“Dap :D N-ai ce face , asta e viata, trebuie sa o accepti asa cum este, hehe”
-“Auzi poti dr*cului sa ma lasi, in *censored* ,ca ma prea enervezi!! “
-“ O_O , nu te-a invatat mamica ca nu-I frumos sa vorbesti asa de urat? :D “
-“DOAMNE! CRED CA INNEBUNESC , CE VREI PANA LA URMA?”
-“Pai am vrut doar sa te ajut cum sa-l omori pe acel ‘player’ :D”
-“ ‘Player’? Ce vrea si asta sa insemne?”
-“ Oh pai asta este porecla care i-am dat-o eu “printului vampire” al tau >3< “
-“Huh?!”
-“Of … Acel Uchiha .. iti aduci aminte? ..”
-“Normal ca da! Acel nemernic! Totusi de ce ‘player’? , intreb mirata.
-“ Pai pentru ca s-a “jucat” cu multe,multe, prea multe fete , hehe xD”
-“Oh.. inteleg.”
-“Totusi sa revenim.Re-ai hotarat cum sa-l omori? :D”
-“Nu .. sunt atatea opriuni..”
-“Hehe. Las’ pe mine , stiu eu cum il poti tortura si rani in acelasi timp >:) ,Mwhahaha! *evil laugh*
-Atunci spune-mi mai multe.”
-“O , te-am facut curioasa?,*kukuku* ”
-“In fine..daca nu vrei sa-mi spui atunci- ..”
-Nu!Nu! desigur ca vream sa-mi impartasesc planurile diabolice cu tine, pana la urma suntem aceasi persoana,nee (asa-i) ?”
-“Hmph” ,zambesc putin.
-“Ok atunci sa iti zic. Prima data faci asa …. Apoi asa … Dupa care te duci … P’orma in felu asta … Si asta … Si gata! “
-“Oooo! Imi place la nebunie.”
-“Nu-i asa ca sunt cea mai desteapta?”
-“Aici nu te pot contrazice.”
-“Doamne abia astept sa ii vad fata ) ,ma intreb daca v-a face spume la gura? Sau mai rau daca turbeaza? O.O Ce ne facem atunci? ) “
-“Eh.. nu-ti face griji,e vampire, nu caine )”
-“Totusi.. nu pot astepta.”
-“Da nici eu.” Ii spun extreme de fericita.
Amandoua : Mwhahahah!! *evil laugh* (ras diabolic)
-“Sti ceva.. nu esti chiar asa de rea si enervanta cum te-am crezut de prima data.” Ii spun ego-u-lui meu.
-“Sincer,esti chiar de treaba Sakura,acum trebuie sa dispar pentru o vreme,dar nu-ti face griji nu scapi de mine.”
-“Hehe,Bine,ne vedem XD” , ii spun incepand sa rad putin.
Prov Author(eu)
Si asa rozalia a terminat comflictul dintre ea si ego-ul ei.
Statea linistita inca cu privirea tintita pe geam,asteptand sa ajunga la Hotelul clanului Uchiha,numit , Angel.
Riz si facut ! Deodata limuzina,de 7 metri, deculoare alb ca zapada asternuta,se oprise in fata Hotelului.
Sebastian,soferul,majordomul si totodata carda de corp a Sakurei, ii deschide usa fetei.
Cuiul pantofilor din catifea facuse contact cu covorul de un rosu aprins,de pe pamant. Apoi rozalia isi scoate incet si celalalt picior, iar Sebastian ii intinde mana pentru a o ajuta sa se ridice.
Fata iese din limuzina si paseste cu gratie pe covorul de culoarea trandafirilor. Sebastian o tine-a de mana,conducand-o inauntru. Cei doi ajungand in 3 miscari la usa Hotelului, un ‘domn’ ii intreaba numele.
-“Ayame Sayuri”,raspunse Sakura cu o voce “smexy”.
-Sebastian Kinji” ii spuse acesta cu o voce “apetisanta.”
Bietu’ cardian,inrosisecomplet la fata din cauza vocei soave a lui Sakura, dar totodata si a lui Sebastian.
