Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Where's my happy ending?[eventual 16+]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sezon doi sau ending?
Da normal , nu e sasusaku :whip:
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_vote_lcap90%Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_vote_rcap
 90% [ 9 ]
Nu , e oribil , de ce nu l-ai terminat pana acum?
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_vote_lcap0%Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
SA zicem , ........
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_vote_lcap10%Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Total voturi : 10
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Mai 2012, 22:22

Capitolul 6:Gelozie , realy?

Sakura:
„Au numit cica , fite de printesa rasfatata. Era prea greu faptul sa intaleaga ca trebuie sa coboare Iisus pe pamant ca ma mut eu? Nu , pana la urma au asteptat pana am adormit iar de diminteaza cam la 5 ma trezesc intr-o incapere extraterestra . Necunoscuta mie , ies pe hol care este nesfarsit . Gasesc camera care face contact cu parterul ,o iau la fuga pe scari mai sa imi rup gatul. Am gasit si iesirea , am iesit ca arsa din casa aia. De afara o admir , stand cu gura cascata de 10 metri. Casa asta , este wow... o villa? Ma uit prin jur si astfel de vile se intind din stanga multe ...intorc privirea spre dreapta si un pic mai departe vad scoala.. Deci este bine intr-un fel , da si fosta mea casa apartamentul. Imi atrage atentia vila vecina , de unde un baiat blond a iesit afara , of la naiba. Si fug in casa , la naiba ala este Naruto. Ma intorc inapoi unde se pare ca va fi camera mea , mobila cum imi place mie doar vreo 5 cutii cu obiecte si inca vreo 10 unde sunt toate hainele mele. Camera este mare , iar shifonieru este enerom. Cat tot paretele camerei , in culoare roz-alba. Oricum nu pot adormi si ma decid sa ma imbrac. Astazi este pink day , pentru mine normal. Asa ca iau un tricou fara modele alb . o pereche de pantaloni scurti roz-mov deschis . Niste bratari si o geaca-vestuta mica tot aceeasi culoare cu pantaloni. O pereche de cercei mai neinsemnati micuti , si parul il las liber. Ma privesc in oglinda si arat de nota 1000 , dupa parera mea . Arunc in ghiozdanul meu roz cu negru cateva caiete , cartile sa ramana aici oricum nu m-am uitat deloc peste ele. Observ ca este 6 juma , cred ca s-au trezit deja si reiau ruta de mai inainte. Doar ca merg sa caut bucataria care este o camera mare , mai mare decat camera mea. Cu gresie alba pe jos si pe pereti fainta tot alba cu modele negre. Stilul meu ce sa zic , intru si o zaresc din prima pe Matusa Tsunade gatind , Karin ajutand-o iar Sasori visand cu ochii deschisi.
-N’eata , zic eu fara glas mai mult , dar s-a auzit ecoul in toata incaperea. Raspunzandu-mi toti in cor , acuma erau 3 voci care sa se repete in eco. Am avut omleta cu bacon si suc de portocale , ei bine rescunosc ca au facut un mic dejun copios si foarte delicios. Ies in graba , iara nu vreau sa fiu cu ei spre drum. Cam intr-o juma de ora Tsunade se duce cu masina la scoala. Ei na , mersul pe jos nu dauneaza grav sanatati asa ca nu mor. Mor doar fiindca aud o voce familiara in spatele meu ziicandumi sa astepta , ghiciti cine era? Nu , pai sa dau indicii , par blond care este si in exterior si interior . Ochii albastri ca marea reflecand cerul de vara , enervant si de pe marte. Exact , este Naruto ... sincer nu prea imi pasa de ceea mi-a facut , imi pasa doar cum sa ma razbun iar azi voi face toate tacticile necesare.
-Mersi , zice el gafaind si pe un mod revoltator. Ma mir ca este treaza , ieri era beat , macar acuma pot respira langa el . Cum Hinata , o fata in toata firea nu poate avea grija de asta?
-Nu te mai revolta si la pas , macar te-am asteptat , hmm . Naruto se uita la mine ca la vedete , ii fac semn ca vrea autograf? Mersem fara sa zicem nimic , aproximativ nimic . In fata ., undeva cu cateva case cat am mai mers noi a iesit un baiat brunet. Nu ma mai intreb cine este pentru ca este normal , se uita uimit la mine.
-Nu Sasuke , nu sunt eu. Am murit aseara de durerea pierderi cateluilui mei , SukeMochi sau asa numitul Domnul mare si Tare. Parea nervos de comenatraiul meu , pai daca se uita la mine ca la stafii se asteapta sa ma duc sa sar pe el imbratisandu-l? Sau o zis Naruto cateva minciuni despre mine , ma introc uitandu-ma suspect la el care remarca si tresari. Dandu-se in spate , ce sa zic , imi place..
Mergem ce mergem cam 10 minute pana Naruto nu mai suporta tensiunea dintre noi ,inalta testiune si se opri.
-Haideti acum , ati fost la aceeiasi gradinita. V-au mancat papagali limbele de nu ziceti nimic? Daca vroiam sa ma plictisesc vorbema cu Doamna Directoare , eu si cu Sasuke ne uitam unul la atlu . Asa sa fie? Ne-am oprit 5 minute sa imi amintesc , apoi amandoi aratam catre fiecare.
-Ah , tu erai ala/aia! Spusesem in cor noi doi , acuma Naruto se uita la noi ca la masini straine.
-Tu erai baitul cu care stateam zilnic , spun eu ganditoare la are Sasuke continua.
-Iar tu erai fata care imi spusesesi ca ma iubesti .. continua el. Ce? Ia derulam nitel , i-am zis ca il iubesc? Aha , imi amintesc acuma si simt cum ma rosesc mai rosie decat o rosie. Daca Naruto se uita inainte ciudat la noi , acuma se uita ca si cum ar fi Madonna si Dark Vader vorbind.
-Ia stai , daca eu am zis ce am zis atunci asta nu mai este valabil , spun eu zambind. Am mai vorbit tot felu de chestii , cine ar fi crezut ca Sasuke poate fi si sociabil? Naruto se uita acuma chiar mai rau , parca era Madonna , Dark Vader si creaturile din „The Lord of the rings” vorbind cu Sheaskpere si Obama , mai adaug Gheorge Washington. Pai , ne-am inteles bine dar nu cred ca mai deschidem noi vreo discutie vorbind. Ajunsesem fix in pauza , si nu stiu eu de ce toate fetele se uitau la mine ca la cel mai urat om de pe planeta , de parca aveam lepra.
In scurt timp mi-am dat seama ca era din cauza lui Sasuke , dar nu imi pasa eu nam nimic cu el si sa speram si ca el nimic cu mine. Aveam prima ora mate , in care Kakashi nu a indraznit sa apara decat la juma de ora. In timpul aceela noi am stat ca sfinti , vezi sa nu. Jucam adevar sau porovocare , am nimerit cam asa :Naruto sa o sarute pe Hinata, Ino sa isi dea sutienul jos de fata cu toti dar sa ramana in maieul ei. Temari a trebuit sa o sarute pe TenTen , dupa care pe Shikamaru. Faza cu TenTen baieti sau uitat de parca vedeau ingeri nu alta , s-a nimerit o faza in care eu si Gaara trebuie sa ne sarutam. Sfinte Sisoie , ma uitam la baieti , in special la Sasuke . Parca asteptam sa zica ceva dar la ce m-as putea astepta ,dar cand Gaara m-a sarutat simteam mii si mii de fluturasi batandu-se inauntru stomacului mei. Baiatu stie sa sarute nu gluma , si este si frumos pe deasupra. Mai zic de treaba si restu? Oh Sakura , usurel pentru ca vad ca te-ai indragostit.... mda pe naiba... Fix atunci cand noi inca ne sarutam , sa spunem ca am facut un adevarat spectacol pentru ca a cam durat 5 minute . Atunci a intrat Tsunade care a prins faza si m-a chemat in biroul ei , inainte sa plec am tras o privire la baieti , Naruto nici nu ii pasa ceea ce imi pare bine. Era pe marte imrepuna cu Hinata , iar Sasuke , hopa , Sasuke se uita cam urat la Gaara . Daca imi amintesc bine , cand ne indreptam spre scoala si i-am zis ca pentru mine nu mai conteaza faza din gradinita am auzit un oftat surd. Ajunsesem in birou , unde erau multe foii si pozele profesorilor . Era o incapere nici prea mare , adica in mare parte e mai mica decat clasa noastra. Imi zise sa ma asez ., aratandu-mi catre un scaun mobil , de aceela cu care te poti invarti. Ma lasi pe mine 5 minute singura cu un astfel de scaun si ma gasesti in iujuri.
Se aseza pe un scaun viz-a-viz , mai bine zis in fata mea si in spatele biroului , ofta si isi puse mainile incrucisate pe birou.
-Sakura , nu e bine ce faci tu. Spuse pe un ton serios , „adica ce nui ii bine ce fac eu?”
-Cred ca stiu la ce te gandesti , nu e bine sa faci partide de dragoste in fata colegilor si mai important in clasa . Continua serioasa , in ultimu timp am spus ce gandesc cu voce tare , de aceea acuma nu ma oprisem..
-Hmm , deci pentru ca eu l-am sarutat din greseala pe Gaara inseamna ca fac o partida de dragoste? Sa caut un caiet unde sa scriu asta , pe viitor cand ma impedic , cineva ma prinde si din greseala il sarut inseamna partida de dragoste. Stiu ca nu e adevarat , dar nu o sa zic ca jucam adevar sau provocare , is bunisoara la minit.
-De data asta exclud daca tu zici ca a fost un accident , dar nu mai faceti o asemena galagie ca deranjati toate orele! Acuma du-te ca Kakashi sigur a ajuns , pa Sakura. O salut, si sincer nu ma pot abtine sa nu rad pe hol , cine era atunci pe acolo se uita la mine ca la o nebuna dar cui sa ii pese? Mie in oricecaz
nu.
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Mai 2012, 22:28

nr1 Prima heh
Ala da joc de adevar sau provocare in timpul orelor love
Mersi mult ca ma anunti de fiecare data kiss
Sa o fac si pe viitor kiss
Astept next-ul ..si in legatura cu el..daca tot vrei sa scri colorat incearca sa scri cu culori mai deschise...am citit foarte greu huh?...
dar oricum imi place mult de tot ficul tau heh
Te pwpacesc rau de tot kiss
JANE heh
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Mai 2012, 22:34

