Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Bloody Mary - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Bloody Mary - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Bloody Mary

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 13:11

Capitolul 4.

Pov. Sasuke:

Stateam intins pe patul meu muale de acasa. Si acum ma gandesc la acea seara in care am cunoscuto pe Ea, Bloody Mary, sau sa ii spun Sakura? De ce un inger atat de finut si delicat ca ea trebuie sa indure soarta cruda pe care o are, de ce sa fie ea cea care sat blocata intr-o oglinda in loc de altii care au facut rele mult mai mari de cat ea? De ce, de ce, de ce? Intrebari fara raspuns, ca de obicei. M-am obisnuit deja cu asta, cu intrebarile fara nici un fel de raspuns...Simnt pe zi ce trece cate un cutit foarte ascutit, care trece prin inima mea pustie, lipsita de sentimente, sau mai bine zis de Dragoste. Acest cuvand, Dragoste, nu l-am inteles niciodata. Ce face el din om? Dece toti se comporta ca si cand ar fi de pe alta paneta cand intalnesc jumatatea? Alte intrebari ce imi inunda mintea, acaparando usor usor, fara sa imi dau seama. Ajunge!

Trebuie sa gasesc o cale prin care voi reusii sa o scot pe ea din oglinda, dar cum? Vreau sa o scot daca nu pentru mine, atunci macar pentru ea...Nu pot lasa o fiinta atat de fragila legata de o oglinda, incatusata, sau poate nu o las sa ste acolo datorita acelui sentiment pe care poate cred ca nu il inteleg insa, o fac chiar acum. Eu, marele BadBoy al scolii, se indagosteste? De ce acum? Sunt o groaza de fete dragutze pe lume, dar eu am ales imposibilul. Dar vorba aceia: “Fa imposibilul sa devina posibil!”, da, asta incerc sa fac insa cel ce a spus asta nu cred ca se gandea la un asemenea imposibil!

Mai de mult, cand Kriss statea cu mine, Kriss fiind prietenul meu cel mai bun care a murit in urma unui accident de masina, imi spunea:

FlashBack

-Am cunoscut o fata, o fata intr-o oglinda si...
-Frate, este imposibil. Lasa-ma in pace cu aberatiile tale! Io taiam eu.
-Dar stiu cum sa o eliberez, sa fim fericiti impreuna! Imi spunea el.

End of FlashBack

Doamne, mi-a picat fisa. El se referea la rozalie, dar eu nu dadeam importanta pe atunci. O, Kriss, de asi sti cum sa o eliberez, de as sti cum ai aflat! El, chiar in acea dupamiaza a murit in acel accident de care v-am vorbit, asa ca nu a mai avut cand sa o elibereze pe Bloody Mary, ma rog, Sakura. De as sti cum sa o eliberez...

Pov. Sakura:

Si acum imi aduc aminte de el, de roscatul meu cu ochi verzui ca ai mei, de Kriss. Imi aduc aminte ca vroia sa ma scoata cu orice pret de aici, dar cum ar fi fost cu putinta? Intr-o seara mi-a fagaduit ca ma va elibera dar nu s-a mai intors. M-o fi uitat aici, m-o fi lasat prada trecutului sau. In ciuda faptului ca el era acolo si eu aici, nimic nu ne-a impiedicat sa ne iubim, dar se pare ca nu a fost sa fiu fricita! De ce Doamne, de ce eu? Imi aduc aminte si acum acea zi, ziua in care ne-am intalnit prima data. A fost ceva magic, ceva ce nu credeam ca o sa se intample!

FlashBack:

-Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary! Spunea o fata cu parul roscat si ochii caprui, era sora acelui baiat, baiatului de care m-a legat sentimentul numit: “Dragoste”.
-Sel, hai sa plecam, tu nu vezi ca legenda asta aiurita nu e adevarata! Hai sa mergem...spunea el.
-Dar Kriss, uite, este ceva alb in oglinda, nu, e negru sau...

Pamantul s-a cutremurat. Fata nu a mai avut grai ca sa duca la bun sfarsit propozitia. Kriss s-a intors repede cu fata la oglinda si atunci ochii lui caprui s-au intalnit pentru prima oara cu ai mei. Ce sentiment, pe atunci ciudat imi strapunse inima, insa nu in sensul rau, ci bun! I-am privit pe cei doi cateva minute...fata a cautato cu lumanarea si se pare ca s-a ars. Imi strang in mana cutitul pe care il aveam si parasesc oglinda. Partea nasoala este ca pot parasii oglinda doar pentru a ucide persoana care m-a chemat, nimic mai mult, nimic mai putin! Am indreptat cutitul spre gatul fetei roscate si cand mai erau 2 cm pana ce cutitul facea contact cu pielea ei ciocolatie ca si a mea, o mana puternica m-a oprit. Ce curajos!

