Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just give me a reason Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Just give me a reason Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Just give me a reason

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Lun 08 Apr 2013, 15:19

Capitolul 1

Regina noptii isi ducea veacul impreuna cu stelutele argintii de mult timp pe bolta cereasca de un negru orbitor. Aerul rece al noptii imi strabat plamanii dandu-mi o senzatie de liniste. Briza noptii mereu mi-a strecurat prin cap multe idei nebune. Observ lumina mortala a telefonului aratand ca am primit un mesaj. Il deblochez, privind destopul putin gandurata.
„Sakura, azi iesim pe la 1 fix. Mai vin Ino, Temari, Tenten si Karin. L-am chemat si pe Sora, desi cred ca ne va ingreuna situatie, insa macar sa fie un baiat cu noi...Chiar daca e mai fricos decat o gaina.”. La ultimele doua propozitii un suras si-a facut prezents pe chipul meu angelic. Sora este foarte fricos, inca din clasa a 5a a fost asa. Diriga a incercat sa-l schimbe, insa n-a reusit in totalitate. Inca ma mir cum de are curajul sa iasa la 1 noaptea afara. Ma duc la baie unde ma uit timp de 5 minute in oglinda. Puteam sa imi vad ochii de un verde crud ce mereu au avut o sclipire in ei, iar parul meu roz chiar mi-a crescut ajungand pana la solduri. Ma indrept spre dulap, de unde imi aleg un tricou negru cu Tokio Hotel, niste colanti negri cu tinte si o geaca neagra cu tinte, careia ii ridic manecile si o tin desfacuta ca intotdeauna. Imi indrept usor parul suvita cu suvita si ma machez.
Just give me a reason Naruto_special_cover_ed14_by_zkrxita-d2xjxjf
Imi iau tenesii cu steagul Americii, cu tinte si ies din apartament, incuind usa. Mama mea este plecata in Spania, iar tata pentru o luna la Baia Mare. Ei bine la cei 15 ani ai mei sincer sa fiu nu prea am cu cine vorbi. Tata e mereu plecat, iar mama a plecat acum 2 ani, ani in care nu s-a intors. Cobor cu grija scarile, un zambet strecurandu-se usor pe chipu-mi de inger. Imi place sa ma implimb noaptea cu prietenii. Noaptea am cea mai mare energie su sunt nebuna, la fel ca si celelalte prietene ale mele. Fiind vacanta de vara ne permitem asemenea lucruri din fericire.
-Sakura! Aici! se aude vocea cristalia a Hinatei. Te asteptam de mult! Hai mai repede!
Alerg usor catre ei, observand cu usurinta fumul ce luase forma de dragon al tigarii Hinatei. Toate suntem de aceeasi varsta si ne cunoastem din clasa 1, fiind in aceeasi clasa. Mergem ce mergem, ajungand la izvorul de la scoala, unde ne-am oprit sa bem putina apa. Ma uitam la sabia de cristal ce curgea din robinet si ma gandeam la ce frumoasa avea sa fie aceasta vara.
-Copilasi! Hai sa mergem la pod sa facem poze! spun cu o usoara urma de ezitare in voce, insa se pare ca n-a bagat-o nimeni in seama. Am mers spre straduta ce ducea la pod. Aceasta se afla intre curtea scolii sa cateva casute. Latratul asurzitor al cainilor ne infunda urechile si ne obliga sa scoatm cateva injuraturi pe gurile noastre aurite. Soraa tremura de frica, insa eu il imbarbatesc luandu-l in batjocora:
-Te-ai speriat, pisicuta speriata?
Acesta in cele din urma a capatat putin curaj si ne-a urmat increzator. Ajungem pe spatiul verde inaintand pana gasim o panta foarte abrupta, la care eu am fost prima care a coborat-o. Se putea citi usor frica in ochi lui Sora, insa nu i-am spus nimic, doar l-am privit superior. Acesta si-a indreptat privirea la mine pret de 5 secunde, dupa care s-a concentrat pe panta abrupta, care se pare ca a trecut-o...foarte greu...Tipam ca descreieratii trezind fiecare animal cu vocea noastra de vuvuzele...In special eu si Temari.
Just give me a reason First_date___part_2_by_Arya_Aiedail
-Moartea!!! spune Temari facandu-ne sa radem ca descreieratele, insa pe cer si-a facut prezenta o cioara mai mare decat de obicei ce ne-a facut sa tipam si sa alergam ca nebunele inapoi. Cu putin curaj ne-am intors indreptandu-ne spre pod. Cerul de un negru abisal isi imprastia mantia sa neagra pesre tot tinutul inundand totul de intuneric. Am reusit sa distingem cat de cat zona cu ajutorul lunii si al telefoanelor. Ne-am oprit putin, vorbin despre tot felul de lucruri nesimnificative, pana cand imi vine o idee. Ei bine, eu, Ten-Ten si Temari suntem la dansuri populare de 2 ani. Prima data ne-am dus pentru ca ne-a obligat diriga, insa a inceput sa ne placa. Astfel am plecat la multe concursuri in vara asta, chiar si in Coreea. Am ales o melodie din telefon, in care erau toate dansurile si am inceput sa dansam. Sora si Hinata s-au loat putin dupa noi, ei nefiind la dansuri.
Am plecat dupa o jumatate de ora si de acolo, dupa care ne-a indreptat spre pod. Simteam ca suntem urmariti, insa n-am bagat de seama. Mi-am vazut de drum alaturi de ceilalti, eu fiind prima.
-Ochii tai mi-amintesc cat de mult ne iubeam, si cum ca doi sopii in brate ne strangeam, imi amintesc cand imi spuneai ca ma iubesti, si nu inteleg acum de ce ma parasesti, traiesc inconjurat doar de oameni rai, si tot ce-mi amintesc acum sunt ochii tai! cant eu usor, incercand sa imi alung sentimentul de neliniste. Ceilalti au inceput sa rada ca de fiecare data cand aud melodia asta si imi pun numai intrebari stupide, la care raspund cu acelasi gen de raspuns. Ajungand in cele din urma la pod il trecem, avand grija sa nu treaca vre un tren pe langa noi. Sora, a trecut se pare insa foarte greu. Mai bine ramanea acasa!
-Baieti, eu ma duc sa fac niste poze cu Hinata acolo. le spun incet.
Ne indreptam usor spre un copac din apropiere si incepem sedinta foto, insa fara sa ne dam seama ca suntem urmarite. M-am dus sa mai caut un loc de poze, lasand-o pe Hinata singura acolo, iar cand m-am intors...n-am vazut pe nimeni. Prima data am crezut pur si simplu ca este o gluma, insa dupa 10 minute mi-a dat seama ca nu este chiar asa. Am incercat s-o sun insa intra casuta vocala. Incerc sa fac un pas spre pod, crezand ca s-ar putea sa fie acolo, insa in acel moment aud un fosnet. Din fericire a fost doar un liliac. Rasuflu usurata si ma indrept spre locul unde mi-am lasat prietenii, insa nici uma de ei. Incerc sa-i sun insala fiecare imi intra casuta vocala. Odata cu briza noptii se naste in sufletul meu acelasi sentiment de frica pe care l-am avut la accidentul iubitului meu, insa trec cu vederea si incerc sa ma calmez. Observ cum trenul se indreapta spre pod, astfel m-am dus spre un bolovan mare din apropiere. Ma asez usor pe el, admirand farurile orbitoare ale trenului. Pur si simplu ma simt urmarita. Insa s-ar putea sa fie doar prietenii mei.
-Iesiti o data! N-am chef de glume! spun eu dura privind pierduta de peisajul negru al noptii. Infata mea isi face aparitie o persoana, careia nu ii pot recunoaste chipul in acest intuneric. Cert este ca e un barbat. Sora nu ar putea fi deoarece el este mai pitic, iar muschii acestuia sclipeau in lumina lunii, Sora nici muschi neavand. Tremuratul pune stapanire pe corpul meu si doar doua cuvinte am putut scoate pe gura...„Cine esti?”. Insa n-apuc sa ii vad chipul deoarece somnul pune stapanire pe mine, teleportandu-ma intr-un taram magic, departe de lume, departe de misteriosul ratacitor.
Ma trezesc, realizand ca sunt intr-un pat. Peretii albi ca zapada ai camerii imi dadeau de inteles ca nu sunt acasa. Ma uit in jos si observ ca sunt imbracata ubtr-o rochie neagra ca abisul. Frica pune stapanire din nou pe corpul meu, facandu-l sa tremure nepunticios. Mi-am amintit de cele petrecute in seara aceasta si ...
-Te-ai trezit? imi taie sirul gandurilor o voce groasa insa si atragatoare de barbat. Imi indrept privirea spre propietarul vocii, ce se pare ca este un brunet bine facut si foarte atractiv, insa si cu o urma de mister, Doar privindu-l frica m-a cucerit facandu-ma sa tremur si mai rau si sa nu mai pot scoate nici mcar un sunet. Acesta se indreapta spre mine si ma priveste superior. Pot sa-i observ usor trasaturile sale perfecte ale fetei, ochii sai abisali si parul sau de un negru ca al penelor de corb. Ochii mi s-au marit, prelingandu-mi-se o lacrima cristalina pe obrajii rosi ca sangele. In privire mi se puta citi foarte usor frica, ceea ce l-a satisfacut pe brunet.
-De azi inainte vei fi dama mea de companie! Iar daca vei incerca sa fugi vei fi moarta! spune acesta dur facandu-ma sa ma pierd. Insa imi revin la personalitatea mea vulcanica intorcandu-i vorbele.
-Daca tu crezi ca o sa fiu dama ta de companie atunci sa ramai in lumea ta porcule! Niciodata nu as vrea sa fiu...insa sunt intrerupta de palma sa ce imi zdrobeste obrazul drept cu putere, azvarlindu-ma pe podea. Ma dau in spate privindu-l cu ura in ochi. Acesta rade malefic pret de cateva secunde dupa care imi spune:
-N-ai nici o sansa in fata mea rozalio! Eu sunt unul din cei mai mari mafioti ai lumii si nu am sa ma las calcat in picioare de o plangacioasa ca tine.
-Pe cine faci tu plangacioasa dobi*ocule!?! spun revoltata de vele auzite, insa acesta isi scoate pistolul si nimereste pretele. Era aproape...foarte aproape de mana mea... Ma dau pagubasa lasand capul in jos simtind usor satidfactia brunetului. Acesta...
Just give me a reason Yummy_Sasuke_by_Chiyume


