Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Impossible love - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Impossible love - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Impossible love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 20:56

Hei kiss

Iti multumesc pentru mp in love
Sa stii ca nu ai dreptate in legatura cu acest capitol, take this! adica, s-au intamplat atat de multe huh? Acum vorbesc, se inteleg bine..asta e un inceput buun hug2
Mi-a placut mult in love
Chiar m-ai lasat in ceata sad, nici eu nu inteleg de unde ii stie...dar se pare ca numai tu stii si nu ai vrut sa ne spui biciuitor, cel putin nu in capitolul asta crying , deci in celalalt astept...ca de nu..biciuitor
Sper sa ma anunti in continuare kiss

Spor la scris i love you


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Alternative
Genin
Genin
Alternative

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 288
Puncte : 329
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Iubireee...
Stare de spirit Stare de spirit : Nevoie de viata

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mar 10 Apr 2012, 00:28

Capitolul nu fost oribil.... dar trebuie retusat atent, foarte atent. Cuvantul cheie: descriere! Baga multa, multa descriere. Ai incercat tu ceva, insa ai incercat putin... vreau sa incerci sa descrii intr-un fel in care sa ma surprinzi. Sunt un fan al ficului tau ce nu vrea sa se afunde in mediocritate, folosind o descriere mediocra. E pacat de el, fiindca ideea e foarte frumoasa. Naratiunea nu e de ajuns...
Replica data de mama lui Sasuke a fost... crede-ma... cam aiurea si cam seaca, avand in vedere ca nici nu-i stia numele rozaliei, a numit-o " ea" . O replica nu e seaca prin lungime, latime, cate cuvinte are etc. etc... o replica e seaca atunci cand esenta, ceea ce intelegem noi este sec. Se subintelege ca nu mai trebuie sa-si faca altul.
Si rozalia, avand buletinul brunetului si vazandu-i la scoala infatisarea... nu cred ca nu stia cine este. E putin trasa de par intalnirea lor... incearca ceva mai subtil, mai elegant... Cred ca eu am aspiratii prea mari :)) >

Sa stii ca nu trebuie sa te descurajeze comentariul meu. Ficul tau e frumos asa cum este, dar eu vreau sa fie mai frumos, mai surprinzator, mai original...
Randurile ce le-am scris mai sus le poti lua ca ce vrei tu... sfaturi, observatii sau pur si simplu sa nu le bagi in seama... eu oricum am sa-ti citesc si comentez ficul. in love

De cand nu ai mai scris am si uitat ideea si a trebuit sa-l citesc de la inceput, de-asta am cam intarziat cu comentariul. Multa bafta si descriere pe viitor! lough a hug


Impossible love - Pagina 3 Tumblr_mr9ectbXtZ1scsyllo1_500
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mar 10 Apr 2012, 00:39

Abstracta si interesanta ideea. A inceput banal si continua... Surprinzator de F.R.U.M.O.S.! huh?

Viata rozaliei este din ce in ce mai complicata. Totusi, ma bucur ca a reusit sa treaca cu bine peste toate suferintele, caci nu este usor atunci cand ai senzatia ca esti singur, si ca nimeni nu te iubeste. Cand mama ta nu te suporta, ceea ce te face sa te intrebi ce rost a mai avut sa te nasti, cand fratele tau, sprijinul tau a murit si iti vine sa-ti scoti inima din piept pentru a putea suporta mai bine durerea, cand tatal tau cel iubit iti face viata un calvar prin simplul fapt ca doar striga la tine, daramite sa te mai si loveasca fara mila, cu siguranta ca este greu sa iti revii. Dar Sakura s-a descurcat uimitor de bine, avandu-i alaturi de ea pe oamenii cei mai dragi, si desigur, pe frumosul si misteriosul bruten. Vad ca se inteleg deja destul de bine, si sper sa continuie tot asa.
Biata fata! Violata si in pericol de a fi violata a doua oara! Iar Sasuke sa se simta atat de vinovat ca nu l-a putut prinde pe faptas! sad Am totusi, o mica banuiala despre cine ar putea fi faptasul. Am doua teorii, si astept sa vad care dintre ele este adevarata. Sper ca nenorocitul sa plateasca.

Iti ador capodopera, si sper sa ne aduci cat mai repede nextul Anunta-ma daca se poate cand il postezi! kiss

Spor la scris si inspiratie din plin sa ai!

Love ya'! a hug
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Impossible love - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 08:23

Buna a hug
Multumesc ca m-ai anuntat!
Pai.. este ciudat.. ii sunt cunoscute atatea.. poate ar trebui sa intrebe pe cineva din familie de asta..
Si chestia cu sunatul la politie.. si eu sunt total de acord..
A fost un capitol superb sa sti..
Este amuzanta partea cu uitatul ideilor sa sti lough
Nu mi s-a intamplat nicioadata si nici nu vreau.. e un ghinion..
In fine, astept urmatorul capitol, dragelor kiss
Spor la scris happy2



Impossible love - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Impossible love - Pagina 3 Asss10Impossible love - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 09:35

Vaaii huh? Ai pus nextul. in love Deci imi place la nebunie aceasta continuare si sa stii ca m-ai tinut cu sufletul la gura tot timpul cat am citit. Nu stiu de ce crezi tu ca acest capitol este oribil, deoarece nu este deloc as. Ma intreb oare de unde il stie si chiar vreau sa aflu ce idei ai tu, asa ca abia astept nextul. In rest pot sa iti spun ca daca vrei sa continui sa scrii cu acest font ti-as sugera sa scrii fara "bold". In rest mie una mi-a plcut mult mult de tot. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Impossible love - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Impossible love - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 15:12

