Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire in Evul Mediu  +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire in Evul Mediu  +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O iubire in Evul Mediu +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 15:19

Sper sa va placa mult !!!
CAPITOLUL I
Era o zi de primavara , pomii erau infloriti , pasarile au inceput sa isi arate glasul de inger care incanta urechile fiecarui om . Era frumos , sa speram ca va fi un an plin de roade , anul acesta adica in 1642 sper ca o sa fie mai bine si mai putina nedreptate .
Asa gandea o fata de 17 ani , cu parul roz ca acadelele si ochii verzi ca iarba proaspat incoltita . Adolescenta se plimba de colo-colo , purtand o rochie mov cu dantele facuta de mama sa care o iubea foarte mult . Fata era de o frumusete rara , chipul ei semana cu cel al unui inger venit din cer iar zambetul ei era ca o raza de soare ce stralucea . Numele fetei era Sakura Haruno . Desi fata mereu era frumos imbracata era foarte saraca . Parintii se chinuiau mult sa o intretita dar totusi mama ei isi facuse timp sa o invete sa citeasca si sa fie o doamna in societate cand va creste .
Sakura era o persoana foarte dragastoasa si iubea enorm copii , si ca sa ii ajute ii invata pe acestia sa citeasca , deoarece sa stii sa citesti era mare lucru pe atunci , numai copii ministrilor si guvernatorilor stiau sa citeasca si sa scrie . Rozalia se plimba citind o carte si din cauza neatentiei ei s-a ciocnit de un baiat brunet bine imbracat , cu ochii ca cea mai intunecata noapte . Acesta o priveste pe Sakura cu catusi de putin interes dar langa acest brunt se afla inca un baiat putin mai inalt , tot brunet si cu aceiasi culoare de ochi . Cred ca erau frati!? Asa gandea Sakura in momentul in care si-a ridicat fata din pamant deoarece era rusinata de cele intamplate .
Brunetul cu parul ravasit se uita la fata dandu-si ochii peste cap , tataind apoi spuse:
-Asculta aici taranco ! uitate pe unde mergi sau voi fi nevoit sa iti dau o lectie de comportament apoi acesta zambeste pervers . Sakura fiind foarte timida se rusineaza si o lacrima se prelinge pe obraz dar gandirea ii este opita de celalalt baiat care ii spune brunetului cu parul ravasit :
-Sasuke mai taci odata si nu mai fi asa isteric ! Fata citea si nu a fost atenta sa vada daca trece maria sa Sasuke Uchiha pe aici ?! Domnisoara esti bine si daca nu te deranjaza cum te cheama ?
Rozalia se uita mirata de comportamentul baiatului , ii zambeste si ii raspunde cu o voce tremuranda :
-E-eu ma numesc Sakura Haruno domnule ! Si sunt foarte rusinata de cele intampla...dar nu apuca sa termine deoarece brunetu spune:
-Nu e nimic Sakura draga si sper ca fratele meu nu te-a intristat ! Asa e el si eu sunt Itachi Uchiha . IImi pare bine de cunostinta .
-S-si mie domnule . Apoi Rozalia se roseste ca fierul incins , simtea cum inima ii iasa din piept . Itachi si Sasuke pleaca dar Itachi imi spune :
-Sakura scumpa mea te rog nu imi mai spune domnule , spunemi Itachi , bine?
-D-da Itachi . O zi buna . Sasuke numai tataia si isi dadea ochii peste cap . Itachi il priveste si ii spune :
-Ce naiba ai ? Ai vazut ce timida e iar tu te porti ca un mitocan ! Fi mai respectuos si tu . Arata ca ai educatie !
-Of da lasa-ma in pace ! Sunt cum vreu si eu nu arat respect unei taranci ! Singurul lucru ce imi place e ca are forme apetisante ! Itachi zambeste si el dar isi da in acelasi timp ochii peste cap .
Sakura se aseaza langa o fantana si se gandeste la cele intamplate apoi tresare dintr-o data . Si-a dat eama ca vorbise cu fii guvernatorului . Era foarte stresata dar cand observa cum trece timpul si ca se insereaza merge cu pasi mici spre casa.