Multumesc ca m`ai anuntat si wooow !!
Superb capitolul ! in love
Abia astept sa va cum continui ! kiss
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Mai 2012, 22:54

bine Max,Max continua...Tymy iti ureaza bafta
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Mai 2012, 19:03

Capitol scris fara titlu si inspiratie , sorry :| Capitolul 7:

Sakura:
„Tot ce am facut a fost sa fiu prezenta la ora de Mate si de Lima Engleza , in rest aveam fizica si atunci am chiulit. Mi-am pus ghiozdanu nu stiu pe unde , l-am ascuns si eu pe acolo. Si am luat doua carti de groaza , puteti ghici unde sunt? Pai este inalt , roz si miroase foarte frumos. Cartile : Bun venit in casa mortilor , si Bestia din Boston. Ce nume , dar cartile astea nu sunt niciodata de speriat , doar mai mult rad de ele decat asi tipa la ele. S-a sunat in sfarsit iar eu admir pe cei care ies. Daca ieri era plin de uniforme , acuma este o mare multicolora. Nimeni nu mai are uniforma , ei bine nu complet. Mai au fusta sau esarfa , iar baieti sacoul in rest nimeni. Cineva se indreapta spre mine , adica spre cires nu cred ca stie ca si aici. Sa vezi si sa nu crezi , Sasuke Ms. Mare si Tare , nu ma pot opri din porecla asta , ii se potriceste. Se uita in sus intalnindu-mi privirea , nu stiu eu de ce dar nu pot ptivi oameni in ochi. Iar intrai lui te pierzi complet , negri ca smoala , sau cel mai intunecat abis. Fac rime , da ce is eu Shakespeare? Ma prefac ca nu il vad dar el va vazuse de mult , zambi si pleca. Curiozitatea ma omora si m-am lasat pe genunchi sa vad ce vrea.
-Doriti ceva Uchiha? Intreb indiferenta , dar eu mereu is indiferenta . Dar nu stiu de ce , el ma enerveaza la culmea . Sa mai zic ca toate fetele se uitau la el cu „love” si la mine cu ura , mda normal.
-Te cauta Ino si m-a trimis dupa tine , spuse zambind. Dar oare de ce vad eu acel zambet cam pervers? Observ ca maieul meu este cazut dupa buric , aproape sa mii se vada sutienul. Ma dau jos din copac si incep sa o caut pe Ino ,lasand-ul fara nici un raspuns din partea mea. O caut in curte peste tot si nu o gasesc , baieti se holbeaza toti la mine. In speciale pe anumite puncte ale corpului meu , ma hotarasc sa intru in clasa fiindca nici un prof nu supraveghea usa. Pe hol nu era nimeni , toti bantuiau curtea . Deci ar fi mai bine sa raman in clasa , sa vin la ora asta? Nu stiu , stai ca avem franceza si nu ma intereseaza. In clasa nu este nimeni , incep sa cred ca Uchiha mi-a facut o fenta. Defapt era cineva , Hinata care scria de zor . Se simtea si acuma mirosul de alcool , ma vazuse si cand vrusem sa plec imi zise sa astept.
-Vrei sa imi zici ceva , sau? Intreb plictisita alanizand clasa , indrept privirea catre fereastra unde vad o groaza de copii. Hinata se ridica , isi descheie hanaracul mov si il puse pe banca. Se indrepta spre mine , cand eram la mol mi se paruse ca se uita cu ura la mine. Ei bine acuma nu mi se mai pare , ma priveste cu dispret si ura.
-Frumoasa privire ,ce am facut ? intreb cu interes in glas , ma pun pe o banca in timp ce astept. Hinata se oprise si stam fata in fata , ma priveste in ochii ceea ce mie nu imi place.
-De ce te-ai intors din nou in viata lui Naruto? Nu il puteai , nu ma puteai pe mine sa ma plasi in pace sa fiu fericita cu el? Intreba bruneta nervoasa , cred ca este sub efectul alcoolului greu.
-1. Hinata eu nu simt nimic pentru Naruto , 2. Eu il iubesc ca pe un frate , 3.Habar eu nu aveam ca aici este Naruto la liceu , ce vrei sa fac? 4.Hinata tu ce ai patit de ai devenit asa? Erai de treaba , nu o cur*a care se intinde in bratele oricui din cate am vazut.
-Da oare , si sa cred eu asa ca tu te-ai nimerit din intamplare la liceu asta? Intreba din nou, mai nervoasa ca inainte. Fac un gest cu mana , aratand cu degetul aratator 1.
-Sunt aici din cauza ca printi mei aici vroiau sa ma trimita , pentru ca matusa mea lucreaza aici si pentru ca fratii mei mai mari invata la acelasi liceu , mai vrei motive? Am destule sa iti dau , spun eu . Cred ca Hinata mai are putin si face spume la gura , turbeaza nu alta.
-Da sigur , si vrei sa te si cred.. Acuma este acuma , pe mine una m-a enervat la culmea culmii si din instinct i-am dat o palma. Una destul de tare , fiindca acuma eu ma uit cu un dispret si mila la ea , iar bruneta este cazuta pe podea.
-Hinata , te-am cunoscut in primara , nu erai asa . Ce naiba Hinata?!! Alcoolista , fumatoare , cu mine nu ai ce vorbi daca nu vrei sa te indrepti. Eu nervoasa vreau sa ies , dar se sunase si nimeresc fix in Sasuke.
-Ce naiba?!! , stiu ca era vina mea ca nu eram atenta dar din intuitie i-am dat o palma . Vreeind sa plec din nou profesoara intra in clasa , o profesoara , hmm.. Pana la urma ma intorc la locul meu , observ ca Hinata a inceput sa planga , facandu-ma sa ma simt rau. Dar am zis adevarul , si nu degeaba se zice ca doare.
-Sakura , ce sa intamplat cu Hinata , imi sposteste Ino . Ma introc spre ea vizibila ingrijorata. Dau din umeri si imi petrec restul orelor , care au fost foarte plictisitoare. Isane Kotetsu parca o chema pe profesoara de franceza , sincer pare o fire de treaba. Are parul alb , tuns scurt iar ochii negri. Hmm , am invatat cum se zice la „buna” in franceza... Glumesc , stiam deja. Mai avusesem inca o ora , desenul cu Shunsui Kyoraku. Pai ce sa zic despre el , are parul lung saten prins intr-o coada . Are o camsa roz inflorita , dupa parerea mea cred ca sa imbracat in somn. Ies in sfarsit din scoala cu ghiozdanu , „plecam acasa , plecam acasa , mersi Doamne ca nu mai puteam suporta” Ziceam in mintea mea intr-una.
-Hei tu , rozalio. Spuse o voce de langa iesirea scolii , erau un grup restrans de baieti. Unu cu paru alb si ochii albastrii , altul cu paru negru si reflectii albastrui ochii de aceeiasi culoare. Cel care ma strigase avea parul albastru deschis , ochii la fel destul de neobisnuit. Nu le raspund si trec pe langa ei ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat , dar simt o mana cum ma prinde si ma opreste.
-Sasori e fratetu? Intreba din nou , pana la urma ii rapunsem. Spre fericirea mea si norocu meu cu care is total paralela ei imi spuneau ca roscatu de fratemiu vine pe la 3 si sa ii zic lui Karin.
-Bine , atata tot sper. Si eu imi continui drumul , din spate mai aud o voce cunoscuta , ma introc si il vad pe Gaara , imi zicea sa astept.
-Buna Gaara , spun zambind .
-Te duci acasa? Intreba el , dau in semn ca da din cap. Locuiesti pe langa Naruto? Am auzit ca te-ai mutat , nu trebuie sa imi raspunzi.
-Da , si tu? Da si el din cap ca in semn ca da , pana la urma hotaram sa mergem impreuna. Daca ma gandesc bine sunt cu multi colegi in clasa vecina , Naruto , Sasuke , Ino , Gaara si Hinata parca.
Ajung acasa si dupa o ora ajunge si Karin , eu stateam la tv si a naibi nu imi faceam temele.
-Karin , Sasori cica vine la 3 nu stiu de ce , spun neluandu-mi privirea de la televizor. Eram pe BBC , pentru ca altceva nu era interesant nu ca aici ar fi. Se puse pe canapea si ofta , eu intorcandu-ma catre ea.
-Era Grimmjow? Intreb ea , ridic o spranceana in sens „cine ii ala?”.
-Un baiat cu parul albastru deschis? Karin zise ca da , se pare ca erau colegii lor . S-au dus la un club, cum au indraznit fara mine? Ma rog , am hotarat sa imi fac temele si sa ma culc. Cam pe la 12 ma culcasem , eram plictisita ca nici sa dorm nu puteam . Asa ca ma dusesem pe balcon , unde vazusem ca geamul paralel cu casa mea era lumina. Era destul de mare deci puteam sa vad ce este inauntru , si il vad pe Sasuke in boxeri. Dupa parerea mea nu ii singur , ma dau un pic mai incolo mai sa cad de pe balcon si observ o fata cu parul roscat-rozaliu .
-Tayuya? Ce cauta ea acolo , de fapt ce imi pasa mie...
Eram cam nervoasa si nu stiam de ce , parea Sasuke baiat cu minte. Cu minte si cuminte , nu ii nici una din doua. Dar de ce ar trebui sa ma mire dupa aspectul lui . Sau ar trebui sa ma mire faptul ca este prieten cu Naruto , ar trebui sa stiu mai bine ca oricine cum este Naruto..
Ma rog , am visat ceva frumos , il bateam pe Sasuke.. Nu stiu de ce , dar asta este. A doua zi ma trezise Tice care spusese ca ii 7 juma , wt*? Deja?
Sar din pat si fug catre sifonier , in drum rastornand noptiera. Ma imbrac intr-un tricou negru mai jos de fund si o pereche de colanti tot negri. Imi iau o pereche de balerini , aceiasi culoare . Arunc niste caite in ghiozdan si ies din casa sarind peste micul de jun. In drum ii gasesc pe Naruto , Sasuke si apare si Gaara . Nu vroiam sa vorbesc cu Sasuke deloc ,, dar de ce? Las ca imi trece si mie asta , vorbesc intruna cu Gaara , cei 2 uitandu-se la noi ca la tv. Ei na , nimerisem in pauza . Prima ora fizica , perima ora pentru mine ,ora de stat in copaci. Ma indrept catre cires-ul care deja il am la favoriti , ma asez si scot o carte din ghiozdan. Nu obsrev cat timp eu sunt atenta doar la carte Hinata se indrepta spre mine , ma uit la ea si uau . Arata schimbata , imbracata intr-o rochia alba cu refletii multicolore pana la genunchi si o pereche de balerini albi. Nu ii mai simt mirosul de bautura si tigari.
-Pot sa ma asez? Intreba ea , am uitat sa mentionez ca este o banca langa ciresi ,nu? Dau din cap , eu continuandu-mi cartea . Stam asa de 10 minute , se pare ca inca nu s-a sunat . O fi vreo sedinta sau mai stiu eu ce , termin in sfarsit cartea si o pun in ghiozdan.
-Sakura , icepu Hinata , imi pare rau pentru ce am zis ieri. Aveai dreptate , si defapt ai dreptate . Nici eu nu stiu in ce m-am transformat , am reusit sa il plictisesc pe Naruto.. iar eu.
-Hinata ,nu ii nevoie sa iti ceri scuze desi le accept. L-ai pierdut pe Naruto , nu? Ea da din cam in semn ca da , ma ridic si pun o mana pe umarul ei.
-Naruto nu mai este cum era , trebuie sa fie cineva sa il aduca cu picoarele pe pamant si poate tu reusesti ca eu nu pot. Cuvintele mele au incurajat-o pe bruneta , ea imbratisandu-ma , se pare ca e chiar draguta si timida cand nu este beata. Deci a fost non stop sub influenta, las ca se schimba asta. Am stat cu ea in banca , si nu stiu de ce am inceput o cearta cu baieti , mai ales cu Naruto si Sasuke. Cu ei 2 de ce sa zic mai mult , ne certasem toata ziua . Tsunade ne-a trimis acasa sa ne linistim , organizez o petrecere in pijamale . Cu sau fara voia matusei o fac , Hinata , Ino , Temari erau cele care le-am invitat. Restu sunt plictisitoare
..
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Scaled.php?server=835&filename=tumblrlsr15muzsd1qj7nqw
in capitole am exagerat cu detaliile , m-am cam pierdut si va dura ceva pana ma regasesc. Cred ca m-am uitat in america:-? in oricecaz cu capitolul 8 inainte o sa inceapa adevaratul sense al titlului "where's my happy ending?" , mersi ca l-ati citit
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 15:14