Covorul rosu era inconjurat de mai multi bodyguarzi care o priveau apetisant pe Sakura.
Aceasta purta o rochie alba formata dintr-un corset care ii punea contur pe sanii ei mari,corsetul avand o deschizatura larga ‘in fata ‘ ,rochia era stramta punandui in evident formele apetisante.Pantofi ei cu platform , din cartifea,de culoare roz bonbon. Parul il avea usor strans la spate,lasandu-si in fata doua fire rebele de par buclate. Si purtand pe fata o masca.
Petrecerea era un ‘bal mascat’ , lcuru bun pentru rozalie, pentru a nu fi recunoscuta de “print”.
Bodyguarzii saliva la vederea formelor “smexy” ale fetei.
Intr-un final,Sakura, intra in Hotel. Cand intra inauntru toti invitatii erau captivi “chemarii seducatoare” pe care “o emana” Sakura.” Pur si simplu, fata asta era prea .. prea; XD”
Fiecare dintre ei gandeam : “ OMG(doamne) ce puicuta!” ; “E atat de fiebinte! Oare care’I numele ei?” ;” Doamne am murit si am ajus in Rai!” ; “Daca este un vis nu vreau sa ma mai trezesc! “;” *Rawr!* Fata asta chiar e o puicuta pe cinste!” , si multe altele :D
End Prov Author(eu)
-“Ma uit dezgustata in jurul meu cum acesti “caini in calduri” de holbeaza si salibeaza dupa mine,”Bleah!*,scarbos .. doamne ,vreau sa se termine odata cosmaru asta.” ,spun eu in gand.
I-am facut semn lui Sebastian sa mergem intr-un loc ascuns de vazul lumii.
Acesta ma luase din nou de mana si mergem spre locul cu pricina,ajungem.
-“Miss-Sayuri,ati dori ceva de baut?,ma intrebase Sebastian.
-“Da,dar nu te deranja,ma voi duce sa-mi iau singura.”, ii raspund.
-“D-Dar-…”,nici bine nu terminase ca rozaliail intrerupse.
-“Nu-ti face griji,te rog bucurate de petrecere.” Ii spun,imprimandumi pe fata un zambet.
-“Haruno-san..” ,privea acesta uimit de spusele fetei si tot odata fiind uimit de frumusetea zambetului ei.
Ma duc incet spre bar si ii spun barmanului ca vreau un vin rosu. Acesta imi spune ca imediat.
Ma serveste cu vin.
Vinul era de un rosu inchis,ca sangele. Imi place la nebunie vinul.
Imi mana spre phararul cu picior si il indrept incet spre gura,pentru al degusta. Buzele mele de un roz pal atinse lichidul rosu din pahar. La contactul cu bautura,simteam un fiar micut,lucru care ma facu sa tremor,si deodata,cade o picatura de vin pe pieptul meu,cazand jos tot mai jos intre sani.
-“Ups…”,spun cu o voce “smexy”.
Cu toti incluzand fete,facusera ochii cat cepele,rosind puternic la fata. Acestia parca luasera foc, ei, isi doreau sa fie aceea picatura de vin care se plimba nestinchera pe pieptul fetei.
Unora dintre ei le cursera sange din nas,lucru care ma facu sa rad,dar ma abtinam.
Ii multumesc barmanului ca mia adus bautura, ii las un “bacshis gras” pe tejghea si deodata imi cazuse un inel de deget. Ma aplec incetisor sa-l iau de jos,lucru norocos pentru ‘barman’ doarece avusese ocazia de a-mi vedea mai bine sanii. Acesta se inroseste tot la fata si cade,ca o leguma.
-“Hmph..” spun fiind plictisita,apoi plec din bar.



