Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Femeia,focul pasiunii.[+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Femeia,focul pasiunii.[+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Femeia,focul pasiunii.[+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Lun 21 Ian 2013, 21:11

Capitolul 1.

                      Era o dimineata rece de iarna.Soarele "zambitor" isi arata dintii printre jaluzelele albastrui de la fereastra mea, trezindu-ma din acel cosmar...este 7 dimineata si nu pot sa cred ca am avut iar acel cosmar...ma ridic usor din pat si deschid fereastra. Aerul proaspat si rece imi indunda narile si tot odata ma face sa tremur... este asa de frig! Privelistea de afara ma face sa vreau sa fiu la munte pe partie cu prietenii mei.Ma intind mai sa imi rup oasele, apoi imi iau din dulap un prosop si merg sa fac un dus.Dau drumul la apa si fiecare picatura fierbinte ce se izbeste de trupul meu bine facut imi provoaca somnolenta.Intrand deja in lumea viselor, ma dusez rapid cu gelul meu preferat...miros de mango, vai ce as manca o placinta cu mango.Gandindu.ma in continuare la placinta mea, ma hotarasc sa nu mai ublu prin casa cum m.a lasat Dumnezeu si sa ma imbrac. Imi aleg din sifonierul meu mov o pereche de blugi negrii si un tricou visiniu cu scris alb"Bad Things"Imi pun cureaua mea cu tinte si manusile fara degete din piele ... a da si sa nu uitam furculita mea norocoasa.Cu toata agitatia asta de dimineata am uitat si sa ma prezint: Ma numesc Tom Skali, dar toata lumea imi zice Tomi.Am 21 de ani si imi place viata cu exceptia faptului ca urasc femeile de cand eram clasa a 10.a la liceu, dar asta nu inseamna ca nu imi fac de cap cu ele.Imi place sa profit de ele, pana la urma toata sunt neserioase si tot ce viseaza este sa gaseasca printul chipes milionar.Traiesc singur avand o garsoniera destul de ok pentru un barbat care locuieste singur iar singura mea legatura de familie este cu unchiul meu Anto, care este sef de banca in nush ce firma dar nu prea sunt la curent cu asta ...ce pot spune om cu bani si o pozitie sociala cu care sa te mandresti mai putin eu.Cu ce ma ocup? Hmm lucruri mai putin curate pentru a face rost de bani,dar astea o sa le aflati pe viitor.Si iata ca iar ne abatem de la subiectul principal, acesta  fiind prezentarea mea fizica.Ce pot spune...am 1.85, parul brunet cu breton intr.o parte si tuns in scari, imi place sa.mi simt parul in vant.Ochii visinii, fac sala,primesc mereu mailuri cu cereri pentru a fi fotomodel sau reprezentant pentru nu stiu ce Choco :) : Fara astfel de cuvinte. de revista dar pe mine nu ma intereseaza lucrurile astea.Mi imi place viata pe care o am: seara de seara in club cu prietenii, profitand de femei naive, ca doar asta merita sa profiti de ele, la munte, in vacante, imi place foarte mult sa ma plimb sa explorez si sa incerc tot ce este nou.Pot sa spun ca in toti acesti ani am facut mai multe decat altii intr.o viata.Imi fac o cafea si primesc un telefon de la cel mai bun partener pentru iesit la distractie, Maco.Are 22 de ani si conduce un club de Choco :) : Si fara astfel de cuvinte., are si 2 pitipoance, sau cum le zice el "dame de companie" hmm dragut am auzit ca le.a schimbat.Este un barbat bine facut de 1.86, par saten si ochii verzi...dar ce verdee unul inchis ma inversez si eu cand ma uit la el:)).hmm ochii verzi niciodata sa nu ii crezi...totusi el intodeauna se tine de cuvant.Lasand toate aceste amanunte nesemnificative deoparte, acesta ma suna si ma invita la o cafenea sa imi dea o veste extrem de importanta...nu prea aveam chef dar m.a convins cu prezenta noilor dame de companie..sa vedem ce prostute au mai venit la mana lui Marco...


Ultima editare efectuata de catre Limoncello' in Vin 02 Aug 2013, 16:11, editata de 3 ori
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Lun 21 Ian 2013, 23:54

PRIMA! >.O
Bună! Şi bun venit pe forum!
Aşa, să incepem:
Ideea e originală, iar ficul este interesant. Ai descriere, ceea ce e bine, insă ar fi bine să mai treci pe la reguli. În fic-uri nu ai voie cu emoticoane, si un capitol trebuie să aibă minim 25 de rânduri, iar tu ai doar 23. A, si evită prescurtările de genul: "nush".
În concluzie iţi spun că mi-a plăcut, şi că mi-a stârnit curiozitatea.
Aştept next şi sper să mă anunţi.
Pupici!
M@dy.


P.S: sper că nu te-ai supărat.
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mar 22 Ian 2013, 00:37

multumesc mult ca m.ai atentionat si am sa incerc sa respect cat de mult regulile. ma bucur foarte mult ca iti place si voi pune nextul in curand. te pup:*
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mar 22 Ian 2013, 12:03

Capitolul 2.

Ajung insfarsit la cafeneaua “ smiles today” unde ma intalnesc cu fratioru meu Marco.Acesta statea la o masa mai retrasa intr.un colt cu cele doua domnisoare imbricate atat de provocator si de sumar, desi afara era un ger de iti inghetau si dintii.Acestea incep sa zambeasca putin pervers cand ma apropii de masa.
T:Salut Marco! si…incantat de cunostinta domnisoarelor, le spun eu afisand un zambet smecher pe fata, acestea chicotind usor punand mana pe abdomenul meu.
M: ce faci frate? am o priza pentru tine…inafara de aceste doua domnisoare incantatoare care stau langa mine…am pus un proiect in aplicare care te va interesa.
T: hmmm se pare ca de data asta ai trecut direct la subiect, de obicei trebuie sa iti aduni gandurile cu un pahar de whiskey, ii spun eu razand, fetele pipaindu.ma in continuare. Sunt umpic dezgustat au sarit asa pe mine…acuma sunt sufocat la o intalnire importanta.
M: da, vreau sa trimit o echipa de cautare in toate barurile si cluburile sa imi aduca cele mai bune dansatoare si animatoare, in felul asta clubul meu va avea cel mai mare succes posibil si ma gandeam la fete mai tinere, minore si cele care vor accepta sa duca mai mult…sa se culce cu clientii, vom avea mega succes! (112, da cu politia va rog)
T: mai mai…cred ca vei avea succes cu asta, dar va fi greu, adica nu toti patronii vor fi de acord cu asta ca sa scada.
M: deasta te am pe tine.Esti cel mai inteligent cand vine vorba de capcane si inselatorii, doar cu asta te ocupi. Sa faci pe oricine sa cada in plasa cu toate metodele posibile.
T: stiu…dar stii ce greu e sa gandesti in situatii dificile? planul tau e genial, o sa maresti productivitatea de de 20 de ori mai mult.
M: si acumm…o vrei pe fetita din partea mea stanga sau pe fetita din partea mea dreapta? Au 23 de ani b-) fetite bune nu gluma!
T: le.ai incercat pe amundoua din prima?ii spun eu razand.
M: nu fratioare..nu m.am atins de nici una…iti las libertatea de a alege cu care vrei sa te distrezi azi.
Nu ma intelegeti gresit.sunt dezgustat de femei…pentru mine reprezinta doar niste jucarii, nu suport femeile care vin si imi sar in brate spunandu.mi ca ma iubesc si ca sunt totul pentru ele…niste prefacatorii, ele  sunt doar pentru bani si lauda.Intradevar cand am chef de actiune merg la clubul lui Marco si se rezolva,dar sa pun sentimente pentru una, doamne fereste.ma, nici mort….nu dupa ce s.a intamplat in ziua aia nenorocita…cand am aflat adevarata rautate a unei femei…..dar sunt interupt de catre Marco care ma intreaba pe care papusa o aleg.O aleg pe cea din dreapta lui si ma duc sa.mi fac de cap cu ea intr.un club apoi la un hotel presupun.


             Exact cum mi.am propus ajung la un club oarecare,si ma asez cu dama la bar.Spre surprinderea mea ea face cinste cu whiskey si rom. Hmm cine stie la ce se gandeste … oare vrea sa ma imbete? Hmm slabe sanse.Cu toate ca tot drumul pana aici nu ne.am spus nimic, dama se hotaraste sa vorbeasca:
A: pisoias..permite.mi sa ma prezint sunt Alis si vreau sa spun ca sunt inebunita dupa baietei ca tine, imi spune aceasta incepand sa.mi masese umerii.
T: hmm baietel? Cred ca nu ti.am aratat inca ce stiu, ii spun eu ducand sticla de rom la gura.
A: pisoias…ai grija sa nu te imbeti, vreau sa imi arati ce stii treaz, spune aceasta zambind provocator incepand sa isi plimbe mainile pe corpul meu.
T: slabe sanse, ii spun eu in timp ce ea cobora din ce in ce mai jos cu mainile.
Off femeile astea…chiar nu au rabdare…ii dau mainile la oparte si ii spun sa ma lase sa termin de baut.
Dup ace termin de baut si o vad pe fata cu capul in pamant la cat asteapta dupa mine, ma hotarasc sa o iau de mana si sa o duc la un hotel aceasta zambeste fericita si mai sa.si rupa gatul spre masina mea.Doamne ce imi place sa ma distrez pe seama lor. Cat de fericita poate fii cand lucrurile devin asa interesante pentru ea., cine stie ce isi imagineaza ca voi fi al ei dupa noaptea asta…off fete prostute, baietii se culca cu voi si fara sentimente iar voi le sariti repede in brate.
Ajungem in fata hotelului, iar fata incepe sa tipe de fericire si sa ma stranga in brate, iar eu o iau de pe mine spunandu.i ca inca am nevoie de oxigen, apoi ii spun sa intram.Aceasta fericita incepe sa alerge spre camera pe scari. Doamne cum poate sa alerge asa repede cu tocurile alea. eu as fi cazut de 5 ori pana acuma.
   Intram in camera si incepem sa regizam un nou film de dragoste.Incepe sa ma sarute si sa isi plimbe mainile pe corpul meu trantindu.ma in pat. Hmm fata  ia initiativa, dar nu am de gand sa pierd la jocul asta. Am sa.i arat ce stie “baietelul”sa faca, iar in secunda doi eu sunt deasupra ei. Incep sa o sarut, apoi cobor incet pe gat in timp ce ii “masez” tot corpul si o dezbrac, ea facand acelasi lucru …o mai chinui putin si o las sa mai astepte pana trec la adevarata actiune.Bineinteles eu eram la conducere desi ea trebuia sa faca toata treaba fiind o dama de companie…dar prefer sa fac lucrurile in felul meu.
Dupa ce terminam de regizat filmul, stam in pat. Eu savurez sampania gandindu.ma la un plan pentru sporirea productivitatii clubului lui Marco, dar prezenta feminina din stanga mea nu ma lasa sa gandesc. Se tot foieste si imi spune ce mult i.a placut bla bla bla……lundu.ma in  brate sarutandu.ma ..off nu ma lasa de loc sa respir, femeia asta e lipicioasa rau,mai ceva ca prelandezu.
A: De ce nu ma alinti si tu pe mine…? Spune aceasta trista uitandu.se la mine. Oare ce mai vrea? i.am facut pe plac pana acum nu?
T: ce sa fac?...o inteb eu mirat
A: sa ma iubesti si tu pe mine sa.mi spui ca sunt frumoasa si…
T: stai stai stai…de ce trebuie sa fac eu asta?....esti platita pentru  ceea ce faci.
A:da dar esti asa de rece…de distant….de ce esti asa? Ma intreaba aceasta nedumerita.
T: nu este treaba ta. Treaba ta este sa faci ce iti cere Marco.Acum scuza.ma dar am treaba, dupa ce ii spun acestea ma imbrac si ies din hotel lasand.o pe femeia lipici in camera cu ochii in soare.
In timp ce merg spre casa ma tot gandesc la un plan ca sa.l ajut pe fratele meu Marco..dar la cat am baut dracu mai are vreo idee.Ajung acasa si ma trantesc direct in pat.Eram asa de obosit, iar in capul meu vine gandul ala stupid:” ai incuiat usa tinere?” pff…nici asa nu mai stiu dar nu ma duc sa mai verific nimic caci 💩 adorm instantaneu.
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mar 22 Ian 2013, 21:50

Capitolul 3.

               A trecut o saptamana de la incidentul cu dama de companie a lui Marco. Se pare ca s.a impacat cu ideea ca la mine nu exista “o relatie” cum credea ea….este 7 dimineata..off iar am avut acel cosmar…de ce a trebuit sa plecee..uite asa din cauza ei am ramas singur fara sprijin si fara tata…vis nenorocit! Trantesc perna de pereti si incep sa injur prin camera din cauza acelui cosmar, se pare ca am inceput bine dimineata. Incerc sa ma calmez, ma duc, deschid fereastra si iau o gura mare de aer. Haaa! simt cum aerul proaspat ma umple de enrgie si cum privelisetea inzapezita de afara ma cheama pe partie la munte…off inca 2 saptamani si imi strang prietenii si plec ….chiar astazi o sa propun ideea asta.Visand cu ochii deschisi la vacanta mea, suna telefonul…hmm cine poate sa ma sune asa devreme in fiecare zi..Marco.
M: Tom timpul pentru gandire se incheie azi la 12:00. Ce faci te.ai gandit la un plan pentru a lua toate dansatoarele bune din baruri?
Vaaiiii am si uitat de astaaaaa. Ce ma fac? Nu am nici un plan nici o idee am fost asa de ocupat sa visez cu ochii deschisi saptamana asta, ca am si uitat sa “lucrez”, adica , trebuie sa vin cu solutii pentru fiecare problema a mariilor “companii” de smecheri…adevaru e ca primesc sume mari de bani cand dau lovitura si planurile mele merg, dar acum nu am nici unul!!!…ii spun lui Marco sa ne intalnim la 9:00 la o terasa…nu stiu de ce, dar am mare nevoie de aer proaspat.El este de acord si imi spune sa ma gandesc urgent la un plan astazi sau sunt “mort” apoi imi inchide telefonul…o fi cel mai bun prieten al meu, dar il inteleg.Si eu daca as avea un club as vrea sa ma umplu rpid de bani.Ma duc la sifonier imi iau un prosop si intru in dus. In timp ca apa fierbinte imi limpezea gandurile si imi purifica fiecare coltisor din corpul meu perfect, incet incet mi.a venit un plan…dar trebuie sa negociez cu un mafiot foarte periculos care nu o sa fie prins probabil niciodata.Ma gandesc daca planul meu va merge…dar alta solutie nu am gasit deci o sa.i explic planul meu lui Marco cand ajung la terasa. Ies din dus, imi iau o pereche de blugi gri si un bluzon negru cu scris , manusile din piele, geaca, adidasii, fularul si sa nu uitam furculita mea.Vaiii ce frumos miroaseee prin camera de la gelul meu de dus, a mango si uite cum iar imi e pofta de placinta cu mango…hmm va trebui sa nu ma mai gandesc la placinta,incep sa salivez cu ochii dechisi. Imi iau cheile, ies din casa si ma indrept spre terasa la care ma intalnesc cu cel mai bun prieten al meu.
             Pe drum tot ma gandeam la planul pe care trebuie sa il pun in aplicare..trebuie sa recunosc va fi umpic dificil si periculos.Dar trebuie sa fac asta sau imi voi pierde jobul.Mergand cu capul in pamant si gandind nici nu mi.am dat seama ca trec pe langa terasa si aud vocea lui Marco cum ma striga razand cu lacrimi. Realizez ca am trecut de terasa si ma intorc din drum asezandu.ma la masa si comand o bere.
M: frate ce faci? Te pierzi in ganduri? Spuse acesta razand de mama focului
T: ma gandeam la planul cu care vom da lovitura mai lake.
M: hmm deci te.ai gandit la ceva. Spune acesta inca razand, pai hai sa vedem care este planul explicami.l
T: Bun fii antena. Stii ca tu voiai sa iei cele mai bune dansatoare ca sa sporesti productivitatea barului, dar asta nu se poate fara acordul lor si nu o sa.i convingi niciodata pentru ca altfel vor scadea foarte mult. Si m.am gandit in asa fel incat sa iti dea si jumatate din productivitatea barului lor.ce spui?
M: bai Tom cum este posibil asa ceva? E imposibil sa ii faci sa accepte sa iti dea cea mai buna animatoare… dar sa.ti mai dea si jumatate din productivitatea barului lor.
T:Jumatate din productivitatea barului in fiecare luna.
M: poftim??? Cum dracu o sa faci toate astea??esti nebun? E prea perisculos.
T: stiu ca este periculos dar m.am gandit cum si sper sa mearga, si astfel o sa.mi maresc si eu salariul de 20 de ori.cine nu vrea sa fie milionar? Doar e clubul nostru frate “Bad things” . Trebuie sa avem cel mai tare club din tara.
M:bun, deci cum? Imi spune acesta umit, stand cu urechile ciulite.
T: Mafiotul ala CLISMA….stii ca se ocupa cu documente si acte false astfel pacalind toate bancile si oamenii…plus alte tampenii cu trafic de droguri si etc.
M: da dar…este un om pretentios…ma mir ca nu a fost prins pana acum, iar daca il bagam in asta s.ar putea sa avem probleme mari.Nu te joci cu omul ala.
T: il vom pacali si pe el.Fii atent. Am sa ma dau drept un alt mafiot si am sa.l pacalesc in asa fel incat sa ma ajute sa cuceresc nu stiu …America!   Am sa.i arat dovezi cum ca se va imbogatii de nu va avea aer si ca va putea sa plece din tara linistit ca sa scape de politie. Pentru asta vom avea nevoie doar de cateva stampile fara scris ca sa le facem noi, niste bucati de hartie si gasca. Il voi pacali sa semneze si il vom ibata iar pentru asta am nevoie de damele tale sau prostituatele clubului, dupa ce ii castig increderea. In acea scrisoare o sa.l duc cu zaharelul ca daca ma lasa sa folosesc timp de 3 nopti consecutive organizatia lui pentru a face acte, ma ajuta sa cuceresc ce am de cucerit si va primi jumatate din avere plus libertatea de a plca din tara ca sa scape de politia care este pe urmele lui.Dar in acelasi timp am sa pun un cip pe dosarul cu scrisoarea astfel incat sa explodeze fix dupa 3 zile cand eu plec de acolo ca sa nu aiba dovezi…. ca altfel imi rupe gatul si va fi si prins de politie cand ma va proclama ca l.am inselat si ,iar echipamentul organizatiei lui il va lua o echipa din clubul nostru si vom putea sa facem acte si documente false oricand. Asa vom putea sa ne imbagatim prin orice metoda cu ajutorul actelor.
M: Bun si cum ne ajuta documentele false?
T: pai fac acte prin care patronii celor mai mari cluburi si baruri sa semneze in timp ce damele o sa.i imbete sa se faca praf.Pe prima foaie va scrie cu totul altceva cum ca li se promoveaza barul si se imbogatesc si cand se imbata schimb usor foaia si semneaza actele prin care jumatate din valoarea activitatii lor va veni la compania saracilor pe care tot noi o vom crea. Trebuie doar sa fac o organizatie a copiilor orfani si un cont in banca si tot asa am nevoie de acte false cu ajutorul acelui mafiot.Astfel cand se vor duce la politie sa spuna ca e o greseala le va arata actele false facute de noi prin care au fost de acord ca jumatate din profitul lor sa vina in fiecare luna in contul organizatiei copiilor orfani si astfel devenim milionari, Cam asta este planul.
M: nu pot sa cred ca te.ai gandit la asta Tom! Esti cel mai mare geniu pe care l.am cunoscut vreodata. Meriti toti banii din lume.
T: Hmm insfarsit o sa traiesc asa cum vreau in lux si o sa am toate placintele cu mango din lume spun eu salvind cu placere..dar sa stii ca vom dona si bani din contul pe care il facem la un camin....doar un sfert, ca sa nu fim suspiciosi si o vom pune pe dama sa vorbeasca cum ca sa ocupa de centrele de copii abandonati si ca a facut acest cont in banca si cine vrea sa doneze doneaza.In felul asta nu incalcam legea daca prostii semneaza actele si vom vorbi cu patronul unui camin de copii sa ne ajute cu asta. Lui ii vom da partea aia de bani. Super nu?
M:esti un geniu frate si lasand asta la o parte m.au sunat Alex si Kaname, vor sa ne intalnim langa raul de langa liceul “TAKUMI”sa mai stam de vorba , dar vrea neeaparat Kaname sa se intalneasca cu tine acum. Eu si cu Alex vom veni la rau imediat ce terminam cu treburile prin club. Abia astept sa ne punem planul in actiune, dar pana facem rost de materiale va dura cam o luna. Tu va trebui sa te duci sa iei doar un bax de coli si stampile dar fara scris.
T: hmm chiar am chef sa stau langa rau sa mai schimb 2 vorbe cu Kaname.Atunci fratioare ma duc, ne intalnim dupa ce termini treaba.
M: bine fratioare vedeti sa nu va imbatati pana ajung eu acolo, spune acesta razand si bucurandu.se ca am venit cu planul geniu.
Dau noroc cu prietenul meu cel mai bun si ma indrept spre liceul "TAKUMI", sa ma intalnesc cu un vechi prieten Kaname un barbat inalt cam ca mine, face sala, par saten inchis si ochii albastrii. Este un baiat foarte de gasca de 24 de ani am copilarit cu el si abia astept sa mai stam de vorba.