Just give me a reason 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie


Ultima editare efectuata de catre kidutz_pitiik99 in Lun 22 Apr 2013, 09:51, editata de 1 ori
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Lun 08 Apr 2013, 16:32

Bună ! Hai că trec şi eu pe aici se pare . Îmi place mult ideea ficului tău cu totuşi că mulţi au scris despre asta sunt sigură că o să ai grijă să fie mult mai originală povestea . Sunt sigură că mai ai un fic sau chiar mai multe deoarece eşti foarte pricepută . Descrierea nu a lipsit chiar de loc iar dialogul nu a fost sec la fel cum este la unele poveşti . Pentru început nu ştiu ce să îţi spun, sunt plăcut surprinsă şi deabea aştept următorul capitol . Te-aş mai ruga ceva, să pui poze la fiecare capitol şi mai ales o melodie a capitolului care crezi tu că se potriveşte . Eu deabea acum văd că ai la semnătură alte 2 ficuri rolling on the floor . Mă rog ... Am să trec şi pe la acestea oricum . Te-aş ruga doar să mă anunţi de următorul next şi să îl aduci cât mai repede . Sper să aduci măcar un capitol pe săptămână sau măcar două ... Felicitări pentru acest capitol şi ... sper să nu ne ţi mult în suspans ! Multă inspiraţie şi descriere îţi doresc pentru acest fic ! Pe curând ...


