Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 13:53

Andreea, imi pare rau k am venit asa de tarziu, doar ca na... am inceput sa lucrez si eu la un fic ( Viata in trei... ) si nu prea am mai avut timp! Te rooog sa ma ieeeeerti!!!!!! puppy eyes puppy eyes Revenind, chiar imi place acest nou capitol si sa ma anunti si pe mn de next.

Te-am pupat dulce! Ana love


 A jeep without a driver is just a car 




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 19:05

Hellau, guys a hug
Sorry for double-post but voiam sa va anunt ca sunt intr-o faza proasta, nu stiu, nu am inspiratie in legatura cu acest fic. Adica stiu ce vreau sa scriu, dar nu imi iese, am incercat, am sters, iar am incercat, iar am sters.
Ideea este ca nu stiu.. sper sa postez cat de curand, probabil maine, sau mna, mai incerc mai tarziu sa fac capitolul 18 poate reusesc.
Imi pare rau ingrijorat

Ah.. nu trebuie sa comentati, nu vreau sa faceti double-post.


I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 20:50

Mda, si l-am adus. Nu-mi place but.. Off, va rog din tot sufletul cine poate sa treaca si pe la fic-ul " Silent Knives ", e mai buna ideea decat la demonologie parerea mea. Anyway, astept comentariile voastre, sper totusi sa va placa. Inca ceva, cei care imi vor id-ul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ascultati asta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Capitolul 18

Sakura P.O.V.





- God gaseste-mi calea...

Imi juram ca totul va fi bine, imi impuneam faptul ca nu voi da gres, imi repetam ca pot si...adormisem. Tipetele fetei din filmul la care ma uitam nu ma trezeau. Nimic nu putea sa o faca, sau putea? Cel putin in momentul acela eram linistita, niciun cosmar nu-mi bulversa somnul si mai ales niciun demon nu-mi manca zilele, asa era oare? Brusc totul se schimba. Nu eram constienta, dar simteam cum temperatura camerei scazuse considerabil de mult. Robotic m-am ridicat in fund, deschinzandu-mi rapid ochii.

- Glumesti, spun in timp ce tusesc sange.

M-am uitat in jurul meu. Stiam ca prezenta lui era in acea camera, ii simteam privirea indreptata spre mine, dar de ce nu ma poseda mai repede, ce astepta defapt? Mi-am dat ochii peste cap si m-am ridicat de pe canapea, inchizand televizorul. Tipetele tinerei din respectivul film erau agasante, enervante. Probabil era o simpla pelicula in care actrita se mutase ca desteapta intr-o casa bantuita. Imi placeau filmele horror, dar majoritatea erau atat de stupide si totusi nu incetam a ma uita la ele. Nu gaseam nimic atragator in cele romantice, siropoase sau mna, cele de actiune. Erau de o mie de ori mai banale decat cele scary.
Am oftat sonor, gandindu-ma ca grija lor o aveam eu in acel moment. Traiam pe pielea mea evenimente supranaturale, demne de speriat.

M-am indreptat spre bucatarie, hotarita sa imi iau ceva de baut si eventual sa imi fac un sandwich.Greutatea mea corporala era in scadere iar pofta de mancare disparea pas cu pas. Dadeam vina pe evenimentele din acea perioada, dar totusi dintodeauna apreciam persoanele foarte skinny, mi se pareau mult mai sexi decat tipele care aveau fund si sani, dar fara pic de creier. Sucul de portocale curge in cana neagra de cafea, imediat dupa un borcan de unt de arahide si o punga de paine acompania recipientul. Incepusem sa manac cu pofta, inghitind rapid si pofticios. Si totusi eram uimita ca acel demon nu ma poseda, ii simteam prezenta, stiam foarte bine ca imi priveste cu atentie orice miscare. Ce avea de gand, n*norocitul?
Am oftat si am strans masa. Temperatura camerei scadea din ce in ce mai mult, credeam ca venise momentul. Mda, nu ma inselasem absolut deloc. Trupul meu era controlat de acel monstru, si totusi ceva imi spunea in subconstient ca forta lui crescuse peste noapte. Puteam sa il testez, voiam sa vad daca pot sa scap singura din ghiarele lui, insa... nu. Forta si ura demonului ma depaseau considerabil.

