Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Rapita de Mos Craciun

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Ce parere aveti despre Rapita de Mos Craciun?
E super genial, il iubesc! :x
Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_vote_lcap85%Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_vote_rcap
 85% [ 35 ]
Hm...dragutel, dar nu-i cine stie ce...
Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_vote_lcap12%Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_vote_rcap
 12% [ 5 ]
E o pierdere de timp, mai bine nu-l incepeai...
Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_vote_lcap2%Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total voturi : 41
 

AutorMesaj
PufarinaBhaa
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Baww <3 Dincolo de Norii<3
acebook acebook : SECRETTT >:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 36
Reputatie Reputatie : 3

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Ian 2013, 23:07

P.S: Dinnou =))

Am uitat sa mentionez sa ma anunti cand pui nextu'....
SCZ ingrijorat they see me trollin\

Intervenit de Deya: NU MAI FACE DOUBLE-POST!!! Dadeai EDIT..intelegi? EDIT! Si spuneai acolo ce ai uitat. Atentie data viitoare!
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 00:11

Briliant >:D<
The Best Capitol In The Word!!
Tine-o Tot Asa Si Anunta-ma Cand Pui Next Ca Sa Ma Minunez Si eu
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
Byee :*
Sus In jos
DevilBeatrice
Academy Student
Academy Student
DevilBeatrice

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bistrita-Nasaud
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 0

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Ian 2013, 11:38

super ficul e uimitor :* sa ma anunti kand pui nextu
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 21:33

Capitolul 5

Nu am apucat sa termin ce aveam de spus, ca usa se deschise provocand un scartait luuung, si enervant, dar totusi eu eram fericita sa aud acel scartait.
-Sakura, te-am gasit!
Da, era Sasuke, care m-a imbratisat.La inceput, am ezitat, dar pana la urma i-am raspuns la imbratisare.
-Ce cauti aici?Credeam ca ma crezi o pacoste, spun eu.
Acesta se dezlipeste din imbratisare si-mi spune:
-Nu te cred opacoste!Am venit sa-mi cer scuze ca am tipat la tine!
-Iti accept scuzele cu o conditie, acceptale si tu pe ala mele.
-S-a facut, acum sa mergem!
M-a luat de mana si am iesit pe usa asigurandu-ne ca nu e nimeni pe hol, apoi am inceput sa alergam razand. La un moment dat era un grup de spiridusi, si ne-am ascuns dupa colt si Sasuke mi-a pus mana la gura...si din partea ailalta venea Mosu' iar eu incercam sa-i spun lui Sasuke, dar el nu ma lasa. Asa ca l-am tras de mana si am mers dupa celalalt colt, iar apoi am fugit amandoi in camera mea, si am inceput sa radem ca istericii.
Apoi m-am asezat pe pat, si Sasuke, vroia sa plece, dar eu i-am spus ca vreau sa imi anunt prietenii ca nu o sa pot sta cu ei in timpul acestei luni.
Acesta spune ca pot vorbi cu ei pe mess, si ma invita in camera lui, si imi arata laptopul (sper ca am scris bine), iareu maerg si o vad pe Hinata online.

~Sakura~: Hey, Hin, vacanta asta, o luna o sa fiu plecata...nu o sa putem sa ne vedem.
~Hinata~: Vai, draga, suntem plecate, pot sa stiu si eu unde?
~Sakura~: In...Italia!
~Hinata~: Poate iti gasesti si tu un italian, ca ai nevoie de un iubit. Apropo, sunt impreuna cu Naruto.
~Sakura~: Nu te cred! De ce nu m-ai sunat?
~Hinata~: Glumesti cu mine?! Cred ca ti-am lasat 47 de apeluri si 23 de mesaje!
~Sakura~: Oh...da...am uitat telefonul acasa!Trebuie sa te las!!! Te pwp! Pa!
~Hinata~: Pa Saku!