          In drum spre liceu, ma gandeam daca este bine ceea ce fac.Chiar se putea sa fie totul asa de simplu?Chiar nu riscam nimic?Era bine sa insel oamenii in felul asta pentru binele meu?O mie de ganduri treceau prin mintea mea agitata si nu puteam deloc sa gandesc limpede.Un fior rece trece pe sira spinarii mele facandu.ma sa tremur mai ceva ca un telefon pus pe vibratii, iar un sentiment de neliniste ma cuprinde..aveam asa o stare de nervozitate ca puteam sa ma iau la bataie cu un urs.Imi era frica….de ce?Nu pot sa.mi sau seama pentru ca planul meu este destul de bun.Off uite ca ajung si la rau, mai bine zis o balta mare pe unde puteai sa te plimbi cu barca, inconjurat de foarte multi ciresi si meri batrani.Vara este o atmosfera splendida..parca ai fi in paradis si este doar umpic mai departe de liceul Takumi.La acest liceu am invatat si eu si mereu cand treceam pe aici cu mama imi spunea ca in acest loc, dragostea ramane eternal.Asa am crezut si eu pana in clasa a 10.a, cand mi.am dat seama ca femeile sunt niste mincinoase si doar profita de pe urma noastra,ajungand sa franga inimile tuturor fraierilor.Acum acest loc”al iubirii” este inghetat si rece fara pic de culoare, cam cum este inima mea acum.Un loc unde doar raul limpede domneste…slabe sanse sa iti mai intalnesti dragostea intr.un  loc ca asta…...
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mier 23 Ian 2013, 22:54

Din nou, tot eu!
Deci, e foarte interesant ficul tau. Ingenios plan a ticluit Tomii. Imi place mult ficul, foarte frumos si incitant. Descriere ai din plin, dialogul nu e sec, bravo!
Dar, ceva nu-mi prea place... Asta fiind:
-> Incearca sa nu mai desparti cuvintele de genul "intr-un", prin "."... Foloseste liniuta. Arata mai bine si in fond asa e corect.
-> Si incearca, ca in loc de "ala" sa pui acela / aceea, si expresiile de genul "lake" nu prea dau bine.

Cam atat am avut de spus. Nu sunt critic, am spus doar parerea mea. Sper sa nu te superi, incerc doar sa te ajut. Nu ca eu nu as avea greseli, am si eu destule :))....
In orice caz, astept cu nerbdare NEXT.
Sa ma anunti! ;)
Spor la scris!
Pupici!
M@dy.
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mier 23 Ian 2013, 23:16

Capitolul 4.

Beep…beep…beep beep.
T:da Kaname am ajuns, sunt la rau.Asa prin fuga am reusit sa iau doar trei pachete de tigari.
K:super Tom! Ce voiam sa spun…o sa mai intarzi in jur de o ora, am fost prins intr.o problema cu tata.Stii doar ca e in politie si s.a prins ca eu i.am stricat masina lu nea Branza de langa coltul strazii.Cand vin, aduc berea si cateva sticle de lichior.
T:hmm lichior, yam yam.
K: da si special pentru tine am si de ciocolata, preferatul tau.Frate hai ca vin intr.o ora. Ceau!
T: ok frate, bafta!, hmm o sa fie o zi buna, presimt asta.Lichiorul de ciocolata si placinta de mango, fericirea mea.

Se pare ca am de asteptat mult si bine.Ma asez jos pe patura mea neagra pe care am adus.o si imi aprind o tigara, apoi privesc pe cerul fumuriu ce se lasa greu peste ochii mei visinii ca strugurii aceia nici albi, nici negrii, ci visinii…cam cum sunt eu acum, nu iubesc femeile dar nici nu ma feresc de ele ci intre “profit”.Totusi din cauza asta ma simt din ce in ce mai singur…fara sprijin, fara cineva care sa.mi spuna ce este bine ce este rau, cam cum era ea…mama mea, femeia aia nenorocita care a distrus doua vieti, dar nu mai vreau sa.mi aduc aminte de asta ca iar imi stric ziua.E pacat ca nu mai exista femei care sa te iubeasca pentru ceea ce esti si nu pentru banii tai.Trag un fum de tigara si ma uit incontinuu pe cer….Aerul rece imi invadeaza corpul, este atat de frig si as prefera o ciocolata calda decat o bere rece.Cum stau si meditez la trecutul meu si problemele mele, aud un tipat putin mai incolo de mine.

-Nu nu nu !!! nu se poateeee! A cazut! A cazuuuttt in apaaa!!!!
Ma ridic si ma indrept spre locul in care s.a auzit acel tipat si vad o fata de liceu tipand disperata.Ca sa fiu si eu putin politicos si sa arat putina compasiune, incep un dialog.
T:ce ai de tipi asa ca o disperata?! Mi.ai intrerupt gandurile…stateam si eu relaxat pe paturica mea neagra visand la cai albastrii pe pereti si ma intrerupi tu cu tipatul tau, a venit si Zambilica sa ma deranjeze, dar daca tot am venit pana aici zi.mi care e problema, ii spun eu tragand doua fumuri din tigara.
H: te.am intrerupt? Si ce voiai sa fac? Sa tac cand a cazut in apa? A cazut in apa maii! Nu itelegi ca a cazut in apa? Am nevoie de ajutor!!!
T:stai stai stai! Cine a cazut in apa? Pai suna la 112 mai fetita!
H: cum sa sun la 112 pentru asta?
T: pai doamne, dar a cazut in apa!, doamne fata asta gandeste putin ma intreb…
H: a cazut in apa …a cazut in apa…incepe ea sa planga, lacrimi curgand pe chipul ei angelic.Trebuie sa recunosc ca are o piele destul de catifelata, iar frigul de afara i.a inrosit obrajii.
T:pana la urma cine a cazut in apa? Nu vad pe nimeni in rau.
H: geanta mea pentru scoala, aveam telefonul, cheile, pachetul in ea…acum am ramas si fara telefon, fara chei raman pe afara si o sa mor si de foamee! Of la naiba cu idiotul ala!
T: pentru chestia asta ai facut atata tam tam? Am crezut ca s.a inecat o persoana.Doamne sperii si lumea degeaba.
H:degeaba?! Stau doar cu bunica.
T: pai si?
H: nu prea ma inghite si ea nu aude aproape deloc, deci nu am cum sa intru in casa daca nu am chei pentru ca ea nu iese niciodata iar cand ajung eu acasa deja doarme…vai ce ma fac o sa raman pe afara si daca e sa dau ochii cu ea ma rupe iar cu bataia.
T: doamne mai fata, dar cum ai scapat geanta in rau? Incercai noi pasi de dans sau voiai sa vezi daca geanta stie sa mearga pe apa?
H: nu este amuzant.Am avut o mica cearta cu un coleg si mi.a aruncat geanta…

Mai trageam din tigara mea cateva pufuri gandindu.ma ca este intradevar o problema dificila…cand o vad cocotata pe o piatra mare lasandu.se pe vine ducand mainile in fata facand semnul ala…parca se ruga “ practica cumva "yoga”?
H: 1!
T: ce vrei sa faci acolo?
H: 2!
T: ce naiba vrei sa fa..
H: 3! Si sare in apa dupa geanta ei, sperand sa o recupereze. Cum a spus si ea ramane pe afara daca nu o recupereaza.Dar doamne nu este sanatoasa!! Pe carciul asta ea sare in apa! Asa ca ma duc repede sa o scot din rau tragand.o cu putere de maini.
H: ajutorrr nu stiu sa inott! Rau nenorocitt sa nu ma inghiti! Sa nu ma inghitii!!!
T: stai calma nu te mai agita acum esti afara din rau.
Luam o pauza de 5 secunde cand nu vorbim si incep eu:
T: mai ce dracu! Vrei sa mori?! Faci naibi pneumonie si racesti de te iau toti dracii ce dumnezeu faci? Ma rastesc eu la ea dupa ce o scot din apa.Iau patura mea neagra, ii dau geaca uda jos si o invelesc cu patura, apoi ma asez langa ea pe o piatra.Aceasta sta zgribulita tremurand din cap pana in picioare.Se pare ca acum o vad si eu mai bine. Fata ei era gingasa curata si catifelata, un chip angelic cu o piele deschisa la culoare.Avea niste ochi foarte frumosi, mari,patrunzatori, caprui inchis, niste gene lungi si frumoase.Spre surprinderea mea era data doar cu un rimel si un creion negru ce ii punea in evidenta ochii aia frumosi ce bagau in boala pe oricine.Pe fata ei cadeau suvite din parul ei matasos, foarte stralucitor si natural.Se vede ca nu este vopsit.
O culoare extrem de frumoasa, rar intalnesti asa ceva…un rosu coral ceva incredibil, pana la sani tuns in scari. Pe buzele mari si carnoase atat de moi si catifelate avea un simplu glos de buze coral…era….frumoasa nu am cuvinte…un corp plapand si firav, cu forme exceptionale …ce bine ca i.am dat geaca jos ca sa o studiez mai bine..o fata de liceu de vreo 1.60 intaltime slabuta si plapanda cu un corp superb era perfecta…dar infatisarea poate insela, si mama era o femeie frumoasa dar si o femeie a dracu…ce a distrus doua vieti.Ea mi.a aratat ca toate femeile sunt la fel…chiar daca arata bine si fac pe amabilele tot prefacute sunt…
H: multumesc ca m.ai scos de acolo si ca mi.ai dat patura ta.Imi pare rau ca te.am pus in situatia asta neplacuta dar ce ma fac acum?
T:hmp…daca intri in discutii cu persoane fara cap. Eu ce sa.ti fac daca umbli cu gasti deastea …anturajul vostru e plin de golani ce nu stiu sa.si vada de treaba. Asa va trebuie…
H: era prietenul meu…cel care mi.a aruncat ghiozdanul in apa…
T: hmp poate si.a dat seama ca nu esti de nasul lui, sau poate gandeste ca mine cine stie ce ai facut tu..
H: daca vrei sa stii eu nu am facut nimic…el si.a batut joc de mine.
T:asta pentru ca meritati. Cum voi va bateti joc de fraierii care tin la voi ca niste..ca niste..fraieri, asa fac si ei cand isi dau seama ca femeile nu merita atentie si nu merita sa puna sentimente pentru niste fetite fara cap care viseaza la maritis si bogatie si prostii de genul asta…asta e realitatea daca vrei sa traiesti trebuie sa profiti nu? Nu…trebuie sa faci asta cu mana ta si sa nu depinzi de nimeni.
H: de ce vorbesti asa….nu toate femeile sunt asa…imi spune aceasta cu oarecare tristete in suflet
T: ba da…ii spun eu aprinzand inca o tigara in timp ce ma gandesc la trecutul meu.
H: de ce crezi asta ?ai putea sa.mi povestesti?
T:nu’i treaba ta si oricum nu ar intelege o pustoaica de 18 ani ca tine despre ce este vorba, plus ca faci pe draguta ca sa te mai lipesti de ceva si sa nu ramai pe afara.Lasa.ma cu vrajelile.( femeei ce pot sa spun, asta fac toate lasa.ma sa.ti ascult povestea ca apoi sa.ti pun lesa)
H: am 16 ani…si nu este adevarat pot sa dorm si aici dar chiar vreau sa stiu ce te.a facut sa gandesti asa!
T: vrei tu sa.mi asculti povestea?...( doamne are 16 ani..atat de mica si eu care credeam ca are 18 din cauza formelor sale perfecte…hmm ce am de pierdut daca ma descarc si eu odata la 100 de ani)
H: da…
T:bine…cand eram mic mama si tata mereu ma invatau sa iubesc..mereu imi spuneau ca iubirea adevarata exista si ca o sa o intalnesc ma invatau sa pretuiesc asta si iubeam asta…ii iubeam pe amundoi la fel de mult si credeam in vobele lor. Tata imi povestea ca femeile sunt focul pasiunii din inima unui barbat si ca o femeie care te iubeste te face cel mai fericit…imi spunea ca femeile stiu sa iubeasca si ma invata mereu sa le pretuiesc. Cand am intrat la liceul Takumi mama mereu venea sa ma ia trecand pe langa locul asta…raul asta frumos si imi spunea ca in orice anotimp aici iti gasesti dragostea adevarata, datorita petalelor de cires care faceau un mic dans si raul acesta frumos…chiar credeam in asta si visam sa imi intalnesc marea dragoste in acest loc si am adus multe fete in locul asta, dar toate ma lasau balta cand intalneau unul cu bani..ce conta ca sunt eu bun cu ele si frumos ca ele numai dupa bogatasi erau.Dar mama mereu cand ma vedea ca plang din cauza asta imi spunea ca totul va fi bine ca nu este asa, adevarau e ca eram o persoana sensibila…pana in clasa a 10.a la inceput cand mama a inceput sa vina numai pe la 4 5 dimineata acasa…am aflat ca era o…o…nici nu pot sa spun. Dansatoare in bar care se culca cu toti milionarii pentru bani si masini si tot felul…cand s.a certat cu tatal meu in seara in care a prins.o am tras.o de mana si i.am spus mama nu pleca te rog am nevoie de tine eu te iert..mi.a spus rastiti” banii sunt mai importanti decat o povara ca tine copile”….nu ai idee ce ura aveam in mine..imi venea sa sa o omor de ciuda, am inceput sa urlu de nervi eram distrus…toate lucrurile pe care mi le spusese erau false…erau minciuni…imi venea sa mor voiam sa mor …tatal meu a cazut la pamant si a inceput sa planga iar cand am incercat sa.l linistesc mi.a spus sa nu mai am incredere in fmei niciodata ca sa nu sufar, apoi a luat un pistol si s.a impuscat chiar in fata mea…am inceput sa urlu si sa tip faceam ca toate alea..in sufletul meu era negru vedeam negru…am crezut ca viata se sfarseste acolo am luat un cutit din bucatarie crezand ca viata nu mai are rost si fix atunci au spart vecinii usa speriati de focul de arma pe care l.au auzit…..de atunci mi.am jurat ca nu am sa pun vreodata sentimente pentru vreo Choco :) : Fara cuvinte de genual asta. si ca doar o sa profit de ele cum fac si ele….urasc femeile le detest…cand vine una la mine cu texte de genul “te iubesc” , “vreau sa fac casa cu tine” deja mi se face scarba.Conduc cu un prieten un club si am o suma frumoasa……
H:……..

