Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ce Inseamna Psihologie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Urmatorul

Va place CIP?
Este nemaipomenit si original, il ador <3
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_vote_lcap95%Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_vote_rcap
 95% [ 133 ]
Dragut , dar mai ai de lucrat :|
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_vote_lcap4%Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_vote_rcap
 4% [ 6 ]
Chiar deloc <|3
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_vote_lcap1%Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Total voturi : 140
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Sam 08 Sept 2012, 20:57

Ma bucur foarte tare ca nu ai postat capitolul in perioada cand nu am avut pc .
Capitolul pot spune cu mana pe inima ca este WOW huh?
Mie una imi place mult si chiar am ramas uimita la faptul ca Sakura a zis ceva frumos la adresa lui Sasuke
Tare si capitolul asta si mersi ca m-ai anuntat


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 296f8lk
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Dum 09 Sept 2012, 00:34

imi place la nebunie ficul tau...anunatama cand pui next...pupiki. mady!


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 18:08

Heyy'ya! Scuze ca nu am mai postat , dar o sa ma revansez eu cumva dap !
Meli&Co

CAPITOLUL 6. INITIERE

SAKURA P.O.V



La naiba, am stricat recordul.

- Um… mersi, spuse Sasuke incet.
Linisea se lasa din nou, in timp ce eu infundam saculetul special cu lenjerie intima intr-unul din sertarele de jos. M-am ridicat, intorcandu-ma din nou spre el. De fapt, ma simteam ciudat. Parca imi statea in fata o persoana total straina, si nu stiam cum s-o abordez.

- Lucrurile personale unde le pot pune? am intrebat. Am cateva carti, niste poze, ma rog, mai multe.
- In etajera aceea carti si poze, e destul de mare, indica el pe un perete dupa o clipa, iar restul, poti folosi un sertar din dulap.

Am dat din cap, si am scos cartile. Desigur, in frunte era Jocul lui Ender, jerpelita ca vai de viata ei. Le-am randuit pe toate frumos, dupa marime, apoi am pus o poza inramata cu mama mea. Insa dupa cateva clipe, am intors-o cu fata in jos. Prea personal pentru magarul de Sasuke.
Si dupa ce am pus portfardul, MP4-ul, CD-urile si caietul meu personal – nu jurnal, ci in care notez idei de moment, teme, lucruri importante – am declarat totul gata.
Sasuke nu plecase, si asta ma mira putin. M-am indreptat spre usa, cu intentia de a iesi.

- Ok, deci inainte de a cobori la masa, trebuie sa clarificam niste lucruri, respira el, punandu-se in cadrul usii. Unu, juri ca nu spui nimic din ce-ai vazut in camera mea, sau jur eu ca am sa-ti fac viata aici un iad. Doi, nu atingi nimic decat cu permisiunea mea. Trei, nu ma intreba nimic din ce te mira la ceea ce fac. Patru, ai voie si tu sa impui cateva reguli, cu conditia ca toate sa fie respectate reciproc.
Mi-am revenit dupa uimirea discursului decat dupa cateva secunde. Ei bine, domnule Sunt-Prost-si-Pun-Reguli, asculta aici.

- Pai… am ezitat eu, gandindu-ma bine. Unu, nu ma intrebi despre nimic din ceea ce fac. Doi, nu-mi umbli prin lucruri. Trei…
Sasuke spuse ironic:
- Pot fi numai doua, stii.

- Asta s-o crezi tu, am mormait eu sasaind. Trei, ma salvezi in caz de shopping cu Hinata. In concluzie, daca nu respecti toate astea fac poze cu camera ta, le afisez in toata scoala si le pun pe internet, si mai spun la toti ca iti place pianul.
Dupa mutra lui, nu se asteptase la asta.
- Ce?
- Ce-ai auzit.
- Nu-ti place shoppingul? se mira el. Imposibil!

