Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Impossible love - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Impossible love - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Impossible love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19Sam 02 Feb 2013, 22:30

Hei, îmi pare rău că am întârziat așa mult cu next-ul, însă chiar nu am putut scrie din cauza școlii. Am încercat în câteva zile să scriu puțin câte puțin până am terminat un capitol.
Melyna: Îți mulțumesc că ai venit așa repede cu un comentariu kiss Nu ai de unde să ști că, Kevin a ieșit definitiv din viața Sakurei, cât despre a doua bănuială ai dreptate.
Ancuța: Îmi pare rău că te-am derutat cu numele fratelui Sakurei, îmi cer mii de scuze, sunt cam aiurită :)). Sper ca răspunsurile întrebărilor tale să le afli din fic, cel puțin la una dintre ele afli în acest capitol. kiss
Andreea: Îți mulțumesc mult de comentariu draga mea, mă bucur că îți place. dap !
Choco: Mă bucur că îmi urmărești fic-ul, înseamnă foarte mult pentru mine, părerile tuturor înseamnă. in love
Kattya: Scumpa mea Katty, îți mulțumesc pentru toate cuvintele de laudă, chiar nu le merit puppy eyes Poate că va forma un triunghi, vei afla pe parcursul fiecărui capitol ;;)


Capitolul 10
Problems are back

Pe firul de telegraf toamna a așezat șirul ultimelor rândunele călătoare. Pleacă, ne lasă singuri, și cu ele parcă iau ceva din sufletul nostru, în ochii lor parcă fură soarele, pe aripile lor parcă duc primăvara. Gâzele plăpânde, amorțite de frig, caută adăpost sub stratul gros de frunze uscate, care acoperă pământul ca un covor ruginiu. Căderea lor dezmierda mâhniri fără de frunte și sfâșieri fără de mâini. Astăzi este prima zi de școală, o zi ambiguă, poate chiar cea mai ambiguă zi din viața unui elev. Pe de-o parte te bucuri că îți revezi colegii și îți petreci timpul alături de ei, pe de altă parte începe stresul testelor, ascultărilor, tezelor, examenelor. Soneria își face datoria în van, întrucât Sakura este trează de mai bine de o oră, mai bine spus, se aranjează de mai bine de o oră. Vrea ca anul acesta să nu fie ca celelalte, să fie special, mai ales că este și ultimul an de liceu pentru ea. Trebuie să profite că acum colegii ei au altă părere despre ea, una bună, așa cum și trebuie, și vrea să se înțeleagă bine cu toată lumea, nu mai vrea să existe bârfe; oare va putea?

De asemenea vrea cea mai mare medie din clasă, cele mai mari note, și să treacă cu brio examenele finale. Vrea să fie fericită și să uite trecutul. Nu va putea fi niciodată fericită pe deplin întrucât mama ei a murit în urmă cu câteva luni și nimic nu e mai dureros decât pierderea propriei mame, însă asta va rămâne în sufletul ei și va încerca să nu le arate celorlalți cât suferă, mai mult, nici nu vrea ca ei să afle. Rozalia este nerăbdătoare să o vadă pe Hinata deoarece toată vacanța de vară bruneta a fost plecată. În ultimele zile s-a gândit foarte mult dacă să-i spună sau nu de mama ei, însă a preferat să nu, nu mai vrea să își amintească totul în timp ce îi povestește. Totuși, nu își poate lua gândul de la ce i-a spus mătușa ei înainte să plece: „Astăzi după ce te întorci de la școală am o mare supriză pentru tine.” O să afle ea la momentul potrivit, deci mai bine se grăbește să ajungă la școală.

