Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 16:12

Ieiiiiiiiiiiiiiiiii in love
Prima in love in love
Cat am asteptat acest lucru. Prima dintre 20 nr1
Ok. Deci capitolul a fost senzational, m-ai lasat cu suspansul in gat lough . O va omori? O va prinde cineva? Va afla Sasuke? Doamne, nu-mi vine sa cred cate intrebari imi trec prin minte. Sunt ataaaaaat de curioasa incat simt ca ma sfoc cu intrebari what?lol!
Abia astept next-ul, deci pune-te repede pe tastat.
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ultima editare efectuata de catre LexX in Joi 05 Iul 2012, 17:00, editata de 1 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 16:17

Bun...Tocmai ce am realizat ca nu sunt prima, dar a2a...sincer nici nu mai conteaza!
Vreau sa te felicit pt acest capitol! E super! Mi se pare interesant faptul ca Sakura incepe sa capete curaj o data cu incercarea ei disperata de a se salva, pe ea si pe posibila idila dintre ea si Sasuke.
De apreciat la ficul tau a fost faptul ca, sincer, m-am cam plictisit de povestea clasica in care el si ea sunt mereu impreuna,iubindu-se, fara sa ii impiedice nimeni si nimic, iar ideea ta mi se pare super originala. Poate ti-am mai zis asta, dar sper sa o iei ca pe o motivatie de a aduce next-ul cat mai curand.
Din cate am observat, vrei sa facem stop cardiac de tot ne lasi as cu inima la gura?!
Cat mai curand >>>NEXT<<< In rest...spor la tastat! CIO kiss
PS: De cand am inceput sa-ti citesc ficul am inceput si sa ascult Evenescence. Sper ca esti fericita lough



Ultima editare efectuata de catre Allex in Joi 05 Iul 2012, 16:44, editata de 2 ori
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 16:22

Incep cu: Fiti seriosi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Chiar ma gandeam ca sunt prima si dupa ce postez, hop inca doi useri inaintea mea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iti multmesc ca m-ai anuntat :X Capitolul a fost, ca de fiecare data, superb. Descrierea ta parca e rupta din rai [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Gosh, chiar ti iubesc ficurile.
Asa.. Sakura este un pic dusa cu pluta :)) Oricum, clipa cea mare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Scrisoarea aia, se potriveste ca o manusa. Nici macar o secunda nu mi-a trecut prin cap acesta idee. CA Sakura sa o convinga sa scrie o scrisoare de adio. Devine din ce in ce mai interesant si mai incitant o.o
Aspet nextul :X Spor la scris si la idei!^^


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 13 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 16:47

Buna :)
Pai, multumesc de anunt.. mi-ai facut ziua mai buna.
Capitolul a fost foarte bun si m-a pus pe ganduri.. ce se va intampla in continuare?
Sakura o va omori? Nu asta e Sakura :| Nu trebuie sa-si manjeasca mainile cu sangele Maiei si ale copilului ei...
In fine, astept urmatorul capitol.
Spor la scris.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 17:16

Buna...waw..adica waow !! huh?
Nextul este frumos si chiar imi place muult yeah
Nu stiu ce sa zic, sunt socata, oare ce va face Saku in continuare ? nervi!
Sper ca nimeni sa nu banuiasca nimic, mult noroc SAkuuuu what?lol!
Multumesc ca m-ai anuntat si sper sa ma mai anunti a hug
Bafta la tastat si la ideeeeiiiiii kiss


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 13 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 17:27

Multumesc pentru anunt!
Capitolul asta a fost foarte interesant..
Chiar daca nu o simpatizez pe aceasta Maia, fiindca ii aduce tristete Sakurei, pentru simplu fapt ca este impreuna cu Sasuke.. chiar nu stiu daca este o idee buna sa o omoare.. adica din cate imi dau eu seama, Maia chiar o iubeste pe Sakura....insa nu are ce face...
Totusi eu am impresia ca Sakura nu o v-a ucide.. nu stiu de ce simt ca v-a fi exorcizata..dar daca se v-a intampla acest lucru..sper ca o sa ramana in viata..
M-ai lasat din nou intr-un suspans nebun si cu multe semne de intrebare. Oare v-a scapa? Oare o v-a omora pe sora ei? Oare v-a fi impreuna cu Sasuke?...Pfoaiii sunt disperata sa aflu!!
Esti incredibila Andreea ... si cred ca ti-am spus asta nu o data ci de 1000 de ori.
De fiecare data ma lasi fara cuvinte cand postezi cate un capitol, pentru ca scrii foarte bine si ne faci sa ne simtim in pielea personajului.
Te rog sa ne aduci next repede! Nu ne lasa sa asteptam mult:((. Cu totii ne dorim urmatorul capitol si cred ca ai observat si u cat de citit este si adorat ficul tau care este chiar original.
Spor la scris si imaginatie scumpa mea kiss !
Kisses and hugs kiss !