M-am uitat in jur si am dat cu ochii de el, de Kriss. Atunci inimile noastre au inceput sa bata cu putere. Insa, dupa putin timp, incepusem deja sa dispar la loc, in oglinda. El incerca sa ma mai retina un moment dar nu a izbutit. Atunci disparusem si stiam ca nu o sa il mai vad, dar destinul a ales ca noi doi sa ne iubim. El ma invoca in fiecare seara iar eu ma aratam lui de fiecare data. Insa, intr-o zi, a incetat sa ma mai caute, sa ma cheme. Cred ca a gasit o fata care sa ii fie alaturi, nu o fata care este blocata intr-o oglinda, pe veci!

End of FlashBack.

As face orice sa il mai vad o clipa, sa il mai ating o clipa, sa il mai sarut macar pentru ultima data. Si din nou, tristete...De ce o fata ca mine trebuie sa fie blocata intr-o oglinda, de ce? De ce sa sufar eu? De ce nu am ascultato pe Bianca cand imi spunea ca nu e bine sa plec? Dar eu nu, ca eu plec! Mii de intrebari, fara...raspuns! Oare e posibil ca un om sa sufere mai mult decat sufar eu, acum, aici? Asta e viata mea, viata pe care am aleso singura, am ales sa plec si sa ajung aici! Aici o sa imi gasesc sfarsitul, si de ce sa mai astept, tot aici o sa ajung. Inchisa intr-o oglinda, si fara viata.

Iau cutitul si il strang in maini la piept. Siroaie de lacrimi cristaline, inofensive, imi curg pe chipul angelic, ciocolatiu. Si oare de ce plang? De singuratate...de tristete...de...de...lipsa de dragoste! Asta mi-e sfarsitul si stiu asta. O lacrima cade pe lama cutitului, e timpul! E timpul sa pun singura capat tristetii, daca altcineva nu poate. Daca nu am dreptul sa fiu fericita, atunci la ce sa mai traiesc? Marea Bloody Mary se omoara. Asta e realitatea, soarta si viata! Trebuie sa infrunti toate obstacolele, dar cum? Cum sa le infrunti de aici, dintr-o camera plina cu oglinzi? Nu, nu o sa izbutesti niciodata. Gata, asta e finalul povestii mele, aici eu mor si gata...Scap! Imi indrept cutitul catre piept, catre inima. Inima mea care sufera, acum se va elibera de trup si va zbura libera catre Paradis. Adio...
To be continued...

Asta a fost capitolul 4...Este necorectat!!! Scuzati de intarziere...Zbyer!
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 13:29

Vaii ce frumos e ficul tau, scuze ca n`am trecut pe aici si datile trecute insa am avut treaba! :3

Sincer numele ma duce cand la fiinta Bloody Mary cand la bautura!:))) Insa ficul e minunat! Vream continuare mai reepde Bee! >:D<

Iti urez spor la scris..
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 13:59

Deci esti super huh?
Scuze ca nu ti-am dat com sad
E lasa ca e super huh?
ATENTIE CA EU VREAU NEXT! yeah
Pa :h:
dance2
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 15:11

Minunat

Iti multumesc ca mai anuntat

Ce sa zic next si pwp
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 17:29

Hy scumpo, foarte frumos capitolul.
Ma bucur sa vad ca te-ai mai indreptat.
Inca ceva, am ramas putin surprinsa cand am vazut ca ai mai schimbat caracterul lui Bloody Mary. A dica in "adevarata" legenda, era un spirit si nu cred ca se poate omori.
In orice caz, foarte frumos in love
Astept next cu nerabdare, multumesc ca m-ai anuntat. Sa ma anunti si data viitoare kiss

Ja ne!^^ kiss
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 19:30

A fost minunat..numai ca sper ca ea nu se omoara! Ar fi cu adevarat traghic! De abea astept sa vad cum vei continua...app anuntama si pe mine cand pui next-ul si sper sa fie cat mai repede! kiss a hug
P.S:Asta nu a fost capitolul 4 a fost 3! lough
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Feb 2012, 19:50

☆Łσℓ¡þღρ☆, hai te roog pune si tu next-ul la L.O.V.E Mafia pentru ca iubesc acel fic, si pun si eu next-ul. Hai te roooog!
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 11:32

HAI LOLITO PUNE NEXT!
Vrem si aici next love
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 13:51

Ok, daca ala a fost capitolul 3, atunci uite si capitolul 4 :)) :

Capitolul 4: Intotdeauna exista o cale (part. 1)

Pov. Sakura:

-Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary! aud deodata o voce atat de cunoscuta mie.