Hey Hey kiss
Yukii aajuns si la tine heh
Mersi ca m-ai anuntat kiss
Sa o faci si in continuare kiss
Ce schimbare totala..nu ma gandeam ca Hinata poate sa fie o fata rea :>
Mi-a placut mult next-ul si nu nu ai exagerat cu detalile heh
Astept next-ul si te pwpacesc mult kiss
JANE kiss
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 16:20

Buna ! a hug
Scuza-ma ca nu am mai trecut pe aici dar am avut oaspeti ..
In legatura cu cela doua capitole pe care le-ai postat, sunt fenomenale in love
Hinata dorgata si fumatoare think este ceva nou la care cred ca nu s-a mai gandit nimeni :-bd:
Imi plac ambele capitole si astept nextu in love
Teo kiss beer2 friends
P.S. : sa ma anunti kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 22:18

Capitolul 8:
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Scaled.php?server=528&filename=tumblrlyj527spte1r3a4lj

Sakura:
„Ma simteam distrusa , inconjurata intr-un abis negru . Of negrule ,macar tu incerci sa imi ridici moralul inconjurandu-ma si imbratisandu-ma. Viata mea nu a fost niciodata roz , chiar daca parul meu este de culoarea asta. Sau mai bine zis era , acuma este cred de o culoare gri , iar ochii mei asemeni celor mai nepretuite smaralde sunt caprui si fara licarirea din ei de odinioara. Va intrebati unde sunt? Pai ce nu asi da sa stiu si eu asta , spun doar ca nu sunt intr-o camera , si nici in aer liber. Plutesc in spatiu continu , singura , sau mai exact pe un nor negru. Peste tot o ceata groasa , asa am impresia fiindca nu ma vad nici pe mine. Acum cred ca imi amintesc ceva , hai ca vine si gata. Deci asa , eu eram impreuna cu Hinata cazute pe podeaua de marmura din vila matusi mele. Imi amintesc ca eram bete crita de nici nu mai putam sta in picioare , o cofundam pe Hinata cu Sasuke iar ea pe mine cu Naruto. Mai aveam putin si incepeam sa ne sarutam , inainte am fumat vreo doua genti intrege de cocaina si ma intreb cu mai sunt in viata... De fapt nici nu stiu daca sunt in viata sau sunt moarta .. cred ca locul unde ma aflu este iadul. Nu e ceea ce pare , ma asteptam sa fie , stiti voi .. cu mai multe flacari , cineva cu copite , coada , coarne si rosu cu furca sa ma bantuie pe aici. Sa se auda zberete si tipetele pacatosilor din ceaune , dar nu. Cine ar fi crezut ca iadul este asa de linisit , pana la urma dau de cineva . Nu stiu prea bine de cine , stiu ca plange , si imi pare cunoscut plansul.
-Sakura!! Striga Hianta care nu se oprise din plans , ma imbratisa si incercam sa ne dam seama cum am ajuns aici.
-Hinata tu esti? Nu aud prea multe ci doar plansul ei , acuma imi aduc aminte bine si ceea ce ma recursese pe mine la droguri si bautura din plin.
Ultima oara cand imi amintesc ceva coerent era in a doua zi de scoala , de atunci au trecut mult . Multa vreme irosita , si cred ca am ramas corigenta. Baieti au pus un pariu cu Sasuke , in legatura cu mine daca ma poate pacali asa de bine incat sa mergem direct la pat iar dimineata sa ma trezesc cu ochii in soare. Intamplare se face ca fetele au pus un pariu aceelasi si pentru mine , si ala bala eu cu Sasuke eram cine stie prin ce baie a carui club. Amandoi de foloseam unul pe altu , aceelasi pariu sa repetat cu Naruto si Hinata. La fel ca cu mine si Sasuke , dupa ce am facuta nimeni nu avea regrete . El credea ca eu o sa ma simt ca fraira lui Popescu dar nu era asa , mai mult el era acela ceea ce imi oferi ceea mai diabolica dispozitie din lume.
Nu e asta motivul pentru care eu is in coma alcoolica impreuna cu Hinata , nu nimica. Au trecut aprximativ 6-7 luni , doar nu o sa suferim pentru baieti atata? Ce vorbesc , nici nu am suferit. Noi am unblat dupa faza cu Sasuke si Naruto de la clasa a 10-11. Cate scandaluri am facut , nu stiu de ce dar iau vorba matusei Tsunade „Ne-am stricat si am devenit fufe..”
Cred ca cu baieti v-ati lamurit , ne jucam cum aveam chef cu ei. Nu , nam facut prostii cu ei exceptand eu cu Sasuke si Hinata cu Naruto. Dar noi am trecut peste asta asa de usor ca baieti au ramas masca nu alta.
Dar imi pare rau de ceva , ca m-am jucat dur cu Gaara , iar baiatu nu avea nici un strop de vinovatie. Pe scurt , am inceput cu cluburile eu si Hinata , am continuat stand pana la 6-7 dimineata. In contiunare nu am mai mers la ore ci la bar , mai rau ca Naruto care spre uimirea mea cand ne-a vazut pe noi s-a lasat de baut.
O data am mai mers eu cu Hinata la ore , si in drum spre clasa cantam”La betie , la betie si inca o mie. Da o bere , da o bere sa nu se mai termine.. La betie...” Toti din scoala au iesit la noi uitandu-se ca la filme chinezesti fara traducere. Am facut tot felul de tampeii , sa nu mai zic ca de Tayuta mi-am batut joc in ultimu hal. Ce sa mai zic ca profesori au votat nu stiu ce consiliu ca noi 2 sa fim exmatriculate , dar Tsunade ne-a salvat pieile , nu ca ne mai pasa. Dar jur ca o sa incerc sa ma schimb daca ma mai trezesc din coma asta parca vad ca is aici de o luna, incerc sa o calmez pe Hinata care ba se invinovatea pe ea , ba pe mine si tot asa pana nu mai putuse plange si adormi.
-Sakura , te rog eu frumos sa te trezesti , Sakura , Sakura! , se auzea o voce rasunand ecou in negura geti in care ma aflam . Era o voce asa de cunoscuta mie , dar care nici nu imi pasa . Dar de ce , unde eram .
-Sasuke , degeaba daca nu s-a trezit de 2 luni doctori spun ca nu mai sunt sanse. Asta este o voce mai cunoascuta mie , Naruto , o voce care a plans mult. Poftim , 2 luni? Vocea lui Naruto a trezit-o pe Hinata care incerca sa planga , dar e doar o pierdere de timp.
-Hinata este in aceeiasi situatie? Intreba Sasuke , hmm ce asi vrea sa ii vad fata. Imi este asa dor de el , si pot sa spun chiar daca a fost o noapte de distractie , de funny . Asi mai vrea o data , in momentul aceela nu insemna pentru mine decat ura si dispret. Dar decat sa fiu inconjurata pentru eternitate aici ,defapt doar pana mor cred ..pana mor de tot.
-Da ,ai plans? Ai ochii rosii , dar nu termina ca aud cum Sasuke io taie repede nervos.
-SI cine vorbeste , parca zici ca te-ai machiat. Hinata incepu dupa multe chinuri sa planga mai tare , daca m-ar vedea Sasuke acuma cat de penibila is. Daca imi pot aminti bine , el si Naruto ne-au gasit pe podea..
Aud aparatu din camera aceea , cum imi masoara bataile inimi si dintr-o data se aude un zgomot infernal . Atata am mai auzit , pentru ca in clipa urmatoare o lumina rosie ma invalue sigur ce poate fi altceva , am ajuns cred ca in iad....
Sasuke:
„Of la naiba , daca Sakura se mai trezeste o omor , in alt sens. Acuma 2 luni eu si amicu meu de fata le-am gasit pe Sakura si Hinata in stare critica in casa lor . Bete crita nici nu au zis nimic , aveau niste droguri pe langa ele. Parul ei roz ca cel mai frumos cires din Japonia era acuma gri , ochii ei verzi ca smaraldele sunt pali si vestejiti. Parul Hinatei negru si reflectiile albastre , nu mai avea reflectii era mai vestejit decat ceea mai vestejita frunza ,in putrefactie. Ochii ei de un superb lila acuma sunt secii , fara un pic de viata. Imi pun capul in maini si dau vina pe mine , dar degeaba ca e intotalitate vina ei , exceptand faza cu pariul dar chestia aia era reciproca.. Ce asi vrea sa ii mai gust macar o data aceele buze de catifea rozalie , sa privesc ocheanul de smaralde .. Se aude aparatul care masoara bataile inimi care incepe sa tiue incontinu . La fel era si la Hinata , eu si Naruto strigam dupa doctor ca disperatii.., nu stiu ce sa zic.. daca o pierd pe ea ... dar nici macar nu stiu daca o iubesc sau nu pentru ce anume sa o iubesc?
Dar ceva este sigur ,tin la ea enorm..”
Hinata:
„Naruto... Naruto!!!!!! , deci si de la mine a inceput aparatul aceela nenorocit. Umf.... de ce domane? Mi-ai luat parinti , Sakurei la fel si ne duci langa ei? Da ce vorbesc eu aici , dar nu cred ca ar fi momentul potrivit , vroiam sa imi iau adio. Sakura a disparut intr-o lumina acuma 5 minute , iar alta lumina unde o vad pe ea ma invalue si pe mine. Ce am facut am facut , dar daca asi da timpul inapoi ... asi reusi sa raman in viata?”

Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 22:34

ce frummos.....si o sa ajunga la viata? si o sa ramna saske cu sakura si mr.Blond cu Hinata????..sau nu poti sa imi spui?:)) raspunzi u:)
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 22:35

Buna kiss
Stop Cadru...cum ..nu pot sa cred ca se intampla asta :(:L
Nu vreau sa moara sad
Si atat rimp in coma? sad
mi s-a frant inima love
Astept cu nerabdare next-ul si mersi ca m-ai anuntat kiss
Te pwpacesc...jane kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 22:39

nu o sa moara :-j , dar nu o sa se tina de promisiunea ca nu vor mai bea:-L
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 22:43

ce urat down ....lasand asta la o parte...max trb sa ii inveti sa nu mai bea:))
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 23:23

Hei, hei !
Acest capitol a fost fenomenal happy2
Ador felul in care descrii in love
Dar ti-am maim spus : daca Saku a mea moare, eu te bantui toata viata !!!!
Lasand asta la o parte, sa aduci next repede pentru ca ficurile tale pentru mine sunt ca un drog... AM DEVENIT DEPENDENTA !!!
Deci next...next...next...next...next....next..
Teo kiss in love hug2 beer2 friends
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 18:57

Capitolul 9:Juramant , fals?

Sakura:
„O lumina iar restul nu imi mai amintesc nimic , era alba , ba rosie..., dar acum nimic. Unde sunt ? Iadul este alb? Ei pe naiba , dar nici in rai asta e sigur . Adica de ce sa bantui eu pe acolo , fata de ce am facut eu , Dumnezeu sigur ar considera mai mult ca o sinucidere...
Deja ma sperie culoarea asta , dar am ajuns sa ma obisnuiesc cu ea , daca tot raman in intuneric pentru eternitate. Dar doar ceva nu o sa suport eu , trebuie sa aud sunetul asta enervant pe vecie?
Tuiet enervant , jur ca l-am mai auzit undeva , dar unde? Hmm... un fior imi strabate corpul , frica de necunoscut. Parca morti nu simt si nu au sentimente , acum mi-am amintit. Atunci cand ma invaluia lumina era un tiuit continu care imi masura bataile inimi.
-Ce naiba? Vocea mea , mi-am revenit?
Diverse beculete de la aparate sunt singurele lumini pe care le zaresc . Perfuzia naibi , gata! Am reusit sa o scot impreuna cu blestematele astea de fire.
Ma ridic in sezut , nu imi vine sa cred ca m-am trezit , caut telefonul dar nu se afla nicaieri. Scot un of care se aude in toata camera . O fi intuneric dar eu vreau sa plec acasa , ma ridic ca apucata dar picioarele mele fiind amortite nu suporta greutatea corpului meu. Am dat peste ceva in timp ce am cazut , nu stiu ceva din sticla . Picioarele mele au facut contact cu gresia rece si cu cioburile de sticla in care m-am taiat , daca m-as vedea sunt sigura ca sunt plina de sange. Suna telefonul , fiindca s-a aprins si il pot observa pe masuta de langa pat. Iau telefonul si ma uit la numar ..
-Sasuke? Fix cand vreau sa ii inchid il prinse casuta mea vocala , de ce dracie ma suna cand stie ca sunt in coma? Uau , cate apeluri am , cred ca m-a sunat in fiecare zi ca sunt o goraza . Ma uit la data si la ora , 25 decembrie ora 11:34 . Adica in cateva minute craciunul , ia stai am stat 2 luni in coma ? doua jumatate..
Nici nu mai comentez , am reusit sa gasesc intrerupatorul si o genata cu cateva haine de ale mele. Este iarna iar eu aici am jeans de vara , macar mai bun decat rochia asta afarisita de spital. Jeans negri , un tricou tot negru si spre fericirea mea care nu ii prea mare un hanorac roz inchis. O pereche de tenisi , imi dau o palma peste frunte si tot imi repet „cum am putut uita?
-La dracu , sper ca Hinata sa trezit , o iau repde pe usa . Ma uit confuza pe hol fiindca nu stiu unde este salonul ei. Daca imi amintesc bine eram vecine , o iau in spate si deschid o usa in clipa urmatoare is pe jos pe mine avand vreo 3 maturi si cateva mopuri. Le arunc nerovoasa inapoi , asta era debaraua . Deci trebuie sa fie cealalta , analizez usa alba cu toc negru. Pun mana pe clanta rece cu gandul sa o deschid , dar daca nu este trezita? Eu ce ma fac ? ... Pana la urma am gasit niste curaj pierdut prin mine , apas iar in clipa urmatoare..
Hinata:
„M-am trezit acuma 10 minute si nici acuma nu imi vine sa cred . Sasuke si mai ales Naruto au fost ingrijorati pentru noi. Dar daca Sakura nu sa trezit , ce ma fac eu fara ea?
Cineva deschide usa lasand lumina de pe holul spitalului sa imi inunde camera. O silueta statea in tocul usi care se repezi si ma imbratisa , aceest parfum ..
-Sakura.. spun eu printre lacrimi de fericire , se duse sa aprinda lumina.
-Hinata , ma bucur ca te-ai trezit si tu , spune printre lacrimi de fericire . Cred ca a adormit cu mine fiindca am discutat diverse , aveam degand sa plecam in seara asta de la spital dar am adormit. Dimineata ne-a gasit o asistenta dormind amandoua , si mare galagie. Ne-au facut analizele si ne-au mai tinut in jurul orei 13 , totusi era Craciunul iar maine este ceva important.
Dar normal ca acuma eu incerc sa nu fac o criza nervoasa din cauza ca tata , varu Neji si surioara mea Hanabi ma aslatau cu intrebari si predici una mai frumoasa ca alta. Inelegeti voi , nu am mai putut suporta si am zis ca „Daca nu ma lasati in pace intru in baie , o incui dupa mine si imi tai venele” si asa frumusel m-au lasat in pace. La Sakura , matusa ei , Karin si Sasori ii tineau predici de zor. Ea a amentintat ca atunci cand o vor lasa in pace se va arunca de la geam daca nu inceteaza sa planga acuma. „
Sakura:
„Ce fata au facut cand le-am zis ca ma arunc de la geam daca nu ma lasa in pace , era sa mor de ras iar ei se uitau ca la o gluma prosta. Ei na ce sa zic , cu atatea intrebari daca le culeg si le pun una peste alta fac o scara pana in Cosmos. Si in sfarist acasa , cred ca mai aveam putin si sarutam si pamantul , la 1 am ajuns. Acuma este 2 juma si stau pe canapeaua alba din sufragerie impreuna cu Tsunade si Karin pentru ca Sasori nu se lasase de cuibarit cu golani cu care am stat eu si m-am si jucat cu ei. A iesit urat din treaba aia , dar e alta poveste. Eu ma rog de Tsunade de ceva timp sa ma lase sa ma duc la club , e sarbatoare si am fost inchisa in intuneric adica coma doua luni juma.
-Te rog , te rog ., te rog , jur pe rosu si pe ce am eu mai sfant ca nu ma ating nici de bautura , droguri sau tigari , jur solemn. Dupa ce au reszultat toate astea , normal ca nu imi mai trebuie , dar nam zis ca nu ma ating de baieti.
-Stiu si eu , cine mai are incredere in tine? Cum , n-are incredere in mine? Bun , cred ca are tot dreptul.
Tsunade:
„Sa o las , sau nu? Cam greu de zis dar totusi a stat multavreme in spital poate , dar ma mai gandesc.
-Iti las leptopul la tine in camera , stii cat tin eu la el si nu mi-l mai dai daca ma aitng , spuse cu o fata de catelus nevinovat. Auleu , vorebste serios , dau afirmativ din cap pe fata ei schitandu-se un zambet mare si frumos.
-Cu conditia sa vina si Karin , da afirmativ din cap . Sakura o imbratiseaza pe Karin rugandu-se la ea care accepta , apoi ma imbratisa pe mine. Ce putere are fata asta , m-a lasat fara aer. Se duce paraca zburand in camera ei , si dupa 5 minute arata altefel. Parul cret , o rochie mini , cam prea mini si o pereche de ghete pana la genunchi. Karin are o fusta mai sus de genunchi cu mult , cam prea mult aici. O camasa alba cu decolteau , cam prea mare.
-Karin ai grija de ea , si distractie placuta! Si asa s-au evaporat , doamne fetele din ziua de azi. „Uite cine vorbeste „ zice o voce in minte , incep sa ma cert cu mine insumi. Of zic de ele si uite cum fac eu , pana la urma plimb canalele in cautare de ceva interesant dar cerd ca am adormit. Dupa 5 ore aud cum se deschide usa iar Karin si Sauke o tinea pe Sakura care era crita , iar in masina o observ pe Hinata care e in acceiasi situatie. Ma indrept ingrijorata spre ea
-Ce naiba s-a intamplat cu ea? Sakura ai jurat sa nu ma bei , sau alteceva!
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 19:24