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 26 Dec 2012, 01:02

Hei! Păi, dragilor, după cum ați observat nu am mai scris continuarea..Am fost foarte ocupată în vară cu examenele, și când a început școala mi-a fost chiar imposibil :>.<: Dar acum chiar vreau din tot sufletul să continui acest fic, îl voi face singură întrucât cu Cristina nu am mai vorbit, ultima oară a spus că pune ea continuarea dar văd că nu a fost așa. În fine, am venit cu un capitol nou și v-aș ruga foarte mult să postați comentarii obiective cu sfaturi, indiferent cum sunt ele, eu nu mă supăr, tot ce vreau e să îmi îmbunătățesc fic-ul. Nu am mai scris de mult timp, probabil capitolul acesta va fi prost.. deci cum v-am rugat, multe sfaturi puppy eyes Vă mulțumesc foarte mult celor care mi-ați urmărit fic-ul și sper că o veți face în continuare a hug

Capitolul 7
An ordinary day

Vara, un anotimp atât de frumos..din punctul de vedere al multor adolescenți, poate că al tuturor, este cea mai frumoasă perioadă a anului. Nu ai școala pe cap, nu te trezești cu gândul că azi te va asculta la o anumită materie, nu ai teme de făcut, și cel mai important: e o vreme incredibil de frumoasă. O zi în care doar ieși cu prietenii la un suc și te plimbi prin parc seara ți se pare una perfectă, însă rozaliei nu. Ea încă avea prea multe pe cap, se tot întreba de ce Sasuke a fugit de fiecare dată când a salvat-o, cine a fost cel care a atacat-o în baia școlii, de ce i se părea că acei ochi verzi îi știa de-o viață, de ce îi era cunoscut numele Uchiha; se simțea ca o persoană care tocmai își pierduse memoria și chiar nu poate să-și amintească, se simțea așa nedumerită, parcă era într-o altă lume necunoscută ei, totul i se schimbase în câteva luni. Fratele ei s-a sinucis doar din cauza Ninei? Nu, iubirea lui nu era chiar așa incredibilă încât să facă acest lucru oribil. Singurul lucru bun ce i s-a întâmplat în tot acest timp e că tatăl ei nu mai avea probleme cu alcoolul, lucru pentru care tânăra îi mulțumea lui Dumnezeu în fiecare zi. În ciuda acestor probleme, ea încerca să fie puternică și să nu arate nimănui ce se afla cu adevărat în sufletul ei.

Razele călduroase ale soarelui intră încetul cu încetul în camera fetei, obligându-i ochii verzi să se deschidă și să înfrunte o nouă zi cu privirea înainte. Se ridică leneș din pat și merge agale spre baie pentru a-și face siesta, însă drumul ei interminabil de 10 metri este întrerupt de soneria telefonului. Cine credeți că era? Cel mai bun prieten al ei, Kevin, o invitase după amiază la o plimbare lângă lacul din parcul Ior, iar ea acceptase cu mare plăcere. După câteva minute mătușa ei intră în camera ei urându-i bună dimineața cu un zâmbet mare și iubitor pe față. Miry este o persoană așa importantă în viața Sakurei, îi este ca și o mamă, are grijă de ea, o ocrotește, îi oferă iubire nemărginită, exact ca o mamă fiicei ei. Adevărul este că și Miry o consideră pe rozalie ca și o fiică, mai ales că îi este foarte dor de fata ei, plecată în America cu studiile. Mătușa Sakurei iar deschide subiectul ”viol” întrebând-o dacă e chiar așa sigură că nu vrea să dea declarație, mai ales că acel băiat iar a atacat-o la școală și devine deja prea periculos.

-Miry, Kevin avea dreptate, chiar nu mai vreau să-mi reamintesc fiecare detaliu din acea zi, însă totuși o să mă mai gândesc, îți promit.

Nu vi se pare că în vacanță timpul trece prea repede? Parcă au trecut câteva minute, pe când defapt acele minute sunt ore. Uite așa a trecut și dimineața rozaliei în timp ce citea absorbită un roman de dragoste, terminând fiecare pagină nerăbdătoare să afle ce se întâmplă mai departe cu protagoniștii poveștii de iubire. Din păcate, este deja ora 2, iar Sakura trebuie să înceapă să se pregătească dacă nu vrea să-l facă pe Kevin să aștepte. Adolescenta își ia niște pantaloni scurți din blugi accesorizați cu o curea neagră și brățări de aceeași culoare și un tricou albastru simplu. Își dă cu puțin rimel și dermatograf și pleacă grăbită jos să îl anunțe pe tatăl ei că pleacă.

Într-un sfert de oră ajunge la locul întâlnirii și îl vede pe băiat analizând-o din cap până în picioare mușcându-și puțin de buză. Gestul nu-i stătea în fire dar rozalia trece peste el crezând că era doar o glumă. Cei doi începuseră să se plimbe pe lângă lac și să vorbească despre toate subiectele existente, însă cel mai important era că băiatul o făcea să râdă, ceea ce Sakura nu mai făcuse de mult timp. După 2 ore pline de glume și râsete decid să se așeze la o terasă cu intenția de a-și lua ceva de băut. Rozalia se duce până la baie, timp în care îi sună telefonul, lăsat în geantă. Kevin îi ia telefonul, și după ce vede cine o sună, închide telefonul punându-l la loc în geanta fetei. Oare cine o sunase? Și oare de ce Kevin închisese?

Nu trece mult timp și Sakura se întoarce cu un zâmbet dulce pe față și două sucuri în mână. Băiatul o întreabă curios ce a făcut ieri, epuizând deja toate subiectele de vorbă. Fata se înroșește în obraji destul de tare, lucru observat de Kevin surprinzător de repede, făcându-l mai nerăbdător să afle răspunsul. Într-un final, îi răspunde, povestindu-i întreaga zi cu cele mai mici detalii; rozalia are foarte mare încredere în el și pentru ea e ca și cum i-ar povesti Hinatei, celei mai bune prietene. Pe parcursul poveștii, tânărul se încruntă și îi spune prietenei lui că nu îi place deloc că s-a împrietenit cu Sasuke Uchiha întrucât este în clasă cu el și nu îl suportă, este foarte indiferent cu toată lumea și deloc prietenos. Sakura îi spune că din contră, ei i s-a părut că este foarte prietenos și amabil.

-Doar ți s-a părut, era doar una din zecile lui de fețe. Te rog să închidem subiectul, sper că nu vei mai vorbi cu el. Haide să te duc acasă, se face târziu și nu vreau să te cerți cu tatăl tău având în vedere că acum aveți o relație mai bună.