Frate, acum l-a apucat si pe asta sa ma cheme? Vad cum usor, usor dispar, acum aparand in oglinda brunetului. El m-a chemat. Odata in viata vreau si eu sa imi pun capat zilelor intr-un mod dramatic si na ca nu se poate. Nu tu fericire, nu tu moarte, atunci ce? Ce soarta indecisa! Il intreb vizibil iritata de ce m-a chemat iar el imi spune:

-Pai, un prieten de al meu pe care cred ca l-ai cunoscut a...
-Cine este acest prieten? i-o tai eu brunetului. Doar nu e vorba de? Nu, nu si nu! Dar daca da?
-Il cheama Kriss, sau ma rog, il chema! mi-a raspuns brunetul cu o urma de tristete in glas.
-De ce, il chema? Ce s-a intamlat mai exact cu el?
-Ok, iti voi explica totul, doar asculta-ma si nu ma intrerupe. Intr-o zi a venit la mine Kriss si mi-a povestit de tine si a mai spus ca stie cum sa te scoata de aici. Pe atunci eu nu am crezut in susele lui si nu am vrut sa aflu cum sa te scoata de aici, mare greseala! In acea zi, el a facut un accident cu masina, fiind lovit deun sofer beat si inpins de pe pod cu tot cu masina in apa de jos. S-a innecat, cel putin asa spun detectivii, dar trupul lui nu a mai fost gasit in masina. Atunci el vroia sa e scoata de aici insa nu a mai apucat, ii pare asa de rau!

Povestea asta...este chiar tragica! Si eu care credeam ca roscatul ma arasit, el defapt nu mai traieste! Cum poate fi posibil una ca asta? In tot acest timp, am crezut ca m-a lasat prada trecutului, insa nu a fost asa...m-am mintit singura de prea multe ori, am plans nopti la rand crezand ca el m-a abandonat, insa nu a fost vina lui. Nu, nu a fost vina lui!

Incet, incet, incep sa dispar din oglinda. Timpul meu s-a scurs si acum trebuie sa ma intorc in aceiasi camera plina cu oglinzi, oglinzi care defapt sunt usile mele prin care ma ara lumii, fara ele nu as mai fi acum, aici! Daca oglinzile din camera nu ar mai exista, eu as fi cu totul inchisa aici si nu as mai avea absolut nici un contact cu lumea de afara. Inainte sa dispar de tot, ii spun rapid brunetului:

-Imi aduc aminte ca Kriss avea niste caiete unde scria toate descoperirile pe care le-a facut legate de mine. Poate acolo are si vraja care ma va elibera!

Acum sunt din nou in aceiasi camera cu oglinzi, pe acelasi pat unde imi inec amintirile in patima tristetii. Lacrimi cristaline, pe care de mult nu le-am simtit pe obrajii mei catifelati si rosii ca merele, acum se preling in jos, ajungand sa se zdrobeasca fara vlaga de marmura cea rece, neinsufletita. Plang de vechiul dor fata de roscat, dar cu ficare minut ce trece ma simnt mai neputincioasa ca sa pot sa schimb ceva din trecut, prezent sau viitor. Si din nou ma innec in tristete si in dor, vechea poveste. Niciodata nu m-am gandit ca o sa ma o soarta atat de cruda, legata in lanturi de un salon cu oglinzi, poate blocata pe veci. De ce sa ma omor? Nu, voi infrunta cu capul sus viata, soarta, chair de ar fi sa mor incercand sa ma eliberez din aceste lanturi, lanturile nefericirii. Intotdeauna exista o cale!

Pov. Sasuke:

Caut ca disperatul prin vechile lucruri ale roscatului. Oare rozalia are dreptate? Da doamne sa da! Cu fiecare minut pe care il petrec alaturi de rozalie simnt cum ma indragostesc mai mult de ea, cum imi doresc mai mult sa fie alaturi de mine. Intotdeauna exista o cale! Stiu ca trebuie sa existe o metoda prin care sa o scot pe rozalie din oglinda, stiu! Si caut, si caut, si caut asa zisul caiet care poate este cheia care o va elibera pe Sakura de acolo. Uite aici doua caiete cu numele lui Kriss pe ele. Oare sa fie astea? Sa vedem.

Il deschid pe primul. Acesta este neinceput! Imi pun toata nadejdea in al doilea caiet. Sper ca acesta sa fie! Il deschid. Da, acesta era inceput si se pare ca e scris mai mult de jumatate. Dau la utima pagina si incep sa citesc. Ce era scris in caiet suna cam asa:

" Am intalnit o fata, pe nume Sakura, blocata intr-o oglinda. Amandoi ne iubim si vreau sa o eliberez cat mai repede de acolo pentru a putea fi fericiti. Am cautat in mai multe carti un raspuns la intrebarea: Cum o pot scoate pe ea din oglinda?, si am gasit un raft secret la biblioeca centrala. Acolo era o carte care avea un sigiliu desenat pe ea. Am deschis cartea si am inceput sa o citesc. Acolo spunea o intreaga legenda despre cum poti bloca o anumita persoana intr-o camera plina cu oglinzi. Cred ca persoana care a blocato pe rozalie in oglinda a citit aceasta carte inainte de toate. Pe la ultimele pagini insa, scria si despre cum o poti elibera. Acolo scria ca:

Pentru a elibera o persoana de sigiliul Blocarii in oglinda, trebuie sa urmezi urmatori pasi:
1. Te tai in centrl palmei astfel incat sa iti curga suficient sange pentru a face sigiliul de pe coperta cartii pe oglinda cu degetul.
2. Dupa ce ai facut sigiliulcu sange pe oglinda il tai printr-un X.
3. Spui de trei ori numele persoanei blocate in oglinda apoi tot de trei ori spui cuvintele: O eliberez!.
4.Dupa indeplinirea acestor 3 pasi, persoana blocata va fi eliberata.

