Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
 You broke my heart  - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
 You broke my heart  - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

  You broke my heart

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Va palce ficul meu?
La maxim!!! <~~ Odododo, ;x I lav you!
 You broke my heart  - Pagina 9 I_vote_lcap82% You broke my heart  - Pagina 9 I_vote_rcap
 82% [ 31 ]
Da, e destul de frumos. <~~ Aww ^.^
 You broke my heart  - Pagina 9 I_vote_lcap18% You broke my heart  - Pagina 9 I_vote_rcap
 18% [ 7 ]
Nea, oribil. <~~ Raspuns mortal =]] O sa va bantui!
 You broke my heart  - Pagina 9 I_vote_lcap0% You broke my heart  - Pagina 9 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 38
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Dum 20 Ian 2013, 20:10

Buna !
Ms. ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Imi plac suvitele sakurei !
Ea chiar s-a schimbat !
Ma bucur ca ai postat capitolul repede !
Anunta-ma te rog cand pui nextul!
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Dum 20 Ian 2013, 22:18

Hey, scuze ca nu am ajuns mai devreme, dar temele astea, stii si tu cum e... roll
Multumesc mult pentru dedicatie, esti o scumpa! kiss
Mi-a placut foarte mult.
Nu am nici o probleme in legatura cum se imbraca Sakura, dar parul...parul ei frumos? sad
Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!
kiss


 You broke my heart  - Pagina 9 33
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Lun 21 Ian 2013, 09:07

Hey...multumesc de invitatie dap ! Ficul tau este foarte frumos si imi place mult,totusi nu mi-o pot imagina pe Sakura cu suvite negre hmm..realy? oricum astept next-ul si daca vrei anunta-ma si pe mine! puppy eyes
Spor la scris! kiss



 You broke my heart  - Pagina 9 Jpr

Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Lun 21 Ian 2013, 16:45

wow...sakura mai rebela :) i like it!!!
abia astept nextul si mersi de anunt
te-am pupat dulcee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Lun 21 Ian 2013, 18:18

Sakura chiar s-a schimbat. :| Imi pare rau totusi de parul sau frumos. sad E ceva foarte rar sa ai parul roz , iar ea l-a vopsit. crying Oricum , mi-a placut mult capitolul. Abia astept sa vad cu ce ne mai uimesti heh . Deny te hi!


 You broke my heart  - Pagina 9 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Mar 22 Ian 2013, 20:28

Heyy Saku..dupa parerea mea stilul punk nu ti se potriveste
dar oricum e interesant ;), si ma trezesc...unde??
abea astept sa afluuu
a fost u capitol ff frumos
si sper sa ma anunti in continuare ;)

te pwp :**
Shannaro!


 You broke my heart  - Pagina 9 Tumblrme3qqh3r0n1rps4w5

Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Mier 23 Ian 2013, 17:40

Salut.Uite ca am adus si nextul.Sper sa va placa.


Ma trezesc intr-o clasa , stand pe o banca . Privesc in jur si observ ca era o clasa spatioasa , cu geamuri mari , peretii erau albi si la jumatatea lor era trasa o linie subtire de un rosu aprins , o tabla mare , cam prea mare spun eu , o catedra care era acoperita cu un material alb ..si pe jos era gresie . Perfect asta mai trebuia , sa ne rupem si gatu pe aici . Simt cum cineva ma zguduie bine de tot , si ma cam enerveaza chestia asta.Oare cum am ajuns in clasa asta?.Parca eram in curte.Vai,ma mai zguduie mult?.Imi indrept privirea spre cel care ma zguduie si observ ca era Hinata.Fata mea se lumineaza la vederea ei si ii zic:
-Ai de gand sa ma lasi odata?,spun eu foarte enervata.
-Hey,nu e vina mea ca tu ai fost pe marte,spune si dupa incepe sa rada.


Doamne,deja devine enervant.O intreb cum a ajuns aici iar ea imi spune ca m-a tarat pana aici si ceilalti erau pe jos de ras.O,da?.Din partea mea sa se uite,cine nu ii lasa?.Imi iau privirea de pe Hinata si doar acum observ ca stam impreuna in a treia banca de la geam si sunt banci de cate 4 copii..Ha,ce tare!.Exact cum imi place mie.Atentia imi este atrasa de o voce feminina care ma saluta.Imi indrept privirea spre locul din fata mea si oberv ca era o fata cu parul blond si ochii albastri.Din cate am inteles o cheama Ino Yamanaka si mi se pare o fata de treaba.

Imi spune ca are un frate,Kevin Yamanaka,si apoi imi arata fiecare copil din clasa.Isi indreapta privirea spre un grup de baieti care jucau fotbal in clasa.Un tip cu parul roscat si ochii verzi ca ai mei care era destul de dragut,cica il cheama Gaara No Sabaku si este fratele lui Temari si Kankurou.Un alt baiat cu parul saten prins intr-o coada sus si ochii caprui,acesta era domnul pierde vara,Nara Shikamaru.Langa saten era un baiat cu ochii caprui si parul blond,Cioji Akimich.Mai erau si alti doi baieti dar ei inca nu au venit.


Mergem amandoua tarate de Ino pana la un grup de fete.Erau foarte dragute si cred ca o sa ne intelegem.Temari,o fata cu parul blond prins in patru codite si ochii albastri spre verde,cica este cea mai rebela din clasa.Ten-Ten,o fata cu ochii caprui si parul saten prins in doua coculete,zambareata clasei,Ten-Ten Inuzuka,soral ui Kiba si inca o fata care era chiar Anca.Cand o vad ii sar in brate si o intreb ce cauta aici.Ea se uita la mine mirata si se da un pas inapoi:
-Sakura ce ti s-a intamplat?,intreaba ea cu ochii cat cepele.Eh,si?.De aia nu mai ninge afara ca eu m-am imbracat altfel?.Ii spun cu lux de amanunte ce s-a intamplat dar suntem intrerupte de trei fete.Cica le chema ,Karin Katsuna ,Tayuya si Miu. Nu se poate!. Ele erau fetele cu care vorbea Sasuke.


Imi vine sa plang numai cand ma gandesc ca le voi vedea in fiecare zi.Sasuke,cum ai putut face asta?.Stiu ca nu am insemnat mai nimic pentru tine dar,macar sa nu vorbesti cu o urata ca si Karin.Imi spune Ino ca este sefa tuturor fetelor din scoala cu exceptia noastra.Ehe,las ca vede ce bataie v-a manca.Nimeni nu o cunoaste pe adevarata Sakura.Nu o bagam in seama pe Karin si ne continuam discutia.Wow,fetele astea sunt chiar de treaba si imi place sa stau cu ele.Ten-Ten imi puse o intrebare dar,cand vreau sa-i raspund se suna.