Strada este plină de elevi îmbrăcați frumos, cu buchete de flori în mână. Iată și școala, o clădire împunătoare înconjurată de copaci. Curtea este mare, dar neîncăpătoare pentru mulțimea de elevi ce se adunase. Clinchetul zglobiu al clopoțelului anunță începutul festivității deschiderii anului școlar. După discursul interminabil citit în fiecare an de directoare, elevii sunt trimiși în clase. Sakura nu îl vede pe Sasuke, oare s-a transferat? Dar oricum, nu vrea să îi pese. Încă își amintește de acea seară, în ciuda faptului că vrea să o uite, să nu existe pentru ea. Seara în care a aflat tot, în care a aflat adevărul despre fratele ei, despre sora lui.. Și cum a alergat plângând neîncetat, iar el a prins-o de la spate spunându-i că nu este singură. Da, sigur, de parcă ea îl vrea alături. Nu vrea să mai audă nimic de el după ce a aflat că i-a ascuns atâtea lucruri, nu merită nici o privire de la ea. O să reușească, e sigură, o să reușească să uite de existența lui. E conștientă că a ajutat-o foarte mult, dar nu știa de ce, iar acum că știe, e prea dezamăgită. Pentru prima oară simțise că cineva a făcut ceva pentru ea din suflet, pentru că îi pasă de ea, dar s-a înșelat.

Cum ajunge în clasă, îi sare în brațe Hinatei, după care îi spune cât dor i-a fost de ea. Se așează amândouă în bancă și îl privesc pe diriginte cum intră în clasă. Este îmbrăcat într-un costum gri foarte elegant, asortat cu o cravată verde peste cămașa de un alb imaculat. De prezentări nu este nevoie, așa că începe prin a le ura un "Bun venit" călduros dragilor lui elevi. Îi anunță că o să aibe o colegă nouă, însă astăzi nu a putut ajunge la școală și o vor cunoaște mâine. Le dă orarul și le spune că vor sta la școală pentru a face ultimele 4 ore din ziua de astăzi. Nu este ceva nou, liceul lor mereu a făcut ore din prima zi, este deja ceva normal pentru ei. Totul decurge normal până la ultima pauză, această pauză ce îi distruge rozaliei ziua.

Îl vede pe tatăl său intrând pe porțile mari ale liceului făcând 2 pași spre dreapta și unul spre stânga, cu o sticlă de vin goală. În privirea lui se putea citi un dispreț incomparabil, de parcă vroia să ucidă pe cineva. Se îndreaptă spre fiica lui și începe să țipe în întreaga curte cât de mult o urăște și cât de mult își dorește ca aceasta să nu mai existe. Ridică mâna dreapta în care se află sticla în care o dată fusese otrava din el, cu intenția de a-și lovi propria fată, însă Sasuke apare repede în fața ei și o apără.

-TU CE TE BAGI?! DIN CAUZA EI A MURIT..dar nu mai apucă să își termine propoziția că băiatul îi pune mâna la gură

În câteva minute poliția apare și îl arestează pe bărbat pentru tulburarea liniștii, Sakura fugind acasă. Aleargă încontinuu în timp ce șiroaie de lacrimi fierbinți îi curg neîncetat pe obraji. Odată ce ajunge acasă, trântește ușa și fuge în camera ei. Miry se sperie și fuge imediat la rozalie întrebând-o ce s-a întâmplat. Fata încearcă să se liniștească în brațele mătușei sale, reușind să îi povestească totul. Femeia se sperie de comportamentul fratelui său, nu credea niciodată că ar fi în stare să provoace așa un scandal la școală. În timp ce Miry se duce la bucătărie să îi pregătească un ceai de tei nepoatei sale, Hinata o sună pe Sakura îngrijorată. Rozalia îi spune că este mult mai bine, și că îi pare rău pentru tot ce s-a întâmplat.

-Stai liniștită, nu este vina ta că tatăl tău a făcut asta, și mai ales, nu este vina ta că prietenul lui cel mai bun a murit. Adică doar pentru că tu ai fost la locul accidentului de mașină nu înseamnă că trebuie să te învinuiască. Și nu te preface că vorbesc prostii, Sasuke ne-a povestit tot și chiar nu vreau să te superi pe el că a făcut asta, chiar a fost o alegere foarte bună. Cine știe ce își imagina toată școala dacă Sasuke nu ne lămurea, chiar ar trebui să îi mulțumești.

