Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Celebrity World - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Celebrity World - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Celebrity World

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mar 2011, 22:58

Viata intr-un autobuz!

Sakura:
Ne urcam in masina. Era chiar primitoare, un singur lucru nu-mi placea: postere cu Gaara peste tot.
-Wow, e mai ceva ca la tine in camera Keiko! Spu eu intorcand-ma, insa pe cine vad eu acolo? Gaara! Nu i-a placut replica mea, insa momentan nu ma deranja deloc gandul ca Gaara e suparat pe mine. Mi-am ales rapid primul pat de jos, cel de sus i l-am rezervat lui Keiko. Gaara s-a luat dupa mine si a ales patul de jos. Off, proasta idee ma, asa ii mai faceam cate o farsa lu Karin. Ei, ma adaptez eu la situatie repede. Pentru moment mi-am scos I-Phone-ul si I-Pod-ul si cand sa-mi pun castile la urechi apare Neji, care ne spune sa fim copii cuminti -cred ca la amorezi se referea-. Cand am auzit asta am inceput sa fac zgomote ca imi vine sa vomit si chestii din astea. I-am zis ca o sa supravietuim, sa-i lase si el in pace, dupa care l-am intrebat cand ajungem odata?
-Sakura, nu fi penibila. Nici n-am plecat inca. Haide ca eu va las. Fiti cuminti.
Astea fiind spuse Neji a plecat. Eu ma schimb in ceva lejer, mai precis o pereche de pantaloni scurti,frte foarte scurti negri, un maieu negru mulat peste care mi-am pus o bluza lalaita neagra cu drapelul americii pe care scria "ROCK!", manusile negre si gri fara degete, un lant cu o chitara, bratarile negre din argint, cerceii cu chitara si m-am dat cu putin luciu de buze. Am coborat din pat sa vad ce fac ceilalti dupa ce mi-am aranjat celelalte haine si chestii, asa i-am gasit pe Gaara si Karin cu fetele lipite, poluau fonic rau de tot. Keiko saraca nu suporta sa ii vada, asa ca m-am dus la ea sa vorbim si noi, astfel ajungand sa scriem un cantec. Eu cum eram nebuna ca de obicei, am pus-o sa scrie tot ce-mi trecea prin cap, astfel a aparut melodia "What the Hell" (uitati ca e a lui Avril) pe care am incercat sa o cantam amandoua. Era superba, imi placea, ma simteam bine sa o cant. Dansam cu bucurie pe ritmurile melodiei. Keiko mi-a zis ca am facut o melodie buna, eu insa am lasat capul jos. Consideram ca nu am talent, insa nu am de gand sa las asta sa ma strice la cap. Ne-am dus in cealalta parte a autobuzului ca sa scapam de sunetele scoase de amorezi, aici se auzeau mai putin, asa ca am indraznit sa cant cu voce tare. Dincolo cantam in surdina, abea daca auzea Keiko ceva, care era langa mine, nu vreau sa afla restu de vocea mea, chiar daca e clar ca m voce din moment ce am castigat concursul ala. M-am asezat deci pe un fotoliu si am inceput:
-"All my life I've been good but now I'm thinking what the hell"
Keiko candta cu mine, ne distram de minune, vedeti voi, noi doua suntem genul ala de fete carora nu le prea pasa ce spune restul lumii, chiar daca in clipa asta ar fi fost cel mai tare cantaret sau critic al momentului si ar fi spus ca nu am deloc talent, nu m-ar fi afectat. Mie imi place sa cant, asa ca pot sa am cea mai oribila voce din lume: VOI CANTA! Dupa 2 ore de cantat si spus glume, am obosit si eu. M-am dus in paturi, unde nu se mai auzea nimic. Ah, ce bine! S-au oprit si astia. Era liniste, pace, aveam puterea sa-mi aud vocea interioara. Si stiti ce spunea? "Ai un I-Pod frumos, haide sa-l punem in functiune!". Am ascultat vocea, ca doar aia sunt eu! Am scos I-Pod-ul si i-am dat drumul muzicii. Mi-a inundat urechile, m-a purtat pe noi taramuri, asta pana cand a sunat telefonul. Eram nervoasa, nu suport sa ma deranjeze nimeni si nimic cand ascult muzica. Am raspuns foarte urat:
-Ce naiba vrei?!
-Sakura Haruno potoleste-ti limbajul! Sun sa vad ce faci! Era tata. Da, tata e plecat cu mama in strainatate, multe chestii la mijloc. Sunt independenta, traiesc de una singura.
-Aaa, umm, scuze tata.... Stii uite, am castigat un concurs.... Nu, nu ma felicita... CE?! Nu, nu te obosi sa vii, nu-s acasa!... Pai am zis ca am castigat un concurs, am aparut intr-un videoclip, am cantat alaturi de un rockstar infumurat si acum... Ei bine acum sunt inntr-un turneu mondial!
Am zis-o prea simplu, de parca ar fi normal, deci m-am bagat in probleme.
-SAKURA HARUNO DACA PANA DISEARA NU ESTI ACASA TE VOI PEDEPSI!
-Haide mai tati ca doar stii ca eu niciodata nu am fost fata cuminte. Lasa-ma si pe mine sa fiu fericita, in plus Keiko a venit si ea. Haidee, te rooog!-raspunsul a fost desigur nu-. Ei bine, stii ce?! Cauta-ma tu mult si bine, nu ma vei gasi! O spui de parca tu ai sta acasa vreodata, chiar nu realizezi ca am ajuns la 16 ani sa muncesc pentru a trai?! Nu te baza pe banii care mi-i trimiti lunar tata, o ditamai vila e greu de intretinut. Cand am vrut s-o vand nu m-ai lasat, acum suporta! Nu ma vei gasi acasa, PUNT!
Si i-am inchis telefonul in nas. Da, cu ai mei nu se poate vorbi calumea. Bine recunosc, e total vina mea insa sunt independenta si nu-s obisnuita sa mi se zica ce sa fac si ce sa nu fac, unde sa fiu, la ce ora sa ma culc si chestii de genul asta.
-Iar te-ai certat cu ai tai? Ma intreaba Keiko oftand.
-Da, le-am spus doar ca nu ma vor gasi acasa, cica sunt pedepsita acuma. Vreau s-o vad si pe asta. Haide sa jucam carti. Ba nu! Hai sa dam telefoane cu numarul ascuns!
Cand m-au auzit, Gaara si automat Karin si-au facut imediat aparitia langa mine. Mi-am dat telefonul pe "numar ascuns" si am sunat la Sasuke. L-am aburit 5 minute intregi cum ca sunt un peste mic, micut de tot, foarte fragil, si ca daca ma ajuta sa intru inapoi in acvariu ii voi da o recompensa. Mi-a inchis telefonul, insa am avut timp sa-l injur. Urmatoarea a fost o fata, TenTen, ma enervase odata la scoala asa de tare incat i-am promis ca o sa mi-o plateasca, ei bine uite ca a venit momentul.
-Hei, am nimerit numarul? Ce conteaza, buna. Sunt de la firma aia de net populara rau de tot, vream sa te anuntam ca ai fost aleasa sa fii modelul principal pentru o parada de moda in Milano, trebuie sa vii urgent! Adica, chiar trebuie! Este necesar, avem nevoie de tine! Esti absolut necesara iubit-o.
M-am saturat repede si i-am inchis in nas. Ma enervasem. Era plictisitor. Nu mai stiam ce sa fac, asa ca am intrebat-o pe Keiko ce sa facem , iar ea a dat un raspuns bun: Sa dormim. "Hai nu fi goala la creieri fat-o, asta e sport pentru lenesi, eu nu dorm nici noaptea!" Ii raspund eu razand, si Gaara mi se alatura. Wow, are un raset superb, si cand rade arata bineeee. Am zarit o chitara in coltul camerei, am fugit sa o iau si am inceput sa cant.
-Nu o atinge, aia e pretioasa, valoreaza mult! Spune Gaara alarmat de parca as fi vrut sa o arunc pe geam.
-Aham, vezi sa nu. Ii spun eu total fermecata de aspectul chitarii. Am inceput sa cant la ea, un fel de melodie simpatica pe care Keiko a inceput sa fredoneze cantecul de mai devreme si eu am cantat cu ea. Asa s-a sfarsit o zi intreaba intr-un autobuz, e minune ca Gaara o ignora pe Karin uneori pentru a vorbi cu noi 2. Keiko era in al 9lea cer. Saraca fata, baiatul asta e un jucator, joaca fetele pe degete, nu o sa ma las mai prejos insa. Am flirtat cu el destul de mult, si minunte, imi raspundea cu aceeasi moneda. Eu insa o faceam ca sa o enervez pe Karin, el o facea degeaba, banuiesc.

