Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 → Cupid Child ← [16+]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 13:49

Buna dragut-o.
Pai..ce pot spune? huh?
In primul rand, multumesc de anunt.
Capitolul a fost extrem de amuzant. Nu am ras pentru ca nu am deloc vlaga in mine, insa subconstientul meu a facuto. Oo..da ce-a mai ras asta micu`. lough
Sakura e belea frate. Si Sasori e asa de draguteel, chiar daca pute. lough
McHiperactive e...mna...stii si tu..pe viata lui. lough
Imi place ataaat de mult cum combini tu o drama cu o comedie. Il faci pe Sasuke sa zambeasca intr-o situatie nu tocmai placuta pentru el si nu numai.
O operatie trebuie pusa in aplicare. Sper din suflet sa fie totul bine.
Ok...See ya dap !


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 14:07

Trec si eu pe la fic-ul tau absolut genial. good job
Nu am cuvinte sa iti spun cat de mult imi place in love .
Bietul Sasori nu merita asta saracutul dap !
Sasu si Saku sunt mega extra supe sweet love
Chiar imi doresc ca Mikito sa se faca bine si sa fie impreuna fericiti pana la adanci batraneti therethere
Next-ul repede please


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 15:33

Hey...! hi! Ce ma bucur ca Sasori si-a luat-o ! happy2 Dar Mikito...sper sa se faca bine... rusinos
Nu pot sa inteleg cum de Naruto tot nu stie care este numele lui Hinata dupa atata timp ! angry Cat de...de...destept tre' sa fii ca sa tii minte un nume ??? angry
Multumesc de PM si te pupacesc dulce ! hi!


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 19:52

Buna a hug
Multumesc ca m-ai anuntat.
Este minunat.
IMi este mila de Mikito..
Saracuta de ea.
Si Naruto.. nu stie cum o cheama?
Oooo..
Astept capitolul urmator.
Spor la scris kiss



→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 20:59

Heey! Multumesc ca m-ai anuntat. kiss . Am venit si eu cu un comm, daca nu e cu suparare.

Foarte tare capitolul! Plin de actiune si totodata nu e grabit sau ceva de genul. Mi-a placut amuzamentul capitolului foarte mult, mai ales farsa facuta de Sakura si crizele de isterie ale lui Hinata. Bietul Sasori! Cred ca va trebui sa consume un magazin de geluri de dus ca sa scape de acel miros. Iach! Oua mucegaite? lough Asta e chiar tare!
Mi-e atat de mila de Hinata. Cum poate Naruto sa ii uite numele dupa ce au petrecut atatea ore impreuna si mai ales dupa ce i-a lasat buletinul pe prosop. Eu sincer, i-as scrie numele meu pe frunte, ca sa nu mai uite. Naruto pana la urma, e un inconstient nesimtit. Cum poate mai frate sa nu o bage pe Hinata in seama atata vreme, dupa ce ca ea incearca pe cat posibil sa se faca remarcata, mai ales ca il iubeste atat de mult pe McHiperactive. Sper ca Sakura sa gaseasca o cale sa o consoleze.
Mikito pana la urma trebuie operata? Dar de ce? sad . Nu poate scapa si altfel? Sunt sigura ca riscurile acelei operatii sunt incredibil de mari si ca Sasuke este complet distrus, dupa modul in care tranteste usile pe acolo. Imi pare atat de rau de saracuta fetita.
Abea astept next-ul. Te rog anunta-ma din nou cand il postezi, deoarece sunt atat de curioasa ce se intampla in continuare incat nu mai am rabdare!

Spor la scris si multa inspiratie!

Love ya'! a hug
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 15:20

Cum mama naibii sa ajungi sa ai in frigider oua verzi-albastrui cu mucigai pe ele? e imposibil doar dak nu esti naruto. eu cand tiam spus k sper k farsa sa fie cat mai malefica nu am crezut ce vei face. gluma asta e diabolica...........tocmai de aceea te iubesc lough imi pare atat de rau pt mikito si sper k va fi bine. o apropo mersi k mai anuntat. kiss


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
»Beţişor«
Genin
Genin
»Beţişor«

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Romania, Ialomita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 135
Puncte : 165
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri :))
Stare de spirit Stare de spirit : Good...very good.

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 15:31

Hello`.! Pot sa spun doar "Super fic" , il ador! Imi place tot, imi place descrierea, asezarea`n pagina, ai un fel de a scrie uimitor. Ma bucur ca Sasuke si Sakura se simt bine impreuna, si sper din toata inima ca Mikito sa se faca bine, fiindca merita si asta i-ar face fericiti pe cei doi porumbei.
Sper ca Naruto sa deschida ochii si sa o observe si pe "movalia" Hinata si sa fie impreuna.
Ma rog ca totu` sa fie bine cu operatia fetitei si am speranta ca asa va fi.
Astept cu nerabdare si cu sufletul la gura next-ul.
Spor la lucruu!
Kiss Kiss kisskiss


×ღ×Mαrrч×ღ×



Realitatea
Este
Singura
Promisiune
Estimata
Corect
Totdeauna!!