De asta era uimit?
- Nu. Il urasc, m-am strambat eu.
- Ok, asta este ciudat, respira el dar imi facu loc sa ies.
Il simteam coborand in spatele meu, si pentru o clipa, mi-a fost frica de o piedica. Cu Sasuke nu stii niciodata. Nivelele lui de nesimtire sunt foarte diverse, cum ar fi a turna suc pe propria sora.
- Sakura! exclama Hinata, repezindu-se la mine.

- Mai incet, am ras. Doar nu m-ai vazut de un secol.
- Ai ajuns exact la timp pentru cina, canta Tsunade punand o vaza cu flori in mijlocul fetei de masa, care era incarcata cu tot felul de bunatati.
Ce rude dragute are Sasuke, am meditat eu. Pacat ca nu i-a mostenit in directia asta.
- Arata delicios, am spus in timp ce ma asezam langa Hinata, in cel mai indepartat scaun fata de Sasuke.
- Multumesc, draga, zambi Tsunade fericita.

- Ooo, se auzi vocea de tunet a lui Kiba dispre usa. Miroase bine!
- Este gata cina deja, draga? intreba Kakashi intrand si el.
- Da, raspunse Tsunade, tragand scaunul pentru el.
Kakashi se aseza zambind in capul mesei, langa Tsunade si Kiba. Cred si eu, un tip ca Kiba are nevoie de un parinte care sa-l struneasca cand o ia razna.
- Pofta buna, ne ura Hinata.

Toti dadura din cap, si atacara friptura de pasare, frumos inconjurata de mirodenii. Am luat si putin piure din bolul din mijlocul mesei, si am inceput sa mananc.
- Deci, Sakura, spuse vocea dulce a lui Tsunade, spune-ne mai multe despre tine.
Am tresarit, intorcandu-mi privirea spre ea. Sa vorbesc despre mine insumi nu era cu exactitate subiectul meu preferat, dar nu aveam nicio scapare in cazul acesta.
- Ăăăă… ce vrei sa stii?

- Am auzit ca te-ai mutat aici, interveni Kakashi.
- Da, intr-adevar, am dat eu din cap. M-am mutat din Tokyo acum 2 ani.
Am luat privirile intrebatoare atintite asupra mea ca o invitatie sa continui, ceea ce era, si am spus mai departe:
- Mama mea s-a recasatorit.

La aceste cuvinte, buzele mi se curbara intr-un zambet amar.
- Oh, draga, imi pare rau, murmuraTsunade, crezand ca ma ranise.
- Nu, nu-i nimic, am asigurat-o rapid. Deci, cum spuneam, mama s-a recasatorit cu cineva, care este jucator de baseball in liga mica. Se muta des, si mama trebuia sa stea acasa cu mine. Am vazut ca asta o facea nefericita, asa ca m-am gandit… sa stau cu tatal meu pentru o vreme.

Chipurile tuturor celor din camera devenira ganditoare. Pana si stupidul de Sasuke se uita in gol cu o expresie ciudata.
- Asta este foarte drumos din partea ta, spuse Tsunade dulce. Mama ta trebuie sa te iubeasca foarte mult.
Desigur, singura mea reactie fu sa ma inrosesc si sa imi plec capul.
- Mi-ar placea s-o intalnesc, mai adauga ea. Cum este mama ta, Sakura?
Am stat putin sa ma gandesc, leganand furculita in aer.

- Mama este foarte prietenoasa, si uituca, si vesela… E o bucatareasa imprevizibila, si ii plac schimbarile si aventurile. E cea mai buna prietena a mea.
Am simtit privirea lui Sasuke fixandu-ma insistent, si am ridicat usor din sprancene spre el. Imi controlasem impulsul de a izbunci in obisnuitul „ce?”, dar el nu facu decat sa se uite in alta parte.
Ciudat, ca de obicei.
- Suna minunat, declara Hinata zambind.
- Intr-adevar, dadu si Kakashi din cap, dar avea o expresie contrariata in ochi.
- Dar semeni cu ea, Sakura? intreba Tsunade.

