Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ce Inseamna Psihologie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Urmatorul

Va place CIP?
Este nemaipomenit si original, il ador <3
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_vote_lcap95%Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_vote_rcap
 95% [ 133 ]
Dragut , dar mai ai de lucrat :|
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_vote_lcap4%Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_vote_rcap
 4% [ 6 ]
Chiar deloc <|3
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_vote_lcap1%Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Total voturi : 140
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 21:28

buna...

Sandra Brown...o iubesc citesc romanele ei..obsedata de ea mai bine zis...
mi-a placut foarte mult, dar foarte mult acest capitol,
sper sa ma anunti de continuare pentru ca o astept cu nerabdare ...
Crisu te pupaceste


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 S6he8w
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Npi5xg
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 2myt0zq




Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 R0b9k0
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Lun 08 Oct 2012, 22:29

Te-ai luat putin dupa cartile Twilight ah??
Nu-i nici o problema,imi place cum ai adaptat,am sa citesc toate capitolele ca sa imi fac o parere finala,dar pana acum sincer Imi place mult jos palaria in fata
Sincer abia acum am dat peste ficul tau,si mai am muuult pana am sa-l termin de citit


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mar 09 Oct 2012, 20:44


Sorry guys pentru intarziere puppy eyes
Meli&Co
Capitolul – 11 Cum începe o zi norocoasă

Din perspectiva lui Sasuke


La naiba, am marait in sinea mea, deschizand ochii si observand lumina ce invada camera. M-am intors cu spatele la fereastra, o tentativa de a mai salva putinul somn care imi mai ramanea. Dar nu fusese o idee buna. Daca urma sa mai dorm putin, avea sa fie un somn plin de cosmaruri, avand in vedere privelistea din fata mea…
Haruno dormea cu fata spre fereastra, si cum paturile sunt paralele… asta ar rezulta ca dormea cu fata spre mine. In lipsa de alta ocupatie, si cum mai erau vreo cincisprezece minute pana cand alarma incepea sa latre, adica la ora 8, mi-am lasat privirea sa se plimbe peste chipul ei.

Haruno avea parul incalcit ca algele intins pe perna, si ochii ei mari de extraterestru erau inchisi. N-am observat ce gene lungi are pana acum. De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, erau o gramada de lucruri pe care nu le observasem, nici nu le stiam despre ea. De aceea, ce spusese seara trecuta ma contrariase. Nu povestea parintilor ei in sine, ci felul in care vorbise de ei. In special descrierea mamei ei; parca ea era adultul, si Konan copilul.
Hm.

Probabil am judecat-o gresit…?
Beeeeeeeep!!! Beeeeeeeeeeep!!! Soneria isi incepea activitatea de a asurzi toate persoanele de pe o raza de 10 metri. M-am repezit la ceas, apasand cu disperare pe butonul de oprire, dar soneria nici gand sa inceteze.

- Taci, taci, taci, am marait eu furios, izbindu-i un pumn in cap cu toata forta de care eram capabil.
In sfarsit, tacuse. Razbunare, dulce razbunare, mi-am spus ironic vazand ca ceasul se turtise mai dihai decat o clatita de-a mamei, si cand l-am luat in mana, ii zornaiau toate maruntaiele.
Uite cum s-au dus banii mei de buzunar pe Luni… Cred ca este al unsprezecelea ceas pe care l-am stricat. De ce nu poate supravietui un ceas desteptator mai mult de doua saptamani?
Dar altceva imi atrase atentia. O cascada de rasete izbucnise in spatele meu, si m-am intors.
- Trebuia… sa-ti vezi… fata, reusi sa spuna Haruno printre chicote, scuturandu-se de ras.

M-am strambat la ea. Enervanta, mica, stupida…
- Ce-ai sa-i spui lui Tsunade? rase ea ironica, strangandu-si patura in jur.
- E obisnuita, am binevoit eu sa raspund, lasandu-ma sa cad pe pat.
- Adica…?

- Am spart ceva ceasuri la viata mea, am murmurat posomorat.
- Urasti alarmele, nu? continua Haruno, si o nota de ironie i se simtea in ton.
- Nu le pot suporta.

