Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste in stil F.B.I

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 14:07

Îmi place mult povestea ta, chiar dacă sunt fan sasusaku. in love Aştept continuarea şi, te rog, anunţă-mă şi pe mine. a hug
Ja ne! kiss


Ultima editare efectuata de catre *~* Alexa *~* in Joi 16 Aug 2012, 01:23, editata de 1 ori
Sus In jos
Sakura Uchiha And Mafia
Academy Student
Academy Student
Sakura Uchiha And Mafia

Sex : feminin Localizare Localizare : in fata laptopului,probil scriind la un fic sau desenand ceva...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 0

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 16:43

e super tare ficu tau. IL IUBESC:x:x:x:x:x... vino cu nextuu ala repedeeeeee
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 18:49

Mersi ca m-ai anuntat, draga mea Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 1425538829
Ce face ce? Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 1733309228 Stop cadru! Nu pot sa cred! Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 1733309228 Cum s-a ajuns la una ca asta? Sper ca toata treaba asta a fost doar o facatura si ca Sakura se va intoarce inapoi ca de nu, eu nu stiu ce-i fac Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 955647780
Spui ca maine ai examen? Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 2332602154 Eu iti urez succes si sper sa iei o nota cat mai mare Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 208323
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 13:10

insf un next...slava cerului.......un next iara dorim ca sa te calauzim=)))
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 19:10

Cap 9
Itachi p.o.v
Dupa ce vazusem sarutul dintre Sakura si Sasuke am plecat de acolo trist ducandu-ma direct la sediu pentru a ma ocupa cu ceva si pentru a uita de acel sarut care a facut ca inima mea sa se rupa in doua.Nu stiu de ce imi pasa atat de mult si de ce sufar cand vad ca Sakura se saruta cu altcineva.Poate ca cel care a zis ca de la ura la dragoste nu e decat un pas a trait si el asta si asa stie ca acest lucru este foarte adevarat.
Ma afundasem in munca cu speranta ca voi uita intamplarea de pe hol,dar aceea amintire imi tot dadea tarcoale si nu ma lasa sa uit nici o secunda acel sarut.Pentru ca indolaia ma tot macina am hotarat sa-l sun pe fratele meu sa-l intreb daca el si Sakura sunt impreuna.Imi iau telefonul si incep sa formez numarul de telefon al lui Sasuke.Nu dura mult ca fratele meu si raspunse.
-Da Itachi ce s-a mai intamplat de data asta?
-Nimic special doar ca voiam sa stiu si eu ceva
-Si care ar fi acel ceva?intreaba Sasuke suspicios
-O sa fiu direct Sasuke:tu si Sakura sunteti impreuna?
-Ei bine o sa fiu sincer cu tine fratioare.Eu nu sunt cu Sakura,dar chiar as vrea ca ea sa fie iubita mea
-Bine Sasuke asta voiam sa stiu.Mai vorbim pa
Inchid inainte ca fratele meu sa mai spuna ceva.Eram intr-un fel usurat ca ei nu erau impreuna,dar nu puteam sa arat asta.Daca Sakura nu il lovise pe Sasuke atunci asta ar putea insemna ca ea chiar vrea sa fie cu el,iar daca este asa eu nu am nici un drept sa ma bag.
Usa care se deschide ma scoate din gandurile mele destul de incurcate.Imi intorc capul spre usa si observ ca pe ea a intrat Ino una dintre agentele companiei.
Ino este o fata destul de frumoasa si indragostita de mine.Am fost cu ea in liceu si pe atunci se vedea foarte clar ca este indragostita de mine.
-Itachi am venit sa iti spun ca am rezolvat acel caz si ca ti-am adus raportul a tot ce s-a intamplat,spune tanara in timp ce tranteste un dosar pe biroul meu
-Bine Ino va voi anunta cand va trebui sa va duceti intr-o noua misiune
-Apropo Itachi ai vazut-o pe Sakura azi?Acum trebuia sa fie aici in sediu cu noi si nu este.
-Poate ca este acasa si de aia nu este aici la sediu
-Nu am sunat-o si nu raspunde,iar acasa la ea nu este.Am fost impreuna cu fetele si casa este incuiata,iar inauntru este totul invelit cu cearceafuri albe
-Doar nu crezi ca Sakura a plecat Ino,spun eu putin panicat
-Nu stiu ce sa cred,dar oricum eu trebuie sa plec.Mai vorbim,spun fata dupa care iese din birou
Ma intrebam daca este adevarat tot ce a spus Ino.Daca totul era adevarat insemna ca Sakura a plecat si daca ea chiar plecase nu mai aveam cum sa o gasesc.Dar ia stai eu sunt seful F.B.I-ului si nu pot gasi pe cineva care tocmai a plecat din tara?Cat de prost pot fi uneori,dar asta e acum trebuie sa ma gandesc la munca chiar daca nu imi place.Maine ma voi asigura ca tot ce a spus Ino este adevarat si daca va fi nevoie o voi cauta chiar daca ma va costa mult timp.
Ma intreb oare de ce a plecat.Oare din cauza mea?I-a facut cineva rau?Multe intrebari se plimbau prin capul meu,dar ma hotarasc sa ma apuc de teancul de hartii care parca ma asteptau pe mine.
Uram sa stau ore in sir si sa iau fiecare hartie la mana,dar acum asta ma mai ajuta sa uit de Sakura si de tot ce se intamplase.Ziua de azi a fost una destul de plina si foarte incarcata pentru mine.Nu am crezut ca poate fi atat de greu sa fi sef.
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 19:26