Doamne, Max, tu vrei sa mor inainte de termen??
Am murit de atata ras !! Deci pana la urma a ajuns manga acasa lough
Deci asteptam nextul si sa ne anunti (pe mine prima lough )
Teo kiss beer2 friends
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 19:40

:)) fetele crite...dar naruto unde-i sa o duca pe hinata?happy2))
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Mai 2012, 22:28

hey kiss
Mersi ca m-ai anunatta heh kiss
Nu pot sa crted :)):
Ele acum au iesit din coma..cam de cinci ore si deja sunt la loc lough
E super tare kiss
Imi place mult kiss
Te pwpacesc si astept next-ul kiss
JANE kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 18:42

Capitolul 10:Deci asta sa intamplat:
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Scaled.php?server=545&filename=sakura11

Narator:
-Ce naiba s-a intamplat Sakura? Intreba nervoasa Tsunade , rozalia era beata manga , abia se mai putea tine pe picioare si se sprijinea de Sasuke .
Sakura se zbatea in bratele lui , neavand stare , brunetul o privi cu dispret si mila , normal dat fiind faptul ca este crita , o pune pe rozalie pe canapea si pleca. Karin inca nu venise , sigurul suntet care strabatea casa era sunetul televizorului. Dintr-o data Sakura a inceput sa planga , Tsunade se indrepta sprea ea si o intreba ce sa intamplat?
FlashBack:
Sakura:
„Abia asteptam sa intru in club , eu si Hinata suntem absolut incantate . Ne aflam in masina lui Neji , l-am rugat sa nu le spuna lui Sasuke si Naruto ca noi ne-am revenit. Intru in club iar acolo nebunie , luminile de discoteca , o grabada se joaca pe ritmul muzici. In secunda urmatoare ma vad singura pe aici.. Hinata se duse sa-l caute pe Narula , la Karin venise un baiat dragut brunet cu ochi negri , he he . Iar acuma ma indrept spre bar unde observ pe cineva stand cu spatele , brunet. Bun , adica rau acuma s-a apucat de fumat , ma indrept spre el dar o roscata pe care a-si recunoasteo intr-o mie , Tayuya . Raman unde ma aflu si iau un scaun , vreau sa vad mai bine ce se petrece aici.
-Iubitel hai sa dansam , spuse ligusindu-se , tragandu-l si rusind sa-l traga dupa ea , cand trecuse pe langa mine , i-am pus impedica , prosta miscare fiindca rezultatul a iesit Sasuke despura Tayuyei intr-un sarut..
Nervoasa coman un pahar de vin urmat de alte 20 , sper ca doar eu sunt ceea nefericita.
Hinata:
„Sunt mega bucuroasa , abia astept sa-l vad pe Naruto. Observ un blond , dar asta era Diedara . Il mai caut dar in zadar , imediat vad ceea mai teribila priveliste din viata mea cred. Ino se saruta cu Naruto , simt cum mii de rauri , defapt 2 care imi strabat chipul. Fug spre bar , alcoolul se pare ca este si va fi mereu singura mea alinare. O vad pe Sakura , am intrebat-o ce a patit si mi-a explicat totul , la randul meu i-am povestit prin ce am trecut si eu. Si in mai putin de o ora , eu si cu rozalia dansam ca animatoare , suntem manga si nici nu am relizat ce facem. Multa lume se uitau la noi ca la filme +16 , dar cu sa ii mai pese? Intr-un final Neji nervos la culme ma scoate cu forta de pe scena , apoi pe Sakura.
Sasuke si Naruto ne observase , ne asaltau cu intrebari gen „de ce nu ne-ati anuntat ca va-ti revenit? Iara v-ati apucat de baut nu sunteti intrege la mine.. si etc” eu una ma simteam ca naiba dupa vreo 20 de pahare de diverse bauturi alcoolice si fataiala aia de pe scena..
-Lasati-ma in pace , nu va suport! Va urasc din toata inima! Strig eu in acelasi timp cu sakura pe cel mai nervos mod posibil .
Sakura:
„Frumos m-am nimerit cu bruneta , a devenit cea mai buna prietena a mea . Ino este cum e , Temari este cu TenTen iar noi doua ne-am apropiat intr-un fel sau altul. Chiar si zilele care le petreceam in abisul intunecat cand eram in coma , parca eram legate mintal .. Nu imi mai amintesc ce am facut ,eu si cu bruneta am lesinat. Ma doare tot corpul , de parca un elefant s-a asezat pe mine. Simt cum cineva se joaca in parul meu , deschid pleoapele greoi parca avand mii de kilograme.
Sunt intr-o masina , corpul imi este greu fiindca Hinata este adormita sau lesinata pe picioarele mele , de ce naiba nu suntem la spital?
Cel care se juca in parul meu era Sasuke , din instinct i-am dat o palma care i-a intors capul 90 de grade stanga , apoi alta inclindandu-i capul 90 grade dreaota. Sincer nu i-am dat 4 palme pentru faptu ca se juca in parul meu sau pentru ca ma trezise ci din cauza Tayuyei . Nu ca ma intereseaza viata lui sentimentala , dar cu varamea cea enervanta fix cu ea si-a gasit. Pana la urma am inceput sa fac ca toate nebunele , mai eram si sub influenta alcoolului. Am ajuns in fata casei matusi , Sasuke si Neji m-au scos cu forta din masina , nu ma puteam tine nici pe picoare. Asa de beata eram , pana la urma Sasuke ma luase in brate , ma zbateam dar nu mai aveam un strop de energie in mine. Daca eram treaza acum brunetutu asta de fata era pana la gat in pamant , si credeti-ma ca sunt in stare.
End of FlashBack.
Sakura:
„I-am povestit totul Tsunadei , tot are o privire nervoasa , daduse un pumn in spatele canapelei , ceea ce imi va zice ca maine v-a cumpara alta vanapea. 3 , 2 , 1 si spatele canapelei cazuse , ma ridic incet pe picioarele mele care sunt amortite , mii de furnicaturi imi strabat picioarele . Am scos un mic icnet de durere , si ma atarasc greoi pe scari , parca aveau tone picioarele mele . Ajung , ma schimb si ma bag in pat , dupa vreo 4 ore in care m-am tot fatait ca ba nu ii rece perna , ba nu ii comoda am adormit. Intr-un somn linistit fara vreo urma de culoare , fara vise
.
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 18:56

hmm...?! Nu imi place ca e scurt hmm...?!
Este cel mai scurt capitol de-al tau EVER !!!
Sper ca la celelate ficuri sa fie mai lungi ... happy
Acest capitol a fost... pfff.. nu am cuvinte happy2 Cum a putut brunetul sa se atinga de Saku a mea dupa ce sa sarutat cu vara-sa ?? Il decapitez si acel cap'sor frumos si gol al lui o sa il atarn de lustra ... asta ca sa imi amintesc de el..
Pai astept nextu in love
Mersi ca ma anunti a hug
Teo happy2
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 21:26