♥️«´¨`•Smille•´¨`»♥️

My fic: ● Little light- https://sasu.forumgratuit.ro/t5171-little-light
[/color]
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 18:31

Hellăăău, my darling a hug
Deci cu ce sa incep?
Imi cer mii si mii de scuze ca nu ti-am citit fic-ul mai devreme. Aseara a trebuit sa ma culc mai devreme ( tata :-l ) si nu aveam somn si am intrat de pe telefon pe forum sa citesc niste fic-uri si am dat de fanfic-urile tale, l-am citit si pe celalalt, si am ramas impresionata din primele propozitii. Ai talent :x
Revenind la ale noastre. Ideea e geniala, originala si cu o scriitoare pe masura totul e okai. Mi-a placut enorm calatoria din Paris, erau asa happy toti si atunci cand Mikito nu voia sa il ierte pe Sasuke am crezut ca el va crede ca Sakura e vinovata si bla bla bla. Ei bine, m-am inselat, din fericire lough
Hm, dupa ce totul a revenit la normal ma tot gandeam de ce Sasuke si Mikito au disparut din cadru, era ceva putred la mijloc, nu mi-am dat seama ca fetita inca era bolnava,of of of.
Mi-au placut farsele Sakurei lough si noaptea petrecuta la hotel cu brunetul si mai ales imi place cum descrii totul.
Vreau sa vad ce se intampla in continuare si mai ales vreau sa vad cum micul cupidon se insanatoseste cat mai repede.
Kiss and Hug !


I had to break myself to carry on.


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Sam 19 Mai 2012, 11:33

hei ,


cupid child este o adevarata capodopera ,

nu stiu ce sa mai zic ,

este o adevrata capodopera ,

nu pot sa pricep cum poti avea atata talent ,

ms ca m-ai anuntat de next ,

astept cu nerabdare continuarea ,

sper sa-mi scri,

bafta si pupici de la crisa


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 S6he8w
→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Npi5xg
→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 2myt0zq




→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 R0b9k0
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Sam 19 Mai 2012, 21:00

Bun... Nu am mai trecut de ceva vreme pe aici, din motiv ca am avut probleme cu PC-ul (cred ca multe stiti asta) si mult de invatat(doar e sezonul tezelor nervi! ). Vreau sa imi cer scuze fata de voi ca nu am mai postat de mult timp, insa ma voi stradui sa pun mai des capitole, atat la acest fic, cat si la celalalt. rusinos

Fara alte adaugari... a hug




Chapter 11 :




Sakura P.o.V:




Liniste… Atat de liniste incat chiar si cea mai subtila suflare avea un ecou care se repeta de zeci de ori in mintea mea. Eram nerabdatoare sa iasa din biroul directorului si sa imi spuna ca a facut-o… Stiu ca ii este greu, insa trebuie sa o faca, altfel va regreta mai tarziu. In mintea mea se derulau tot felul de idei, cum ar fi un discurs moralizator cu motive intemeiate pentru care ar trebui sa semneze, in caz ca ar fi refuzat acel document. Era prea liniste, prea molipsitor. Parca asistentele nu ar mai avea nicio treaba in spitalul asta, parca doctorii nu ar mai avea nicio operatie in tot acest timp. Sau e doar impresia mea? Doar eu am impresia ca au trecut ore de cand a intrat pe usa aceea si de cand doar la ea ma uit? Parca totul ar merge cu incetinitorul. M-am uitat prea mult la acea usa, incat in unele secunde am impresia ca se deschide, insa e doar imaginatia mea…

La fel ca acum, usa pare a se deschide, insa inca ma intreb daca e o iluzie sau nu? Ceva negru, adidasi lui cu sigunta, apoi pantalonii sai de o textura fina, apoi ii zaresc pielea mainii, atat de alba si de fina… Ridic privirea si ii zaresc chipul cazut, atat de trist. Fara sa constientizez, ma indrept cu pasi marunti catre el, luandu-l de mana sa rece. Astept sa termine convorbirea cu doctorul. Mi se facuse frica, amandoi pareau atat de dezamagiti, insa el parea mai mult frustrat, ingrijorat. I-am strans-o si cu cealalta mana a mea pe a sa, lipindu-ma de bratul sau. Termina convorbirea, iar eu déjà ma gandeam cum sa incep si ce sa zic, insa nu am mai apucat, caci bratele sale m-au cuprins intr-o imbratisare calda, cerand alinare si iubire, precum un copil.