Hera pov.

Am ramas fara cuvinte…acest baiat la doar 21 de ani crede ca viata nu mai inseamna cv si ca femeile sunt doar niste profitoare…adevarul este ca daca eram in locul lui nici eu nu as fi suportat atata greutate pe umeri…nu cred ca treceam peste cum a facut el…intradevar o copilarie trista,..vise si sperante aruncate in vant…a fost dat la oparte ca o carpa veche pentru una noua si frumoasa, dar de ce tocmai el a avut soarta asta?Imi parea asa de rau pentru el….ochii sai visinii aproape lacrimau, expresia chipului sau se intristase.Parca numai fumul de tigara il linistea acum…parul sau negru ca smoala matasos si lungut flutura in fant iar bretonul ii mai acoperea din cand in cand tristetea din ochii lui frumosi si tristi…era atat de frumosss…era creatia perfecta a zeilor…era perfect atat de frumos si totusi atat de trist. Cu o pozitie sociala buna , normal ca a ajuns sa gandeasca asa despre femei..femei rele fara suflet care stiu doar sa profite de bunate.Eram atat de trista pentru el, parca ii simteam durerea si nemaiputand sa ma abtin siroaie de lacrimi se prelingeau pe obrajii mei inghetati.Simt cum o atingere calda de inger ma ia de barbie si imi sterge lacrimile uitandu.se cu blandete la mine…era el, persoana al carei nume nici nu il stiam, dar stiam ca gheata din inima lui putea fi topita…privindu.i chipul am inceput sa tremur,inima imi batea din ce in ce mai tare si deveneam tot mai agitata, respiram din ce in ce mai greu si simteam nevoia sa il strang la piept, sa il calmez si sa.i spun ca totul va fi bine…dar poate va crede si despre mine acelasi lucru
T: hei ce ai patit? De ce plangi?....
H: oh nu nimic…doar ca.. este o poveste atat de trista si…
T: si ti.e mila de mine?
H:iti inteleg suferinta sau cel puitn incerc si stiu ca ti.a fost greu…ii spun uitanduma la el,la ochii aia stralucitori ca cel mai pretios smarald din lume,la ochii blanzi care ma priveau nedumeriti…oare chiar este asa de rece?
Dau sa il strang in brate dar acesata se fereste dandu.mi mainile la o parte.
T: nu am nevoie de consolarea ta.Ti.am spus stai departe de mine.Nu esti diferita, asa ceva este imposibil mai ales ca esti doar un copil de doar 16 ani.Acum spune.mi de ce ti.a aruncat baiatul ala geanta in rau?
H: eram impreuna de 2 luni, si mi.a spus ca vrea sa se culce cu mine.El avea 17 ani, iar eu i.am spus ca nu vreau asta pentru ca este prea devreme si nu aveam incredere deplina in elTot ma obliga sa fac asta si i.am spus ca nu, apoi ma alearga pana la rau si ma prinde de mana, iar dupa el au venit niste fete.Atunci el a zis” te culci cu mine sau ramai aici ?” si i.am spus ca nu vreau sa fac asta practic eram amenintata sa fac asta si atunci mi.a aruncat ghiozdanul in rau si s.a dus cu niste fete sarutandu,le si mi.a spus” bafta fraiero eu ma duc sa ma distrez sa vedem cine dracului o sa stea cu tine daca nu te culci cu el” ….mi.am dat seama ca tot ce voia era sa ma aiba in pat….si asa au fost toti…tot ce voiau era corpul meu pentru o noapte.Ma bucur ca nu am facut asta cu nimeni si ca mi.am pastrat puritatea pentru cel care ma va merita, tot ce imi doresc este sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca si sa aiba grija de mine…si am ajuns si eu sa cred ca astea sunt povesti dar tu...
T: hmm te rog..nu.mi spune ca eu sunt altfel cand eu ma culc cu fiecare fraiera care imi iese in cale apoi cand vin la mine le spun papa….oricum sunt surpins ca ai refuzat.

Tomi pov.

Beep…beeeppp……beep…
T: alo? Da frate?vii acum?
K: da frate am luat o lada de bere , 5 sticle de whiskey., 8 pachete de tigari si 2 cu gust de cirese si 3 sticle de lichior, unul cu ciocolata, unul cu capsuni si unul cu piersici, vreo 12 pungi de seminte, 3 pungi de alune, 3 pungi de floricele, brichete, sa vedem stixuri, cipsuri…am luat si 3 sticle de cola, sunt cu masina a da si am luat in plus 3 paturi.
T: wow frate parca ai venit la picnicul orfanilor…ii spun eu razand.cCam mult nu crezi?
k: nu! Suntem tu eu, Alex , Marco
T: si…stai putin….ma intorc spre fata si o intreb cum o cheama? Aceasta imi spune ca se numeste Hera Kanami, destul de dragut numele, apoi revin la Kaname.si Hera frate.
K: oo o dama de companie?hmm smecher mic ce esti!
T: nu frate este o pustoaica de liceu caruia ia.m salvat viata dupa ce s.a aruncat in rau dupa o geanta..( aceasta ma ingana spunad" ce mai descriere ... "ce amuzat eram hi hi.)
K: hmm…hai ca ajung in 5 minute, si inchide telefonul.

T:: Hera mai stai ? sau ai scoala?
H: nu am ghiozdanul si…am pierdut deja primele 2 ore nu ma mai duc nicaieri, dupa va tipa diriga la mine si am sa.i spun ca sunt bonlava.
T: aha..vezi ca vor veni 3 baieti aici la picnic.Nu te speria sunt de treba ii spun eu razand umpic stiind ca ei defapt sunt cam nebuni. Aceasta da aprobator din cap si aud masina lui Kaname.Era si cu Marco si cu Alex. Acestia coboara din masina sa descarce proviziile, aseaza paturile rosii fix langa rau si ne asezam cu totii deschizand un dialog…
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mier 23 Ian 2013, 23:22

Multumesc ca m- ai atentionat.Am sa fiu mai atenta de acum kiss
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Vin 25 Ian 2013, 14:57

Capitolul 5.

M: am o surpiza pentru voi baieti, ne spune Marco plin de sine
A: cine fratelooo???
M: damele mele de companie vor sosi incurand acum e randul lui kaname si Alex sa le ia in primire.
A: fratelooo eu mai bine o prefer pe roscovana asta , spuse acesta cu un zambet pervers pe fata apropiindu-se de Hera, incercand sa o sarute in timp ce ii mangaia parul matasos…vazand-o asa speriata, intervin dandu-i un pumn lui Alex.
T: tine-ti mainile acasa, fata asta este a mea.
H: nu sunt a ta! O iau in brate si ii soptesc la ureche
T: chiar vrei sa fi pe mana nebunilor astora? Stai cuminte si fa ca mine daca vrei sa ramai virgina …aceasta da aprobator din cap.Fiind asa aproape de ea ii simt parfumul dulce de cirese, hmmm mirosea asa de bine imi venea sa o mananc pentru simplul fapt ca mirosea asa…
Baietii desfac bautura, iar damele sosesc. Eu iau sticla de lichior de ciocolata si pachetul de tigari de cirese.erau tigari mai slabute dar foarte bune cu un miros genial.Ahh ce bine este sa bei un lichior rece de ciocolata, ii pun si lui Hera intr-un pahar de plastic dar nu mult ca sa nu o vad iar cum sare in rau crezand ca e la circ.
Damele: pisoi rai ce sunteti ati deschis bautura fara noi ahhh sa vedeti ce va facem la noapte rautati ce sunteti.
K: hmm hai iubito vino in poala mea e destul loc, dar vezi cum te asezi ca sa nu avem surprise pentru ca gigel se trezeste foarte repede. Acestea se conformeaza si sunt calare pe baieti. Desfac sticlele de whiskey si incep sa toarne pe soseaua gatului. La cat de nebun este kaname ii toarna sticla fetei in decolteu apoi incpe sa o sarute…mama ce era in fata mea,deja se lasa cu scenarii, iar Hera putin speriata se da ma aproape de mine tinandu-ma de geaca ascunzandu-si putin presenta. Off ce simpatica, crede ca o mananca cineva cu mine aici. Ma uit la ea si zambesc dandu-i de inteles ca totul este in regula, aceata imi zambeste la randul ei tinandu-ma mai strans de geaca…
Vazand-o asa de retrasa damele se baga in vorba cu fatuca de 16 anisori de langa mine.Incepe Alis.
A: hei..fetito cum te cheama? De ce stai asa de retrasa vino si tu in cercul perversitatilor. Cati anisori ai?
H: Hera kanami. 16 ani.( scurt si la obiect ce sa zica mai mult saracuta fiind asa deruata)
A:si nu sari si tu pe un bogatas de aici sa te faca printesa, iubita? Haide te invatam noi.
H: mai bine nu.
A: de ce iubita?
H: pentru ca tot ce faceti voi este pentru bani. Ce vreau eu este dragoste…nu ma intind pe barbati ca sa fiu eu castigatea, si cu fraza asta piticotul de langa mine le-a inchis gura Choco :) Fara astfel de cuvinte pe acest forum. Daca nu ai citit Regulamentul, atunci mai fa-o o data, daca l-ai citit, atunci ar ficazul sa mai faci o vizita pe-acolo.
Putin mandru ca le-a lasat cu gura cascata o intreb pe Hera daca vrea sa fumeze din tigarile mele cu miros de cirese.Aceasta imi spune ca nu a mai fumat pana acum, dar este dispusa sa incerce…parca avea incredere in tot ce ii spuneam eu.Aceasta trage un fum si incepe sa tuseasca, eu razand incet luand-o dupa gat si ii explic cum sa faca, ba chiar am invatat-o sa faca si cerculete.Se pare ca se simte foarte bine in compania mea.Se face cam seara si lumea usor usor hotaraste sa se retraga fiind si morti de beti eu sincer nu aveam nici pe naiba si nu uit sa le propun de vacanta la munte.Am inteles ca mergem in 3 saptamani…la plecare Alex iar o ia pe roscovana sa o sarute dar iar ii trag un pumn in mufa spunandu-i ca daca se mai atinge o data de ea o incurca cu miene.Acesta isi cere scuze si pleaca cu kaname, apoi Marco isi ia damele, da noroc cu mine,domnisoarele ma pupa si pleaca, eu ramand singur cu pustoaica de 16 ani..bine ca nu m-am imbatat, ca o faceam o tura. Aceasta da sa plece si o prind de mana lipind-o de corpul meu.
T: si unde ai sa te duci?pe strazi?
H: pai ce vrei sa fac?....unde sa ma duc?
T: of doamne nu pot sa cred ca spun asta dar poti sa stai la mine…am sa-i trimit bunici tale o scrisoare prin care ii spun ca ai fost adoptata. Am relatii deci se rezolva asa nu va mai trebui sa suferi si sa fi batuta pebtru orice greseala minuscula.
H: ai face asta pentru mine???? Spune aceasta mirata sarind pe mine.
T: hei hei la o parte…da fac asta si asa ma plictisesc singur acasa.
H: va trebui sa-mi gasesc si un job prin care sa-i trimit bunicii bani.
T: nu cred ca e nevoie are pensie batrana si nu te mai are in grija ci eu te am acum in grija si plus ca ai soala nu se accepta. Inteles?
H: da sa traiti…imi spune aceasta pe un ton de..” acum te crezi tutorele meu?”incep sa rad o iau dupa gat si ne indreptam spre apartamentul meu.E asa micuta si firava …
Hera pov.
Lumina diminetii incepe sa-si faca prezenta printre jaluzelele albastrui din camra, trezindu-ma din somnul dulce de dimineata…tocmai ce am realizat ca era ora 10 jumatate…chiar asa mult am dormit?ma intind tare tare tare tareee de tot! sa simt cum imi revin din aceasta amorteala de dimineata si privesc pe fereastra, o deschid sa aerisesc camera si simt cum aerul proaspat de iarna imi improspateaza mintea …inspir adanc si expir …mai pierd timpul prin pat 10 minute pana sa ma trezesc de tot si imi dau seama ca…o doamne nici acum nu ii stiu numele desi el il stie pe al meu…hmm unde o fi? Si oare unde a dormit daca eu sunt in patul lui?...off sunt si singura in apartament nu am nici telefon…urasc sa fiu singura in camera.Iau un prosop din dulapul lui mov si abia acum observ lucrurile din jurul meu. Era o camera normala albastra bineinteles,tavanul era elb, o fereastra mare cu jaluzele albastre …ce-i drept era un albatru atat de frumos inchis, patul era mare pentru doua persoane foarte confortabil, am dormit ca o printesa, un birou negru si un calculator foarte smecher..pe pereti erau tablouri…dulapioare..si multe lucruri ce impodobeau camera,multe statui micute si dragute,un televizor mare mare in fata patului…ce era asa de placut era ca patul se afla langa fereastra si vara este o adevarata placere sa stai in pat la televizor cu geamul deschis mai ales cu privelistea asta frumoasa…spre un alt rau …iar in dreapta patului mult mai in fata langa usa era o alta usa”baia” intru sa fac un dus si gasesc un biletel lipit fix de dus.

“ a trebuit sa plec urgent la Marco cu o treba. Alege ce vrei sa mananci din frigider si vezi ca ti-am pus pe dulapiorul rosu din baie haine de schimb.Ai grija ce faci sa nu imi demolezi casa.”
Cititnd acest mesaj umita intru in cabina de dus care se pare ca era destul de mare si avea si cadita .Este super cand ai chef sa stai ca la baile termale. Si pe suportul de geluri vad un alt biletel

“ se pare ca ai citit biletelul numarul 1. Este bine. Acum sa nu uiti dupa ce iesi din dus sa nu stropesti pe jos si sa te uiti dupa dulapiorul rosu”
Doamne zici ca sunt un copil mic care nu stie ce sa faca.Dau drumul la apa fierbinte care imi mangaie pielea catifelata, mintea zburandu-mi la brunetul care “ m-a adoptat”. Iau gelul de dus care se afla in fata mea..hmm se pare ca toate sunt de mango. Imi place mult mirosul asta, dar gelul asta de mango este prea scump.Ma dusez imi fac siesta, ma spal pe dinti ma aranjez, ma sterg cu prosopul apoi ma uit dupa dulapiorul rosu si iata-l. Acolo era o pereche de pantaloni negri 3 sferturi si o camasa albastru inchis…baiatului astuia chiar ii place mult albastrul, nu am sa uit expresia aia cai albastrii pe pereti, gandindu-ma la asta rad umpic singura, iar oglinda din fata mea imi spunea ca deja sunt penibila. Ma imbrac si observ pe dulapior un alt biletel.
“Te rog nu sifona hainele si pune prosoapele la uscat”.Incep sa rad de faza cu biletele si ma duc la bucatarie sa iau micul de jun.Era o incapere foarte frumoasa, vopsita intr-un rosu aprins.Ce pot spune, are o garsoniera foarte frumos mobilata, curate,minunata.Ma duc, deschid frigiderul si iar gasesc un biletel, seriossss???!!!
“Alege ce vrei sa mananci, dar nu mult ca se depune pe coapse si creste colesterolul, o sa ai probleme cu inima, o sa mori si nu vreau sa te am pe constiinta.Iti sugerez si un ceai si sa strangi masa dupa ce termini”
Doamne de ce ma trateaza ca pe un copil?Oare mai sunt multe biletele pe aici?Termin de mancat si ma duc in camera sa ma uit la televizor.Ma trantesc pe pat , iau telecomanda si pe ea era un alt biletel
“ Hmm ai uitat ca azi ai scoala puturoas-o!, dar stai linistita ca iti fac rost de scutire.Acum stai cuminte si asteapta-ma pana vin.
Of doamne am uitat complet de scoala bine ca o sa-mi faca rost de scutire.Ma asez comod si ma uit la televizor pana adorm visand la printul meu cu ochi visinii….