Sakura:
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=29145975
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mar 2011, 23:39

dau edit dupa
Edit :
Deci va iubesc fic-ul
E grozav
Next-ul dragelor
Pupici Celebrity World - Pagina 2 962758 Celebrity World - Pagina 2 208323 Celebrity World - Pagina 2 962758
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Mar 2011, 12:20

Frumos..
Imi place !!
Va astept continuareaaa
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Mar 2011, 22:49

Capitolul 8:Micile rautati ale Karinei, incep...

Sakura:

Dupa o zi in acest autocar fiecare era cam obosit fiind ora 1 din noapte. Eu am hotarat sa ma culc, cat despre ceilati nu imi pasa. Puteau sa joace si sarba acolo numai sa nu ma deranjeze. Ce tot vorbec, daca ar fi facut sarba eu nu as mai fi putut dormi. Ma indrept spre imensul meu bagj si imi aleg de acolo o camasa de noapte. Preferata mea. Era albastra cu picatele albe si dantelata. M aduc la baie si mi-o iau pe mine. Ma uit putin in oglinda si hotarasc sa ma demachez. Dupa ce am terminat toate cele ies din baie si o vad si pe Keiko care dormea. Imi era frica de un singur lucru: daca Karina o sa imi puna pasta de dinti pe fata? Nee, nu ar face asta e prea copilaresc. Sau ar faceo? Daca da, maine dimineata o sa vada ea. O sa vada de-a binelea cine e adevarata Sakura. Stiti mereu mam intrebat oare ce vrea sa insemne acel tatuaj de pe fruntea lui Gaara „Iubire”. Hmm, sper ca o sa aflu cat de curand.
-Vise placute scumpo! Imi spune Karin cu o voce draguta, parca pra draguta. E ceva neinregula, pot citi asta pe ochii ei. Las toate dubile la o parte si ma culc pentru ca eram pre obosita. Adorm imediat.

Karin:

Acum o sa vada micuta asta cu par roz. Daca ma invins o data asta nu inseamna ca a castigat lupta. Eu sunt mult mai talentata decat ea! Am o voce minunata! Ma intreb cum de nu mau ales pe mine? Poate o greseala..? Da cu siguranta. Dar nu-i nimic, o sa fac tot posibilul sa-i stric acest turneu. O daa, sunt malefica. Ma duc spre Gaara si il sarut pasional, strecurandu-mi limba in lacasul lui umed. Saruta exceptional. Poate de asta sunt eu cu el..hmm sau poate pentru ca e vedeta si arata bine? Mda cam asta e. Ii urez noapte buna pentru ca si el vruia sa se se culce. Dupa ce ma asigur ac a adormit sigur ma indrept spre bagajele Sakurei. Trebuie sa gasesc ceva care sami fie folositor. Dintr-o data observ pe noptiera un iphon roz. Oare al ei sa fie? Cu siguranta, doar e roz. Ma uit putin pe el si dau la contacte. Incep sa sun muulta lume jignind si zicand lucruri urate. Normal ca am fost injurata la randul meu, dar ei credeau ca e Sakura. Un punct pentru Karin, zero pentru Sakura. Dupa toate aceste ma pun si eu in pat adormind.

Sakura:

Razele diminetii anunatu o noua zii. O noua aventura. Ma trezesc indreptandu-ma spre oglinda sa vad daca Karin a facut vreo opera pe fata mea. Nu, nimic nu s-a intamplat cu minunata mea fata. Ma duc spre geamantan si imi aleg de acolo un tricou cu un fel de fata malefica daca pot zice asa de culoare gri, niste blugi foarte foarte rupti si niste tenisi negri. Miam pus muulte acesori. Pe mana stanga mi-am pus nu stiu cate feluri de bratari, iar pe mana dreapta mi-am pus inca un set de bratari numai ca mai colorate plus una cu tepi. Miam pus un lantisor la gat, defapt mai multe: unul roz pe care scria Think Pink, unul cu un cap de mort si altul cu o inima. M-am machiat si m-am uitat in jur de ceilalti dar erau de negasit. Dintr-o data observ un biletel. Pe el scria:

„ Sakura, noi trei am plecat sa luam cina, suntem la un restaorant din apropiere, nu ai cum sa nu il vezi.
Karina! XoXo <3”
Ahha, deci de asta era oprit autocarul. Ma si miram. Deodata vad ca am primit nu stiu cate mesaje pe telefon. Ceee? Eram uimita de acele mesaje. Erau numai de critici si jigniri. Nu imi venea sa cred. Cu singuranta aia a fost Karin, dar nu o sa scape asa o sa mi-o plateasca amarnic. Ies din autocar in viteza. In fata mea era un restaorant. Am intrat in el fara sa mai ezit. Pe undeva prin colt erau si ei trei. Savurau dintr-o prajitura. Dar nu o sa mai aiba mult acest deliciu. Ma apropii de ei si le zambesc fals uitandu-ma spre Karina.
-Aa, buna Karina, sper ca nu te superi ca iti imprumut prajitura? O iau in mana si o arunc direct in fata ei. Aceasta face o fata gen OMFG.
-Ooo imi pare atat de rau! Haide vino sa te curat. O iau de mana sub privirile lui Keiko si Gaara care au ramas cu gurile pana in pamant. Ajung la baie si dau drumul la apa fierbinte. O iau de par cu forta si o inping in apa. Aceasta tipa.
-Esti nebuna! Opreste! Tipa ea.
-Nici gand! Nici tu nu te-ai oprit atunci cand miai sunat prieteni.
Incep sa ii dau palme peste fata si picioiare in burta. Aceasta nu mai putea nici riposta. O bag intr-o cabina de wc si rup hartie igienica si io bag in sutien. Iau un mop, il rup si ii pun partea cea de pudel in cap. Dupa toate acestea o iau in halul in care arata si o aduc afara din baie. Toti incep sa rada, inafara de Gaara. Eu ies in graba din restaorant dar nu inainte sa-i arat Karinei degetul din mijloc

Sakura:.http://www.polyvore.com/cgi/set?id=23931263
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Mar 2011, 23:17

Dau edit dupa
Edit :
Foarte frumos , imi place foarte mult
Totusi ... descrieti sentimentele Celebrity World - Pagina 2 384738
Pupici
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Mar 2011, 07:09

Mhm frumos.Cum a zis si Dani de altfel.
Oricum mie imi place si astept continuaerea!
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Celebrity World - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Mar 2011, 08:20

hey puff imi plk shi acest capitol.Felicitari amandurora,dar hai puneti nextu shi faceti capitolele pootzin mai loongi...plzz
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Mar 2011, 08:25

Fetelor, nu stiti cat de mult imi place in love
Mi-a placut capitolu asta, ce-i fac lui Karin angry
Sau mai bine lasa ca i-a facut Sakura descule biciuitor
Deci, Lexxy vreu neaparat nextul cat de crand pot te rog
Sunt curioasa sa vad ce se mai intampla
Va pwp si nu uitati de next va rg kiss
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mar 2011, 22:07

..Si razbunarea continua!

Sakura:
Am iesit imediat din restaurant, dupa care m-am intors in autocar. La ce nervi aveam in cap nici mancare nu imi mai trebuia. M-am dus direct in patul lui Karin, l-am ravasit total, insa nu am distrus nimic. Daca lovesc, lovesc la tinta. Si tinta pentru o astfel de prefacuta inutila este felul in care ea arata. M-am pus la mine in pat incercand sa-mi sun toti prietenii si sa le zic ca nu eram eu la telefon, oare chiar nu si-au dat seama? Din vreo 50 doar 3 m-au crezut. Asta era destul de grav, avand in vedere faptul ca pe mine ma crede mereu lumea, asta deoarece nu mint aproape niciodata. In fine, m-am calmat punandu-mila cale rabunarea. Dupa o ora apare si restul lumii i-am ignorat pe toti. Karin "plangea" cica, lacrimile ei alea prefacute i se scurgeau din ochii sufocati de atata rimel, iar spre uimirea mea, a ramas cu hartia igienica in sutien. M-am ridicat, m-am dus la ea si am privit-o mandra.
-Fii atenta ca asta e de-abea inceputul. Eu una iti recomand sa ii suni pe fiecare si sa recunosti ca ai fost tu cea care a sunat si nu eu. Daca nu, suporta consecintele.
E la mintea cocosului faptul ca plangacioasa mi-a spus ca mai bine ar muri decat sa-si ceara scuze, dupa care s-a aruncat in bratele lui Gaara si a inceput sa planga. Parul ei era asa de ud, arata ca un caine plouat. PARDON, arata exact ca si Karin. Am intrebat-o pe Keiko daca vine si ea sau daca ramane cu astia doi, si normal ca a venit cu mine. Am mers sa vorbesc cu soferul autocarului, a spus ca in 3 zile vom ajunge la prima noastra destinatie, anume America. E loc ca la un moment dat vom lua un avion pentru a traversa oceanul. Cred ca nici nu trebuia sa va zic asta. M-am dus apoi la Gaara si l-am intrebat cand va avea primul concert, am fost cat se poate de normala si simpatica, asa ca nu inteleg de ce roscatul mi-a raspuns cu un " Nu e treaba ta!". Aaa, stati ca mi-am dat seama. Noi vorbim despre Gaara, doar! L-am ignorat si m-am dus in baie, am realizat ca fata aia va trebui sa se usuce odata si odata pe par, iar pentru asta va folosi cel mai posibil un fion. Am pregatit mica eu supriza, dupa care am tras apa si m-am spalat pe maini, ca sa nu arate dubios. Imediat dupa ce am iesit eu din baie, am auzit vocea ei pitigaiata:
-Iubi, pe unde gasesc si eu un fion? Daca nu ma usuc o sa arat ca naiba. Si tu nu vrei asta, nu-i asa pisoias?
-Vezi ca gasesti unul in baie. Ii raspunde Gaara oarecum nepasator.
Eu ii fac cu ochiul lui Keiko dupa care ma duc sa dau drumul la micul televizor din "bucataria" autocarului. M-am prefacut captivata de emisiunea de la Discovery pe care o dadea, insa dupa doar 3 minute, din baie a iesit Karin cu fata si parul complet albe. Toata lumea ma privea furioasa, insa dupa aceea toti in afara de victima am inceput sa radem. Gaara m-a luat de mana mai nervos ca niciodata si m-a dus sa vorbim in rpivat. Ma asteptam sa tipe la mine, sa ma ameninte, ba chiar sa imi iau o palma. Nu mi-ar fi pasat. A meritat efortul depus! Insa ghiciti ce?! Dupa ce s-a asigurat ca nu este vazut sau auzit de nimeni, Gaara a inceput sa rada cu pofta, iar dupa ce s-a potolit oleaca, m-a intrebat cum am reusit.
-Simplu Gaara. Pui un pumn de faina in fion. Si BUM! Coafura noua pentru draga ta prietena. Dar sa stii ca nu am nimic impotriva ei, noi 2 chiar o sa devenim best friends intr-o zi. Este asa de simpatica, nu-ti fa tu griji despre asta, e una din acele mici certuri prin care trece oricine. Tu ai treburile tale pentru care sa te ingrijorezi, nu te stresa din vina asta. Sunt sigura ca nu va dura mult.
Nu l-am mai lasat sa ma intrebe la ce ma refeream, am plecat pur si simplu. Sincera sa fiu ma refeream la faptul ca relatia lor nu este una de durata, se va spulbera foarte repede, mai repede decat credem chiar. Si nu, ma jur pe tot ce vreti ca nu voi interveni in relatia lor, asta l-ar putea rani pe Gaara si in cele dinurma eu incerc sa-i fiu prietena, nu amenintare. Restul zilei am acultat muzica, am citit o carte interesanta intitulata "Fetele cuminti ajung in rai. Fetele rele ajung unde vor.". Era foarte interesanta, va dati seama dupa titlu. Si totusi m-am plictisit repede de ea, am terminat-o si i-am dat-o lui Keiko sa o citeasca. L-am sunat apoi pe Neji sa-l intreb ce se va intampla cu scoala, voi lipsi destul demult de acolo. Vestea buna am primit-o de la el. Vom face scoala numai noi 4, eu, Keiko, Gaara si Karin. Vom aveam propriul nostru profesor, sau profesoara. Asta este cool, l-am intrebat cand incepem si mi-a zis ca ar fi trebuit sa stiu ca orele incep in 2 ore. Ok, asta suna ciudat. I-am multumit si am terminat convorbirea telefonica, dupa care i-am luat la rost pe astia, cand urma sa aflu si eu ca vom avea un prof si vom face cursuri? Gaara mi-a spus sa ma linistesc, ca el face astfel de cand avea 5 ani. Sunt super cool de obicei si iti perimiti aproape de toate cu ei, insa trebuie sa si muncesti oleaca.
-In plus se fac doar orele de baza, adica Mate si Romana, insotite de ceea ce alegi tu. De exemplu eu am ales muzica si Compunerea versurilor. Voi 3 veti alege azi, probabil. Aveti o lista foarte lunga de unde sa alegeti. Adauga roscatul.
-Ah, pacat pentru unii din noi ca nu cred ca exista ore gen "magazinele din Milano la care visez". Hey, Keiko, tu ce vei alege? Intreb eu.
-Hmm, cred ca pe langa Mate si Romana un pic de Geografie nu strica. Dar voi?
Am fost cu totii uimiti de spusele ei, nu-mi vedea sa cred.
-Pai eu cred ca Design Vestimentar si Muzica sunt de ajuns. Ii raspund eu.
-Si eu ca sa dovedesc ca Sakura vorbeste mult si prost voi alege ore extra de Mate. Raspunde Karin cu nasul pe sus.
Pe mine m-a bufnit rasul, vreau sa o vad si pe asta. Timpul a zburat pentru prima oara si profa a ajuns foarte repede. Am facut mai intai orele de Mate si Romana cu totii, dupa care i-a zis ce lectie sa conspecteze lui Keiko si Karin a primit vreo 30 de probleme la mate. Sincera sa fiu se uita in ora de Mate ca mata-n calendar. Mie mi-a zis sa-i fac o schita la Design, cat timp ea se uita pe noile versuri scrise de Gaara. Am luat foaia de hartie in in 45 de minute eram gata, mi-a iesit exact cum vream. Profa a ramas uimita, lucru firesc dupa parerea mea. Il desenasem pe Gaara purtand una din creatiile mele, pana si roscatul a ramas uimit. Mi-a cerut sa ii mai fac pe putin 5 creatii pana maine, dupa care le-a verificat pe Karin si Keiko si am trecut la Muzicaa. Pe mine m-a intrebat daca le am cu compusul, eu pur si simplu i-am spus ca ieri am scris o noua melodie, "what the hell". Mi-a cerut sa o cant si am facut cum mi s-a zis. Verdictul a fost ca nu ar strica sa apar pe scena intr-o zi, insa raspunsul meu a socat-o si pe ea, si pe Gaara:
-Nu, multumesc. Mie imi este bine unde sunt, in cel mai rau caz voi canta in deschiderea unui concert, dar nu cred. Eu scriu melodii pentru ca am o imaginatie nebuna si nu stiu cum altfel sa o risipesc, este mult prea stresant, doar privindu-l pe Gaara. Ala e locul lui, nu al meu.
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mar 2011, 22:25