Sasuke a stat si el langa mine, si a urmaritconversatia mea cu Hin.Pe ecran era o melodie etichetata "Tata" asa ca am dat play. Am murit de ras!
Mos Craciun...esti nebun nu gluma!!! Si mai si rapesti fete frumoase!
-Sasuke, ma plictisesc, hai sa facem ceva!
-Glumesti, tu sti cat e ceasul?
-Nu e mai mult de 11 noaptea, nu e tarziu! Hai sa vedem un film!
-Bine...ce film?
-Ceva...HORROR!Spun eu.
-Bine!

Am pus un film si ne-am asezat in pat, adica eu in pat si Sasuke pe fotoliu.
Pe la mijlocul filmului, eu m-am speriat si am luat o perna in brate.Iar dupa 5 minute, am adormit.
Visam ceva foarte ciudat, era legat de Sasuke. Mosu' era langa el, si avea ochii rozi, avea un cutit, il apropria din ce in ce mai mult de Sasuke.Era un centimetru si apoi m-am ridicat in maini tipand:
-NUUUUUUUUU!!!
Ma uit imprejur si eram tot in camera lui Ssuke si el era tot pe fotoliu foarte confuz.
-Sasuke ,esti bine?
-Da, asta vroiam eu sa te intreb.
-Da, doar un cosmar!
Ma ridic din pat si merg spre camera mea.
Imi aleg niste haine din dulap si merg sa-mi fac siesta. Am umplut cada cu apa si cu spuma.
O baie nu nu are ce sa-mi strice.
Am intrat in baie si am incuiat usa. Mirosea a trandafiri, iar eu tot la visul ala ma gandeam...a inceput sa-mi placa prea mult de Sasuke, nu e bine!
Dar totusi, nu as suporta sa i se intample ceva, nu stiu cum e e el, dar eu il consider cel putin un prieten.
Golesc cada si imi fac un dus revigorant, apoi imi spal parul ce samponul meu cu aroma de cirese.
Ma imbrac si merg sa ma piepten.

Asta a fost, sper ca v-a placut!Astept comm-urile voastre!Va pwp pw toti! kiss
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 01:52

Speri ? Cum sa speri doar ? Asta e o certitudine ! Desigur ca ne-a placut ! Cel putin mie ! Am ras cu lacrimi ( intr-adevar rad usor ) la capitolele astea doua ! Au fost asa grozave ! Desi te rog , salveaza Craciunul si vreau sa vad neaparat un moement mai emotionant SasuSaku . Te roooooooooooooooooooog ! Ufff , e asa tarziu , si sunt obosita pentru ca am scris si eu in seara asta un capitol la ficul meu . Nu pot sa spun mai mult dar , pot sa-ti urez noapte buna si muuuuuuuulta bafta in continuare !
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 10:26

buna am trecut si eu pe la ficul tau si tot ce pot spune este ca il iubesc in love !!!!!!
Adica are de toare lough amuzament ( in principal pana acum , si deaia cred ca imi si place)
Si ceva ceva pe acolo PUTINA dragoste (momentan )
Vreau next-ul si daca nu te superi sa ma anunti si pe mine puppy eyes !!
te-am kiss kiss !!!!!
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 11:08

Wow ce next :D, cred ca am murit de ras la faza cu : mos craciun esti nebun nu gluma!:))
abea astept nextul si abea astept ce-o o sa se intample cu ei.


Te pwp :**
Shannaro!
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Dum 06 Ian 2013, 18:27

Deci...Esti geniala....
Este foarte dragutza povestea ta in love ....Sper sa postezi repede continuarea...
Dak te rog .....cand o sa postezi continuarea ma anunti si pe mine.......Mersi.. kiss
Spor la scris..
~Ja ne~
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 08:30

Esti geniala. Imi place foarte mult ficul tau ai avut si ai o idee minunata precum ca Sakura este "rapita" de Mos Craciun. Mi-a placut foarte mult capitolul. Te rog sa ma anunti cand pui nextul succes in continuare si multa bafta.
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 23:44

