Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Skyfall. - Pagina 7 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Skyfall. - Pagina 7 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Skyfall.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Dum 23 Iun 2013, 08:26

Superb. Ce alceva as putea spune.
Oricum, eram sigura ca o sa merite asteptarea- intotdeauna merita.
Sincer, am ramas uimita de reactia lui Neji - chiar nu ma asteptam sa
aiba o cerata atat de aprinsa cu Sakura. Ei bine,
tot raul spre bine...macar Sasuke si Sakura s-au apropiat.
Pertotal, totul a fost super.
Pana la urmatoarea reantalnire A.J. te pupaceste:*:
Mult spor la scris.


Skyfall. - Pagina 7 Bf2m81
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Dum 23 Iun 2013, 11:37

Deciiii!! Trebuie sa incep cu un singur lucru: SUNT ATAT DE FERICITA CA AI SCRIS NEXT-UL, MAMAAAAAAAAAAA!!!! Sper ca urmatorul sa apara mult mai repede!
Am citit aseara capitolul, nu mai puteam astepta, dar eram pe telefon, asa ca am zis ca voi comenta astazi.
Naruto e un bou, sa mor! Nu pot sa cred ca a tinut cu Neji si nu a facut nimic pentru Sakura, e un dobitoc! Imi place de Sasuke, e asa draguuuttt!! Mult mai dragut ca Naruto, asta-i sigur. Si da, m-am hotarat, tin cu Sasuke!

Pai, altceva nu stiu ce sa mai zic, asa ca voi incheia aici. Te pupppp!!:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Dum 23 Iun 2013, 12:07

Scarba, nebuna, idioata, obsedata, cu capul in nori! Ma bucur atat de mult ca ai reusit sa postezi la Skyfall, incat am sa te bat la cap in legatura cu el de fiecare data. Partea naspa e ca mai ai un fic pe care il ador si inca unul pe care din nou il ador, insa ala e in colaborare cu wife, deci mna. A fost un capitol suoerb, indiferent de ceea ce vei spune tu, deci gura mica. Stii ce parere am eu despre atitudinea lui Naruto si cred ca sunt singura care crede ca a procedat corect, neluandu-se la cearta cu Neji, respectiv sarind in apararea Sakurei. E cel mai bine ca s-a resemnat si mie, sincer, imi place enorm de Hinata. Creeaza belele fara sa isi dea seama, ceea ce e foarte tare si intr-un fel imi aduce aminte de mine sau de tine rolling on the floor. Vreeeau sa se desparta Naru si Saku si sa intre in joc Hin si Sasuke. In ciuda faptului ca eu credeam ca imi va parerea rau, sunt sigura ca voi sari in sus, asta pentru ca Sakura mi se pare o javra in toata regula rolling on the floor. Cred ca ar trebui sa ma repet de fiecare data pana vei intelege: esti al naibii de talentata, de inteligenta (desi mai a scapari) si chiar stii cum sa tii lumea in suspans, plus ca ai niste idei foarte tariiiiiiii, bitch! Abia astept sa vad ce "ideie" -stii ce vreau sa zic- imi mai trantesti in fata. Spor la scris kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Dum 23 Iun 2013, 19:59

Hey !
Am aterizat si eu pe aici .
Mi-a placut enorm de mult capitolul , adica ai un fel de a descrie .... super , nu am cuvinte sa-ti spun , chiar ca ai talent ! jos palaria in fata
Pot spune ca acest fic este printre preferatele mele .
Infine sunt foarte curioasa sa vaad cum ii vei desparti pe Naruto de Sakura si cum va continua relatia cu Sasuke , deci hai repede cu next-ul ( iar daca ma vei putea anunta si pe mine , te rog sa nu eziti ;;) ) .
Pana data viitoare te-am pupacit dulce de tot ! kiss




Skyfall. - Pagina 7 Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Dum 23 Iun 2013, 20:54

Buna happy  
M-am gandit sa trec si eu pe la fic-ul tau si se pare ca a fost o idee excelenta. Adica este superb in love imi place la nebunie cum decurge totul...desi nu sunt fana a cuplului NaruSaku la tine imi place. Dar totusi eu am o nelamurire....Sakura simte ceva si pentru Sasuke sau tine la el ca la un prieten(ceea ce nu prea s-ar zice). 
Oricum sper sa aduci next-ul cat mai curand si daca vei putea anunta-ma si pe mine. happy 
Sper sa ai parte de multe idei bune ca sa aduci next-ul cat mai curand. heh
~Sayonara~ a hug kiss 


Skyfall. - Pagina 7 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Lun 24 Iun 2013, 11:06

Dupa foaaarte muuuult tiiimp, a venit si next-ul!
Ce tare este, imi pare bine ca Sakura n-a facut prostii!
Chiar voiam sa te intreb data trecuta ce fel de fic este, sasusaku sau narusaku. Si chiar voiam sa mai zic ca daca este sasusaku, daca ai putea sa  "desparti" cuplul narusaku din vina lui naruto, pentru ca data trecuta  a fost vina sakurei.
In fine, merci ca m-ai anuntat! Sper sa nu te opresti!
TE kiss !