- In unele privinte, am raspuns. Desi sunt mai mult ca Bee, tatal meu. Sunt tacuta, retrasa, nu chiar cea mai echilibrata persoana… De la mama, Konan presupun ca am mostenit putin fizic, si perseverenta.
- Dar ce iti place tie sa faci in timpul liber? se baga Hinata din nou.
Sincer, incepeam sa ma simt ca la Inchizitia Spaniola.
- Sa ascult muzica, sa citesc, sa scriu, cateodata… sa ma plimb prin padure…

Era intrigant, si stiam asta. Din nicio lista a unei fete normale nu lipseau cumparaturile, si in nicio lista a unei fete normale nu gaseai cititul. Dar cum am mai spus, eu si normalul nu eram in relatii chiar foarte bune.
- Ai omis tocitul, spuse Sasuke brusc, pe un ton ironic.
Eu m-am strambat, ceea ce o facu pe Tsunade se uite urat la el.
- Sasuke!
El pufni si isi baga nasul inapoi in farfuria lui. Linistea se lasa dupa acest incident, si fiecare isi vazu de mancare.
Tsunade era cu adevarat o bucatareasa geniala, mi-am spus in timp ce mestecam ultima inghititura. Paharul cu apa minerala nu merita sa stea acolo degeaba, asa ca am luat cateva inghitituri, dupa care am vrut sa duc farfuria goala, cu tot cu tacamurile in directia bucatariei.

- Nu, nu, nu, protesta Tsunade indignata. Tu esti musafir aici, nici sa nu te gandesti.
- Vreau si eu sa fac ceva, am argumentat neoprindu-ma din mers.
- Of, Sakura, rase Hinata. Incapatanat-o.
Tsunade chicoti.
- Bine, poti sa le duci…

M-am grabit spre bucatarie, inainte ca Tsunade sa se razgandeasca. Aveam de gand sa si le spal, impotriva protestului ei. Ma simteam ciudat, sa am pe cineva avand grija de mine. Ma obisnuisem sa am grija eu de mine insumi, si de naiva mea mama Konan. Au trecut doi ani de cand m-am mutat din insoritul Tokyo, in ploioasa Konoha, si un an de cand n-am mai vazut-o pe mama. Toata discutia asta imi amintise de ea…
In timp ce spalam farfuria, gandurile imi zburau stol la ea. Konan era o bucatareasa foarte imprevizibila, copilaroasa… cea mai buna prietena a mea.

Ii duceam dorul.

Apa rece care curgea din robinet ma inviora putin, si m-am incruntat. Parca imi promisesem sa nu ma mai gandesc la chestii dureroase, dar eu eram campioana internationala in nerespectarea promisiunilor.
Am scuturat din cap, punand farfuria in suport si indreptandu-ma afara din bucatarie. Cam toata lumea terminase de mancat, inafara de Sasuke, logic. Se holba in farfuria lui, cu o expresie ganditoare.
M-am asezat pe canapea, dupa ce le-am zambit prietenoasa lui Hinata, Tsunade si Kakashi, incrucisandu-mi picioarele. Sasuke chiar avea o familie uimitoare, pe care nu o merita deloc. Am clipit incet, urmarind cum imaginea revenea si cum intunericul o inghitea la loc…

Dar dupa ce Tsunade termina de strans masa, si Kakashi se retrase de asemenea impreuna cu sotia lui in cabinetul sau, ramasesem doar eu, stupidul de Sasuke si Hinata. Kiba zburase afara, si puteam spune ca Sasuke voia sa “zboare” si el. Aveam deja certitudinea ca Tsunade si Kakashi il scolise sa stea cu mine. Arata de parca urma sa moara de plictiseala, nu era nicio indoiala in legatura cu asta.
Si nu era singurul.