Merg impreuna cu Hinata in banca si vad ca langa mine se aseaza ,Temari iar langa Hinata,Ino. Yeeee , ce bine i-mi pare ca stau cu ele .Mai vorbim noi ceva si,observ ca pe usa intra doi baieti.Raman inlemnita la ce vad.Un zambet imi apre pe fata dar,parca ma cuprinse si umpic de tristete.Ii arat Hinatei iar,ea se inroseste mai rau ca o rosie.Mda,nici mie nu imi vine sa cred.Erau...erau chiar Sasuke si Naruto.Cum se poate asa ceva?.Adica ei stau aici in Konoha?.Doamne,de ce esti asa crud cu mine?.Abia daca pot sa-i rezist o ora apoi,sa-l vad in fiecare zi?


Il vad cum isi saluta colegii iar,apoi simt cum imi pica cerul in cap.Se saruta cu Karin si se pare ca era iubita lui.Nuuuuu,cum poate sa faca asa ceva?.Simt cum lacrimile fierbinti imi brazdeaza chipul dar incercam pe cat posibil sa nu mai plang.Nu vreau sa vada fetele ca plang.Imi vor pune intrebari la care,o sa imi fie greu sa raspund.Pana la urma reusesc sa mi le sterg inainte se vada ceva si ma ridic de pe scaun.Ma indreptam spre cei doi sub privirile mirate ale celorlalti.Nu imi pasa,eu voiam sa ii fac o mica surpriza lui "Durex".



Ajung in fata clasei si tusesc casa imi fac simtita prezenta.Cei doi porumbei se opresc iar, cand brunetul ma vede face ochii cat cepele.Nu ii venea sa creada ca stau chiar in fata lui.Incep sa zambesc si il salut priteneste.O indeparteaza pe Karin si se apropie de mine speriat.Ridica mana iar,eu crezand ca o sa ma loveasca inchid ochii.Mare imi fu mirarea cand mana lui imi mangaia chipul:
-Barbie,chiar tu esti?,ma intreaba si un zambet ii apare in coltul gurii.Toti din clasa se uitau la noi ca la felul 14.Putin imi pasa de ei,acum eram doar noi doi.
-In persoana,o persoana care a venit sa isi salute prietenul,spun eu apoi ma indrept spre Naruto si il iau in brate.Il vad pe brunet ca se intristeaza si pleaca spre banca lui.Hi,hi,abia astept sa il torturez pe "Durex".


Ma duc in banca mea iar,fetele incep sa ma ia la intrebari. Mare mi-a fost uimirea cand observ ca in spatele meu se aseaza Sasuke , Shikamaru , Naruto si Sai . El este un tip foarte retras dupa cate am inteles si si are parul brunet cu ochii negrii.Sasuke se tot uita la mine desi eu nu il bagam in seama.In fine,i-am ignorat si mi-am continuat discutia cu fetele pana cand pe usa intra un baiat saten cu ochii ciocolatii care se duce in fata clasei.Ajuns acolo ne spune:
-Salut,ma numesc Yoh si vin din clasa a-XII-a C,am fost trimis de catre domnul director sa va spun ca toata aceasta clasa v-a pleca intr-o vacanta impreuna cu clasa mea.Hm,deci si Edy v-a veni cu noi.Ce tare!.
-Si unde anume?,intreaba Sasuke curios
-O luna in Australia,spune tipul saten calm.

Cand aud fac ochii cat cepele.Australia?.Ce sa fac acolo?.Urasc sa ma duc acolo desi,nu am fost niciodata.Satenul spune ca excursia este obligatorie iar,apoi pleaca lasandu-ne cu gurile cascate.Colegii sareau in sus de bucurie dar eu eram exasperata.Mama,imi vine sa trang pe cineva de gat.Auzi,Australia.Am niste nervi,de imi vine sa-l arunc pe Naruto afara.
-Ce papucul meu,vrea sa facem in Australia?,spun eu dand din maini si picioare ca o nebuna.
-Barbie,linisteste ca altfel o sa zbori pe geam,spune Sasuke care radea de mine.


Il ignor pe domnul "sunt cel mai are" si ma intorc cu spatele. Scot mp3-iul , bag o melodie care ma linisteste si i-mi pun capul pe banca incercand sa ma calmez . Cand o sa vina si diriga asta? Ma intreb eu intr-una , in timp ce simt cum o mana calda se aseaza pe umarul meu facandu-ma sa tresar . Imi ridic capul si o vad pe Hinata care imi spune ca imediat vine driginta.Usa se deschide iar pe ea isi face aparitia diriginta Tsunade care ne spune ca putem pleca acasa.Yeeeeee,ce bine.Macar nu o sa-l mai vad pe Sasuke si ma pot calma.


Imi iau ghiozadanul si ies in fuga din clasa ca sa nu ma vada Sasuke.Nu am chef de el.Imaginea cu el si Karin imi apre in minte.Lacrimile incep sa isi faca aparitia.Imi facea inima tandari cand il vedeam cu altele.Chair nu-i pasa de mine?.De fapt,de ma chinui atata?.Il voi lasa in pace si nu v-a mai auzi de mine.Nu vedeam mai deloc pe unde mergeam deoarece era totul in ceata.Din neatentie dau peste cineva care dupa corp era baiat.


Ma ridicam de pe el in timp ce ii ceream scuze.Simt cum imi sterge lacrimile si ma intreaba daca sunt bine.Eu,incet,incet deschid ochii si dau de doi ochi de un verde sters.In fata mea statea un baiat bine facut,inalt si foarte simpatic.Avea parul de un verde foarte deschis facut tepi la spate,bretonul acoperindu-i fruntea.Ma uitam foarte ciudat la el fiindca avea haine gen detectiv.Era o liniste apasatoare intre noi dar este intrerupta de catre el:
-Buna,numele meu este Liserg.













 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.


Ultima editare efectuata de catre Anky.Ancuta. in Sam 02 Feb 2013, 17:49, editata de 3 ori
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Mier 23 Ian 2013, 18:20

Prima. Dau edit

Edit:
Sunt foarte suparata pe Sasuke. biciuitor Bine a face Sakura ca incearca sa nu il bage in seama. dap ! Abia apuc sa vad ce se v-a intampla in Australia. Sunt foarte curioasa. think Sper ca Sakura isi va schimba parerea despre aceasta tara. Adica nu poate sa fie atat de rau. Bine , poate doar faptul ca merge si Sasuke , Karin si catelusele sale. Ar fi bine sa nu ii bage in seama pe cei patru si sa se distreze cu noile sale prietene. happy Abia astept next-ul si sper sa nu uiti sa ma anunti. Te hi!