Atentie! Daca persoan eliberata va atinge cu mana orice alta oglida din momentul eliberari, ea va fi incuiata din nou inauntru pe VECI!"

Aha, deci asa o eliberez pe rozalie! Daca asta trebuie sa fac, asta voi face. Mai jos am desenat sigiliul pe care trebuie sa il desenez eu la randul meu pe oglinda cu sangele din palma si sa il tai. Inchid caietul si ma indrept catre oglinda din tualeta.

P.S: Capitol necorectat.

Am spus ca aduc next-ul daca aduce si ☆Łσℓ¡þღρ☆ next-ul la L.O.V.E Mafia, si m-am tinut de promisiune. Deci, acest capotol il dedic ei si lui Dead.Girl.
























Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 14:10

WOW minunat capitol

Imi place mult ca o poate elibera dar sa vedem se va mai intampla!

Astept next si PWP
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 14:14

yaiii...ms de dedicatie, mi-a plk la nebunie capitolul si app daca ai citit L.O.V.E. Mafia, sa sti ca si la celalalt am adus next, adica la Love is not whant you think, numai ca i-am schimbat numele in My Love is Like A Star! Revenind, capitolul a fost superb, mi-a plk la nebunie! Te pupacesc! kiss a hug
P.S.: Sa nu indraznesti sa spui ca ea va atinge o oglinda si va fii blocata pe veci in ea, ca daca spui asta inebunesc!!!!! nervi!
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Bloody Mary - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Feb 2012, 16:55

foarte frumos ,

bloody mary , ha ?
este chir dragut ficul tau ,
astept cu nerabdare nextul ,
pupici si incearca sa pui continuarea mai repejor
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Feb 2012, 21:40

Mai, mai, mai, ce capitol delicios in love
Imi place foarte mult scumpo in love
Multumesc ca m-ai anuntat.
Mi-a placut foarte mult scena in care Sasuke a gasit caietul lui Kriss.
Sa aduci next repejor si sa ma anunti ca te pap. kiss

Ja ne!^^ hi!
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 20:00

Foarte frumos capitolul:X
Sa vi cu nextul repede:X
Ony te in love
Sus In jos
Ionutz
Genin
Genin
Ionutz

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : -18
Hobby-uri Hobby-uri : Ghici!
Stare de spirit Stare de spirit : In general Crezzy! Daca sunt nervos iese urat!

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 15:14

Este un fic cool si nu cred ca am mai citit un asemenea fic extraordinar.Adica ea o ucigatoare ajunge sa se indragosteasca.E super ficul.Te rog anuntama cind pui nextul.Daca nu vei fi ucisa de Bloody Mary.Te pup pa.
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 21:35

Acest capitol il dedic lui Ionutz, pentru ca m-a sacait o seara intreaga a pun next-ul, si l-a institentele lui, l-am pus. Spor la cititi si sper sa va placa:


Capitolul 5. Intotdeauna exista o cale (Part. 2)

Pov. Sasuke:

"Inchid caietul si ma indrept catre oglinda din tualeta."

Ajuns la destinatia dorita, incep sa spun:

-Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary! uitandu-ma atent in oglinda, pentru a o putea vedea.
-Ce s-a mai intamplat si de data asta, Sasuke? o aud pe ea, fata pe care vreau sa o salvez cu orice pret.
-Pai, mi-ai spus acum cateva ore ca Kriss avea un caiet unde scria toate datele despre tine si l-am gasit! ii spun eu fetei.
-Si ce e cu asta? Ai gasit ceva important acolo? ma intreaba rozalia cu o urma de speranta in voce.
-Da, am gasit calea prin care te voi elibera de aici! ii spun eu.
-Doamne, multumes ca ai gasit acel caiet si iti multumesc din tot sufletul ca ma vei scoate de aici! imi spune ea foarte entuziasmata. Este prime oara cand o vad zambind si sincer, nu ii sta deloc rau!
-Acum doar asteapta, nu e chair atat de greu!

Dupa ce am spus asta, am scos dintr-un buzunar un fel de cutitas pentru a ma taia in centrul palmei exact cum scrie la primul pas. Odata ce ma tai, o durere insuportabila imi cuprinde tot bratul, dar trebuie sa trec peste daca vreau sa o salvez pe rozalia mea. Iau umpic sange si desenez pe oglinda acel sigiliu care nu era foarte greu de desenat. Apoi, dupa ce l-am terminat de desenat cu sange, il tai printr-ul "X", al doilea pas fiind terminat. Acum mai ramane de spus doar acele cuvinte:

-Sakura, Sakura, Sakura, te eliberez, te eliberez, te eliberez! spun eu cu voce tare.