Just give me a reason 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Lun 08 Apr 2013, 17:13

Interesant....imi place ideea...insa te.as ruga sa pi pozele dupa ce termini de scris capitolul nu intre paragrafe deoarece este destul de greu de citit.... kiss...
Sa ma anunti de next....


Just give me a reason 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Just give me a reason 1038902d4n6wjrauv
Just give me a reason 1185528_382197825239589_1994385887_n
Just give me a reason 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Just give me a reason 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Lun 08 Apr 2013, 17:21

Multumesc pentru ca ati lasat comm kiss! Am sa pun next-ul cat de curand posibil!


Just give me a reason 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
Ari'
Genin
Genin
Ari'

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe Marte.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 94
Puncte : 110
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Mult dans.
Stare de spirit Stare de spirit : H, normală? Cred.

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Lun 08 Apr 2013, 17:31

Hi my darling! Am trecut si eu pe la fan ficul tau. Imi place mult. Iubesc atidudinea Sakurei. Sa ma anunti si pe mine de next. Spor la scris la idei. Multi pupici. Muahh. :3


Just give me a reason DCTn4U1

Împăcarea conştiinţei. "Fumatul interzis!", inscripţionat pe fiecare scrumieră.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Lun 08 Apr 2013, 20:11

Buna!
Iti ador ficul! Este genial! Imi place ideea!
Sakura are dreptate Sasuke este un do****c mare! angry
Nu pot sacred ca Sasuke a obligat-o sa fie dama lui de companie!
Astept cu nerabdare nextul si te rog anunta-ma cand il pui. puppy eyes
Spor la scris!
Te kiss dulce!


Just give me a reason Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
unknow98
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : -1

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Mar 09 Apr 2013, 00:45

te rog sa ma anunti cand postezi urmatoru
Sus In jos
Mickey :)
Academy Student
Academy Student
Mickey :)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva unde tu sa nu ma gasesti :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : iubesc sa enervez oamenii
Stare de spirit Stare de spirit : indragostitaaa raaaaw

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Mar 09 Apr 2013, 23:24

Imi place acest fiiic.. oh my god !!! deci trebuie sa pui repede next. Sper sa ma anunti si pe mine kiss
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Joi 11 Apr 2013, 11:57