Buna
Am vazut cateva greseli de tastare , dar nu foarte grave . Dialogul e bun , descrierea cam lipseste . Sentimentele sunt cam absente . Naratiune ai , deci e bine . Mai trebuie lucrat la descrierea . Hai cu next-ul . Pupici
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mar 2011, 22:30

Mersi mult de sfaturi Bella, chiar aveam nevoie de cineva care sa-mi spuna, simteam si eu ca ceva lipseste aici, insa nu prea imi dadeam seama ce
Imi cer mii de scuze ca nu l-am postat de aseara, am fost la bunica mea si am ramas la ea pestea noapte. Acum va fi o perioada dificila cu ficurile astea sa sunt foarte stresata la Design Vestimentar si ma bate profa de desen la cap sa-i fac intr-o saptamana 10 creatii. In fine, m-oi descurca eu, ideea este ca va fi o saptamana grea si nu stiu sigur daca voi face mereu fata.
E clar ca ma voi stradui totusi, pentru ca stiu ca este lume care citeste ficul asta al meu si al lui Puffy asa ca nu va afceti griji :)
Mersi inca odata si sper sa iti fi placut, chiar daca trebuie imbunatatit si mai am mult de lucrat la el.
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Sam 12 Mar 2011, 22:59

pai ce era de zis s-a zis

Mie imi place si ideea.Asa ca vreau sa vad continuarea..
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mar 2011, 21:24

Hey imi cer scuze insa Puffy are niste probleme, urmatorul capitol va sosi in cele din urma, insa va trebui sa aveti rabdare. Nici eu nu stiu ce se intampla cu ea, doar sa o lasati sa isi rezolve problemele, promitem sa punem nexturile cat de repejor putem. Sper ca nu va suparati,

ItsLexxyBeibii
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mar 2011, 22:06

Of of of
Next-ul dragelor
Pupici
Sus In jos
Vad Vad sunete Aud culori
Academy Student
Academy Student
Vad Vad sunete Aud culori

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : P3 La pC ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : poi mai nik :p
Stare de spirit Stare de spirit : Extrem de ferikita

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Mier 16 Mar 2011, 19:17

V'am spus vreo data...
Ka va iubesc muuuuuullllllllllllltttt de tot?
Pai va spun akum
Si haideti o data fetele cu nex
t!
Sus In jos
http://ladysakurauchiha.sunphoto.ro
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Mar 2011, 08:36

Vaai ce ametita sunt iar am uitat sa las com
Deci fetelor mi-a placut la nebunie mai ales de Sakura love
Bravoo Sakura chiaa ia si asta Karin si asta
Si inca mai meriti
Bravo gragelor va iubesc mult abia astept nextul
Si spers sa vina repede
Pwp kiss
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Mar 2011, 20:25

Un lucru neasteptat...