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Femeia,focul pasiunii.[+16] Asss10Femeia,focul pasiunii.[+16] J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Vin 25 Ian 2013, 16:03

Am citit capitolele pe care le-ai scris si am zis sa imi fac si eu aparitia pe aici. In primul rand, treci pe la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si apoi treci si pe la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].

In al doilea rand, incearca sa te concentrezi si sa faci un fic, nu o piesa de teatru. Inainte de replicile personajelor niciodata nu se pune numele, ori initiala acestora, decat daca esti la genul dramatic. Nefiind insa acolo, toate acestea nu isi au rostul. Apoi, descrierea este inexistenta aici. Cat dialog ai per capitol? Iti spun eu, foarte mult. Limiteaza-te la replicile care chiar merita spuse, deoarece tinzi sa plictisesti si chiar sa enervezi cititorul. Inteleg ca in filme si in animeuri tot scenariul e construit pe baza replicilor, dar asta pentru ca acolo vezi peisajul, locul unde se desfasoara actiunea, personajele si reactiile lor. Aici, ca si intr-o carte, nu vezi aceste lucruri, de aceea trebuie sa le descrii.

Nu mai enumera n-spe mii de lucruri inutile si alte asemenea, deoarece din nou tinzi spre banalitate. Arata-mi ca este ideea ta, arata-mi ca stii sa fii originala si inventiva. Adu cat mai multe aspecte noi, care sa ma tina in priza si care sa ma faca interesata de ficul tau. Descrie si nareaza, iti spun inca o data, deoarece din dialog nu pot intelege mare lucru.

Ai grija la limbajul pe care il folosesti si la vocabularul tau. Totusi, acesta e un forum populat de persoane de toate varstele, asa ca trebuie sa ne limitam si sa nu folosim anumite cuvinte, ori expresii. Treci pe la topicurile pe care ti le-am indicat mai sus si citeste cu atentie tot ce scrie acolo, apoi citeste si alte ficuri de aici si formeaza-ti o idee despre cum ar trebui sa te apuci de scris, la modul serios. Succes in continuare. :)
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia, focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Dum 27 Ian 2013, 23:07

Capitolul 6.


Eram la barul lui Marco la un sprit, in timp ce discutam despre planul nostru ca sa ne imbogatim, sau cum ii spun eu rapirea dansatoarelor.
- Frate ai luat-o pe Hera la tine?
- Da frate, nu puteam sa o las pe strazi, e si mica.
-Este o copila, dar este buna rau de tot.Hmm tanarul Tomii indrageste o fata ha?Te-a alergat cupidon pana te-a prins si nu stiu eu?
- Dute-n…sa nu mai zic cu prostiile tale.Ce sa fac eu cu pustoaica aia? Are 16 ani, nu gandeste asa mult la varsta ei, pur si simplu am luat-o in grija.
- Pentru ca ti s-a pus pata.O pata mare mare !
-Sa vezi ce pete am sa-ti dau eu tie peste ochi.Las-o pe Hera si hai sa ne punem planul in actiune, spuneai ca Alex ti-a adus foile, stampilele si costumatia, iar Kaname a intrat la Genis ca sa afle pozitita mafiotului pe care il cautam si va incerca sa intre si in organizatia tatalui sau ca sa ne ajute.
M: da, se pare ca Genis face parte din organizatia lui CRISTMA si il cunoaste pe Kaname de mic, iar planul il punem in aplicare in 2 saptamani incepand de azi,dupa ce falsificam foile.Esti liber sa te distrezi cu papuselele.Uite stau la coada.
-Hmm bafta frate, in timp ce ma duc la fetele prostute ca sa ma satisfaca, Alex trece pe langa mine ca sa ia legatura cu Marco.
-Deci te-ai mai gandit?
- Da si o vreau pe pustoaica aia cu orice pret.
-Si cum o vei lua de la el?
-Chiar crezi ca ii pasa de copila aia?Gandeste-te si tu cati bani o sa facem cu corpul ala perfect de felina, mai ales ca este si micuta.Clientii vor platii o avere pentru o noapte cu ea.
-Da dar Tom…daca nu va fi de acord, adica sti tu poate se indragosteste de ea.
- Nu ma face sa rad.Tom Skali, imi este cel mai bun prieten.Detesta femeile, iar daca pune sentimente pentru una, ori s-a lovit la cap, ori a fost inlocuit cu un robot.Nu o sa puna in viata lui sentimente pentru femei, le uraste si are impresia ca sunt neserioase si ca nu merita atentie pentru ca tot ce vor sunt masini, avere palate…si ii ranesc pe cei care tin cu adevarat la ele.A avut o copilarie trista…numai eu stiu cum urla dupa ce a plecat mama lui si a ramas fara tata.
- Aha deci sa inteleg ca va fi usor.
-Bineinteles.

Ma duc sa imi fac de cap cu fetitele, au experienta nu gluma.Cine stie prin cate maini au trecut de sunt la conducere caci eu azi stau pe tusa.Vreau sa fiu satisfacut nu invers si se pare ca la final aud iar aceleasi texte si intrebari stupide “ de ce nu ne alinti?, de ce nu te insori cu mine?, de ce esti asa rece? “si de fiecare data le las cu ochii in soare.Dupa ce imi termin treaba sau aventura ca sa zic asa, ma indrept spre casa.Ajung, descui usa, intru in bucatarie , vad ca totul est ok.Biletelele mele au functionat…masa stransa frumos, se pare ca vasele sunt spalate si nu cred!!!!! In cuptor se afla placinta mea preferata cu mango!Nu mi-a reusit niciodata reteta, desi am incercat de atatea ori.Vaii miroase atat de bine…imi lasa gura apa si aveti de ce sa va amuzati pentru ca stau in genunchi salivand in fata cuptorului, cand vad un biletel pe care scria “pofta buna!”. Mananc sa ma satur si parca era mai buna decat orice partida de amor de pana acum.Fata asta este o bucatareasa grozava.Cand mai musc dintr-o felie, gasesc un mic ravas pe care scrie :” Vezi ca placinta este otravita! In caz de intra cineva peste mine cand sunt singura acasa”.Trantesc speriat farfuria, si merg in camera mea ca un titirez sa cer explicatii, dar ma opresc in pragul usi.Un chip de inger dormea in patul meu cu telecomanda in mana. Era atat de dulce cand doarme, apoi ma asez langa ea si ii privesc frumusetea naturala. Numai un sarut de la ea si puteam sa mor fericit…era atat de frumoasa de firava si mica, ce mult as vrea sa-mi sara in brate, sa se indragosteasca de mine…, dar asa ceva era imposibil.Incep sa-i mangai parul moale rosu coral si observ ca a folosit gelul meu de dus cu aroma de mago si samponul ei de cirese.Mirosea atat de frumos ca imi venea sa o mananc, ea cu ciresele eu cu mango, ce as vrea sa facem o salata, dar imi revin imi trag doua palme peste fata gandindu-ma ca mi-a venit ceasul si incep sa tip:
-Femeie esti nebuna?! Esti nebuna zi-mi?
-Hmm…??
-Acum o sa mor din cauza ta pentru ca am…dar nu apuc sa spun mai multe pentru ca mana ei stanga se plimba pe fata mea si o intreb ce are de gand.
-Caut butonul de oprire…
-Lasa glumele! O sa mor cine spanac intra peste tine?Suna la salvare femeie. Aceasta ma pupa pe obraz si imi spune ca a fost doar o gluma si ca a incercat sa ma sperie, deoarece am tratat-o ca pe un copil azi-dimineata cu biletelele.
-Na bilete sa te saturi! Si incepe sa rada mai sa lesine.Incep sa rad si eu cu ea si sa stam la povesti pana seara tarziu.Tin sa precizez ca am luat un pat in plus, roz pentru ea ca doar nu dorm cu copilul in acelasi pat.
-Tu…ti-a placut placinta facuta de mine?
-:Mda e buna.Apropo numele meu este Tom Skali.
-Insfarsit iti aflu numele.atunci mai adu sa mancam impreuna si adu te rog si un tub de frisca
-Frisca?
-Da, imi spune aceasta cu un zambet.
Iata ca aduc si frisca printesei si aduc pe o tava si placinta.
-Tomii stiai ca placinta de mango este mai buna cu frisca?
-Da?
- Da uite….
Fata imi pune frisca pe buza inferioara si incepe sa rada putin pervers.Ce naiba vrea sa faca…
- Nu am vrut, scuze scuze am sa te curat acum.Aceasta se apropie de mine si incepe sa-mi sarute buza inferioara indepartand frisca, ce senzatie placuta, dar stai ce tot fac aici…fata imi intredeschide buzele prinzandu-ma intr-un sarut pasional,avea niste buze foarte moi si dulci…imi doream ca acest sarut sa nu aiba sfarsit, era un vis..stateam in pat sarutandu-ne ca nebunii cu pofta, limbile noastre duelandu-se incontinuu, acum realizez ceea ce fac….rup sarutul acela divin si o imping pe Hera departe de mine in pat…
- Ce s-a intamplat?
-Nu este bine…ce incerci sa faci? Esti doar un copil…nu imi permit sa ma ating de tine, si nu vreau sa suferi din cauza mea. Intelege ca eu nu pun sentimente si ma distrez cu toate.Sa nu mai faci asta vreodata.Esti sub tutela mea si atata tot.
-…Imi pare rau, spuse aceasta cu o fata trista si merge pe veranda.

Hera pov.

Stau si ma uit pe cer spre raul linistit in care se oglindea regina stelelor, luna.Era atat de frumoasa…imi aprind o tigara cu miros de cirese si ma gandesc la acel sarut, un sarut divin, doamne ce a fost in capul meu?...ma intreb, perle curgand din ochii mei caprui.A fost prea frumos sa fie adevarat, priveam spre stele…Tomii daca ai fi o stea as putea oare sa ajung la tine? As cutreiera muntii si as merge cu balonul de aer prin norii cenusii greoi ce sunt gata sa isi verse amarul peste acest oras frumos in care te-am intilnit.Iar cand as trece de acei nori as vrea sa ajung la inima ta.Se spune ca stelele mor odata cu persoanele de care apartin, dar tu Tomii…ai muri pentru mine?...un million de ganduri bantuiau prin mintea mea de copil, credeam in lucruri ce nu erau posibile.Termin tigara si merg la culcare resemnandu-ma desi ma doare…ca nu pot fi a ta, ingerul meu cu ochi de smarald.

Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Lun 28 Ian 2013, 18:57

Ok..ce avem noi aici. Deci 1:Buna si bine ai venit pe forum!
2:Faina ideea dar mai ai de lucru.Eventual fa o cerere de critica.
3: Lasa spatiu dupa vreo 8 randuri ca sa se poata citi mai usor.
4:Imi place. Mai ales partea cu biletelele. Nice :)
5:Pune litera mare dupa punct. Exemplu: "Insfarsit iti aflu numele.atunci mai adu sa mancam impreuna si adu te rog si un tub de frisca" si de asemenea pune punct dupa ce ai terminat o propozitie.
6: Corecteaza cat de cat capitolele. Si eu mai sar si descopar ca am greseli, dar in principal sa arate corect gramatical.
Cam atat. Astept next si te rog sa ma anunti.
Spor la lucru.
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia, focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Vin 01 Feb 2013, 17:34

Capitolul 7.

A trecut o saptamana jumate de cand Hera sta la mine.Ea dimineata se duce la liceu si vine la doua, cand eu sunt plecat la club cu treburile mele. Deja avem materialele pregatite pentru marea operatiune.Peste patru zile vom da lovitura.In acest timp acasa la mine este super, in fiecare seara am cu cine sa vorbesc si sa rad.Se pare ca Hera gateste, face curat si este o fata cuminte. Si s-a resemnat dupa acel incident cu frisca. Hera are acum o slujba , pune unghii cu gel acasa pentu ca mi-a spus ca nu vrea sa stea pe banii mei. Ma refer la strictul necesar imbracaminte, cercei si diferite chestii “femeiesti” si face asta cat timp eu sunt plecat. De obicei vin pe la 5 acasa, si ce sa mai zic in unele zile dupa fiecare sedinta in care trebuie sa rezolv cazuri si Sa ajut cu mintea mea sclipitoare, ma duc dupa la sedintele de actiune si ma distrez cu fraierele care imi cad la picioare. Dar oare de ce nu am profitata de Hera in sera aia? Lasand toate astea la o parte urmeaza marea lovitura.

Dupa patru zile…

Fugeam disperat prin casa si totusi incercam sa nu fac prea multa galagie ca sa nu trezesc copilul pentru ca era sambata. Era deja ora 9 si am dormit prea mult, iar daca intarziam pentru inceperea planului, Marco facea spume la gura. Ma grabesc ce ma grabesc, fac un dus relaxant dupa care imi aleg din sifonier o pereche de blugi rosii cu curele negre lasate si un bluzon negru simplu, ma dau cu parfum si sa nu uitam de cruciulita mea norocoasa plus manusile negre din piele.Simt ca imi lipseste ceva dar…ce? Cheile le am…banii ii am, briceagul e aici….hmm telefonul! Asta e unde floricele de porumb l-am mai pus? O fi ratacit prin camera, aoleu si Hera doarme.Daca incep sa ma fatai pe aici sigur o trezesc. Ahh dar deja sunt in intarziere.In timp ce ma agitam ca o gaina ce nu isi gaseste puii, imi pun o mica intrebare…de ce imi fac griji ca o trezesc? Pana la urma este casa mea.Trag aer in piept, ma duc la patul ei si vreau sa dau perna la oparte.Cand pun mana pe perna ma opresc.Vai nu pot sa o trezesc pur si simplu nu pot. Stateam ca un sarac cu mana intinsa privind la cel mai pretios diamnat. Era atat de frumoasa cand dormea….inima mea incepea sa bata din ce in ce mai tare si respiram tot mai greu.Imi doream atat de mult sa nu fie ca celelate fete, dar lucrurile astea se intampla doar in baseme.Pierdut in ganduri si dorinte nebunesti, o mana calda si fina, ma prinde de mana mea care era pe perna fetei….ingerul si-a deschis ochii aceia caprui si frumosi care ma priveau atat de dragastos, atat de bland…era atat de dulce.Un zambet se afiseaza pe chipul ei. Ma tinea tot mai strans de mana, ma apropi de ea , iar ea tot mai aproape de mine.Incepe sa ma mangaie pe par si se apropie…inca se apropie…inca putin si buzele ei catifelate erau la un milimetru de ale mele. Ii simteam respiratia proaspata si mii de fiori isi fac aparitia pe sira spinarii mele, iar mainile ei catifelate se plimbau prin parul meu, facandu-ma sa-mi pierd mintile. Ma saruta apasat pe buze, dar o imping repede ca sa nu intru in jocul ei.

- Te rog…nu pleca azi sa ma lasi iar singura in casa. Ramai cu mine te rog.
- Ce naiba ai in capul ala? Trebuie sa plec cu treaba mea…si pleaca de langa mine, ce te-ai indragostiti si tu de mine ca celelate? Nu ma fa sa rad pustoaico. Ce vrei o masina? Bani in plus? Un job bine platit? Palate? Servitori? Ce vrei?
- Un sarut…., dupa cuvintele astea imi sare in brate si imi spune sa o iert pentru ca a mers atat de departe.Eu in locul ei nu imi ceream scuze si profitam de fiecare ocazie ca sa fur saruturi.

O iau de pe mine si ii spun ca nu sunt dispus pentru dulcegarii deastea, eu merg dupa motoul” femeia nu merita iubita, ci trebuie pocnita”pentru ca toate sunt la fel.
- Trebuie sa plec. Vezi ce faci pe aici si ai grija daca iesi cu vreo piretena prin oras. Am primit un set de telefoane int-o cutie , vezi ca sunt pe biroul meu.Alege-ti unul numarul meu il ai. O sa intarzii mult ai inteles?
- Ham ham…Nu ma mai trata ca pe un copil! Ma descurc si singura nu am nevoie de tine.In fiecare dimineata gasesc biletele de la tine si si…
- Si esti inca un copil. Copilutule! Ii ciufulesc parul.Acum am plecat sunt in intarziere!
- Ai grija de tine….si nu te cucla cu prea mult femei ca imi faci rau…
- Ce?
- Ca le faci lor prea mult rau…asta ziceam.
- Hmm…ja ne!