Capitolul 2

Acesta a plecat lasandu-ma singura indr-un intuneric infinit. Nu puteam distinge decat patul cu ajutorul luminii lunii. M-am ridicat cu greu, simtind mii de cutite care imi asaltau corpul si m-am indreptat spre pat cu gandul la ce am sa fac maine. N-am putut dormi...Am stat sa ma gandesc la o cale de a scapa...cu riscul de a fi omorata in bataie de catre brunet. Usor, usor am pus geana pe geana incercand sa adorm, mos Ene luandu-ma cu el intr-o lume diferita in care totul este perfect.
Scartaitul unei usi sparge linistea asurzitoare a camerei. Pasi domoli se indreapta spre mine incercand sa nu ma trezeasca. Simt prezenta lui...Acelasi parfum tare, insa si foarte costisitor. Tremur...nu imi mai pot controla corpul. Imi deschid ochii, acestia fiind de marimea unei cepi. Ma uit la brunet cu o privire de uimire plina de frica. Acesta imi zambeste smecher si imi spune „Daca esti cuminte si ma asculti n-o sa se mai intample ca aseara!”, dupa care a parasit camera. Siroaie de lacrimi imi asalteaza obrajii iar milioane de ganduri necurate imi inunda mintea. Ma uit la geam, sesizand ca este noapte. Mintea mi se lumineaza, prezenta unei idei fiind cauza acesteia. Pun geana pe geana asteptand sa mai calatoresc impreuna cu Mos Ene in tinuturi indepartate si gandindu-ma la calea mea de scapare din acest infern.
Vine dimineata. Imi deschid ochii total debusolata privind tavanul alb ca omatul. Ma ridic buimaca stergandu-ma la ochi si observ tot ce era in camera. Este una destul de luxoasa...de fapt foarte luxoasa. Ma indrept spre baie uitandu-ma putin in oglinda...si...ce vad? Aceeasi fata de acum un an trista de plecarea mamei sae in Spania. Ochii mei nu mai aveau acea stralucire din copilarie. Parul meu drept, acum este carliontat si incurcat. Observ pe o masuta o perie de par si multe altew lucruri ce se pare ca erau pentru mine. Ma incanta putin acest lucru. Imi perii usor parul legandu-l intr-un coc in varful capului, dupa care intru in dus gandindu-ma la planul ce urma sa-l pun in aplicatie. Mii de siroaie cristaline imi atacau corpul firav. Se dadea un razboi intre gelul de dus si apa.
Ies din dus sfioasa indreptandu-ma spre prosopul alb ce il infasor dealungul corpului meu. Pasesc agale spre camera indreptandu-ma spre dulapul de un negru ca noaptea luand un tricou negru, niste pantaloni scurti zgariati si niste tenesi negri cu sirete negre. Imi indrept parul cu placa, usor, fiind pregatita pentru a iesi afara din camera. Deodata acelasi scartait infiorator sparge linistea de gheata a camerei. Sasuke vine spre mine cu aceasi privire de superioritate si se aseaza langa mine privindu-ma cu un zambet pe fata.
-Inca un pas gresit si iti zbor creierii frumoas-o! Apropo, in zece minute este micul-dejun. O sa vin sa te iau! dupa care iese din camera lasand in urma sa tristetea si frica mea. Incerc sa ma linistesc, ceea ce imi reuseste. Pana la urma o sa scap eu cumva...
Ma indrept sfioasa spre oglinda privindu-ma din cap pana-n picioare. In fata mea zaresc o craiasa a intunericului...plina de tristete si lacrimi...Nu mai suport viata asta de nimic! Cad usor in genunchi cu greu stapanindu-mi lacrimile ce aveau sa cada pe podea. Oare cand voi avea parte de bine? Mi-am pierdut prietenii in acea noapte, demnitatea si dorintele. Am ajuns sa fiu dama de companie a unui pshihopat. Ma intreb ce s-o fi intamplat cu ei in acea noapte? Este numai vina mea! Eu am avut acea minunatie de idee care ne-a adus la un pas aproape de moarte. Imi urasc viata!
Deodata niste pasi ma fac sa tresar. El...din nou... Vine catre mine si ma ridica usor de pe podea. Ma conduce pana in bucatarie unde imi trage un scaun de sub masa pe care ma asez cu teama. Ouale din farfurie aratau destul de bine, la fel si salamul de langa el. Mananc usor, gandindu-ma la tot ce mi s-a intamplat pana acum, insa n-apuc sa-mi fac ordine in ganduri datorita faptului ca brunetul isi deschide buzele rosiatice ca petalele de trandafir spunand ceva ce m-a lasat usor uimita.
-Dupa ce mananci, mai ai 3 ore sa te pregatesti pentru intalnirea mea de afaceri. Ai hainele in pat asa ca ai face bine sa te faci cat mai frumoasa.
In acel moment n-am mai spus nici o iota. Am tacut si m-am gandit la ce a zis brunetul. Vocea din capul meu spunea „Iei, haine moca!” insa cealalta ii spunea sa inceteze ca nu este de gluma...Adevarat...uneori ma apuca atuurile de romanca in timpul unei situatii inspaimantatoare. De obicei vad aprtea plina a paharului, insa aici nu as fi vazut nici-o parte plina fara ajutorul romancei din mine. Ma ridic usor de la masa, pasind agale pe scarile infinite ale vilei. Ma intreb oare cum arata pe dinafara? O sa aflu eu astazi oricum.
Intru in camera sfioasa, zarind in pat o roche neagra, cu imprimeu de tigru si niste pantofi negri. Am ramas deadreptul uimita la cat de frumoase erau acestea. M-am dezbracat incet, dupa care mi-am rasfatat pielea cu crema de corp. Am imbracat rochia ce imi puneaa in evidenta formele apetisante si am incaltat pantofii. Eram deadreptul frumoasa. Mi-am facut mici bucle la par, dupa care m-am machiat. Insfarsit eram gata. Brunetul intra in camera mea, ace cativa pasi dupa care ma priveste uimit. Un zambet pervers se schiteaza pe chipu-i sau angelic dupa care imi intinde o mana urmand ca dupa sa iesim din casa. Cum pasesc inafara vilei mii de fiori imi cutreiera spinarea. Eram uimita de frumusetea acestui loc. Ne-a urcat in masina, acesta fiind un BMW decapotabil si am pornit spre restaurant. M-am uitat pret de cateva secunde la vila, din departare, observand cat de gigantica era. Dupa o jumatate de ora, in care niciunul n-a scos vre-un cuvant ci doar ne-am adresat riviri perverse am ajuns la restaurant. Trebuie sa recunosc, Sasuke este foarte atragator. Avea o camasa neagra ce ii punea muschii in evidenta, niste blugi albastu deschis rupti si niste adidasi Nike negri. Muream cand ii vedeam muschii, insa...nu trebuie sa ma las prada hormonilor...inca am 15 ani si nu vreau sa...
-Ai grija cum te comporti, daca nu iese bine poti sa iti iei adio de la viata! imi intrerupe Sasuke gandurile...mda...tocmai cand il vorbeam si eu de bine el da cu mu*ii in fasole. Tac sio erg mai departe pasind gratios pe tocurile inalte de 10 cm. Cand intram in restaurant zaresc un blond foarte aratos si langa el o fata destul de...o doamne...HINATA!!! Fac ochii mari cat cepele cand o zaresc...insa nu spun nimic...ar insemna sa imi pierd viata. Am incercat sa vorbesc cu ea prin priviri si a mers cat de cat. Ei bine si ea se afla in eceeasi oala ca mine. Ma bucura umpic faptul ca mi-am revazut prietena si ca nu i s-a intamplat nimic rau...insa...ma intreb ce li s-a intamplat celorlalti. Noi mereu am fost unul langa altul...Ca o familie. De aceea ne-am pus si numele „Familia Pastrama”. Din cate am observat si cel blond, ce am aflat ca se numeste Naruto, si Sasuke se intaleg destul de bine. Ma retrag usor de la masa, indreptandu-ma spre baie impreuna cu Hinata. Cum inchid usa de la baia fetelor o asaltez la intrebari care mai de care, acelasi lucru facand si ea.
-Bine, deci ce s-a intamplat cu tine atunci cand am plecat sa caut un loc unde sa facem poze? indreb eu derutata.
-Sateam si ma uitam pe cer, insa am auzit niste sunete dupa copaci. M-am speriat si am fugit de acolo si m-am lovit de Naruto. Astfel am ajuns aici... tu? intreaba ea plina de frica in privire.
Ii spun si eu ce mi s-a intamplat inainte ca acest mafiot fara inima sa ma faca dama sa de companie. Am decis amandoua ca vom scapa, insa nu curand...ar trebui sa prinda intai incredere in noi. Dupa cateva minute de planuit, am iesit afara din baie fiind privite de milioane de ochi perversi ale multor baieti. Cand ne-am asezat....
Just give me a reason Pink_is_the_new_black_by_nami86
Melodia Capitolului:


Just give me a reason 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
Ari'
Genin
Genin
Ari'

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe Marte.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 94
Puncte : 110
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Mult dans.
Stare de spirit Stare de spirit : H, normală? Cred.