“Va fi bine!”. Era tot ceea ce ii puteam spune in momentul de fata. M-am desprins putin din imbratisare, in asa fel incat sa ii pot prinde fata in palme, apoi i-am soptit aceeasi propozitie de zeci si zeci de ori, incercand sa ii dau incredere in el. Avea ochii inchisi, iar genele sale lungi erau singurele care iti distrageau atentia de la cearcanele uriase pe care le avea. Apoi i-a deschis, in timp ce m-a luat cu o mana de talie, conducandu-ma in cabinet. Insa nu intelegeam… E atat de greu de citit! Ma uitam intrebator la el, cerand din priviri un raspuns, insa nimic. Ajunsi in fata usii, a apasat pe clanta, intrand numaidecat, cu mine langa el, bineinteles. Din nou aceeasi poveste, acelasi zambet fals pe care trebuia sa i-l oferim neconditionat. Insa nu imi placea deloc asta, prin simplul fapt ca simteam ca ascundem ceva de ea, ca o mintim, si asa era!

Am inceput a vorbi, ca deobicei, subiecte banale, dar care o faceau sa zambeasca. Se uita la noi cu atata dragoste, incat nici nu iti venea a crede ca are o problema. Dintr-o data, Sasuke ii ia mana intr-a sa, tinand-o strans, si ii spune pe o voce protectoare:

-Ti-am promis ca vom iesi din spital cat mai repede, asa-i?-acesta aproba din cap increzatoare- Ei bine, pentru a merge acasa, trebuie sa mai stam doar doua zile… Insa va trebui sa il lasi pe domnul doctor sa te vindece, bine?-a inghitit in sec, putin speriata- Iti promit ca nu vei simti nimic! Tu doar vei dormi, iar doctorul isi va face treaba.

Nu stiu cat de mult a crezut, sau ce a inteles, insa in acel moment i-a sarit in brate lui
Sasuke si i-a sarutat obrazul din nou si din nou, in semn de multumire. Totusi, era destul timp pentru ea cat a stat aici, care nu putea in niciun caz sa ii faca bine, decat sa o moleseasca. Niciodata nu mi-au placut spitalele! Cred ca este unul dintre motivele care le avem eu si micuta in comun. Mereu m-am tratat acasa si chiar am discutat despre asta cu doctorul, insa cum operatia era inevitabila, nu aveam cum. Doar semnatura lui Sasuke mai trebuia si se pare ca si asta s-a rezolvat. Mikito se desprinde din imbratisare si, uitadu-se cand la unul, cand la altul, pune acea intrebare pe care o zice de fiecare data cand intreaba cat timp mai trebuie sa stea in spital:

-Si Sakura va locui cu noi, asa-i?

Am chicotit, cu totii, la fel cum facem de fiecare data. E o mica scumpa si sunt sigura ca operatia va decurge bine. O asistenta intra si ne pofteste afara, deoarece trebuie sa o pregateasca pentru operatie. Sigur ca ei nu i-a zis asta, insa noi am inteles ce a insinuat. Am sarutat-o pe frunte si am iesit din incapere. Sasuke m-a luat de dupa umar si m-a strans la pieptul sau, spunand ca totul va fi bine, insa nu la fel de increzator cum ar fi spus-o in salon.
Era mereu la fel. Am fi putut spune orice in acel salon, cum am si spus, ca totul va decurge bine, insa atunci cand iesim, totul se naruie. Nu mai avem aceeasi incredere si simtim cum parca totul se va sfarsi. Mi-am apropiat buzele de ale sale si le-am cuprins suav intr-un sarut. Apoi el a plecat sa semneze ultimele formalitati.

M-am apropiat de Hin, care a stat toate zilele acestea pe acelasi scaun, sprijinindu-ma mereu. Ea si Naruto erau motivul pentru care zambeam si in afara acelui salon. Povestea lor era chiar amuzanta, insa daca o priveai din perspectiva Hinatei, era terifianta. Se vedea ca nu a dormit de ceva vreme, cearcanele o spuneau, insa tot imi oferea acelasi zambet dulce ca intotdeauna. Pana cand… apare “el”!

-O cafea? spune radicand din spranceana, cu o fata amuzanta si motivanta.

-Sigur, cred ca Hinatei i-ar placea! spun uitandu-ma insistent la el, facandu-I semn din priviri sa ii ofere ei cafeaua, insa nu intelegea. Se uita la mine ca la felul al paisprezecelea, neintelegand ce vreau sa ii transmit.

-Nu, multumesc! In ultima vreme beau doar espresso…fara zahar! Ultima parte a spus-o cand era déjà aproape langa aparatul de dupa colt.