To Be Continued ...
[/center]


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 18:58

te ubesck in love si iti iubesc ficul bn ca nu l-ai inchis
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 19:14

WooW, cat mi-a placut acest capitol! Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 385627
Imi si imaginez prin ce a trecut Sakura cand pana a ajuns la barmanul acela Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 947835Cu atatea priviri atintite asupra mea, cred ca m-as fi impiedicat si as fi cazut direct pe Uchiha Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 947835
Astept nextul! Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 208323


       Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 21:00

@ Aly , si eu te in love sweety , ma bucur sa aud asta , hehe ^^
@ Flame , eh asta este doar inceputul , osa fie din ce in ce mai interesant >:3


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 21:20

Buna!
Mai intai de toate.. ar trebui sa nu mai pui dialogul in ghilimele, sa nu mai folosesti emoticoane in ficuri, sa ai grija cand apesi space, dupa ce pui semnul de punctuatie, nu inainte de el.
Cred ca patratele alea.. au deformat pagina.. si nici nu sunt placute..
Sakura a avut un comportament pervers si partea in care vorbeste cu ea.. este geniala. lough
Sper ca nu te-au suparat cele de mai sus.. dar ca si aspect nu este placut.
Iti zic asta nu pentru a ma afla in treaba ci pentru ca vreau sa te vad un scriitor formidabil din toate punctele de vedere.
Ar fi bine si sa corectezi capitolul dupa ce-l faci.
Astept urmatorul capitol.
Spor la scris.
Imi pare rau daca te-a deranjat ceva din cele de mai sus, chiar nu am vrut.. daca am facut asta very sad



Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Vin 13 Apr 2012, 21:43

@ Diavola chiar iti multumesc ca mi-ai spus , dar am vazut ca in alte ficuri asa au folosit , si am vazut ca nici un criti nu a "comentat". XD . Totusi iti multumesc ^^, si chiar ma bucur ca vrei ca eu sa devin un scriitor bun, spre ca si tu vei face la fel. Si ma bucur ca tiai spus punctul de vedere.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[Chaper 3 ~ continuare]

Ma intorc in locul unde il lasasem pe Sebastian. Dar vad ca nu era acolo.
-Ciudat.. Sebastian nu ar fi placat niciodata de aici , fara mine., imi spun in gand.
Ma uit in jurul meu si nimic. Nu era nicaieri, nu stiam de ce caut disperata pe El. Ma simteam putin singura, deoarece nu stiam pe nimeni din jurul meu , toti imi erau straini. Apoi plec din acel loc si ma duc in altul. Din nou erau privita cu ochi bulbucati ca o broasca de catre “admiratorii” mei.
Oftez putin si ceva imi captase atentia. Un ‘domn’ anuntase ca va veni El.
-Dar ia stai putin! Tu sti cumva cum il cheama pe cel care il vanez? Nope.. scuze pentru asta, hehe, pai vei afla incurand, iti spun eu tie (Sakura)
-Insfarsit! “printul” meu isi face aparitia, spun in gand.
Un domn bine facut. Cu parul ca pana corbului,ochii patrunzatori de culoarea taciunelui,imbracat la 4 ace, isi face aparitia. Cobora incet pe scarile acoperite de un covor rosu ca focul.
‘Acesta’ nu purta masca si se uita in jurul sau printer invitati pentru a seduce cateva ‘prazii’ pentru el.
Zis si facut! Imediat furase inimile doamnelor din salon.Fiecare dintre ele , cu exceptia mea,fusesera captive privirii sale.
Ma duc in alta parte si:
-Mai-Mai ce avem noi aici? Cumva 2 porumbei? Hmm?! Deci .. aici erai..spun eu respectivilor.
-Miss-Sayuri,ce faceti aici? Credeam ca sunteti la -..nu terminase ce avea de spus ca eu l-am oprit.
-Credeai ca sunt la bar? Normal ca am fost , dar ce credeam ca am sa stau acolo pana am sa mor? Hmph.. te credeam altfel…ii spun dezamagita,apoi plec.
-Miss-Sayuri,asteapta! Te rog ai inteles totul gresit! ..spuse acesta ‘disperat’ .
Plec din acel loc imediat si ma duc la toaleta fetelor. Ma indrept spre oglinda, priveam putin fara vlaga reflexia mea:
-Oare ..de ce .. am reactionat asa? Chiar nu inteleg … De ce?! … E posibil ca eu sa-… nici bine nu termin ca intrase 2 fete in baie,asa ca terminasem de a mai vorbi singura.
Imi asez putin parul si ies. Imi venea sa plec dar aveam o “misiune” ,aceea de al totura putin pe El.
Merg intr-un fel mai ciudat.. adica ,mai sexy,pentru a-mi face putin de cap cu “admiratorii” mei, dar nu in acel mod.. daca ma intelegi.
Rozalia se duse sa ‘vaneze’ un baiat. Imediat,puse mana pe el, si se duse sus pe balcon cu respectivul. Aceasta se asezase intr-o postura sexy la o masa ,care il infierbanta pe ‘acesta’.
-Ma numesc Ayame Sayuri,si tu? incepusem eu prima conversatie.
-Yuri Masabi,m-ma b-b-bucur sa-sa t-te cuno-cunosc., incepuse acesta sa se “bal-baie”.
-Hahaha,scosesem un raset ‘jos’,Nu ai de ce sa fi stanjenit. Poarta-te normal ,ii spun incercand sa-l linistesc.
Prov Author
Jos,in camera cu pereti suflati cu aur pur,avand pe jos marmura scumpa de culoare alba cu niste flori imprimate,in salon, oamenii “isi faceau de cap”.Baietii incepusera sa se duce “val vartej” spre bar pentru a-si ineca amarul in alcohol. Deoarece nu –mai aveau partenera.