Pe drum niciunul dintre ei nu a mai scos nici un sunet, Sakura era foarte nedumerită, se întreba oare de ce Kevin a spus acele lucruri, dacă sunt adevărate, și dacă ar fi, de ce a salvat-o? De ce i-a păsat de ea deși nici nu o cunoștea? Prea multe întrebări circulă prin mintea fetei, și din păcate, nici un răspuns. Odată ce au ajuns în fața casei ei, Kevin își ia la revedere urându-i noapte bună și o sărută pe obraz, neștiind ce i se va întâmpla rozaliei în câteva minute.. sau poate că da?


    Impossible love - Pagina 3 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.





Ultima editare efectuata de catre Elly. in Mier 09 Ian 2013, 23:03, editata de 2 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Impossible love - Pagina 3 Asss10Impossible love - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 26 Dec 2012, 09:33

Uii. in love Cat ma bucur ca ai redeschis acest fic, mi-era atat de dor de el. in love Iti spun sincer, tin minte toata actiunea, nu am uitat nimic din ce s-a intamplat, desi a trecut ceva timp de la ultimul capitol. Iti dai deci seama cat de curioasa si atrasa am fost in legatura cu ficul tau. Dar, trecand peste aceasta parte introductiva, sa stii ca imi place felul tau de a scrie, expui sentimentele intr-un mod frumos, usor de 'digerat'. De asemenea, ai o descriere frumoasa, dar deloc complicata. Spor la scris in continuare si multa, multa inspiratie. Multumesc ca m-ai anuntat si sper sa o faci in continuare Te pup. :*


Impossible love - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Vin 28 Dec 2012, 11:29

Hey! Am trecut şi eu pe aici şi sper să fiu bine primită. Ai un fic minunat şi păcat că Crisu nu mai vrea să mai scrie şi ea câte o idee. M-ai făcut curioasă la final, iar începutul nu ma prea încântat dar am citit şi mă bucur că am continuat... ideea este minunată şi tot am impresia că acel Kevin este violatorul waiting că altfel nu aş înţelege de ce i-ar spune rozaliei să nu meargă la poliţie şi îi bagă în cap numai prostii.
Sper să mă anunţi şi ăe mine la următorul capitol. Mely îţi urează spor la scris şi multă imaginaţie! kiss

Impossible love - Pagina 3 Country-winter-snow-fall


Happy winter! kiss


Impossible love - Pagina 3 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Sam 29 Dec 2012, 10:54

Bunaaa! a hug
Si eu ma bucur mult ca ai redeschis acest fic. Recunsc ca a trebuit sa citesc si 2 capitole in urma, ca sa-mi amintesc despre ce era vorba, dar a meritat. in love
Imi place mult stilul tau de a povesti. Si ma bucur ca ficul este scris la persoana a 3a. M-ai facut foarte curioasa si abia astept sa vad ce se mai intampla.
Adica Kevin pare un tip de treaba, sper sa nu o ia pe aratura. Si care e problema lui Sasuke? Oare el a sunat-o?
Mai bine nu mai pun atatea intrebari si te las pe tine sa-mi raspunzi. a hug

Te-am pupacit. kiss



Impossible love - Pagina 3 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Impossible love - Pagina 3 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Sam 29 Dec 2012, 11:35

Hei DRagelor am trecut si eu pe aici, si sper ca nu va suparati puppy eyes
Ficul vostru e superb , spun "vostru" pentru ca sper ca , Crisulina noastra sa mai posteze si ea niste idei , si sper ca o sa aduce urmatoarele capitole , cat de repede se poate , si sunt sigura ca or sa fie minunate .
V-am Pupat kiss si spor la scris puppy eyes !!!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mImpossible love - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Sam 29 Dec 2012, 11:47

Wow!Ce fic... şi eu nici nu trecusem pe aici!este un fic minunat!Sper sa îl continuaţi.Am spus sa ,,îl continuaţi'' deoarece andreutza_cata13 a spus ca sunteţi 2.Felicitări pentru acest fic minunat!Aştept next-ul şi sper să mă anunţaţi şi pe mine!Next xD!


Impossible love - Pagina 3 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 12:40

Heei, am venit cu nextul, știu, cam târzior, dar am fost plecată mai mereu cu toate sărbătorile astea a hug.
Vă mulțumesc mult pentru comentarii, chiar credeam că nu va mai citi nimeni și o să trebuiască să-l închid iar rusinos .
Choco: Îți mulțumesc foarte mult pentru tot ce ai spus puppy eyes E incredibil câte ficuri poți ține minte, mie mi se pare imposibil. Mrg, mie mi se pare imposibil să aibe cineva medie 9.72 în clasa a 9a! Dar trecem peste think
Mely: Draga mea, îți mulțumesc foarte mult că ai trecut pe aici, normal că ești bine primită a hug Mă bucur că ți-a plăcut și îți mulțumesc pentru părerea sinceră in love
Kattya: Vai scumpo de când n-am mai vorbit puppy eyes Îți mulțumesc că ai trecut pe aici și mersi pentru toate complimentele ;;) Și stai liniștită, eu în locul tău citeam tot ficul =))
Andreea: Cum să mă supăr, sunt foarte fericită că ai trecut pe la ficul meu rusinos Mulțumesc mult pentru cuvintele tale și nu știu dacă va mai vrea Cristina, până acum n-a dat nici un semn de viață. :-??
Sasusaku: Draga mea, mi-ar plăcea să îți știu numele think îți mulțumesc foarte mult că ți-ai făcut timp să treci pe aici și pentru toate complimentele, ești o scumpă kiss .


Capitolul 8
Bad news

         Sakura încearcă să scoată un zâmbet în colțul gurii intrând în casă, însă, se trezește cu o palmă de la tatăl ei. Fata se sperie deoarece nu știa pentru ce a fost acea lovitură, a venit la timp acasă, nu a făcut nimic rău. Nici nu reușește să rostească vreun cuvânt că se trezește cu alta palmă. Ce se întâmplă? Rozalia era așa confuză, nu mai știa ce să zică, nici nu mai avea curajul să întrebe ce a făcut, parcă se înțelegea bine cu tatăl ei, parcă își rezolvaseră toate neînțelegerile.

