Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 12:51

Hei hei dap !
Deci eram sigura ca o va ucide. Off.. Sper doar sa nu fie prinsa. Ar fi un esec total.
Oricum, abia astept sa vad ce reactie va avea Sasuke si daca se va indragosti de Sakura. Cat ii va lua sa o uite pe Maia? Hmmm... intrebari la care doar un next poate raspunde.. so... spor la scris si la idei in love
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 13:46

Nu imi vine sa cred!

Chiar a omorato?

WoW

Nu imi sa cred ca a facuto...

Dar mai important..

Sper sa nu o prinda..

Sper ca ea sa il consoleze pe Sasuke..

Oare o va putea Sasuke iubi pe Sakura?

Chiar daca nu afla o va putea iubi?

Si daca afla ce se va intampla?

O va iubi?

Sau se va razbuna?

Oare Sasuke o iubea cu adevarat pe Maia?


Astept next

Te pup dolshe

Si nu uita sa ma anunti

P.s. Scuze ca am ajuns asa tarziu..Sper sa reusesc sa las com azi si la celelalte ficuri


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 14:15

Hei!Hei!Hei! Stiu ca este urat sa las tocmai acum comentariul dar ti-am spus problema mea. Deci ficul: nu imi vine sa cred ca a facut-o credeam ca se va razgandi in privinta asta, ca intot deauna super si astept next!!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 15:06

Scuze pentru intarziere. rusinos
Sakura hiar a facut-o... a uciso pe Maia. Insa sunt confuza, ea chiar sufera din cauza ca a uciso sau doar joaca teatru?
Sunt curioasa sa vad ce se va intampla acum ca Sakura a scapat de demon si de Maia.
Sa ne aduci cat mai repede nextul, bafta la tastat si pupici. kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 17:55

Nu-mi vine sa cred!Cum ai putut?Ma lasi sa astept nextu ca sa aflu ce se intampla.Daca nu aduci repede nextu te biciuitor .Glumeam.Sa ai mult inspiretie si sa ma anunti si pe mine de next.Te kiss si a hug .


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 20:07

Buna. Imi pare sincer rau ca nu am comentat la celelalte capitole, dar eu sunt noua pe aici. Oircum dau com acum.

Deci ficul tau e genial. Ma atras de la titlu pentru ca si mie imi plac chestiile astea. Eu cu Sakura ne asemanam. Imi pare rau pentru Sakura ca a fost pusa in aceasta situatie de asi omora propria sora pentru ca ea sa traiasca, dar oricum o inteleg adica o ura din tot sufletul pentru ca era cu Sasuke. Acum sa sper ca nimeni nu o sa o prinda ca ea a facut aceasta crima. Sasuke sper sa o iubeasca cum Sakura il iubeste. Dupa cate a trecut Sakura merita si ea iubire rolling on the floor. Melodiile care ne-ai pus sa le ascultam in timp ce citim capitolele sunt geniale, le stiu pe toate heh . Ideea e ca eu vreau nextul si repede si sa fie la fel de bun ca toate celelalte. Pupici. kiss

P.S. Sa ma anunti te rog cand il pui.

Multumesc anticipat kiss


Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 16:03

Sakura Sakura. ce naiba ai facut. ?
cum ai putut sa iti ucizi propria sora?
chiar dak o urai nu aveai dreptul. dar ia stai cred ca mam prins de cv. Hinata ia spus sakurei ca e intro dimensiune paralele corect?
deci moartea maiei nu se pune. asa e ca si cum saku na facut nik. sunt curioasa de ce se va mai intampla in contiunuare dar saku nu trb sa bea o cupa din sangele maiei? cum va face asta? adik familia va sta mereu langa maia si saku nu se poate apropia de maia ca sa ii ia sange ar fi curios. hmm..realy? next


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 18:05

Na c-a omorât-o.
Doamne... Credeam că nu o vă face până la urmă, dar... : )). A făcut-o. : )).
Mna, ce ar trebui să zic?
Că Sakura este o sadică incurabilă?
Că mi-e milă de Sasuke şi de acel copilaş?
Că vreau nextul cât de repede posibil?
Mhm.. Mda... Cam asta ar fi...aşa că, te rog grăbeşte-te.
See ya sweetheart!
Sq.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Make love, not war!
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 21:14