Intr-adevar, ma calcau pe nervi. Probabil este un motiv psihologic pentru asta, dar sincer, numai de psihologie am pofta astazi, dupa ce mi-a facut Asuma…
Ea nu mai spuse nimic, iar in locul vorbariei ei, arcurile patului scartaira, iar apoi zgomotul unei usi trantite se auzi. Nu trebuia sa fii Sherlock Homes ca sa iti dai seama ca se dusese la baie. Paru ca trecuse un secol pana cand usa se tranti la loc. Ce naiba fac fetele atata timp in baie? m-am intrebat in sinea mea, in timp ce ma ridicam de pe pat pentru a merge si eu sa ma spal si tot tacamul.
Haruno trecu pe langa mine ca fulgerul, ducandu-se spre dulapiorul ei. Nu i-am aruncat nicio privire, si dupa ce am terminat cu spalatul, m-am indreptat spre bucatarie.

In timp ce coboram scarile, am tras aer din piept, pregatindu-ma pentru ce urma. Si stiam ca nu avea sa fie bine, cu Kiba batandu-si intr-una joc de mine, Hinata ciripind si sarind in sus ca un copil de doi ani, Tsunade si Kakashi idolatrizand-o pe perfecta Sakura, iar eu tacand si inghitind.
Asta este ideea lui Asuma de casnicie fericita, presupun.

- Buna dimineata, am salutat posomorat, deschizand usa de sticla a bucatariei.
- Hei, Sasu! saluta Kiba cu gura plina de sunca si oua prajite.
- Du-te dracului.
- Am sa iau asta ca pe un salut, rase el stupid, mestecand mai departe.
- Buna, Sasuke! ciripi si Hinata exact cum imi imaginasem ca o va face.

- Salut, Hinata, am mormait eu fara sa bag in seama persoana insignificanta din dreapta ei, si m-am asezat de cealalta parte a mesei.
- Buna si tie! exclama Haruno sarcastica, facandu-ma sa scap farfuria.
Insa aceasta nu avu timp sa interactioneze cu suprafata dura a gresiei care ar fi facut-o bucatele, caci i-am oprit caderea vertiginoasa cu un brat intins la maxim.
M-am uitat urat la ea, in timp ce aproape spargeam eu insumi farfuria trantind-o de masa. Daca eu o ignoram, ea n-are alta treaba decat sa se bage in seama?
- Ai fi platit farfuria aia, am mormait ca pentru mine.

- Nu prea cred, ranji ea ironica. Tu ai scapat-o.
- Tu mi-ai provocat reactia.
- Tu trebuia sa fii atent!
- Tu trebuia sa taci!
- Voi trebuie sa terminati cu cearta asta copilaroasa! exclama vocea amuzata dar autoritara a lui Hinata.

Hinata avea dreptate. Cu nimeni nu ma purtam atat de pueril, decat cu Haruno. Hm. Banuiesc ca o urasc serios, ca la carte. Numai ea si Neji au reusit sa scoata genul acesta de reactii de la mine.
Mormaind, m-am intors la ouale prajite si sunca mea, care erau cu mult mai interesante – si utile – decat Haruno. Pentru a N-a oara, de ce m-a repartizat Asuma cu ea? Cum, in numele tuturor Sfintilor, se presupunea ca asta ma va ajuta?
Noi ne uram. Era o chestie total reciproca, stiu – dar era ceva, un sentiment in legatura cu acest fapt dovedit de multe ori, cel mai recent acum doua minute, care ma facea sa-mi iau toate constatarile in legatura cu Sakura inapoi.

- Deci, Sakura, acum ca ai terminat de mancat, du-te si te schimba! imi intrerupse Hinata sirul gandurilor.
- Despre ce-i vorba? m-am interesat eu, dupa ce am inghitit ultima bucata de sunca.
- Nu-i treaba ta, mormai Haruno.
- Oh, sa vezi cata cruzime, ce monstruozitate! dadu drumul Hinata fluviului de cuvinte, atat de repede incat de-abea pricepeam ceva. I-am dat aseara un total outfit, iar ea l-a lasat sa zaca in dulap in loc sa il imbrace!

