Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Too broken to fix? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Too broken to fix? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Too broken to fix?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul

Va place acest fic?
Da, este frumos.
Too broken to fix? - Pagina 2 I_vote_lcap100%Too broken to fix? - Pagina 2 I_vote_rcap
 100% [ 18 ]
Destul de dragut, dar se putea si mai bine.
Too broken to fix? - Pagina 2 I_vote_lcap0%Too broken to fix? - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu, nu chiar.
Too broken to fix? - Pagina 2 I_vote_lcap0%Too broken to fix? - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 18
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 17:31

Heii dap !
Deci... foarte foarte foarte foarte tare. Este atat de minunat... pacat ca i-a rupt doar 3 coaste lough. Era bine sa-l bage in coma, sa nu o mai creada o fata prostuta lough.
Anyway, ador next-ul si faza pe care a facut-o Tsunade. So, ficul tau devine din ce in ce mai intrigant, ma face sa cersesc cate un cuvant pe secunda lough. Cred ca incep sa devin dependenta. ingrijorat
In orice caz, abia astept next-ul. happy2. Spor la scris, la idei si la scoala, bineinteles lough
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 18:09

Astept next!!! K asta e scurt sad (Dar stiu ca nu ai net si k te chinui de pe tel, deci te apreciez pt asta) Dar tot astept next!
Nesimtitul! Cum sa o ia de par??? Si cica:"Nu te mai rog a doua oara" Ce netot!
Deci, in caz ca o sa vad vreun afis cu "Pierdut URANGUTAN de la Zoo" o sa te anut si o sa vin cu tine sa il predam pe Sasuke. Vorbesc foarte serios! Deci, fane a acestui fic, sa ne anuntati in caz k vedeti vreun afis de genul asta!
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 18:25

Yupii...Next-ul.A fost extraordinar .Sasuke e cum sa zic eu paii un pic cam mi***an.Oricum abia astept urmatorul capitol
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 18:29

Wow huh? ...nu imi imaginam ca poate fii chiar asa...nush! Porc! Adica ea il vindeca si nush eu ce, iar el ii ordona chesti si face pe grozavu! Capitolul mi-a plk mult de tot! Te pwp si astept next-ul! kiss
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 19:46

Deci o ador pe Sakura , ma bucur ca la lovit .

Cum a zis si LexX mai bine il baga in coma..

Dar astai viata..

As avea mai multe de zis ..

Dar au zis altele inaintea mea

Astept next si PWP doolce
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 23:58

Hey hey scumpa mea. Multumesc ca m-ai anuntat. SUperba continuarea, si imi place ca Tsunade i-a inchis impreuna in camera, dar parca cei doi aveau aceasi camera..si el statea cu Naruto sau el a fost externat? Y
Hmm oricum sunt curioasa ce se va intampla in continuare. Adu repede next-ul.
Spor la scris si la idei:* Te pup:*
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Too broken to fix? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Feb 2012, 11:55

Buna! Mai intai scuze ca nu am citit mai inainte. Stiu ca ai trecut de mult peste subiect, dar sa sti ca ideea este geniala.. daca il inchizi ai dat de naiba cu mine... Imi place de Sasuke cum este, bravo ei ca la lovit... Tsunade, te iubesc, sa-i inchizi mai des. Astept nex-tul ca sa vad ce se mai intampla in seara din fic.. sa-l aduci cat de repede poti. kiss Oh, daca viitoare cadn incepi un nou fic te rog sa ma anunti.
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 21:27

doamne huh?
deci nu am mai vazut asa ceva huh?
iti iubesc fic-ul in love
sincera sa fiu esti scriitoarea mea preferata in love
nu am mai vazut asa ceva huh?
sunt cea mai mare fana a ta nr1
esti idolul meu lough
ma fascinezi pe zi ce trece dap !
am numai felicitari de adresat dap !
nu imi vine totusi sa cred ca abia acum am gasit minunatia asta de fic nervi!
rusine sa imi fie nervi!
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 21:29

Capitolul 4

Sasuke Pov


încă mai am o durere în abdomen, fata asta nu e normală, şi eu care credeam că o să lovească ca înainte, dar dacă stau să mă gândesc, loviturile pe care le primea Naruto de la ea, nu erau deloc uşoare, greseala mea. În afara faptului că mă tratează ca pe un şobolan, mai are şi tupeul să mă contrazică şi să se ia cu mine la ceartă. Pot spune că mă enervează la culme, dar încerc să nu o bag în seama şi să fiu..drăguţ. Deocamdată trebuie să câştig încrederea tuturor, momentan nimeni nu o să afle de ce am permis să fiu adus aici, satul asta o să mi-o plătească.