uuu ai adus nextu ce ma bucur abea astept pe urmatoru sper sa fie nitel mai lung si cu mai putin dialog nu ma intelege gresit mi imi place dialogu dar regulamentu nu e prea incantat de el
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 19:44

Voi avea grija ca data viitoare sa fie mai lung capitolul si cu mai putin dialog.Acum nu prea am avut atat de multe idei si de aia este atat de scurt
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Iul 2012, 20:41

Mersi ca m-ai anuntat Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 1425538829
Mi-a placut foarte mult acest capitol! Sper doar ca Sakura se va intoarce inapoi si ca va uita ceea ce a vazut atunci ^^
Oricum, eu astept next-ul! Spor la scris si la idei! Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 208323
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 21:01

Cap 10

Autor:
Noaptea trecuse repede in ambele orase.Rozalia noastra inca dormea chiar daca in Los Angeles se facuse dimineata.Razele jucause de soare intrara pe fereastra camerei aterizand pe fata ei alba ca spuma laptelui.
Era liniste in camera si nimic nu ar fi putut arata ca rozalia s-ar trezi prea curand.
In Tokio mai exact in sediul F.B.I un tanar sef pe numele sau Itachi Uchiha incerca sa uite de disparitia Sakurei si isi facea de lucru ocupandu-se de teancul de hartii care parca il asteptau pe el.In sediu era agitatie mare si Itachi era la fel de agitat chiar poate mai agitat.Motivul acestei agitatii era disparitia Sakurei si un nou caz care era foarte important si care trebuia neaparat rezolvat.Cazul era atat de important incat trebuia rezolvat de cei mai buni agenti F.B.I,dar cand unul dintre agentii de elita este disparut fara urma totul se complica.Sakura era unul dintre acei agenti si disparitia ei a pus toata agentia pe jar.
Acum ca am vazut ce se intampla in Tokio sa vedem ce mai face rozalia noastra.

Sakura:
Razele soarelui care intra pe fereastra geamului meu ma trezesc eu deschizand usor ochii.Am dormit foarte bine fara sa am vreun vis sau cosmar.Ma ridic lenesa din pat si ma indrept spre baie pentru a-mi face siesta de dimineata.Cand piciorul meu atinge suprafata rece a gresiei un fior imi trece prin tot corpul.Ignor acest fior si intru in baie unde imi fac siesta.
Dupa ce termin ies din baie si ma duc direct la dulapul meu plin de haine.Il deschid si stau cateva secunde uitandu-ma la hainele mele.Ma hotarasc sa imi iau o bluza mai larga mov pe care este o inimioara neagra si in ea scrie 1986 love pink,niste pantaloni strimti si imi picioare imi iau niste sandale albe confortabile.
Ma dau cu putin parfum si dupa ce imi iau niste bratari subtiri si mov ies pe usa.Merg pe coridor pana ce ajung la scari pe care le cobor grabita.Ajung in bucatarie si imi fac un sendwich si ma duc in living pentru al manca.Nu imi era foarte foame asa ca ma asez pe canapea si aprind televizorul incepand sa butonez telecomanda.Peste tot gaseam numai reclame pe care nu le suportam de fel.Tot butonand dau de un post de stiri unde ma hotarasc sa las.
-Ieri s-a petrecut un incident terifiant pentru locuitorii maretului oras Tokio.Niste trecatori au gasit in apropierea unui parc un cadavru care era vizibil mutilat.Autoritatile au venit la fata locului imediat si au inceput ancheta.Inca nu se stie cine a facut asta,dar se pare ca persoana omorata era o femeie in varsta de 35 de ani
Ascultam cu atentie ce spunea prezentatoarea si inevitabil gandul mi se duce la Itachi,dar vocea prezentatoarei ma scoate din gandurile mele
-Autoritatile nu au vrut sa comenteze despre acest caz,dar ne-au spus doar ca vor face tot ce le sta in putinta sa il prinda pe criminal
Nu mai ascult ce avea de zis femeia si sting televizorul lasand telecomanda sa cada pe canapea.Nu stiam daca sa ma duc sa-l ajut pe Itachi sau sa stau aici fara sa imi pese de caz.Eram prinsa intre ciocand si nicovala.Daca ma duceam aveam sa dau de Itachi si tocmai de asta am si plecat,iar daca ramaneam era o posibilitatea ca acel criminal sa nu fie prins.
Trebuia sa aleg intre viata mea personala si munca.Ma gandeam ca daca acest criminal nu va fi prins mai poate omori si alte persoane nevinovate asa ca urc grabita scarile si ajung pe coridor.Intru repede in camera mea si iau un mic bagaj in care imi pun cateva haine si alte lucruri care imi vor trebui.
Imi aduc aminte de Alex asa ca ii trimit un mesaj pe telefon explicandu-i toata situatia si de ce vreau sa plec.
Imi iau micul bagaj si ies grabita din camera.In timp ce coboram scarile fiind grabita ma impiedic fiind pe aproape de a imbratisa treptele.Continui sa cobor scarile de data asta putin mai atenta si cand ajung in living il traversez grabita iesind pe usa.
Ies in strada de un fac semn unui taxi.Taxi-ul opreste,iar eu ii spun unde sa ma duca.Ma uitam pe geam si imi parea ca timpul se duce ca un melc.
Dupa inca cateva minute in care m-am tot uitat pe geam ganditoare si pot spune melancolica soferul ma anunta ca am ajuns.Ii dau banii si ies din taxi multumindui.
Ma duc grabita tragand dupa mine bagajul si imi iau un bilet pentru un zbor spre Tokio care se pare ca va fa peste 10 minute.Ma grabesc sa ajung la avion pentru a nu pierde zborul asta atat de important.Ajung la avion si dupa ce imi arat biletul intru si ma asez pe un scaun chiar langa geam.