- Naivo, ti-a venit sfarsitul, am spus controlata de el.

Pr*stul. Naivitatea mea nu era treaba lui, iar viata pe care o traiam inainte de asta nici atat. Si nu era sfarsitul povestii pentru ca Maia inca mai traia si sincer nu cred ca exista ceva care ma putea face sa ma razgandesc cu privire la decizia luata. Nu era cale de intoarce si nu puteam fi infranta. Mi-am spus in gand un " Doamne ajuta" si am incercat cu toata forta mea sa imi controlez o singura mana. Nu puteam, sau poate ca nu ma straduiam suficient. Am facut inca o incercare si am reusit putin sa imi misc mana dreapta. Cu rapiditate am luat cutitul indreptandu-mi-l spre burta, insa...

- Sakura, ce faci? vocea lui se auzea in intreaga camera, entitatea parasindu-mi trupul, iar Sasuke luandu-mi cutitul din mana.

- Pfiuu, multumesc.

- Pentru ca te-am oprit sa te sinucizi? Esti p*oasta daca din cauza acelui, n-am cuvinte suficiente pentru a-l jigni, te sinucizi. Fraiero, m-ai dezamagit profund.

- Dar.. nu am apucat sa continui caci acesta parasise deja camera.

Am oftat a mia oara in acea seara si am urcat scarile, ducandu-ma in camera mea. Am inchis usa dupa mine si m-am lasat pe vine, sprijinindu-ma de ea. Mi-am lasat capul in jos si am realizat ca demonul mai avea dreptul doar la o posesie, iar dupa... dupa puteam sa scap, sfarsind cu omorul Maiei. Nu aveam niciun sprijin, niciun ajutor. De ce trebuia mereu sa fiu singura, imi uram depresia si totusi nu intelegeam de ce toti cei din jur ma ignoram. " This is the life " imi tot repetam si totusi voiam sa inteleg de ce n*iba viata aia amarata nu putea sa se schimbe.
Brusc sunete ciudate incepeau sa se auda din camera alaturata. Mda, dormitorul Maiei si-a lui Sasuke. Lacrimile nu incetau sa apara, iar durerea nu voia sa dispara. Inima ma intepa si totusi subconstientul imi spunea ca el nu o iubeste, nu o vrea, dar... cuvinte total eronate, total stupide. Nu aveam nevoie de inca alte minciuni. Am oftat din nou si m-am ridicat de pe jos, m-am pus in pat si am inceput sa privesc tavanul alb absenta. Inca se auzeau zgomote, ma enervau la maxim. M-am ridicat nervoasa, parasind dormitorul si izbind usa. M-am afisat in fata camerei lor deschizand usa puternic. Mi-am dat ochii peste cap la postura in care ii descoperisem si mi-am mangaiat tamplele.

- Vreau sa dorm nu sa va aud... ma abtin, le spun in timp ce parasesc dormitorul, nelasandu-i sa zica ceva.

Ultima lor noapte de ...




By the way, mi-am adus aminte de o faza dintr-un film lough --> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 20:54

prima , nu am vazut filmu dar din cauza verisoarei mele nebuna dupa filme de groaza am vazut faza pe youtube=)) mor de ras , si de desgust:-? ete na , de asta nu mai pot , in oricecaz interesant capitol , mai ales faza cu Sasuke si Sakura, :)) tare , deci va muri Maia? Since r, stiu ca's pacatoasa dar ,m vreau ca ori ea ori copilul ei sa dispara brusc din cadtru , ca intr-un cosmar.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Max in Vin 29 Iun 2012, 21:01, editata de 1 ori
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 12 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 20:56