Hey kiss
Mersi ca m-ai anuntat heh
Uau...deci tupeist rau brunetul nostru happy2
Si ce imi mai place love
Uau...chiar ca a fost scurt acest capitol... happy2
Imi place mult love
Te pwpacesc si ne vedem al next heh kiss
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 22:25

vad ca fetele sunt mai bete decat baietii la cluburi...:)) k fara suparare ziceam si io asa de gluma.....frumos ficul max astept nextul....
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 21:49

Capitolul 11:Sete trupeasca .
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 367387_large

FlashBack Dream:
Sakura:
-Sakura draga mea , suntem noi . Spuse o voce angelica , o femeie cu parul roz ca zmeura indreptandu-si bratele catre mine.
-Mama ? intreb eu incet de teama sa nu zica ca este ea , imi zambeste si in urmatoarea secunda fug catrea ea care ma asteapta cu bratele inca deschise , o imbratisesz si o pup de obraz , nu imi sa cred ca chiar ea este. Din spate aparuse un barbat cu parul roscat si ochii verzi ca cele mai frumoase alge , aceela era tata care venise si ma imbratisa mangaindu-mi parul roz.
Stau si ii explic tot ce am facut in ultimi ani , de cand sunt ei morti cam 11 ani , tot in legatura cu Naruto , Sasuke , Hinata si tot celelalte.
Mama ofta cand ii spusem despre baieti si cand se gandea ce facusem cu Sasuke se enerva , deobicei ochii ei verzi iau o nunanta de caprui cand se enerveaza ceea ce imi puteam da seama usor.
-Sakura , nu imi place de loc ce ai facut tu si cu baiatul aceela Sasu… , incepu ea , nu putea sa ii retina numele asa ca am intrrupt-o eu.
-Sasuke , unde ne aflam noi era foarte frumos , sub mii de cires si alte mii de flori de tot felul de culori si specii. Era multa lume dar nu pe langa noi prin indepartare , cineva se apropie de noi , o femeie cu un par lung cam dupa umeri mai jos , culoarea fiind negru cu reflectii albastre si niste chii superb abisali , prin cap in trecu un gand dar nu avea cum sa fie , sau?
-Mikoto , spuse mama mea in timp ce o privea pe ea , se pare ca aveam dreptate , Mikoto se aseza langa mine si ma imbratisa.
-Sakura , iarta-l pe Sasuke , el nu mai este asa cum era cand eram eu in viata , normal dat fiind faptul ca a trecut 11 ani si stii bine , timpul te schimba. Dau afirmativ din cap ca raspuns ca stiu ce face timpul si in mare parte nu prea imi place , ingorandu-ma complet pe mine cele 2 mame incep sa discute , tata se uita la ele ca la un film prost iar eu si mai si.
-Eu cred ca ar trebui sa plec , dar o intrebare , cum am ajuns eu aici? Cele 2 se uitara la mine si incepura sa chicoteasca , Mikoto se ridica si imi puse mana pe umar.
-Spunei lui Itachi si Sasuke ca noua ne este dor de ei si ne bucuram ca au putut trece peste moartea noastra , si inca ceva pe tine cum il cunosc eu pe fiul meu , el te iu….
End Of FlashBack Dream.
Sakura:
„El ma ce? Doar nu , neah , nu are cum .. Revenind cu picioarele pe pamant ma trezise melodia you’re beautiful de la telefon , ma intind dupa telefon dar l-am pus exact pe marginea noptierei , cam lenesa ma intind dupa el mai aveam un pic un pic si buf. Am cazut fix de pe pat , ma ridic repede si cand sa raspund il/o prinse casuta mea vocala.
-Blesteme!! , vad cine m-a sunat , era Sasuke , ce pana mea mai vrea si asta? La naiba acuma nu mai am nici minute credit sau ceva , pun telefonul , fac cum fac patul in graba si ma duc catre dulap care stau si ma gandesc cu ce sa ma imbrac , stau o perioada si ma gandesc imi iau un maieu negru cu bretele cam subtiri , o fustita mov si pe deasupra , dat fiindca ca este iarna o bluzita mov cam peste buric dar nu se vedea din cauza maieului normal , avea umeri dezgoliti , ceea ce imi place mie . O pereche de soseste cu aceeiasi culoare si gasesc dupa ce intru in tot dulapu o pereche de gizme negre. Parul normal pe spate , asa e mai fain dupa parerea mea „I’m sexy and I know it” , nu ma omor dupa melodia asta dar nu pot sa ma opresc sa nu zic asta cand ma uit in oglinda .Zambesc strengar in sinea mea si ma grabesc spre bucatarie , camera mea este la etaj ceea ce e super. Fugeam pe scari fara motiv , la ultimele 10 trepte ma impedic , si is gata sa cad , aud cum cineva fuge pe scari, iar eu astept sa cad si deja ma plictisisem , deschid ochii pentru ai intalni pe ai lui , si din obisnuinta mea o urma rosie de palma se ivi pe fata brunetului , palma mea desigur.
Ma ridic nervoasa , adica ce sfinte doamne cauta asta aici in casa , sper ca nu se astepata sa ii si mai multumesc , se auzi un „cu placere” si o lua spre usa , el iesise si nu stiu ce am facut ma dusesem si eu dupa el dar de ce? Ma uit in veale si vad o masina care vine cu viteza , Sasuke cred ca vroia sa se duca la Gaara dar nu se uita , asta vrea sa moara sau ce , cand sa se duca masina era in dreptul lui . Nu am mai stat pe ganduri gen „sa-l las sa moara sau nu?” , ci am fugit inainte si l-am impins in fata , dupa o secunda masina trecu ca vantu pe langa noi. Se apare ca cine stie cum am nimerit dar cand l-am inpins pe Sasuke sa nu faca vreun accident pe aici cazuse cu spatele deci eu acuma aveam pieptul pe fata lui. Cand ma gandeam sa ii dau o palma am lasat fiindca eu m-am impins ca proasta , ma ridic repede sa nu ne mai nimereasca vreo masina , i-am zis un simplu „multumesc” pentru adineauri si vrand sa ma intorc in casa Sasuke ma prinse de mana , de ce oare simt iara fiori prin corp jucandu-se in voie? Intorc privirea catre Sasuke si i-am intalnit aceei ochi superi , fara greseli , perfercti . Prea perfecti pentru aceeasta lume , nu suport sa privesc pe cineva in ochi , slabiciunea mea am mai spus nu? In fine , stam asa o perioada pana Gaara iesise si il chema pe Sasuke , nu imi dadu drumul la mana.
-Nu ai raspuns la telefon si am venit la tine sa te anunt ca la 12 eu , Hinata , Naruto , Gaara si Matsuri suntem la o penisune , Hinata te-a rugat sa vii si a spus sa te sun eu , nu mai are credit. Bun,.. adica Hinata nu mai avea credit , si pe asta sa o creada Mos Craciun fiindca eu nu il cred Hinata ieri inainte de club si-a reincarcat contul..
Dar ce vroia de la mine? M-am oferit lui de buna voie inca , m-a avut pentru o noapte despre care trebuie sa recunosc , paradis nu alta.. Aberezi Sakura , trezeste-te , wake up ca ramai in pana… Nu ii raspund nimic si plec , nu stiu ce vreau eu , cred ca stiu ce vrea el.
Ma vrea pe mine din nou , dar daca asa ma lasa in pace ma ofer dar mai mult nu , dar eu ce vreau de la el? Intrebari fara raspuns care cred ca nu voi afla nicio data..
Sasuke:
„Of cu fata asta , dar ce are in privire? Pare pierduta , parca a pierdut ceva si nu gaseste ce cauta. Vreau ceva de la ea , nu nu, nu asta. O vreau pe ea , dar de ce? Mai Sasuke idiotu naibi , nu tu esti ala care lasa fetele cu ochii in soare dupa ce le-ai pus-*?
Bine , aici este cam invers , eu vroiam sa o las cu ochii in soare pe Sakura dar fusese cam invers , da si-a gasit cineva sa se puna cu mine. Deci eu practic nu ma las pana nu o termin ca pe celelalte fete , nu? Deci asa sa fie , Sakura noi 2 avem un razboi , ma trezeste Gaara din ganduri care zice ca in juma de ora termina bagajul. Juma de ora , ma duc sa il fac si eu pe al meu. Scot telefonul Nikioa Lumia , si o sun pe Sakura , mai mult din obisnuinta , si cum am ajuns eu sa o sun pe Sakura din obisnuinta? Pai bine mersi sunand-o in fiecare nopate cat fusese in coma , si acest gest este absolut inexplicabil pentru mine.
-Alo? Spuse Sakura , vocea ei cristalina se auzea din telefon si o observ pe balcon .
-Grabeste-te ca in jumatate de ora mergem , asa ca fati odata bagajele , spun traversand strada si intrand pe usa.
-Le-am terminat deja , vrei sa vin sa te ajut sau ce? Spuse razand , stiu ca a zis in gluma dar nu mar deranja.
-Cine te opreste sa nu vii , haide? Se pare ca amutise de raspunsul meu , hmm cred ca pot termina acasa mai repede asa. Haide Saku vorbesc serios , spun incercand sa nu rad.
-Hmm.. cu ce masina mergem ca sa stiu si eu.. aici m-a prins , ma gandesc ce sa ii spun si tot ce imi iesise pe gura erau 3 cuvinte .
-Cu ..masina mea , reusind sa zic , observase ca ma balbaiam si incepu sa rada , ma enerva asta.
-Bine , vin acuma .SI inchise , ea vorbeste serios sa vrea sa se joace cu mine? Mai vedem noi cine cu cine se joaca Saku , imi pun telefonul prin buzunaruul hanoracului meu albastru inchis si urc in camera mea , mi-am scos cred ca toate hainele din dulap si sa ma gandesc care le iau , parca is fata nu alta . Aud usa cum se deschise , ajunsese Sakura ma duc jos sa o intampin , o gasesc uitandu-se la pozele de familie si oprindu-se la poza cu mama si matusa Konan.
-Ghicesti care din 2 este mama? Intreb eu , am mai pus intrebarea multor fete si toate mi-au raspuns ca este Konan , nu cred ca ea ar face vreo diferenta , luase poza in mana si imi arata fotografia.
-Mikoto ,se pare ca nu visasem prosti si pare draguta cum era si ieri , zise . Visase prostii si parea draguta ca si ieri , ma lasa undeva in alta planeta , observa cum ma uitam la ea , puse poza la loc.
-Ce ai zis adineauri? Interb in timp ce ma apropii de ea , nu imi raspune.
-Ce ai zis? Intreb luand-o de mana , se pare ca gestul meu o sperie , ma apropii de ea si din „greseala” o sarut. Cred ca asi ramane forever asa , dar ea ma respinge repede , repede insemnand dupa 5 minute dar acuma se trezi si ea , semn ca ma vrea si ea. Imi da o palma cea ce ma face sa cred ce ma gandeam adineauri ca aveam eu prea putin oxigen.
-Sasuke stiu ca tu ma vrei dar eu nu , lasa-ma odata in pace , nu ti-a ajuns o data? Intreba ea , bun.. sau rau.. raman pe ganduri o perioada dupa care zise sa ma ajuta sa terminam odata cu astea si sa mergem la pensiune . „
Sakura:
„Gata , asta era punctul de pe i care a umplut paharul , mai incearca o data si trec la pumni nu la palme. Merg ianintea lui spre camera lui , dar habar nam care este , ajung acolo si ma holbez ca mata in calendar . Simt cum mana mea este atinsa de alta si trasa dupa ea , era Sasuke care ma conduce in camera lui , trecusem de mult de ea. Intru acolo si raman wow , cine ar fi crezut ca un baiat are atatea haine , dupa mine credeam ca toti baieti sunt ca Naruto , mai demult avea cateva haine pe care le purta chiar faca avea 1000 de haine cumparate de maicasa care il omoara nu alta.
-Si tu care zici ca ar trebui sa le iau? Intreba cu un zambet pervers pe chipul lui , dau din umeri si ii rapsund indiferenta ca mie chiar nu imi pasa . Recunosc ceva care sa ramana intre noi Doamne oke? Chiar imi place cum se imbraca baitul , are stil. O da , acuma ma uit mai atent cume este imbracat , are o pereche de blugi negri si un maieu sau top alb din cate se observa din hanoracul lui albastru inchis. Trecusera cam 20 de minute si ma minnez cum suport sa stau cu el fara sa ma gandesc la lucruri nu tocmai decente. Ultima lui bluza in sfarsit , pun mana sa o iau si el face la fel ,ne uitam fiecare in ochii celuilalt si se pare ca eu il sarut de data asta , imi raspunde si ma tranteste pe patul plin de haine cu diverse mirosuri , dar cel mai comun este cel de liliac. Facem ce faceam , adica ne sarutam ca nesatului sa zic asa de vreo 10 minute cand o piatra se auzi in geam si telefonu incepu sa sune.
-Naruto idiotule , incepu Sasuke , da , suntem gata cobor acuma.
Si inchise , Naruto af? Ii multumesc mai tarziu pentru ca ma salvase de la ceea mai crunta greseala pe care urma sa o fac a doua oara , brunteul se intoarce spre mine cu tot aceelasi zambet pervers , apuc o perna de niciunde , cred ca era in saptele meu si io trantesc fix in fata , ii iau bagajul si plec inainte. Naruto avea un zambet gen „Sasuke ai reusit” dar ma uit urat la el si incepu sa il prinda frica , ma duc langa Hinata si ii soptesc.
-Deja imrepuna? Dupa ce a facut ,Hinata te-ai schimbat peste noapte? Apropo la multi ani!! Si o imbratisez .
-Cine vorbeste , si apropo mersi.
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 22:08