Itachi:
Era deja o ora tarzie aici in Tokio si eu inca mai eram in sediu.Noul caz ne-a pus pe toti in prinza,iar eu deja nu mai aveam somn si in seara asta cel mai probabil nici nu voi ajunge pe acasa pentru a dormi.Eram foarte stresat asa cum nu mai fusesem de foarte mult timp si mai exact din liceu cand aveam un test surpriza si eu nu stiam nimic,insa situatia asta nu se putea lasa cu o nota mica ci cu multe victime nevinovate.
Offf ma intreb unde este Sakura acum.Cu plecarea ei totul s-a dat peste cap si este foarte greu.Si-a gasit si ea sa plece chiar acum cand avem un caz atat de important si culmea nici macar nu stiu unde se afla.Eu stiam ca ea nu mai are nici o ruda in viata deci nu aveam nici un fel de indiciu care sa mi indica unde ar putea fi ea acum.Prioritatea mea acum era rezolvarea acestui caz si ziaristii care voiau cat mai multe detalii picante nu ma prea ajutau cu asta.
Era mult mai usor cand era Sakura aici si ma mai ajuta ea cu toate problemele astea.Acum ca ea a plecat sunt intr-o mare dilema din care trebuie sa ies cat mai curand.
Cu acest caz mi-am trimis toti agentii de elita pe teren pentru a cerceta si a afla noi vesti sau informatii,dar se pare ca acest criminal nu este nebun si site foarte bine cum sa isi ascunda urmele.Acum ca Sakura care este printre cei mai buni agenti ai mei nu este aici aveam o mica teama ca acest criminal nu va fi prins.
Ma las putin obosit pe spate in scaunul meu confortabil si ma intorc spre fereastra incercand sa ma relaxez pentru cateva minute.

Sasuke:
Aflasem ca Sakura plecase undeva si nimeni nu stia unde.In tot acest timp am stat si am meditat asupra sentimentelor mele si mi-am dat seama ca ce simteam eu pentru rozalie era doar atractie fizica si nimic mai mult.
Acum ma aflam in sediu unde era mare agitatie,mai mare decat de obicei.Stateam cu prietenul meu Naruto un blond hiperactiv cu ochii albastrii.
-Deci Sasuke trebuie sa stam toata noaptea in sediu?ma intreaba el cam adormit
-Da asa a zis Itachi si daca nu vrem sa zburam din F.B.I trebuie sa facem asta
Naruto fara sa mai zica ceva pune capul pe masa la care stateam si aproape ca adoarme cand vede ca tocmai vine in directia noastra Hinata o fata cu parul lung,negru cu tente albastre si ochii lila care are un corp ce poate innebuni orice baiat.Blondul cand o vede isi ridica imediat capul de pe masa si ii trece tot somnul.
-Buna Hinata si tu lucrezi pana tarziu?o intreaba el pe Hinata,dar fata nici nu apuca sa-i raspunda ca zapacitul de Naruto si cade cu scaunul
Cand il vad incep sa rad la fel facand si Hinata.Naruto se ridica rusinat de jos si noi incepem sa ne mai stapanim rasul.
-Da Naruto,Itachi mi-a zis ca trebuie sa stau toata noaptea in sediu voi?raspunde fata intr-un final
-La fel,spun Naruto parca fermecat de frumusetea ei
-Bine baieti eu trebuie sa plec ca am treaba si stiti cum face Itachi cand e stresat si nu ne gaseste muncind,spune tanara plecand de langa noi
-Ce face dragostea asta din om Naruto
Da exact asa cum a-ti ghicit Naruto este indragostit de Hinata.Acum daca si ea simte la fel nu stim,dar eu spre asta pentru prietenul meu care se vede ca o iubeste sincer.
Eu am avut norocul ca sa zic asa sa nu ma indragostesc pana acum si nici nu as vrea sa se intampla asta prea curand.
Simt cum cineva ma imbratiseaza pe la spate si cand ma observ vad ca este.......VA URMA