Bunaa a hug
Am fost mai rapida decat mesajul tau :)))) dar multumesc de anunt :-*
Nu-mi vine sa cred.. ultima faza.. a fost comica, dar tot nu m-a facut sa rad ><
Acum... chiar e decis? N-o cred in stare pe Sakura sa-si omoare sora.. n-o cred.. poate doar posedata de catre demon..
Prima data, cand a zis Sasuke ca se omoara pentru un.. am crezut ca se referea la demon si ca el stie despre chestia asta, dar neah :))) as vrea eu :(
Fii atenta, capitolul asta este bun si mie imi place.. nu te mai subestima.. il faci cum poti, dar sincer doar fa-l :)))) Noi sau cel putin eu, o sa-ti fim cititori fideli pentru tot restul vietii ;;)
Astept urmatorul capitol.
Spor la scris :-*



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 21:18

Buna,
Iti multumesc ca m-ai anuntat si ma bucur ca ti-a venit inspiratia in seara asta.
Capitolul a fost, ca de fiecare data, superb. Inafara de ideile tale geniale nimic nu ma mai mira. Si totusi, cu fiecare capitol ma faci sa-ti iubesc ficul si mai mult.
Deci mi-a placut enorm cand Sakura a intrat in dormitorul lor [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Trebuia sa arunce cu apa pe ei [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spor al scris si la idei!^^


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 22:00

Fato, ce proasta am fost ca am descoperit doar azi ficul tau. Uau ce tare ii ficu. Eu cred ca pana la urma Sakura o omoara pe Maia ca sa-si salvaze pielea si inima. De n-ar fi insarcinata Maya.



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 22:16

Imi pare rau ca ma intarziat!

Am venit asa tarziu..

Sper sa ma ierti dar...

Nu mai zice ca nu ai inspiratie..

Daca tu nu ai inspiratie...

Cine mai are atunci?

Sunt de acord cu Diavola...

Nu o cred in stare pe Sakura sa o ucida pe Maia...

Dar vedem...

Astept next si PWP dolshe


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 22:34

hey ..merci ca m-ai anuntat...abia astept sa vad ce se mai intampla can\'t see !!!
Faza aia a fost prea tare rolling on the floor
Te rog frumos sa ma anunti nextul ..pupici si bafta la tastat a hug


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 22:39

Ok. Deci ma uimesti pe capitol ce trece. Nu-mi vine sa cred ca era sa moara.
Adica ce se intampla daca Sasuke nu aparea? Avea sa moara, sa paraseasca acea lume...
Mna, e ciudat, dar eu nu am de gand sa cred ca o omoara pe Maia. Adica e totusi sora ei. Nu pot sa cred asta... Sasuke ar uri-o pe veci...
Ok, astept next, so... spor la scris si la idei in love .
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 23:03

Of, minunat capitol. what?lol!
Să nu te aud că mai zici că nu e frumos, pentru că e, este superb. roll
Mi-a plăcut la nebunie. ike
Melodia.... ca de fiecare dată, foarte faina si... se potriveste. good job
Știu că ai pus-o odată la concursul melodia săptămânii, de atunci imi place foarte, foarte mult. jos palaria in fata
Ca în fiecare capitol, vii cu ceva nou, interesant si e super ok. oh my god !!!
Mie chiar mi-a placut faza aia cand Sakura s-a dus in camera ăstora. rolling on the floor
A fost foarte tare faza. lough
In fine.... nu te mai plictisesc, stii deja cât îmi place. a hug
Voi trece și pe la celălalt fic al tău, dacă tot ai pomenit de el, sunt curioasă cu ce ne mai uimești și de data asta. well? awesome right?
Dar, desigur aștept nextul și la acest fic, la fel de repede. huh?
A și....sper să nu te superi, îți voi lua și eu id-ul, poate mai vorbim. rusinos
Eh.. asta e.. a hug
See ya honey! ;;)


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Make love, not war!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 23:12