Doamne Andreea ... Ai nimerit intr-un moment cu capitolele astea can\'t see !!! Sa spunem doar ca sunt mult prea sensibila in ultima vreme; plang din orice rolling on the floor Nu stiu care e cauza, poate faptul ca pregatesc un fic nou, extrem de triiist. Sau, ma rog, asa vrea sa fie [inca nu m-am hotarat indeajuns rusinos ] Dar... Sa revenim la ficul tau in love Poate sunt egoista, sau mai stiu eu cum, insa imi doream sa mai fi lipsit de la un capitol, suspansul e prea mare lol damn! Doamne! huh? Chiar a omorat-o... Crima perfecta as putea spune, nimeni nu ar banui ceva. Adica, biletul a pus capac! Sunt curioasa ce vei scrie despre Sasuke, poate un capitol din perspectiva lui, ceva? well? awesome right? Ar suna sadic si sinistru daca as spune ca m-as fi suparat daca nu ar fi ucis-o pe Maia? rusinos


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 19:09

Hallau, guys a hug Revin cu capitolul 21. Si da, stiu ca Sakura nu a baut sangele Maiei, face parte din plan, veti vedea acum. Si am vazut un coment in care cineva mi-a spus de acea dimensiune paralela si ca aceste intamplari s-ar putea sfarsi brusc, revenind inapoi in prezent. Well, nope, nu e nicio dimensiune paralela, e in prezent, iar Sakura incearca sa schimbe viitorul. Stiu ca Sakura s-a exprimat ca fiind o dimensiune paralela, deoarece nu stia unde se afla, si am precizat ca e in trecut, in momentul respectiv. Hmm, sper sa va placa si capitolul asta desi nu e chiar asa de interesant. a hug
Ah, am uitat. Da ma uit la Gossip Girl, dar nu de acolo o stiu pe Taylor Momsen ci din The pretty Reckless. La serialul ala ma uit doar pentru ca e ea actrita in el, just all lough




Capitolul 21




Sakura P.O.V.


Urcam scarile pentru a ma duce in camera mea, voiam sa imi iau un elastic sa imi prind parul. Suvite subtiri si roz se lipeau inevitabil de obrajii mei uzi; era enervant. Chipul imi era crispat si obosit. Tristetea mi se putea citi in privire, dar nimeni nu putea deslusi adevarata eu, adevarul din spatele ochilor mei. Eram fericita ca am scapat si totusi simteam o frica care nu, nu ma lasa, nu ma ocolea. Stiam ca va fi foarte greu momentul cand Sasuke isi va gasi prea iubita logodnica in pat, patul lor, singura, impuscata si plina de sange. Destinul, nu mai el era de vina.

Am ocolit camera Maiei si am intrat direct in a mea, luand de pe birou un elastic negru. Mi-am facut o coada de cal si m-am dus in baie. M-am privit in oglinda si am zambit, dar doar pentru ca ma simteam victorioasa, doar pentru ca castigasem lupta impotriva demonului si probabil aveam o mica sansa la inima lui Sasuke, insa era un procentaj foarte mic.
Mi-am trecut cu o mana prin bretonul nu foarte lung si l-am prins cu o agrafa neagra, frecandu-mi imediat dupa ochii. Erau rosii si obositi, iar cearcanele erau proeminente si maronii. Aratam rau si era chiar bine, insa brusc ceva mi-a atras atentia. Reflexia mea in oglinda se schimba incet-incet, imediat imaginea mea trasnformadu-se in ceva diferit, o fata bruneta cu ochii lila axandu-ma intens. Buzele ii erau vinetii, iar tenul era foarte palid, galben. Un zambet micut afisat de tanara m-a facut sa tresar.

- Nu te speria, sunt Hinata, a spus aceasta pastrandu-si acelasi zambet destul de fals.

Am rasuflat usurata si am inchis ochii. Ma intrebam ce dorea, totul se sfarsise din cate stiam. Scapasem de demon si de viitoarele posesii, eventual controlarea permanenta a corpului meu. Confuzia era vizibila, iar Hinata nu era pr*asta sa nu isi fi dat seama. Buzele mele incercau sa se arcuiasca asa fel incat sa spuna ceva, insa nu puteau.

- Povestea nu s-a incheiat, demonul nu e in Iad. cuvintele tinerei ma socasera, dar ce explicatie avea?

- Am omis ceva? am intrebat-o curioasa.