Deci asta e nextul dragilor si sper sa va placa.Acum ma cam bantuie niste idei si as vrea sa mai fac un fic care sa aiba tot cuplul itasaku si as vrea sa stiu parerea voastra.A-ti vrea sa mai fac un fic sau nu?Eu consider ca am mai evoluat putin in a scrie ficuri si as vrea sa stiu si parerile voastre sincere.
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 00:03

hai baga nextuuu!...:D:D super idee!
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 08:32

Ai adus next-ul? puppy eyes Cat ma bucur we party !!
Mersi mult ca m-ai anuntat, draga mea ^^ Capitolul a fost lung si foarte frumos, ceea ce mie mi-a placut la nebunie :) Oare cine e acel criminal? Oare cine il va imbratisa pe Sasuke? Cate intrebari imi trec prin minte lough
In legatura cu celalalt fic, daca este itasaku eu ti-l citesc cu cea mai mare placere rusinos Deci, daca te hotarasti sa-l incepi, te rog anunta-ma si pe mine, ok? ;;)
Astept next ^^ Spor la scris si la idei kiss
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 20:57

wow. criminal. skura papa apoi vine? deci curioazitatea mea a ajuns la cote maxime. sunt mega bagata in priza in secunda asta si sper sa il prinda pe criminal. happy2 faci o treaba grozava happy2 kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Iul 2012, 21:13

Cap 11

Simt cum cineva ma imbratiseaza pe la spate si cand ma observ vad ca este chiar Karin,o roscata cu ochii negri care poarta ochelari si care daca nu v-ati dat seama pana acum este obsedata de mine.
-Buna Sasuke.Si pe voi doi va pus Itachi sa lucrati in seara asta?
-Da si noi avem de lucru daca nu te superi
-Dar eu vad ca voi doi doar stati
-Da asta faceam pana acum.Karin ar trebui sa te intorci la treaba ta pentru ca Itachi este cam irascibil acum si stii si tu cum este cand e irascibil
Karin doar da din cap in semn de da si imi da drumul spunandu-mi ca va pleca.Dupa ce pleaca de langa noi rasuflu usurat ca am scapat de obsedata de Karin.

Autor:
Orele trecusera in mod normal,iar rozalia noastra care acum se afla in avion dormea pe scaunul ei.Din cauza oboselii pe parcursul calatoriei a adormit
Acele putine ore care mai ramasesera pana sa ajunga inapoi in Tokio au trecut si ele ca prin magie si acum Sakura s-a trezit vazand cu uimire ca a si ajuns.

Sakura:
Ma trezesc si vad ca inca sunt in avion.Cand ma uit in jurul meu vad ca oamenii incep sa iasa pe usa semn ca deja am ajuns in Tokio.Ies din avion si ma duc sa-mi iau bagajul.Dupa ce imi iau si bagajul ies din aeroport si incep sa merg spre casa care nu era foarte departe.Mergeam destul de repede pe strada ignorand oamenii care treceau pe langa mine fiecare ducandu-se intr-un loc numai de ei stiut.
Tot mergand cu gandul in alta parte nu imi dau seama cand am ajuns in fata casei.Cand v-am spus ca nu stau departe nu am zis doar asa ca sa ma aflu in treaba.Scot cheia care se afla in buzunarul de la pantalonii mei si descui usa.Intru in casa si imi las geamantanul in living eu ducand-ma in garaj de unde imi iau masina un Ferrari rosu si pornesc direct spre sediu.Mergeam cu o viteza atat de mare incat puteam face accident,dar in momentul asta nici ca imi pasa.Ajung imediat la sediu si intru grabita ducandu-ma direct spre biroul lui Itachi.Toti pe langa care treceam se uitau uimiti la mine.Da ce am ceva pe fata sau ce?Nu stiam ca mai nou sunt vedeta de se uita toti asa la mine.Nu ii mai bag in seama si imi continui drumul spre Itachi.Eram sigura ca el va fi in biroul sau aici in Tokio fiind ziua si amiaza.Asa si cu toata vorbaria asta ajung si eu in fata biroului si fara sa mai ciocan intru,dar cand vad aceea imagine din fata ochilor mei raman uimita.
In birou se afla Itachi care adormise cu capul pe biroul plin de hartoage.Prin tot biroul era tot felul de acte si alte hartii.
Intru usor in birou si inchid usa cu grija pentru a nu-l trezi.Eram sigura ca a stat toata noaptea trecuta treaz pentru a mai rezolva niste probleme acum cu acest caz care se pare ca i-an pus pe jar pe poti mai ales pe ziaristi care tot cauta senzational.
Ma asez pe scaunul care era in fata biroului sau.Asa adormit Itachi parea fii un inger cazut pe pamant.Imi scutur capul pentru a alunga toate acele ganduri ciudate si in acel moment observ ca Itachi incepe sa se trezeasca.
-Te-ai gandit sa te trezesti si tu somnorila?il intreb eu zambind
Itachi isi ridica capul somnoros de pe birou si cand imi aude vocea parca se mai dezmeticeste.
-Sakura?intreaba el vizibil uimit de prezenta mea aici
-Da eu sunt Itachi,nu visezi
Urmatorul lucru pe care l-a facut m-a lasat pur si simplu fara cuvinte.S-a ridicat de pe scaun si a venit la mine luandu-ma in brate.L-am luat si eu la randul meu in brate.Nu am fost mult timp plecata,dar mi-a fost dor de imbratisarile lui,de certurile noastre,de prezenta sa.
Ma despind din imbratisarea lui si ma asez inapoi pe scaun el facand la fel.
-Itachi am auzit de acel caz si am venit sa va ajut
-Nu poti sta departe de misiuni nu-i asa?ma intreaba Itachi zambind fericit
Pana acum nu-l mai vazusem atat de fericit si era o surpriza pentru mine.Dau doar din cap in semn de da si ii spun ca nimic nu ma va opri sa-l prind pe criminal.