Skyfall. - Pagina 7 28846yu

Skyfall. - Pagina 7 2elf7t2
Sus In jos
dYdYsWeTpInKgIrL
Academy Student
Academy Student
dYdYsWeTpInKgIrL

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 1

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Joi 27 Iun 2013, 14:48

super, abia astepta nextul ,ma anunti cand vei pune partea urmatoare te pup spor la scris!!!
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Joi 27 Iun 2013, 16:12

Iooooi mamaaa..ce capitool intereseiseeen!:x Buuun, buun, buuun! Ma termini tu pe minee! Narutoo, triist si indurerat, ca-l certa "Sefuuu" hai maaa! lough Uuuu! Sasu si Sakuuu, ce se va intampla in apartament, deja a facut sa radaa, e de grav! lough Ma lasi in suspans! Hai ninaa cu nextuuul! well? awesome right? Bafta la scris! Pupicii! kiss love


Skyfall. - Pagina 7 262bi

Time can heal .. but kill hope.
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Vin 28 Iun 2013, 16:19


    Nu n-am uitat sa trec si pe-aici, sa sti. Tocmai m-am indragostit! De cine? De ficul tau! Da, am cam pus ochii pe el de ceva vreme si chiar daca nu am demonstrat atunci cand l-am vazut prima oara-dragoste la prima vedere, ce mai-o fac acum. Stii expresia aia 'mai bine mai tarziu decat niciodata'. Vai nabuno, ce vrei sa faci tu cu Saku? Cu cine sa ramana? Vad ca fetita nu stie. Pe cine vrea? Daca nu stie cu cine sa ramana, sa stie pe cine vrea? Nu prea cred. Vad inceputul unei relatii mai evluate decat o simpla prietenie, avand in vedere ca Sasuke arata ca tine la ea. Sa vedem ce se va intampla mai departe, nu? Mdea, vorbesc singura pe-aici si am inceput sa raspund si singura la intrebari. Inebunesc, dar sa stiti ca nu-mi dau foc, nu pana nu aflu ce se intampla! (Glumesc, chiar nu-mi dau foc).



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Skyfall. - Pagina 7 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Lun 15 Iul 2013, 20:12

Buna. Stiu ca nu are rost sa spun ca imi pare rau pentru absenta mea nemotivata de la ficul tau, asa ca dau asta la o parte si imi cer scuze. Stii ca iubesc cum scrii inca de la primul capitol. E incredibil cum schimbi starea de spirit a lui Neji, si cred ca ti-am mai zis ca nu am mai intalnit pe cineva care sa-l contureze cum o faci tu. Sakura trebuie sa recunosc ca a fost cam egoista in acest capitol, stiu ca i-a trecut prin fata amintirea lui cand l-a vazut pe cel care a violat-o, dar trebuia sa fie putin mai draguta. Cum a putut Nruto sa nu-i ia apararea? Hmm...ma intreb cum se va rezolva asta intre cei doi pentru ca sunt convinsa ca Sakura nu va trece cu ochii asa de usor peste asta. M-ai lasat in suspans, chiar vreau sa vad ce se intampla in continuare. Te astept cu nextul, te-am pupat. :*


Skyfall. - Pagina 7 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 13:23

Buna!

Stiu ca probabil nu are rost sa mai las chiar acum un comentariu, dar inca sper sa continui acest fic, fiindca sunt destui carora le place, plus mine. Aseara l-am citit pe tot, si trebuie sa zic ca este superb. Prima data nici nu mi-a venit sa cred ca este primul tau fic. Am zics: ,,Doamne, ce inseamna sa ai talent''. E super tare si mi-ar parea rau daca nu ai mai scrie. Cu toate ca cine stie de cand nu ai mai pus un capitol, eu sper. Am si eu doua rugaminti: Sa ma anunti cand aduci nextul- si te rog eu mult de tot sa-l aduci- si poate-l mai scoti pe Naruto din peisaj. Ma enerveaza rau de tot. Adica serios, alta nu-si poate gasi decat pe Saku?
Ja ne!