In acel moment, pe langa mana, am simtit o durere sfasietoare in piept. Am cazut pur si simplu in genunchi de durere, dar macar ma puteam bucura ca Sakura va fi eliberata. O lumina puternica venea dinspre oglinda, care m-a obligat sa inchid ochii. Si eu care am mii de perechi de ochlari de soare, si acum uite ca nu am! Aud cum Sakura ma striga sa o ajut pentru ca o durere insuportabila in piept si-a facut aparitia si in cazul ei, insa nu puteam sa o ajut. Vad cum pe oglinda apare scris cu ruj rosu: "Nu uita!", dar de unde ruj ca eu nu am ruj rosu si nici rozalia? Mai aud un singur tipat venit de la Sakura, un tipat sfasietor de durere, apoi inchid incet ochii din pricina durerii, dar ii deschid imediat ca sa vad ce se intampla.

Mare mi-a fost mirarea cand am vazuto pe Sakura in carne si oase, chiar in fata mea. Cum arata in oglinda, nici nu se compara cu cat de frumoasa este in realitate. Pielea ei cioclolatie, cu ochii ei verzi ca iarba primavara si parul ei rozaliu ca bomboanele pentru copii, ma uimeau din ce in ce mai mult. Simnt cum mana ei calda imi atinge incet obrazul si ma intreaba daca sunt bine, cu o voce atat de draga incat putea dezgheta orice inima. Eu ii raspund ca sunt cel mai fericit om din lume pentru ca ea este langa mine, si ca ma simnt foarte bine. Rochia ei alba si lunga pana la genunchi, cu o bamblica neagra la mijloc, ii venea atat de bine! In picioare avea niste sandalute cu toc care erau argintii. Totul la ea era frumos, nu ii gaseam nici un defect, nimic! Acum ca e langa mine, ii pot spune cat de mult o iubesc si cat de tare tin la ea. Dar de cand am devenit eu asa de romantic? Latura asta a mea nu a iesit niciodata la iveala pentru alta femie, dar se pare ca pentru ea da! Simnt ca ea este foarte speciala, si ca ma va iubii cum nu a mai iubit pe nimeni altcineva...

-Sakura, te iubesc! i-am spus eu repede, dintr-o rasuflare.

Pov. Hinata:

Stateam pe patul mare de la mine din camera cu tableta Asus in mana. Dar nu l-am mai vazut de mult pe Sasuke, care era innebunit dupa mine. Imi placea atat de mult sa rad de el si sa il fac gelos atunci cand ma sarutam de fata cu el cu Naruto, blondul meu. Langa mine statea Amalia, o prietena foarte buna de a mea, si ea cu o tableta Asus in mana. La un momentdat, o aud pe Amalia cum imi spune:

-Auzi, dar daca Sasuke s-a indragostit de alta fata si pe tine te-a dat uitarii, hm? ma intreaba ea.
-Nu cobi, Amalia! Cine m-ar lasa pe mine pentru alta? Fata mai frumoasa ca mine nu exista, ai inteles? ii spun eu pe un ton superior.
-Cum spui tu, dar eu tot cred ca a gasit pe alta!

Amalia era o fata cu parul roscat si ochii verzi ca natura primavara. Este intradevar frumoasa dar mereu spune lucruri care se dovedesc a fi adevarate. Si daca faptul ca Sasuke si-a gasit pe alta este adevarat? Pur si simplu nu imi place sa pierd nici un baiat, chiar daca nu simnt nimic pentru el. Ce care crede ca mi l-a furat, o sa mi-o plateasca, jur!

Acesta a fost capitolul 5, sper s ava placa!

P.S: Capitol necorectat.

Pozele capitolului:

Amalia: http://www.google.ro/imgres?q=fete+animeuri+frumoase&hl=ro&gbv=2&biw=1366&bih=673&tbm=isch&tbnid=O371tYNb0y-fvM:&imgrefurl=http://inuyasha-kagome.myforum.ro/poze-anime-vt214.html&docid=QoMx8ebiIMi0WM&imgurl=https://2img.net/h/i169.photobucket.com/albums/u224/Animegurl2fan/anime.jpg&w=592&h=482&ei=_kAyT6uwMqaP4gTI7fT9BA&zoom=1&iact=hc&vpx=193&vpy=256&dur=61&hovh=203&hovw=249&tx=164&ty=79&sig=104377368663527238474&page=2&tbnh=150&tbnw=194&start=19&ndsp=24&ved=1t:429,r:18,s:19
Rochia Sakurei si pantofii ei: http://www.google.ro/imgres?q=rochii+scurte+de+vara&hl=ro&sa=X&gbv=2&biw=1366&bih=673&tbm=isch&tbnid=VtDcFHjkK2zYTM:&imgrefurl=http://www.infomariaj.ro/stiri-interesante/rochii-de-mireasa-scurte-neprotocolare/904/&docid=D6d2E_f4QDfPeM&imgurl=http://media.infomariaj.ro/poze_articole/Rochii-de-mireasa-scurte-neprotocolare/10/904/1/original/Rochii-de-mireasa.jpg&w=296&h=444&ei=HzwyT5HXIMXfsgaBlKiCBA&zoom=1&iact=hc&vpx=186&vpy=4&dur=163&hovh=275&hovw=183&tx=97&ty=113&sig=104377368663527238474&page=4&tbnh=146&tbnw=116&start=90&ndsp=34&ved=1t:429,r:9,s:90
Sigiliul: http://www.google.ro/imgres?q=semnul+pacii&num=10&hl=ro&gbv=2&biw=1366&bih=673&tbm=isch&tbnid=raS-hOzxPDnC6M:&imgrefurl=http://www.crownfashion.ro/cumpara/medalion-cu-semnul-p%25C4%2583cii-672307&docid=FLpOZfvbuLYYsM&imgurl=http://sb.shopmania.org/files/product/ro/546/medalion-cu-semnul-p%2525C4%252583cii~l_545293.jpg&w=450&h=450&ei=8kEyT82tAYLOsgaUroCpBA&zoom=1&iact=hc&vpx=1100&vpy=137&dur=1773&hovh=225&hovw=225&tx=178&ty=127&sig=104377368663527238474&sqi=2&page=1&tbnh=140&tbnw=140&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:5,s:0
Sus In jos
Ionutz
Genin
Genin
Ionutz