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 17:35

Hei!Hei!Hei! Scz ca acum am ajuns sa il citesc. Deci un capitol forte SUPER!
Cred ca Sakura totvnu o va omori [u]CRED + ca este sora ei și nea nu știu cum este sa ai sentimente pentru frați sau surori, dar totuși trebuie sa se gândească de doua ori înainte sa facă acest lucru nebunesc!! Îmi pare rău de acel copil . Sper ca Sakura știe ce face ...
ADICA ea nu vrea sa se lase exorcizata pentru ca are posibilitati de 70% sa moara!!
SUPER FIC!!!!
MS ca m-ai anuntat! frumos topic/mesaj



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 17:55

Wow, ce scrisoare ata sentimentala. Mi-au dat lacrimile dupa ce am terminat de citi capitolul acesta. Bravo scumpo, te felicit! Astept next, pupici! kiss



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 18:42

Mda . hmm...?!
Nu sunt prima si nici ultima , sunt la mijloc , insa eu vream prima . roll
Capitolul acesta a fost wowowowowo ! huh?
Sincera sa fiu , pe mine acea scrisoare m-ar fi facut sa imi schmb gandurile si sa nu o mai omor pe Maia .
Chiar nu as putea sa o fac .
Eu nu , insa Sakura ? Ea ce va face , o va omoari ?
Ne-zi lasat intr-un suspans fara limite si ne vei uchide incet si cu chin daca nu ne aduci nextul cat mai curand .
Sa vi repede cu el , bafta la tastat si pupici . kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 19:39

Chiar vrea sa o omoare? Nu Sakura nu e asa. Sper sa se mai gandeasca. Nu poate face asta. Acel mesaj a fost foarte induiosetor. Asta crede Maia? Crede ca Sakuira ii e superioara? Ca nu sufera? Ca nu iubeste? E geloasa desi ea are tot ce isi doreste Sakura? Oricum sper ca Sakura sa se razgandeasca si sa nu o omoare . Sa gaseasca alta solutie...Depinde de tine cum faci..Astept next si pup dolshe


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 22:31

Buna, Andreea! In primul rand, mersi ca m-ai anuntat si pe mine de next, iar doi la mana, ca si celelalte capitole, si acesta este la fel de superb! De abia astept sa pui nextu! kiss

Cu drag, Ana. love


 A jeep without a driver is just a car 




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Vin 06 Iul 2012, 13:44

In afara faptului ca sunt a 10000a persoana , Buna
Capitolul a fost extraordinar . Mai aveam putin si sad
Te rooooooog, fao sa-si schimbe parerea . Acel bilet e fenomenal .
Evanescence , iubesc trupa si acea melodie .
Iti multumesc ca m-ai anunat si pe mine si sa ai inspiratie .


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Vin 06 Iul 2012, 15:46

sorry ca am intarziat....insa nu am avut un calculator la dispozitie acolo unde am fost...oricum e GENIAL! imi place la nebunie!! cand apare next anuntama te rog!! si MULTUMESC DIN INIMA CA M-AI ANUNTAAAAT!! thank you
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Vin 06 Iul 2012, 20:55

Hei kiss

Ce capitol frumos, iubesc felul in care descrii in love
Ca tot ai adus vorba, mie imi place foarte mult Evanescence, trebuie sa fi nebun sa nu iti placa.
Sakura, doamne ce palpitatii imi da. O parte din mine crede ca o sa o omoare pe Maia pentru ca este destul de hotarata, dar cealalta, are indoieli, nu stiu ce sa cred. Chestia cu scrisoarea, chiar e un geniu, nu ma gandeam la asta nici intr-o mie de ani.
Astept next-ul cu nerabdare, sunt atat de curioasa huh? Lord, have mercy! Posteaza urmatorul capitol cat mai repede, te roooog! kiss
Spor la scris! :hu
g:



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Sam 07 Iul 2012, 23:29

Mda... hmm...?!
Chiar voiam să vin mai repede dar.... hmm...?!
Doamne... nici de pe telefon nu am avut timp să îți las comentariu...sorry rusinos
Daaar... minunat capitol.
Adică... băi, nu știu cum faci, dar reușești să mă uimește cu fiecare capitol în parte.
Ești uimitoare.
Ca și ceilalți, de altfel, aștept următorul capitol.
Chiar sunt curioasă în legătură cu decizia pe care o va lua Sakura.
Aștept să văd deciii... nextul lough
See ya honey dap !

Sq. dap !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Make love, not war!
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 18:32

Hellau, guys a hug Imi pare rau de intarziere, dar nu am avut inspiratie deloc, plus ca vremea asta e cum e... prea cald lough Sper sa nu fiti dezamagiti de decizia pe care am luat-o; moartea sau continuarea vietii Maiei.
Ascultati melodia: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Capitolul 20



Sakura P.O.V.


Am oftat, gandindu-ma la o posibila alegere. Trebuia doar sa aleg intre libertatea mea si fericirea Maiei. Era atat de complicat si uram faptul ca biletul de adio scris de sora mea nu imi atinse inima. Eram atat de rece, atat de orgolioasa? Probabil acel demon imi daduse putin din ADN-ul lui stupid.
Mi-am indreptat ochii catre tavanul alb si am inceput sa bat dintr-un picior. Eram stresata si confuza. Am respirat adanc, incercand sa ma calmez si sa tratez situatia fara stres. Am apasat pe clanta usii si am intrat cu incredere. Manusile medicinale imi strangeau puternic mainile, oprind parca circulatia sangelui. Pistolul negru era tinut cu neincredere si mai-mai sa cada. Am inchi ochii si i-am redeschis brusc. Am privit-o pe sora mea cum dormea cu fata in sus. Era perfect, nu trebuia sa o misc si sa produc suspiciuni politistilor. M-am apropiat de patul ei si m-am lasat pe vine, privind-o cu atentie. Frumusetea ei era unica, nu o puteam intrece. Parul lung si roz era imprastiat pe toata perna, iar ochii verzi erau acoperiti de pleoape. Buzele ei perfecte erau mereu atinse de buzele lui Sasuke, iar mainile lor erau impreunate intodeauna in public. Aveau si un copil nenascut, un rod al acelei iubiri, un obstacol intre mine si brunet. Trebuiau amandoi sa moara. Nervozitatea se putea citi in actiunile viitoare pe care le-am facut. Ma speria faptul ca mila mea se evaporase la fel de repede cum aparuse si acel n*norocit de demon.

Mi-am apropiat pistolul de tampla Maiei si am inchis ochii. Mana imi tremura, iar in minte se derulau reconstituiri cu mine si sora mea. Imi era frica sa apasa pe tragaci, insa trebuia. Daca o faceam scapam si de demon si aveam o sansa sa simt si eu iubirea lui Sasuke, plus ca acel copil strica totul. Nu puteam risca totul...absolut totul.
Mi-am redeschis ochii foarte brusc, refuzand totusi sa imi dezvalui frica si am apasat pe tragaci. M-am ridicat repede si i-am pus pistolul in mana dreapta a Maiei, lasandu-l aproape sa cada. Am luat scrisoarea si am pus-o pe birou, insemanand-o cu ceva ce sora mea uitase.

"-M"

In cateva secunde parasisem camera ei si fugisem in a mea, dandu-mi repede manusile si aruncandu-le in WC, tragand apoi apa. Am rasuflat usurata si mi-am ciufuliat parul, dand impresia ca dormisem. Mi-am frecat puternic ochii, facandu-i sa para obositi si adormiti si m-am izbit in pat rasucindu-ma, stricand lenjeria perfecta. Am deschis usa de la dormitor si am aprins lumina pe hol. Pe scari urcau parintii mei adormiti.

- Mama, tata, a-ti auzit si voi? i-am intrebat eu speriata.

- Da puiule, am impresia ca s-a auzit din camera surorii tale, vocea mamei ma facea sa ma apropii tot mai mult de locul..locul respectiv.