Skyfall. - Pagina 7 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Skyfall. - Pagina 7 8BGmFkk
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 21:18

Buna, dragelor! Revin dupa o luna cu next-ul la Skyfall, dupa cum va puteti da seama. Imi pare rau ca am intarziat atat, dar sunt aproape la sfarsitul fic-ului si imi leg ideile mai greu. Ceea ce m-a impresionat a fost comm-ul lui Elly, care credea ca voi inchide fic-ul, dar totusi spera ca n-o voi face. Skyfall va ajunge la ficuri inchise atunci cand il voi termina. Nu am de gand sa-l blochez. :) In legatura cu next-ul, mi-a fost destul de greu sa-l scriu, dar am facut-o si ma bucur ca am scapat de el. =)) Diacriticele au inceput sa nu-mi mai mearga pe la jumatatea capitolului, anticipand probabil ce avea sa se intample. :)) Fara alte comentarii, lectura placuta! :*



Chapter 17



Sakura’s point of view

M-am trezit cu lacrimile șiroindu-mi pe fața roșie și foarte transpirată, tremurând și îmbrățisându-mă singură. Nu-mi aminteam ce visasem, dar după felul în care reacționasem, nici nu voiam sa-mi aduc aminte. Aveam o migrenă ce mă facea să cred că în scurt timp, capul mi se va dezintegra, ajungând să-mi murdărească podeaua cu toată acea materie cenușie și restul componentelor aflate în interiorul lui. Nu îmi aminteam mare lucru din ziua precedentă, doar niște frânturi de imagini cu oameni cunoscuți care strigau unii la alții, provocându-mi capul care deja pulsa dureros, să încerce să își dea seama care era motivul certei. Am încercat să-mi mișc mâinile care dintr-un motiv pe care nu-l știam, erau încordate și am constatat că mă dureau. Confuză, am privit în dreapta patului meu și l-am zărit pe Sasuke, mezinul familiei Uchiha, dormind pe scaunul meu roz, ceea ce m-a făcut să mă încrunt, neînțelegând care era motivul vizitei sale în apartamentul meu. Apoi amintirile mi-au invadat mintea cu repeziciune și mi-am adus aminte tot ce se întâmplase cu câteva ore în urmă: îl reîntâlnisem pe Hideo care avea o relație cu Hinata, Naruto îl bătuse, Neji dorise ca verișoara lui să fie dusă la ginecolog de Naruto, eu protestasem ceea ce l-a enervat pe Hyuga și totul se transformase într-o mare confruntare între mine și șeful Nemernicilor-Seducători, dar ceea ce mi-a zdruncinat echilibrul emoțional fusese faptul că iubitul meu nu mă apărase, permisese să fiu umilită de către prietenul lui cel mai bun și să fiu gonită ca pe un câine împreună cu Sasuke care din câte îmi dădeam seama rămăsese peste noapte la mine. As fi vrut ca totul să fie doar un coșmar, dar niciodată nu ieșea cum îmi doream. Toate acestea erau adevărate și dureau al dracului de tare. Mă simțeam ca și cum mi s-ar fi făcut o operație pe cord deschis, prin care îmi scoseseră inima, în locul ei rămânand o gaură plină de tristețe. Mi-am simțit pieptul pulsând dureros, plămânii evacuând aerul printr-un șuierat zgomotos, iar eu m-am întors rapid pe cealaltă parte, acoperindu-mi urechile  și scoțând un țipăt de toate zilele. Aproape imediat i-am simțit mâinile lui Sasuke zgâlțâindu-mă cu putere și mi-am auzit dinții clanțănind zgomotos din cauza șocului suferit.
- Sakura, calmează-te, ok? Închide ochii și respiră adânc de câteva ori, a continuat cu voce blândă. Așa, iubito, ușor, mi-a spus, când am inspirat încet și tremurător.

Am mai repetat același gest de vreo două-trei ori, apoi am deschis ochii, privindu-l. Avea ochii de un negru profund foarte aproape de fața mea, chipul îi era mai alb decât de obicei, evidențiind- cearcănele violet care erau dovada nopții de coșmar peste care trecusem. Brusc, am realizat cum o suprafață prea mare de piele îmi era mângâiată de așternutul de cașmir, ceea ce m-a făcut să-mi plec privirea și să observ că eram îmbrăcată într-un tricou mare și negru, care cu siguranță nu era al meu. La o analiză mai atentă mi-am dat seama că Sasuke era pe jumătate dezbrăcat, purtând doar o pereche de blugi care păreau prea moderni și îi stăteau
prea bine. Nu-mi aminteam să mă fi culcat cu el și nici nu-mi doream s-o fi făcut, așa că l-am întrebat cu voce tremurătoare

- Noi am făcut..?
- Normal că nu. Nu vreau să profit de tine, Sakura. Dacă vei fi a mea, prefer ca și tu să-ți dorești asta, zice el puțin iritat la gândul că m-ar fi dus în pat când nu eram în stare nici să merg.
- Atunci..? am întrebat din nou, apucând de marginea tricoului său.
- Ai cam luat-o pe shoturi aseară, apoi ai vomitat. M-am gândit că nu ți-ar fi plăcut să dormi în hainele alea stropite cu vomă, așa că te-am dezbrăcat, spuse el gesticulând rușinat.
- Și de ce naiba nu m-ai îmbracat cu vreun tricou de-al meu? întreb încruntându-mă.
- Pentru că înainte să-ți verși mațele pe podeaua din hol și să mă sperii ca dracu atunci când m-am dus să-ți fac o cafea ca să-ți mai revii, mi-ai spus că mirosul meu te liniștește. Și cum nu puteai deloc să adormi, m-am gândit că ar fi idee bună să încerc să te calmez, zicea el repede, dovedind cât de agitat era, de fapt.
Am oftat, acoperindu-mă în totalitate cu plapuma mea mov și i-am zis, rușinată:
- Îmi pare rău că am vomitat și că te-am speriat, Sasuke.
Mi-a tras plapuma de pe față și mi-a mângaiat cu buricele degetelor obrazul drept.
- Hei, e ok. Nu-ți face griji! spuse, sărutându-mă încet pe frunte, la fel cum obișnuia să facă Naruto.