Frumos capitol. Poate un pic mai multa descriere nu strica, dar e OK si asa. Anunta-ma cand pui next-ul. De abia astept un moment SasuSaku :D
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 18:30

Capitolul 6

Ma uitam in oglinda si vedeam aceleasi imagini, toate se invarteau in capul meu.
Ma ridic brusc de pe scaun, am iesit pe hol, ori unde priveam vedeam acele imagini teribile..., am inceput sa alerg, auzeam pana si rasul malefic al lui Mosu', si credeti-ma ce e infricosator...
Dupa colt m-am intalnit cu Sasuke si Mosul, ce erau foarte confuzi, in urmatorul moment, toata continuarea cosmarului s-a derulat in capul meu, iar eu vedeam cum se misca camera, in urmatoarea secunda am lusinat, iar ultimul lucru pe care l-am vazut a fost Sasuke, care se pare ca a fost suficient de rapid incat sa ma prinda.Apoi... negru, negru si iar negru...asta e tot ce vad, alerg, dar nu stiu unde, nu am o anumita directie, sunt doar ca un soarece prins in cursa, care incearca sa evadeze, nu e nici o lumina, nici o speranta.
-Alooo? Alo...Alo...se auzea ecolul meu. E cineva...cineva...cineva...?Dar nici un raspuns.
Inchid ochii, imi aduc aminte de Sasuke, apoi ii deschid, ma oprisem demult din alergat.
In fata mea se afla, Mosul.
-Sakura...
M-am speriat, si m-am dat un pas inapoi...
-Nu te teme, continua acesta cu o voce blanda.Daca nu ai fi fost aici, nu l-ai fi cunoscut pe Sasuke.
In prima zi in care ai venit aici, si m-ai intrebat de ce te-am adus aici, nu am stiut ce sa-ti spun.Nu eu te-am adus aici, tu singura ai venit aici, acea mica parte care inca crede in Spiritul Sarbatorilor te-a adus aici.Tot ce trebuie sa faci e sa crezi...Crede...
-CRED! Am spus eu dupa ce Mosul a disparut.
Si am vazut o lumina, nu am stat prea mult pe ganduri, si am alergat spre ea, si am deschis ochii.
L-am vazut pe Mosu' care mi-a spus ca am dormit o zi si ca suntem deja in 30 Noiembrie.
Apoi mi-a spus ca stie ca ma legat o prietenie stransa cu Sasuke, si ca nu iar face ceva rau nici o data.
Eu l-am intrebat de unde stie, iar acesta si-a intors capul spre fotoliu, unde statea Sasuke,dormea cat se poate de frumos.
-Nu s-a miscat de acolo nici un minut.
S-a ridicat de pe scaunul pe care statea si a parasit camera.
Privirea mea a ramas atintita catre locul unde era Sasuke, care incet, incet deschise ochii.
Cand ma vede, sare din fotoliu si ma imbratiseaza.
-Multumesc!Spun eu.
-Pentru ce?Intreaba el.
-Pentru ca ai stat aici sa ia grija de mine.
-De unde stii?
-Eu stiu totul!Am raspuns eu zambind.
Ne-am despartit din imbratisare.

Gandurile lui Sasuke:

Mi-am dat seama de ceva cu toate astea.
Cand am vazut-o pe Sakura lesinand, parca mi-a cazut ceru-n cap.
Ce mi-am dat seama, e uimitorul lucru ca...sunt un prost!
De ce? Pentru ca numai un prost, ca mine, s-ar indragost de o fata la cateva zile dupa ce a cunoscut-o, cu toate ca stie ca fata va fi acasa pe 25 Decembrie, la viata ei, ca nu o va mai revedea vreo data, si ca probabil nici nu-si va mai aduce aminte de el...
Spuneti voi daca nu sunt prost.
Dupa ce ea pleaca, creierul meu va trebuii sa adune cioburile inimii mele, si sa-mi tot repete toata viata "Ti-am spus eu!" iar de mine nu mai spun ca o sa regret toata viata prima iubire...
Nu va ganditi acum ca nu am cunoscut alti oameni sau ceva...am prieteni, doar ca nu am mai fost indragostit.
Scoala o fac acasa, dar vara mer si eu prin lume...
Dar probabil deja v-am plictisit cu toate povestile mele, deci hai sa revenim.
Si cat v-am povestit eu voua, nu mi-am dat seama ca ma holbam la Sakura ca la felul 14 si stateam ca o statuie, iar ea a venit si mi-a trecut mana prin fata ochilor si spunea:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ei bine, asta a fost, astept commurile voastre, si sper ca e cat de cat reusit...
Va pwp kiss
Ana_Maria_Girl