-Ne*******o, pot să știu de ce nu mi-ai răspuns la telefon?! Pot să știu ce făceai așa important încât să îți închizi telefonul după aia?!

Perfect, acum totul e și mai neclar pentru ea pentru că nu știa nimic de nici un apel, și telefonul ei din câte știe e deschis. Vrând să fie sigură de acest lucru, bagă mâna în geantă după telefon și rămâne stupefiată când vede că telefonul chiar era închis. Dar cum, când, unde? Totul era de nedeslușit, fata nu mai înțelege absolut nimic, astăzi a avut geanta la ea toată ziua. În scurt timp se calmează gândindu-se că i s-a dus bateria subit, mai bine spus sperând asta. În privirea tatălui ei se poate citi atâta ură, dar oare de unde venea?

-Mama ta a murit. A avut un accident de mașină, iar atunci când te-am sunat eram la spital cu ea. Doctorii aveau nevoie urgent de sânge și tu erai singura care îi puteai dona, fericită? Din cauza ta mama ta nu mai există.

Fiecare cuvânt reprezintă o țepușă pentru inima Sakurei, se simte..zdrobită, dărâmată, neajutorată, nimeni nu poate fi alături de ea în acest moment, nimeni nu poate să vină și să îi spună că nu e vina ei. Ea crede că este numai a ei, că dacă telefonul ei nu era închis o putea salva pe mama ei. Chiar dacă de când a murit fratele ei mama sa nu mai vorbea deloc cu ea și era foarte distantă față de propria ei fiică, rozalia o iubea, și spera ca într-o bună zi să audă de la mama ei cele mai magice cuvinte: "Te iubesc."

Tatăl ei o judecă prea dur, chiar crede că pe ea nu o afectează că propria ei mamă a murit încât simte nevoia să o lovească pentru a o face să sufere mai mult? Se pare că a uitat că timp de 10 ani, rozalia și mama ei au fost mereu împreună, fericite, una lângă alta; stăteau până seara vorbind, glumind, râzând. Acei ani au fost cei mai frumoși din viața Sakurei și așa vor rămâne pentru totdeuna. Șiroaie de lacrimi îi curg fetei pe obraz amintindu-și de fiecare moment petrecut cu mama sa. Ar face orice pentru a putea da timpul înapoi, dar nu se poate, oricât de mult își dorește asta. Durerea i se poate citi în ochii ei verzi, culoarea devenind din ce în ce mai spălăcită datorită lacrimilor, de ce viața ei a trebuit să ia o întorsătură așa complicată, de ce nu poate avea o viață normală, frumoasă, unde să se îndrăgostească, să aibe inima frântă, să-i frângă unui băiat inima la rândul ei, să se certe cu părinții ei că stă prea mult la calculator, de ce nu poate fi o adolescentă normală?

Tatăl ei îi spune rece și tăios că într-o oră trebuie să fie gata pentru înmormântare. Și când te gândești că ieri Sakura nu credea că va auzi cuvintele "înmormântare" și "mama" în aceeași propoziție prea curând, credea că momentul va veni peste zeci de ani. Era atât de mâhnită, abătută, simțea că nu mai are puteri, că nu mai poate nici să se miște. Toate aceste stări din ziua de azi acum formează un șoc pentru fată. Întâi era nedumerită pentru că nu își amintea de unde cunoaște numele lui Sasuke, apoi mai ușurată că iese cu Kevin, apoi dezorientată deoarece Kevin i-a spus că brunetul este o persoană rea, apoi catastrofala veste că mama ei a murit..sunt prea multe pentru ea, prea multe pentru o zi din viața unei fete de 17 ani.

Neștiind ce să mai facă, îl sună repede pe Kevin și îi spune ce s-a întâmplat, rugându-l să vină cu ea la înmormântare. Băiatul părea șocat la telefon, dar nici nu s-a gândit și i-a spus că vine. După câteva minute Miry vine cu lacrimi în ochi spre Sakura și o îmbrășițează strâns spunand că îi pare rău. Sakura începe să plângă mai tare (deși nu credea că poate) pe umărul mătușii ei, una din puținele persoane care i-au fost mereu alături, indiferent de circumstanțe, care o iubește necondiționat și care i-a promis că niciodată nu o va lăsa singură. Femeia o ajută pe rozalie să urce în camera ei și îi alege cu ce să se îmbrace.

-De ce Miry? De ce a trebuit să se întâmple asta? Defapt, de ce trebuie să mi se întâmple atâtea, parcă sunt blestemată. Parcă e cineva care îmi vrea răul și e în spatele tuturor acestor lucruri, și dacă așa e, eu ce i-am făcut lui sau ei? Nu am făcut niciodată rău nimănui, și nici nu i-am dorit răul cuiva vreodată.

Mătușa ei nu mai poate scoate nici un cuvânt după ce i-a spus nepoata ei, doar îi oferă din nou o îmbrățișare caldă, șoptindu-i că totul o să fie bine și că în curând se va termina acest coșmar. Tatăl ei țipă spunându-le să coboare odată că nu stă după f***ul lor. Pe Sakura o rănea noua atitudine a tatălui ei, când se înțelegeau bine chiar se simțea ușurată, fericită, dar acum totul e la fel ca la început, groaznic. Jos, în fața ușii, rozalia îl vede pe Kevin și îi sare imediat în brațe, după care îi mulțumește că a venit.


    Impossible love - Pagina 3 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.