Mi-am rotit ochii peste cap cand tantalaul mi-a spus putin revoltat: “Ar trebui sa iei un curs de mimare a sentimentelor!”. M-am ridicat de pe scaun, intreptandu-ma catre Sasuke, care tocmai ce iesise din birou si se sprijinise de usa uriasa din sticla, inecandu-si fata in palme. Imi era frica sa il iau in brate, crezand ca poate voi face o miscare gresita si il voi supara sau deranja. Da… Deja deveneam patetica! M-am apropiat de el, luandu-l de dupa umar si strangandu-l tare la piept, nevrand sa ii dau drumul. Vroiam sa imi transmita mie toate supararile lui, sa se descarce. Mi-a strans tare bratul care trecea prin fata lui, imbratisandu-l, cu mainile sale puternice si si-a sprijinit fata de acesta. Simteam mici furnicaturi pe brat si mi-a luat mult pana sa observ ca …plangea! In tot acest timp a fost tare, chiar si fata de mine, nevrand sa arate ceea ce simte cu adevarat. Sau…nu putea? E si asta posibil, asa pateam si eu. Imi era atat de greu, incat si a plange mi se parea dificil. Insa vazandu-l cum se descarca, toate lucrurile negative, petrecute sau nu, mi se derulau in fata ochilor, iar prin acestia si-au facut loc acele cristale fierbinti.

Nu stiu cat am stat asa, timpul se oprise in loc! Tot ce stiu e ca peste catva timp eram in salonul lui Mikito, incurajand-o si spunandu-i ca totul va fi bine, fie ca noi credeam sau nu in asta, trebuia sa o facem pentru ea.

Apoi au urmat ore si ore petrecute in picioare. Stateam sprijinita de peretele din fata salii de operatii, asteptand si asteptand. Ochii imi erau strict atintiti asupra unui singur punct, insa aria mea vizuala o luase razna rau. Vedeam imagini. Imagini dure, pe Sasuke distrus si pe mine langa el, incercand sa ii iau din povara. Insa era zadarnic, iar el o luase pe alta cale, imbatandu-si amarul, iar asta a dus la certuri. Certuri dureroase, apoi la bataie si multa suferinta… Erau doar niste imagini, insa durerea imi cerea sa le vad, sa sufar mai mult.
Stiam ca imi fac mai mult rau, insa asta ar fi fost o viitoare viata pentru mine. Chiar si asa, nu m-as gandi o clipa sa il las pe Sasuke, oricata bataie ar trebui sa indur. El… Doar statea, in aceeasi pozitie, aproximativ, ca a mea. Se gandea, doar el stie la ce, insa sigur nu era a bine. Doar liniste… In ultima vreme doar asta domina in atmosfera.

Trebuia sa fac ceva… Ceva ce nu am mai facut in ultima vreme, insa era timpul. Si totusi, doar in aceste momente actionez asa, doar in momente grele apelez la ajutorul Lui, insa stiu si sa multumesc. Mereu a fost de partea mea, iar acum am nevoie din nou de El! Trebuia sa fie o capela pe aici, asa ca am intrebat o asistenta si am mers dupa indicatiile ei. Era un hol lung, la capatul caruia se zarea o lumina destul de puternica. Era o mica incapere, tipic unei capele. Liniste, din nou… Eram doar eu acolo, nici macar un preot sau ceva, doar eu, asa ca mi-am permis:

-Stii ce niciodata nu ti-am cerut multe, mi-ai dat tot ce am avut nevoie inca de cand m-am nascut. Insa acum…-spun tare, inaintand catre icoana- Acum am nevoie mai mult ca oricand sa o ajuti sa scape cu bine din operatie! –ultimele cuvinte le-am spus izbucnind in plans, lasandu-ma pe genunchi- Te rog! Te implor, fa ceva! Nu ma lasa acum… am nevoie de Tine! Ajuta-ma cu asta si nu iti voi mai cere nimic, niciodata!

Nici eu nu eram complet sigura de ultima parte, stiam ca voi mai avea nevoie de El, insa asta era cel mai important acum si stiam ca mereu va fi. O voce suava m-a completat, la fel cum face si cu persoana mea:

-… Si nu voi mai avea nevoie de nimic, niciodata, inafara de ele!


P.S: Stiu ca am cam grabit actiunea, insa timpul nu imi mai permite ca inainte. Si... ingrijorat CAPITOL NECORECTAT
!


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Sam 19 Mai 2012, 21:31

AAA... nu pot sa cred e asa de frumos
La ultimele fraze aveam lacrimi in ochi
Capitolul e asa trist dar totusi nu stiu ce sa mai zic... nai lasat pur si simplu fara cuvinte
Tine-o tot asa faci o treaba mai mult decat grozava
Next repede


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Sam 19 Mai 2012, 22:29

Cât de frumos a putut fi acest capitol . Mie una mi-a adus aminte de o amintire dureroasă din trecut şi chiar am început să plâng . sad Iar ceea ce a spus Sasuke ultima dată , atunci chiar am început să plâng . Haide Cupidon , nu te lăsa . Te rog făte bine . Nu-ţi face griji ... acest capitol este perfect . Sper să aduci cât mai curând nextul şi să mă anunţi şi în continuare . kiss Baftă la tastat .