Ok deci LAM..le spun si eu happy2
Uau..ce vis ciudat happy2
Imi place mult cum ai continuat kiss
Astept sa aduci next-ul kiss
Mersi ca ma naunti happy2
Te pwppacesc dulce si ne vedem la next kiss
Prima happy2
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 22:33

Nu sunt prima hmm...?!
Dar totusi sunt a doua nr1
Pai asta este cel mai lung capitol de al tau EVER !!! in love
Acum capitolul, genial, impresionant, putin pervers :> si imi place asa
Astept nextu
Pupici Teo kiss
Ps : mersi ca ma anunti |a hug
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Mai 2012, 20:55

Capitolul 12:
Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 11712697681Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 973007

Sasuke:
„Pe drum a fost o liniste mormantala nu alta , simteam nervi Sakurei cand se uita la mine ,ea stand pe scaunul din drepata mea . In spate sunt Naruto , Hinata ,Gaara si Matsuri , credeam ca o sa mor de nervi de atata liniste , intr-un final am deschis radioul care avea nu stiu ce concurs si premiul era un bilet dus intros oriude in lume cu chltuielile incluse.
-Hin da-mi un pic telefonul , trimise un mesaj din cate am vazut. „Doamnelor si domnilor concursul ia sfarsit cu un castigator la intrebare de 30 de secunde cu intrebarea in ce tara se gaseste Hokkaido , plecarea este pe 15 februarie castigatoarea este ..”ma enerva acum si radioul si l-am inchis. Aceeiasi liniste , au trecut 3 ore si intr-un final suntem in fata pensiunea „Rose”, fetele au plecat iainte lasandu-ne pe noi cu bagajele , of .. Ajung in sfarsit in holul pensiune unde la receptie Sakura se certa cu receptionista.
-Cum adica sunt doar 3 camere rezervate , aratand spre mine , eu nu stau cu el in camera. Zambesc in sinea mea , dar sa fie de decor ii dau una lui Naruto , pentru ca a lui a fost ideea sa petrecem ziua Hinatei aici. Nu ca ar fi destul pentru Naruto , acuma Sakura si Hinata se rasteau la el , rozalia tinandu-l de guler scuturandu-l.”
Hinata:
„Sakura mai usor ca il omori , ce vorbesc eu dai si din partea mea , cum a indraznit sa stea cu Ino . Si nu ca ar fi de ajuns , de ce doamne am acceptat eu sa imi petrec ziua la pensiunea asta?
Pana la urma ma inpac cu ideea , se pare ca toate i-am lasat pe baieti se chere bagajele , nu era de ajuns asta , trebuie sa ma razbun cumva.
Deschid usa camerei , 56 , Sakura si Matsuri stau viz-a-viz ceea ce e bine. Cum sa zic , am ramas wow cand am vazut ce „camera” cred ca este un apartament intreg aici. Ma grabesc sa intru , Naruto lasase bagajele langa usa si ma luase de mana . Ma puse grijului pe canapea , fata mea cred ca era rosie ca un ardel iute , ma asteptam sa se puna desupra mea dar se pare ca vrea sa mai traiasca. Se aseza langa mine si isi intoarse privirea spre mine.
-Hinata , tu.. ma urasti? Spuse el , cuvintele parca imi sfasiasera inima , imi las privirea atintita spre podea si cu un zambet fortat in spun ca nu , se apropie de mine , mai aproape si mai apropape fetele noastre stand la 2 cm departare.
-Nu ii nevoie sa imi zambesti fals , spuse el , inainte sa fii in coma cand te vedeam cu alti baieti si cum nu te mai interesa de mine aveam un sentimnet neplacut , vreand sa zic ceva el imi puse un deget la buze semn sa astept , luase degetul si ma saruta. Ii simteam buzele catifelate si moi , vroiam sa adancesc sarutul dar deodata l-am rupt . Inca stand fata in fata imi spuse doua cuvinte „eram gelos” , gelos? Deci simte ceva pentru mine , sau minte? Nu , in oricecaz nu am degand sa la las usor , defapt chiar asta e problema mea. Am facut un pariu dupa Sakura cu Sasuke , si nu mai dau detali dar pe scurt l-am avut si m-a avut. Ma mai doreste sau ce? Spunandu-mi incet ca daca nu ma intereseaza pe el nu il va mai afecta , deja fusese afectat . Cred ca aici m-a prins , il prind de mana inainte sa plece si il trag catre canapea ,eu cazand cu spatele dealungul ei , si blondul deasupra mea. Dar ceva inca nu puteam ierta la el si i-am pus aceea intrebare care ma macina de ieri „de ce Ino?”
-Am incercat sa ma magesc ca nu simt nimic pentru tine dar in zadar , simt chiar prea mult pentru tine , spuse el. Avea un ton sincer iar ochii lui exprimau doar adevarul , adevarul se citeste in ochii imi spusese Sakura mai demult , il aplec spre mine si il sarut , mai mult cu pofta si cu dorul buzelor lui.”
Sakura:
„Ei bine pe 15 februarie am plan facut , da eu eram ceea care a castigat biletul si am degand sa merg la Tokyo pentru a ma interesa de o faculate de acolo , dar atata chiar daca mai am 3 ani lungi si grei dar va trebui sa fac meditati fiindca am lipsit o goraza de la scoala sa ma adaug si faptul cu ce faceam eu nu era tocmai conventional. Am hotarat sa mergem la o plimbare iar pe seara mergem la un restaurant unde vom petrece ziua ei , dar ma intreb este vreun mol prin apropiere deschis? Imi iau o ceaca neagra si o bendita mov pentru ca afara este destul de frig mai ales ca am chef sa il bag pana la gat in omat pe Sasuke .
-Esti gata? Ma intreba el , nu ii dau atentie si ma duc sa imi iau geanta si telefonul , cred ca am uitat sa ii zic Tsunadei ca am plecat , o sa ii trimit un sms.
-Da haide sa mergem , iesim din camera dand pe holul vopsit in mov cu alb si cu marmura pe jos , tot alba . Gaara si Matsuri au iesit si ei , de ce am senzatia ca intre ei se imfiripa ceva? Dar se pare ca Naruto si Hinata inca nu , bat la usa lor si deodata aud niste zgomote si „asteptati venim imediat” , asteptam cam 5 minue pana ies , Hinata avea o geaca barbateasca protocalie iar Naruto o geaca lila , incepem toti sa radeam dar niciunul din 2 nu isi dau seama de ce , le arat ca si-au luat fiecare geaca altuia , incep si ei sa rada schimbandu-le rapid , ma indrept spre Hinata si ii soptesc „spre ca nu ca ati facut ceea ce cred eu” , ea imi zambeste gen ca este fericita si astia doi pana diseara nu se lasa sa nu formeze un cuplu.
Cat o asteptam in masina , mai bine zis doar eu , Sasuke si Naruto fiindca Gaara si-a luat propria lui masina si nu ma intereseaza cum o aduso aici.
Aveam de facut un plan , Sasuke o va distrage pe Hinata , ceea ce mie nu imi convinea deloc , cred ca lui Naruto nici pe atat . Eu si cu blondul ne uitam intr-un fel aparte mai urat la Sasuke , el se uita ca mata in calendar la noi.
-Poate vrei sa te dai la Hinata , de unde sa stiu eu ce faceti voi cat noi ii cautam un cadou , spuse Naruto exact ce gandeam si eu , mintile mari gandesc la fel nu? Chestia este ca blondul asta nu are mintea asa incapatoarea , chiar daca are note bune pentru un fost betiv din cate am inteles , in fine..
-Da , crezi ca mie imi convine sa va las pe voi 2 singuri? Spuse el , nervoasa ii raspun.
