Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Bloody Mary Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Bloody Mary Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Bloody Mary

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 24 Dec 2011, 13:13

Buna, am foarte multe idei asa ca, ma apuc sa mai fac un fic sasusaku. Nu va faceti griji, o sa le termin si pe celelante doua. Deci, uite capitolul 1 si sper sa va placa!

Capitolul 1:

Pov. Sasuke:

Eram la petrecerea Hinatei. Fata asta se pricepe sa dea o petrecere. Sunt aici peste 100 de invitati. Ea este cea mai bogata fata din orasi. Este sexy si rea. Pacat ca il place pe Naruto si nu pe mine. Am fi format un cuplu perfect.Totusi, asi vrea sa o fac a mea. Cu ea as avea reputatia de Very bad boy. Momentan sunt doar Bad boy. Muzica este data la maxim asa ca oricat ai incerca sa vorbesti ceva cu alte persoane, nu vei reusi. Pizza este pe jos iar fetele pe mese. Peretii sunt acoperiti su sampanie. Aici e mai rau ca la discoteca. Naruto e beat mort. A facut un concurs cu Kiba si Neji numit: Cine bea mai mult primeste o fata gratis pentru Hot night. As fi jucat si eu dar nu este pentru mine. Naruto a castigat si a primito pe Karin, cu*** cartierului. Nu este baiat care nu i-a trecut prin pat. Si eu ma numar printe ei.
In timp ce fiecare dansa, o vad pe Hinata care ne spune ca cine va avea curaj sa o cheme pe Bloody Mary la baie o sa aiba o noapte hot cu ea. Aaaaa, perfect. Ma ofer eu. Era ora 12:00 noaptea deci era timpul. Intru singur in baie si aprind doua lumanari. Cu lumina stinsa si cu cele doa lumanari, incep sa rostesc:
-Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary...
Lumanarile se sting deodata. Ma sperii chiar daca sunt baiat. Asa ceva chiar e de speriat. Am crezut ca e doar o poveste proasta despre aceasta Bloody Mary, dar se pare ca e real. Incerc sa aprind lumina dar nu mergea. Ma uit in oglinda. In ea, se reflecta o fata cu par roz ca si florile de ciresi si ochii verzi ca iarba primavara. Asta da Bloody Mary sexy si frumoasa. Ea se uita la mine si ma intreaba ce vreau. Nu raspund. Deodata simnt cum sunt impins in oglinda si intru in ea. Doamne, intru in oglinda? Acu’ chiar mie frica. Deodata, ma trezesc intr-o camera plina numai cu oglinzi. Ma reflectam in toate. Asta da film Horror! In spatele meu apare din nou acea fata care imi spune:
-De ce ma chemi? Vrei sa mori?
-Cine esti? O intreb eu. Ce cauta o fata asa de frumoasa ca tine aici?
-Sunt Bloody Mary, cea pe care ai invocato. Sa iti spun cum am ajuns aici: sora mea Samira, a fost omorata de catre ninja asasini. Am plecat dupa ei sa imi razbun sora. Pe drum, m-am intalnit cu ei. Am vrut sa ii omor. Inainte ca ultimul sa moara, mi-a facut un sigiliu si am fost inchisa in oglinda. O fata m-a descoperit aici si mi-a dat numele Bloody Mery, defapt eu ma numesc Sakura Haruno. De atunci, cine ma invoca, ii omor ca nimeni sa nu ma mai invoce vreodata.
-De ce nu ma omori si pe mine? o intreb eu.
-Pentru ca, tu esti special!
Cuvintele ei m-au pus pe ganduri. Special? Si ea este speciala! Este frumoasa nu doar in esterior, ci si in interior. Felul cum imi vorbeste, vocea ei plina de dragoste. Cred ca m-am indragostit de Bloody Mary!!!

Stiu ca primul capitol este scurt dar urmatorul va fi mai lung. Nu uitati sa imi lasati commury! Bye
Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 24 Dec 2011, 13:17

Deci ideea este draguta si inspirata din filmul pe care si eu lam vazut. Este o idee sa spunem originala pe forum daca nu iei in considerare filmul.
Nu prea stiu ce sa spun... Este dragut capitolul desi foarte grabita a fost actiunea! Iar cat despre dialog a fost cam sec.
Nu spun mai multe ci as vrea sa le las loc Criticilor si sper ca nu te-ai suparat pe mine. Fii mai atenta si o sa vezi ca ficul va avea succes.
Pupici! kiss kiss
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 24 Dec 2011, 16:06

e frumos, imi place ideea si daca te-ai inspirat din film.. nui nimic ca eu nu am auzit de el lough
deci astep continuarea good job
si sper sa vina repede ca de nu biciuitor
Sus In jos
Faberry
Genin
Genin
Faberry