Mi-am închis instantaneu ochii și am lăsat lacrimile să-mi ude pomeții, strângând din măsele pentru a împiedica suspinele să iasă. Probabil Sasuke și-a dat seama că neintenționat, a făcut o gafă care mi-a amintit de nemernicul meu prieten, deoarece m-a îmbrățișat, strângându-mă la piept în încercarea de a-mi da putere, de a mă face să mă calmez. Însă, n-am mai putut fi liniștită, așa că am continuat să plâng până când m-a usturat gâtul și ochii mi se umflaseră atât de tare că abia mai reușeam să văd ceva printre pleoape. Atunci când am terminat cu bocitul, mi-am suflat nasul într-unul dintre șervețele aflate peste tot prin patul meu și i-am mulțumit lui Sasuke pentru că a stat cu mine, suportându-mi văicăreala.
- Mă expediezi atât de repede? Abia am prins antrenament, zise el cu o urmă de zâmbet pe buze.
- Am nevoie să vorbesc cu Tenten. Pur si simplu, simt nevoia să vorbesc cu cineva.
- Atunci, vorbește cu mine. Haide, Sakura. Știu deja toată povestea, nu trebuie să mai suferi din nou, spunând-o.

Avea dreptate. Îmi puteam da seama cu ușurință de asta. M-ar fi durut extrem de tare să încerc să povestesc totul și știu că nu aș fi reușit pentru că aș fi început să plâng. La fel cum făceam întotdeauna. N-aș fi apucat să vorbesc despre ceea ce mă făcea să sufăr și aș fi avut aceeași piatră pe inimă pe care o aveam și în același moment. Am decis să nu mă mai încăpățânez și m-am întors cu spatele la Sasuke, stând întinsă pe burtă, pierdută în gânduri. Mi-am lins buzele și am zis pe un ton plat:
- Faza e că Naruto mi-a fost aproape mereu. Chiar și atunci când eram doar un rahat emoțional. M-a ajutat să trec peste o.. fază mai nașpa din trecutul meu și mă doare ca naiba când realizez că acum nu mai e lângă mine.
- Fază mai nașpa. Hmm. Vrei să spui peste faptul că iubitul Hinatei te-a violat?
- De unde știi? Ți-a spus Naruto? am întrebat speriată de gândul că iubitul meu mi-ar fi discutat problemele cu prietenii lui.
- Sigur că nu. N-a fost foarte greu să-mi dau seama din tot ce s-a întâmplat acolo în parc. Sunt foarte perspicace, mi-a spus, ridicând din umeri în semn de scuză.
- Nu pot să cred că am rămas singură și că din toată povestea, numai eu am avut de suferit, am șoptit.
- Nu fi prostuță. Nu sunt genul de tip care să-și pupe în fund prietenii atunci când greșesc. Știu că aici Naruto a fost de vină și nu te pot..nu vreau să te las singură. Vreau să fiu alături de tine, Sakura.
Nu am mai apucat să răspund, deoarece telefonul i-a vibrat din buzunarul drept, iar el l-a scos, încruntându-se când a văzut numele apelantului.
- Ce vrei, Itachi?

Alarmă de gradul zero. Unde dracu ești? Nu contează. Ia mașina lui Neji și treci să-l iei și pe Gaara. Ne întâlnim în jumătate de oră la reședinta Hyuga. Hai, Sasuke, mișcă-te!