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Joi 11 Apr 2013, 13:34

Buna. Merci de anunt. Yoyyy, mi-a placut enorm de mult. Nu il suport pe Sasuke. Vreau continuarea, Anunta-ma in continuare Spor la scris si la idei. Kiss.
PS: PRIMAAA


Just give me a reason DCTn4U1

Împăcarea conştiinţei. "Fumatul interzis!", inscripţionat pe fiecare scrumieră.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Joi 11 Apr 2013, 16:24

Buna! Multumesc pentru mesaj! Capitolul a fost genial! Macar Sasuke n-a mai lovit-o! Bine ca Hinata traieste. Oare Sasuke se poate comporta frumos? Poza de la sfarsit este interesanta, continua sa pui poze! Astept cu nerabdare nextul si te rog anunta-ma cand il pui! Spor la scris! Te kiss dulce!
P.S. Data viitoare voi fi prima!


Just give me a reason Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
rosey344
Academy Student
Academy Student
rosey344

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : undeva unde nu o sa ma gasiti vreodata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica, sa ma distrez, sa citesc(deobicei ficuri)
Stare de spirit Stare de spirit : Ca Deobicei

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Joi 11 Apr 2013, 21:01

hi! foarte tare povestea....mai ales ca eu sunt inabunita dupa ficuri cu mafioti, yakuza etc. si imi place foarte mult. Ma intreb ce o sa se intampe incontinuaree si deja imi imaginez scenario.
Mi se pare ca Sasuke se poarta foarte rece cu ea....adica ma asteptam sa fie umpic mai pervers ..... dar nu e imaginatia mea in joc.

Sper sa ma anunti si pe mine cand vine nextul. happy
Sus In jos
Vanilla <3
Genin
Genin
Vanilla <3

Sex : feminin Localizare Localizare : Cu barca...
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 76
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac fulgi de zapada din hartie :)
Stare de spirit Stare de spirit : 3

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Vin 12 Apr 2013, 17:54

[i] Buna ! Imi place mult ficul tau ! Stii sa descrii foarte frumos iar asta ma atrage. Sper sa pui cat mai repede next-ul si sper sa ma si anunti daca nu-i prea mare deranjul. :)


Just give me a reason J0XIecg
Sorumeito
..══════..
═.═.Be a.══════.═
Daca ar privi in adancul sufletului meu,
de
monii ar ramane terifiati.

══════.Monster.═
..══════..
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Lun 15 Apr 2013, 19:58

Hey, imi place mult de tot acest fic...
Anunta-ma la next!!!
Mi se pare genial...Sasuke e un prost...
Anunta-ma si astept next-ul mai repde...
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!!kiss


Just give me a reason 33
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Mier 17 Apr 2013, 20:48

Buna! Imi place ficul asta. De mult nu mai citisem un fic cu Sakura si Sasuke si in plus ma atrage foarte mult ideea asta cu el mafiot ea o pustoaica..de abia astept next. Daca poti sa ma anunti si pe mine te rog.


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Vin 19 Apr 2013, 02:28

,,cand ne-am asezat?''ceeee ceeee.vino mai repede cu next-ul caci mor aciiiii de inimaaaaaaaaaa.sasuke mafiot?si biata sakura.... crying hai mai repede cu next-ul, deoarece ficul tau e oh my god !!! Akatsuki_lavy ti kiss dulce sa dai in diabet. a hug
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Sam 20 Apr 2013, 23:44

Imi placeeee :-*** Sa aduci nextul curand si sa ma anunti si pe mine, te rooog :)
Sunt curioasa sa vad ce se intampla in continuare pentru ca imi place mult ideea :) <333

Kiss ^^


Just give me a reason Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Dum 21 Apr 2013, 00:07