Am o intrebare pentru voi. dap !
Cum i-ati descrie voi pe Sakura si Sasuke ala CIP?
Care e caracterul lor, dupa voi?
Am nevoie sa stiu. E critic pentru Fan-fic . kiss
PS: Intrebarea a fost pusa si celor care citesc Immortals. lough


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 107upsi
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 18:32

draga mea imi place capitolul asta
il ador si abia astept nextul sa vedem ce se intampla >:)
referitor la intrebari...
tu deja le-ai dat un caracter personajelor
sasuke fiind incapatanat si rece, iar sakura la fel ca sasuke incapatanata si inimoasa
cam asa ii vad eu
te-am pupat dulce kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 21:41

Hei!Hei!Hei! Suuper Capitol!!
OHOO si Astept cu nerabdare Nextul!!
...amm.... referitor la intrebari...
sincer nu sunt o scriitoare foarte buna, dar, imi place cum le-ai dat tu viata,
Sasuke un BB, incapatanat si distant cu foarte multe secrete iar, Sakura o fata cuminte la fel de incapatanata, inimoasa si draguta!
Fiecare cu personalitatea lui ... si pana la urma este al tau ... asa ca nu vreau sa il schimbi!!
Mie una imi place foarte mult asa cum este..
Nu cred ca am fost foare explicita dar asa e..
Ms ca m-ai anuntat !!

Kiss $ Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 4tpttl[/img]









Sus In jos
Aici Ralli!
Genin
Genin
Aici Ralli!

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde ma cauti tu acolo sunt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mar 11 Sept 2012, 23:28

adoorr ficul tau:X
dabea astept sa pui next>:D<
Te rog anunta-ma..pupici:*
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 11:06

Ce tembela sunt ca akm ajung shi yo....il citesc de mult,dar akm a dat boala scrisului in mne shi n-ai ce sa-mi faci...akm revenind IL ADOR.....wow ce-a mai tare faza....a fost aia cand sasuke...aaa ba nu aia cand Sakura ....nu niki aia sunt prea moolte si sunt faine rau de tot....astpt next-ul ku mare neradare si vreau sa ma anunti te rog din sufletel....sper ca nu te-ai suparat


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 11:22

Scuze ca zin asa de tarziu .
acest capitol a fost unul grozav , la fel ca si celelalte .
Mi-a placut la fel ca intotdeauna .
Sa aduci nextul repede .
Te pupacesc dulce de tot si sa ma anunti !


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Nsk6



Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 14:56

Hellow my darling KitKat,

îţi mulţumesc nespus de mult că m-ai anunţat de capitolul următor. A fost într-adevăr superb, şi sper din tot sufletul că Sasuke şi Sakura se vor îndrăgosti unul de alttul.

Vreau cu nerăbdare să aflu ce se va întâmpla şi de aceea te implor să aduci următorul capitol mai repede !

Ale chan te pupăceşte dulce de tot şi te îmbrăţişează călduros, din inimioară şi sufleţel !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Mier 19 Sept 2012, 23:54, editata de 3 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 17:36

Foarte frumos! Imi place foarte mult. Am terminat si eu de citit un fic... In ultima vreme nu am mai prea citit. Imi place fic-ul tau si il voi citi si pe celalalt. Te iubesc...
In legatura cu personalitatea lui Sasue... baiat artagos, mofturos, fitos,,, etc.
Personalitatea Sakurei...fata de treaba, draguta...etc.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 23:20

Hello. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 78717

Cum am zis, imi cer scuze ca nu am venit mai repede, am primit ban, pentru nimic... but... anyway.. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 947835 Capitolul a fost frumos, ca de obicei si sper ca nu te-ai suparat.
Curiozitateaa e la cote maxime.

In rest nimic de comentat. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 962758
EDIT: La personalitati... Mi-am schimbat parerea, Sasuke este baiatul neinteles, care poarte o masca, care incerca sa se integreze, dar pentru asta a trebuit sa devina altcineva.
Sakura este fata... din nou, neinteleasa, DIFERITA, speciala, care ii va schimba viata lui Saskue.
Deci.. se potrivesc.

Mersi din nou si din nou pentru anunt Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 78717

See ya next time. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 78717


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 18:10

Scuza-ti ca vin asa de repede, dar scoala a inceput si nah....
Meli&Co

SAKURA P.O.V.