Naruto:
Eram foarte rusinat de faza cu scaunul si ma framanta un gand.Voiam sa stiu ce parere are Hinata despre mine acum ca am facut gafa aia.Off cat mi-as fi dorit sa fie Sakura aici,ea ar fi stiut cum sa ma ajute si ce sfat sa-mi dea,dar daca ea nu este trebuie sa ma descurc si singur.
Sunt indragostit pana peste cap de Hinata si as vrea sa stiu daca si ea simte la fel.Am vazut in ultimul timp ca nu-i sunt indiferent si ca rade la toate glumele mele si mereu cand fac ceva amuzant,dar stai asa cine nu rade la glumele mele si cand fac ceva amuzant?
Uneori are dreptate amicul meu Sasuke cand zice ca nu sunt blond doar la par ci si la creier.
-Deci Sasuke tu nu te-ai indragostit de nici o fata?il intreb eu curios pe amicul meu
-Nu frate chiar pana acum nu si nici nu vreau
-De ce?intreb eu mirat
-Pai daca m-as indragosti as suferi asa cum face si Itachi
-Ce?Itachi este indragostit de o fata?aprope ca tipam eu
-Da si vorbeste si tu mai incet ca nu vreau sa afle tot sediul
-Bine,dar de cine e indragostit Itachi?
-Credeam ca este foarte evident,dar na pentru tine nu prea.Itachi din cate am vazut eu este indragostit lulea de Sakura
-Nu se poate asa ceva,ei doi nici nu se suportau in liceu si abea acum sunt cat de cat prieteni,spun eu neincrezator
-Crezi ce vrei fraiere,dar eu ti-am zis ce am vazut
Fara sa mai apuc sa zic ceva apare cineva in fata noastra care ma face sa raman fara cubinte si foarte uimit.Ma uit la Sasuke si vad ca si el este in aceeasi situatie ca mine.Persoana aceea era......Va Urma
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 08:26

Stii cat de mult te iubesc eu pe tine? La nebunie! in love
Cat ma bucur ca s-a intors Sakura :X Itachi a adormit pe hartoage? lough Si Naruto cat poate fi de tembel lough
Oricum, mersi ca m-ai anuntat jos palaria in fata Spor la scris si la idei, draga mea kiss
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 11:14

era era cine era ce ma bucur ca ai adus nextul mai repede abea astept pe urmatorul
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 19:51

este este.? eu ma gandesc la cineva defapt la 2 pers dar sunt curioasa care dintre ele va fi. ma bucur ca saku sa intors si sunt curioasa cine e criminalul si dak il vor prinde happy2 next
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 16:44

Cine este????? Leşin aici dacă nu pui next repede.
Îmi cer scuze că am ajuns târziu, dar am fost în tabără până ieri.
Adooooor fic-ul şi e vai de tine dacă nu pui repede next!
Spor la scris! kiss


Ultima editare efectuata de catre *~* Alexa *~* in Joi 16 Aug 2012, 01:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 01:32

pac-pac-pac actiune:)) frumos cap love....astept nextul
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 15:47

Cap 12

Persoana aceea era chiar Sakura.Toti credeam ca a disparut si ca nimeni nu stie nimic de ea,dar se pare ca ori cineva a adus-o ori a venit ea.Poate ca auzise de noul caz care este foarte important si a venit sa ne ajute.In fond ea este inca un agent F.B.I si chiar unul de elita.