Ultima editare efectuata de catre Elly. in Mier 09 Ian 2013, 22:59, editata de 3 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Impossible love - Pagina 3 Asss10Impossible love - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 13:01

Argh, si cand te gandesti ca tipul ala, Kevin, e cam sursa tuturor problemelor.. Grr, imi vine sa il strang de gat, sa il omor, sa il fac una cu pamantul. Daca Sakura nu descopera mai repede ca el e vinovatul pentru tot ceea ce s-a intamplat de la inceputul ficului si pana acum, apoi sa stii ca o sa ramai fara unul dintre personaje cat de curand. (D) Deja imi fac planuri, cum sa il rapesc, cum sa il omor, cum sa il ascund ca sa nu descopere nimeni. (D) Asa, dar revenind la fic; este foarte frumos. in love Nu stiu cat mai ai de gand sa o chinui pe Sakura, insa sa stii ca esti sadica, foarte sadica. Astept cu nerabdare nextul si iti multumesc ca m-ai anuntat. :) Spor la scris in continuare si multe, multe idei pe viitor. Te pup. :*

Edit. Critica.


Descriere: mie imi place cum descrii, desi uneori pari a te complica cu descrierea sentimentala. Doar imagineaza-ti scena sau pe tine in locul personajului respectiv. Cuvintele vor veni imediat.

Actiune & Dialog: mi se par in regula, actiunea nu este grabita, iar dialogul nu mi se pare lung sau sec. Dupa cum ti-am spus, incearca sa nu te complici cu descrierea, nareaza si descrie si alte aspecte, cum ar fi imprejurimile, un anumit obiect care sa atraga atentia personajului.

Idee & Titlu: ideea nu mi se pare extrem de iesita din comun, dar imi place felul in care o dezvolti. Ai adus aspecte originale de cate ori povestea a luat o turnura neasteptata. Titlul este interesant, destul de obisnuit, dar ii gasesc o legatura cu continutul pana acum.

Estetica: imi place cum aranjezi capitolele in pagina si imi plac fontul si marimea folosite. Am vazut ca ai incercat sa scrii cu alinet, dar apoi ai renuntat. Daca tot incepi sa scrii cu alineat, continua asa, ori nu mai scrie asa deloc.

Greseli de punctuatie/ ortografie:
Elly. a scris:

         Sakura încearcă să scoată un zâmbet în colțul gurii (nu poti scoate un zambet in coltul gurii, cel mult schitezi un zambet) intrând în casă, însă, (fara virgula) se trezește cu o palmă de la tatăl ei. Fata se sperie (,) deoarece nu știa pentru ce a fost acea lovitură, a venit la timp acasă, nu a făcut nimic rău. Nici nu reușește să rostească vreun cuvânt că se trezește cu alta palmă. Ce se întâmplă? Rozalia era așa confuză, nu mai știa ce să zică, nici nu mai avea curajul să întrebe ce a făcut, parcă se înțelegea bine cu tatăl ei, parcă își rezolvaseră toate neînțelegerile. (Verbele la indicativ sunt asa: nu stai, a fost, a venit, nu a facut, nu reuseste, se trezeste, se intampla, era, nu stia, nu avea, se intelegea, isi rezolvasera. Dupa cum observi oscilezi de la prezent la imperfect si apoi la perfect compus. Nu mai alterna cu timpuri trecute si prezente, deoarece nu se mai inteleg nimic la un moment dat. Ori ramai la prezent, ori oscilezi cu timpurile trecute - ceea ce este mai usor, parerea mea.)

-Ne*******o, (puteai scrie si fara stelute) pot să știu de ce nu mi-ai răspuns la telefon?! Pot să știu ce făceai așa important (ori "ce faceai", ori "ce era asa de important") încât să îți închizi telefonul după aia?!

Perfect, acum totul e și mai neclar pentru ea pentru că nu știa nimic de nici un apel, și telefonul ei din câte știe e deschis. Vrând să fie sigură de acest lucru, bagă mâna în geantă după telefon și rămâne stupefiată când vede că telefonul chiar era închis. Dar cum, când, unde? Totul era de nedeslușit, fata nu mai înțelege absolut nimic, astăzi a avut geanta la ea toată ziua. În scurt timp se calmează gândindu-se că i s-a dus bateria subit, mai bine spus sperând asta. În privirea tatălui ei se poate citi atâta ură, dar oare de unde venea? (Din nou, ai alternat cu timpurile, prezent si imperfect in mare parte. Dupa ce scrii un paragraf citeste-l cu voce tare ca sa vezi cum iti suna si daca nu iti place, fa schimbari.)

-Mama ta a murit. A avut un accident de mașină, iar atunci când te-am sunat eram la spital cu ea. Doctorii aveau nevoie urgent de sânge și tu erai singura care îi puteai (singura care ii putea dona) dona, fericită? Din cauza ta mama ta (ai repetat "ta") nu mai există.

Fiecare cuvânt reprezintă o țepușă pentru inima Sakurei, se simte..zdrobită, dărâmată, neajutorată, nimeni nu poate fi alături de ea în acest moment, nimeni nu poate să vină și să îi spună că nu e vina ei. Ea crede că este numai a ei, că dacă telefonul ei nu era închis o putea salva pe mama ei. Chiar dacă de când a murit fratele ei mama sa nu mai vorbea deloc cu ea și era foarte distantă față de propria ei fiică, rozalia o iubea, și spera ca într-o bună zi să audă de la mama ei cele mai magice cuvinte: "Te iubesc." (Este ciudat sa incepi cu prezentul si apoi sa continui cu perfectul sa stii; dupa parerea mea este ciudat sa povestesti la prezent, chit sa tot ficul este la prezent sau nu.)

Tatăl ei o judecă prea dur, chiar crede că pe ea nu o afectează că propria ei mamă a murit încât simte nevoia să o lovească pentru a o face să sufere mai mult? Se pare că a uitat că timp de 10 (zece) ani, (fara virgula) rozalia și mama ei au fost mereu împreună, fericite, una lângă alta; stăteau până seara vorbind, glumind, râzând. Acei ani au fost cei mai frumoși din viața Sakurei și așa vor rămâne pentru totdeuna (totdeauna) . Șiroaie de lacrimi îi curg fetei pe obraz amintindu-și de fiecare moment petrecut cu mama sa. Ar face orice pentru a putea da timpul înapoi, dar nu se poate, oricât de mult își dorește asta. Durerea i se poate citi în ochii ei verzi, culoarea devenind din ce în ce mai spălăcită datorită lacrimilor, de ce viața ei a trebuit să ia o întorsătură așa complicată, de ce nu poate avea o viață normală, frumoasă, unde să se îndrăgostească, să aibe (sa aiba) inima frântă, să-i frângă unui băiat inima la rândul ei, să se certe cu părinții ei că (suna urat, doar acel "ca"; puteai spune "pentru ca" sau "deoarece") stă prea mult la calculator, de ce nu poate fi o adolescentă normală?