- Vin imediat, șoptește înainte să întrerupă convorbirea. Sakura, trebuie să plec. Mă bucur că te simți mai bine. Te sun, spune înainte să își ia haina de pe scaun și să plece alergând.
M-am ridicat din pat, am încuiat ușa de la intrare în urma lui Sasuke, apoi am intrat la baie, urmând ca în câteva minute să ies și să mă îndrept spre bucătărie. Am dat televizorul pe canalul de telenovele, cum făceam mereu când eram deprimată și aproape instantaneu durerea n-a mai fost așa de greu de suportat. Telenovelele și înghețata erau un remediu miraculos pentru tristețe și nu ezitam niciodată să le folosesc. M-am uitat în congelator după înghețata mea preferată de ciocolată cu biscuiți și topping de zmeură și am scos câteva cutii din remediul meu numărul unu, punându-le pe masă. Aproape imediat am auzit ușa de la intrare închizându-se și m-am speriat teribil, scăpând toată înghețata pe jos. Singurul care avea cheia de la apartamentul meu era Naruto. Peste câteva secunde în care m-am gândit ce naiba să-i zic, l-am văzut în prag, îmbrăcat cu aceleași haine ca seara trecută, privindu-mă distrus, cu lacrimi în ochii de un albastru superb.
- Ce e, băiețaș? Ți-a dat șefu’ liber? Sau îi vei da raportul după ce pleci?
- Sakura, eu..
- Nu, Naruto. Nu pot sa te iert pentru asta! Acum dispari cu tot cu lacrimile tale false si du-te la prietenul tau iubit. Poate el te iubeste mai mult decat mine. Poate chiar o sa se culce cu tine, ce zici? continui pe un ton la fel de rautacios.
Am vazut cum o lacrima i-a alunecat incet pe obraz si el a plecat capul, stergand-o. Privirea i-a cazut pe tricoul negru cu emblema Jack Daniel’s pe care il purtam si ochii au inceput sa-i arda. Si-a ridicat privirea, uitandu-se la mine socat si indurerat.
- Nenorocito, urla, napustindu-se peste mine.

Am cazut amandoi, alunecand pe inghetata pe care o scapasem, iar el a facut ceva ce imi jurase ca nu avea sa faca niciodata: m-a lovit. Am constatat socata ca el m-a plesnise atat de tare incat ma daduse cu capul de podeaua din bucatarie. Insa, nu s-a oprit uluit si indurerat sa imi mangaie obrazul si sa-si ceara scuze ca-si pierduse controlul, asa cum ma asteptasem sa faca. Mi-a mai dat o palma, facandu-mi capul ce abia se refacuse dupa migrena, sa trosneasca infricosator sub socul loviturii. Am simtit sangele care imi naclaia parul si am incercat sa-l imping pe Naruto de pe mine, dar evident nu am reusit din cauza faptului ca ma tintuia cu trupul lui, ingrozindu-ma pana peste limita. Mi-a dat un pumn fix in maxilar, facandu-mi dintii sa clantane si ochii sa planga. S-a ridicat de pe mine rapid si m-a apucat de par, provocandu-mi si mai multa durere. M-a fortat sa ma ridic, lipindu-ma cu fata de geamul bucatariei, inca tinandu-ma de par.
- De ce te-ai culcat tu cu Sasuke? Hmm? Ti-am zis ca n-o sa te iert daca ma inseli. De ce ai facut asta? Nu ti-a ajuns cat ti-am dat eu, tar*a? Vorbeste, nenorocito, imi striga in ureche, facandu-ma sa scancesc.
- Nu m-am..., am incercat eu sa spun, dar el m-a intors cu fata la el si mi-a dat o palma incat mi-am muscat limba.
- Minti! Recunosc tricoul ala nenorocit dintr-o mie. I l-am dat cadou pe cand facea saptesprezece ani! Nu stiu cum am putut sa iubesc o cur*a ca tine.
Mi-a eliberat mainile din stransoarea de fier, iar eu m-am lasat incet pe vine, ingrozita, cu lacrimile curgandu-mi pe fata.
- Te-am crezut atunci cand mi-ai zis ca boul ala te-a violat. Acum sunt in dubii. De unde dracu’ pot eu sa stiu cati ti-au mai trecut prin pat de atunci?
- Stii ca nu e asa, Naruto. Doar cu tine am fost. Jur!

M-a prins din nou de brate si m-a ridicat, lipindu-ma cu spatele de gresia rece. Ma uitam la el terifiata, dorindu-mi sa ma lase in pace. Si-a ridicat mana si mi-a cuprins barbia. M-a fortat sa-l privesc, apoi mi-a dat inca o palma.
- Ti-ai batut joc de mine, in timp ce te iubeam ca un prost. Mi-e scarba de tine si de tar*a care ai putut sa devii, zicea el dezgustat, inainte sa plece.
M-am intins pe podea, m-am ghemuit si mi-am cuprins genunchii cu bratele in incercarea de a reprima durerea care imi curgea prin vene. Am plans in hohote cateva ore, scancind din pricina durerii pe care mi-o raspandea prin tot corpul rana de la buza. Ma simteam umilita, batjocorita si inutila. Nu puteam crede ca Naruto ajunsese sa gandeasca asa despre mine. Nu puteam realiza ca Naruto ma batuse, exact ce zicea ca nu va face niciodata. Imi era prea greu sa rezist durerii care imi intuneca judecata si imi ataca inima. M-am ridicat, prada unui impuls sinucigas, m-am dus in baie si mi-am facut cateva taieturi pe mana dreapta cu ajutorul unei lame de ras uitata acolo de Naruto. Am ras in timp ce mi le-am facut pentru ca ma faceau sa ma eliberez de toate sentimentele negative care imi ardeau sufletul. Am facut acelasi lucru si cu mana stanga, apoi mi-am spalat ranile si le-am bandajat. In clipa in care am terminat, am auzit soneria telefonului, anuntandu-ma ca am privit un mesaj. Era de la Tenten.