Hei kiss

Iti multumesc pentru mesajul privat, chiar eram nerabdatoare sa citesc capitolul asta:love:
Ma bucur ca pana acum, a fost deja posedata de doua ori si a reusit cumva sa scape de el.
Sasuke m-a dezamagit, nimfomanul. Dupa ce a vazut-o cu un cutit in mana si a crezut ca are tendinte sinugicase, ii mai arde de..? Astia sunt baietii..
Cred ca ti-am mai spus, dar ador felul in care descrii, reusesti sa o faci perfecta, sa ma faci sa simt tot ce simte personajul. Iubesc sentimentul asta in love
Astept next-ul cu nerabdare huh?
Spor la scris.
kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 23:39

Vai, ma uimesti cu fiecare capitol care trece, esti minunata. Daca Sasuke nu aparea...nici nu vreau sa ma gandesc! Vai in ce ipostura i-a gasit Sakura pe cei 2 viitori parinti :)):. Sraca Sakura, prin ce trece, dar sunt sigura ca isi va recapata viata cea veche, sau cu putin noroc una mai fericita de atat. Cu o persoana care sa ii overe iubire, sunt sigura ca Sasuke ar putea sa o iubeasca, tine la Sakura. Astept capitolul urmator.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 23:56

Multumesc de anunt . a hug
Capitolul acesta a fost foarte frumos si reusit . Minunat este cuvantul care il descrie cel mai bine .
Faza cand a intrat Sakura peste cei doi a fost .... wow , nu gasesc cuvantul potrivit .
Astep cu nerabdare nextul , bafta la tastat si pupici . kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 11:47

Hey am ajuns si eu pe aici!
Genial capitol! Hmm, am ramas foarte socata cand am vazut alegerea ei! Eu chiar ma asteptam sa se lase exorcizata, dar neah e alegerea ei! Hmm, sunt curioasa sa vad cum o sa o omoare! Adica nu stiu, nu cred ca are atata sange rece in cat sa isi omoare propria sora, dar asta depinde doar de imaginatia ta foarte imprevizibila!
Cum am mai spus iti ador ficul si astept rapid nextul!



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 12 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 12:43

Buna! :X
Imi pare rau ca am ajuns tarziu .. :( ..sper ca ma vei ierta :D..
Ce capitol frumos:X...este ceva uimitor cand vad cat talent ai Andreea kiss .
Am ajuns sa o urasc pe Maia la maxim.. numai cand aud de numele ei ma apuca nervii.
Sakura trebuie sa faca ceva cat mai repede..sunt sigura ca Sasuke o iubeste pe rozalie in adancul inimii lui... mai mult decat pe Maia.
Am incredere in tine ca vei face ca lucrurile sa isi revina la normal.... si Sakura nu v-a murii...
Sunt dependenta de ficul tau.. si abia astept sa aduci next!
M-ai lasat intr-un suspans nebun !
Spor la scris scumpa mea kiss !
Kisses and hugs ! kiss



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 13:41

Mu....multumesc..... TUUUUUUUUUU, SA NU MAI PUI ASA CEVA NICIODATA lough ( stii cum am sarit cand aia l-a.... ( nici nu stiu ce i-a facut). lough
Anyway... tie iti place sa exagerezi, nu? Ai spus ca acest capitol e un dezastru hmm...?!
Mie mi s-a parut la fel de genial ca si restul. Poate nu ti-a iesit exact cum ai vrut tu, dar noi am inteles foarte bine ideea si mi-a placut enoooorm in love
Inca nu imi vine sa cred ca vrea sa o omoare pe sora ei.
OMG cat curaj pe ea sa intre peste ei lough Faza a fost bestiala, GO SAKURA lough
Acum astept urmatorul next, sa vad ce se mai intampla in love Asa cum am mai zis, dupa ficul tau ar trebui sa se faca un film :>:>:>
PUPICI kisskisskiss