Impreuna cu parintii mei am intrat in acea camera. Am inghitit in sec, stiind foarte bine ce aveam sa gasesc. Plansetele mamei rasunau in camera, iar privirea tatalui meu ameninta trupul Maiei; erau socati. Am cazut in genunchi, foarte aproape de pat si am inceput sa plang. Am strans cearsaful negru in pumni si am incercat sa ma calmez. Imediat am simtit bratele protectoare ale mamei mele, inconjurandu-mi trupul. Suspinele noastre il faceau pe tata sa se indeparteze de trupul fara viata. L-am privit cum si-a dus o mana prin parul lui negru, incercand sa isi stapaneasca sentimentele. M-am ridicat si l-am strans pe tata in brate, spunandu-i ca am sa sun la salvare si dupa pe Sasuke. Acesta a inclinat din cap in semn ca da, inchizandu-si rapid ochii. Lacrimile au inceput sa iasa afara; tatal meu era distrus, iar mama abia se putea tine pe picioare. Doamne, ce facusem?

*

-Serviciile de urgenta, cu ce va putem ajuta?

- Sora mea s-a sinucis, s-a impuscat in cap, am spus bufnind imediat in plans, continund mai apoi cu adresa.

Am inspirat aer adanc in piept si l-am apelat pe Sasuke, nestiind cum sa ii spun. Imi era atat de teama de reactia lui, muream sa stiu ca acesta avea sa sufere din urma acestei morti. Ma simteam vinovata; eram, dar scapasem de demon... cu pretul vietii Maiei.

-Sasuke, vino acasa, te rog, i-am zis folosind un ton speriat, facandu-l confuz.

- Ce s-a intamplat, Sakura? m-a intrebat el curios.

- Nu la telefon, i-am replicat si i-am inchis.

Am rasuflat usurata si am coborit scarile, deschizand usa de la intrare celor de la salvare. Se vedea ca sunt marcata de cele intamplate, nu aveau cum sa creada ca defapt era o crima, iar autoarea eram eu. Adoram documentarelele cu criminali, mai ales cu cei care isi ucideau membri ai familiei. Toti faceau aceiasi greseala, pe langa multe altele: nu erau atinsi de moartea persoanei respective. Nu, trebuia sa imi pastrez suferinta mult timp. Puteam...

M-am indreptat catre dormitorul Maiei, in spatele medicilor, dandu-mi ochii peste cap. Am intrat rapid in camera si am luat-o pe mama in brate, reincepand "teatrul lacrimilor". Tata s-a apropiat de noi, iar bratele lui au facut contact cu corpurile noastre lipsite de viata.
In scurt timp ajunsera si criminalistii, inspectand cu atentie locul si mai ales, trupul ei. Au pus scrisoarea intr-o folie de plastic si i-au intrebat pe ai mei daca acela era scrisul ei, parintii mei dand din cap in semn ca da. Oamenii legii, ne-au rugat sa parasim camera.

- Condoleante...



I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 18:43

prima , edit dupa :)
AI vrea tu sa nu fiu dezamagita , stiu ca era posedata de un demon dar in halul in care sa isi omoare propria sora? fara sa aiba asta pe constinta?
Sakura imi pare rau dar m-ai dezamagit totatl , profun , zii cum vrei dar is dezamagita rau....
Acum ma intereseaza ce reactie va avea Sasuke , of doamne , ce rau:| Nu prea place dar adu nextu ca am murit acum nervi! nervi! nervi! biciuitor sad


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Max in Joi 12 Iul 2012, 18:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 18:44

Felicitari....Mai mai ca mi-a venit si mie sa plang lough...exagerez... Dar ce-i drept Sakura avea dreptate, daca nu se prefacea afectata ar fi putut fi prinsa...pot spune ca are o minte "criminala"? lough Apropo, parca ai zis, ca sa scape de demon, ca trebuia sa ii si bea din sange, nu?
In fine...ce pot sa mai adaug... Te-am kiss si adu next-ul mai repede! ByBy hi!
PS: Muzica se potriveste perfect lough


Ultima editare efectuata de catre Allex in Joi 12 Iul 2012, 19:24, editata de 2 ori
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 19:08

Iar eu a 3 a.
Poftim ce a facut ?Nu se poate sa-si omoare sora asa cu sange rece !
Te rog spune ca totul a fost doar un vis de-al Sakurei , te rrooog ! sad
Nu ma asteptam la asta .
Iti multumescc ca mai anuntat si astept nextisor .
P>S Insfarsit nu am ajuns ultima . dance2


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 21:41

Mama, mama, mama cum sa faca Sakura asa ceva. Adica am scris intr-un com ca o s-o impuste pe sora ei, dar nu credeam ca se va intampla. Mi-au dat lacrimile, iar inima imi ruga mintea sa nu mai citesc, pentru ca este ingrozitor, dar am citit. Sper ca macar dupa "efortul" depus de Sakura sa se aleaga cu ceva bun.