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : -18
Hobby-uri Hobby-uri : Ghici!
Stare de spirit Stare de spirit : In general Crezzy! Daca sunt nervos iese urat!

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 22:00

Este super tare numai ca as mai fi vrut inca putine sentimente.E foarte frumos.Si imi place ca ai spus de tableta, ca si eu si tu avem tableta, numai ca tu Asus-Transformer iar eu IPad. Mi-a placut mult capitolul. Bye!
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 12:38

WOW WOW WOW

Ma bucur ca a salvat-o de Sakura din oglinda...

Dar sa vedem cine o scapa de Hina..

Lucruril ese incing..

Astept next si PWP doolce

Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 15:09

Ce ma bucur ca a salvat-o pe Saku:X
Da ce era cu scrisu ala cu ruj? think
Iar Hinata observ ca nu e timida aici lough ..imi place heh
Abia astept sa pui nextu:X:X:X
Ony te in love
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 15:11

heii honey! hi!
ms ca m-ai anuntat! a hug
Acest capitol a fost superb huh?
Ce bine ca sunt acum impreuna!!!! in love
Sper doar ca Hinata sa nu ii desparta! ingrijorat
Adica ea de obicei e dragutza si sensibila! happy2
Dar tu ai facut-o rea si perversta! think
Te pwp si hai repede cu next-ul! kiss
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 18:34

Capitolul 6.

Pov. Sakura:

„-Sakura, te iubesc!”

Astea au fost singurele cuvinte pe care le-am auzit, si poate a mai spus ceva, insa nu am vrut sa mi aud nimic, absolut nimic. Adica, eu abia am iesit dintr-o oglinda si nu am mai vazut lumea de nu stiu cati ani si sincer eram destul de socata sa vad toate lucrurile acestea, iar acum imi spune ca ma iubeste? Alt soc, unul si mai mare! Tot acest timp am crezut ca brunetul nu simnte nimic pentru mine, dar se pare ca m-am inselat.

Recunosc, noptil la rand l-am visat si am sperat sa ma iubeasca dar oare eu il iubesc pe el? In inima mea se dadea o lupta intre a iubii si a nu iubii! Cine va castiga, dragostea sau pur si simplu prietenia si gestul brunetului de a ma salva? Privesc fix acei ochi negri ca onixul, in care oricat incerc sa fac fata nu izbutesc, ma pierd ca intr-un labirint fara iesire, ma fibnotizeaza. Steateam in aceiasi pozitie, nemiscata. Vocea imi inghetase si in locu vorbelor acum peste noi se asterne o liniste ca de mormant. Oare cat vom mai sta asa?

Cu greu evadezi din labirintul intunecat din ochii lui, acum privirea mea fiind atintita inspre podea. Priveam in gol, si parca vedeam cum Sasuke astepta un raspuns din partea mea, un raspuns foarte inportant, dar ce sa ii spun? Daca nici eu nu stiu ce sentimente am fata de el, ce ar trebui sa ii spun? Intrebari, mii de intrebari imi invadeaza gandirea, dar raspunsul lor unde e? Oare il voi afla vreodata? Inca priveam cu capul plecat podeaua, rosie ca racul la fata deoarece cuvintele pe care le-am auzit mai devreme nu le mai auzisem de mult, si in nici un caz nu credeam ca brunetul va spune asta. Nu eram pregatita in nici un fel ca sa fac fata aceste situati, ce era sa fac acum?

De stat asa toata ziua nu puteam sa stau pentruca odata si odata tot ma va intreba ce se intampla si de ce nu ii raspune, iar atunci pe unde scot camasa? Nu va ganditi ca ma nezbrac, nebunilor…Stiti ce m-am gandit? Pai, inainte sa intru in oglinda eram cea mai perversa fata din scoala si bat la pariu ca si din cartier! Ce ar fi ca sa ma reintorc la vechea „Eu”? Miua, o idee fantastica…Pai, hai sa incepem!

-Baby, pai ma bucur mult ca ai spus asta…Sincer, nici sentimentele mele nu sunt mai prejos! ii spun eu cu o voce senzuala.