Ma pufni rasul. Asta este ce numeste Hinata o monstruozitate.
- Nu e amuzant! marai Haruno.
- Sakura… facu Hinata cu expresia aceea de spiridus criminal.
- Hinata, fii rezonabila, se milogi Sakura. Eu nu ma imbrac in nimic inafara de propriile haine.
- Ai sa te imbraci de data asta. Treci incoace! mormai Hinata tragand-o pe sakura pe scari.
- Dar, dar…

- Am sa-ti fac parul, si am sa te machez! se entuziasma Hinata.
- Ce? se auzi vocea disperata a Sakurei. Doar nu sunt… Barbie!
Eu si Kiba am ras cu pofta dupa ce usa de la camera Hinatei se inchise.
- O sa se invete Sakura ca nu poti refuza o forta a naturii ca Hinata, chicoti Kiba turnandu-si un pahar de suc de portocale.
- Mie-mi spui, am ras si eu ironic, lasandu-ma pe spatarul scaunului. Hei, unde sunt Tsunade si Kakashi?

- Tsunade s-a dus sa-l cheme pe Kakashi, dar se pare ca nu mai vin, raspunse Kiba sorbind zgomotos din pahar.
Am ridicat o spranceana spre el.
- E suc de fructe! Bleah, pulpa! se ineca Kiba, lasand continutul paharului sa se scurga in chiuveta. Doar dupa ce bau trei pahare mari si late pline ochi cu apa se linisti.
Mi-am dat ochii peste cap. El ura pulpa de fructe, si ma exaspera cu chestia asta.


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 107upsi
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mar 09 Oct 2012, 20:49

Hellow my darling KitKat,

ai adus şi tu următorul capitol după un mileniu întreg, în care m-am dat cu al meu cap de toţi pereţii, aşteptând capodopera ta !

Scumpa mea sister, acest capitol este într-adevăr foarte frumos, plin de descriere... Aş tânji după idea ca Sasuke să nu-i mai spună Haruno Sakurei, ci să îi spună Sakura .

Îţi mulţumesc de anunţ şi, ca răsplată, aş dori să aduci următorul capitol repejor !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Mar 09 Oct 2012, 21:01, editata de 1 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mar 09 Oct 2012, 20:55

Frumos. Frumos. Frumos. Nu am ce comenta. Ah.. Saracele ceasuri ale lui Sasuke. Imi e mila de ele.
Ce frumos stie Sasuke s ail salute pe Kiba. Si la brunet: parul lui Haruno era incalcit de parca erau niste alge sau ceva de genul asta.Imi place foarte mult. Astept next-ul si te rog anunta-ma.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 16:04

draga mea a dat domnul sa vii cu nextul
imi place ka nebunie
asa ca adu urmatorul capitol mai repede
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 17:13

Like , Like , Like !
imi place la nebunie capitolul . este foarte mijto . Dar cu a zis si Aneta Blanche ar fi mai dragut ca sasuke sa ii zica Sakura . suna mai frumos . Si de faza asca cu hainele , mi se pare absurd , adik sakura ar trebui sa vada ce stare pozitiva si ce indredere capata odata ce se simte bine in pielea ei .
Abia astept sa vii cu nextul , este genial ficul . Sa ma anunti cand pui NEXT !


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 26974622846250718754841

Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 19:06


Hello. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 78717

Mersi de anunt.
In sfarsit ai mai postat un capitol.. off. Cam greu. Mor de nerabdare sa vad ce se va mai intampla si tu ma tii in suspans :-w Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 947835
Oricum.. in legatura cu capitolul.. a fost frumos.
Vroiam sa citesc un capitol luuung, frumosss si daca se poate pervers. dar trebuie sa am rabdare.. I get it. :))

Deabia astept sa postezi din nou, succes. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 78717


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 21:35

Hey,mersi de anunt,ce pot spune,decat Suuuuper,deci Hinataa ii un fel de Alice!lai talent...astept nextu....P.S:Anunta-ma!Pupici bere