Si nu era singurul.
- Deci, Sakura, sparse Hinata linistea jenanta care sa lasase, vrei sa-ti arat camera mea?
- Oh, da, desigur, am aprobat eu imediat, ridicandu-ma.
- Perfect, zambi ea cu toti dintii, si ma trase pe scari.

Am simtit si alti pasi in spatele meu; desigur, Sasuke. Sper ca nu vine si el cu noi, m-am speriat in sinea mea, dar cand usa de la camera lui se tranti in spatele meu, am rasuflat usurata. Dar Hinata nu-mi lasa prea mult timp nici macar de asta, caci fara sa am nicio idee cum, eram deja intr-o camera cu peretii de un mov pal, cu o garderoba uriasa si cu o oglinda de aceleasi dimensiuni. Maxilarul imi cazu in uimire, in timp ce Hinata chitaia fericita:
- Iti place?

Imi lua doua secunde sa raspund.
- Oh, este… um, super, m-am balbait privindu-mi imaginea completa in oglinda.
- Imi pare bine ca-ti place, canta Hianta batand din palme.
Dar eu nu am mai spus nimic, continuand sa ma holbez la fata din oglinda.

- Serios, Sakura, fara suparare… izbucni Hinata brusc. Dar te imbraci groaznic. Numai pulovere plictisitoare, blugi fara personalitate, nu te machezi, nu iti faci parul..
- Ok, ok, Hinata, am prins ideea, am ras eu scurt, luandu-mi privirea de la fata care, intr-adevar, arata total jalnic.
- Daca tot vorbim de haine, mormai ea fara sa-mi mai dea atentie, alergand spre garderoba imensa. Hai sa-ti arat hainele mele!
Uh oh… am un sentiment rau in legatura cu asta…

Am incercat sa mormai balbai ceva, dar ea deja incepuse sa scoata teancuri si umerase pline de toate tipurile de haine. Ma simteam ca intr-un desen animat, cand un personaj din acela nebun se repede la dulap si arunca haine si tot felul de obiecte in aer.
Iar Hinata cu siguranta este nebuna… intr-un mod simpatic.

Urmatoarele doua ore – si nu glumesc – Hinata mi-a impuiat capul cu tot felul de tinute, si din pacate, nu numai capul… M-a pus sa probez cam jumatate din hainele care credea ca-mi vin. A fost pur si simplu iadul pe pamant! Gafaiam ca dupa un maraton, cand ea se uita speriata la ceas:

- Ooo, Doamne, Sakura… e ora 10 jumatate! Tsunade o sa ma omoare.
O sa-i raman pe veci recunoscatoare lui Tsuande, am mormait in sinea mea.
- Trebuie sa plec, atunci, m-am grabit sa spun, inainte sa-i vina alta idee. Chiar mi-e somn, sa stii.

M-am indreptat spre ea s-o imbratisez, dar ea in loc sa faca la fel, imi indesa un teanc de acele unelte belstemate ale iadului, alias haine, in brate.
- Cu astea te imbraci maine. Nu accept niciun refuz, spuse ea imbratisandu-ma rapid.
- Dar, dar…
- Noapte buna, Sakura, spuse ea atat de repede, incat nici nu eram sigura ca asta zisese.
- Dar, dar…

- Vise placute!
Am oftat infranta. Nu aveai cum sa refuzi un fenomen al naturii ca Hinata.
- Noapte buna, am balmajit posomorata si m-am indreptat spre usa afurisitei de camera a lui Sasuke.
La naiba, la naiba, la naiba, am injurat disperata, simtindu-ma de parca mergeam la ghilotina, in timp ce deschideam usa incaperii.
- Ai auzit de ciocanitul la usa? se auzi vocea ironica a stupidului de Uchiha.
- Scuzele mele, am mormait eu ironica trantind usa. Cioc-cioc.