-Ia ia , stai trei secunde , da de cand te intereseaza asa de tare ce fac eu cu Naruto , ai tu vreun drept sa iti faci griji? Spun nervoasa nu alta , dar cum asa incepe el sa ma judece pe mine , dar e iubitul meu sa ce ca nu inteleg..
-Hinata imi este verisoara , spuse Sasuke nervos , eu si cu blondul am amutit si nu vroiam sa mai zic nimic , ne uitam unul la altul de parca am aflat secretul care tine pamantul in plutire condinua si este doar un cuvant , dar nu a fost nevoie sa mai povestim pentru ca Hinata venise in sfarsit. Pe drum nu am zis nimic , cel putin eu si Sasuke , Hinatei ii mergea mai bine ca mine ceea ce ma bucura. S-au inpacat , is curioasa ce i-a zis Naruto si ma uit prin oglinda din fata la Naruto , care parte ingrijorat cum ma uit la el . Am o fata de speriat cateodata cand ma gandesc sau cand ma preocupa ceva , blondul pare macinat si tot se uita in oglinda pana la urma ma intreaba ce am patit. Tonul lui era infricosat si cu urma de teama destul de vizibila , Sasuke si Hinata au inceput sa rada printre care si eu .
Sasuke:
„Ajungem in mol care e deschis si in sarbatori dar ce imi pasa mie , era wow , multa lume . O iau de mana pe Hinata si o conduc intr-un colt lasandu-i astfel pe Sakura si Naruto singuri , nu stiu ce ii fac daca se atinge de ea.
-Sasuke , ce naiba faci? Intreba ea , ma opresc si ii zic sa faca liniste , ma gandisem pe drum cum sa ii distrag atentia.
-Asi vrea sa ma ajuti.. sa ii iau un cadou Sakurei si ma gandem ce este pritena ei cea mai buna , stii tu , spun eu , la naiba ma balabi in ultimu hal , Hinata zambeste strengar gen „iata uite ce aveam aici , specimen rar”
-Hehe , nu ma asteptam la asta sigur ca te ajut , sa stii ca Sakurei ii plac mult florile , mai ales cele roz si trandafiri dar nu sunt cei mai frumos in sezonul ierni dar ii plac foarte mult colierele . Spuse ea dintr-o suflare , mai da o cunoaste nu gluma pe Sakura si imi poluiaza mie mintea cu informatii inutile dar nu cred ca asa de inutile , ei ma rog imi bagu eu nasu in treaba ei. Hinata mergea inainte parca avand o harta in minte , si in mai putin de 2 minute eram in sectiunea bijuteri ceea ce nu ma interesa. Trec uitandu-ma din priviri mai mult , trebuia sa trag de timp pana Sakura gasea cadoul potrivit . Ceva la departare imi atrase atentia , ma indrept curios si vad un colier mai obisnuit . Aratand ca o paleta de ping-pong , rosu in prima parte un forma de semi-luna iar restul fiind alb. Am mai vazut undeva simbolul asta , raman atintit spre el o perioada pana vine o vanzatoare draguta.
-Va intereseaza aceest colier? Intreaba ea aratand spre ce ma uitam eu , dau afirmativ din cap.
-Se spune ca este simbolul calnului Uchiha de acum cativa ani , spuse ea , eu raman pe ganduri acuma imi amintesc ca mama avea un asemenea colier pe care il purta mereu cred ca de la tata. Hinata spune ca am facut o alegere buna si ca Sakurei o sa ii placa mult , stiu si eu.. dar cred ca nici nu o sa ii pese ca mie de altfel. Simt cum telefonul vibreaza , il deblochez si vad ca este un mesaj , defapt un mesaj dupa 4 apeluri pierdute:
„Sasuke miscati fundul ala la iesire , daca te prind ca faci ceva cu Hinata nu stiu cum dar imi fac eu o lista din timp sa te omor .
Revenind la prezent haide odata am terminat cumparaturile de 10 minute si pe unde naiba zabovesti atata.
Te omor cu drag Sakura.”
Amenintari si amenintari , numai asta sitie sa faca Sakura? Ma grabesc spre iesire unde Sakura imi face semn ca ma decapiteaza , inghit greoi si o luam spre un restaurant. Spre drum fetele vor sa se opareasca in park sa se plimbe , Naruto cu Hinata tinandu-se de mana , Gaara si Matsuri vorbind de zor iar eu cu Sakura , nimic aici. Merg iainte si nu observ ca rozalia disparuse , imi intorc privirea in urma si ma uit dupa ea cand un bulgar de zapada imi vine fix in fata.
-Headshoot , spuse Sakura mai tavalindu-se pe jos de ras , ma aplec repede in jos sa adun niste zapada , formez rapid un bulgar de zapada si il aurunc , rozalia arunca si ea , in aceelasi timp ciconindu-se dandumi ragaz sa fug dupa ea. In spate totul era la fel , Hinata vs. Naruto , iar Gaara deja o pusese pe Matsuri pe zapada , ia facand o miscare si cazu si Gaara , o prind pe Sakura incercand sa se zabata sa imi iasa din brate dar nu are cum , imi pune impiedica si cadeam amandoi . Hinata se grabi spre noi sa ne faca o poza , ne arata sa ne ridicam , eu tinand-o pe rozalie in brate intimp ce amandoi stam in genunchi. Cam atat aici , inafara de faptul ca Naruto o duse undeva pe Hinata sa ii arate imprejurimile find nevoiti sa ii asteptam vreo 10-20 de minute. Imediat ne-am dus la un restaurand din apropiere unde deja noi 6 aveam o masa rezervata , Hinata amutise si isi aminti ca este ziua ei .”
Sakura:
„Veselie si voie buna , nu ca nu ar insemna aceiasi chestie . Cum putuse Hinata sa uite de ziua ei? Mda cine vorbeste daca nu ar fi fratii mei mai mari nici eu nu asi fi mai breaza , chiar in primavara fac 16 ani . Am ramas cea mai mica , of , ba nu , mai este Gaara , dar el face 16 in ianuarie iar Matsuri stiu deja ca are 16. Da , pitica asa cum imi zicea Sasuke la gradinita doar ca era un pic mai mare ca mine. Se pare ca Hinatei ii placuse mult rochia lila scurta mai sus de genunchi si fara bretele , nu am observat ce iau dat ceilalti dar l-am ajutat pe Naruto care i-a luat un buchet mai ales , facut mai mult sub indrumarea mea . Lilieci si lalele albe cu trandafiri de o culoare mai neobisnuita tot lila , si un lantisor in forma de inima argintiu , scriind Hinata pe el. Comanda da , eh asta este . A fost o seara bestiala ! , Bautura dar nu in asa fel in cat sa ma bage din nou coma/spital , nu nimica . Doar 4 pahare sampanie si cred ca deja nu ne mai tinem pe picioare , si sa zic ceva Hinata si Naruto au facut un anunt „De astazi suntem impreuna” ce am zis eu , nu? Ajung acasa , adica pensiune camera , ce o fi.. Intru si mai mult ma sprijin de pareti , in masina era o veselie care nu avea loc si pentru mine dar na. Veselia ma refer sa fie clar , intru in camera si cred ca tot ce vreau sa vad este patul meu , dormind. Simt cum o mana mi se pune pe umar , era Sasuke , imi arunc pe undeva prin camera geaca si il iau pre brunet , acuma stand langa semineu si sarutandu-ne , cine stie unde ajungem acuma dar cand voi fi treaza cred ca il omor pe Sasuke nu alta!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Where's my happy ending?[eventual 16+]   Where's my happy ending?[eventual 16+] - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Where's my happy ending?[eventual 16+]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-