Capitolul 3

Cand ne-am asezat ne uitam una la alta nedumerite. Ochii mei isi indreptau privirea usor spre geamul de gheata al restaurantului. Dupa o conversatie lunga si plictisitoare intre blond si Sasuke, ne indreptam spre casa. Stau cu capul rezemat de geamul rece ca gheata al masinii si ma gandesc la nemurirea sufletului pana cand sirul gandurilor imi este taiat de atingerea mainii catifelate a lui Sasuke pe piciorul meu stang. Las laoparte orice reflex de a-i lua mana datorita faptului ca imi iubesc mai mult viata in acest moment, oricum o sa vada el cine este Sakura! Luna, cu acelasi aer mistic ma priveste atent dandu-mi incredere in mine. De fiecare data mi-a placut noaptea...ma simt mult mai puternica in acest moment si pot fi in stare de orice acum. Observ cum brunetul isi atinteste privirea spre formele mele, insa nu il bag in seama. Oricum in seara asta va avea parte de o surpriza mare cat el! Ajungem intr-un sfarsit acasa, pot zice, si ies din masina vrajita de basmul din natura. Parfumul noptii imi inunda narile si ma imbata incet. Observ ca brunetul mareste pasul spre vila, iar eu il urmez pasind pe asfaltul rece si pustiu. Intr-un sfarsit ajungem la o bancuta din curtea sa, iar acesta se aseaza jos invitandu-ma si pe mine sa fac acelasi lucru. Ma uit in gol timp de cateva secunde gandindu-ma la nemurirea sufeltului si observ ca si brunetul facea acelas lucru. Dupa 2 minute, acesta ma trage spre el si ma saruta apasat...Saruta chiar foarte bine. Daca nu am fi in aceasta situatie cred ca m-as fi indragostit de el, insa eu vreau sa scap de el. Brunetul imi mangaie usor spatele, coborand mana...incet...pana ajunge la fund. In acel moment nu mai puteam de nervi, insa nu am ce face. Mici firicele de cristal se scurg din ochii mei si observ cum totul se sfarseste pentru mine. Intr-un final intram si in casa, eu fiind infricosata de ce avea sa se intample. Sasuke ma saruta din nou la fel de apasat ca inainte si isi duce mana spre sanul meu drept. Incerc sa-l opresc, insa acesta isi scoate pistolul si mi-l pune la tampla intrebandu-ma la fel de dur si rece „Alege, ori imi indeplinesti poftele, ori mori!” dupa care ma dezbraca. Saruturile sale ma dezgustau. Uram acel om cu mult mai mult ca orice pe lume. Intr-un final isi termina treaba si adoarme, lasand in urma un suflet nevinovat inecat in durere si amaraciune. Ii iau usor pistolul din blugii sai si ma reped spre camera mea, unde ma imbrac intr-un tricou cu Nirvana, negru, niste pantaloni scurti albi, niste tenesi negri si nu in ultimul rand chitara. Imi fac mici bucle ce imi dadeau un aspect usor de papusa, dupa care desfac geamul. Ma uit in dreapta si-n stanga si nu observ nici macar o urma de mafiot. Sar si fug...urasc locul acesta mai mult decat moartea... Ajung intr-un final la o banca, intr-un parc din Bucuresti si o zaresc pe Hinata. Observ tricoul sau cu Paramore ce m-a facut sa-mi dau imediat seama ca este al ei si baschetii ei negri.
-Deci, esti sigura ca nu te-a vazut nimeni? o intreb putin ingandurata si plictisita pe Hinata.
Aceasta da din cap aprobator, dupa care ne indreptam spre un magazin, de unde luam doua beri Tuborg si mergem usor spre nicaieri. Cel mai probabil ne vom rataci, insa asta este. Sper doar sa nu ne mai gaseasca babuinii aia pe aici. Observ ca am intrat in padure asa ca ii propun Hinatei sa cautam lemne de foc si sa dormim noaptea asta in padure. Pasesc usor spre cautarea unor crengi de copaci ce se pare ca le gasesc destul de repede, dupa care ma indrept spre locul unde am lasat-o pe Hinata. Din fericire, de data aceasta nu s-a mai intamplat ca la pod, asa ca am reusit sa ne linistim.
Priveam focul uitandu-ma in gol. Inca ma gandeam la brunet...sper doar sa nu trebuiasca sa il mai vad in viata mea...Doar atat cer. Imi desfac berea si o beau pana la fund, lasand alcoolul sa puna stapanire pe mine. Am inceput sa rad la fiecare gluma pe care o spunea Hinata, tavalindu-ma pe jos de ras, astfel facand si aceasta. Acest moment imi aduce aminte de petrecerile pe care le faceam cand eram toti impreuna, faceam Harlem Shake si karaoke, sau uneori ne imbatam...insa doar uneori. Intr-un final cadem in prapastia visului ce ne aduce milioane de ganduri bune.
Dimineata vine intr-un sfarsit iar eu ma trezesc buimaca de pe iarba verde ca smaraldul. Vapaile soarelui imi mangaia usor chipu-mi angelic si vantul imi bate usor in par, parand ca o zeita. Hinata manca o felie de pizza, insa se pare ca a disparut. Eu i-am confiscat-o! O merita! La ziua mea, de dimineata ne era foame si eu mancam un ardei si l-am lasat pe tava, iar cand m-am intors, nici 2 secunde n-au trecut ca ardeiul disparuse.
-Acum incotro mergem? ma intreaba aceasta nedumerita.
-Mergem pana gasim un loc unde nu ne vor gasi...niciodata. spun eu ingandurata.

Dupa 3 ore

Eram pe o strada necunoscuta. Pustietatea ei imi dadea fiori. Micute petale de cires zburdau din colo-colo, iar cu acestea doua gaze zburau fericite spre vazduh. Suierele vantului imi incalzeau urechile-mi cu arta lor. Parfumul diminetii ma imbata usor ducandu-ma spre alte taramuri, diferite de acestea. Tot mergand zarim trei siluete, doua de femei iar una de barbat.
-Ei sunt! spune Hinata cu ochii cat cepele, eu calcandu-i pe urme deasemenea. Mii de lacrimi de fericire isi facura aparitia, iar eu cu Hinata zburdam spre cei trei. Tenten era intreaga, la fel si Ino si Sora! Ne imbratisam timp de 2 minute in care ne-am spus tot felul de lucruri siropoase, ce de obicei nu le spunem, insa ziua de azi ne-a gasit pe toti melancolici. Imi ridic usor mana spre cer incercand sa ating soarele, insa o voce ma face sa imi atintesc privirea spre propietarul acesteia.
-Va trebui sa avem grija. Oricand ne pot omora acei oameni. spune Tenten ganditoare iar noi o aprobam dand din cap.
In acel moment siroaie de lacrimi imi inunda ochii si amintirile de aseara ma bantuie. Il urasc!
-Sakura...spune Ino ganditoare...nu-mi spune ca...
-Ba da...spun eu suspinand in propia-mi durere. Urasc acea zi din tot sufletul meu!
Prietenii ma linistesc putin dupa care continuam drumul ce se pare ca nu se va termina curand.
Just give me a reason Temari_by_pablofcb