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : 2

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 24 Dec 2011, 17:07

Wow, Bloody Mary? E o idee pe care chiar nu am mai intalnit-o. Exista si un film? Chiar mi-ar face placere sa il vad. Ok sunt foarte curioasa, deci astept continuarea. Spor la scris!
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Bloody Mary J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 24 Dec 2011, 19:04

buna deea , hi!



ma bucur ca ai inceput un nou fic , dap !
te rog sa ma anunti de next, dap !
este o idee originala si foarte interesanta , happy2
astept cu nerabdare nextul , happy
sper sa ma anunti si pe mine happy dance2


bafta si pupici kiss good job
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 24 Dec 2011, 19:57

Lipstik este si filmul Bloody Mary, este horror!
Sus In jos
:*~♥Kazu~♥:*
Academy Student
Academy Student
:*~♥Kazu~♥:*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Prin Germania in lumea perversilor=))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sefa fabrici de XoXo
Stare de spirit Stare de spirit : In culmea fericiri.

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 24 Dec 2011, 21:04

spuer paraca am vazut si eu filmul nu mai tin minte oricum vreaud next deoarece sunt fan al filmelor horror si e tare credema ;)
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 24 Dec 2011, 21:05

Sal`tare, iubire!
Soo`fic nou Soo`Crissu e aici happy2
Imi place pana acum. Actiunea e putin grabita si ideile sunt putin de-a valma, dar e o poveste originala...Eu una n-am mai vazut-o pana acum. Ai grija la estetica: trebuie sa lasi un rand liber inainte de dialog ca sa poata fi mai usor de citit.
Pentru primul capitol e destul de reusit. E ceva pur-original si asta trebuie apreciat. Vezi sa nu uiti si de celelalte ficuri! biciuitor . Eu una sunt fana nr1:))

Cam atat de spus. Astept next-ul si anunta-ma si pe mn.

Crissu`te kiss ^^
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Dum 25 Dec 2011, 11:05

Hmm..So'cool
Imi place moolt ideea..Si imi place ca este SasuSaku dap !
Eu una nu am mai intalnit aceasta idee..si chiar imi da fiori [in sensul bun] happy
[Adica imi place Extraa-Muult]
Mi-a placut ce s-a intamplat pana acum..si nu o lungesc..Abia astept nextul happy
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Dum 25 Dec 2011, 17:29

Hey, vin si eu cu o mica intarziere. ^.^
Ooo... Sakura e Bloody Mary... Interesanta idee, imi place foarte mult.
Eu una cred ca este o idee foarte originala.
Sper ca vei pune repede nextul si sper ca ma vei anunta si pe mine.
Buh Bye. kiss
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Vin 06 Ian 2012, 16:38

Interesant!

Chiar acum citeam cateva informatii despre Bloody Mary si SAsuke pare cam disperat de o cheama pe SAngeroasa!!

E interesant poate imi dai un PM cand pui next`ul!

Oricum o foarte interesant putin grabit si cam scurt dar e interesant!
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Vin 06 Ian 2012, 17:03

Hei! in love

Hmm, titlul esti foarte interesant. Sincer, nu am vazut filmul, stiam doar chestia cu oglinda, 12 noaptea, sa te intorci de 3 ori etc.. Oricum frumos kiss

Ce repede s-a indragostit Sasuke lough

Acum 2 minute o vroia pe Hinata, acum se indragosteste de Sakura. ;))

Sunt chiar curioasa cum o sa dezvolti ideea think

Spor la scris si idei! kiss
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Vin 06 Ian 2012, 18:05

Salut happy2
Am trecut si eu pe la ficul tau fiindca m-a atras foarte mult titlul
Pot sa spun ca este o idee originala lasand la o parte filmul
Insa actiunea e foarte grabita
Ar mai trebui sa descrii si sentimentele fiindca Sasuke mi se pare foarte nehotarat
Mai intai o vrea pe Hinata iar acum o iubeste pe Saku think
Am observat si cateva greselute dar se rezolva cu un edit
Oricum mi-a placut foarte mult si abia astept sa vi cu nextul
Sper ca nu te-am suparat rusinos
Ony te kiss


Ultima editare efectuata de catre Mùsè in Sam 21 Ian 2012, 12:34, editata de 1 ori
Sus In jos
Alexa.
Genin
Genin
Alexa.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Peste tot !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 145
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Asdfghjkl ♥