Tatăl ei îi spune rece și tăios că într-o oră trebuie să fie gata pentru înmormântare. (Deja o inmormanteaza? Nu este putin cam repede?) Și când te gândești că ieri Sakura nu credea că va auzi cuvintele înmormântare și mama (trebuia cu ghilimele - "inmormantare", "mama") în aceeași propoziție prea curând, credea că momentul va veni peste zeci de ani. Era atât de mâhnită, abătută, simțea că nu mai are puteri, că nu mai poate nici să se miște. Toate aceste stări din ziua de azi (,) acum formează (formeaza acum; suna mai bine asa) un șoc pentru fată. Întâi era nedumerită pentru că nu își amintea de unde cunoaște numele lui Sasuke, apoi mai ușurată că iese cu Kevin, apoi dezorientată deoarece Kevin i-a spus că brunetul este o persoană rea, apoi catastrofala veste că mama ei a murit..sunt prea multe pentru ea, prea multe pentru o zi din viața unei fete de 17 ani. (Aici nu am inteles foarte bine, in parte si pentru ca timpurile verbelor au alternat.)

Neștiind ce să mai facă, îl sună repede pe Kevin și îi spune ce s-a întâmplat, rugându-l să vină cu ea la înmormântare. Băiatul părea șocat la telefon, dar nici nu s-a gândit și i-a spus că vine. După câteva minute Miry vine cu lacrimi în ochi spre Sakura și o îmbrășițează strâns spunand că îi pare rău. Sakura începe să plângă mai tare (deși nu credea că poate) pe umărul mătușii ei, una din puținele persoane care i-au (care i-a) fost mereu alături, indiferent de circumstanțe, care o iubește necondiționat și care i-a promis că niciodată nu o va lăsa singură. Femeia o ajută pe rozalie să urce în camera ei și îi alege cu ce să se îmbrace. (Din nou, ai folosit multe verbe la prezent si altele la perfect compus sau imperfect.)

-De ce Miry? De ce a trebuit să se întâmple asta? (M-am documentat asupra acestei expresii si uite ce am gasit: "Defapt Zău că “de” şi “fapt” nu insistă să se ţină de mână! Cel mai bine stau separaţi de-un spaţiu!" Dupa cum bine spune, se scrie "de fapt") , de ce trebuie să mi se întâmple atâtea, parcă sunt blestemată. Parcă e cineva care îmi vrea răul și e în spatele tuturor acestor lucruri, și dacă așa e, eu ce i-am făcut lui sau ei? Nu am făcut niciodată rău nimănui, și nici nu i-am dorit răul cuiva vreodată.

Mătușa ei nu poate mai scoate (nu mai poate scoate) nici un cuvânt după ce i-a spus nepoata ei, doar îi oferă din nou o îmbrățișare caldă (suna mai bine fara "din nou", cu un "mai"; "ii mai ofera o imbratisare") , șoptindu-i că totul o să fie bine și că în curând se va termina acest coșmar. Tatăl ei țipă spunându-le să coboare odată că nu stă după f***ul (mergea si fara stelute) lor. Pe Sakura o rănea noua atitudine a tatălui ei, când se înțelegeau bine chiar se simțea ușurată, fericită, dar acum totul e la fel ca la început, groaznic. Joc (Jos) , în fața ușii, rozalia îl vede pe Kevin și îi sare imediat în brațe, după care îi mulțumește că a venit.



Impossible love - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself


Ultima editare efectuata de catre Choco :) in Mier 02 Ian 2013, 14:28, editata de 2 ori
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 14:05

Hey my lov! Merci că m-ai anunţat! Cât de crudă poţi fi cu fata asta? Cum a zis şi ea, nu a făcut rău nimănui puppy eyes. Ce pot zice. Cât de rău poate fi Kevin waiting, Choco te ajut şi eu să-l omori pentru că e un nenorocit angry.
Sakura, condoleanţe pentru mama ta, îmi este milă de tine sad.Elly, nu o mai chinui pe săraca rozalie. Să ai spor la scris şi multă imaginaţie!

Impossible love - Pagina 3 2623848302


Happy winter kiss


Impossible love - Pagina 3 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 21:58

Hey`ya! Sorry iubirea mea ca abia acum dau com, dar`fuck! nu prea am avut timp :))
Oricum am ramas ceva genu` puppy eyes Saraca Sakuuu`!! Mi se intretaia inima cand citeam cum o judeca tatal ei si cum reactiona ea can\'t see !!! crying
Imi place muuult muuult mult si ma bucur ca l-ai redeschis! a hug

Cris`> te kiss Mult spor la scris in continuare! dap !



*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...


Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 22:34

Hey
Am aterizat si eu pe aici.Tot ce pot sa zic este "Saraca Saku".
Cum poate sa zica asa ceva tatal ei?.Nici macar nu a lasat-o sa-i explice.
O sa-l omor pe Kevin fiindca isi bate joc de ea.
A fost frumos capitolul si sa ma anunti la next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Joi 03 Ian 2013, 10:16

Bună!Scuză-mă deoarece comentez atât de târziu dar am avut câteva problemuţe pe care le-am rezolvat în cele din urmă.Văd că ai adus next-ul şi sunt foarte bucuroasă de această nouă capodoperă.Am observat că vrei să îmi ştii numele.Ehh .. ei bine eu mă numesc Ramon.Amicii îmi spun Ramo * defapt îmi spuneau aşa înainte să iasă la bârfit , eh.. viaţa asta dap ! *.Mi-a plăcut la nebunie acest capitol * m-a făcut aproape să plâng ... chiar trist... crying săraca Sakura.. * ... Sper ca în capitolul următor să văd un momenţel SasuSaku * sunt destul de populară pe aici , toţi vorbesc despre mine ohh yeahh what?lol! :)) * După cum am mai zis mi-a plăcut foarte mult acest capitolaş şi sper să mă anunţi despre următorul capitol , deoarece nu prea sunt prietenă cu suspansul what?lol! biciuitor what?lol! !!!Te kiss Ramo! Ja ne!!!