Sakura:



Orele noastre nu au mai durat mult dar au fost intense. Eram mai liberi si mai multumiti stiind ca am terminat orele, dar nu si pentru mine. Eu mai aveam de facut schitele lui Gaara. Yupi-yuuu ce bucurie. Cine m-o fi pus sa mai si accept asta. In fine, ca sa scap de el mai repede m-am apucat de schite. Lucram fiecare amanunt incat sa fie bine definit. Ma intreb de ce imi dau chiar asa de mult silinta. Ciudat din partea mea. Poate doar pentru ca sunt o persoana buna. Cu siguranta! Timpul trecea iar eu inca mai lucarm la modele. Eram deabia la a 3-a. Sa ii vad pe aia cum se distreaza si mai ales pe Gaara cu Karin care se saruta. Imi face greata. Imi intorc privirea din nou spre schita. Acumsi a 3a era terminata. Intr-o ora le-am terminat si pe cele 2. Hotarata iau schitele in maini si maduc la Gaara, dar intr-un moment simtca explodez. TOALETA! Alerg repede inainte sa intre cineva. Ma asez pe capac si atunci simt o pocnitura in usa. Strig “ocupat” cat ma tine gura.
-Aaa Sakura tu erai. Atunci intru…
Era Gaara. Incep sa ma sperii pentru ca stiu ca tembelu ala chiar ar avea curajul sa intre pete o fata in baie.
-Nuuuu!!! NU face asta!!! Tip eu.
-De ce? Ce faci? Imi spune el.
-Aaaa, paiii….n-nu conteaza ce fac eu…numai ca nu intra!
Ce vroiati…Nu puteam sa ii spun ca sunt pe buda. Ar fii ciudat.
-Bine atunci, dami tu parfumul din baie. Imi spune el calm.
-Ufff, bine asteapta…Termin ce am de facut si apoi caut eo un parfum prin jur si vad unul pe ghiuveta. Incep sa il miros. Vaii cat de dragut miroase. Ies din baiesi il vad pe Gaara cum statea cu mainile incrucisate.
-Trebuia sa intru peste tine.Imi spune el chicotind.
-Da, dar daca intrai nu mai primeai asta. Si ii arat schitele cu un zambet siret pe fata. I le inmanez iar el se uita peste ele. Parea multumit.
-Sakura, sunt minunate! Te pricepi nu gluma.Ma lauda el. Vaiii doamne! Minune!
-Doamnee sa dau anunt in ziar. Gaara ma lauda! Vaii doamne! Ce ai facut? Te-a batut cineva?
-Ha ha!Vai ce amuzanta esti. Pai macar bucura-te de lauda ca nu o sa mai vezi prea curand. Ii scot limba si plec de langa baie ca deja am stat un minut sa vorbesc cu el. Ma uit prin camera sin nu o vad decat pe Keiko care danseaza si nu ii iese dar nici o Karin. Curioasa de felul meu o intreb pe Keiko unde e Karin, nu ca mi-ar pasa.
-A zis ca pleaca in oras pentru ca autobuzul e in repaus.
Intr-un fel ma bucuram ca a plecat dar in alt fel parca as fi vrut si eu sa merg in oras.
-Keiko, imbraca-te,plecam si noi in oras. Spun eu!
-Ok…
Ma duc spre un mic dulapior si imi aleg hainele. Mi-am luat niste pantaloni cu nuante metalice, un tank in dungi alb negru, niste ugguri gri, niste bratari si o pereche de ochelari wayfarer pe negru. Ca machiaj am ales pentru pleoape nuante de gri. Aratam prea grozav. Ma uit si la Keiko. Ea era imbracata intr-o bluza tot in dungi, niste pantaloni scurti si cizme negre. Si ea de asemena arata grozav. Atunci pe usa intra Gaara.

Gaara:

Ma uit la cele doua fete care aratau suuper beton. Mama mai ales Sakura. Ii statea asa de bine.
-Unde plecati? Le intreb eu nepasator.
-In oras. Imi raspunde Keiko zambind- vii si tu? Continua ea.
-Nee, nu am chef. Sakura a dat din umeri, s-a intors cu spatele si a plecat cu Keiko. Eo inca ma mai holbam la fundul ei. Cu totul ca tot mai buna si mai buna e Karin a mea.

Sakura:

Am coborat din autocar si am pornit pe oriunde. Era super dragut. Am facut cumparaturi si am mers la un suc. Dupa ce am terminat sucul ne-am hotarat sa plecam. In timp ce mergeam spre strada bag mana in buzunar si observ ca imi lipseste telefonul.
-Umm, Keiko? Ma poti astepta aici, cred ca mi-am lasat telefonul la cafenea. Ea da din cap si eu bag o fuga ca si cum as avea baterii in fund. Cand intru in cafenea imi observ telefonul pe masa. Il iau dar cand sa imi indrept privirea vad o fata identical cu Karin care se saruta cu unu`. Ma holbez la ei dar nu siteam sigur daca era ea. Ma simteam asa de ciudat. Imi venea sa ii dau o palma, da nu stiam daca era sigur ea. Parca eram eu tradata. Plec si o vad pe Keiko in drum. Mai imi intorc o data privirea spre cafenea.
-Sakura s-a intamplat ceva? Ma intreaba ea..
-N-nu, sunt bine! Nu-ti face griji.
Oar ear trebui sa ii spun lui Gaara? Nu…nu cred, nu pana nu sunt sigura. In scurt timp am ajuns la autocar…

Sakura: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=24044760
Keiko: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=24041816
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Mar 29 Mar 2011, 23:13

Celebrity World, capitolul 12.