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mier 10 Oct 2012, 21:45

hi! Buna! hi!
Am ajuns si eu aici cu o intarziere destul de mare nervi!
Dar mai bine mai tarziu decat niciodata yeah
Tot ce pot sa spun este ca ai un fic faorte , foarte , foarte frumos happy2
Nu am ce comenta heh
Te rog anunta-ma cand pui urmatorul capitol puppy eyes


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Vin 12 Oct 2012, 08:08

Hei!Hei!Hei! OMG ... doamne ce tare a fost capitolul!!!!!
Sper ca Sakura sa supravietuiasca schimbarii facute de Hinata!!
HE HE HE Spiridus Criminal!!!
Astept Next!!!
Ms ca m-ai anuntat!!!

Kiss $ Hug!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 4tpttl[/img]









Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Vin 12 Oct 2012, 15:54

buna buna....
am citit capitolul de o luna si credeam ca am si comentat .. dar se pare ca innebunesc...
oricum...e foarte frumos si sper sa mai aduci ...
astept capitolul urmator cu mare nerbadare..vrau sa stiu neaparat ce se intampla..
ficul tau e captivant...
anunta-ma de continuare...
crisulinuu te pupaceste


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 S6he8w
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Npi5xg
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 2myt0zq




Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 R0b9k0
Sus In jos
Patrick.
Academy Student
Academy Student
Patrick.

Sex : masculin Localizare Localizare : undeva
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 53
Reputatie Reputatie : 11

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 15:31

First of all, mersi de anunt. kiss
Second, baaaai huh? , ma omori!
Cica papusa Barbie. rolling on the floor
Mda, whatever. Imi place , place ,place , dar cand mai bagi si tu niste descriere pe acolo? yeah
Doar stii ca boala mea este descrierea, bitteee!
Spor si anunta-ma in continuare.


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Thnder


Quick , but fatal.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 16:53

imi place si vreau nextu. sa ma anunti. bye!


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 8BGmFkk
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Dum 21 Oct 2012, 09:01

Wow ! A fost un capitol extraordinar la fel ca intreg ficul . Il iubesc si nu am ce comenta . Este un fic incredibil la fel ca tine . Te rog sa ma anunti in continuare :*!


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Nsk6



Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 10:13

Hei copilasi, multumesc mult pentru comentarii si sper ca prin acest capitol sa ma revansez pentru lunga asteptare ce a-ti avut-o. kiss De acum incolo , pe 2 saptamani defapt, voi putea posta capitolele si la Immortals cat si la CIP mai repede, deoarece am varsat de vant si nu pot merge la scoala. hmm...?! Sooo...Citire placuta va doresc. in love
Meli&Co

Din capitolul precendent :

"Mi-am dat ochii peste cap. El ura pulpa de fructe, si ma exaspera cu chestia asta."

Capitolul 12 - Cum se sfarseste o zi norocoasa...

SASUKE P.O.V.


****

- De ce nu te-ai uitat ca era suc de fructe? l-am intrebat ironic.
- Eh, amanunte… bolborosi el intorcandu-se cu spatele la mine pentru a scotoci prin frigider pentru ceva de baut.

Intr-un sfarsit, scoase o bere de la gheata.

- Vreau si eu una, i-am spus.
- O bere la gheata, imediat, imita el tonul unui chelner, dupa care imi arunca o bere rece de-mi inghetau degetele pe ea. Nu degeaba e bere la gheata.
Kiba deschise doza si vru sa o dea pe gat, dar:

- Stai, stai, stai, se auzi vocea lui Kakashi, tatal nostru parca aparand din nimic in dreapta lui Kiba si luandu-i rapid berea din mana.
Kakashi scruta ambalajul incruntat, si dura cateva minute pana dadu verdictul care nu ma surprindea:
- Are un grad de alcoolism prea ridicat. Esti inca minor, asa ca asta va fi a mea pana implinesti 18 ani.
- Dar mai e doar o luna! protesta Kiba exasperat.
- Dar practic, tot 17 ani ai, am ranjit eu batjocoritor. Ce-mi place cand iti scurteaza Kakashi nasul.
- N-ai vrea sa vezi cum ti-l sparg eu pe-al tau? se infurie Kiba apropiindu-se de mine ostil.
- Baieti, baieti, terminati, spuse si Tsunade care tocmai venise pe vocea aceea dulce, de mama, care ne infrangea intotdeauna. Nu e frumos!
- Scuze, mama, am mormait eu si Kiba in cor.
- Deci, unde sunt Hinata si Sakura? schimba ea subiectul in timp ce se aseza pe unul din scaune.