Obisnuitul marait se auzi de la patul lui Sasuke; statea cu un laptop pe genunchii incrucisati in cunoscuta pozitie turceasca. Probabil avea Internet wireless, dupa gramada de ferestre deschise pe ecran.
Scuturand din cap, am mers spre dulapul in care erau hainele mele, le-am indesat pe un raft pe cele de la Hinata si am inhatat pijamalele. Fara niciun cuvant sau privire spre cel de pe patul paralel cu al meu, am iesit din camera indreptandu-ma spre baie. In timp ce ma schimbam in pijamale, gandurile imi zburau stol spre casa. Acum as fi fost demult in patul meu mic si familiar, visand probabil la… nu stiu, dar visand la ceva.

Pijamalele mele banale ca mine insumi, albastre ca cerul erau intr-un fel tinuta mea preferata. Atat de comode, de libere, mi-am spus in sinea mea, in timp ce ma spalam pe dinti si-mi periam parul, care era extrem de incalcit, ca intotdeauna.
- Cioc-cioc din nou, am ras fara umor in timp ce deschideam usa camerei lui Uchiha.

El nu raspunse, ceea ma contrarie. Pana acum mi-ar fi dat o replica desteapta, dar explicatia la tacerea lui era destul de limpede. Se holba la ecranul laptopului atat de concentrat, incat ma facea sa cred ca era cel mai nou clip cu Britney Spears. Simtindu-ma ca o idioata – ceea as cam fi, avand in vedere circumstantele – am mers pe varful picioarelor in spatele lui, holbandu-ma la ecranul laptopului.
Ei bine, cu siguranta nu ma asteptam la asta. Citea Castelul de Kafka, online.

- Cred ca glumesti! am izbucnit eu uluita, inainte sa-mi pot controla reactia.
Sasuke se intoarse incet spre mine. Pentru o clipa, mi s-a parut ca o lucire ciudata de surpriza ii trece prin ochi, dar era doar o parere. Dupa expresia lui actuala, nu cred ca urma sa-mi fie bine.
- Ce faci aici? intreba el cu dintii inclestati.
- Nu aici se presupunea ca urma sa dorm? Sau am gresit camera? am ranjit eu prosteste.

- Cred ca ai uitat mica noastra convorbire dinaintea mesei, marai el inchizand ecranul laptopului putin cam precipitat.
- Care? am facut eu in continuare pe naiva.
- Scuteste-ma, isi dadu Uchiha ochii peste cap. Reguli…
Asta imi aprinse beculetul.

- Dupa cate tin eu minte, nu ai interzis uitatul prin camera! Ce vrei, sa stau cu ochii inchisi de fiecare data cand intru aici?
- Exact, aproba el cu o sclipire malitioasa in ochi. De fapt, ar fi mai bine sa te leg la ochi.. sau sa-i scot…
- Ok, am prins ideea, i-am taiat-o scurt. Regula aia nu era nicaieri, deci resemneaza-te.

Uchiha se stramba si se intoarse cu spatele la mine, deschizand laptopul din nou si concentrandu-se pe randurile din fata lui. Idiotul, am clocotit in sinea mea.
- Eu as vrea sa ma culc, am spus pe un ton ridicat, si nu cred ca pot face asta cu lumina deschisa si laptopul aprins.
- Ai sa vezi ca poti, murmura el fara sa-mi dea vreo atentie.

- Ii spun lui Tsunade… am folosit eu cuvintele magice, ce pareau sa functioneze foarte bine pe Hinata.
Se pare ca merge si aici, daca ne luam dupa reactia ce urma. Am zambit malefic.
- Te urasc, ofta el infrant si inchise fereastra cu romanul, dupa care inchise si laptopul.

Inca pufnind, am pasit spre patul meu, strecurandu-ma intre asternuturile moi. Erau nefamiliare, da, dar ma simteam destul de bine… avand in vedere cat de rau credeam ca avea sa fie.
Sasuke isi lua si el niste haine, si tranti usa in spatele lui. Mi-am dat ochii peste cap. Sincer, tipul asta are o problema.
Iar daca tot vorbim de probleme… Kafka nu era exact ideea mea de autor preferat al lui Sasuke. Probabil Sandra Brown, sau Agatha Christie. In niciun caz romane psihologice. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca el citea.