Merg cu pasi repezi si ma intalnesc cu un agent care trebuie sa ma ia cu masina spre clubul lui Marco .Este deja 9:30, of doamne o sa ma omoare…Acolo ne intalnim cu Kaname Alex si damenele si alt sir de femei usuratice cu o echipa in caz de va iesi urat.
Pe drum, ma tot gandeam la Hera, la faza de mai devreme, oare joaca teatru sau chiar isi dorea asa mult sa ma sarute?Mii de imagini si ganduri imi treceau prin minte…avand ca subiect principal “pustoaica de 16 ani” doamne chiar nu poti sa iesi din mintea mea?!! Si eu imi doream asa de mult sa o sarut dar…ahh iesi odata din mintea meaa!!! Spun eu dandu-mi doua capace.

- Ce ai Tom? Te pocnesti singur? Iti e frica de ce va urma?

Ce va urma ? O doamne am si uitat ce urmeaza sa fac, caci mintea mea este la …chhh!! Sper ca Hera sa nu isi imagineze ca poate fi ceva intre noi, este ca toate celelalte.Este intradevar o fata cuminte, desteapta, blanda, iubitoare ,intelegatoare, dar trecutul meu nenorocit nu ma lasa sa cred asta. Este imposibil sa ma indragostesc de ea.

- Nu imi este frica. Totul o sa iasa perfect! spun eu increzator catre sofer.

Iata ca ajung si la club , iar Marco ii lua la rost pe coechipierii nostrii ca eu lipsesc. Practice ei nu aveau nici o vina, dar trebuia sa isi verse supararea pe cineva…hi hi.Merg la el cu un zambet tamp pe fata si ii zic asa:
- Sunt atat de….mandru ca am intarziat! Acum putem pune planul in aplicare
- Te omor! imi spune acesta usurat. Cred ca i-am inseninat ziua cu prezenta mea.
- Hai sa trecem la treaba! spune Alex.

Zis si facut.Ne-am deghizat, am luat teancul de acte false, mafiotul nu isi va da seama dar politia da, de aceea aveam nevoie de echipamentul lui Cristma pentru a face cealalata treaba ca sa nu se prinda politita in veci.
Intram intr-o masina din garajul clubului pe care eu am ales-o, caci avea geamurile fumurii si nu se vedea in interiorul masinii si avea un portbagaj destul de mare unde putea sa incapa o parte din echipament.Strict ce aveam nevoie.La conducere era Kaname, iar eu stateam langa el, deghizat fiind intr-un om important de afaceri.Aveam chiar si masca facuta la stilist ca sa nu imi recunoasca nimnei fata.Damele lui Marco au adus stilista la club cand am ajuns, dar am omis aceasta etapa pentru ca mintea mea zboara in continuare la roscovana….sper ca planul meu sa functioneze.
Ajungem undeva intr-un cartier parasit…wow! Parca filmele de groaza ar fi iesit din calculatorul meu.Casele erau daramate, numai sticle si gunoaie pe jos, orice urma de culoare a fost spulberata din locul asta depravat si infiorator.Doar cate o pisica neagra mai bantuia colturile blocurilor sfaramate, chiar si pe mina ma cuprinsese un sentiment de teama.Era o liniste de nedescris parca eram in partea a saptea a filmului “Cartierul bantuit de diavol”cel mai tare film de groaza pe care l-am vazut, de nu am putu sa dorm 3 nopti la rand.A fost singurul film care a reusit sa ma sperie si acum tin minte ca Alex a inceput sa planga.Nici un sunet nu mai scoteam, pana si gasca mea era la fel de speriata ca si mine, toata lumea inghite in sec, iar eu propun sa coboram din masina ca si asa suntem in intarziere.

- Nu am fi ntarziat daca iti miscai mai repede posteriorul cap de tap! Nu vezi cum e afara ma pui sis a cobor? tipa Marco la mine furios.
- Nu te mai plange soricel speriat si iesi afara din masina sau nu o sa mai ai parte de cascaval frate. Rapund eu flecmatic.

Ma plimbam printre aleile crapate, sfaramate, ditruse…doamne primaria chiar a uitat de acest loc? Sau zvonurile cum ca este bantuit chiar sunt adevarate?

- Aaaaaaaa un monstruuuuu un monstruuuuuuuuuuuuu!!!!!!! tipa Alis cat o tin plamanii.
- Aaaaaaaaaa doamne vine dupa noiiiiii tipa cealalta dama. Crissa.

Ma intorc repede inpietrind de frica vazand ca acesti tantalai se speriau de umbra lor si de o bucata de hartie care flutura prin copaci.

- Bai nu sunteti sanatosi? Era sa fac infarct credeam ca chiar vine ceva.
- Da, dar acest loc seamana cu partea a saptea din filmul ala cu…
- Da da stiu taci! tip eu la Alex.
- Dar!
- Taci odata Alex!
- Mai taci ca mi-e frica! tipa Marco speriat de moarte.

Inaintam pana la o intrare subterana secreta unde trebuia san e intalnim cu CRISTMA , iar cu fiecare pas pe care il faceam cu atat tremuram mai tare, inghit in sec si… de ce toata lumea este in spatele meu?chiar atat de fricosi sunt? De parca eu as fi prazlea cel voinic cu capsunile albastre si am fi intr-un basm unde eu salvez situatiau. Chiar era infricosator, aceasta atmosfera a mortii, mai lipseste sa iasa zombie din canalizari cum este in videoclipul thriller a lui Michael Jackson. Intrunericul nopti se lasa greu peste noi, copacii goi lipsiti de roadele primaverii aratau ca niste monstrii gata sa ne inghita, hartiile care zburau prin aer formau un vartej al groazei gata sa ne arunce cat mai departe posibil…acesta era cartieurl “Peny”, cartierul ales de CRISTMA pentru a se ascunde.Bunul prieten al lui Alex care este in organizatia mafiotului ,Geni, ne-a dat si o harta ca sa gasim locul in care se ascund.Sincer nu ma asteptam la cartierul Peny.

- Aaaaaaaaaaajutorrrr cinevaaaa!!!!!! Ma manancaaaaaa! tipa iar Alis.
- Ajutorrrrrrrrrrrrr ne manancaaaa!!! Tipa cealalta dama Crissa.
- Ce naibaaa avetii? Chiar vreti sa imi sara inima din locatia piptului din mijlocul plamanilor din din doamne nici nu mai stiu ce vorbesc? Ce naiba tipati asa?
- Soriceii erau sa ne mnanceee! imi tipa iar Alis in cap.
- E plin de soareciii! Imi rodeau pantofii de firmaa Tomii!!
- Doamnee…cred ca o sa ma aleg cu un infarct dupa seara asta, pff sa mergem.spun eu pierzandu-mi rabdarea.

Ajung la locatia de pe harta, apas pe butonul secret si in 3 secunde bucata d, pamant pe care stateam, se decupa lasandu-ne in jos intr-o incapere extrem de ciudata ce avea doar 2 canapele din piele neagra…

Jos o voce groasa ce pufaia un trabuc imi spune sa ma apropi…era chiar el…CRISTMA, ma apropii avand un nod in gat si dau noroc cu “seful”
Ii explic eu acolo, despre planul meu in timp ce ma dau drept alt mafiot si il mai invart umpic, il mai sucesc cat il mai sucesc cu vorba in timp ce damele isi faceau treaba.Erau amundoua cocotate in bratele lui sarutandu-l si facandu-l sa se simta in centrul atentiei in timp ce imi sustineau planul.

- Asa deci…planul tau este genial, dar unde este dovada ca voi putea pleca din tara?
- Chiar aici.Era o hartie facuta de Kaname pentru ca tatal sau lucra in politie si i-a folosit calculatorul din biroul personal cand era plecat.Aici erau toate semnaturile “false” bineintels si stampile, absolute tot ce era nevoie pentru a pleca si nu am uitat sa pun piesa aceea micuta exploziva pe foaie.
- Hmm…nu stiu ce sa spun.
- Vaii…dar prea marite Cristma, nu aveti idee cat de bun este domnul PERDAX,( acesta fiind numele meu secret) in astfel de situatie. spune Alis.
- Asa este prea marite sef, niciodata nu a dat gres intr-o misiune. Este genial, doar ca are nevoie de aceasta data de echipamentul dumneavoastra. spune Crissa.
Cristma se ridica in picioare se inDreapta spre mine, scoate pistolul din buzunarul drept al pantalonilor si imi spune:

- In secunda 2 esti mort!
- Prea marite!!! Tipa Alis
- 1! spune Cristma furios.
- Va rog nu faceti asta o sa puteti pleca din tara!! tipa Alis la picioarele " sefului". Adevarul este ca Alis ma iubea mult, deja incepuse sa plnga iar ceilalti stateau incremeniti.
- 2!!! S-a terminat Perdax.

Acesta da sa apese pe tragic si….
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Vin 01 Feb 2013, 18:03

Yey prima!
E asa rautacios...si misogin. Cum poate crede una ca asta despre femei? In orice caz sper sa se sarute...si sunt curioasa ce se va intampla in continuare. M-ai lasat in suspans.
Multumesc ca m-ai anuntat.Te rog sa o faci si data viitoare. Poate treci si pe la ficurile mele..daca vrei.
Spor la scris.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Femeia,focul pasiunii.[+16] J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 11:31

vevex'violette a scris:
[ center] Capitolul 7. [/ center]

( Încă un rând liber. După un titlu se pun două rânduri libere; estetică. )
A trecut o saptamana jumate ( În cărţi cuvintele nu sunt prescurtate, nu există nici limbajul pe care îl folosim dese ori, in cotidian, este unul, dacă vrei să-i spui, formal. Cuvintele se scriu întregi. Corect: jumătate. ) de cand Hera sta la mine. ( Space, după orice semn de punctuaţie se pune space. ) Ea dimineata se duce la liceu si vine la doua, cand eu sunt plecat la club cu treburile mele. Deja avem materialele pregatite pentru marea operatiune. ( Space. ) Peste patru zile vom da lovitura. ( 1. În ce-o să dea lovitura ? Într-o piatră, or what ? Trebuie detaliate faptele, toate, pentru că, la început, cititorul poate să se gândească la ceva total opus la ce-ai vrut tu să specifici. ) In acest timp acasa la mine este super ( Super în ce sens ? Sunt văbriuţe curubeiate pe acolo ? Vezi porci zburători ? Ai pereţi gravaţi cu aur ? Detalii, detalii, ele sunt cele mai importante. ) , in fiecare seara am cu cine sa vorbesc si sa rad. ( Space. ) Se pare ca Hera gateste, face curat si este o fata cuminte. Si s -a resemnat dupa acel incident cu frisca. Hera are acum o slujba , pune unghii cu gel acasa pentu ca mi-a spus ca nu vrea sa stea pe banii mei. ( Ce logică are fraza asta ? Eu nu pricepi nimic. Corect: Din câte am înţeles acum Hera şi-a găsit un loc de muncă, pune unghii cu gel la domiciliu, asta doar ca să nu stea pe banii mei. ) Ma refer la strictul necesar imbracaminte, cercei si diferite chestii “femeiesti” ( feminine ) si face asta cat timp eu sunt plecat. De obicei vin pe la 5 ( cinci ) acasa, ( Fără virgulă. ) si ce sa mai zic in unele zile ( < ) dupa fiecare sedinta in care trebuie sa rezolv cazuri si Sa ( "s " mic, deoarece eşti în interiorul propoziţiei. ) ajut cu mintea mea sclipitoare, ma duc dupa la sedintele de actiune si ma distrez cu fraierele care imi cad la picioare. ( N-am înţeles nimic din fraza asta. El munceşte şi se distrează cu fetele alea în acelaşi timp ? Trebuie reformulat: [..] trebuie să ajut, doar am o minte strălucită. În fiecare zi, după ce plec de la şedinţele de acţiune, mă distrez cu orice femeie/fată ce-mi pică la picioare, extrem de uşor, chiar. ) Dar oare de ce nu am profitata de Hera in sera aia? Lasand toate astea la o parte urmeaza marea lovitura. ( Nu pricep, din nou, nimic. Corect: Oare de nu am profitat de Hera în seara aceea ?! Las toate lucurile deoparte, o vreme, urmează marea lovitură. )
( Încă un rând liber. )

Dupa patru zile… ( Nu se face aşa ceva, unde-ai văzut tu că în cărţi apare " după n zile " ? Asta e doar în filme şi seriale, ce distrug complet perspectiva asupra literaturii. Nu tot ce-i la televizor e tocmai bun, mai ales din serialele la care cu toţii de uităm. Dacă doreai să schimbi timpul acţiunii puteai foarte simplu să pui " *** ", cu center şi să laşi două rânduri înainte şi după. )

( Încă un rând liber. )
Fugeam disperat prin casa si ( , ) totusi ( , ) incercam sa nu fac prea multa galagie ca ( , ) sa nu trezesc copilul pentru ca era sambata. ( Ce-am subliniat este sec, puteai să te lipeşti şi de această ultimă parte. ) Era deja ora 9 ( nouă ) si am dormit prea mult, iar daca intarziam pentru inceperea planului, Marco facea spume la gura. ( Ce e cu vocabularul ăsta deplorabil ? Crezi că dacă spui cuvinte urăte atragi cititori, pe mine una mă scărbeşte asta, e intolerabil, depăşeşte cota maximă de bun simt şi respect faţă de literatură. Tare sunt curioasă unde ai văzut tu asemenea descriere, în ce carte. Nu ai voie cu limbajul cu care vorbeşti cu colegii, sau cu prietenii, trebuie să fie unul mai formal, nu de baltă ! Pentru numele lui Dumnezeu. ) Ma grabesc ce ma grabesc, fac un dus relaxant dupa care imi aleg din sifonier o pereche de blugi rosii cu curele negre lasate si un bluzon negru simplu, ma dau cu parfum si sa nu uitam de cruciulita mea norocoasa plus manusile negre din piele. ( De ce m-ar interesa pe mine cu ce se îmbracă el ? Detaliat ? Nu vrei să-mi povesteşti şi fiecare cusătură în parte ? Aceste detalii nu-şi au rostul într-o poveste, trebuie descrisă acţiunea cu sentimentele potrivite, altfel iese o cacealma = nebunie. ) Simt ca imi lipseste ceva ( , ) dar… ( Fără puncte de suspensie. Acestea se folosesc pentru a mări suspnasul, ori în momentele în care o replică a unui personaj este suspendată în gol, fără o continuare, din diferite motive. ) ce? Cheile le am… ( Fără puncte de suspensie, doar virgulă. ) banii ii am, briceagul e aici…. ( Virgulă în loc de puncte de suspensie. ) hmm ( , ) telefonul! Asta e unde floricele de porumb l-am mai pus? ( Ce-ai zis ?!?!?! ) O fi ratacit prin camera, aoleu ( , ) si Hera doarme. ( Space. ) Daca incep sa ma fatai pe aici sigur o trezesc. Ahh ( , ) dar deja sunt in intarziere. ( Space. ) In timp ce ma agitam ca o gaina ce nu isi gaseste puii, imi pun o mica intrebare… ( Două puncte în loc de punctele de suspensie. ) de ce imi fac griji ca o trezesc? Pana la urma este casa mea.Trag aer in piept, ma duc la patul ei si vreau sa dau perna la o ( Space. Se scrie " la o parte ". ) parte. ( Space. ) Cand pun mana pe perna ma opresc. ( Nu-mi place forumlarea, e banală şi chiar mă enervează. Corect : În momentul în care strâng marginea pernei în pumn mă opresc, chiar nu pot s-o trezesc, ar fi un gest de egoism din partea mea. ) Vai nu pot sa o trezesc pur si simplu nu pot. Stateam ca un sarac cu mana intinsa privind la cel mai pretios diamnat. Era atat de frumoasa cand dormea…. ( Punct sau virgulă, e alegerea ta. ) inima mea incepea sa bata din ce in ce mai tare si respiram tot mai greu. ( Space. ) Imi doream atat de mult sa nu fie ca celelate fete, dar lucrurile astea se intampla doar in baseme. ( 1. Corect: basme. 2. Space. ) Pierdut in ganduri si dorinte nebunesti, o mana calda si fina, ( Fără virgulă. ) ma prinde de mana mea care era pe perna fetei…. ( Punct. ) ingerul si-a deschis ochii aceia ( Corect: aceeia. ) caprui si frumosi care ma priveau atat de dragastos, atat de bland… ( Virgulă în loc de punctele de suspensie. ) era atat de dulce. ( Space. ) Un zambet se afiseaza pe chipul ei. Ma tinea tot mai strans de mana, ma apropi de ea , iar ea tot mai aproape de mine. ( Space. ) Incepe sa ma mangaie pe par si se apropie…inca se apropie…inca putin si buzele ei catifelate erau la un milimetru de ale mele. Ii simteam respiratia proaspata si mii de fiori isi fac aparitia pe sira spinarii mele, iar mainile ei catifelate se plimbau prin parul meu, facandu-ma sa-mi pierd mintile. Ma saruta apasat pe buze, dar o imping repede ca sa nu intru in jocul ei. ( Nu-i place deloc cum ai scris. Uite cum ar fi sunat mai frumos: Îi simţeam respiraţia şi mii de fiori îmi străbăteau corpul, atât de mult efect avea asupra mea, mă înnebunea. Instincitv mă apropriam de ea, voiam mai mult, o voiam pe ea, buzele ei. Degetele ei se joacă alene cu suviţele mele de păr; mă întărâtă gestul ei. O sărut, fără să mai aştept, vreau să-i gust buzele, să descopăr dacă sunt la fel de dulci cum mi le imaginez. )