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Sam 19 Mai 2012, 22:57

Hellăăău, my darling a hug
Multumesc pentru ca m-ai anuntat.. mi-a placut capitolul si nu ai grabit actiunea lough a fost trist si induiosator. Probabil cei doi se simt ingrozitor din cauza micutei, dar vor vedea ca totul se va rezolva si ca ea va scapa. FanFic-ul mai are nevoie de ea, corect? lough Hm.abia astept sa vad cum vor derula lucrurile in continuare. Bafta in continuare si nu uita s ama anunti cum o faci deobicei. a hug


I had to break myself to carry on.


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Dum 20 Mai 2012, 09:00

ce tare !!!!!!!!

mersy ca m-ai anuntat ,

astept cu nerabdare nextul ,

sper sa ma anunti ,

bafta in continuare si pupici de la cris


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 S6he8w
→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Npi5xg
→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 2myt0zq




→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 R0b9k0
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Dum 20 Mai 2012, 14:33

Hei kiss

Iti multumesc pentru mp in love

Imi pare rau ca ajung asa tarziu, dar nu prea am mai intrat saptamana asta pe forum ingrijorat

Wow huh? Ai o descriere atat de frumoasa. A fost un capitol foarte frumos, care m-a intristat. Vreau ca fetita sa iasa cu bine din operatie si ca Sasuke si Sakura sa se iubeasca mereu in love

Chiar a fost un capitol reusit, mi-a placut foarte mult kiss mai ales ultima parte. Banuiesc cine era acea voce suava :">

Abia astept next-ul kiss

Spor la scris!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Dum 20 Mai 2012, 18:46

Iar ajung tarziu...dar iar imi place capitolul. Faza de la final m-a facut sa plang. Este, este pur si simplu emotionant. Sper ca totul sa fie bine si sa nu se ajunga la viata pe care o vedea Sakura fara ingerul de portelan. Astept next si Te pupic dulce rau de tot


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Dum 20 Mai 2012, 21:04

Wooow !Mi-a placut la nebunie !Ma bucur ca Mikito va avea parte de operatie , insa , vreau sa ma bucur si mai mult , asa ca , sa o faci sanatoasa !...cel mai mult mi-a placut partea in care Mikito a intrebat , daca Sakura se va muta cu ei...
Ai cateva greseli de tastare...da nu e nimic grav...
Spersa te grabesti cu nextu si iti urez spor la scris !Pupicei !


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Mai 2012, 15:33

Buna draga mea.
Vai, daca ai stii cat de mult ma bucur ca ai pus nextul.
Foarte, doar foarte mult.
A fost extraordinar de frumos.
I-ar descrierea ta imi place mult de tot.
A fost un capitol cu adevarat complex.
A avut de toate: drama, iubire si un gram de amuzament.
Deci Hinata si Naruto sunt belea.
Defapt Naruto e belea, ca de obicei.
Imi pare foarte rau pentru mica fetita, insa chiar sper sa se faca bine.
Ei bine... eu astept nextul. See ya:D
App: poate treci si pe la ficul meu sa iti dai cu parerea.
Se numeste ,, Sub clar de luna''


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_mct2debUwJ1r1653do1_500

Make love, not war!
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Mai 2012, 18:08

vrei sa ma bagi si pe mine in spital sau ce?
nu iti inchipui cat am plans la capitolul asta .
da doamne ca mikito sa scape cu bine si cei trei sa fie impreuna good


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Mar 22 Mai 2012, 18:41

Buna buna . ^^

Deci ce gasi-si eu pe aici. UN FIC MINUNAT! Mama deci mai lasat cu gura cascata la propriu huh? Este minunata ideea mi-e imi place foarte mult sincer. Si deabia astept sa vad ce se intampla cu Sasuke si Sakura , sa vad si eu ce-ti trece prin capusorul ala a tau diabolic si creativ. >.< Eu una chiar astept cu nerabdare urmatorul capitol pentru ca sincer mai facut curioasa. Vroiam de mult sa iti las com dar nu am avut asa mult timp. Si imi cer scuze pentru asta sunt cam aiurita rusinos In fine. Deja trancanesc prea mult:)) Eu una astept next . Sa ma anunti si pe mine cand il pui honey kiss Spor la scris si la idei! -.-

Ja na!


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 12:14

Bunaa scumpo! Iti multumesc pentru anunt! kiss Imi cer mii de scuze ca ajung atat de tarziu, dar numai acum am reusit!