El nu spunea nimic, ci pur si simplu se uita la mine nedumerit incercand sa isi dea seama de ce ma comport asa, adica in sensul pervers. Adica hei, Bloody Mary in varianta perversa? Mdea…si eu as fi facut ca el daca eram in locul lui. Ma ridic incet de jos si il iau de mana ajutandu-l si pe el sa se ridice. Ma scutur putin de praf si il intreb pe brunet:

-Auzi, eu unde o sa stau pentru ca habar nu am daca vechea mea vila este intreaga, sti?

Aceiasi tacere asurzitoare ca inainte. I-a mancat capra limba? In loc de un raspuns clar, primesc o imbratisare calda si un: „Multumesc!” plin de caldura, apoi ma ia de mana si ma duce intr-o camera foarte spatioasa cu peretii albastrii si foarte multe postere pe ei cu Linkin Park, parchet alb pe jos si in loc de peretele din fata noastra era un geam mareee din sticla. Eram uimita de cat de frumoasa era camera, fata de camera aceia intunecata plina cu oglinzi mari, asta e mult mai frumoasa.

In mijloc era un pat dublu cu lenjeria Cyan si pernele albe, in stanga camerei un birou si mai multe rafturi cu CD-uri, carti, etc. In partea dreapta a camerei era o masuta de cafea si doua fotolii din piele neagra. In spatele lor erau doua usi care din cate am inteles duceau catre o baie iar alta catre camera cu dulapurile pline cu hainele de firma ale brunetului.

Imi spune ca de acum voi sta in camera cu el si ca voi dormii in pat cu el. Nu e rau! Imi mai spune ca de haine o sa se ocupe el apoi il aud cum suna pe cineva si spune ca are nevoie de niste haine femeiesti marimea mea de firma de preferat Armani si Gucci. Imi place ca el chiar se ocupa de mine si ca nu ma lasa pur si simplu ca pe o carpa in mijlocul drumului. Dupa ce termina convorbirea, fug in bratele lui si il…sarut!

To be continued…

Stiu, e scurt dar nu am avut mult timp deoarece am foarte muuulteee teme. Am incercat sa imi fac timp si uite ca am reusit! Sper sa va placa si inca odata scuzati-ma ca e scurt. Zbye

P.S: Capitol necorectat!!!
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 18:52

Prima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WOW mama!

Ce capitol ..bestial de minunat!

Mersi ca mai anuntat si...

CE sa mai...

Astept next si PWP dooolce
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 18:53

hei honey!!! in love
Poy ce sa zic?? think
Capitol exceptional ca de obicei!
Nu am ce comenta! happy2
Decat hai cu next-ul ala cat mai repede dap !
Si daca ai timp treci si pe la ficul meu My love is like a star! THX a hug
Te pupacesc doolce! kiss

P.S: A doua la comm..yeeeeeii dance2

Bye hi!
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 22:41

Bloody Mary perversa lough prea tare
Imi place mult capitolul:X
Totusi abia astept sa vad care sunt adevaratele sentimente ale Sakurei..fiindca am observat ca inca nu e sigura de ce simte dap !
Si Hinata ar face bine sa nu se bage intre cei doi ca o ciufulesc lough
Sa vi repede cu nextul:X
Ony te in love
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Feb 2012, 23:46

Capitol dedicat in totalitate scumpei mele ☆Łσℓ¡þღρ☆.
Bloody Mary - Pagina 2 Sakuravssasukebymuzzath



Capitolul 6.

Pov. Sasuke:

Pur si simplu eram mai mult decat uimit ca Sakura ma saruta, adica eu chiar nu ma asteptam. Daca unii dintre voi au dubii, am raspuns la sarut dragilor! Si inca cum...Dintr-un sarut inofensiv l-am transformat in unul mai mult decat pasional. Niciodata nu s-a mai intamplat asta dar simnt cum ceva ma gadila in stomac, probabil acei fluturasi nenor**iti de care am tot auzit. Se zvoneste ca fluturasii sunt un semn clar ca iubesti o anumita persoana, dar eu stiu pe cine iubesc! Sentimentul acela, dragostea, este unul atat de frumos dar atunci cand nu sti sa profiti de el poti sa creiezi multa suferinta in urma ta. Nu vreau sa dau cu piciorul pur si simplu in seansa de a o avea pe rozalie langa mine, vreau sa fie aici cu mine pe veci. Dar oare visele mele vor devenii si realitate, sau sunt vorbe in vant?

Stam asa vreo 5 minute in care paream ca fiecare nu se mai satura de buzele celuilant. Acum nu stiu de ea dar in cazul meu este foarte adevarat. Pana la urma eu rup dulcele sarut cand aud soneria, probabil agentul meu a adus hainele pe care i le-am cerut. Cobor in graba scarile, Sakura ramanand acolo, apoi deschid usa principala pe ea intrand Gllen, un agent de-al meu care imi face diferite servicii. El era un baiat bine facut, cu ochii de un mov pal si parul negru ca onixul numai ca umpic mai lung decat al meu si mai drept. Gllen este genul de persoana aroganta, si sincer afemeiat mai mare ca el eu nu am mai vazut, Cand in joc este o fata frumoasa, te-ar putea ucide chiar daca ai fi fratele lui.