 You broke my heart  - Pagina 9 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Mier 23 Ian 2013, 20:14

Buna !
Ms ca m -ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !!!!!!
Ce nesimtit e sasuke !
Te rog anunta-ma cand pui nextul ! thank you
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Joi 24 Ian 2013, 18:23

Oooo!!!Ce dragut a fost!
Asa Saku, uita-l!!!
Deci eu in locul Sakurei ii dadeam o palma lui Sasuke!
Dar e bine ca macar i-a dat peste nas!!!
Aunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


 You broke my heart  - Pagina 9 33
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Vin 25 Ian 2013, 21:29

Hey...se pare ca am ajuns cam tarzior,dar si asa....uuuuuuuu well? awesome right? un nou personaj think Mi-a placut mult capitolul mai ales partea cand au intrat Sasuke si Naruto pe usa si ea s-a dus la ei si a zis ca a venit sa isi salute prietenul si s-a dus la Naruto lough foarte tare... rolling on the floor Astept capitolul urmatori si sa ma anunti si pe mine! puppy eyes Spor la scris! kiss



 You broke my heart  - Pagina 9 Jpr

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 19:09

Hey....am ajuns si eu pe-aici...cam tarziu dar am ajusn heh ... ce pot sa zic ai o poveste asa de dragutza...ce bine ca Sakura ii da peste nas lui Sasuke rolling on the floor ...imi place de ea.....pacat ca el si-a dat seama cam tarziu ca tine la ea....si o excursie in Australia ce tare good job sper sa stie amndoi sa profite de aceasta excursie well? awesome right? ...frate da ce porecle dragutze si-au gasit rolling on the floor te stii nu gluma rolling on the floor ....in fine spor la scris si dak ai putea anunta-ma si pe mine de next...ms kiss a hug
~Sayonara~


 You broke my heart  - Pagina 9 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Lun 28 Ian 2013, 10:53

Scuze, scuze de o mie de ori cannu am comentat la capitolul anterior cu toate ca m-ai anuntat can\'t see !!! ... Chiar imi pare rau sad .... Acum gata faptul consumat e consumat si sa revenim la cele doua capitole ale tale.... Oau huh? au fost foarte tari ambele capitole, se pare ca Sakura s-a schimbat fiind mai rebela... imi place cool .... Sasuke chiar e un mare prost pe bune.... pana acum se plangea ca o iubest mult si alte prostii si cand a ajuns in clasa parca a uitat totul si a inceput sa se linga cu tampa aia de Karin, iar saraca de Sakura a mai si asistat la sarutul lor nervi! .... Acum acum se pare ca vor pleca intr-o calatoria in Australia ... iei si mai e si o luna... deci imi sau seama debpe acum cabo sa fie o excursie foarte interesanta think ... Acum sunt tare curioasa cine e acel Liserg think .... Mmm ce as mai putea spune decat ca astept next-ul cu nerbdare si iti urez succes la scris si spor la ideei well? awesome right?
p.s: sa ma anunti si pe mine cabd pui next-ul
Te pupaceste Lola kiss



 You broke my heart  - Pagina 9 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
 You broke my heart  - Pagina 9 Arptg
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Lun 28 Ian 2013, 14:51

hello!!!mersi de anunt happy
sasuke unde vrei sa fi inmormantat???
abia astept nextul
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Mier 06 Feb 2013, 22:30



Wonder where you are?



Capitolul 26

Sakura's point of view


Stateam stana de piatra si ma uitam la el.Frumusetea lui ma fascina iar,ochii lui erau atat de interesanti.Nu vazusem pana acum verdele asta.Se uita amuzat la mine din moment ce eu nu ma miscam.Pe bune?.Sakura zi ceva?.Este atat de frumos incat pare rupt din povesti.In momentul asta am uitat de toti.Eram numai eu si el fata in fata.Pana la urma reusesc sa schitez un zambet si incep sa ma prezint.Un sentiment nemaintalnit imi cuprinde inima in mantia sa.


Zambeam...zambeam din toata inima.Pentru prima data il ultimile luni eram fericita.Am uitat de Sasuke,de despartire,de suferinta.Aces Liserg este chiar interesant.Era o adevarata lupta in mintea mea.Era un sentiment atat de cald incat am uitat de raceala sufletului lui Sasuke. O liniste apasatoare se lasa intre noi astfel doar vantul domol se mai auzea.O doamne,cred ca o sa lesin daca se mai uita la mine mult.Spre uimirea mea acesta incepe sa vorbeasca cu un glas atat de dulce:
-Un nume frumos pentru o zana rozalie,spune el foarte zambaret.


Inima a inceput sa bata foarte tare.Avea un glas atat de dulce incat si ingerii se mirau de el.Gata!.Sakura nu te mai gandi la asemenea lucruri.Nu vreau sa mai sufar inca o data.Rana provocata inca nu este vindecata si cred ca niciodata nu v-a mai fi la fel.Acesta ma invita sa bem ceva la restaurantul de dupa scoala.Am un sentiment prost ca ceva se v-a intampla.Eram nelistita si agitata dar,se pare ca nu oberva nimeni.


Intre timp, ajunsesem la restaurantul mult asteptat. Am putut sa o observ pe o profesoara cum se uita urat la noi, probabil din cauza ca era ora, iar noi zaboveam pe acolo. Mie nu mi-a pasat, iar lui Liserg nici atat.Tsunade m-a lasat acasa dar,el sigur chiuleste. Ne-am asezat la o masa langa fereastra, era cea mai distantata de intrare.
-Un suc de portocale,spun eu chielneritei foarte simpatica.
Fata noteaza apoi se intoarce spre baiat care parea pierdut.
-Ah,eu vreau unul de mere verzi,spune dupa care fata pleaca.


Ne uitam unul la altul foarte ciudat.Oare ce sa spun?.Ma simteam asa de inferioara fata de el.Cred ca v-a spune ca sunt o ciudata.El pare asa de sensibil si simpatic.
-Deci,esti o noua "diva",pe aici?,intreaba el uitandu-se in alta parte.
-Da sunt noua ciudata de pe aici dar,stai umpic.Ce ai vrut sa zici prin diva?
-Voiam sa ma distrez umpic.Oricum esti prea frumoasa si inocenta ca sa o asa numita "diva",spun el intorcansu-se spre mine zambind.


Am auzit bine?.Mi-a spus intr-un mod atat de romantic ca sunt frumoasa.Ma crede foarte speciala si ca nu sunt la fel ca celelalte fete.Vreau sa schimb asta.Vreau sa devin o fata care frange inimi.Nimeni si nimic nu imi v-a sta in cale.Eram pierduta in ganduri si nu am observat ca deja s-a sunat si toata scoala era acolo.Doamne, astia nu au televizor acasa?.De fapt sa se uite,cine nu ii lasa.