Capitolul m-a impresionat adanc prin multitudinea de sentimente pe care le transmite. Linistea, senzatia ne a fi singura persoana din incapere, durerea provocata de atata suferinta pe care o simti deoarece persoanele care iti sunt atat de dragi sufera.. Toate sentimentele le-ai descris INGROZITOR DE BINE! Te felicit pentru aceasta performanta si iti urez ca de acum sa scrii din ce in ce mai bine.
Imi pare atat de rau pentru micuta! crying . Biata de ea nu merita sa treaca printr-o operatie atat de grea... Dar totusi, sper sa fie bine si sa se insanatoseasca cat de repede.
Completarea de final pe care a facut-o Sasuke a fost atat de ... Nu stiu cum sa-i spun... A completat-o pe Sakura cu toata inima, si cu toata iubirea si din tot sufletul cred ca a spus-o. Acum chiar se vede cat de mult tine el la Sakura si la Mikito.
Abea astept nextul! Sunt curioasa daca va fi bine si daca se va insanatosi Mikito. Te rog , din nou, sa ma anunti daca se poate.

Spor la scris si multa inspiratie!

Love ya'! a hug
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 08:27

Buna,
Pana acum am mai avut cateva probleme cu timpul liber, scoala .. diverse :)) Iti multumesc ca m-ai anuntat aproape mereu →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 78717
Capitolele sunt superbe:X Descrii foarte bine, nu in exces dar nici prea putin.Ce-mi place la ficul tau este modul in care decurg lucrurile. Mereu ne surprinzi si ne lasi in suspans.
Am si eu cateva intrebari .. De ce este si echipa "Naruto/ Hinata" in LA? Poate ca n-am fost eu prea atenta cand am citit :))
o.o apare si Sasori →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 273918

Ce sa-ti mai zic .. Spor la scris si la idei^^ Anunta-ma si pe mine, daca poti →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 197722


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 17:10

Ei bine, nu am scuza crying Nu am avut deloc inspiratie, cu chin cu vai am facut capitolul asta pe care am stat mult si bine. Incepeam intr-o zi, scriam cinci randuri, stergeam, si tot asa. Se pare ca intr-un final am reusit sa scriu. Sper sa va multumesc cu decizia pe care am luat-o in privinta personajului Mikito happy Am sa lamuresc in acest capitol si acel punct omis de mine, din intamplare (pe care Bella a fost o scumpa si mi l-a reamintit kiss ) si acum ca am scapat de partea mai grea, mi-au venit si cateva idei si sper sa va aduc cat mai repede next. Planuiesc sa termin si la celalalt fic capitolul, insa am fost tot plecata la inceputul de vacanta si nu am apucat rusinos Bun, o prea lungesc... lough
Enjoy happy2





Chapter 12:


Sakura P.o.V:



Vantul batea lin prin geamul rabatat, miscand jaluzelele verzi-albastrui. Cu pasi calculati, ma indrept spre patutul moale, lasandu-ma incet pe marginea asternutului alb. Ma aplec grijuliu peste coprul firav, sarutandu-i gingas fruntea albicioasa. Incepe a clipi subtil, intr-un tarziu deschizandu-si perlele negre. Imi zambea dulce, eu urmandu-i exemplul. Vocea ei ragusita a soptit un “Buna dimineata!”, facandu-ma sa chicotesc, caci era trecut de amiaza. Nu faceam decat sa ne privim cu dragoste, pana cand usa salonului s-a deschis luminand putin incaperea. Nu era chiar intuneric, insa jaluzelele trase aveau un efect asupra camerei. Brunetul meu intra in salon cu o tava plina de bunatati, inchizand usa cu piciorul. Se apleca si imi saruta obrazul, destul de aproape de buze, apoi pune tava langa mine, mergand sa isi sarute si surioara. O intreaba cum se simte, iar ea da afirmativ din cap. Ma ridic si merg sa trag jaluzelele, ceea ce ne-a facut pe toti sa ne incruntam putin. Era asa de bine… Toata lumea era mai senina, mai calda.

In incapere intra blondul meu cu ochi albastri, cu un avant de nemaiintalnit. Se avanta si sare pe patul micutei, facandu-l sa se clatine putin. Mikito il privea cu drag, il iubea tare mult pe Naruto.

-Ce mai faci, ingeras? a intrebat acesta, pitica raspunzandu-i numaidecat, foarte entuziasta cu un “Foarte bine!”.

Sincer, e incredibil cum poate tipul asta sa scoata ce-i mai bun din tine. Nu e de mirare ca Mikito s-a atasat atat de mult de el.