P.S. Chiar daca nu mai e Craciun, continui ficul.
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 19:07

Aww ce frumos a fost :**
Sasuke e atat de dulce si se vede ca chiar o iubeste
pe saku... Abea astept nextul si sper sa ma anunti :)

te pwp :**
Shannaro!
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 19:36

Sasuke nu eşti prost waiting eşti doar îndrăgostit puppy eyes
Vreau next-ul cât de curând şi merci că m-ai anunţat !! kiss
te kiss şi spor la scris !!
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 22:29

Oooo ce dulce.....cat de dulce poate sa fie....cum a stat el acolo cu ea..... oooooo...nebunatici.... love ..sper doar ca,cat ea se va intoarce acasa la ea sa mearga si el cu ea...ce dragutz ar fii....cred ca ar fi un cadou de Craciun dragutz pentru amndoi.... in love .... Spor la scris si...aaaa era sa uit MS ca mai anuntat de next... kiss....sper sa pui nextul repede....
~Sayonara~
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 22:32

Nu conteaza ca nu mai e carciun, tu sa continui ficul. Mi-a placut foarte mult. Sa nu uiti sa ma anunti cand pui next-ul.
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Ian 2013, 15:59

In primul rand iti multumesc pentru ca mai anuntat de next imi place foarte mult si sper sa continui sa infloresti cat mai mult dragostea lui Sasuke pentru Sakura.
Te rog sa ma anunti in continuare cu nextul pentru ca imi pace foarte mult te pwp.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Ian 2013, 10:00

Buna !
Ti-am citit ficul si mi-a placut foarte mult !
Este o idee originala !
Imi place iubirea dintre sasuke si sakura , e asa draguta !
Spor la scris !
Te rog anunta-ma cand oui nextul !
Sus In jos
Fucking&Crazy>Beibii
Genin
Genin
Fucking&Crazy>Beibii

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere, near heaven......in the world of sugar and love:x:X:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Mafia International Corporation
Stare de spirit Stare de spirit : Falling in love.........

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Ian 2013, 13:16

Hy , dear .. Deci pot sa spun ca ideea ficului tau e geniala what?lol! ... Imi place o faza care o zice Sasuke la un moment dat "Ce mi-am dat seama, e uimitorul lucru ca...sunt un prost!"... ike .. Wow , cand si`a dat seama de asta :))).. In fine , revenind .. Astept nextul .. Bye`z !! in love
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Ian 2013, 20:46

Capitolul 7

-Sasuke?Pamantul catre Sasuke!? E cineva acasa?
M-am trezit si eu din visare si am prins-o de mana si i-am raspuns:
-Pamantu, aici Sasuke, recieptionat.
A inceput sa rada, si are un ras asa dulce...gata ca nu-mi plac gestile astea dulci, mi-am scuturat capul pentru a alunga gandurile astea.
Se uita la mine cu un mare semnd de intrebare...da...i-am zambit.
-Esti bine?
-Da!E totul ok...
Am luat-o de mana, am pus-o sa-si ia geaca si ghetele, apoi o duc intr-un loc doar de mine stiut.
Vreti sa stiti unde o duc?Ei bine...neah!Stric farmecul, va mai las putin in suspans.
Nu mai vazuse drumul pe unde mergeam, e si normal, pentru ca defapt era interzis sa o duc acolo.
Alergam, dar totusi eram atenti sa nu fim vazuti.Ajungem la o usa, o deschid...Era un loc...parea scos din basme...afara...mai exact gradina. Era surprinsa, se vedea pe fata ei.
Sakura P.O.V.