Aud cum sunt strigata de cineva si imi intorc privirea pierduta.Un zambet imi apare pe fata cand il vad pe fratele meu.Fug repede la el si il imbratisez calduros.Aveam nevoia de iubirea lui frateasca.Stiu ca este enervant dar,fara el sunt nimic.Acesta zambeste cald apoi ma saruta parinteste pe frunte.Il vad pe Liserg cum vine catre noi si il saluta pe Edy.Eu raman foarte confuza.De unde naiba se cunosc?.Pana la urma ii intreb de unde se cunosc si ei spun ca sunt colegi.


Edy ma trage de mana pana la o gasca de baieti.Erau prietenii lui fratemiu.Ce naiba?.Este doar de o ora aici si deja are o gasca?.Bine,deja Edy ma sperie.Ma prezinta colegilor lui care erau foarte de treaba.Erau exact ca nebunul asta verde de langa mine.Se pare ca baiatul care a intrat la noi in clasa si Reysuke sunt cu el in gasca.Yeeeee,macar o sa-i am langa mine tot timpul.


Am inceput sa radem de glumele facute de Edy ca niste nebuni.Gasca lui era foarte amuzanta si ma inteleg bine cu ei.Dintr-o data un zgomot deranjat imi intra in urechi.Toti copii care erau prezenti isi indreapta privirea catre usa.Ma uit speriata la Edy iar,el imi face semn sa ma intorc.Eram nervoasa.Aveam o pofta nebuneasca de a vedea sange precum flacarile rosiatice ale iadului.Am luat-o pe Karin de par, nemaiputand tinand furia in mine.Toti se uitau foarte speriati la mine.


Parul rosiatic al fetei,acum era in mainile mele.De ce fac asta?.Dute dracului Uchiha.Nu pot sa cred ca din cauza lui fac toate astea.In ochii mei se simtea furia si dorinta de razbunare.Karin era speriata.Mda,unde e Sasuke sa o salveze?.Nesuferitul ala care ma insela.Se pare ca asa este moda....cu una nu merge,hai cu doua.La gandul asta,am tras inca putin din parul lui Karin facand-o sa tipe.Nimeni nu se baga.Nimeni nu avea curajul sa se infrunte cu mine.Karin a soptit "Esti o proasta!".Nu mai puteam de furie.Nervoasa am tras si mai tare de parul lui Karin,aceasta tipand de durere.
-Da-i drumul Sakura! se auzi un glas pe care cu greu il confundam.


M-am uitat la persoana din fata mea.Era la fel de furioasa ca inainte.De cand imi putea spune el mie ce sa fac?.Se presupunea ca ma nu ma suporta,deci de ce nu o face si acum?.A venit sa o aprere pe "rosia spatiala" de aici?.Mi-ar fi fost mult mai usor daca continua cu decizia lui.Karin,a tipat din nou desi,nu m-am atins de ea.M-am uitat cu scarba sa vad ce se intampla,insa ea avea doar un zambet malefic pe chip.Se prefacea!

Am simtit doua maini care imi cuprind inchieieturile.M-am uitat cu cea mai mare ura posibila la tupeistul care m-a intrerupt si am fost intampinata de doi ochi negrii ca taciunile.Eram nervoasa binenteles,dar ochii lui erau ca un calmant pentru mine.Ma indeparteaza de Karin si ma prinde de par.Ma strangea foarte tare incat mi s-au rupt cateva fire de par.Pic in genunchi plangand de durerea provocata.Cum putea sa faca asta?,Unde este baiatul ala dragastos si simpatic?.Eram distrusa phisic cat si fizic.Brunetul m-a tras de par ridicandu-ma la nivelul lui.
-Esti proasta? Nu vezi ca o doare? a tipat el la mine.
Cuvintele lui m-au facut sa ii dau drumul imediat lui Karin.Mi-a spus ca sunt proasta. Niciodata nu mi-a mai spus asa. Nu era vina mea! Eu am facut doar sa... sa imi fac dreptate. El nu vedea cum se comporta ceilalti in preajma mea? Lui nu ii pasa? Huh! Bineinteles ca nu ii pasa. El vrea sa ma uite, poate ca deja a reusit. Da, a reusit.


Imi simteam lacrimile cum cadeau pe obrajii mei parca nevrand sa se opreasca.Doamne,ce am facut sa merit asta?.El nu se gandeste macar umpic la ce face?.Il urasc si nu vreau sa-l mai vad.Ochii lui exprimau ura si razbunare.Ce s-a intamplat cu el?.Nu..nu era asa inaninte sa ma cunoasca.Da,eu sunt de vina pentru ce a devenit.Numai eu sunt vinovata in toata povestea asta.Toti copii au venit curiosi de tipetele din incapere.Da,era exact ca intr-un film.Nu imi pasa de nimic.Imi pasa doar de fantoma asta care sta in fata mea.Asta nu mai este Sasuke pe care il stiam.


Am simtit doua brate protective cum iimi cuprind trupul.Imi ridic privirea care nu era in cea mai buna stare si il vad pe Reysuke.Se uita la mine cu mila iar,in ochii se putea citi durerea provocata de varul sau.Stiu.Acel baiat arata ca el dar,nu mai are suflet.
-Ai terminat?,se aude o voce nervoasa.
Edy.S-a luat la bataie cu Sasuke doar pentru mine.Am atatea persoane care tin la mine iar,eu nu imi dau seama.
-Frate,nu pot sa cred ca ai facut asa ceva surorii mele! a tipat din nou fratele meu.Este Sakura,prietena ta.Cum poti face asa ceva?


Fara sa astept raspunsul ma ridic din bratele lui Reysuke si fug.Nu mai pot sa tin atata suferinta.Mi-a spus ca sunt proasta.El in viata mea nu mi-a spus ca sunt proasta.Imi vine sa ma dau cu capul de pereti.Alerg pe holurile scolii urmarita de Edy.Ma ascund printre elevi in cele din urma intrand in baia fetelor.Ma opresc in fata onglinzii.Lacrimi mari imi curgeau pe fata mea palida.M-am facut de ras in fata tutoror dar,este ciudat ca nu imi pasa.Cuvintele lui erau m-ai dureroase decat orice.
Plec din fata oglinzii ingrozita de mine insumi.Imi lipesc spatele de gresia albicioasa si rece care imi dadea o stare de bine.Incet,incet genunchii ma lasa,intr-un sfarsit facand contact cu podeaua rece.Voiam sa mor decat sa mai suport cuvintele lui jignitoare.El,lunadu-i apararea unei sclifosite.Ma dat la o parte pentru Karin.