Dar ceva imi spunea ca nu trebuia sa ma mir atat de tare. Avand in vedere camera lui surprinzator de… draguta, nu era de mirare cum conceptia mea despre el era intoarsa cu susul in jos. Inca nu puteam accepta asta. Erau adanc inradacinate, aceste idei, prejudecati, probabil adevaruri pe care le credeam cu atata ardoare inainte. Se pare ca va trebui sa iau o hotarare in legatura cu asta, dar nu aveam de gand sa-mi bat capul prea tare. Decizia era luata de la sine, de cand intrasem in camera asta: caz deschis. De investigat enigma nu chiar atat de enigmatica, cunoscuta cateodata si sub numele de Sasuke Uchiha.

Mi-am apasat capul mai tare pe perna, incercand sa alung toate gandurile destul de intrigante care imi bantuiau prin minte. Insa bufnitura puternica care ma facu sa tresar si sa imi atintesc privirea spre usa nu ajuta deloc. Cu o mutra de parca il astepta moartea – desi il inteleg in directia asta – si in niste pijamale simple, albastru inchis, Sasuke pasi inauntru.

Am mai mentionat vreodata ca sunt o fata? Mda, la naiba.

Arata ca de obicei, plictisit si enervat. Asa arata intotdeauna de fata cu mine, si ma obisnuisem cu imbracamintea lui de firma, combinatii de geci negre de piele, camasi “la moda” ca sa o citez pe Victoria, care il faceau sa arate ca un Adonis.

Dar acum, cand muschii fin sculpati ai pieptului se intrevedeau prin tesatura subtire, si cu ochii negrii accentuati de nuanta aceea de albastru, mintea incepea sa zboare departe, lasand dracului faptul ca era vorba de Uchiha aici…

Am scuturat din cap, alungand gandurile care de obicei, nu ma prea caracterizau, in special in legatura cu Uchiha. Trebuie sa-mi fac un control la cap, poate la Kakashi, maine la 14:30. Probabil am innebunit.

Oftand de parca isi dadea duhul, din nou, stinse lumina cu un pumn si se vari in pat. Am auzit asternuturile fasaind; pana cand nicio miscare nu mai tulbura linistea noptii.
Nici macar un “noapte buna” , nimic. Ei bine, la ce te poti astepta de la unul ca el, mi-am spus iritata, intorcandu-ma pe partea cealalta.
Si stiam exact ce urma sa visez din noaptea asta. Aveam sa visez ca sunt acasa, singurica cu MP3-ul meu, fara niciun proiect idiot, si intr-o lume in care Asuma nu a existat vreodata…


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 107upsi
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 19:01

doamne deeci mi-a placut la nebunie capitolul draga mea
este uimotor ca de obicei
astept nextul cat mai repede
te-am pupat dulceee kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 19:05

Hei!Hei!Hei!
Super Capitol, si totusi Sasuke trebuia sa aiba si el umpic de minte si sa se comporte mai ... matur ... cred
Oricum astept mextul!!
Spor la scris, ms ca m-ai anuntat!!

Kiss $ Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 4tpttl[/img]









Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 19:41

imi place nextu.
da incer.
Sasuke e asa de copil.
ehh...ce sa faci?
astept nextu.


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 8BGmFkk
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 20:12

Hellow my darling KitKat,

mamă, mamă, mamă... Ce avem noi aici ? Îţi spun eu ! Un capitol nou nouţ ! Şi încă unul... O Doamne Dumnezeule, deci înseamnă că ziua următoare, Sakura va apărea îmbrăcate cu haine care mai de care !

Abia aştept să-i citesc reacţia lui Sasuke ! Oare îl va lăsa Sakura cu o falcă-n cer, şi una în pământ ? Numai tu ştii acest lucru !