Tricoul Sakurei: Just give me a reason Tricou-rock-nirvana
Melodia Capitolului:


Just give me a reason 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Dum 21 Apr 2013, 10:25

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! happy
Capitolul a fost foarte interesant! Nu pot sa cred ca Sasuke a obligat-o pe Sakura sa se culce cu el! crying Biata de ea! Ma bucur ca s-a intalnit cu ceilalti, prietenii ei! Ma intreb daca Sasuke o va gasi... think Astept nextul si te rog anunta-ma in continuare cand il pui! ;;) Spor la scris si la idei! Te kiss! Ja ne! hi!
P.S. Prima! nr1


Just give me a reason Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Dum 21 Apr 2013, 11:52

Heei hei hei !!! :**
Merci de anunt, scumpaa :)
Imi place mult continuarea. Pfffoaaai Saske, esti un idiot down Masashi te-a creat, eu te distrug :))))
Imi place mult cum descrii, cum povestesti, intr-un cuvant, TOT <33
Te rog sa aduci urmatorul capitol kiss si nu uita sa ma anunti :>
Kiss ^^


Just give me a reason Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Dum 21 Apr 2013, 12:19

scumpi, iti multumesc de anunt.cat despre acest capitol......no comment.anunta-ma in continuare.pupu de la Akatsuki_lavy
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Dum 21 Apr 2013, 16:53

Doamne...ce nenorocit poate fi Sas'ke...Chiar imi pare rau pentru Sakura...
Dar o sa treci peste Saku...mereu timpul vindeca tot...
Anunta-ma la next si daca se poate am niste intrebari:

Pentru Sakura:

-Chiar iti era frica mentru viata ta, nu?
-Ai vrea sa dai timpul inapoi?
-Cat de mult il urasti pe Sasuke?

Pentru Sasuke:

-Cand ai ganit ultima oara??
-Ce te-a facut sa devii mafiot?
-Nu gaseai si tu pe alta fata?Tocmai pe Saku??

Anunta-ma !Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Just give me a reason 33
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Mar 23 Apr 2013, 20:43

Capitolul 4

Just give me a reason
Just a little bit's enough
Just a second we're not broken just bent
And we can learn to love again
It's in the stars
It's been written in the scars on our hearts
We're not broken just bent
And we can learn to love again


Regina noptii, in cele din urma a aparut pe cerul negru ca abanosul. Aceasta ma privea bland trimetand vapaile-i mladioase spre chipu-mi angelic, rasfatandu-l. Ochii-mi de un verde crud priveau in gol bolta cereasca ce se pare a fi nesfarsita. Crengile dansau lin propiul lor vals ce totodata cu miscarile lor gratioase imprastiau parfumul noptii. Micii greieri cantau, ca de fiecare data, incantandu-ne glasul cu glasurile lor mladioase. In lacul de un cristal nemaintalnit se putea zari reflexia lunii, atat de stralucitoare si furtunoasa, incat te facea sa te indragostesti pe loc de ea. Paseam cu pasi marunti pe sina podului asteptand trenul. Ino tipa ca deobicei, iar Temari incerca sa-i inchida gura. Hinata mergea privind in gol, acelasi lucru facand si eu. Nici distractia de la pod nu ne mai inveselea. Ne dam pe margine usor, asteptand venirea trenului pentru putin amuzament. Sora canta ceva gen „Moartea e peste tot”, facand in asa fel incat sa ne intre si noua acea porc*rie de cantec in cap.
-Taci naiba o data! ii spun eu strigand in gura mare, fiind deja saturata de acel cantec enervant.
Aici au inceput necazurile, iar aici se pare ca v-or continua. Suierul trenului se aude din indepartare facandu-ne pe noi sa ne retragem pe marginea podului. Priveam absenta cele intamplate pana cand trenul a trecut iar noi am izbucnit in tipete si rasete copilaresti. Insa, ceva s-a intamplat. O durere imensa de cap puse stapanire pe mine iar o stare de rau se napusti asupra mea. Simteam ca vars in orice moment. In cele din urma m-am linistit cu ajutorul Hinatei, ce din intamplare avea o pastila de durere de cap la ea. Ma uitam la fel de absenta la Hinata, care statea in fata mea, privindu-ma cu seriozitate. Aceasta m-a luat usor de mana si m-a dus la 4 metri distanta de ceilalti. Eram usor speriata de ceea ce trebuia sa se intample, insa eram constienta de ce mi se intampla.
-Sakura...Do*itocul ala cand te-a violat s-a protejat? ma intreaba aceasta destul de nervoasa, eu facnad un semn negativ din cap. Atunci eu propun maine sa iti iei un test de sarcina...
Nu puteam accepta cele intamplate. Aveam planuri mari de viitor, nu vroiam sa cresc un plod care l-am facut fara sa vreau. De fapt...este numai vina lui...de ce m-a rapit? De ce a trebuit sa ma aleaga pe mine? Am numai 15 ani, nu sunt pregatita pentru asa ceva. Parintii mei cand vor auzi vor fi devastati... Vroiam sa fac o facultate, vroiam sa fac o cariera in muzica....Acum toate aceste vise mi-au fost furat de un obsedat se*ual care nu gaseste nici o fr*iera care sase culce cu el asa ca rapeste fete frumoase facandu-le damele lui de companie. Urasc acesti oameni din ranunchi! N-am mai stat mult la pod, asa ca ne-am indreptat fiecare spre casele noastre, eu trecand pe la farmacie luand un test de sarcina.
Acum ma aflu in baie asteptand rezultatul. De acesta va depinde viata mea! Stau si ma gandesc, privind in gol, la cum va fi viata cu un copil. Acesta...cand va creste...ce ii voi spune? Ca tatal sau a fost mafiot iar eu dama sa de companie, iar el a fost adus pe lume datorita unui viol?!? Nu imi pot imagina acea viata... Dupa 10 minute de gandit la propia-mi viata, ma uit catre testul de sarcina. O privire a fost de ajuns incat acesta mi-a scapat pe jos iar siroaie de lacrimi mi-au inundat fata...Era pozitiv... Imi iau repede telefonl si o sun pe Hinata, careia ii povestesc cele intamplate, aceasta incercand sa ma calmeze. Nu voi face avort orice ar fi! Nu merita copilul sa moara din cauza unui dobi*oc!
Just give me a reason Sakura_in_the_storm_by_doven