Unde esti?

Am tastat rapid raspunsul:

Acasa. De ce?

Aproape imediat am primit alt SMS. Mi-o si imaginam pe prietena mea batand din picior de nerabdare.

Cum de nu esti cu Naruto?

Mi-am muscat buza framantata, dar i-am dat drumul imediat ce am constatat ca ma doare din cauza pumnului lui Naruto care facuse contact cu fata mea.

Ne-am certat. Poveste lunga. De ce ar trebui sa fiu cu el?

De data aceasta a durat aproximativ doua minute pana cand Tenten mi-a raspuns. Ma speriase, iar eu stateam si numaram secundele pana avea ea de gand sa-mi raspunda la mesaj. De indata ce am auzit sunetul caracteristic, am apucat telefonul deschizand mesajul. In clipa in care l-am citit, am inghetat complet, iar mobilul mi-a scapat din mana, cazand pe gresie cu un sunet metalic. Tot repetam cuvintele in minte, dar nu-mi venea sa cred. Lacrimile au inceput instantaneu sa-mi curga pe fata, dar mintea mea inca refuza sa accepte.

Mama lui a murit azi-dimineata.


Skyfall. - Pagina 7 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.


Ultima editare efectuata de catre Lauren Wandowski in Mier 31 Iul 2013, 00:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Skyfall. - Pagina 7 Asss10Skyfall. - Pagina 7 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 21:24

Draga Lauren, afurisita mica, s-ar putea ca acest comentariu sa fie plin de "aasdfghjkl"-uri si sa nu aiba prea multa logica, insa sunt sigura ca vei reusi sa descifrezi ce am eu de zis. Nextul a fost... Divin. Pe langa faptul ca asteptarea l-a facut si mai delicios decat ar fi fost in mod normal, a fost de-a dreptul genial, de la cap pana la coada. Ai reusit sa ma faci sa vizualizez tot si sa simt tot, m-ai trecut dintr-o stare in alta, de la disperare la bucurie si de la furie la compatimire. Ai combinat toate aceste stari fara a-mi da senzatia de prea mult, ba chiar ai reusit sa le imbini intr-un mod armonios, prin urmare mi-a facut o deosebita placere sa-ti citesc capitolul. Nu ma asteptam ca lui Naruto sa ii fi murit mama, cu atat mai putin sa isi verse nervii pe Sakura. Adica da, avea partea ei de vina si s-a cam purtat ca o scorpie atunci cand el a venit la ea acasa, insa putea macar s-o asculte, caci ii dovedise intr-atatea randuri cat de mult il iubeste. Banuiesc totusi ca nu prea avea gandurile intr-o ordine logica si ca de-aia a reactionat asa, insa tot la fel banuiesc ca de aceasta data ruptura va fi mai greu de refacut sau poate chiar imposibil. Ma gandesc ca in afara posibilitatii ca Naruto sa moara, singura optiune ca cei doi sa se desparta este o cearta de genul asteia, care sa ii faca pe amandoi sa spuna si sa faca lucruri pe care si-au jurat ca nu le vor repeta. Sunt tare, tare curioasa care va fi deznodamantul acestui episod, caci ne-ai cam pus in incurcatura de aceasta data. Iti urez spor la scris si sa ai parte de muuulte idei, cat si de timp si chef ca sa scrii continuarea mai repede. (D) Te pup dulce. a hug


Skyfall. - Pagina 7 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 21:41

Dau edit.

Hellau, sweetheart. a hug
Deci, chiar nu m-am asteptat ca Naruto sa se enerveze in halul ala si sa-si incalce propriile cuvinte. Am ramas muta cand i-a dat acel pumn Sakurei. Chiar mi-am imaginat intreaga scena si aproape ca am izbucnit in plans. Ce crud a putut sa fie! Nici nu a lasat-o pe saraca fata sa-i explice. Huh. Revenind. Capitolul a fost briliant, de la cap la coada numai in suspans. Gandul ca se apropie sfarsitul ma ingrozeste, imi place atat de mult ficul tau! Sper sa fie un sfarsit iesit din comun, de fapt sunt sigura ca asa va fi. Mereu ai reusit sa ma surprinzi cu ideile tale si nu inteleg de ce nu ai face-o si acum. In fine, iti ador ficul. <3 Iti multumesc pentru anunt, esti o dulce. Te pup.


Skyfall. - Pagina 7 Tumblr_misdftNYBn1romvo7o1_500

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.