[ Eu: Aww, bieti de ei >:3 ]

Doamnele il inconjurau pe Uchiha ….. ,fiecare dintre ele vrand sa danseze cu “Fat Frumos.”

[ Eu :Hmph,daca ar fi fost Saku aici, Sasuke- pardon vreau sa spun Itachi,sau poate Sasu-of in fine.. xD

“Uchiha” ar dansa imediat cu ea ;3 ]
“Pam-Pam! ”.. bietu’ de el era inconjurat de atatea fete incat nu putea sa mai respire.
-Doamnelor,Doamnelor.Varog! Potolitiva! Voi dansa cu fiecare dintre voi , nu va faceti griji. Spuse “Uchiha” schitand un zambet “smexy”,facandule pe fete sa nu mai poate respira.
-Uh .. um … O-Ok Uchiha-sama! ,spuse fetele in cor.

[ Eu : “Uchiha-sama? :)) ,bietele de ele.. >.< sunt atat de disperate sa fie atinse sau privite de El , incat s-ar sinucide pentru El :)) ]

Sebastian inca o cauta pe Sakura,disperat , peste tot , nu o gasea, lucru care il facuse sa se ingrijoreze. Se intreba daca Sakura plecase de la ‘petrecere’.Il macina gandul ca daca v-a pati ceva v-a fi numai vina lui. Plus ca acesta isi dorea cu disperare ca Sakura sa fie in regula. Stia ca este o fata puternica, totusi nu sti cand poti intalni pe cineva ‘periculos’.

[ Eu : Atat de adorabil >3< Seba’chan o cauta pe Saku’chan, nu e dragut? Ca un baiat sa te caute cu disperare, “de parca luase foc”? x3 ]

“Uchiha”, incepuse sa danseze cu o ‘domnisoara’ pe nume Ino. Fata avea ochii albastri ca cerul senin, parul ei era de culoare calbena, ca soarele,avea o rochie de un albastru intens ca safirul,pana la glazne,cu o funda la mijloc,lucru care ii punea corpul in evident.
Se pare ca ea a fost ‘prima’ alegere a lui “Uchiha”. Cei doi dansa pe o melodie lanta,fapt care ii facuse pe ambii sa isi apropie mai mult corpurile unu de celalalt.
-De ce trebuie sa fie aceea scandura prima?; Cum a putut “Uchiha”~sama sa nu ma aleaga pe mine? ; Corcitura aia danseaza cu el , nu-mi vine sa cred!; toate fetele impruna gandidnd acelasi lucru:Am s-o omor pe acea c*r*a.