-Ghici ce ti-am adus? – fetita ridica din umeri, apoi Naruto continua- Inghetata de ciocolata, cu trei capsune, topping de caramel, fistic, scortisoara, unt de arahide, coaja de portocala, o acadea cu aroma de banana si…

-Unde ai gasit un vanzator care sa iti prepare asa ceva? il intrerup eu, acesta uitandu-se urat la mine, la fel ca un copil caruia ii spui ca nu exista Mos Craciun, iar el e convins ca exista si nu se da batut asa de usor.

Daca ma gandesc mai bine, exact fata asta a facut-o atunci cand mosului care a venit la serbarea de clasa a patra i-a cazut barba. Normal, cu totii stiam ca nu exista, insa
Naruto nu vroia sa accepte asta in fel si chip. Ba chiar l-a avertizat pe “impostor” ca va trimite o scrisoare de nemultumire la Polul Nord. El a fost motivul pentru care in fiecare an de la gradinita pana intr-a patra am avut serbare de Craciun.

-Ma ajuta si pe mine careva? se aude o voce din spatele usii, care dupa timbrul vocal, era Hinata.

Ma indrept spre usa si o deschis, pe ea intrand “movalia” cu o tava pe care se aflau doua boluri uriase, as putea spune, de inghetata. Ma uit uimita si imi dau seama ca Naruto nu glumea, iar alea sunt…

-Alea sunt bucati de branza cu stafide?! Inteb eu total depasita de situatie.

-Bucati de branza dulce! ma completeaza blondul.

Mi-am dat ochii peste cap, gandindu-ma la cat il poate duce capul.Bun, doar pentru ca au trecut doua saptamani de cand a fost operata, asta nu inseamna ca I se permite sa manance orice! Si i-am spus asta, iar el m-a contrazis, spunandu-mi ca nu au operat-o la stomac. M-am uitat intrebator la Sasuke, cerandu-i ajutor, insa nimic. In final am renuntat la idee si i-am lasat “sa-si petreaca”.

Am luat-o pe Hinata de mana si am iesit afara, caci aveam impresia ca va izbucni in plans. Am intrebat-o ce se petrece, chiar daca stiam deja. Am luat-o de brat si am tarat-o dupa mine mai incolo, caci deja incepuse sa planga. Wow! Hinata plangea. A trecut ceva vreme...

-Hai, nu plange! Nu merita…

Suspina in continuu, deja imi era frica de felul in care plangea. Nu am mai vazut-o in veci asa. Am luat-o de dupa umeri si ne-am asezat pe scaunele lipite de peretele spitalului. Incercam sa schimb subiectul, sa o fac sa-si ia gandul si cred ca gasisem ceva.

-Ma bucur ca boss te-a trimis pe tine sa preiei cazul, in felul asta mi-ai fost alaturi in momentele astea de teroare…-nu prea a functionat, caci in secunda doi, plangea mai tare.

-Da…- spune ea printre suspine- Si nimic nu s-a schimbat intre mine si Naruto!

Am incercat sa spun ceva, insa am reusit a pronunta doar un “Pai...”.

- Oh, ai dreptate. Macar ma recunoaste drept “movalia”, isi spune aceata opinia, gesticuland ultimul cuvant.

Imi parea atat de rau pentru ea. Poate ca idea mea nu a fost atat de buna pana la urma.
Cand am aflat ca Mikito era cea despre care trebuia sa facem articolul, era de la sine inteles ca voi renunta si il voi preda altcuiva. Sasori s-a gandit bine cand i-a ales pe ei, sunt dintre cei mai buni. Insa daca stiam ca treaba asta o va afecta atat de tare, renuntam la idee.

O mana ferma mi-a atins umarul, ceea ce m-a facut sa-mi intorc capul. Sasori imi incredinta din cap ca totul va fi bine. M-am ridicat si am lasat-o singura, avea nevoie de asta. L-am luat pe Sasori de brat si am iesit putin afara din cladirea spitalului. Alt aer, alta atmosfera, alta viata… Am inspirat adanc aer in piept, o gura de viata. Cred ca toti suntem nerabdatori sa iesim odata de aici. Nu stiu cand a fost ultima data cand am dat de o oglinda, insa a trecut ceva timp, cu siguranta. Il auzeam pe Naruto cum tocmai ce iesise pe usa spitalului imitand un avion, ori elicopter. M-am intors si atunci am realizat ca o tinea in brate pe pitica si o invartea pe sus. Mi-am dat ochii peste cap, din nou.
Devenea un tic pentru mine, la cate prostii l-am vazut pe Naruto facand. Intr-un final am hotarat sa nu il cert. Devenisem prea protectoare poate, insa toata experienta asta m-a facut mai grijulie si ne-a apropiat pe toti, chiar daca pe unii mai putin decat pe altii.
Sasuke iesise si el, incarcat de bagaje, caci in fiecare zi eu si Hin mergeam la mall de unde ii cumparam lui Mikito hainute pentru cand se va face bine, sa-i dam incredere ca asa va fi. Si uite ca asa si este! Sasori a mers sa-l ajute, iar singura care mai lipsea era Hinata. Dupa un timp apare si ea. Avea mana pusa deasupra ochilor si nu cred ca era din cauza razelor puternice ale soarelui. Am vazut ce cearcane avea, iar dupa ce ca a mai si plans…