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 22:48

Hey Hey Hey hi!. Stiu ca nu am mai comentat de mult da na am uitat de el... Te rog sa am scuzi. Asa deci intr-un capitol m-ai bagat in ceata, dar dupa m-am prins cum sta treaba. Ma bucur ca Sakura a ales sa traiasca si eu cred ca a facut ce trebuia. Melodiile care ni le-ai dat sa le ascultam sunt geniala. Pe majoritatea le stiam heh . Ma mir ca Maia nu s-a gandit la asa ceva, dar ma rog daca nu e foarte desteapta.... Soarta.

P.S. te uiti la Gossip Girl? Pentru ca pe Taylor Momsen( daca ea e la avatarul si semnatura ta) o cunosc din Gossip Girl.

Anyway ne intoarcem la fic. Sasuke cred ca o sa fie daramat cand o sa afle. Sper doar sa nu afle ca Sakura a facut asta..... Si acum ne duci inapoi in prezent sa vedem cum a facut Sakura vitorul? think Gandesc cu voce scrisa nu am baga in seama. rolling on the floor Asa si Sakura nu trebuia sa arunce manusile acolo!! Poate le gaseste cineva sa vezi ce rad rolling on the floor


Ideea e: Eu vreau nextul si cat mai repede daca se poate. Sper sa ma anunti cand il pui kiss

Bay<333


.:。✿*゚’゚・You can fall in the water*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・You can fall off a tree *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・But the best way to fall *゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Is to fall in love with me*゚’゚・✿.。.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

.:。✿*゚’゚・You know I love you, You know I care*゚’゚・✿.。.
.:。✿*゚’゚・Whenever you need me, I will be there*゚’゚・✿.。.
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 23:05

OOOY!!:x:x:x sincer nu ma asteptam s-o omoare credeam ca va alege sa fie ea posedata de demon dar nah...oricum super tare capitolul! pune cat mai repede next si anunta-ma in continuare pllls!!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 23:57

Hei dap !

OMG! Pot spune cu mana pe inima ca a fost un capitol socant, nu eram sigura ca Sakura o va face, insa s-a intamplat si m-a surprins. Sunt curioasa de felul in care o sa reactioneze Sasuke, imi imaginez ca o sa fie destul de suparat. sad
Sakura a semnat scrisoare, sper ca acel micut "-M" sa nu o dea cumva de gol, ar fi pacat dupa toata munca pe care a depus-o sa isi realizeze planul. Merita fericirea dupa cate i s-au intamplat cu demonul. dap !
Ei bine, a fost o placere sa il citesc. Astept next-ul cu nerabdare a hug


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 00:00

Oh oh oh
Ai venit cu nextul yeeeyyy
Pai sincer mi se pare ca Saku si-a cam lasat amprenta pe scrisoarea Maiei
Hmm...sper ca totul sa fie bine
Dar nu trebuia sa bea sange ??
Eh..ma rog
Multumesc pentru anunt si sper sa o mai faci ;;)



...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 13 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 11:26

Buna Andreea kiss !
Scuze de intarziere :(..
Acest capitol mi-a dat o stare de soc..nu credeam ca Sakura ar fii in stare sa isi ucida sora...dupa cum am mai spus intr-un alt comentariu..eram sigura ca rozalia nu putea sa faca acest lucru si ajungea sa fie exorcizata..
Este chiar tragic.. insa ma bucura faptul ca Sakura a ajuns sa isi doreasca sa traiasca din plin viata.. nu sa ramana invizibila pentru ceilalti si sa fie omorata de acel demon..
Andreea abia astept sa ne aduci next-ul si sper ca repede.. pentru ca eu una , cu fiecare capitol, devin din ce in ce mai curioasa...
Spor la scris si imaginatie :X kiss !
Kisses and hugs >:D< kiss !



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 13 I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 13 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-