- Încetează să îmi mai dai tu în mâna, nu vrei să mi le şi mesteci? Vocea nervoasă reuşeşte să mă trezească din visare, tonul ei sarcastic începe să mă scoată din sărite, nu ştiu cum reuşeşte să mă enerveze aşa, să scoată ce e mai rău din mine. Nu reuşesc să îi spun nimic, se ridică imediat din pat şi se îndreaptă spre confortabilul ei pat.

Se asează pe primul scaun, iar pe celălalt îşi pune picioarele în locul unde se sprijină coatele, de-o parte şi de alta. Îşi ridică încet mâinile în aer, intinzandu-se. Picioarele lungi, se împingeau în faţă, făcând scaunul să se sprijine pe ultimele două picioare. Hainele erau mulate, negre, iar părul lung, rebel, atârna dezordonat pe umeri, făcând-o să pară..frumoasă. Corpul zvelt, firav, i se dezvoltase destul de mult, formele îi ieseau în evidenţă, nu erau exagerate, erau potrivite.

Nu ştiu dacă a făcut mişcarea asta doar pentru că sunt eu aici, din câte îmi aduc aminte, Sakura mă iubeste, sau m-a iubit. Oricum, mi-e indiferenta ca şi ceilalţi, orice sentiment aş fi simţit vreodată, s-a dus de mult, nu a rămas nimic. Nu am înţeles niciodată de ce a spus că mă iubeste, nu i-am dat niciun motiv să o facă, din contra, mereu am încercat să îi descurajez ideea asta prostească, să o îndepărtez. Îi spun că nu a terminat de mâncat, dar vorbesc singur, în 5 minute nu a schiţat niciun gest. Plictisit, scot perna şi o arunc în ea. Tresare imediat, aproape că a daramat scaunele şi se ridică repede în picioare.

Dormea de aproape 10 minute, expresia fetei îi era somnoroasa, amuzantă, dar se transformă într-una total nervoasă. Ia perna în mâna şi se apropie de mine, dându-mi una care mă face să mă las pe spate. Se apleacă un pic peste mine şi îmi pune perna pe faţă, spunându-mi cât de enervant sunt. Am lăsat-o odată să mă lovească, iar acum crede că îi permit să facă ce vrea, ei bine, eu nu sunt Naruto. Îi prind ambele mâini şi o trântesc în locul meu. I le ridic deasupra capului şi mă aplec peste ea, fetele noastre fiind la acelaşi nivel. Începe să se zbată, oricât ar încerca, nu o să scape doar dacă îi dau voie, intradevar, este puternică, dar nu destul.

Încearcă să mă lovească cu piciorul, dar îmi las toată greutatea asupra ei, acum ambele ei picioare fiind de o parte şi de alta a corpului meu, pierzând orice şansă de a mă lovi în orice fel. Ştiu că poziţia noastră nu era tocmai..creştină, dar scopul scuză mijloacele. Obrajii i-au prins o tentă de roz, uimirea făcându-se prezenta. Nu ştiu de ce am amuţit, vroiam să îi spun ceva, să mă iau de ea, dar am uitat, cuvintele nu vroiau să vină. Strâng ambele mâini în care erau ţinute ale ei, reusind astfel să scot un geamăt stins, de durere. Îmi plăcea postura neajutorata în care se afla, mă făcea să mă simt al naibii de bine, ce îmi plăcea de fapt era să mă joc cu ea.

Mă apropii mai mult, în ochii verzi, deschisi pe jumătate din cauza incruntarii, începe să apară teama, tot odată şi o urmă slabă a lacrimilor pe care le controla. Ceva era diferit, teama, felul în care mă privea erau ciudate, privea prin mine. E ca şi cum s-ar gândi la altceva, ceva ce a speriat-o mult prea rău, frica din ochi îi era diferită. Mă uitam hipnotizat, analizând fiecare indiciu care putea să o dea de gol, de ce îi e aşa frică? Încearcă să ascundă ceva, e ca şi cum ar avea un flashback, nu îmi dau seama la ce se gândeşte. Totul dispare brusc, începe să se calmeze, iar ochii i se închid încet. Ies şi eu din transă şi las privirea în jos, spre buzele pline, uşor rozalii. Renunţ la a o mai analiza şi îmi las pleoapele grele până când totul este negru, dar le deschid peste câteva secunde.