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 14:30

HEI! HEI! HEI!! Imi pare extrem de rau ca nu l-am citit .... dar astazi am venit de la tara. Deci vad ca Sakura nu isi schimba decizia luata MA BUCUR! SI mi-a placut extrem de mult ultima faza 1!!!!!! ESTI GENIALA!!!!!!!!!!!!!!!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Sam 30 Iun 2012, 14:50

bunaaa...am ajuns si eu la urma...ca intotdeauna... very sad
imi place cum ai continuat si nu stiu de ce zici tu ca nu e prea reusit.... in fine...abia astept next si mrs ca m-ai anuntat
poop si abia astept next-ul kiss
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Dum 01 Iul 2012, 19:49

OMG! huh? Nu esti normala ... rolling on the floor Faza din film a fost... Ma abtin! Am ras si la ultima faza, cand ea le cere sa faca liniste rolling on the floor Anyway, in rest a fost foarte trist... crying Un lucru m-a lasat in ceata... think Sasuke stie ceva, sau cum? Adica, a fost faza aia:

"- Pentru ca te-am oprit sa te sinucizi? Esti p*oasta daca din cauza acelui, n-am cuvinte suficiente pentru a-l jigni, te sinucizi. Fraiero, m-ai dezamagit profund."

Deci asta m-a pus pe ganduri... Sper sa ne lamuresti in urmatoarele capitole rusinos Scuze pentru intarziere, insa am fost tot plecata si asa voi fi in continuare... Trebuie sa-ti spun ceva si cum cred ca nu mai apuc sa intru pe mess, caci trebuie sa-mi fac bagajul, scriu repede un mp imediat, sper sa nu te superi puppy eyes


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 12:20

Vaiii!!! Iarta-ma iarta-ma iarta-ma!!!!!!!!!!!!!! Scuze ca n-am mai venit de mult pe la ficul tau!!!!!!!!!!! Doamne, te rog iarta-ma!!! Ok. Deci... Revenind la fic, daca imi dai voie, este superb! Si chiar am inceput sa rad la ultima faza " Vreau sa dorm nu sa va aud pe voi " lough Tare asta. Sa aduci nextu cat mai repede, si daca nu te-ai suparat foarte rau, sa ma anunti si pe mine. a hug puppy eyes


 A jeep without a driver is just a car 




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 16:09

OOO DOAMNE!!! Hai cu NEXT!!! Mor de nerabdare aici!! Pe scaun!!1 Hai te rogg!!! Hai cu NEXT!!!!!! please please please



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 18:05

NEXT!NEXT!NEXT!NEXT! cat mai rapiiiidd!!!!!!!!!!! si daca esti draguta ma poti anunta si pe mne?? ;;)
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 10:50

Buna ,
Am ajuns si eu .
Ce p**asta am fost ca nu am venit mai demult . E superb ficul asta .
Descrierea e fenomenala , greseli de tastare nu ai , iar ideea e geniala .
Capitole sunt superbe si nu m-am putut opri din citit pana nu am ajuns la pagina asta .
Mi-a placut cum a dat buzna in camera lor . :>happy
Dar totusi , mi-as dori sa nu faca nici o crima . Te rooog sa nu faca puppy eyes
Pai de acum daca ai putea sa ma anunti si pe mine .


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19Joi 05 Iul 2012, 16:11

Lol, revin cu next. Nu pot sa cred ca am adus continuarea atat de tarziu, but no inspiration. Sper sa va placa, deoarece am depus suflet si by the way, e ziua afara si totusi a iesit ceva. Hmm,nici eu nu stiu daca Maia va muri sau nu, probabil vom afla cu totii in capitolul urmator. a hug
Ascultati this: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ( da, da stiu, sunt muuuulte persoane carora nu le place Evanescence but i don't understand why, srsly :| )






Capitolul 19


Sakura P.O.V.