Sakura:
Dupa ce am mai vorbit putin cu Itachi m-am hotarat sa ma duc sa-l vad pe bunul meu prieten Naruto care este un mare ametit.In timp ce mergeam prin sediu pana la locul unde era el toti pe langa care treceam intorceau capul uimiti de prezenta mea.Plecasem fara sa anunt sau sa spun cuiva unde si de ce plec,dar aceea mica perioada in care am fost plecata m-a ajutat sa imi pun ordine in ganduri si sa imi dau seama de sentimentele mele.Hotarasem sa nu imi arat sentimentele fata de Itachi afland ulterior ca el a incercat sa aiba o relatie cu Ino.Aveam sa ma port normal ca si cum nimic nu se intamplase inainte ca eu sa plec si sa-mi vad de viata mea chiar daca nu este prea roz,fara sa fac referire la culoarea parului meu.
Acum revenind la realitate ajung la locul unde era Naruto vazandu-l ca vorbeste cu Sasuke.Ma duc in fata lor,iar ei cand ma vad raman pur si simplu uimiti de prezenta mea probabil pentru ca ei stiau ca eu am disparut si ca nimeni nu stia nimic de mine.
-Hei baieti ce a-ti patit a-ti vazut o fantoma?ii intreaba Itachi aparand ca de nicaieri langa mine
-Nu doar ca am fost surprinsi sa o vedem pe Sakura in fata noastra stiind ca ea e disparuta,raspunde Sasuke dupa ce se dezmeticeste putin
-Deci acum ca te-ai intors totul va reveni la normal?intreaba Naruto dupa ce isi revine si el
-Nu stiu Naruto,dar vom vedea.Mai trebuie sa discut si cu Alexander si o sa vedem,ii raspund eu fara sa imi dau seama ca adusesem in discutie de verisorul meu de care ei inca nu stiau
Vad cum zambetul lui Itachi dispare usor cand aude numele verisorului meu si cum in locul lui apare o privire dezamagita.Oare el crede ca Alexander este iubitul meu?Sa vedem ce crede el defapt.
-Si cine este acest Alexander?intreaba Itachi curios sa afle
-Este....un prieten de al meu,dar de ce te intereseaza atat de tare?
-Nu ma interseaza chiar asa doar ca eram curios sa aflu cine este pentru eu iti cunosc toti amicii si pe el nu il stiu.Nici macar nu te-am auzit vorbind despre el pana acum.
-Da asta pentru ca abia acum l-am cunoscut cat am stat in Los Angeles si ne intelegem foarte bine,chiar suntem foarte apropiati
Aveam de gand sa vad daca lui Itachi chiar ii pasa sau nu si judecand dupa cum il interesa as putea spune ca lui chiar ii pasa.
-Si sunteti impreuna?intreaba el avand de data asta o privire mai mult trista
-Nu,dar cine stie ce ne pregateste viitorul.Acum baieti eu trebuie sa plec ca i-am promis Hinatei ca voi vorbi cu ea dupa ce ma intorc,mai spun eu dupa care ma indepartez de ei.

Autor:
Dupa ce tanara pleca de acolo Itachi ramase pentru cateva secunde cu privirea in gol fara sa ii pese ca il vedeau atatia angajati.Oricum nimeni nu avea curajul sa-i reproseze ceva el fiind seful acolo.Isi reveni si se uita la cei doi prieteni care stateau chiar in fata sa.Nu ii placea sa recunoasca,dar era chiar gelos pe acel tip si daca l-ar fi avut in fata cred ca l-ar fi omorat fara sa clipeasca.
Sakura impreuna cu prietena sa Hinata au iesit din sediu indreptandu-se catre cea mai apropiata cafenea pentru a discuta asa ca intre fete ca doar au multe de povestit.Intre noi fie vorba daca era sa fie si Ino acolo primul lucru care ar fi intrebat-o pe rozalie ar fi fost daca a facut vreo cucerire,dar acum hai sa le lasam pe fete sa discute in liniste fara sa ne bagam si sa vedem ce mai face Itachi care se pare ca este gelos.