Un zgomot puternic se auzi.Se auzeau pasi venind spre mine dar,putin ca imi pasa.Ziua asta incepuse atat de bine si se termina ca un cosmar.Simt cum doua brate imi cuprind corpul.Fara a tine cont de persoana imi afund capul in pieptul lui si incep sa plang si mai tare.Acesta imi mangaia spatele cu rol de a ma linistii.
-Pitic,te simti bine?,aud o voce calda si prietenoasa .
Imi ridic fata inlacrimata si dau de doi ochi verzi.Il imbratisez calduros inca plangand.Nu mai aveam lacrimi la cat am suferit.
-Uita,oricum stiu ca nu te simti bine!,spune dupa care ma strange la pieptul lui.
-M..Multumesc!,spun eu printre sughituri.




Poate v-am bagat putin in ceata cu chiesta asta dar,asa sunt eu mai nebuna.Mda,puteti pune intrebari personajelor si am sa va raspund intr-un mesaj separata.Sper sa va placa si astept pareri.























 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Mier 06 Feb 2013, 22:30


Drumul spre distractie




Sakura's point of view


Sincer,abia daca mai aveam lacrimi dupa tot ce s-a intamplat.Sasuke,s-a schimbat foarte mult de la incidentul ala.Abia,daca m-ai scoate un cuvant cand incerc sa vorbesc cu el iar,cand o face este foarte pervers.Acum,eu sunt doar o fantoma pentru el care nu exista.El a ramas cu Karin iar,eu am ramas co o bucatica de amintire rupta din vechiul Sasuke.Nu pot sa cred ce a devenit.Poate este acum un "badboy" al scolii dar,mie mi-a rupt sufletul.


Ma gandesc cum o sa rezist in excursie fara sa plang cand ii vad.Eu in loc sa ma distrez stau aici si plang ca o fraiera.Cand il vad cu Karin imi vine sa ii strang de gat dar,Sasuke tipa la mine de fiecare data.Oare am meritat asta?.Aceasta intrebare imi strabatea mintea mea inundata de ganduri.Cred ca o sa innebunesc aici daca nu termin.Gandurile astea nu ma lasau nici cum si fara sa imi dau seama ma adinceam incet-incet in lumea lor.


Gandurile mele zboare odata cu linistea care imi invada camera.Cine si-a gasit sa sune la ora asta?.Cu cea mai mare lene imi intind mana spre telefon si observ ca ma suna Edy.Ce papucu meu vrea si asta?.Prima data nu am vrut sa raspund dar,pana la urma am raspuns fara nici un chief de viata:
-Ma bucr sa am onoarea de a vorbi cu tine,spun eu sarcastica.
-Hey,in sfarsit ai venit de pe luna,oricum sa trecem la subiect,face o pauza dupa care spune.Ma-i bine te-ai imbraca ca trebuie sa plecam in excursie.
-Ceeeee?,reusesc sa spun dar,se pare ca a inchis.


Ma ridic din patul meu atat de calduros si ma uit pe calendar.Wow,deja a trecut o saptamana.Fara sa mai stau pe loc plec in baie si incep sa imi dau hainele jos.Unul cate unul fiecare articol vestimentar aluneca pe corpul meu fin.Pornesc apa calduta apoi intru sub dus.Un fior imi trece pe sirea spinarii dar,imi revin repede.Corplul se lasa relaxat de picaturile de apa si de gelul meu de dus dar,pacat ca asta a durat putin.Ies din dus pasind pe covorasul pufos.Plec din baie in fuga nevrand sa intarzii.


Ajung in camera mea respirand greoi.Domane,zici ca eram contra-cronometru.Eram pierduta dar,nu era ceva nou.Toata saptamana am fost asa incat nici pe afara nu mai ieseam.M-a afectat foarte mult cuvintele lui Sasuke desii el nu isi da seama cat de mult ma ramas.M-am schimbat foarte mult si sunt cea mai rebela din clasa dar,cu el totul se destrama.In fata lui sunt doar fetita inocenta care sta si plange.

Imi revim foarte repede din transa si ma reped la dulapul meu uitandu-ma nehotarata la ele.Fiind grabita mi-am ales foarte repede hainele.Eram imbracata cu o pereche de blugi stramti cu lanturi multe agatate de ei,un tricou alb cu o inima neagra iar,pe deasupra o geaca roz.Ma duc la oglinda si ma dau cu rimel si luciu de buze iar,parul mi-l las liber pe spate.Aratam cat de cat acceptabil.Stai!.Eu mi-am facut bagajele.Domane,ce ma fac!.Alergam prin toata camera panicata dar,ceva imi atrage atenta.Erau bagajele mele.Aaaaaa,am uitat ca le-am facut aseara inainte de culcare.Bun,oficial puteti sa ma duceti la spitalul de nebuni.


Imi iau bagajele si in cea mai mare graba cobor jos unde ma asteptau fericiti parintii mei si Edy.Ajung in bucatarie si ii salut lundu-i in brate.Mama,imi spune sa ma grabesc repede la masa si asa am si facut.In timpul mesei eu vorbeam cu Edy iar,tata cu mama.Nu ma prea interesa ce fac deoarece eram prea ocupata cu excursia.Fara sa ma gandesc eu si Edy am terminat de mancat asa ca acum ne riducam de la masa.Mergem la usa unde ma incalt cu o pereche de balerini albi cu negru apoi amandoi ne imbratisam calduros parintii.O sa-mi fie dor de ei si de clatitele bune ale mamei.Mama,mama ce bune sunt clatitele cu fineti sau caramel ca deja incep sa salivez.


M-ai vorbim ceva care a fost in graba apoi Edy ma trage din bratele mamei spre masina lui.Doamne,ce nerabdator poate fi.Eu nu sunt foarte fericita din cauza lui Uchiha si a lui Karin.Cum as putea sa fi cand o sa-i vad peste tot?.Sper sa fie distractiv si sa mai uit de suferinta,de fapt cu prietenii mei se poate intampla orice.Edy porneste si da muzica la maxim si chiar atunci o melodie pe care o ascultam cand eram mici.Incepem sa radem si sa cantam iar,ceilalti de pe strada se uitau la noi foarte ciudati.Sa se uite,cine-i nu-i lasa?.Nu esti nici-o regula in care sa imi interzica sa ma distrez alaturi de fratiorul meu amuzant.