Impossible love - Pagina 3 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 09:40

awwwww pur si simpu e trist rau sad
Vreau next-ul repede si
mai vreau ca kevin sa si-o i-a de la sasuke :|
adica daca el nu ii inchidea telefonu nu se mai intampa asta angry
te-am kiss si spor la scis ;;)


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mImpossible love - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 22:58

Hei dragelor, am venit cu next. kiss Acum, să răspund la commuri (dacă vă deranjează asta să îmi spuneți puppy eyes).
Choco: Îți mulțumesc enorm pentru critică! O să îți urmez sfaturile, și apreciez foarte mult faptul că mereu ești prima la comm <3
Mely: Scumpa mea, îți mulțumesc că mereu treci pe aici și comentezi, și îmi pare rău, dar și în capitolul ăsta este cam chinuită rusinos
Cris: Vai ce mă bucur că ai revenit draga mea, mă bucur că îți place! in love
Sakura_saku: Hei, mi-ar plăcea să îți știu și ție numele, îți mulțumesc că ai trecut pe aici și sper să îți placă și acest capitol kiss
Ramo: Vai ce nume frumos ai, îmi place foarte mult kiss Ei bine eu plănuiesc să îi fac pe cei doi să se apropie încetul cu încetul ;;)
Andreea: Mulțumesc pentru comentariu scumpo, poate că o să și-o ia în vreun capitol, o să mă gândesc la asta. lough


Capitolul 9
The day of truth

Plouă, și din pământ ies aburi. În grădină, gladiola, pietricica, regina-nopții, după tristețea arșiței, își scutură petalele înviorate de răcoare. Ochii lor sclipesc de bucurie, provocându-i oricui un zâmbet micuț, chiar și Sakurei. Deși toată lumea se distrează vara și profită de vacanță pentru a se relaxa, ea nu poate. Se apropie sfârșitul verii și tot ce face e să stea închisă în casă citind, învățând. Nu mai vrea să iasă afară, nici măcar să se întâlnească cu Kevin, singura persoană cu care mai vorbește este mătușa ei, draga ei mătușă. Astăzi rozalia s-a decis, îi va spune lui Miry ce s-a întâmplat în ultima zi de școală. O cheamă, și îi spune tot; cum a fost atacată în baie, cum Sasuke a salvat-o, cum și-a scăpat buletinul și l-a întâlnit. Într-un final, îi povestește și despre toate întrebările ce circulă în capul ei de mult timp și o întreabă dacă a mai auzit de numele Uchiha întrucât ei i se pare foarte cunoscut, chiar familiar.

-Și mie mi se pare cunoscut, dar chiar nu îmi pot aminti de unde. Draga mea, eu zic să vorbești cu el. Întreabă-l de ce a fugit de fiecare dată și mulțumește-i pentru tot încă o dată și din partea mea te rog.

Mătușa ei are dreptate, Sakura vrea să facă ceva vara asta până nu se termină. Vrea să afle totul, să afle adevărul! Nu mai suportă să nu poată dormi, să se întrebe mereu toate acele lucruri, vrea să afle răspunsurile, și vrea acum, astăzi! Se îmbracă repede într-un tricou albastru simplu și într-o pereche de pantaloni trei sferturi, își ia umbrela și pleacă spre casa brunetului. În drum spre el se gândește numai la ce îi va spune, sau dacă va vrea să vorbească cu ea, însă întrebările iau sfârșit întrucât într-o oră ajunge acolo. Merge agale spre ușă și bate sfioasă. Mama băiatului îi deschide ușa invitând-o înăuntru cu un zâmbet mare pe față.

Sakura o salută respectuos, cerându-și scuze de deranj. Îi explică motivul vizitei ei spunându-i că este foarte important să vorbească cu Sasuke. Văzând că este urgent, femeia merge sus după băiat aducându-l imediat la rozalie, și pleacă, lăsându-i singuri. Fata îi spune foarte serios brunetului că vrea să vorbească cu el și că are multe întrebări la care vrea să afle răspunsul neapărat, astăzi. Sasuke rămâne puțin uimit de privirea rozaliei și își dă seama că va trebui să îi spună tot adevărul, că azi este ziua în care ea va afla tot, absolut tot. Îi spune să vină în camera lui cu un ton rece, poate chiar prea rece. Ajunși în camera lui, Sakura deja începe cu întrebările.

-Prefer să îți spun tot ce am de zis, dacă mai ai întrebări după ce termin, le pui. Tu ai avut un frate, nu-i așa? Îl chema Zack și avea o iubită, Nina, Nina..Uchiha. Este sora mea, pe care o iubesc nespus de mult. Știu, fratele tău s-a sinucis din cauza ei, dar nu totul este așa cum pare. Se certau încontinuu din cauza surorii mele, pentru că era foarte tristă în ultimul timp și el credea că nu o face fericită și își imagina că îl înșeală sau alte lucuri complet neadevărate. Nina era îndrăgostită până peste cap de el, însă ea era tristă deoarece aflase că Nick avea leucemie și mai avea doar câteva luni de trăit, iar el nu știa asta, pur și simplu ea nu a avut puterea să îi spună. Când sora mea a aflat că el s-a spânzurat, viața ei pur și simplu i s-a terminat. Nu a mai mâncat, stătea închisă în casă, până n-a mai putut și..s-a spânzurat. Exact ca el, exact ca Zack, s-a sinucis întrucât nu își imagina o viață fără el, iubirea vieții ei. Înainte ca ea să facă acest lucru, m-a pus să îi promit că o să am grijă de tine. Fratele tău te iubea enorm și într-o zi a pus-o pe sora mea să îi promită că dacă lui i se va întâmpla vreodată ceva, ea o să aibe grijă de tine. Din păcate nu s-a putut ține de promisiune, vroia să ajungă la el, vroia să fie iar împreună, și m-a pus pe mine să duc mai departe acea promisiune. Dacă te întrebi de ce de fiecare dată am fugit, am făcut-o pentru că mi-era frică să îți spun toate astea. Nu știam cum vei reacționa, și știam că vei suferi mult, iar eu nu vroiam asta, nu-i doresc asta nimănui. Poate că nu mă crezi pentru că ai spune că nu te cunosc, însă eu țin minte cum ne jucam când eram mici, și aș da orice să mă întorc în timpurile alea. Când sora mea trăia, când fratele tău trăia, când totul era frumos. Îmi plăcea așa mult când familiile noastre luau cina împreună și după aceea noi ne jucam, râdeam, iar Zack și Nina erau așa îndrăgostiți, fericiți. Tu erai o fetiță așa gingașă, sensibilă, sociabilă, inocentă, foarte rar vedeam tristețe în ochii tăi, dar acum mereu văd și îmi pare rău pentru asta.