Itachi:
Simteam cum parca ceva ma ardea pe interior si cum inima mea incepea sa se rupa in bucatele mici.Nu imi venea sa cred ca acel Alexander ar putea sa-i fure inima florii mele de cires.Imi venea sa sparg ceva de la cati nervi aveam in acel moment,dar ma abtineam pentru ca nu voiam sa dau explicatii pentru comportamentul meu ciudat.Vocea fratelui meu ma scoate din gandurile care deja ma acaparasera total.
-Itachi esti cumva gelos pe acest Alexander?ma intreaba zambind
-In nici un caz,n-am nici un motiv sa fiu gelos,mint eu facand cu mana ca si cum as alunga o musca
-Oooooo Itachi e geloooooos gelos,gelos,gelos,incepu sa se prosteasca si Naruto pe acolo
-Terminati sa va mai prostiti ca nu e asa.Eu nu sunt gelos pe acel tip,spun eu cat de calm puteam fi in acel moment
-Haide fratioare recunoaste ca noi ne-am dat seama ca tu o iubesti pe Sakura.Cred ca tot sediul si-a dat seama si numai tu nu,se baga si Sasuke in discutie
-Bine simt ceva pentru Sakura,dar nu stiu daca este iubire sau nu,recunoscu el
-Itachi eu zic sa te duci si sa actionezi ca daca nu faci nimic va veni altul si iti poti lua adio de la Sakura mai ales acum ca e si acest Alexander in ecuatie,spune Naruto serios ceva ciudat la el
-Wow Naruto ce ai mancat de dimineata de ai spus tu toate aceste lucruri si asa de serios,spun eu uimit
-Nimic,doar ca mi-am dat seama de asta si eu voi actiona cu Hinata pentru ca nu vreau sa sufar din cauza ca ea poate a crezut ca nu o iubesc si a hotarat sa fie cu altcineva.
Nu mai zic nimic ci doar plec de acolo indreptandu-ma spre biroul meu unde ma asteptau multe dosare si rapoarte.

Autor:
Deci iata-ne iar impreuna a doua oara in acest capitol.Itachi a ajuns in biroul sau si s-a asezat pe scaun uitandu-se ganditor la hartoagele ce stateau plictisite pe birou si chiar si pe podea in teancuri parca interminabile.Gandul lui nu era la munca ci la vorbele spuse de Naruto care chiar il pusera pe ganduri.
Undeva in afara sediului intr-o cafenea foarte frumoasa Sakura si Hinata discutau se pare ceva mai delicat si care nu are legatura cu mica vacanta a rozaliei sau noile haine aparute in magazine.Uitandu-ne mai cu atentie vedem cum Sakura ramase surprinsa ceva ciudat la ea pentru ca nu o poti surprinde usor.Se pare ca Hinata i-a spus ceva care chiar a impresionat-o.Vreti sa aflati ce?Sunt sigura ca vreti si ca aceea curiozitate va da tarcoale,dar daca vreti sa aflati ei bine veti mai avea de asteptat ceva timp pentru a afla vestea ce a uimit-o pe rozaliel.Ce credeti reusiti sa nu cadeti de pe scaun la aflarea vestii?
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 15:58

Eu deja cad de pe scaun! waiting
Hai repede cu next-ul că m-ai lăsat rău de tot cu ochii-n soare.
Aşa... Acum partea serioasă: lough
1. Greşeli de tastare/ortografie nu am văzut.
2. Acţiunea nu este grăbită.
3. E vai de tine dacă nu aduci next-ul repede. biciuitor
jos palaria in fata
P.S.: Te rog anunţă-mă la next.

Şi.... Primaaaaa! lough


Ultima editare efectuata de catre *~* Alexa *~* in Joi 16 Aug 2012, 01:32, editata de 1 ori
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 14:35

Nu sunt prima crying Oricum, mersi draga mea ca m-ai anuntat happy2
Legat de capitol, chiar nu am nimic de reprosat, decat ca mi-a placut la nebunie in love
Ce a patit Naruto? Cred c as-a lovit la cap, caci el nu prea gandeste asa ceva :))
Ohoo! Itachi gelos? Nu vedem asta prea des cool
Eh... Ce pot spune? Astept next-ul, pe care-l aduci astazi, asa-i? puppy eyes
Spor la scris si la idei, draga mea kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 18:32

Cap 13

Sakura:
-Deci stai asa mai spune o data ca sa pot sa procesez aceasta informatie,ii spun eu Hinatei surprinsa
-Dupa cum ti-am spus am aflat de la un fost coleg de al lui ca Naruto a luat un zece la matematica
-Si asta a fost inainte sa vina in clasa noastra?
-Da si a mai zis ca atunci invata
-Nu mi-l pot imagina pe Naruto ca un tocilar
Acum cred ca v-am bagat in ceata.In clasa a 9-a Naruto nu a fost in aceasi clasa cu noi ci in cealalta.Dupa scurt timp de la inceperea scolii el s-a transferat la noi si nu a parut nici o clipa ca el chiar ar vrea sa invete sau chiar stie de zece mai ales la matematica la care era varza si la care lua numai 2 si 4.
Mai discutam eu si Hinata diferite chestii uitand treptat de ce aflasem despre Naruto.
Timpul trecuse si se facuse deja seara asa ca hotaram sa plecam acasa.

Autor:
Fetele si-au luat la revedere si au plecat fiecare spre casa lor.Cand a ajuns acasa Sakura doar s-a schimbat de haine si s-a imbracat cu niste pijamale si deja s-a pus in pat pentru a ajunge in lumea viselor.
Noaptea a trecut repede si linistita pentru mica noastra rozalie fara sa aibe vise.Nu putem spune acelasi lucru si despre Itachi care toata noaptea a visat-o pe Sakura.
Oricum noaptea a trecut si cand dimineata a venit cu razele sale blande de soara micuta noastra floare de cires s-a trezit.