Dupa 9 luni

Ei bine...in aceste 9 luni au aflat si parntii mei de tot ce s-a intamplat. Acestia au fost extrem de revoltati incat au dat declaratie la politie...insa...nimic... Acest Sasuke Uchiha stie sa-si ascunda foarte bine urmele din cate se vede. Am nascut in cele din urma un baietel ce seamana foarte mult cu tatal sau. Chiar daca urasc acea persoana, pe Felix, copilul meu nu il dispretuiesc deloc. Ba chiar il iubesc mai mult decat orice pe lume. Sunt constienta de faptul ca Felix va creste si se va intreba cine este tatal lui...insa am sa rezolv si asta cumva. Il legan usor pe Felix, gandindu-ma la ce voi face in continuare. Mama m-a ajutat foarte mult pana acum...chiar ii sunt recunoscatoare. Nici ea nu a fost de acord cu avortul...pana la urma de ce sa ii iau viata unui copilas nevinovat pentru un pr*st...
M-am obisnuit sa-i cant bebelusului in fiecare noapte...pur si simplu ma linistea si pe mine. Un zambet mi se schiteaza pe fata cand vat cat de dulce dormea copilasul din bratele mele. Ochii sai de un negru abisal acum se odihneau in pace, departe de lumea cruda de afara. Manutele lui inimaginabil de mici stateau lenese pe bratl meu drept. Ma gandeam oare ce viseaza in acest moment...Pur si simplu ma gandeam oare cum este sa mai fi copil. Decand am patit asta...pur si simplu mi-a zburat copilaria pe alte taramuri. Acum sunt mama...Va trebui sa am grija de el...in asa fel incat sa nu ajunga precum tatal sau... Mereu il voi iubi...orice ar fi...
-Cause I knew you were trouble when you walked in
So shame on me now
Flew me to places i'd never been
Till you put me down oh
I knew you were trouble when you walked in
So shame on me now
Flew me to places i'd never been
Now i'm lying on the cold hard ground
Oh, oh, trouble, trouble, trouble
Oh, oh, trouble, trouble, trouble
, cantam eu absorbita de gansuri, insa acestea imi sunt intrerupte de scartaitul asurzitor al usii. Mama, paseste agale spre patul meu, asezandu-se langa mine. Imi pune usor mana pe umar si imi spune cum nu mai mi-a spus-o vreodata:
-Nu mai fi trista...pana la uram ai un baiat in brate ce te va iubi toata viata...orice ar fi! dupa care iese din camera mea, lasandu-ma cu bebelusul din bratele mele. Un zambet imi apare pe fata, odata cu el si mulioane de ganduri. Il pun usor pe Felix in patut, dupa care adorm la fel de ingandurata ca in ultimele 9 luni.
A doua zi ma trezesc buimaca, facand pasi marunti catre baie. Imi fac siesta ca de obicei dupa care ii dau lui Felix sa manance. Il vedeam cum se uita la mine fericit, o vedeam prin ochii sai de un negru abisal. Niciodata nu am putut sa vad fericire in acesti ochi, dar se pare ca acum voi vedea, poate...in fiecare zi. Ma ridic de la masa, dupa care imi iau ghiozdanul si plec spre scoala, lasandu-l pe Felix in grija mamei.
Just give me a reason Closer_of_Baby_Emi_by_llwild1992


Just give me a reason 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Mar 23 Apr 2013, 21:47

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! happy
Capitolul a fost foarte imteresant! Nu m-am gandit o clipa ca Sakura va avea un baiat! Si cre****l de Sasuke unde e? Chiar l-as ucide! angry Mi-e mila de Sakura, adica daca afla toti, si mereu se gasesc prosti care sa spuna prostii, vor rade toti de ea! sad Astept nextul si te rog anunta-ma in continuare cand il pui! ;;) Spor la scris si la idei! Te kiss! Ja ne!
P.S. Prima! nr1


Just give me a reason Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19Mar 23 Apr 2013, 22:25

Uuu peste ce fic dragutz am dat in love
Deci Sasuke asta ii un dobi*oc...nu si-a gasit alta care sa ii fie dama de companie doar o fata de 15 ani?? angry Asa o bataie merita...sora cu moartea biciuitor
Oare el a aflat ca a lasat-o pe Saku insarcinata?? si ca pe deasupra mai are si un baietel sad ...biata Saku...la 15 ani sa aibe copil....si-a nenorocit toata copilaria din cauza obsedatului de Sasuke angry
Te-as ruga sa ma anunti si pe mine de next daca poti puppy eyes Mersii kiss
~Sayonara~ kiss a hug


Just give me a reason Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Continut sponsorizat




Just give me a reason Empty
MesajSubiect: Re: Just give me a reason   Just give me a reason I_icon19

Sus In jos
 

Just give me a reason

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-