Ador aceasta melodie fiindca imi aduce aminte de copilaria care a trecut pe langa mine ca o sageata.Imi este dor de zilele in care mergeam cu Edy la bunica si ii furam prajiturile.Ne certa mereu pentru ca erau pentru diferite ocazii dar,mie nici ca imi pasa pe atunci.Imi aduc cu drag aminte de mine,Hinata ,Naruto si Sasuke cand ne jucam pe holurile gradinitei ca niste nebuni.As da orice pentru inca un moment sa mai fiu copil.Un zambet gingas imi aparu pe fata mea alba ca neaua.


Pana la urma am ajuns si la destinatie,adica scoala unde erau colegii mei si a lui Edy.Edy parcheaza masina si iesim repede din masine.Deschide portbagajul si ne luam de acolo bagajele care nu erau foarte multe.Inchide masina apoi isi ia la revedere de la ea.Pe bune,masina aia cred ca este mai importanta de cat iubita lui Ayame.Radeam de el ca o nebuna iar,acesta imi urmeaza gestul contagios.Il iau de mana si aleragm spre grupul de copii adunati acolo.Cu cat ne apropiem puteam sa-mi oberv gasca care imi facea cu mana.Il las pe Edy de mana si ma indrept spre gasca mea.Mergeam cu pasi inceti dar,aud cum sunt strigata de cineva.Ma intorc si ii vad pe Liserg si Reysuke.Incep sa zambesc si le sar in brate daramandu-i.


Acestea imi ureaza un "Buna dimineata" cu un zambet imens pe fata iar,eu fac la fel.Imi erau cei mai buni prieteni chiar daca pe Liserg il conosc de foarte putin de timp.Aud niste rasete si imi intorc privirea.Ii vad stand in fata mea pe Hinata,Neji,Anca,Kiba,Sai,Ino,Ten-Ten,Temari,fratii lui Temari,fratele lui Ino si Shikamaru.Radeau de postura in care ma aflam,adica eu peste Reysuke.Ne ridicam amandoi de jos,eu dacundu-ma la gasca iar,Reysuke merge sa o sarute pe Anca.
-Oooooooo,facem toti cand cei doi isi ating buzele.
-Ce este?.Este doar a mea,spune Rey facandu-ma sa rad.


Nu am mai avut timp sa-i raspund ca a venit diriginta sa ne spuna ca putem pleca.Fiecare urcam pe rand in autocar si alegandu-ne licourile.Eu si toata gasca mea ne punem in spate pentru ca acolo este distractia.Eu ma pun,langa Hinata,langa ea se pune Temari si dupa urmeaza si celelalte fete iar,baietii stau in fata noastra.Atentia imi este atrasa de doi baieti care tocmai au intrat in autocar.Mda,erau Sasuke si Naruto.Acestia cand ne vad incep sa zambeasca si sa se indrepte spe noi.La naiba,Uchiha vine aici.Imi vine sa-mi rup parul din cap.Ajung in dreptul nostru Sasuke spune pe un tot pervers:
-Papusa,pot sa ma asez langa tine?,spune el uitandu-se la mine foarte atent.
-Dupa cum vezi "Durex" acest loc este ocupat,spun eu foarte rautacios.Dintr-o data aud aud un strigat care era a lui Rey si o chema pe Anca langa el.Nuuuu,acum Uchiha o sa se pune langa mine.Hinata merge langa Naruto care s-a pus in locul lui Anca iar,Sasuke vine langa mine.


Eram asa agitata dar,nu voiam sa stie asta.Dupa tot ce mi-a facut nu voi putea sa-l iert.Oare unde este Karin?.Aaa da,ea sta cu una din papusile ei.Fara sa vreau imi intorc capul spre geam si incep sa ma uit atent.Totul se misca asa de repde iar,eu cum nu eram interesata ma intorc spre colegii mei si incep sa rad alaturi de ei.Am si uitat de Uchiha si de tampenile lui.Naruto a inceput sa ingane refrenul de la melodiile din masina.Radeam si ma tineam de burta la fel si Sasuke.Am spus ca o sa fie distractiv si asa este.Sper macar ca si in Australia sa fie la fel.De fapt pana o sa ajungem la aeroport are sa fie lung drum.


Ma gandesc la ceva si dintr-o data mi se aprinde beculetul.Ma ridic sub privirile mirate ale celorlalti si o iau pe Hinata de mana.Ii soptesc la ureche planul iar,ea accepta.Mergem la sofer si ii spunem sa puna o melodie.Dupa nici o secunda in boxe se face auzita melodia "Tll The World End" a lui Britney Spears si eu cu Hinata incepem sa dansam un dans inventat de noi doua.Ne miscam corpurile facandu-i pe baieti sa saliveze dupa noi.Sasuke se uita cu un zambet pervers la mine si cred ca se gandea la fantezii.Incet-incet toata lumea ni se alatura dansand cu totii dansul meu si al Hinatei.

Melodia se termina si incepe alta pe care vor dansa baietii,adica Sasuke si Naruto.Era o melodie faina care imi placea la nebunie.Incep sa danseze facand ceasul pe popdea,dandu-se peste cap si alte scheme de dans care m-au lasat cu gura cascata.Ssauke se misca asa de bine incat nu imi puteam ochii de la ei.Mama,mama ce corp are papuselul asta.Off,deja am fantezii pe care ar trebuii sa le uit.Am continuat jucand tot felul de jocuri si dansand ca nebunii.


*************



In tot autocarul era o liniste deplina.Toti dormeau si nici unul nu scotea vreun sunet.Erau obositi si la fel eram si eu.Ma uit in stanga mea si il vad pe Ssauke dormind ca un ingeras.Avea un chip asa de gingas si parea asa de fragil dar,stiu ca asta este o masca de a lui.Ma mai uit si o vad pe Hinata dormind pe umarul lui Naruto.Yeeeee,doamne ce bine le sta impreuna.Pacat ca nu isi dau seama ca se plac.


Toate fetele dormeau asa ca eu nu aveam ce face.M aridic incet in asa fel incat sa nu-l trezesc pe brunet care avea castile in urechi.Cum naiba poate dormi?.Il zaresc pe Reysuke care dormea in brate cu Anca iar,pe Edy stand langa Ayame dormind imbratisa.Off,se pare ca singura treaza de aici sunt eu.Ma intorc suparata la locul meu si imi fac loc langa Sasuke.Se putea auzi muzica pe care o asculta si era piesa mea preferata.Simt ceva pe umarul meu si ma intorc speriata dar,ma linistesc cand il vad pe brunet care si-a pus capul pe umarul meu.Il las in pace si imi lipesc obrazul de geamul rece intr-un final adormind.





















 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Feb 2013, 07:43

Prima!!!
Imi palce la nebunuie ficul tau si e chiar draguta ideea cu dansul fetelor si cel al baietilor. Oricum ma intreb ce se va mai intampla ami departe si astept next-ul cu nerabdare!!