Șiroaie de lacrimi curgeau din ochii Sakurei, nu mai știa ce să spună, rămăsese perplexă. Fratele ei avea leucemie și nici măcar el nu știa? Când s-au întâmplat toate astea, parcă ieri era o fată normală, în ce timp fratele ei s-a omorât, ea a fost violată, a vrut să se sinucidă, mama ei a murit, iar acum află că femeia pe care a urât-o până acum întrucât a crezut că din cauza ei Zack nu mai trăiește, și-a pus fratele să o protejeze, iar dacă el nu era, până acum probabil era moartă. Avea dreptul să afle aceste lucruri mai devreme și să nu își petreacă nopți întregi plângând, imaginându-și fel și fel de scenarii.

Incontrolabil, țipă la brunet și îi spune că nu mai vrea să-l vadă niciodată, ea avea dreptul să afle asta acum mult timp iar el nu i-a zis. După ce își varsă nervii pe bietul Sasuke, pleacă. Fuge prin ploaie ca niciodată, plângând încontinuu, vrând ca toate astea să se termine. Se simte așa singură, simte că nu are pe nimeni alături. Se oprește uitându-se spre cer, amintindu-și tot ce i s-a întâmplat. Se gândește dacă va avea vreodată pe cineva alături, dacă va fi cu cineva vreodată, dacă va avea o familie. Deodată, simte două brațe puternice ce o îmbrățișează călduros din spate și aude pe cineva șoptindu-i că totul va fi bine și că nu a fost, nu este și nu va fi niciodată singură.



    Impossible love - Pagina 3 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.





Ultima editare efectuata de catre Elly. in Mier 09 Ian 2013, 23:40, editata de 1 ori
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 23:03

Edit după. SUNT PRIMA!

După ce am văzut msg-ul privat am şi venit. Nu ai mai chinuit-o pe Sakura şi mă bucur că s-a detaşat de Kevin, tipul era un nenorocit în toată firea! Mulţumesc din suflet că m-ai anunţat şi nu am ratat acest capitol! Este fenomenal şi îl ador, iubesc şi în toate modurile posibile.
Deci asta s-a întâmplat acum mult timp. Săracul Sasuke, nu merita asta, dar am impresia că el a alergat după ea şi a îmbrăţişat-o. Atât de romantic! Atât de dulce! sad.
Sper că vei înceta cu sadismul asupra Sakurei, nu merită asta puppy eyes! Îţi urez spor la scris şi multe idei noi.

PS:SUNT PRIMA!

Impossible love - Pagina 3 2623848302


Happy winter kiss


Impossible love - Pagina 3 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 23:38

Hey.
In primul rand mersi de anunt.
Este foarte frumos capitolul.Imi pare rau pentru Sakura.
Oare cat are sa mai sufere?.
Am o nelamurire:
De ce Sasuke ii spune fratelui Sakurei Nick cand defapt il cheama Zack?

Edit: Am cateva intrebari pentru Sasuke.
Tie chiar ti pare rau pentru ea?.
Tu ai luat-o in brate si i-ai spus ca nu este singura?





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.


Ultima editare efectuata de catre Anky.Ancuta. in Joi 10 Ian 2013, 15:47, editata de 2 ori
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 09:02

oau ce capitol in love ! what?lol! what?lol! what?lol!
Mi-a plăcut la nebunie in love
Cât despre capitolul următor : cine a luat-o În brate pe sakura?? Cunva sasuke??
Vreau next-ul şi să mă anunţi din nou puppy eyes !!
Te-am kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mImpossible love - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Impossible love - Pagina 3 Asss10Impossible love - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 12:06

Buna. :) Cu intarziere, dar ajung si eu pe aici. lough Eii, ce-avem noi aici? Sentimente, multe sentimente si emotii si vaai, cate si mai cate. Imi place acest capitol, tare, tare mult, mai ales c Sakura a aflat in sfarsit o parte din adevar. Sper totusi ca va afla si cea de-a doua jumatate, poate chiar mai urata decat aceasta, dar care o va face sa vada totul cu alti ochi. Si ma intreb cine oare o ia in brate. Sa fie Sasuke.. sau sa fie altcineva? Intrebari si intrebari si niciun raspuns. Eu una astept nextul, asa ca spor la scris in continuare. Te pup. :*


Impossible love - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19Sam 12 Ian 2013, 16:04

Ce capitol emotional, plin de sentimente in love Te caracterizeaza acest mod de descriere - nici nu ma mir la cat de dulce esti in love
Insfarsit aflam si noi cate ceva, desi zicala " adevarul doare!" se potriveste perfect la nextul asta.
Pareau frumoase vremurile cand Sasuke si Saku erau mici si se jucau impreuna, sper ca relatia dintre ei sa nu mai fie atat de rece si sa reuseasca sa se apropie din nou.
Astept sa vad cum evolueaza totul, pentru ca mi se pare ca se formeaza mai degraba un triunghi amoros, nu un cuplu ( sau poate ma insel :>)
Spor la scris in continuare in love



Impossible love - Pagina 3 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Impossible love - Pagina 3 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Continut sponsorizat




Impossible love - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Impossible love   Impossible love - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Impossible love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-