Cand Naruto a vazut-o, a lasat-o jos pe Mikito si s-a indreptat ingrijorat spre ea. A intrebat-o ce are, incercand sa-i inlature mana, insa acesta a refuzat a-i face pe plac.
Doar a inganat un “N-am nimic” si s-a indreptat spre mine. M-a intrebat scurt daca poate sa vina cu mine si Sasuke, iar eu am dat afirmativ din cap. Atat i-a trebuit, ca a si intrat in masina, trantind usa in urma ei. Mikito se tot milogea la Sasuke sa mearga cu Sasori si Naruto, insa el nu stia ce raspuns sa-i dea. Am mers si m-am lipit de bratul sau, spunandu-i ca e in regula. A oftat, cumva in sens afirmativ, iar pitica i-a sarit in brate, repetand la nesfarsit “Multumesc!”. Am mers cu totii spre masini si o puteam observa pe Hinata cum isi sterge lacrimile pe masura ce ne apropiam mai tare de ea. M-am intors pentu a-i vedea reactia lui Naruto si as fi vrut sa-l cotesc cand am vazut cu cata mila o privea… Eu si Hin avem multe lucruri in comun, iar unul dintre ele este ca uram persoanele care ne privesc cu mila.

Cand blondul a trecut pe langa masina lui Sasuke, o privea trist pe Hin, iar ea se uita cu coada ochiului la el. Chiar nu il inteleg pe tipul asta! De cand ii da semne Hin ca il place, iar el nimic? Alung toate aceste ganduri cand Sasuke imi deschide usa masinii, indemnandu-ma sa intru. Am stabilit ca ne vom vedea la hotel, de unde ne vom lua lucrurile, apoi vom merge la aeroport.

Ajunsi la hotel, care era destul de aproape de spital, ce-i drept, Naruto s-a grabit sa iasa din masina doar pentru a-i putea deschide usa Hinatei, insa aceasta i-a luat-o inainte. Parea dezamagit, trist chiar, pe cand ea isi tinea fruntea sus, privind indiferent si pasind cu tupeu spre intrarea in hotel.

Jur ca nu mai inteleg ce e cu tipii astia! Inchid usa de la masina si pasesc agale spre ei, cu mainile la piept. Nu am reusit sa fac decat doi pasi, caci doua buze moi mi-au atins obrazul, fapt ce m-a facut sa inchid ochii pe moment.

-Esti fericita ca plecam acasa?

Am zambit o secunda, apoi am gandit logic: “Unde acasa?”. Eu… Stiu ca suntem un cuplu, sau macar asa pare, insa nu am vorbit despre asta, mutatul la el… sau la mine? Ok, daca inainte eram confuza, acum sunt total paralela. Ce se intampla cu lumea asta?

P.S: Capitol necorectat!


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Scaled.php?server=856&filename=55313044555490547874254

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 17:25

Presupun ca stii ca am ras la capitolul asta nu? Presupun ca stii cat imi place? Presupun ca stii cat am asteptat next-ul? Presupun ca nu ar mai trebui sa presupun atat de mult rolling on the floor Off, Naruto nu vezi ca Hin nu vrea mila, ea vrea dragoste..Baieti astia nu inteleg si ei nimic? Si Sasuke, ce ai? Esti nervos ca Noruto ti-a luat ingerasul? well? awesome right? Nu fi trist si explicai Sakurei odata unde este "acasa" rolling on the floor


→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 17:44

W-O-O-W huh? !A fost nemaipomenit what?lol! !Mi-a placut extrem de mult finalul well? awesome right? !Sper ca Sakura sa se mute acasa la Sasuke...<3 !
Mia placut extrem de mult atunci cand Naruto a iesit din spital cu Mikito in brate in love ...a fost foarte frumos....parca ii vedeam.... dance2
M-a impresionat foarte mult , dar foarte mult prostia lui Naruto rolling on the floor !Cum de e asa de ignorant think !?Ea il place , si se observa de la o posta , insa el nici macar nu si-a dat seama angry !Thoamne nervi! ...ce figura mai e si Naruto asta ingrijorat !
Mi-a placut foarte mult hi! si abia astept sa vii cu nextul happy2 happy2 happy2 !Te pupacesc dulce kiss !

P.S.:multa inspiratie ;;) !


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
Continut sponsorizat




→  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: → Cupid Child ← [16+]   →  Cupid Child  ← [16+] - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

→ Cupid Child ← [16+]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-