My new tumblr.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 22:26

Imi amintesc cand mi-ai povestit ce o sa se intample, dar niciodata nu am crezut ca o sa plang pe bune cand o sa citesc capitolul asta. Doamneee, atunci cand Naruto o batea, lacrimile imi cadea siroaie pe obraji, dar tot continuam sa citesc. Aha, deci Kuroi Namida a fost trist? Vezi sa nu, ala a fost chiar de ras in comparatie cu Skyfall. 
Imi pare atat de rau pentru Sakura, chiar nu merita sa fie batuta in halul asta de Naruto. Intr-un fel, imi e mila si de el, nu e usor sa afli ca mama ta a murit, apoi sa crezi ca iubita ta te inseala. Practic, il inteleg, desi n-ar trebui. Doamnee, desi capitolul asta m-a facut sa plang atat de tare, tot vreau next-ul pentru ca stiu ca o sa se tranforme intr-o situatie mult mai frumoasa. 
Acum o sa recitesc capitolele triste din Kuroi namida si o sa fac niste diferente ca sa vin cu argumente apoi la tine=)) Ce zici?:>:> 
Oricum, baga next, baga next. Daca nu scrii next-ul pana pleci la mare, te haleeeescc!!!Clar?



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 01:02

Hei happy Mersi de anunt kiss
A fost un capitol super, ca si toate celelalte happy Ce reactie urata a avut Naruto cand a vazut-o cu acel tricou sad oare se vor mai impaca dupa toata faza asta? puppy eyes
Sper sa vii repede cu next-ul,pana atunci te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Skyfall. - Pagina 7 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 09:19

Nu pot sa cred! Cum a putut Naruto s-o bata pe Sakura fara sa auda ce are de zis? Inteleg ca i-a murit mama, si imi pare rau pentru el, dar n-ar fi trebuit s-o bata in halul asta pe biata Sakura, care era fara aparare. Sasuke este un prieten foarte bun pentru ea, si mi se pare chiar mai bun decat Naruto.
Oricum, next-ul a dost demential, mi-a placut foarte mult cum ai descris sentimentele celor doi. Fic-ul acesta este printre favoritele mele, dar tu stii asta si banuiesc ca stii cat de mult vreau next-ul.
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Spor la scris si la idei! Kissez! kiss


Skyfall. - Pagina 7 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 10:17

Ok, deci nu mai trebuie sa iti spun cat de mult ma
bucur ca ai adus urmatorul capitol, nu?
A fost incredibil. Sincer, inca nu pot sa cred ca Naruto a batut-o pe Sakura
in halul ala. Eram atat de furiosa, incat imi venea sa strig
la monitor sa o lase n*ibii in pace.
Apoi, la sfarsit, m-ai facut sa imi para rau pentu el.
Oh, ce e si cu baietii astia...
Oricum, sunt foarte de curiosa sa vad ce se va intampla in continuare, asa ca
mult spor la scris. Multumesc pentru acest capitol atat de frumos. a hug 


Skyfall. - Pagina 7 Bf2m81
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 11:39

Hei!

Nu stii ce bucurie am vazut mesajul de la tine. sunt foarte incantata ca esti hotarata a-l termini. :) Oricum, trist capiton, n-am ce zice. Cu toate ca nu m-a apucat plansul, tot am simtit tristetea Sakurei. Cred ca este foarte aiurea sa te bata iubitul si sa te acuze de ceva ce n-ai facut. De fapt nu cred, sigur este asa. Pe de alta parte il inteleg si pe Naruto. Iti moare mama, apoi cand vrei si tu alinare iti gasesti prietena in tricoul celui mai bun prieten, dupa ce stii ca a fost cu el. Naspa, frate. Ma tot intreb ce se va intampla de acum inainte. Deci sa aduci nextul repede, repede. Am observat ca le aduci destul de tarziu, dar mai biine asa decat deloc.


Skyfall. - Pagina 7 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Skyfall. - Pagina 7 8BGmFkk
Sus In jos
Eos
Special Jōnin
Special Jōnin
Eos

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Italia, Vigevano.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1525
Puncte : 1732
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez si sa scriu!
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca intodeauna .....melancolica....

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 14:57

A trecut o luna, mult timp, insa pentru un capitol ca acesta a meritat asteptarea. Esti geniala, chiar mai uimit. Doamne nu-mi vine sa cred cum de Naruto a indraznit sa-i faca asa ceva Sakurei, saracuta. Blondul a cam tras concluzi pripite. Insa pe de alta parte, este de inteles de ce a procedat asa. Mama lui a murit, si treaba cu Sakura. Sunt foarte curioasa cum o sa reactioneze Sasuke la aceasta bataie si ce o sa faca Sakura. Si daca poti anuntama si pe mine, in legatura cu nextul a hug 
Sus In jos
Pasikonik
Academy Student
Academy Student
Pasikonik

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin spatiu >.<
acebook acebook : N-am. Urasc feisbuciul -.- !!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Moolte... O.o
Stare de spirit Stare de spirit : ~> buna...oarecum

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 16:58

>.<   Cam tarziu  am aterizat pe-aici.sad in fine...Am ramas fara cuvinte. oh my god !!! 
                             SOC !! SOC!! SOC!!    WOWFIC lough lough 
                                      Esti geniala!shy   jos palaria in fata  
          Sunt foarte curioasa sa vad ce se va intampla.Deeeeci, trebuie sa aduci next-ul rapid .
                             Anunta-ma si pe mine cand aduci capitolul nou!puppy eyes  
                                       Multi pupici!!