[ Eu : Si astea au fost gandurile lor sublime) biata Ino , am intreb ce va pati?XD Totusi nimic nu v-a fi frumos , cred ca se v-a lasa putin cu sange? O.O( doar glumeam , sau poate nu? >:3 ]

Sarmantul “Uchiha” savura fiecare moment . Ii place atat de mult sa se joace cu ele , incat a devenit un hobby, o obsesie.
Sakura statea cu Yuri pe balcon , la masa , unde mancau inpreuna din fantana de ciocolata. Yuri imi murdarise buzele, Sakura a observant asa si se indreapta spre el. Ea era atat de aproape de el, acesta incepuse sa se inroseasca , inima sa batea tare si repede, ca ticaiturile unui ceas.
-Umm… Sayuri-san .. s-sa in-intamplat ceva?ma intrebase acesta.
-“Hmm?” spun eu pe un ton sexy.
-…Um… Eto … S-Sa-Sayuri-san?!
Ma apropriam mai mult de el :
-Doar nu te misca , Yuri~kun! ,ii spun suav la ureche.
-Ma chemat cumva cu un ~kun?Doamne , iti multumesc atat de mult , te rog,te rog din tot sufletul ca acest vis sa nu se termine niciodata..Dar totusi ce are de gand sa-mi faca?? , isi spuse acesta in gand.
Incet, incet ma apropri de el ,ii dau masca la o parte, si ii ling ciocolata de pe buzele sale.
Acesta rosu la fata mai rau decat un rac.
-S-Sayuri-san..,spuse acesta cu o voce joasa.
-Spunemi Ayame ,ii spun suav atingandui cu degetul buzele.
-B-Bine..A-Ayame~san.
-“Bun baiat!” ii spun cu o voce autoritara si “smexy”
Sebastian cautase aproape peste tot,dar nu o gasise pe stapana lui. Insfarsit isi daduse seama ca nu cautase sus pe balcon , asa ca, acesta, fugise repede pe scari,sus, pentru a vedea daca este acolo.
Spre bucuria lui acesta intr-un final o gaseste pe Sakura,dar era intr-o postura destuld e ciudata. Era aplecata in jos. Acesta facu cativa pasi inainte
-Haru-… , acesta nu terminase ce avea de spus ca,deodata,se transformase intr-o statuie de piatra, eram complet incremenit de cele vezuse. Sakura il saruta pe ‘el’.
-Sayuri-sama…
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To Be Continued

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pai cam atat , partea acesta era mai lunga ,dar am zis sa nu v-a pun sa cititi foarte mult. Sper ca ti-a placut . Iti vreau parerea a hug
Si sper ca nu v-a deranjat "micutele interventii" de-a le mele pe parcursul partii , mi s-au parut amuzant , totusi daca sunt suparatoare , v-a rog sami spuneti,Thanks !


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Sam 14 Apr 2012, 08:35

Buna!
Pai ma bucur ca ai adus si capitoloul asta.
Imi place ca ai ascultat de uneloe sfaturi kiss
Saracele fete lough
Cum sunt invartite pe deget de Sasuke lough
Si... ala de ce s-a facut stana de priatra?
E gelos ? heh
Astept urmatorul capitol.
Spor la scris a hug



Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Sam 14 Apr 2012, 09:13

Mi-a placut mult capitolul Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 385627
Saracele fete.... Daca ar stii ca Uchiha doar se joaca cu ele Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 947835
Si Sakura... Cat imi place atitudinea ei in acest fic! Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 962758
Acum pe bune. Oare ce a patit ala de a ramas stana de piatra? Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 947835 Vorba lu' Deea, poate o fi gelos Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 947835
Astept next! Spor la scris si la idei! Si un Paste Fericit! Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 208323


       Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Sam 14 Apr 2012, 17:09

Ma bucur sa v-a placut. Si da ,Sebastian e gelos, gelos rau de tot >:3


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19Sam 14 Apr 2012, 17:21

owww next... te ubesc in love in love dar cu cn se saruta saku?o sa aflu eu dar adu nextu repede Love you~~~ in love a hug i love you
Sus In jos
Continut sponsorizat




Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]   Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2] - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Intre ingeri si demoni se naste iubire! [Part 2]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-