- Da, nu i-ai baut sangele si nici nu stiu daca vei putea, corpul surorii tale e inconjurat de politisti, detectivi si medici legisti. Moartea surorii tale a fost in zadar se pare. a continuat Hinata dezamagita, ochii mei marindu-se.

- Tu nu ma poti ajuta? Nu imi poti face rost de sangele ei? As face orice... doar ajuta-ma, i-am replicat.

- Fie, dar trebui sa ii distragi pe toti.

Nu i-am mai spus nimic, decat am dat din cap afirmativ si am iesit din baie. Am coborit scarile in living si mi-am privit parintii inca socati de cele intamplate. M-am apropiat de ei si i-am intrebat daca Sasuke venise, ei raspunzand negativ; am oftat si mi-am lasat privirea catre podea. Cum puteam sa ii fac pe acei oameni ai legii sa paraseasca camera crimei? Hm, totusi eram inteligenta, imi omorisem sora fara ca cineva sa banuie macar ca eu am facut-o, puteam sa o fac si pe asta, trebuia.
M-am asezat pe canapea, gandindu-ma la un plan, cand din senin usa de la intrare s-a deschis brusc, pe ea aparand Sasuke speriat. Deja stiam.

Intrebarile lui veneau cu rapiditate, voia sa stie de ce Maia nu ii raspunde la telefon, de ce sunt atatea masini in fata casei noastre si mai ales... unde e Maia. Am oftat si fara sa ma mai gandesc la consecinte l-am luat in brate, strangand cu putere tricoul negru pe care il purta. Lacrimile apareau din ce in ce mai multe, iar nelinistea pe care o avea mi-o transmitea doar prin simpla atingere. Am inspirat aer adanc in piept si i-am zambit fals, departandu-ma putin de trupul lui. Mainile lui puternice m-au prins de umeri scuturandu-ma violent. Am inchis ochii si am incercat sa ma calmez, lasandu-l pe el sa continue, lasandu-i intrabarile fara raspunsuri.

- Sora mea e moarta, s-a sinucis, imi pare rau. Sunt la fel de socata ca tine, se vede cat de mult te-a iubit. i-am spus privindu-l in ochi, acesta incepand sa planga.

- Nu te cred, minti ! a continuat el vrand sa plece, dar mana mea l-a oprit si l-a tras catre bucatarie.

Am luat din sertar un cutit si mi-am privit reflexia in lama ascutita. Vocea lui Sasuke imi atrase atentia. Acesta m-a intrebat ce nai*a am de gand sa fac, eu raspunzandu-i cu un zambet. Mi-am pus ambele maine pe manerul obiectului si l-am indreptata catre abdomen, continuand cu reprosuri si manipulare.

- Mi-a venit sfarsitul, Sasuke... mi-a parut bine, i-am spus in timp ce parintii mei intrasera pe usa, mama incepand sa tipe si sa ceara ajutor, in scurt timp aparand cei ce ii vegheau somnul de veci surorii mele. Trebuia doar sa ii retin cat mai mult.

Tipetele mamei mele ma enervau, iar rugile tatalui deasemene. Trupul brunetului era neclintit, era socat, iar incercarile politistilor de a ma face sa le predau arma alba erau in zadar. Putin, inca putin mai aveam de gand sa continui cu distragere si incheiam cu un happy end.




I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---


Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Mar 17 Iul 2012, 19:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 19:10

Prima nr1 WOW! Next-ul e super! Cred ca ceea ce mi-a placut cel mai mult in acest capitol a fost atunci cand si-a facut aparitia Hinata lough
Treaba cu sinuciderea Sakurei a fost putin cam riscanta, dar sunt curioara ce se va mai intampla...
PaPa si spor la scris hi!
Si daca ai fi draguta sa treci si pe la ficul meu...sau o evntuala critica...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Allex in Mar 17 Iul 2012, 20:06, editata de 2 ori
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 19:11

Woaaa. Cum de a putu omite asta Sakura?!
Imi pare rau pentru ea ca nu a terminat, dar tot odata nu imi pare. Asa s-ar fi sfarsit ficul asta genial in love in love
Hinata e diabolica think Cred ca vrea sa se intoarca inapoi in viata reala. Poate e un fel de spirit si o poseda pe Sakura huh? .
Si saracul Sasuke, e tont daca nu o crede pe Sakura rolling on the floor .
Doamne deci ador ficul tau. E asa sadic si genial. in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love
Nu mai pot astepta pana la next! Te rog sa il aduci repedee. kiss