- Te rog… ( Virgulă în loc de punct. ) nu pleca azi sa ma lasi iar singura in casa. ( virgulă în loc de punct. Ramai cu mine ( , ) te rog.
- Ce naiba ai in capul ala? Trebuie sa plec cu treaba mea… ( Fără puncte de suspensie. ) si pleaca de langa mine, ce te-ai indragostiti si tu de mine ca celelate? Nu ma fa sa rad pustoaico. Ce vrei ( , ) o masina? Bani in plus? Un job bine platit? Palate? Servitori? Ce vrei? ( Corect: Ce vrei, o maşină, bani în plus, un job bine plătit, palate, servitori ? Ce vrei ?! )
- Un sarut…., dupa cuvintele astea imi sare in brate si imi spune sa o iert pentru ca a mers atat de departe.Eu in locul ei nu imi ceream scuze si profitam de fiecare ocazie ca sa fur saruturi. ( Sec, banal. Corect: Vreau doar un sărut, şopteşte. Cuvintele ei mă înfioară, a doua oară pe ziua de azi. Continuă conversaţia cerându-şi scuze faţă de mine, c-a ajuns atât de departe, lucru ce nu mă deranjează, cred. )

O iau de pe mine si ii spun ca nu sunt dispus pentru dulcegarii deastea, eu merg dupa motoul ( Space. ) ” femeia nu merita iubita, ci trebuie pocnita” ( Space. ) pentru ca toate sunt la fel.
- Trebuie sa plec. Vezi ce faci pe aici si ai grija daca iesi cu vreo piretena ( Corect: prietenă. ) prin oras. Am primit un set de telefoane int-o ( Corect: într-o. ) cutie , vezi ca sunt pe biroul meu. ( Space. ) Alege-ti ( Corect: Alege unul. ) unul ( , ) numarul meu il ai. O sa intarzii mult ( , ) ai inteles?
- Ham ham… ( Semnul exclamării, nu puncte de suspensie. ) Nu ma mai trata ca pe un copil! Ma descurc si singura nu am nevoie de tine. ( Virgulă în loc de punct. In fiecare dimineata gasesc biletele de la tine si si…
- Si esti inca un copil. Copilutule! Ii ciufulesc parul.Acum am plecat sunt in intarziere!
- Ai grija de tine….si nu te cucla cu prea mult femei ca imi faci rau…
- Ce?
- Ca le faci lor prea mult rau…asta ziceam.
- Hmm…ja ne!
( Sec totul, puteai înlocui cu vorbire indirectă. )

Merg cu pasi repezi si ma intalnesc cu un agent ( , ) care trebuie sa ma ia cu masina spre clubul lui Marco . ( Space. ) Este deja 9:30, of ( , ) doamne ( Virgulă şi era " Doamne ". ) o sa ma omoare…Acolo ne intalnim cu Kaname Alex si damenele si alt sir de femei usuratice cu o echipa in caz de va iesi urat. ( Sec, propoziţie seacă. )
Pe drum, ma tot gandeam la Hera, la faza de mai devreme, oare joaca teatru sau chiar isi dorea asa mult sa ma sarute? ( Space. ) Mii de imagini si ganduri imi treceau prin minte… ( Virgulă în loc de punctele de suspensie. ) avand ca subiect principal “pustoaica de 16 ani” ( . ) doamne ( Virgulă şi " Doamne ". ) chiar nu poti sa iesi din mintea mea?!! Si eu imi doream asa de mult sa o sarut ( , ) dar… ( Fără puncte de suspensie. ) ahh iesi odata din mintea meaa!!! Spun eu dandu-mi doua capace.

- Ce ai Tom? Te pocnesti singur? Iti e frica de ce va urma?

Ce va urma ? O ( , ) doamne ( " Doamne " şi virgulă. ) am si uitat ce urmeaza sa fac, caci mintea mea este la …chhh!! ( Ce...?! Doamne... ) Sper ca Hera sa nu isi imagineze ca poate fi ceva intre noi, este ca toate celelalte. ( Space ! ) Este intradevar o fata cuminte, desteapta, blanda, iubitoare ,intelegatoare, dar trecutul meu nenorocit nu ma lasa sa cred asta. Este imposibil sa ma indragostesc de ea.

- Nu imi este frica. Totul o sa iasa perfect! spun eu increzator catre sofer. ( Replică seacă. )

Iata ca ajung si la club , iar Marco ii lua la rost pe coechipierii nostrii ca eu lipsesc. Practice ( Corect : practic. ) ei nu aveau nici o vina, dar trebuia sa isi verse supararea pe cineva…hi hi. ( Punct şi fără "hihi" , ai văzut tu într-o carte aseemenea lucru ? ) Merg la el cu un zambet tamp pe fata si ii zic asa:
- Sunt atat de…. ( Fără puncte de suspensie. ) mandru ca am intarziat! Acum putem pune planul in aplicare
- Te omor! imi spune acesta usurat. Cred ca i-am inseninat ziua cu prezenta mea.
- Hai sa trecem la treaba! spune Alex. ( Replici seci, absolut seci, nu-mi oferă nici o informaţie deosebită sau o stare anume. Puteai să transformi în vorbire indirectă.

Zis si facut.( Virgulă în loc de punct. ) Ne-am deghizat, am luat teancul de acte false, mafiotul nu isi va da seama ( , ) dar politia da, de aceea aveam nevoie de echipamentul lui Cristma pentru a face cealalata treaba ( , ) ca sa nu se prinda politita in veci.
Intram intr-o masina din garajul clubului pe care eu am ales-o, caci avea geamurile fumurii si nu se vedea in interiorul masinii ( Repetiţie. Corect: [... ] şi nu se putea descrica nimic în interior. ) si avea un portbagaj destul de mare unde putea sa incapa o parte din echipament. ( Virgulă în loc de punct. )Strict ce aveam nevoie. ( Space. ) La conducere era Kaname, iar eu stateam langa el, deghizat ( ,) fiind intr-un om important de afaceri. ( Space. ) Aveam chiar si masca facuta la stilist ca sa nu imi recunoasca nimnei fata. ( Space. ) Damele lui Marco au adus stilista la club cand am ajuns, dar am omis aceasta etapa pentru ca mintea mea zboara in continuare la roscovana….sper ca planul meu sa functioneze. ( Ultima parte este seacă. Puteai să spui aşa : " Sper, totuşi, ca planul meu să fucţioneze, nu vreau s-o dau în bară. " )
Ajungem undeva intr-un cartier parasit…wow! Parca filmele de groaza ar fi iesit din calculatorul meu.Casele erau daramate, numai sticle si gunoaie pe jos, orice urma de culoare a fost spulberata din locul asta depravat si infiorator. ( Ce e asta ? Sună aşa urăt cum te-ai exprimat. Uite: " Peste câteva minute ajungem într-un cartier, uimitor, părăsit. N-am crezut vreodată că în realitate există asemenea cartiere, precum în filmele de graoză. Casele erau dărâmate, devastate de atâţia huligani. Vedeam haine şi ambalaje de mâncare pe jos, orice urmă de umanitate, de locuirea acestui cartier, erau zero. Totul era înfricoşător doar din cauza pustietăţii. " ) Doar ( Nu e nevoie de doar. ) cate o pisica neagra mai bantuia colturile blocurilor sfaramate, chiar si pe mina ( Corect: mine. ) ma cuprinsese un sentiment de teama. ( Space. ) Era o liniste de nedescris parca eram in partea a saptea a filmului ( Space. ) “Cartierul bantuit de diavol” ( Space. ) cel mai tare film de groaza pe care l-am vazut, de nu am putu sa dorm 3 nopti la rand. ( Sincer asta a fost o descriere de copil de 12 ani, cu filmul şi restul. Trebuie să aduci tu lucuri fictive, ca să atragi atenţia. ) A fost singurul film care a reusit sa ma sperie ( Punct şi începi altă propoziţie. ) si acum tin minte ca Alex a inceput sa planga. ( Space. ) Nici un sunet nu mai scoteam, pana si gasca mea era la fel de speriata ca si mine, toata lumea inghite in sec, iar eu propun sa coboram din masina ca si asa suntem in intarziere.

- Nu am fi ntarziat ( Corect: întârziat. ) daca iti miscai mai repede posteriorul cap de tap! Nu vezi cum e afara ma pui sis a cobor? tipa Marco la mine furios. ( Ce-ai scris aici ?! )
- Nu te mai plange soricel speriat si iesi afara din masina sau nu o sa mai ai parte de cascaval frate. Rapund eu flecmatic. ( Asta-i replică de proşti, nu de gangteri sau hipsteri, să ştii. Nu mai folosi asemenea cuvinte, sunt urâte şi nu mă întroduci deloc în povestea ta, care e una bandistă, cu golani şi restul. Chiar deloc. )

Ma plimbam printre aleile crapate, sfaramate, ditruse… ( Virgulă şi cu literă mare ! ) doamne ( , ) primaria chiar a uitat de acest loc? Sau zvonurile cum ca este bantuit chiar sunt adevarate?

- Aaaaaaaa un monstruuuuu un monstruuuuuuuuuuuuu!!!!!!! tipa Alis cat o tin plamanii. ( CE.... ?! De ce urli într-un fic ? Doamne fereşte, tu ai citit o carte vreodată ?! Ai văzut tu aşa ceva într-o carte ?! Doamne, n-o mai face, nu-i deloc bine, e o prostie imensă. Nu arăţi frica prin cuvinte, prin litere puse de 100 de ori, chiar deloc. Teama o descrii, cu ajutorul sentimentelor, nu e nevoie să ragă personajul ca să văd că îi e frică. )
- Aaaaaaaaaa doamne vine dupa noiiiiii tipa cealalta dama. Crissa. ( La fel ca mai sus, nu are sens să mai comentez ceva. )

Ma intorc repede inpietrind de frica vazand ca acesti tantalai se speriau de umbra lor si de o bucata de hartie care flutura prin copaci.

- Bai ( , ) nu sunteti sanatosi? Era sa fac infarct credeam ca chiar ( Cacofonie, şi sună aşa oribil când citesc. Pe tine nu te jenează ?! ) vine ceva.
- Da, dar acest loc seamana cu partea a saptea din filmul ala cu…
- Da ( , ) da stiu taci! tip eu la Alex.
- Dar!
- Taci odata Alex!
- Mai taci ca mi-e frica! tipa Marco speriat de moarte. ( Chiar dacă tot dialogul este sec, ultimile trei replici întrec toată şecna. Mai bine nu mai puneai atâta dialog. )

Inaintam pana la o intrare subterana secreta ( , ) unde trebuia san e ( Corect: să ne. ) intalnim cu CRISTMA ( De ce ai scris cu majuscule ? Cumva ţipi ?! Nu trebuia, scriai normal numele. ) , iar cu fiecare pas pe care il faceam cu atat tremuram mai tare, inghit in sec si… ( Fără puncte de suspensie. ) de ce toata lumea este in spatele meu? ( Virgulă în loc de punct. ) chiar atat de fricosi sunt? De parca eu as fi prazlea cel voinic cu capsunile albastre si am fi intr-un basm unde eu salvez situatiau. ( Trebuia să râd ?! ) Chiar era infricosator, aceasta atmosfera a mortii, mai lipseste sa iasa zombie din canalizari cum este in videoclipul thriller a lui Michael Jackson. ( Proastă descriere. ) Intrunericul nopti se lasa greu peste noi, copacii goi lipsiti de roadele primaverii aratau ca niste monstrii gata sa ne inghita, hartiile care zburau prin aer formau un vartej al groazei gata sa ne arunce cat mai departe posibil… ( Fără puncte de suspensie, pune punct şi începi cu literă mare. ) acesta era cartieurl “Peny”, cartierul ales de CRISTMA ( De ce ţipi numele ei ?! E enervant. ) pentru a se ascunde. ( Virgulă în loc de punct. ) Bunul prieten al lui Alex care este in organizatia mafiotului ,Geni, ne-a dat si o harta ca sa gasim locul in care se ascund. ( Virgulă în loc de punct. ) Sincer nu ma asteptam la cartierul Peny.

- Aaaaaaaaaaajutorrrr cinevaaaa!!!!!! Ma manancaaaaaa! tipa iar Alis. ( De ce ţipi ? Ţi-am zis mai sus, n-o mai face. )
- Ajutorrrrrrrrrrrrr ne manancaaaa!!! Tipa cealalta dama Crissa. ( La fel. )
- Ce naibaaa avetii? Chiar vreti sa imi sara inima din locatia piptului ( 1. Corect: pieptului. 2. Virgulă ) din mijlocul plamanilor din din doamne nici nu mai stiu ce vorbesc? Ce naiba tipati asa? ( Sec, replică seacă. )
- Soriceii erau sa ne mnanceee! ( Corect: mânânce. ) imi tipa iar Alis in cap.
- E plin de soareciii! Imi rodeau pantofii de firmaa Tomii!! ( E o prostie ce scrii aici, nu-i deloc haios. Replici seci. )
- Doamnee… ( Virgulă în loc de punctele de suspensie. ) cred ca o sa ma aleg cu un infarct dupa seara asta, pff ( , ) sa mergem. ( Virgulă în loc de punct. ) spun eu pierzandu-mi rabdarea.

Ajung la locatia de pe harta, apas pe butonul secret si in 3 ( Corect: trei. ) secunde bucata d ( Corect: de. ) , ( Fără virgulă. ) pamant pe care stateam, se decupa lasandu-ne in jos intr-o incapere extrem de ciudata ( , ) ce avea doar 2 ( Corect: două. ) canapele din piele neagra… ( Punct, nu puncte de suspensie. )

Jos o voce groasa ce pufaia un trabuc imi spune sa ma apropi… ( Fără puncte de suspensie. ) era chiar el…CRISTMA, ( Nu-i mai ţipa numele !!!!!!! ) ma apropii avand un nod in gat si dau noroc cu “seful”
Ii explic eu ( , ) acolo, despre planul meu in timp ce ma dau drept alt mafiot si il mai invart umpic, il mai sucesc cat il mai sucesc cu vorba in timp ce damele isi faceau treaba. ( Space. ) Erau amundoua cocotate in bratele lui ( , ) sarutandu-l si facandu-l sa se simta in centrul atentiei in timp ce imi sustineau planul.

- Asa ( , ) deci… ( Virgulă în loc de puncte de suspensie. ) planul tau este genial, dar unde este dovada ca voi putea pleca din tara?
- Chiar aici. ( Space. ) Era o hartie facuta de Kaname pentru ca tatal sau lucra in politie si i-a folosit calculatorul din biroul personal cand era plecat. ( Space. ) Aici erau toate semnaturile “false” bineintels si stampile, absolute tot ce era nevoie pentru a pleca si nu am uitat sa pun piesa aceea micuta exploziva pe foaie.
- Hmm… ( Virgulă în loc de puncte de suspensie. ) nu stiu ce sa spun.
- Vaii… ( Virgulă în loc de puncte de suspensie. ) dar prea marite Cristma, nu aveti idee cat de bun este domnul PERDAX, ( De ce scrii cu majuscule numele ?! ) ( acesta fiind numele meu secret) ( Niciodată nu se pune nimic în paranteze într-un fic sau carte. Se pune între virgule. ) in astfel de situatie. spune Alis.
- Asa este prea marite sef, niciodata nu a dat gres intr-o misiune. Este genial, doar ca are nevoie de aceasta data de echipamentul dumneavoastra. spune Crissa.
Cristma se ridica in picioare se inDreapta spre mine, scoate pistolul din buzunarul drept al pantalonilor si imi spune:

- In secunda 2 ( Corect: două. ) esti mort!
- Prea marite!!! Tipa Alis ( Ce-i chestia asta ?! )
- 1 ( Corect: Unu. ) ! spune Cristma furios.
- Va rog ( , ) nu faceti asta o sa puteti pleca din tara!! tipa Alis la picioarele " sefului". Adevarul este ca Alis ma iubea mult, deja incepuse sa plnga ( Corect: plângă. Pune virgulă ( , ). ) iar ceilalti stateau incremeniti.
- 2 ( Corect: doi. ) !!! S-a terminat Perdax.

Acesta da sa apese pe tragic si….

Titlu - Este frumos, se potriveşte cu povestea ta, dar nu mă atrage. Nu mă face să accesez ficul şi să văd ce ascunde.

Idee - Este o idee banală, prea intâlnită. El e golan şi nu se îndrăgosteşte de nimeni, dar uite apare o fată ce-l schimbă. Prea cunoscut. El moare sau întră în comă, se ocupă cu contrabanduri şi face lucuri ileagle, iarăşi ceva banal, nu mă atrage deloc. Încearcă să adaugi lucruri noi, nu te mai lua după alţii şi nu mai încerca să copiezi anumite lucruri, căci ideea este atât de comună că aş putea să-ţi spun că-i copiată. Adaugă lucruri noi, lucururi la care nu se aştepată nimeni, fă o întorsătură bruscă, fă ceva neaşteptat.