Sakura:
Ma trezesc putin somnoroasa si vazand ca deja e dimineata cobor din pat chiar daca as fi dorit sa mai stau acolo unde era cald si bine.Ma duc la baie si imi fac siesta de dimineata intorcandu-ma dupa in camera mea.Ma duc la dulap de unde i-au o bluza lunga gri ci putin subtire si niste colanti luciosi si ma imbrac cu ele.Ma incalt cu niste pantofii negri si imi pun la gat un lantisor si la ambele maini cate un colier.Dupa ce ma machiez cat mai natural imi i-au geanta si ies din casa.
Imi scot masina din garaz si pornesc grabita spre sediu.Dupa un drum de cateva minute ajung in fata sediului si dupa ce parchez masina intru si incep sa ma plimb pe coridoare pana ce ajung in fata biroului lui Itachi.
Intru fara sa bat si vad ca nu este nimeni acolo asa ca ma asez pe canapeau care se afla in dreapta si astept ca Itachi sa-si faca aparitia.
Dupa cateva minute in care l-am asteptat chiar plictisindu-ma usa se deschide si pe ea intra chiar Itachi.
-Sakura nu ma asteptam sa te gasesc aici,spune Itachi surprins cand ma vede
-Nici eu nu ma asteptam sa intru aici si sa nu te gasesc,dar unde ai fost?
-A trebuit sa ma duc sa vorbesc cu seful politiei din Tokio,imi raspunde asezandu-se la biroul sau
-Si ce a zis?intreb ridicandu-ma de pe canapea
-A spus ca au o pista,dar nu se stie nimic concret,dar schimband subiectul acel Alexander te considera doar o prietena?
-Nu el defapt ma considera doar verisoara lui pentru ca asta si sunt,spun apropiindu-ma de el
-Adica voi doi sunteti verisori?
-Da suntem doar verisori si nimic mai mult.Cumva erai gelos ca m-as fi putut indragosti de cineva?
-Ceee?Nu in nici un caz asa ceva.Noi doi suntem doar prieteni si atat

Itachi:
O minteam pe Sakura chiar daca nu imi placea sa fac asta,dar eram nevoit.Nu stiam ce simte ea pentru mine si nici macar ce simt eu pentru ea deci nu puteam sa par gelos.In acest moment sper doar sa nu isi fi data seama ca mint.
-Bine daca tu zici si schimband subiectul ce pista au cei de la politie?
-Ei bine se pare ca femeia pe numele ei Eliza Gonzalez s-a intalnit cu un barbat care arata de 30 si ceva de ani cu parul lung si negru si cu pielea alba.Mai e o chestie faptul ca avea niste ochi ciudati galbeni si se pare ca cei doi s-au certat cat s-au aflat in acel restaurant.Se presupune ca acel barbat este responsabil de moartea ei,dar nu putem sti sigur deci inca se mai fac cercetari.
-Si despre acest barbat avem vreo informatie?
-Nu doar ca martorii spun ca era imbracat foarte elegant si ca pana la intrarea in restaurant a venit insotit de alti doi barbati imbracati in costume si bine facuti,iar atunci cand a iesit a intrat intr-o limuzina neagra.
-Deci nu avem nici un fel de dovezi sau indicii.Eu am impresia ca am dat de un mafiot sau de capul mafiilor din oras pentru ca un simplu hot sau criminal nebun nu ar fi atat de prudent si as putea spune precis.
Nu mai apuc sa zic ceva ca pe usa apare chiar Ino care ne spune ca are niste informatii care ne-ar putea fi de folos.Lasa pe biroul meu un dosar si pleaca grabita exact asa cum a si venit.Ma uit o secunda la el si dupa il deschid sa vad ce se afla acolo si despre ce informatii este vorba.

Tinuta Sakurei:
Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Tumblrlfa9gu3uzx1qcwxl5

Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 18:43

Ce capitol interesant in love
Mai si eu care asteptam un sarut atunci cand Sakura l-a intrebat pe Itachi daca e gelos puppy eyes
Cazul se cam complica.... Presupun ca acel barbat ce a ucis-o pe Eliza este Orochimaru, la cum l-ai descris think
Astept next! Spor la scris si la idei! kiss
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 18:49

Ma gandesc si in capitolele urmatoare va fi si un sarut intre Sakura si Itachi.Vor fi intr-o situatie mai dificila,dar mai mult de atat nu va spun.
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:57

Deci e super!!! Mersi ca m-ai anuntat si scuze ca sunt ultima.
Cea mai tare faza a fost cea in care a devenit gelos... abea astept continuarea. Te-am pupacit dulce si spor la scris si la idei!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste in stil F.B.I   Dragoste in stil F.B.I - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste in stil F.B.I

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-