Genele lungi care îi acopereau ochii, se departau, de data asta se ferea de privirea mea, pare tristă, demnă de milă. ''lasă-mă, te urăsc, mi-aţi promis..'' măresc brusc ochii, la ce se referă? A vorbit atât de încet, mai mult pentru ea. Noi, probabil se referă la mine şi la Naruto, dar..nu înţeleg nimic. O întreb ce i-am promis şi de ce e aşa dezamăgită, dar din cauza că am slăbit stransoarea, a reuşit să-şi scoată mâinile şi m-a împins. Nu răspunde nimic, doar se chinuie să deschidă uşa şi reuşeşte, folosind forta pe care a folosit-o pe mine când m-a lovit.

Mă aşez în pat, de două ore mă gândesc la ce a spus, ce i-am promis? Mai mult că sigur, Naruto ştie, deci pe el trebuie să îl întreb şi totul se rezolva, dar până la urmă e treaba ei, asta poate aştepta până mâine.

kiss kiss
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 21:39

Hei hei dap !
Deci (GOO) Foarte tare. Imi place mult mult mult. E foarte interesant si devine din ce in ce mai captivant.
Nici macar eu nu inteleg la ce se gandea Sakura hmm...?!, dar voi afla, nu? (D)
Ok, deci eu astept next-ul.. si spor la scris. happy2
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^

Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Feb 2012, 21:53

foarte foarte frumos huh?
draga ... te-ai incadrat bine lough
abia am venit cu un com apoi ai venit cu next-ul lough
deci te iubesc in love
te iubesc enorm de mult in love
ai talent nu gluma huh?
doamne ... dar mai lasat extrem de curioasa nervi!
nu este corect nervi!
sa vi repede cu next-ul ala dap !
inca o data ... te iubesc Lissuta mea lough
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 11:30

Hey hey scumap mea:* SUperb capitol!!
Ma intreb ce i-a promis...ma faci curioasa..si ce s-a intamplat de privea prin el? Sasuke inca o iubeste acolo in adancul sau...
Aolo doamne, adu repede continuarea aia ca sunt foarte curioasa!
Spor la scris si la postat si sa nu uiti sa ma anunti!

P.S: mersi ca m-ai anuntat! Te pup:*
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 11:35

BIne, bine. chiar habar nu am..

Ce iau promis?

Ca o sa fie cu ea mereu?

Ca o sa o protejeze?

Te implor vino cu next repede
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 13:37

Hey. Ce ma bucur ca ai adus next-ul.Dar totusi nu pot sa inteleg la ce se referea atunci dar oricum capitolul minunat .Urmatorul sper sa vina la fel de repede ca asta
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 15:22

Te rog sa continui.E minunat acest fic.Sa vina repede nextul.Te pupacesc dulce. kiss happy2 hi!
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 15:23

heii honey!
Mi-a plk capitolul la nebunie!
A fost asa dragutz!!!!
Sunt curioasa la ce se referea ea in faza cu "...Mi-ati promis"!!
Poy cred ca voi afla in next deci hai cu el!!!
Te-am pupacit!!! kiss
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Feb 2012, 16:27

Hmmm ... think Ce i-o fi promis??? angry Uchiha, oare ce i-ai promis?!?! Pentru ca normal...ai uitat!!! angry Ce bataie meriti uh...Dar stai linistit, baby, nu scapi uh de mine biciuitor Acum... pe bune, ce i-a promis??? Adica sper sa aflam in curand deoarece, pentru ca fiindca lough (o veche faza pe care imi place sa o folosesc) sunt FOARTE curioasa! Deci astept next kiss
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 19:30

Ca tot n-am ce face, ma gandeam sa pun si aici next-ul, deci sa vedem ce iese.