Ma pufni din nou rasul. A trebuit sa spuna asta… Kiba se pare ca nu era mai retinut; el izbucnise in hohote rasunatoare de ras.
Dar el intotdeauna exagereaza. De exemplu, Tsunade ii spusese odata sa ii aduca un cutit de bucatarie si el ii adusese un topor. Avand in vedere ca aproape am explodat de ras atunci, si el la fel – patetic, stiu, razand de el insusi – in simtul umorului, nu cred ca este cineva care sa rada si de propria umbra ca Kiba.
- Ce-i asa de amuzant? interveni Kakashi, dupa ce deschise berea.
- Hinata si-a gasit alta victima, replica Kiba ironic.
- Barbie Sakura, am ras eu amuzat de porecla.
Tsunade vru sa ma mustre, dar din susul scarilor racni o voce furioasa:
- Am auzit asta!

Kiba izbucni din nou in ras. De aceasta data, fu randul meu sa ma uit urat la el. Asta nu are sa fie buna… mi-am spus in sinea mea auzind pasii apasati care bubuiau pe scari.
- Sasu, te-ai ars, imi sopti Kiba.
- Du-te dracului.
- Ai mai spus asta de cel putin trei ori astazi!
Mi-am dat ochii peste cap.
- Si o mai spun din nou, pentru ca nu-mi accepti invitatia si nu te duci odata…
- Hei, hei, Sasuke! ma certa Tsunade suparata. Ti-am mai spus de o mie de ori, nu ma vorbi atat de urat.

- El a inceput-o! m-am aparat eu, aratandu-l cu degetul pe Kiba.
- Serios, sunteti cei mai tipici – si patetici – frati care se cearta pe care i-am vazut vreodata! rase brusc vocea Sakurei, facandu-ma sa tresar.
Suparat pe propria mea reactie, si determinat sa imi recapat onoarea pierduta, m-am intors spre usa, gata sa infrunt si un urs Grizzly daca era nevoie. Si am o impresie ca voi infrunta exact un urs Grizzly in persoana, daca nu mai rau.
Dar si de data asta, am ramas cu gura cascat in uimire. Si infrangere, desigur.

Probabil confundam persoana. Probabil… Hinana si Kiba imi joaca o farsa. Pentru ca nu era cum ca fata frumoasa, dulce din fata mea sa fie Sakura Haruno.
Cine n-ar fi fost uimit? Sakura purta un top albastru ca cerul, cu bretele in forma de ghirlande, pe cand un colier discret, argintiu ii acentua gatul facandu-l sa para gratios. Niste jeansi negri, destul de mulati, ii faceau picioarele incaltate in balerini sa arate… hm, bine, iar machiajul discret, care ii punea in evidenta ochii mari, care acum, parca nu mai pareau de extraterestru, era perfect pentru frumusetea subtila pe care ea o ingropa in cozi de cal si pulovere. Parul ii era liber pe umeri, incadrandu-i fata in forma de inima. Si daca tot vorbim de asta, fata ei era contorsionata intr-o grimasa de ironie.

In acel moment am devenit constient ca ma holbam la ea ca un idiot. Si nu orice idiot, ci un idiot in stare de soc.
- Am o intrebare… se miscara buzele mele parca avand vointa proprie.
Sakura si Hinata, care aparuse din spatele ei, ridicara o spranceana.
- Cine esti tu si ce ai facut cu Haruno? am inganat.
Haruno se inrosi, iar Hinata incepu sa rada copios, acompaniata de Kiba, desigur.
- Cred ca asta trebuie s-o intrebi pe Hinata, murmura Sakura inca rosie in obraji.