P.S. imi pare rau ca nu am fost prima sad
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 19:27

In primul rand, mersi ca m-ai anuntat de next. Doamne Dumnezeule! Deci m-ai lasat fara cuvinte, ce deobicei. Te kiss si te a hug !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 19:36

Ii frec eu Sakurei numai un happy end peste capul ala de barbie gol.
Ce ciuma mai poate fi si fata asta , merita sa fie posedata de demon.
A omorat-o pe sorasa , apoi il face pe Sasuke , si parinti ei sa sufere.
Nu mai juca treatru ci infingeti cutitul ala in abdomen odata , sa scapam de tot si de toate.
Hianta , aia sigur nu e cu povestea adevarata!
PAre a fi insusi Lucifer , controland-o pe rozalie dupa bunu plac , it make me sick , next si merci ca m-ai anuntat:*


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 19:44

WoW

Sincer mai aveam putin si lesinam...

A fost prea mult suspans sau mi sa parut mie?

Cred ca am respirat de 2 ori maxim in timp ce citea.m..

Nu puteam sa respir..

Si acum abia pot...

Ce distragere inteligenta...

Sper ca Hinata are timp sa ii ia sangele Maiei..

Saracul Sasuke..ia murit logodnica..

Nu conteaza..

Sakura e in viata si asa va ramane...

Incep sa imi rod unghile si este grav!

Nici nu imi pot imagina ce ne-ai pregatit..

Nu stiu cum ne vei invarti..

Nu stiu nici daca se va sfarsi bine sau rau toata treaba asta....

Astept next

Te pup dolshe

Si sper sa ma anunti


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 14 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 19:48

Buna!
Imi place mult capitolul.. este plin de mister si de suspans....
Sincer imi pare rau de Sasuke ca a ramas fara Maia..mai ales ca trebuia sa aiba un copil cu ea.
Sper ca Sakura sa reuseasca sa ii retina pe toti si Hinata sa poata sa o ajute..ca sa scape odata de demonul asta.
Insa sunt curioasa daca Sasuke o va accepta pe Sakura ..si daca se va afla ca defapt rozalia a ucis-o pe sora ei..
Lucrurile sunt destul de complicate in fic acum :)).
Scumpa mea astept un nou capitol , tot la fel de reusit .
Spor la imaginatie! kiss
Kisses and hugs >:D< kiss !



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 20:23

Neata Dee kiss
So.. ca intotdeauna, ma uimesti la fiecare capitol. Totul este ataat de genial incat imi vine sa intru si eu in fic lough . Bine, nu il locul Sakurei, nici al Maiei. God... s-au intamplat atat de multe incat creierasul meu inca proceseaza lough
Sa stii ca mor de nerabdare sa citesc urmatoarele capitole, deci sa-ti misti degetelele si sa scrii ca te bat kiss
So... spor la scris si la idei in love
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 22:28

wtf
M-ai lasat fara cuvinte ... :|
Buna, zic si eu intr-un final.
Acest fic devine din ce in ce mai ciudat , interesant , superb , minunat , incantator si toate laudele din aceasta lume mica nu sunt suficiente pentur a exprima cum este el.
Mi-a placut faza cu oglinda, a fost super.
Frumaosa scena de teatru Saku, isna sincer sunt cam dezamagita cand ma gadesc ca si-a omorat sora, inca nu a scapat de demon si ca joaca atata teatru.
Daca ai stii cat am asteptat acest next...
Chiar ma gandeam asazi ca nu ai mai postat de mult la fic. dap !
Sa vi repede cu nextul, bafta la tastat si pupici.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 22:53

Hei dap !

Ma bucur foarte mult ca ai postat next-ul, abia asteptam sa il citesc.
In capitolul trecut, chiar m-am intrebat de ce nu a baut sangele, dar m-am gandit ca ai avut o alta scena si pentru partea asta. Imi este mila de Sasuke, trece prin ceva dificil. Ma intreb inca de cand a luat Sakura hotararea de a ucide-o pe Maia, daca Sasuke va afla ce a facut si mai important, daca ar putea sa o ierte. Sunt foarte curioasa cu privire la partea asta, cred ca o sa mor pana ajungi acolo. lough
Sakura are o bila alba, pentru mine este si va fi mereu smartass. Acum chiar i-a atras pe toti, cu asa zisa tentativa de suicid, mai ramane ca Hinata sa isi joace rolul si sa faca rost de sangele Maiei, altfel, chiar ca moartea ei este in zadar. lough
Astept capitolul urmator cu nerabdare, stiu ca va fi plin de idei geniale in love
Spor la scris. a hug