Era asa de frumos, zapada.
Am alergat si am luat putina in maini, era minunat sa-i simt raceala, am aruncat-o in sus.
Am luat un bulgare si l-am aruncat spre Sasuke.Mare gresala. Pentru ca el nu s-a multumit sa arunce cu un bulgare...neah, ela trebuit sa ma arunce in zapada, si pe deasupra sa se puna peste mine si sa ia un bulgare sa ma loveasca in fata.Mi-am pus palmele pe fata, si am tipat:
-Nuuu!Te rog nu!
Asteptam sa primesc acel bulgare din clipa in clipa...dar, nimic...
Mi-am despartit 2 degete, asumandu-mi astfel un risc, dar vroiam sa vad ce se intampla...
Sasuke nu mai avea nici un bulgare in mana.Dar acum mi-am dat seama cat de aproape eram unul de altul.M-am inrosit si am intors capul.Am inceput sa facem inceri in zapada, si nu uitam la norii pufosi, si mari.Dar timpul trece, chiar daca mi-as fi dorit ca acele clipe sa dureze vesnic, dar cum am mai spus, timpul trece...asa ca ne-am intors in camerele noastre.
Eu am facut un dus, si mi-am spalat parul.Apoi m-am imbracat si am bagat feonul in priza sa-mi usuc parul.
Aud un ciocanit in usa.
-Intra! Strig eu.
Era Sasuke care spunea ceva, dar eu nu auzeam din cauza feonului.
-Cee?? Tip eu.
Acesta mai spune o data, dar tot nu-l auzeam.
-Nu te aud!Strig eu.
Acesta se duce si scoate feonul din priza, si cu firul in priza spune:
-Am spus, ce faci?
-Pictez cai verzi pe pereti! Tie ce ti se pare ca fac?
-Hm...eu credeam ca pictezi cai roz pe pereti.
Incep sa rad, apoi se lasa un moment de tacere.
Rup firul tacerii si spun:
-De ce m-ai dus afara, practic mi-ai aratat iesirea, nu iti e frica ca o sa fug?
-Nu, am incredere in tine, in plus nu ai fi retinut drumul acela.
-Ba da, l-am retinut, o iei la stanga, apoi la dreapta, la stanga, din nou la stanga, la dreapta, in fata, la stanga, apoi la dreapta si ai ajuns! Spun eu zambind.
-Ai gresit, era la stinga!
Am inceput sa radem si apoi am vorbit mult si bine.apoi Sasuke s-a dus in camera lui, iar eu am ramas in a mea, m-am culcat.
A doua zi dimineata, in camera mea a intrat un spiridus, care mi-a spus ca sunt chemata de urgenta in birolul Mosului.
Asa, in pijamale cum eram, cu papuceii mei cu iepurasi, am mers la Mosu'.
Ma frecam la ochi si cascam, si Mosu' tot indruga ceva acolo, cum ca trebuie sa merg cum se fac jucariile maine.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Hey, dargele mele, am adus acest next mai repede, si mi-a venit o idee, ce ar fi sa puneti intrbari pentru personaje, iar ele sa fa raspunda?
Daca vreti, lasati in comm intrebarile, si personajele va vor raspunde!
Am ajuns la capitolul 11, si stiu cum se va termina ficul, dar va las in suspans.
Tot ce va pot spune e ca Sasuke o sa faca o mareeee prostie in capitolul urmator, pe care o va regreta toata viata...nu-i asa ca v-am atras atentia? evil devil mua ha ha sunt diabolica, nu?
Am pentru voi niste poze cu SasuSaku, imaginile de afara...