- Ok, am respirat eu. Hinata, cine e tipa asta si ce ai facut cu Sakura Haruno?
Hinata mai chicoti de cateva ori, inainte de a-mi raspunde:
- Sasuke, Sasuke , Sasuke… Este Sakura haruno , dar cu cateva rectificari.
- Hei, facu Sakura pe jignita.
Dar eu m-am intors sa ma holbez la creatura necunoscuta ce statea in fata mea. Adica.. ea e… vreau sa spun…

- Sakuu, arati super, bubui Kiba, exclamatia lui provocand din nou imbujorarea care nu intarzie sa isi faca aparitia pe obrajii ei.
- M-mersi.
- Am impresia ca Sasukins aici vrea sa spuna acelasi lucru, rase el mai departe. Doar ca prin limbajul mutrei.
Multumesc Cerului ca in acel moment nu m-a fotografiat nimeni.

- Um, cum, ce? m-am trezit eu intr-un sfarsit.
Mda, trebuia sa-i dau tipei ce era al ei. Arata incredibil, avand in vedere, desigur, cat de jalnic arata inainte. Pun pariu ca Hinata o va lua sub obladuirea ei de-acum, asa ca de abea astept sa vad fetele ratatilor de la scoala, cand o vor vedea pe Haruno. Macar sa nu fiu singurul care ramane cu maxilarul atarnand.
Insa doar dupa cateva secunde, mi-am dat seam ca ma faceam de ras… total.
- Pai, e uimitor, am incercat sa dreg eu gafa. Cine ar fi crezut ca o tipa spalacita si banala ca tine poate arata atat de… acceptabil.
- Sasuke! se supara Tsunade. Oh, Sakura, intr-adevar, arati foarte bine…

Am mormait ceva ininteligibil, ce se asemana cu „scuze, mama”. Sincer, m-am cam saturat de replica asta. Si inca cum.
- Asta este Hinata a noastra, zambi si Kakashi.
Dar creatura necunoscuta si cu adevarat extraterestra din fata mea imi arunca priviri de gheata, pline de venin si ironie. M-am mobilizat imediat, sagetand-o cu o privire cel putin arzatoare. Nu conta ca arata, hm… ma rog, acceptabil, ea era tot Haruno. O mica tocilara, banala, enervanta, stupida…

- Deci, Sakura, vezi, rase Hinata intrerupandu-mi sirul de adjective ca de obicei. Nu a fost o tortura, plus ca chiar arati bine!
- Vreti sa incetati sa spuneti asta, va rog? izbucni Sakura, dar nimeni nu-i dadu atentie.
- Si asta e ceva, crede-ma, daca i-ai cauzat crăişorului de aici atac de cord la inimioara, spuse inabusit Kiba, si nu am omis pleonasmul.
Asta fu ultima picatura. Enervat de-a binelea, m-am repezit la Kiba cu pumnul ridicat, gata sa sterg zambetul acela idiot de pe mutra lui. Se adunasera prea multe, si cum Haku chiar nu mai era valabil ca sac de box…

- Ho, ho, Sasu, rase el eschivandu-se. Se pare ca ne simtim cu musca pe caciula acolo, nu?
- Du-te dracului, am mormait izbindu-l in stomac cu toata puterea.
- Nu, mersi, se infurie si el, dupa ce isi reveni din lovitura care fusese rapida si puternica – multumesc, multumesc. Ce-ai spune sa te duci tu? Iti arat eu drumul!
- Sasuke, Kiba, terminati-o acum sau nu veti mai iesi din casa trei luni incheiate de acum inainte! racni Kakashi peste injuraturile de birjar ale lui Kiba, si aveam un sentiment ca asta nu era prima data cand ne avertiza.