Sakura:
Am ajuns, deci, la autocar si eu ma indrept direct spre patul meu, fata a mai comenta sau spune nimic. Am tras perdeluta care imi oferea oleaca de intimitate, si am inceput sa ma gandesc. Nu pot sa nu-i spun lui Gaara, nu am de gand s-o las pe Karin sa-si bata joc de el pentru totdeauna. Si totusi nu vreau sa fie ranit in dragoste, ar fi trist si asa. Deci, ii spun sau nu? Oricum, am fost o proasta ca nu le-am facut poza lui Karin si tipului aluia. Sau poate aia chiar nu era Karin, poate era doar o fatacare semana exagerat de mult cu ea. Vai, atatea intrebari, si nu-i pot spune lui Keiko, sigur va spune tuturor la gura mare pe care o are. Vaai, innebunesc! De-odata aud de afara "cioc cioc cioc". Spun persoanei sa inter si ma trezesc cu Gaara in fata mea.
-Ce vrei...? Il intreb eu lasand capul in jos.
-Hoo, morocanoaso, vream doar sa te anunt ca plec, am concert. Imi spune Gaara dupa care pleaca.
-Gaara, stai-. Dar deja plecase. Am lasat capul in jos oftand, insa imediat am auzit usa de la intrare izbindu-se. Am cocorat din pat sperand ca este Gaara si ca imi vaaccepta scuzele, insa era Karin. Tu, nenorocito! La ce n*iba te-ai gandit sa il inseli pe Gaara? O intreb eu, aproape sarind la bataie.
-Nu stiu despre ce vorbesti. Imi raspunde roscata nepasatoare. Atunci, i-am tras o palma cu toata puterea, dupa care i-am spus ca daca o mai prind odata ca-l inseala pe Gaara, o sa ajunga moarta. Ea insa mi-a dat cu pumnul in burta, nu stiu cum m-a nimerit. Dupa care, mi-a zis ca daca suflu o vorba, va avea grija ca Gaara sa sufere asa de mult, incat sa se sinucida el, nu sa moara ea. Am cazut pe jos din vina durerii si nu am mai putut spune nimica, asa ca roscata a plecat. Am inchis ochii si am strans din dinti, pentru a nu urla de durere, tipa chiar are un pumn grozav, dardaca eram atenta nu ma nimerea. Insa nuu, eu eram ocupata sa-i iau apararea lui Gaara, ma intreb de ce Doamne, imi fac griji pentru el daca pe el il doare in pix de mine? Tot ce-i trebuie este faima si paparazzi. Off, ce lume cruda. Am reusit totusi sa ma scol in cele din urma in picioare, insa durerea era mai puternica. M-am trantit in primul pat pe care l-am nimerit, cel al lui Gaara mai precis si totul a devenit negru.
Keiko:
Intru in autocar si o vad pe Sakura cum doarme pe patul lui Gaara, cu mana la burta. Sacara, cred ca iar o doare burta fiindca nu a mancat. I-a intrat in cap de o vreme sa slabeasca.
O las sa doarma si ma pun la mine in pat, iau o revista si incep sa citesc. In revista era vorba despre moda si chestii din astea, ma interesau chiar mult. De-odata o vad pe Karin cum intra si ea in autocar, probabil s-o fi plictisit sa stea in culise si sa-l vada pe gagiusu' cum canta intr-una. Sao s-o fi enervat de la vreo fana innebuniti care nu stia ca sunt impreuna. Caci, relatia lor nu este una publica. Poate si pentru ca nu este una serioasa. In fine, nu e treaba mea, dar simt ca lui Sakura ii pasa. Karin incepe sa tipe ca o nebuna cand o vede pe Sakura in patul lui Gaara, dupa care o da jos si saraca fata, luata prin surprindere din vina somnului- dar si a cazaturii, a inceput sa tipe. Nu a mai spus nimic, a iesit din autocar si nu s-a mai intors.
Sakura:
Ma trezesc din senin pe jos, iar o durere teribila ma cuprinde. Simt ceva umed pe la burta, insa ignor sentimentul. Ies fugind din autocar si merg afara. Nu aveam chef de nimeni in clipa asta, oare chiar am ajuns sa ma las terorizata de Karin? Si totusi nu puteam face nimic, Gaara ar fi vazut imediat, caci si ala, mereu vede cand e vorba de Karin, insa pe mine poate sa ma si omoare nebuna, ca tot nu observa. Dar are dreptate, este iubita lui la urma urmei. Vai, ce durere sfasietoare. Imi aplec privirea spre burta si vad ca toata partea de jos a tricoului este plina de sange. M-am panicat de moarte, de asta simteam eu ceva umed si atata durere. M-am intors cu fata la autocar sa nu ma vada lumea, am ridicat oleaca tricoul si temerile mele au fost adeverite: mi se rupsesera cusaturile de la operatia de acum o luna. Si de asta ma durea asa de tare. Am rezistat durerii si m-am dus sa imi schimb tricoul. Din fericire, Keiko era ocupata cu revista aia, iar Karin chiard aca m-ar fi vazut, nu i-ar fi pasat. dupa ce mi-am luat un tricou nou pe mine, am plecat in cautarea unui dispensar sau chiar a unui spital. Am ajuns in 5 minute la spitalul din centrul orasului, iar acolo am aflat ca nu au anestezice, asa ca va fi nevoie sa imi coase cusaturile "live". Ei bine, nu aveam ce-i face, insa cand voi da de Karin, o sa o fac bucatele. Fara motiv. Doar asa, din simpatie. Asistenta a plecat, iar dupa cateva minute o vad cum se intoarce cu un ac si oata transparenta. Ma pune sa imi dau jos tricoul si sa ma intind pe patul de spital din mijlocul camerei. Inchid ochii si simt o durere cumplita, i-am deschis si am intrebat-o ce face, caci nu vedeam niciun ac acolo. Mi-a zis ca ma dezinfecteaza. Off, ustura, mai femeie! In cele din urma s-a saturat sa ma tot dezinfecteze si am simtit cum ceva rece, ascutit si micut imi strapunge pielea. Durerea ma ametea, insa am tacut din gura. Nu sunt un copil de 3 ani sa plang intr-una. Peste 5 minute terminase deja, mi-a pus un bandaj pe de-asupra spunandu-mi ca este mai bine sa-l tin acolo pana maine, ca sa nu inceapa din nou sa sangereze. A mai zis si ca in urmatoarele zile s-ar putea sa ma simt rau, e datorita pierderii de sange. Normal ca nu a uitat sa imi zica sa fiu mai atenta, ce sa-i faci? I-am multumit, am platit-o si m-am intors la autocar. Eram inca ametita ce-i drept, nu mai puteam de durerea de cap, si mai aveam putin si cadeam din picioare. Am ajuns in autocar, iar acolo Gaara s-a repezit la mine prinzandu-ma de brat sio zguduindu-ma puternic. Era nervos.
Gaara:
Aud usa cum se deschide, si inauntru apare Sakura. Merg repede la ea si o prind de brat si incep sa o zgudui, unde s-a dus?! Rozalia inchide ochii, evident deranjata de gestul meu.
Sakura:
Inchid ochii, simt cum imi pierd echilibrul si cad pe jos. Ma ridic din nou in picioare, iar atunci Gaara incepe sa tipe
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Mar 2011, 21:25

Imi place mult de tott..vreau continuarea repede
ma supar o vreau vreau vreau
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Mar 2011, 22:11

Una dintre cele mai urate zile

Sakura:

Gaara incepe sa mai ia de umeri sis a ma zguduie agresiv. Vai asta mai imi trebuia acum. Incepea sa ma doara burta cu fiecare miscare brusca care o facea roscatul. Scoteam mici scasnete printer dinti dar foarte silentioase incat san nu fie auzite de catre ceilalti. Ma simteam groasni din cauza nenorocitei aleaia de Karin. Acum nu am cum so snopesc in bataie pentru ca am coapsele astea la burta sin u am voie sa fac effort, dar macar stiu adevarul: Karin chiar il insala pe Gaara. Deocamdata nu ii spun, astept momentul potrivit. Roscatul inca continua sa ma certe si sa ma intrebe unde am fost. Cica daca nu plecau eu acum trebuia sa fim in alt oras. Din cauza dureri cad jos in genunchi si imi pun mana la burta. Karin arata printer dinti aia strambi un zambet satisfacut, Keiko vine repede la mine iar Gaara nu stia ce sa se intample. Keiko imi ia mana si o pune peste umarul ei incercand sa ma ajute sa ma ridic. Ii inlatur mana brusc iar Gaara iar incepe sa imi faca observatie:
-Gata, faptul este consumat. Acum autocarul este gata sa porneasca. Cu aceste cuvinte ii las pe toti in micutul hol si eu ma duc in baie. Imi dau repede cu apa pe fata ca sa mai imi reduce din ameteala, dar in zadar. Nu suportam sa am rani la burta petru ca acum un an am mai avut una foarte grava. Paii hai sa va povestesc. Eram in casa cu foarte multi oameni in prejur pentru ca dadeam o petrecere. Totii eram fericiti, ne distram si radeam. Intr-un moment mie mi se face sete si ma duc la bucatarie. Dintr-un moment cineva, nu stiu cine ma impinge si cad pe suportul cutitelor cu burta. Unul dintre cutite mia intrat agresiv in burta sfasiind hainele plus pielea mea. In momentul acela am siimtit o durere care nu prea o pot explica. Era absolute groaznica. Din ce in ce mai multa ameteala imi venea din cauza durerii si am lesinat. Nici acuma nu stiu cine ma impins. Faptul e consumat in orice caz. Nu mai vreau sa imi amintesc de asta dar rana asta de acum parka face tot posibilul sa imi aminteasca acea zii dureroasa. Ma indepartez de ghiuveta si ma aplec punandumi mainile incruciste in jurul picioarelor iar capul pe genunghii. Mici rauri cristaline incep sa faca oceane la picioarele mele. Un mic sentiment de nostalgie imi face inima sa bata sis a bata. Nici acum nu stiu ce caut aici. Poate ca e destinul. Dar viata asta de vedeta nu mi se potriveste. Eu sunt fata aia care zice mereu “Cool” nu “Misto”, sunt genul cu capul in nori si libertina. Dar de cand a inceput chestia asta cu vedetismul parca nu ma mai simt asa de bine. Imi sterg lacrimile si ma duc sa ma spal pe fata pentru ca rimelul s-a intins dea binelea. Ies din baie si ii vad pe cei 3 care sunt intr-un fel de cerc si par a juca adevar sau provocare. Keiko imi face semn cu mana. Cred ca vrea sa joc si eu.
-Vino sa joci si tu, e distractive! Imi zambeste ea.
-Hmm, ok… zic eu cu un sentiment de neliniste. Cea care urma era Karin si eu trebuia sa o intreb.
-Karin, adevar sau provocare? O intreb eu dezgustata de moaca ei.
-Provocare draga mea. Ooo cand am auzit cuvantul acela mii si mi de ganduri malefice imi strabateau mintea.
-Intrebare. Karin si-a folosit refuzurile? Ma adresez eu celor doi, nu si Karin.
-Mda, toate… imi raspunde Gaara.
-Hmm perfect. Iam zis ca maine sa se demacheze sis a ramana asa toata ziua. Nu prea avea ce face acum cand si-a folosit toate refuzurile. Se incrunta rau la mine iar Keiko rade. Eu ma plictisisem de joc si vruiam sa iau aer pentru ca imi venea sa vomit. Ii cer lui Gaara voie, paii normal ca trebuie sa ii cer acordul lui ca el E Printu` Reginei Elisabeta, alias Karin. El isi da ochii peste cap si se duce sa ii spuna soferului. Acesta opreste masina sieu cobor in graba afara. Soferul a zis sa stau in jur de o jumatate de ora pentru ca si el trebuia sa faca ceva. Cu cat mai mult spre bucuria mea. M-am dus sa ma plimb prin jur. Aerul era racuros si era foarte multa umiditate. Era straniu pentru ca era noapte. Din cand in cand mai treceu cateva masini care luminau drumul pe calea aceea si trenul facea zgomot zguduind calea ferata. Ma simteam ca un calator ce a facut turul lumii. Sentimentul acela imi este oprit de un alt sentiment de durere. Dinou aceea rana. Copcile alea sunt infernale. Ma mai plimb asa de nebuna pana cand vad doua siluiete. Nu pareau ca si cum ar fii nebuni sau beti, erau absolute normali. Aceeia se apropie de mine iarunul din ei ma opreste si ma intreaba cat e ceasul.
-E 11:34… raspund eu nepasatoare trecand mai departe. Dar chiar atunci ceva ascutit si rece imi e pus la gat. Mda un cutit. Eram destul de speriata. Deobicei nu sunt pentru ca nu imi e frica dar acum cand deabia ma puteam misca era alta treaba.
-Mamaaa ce papusa frumoasa avem noi aici. Fii pisicuta cuminte si scoate tot ce ai! Imi spune celalalt ridicandu-mi barbia cu degetul mare. Incerc sa ma zbat dar chiar atunci cutitul intra putin in gatul meu lasand o dara de sange sa curga de la gat la sani. Ma durea intradevar. Cu cat ma zbateam mai tare copcile parca se rupeau. Deodata cineva ii striga pe cei doi sa vina la el.
-Ai avut noroc papusa. Imi zice unul din cei doi. Imediat ce pleaca cad din picioare si imi pun mana la gat lasand urme de sange si pe mana. Eram ranita rau si cu greu m-am ridicat, foarte ametita si m-am indreptat spre autobus.

Gaara:

Ce naiba o face Sakura. Doar nu o fii apucat-o treburile aici. Avem o toaleta chiar in autocar dar poate or fii apucat- instinctele animalice. Deodata pe usa autobuzului se iveste Sakura. Cand o vad raman uimit. Gatul ei era plin de sange si mana la fel. Eram cu adevarat speriat. Keiko la fel iar Karin nu era aici era in baie sa isi faca dus deci nu putea vedea. Ma duc la ea si o intreb repede ce a patit.
-Eu… Asta a fost ultimul cuvant pe care lam auzit pentru ca a lesinat in bratele mele…
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Mar 2011, 22:23

wow deci nu stiu ce sa spun>_<
imi placee foarte mult in love
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Joi 31 Mar 2011, 22:40

frumos capitol draga mea, acum e randul meu!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Apr 2011, 20:29

Capitol special pentru Froggie mea:X


Celebrity World capitolul 14: Legam prietenii si dusmanii in acelasi timp.