Îţi mulţumesc nespus că te-ai deranjat să mă anunţi, şi, apucă-te de tastat puţin mai repede ! Te implor ! puppy eyes

Ale chan te pupăceşte dulce de tot kiss , şi, te a hug călduros, din inimioară !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Sam 22 Sept 2012, 12:27, editata de 1 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 20:29

Cum adica? Sakura... fara Asuma sau fara proiect nu as mai fi citit ficul. Foarte tare. Abia astept SasuSaku. Nexy si anunta-ma



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Bbybianca
Genin
Genin
Bbybianca

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : DREAMS <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 60
Reputatie Reputatie : 1

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 20:40

hello darling scz ca nu am mai intrat pe la ficul tau dar am fost enorm de ocupata...pai ce sa spun imi place foarte tare cum descrii cu alte cuv imi place povestea creata de tine si cum ti-am mai spus e ca seamana putin cu povestea mea "cu ura" asa ca pls go on te puuuuuup si sa ma anunti cand pui nextu kiss
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 21:13

Heey. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 78717

Oh, perfect, nu stiu ce se intampla cu mine, intarzii mereu.
Oricum... capitolul a fost genial Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 947835
Mi-a placut si ma bucur extrem de tare ca l-ai postat.

Sincer... am ramas fara laude, fara cuvinte... Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 138742
Cum am zis... nu stiu ce e cu mine.

Nu mai stau 24/24 pe forum.. cred ca din cauza asta intarzii mereu.. dar.. anyway.. nu ma mai simt asa bine-venita aici. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 1425538829 Cred ca asta e motivul.
Dar iti voi citi fic-ul mereu. Si pe celelalte. Doar ca asta va fi toata activitatea mea aici. Sa citesc ficuri. Altceva nu mai are rost... Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 301723

Iti multumesc ca ma anunti de fiecare data, macar tu. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 78717
Succes, dear. Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 208323


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Patrick.
Academy Student
Academy Student
Patrick.

Sex : masculin Localizare Localizare : undeva
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 53
Reputatie Reputatie : 11

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Sam 22 Sept 2012, 12:20

Este pur si simplu... :| prea...prea...genial yeah
Adica, cum au spus si ceilalti, chiar nu mai am cuvinte.
Modul in care imbini cuvintele si le dai intelesuri noi..
Mno..no comment
Te pup varuto si sper sama anunti la next! in love
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Mar 25 Sept 2012, 19:56

A fost ca intotdeauna , adica minunat . Mi-a placut la nebunie si sunt curioasa sa vad cum merge in continuare actiunea . Anunta-ma in continuare .


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Nsk6



Sus In jos
hinoji
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : u dont believe
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 1

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Vin 28 Sept 2012, 21:41

suuper , sunt foarte incantat si bucuros pentru ca intr-un sfarsit am dat de un autor asa de bun.
meli ai un talent incredibil,si astept cu nerabdare continuarea povestii. happy
i am your 1st FAN!!!!
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Dum 30 Sept 2012, 11:24

Buna.
Sincere scuze ca am intarziat atat de mult. Am ratat 2 capitole, nu o sa mi-o iert niciodata. Nu imi vine sa cred ce latura ascunsa are Sasuke;3. Ma intreb cand o sa isi dea seama ca sunt facuti unu pentru altu. Aww, ce romantic suna in capsorul meu. Dar, nu prea cred ca o sa se inteleaga. O sa fie cea mai grea tema pentru ei ;;) . Imi cer scuze ca am intarziat atata, again.

Succes la scris si la idei, sper sa continui sa ma anunti;3.
Sus In jos
Gabi gαвяιєℓℓℓα
Academy Student
Academy Student
Gabi gαвяιєℓℓℓα

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : somewhere in this world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Joi 04 Oct 2012, 18:43

te rog baga nextu;...ador ficul tau...te rog:*kiss*:
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19Dum 07 Oct 2012, 13:27

Pls , hai cu nextul rapid ...ador ficul tau >:D< :*


Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 26974622846250718754841

Sus In jos
Continut sponsorizat




Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce Inseamna Psihologie   Ce Inseamna Psihologie - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Ce Inseamna Psihologie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-