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mier 18 Iul 2012, 12:47

Buna draaga mea ,
Poftim ? Cum adica ? Nu e doar o iluzie ? sad
Sincer m-ai surprins . Sper sa iasa bine , adica acum nu se va sinucide , nu ? yeah
Oricum , capitolul a fost fenomenal
Multumesc ca m-ai anuntat si astept nextisor , dar nu te grabi sa-l pui .


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Mier 18 Iul 2012, 23:30

Hey
Wow..deci Saku si Hina sunt acum friends ??
Sasuke oare o va iubi pe Saku acum, dau va disparea din viata ei
Abia astept nextul si multumesc de anunt, sper sa o mai faci happy2
Noroc la capturat de idei happy


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Joi 19 Iul 2012, 07:58

Hei!Hei!Hei! OFF GOD dece nu pot veni si eu prima?? LOL Sakura este foarte inteligenta! Acum este acum daca Sakura vrea sa ii cucereasca inima lui Sasuke trebuie sa fie alaturi de el in momentele acestea oricum ... Foarte bine lucrat!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Vin 20 Iul 2012, 09:29

Wow huh? A fost interesant. Situatia devine tot mai intensa... Ce se va intampla mai departe? Sunt curioasa daca cineva isi va da seama, insa sansele sunt... aproape inexistente! Oricum, curiozitatea cea mai mare o are faptul ca nu stiu ce va fi cu ei doi! happy
Adica, va scapa de demon sau nu? Va fi cu el sau nu?


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Sam 21 Iul 2012, 00:08

Hellau, guys a hug Am adus next-ul desi nu trebuia. Cred ca am doar 13 comentarii, ciudat, daca va plictiseste sa imi spuneti.
Ascultati melodia asta, e un cover deoarece originala nu imi place deloc: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Chapter 22



Sakura's point of view:


Tipetele tatalui, lacrimile mamei, rugile lui Sasuke si distragerile detectivilor m-au facut in cele din urma sa cedez, constatand ca era suficient timp pentru Hinata de a-i lua putin sange Maiei.
Am scapat cutitul pe podea si am cazut in genunchi, incepand sa plang din nou. Privirea atintea obiectul ascutit, nelasandu-l in pace. Suspinele deveneau enervante si deja comune. Un oftat profund s-a auzit in camera, atragandu-mi atentia, insa nu destul pentru a-mi schimba directia privirii. Am apucat cutitul de lama si l-am strans puternic, sangele tasnind cu rapiditate. L-am aruncat intr-un colt al camerei, iar cu mana sangeranda mi-am atins obrazul, murdarindu-mi tenul alb cu rosu.

Mi-am sprijinit mainile de parchet si m-am ridicat, stergandu-mi restul sangelui de pantalonii scurti albi. M-am indreptat spre usa, dorind sa ies cat mai repede. Voiam sa scap de teoriile tuturor. Ajunsa in dreptul lui Sasuke m-am oprit. Ochii lui erau scaldati in lacrimi, tenul ii era palid, iar sentimentele pe care mi le transmitea erau cruciale.

- Imi pare rau, i-am spus in timp ce am parasit camera.

M-am reintors in camera mea si m-am inchis in baie, lasand sa curga robinetul cu apa rece. Mi-am spalat rana si mi-am bandajat-o. Am privit oglinda si am inchis ochii, urmand imediat dupa sa ii soptesc numele brunetei cu ochii lila. I-am redeschis brusc si mi-am privit a doua oara reflexia transformandu-se in spiritul tinerei. Am rasuflat usurata ca a aparut si am intrebat-o daca a reusit, i-a raspunzandu-mi afirmativ. Mai avea un pas si scapam de demon.

- Unde e sangele?

-Cauta in masina de spalat.