Lectura placuta, dolls kiss

Capitolul 5
Sakura Pov


Uita, uita! De ce trebuia sa iasa la suprafata acea amintire care mi-a distrus toata viata? M-am chinuit atata timp sa o ingrop in cel mai adanc colt al mintii mele, si reusisem. Era ca si cand nu s-ar fi intamplat niciodata, nu o puneam la socoteala, mi-a luat patru luni, iar acum totul s-a dus de rapa, toate astea numai din vina lui, pentru un moment imi era teama ca ar putea sa imi faca ceva, poate atunci s-a declansat totul. Am revenit din nou in locul in care ma refugiez, din nou in casa pustie. Rupta de lume de 3 zile, sau 4? Nu stiu cat timp a trecut de cand am plecat de la spital, nu imi pasa.

Mi-am ocupat timpul facand curat prin casa, vroiam sa uit orice. Realizasem ca traiesc intr-un cos de gunoi, pana si gandaci si sobolanii ar fi murit daca locuiau aici. Incerc sa vad doar in viitor, singurul lucru pe care mi-l doresc e ca nimeni sa nu afle vreodata ce ascund, mai ales Sasuke care incepe sa aiba banuieli, macar am norocul ca nu il intereseaza. Ies din cada, o parte din mine vrand sa mai ramana inca 10 minute, e atat de placut, dar am primit mesaj de la Tsunade, trebuie sa ma prezint in birou.

Ma imbrac cu un kimono negru, scurt, de la umar in jos, pana la jumatatea pieptului aflandu-se o dunga cu floricele mici, albe. Parul il impletesc, lasand coada sa atarne cu cativa cm sub sani. In picioare imi iau balerinii negri si ies pe usa. Inchid brusc ochii din cauza soarelui care stralucea puternic, o durere facandu-si simtita prezenta sub ploape. Incet, m-am acomodat lumina, iar la birou am ajuns mai repede decat credeam. Intru, dar hokagele nu era de gasit, in schimb erau Naruto, Kiba si Sasuke, care nu au observat prezenta mea din cauza galagiei.

- Sunt genul de persoana care crede ca animalele vor incepe sa vorbeasca in orice clipa, Naruto. Atat de mult imi iubesc cainele, de fapt, nu este caine pentru mine. Vocea lui Kiba era nervoasa, iar Naruto radea cat il tinea gura.

Oftez si ma indrept spre geam fara sa ii privesc, dar drumul imi este intrerupt si dintr-o data ma ridic de pe pamana, cineva ma ridica. Naruto ma sufoca, nu cred ca realizeaza, dar iubirea lui ma omoara fizic. Incepe sa se invarta cu mine, involuntar buzele mele schitau un zambet care pentru prima data in doi ani, se transforma intr-un ras cristalin, copilaresc. Uitasem si de durerea provocata de stransoare, de tot, pentru prima data ma simteam bine. Nu am realizat in copilarie, dar Naruto e cel mai bun prieten pe care il poate avea cineva.

- Nu credeam ca stii sa razi, Sakura. Se pare ca Naruto are un efect pozitiv asupra ta. Ne oprim amandoi cand auzim vocea dura si totusi amuzanta a lui Tsunade care era acum asezata pe scaun. Ii da lui Kiba niste hartii, acesta parasind incaperea. Acum am ramas noi, echipa 7, varianta destramata.

- Ino are intanlire cu Sai! Tipa Naruto cat il tin plamanii, dupa care isi tuguie buzele spre Sasuke. Nici nu l-am vazut cand a ajuns la geam, acum sta si ii spioneaza pe cei doi. Ma duc langa el, se vedea destul de clar. Porumbeii erau asezati la umbra unu cires, plus un cos de picnic. Erau draguti, adevarul e ca se potriveau, dar ma uimeste cat de repede a trecut Ino de la Sasuke la Sai, parca acum cateva zile se batea cu roscata, care sa stea langa patul lui.

- Ce romanitc, spun si eu in momentul in care Sai ii dadea lui Ino sa manance, am mai spus ca sunt adorabili?

- Nu vad ce e asa romantic in a manca in noroi. Toata magia se duce cand aud vocea rece a lui Sasuke care ma face sa imi dau ochii peste cap , pana si Naruto s-a strambat. Acum eram toti trei la geam si Tsunade fierbea de nervi, dar pot sa jur ca in adancul ei vroia sa vada ce am vazut noi, din pacate nu mai avea loc la geam.

Ne pozitionam toti in fata biroului, cand se aude maraitul femeii. Eu eram intre cei doi, incercam cu toata puterea sa ii evit privirea lui Sasuke, ma simt ciudat de la incidentul din spital, nu vreau nici sa vorbesc, nici sa schimb priviri cu el. In momentul in care Tsunade incepe sa ne spuna in ce consta noua noastra misiune, pamantul imi fuge de sub picioare. Corpul imi tremura involuntar, imi simteam mainile transpirate, iar frica pune stapanire pe mine, nu ma pot intoarce acolo, nu din nou.