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Vin 06 Ian 2012, 18:34

Hey hey. kiss
Ideea este destul de originala, cel putin eu nu am mai vazut-o pe forum. <3
@Mùsè are dreptate. Ar trebui sa descrii mai mult sentimentelor personajelor.
Si actiunea este destul de grabita. Asa am fost si eu la inceput. Defapt, inca sunt incepatoare pe forum, dar m-am dezvoltat, zic eu. ^^
Data viitoare sa incerci sa faci capitolul mai lung, si cu mai multa descriere. Ar avea aspect mai frumos.
Sper sa nu te superi de comentariu, dar asa te perfectionezi. Oricum, ideea imi place. happy
Anunta-ma si pe mine cand pui next-ul pentru ca vreau sa vad cum o sa dezvolti ideea.
Hai, te-am pupacit. kiss .

Alexa <3.
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Bloody Mary J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 07 Ian 2012, 09:47

Buna ! :)
Imi place inceputul. Ideea este foarte buna.
Sakura e Bloody Mary ? Interesant.. think
Unde e continuarea, ca n`o vad nicaieri ? sad
Hai plss cu capitolul doi. Ai fi putut sa nu-l faci pe Sasuke sa se indragosteasca de Sakura chiar din primul capitol, dar e fic-ul tau asa ca nu ma bag happy2
Astept continuarea ! kiss
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Lun 09 Ian 2012, 18:04

Mama mia :))
Ce fic exceptional ;x
Imi place mult ;o3
Eu una astept cu nerabdare nextul
Bloody Mary 208323
Sa ma anunti cand il pui Bloody Mary 301723
Spor la scris si la idei .
Bloody Mary 962758
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Lun 09 Ian 2012, 19:47

Wow, deci ideea este geniala. Chiar nu am mai intalnit-o originala nu gluma soro! Asa te vreau. yeah
Descrierea este bunicica, insa trebuie sa mai pui si sentimentala, nu te baza doar pe cea vizuala. Este buna insa trebuie sa fie combinata cu descrierea sentimentelor personajelor.
Actiunea este putin cam grabita, dar fiind primul capitol imi imaginez ca te vei indrepta.
Dialogul este pe ici pe colo sec....in unele locuri cum ar fi "-De ce nu ma omori si pe mine? o intreb eu.
-Pentru ca, tu esti special!" puteai sa povestesti,
Greseli de tastare si ortografie am vazut cateva, dar nu le voi enumera. Asta este treaba criticilor heh
Eu astept cu nerabdare nextul, care sper sa vina repede. Te pup dulce de tot kiss si sa ma anunti cand vie capitolul 2.

Ja ne! hi!
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Vin 20 Ian 2012, 14:36

Bloody Mary Capitolul 2:

Pov. Sakura:

Pe bune? Special? Nu pot sa cred tot ce pot sa spun! Eu, Bloody Mary sa nu omor un om care m-a invocat? Ce mo fi apucat si pe mine? Nu pot avea sentimente, nu dupa tot ce s-a intamplat intre mine si Alessandro, satenul cu ochii albastri ca spuma marii care mi-a rupt inima in doua si a plecat fara ca nici macar sa ii pese ca m-a lasat singura, poate chiar prea singura…Vreau sa plece, sa ma lase, nu pot sa ma indragostesc de el desi inima mea vrea asta. Nu, refuz sa cred ca m-am indragostit. Brunetul se uita la mine dubios, o sa creez suspiciuni. Il imping in oglinda din spatele lui acesta parca intrand in ea. Il vad prin ea cum cade pe jos. Incearca sa ma caute cu privirea insa nici urma de mine, nu ma mai poate vedea. Partea naspha a lucrurilor este ca ma poate chema la orice ora din zi si din orice oglinda. Asta nu imi place! Daca Alessandro nu pleca, nu ma parasea, atunci eu nu mai plecam in cautarea razbunarii fata de parintii mei si nu mai ajungeam astazi aici. Nu mai eram inchisa intr-o sala plina cu oglinzi unde ma reflectez. Doar eu si cu mine!
Imi aduc aminte si acum de acele cuvinte dulci, si acum imi mai dau fiori pe sirea spinarii, glasul lui ma facea sa tresar la contactul lui cu timapnul meu, doua cuvinte dulci: „Te amo”. Da, ati ghicit! El este spaniol. Ne-am cunoscut la un carnaval din Madrid in Spania, a fost cea mai frumoasa zi din viata mea, insa care de asemenea a fost si cea care m-a adus aici. De 5 ani sunt inchisa aici, fara nimeni cu care sa ma faca sa trec peste obstacolele vietii, fara nici un umar pe care sa plang, fara nimeni care sa ma faca sa rad sau sa iubesc. O petala argintie de apa transparenta se prelinge usor pe obrazul meu catifelat, legendara Bloody Mary plange…Mereu cand incercam sa nu plang sau sa nu iubesc mama imi spunea: „Daca nu plangi si nu iubesti in viata asta, atunci poti spune ca nici nu ai traito” Da, poate este adevarat…Eu am plans si am iubit insa nu am simtit niciodata ca traiesc. Ba da, traiesc sentimentul tristetii vesnice care nu imi va da pace niciodata de acum in colo…Am sa sufar mereu pentru o persoana pe care pretind ca am uitato, insa nu am facuto. Ma mint singura, sufar singura. Imi aduc aminte cand cea mai buna prietena a mea Bianca imi spunea: „Siempre van a sufrir por amor”, si asa a si fost. Ea nu era mai norocoasa ca mine in dragoste, suferea pentruca vedea ca baiatul de care ii placea se saruta cu alta desi ea era fosrte frumoasa. O fata castanie, cu ochii caprui in care te puteai pierde si o inima atat de pura. Toti ii spuneau castania iar mie rozalie, deoarece eu aveam parul roz iar ea castaniu. Eram cele mai bune prietene, nimic nu ne putea face sa ne stricam prietenia. Ea era cea mai amuzanta fata pe care o intalnisem si mereu reusa sa fure un zambet cat de mic de pe buzele mele. Mi-e dor de ea, oare ma mai tine minte? Mai stie despre toate secretele pe care ni le spuneam si tot ce faceam impreuna? Mi-asi dorii sa ne raintalnim, sa fim din nou B.F.F, adica best friends forever. O vreau inapoi, tot ce aveam vream sa am inapoi. Inainte nu realizam nimic din ce aveam, priveam viata si prietenii ca pe o gluma, mereu Bianca m-a inteles dar eu niciodata pe ea, mereu spuneam ca nu am nevoie de ea, ca ma descurc si fara ea insa, se spune ca abia dupa ce pierzi un lucru ti se pare important si il vrei inapoi. Si eu o vreau pe Bianca inapoi. Imi aduc aminte de trupa nostra de cantat. Se numea Crezzy Girl iar numele ei de scena era Sexy Bee’ iar al meu Pink Girl. Ne distram pe atunci de minune. Vreau sa ma reintorc inapoi la viata mea. Ultima zi alaturi de Bianca mi-o amintesc si astazi:

FlashBack, Pov. Bianca:

Era o zi ploioasa de vara, o zi foarte ciudata. Saku m-a chemat sa vorbim insa am o presimtire ca nu e de bine. Stiu ce este in inima ei mai ales ca acum s-a despartit si de Alessandro. Ma tem sa nu faca ceva necugetat. Nu vreau sa o pierd! Ma asez langa ea pe banca, de mentionat ca eram la scoala in ultima zi, si o intreb ce s- intamplat iar ea imi raspunde:
-Biby, nu mai pot sta aici. Nu ma leaga nimic de Tokio mai ales ca Alessandro s-a despartit de mine. Plec sa imi razbun parintii si nu ma voi mai intoarce. Imi pare bine ca te-am cunoscut si oriunde ma voi duce, iti jur ca nu voi uita de tine si te prietenia noastra.
-Cum poti sa imi faci asta? Cum nu te mai tine nimic legata de Tokio, de Tokio te tine legata prietenia noastra. Vrei sa dai cu piciorul la tot ce a fost si ce este doar din cauza unui saten tamp*t? Spun eu cu lacrimi in ochi apoi plec in graba catre iesie. Nu mai suportam sa mai stau acolo, sa o vad cum pleaca. Nu vreau sa plce, nu acum cand insfarsit mi-am gasit o prietena de incredere! Dupa 15 minute de plans, ma hotarasc sa u ma mai plimb ca o stafie prin scoala si sa ma duc in clasa. Ajunsa inauntru, ma uit in stanga si in dreapta insa ceva da cu minus. Ma duc la Andra si o intreb:
-Unde este Sakura?
-A plecat! Mi-a raspuns ea cu o urma de regret in voce!