Sakura îi mulțumește de griji și îi spune că vrea să fie singură, după care îi închide. De ce a făcut Sasuke toate astea? Defapt, de parcă rozalia nu știe. El tot ce vrea e să se țină de promisiunea făcută surorii lui, dar o să vorbească cu el. Nu are nevoie de ajutorul lui, i-a spus că nu vrea să mai știe nimic de el dar se pare că nu a înțeles din prima, poate o va face din a doua.



    Impossible love - Pagina 4 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Impossible love - Pagina 4 Asss10Impossible love - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 00:58

Hello, hello. :) Imi pare rau ca ajung atat de tarziu cu acest comentariu, insa abia acum mi-am facut putin timp. lough Capitolul a fost foarte frumos, interesant, plin de suspans. Mi-a placut mult partea in care tatal Sakurei s-a dus la ea la scoala si a inceput sa urle pe acolo, a fost oarecum infiorator. Ma intreb cum vor descurge lucrurile in continuare si cum se va forma realita dintre Sakura si Sasuke, dat fiind faptul ca ea nu ii vrea ajutorul. Spor la scris in continuare. Te pup. :*


Impossible love - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 08:26

Buna! Ce capitol minunat avem noi aici !!! Mi-a placut foarte mult !Ce tata nesimtit are.. In locul ei l-as fi anuntat de mult la politie . Sper ca Sakura sa vorbeasca cu Sasuke si pana la urma sa formeze un cuplu cat mai curand . Sper sa ma anunti ! Spor la scris si multa imaginatie ! Ja ne !


Impossible love - Pagina 4 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 08:33

CEEEEEEE???
Tatăl Sakurei e un adevărat .....
Cum să îi facă asta fiicei lui.... în loc să îi fie alături...
Şi sakura acceptă-i ajutorul lui Sasuke waiting
Oricum revenind la capitol, mi-a plăcut la nebunie , chiar dacă am avut şi câteva neânteţelegeri se vede grja lui Sasuke faţă de Sakura !! in love
Sper să aduci next-ul cât de repede şi ca de fiecare dată să mă anunţi şi pe mine !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mImpossible love - Pagina 4 Yvf
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 11:20

Ely, ce capitol frumos!
Cred ca toate se întâmpla cu un rost,
Că Sakura e atacată
Iar Sasuke vine de îndată.

Mulțumesc de înștiințare
A foat un capitol foarte tare!
Îmi pare rău de rozalie
Și sper să fie totul bine.

Sasuke a fost un scump
A salvat-o de un nebun,
Iar Sakura e idioată
Vrea să-l îndepărteze de îndată.

Am încercat să-ți fac o poezie
Să nu închid totul într-o cutie
Sper că ți-a plăcut
Și că nu ți-am provocat ceva neplăcut.

Sper să mă anunț în continuare!


Impossible love - Pagina 4 2623848302


Happy winter!


Impossible love - Pagina 4 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 12:43

Hey.
Wow,capitolul asta m-a impresionat foarte mult.
Sakura,de ce nu vrei sa intelegi odata ca Sasuke tine la tine?
Daca nu era el tu erai de mult lovita si plangeai.
Lasa trecutul si priveste vitorul.


P.S:Sa ma anunti la next.






 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 23:16

Buna !
Imi place foarte mult ficul tau !
Scz ca am trecut tarziu .
Biata Sakura !
Sasuke n-o iubeste ?
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


Impossible love - Pagina 4 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Impossible love - Pagina 4 Asss10Impossible love - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19Mar 14 Mai 2013, 15:54

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Impossible love - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Impossible love - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Impossible love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-