Incer-incet, aburii furiei imi lasara ratiunea total libera si am constentizat mai bine, in ce situatie ma aflam. Ca sa utilizez o veche vorba din batrani, eram strans cu usa. Cand se enerveaza Kakashi, nu este exact ce as numi eu „neimportant”.
Dar care e cel mai rau lucru care se poate intampla?
Ei bine, se pare ca sunt pe cale sa aflu. Telefonul tatalui nostru incepu sa sune cu vechea melodie a Nokiei, spargand linistea care se lasase in bucatarie. Kakashi scoase telefonul din buzunar, si raspunse dupa ce se uita la mine lung:

- Buna ziua, domnule Iruka.
Directorul! M-am ars…
- Da, mormai Kakashi uitandu-se la mine suspicios. Stiam asta.
Mai trecu un moment de liniste, in care eu stateam ca pe ace.
- A facut ce? A aruncat o caramida pe geamul masinii unui profesor? spuse Kakashi uimit.

Tatal meu nu se invatase pana acum ca nu mai eram deloc baiatul model din Alaska. De asemenea, nu se dezvatase nici de obiceirile acelea tipic parintesti, in care esti pedepsit pe un termen nelimitat de timp. Asa cum eu invatasem sa scap de aceste pedepse prin metode mai putin aprobate de adulti, dar foarte eficiente ca furisatul afara…

****


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 107upsi
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 13:25

de cad asteptam eu capitolul asta...
nci nu ai idee
imi imaginez cum statea sasu si se holba
ma bucur totusi ca a facut o schimbare sakura
chiar era si cazul. cred
astept nextu cat mai repede
sa ma anunti
te pup, bye!


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 8BGmFkk
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 14:23

Cu chiu cu vai ajung si eu aici. De ce nu amputut fi prima? De ceeee?
Interesant capitolul. Ceea ce este ciudat e faptul ca tatal lui Sasuke alfa abia acum de incidentul cu masina.
Sakura arata wow! Sasuke, nu te mai ascunde. Stiu ca-ti place de ea. Iubesc preioectul dat de domnul Asuma.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 16:15

oh dear!!! sasuke ai incurcat-o de data asta >:)
saku fa-l praf, arata-i tot ce poti kiss
draga mea capitolul a fost genial ca de obicei
mersi de anunt si spor la scris
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 20:27

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Doamne ! Deci next-urile tale = fericirea mea in love
A facut ce? A aruncat o caramida pe geamul masinii unui profesor? rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Si , Saku , i-ai cam luat ochii lui Sasuke love
Un capitol extraordinar ca de fiecare data jos palaria in fata
Multumesc de anunt !
Te - am pupat si desi vreau next-urile sper totusi sa te faci bine dance2


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Lun 29 Oct 2012, 20:35

Heii. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 78717

Mersi de anunt.
Superb si capitolul asta. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 947835 Foarte tare.

Ma cam tii in suspans, eu as vrea sa-l citesc pe tot odata, dar mna. E prea genial fic-ul.
Deabia astept urmatorul capitol.
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 78717


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mar 30 Oct 2012, 14:50

Genial...Imi place foarte mult cum descrii si cum folosesti anumiti termeni,nu stiu de ce dar am impresia ca esti fruntasa la romana,il ador....si adu Nxtu mai repede dragutza jos palaria in fata


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mar 30 Oct 2012, 18:32

Încă nu îmi pot reveni din șoc .

în sfârșit Sasuke i-a făcut un compliment Sakurei !

Trebuie să noteze cinvea din fic în calendar, pe bune .

Mă bucur că ne-ai încântat cu încă un capitol extraordinar, îți mulțumesc pentru mesajul privat și te rog frumos scuză-mă că am întârziat așa de mult ...



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Vin 02 Noi 2012, 18:22, editata de 1 ori
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mier 31 Oct 2012, 22:01

Hmm...lucrurile devin din ce in ce mai amuzante . Imi place mult capitolul si se pare ca Sasuke a incurcat-o rau de tot . Ma intreb , daca cum oare va scapa de pedepsa . Pai sunt foarte curioasa sa vad ce se va petrece in conrinuare . Anunta-ma in continuare ca de nu iti dau bataita lough


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Nsk6



Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19Mier 31 Oct 2012, 22:03

Hei!Hei!Hei! WOW Super capitol.
Astept Next spor la scris
Ms ca m-ai anuntat!!

KISS % Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 4tpttl[/img]









Sus In jos
Continut sponsorizat




Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 6 I_icon19

Sus In jos
 

Ce Inseamna Psihologie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-