Naruto si Tsunade vorbeau, deci nu mi-au observat starea, imi era frica sa ma uit la Sasuke. Il privesc intr-un final, acelasi lucru facea si el. Ochii negri ma cercetau ciudat, aceeasi privire pe care o avea in spital. Incerc sa ma calmez, sa imi fac respiratia regulata, sa nu dau nimic de banuit. Acum suntem toti trei, nu o sa se intample nimic, eu am crescut, de data asta lucrurile vor fi diferite, o sa distrug orice incearca sa ma raneasca, viermele ala o sa plateasca cu varf si indesat, nu o sa stie ce il asteapta, o sa il fac sa regrete ziua blestemata in care m-a intanlit.

kiss kiss
Sus In jos
Natt
Genin
Genin
Natt

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : [ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]¡ή мү ßєđяσσм[ə٨̲̅٥̲̅٦̲̅]
Nr. mesaje Nr. mesaje : 225
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : handball,shopping
Stare de spirit Stare de spirit : χ✖θвsεššєð κιℓ∂✖χ

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 19:54

he hei... happy2
Ca de obicei cu fiecare rand scris m-ai uimit! huh?
Tu ai un talent, dat de la doamne, doamne care te face speciala...si anume scrisul(nu spun ca nu ai si altele!) in love
Ma bucur ca m-ai anuntat! dap !
Te rog sa treci si pe la ficurile mele cu un comm!!! THX anticipat! a hug
Te pupacesc doolce kiss

P.S: Prima la comm dance2

Bye!! hi!
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 20:08

Next-ul yuppi...deci chiar nu pot sa inteleg cum de ai asa mult talent eu abea fac o amarata da compunere dar aici nu este vorba de mine si de tine si fic-ul tau megaextrasuperhiper minunat .Din asta rezulta ca si acest capitol a fost la fel de extraordinar ca restul.
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 20:26


Ce e? Ce i-a promis viermele ala? Ce o nelinisteste asa de tare pe Saku`? Ce e??? Deci trebuie sa iti spun ca il ador! De prima data cand am vazut titlul, am ramas cu o impresie ca va fi un fic trist, dar cu o urma de descriere sadica, insa nu a fost chiar asa, a fost mult mai bine! Astept next-ul cu multa emotie, baby !


Ultima editare efectuata de catre ♫^~Punky~^♫ in Mier 15 Feb 2012, 16:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 21:02


Mai trebuie sa spun ca ador ficul?

Cred ca se stie de la sine..

Cine nu ar putea adora un astfel de fic?

Doar un insensibil..

Dar eu nu sunt unul dintre ei asa ca iubesc ficul

Ya , gata cu vorbaria

Vreau next si PWP doolce
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Feb 2012, 20:32

Hei dap !
Imi pare nespus de rau ca ajung asa tarziu, dar pur si simplu nu am avut timp sad.
Capitolul e foarte reusit, imi place mult de tot. Abia astept sa vad ce se va intampla in misiune, ce are de gand sa faca Sakura... vaiii sunt atat de curioasa in love
Ok, deci astept next. happy2. Spor la scris si la idei. happy
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Feb 2012, 22:25

foarte foarte frumos draga huh?
chiar mi-a placut in love
stiu ca ar fi trebuit sa ajung mai repede cu com-ul sad
dar am aflat astazi de la profa de romana ca voi participa maine la olimpiada de romana nervi!
nu stiu daca ar trebui sa ma bucur sau sa plang sad
ei bine voi afla maine lough
oare despre ce promisiune este vorba think
sa vi repede cu next-ul ca mor dap !
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Too broken to fix? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19Joi 16 Feb 2012, 12:21

Buna! Sasuke e enervant.. ma intreb ce a facut-o pe Sakura sa reactioneze asa.. prima data am crezut ca e ceva in spatele lui Sasuke.. Daca se intoarce inapoi in acel loc se va inampla si ceva interensant.. deci eu astept nextul.. Sunt curioasa sa vad ce a facut-o sa reactioneze asa.. in love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Too broken to fix? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Too broken to fix?   Too broken to fix? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Too broken to fix?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-