Sakura:Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Fdgje
SasuSaku:Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Sosz
Momentul cand erau aproape:Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Gjhff
SasuSaku:Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 67283501
Am si un video pentru voi, de care eu m-am indragostit:
https://www.youtube.com/watch?v=zz6qvDsQnKI

Va pwp si va iubesc kiss in love
Ana_Maria_Girl
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Ian 2013, 20:27

Esti suuuper malefica? Cum sa faci asta? In primul rand, voiam un saruuut maaare si frumos de la ei atunci cand s-au batut cu zapada. Si ce dragut din partea lui Sasuke ca nu i-a dat bulgarele in fata. In al doilea rand, daca nu aduci next repede.... il pun pe Sasuke sa-ti dea frecus! Chiar asa, am ceva intrebari:

Pentru Sasuke:

- O iubesti pe Sakura?
- De ce n-ai sarutat-o cand va bateati cu zapada si faceati ingeri? Te-a retinut ceva sau n-ai vrut?

Pentru Sakura:

- Tu ce simti pentru Sasuke?
- Vrei sa mergi acasa sau vrei sa ramai acolo cu Sasuke?

Si acum, pentru tine draga mea autoare, Ana_Maria_Girl:

-Cate capitole ai spus ca va avea?
-O sa faci si sezonul doi, nu ?
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Joi 24 Ian 2013, 09:26

Ai cea mai originala idee din lume si ai scris un fic minunat. Cine s-ar gandi sa fie rapit de Mos Craciun?! Numai tu!! E un fic super si chiar merita continuat! Asadar adu rapid nextu' pana nu mor de curiozitate.
Sus In jos
Marisa Merico
Genin
Genin
Marisa Merico

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Poate, pe scaun. Dar, doar poate ;]
acebook acebook : Andrada R. Filimon
Nr. mesaje Nr. mesaje : 95
Puncte : 107
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : Normala. o.O

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Ian 2013, 14:13

dar de ce nu ai mai continuat???!!! a da si skuze k vin cu comm asa tarziu mda nu-i vina meaaa!:)) asa deci te rog pentru cititori continua ca e un fic magnific s foarte bestial mie chiar imi place mult si nu are rost sa nu mai scrii sper sa te fii convins si anuntama daca pui next
Sus In jos
Ameli.
Chūnin
Chūnin
Ameli.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhere.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 725
Puncte : 797
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : gym
Stare de spirit Stare de spirit : niciodata la fel.

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 16:13


hey ! <3
am ajuns si eu insfarsit la ficul tau. Imi place mult idea. Ficul e chiar interesant ! <3 Anunta-ma te rog la next. Te pup :*
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 19:47

Hey !
Mi-a placut capitolul mult !
Acum ca mi-ai spus sunt curioasa de ce o sa se intample .
Desi nu m-ai anuntat , sper s-o faci data viitoare , pentru ca altfel omsamuit sa trec pe la ficul tau !
Astept nextul !
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 19:49

Vai da te rog pune mai repede nextul ca o sa inebunesc...de ce iti place sa tii lumea in suspans... ..oricum ce dragutzi sunt astia doi... si ce prostie doane iartane ar puea face Sasuke...doar nu v-a incerca sa o bippp....pe Sakura ca nu pare genul rolling on the floor
a da si am niste intrebari pt ei dar sunt la comun....Va iubiti? si daca DA de ce nu marturisiti odata....aaaa daaa.....
Asta e pt Sasuke: Daca este om normal cum a zis mosul el de ce nu poate merge cu Sakura sa zicem....adica ma refer de ce nu poate tarii in oras....???
Pt Sakura... :Chiar mai vrei sa te intorci acasa si sa il lasi singurel pe Sasuke puppy eyes ...?

cam atat heh ... spor la scris in continuare
~Sayonara~
Sus In jos
Continut sponsorizat




Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rapita de Mos Craciun   Rapita de Mos Craciun - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Rapita de Mos Craciun

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-