Descirere - Ai o descriere banală, seacă, sentimentele lipsesc cu desăvârşire lucru ce nu mă transpune în pielea personajelor, chiar deloc. Nu-mi plac multe propoziţii cum le-ai creat, sunt chiar urâte, cum sună şi cum sunt scrise, din unele n-am înţeles mare lucru. Încearcă să nu mai foloseşti limbajul de baltă, trebuie unul formal, lasă înjurăturile şi replicile de cartier, nu mă transpun în poveste deloc, chiar îmi e scărbă. Dăcă ţi-ai ales ideea asta ca să poţi injura, eu zic să-ţi iei gândul. Orice carte cu mafie nu e în halul ăsta scrisă. îţi recomand să mai citeşti nişte cărţi, ca să poţi observa descrierea din ele, să ştii cum să realizezi şi tu una, parţial, corectă.

Acţiune - Este grăbită, doar din cauza lipsei descrierii sentimentale. Când aceasta va apărea, acţiunea va decurge normal.

Dialog - Este sec, neinspirat, replicile sunt scrise aiurea, încerci să faci glume dar nu-ţi ies. Reduc substanţial dialogul, pentru moment, deoarece nu este reuşit şi strică restul capitolului. De obicei replicile unor personaje nu trebuie să fie neapărat lungi, dar nici puerile cum le ai tu, trebuie să conţină anumite informaţii, sau să ne facă să vedem ce simt personajele. Asta nu înseamnă că nu mai trebuie sa existe descrierea sentimentală, din contră, aceasta va ajuta tot mai mult dialogul să nu mai fie sec.

Estetică - Nu arată aşa bine. După 4-5 rânduri scrise pune enter, formează paragrafe. Astfel estetica capitolul se va înbunătăţi vizibil. Pune space după toate semnele de punctuaţie, nu mai exagera cu literele , dacă le prelungeşti nu mă faci să mă simt în pielea personajului.

Greşeli de tastare/ortografie - Păi, în primul rând trebuie să ştii că după " dar " şi " iar " se pune întotdeauna virgulă. De asemenea când aveam un nume propriu într-o propoziţie se pune virgulă înaintea lui, aşa este cel mai recomandabi, ,deoarece se află în cazul vocativ. Ai grijă la cuvinte, mânânci foarte multe litere. Ai o mare problemă cu punctele de suspensie, nu le mai folosi, pentru că este greşit. Vezi cu virgulele, iarăşi, ai o mare problemă. Informează-te pe internet ce şi cum.



Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia, focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 21:52

Capitolul 8.


Acesta apasa pe tragaci si simt cum inima imi sta in loc. Inlemnisem. Cu tot curajul si taria pe care incercam sa o am de la inceput. Incercam sa fac ceva sa plec, dar era in zadar. Corpul nu raspundea la comenzi. De cand ma stiu astazi am aflat ce este adevarata frica. Cum cioburi de gheata se infiripa inauntrul tau ca si cum ai fi taiat in mii de bucatele. Cum vrei sa scapi de ceva, dar frica te incolteste, te strange si nu te lasa sa te misti din loc. Da imi era frica. Imi era frica de moarte.
Glontul pistolului a trecut fix pe langa ochiul meu drept. Un milimetru distanta si eram mort. Ingrozit si totusi furios ma intrebam daca a vrut sa ma ocoleasca sau pur si simplu nu m-a nimerit. Privirea mea exprima spaima si imi dau seama de chipul ridicol care il afisam dupa rasul lui Cristma. Inca radea sprijinindu-se de canapeaua din piele nagra . Imi fac curaj sa intreb:

- Ce a fost asta! Daca vrei sa ma omori fa-o! Deranjat de strigatul meu isi ia o privire serioasa si isi duce maine la piept incrucisandule. Acesta imi spune ca mi-a testat curajul. Se astepta probabil sa fac ceva, dar inima imi batea atat de tare incat am crezut ca o sa-mi iasa din piept.
Cristma imi spune ca este de acord cu propunerea mea si ca vrea mai multe dovezi. Ma dau doi pasi inapoi si ma gandesc cum sa fac. Ma gandesc san u-i mai dau acea foaie cu cipul exploziv, dar era prea tarziu, deoarece se afla la el. Doamne in ce m-am bagat? Cum o sa fac sa-i aduc mai multe dovezi pana sa explodeze chestia aia si sa ia foc documentul? Stiam ca se va prinde de la bun inceput, dar pana atunci aveam timp sa fac documentele. Acum lucrurile au luat o intorsatura. Nu aveam acces la echipamentul sau decat dupa ce aveam destule dovezi si chiar il ajutam sa scape. Pentru a nu cadea suspicios, sunt de acord cu aceste conditii.

Acesta ne da libertatea sa plecam, iar eu sunt primul care ajunge la masina lasandu-i pe restul in urma. Cartierul asta era minciuna pe langa ce am simtit cand am vazut pistolul indreptat spre mine. Daca ma impusca cu adevarat? Deschid usa masinii, intru si imi pun centura. Urca si Kaname langa mine, restul in spate si pornim inapoi spre club. Tot drumul m-am gandit la scena din incapere. Cum era sa-mi pierd viata pentru bogatie. Chiar daca as vrea sa renunt, acum nu pot. Daca nu ma alatur lui Cristma mor. Daca ma alaturi lui, risc sa intru dupa gratii. Doamne ma inteb ce ar zice Hera, daca ar sti de aceasta situatie. Inca tremuram si fiorii nu imi dadeau pace. Incercam sa ascund asta, dar expresia de pe chipul meu a starnit interesul tuturor din masina:

- Tom, ai de gand sa renuntam? Pentru ca daca vrei eu nu te oblig sa continuam. Este prea periculos sa mai colaboram cu Cristma. Imi spune Marco cu teama in glas. Se vedea ca este la fel de speriat ca si mine. Nu ii raspund, deoarece eram nesigur. Nu steam daca vreau sa renunt. Oricum ai lua problema este acelasi rezultat. Chiar daca il ajut, chiar daca nu tot risc. Iar daca tot risc prefer s ail ajut pe acel mafiot avand 50 la suta sanse sa ma imbogatesc.

Ajungem la club. Il vad aacum pe Marco fara griji anuntand ca in semn de rasplata, ne vom distra cu fetele. Nici macar nu am reusit sa facem ce ne-am propus si el deja da petreceri. Furios si fara nici un chef de viata ii anunt pe baieti ca ma duc acasa.

- Ce sa intamplat micutule Tomi? Te-a speriat glontul ala micut prea tare? Spune Alex razand aproape sa cada de pe scaun. Ma reped in el sa il iau de guler, dar Kaname ma opreste. Eram prea nervos si daca nu intervenea cineva nu scapa cu viata.
- Data viitoare discuta tu cu Mafiotul ala! Dupa ce ii transmit asta plec trantind usa in urma.



- Chiar vom avea nevoie de fata, Alex. Sunt sigur ca Tom va da gres cu mafiotul si nu vom putea sa mai luam dansatoarele. Avem nevoie de ea.
- Le-ai aratat celor din club poze cu ea deja? Credeam ca mai astepti Marco.Totusi Tom nu a fost declarat infrant.
- Toti o vor. Platesc chiar sume mari pentru compania ei. Daca nu imi da el fata o iau eu.



Ajung acasa suparat, agitat, nervos. Trantesc iar usile in urma mea si imi dau seama dupa faptul ca nimeni nu imi spune nimic ca Hera este plecata. Perfect si asa nu voiam sa ma vada in starea asta cu atat mai putin sa afle despre ce este vorba. Intru in dus si imi pierd doua ore sub picaturile fierbinti ce imi relaxau muschii, gandindu-ma la prostiile pe care am ajuns sa le fac. Nici nu stiu pentru ce ma agit atata cand nu primesc multumirea sau afectiunea cuiva. Nici nu cred ca imi doresc sa fiu milionar cum pretend. Am tot ce vreau si castig chiar foarte bine din treaba mea care nu implica politita sau dreptul la libertate.

Hera unde esti acum sa ma ti strans la piept si sa imi spui ca totul va fi bine? Chiar as avea nevoie de asta. In bratele tale m-as simti in siguranta.
Hera ce ai crede tu despre asta? Si oare unde esti acum? Nu voiam sa o sun sa intreb unde e.Va crede ca imi pasa si iar o sa-i vina idei. Pur si simplu am sa stau in dusul asta sa meditez si am sa-mi astept ingerul care ma asculta cand am ceva pe suflet…


Ultima editare efectuata de catre vevex'violette in Mier 06 Feb 2013, 16:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Ancu
Genin
Genin
Ancu

Sex : feminin Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 90
Reputatie Reputatie : 3

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 22:55

Imi place foarte mult ficul tau si abia astept nextul. Chiar sunt curioasa daca ii va reusii planul lui Tomi. Spor la scris happy . Pupici kiss kiss .
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia, focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mier 06 Feb 2013, 16:30

Capitolul 9.

- Vero! Ce bine imi pare sa te vad. Mi-ai lipsit atat de mult. Ce te-a facut sa te muti in acest oras?
- Hera, doar ma stii. Nu pot sta departe de prietena mea cea mai buna. Pur si simplu am venit aici. Acum putem sta toata ziua impreuna pentru ca m-am mutat aproape de bunica ta. Cu toate ca sunt super incantata ca ma vad cu ea, gandul meu zboara la Tomi. Doamne chiar nu poti iesi din capul meu macar pentru o secunda?
- Da...chestia e ca eu nu prea stau pe acasa. Imi place sa ies. Nu voiam sa afle ce s-a intamplat.
- Hmm stiu ca locuiesti cu Tom Skali. Inteleg ca bunica ta te-a facut sa fugi de acasa de cand te-a luat din orasul tau natal.

De unde stia Vero de Tom? Chestia asta ma lasa fara cuvinte. Era imposibil sa stie asta si nu voiam sa afle ca locuiesc cu un barbat. Doamne e incredibil ca bunica mea a putut sa-i retina numele celui care ma are acum in grija. Ce ma sperie cel mai mult este ca Vero are o gura cam mare si pune intrebari aiurite. Tot ma intreaba care este relatia mea cu Tom si cum de am fugit de acasa pentru un barbat. Chiar daca incerc sa-i spun ca nu este nimic intre noi ma ameninta in gluma ca o sa vada ea despre ce e vorba. Totusi faptul ca a aflat asta ma cam pune pe ganduri.

- Hera uite! ia pliantul asta si vino cu mine sambata sa ne inscriem la dans. Dans? imi place sa dansez, doar ca uneori ma incurc. De mica ii spuneam lui Vero ca vreau sa mergem impreuna sa dansam ca sa ajungem actrite. Eram doua copile cu vise mari. Si iata ca aceasta zi a venit acum. Imi intinde pliantul si imi spune ca sunt grupuri de cate 6 fete care danseaza in diferite locuri pentru oameni. Ma intreb ce oameni, dar nu prea conteaza asta pentru ca iubesc dansul. Tom ma va lasa sa practic un sport asa de distractiv.

Mai vorbim o ora despre diferite lucruri. Ma tot inebunea cu intrebarile despre Tom, dar incercam pe cat de mult posibil sa nu raspund la ele sau sa le ocolesc. Dupa ce cadem de acord ca s-a facut tarziu o strang pe prietena mea cea mai buna in brate ca si cand ar fi ultima oara. Imi iau geanta de pe masuta cafenelei si ma indrept spre casa.

In drum spre casa ma tot gandeam la Tom. De ce nu se poate schimba? Eram ingrijorata pentru el pentru ca nu mi-a spus unde pleaca azi dimineata. Ma indreb daca este bine. Nici macar nu m-a sunat si sper sa il gasesc acasa. Doamne imi doresc atat de mult sa ii arat ce simt si sa vada cat de mult il pretuiesc. As fi in stare de orice ca sa fie el bine. Mi-as dori enorm de mult sa isi dea sema cat de mult il iubesc, sa ma stranga in brate, sa-mi spuna ca fara mine viata lui este pustie. Mi-as dori atat de mult sa renunte la prostiile pe care le face si sa vada ca eu sunt altfel. De ce nu ma observa si mai ales de ce ma respinge mereu? Din asta inteleg ca nici nu vrea sa auda de vreo relatie stabila si mai ales cu un copil ca mine. Ce pot eu sa-i ofer? Nici macar starurile din filmele pentru adulti nu par sa-l multumeasca la cata experienta are el. Nici nu ma pot ridica la standardele lui...

Ajung in fata casei cu un nod in gat cand ma uit la ceasul de la mana mea stanga. Era ora zece. Doamne sper ca doarme la ora asta, pentru ca o sa tipe la mine. Intru usor sperand sa nu ma auda si ma chinui sa inchid usa la loc fara sa-si dea seama. Dar planul meu se spulbera cand il vad iesind din dus cu un singur prosop alb in jurul taliei.

- Unde naiba ai fost? Este zece. Nu ai idee cat te-am asteptat.

M-a astepta? Domnul Skali m-a asteptat pe mine? Oare si-a facut griji? In timp ce ma certa, eu nu scoteam nici un cuvant. Ma holbam la corpul lui frumos si la chipul lui luminos, ce l-ar face si pe ingerul meu pazitor sa planga de invidie. picaturile de apa curgeau lin pe abdomenul lui bine facut ce ma facea sa vreau sa-l ating. Obrajii meu au capatat o culoare rosiatica si ma timteam fierbinte. El chicoteste. Probabil a observat felul in care am ramas cand l-am vazut asa. Nu era vina mea. Era vina zeilor ca l-au sculptat atat de bine. Doamne ce mult imi doream sa insemn ceva pentru el. Sa ma iubeasca...

Il vad cum se apropie de mine si ma strange tare la piptul lui, lasandu-si capul pe umarul meu stang. Fara sa vreau imi intorc privirea si ii dau suvitele rebele la oparte sa-i vad ochii visinii ce ma priveau cu atat blandete. Un fior rece isi facu aparitia si incepeam sa tremur de emotie. Imi doream atata de mult sa il sarut si sa-i simt gustul buzelor dinnou si dinnou. Dar teama ca ma va respinge iar ma impiedica. Incepe sa ma mangaie pe parul meu roscat matasos, si isi lipeste buzele moi de a le mele. Imi musca buza inferioara sarutandu-ma, incercand sa adanceasca sarutul. Fac acelasi lucru si incepem sa ne sarutam cu adevarat. Limbile noastre faceau un dans al pasiunii si nici apa nu putea sa stinga focul din inima mea. Instinctiv imi incolacesc mainile in jurul catului sau, mainile mele adapostindu-se in parul lui negru si ud de la dus. El isi coboara usor o mana pe talia mea, iar cu cealalta ma mangaia cu tandrete pe obraz. Corpul meu era lipit de al lui si ne sarutam cu atata foc. Imi doream ca acest miracol sa nu se termine niciodata. Savuram dulceata buzelor lui ca si cand ar fi fost ultima oara. Voiam din ce in ce mai mult. Il doream enorm sa fie doar al meu si incerc sa-i dau prosopul alb la oparte.

Acesta se retrage, rupand sarutul, tinandu-se de prosop ca sa nu-i cada.
- Hera. Ar trebui sa ne oprim. Nu este bine... dupa aceste cuvinte se duce in camera, lasandu-ma singura in hol. De ce a trebuit sa fac asta? Acum probabil este suparat pe mine. Doamne Hera esti asa o fraiera. Oftand lung ma duc si eu sa fac un dus. Eram atat de dezamagita de mine.

Tom povesteste.

Nu pot sa cred ca am lasat-o asa in hol. Imi doream atat de mult sa o simt. O doream la fel de mult cum ma dorea ea. Urlam pe interior. Daca nu ma opream eu si Hera sfarseam in noaptea asta in patul meu. Nu puteam sa-i fac una ca asta stiind ca eu nu ma voi schimba niciodata. Nu puteam sa o vad cum sufera. Cu toata ca imi vine sa intru in dus peste ea si sa continui ce am inceput mai devreme. Chestia asta ma sperie. Cand sunt cu ea nu pot sa ma controlez. Abia daca pot sa-i rezist si buzele mele inca tanjesc dupa sarutul ei. In momentul cand am sarutat-o am simtit ca toate grijile si probleme m-au lasat. Eram doar eu si ea...simteam ca sunt in stare de orice numai ca sa o protejez... De ce. De ce ea?

Sper sa va placa. Astept parerile voastre.

Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mier 06 Feb 2013, 17:29

Buna! Iarta-ma ca am ratat un capitol.
Asa acum despre asta: Ce dragut ca s-au sarutat!!!Omg, si Hera vroia mai mult...
Astept sa vad ce sa intampla.Anunta-ma cand pui next.
Sus In jos
Ancu
Genin
Genin
Ancu

Sex : feminin Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 90
Reputatie Reputatie : 3

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mier 06 Feb 2013, 22:48

Atat, atat de dulce. puppy eyes Ador acest fic. in love . Abia astept next-ul. Spor la scris. Te pup kiss kiss
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Vin 08 Feb 2013, 18:17

Buna! Imi place mult ideea ficului tau si sunt foarte curioasa sa aflu ce o sa se intample in continuare.
Deeeci... astept cu nerabdare nextul. Spor la scris! :)
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia, focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Sam 09 Feb 2013, 03:39

Capitolul 10.