 You broke my heart  - Pagina 9 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Feb 2013, 09:21

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
A fost foarte frumos !
Ce vreau sa-l bat pe Uchiha !
Am intrebari pentru Sasuke : ~ O iubesti pe Sakura ?
~ De ce te porti asa cu ea ?
~ iti place de Karin ?
Te rog aninta-ma cand pui nextul !
Te pup !


 You broke my heart  - Pagina 9 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Feb 2013, 14:31

Buna! Multumesc ca m-ai anuntat. Mi-a placut capitolul , dar Sasuke ma calca pe nervi. De ce o chinuie pe biata fata pentru Karin? Imi vine sa il bat. in fine , sa postezi nextu cat mai repede si sa nu uiti sa ma anunti. Deny te pupaceste kiss


 You broke my heart  - Pagina 9 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Feb 2013, 20:27

Hey, mersi mult de anunt!!!!
A fost super capitolul asta!!!
Anunta-ma si la next!!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


 You broke my heart  - Pagina 9 33
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Feb 2013, 21:06

Deci mersii ca mai anuntat de next kiss ....acum..deci nu imi vine sa cred ca Sasuke i-a spus ca proasta...parca zicea ca o place dar nah asa sunt baietii...sper ca in aceasta excursie sa se impace cei doi....adica totusi....o priveste cu zambete perverse...nui frumoa.... rolling on the floor .... in fine sper sa postezi repede nextul si sa ma anunti in continuare.... spor la scris...
~Sayonara~


 You broke my heart  - Pagina 9 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Feb 2013, 22:53

Hey... hi!
Am ajuns si eu intr-ul final...
capitolele mi-au placut foarte mult
A fost super intresant,pe Sasuke asi putea
sa il bat fara sa am constiinta incarcata
biciuitor Sasuke!! Ai grija ce faci!!
Astept sa pui repede nextul si
daca vrei anunta-ma si pe mine puppy eyes
in love Intrebari: in love
Pentru Sakura:
-Te-ai gandit v-o data la o posibila relatie cu Reysuke?
-Daca spui ca il urasti pe Sasuke pentru ce ti-a facut,de ce inca te gandesti la el?
-Daca Sasuke ar vrea sa fiti din nou impreuna,ai fi dispusa sa il ierti si sa deveniti din nou un cuplu?
Pentru Sasuke?
-Ce o consideri tu pe Sakura?
-Ai vrea sa ai o relatie serioasa cu Sakura,bazata pe sentimente adevarate?
Astept NEXT-UL!



 You broke my heart  - Pagina 9 Jpr

Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Feb 2013, 13:40

Somebody for love...

Sakura's point of view


Ma intorc de pe o parte pe alta incercand sa ma fac comoda.Doamne,nu au putut face scaunele astea mai comoda?.Jur ca daca-l prind pe ala care le-a inventat are,sa zboare in brate la Regina Angliei in brate.De fapt,daca ignor spatele incordat si gatul intepenit totul o sa fie bine.Ok,deja nu mai suport durerea sta care ma incomodeaza.Imi pun mainile pe langa corp si incerc sa ma ridic dar,ceva ma tinea acolo.Ma intorc nervoasa si ce sa vezi?.Uchiha si-a incolacit bratele puternice in jurul trupului meu firav.Probabil viseaza ca este langa Karin ca altfel nu mi-o pot explica.

Il analizez atat de intens incat deja ma holbam la el.Era asa de inocent si linistit dar,cand se trezeste este un nesimtit.La naiba,cum il mai suporta pamantul?.Nu mas supara sa pice intr-un rau fara fund.Ahh,ar fi asa de bine sa scap de el.Acum arata ca un copil de cinci ani incat cu greu ma abtineam sa nu-i fac o poza. Pana la urma ii indepartez mainile si le pun pe scaun apoi in cea mai mare liniste plec de langa el.Oare de ce m-a imbratisat?.Nu cred ca a fost o simpla coincidenta dar,ma rog.Trebuie sa las gandurile astea de o parte.Trezestete,Sakura!.Tipul are prietena si nu cred ca Karin il v-a lasa de curand.Sunt trezita din ganduri de niste chicote care veneau din fata.Ma indrept spre sursa sunetelor iar.acolo ii vad pe toti nebunii jucand carti.Wow,da cat am dormit?.

Tusesc fals ca sa-mi fac simtita prezenta iar,acestea isi intorc capetele.Incep sa zambeasca la vederea mea si apoi ma saluta.Ii salut si eu in timp ce ma indreptam catre ei.Ma pun intre Hinata si Temari apoi incepem sa povestim.Il vad pe naruto ca se uita la noi parca cautand ceva iar.eu il intreb ce are.Acesta fara sa isi schimbe privirea ma intraeaba:
-Unde este Sasuke,parca era cu tine ultima data?,intreaba el zambind.Atunci ma blochez.Nu puteam sa-i spun ca am dormit imbratisati iar,eu ma holbam la el.Ar fi trezit suspiciuni si atunci ar fi crezut ca suntem impreuna.Draci,sper sa nu ne fi vazut careva.Totusi.ar fi fost frumos sa mai fim impreuna.Ma cuprinde dintr-o data un sentiment melancolic.

Tin minte cand mi-a cantat cantecul ala chiar inainte cu o zi de a ne desprti.Oricat de mult as vrea sa-l uit nu pot.Dragostea pentru el este prea mare ca sa-l uit.Degeaba spunca-l urasc pentru ca ma mint singura.Eu nu-l pot urii,inima nu-l poate urii.Inima oare de ce nu vrea sa faca ce vreau eu?.De ce naiba la ales pe el?.Un pervers nenorocit care nu se gandeste la nimeni inafara de el.Prinsa in ganduri nu am observat ca toti se uitau la mine cu tristete.Confuza o intreb din priviri pe Hinata ce au iar,ea imi arata directia cu ochii.Imi intorc privirea si vad o priveliste nu tocmai placuta dar,obisnuita.Sasuke o tinea pe Karin in brate si se sarutau.Mda,trebuie sa ma abtin din nou sa nu plang.Doamne,de ce trebuia sa fie asa?.De ce el?.De ce eu?