O vad pe Sakura cum coboara foarte zambitoare jos si ma intreaba cand mergem sa imi prezinte orasul. Mare greseala! Gllen de cum o vede face chii mari semn ca ii place, spoi ma intreaba:

-Frate, ea e noua ta achizitie? Cand nu o mai vrei sa mi-o dai mie, ok?
-Sasuke, ce se petrece? Despre ce achizitie vrbeste el? intreaba Sakura.
-Cum nu i-ai spus Sasuke? Papusa, Sasuke sigur te foloseste doar pentru o noapte, esti doar o cu**a ca toate celelante, sau te crezi mai presus? spune si Gllen.
-Gllen, taci din gura, nu sti nimic despre ea, si nu ai dreptul sa o judeci. Ti-ai facut treaba, acum pleaca! am spus intr-un final si eu.
-Bine am plecat! Suna-ma cand ai terminat cu cu**a asta, ok? spune Gllen apoi fuge catre masina pentru a preveni un eventual pumn.

O vad pe Sakura cum fuge in camera de unde e venit. Ma duc si eu dupa ea, nu vroiam sa se supere. Nu acum cand abea a ajuns aici...Lumea este rea, stiu. Dar macar acum la inceput sa se simnta bine, daca mai tarziu va intampina tot felul de obstacole.

Pov. Sakura:

Am fugit imediat dupa ce acel monstru m-a facut cu**a. Nu accept astfel de insulte, mai ales ca nici nu sunt asa. Cum ajung in locul dorit, incui usa camerei cu cheia pentru a nu-l mai vedea pe brunet macar ceva timp. Acum, aflata aici, imi dau seama ca defapt dorinta libertatii nu a fost o idee buna, deoarece lumea asta e rea si invidioasa, iar aici e mult prea greu sa gasesti prieteni de incredere. Ma trantesc pe covorul pufos cu genunci la piept si lacrimile ce mi se prelingeau pe obrajii mei calzi. In ultimii mei ani lacrimile au fost cele ce ma acompaniau zi de zi, seara de seara.

Inima mea este sfasiata. Am fost insultata fara ca macar acel individ sa fi stiut cine sunt eu defapt. In ultimii ani omoran din obligatie, dar acum o dorinta de a veadea sangele cum curge si de a auzii tipetele disperate ce cer iertare ale acestor monstrii cu doua picioare a pus stapanire pe mine. Acum as vrea sa fiu o picatura de ploaie ce cade din cer si danseaza voios in aer dar pana intr-un punct, atunci cand se izbeste de pamant si isi pierd frumoasa viata, dar pe cat de frumoasa pe atat de scurta. Nu apuca sa vada ce monstrii sunt aici, nu apuca sa traiasca pe propria piele rusinea, atunci cand acesti tirani te ijosesc doar printr-un cuvat, pe care nu il mai repet inca odata.

Oare unde este Bianca, prietena mea cea mai buna? Unde sunt toti prietenii mei? Daria cu care ma certam dar ma impacam apoi, Andra care a fost colega mea de la gradinita, vechile certuri stupide cu Ionut dar care ne faceau sa nu ne mai vorbim o saptamana, colegele mele cu care radeam in pauzele scurte? Unde a plecat zambetul meu de odinioara care te inveselea si pe tine? Unde este stralucirea din ochii mei care exprima dorinta de a trai alaturi de persoanele dragi? Unde e viata mea dinainte de a fi intrat in acea oglinda blestemata, care mi-a schimbat radical viata si implicit viitorul?

Intrebari fara raspuns ce nu cred ca le voi afla vreodata. Intrebari ce ma fac cu fiecare secunda mai confuza si mai ingandurata. Intrebari care nu mi-au dat pace nici pana in ziua de azi. Sunt blestemata sa traiesc intr-o continua tristete. Nu cred ca va mai vedea cineva acel zambet care radia. Nu cred ca cineva va mai vedea acea veche stralucire coplesitoare din ochi mei ce acum exprimau o dorinta continua de a murii. Oare mai exista o acle cat de mica sa imi schimb cumva viitorul? Sa ma intorc la vechile mele plimbari cu orele prin mall alaturi de My B.F.F., de rasetele din timpul orei de romana cu domnul diriginte? Acea zi a fost ziua in care aveam sa indur totul: trecutul, prezentul si cu siguranta si viitorul. Eu una nu pot tarii asa...
To be continued...

Acesta a fost capitolul 6. Eu sper sa va placa si va astept cu comm-uri. Pozele capitolului:

Gllen: Bloody Mary - Pagina 2 1199186522otanimeguy



Capitol necorectat!!!
Zbye!
~Sexy Bee'~





Ultima editare efectuata de catre Sexy Bee' in Dum 19 Feb 2012, 14:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Bloody Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Mary   Bloody Mary - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Bloody Mary

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-