Skyfall. - Pagina 7 Tumblr_lsf0ivMJyb1qii422o1_500
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 22:09

Hellau, sweetheart a hug
Ma bucur ca nu te-ai gandit niciodata sa iti inchizi acest fic, pentru ca e mult prea dragut si ai dezamagi prea multi cititori. lough
Si, acum, in legatura cu ce-ai scris tu acum 12 ore; NU POT SA CRED CA TE-AI OPRIT TOCMAI ATUNCI! Doamne, nici nu ai idee ce ai reusit sa-mi faci. Credeam ca voi gasi o cale, astfel incat sa reusesc sa ma teleportez langa tine si sa te strang de gat. Uff, capitolul a fost surprinzator. Atat de ireal. Nu ma asteptam la o astfel de intorsatura, chiar nu imi trecuse prin minte ca Naruto ar putea sa se dezlantuiasca intr-un asemenea mod. Nici nu stiu ce sa spun, oarecum, furia ii era justificata, dar tot am fost surprinsa de gestul lui.
Sasuke e un dulce. Face numai gesturi dragute, e imposibil sa nu te atraga personajul lui cat si caracterul. Sunt curioasa sa vad ce-o sa faca in legatura cu Sakura, se vede ca are sentimente pentru ea, si sunt curioasa daca desteapta va realiza si va face ceva in legatura cu asta. Oricum, cine, Dumnezeule, l-ar mai vrea pe Naruto dupa o astfel de scena? Nu cred ca moartea mamei lui le va rezolva problemele...
Te puuup.


I had to break myself to carry on.


Skyfall. - Pagina 7 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Joi 01 Aug 2013, 22:51

Bunaaaa kiss . Am ajuns si eu pe la fic-ul tau, care este printre preferatele mele.
Sincera sa fiu, nu stiu ce as putea spune, pentru ca comm-ul meu nu s-ar compara cu cel al titanicilor de pe forum happy2 .
Tot ce iti pot spune este ca ai un talent superb, o imaginatie extraordinara si sper ca si o pofta mare de compus pentru ca nu vreau ca aceasta capodopera sa se termine prea curand puppy eyes .
Imi pare rau pentru Naruto. Chiar nu credeam ca va indrazni sa o loveasca pe Sakura. sad 
Apropo, chiar uitasem sa-ti spun, cred ca acesta este singurul fic in care ador mai mult cuplul NaruSaku decat SasuSaku ;;) , ceea ce credeam ca este imposibil! lough 
Oricum abia astept sa vad ce picanterii vor mai avea loc in acest triunghi amoros. well? awesome right? 
Sper sa pui next-ul cat mai repede si, daca nu este prea mare deranjul, sa ma anunti si pe ine cand pui urmatorul capitol! puppy eyes
Rebee te kiss ! Ja ne! hi!


Skyfall. - Pagina 7 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mar 13 Aug 2013, 21:38

Multumesc ca m-ai anuntat si scuze de intarziere. Wow! Ma crezi ca asta am spus pe parcursul intregului capitol? A fost profund, frumos, delicios, asa cum numai tu stii sa le faci:=): . Mi-a placut foarte mult atitudinea lui Sasuke fata de Sakura aici. A fost ca si cum ii pasa cu adevarat de ea. Naruto a fost cel care m-a surprins cel mai mult. Nu ma asteptam-desi stiam ca trece printr-o perioada grea- ca de la despresie, sa recurga la violenta asupra celei pe care o iubea cel mai mult. Sunt convinsa ca nu mai continua relatia lor nici data cu lipici. Sincer, m-a speriat ingrozitor Naruto la scenele acelea, iar tu ai stiut sa descrii perfect ca sa simt ce furie are in el si ce ingrozita a fost Sakura. La sfarsit ai dat cea mai puternica replica care se putea da si anume ca mama lui Naruto a murit(de aici vad si depresia care a dus la furie oarba). Sper ca totul sa se rezolve in capitolele urmatoare. Te astept cu nextul. Spor la scris si la idei. Te-am pupacit!


Skyfall. - Pagina 7 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
dYdYsWeTpInKgIrL
Academy Student
Academy Student
dYdYsWeTpInKgIrL

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 1

Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19Mier 14 Aug 2013, 19:59

asteptarea asta a meritat !! mi-a placut foarte mult nextul si abia astept sa vad ce se va mai intampla pe viitor sper sa aduci cat mai repede next-ul!!!!
Sa ma anunti cand pui next-ul !!

Mult spor la scris pop!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Skyfall. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Skyfall.   Skyfall. - Pagina 7 I_icon19

Sus In jos
 

Skyfall.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-