Ceilalti se uitau la mine tristi.Stiau de dragostea mea pentru Sasuke.Stiau si ei cat imi este de greu sa-l vad cu Karin.Nu voiam ca ei sa fie tristi din cauza mea.Nu trebuie ca ei sa poarte pe umeri suferinta mea.Imi revin repede apoi afisez un zambet fals.Eram foarte buna la mintit asa ca ma crezusera.Le spun ca sunt bine si ca nu trebuie sa se intristesteze asa ca ei s-au intors la treburile lor.Hinata nu-si schimba privirea trista si da dezaprobator din cap.Mda,stia deja ca eu am mintit si ca ma simt rau..Naruto incepe sa spuna tot felul de glume la care eu nu prea radeam dar,ma prefaceam fercita.Aud un glas ca de inger care ma face sa ma intorc rapid:
-Pot juca si eu,baieti,spune acesta zambitor.Era Sasuke care statea in fata noastra cu un zambet de copil.Naruto sare in piciaore si merge la brunet.Il ia de dupa gat si il tranteste jos tragandu-l la noi.Acesta era felul lui de-a spune ca poate juca.


Am inceput sa rad la comedia care imi era in fata ochilor.Sasuke isi intoarce capul rapid spre mine si ma priveste cald.De ce ma priveste asa?.Ok,cred ca am vedenii din cauza ca imi este dor de el.Abia daca se uita la mine iar,cand o facea ma privea cu scarba.Brunetul asta este tare schimbator,nu gluma.Nici macar eu nu inteleg ce este in capul lui.Sasuke se aseaza jos,urmat de blond,apoi incepem sa ne gandim la un joc.Fara sa vreau mi se aprinde beculetul:
-Hey,ce ar fi sa jucam adevar si provocare,spun eu cu un zambet fals iar,ceilalti accepta bucurosi.

Incepem sa ne jucam facand tot felul de provocari si spunand diferite chiestii.Naruto invarte sticla si pica la el si Sasuke.Ahaa,deci Naruto il provoaca pe Sasuke.Dupa cum il stiu pe blond,cred ca il v-a pune sa se arunce pe geam.Nu m-as supara,as scapa de perversul asta.Blondul il ia pe brunet deoparte si ii sopteste provocarea.Sasuke incepe sa zambeasca strengar dand din cap afrmativ.Vin inapoi cu zambete smechere pe fata,care dadeau suspiciuni.Sper sa nu fie ce cred eu!.Nuuuuu,te rog doamne fa ceva1.Tiapm eu in mintea mea si ma rugam sa nu se intample.


Hinata se apropie de urechea mea si imi spune ca nu se v-a intampla.La auzul cuvintelor acestea rasuflu usurata ca si cum as scapa din ghiarele mortii.Atentia imi este atrasa de catre tipatul blondului care tipa sa ma uit pe geam ca a vazut nu stiu ce.Curioasa din fire imi intorc privirea dar,simt doua brate incolacindu-se in jurul taliei mele.Off,stiam ca trebuie sa fie o capcana.Ii simteam respiratia calda pe gatul meu.Vai,cred ca sunt mai rosie ca un rac.Sper sa nu fi observat fiindca atunci si-ar fi dat seama.Ma intoarce cu fata la el dar,eu imi las capul in jos de rusine.Acesta imi apuca barbia cu doua degete fortandu-ma sa ma uit in ochii lui.Momentul asta imi aduce aminte de primul nostru sarut.A fost cel mai fericit moment din viata mea.


Ne uitam unul in ochii altuia ca si cum am fi hipnotizati.Calmeazate Sakura,este doar o provocare prosteasca.O voi face si gata.Ne apropiem unul de celalalt incet-incet parca fiind intr-un film romantic.Urasc filmele alea in care toata lumea este fericita si bine mersi.Buzele noastre erau la cativa centimetri distanta iar intr-un sfarsit buzele noastre reusesc sa formeze un sarut plin de sentimente.Acesta rupe incet sarutul si apoi ma imbratiseaza.Eu incer sa-l indepartez dar,acesta se apropie de urechea mea cu un glas care iti ungea inima cu miere.Nu era acel sasuke care m-a batut si jignit,era adevaratul Sasuke:
--Doar doua minute. Lasa-ma sa te strang in brate doar doua minute. m-a implorat el.









 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Feb 2013, 14:02

Hey dragele mele.Am venit cu raspunsurile voastre mult asteptate.
Am vrut sa pun capitolul mai intai pentru ca mi-au venit ideile.Acum fara alte introduceri:


Intrebari de la butterfly_girl pentru Sakura:

--Te-ai gandit v-o data la o posibila relatie cu Reysuke?
-Nu,eu il consider doar un prieten foarte bun care ma ajutat la greu,plus ca are prietena.

-Daca spui ca il urasti pe Sasuke pentru ce ti-a facut,de ce inca te gandesti la el?
-Pur si simplu nu-l pot uita doar,ca el nu isi da seama fiindca e un .... (Sakura,nu mai vorbi asa.Cum te-am invatat sa vorbesti)
-Scuze Anky,nu o sa se mai repete.

-Daca Sasuke ar vrea sa fiti din nou impreuna,ai fi dispusa sa il ierti si sa deveniti din nou un cuplu?
-Nu stiu,poate ca l-as ierta daca mi-ar dovedii sincer ca tine la mine dar,sa lasam la mila sefei mele.

Intrebari de la butterfly_girl pentru Sasuke:

-Ce o consideri tu pe Sakura?
-Nu stiu ce sentimente am pentru ea.Este o batalie intre ura si dragoste.

-Ai vrea sa ai o relatie serioasa cu Sakura,bazata pe sentimente adevarate?
-Pai dupa spusele lui Anky se pare ca.....
-Ssauke,ce naiba faci?.Strici tot suspansul ficului.
-Scuze Anky.



Intrebari pentru Sasuke de la crisalex:

-O iubesti pe Sakura ?
-Nu stiu daca o iubesc.Ma-m transformat intr-un mostru si stiu ca o ranesc.

~ iti place de Karin ?
-Nu,eu stau cu ea fiindca sunt badboyu-l scolii si trebuie sa am iubita.Plus ca ea este populara.

~ De ce te porti asa cu ea ?
-Asa vreau eu sa ma port.Nu imi pot strica imaginea.



Cam atat a fosr pentru astazi.Sper ca v-au mai lamurit raspunsurile.
Pana la data vitoare Anky va pupaceste.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Feb 2013, 14:53

Ooooodooooodoooodoooo.....
Ce romanit.....Ce momente frumoase....
love Se iubesc...... dap !
adica sper ca si el o iubeste pe ea
ca daca cumva minte.... biciuitor
si biata Sakura v-a suferi iar... sad
Astept cu nerabdare capitolul urmator
si sper sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul! puppy eyes
kiss Spor la scris! kiss
hi!



 You broke my heart  - Pagina 9 Jpr

Sus In jos
Continut sponsorizat




 You broke my heart  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: You broke my heart     You broke my heart  - Pagina 9 I_icon19

Sus In jos
 

You broke my heart

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-