Sakura:
Ma trezesc intinsa pe pat, cu Keiko langa mine. Aveam tricoul ridicat oleaca. Nu prea tare, insa taietura abea refacuta era la vedere. O aud pe Keiko cum sopteste ca m-am trezit, nu stiu cui insa. Vedeam totul in ceata, si ma durea capul de nu mai puteam. din senin , de pat se apropie o alta umbra, care banuiesc ca era Gaara.
-Cand aveai de gand sa-mi spui ce se petrece cu tine?Ma intreaba acesta, cu durere in glas? Sau, nu aveai de gand sa-mi spui asta? Keiko, ne lasi putin singuri te rog?
O Vad pe Keiko cum pleaca, dupa care aud usa autocarului inchizandu-se. Am inchis ochii, considerand ca degeaba ma fortez sa vad ceva, nu are rost. Ma temeam de intrebarile care stiam ca mai devreme sau mai tarziu aveau sa fie rostite de Gaara. Ce ii voi spune? Ca prietena lui psihopata m-a batut de mi s-a rupt operatia? Nu pot, nu vreau! Nu am de gand sa-l bag si in problemele mele, deja il vad atat de ocupat si batut la cap de altii, saracul. Am incercat din rasputeri sa inventez o scuza buna, ceva care sa fie credibil si totusi sa nu aiba prea mare importanta.
-Deci....? Spune Gaara din nou, nerabdator din fire.
-Pai, m-am certat cu o prietena de-a mea si m-am taiat..... Spun eu cu vocea tremuranda.
-MINTI! Imi raspunde roscatul urland si lovind cu pumnul in peretele autocarului. Sakura, nu-s prost. Spune-mi cine ti-a facut asta! Incepusem sa plang de-acum, cum aveam sa-i spun ca de vina este Keiko? Am tras adanc aer in piept, dupa care am expirat. Am deschis iarasi ochii, insa vedeam parca si mai rau. Ma usturau. Am clipit de cateva ori si atunci am inceput sa vad din nou normal. M-am sculat, sezand pe pat si privindu-l pe Gaara. Pe gat i se puteau vedea venele la cat de nervos era. Strangea din pumni cu putere, gata sa loveasca. Era incruntat si ma privea impunator. Oare ar fi in stare sa ma loveasca? Si de ce vrea sa afle asa de mult? Am inceptu sa plang, nestiind ce sa fac. Pana si eu, care nu plang de obicei, m-am lasat intimidata. E doar ca.... modul in care el se comporta, ma uimeste. Ce-i pasa lui? Gandurile imi sunt intrerupte de o noua rugaminte, de a raspunde.
-M-am certat cu Karin si ea m-a lovit. Asta e tot, chiar nu pricep de ce te prefaci asa de interesat. La-so pe Karin oricum, nu merita atentia. Degeaba m-a lovit. Ii spun eu, sperand ca cei doi nu se vor desparti din vina mea. Nu ca mi-ar pasa de Karin sau ceva, insa cred ca Gaara ar fi distrus daca ar pleca Karin. S-a intors cu spatele la mine, si si-a luat capul intre maini, oftand adanc. Uite asta nu vream, sa-i creez probleme. "De ce v-ati certat?" Il aud pe roscat cum ma intreaba, parca ferindu-se de a afla raspunsul. Atunci, inima mi s-a oprit in loc. Nici moarta nu-i voi spune ca am prins-o pe Karin cum il inseala.
-Pai, mi-a luat telefonul si a inceput sa imi citeasca mesajele, eu m-am enervat si i l-am cerut inapoi, atunci ea m-a lovit. Spun eu lasand capul in jos. Nu-mi place sa il mint, baiatul asta chiar isi da seama repede cand e mintit.
-MINTI! NU MA MAI MINTI! Karin mi-a spus ca tu o urmareai si cand s-a intors acasa ai inceput sa tipi la ea, facand-o in toate felurile. E clar ca voi 2 imi ascundeti ceva, dar fiti sigure ca tot o sa aflu! Ma anunta Gaara, plin de nervi. Sakura, spune-mi! TE ROG!
Am inceput sa plang foartetare, abea daca mai puteam respira. "Eu, eu nu vreau sa-ti fac probleme Gaara! De asta nu-ti voi spune!" Admit eu, punandu-mi perna peste fata si incercand in zadar sa-mi potolesc plansul si suspinele. Daca afla, nu mi-o voi ierta niciodata. Dar va trebui sa-i spun odata si odata. "Gaara, promiti sa nu te lasi afectat daca iti spun ce s-a intamplat...?" Intreb eu, cu glasul tremurand de frica. Stiam ce avea sa se intample, simteam asta, si nu imi placea, deloc. Roscatul da aprobator din cap, dupa care se aseaza langa mine in pat si ma roaga sa ma linistesc, ca degeaba plang. Spre surprinderea mea insa, a facut-o pe un ton destul de calm. Am zambit oleaca, dar nu a durat mai mult de 3 secunde. Am ridicat privirea cautand-o pe a lui, insa m-am dat batuta. Ochii lui imi inspirau teama si totusi ma chemau la ei, vreau sa-i vad. Dar nu ii voi privi acum.
-Cand am iesit ieri cu Keiko in oras, ne-am plimbat, ne-am distrat, am mers la o cafenea si chestii din astea. Dar cand sa ne intoarcem la autocar, am realizat ca imi lipsea telefonul, asa ca m-am dus inapoi la cafenea, ca sigur era acolo. Cand am ajuns si mi-am luat telefonul, am vazut la o alta masa, mai departe oleaca, o fatacare seamana cu Karin, se saruta cu un tip. Mi-am spus totusi ca nu are cum sa fie ea, poate era o simpla coincidenta. nu am spus nimic lui Keiko, are gura sparta de obicei si nu vream ca tu sa afli pana cand nu ma asigur cel putin. Mai tarziu, a ajuns si Karin, in autocar. Tu erai la concert atuncia. Am inceput sa o injur si sa o intreb de ce iti face una ca asta, dar ea mi-a dat cu pumnul in burta. Am cazut pe jos de durere, si Karin a plecat. Am reusit mai tarziu sa ma ridic, si m-am trantit in primul pat pe care l-am gasit, adormind acolo. Cand m-am trezit, am simtit ceva umed pe tricoul meu, cand sa pun mana am observat ca era ditamai dara de sange. M-am dus repede sa ma schimb si am plecat pe jos sa caut un spital. Cand am ajuns acolo m-a cusut o asistenta pe viu, ca defapt sangele ala avea si el un rost. Eu am fost operata mai de multisor oleaca, dar se pare ca lovitura a fost destul de puternica incat sa-mi rupa cusuturile. Apoi am ajuns inapoi si ai inceput tu sa tipi ca de ce am intarziuat, si restul il stii si tu. Eu nu am vrut sa iti spun, ca te vedeam deja prea ocupat si stresat cu celelalte probleme, pur si simplu am vrut sa nu-ti fac probleme. Si totusi detin o parte din vina. Imi pare rau.
L-am vazut doar pe Gaara cum s-a ridicat si a dat cu pumnul in masa. Era rosu de furie, se potrivea cu culoarea parului sau. Insa nu era de ras, era de plans. Am incurcat-o! Si eu, si Karin!


Scuze daca am greseli, m-am grabit.
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Apr 2011, 20:35

Deci ador fic'u^^ba nu il iubesc
Si vreau rapid urmatorul capitol
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Apr 2011, 21:21

Vaii draga mea Lex:x
E superb capitolul. Foarte reusit:x
Urmeaza al meuuL:x
Sus In jos
Continut sponsorizat




Celebrity World - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Celebrity World   Celebrity World - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Celebrity World

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-