Ultima posesie fusese mai dura, insa trecusem si de penultimul pas catre libertate. Ma aflam in fata oglinzii, in mijlocul noptii. Nu puteam sa adorm si stiam ca nu am timp de pierdut. Trebuia din clipa in clipa sa o ucid, nu puteam risca ca demonul sa ma posede a patra oara. M-am stropit cu putina apa rece si mi-a privit chipul reflectat in oglinda. Un zambet sadic isi facea aparitea pe fata mea. Imi imaginam cum sangele Maiei imi stropea pielea palida, si cum tricoul alb devenea rosu. Am inchis ochii si am savurat momentele de fictiune, pastrand acel zambet sufocant. Eram p*oasta si nebuna, deoarece nu aveam indoieli asupra deciziei luate si nici macar nu imi pasa daca urma sa imi ucid sora cu sange rece, si totusi, pentru ce? Pentru el? Nu, nu o faceam doar pentru Sasuke, voiam doar sa scap, sa gust aroma libertatii, dar.. pentru ce? Oricum urma aceiasi viata de nimic. Nu prea avea rost, mai bine muream eu decat ea, dar nu prea realizam. Nu faceam diferenta dintre bine si rau. Nu stiam nimic.

Mi-am dat parul peste cap cu ajutorul unei maini si am iesit din baie, parasind si dormitorul. Eram foarte bulversata si confuza, dar incercam sa-mi pastrez calmul si sa nu-mi arat sentimentele, eventual starile. M-am indreptat cu pasi silentiosi catre camera lor. Maia era singura in acea noapte; Sasuke fiind plecat pentru doua zile la parintii lui aflati la capatul Londrei. Aveau o casa superba, foarte mare si cu un disign unic. Mereu ma intrebam de ce el a decis sa stea cu parintii Maiei, respectiv ai mei, putea bine mersi sa se stabileasca mai bine la el. Oftez si deschid usa dormitorului. Sora mea dormea fara griji, pe mijlocul patului, cu fata spre tavan. Era sansa mea sa ii iau zilele. Nu puteam sa mai aman, demonul era prea rapid. Mi-am dus o mana la frunte, iar mai apoi mi-am prins parul cu un elastic negru, subtire. M-am apropiat de patul Maiei si m-am asezat la capatul lui, privind-o cu o oarecare mila si compasiune. Mi-am dat capul peste cap, gandindu-ma la niste reconstituiri. In fiecare ea era prezenta. Mereu ma ajutase, mereu ma scotea din belele si mereu ai mei ii demonstrau ca o iubeau cel mai mult. Eram geloasa, dar tot tineam la ea. Nu puteam sa o urasc doar pentru ca ea era #1, pentru ca avea prieteni, pentru ca intodeauna era iubita de toti,si mai ales pentru ca il avea pe Sasuke. Perfectiunea ei nu trebuia pusa la indoia tocmai de mine. Eu. Cine era Sakura Haruno? O tipa, copila mai bine zis, fara prieteni adevarati, fara vreun baiat cu capul pe umerii care sa o asculte, sa o iubeasca... Acea fetita de numai saptesprezece ani indurase prea mult viata in umbra. Sakura Haruno putea pune "stop", dand "play" altei povesti.
Mi-am repetat in gand ca nu sunt nebuna si am privit-o din nou pe Maia. Un zambet mic isi facuse loc, iar un gand inteligent ma izbise cu putere. Mi-am intis mana dreapta catre umarul surorii mele, atingandu-l in final si zguduind-o incet. Aceasta se trezise in final, uitandu-se la mine cu un semn de intrebare. Am oftat si i-am zambit strangand-o in brate. Ma simteam atat de ciudat.

- Am nevoie de ajutorul tau, i-am spus ajutand-o sa se ridice in sezut.

- In ce te-ai mai bagat? a continuat ea curioasa de ce i-as putea raspunde.

- Doar.. eu... eu doar scriu o carte, termin uitandu-ma cu atentie in ochii ei verzi.

- Interesant, si ce rol am eu in asta? ma intreaba tanara confuza, eu apropiindu-ma mai mult de aceasta.