Am ascultat-o si am luat o sticla de jumatate de litru plina cu sange. Am zambit, multumindu-i Hinatei si am luat un pahar de pe polita oglinzii, umplandu-l cu sangele surorii mele. Fara sa ma mai gandesc, l-am baut, incercand sa ma gandesc la cu totul altceva. Am spalat bine paharul cu sapun lichid si am aruncat sangele ramas in Wc, tragand apa de trei ori. M-ai trebuia sa scap de sticla, dar in momentul respectiv nu aveam cum, tot ceea ce puteam sa fac era sa o ascund pana plecau acei politisti.
Am parasit baia, dar nu inainte de-am curata tenul alb de sangele uscat. O stare profunda de greata ma ameninta. Era foarte clar ca acel lichid dintr-un corp relativ mort, dorea sa iasa, insa ma abtineam, imi controlam greata...eram puternica la urma urmei.
M-am imbracat cu o pereche de blugi si un tricou si m-am asezat in pat gandindu-ma la ceea ce voi face in continuare. Inima imi bate destul de tare cand imi aduceam aminte de acea scena, aparent tragica, si totusi imi afisam pe chip un zambet invingator, totusi reusisem, chiar daca cu pretul vietii cuiva. Nu prea eram lucida, probabil din cauza adrenalinei, sau poate din cauza placerii de a simti putere, de a simtit cum viata cuiva e in mainile tale, si nu.. nu simteam ce simteau medicii, nu ma bucuram de o viata salvata. Nu zambeam, deoarece ma simteam un Zeu lasat de Dumnezeu pentru a le oferi tuturor o alta sansa. Era cu totul alta poveste, alta treaba, alt sentiment cu totul contrar.
M-am uitat cu atentie la cartea ce mi-a schimbat viata si i-am atins coperta cu varful degetelor. Atingerea imi provoca fiori si simteam unde negre ce imi intrau in corp, facandu-ma si mai tare sa imi pierd luciditatea. Am inspirat aer adanc in piept si m-am calmat, rasfoind mai apoi romanul.

- Demonologie si Exorcism, pagina 503, sfarsitul si inceputul destinului...

Biletul respectiv, in urma caruia am primit cadou un demon rau si malefic dispus sa ma posede oricand avea chef, disparuse, sau cel putin era inlocuit cu un altul, unul mai roz... roz de-a binelea.

" 1. Demonul a disparut

2. Dar...

3. Lucifer te vrea.

4. Insa sunt multe obstacole, imposibil de trecut, de aceea..

5. Daca nu vrei sa ajungi in Iad, in curand, trebuie...

6. Sa il faci pe cel ce il iubesti, sa te iubeasca, dar...

7. Lucifer stie ca asta va fi imposibil, si astfel

8. Totul se incheie.

9. Dupa cum observi:
Nu s-a terminat !

10. Tic-Tac "

Am aruncat cartea in coltul camerei si m-am sprijinit de un perete, lasandu-ma in jos cu toata greutatea. Am oftat si am lasat lacrimile sa curga, neobosindu-ma sa le sterg. Era in zadar. Mi-am desprins parul prins cu elasticul negru, lasandu-l sa imi acopere fata rosie de la lacrimi. Nu mai puteam, deja era prea mult, speram atat de mult sa scap, sa fiu libera, insa se parea ca era imposibil. Am incercat sa rezist, ma bazam pe faptul ca moartea Maiei avea sa imi ofere libertatea pe care mi-o doream, insa... orice persoana putea sa se insele, chiar si eu. Perfectiunea nu exista, nu exista si nici nu va exista, era loc pentru greseli astfel. Mi-am sprijinit capul de perete si mi-am axat privirea catre tavan, rugandu-l pe El sa ma salveze... era clar totusi.
M-am ridicat de pe podea cu dorinta de a lua acea carte blestemata si a arde-o, de a scapa de ea, insa nici lucrul asta nu l-am putut face. Sasuke statea rezemat de tocul usii si privea in gol.

- Ce vrei? l-am intrebat, stergandu-mi lacrimile fortat.

- Ce vreau? Ma intrebi ce vreau? O vreau pe ea... tu ce vrei?

- Sa mor...




I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---


Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Sam 21 Iul 2012, 00:30, editata de 1 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19Sam 21 Iul 2012, 00:21

Okkkkk.
So... sunt pe jumatate beata, pe un sfert adormita si pe intreg distrusa. Dar tu, cu harul tau magnific m-ai ajutat sa zambesc aducand un nou next exceptional. Mi-a placut foarte mult, a fost absolut briliant. Chiar sunt curioasa sa vad ce se va intampla in urmatoarele capitole si nu mai pot de nerabdare. So... spor la scris si la idei in love

Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 14 I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 14 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-