Eram inca in dus, sub picaturle fierbinti ce imi mangaiau trupul. Reflectam asupra acelui sarut. Doamne a fost atat de pasional. Atat de...nici nu pot sa exprim ce am simtit in acel moment. Putea si lumea sa se prabuseasca si nu imi pasa. Tom era in camera lui, probabil foarte suparat din cauza dorintelor mele nebunesti. Dar nu ma puteam stapani. Cand este prin preajama imi vine sa-i sar in brate si sa fac tot ce imi trece prin cap. Nu imi pot controla emotiile, dorintele sau luptele de resling din stomacul meu la o simpla atingere din partea lui.
Ies din dus scapand un oftat lung printre buzele mele ce ardeau de dorinta sa le sarute pe ale lui. Eram acoperita cu un prosop si mergand inainte spre dulapul din hol sa ma schimb ma lovesc de o persoana. Doamne Tom chiar nu se uita pe unde merge? Imi ridic privirea intristata si observ doi ochi negrii ce ma priveau de parca eram o ciudatenie a naturii.

- Doamne mai fata. Cum poti sa umbli dezbracata prin casa? Sa nu imi spui ca esti iubita nepotului meu. Imi spune acesta cu o voce groasa plina de dispret si amaraciune. Doamne cine stie ce isi inchipuie vazandu-ma asa. Stai putin...nepot? In spate aud o usa care se tranteste. Era Tom nervos, ce purta doar o pereche de blugi lasandu-si corpul bine devinit in lumina reflectoarelor din capul meu.
- Unchiule! Ce mama naibi cauti aici? Doar ti-am spus ca ma descurc si singur. Spune acesta cu un tremurat in glas.
- Serios? distrandu-te cu fata asta? Asculta stiu in ce probleme te-ai bagat copile. Trebuie sa te opresti acum, sau o sa ma ocup eu personal sa fi dat pe mana polititei. Unde vrei sa ajungi Tom? La inchisoare, nu iti sta bine asa liber cum esti? Spune-mi si mie ce iti lipseste. Te-am sprijinit mereu din punct de vedere financiar. Ai idee cu cine te-ai bagat in afaceri? Cu Cristma. Mafiotul care este urmarit si acum de politie. Pentru Marco esti dispus sa te sacrifici.
- Cine ti-a spus toate acestea? Si am sa ma descurc singur cu Cristma! Nu imi pasa de...
- Kaname m-a sunat sa-mi spuna in prostia in care te-ai bagat! Voi opri asta acum! Iar daca te mai prind in afacerile clubului politia scrie pe tine. Dupa ce spune toate acestea, pleaca trantind usa in urma lui si o incuie. Sa inteleg ca avea si o cheie. Chiar nu ma asteptam la acest lucrur.

Il vad pe Tom cum merge in camera lui, trantind usa in spate. Nu stiam ce sa fac. Sa merg la el sau sa-mi vad de treaba. Trebuia oare sa ii fiu alaturi sau sa nu-i stau in drum. Doamne nu stiam ce sa fac. Inima imi spunea sa merg la el si sa-l cnsolez, dar mintea imi spunea ca nu am ce cauta in povestea asta. Dar chiar si asa nu puteam sa stau asa si sa-l vad cum sufera. Sa-mi vad ingerul cu aripile frante. Mereg incet spre usa camerei incremenind in usa. Imi era oarecum teama sa nu se enerveze si ezitam sa apas pe clanta, dar pana la urma mi-am facut curaj si am intrat usor si am inchis usa incet in urma mea. Il vedeam cum statea pe pat tinandu-si capul in palme.

Aproape ca isi smulgea parul bogat din cap la cat de suparat era. Ma apropii usor de el si ma asez langa el pe pat, mangaindu-l usor pe spate. Imi las usor capul pe spatele lui continuand sa-l magai usor cu multa blandete soptinu-i ca totul va fi in regula. Nu reactiona la spusele mele si observ cum doua lacrimi calde se scurg pe obrazul lui moale. Isi intoarce privirea catre mine iar eu ii cuprind fata in palmele mele, uitandu-ma in ochii lui rosii de la atata plans.

- Este bine ceea ce fac, Hera? Simt cum toate imi cad in cap. Nu stiu ce as putea sa fac. Daca abandonez, Marco ma va omora, va fi extrem de suparat si vom rupe orice legatura. Atunci chiar ca nu o sa mai apartin de nimic. O sa fiu al nimanui si...
- Tomi! Tu ma ai pe mine. Mereu voi fi alaturi de tine in orice situatie. Mereu cand o sa ai o problema am sa sufar cu tine. Nu te voi lasa niciodata la greu, indiferent cat de mult ai sa cazi. Esti totul pentru mine si cu bune cu rele voi fi mereu aici. Vei avea mereu un umar pe care sa plangi. Te iubesc enorm si nu vreau sa suferi din cauz aunei prietenii stupide. Iar daca rupe legaturile cu tine, atunci nu iti este un adevarat prieten.

Nu imi spunea nimic, pur si simplu imi mangaia obrazul, care si el era acum inundat de lacrimile mele. Nu suportam sa-l vad cum sufera si era prima oara cand il vedeam ca plange. L-am strans tare la piept si plangeam o data cu el. Puteam sa-i simt durerea si suferinta ce ii strabatea inima. Puteam sa-i simt durerea din suflet si imi doream cu disperare sa il fac fericit. Sa ii arat ca este totul pentru mine.

- Tomi, te rog sa-l asculti pe unchiul tau pentru ca stie ce spune. Daca o sa intri la inchisoare am sa mor. O sa vin acolo sa stau cu tine. Te rog din inima, nu vreau sa te pierd. Ii spun eu plangand, adapostindu-mi capul pe pieptul lui, strangadu-l tot mai tare in brate. Acesta cu lacrimi in ochi incuvinteaza din cap si imi magaie parul roscat stranandu-ma la randul lui in brate. Puteam sa simt caldura ce mi-o transimitea si dorinta de afectiune. Puteam sa-i simt nevoia de iubire. Si eu aveam nevoie de iubirea lui si de aceea gandurile mele nebune uita ca trebuie sa stea ascunse.

- Tomi...te rog...fa dragoste cu mine. Ii spun eu privindu-l in ochii tristi si induiosatori.

Nu a mai spus nici un cuvant. M-a strans tare la piept lasandu-se cu mine pe patul sau moale. Incepe sa ma sarute tandru . Imi musca buza inferioara sarutand-o cu pofta apoi adanceste sarutul intrducandu-si limba printre buzele mele moi. Ne sarutam lung, apoi formand diferite jocuri. Ii simteam dinnou gustul buzelor. Il sarutam continuu cu o pofta de nedescris. Mainile mele neastamparate aluneca usor pe abdomenul sau frumos conturat in timp ce ne sarutam ca doi nebuni. Ii deschei nasturii de la pantaloni indepartand-i, iar acesta isi onduieste mainile pe prosopul meu, conturandu-ma cu mainile, indepartand usor prosopul ce ma acoprea. Chiar daca lumina nu era stinsa, eram lipsita de inhibitii in preajma lui. Simteam ca pot sa fac orice. Incepeam sa imi plimb mainile pe corpul lui masandul, apoi sarutandul pe gat in jos. El se juca cu parul meu, apoi ma strange tare in brate venind deasupra mea. Incepe sa ma sarute pe gat provocandu-mi mii de fiori, coborand tot mai jos pe sani si pe corpul meu, ce incepea sa tremure din cauza emotiilor. In acea noapte am lasat frau liber imaginatiei si l-am simtit pe Tom cu totul.

Se purta cu mine atat de bland, si fiecare miscare pe care o facea era plina de iubire, plina de pasiune. In acea noapte minunata am aprins focul pasiunii al iubirii noastre. Ne-am sarutat cat pentru o mie de ani si ne-am explorat cu totul, cunoscandu-ne mult mai bine. Il simteam mai aproape si oricat mi-ar oferi tot nu mi-ar fi de ajuns. Sunt dependenta de el si nu mi-as putea imagina viata fara el.

Dimineata urmatoare sunt trezita de telefonul lui Tom. Se pare ca s-a certat cu Marco pentru ca i-a spus ca renunta la tot. Nu imi venea sa cred ca nu voia sa aiba de aface deloc cu acel club. Vad ca unchiul sau l-a cam speriat cu politia...dar se putea sfarsi totul cu bine? Va accepta Marco aceasta situatie? Alungand aceste ganduri, ma arunc direct in bratele lui Tomi si incep sa-l sarut. Acesta imi raspunde la sarut si isi inchide telefonul, lasandu-l pe Marco cu cuvintele in aer. Crezand ca am scapat de griji si de probleme, incepem iar jocul pe care l-am facut aseara. Il iubeam atat de mult...sper ca totul va fi in regula de acum...




Sper sa va placa. Astept parerile voastre. " hug "

Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Lun 11 Feb 2013, 13:47

Prima! Ce frumos a fost si cat de romantic a fost Tom cu ea. Vreau next.ul mai repede .
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Femeia, focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mar 12 Feb 2013, 21:04

Capitolul 11.


Hera pov.

Mergeam pe langa raul liceului Takumi. Priveam dezorientata printre norii de pe cer. Amuzata de formele acestora, schitez un mic zambet. O asteptam pe prietena mea cea mai buna, Vero. Trebuia sa ne intalnim aici, ca sa mergem sa ne inscriem la dans. Tomi a fost de acord cand i-am spus ca voi face un sport. Iar trei ore vineri si sambata nu era mare lucru.

Observ ca siretul de la gheata mi s-a desfacut, asa ca ma aplec sa il leg. Simt cum o mana ma trage de haina si ma sperii, astfel cazand langa acel rau.
- Vero nu ai idee ce m-ai speriat! Haide sa mergem. Ii spun eu razand, foarte fericita de faptul ca voi practica un sport, pe care il iubesc de mica. Ma ridic usor de jos si merg cu prietena mea catre destinatie.

Pe drum totul era straniu, deoarece mi se parea foarte cunoscut. Daca nu ma insel pe aici trecea Tomi mereu dupa ce ma lua de la liceu. Privesc pe aleea pustie, iar un sentiment ciudat ma cuprinde. Tremur si dau din cap sa imi revin si merg mai departe. Totusi mi se parea destul de ciudat ca ne indreptam in aceasta parte a orasului. De obicei cluburile de dans sunt in partea opusa a acestui loc.

- Hm, ce s-a intamplat Hera? Pari cam abatuta. Imi spune Vero, razand. Dar parca nu era rasul ei. De mica era asa si se comporta foarte ciudat uneori. Mereu i-a placut sa incerce lucruri noi si facea orice ca sa obtina bani. Cum i-a facut colegului meu de banca in clasa a patra, cand l-a pacalit cu o felicitare si i-a luat banii. De mica este asa nebunatica, iar acest lucru incepe sa ma ingrijoreze.
- Cluburile de dans nu erau in cealalta parte a orasului? O intreb eu cu un nod in gat.
- Poate…Oricum noi vom practica un altfel de dans, Hera. O sa iti placa. Mereu ti-ai dorit sa fi o mare vedeta si lumea sa te recunoasca pentru talentul tau. Acum haide grabeste-te, sunt cu trei metrii in fata ta.

***

Nu pot sa cred unde am ajuns. Aici ma lasa mereu Tom in masina, sa il astept pana ce termina el de luat anumite lucruri. Eram chiar in fata clubului “ Bad Things “ Clubul lui Marco…
Dintr-o data picioarele mi s-au inmuiat, iar bataile inimii se multiplicau cu fiecare secunda. Respiram greu si priveam in ceata. Ce cautam noi aici? Si mai important de ce stie Vero de acest club? Doamne unchiul lui Tomi ne-a spus sa stam departe de acest loc si eu acum ce fac? Oare mai pot sa dau inapoi?

Ma dau cu trei pasi in spate lasand-o pe Vero sa mearga tot inainte. Si-a dat seama ca stateam pe loc pentru ca vorbea singura.
- Vreau acasa! Ii spun eu cu un tremurat in glas, tragand de esarfa care parca ma strangea de gat. Imi ridic privirea si o vad pe Vero cum vine si ma trage de haina sa ne miscam mai repede inauntru. Incerc sa-i explic ca m-am razganditi, dar ea nu vrea sa inteleaga. Doamne nu am cum sa-i spun ca este un bar de… Nici nu stiu ce sa fac.

- Am sa ma supar rau daca nu vii cu mine inauntru. Este visul nostrum, Hera! Imi spune ea, afisand o fata de catelus nevinovat. Batandu-ma cu mine in imaginata mea, ma indrept catre intrare. Sper ca totul sa fie in regula. Dar parca era vorba de dans, nu de un club.

- Il vom gasi pe cel care ne inscrie, aici? O intreb eu, zapacind-o cu sutele de intrebari. Aceasta incuvinteaza din cap. Datorita faptului ca mi-am dat seama ca antrenorului ii place sa-si petreaca ziua prin baruri m-am linistit. Pana la urma este treaba lui ce face in timpul liber si nu ma deranjeaza asta. Intram inauntru si ne asezam la bar, comandand doua sucuri. Dupa un timp Vero imi spune ca vrea sa se duca la baie si ca revine repede. Da aprobator din cap si beau in continuare din sucul meu cu portocale. Hmm cand ma intorc acasa o sa trec pe la magazin sa iau suc de mango si gandindu-ma la reactia pe care o va avea Tomi incep sa rad.

- Ce s-a intamplat papusa? De ce razi? De faptul ca o sa dansezi? Ma intreaba o voce familiara care ma face sa tremur. Mii de furnici imi strabateau corpul si nu aveam stare. Nu imi venea sa cred cine este in fata mea.
- Alex, Marco? Ce vreti de la mine? Plecati de aici.
- Hera, tu ai venit singura la noi. Iar pentru acest dans ai nevoie sa dai o proba. Imi spune Marco zambind cam prefers. Prietena ta , te-a adus aici Hera. Si acestea fiind spuse o vad pe Vero cum vine de la baia la care nu a fost, si se aseaza in poala lui Alex sarutandu-l. Apoi imi araata o privire de invingatoare. Am un sentiment ca am dat de probleme…Nu imi venea sa cred ca o vad in bratele lui Alex. Asta a fost clar o inscenare. Cum ramane cu cea mai buna prietena si restul? Cum putea sa-mi faca una ca asta? Sau a fost si ea pacalina de smecherii astia? Imi venea sa ma duc sa o iau de par pentru ca m-a adus aici. Nu avea indee cu cine stam de vorba.

- Iti dam doua variante. Ori dansezi in clubul meu de buna voie, ori te iau cu forta! Iar daca Tom afla…este mort! Unchiul sau a trecut pe aici si ne-a spus ca se ocupa de cazul cu Cristma, sa-l inchida si sa ne salveze pe noi din problema in care ne-am bagat. In felul asta nu imi pot atinge planul meu de a lua toate dansatoarele bune din cluburi. Deci nu voi avea profit, iar toata lumea de aici te vrea pe tine. Ce alegi draguta? Sa dansezi pentru mine, sau sa-l vezi pe Tomi atarnat de lustra casutei voastre?

- Ce legatura are Tom cu asta? Parca erati prieteni! Si nu am sa-ti permit sa-i faci vreun rau iubitului meu! Tip eu la el, trantind paharul de suc pe masa, spargandu-l in mii de bucatele.
- Iubiti…Ce s-a mai inmuiat Skali. Ii spune Alex lui Marco, pipaind-o pe Vero de parca nu era nimeni in jurul lor. Deja mi se face rau cand ii vad. Doamne cum a acceptat prietena mea una ca asta, mai si zambeste de parca ar fi castigat la loto. Vai doamne chiar nu se gandeste la asta?
Nu imi venea sa cred ce se intampla. Omul asta voia sa se foloseasca de mine pentru profitul sau. Iar daca nu faceam ca el, Tomi al meu era pierdut… Dumnzeule ce am sa ma fac? Ce sa fac…Daca am sa accept il pierd pe Tomi iar daca nu accept, il pierd pe Tomi... Doamne te rog, fa o minune!



Ma bucur ca v-a placut, si va multumesc pentru comuri. " hug "
Sper ca o sa va placa si acest capitol si astept in continuare parerile voastre. " kiss "
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19Mier 13 Feb 2013, 08:12

Auci, audci , auci !! Saracaa Hera!!! Mie mila de ea . De ce nu vine Tomi odata si sa-o salveze din calmarul acela . Ma bucur enormca ai adus next-ul ca il asteptam cu nerabdare , sa sti !!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Femeia,focul pasiunii.[+16] Empty
MesajSubiect: Re: Femeia,focul pasiunii.[+16]   Femeia,focul pasiunii.[+16] I_icon19

Sus In jos
 

Femeia,focul pasiunii.[+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale finalizate-