- Este o poveste horror, cu niste demoni si o iubire neimpartasita. Ideea este urmatoarea, sunt in pana de idei, nu am inspiratie si cum tu mereu m-ai ajutat, ai putea s-o faci si acum, nu?

- Mentalitate ciudata, dar la ce m-as putea astepta din partea ta, in orice caz, cu ce ti-as fi de folos? ma intreaba Maia zambindu-mi la randul ei, iar eu ridicandu-ma din pat si luand de pe un birou o foaie de hartie si un pix.

- Uite, ia astea si gandeste-te la un bilet de adio catre persoanele importante din viata ta. Sa fie dramatic si profund, trist si totusi tragic, plin de sentimente si pareri de rau... nu stiu, nu pot, nu am idei.

Aceasta s-a uitat ciudat la mine, dar nu m-a refuzat ci a inceput sa scrie. Un sentiment de usurare m-a cuprins, dar imediat starea de neliniste ma manca de vie. Trebuia sa fiu ca deobicei; rece si nepasatoare. In orice caz, nu-si putea da seama, prea inteligent pentru ea. Am zambit si am lasat-o sa scrie, gandindu-ma ce voi face mai departe. Nu putea fi chiar atat de greu sa ucid pe cineva. Ma intriga gandul.
Mi-am dat ochii peste cap si am privit foaia alba uimita de viteza cu care scria. Nu ma prea interesa ce scria, voiam doar sa termine cat mai repede. Cat noroc aveam ca Sasuke nu era acasa. Mare noroc.

*

I-am luat foaia din mana si i-am multumit, imbratisand-o puternic. Am parasit camera cu scrisoare de bun ramas si m-am indreptat catre biblioteca. Am pus mesajul pe masuta de cafea si am scos din buzunarul pantalonilor de treining niste manusi medicale. Mi le-am pus cu grija si am scos din seiful familiei un pistol. L-am luat si m-am indreptat catre dormitorul Maiei. M-am oprit in fata camerei ei si am inchis ochii. respiratia mea devenea din ce in ce mai accelerata, inima imi batea tot mai tare, iar constiinta nu ma lasa sa o ucid. Mi-am deschis brusc ochii si am privit foaia alba, inpregnat pe ea un mesaj de adio, scris cu o nuanta de albastru inchis. Am decis sa o citesc, ma rugam sa ma faca sa-mi schimb planurile. Speram sa scap.

"Imi pare rau...imi pare rau.. chiar imi pare rau ! Nu stiu de ce am decis sa fac acest lucru stupid. Nu stiu, chiar nu stiu. Am tot ceea ce imi doresc. O familie incredibila, un viitor sot iubitor, niste prieteni extraordinari, insa... simt ca nu e okai. Am impresia ca traiesc intr-o lumea falsa, fiind inconjurata nu mai de minciuni si falsitate. Vreau sa fiu eu, vreau ca cei din jurul meu sa nu aiba atat de multe asteptari din partea mea. Nu sunt atat de buna, nu sunt perfecta, nici macar nu depun suflet in ceea ce fac. Sunt doar Maia, o simpla femeie care vrea putina liniste. M-am saturat ! De ce pentru sora mea mai mica totul e usor? De ce ea mereu este indiferenta si nu ii pasa de parerile celorlalti? De ce nu se indragosteste si de ce nu lupta pentru acea iubire? De ce pentru ea orice e simplu? E perfect... Nu o urasc doar pentru ca in sufletul meu s-a infiripat o urma de invidie. E sora mea, o iubesc mai mult decat imi iubesc logodnicul, dar poate daca sunt in Ceruri voi capata acea liniste de care am nevoie...trebuie. Imi pare rau... imi pare rau pentru ca sunt egoista si imi omor si copilul. Nu are sens. Nimeni nu m-a inteles, nu ma intelege si nu-mi va intelege gestul in veci. Imi pare rau pentru asta. "




I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 12 I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 12 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-