End FlashBack.
~To be continued~

Scuze ca e scurt insa scoala nu imi da timpul necesar sa fac capitole mai lungi. Mic dictionar:
Siempre van a sufrir por amor=Intotdeauna vei suferii din dragoste

Zbyer... hi!

Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Vin 20 Ian 2012, 15:56

wow a fost super! Chiar sunt foarte curioasa sa aflu cum vei face relatia intre cei doi sa functioneze! Adica el nu va iubi mereu o fata blocata in oglinda si ea nu va iubi mereo o persuana la care nu poate ajunge...deci adu´ next-ul sa vad ce mai urmeaza! si pls anuntama si pe miine! kiss
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Vin 20 Ian 2012, 17:16

Imi place mult!!!!!!!

Odor ficul asta!!!!!!

Astept next si PWP doolce
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Vin 20 Ian 2012, 18:34

Hy scumpa, am sosit si eu la capitolul doi si imi place.^^
Ideea este ca nu prea te-ai axat pe sfaturile care ti le-am dat. Stiu ca este scoala si ca este greu, dar incearca sa descrii sentimentele acelea cu mai multa pasiune, astfel incat cititorul sa simta sentimentele personajului.
Ti-am spus si data trecuta sa ai grija cu limbajul artistic. La tine nu este folosit prea mult, desi ar trebui. Deci imi place tot la acest fic. Ideea, cum se dezvolta, dar daca ai tine cont de sfaturile membrilor de pe forum (aici nu ma refer la mine) ai fi un fic excelent!!! huh?
Apropo sunt unele greseli de ortografie de forma "traito". corect este "trait-o" pentru ca acel "-o" este pronume, forma neaccentuata.
Am mai vazut si unele repetitii si cam multisoare greseli de tastare pentru un capitol de dimensiunea aceasta.
Oricum, sa nu te gandesti nici o clipa sa parasesti acest fic pentru caexceptand ce am enumeram mai sus este traznet! in love
Sper sa te indrepti si sa aduci repede nextul. kiss

P.S. Scuza-mi greselile de tastare sad

Ja ne^^ hi!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 21 Ian 2012, 18:17

buna buna shy am citit su eu ficul tau azi si idea asta cu "Bloody Mary" nam mai intalnit'o pana acum in nici un fic SasuSaku sau in altele si m'i se pare o idee grozava! good job si eu stiu "faza" cu "Bloody Mary" .. [cine n'ar sti'o lough ] si ma cam inspaimanta.. ingrijorat dar ma bucur ca Sakura e o altfel de "Bloody Mary" dap ! una draguta si buna... [ oarecum buna unsure ] ...pacat ca Sasu nu e si el.. altfel.. in aproape toate ficurile care le citesc cu SasuSaku el mereu trebuie sa fie "BadBoy" biciuitor ..incearca sa'l faci si tu mai... mai.. nu stiu lough gasesti tu cv yeah oricum.... chear si asa... ADOR ficul tau!!! in love astept next'ul cu nerabdare dap !
Te Pup dulcik kiss
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Sam 21 Ian 2012, 20:05

vai ce frumoasa este povestea ta. Este atat de emotionat felul in care ai descris sentimetul de singuratate si de suferinta. Imi place mult. Doamen, Bloody Mery in versiunea Sakura. Ce frumos. Sasuke e un Gigolo, Naruto un Casa Nova, Hinata e Bad Girl, Karin e o paarasuta iar Sakura e Bloody Mary. Vad ca inbini modernul cu anticul. Ai si societatea moderna dar si ninja. Foarte frumoasa idea ta!!!
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Mar 24 Ian 2012, 21:34

Ahh de ce te-ai oprit aici ? Totusi sunt curioasa cum va iesi Sakura din oglinda? Sau nu va iesi ?
Oare Sasuke o va mai invoca? Oare chiar s-a indragostit de ea? Ahh haide, vreau nextul!!
Sper sa il aduci repede. Imi place mult !! in love
Spor la scris scumpa mea si la idei noi !! Te-am pupat, si daca ai timp te rog anunta-ma cand aduci nextul! kiss
Aa da si inca ceva, te rog accepta-mi cererea de prietenie. happy2
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19Dum 29 Ian 2012, 15:12

Saluut:*
Scuze ca nu am dat comm la capitolu asta dar am uitatttt sad
Mi-a placut mult capitolul:X...insa ar mai trebui niste descriere a sentimentelor rusinos
Abia astept sa pui nextul ca sunt curioasa ce o sa se intample in continuare:D
Ony te in love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Bloody Mary Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon19

Sus In jos
 

Bloody Mary

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-