Aceasta mai priveste din cand in cand luna care arata ca un balon alb-galbui . Apoi dintr-un bar iasa chiar Sasuke cu doua fete superbe dupa parerea Sakurei langa l . Acesta o vede pe Sakura si zambeste pervers . Aceasta stie ce va urma si incearca sa-i evite dar Sasuke se repezeste si o prinde de mana .Sakura il implora sa o lase deoarece parintii ei se vor ingrijora dar Sasuke incepea sa rada cand o privea pe Sakura si vedea cat de impacientata era . Acesta o priveste pe Sakura patrunzator apoi lasa sa se vede atat de pur ochii sai negri .
Sakura mai ca tipa de frica sa o lase dar Sasuke nici nu avea de gand .
-Mai se pare ca tarancuta care m-a lovit e pe strada noapte ?! Chiar e periculos! spune acesta ironic facand-o pe Sakura sa tremure tot mai tare .
Sasuke se apropie de Sakura si .....vreu comm-uri si sper sa va placa :**
PUPICI!!!
Rochia Sakurei:
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://assets.acasatv.ro/assets/acasatv/2009/09/29/image_galleries/1255/nicoleta-luciu-renunta-la-vesmantul-de-calugarita-si-imbraca-rochii-de-epoca.jpg&imgrefurl=http://www.acasatv.ro/serial-romanesc-de-epoca/nicoleta-luciu-renunta-la-vesmantul-de-calugarita-si-imbraca-rochii-de-epoca.html&usg=___LtO9cHulvfcYDwVZVXG3bo-X4M=&h=780&w=520&sz=40&hl=ro&start=0&zoom=1&tbnid=1x3wwR933u_nRM:&tbnh=130&tbnw=91&ei=0cGVTbXoD5GRswb32sjECA&prev=/images%3Fq%3Drochii%2Bde%2Bepoca%2Bverzi%26hl%3Dro%26biw%3D1012%26bih%3D601%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=rc&dur=431&oei=f8GVTZzAK4vNsgbuqdTfBQ&page=1&ndsp=22&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=54&ty=92
pantofii :
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.derby.ro/imagini/src/351739_Art.R2-Mov%2520vel%2520%26%2520pres..JPG&imgrefurl=http://www.derby.ro/main.php%3Fpagina%3Dtoamna%2B/%2Biarna%2B2007&usg=__xgeqknqMiU2iRgWvMMzrpo-aTzM=&h=469&w=630&sz=97&hl=ro&start=31&zoom=1&tbnid=6nZkYKuRVshyTM:&tbnh=138&tbnw=192&ei=WcKVTYTdO4fxsgavhOG-CA&prev=/search%3Fq%3Dpantofi%2Bmov%26hl%3Dro%26biw%3D1012%26bih%3D601%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=rc&dur=481&oei=RsKVTe7jEtSCswa72OXGCA&page=3&ndsp=17&ved=1t:429,r:2,s:31&tx=35&ty=72
Medalionul Sakurei care va avea un rol special : http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://assets.crafty.ro/produs_2426/big/img.hpeG7vAVY9.jpg&imgrefurl=http://www.crafty.ro/produse/2426-medalion-retro-cu-cabochon-sticla&usg=__sA9NQm9lCuJkJI81-F_ZDzehLx0=&h=480&w=640&sz=41&hl=ro&start=29&zoom=1&tbnid=UWI-E25YgYWBrM:&tbnh=137&tbnw=134&ei=pending&prev=/images%3Fq%3Dmedalion%2Bdin%2Bepoca%26hl%3Dro%26biw%3D1012%26bih%3D601%26gbv%3D2%26tbm%3Disch0%2C1061&itbs=1&biw=1012&bih=601&iact=rc&dur=511&oei=lMKVTZmbAovAtAbP5oC9BQ&page=3&ndsp=18&ved=1t:429,r:17,s:29&tx=88&ty=62
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 16:36

Pai sa stii ca imi place chiar foarte mult dap ! !!!!! Abia astept sa pui continuarea. Sa o pui repede, bine !? Te pup dulce si succes in continuare!
Sus In jos
^Ella^
Academy Student
Academy Student
^Ella^

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : De unde te astepti mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 17:01

Hello! Am citit si eu cele cateva randuri postate de tine si trebuie sa fac cateva corecturi daca nu te superi. In primul radn trebuie sa spun ca desi ideea este destul de originala celelalte lucruri nu prea sunt la locul lor.
Descrierea de la inceput mi-a placut, insa pe parcurs nu prea am mai vazut-o. Cred ca te-ai pierdut putin pe drum.
Actiunea mi s-a parut si ea grabita. Incearca sa pui mai multa descriere si ai sa vezi ca asta va mai incetini actiunea.
Dialogul mi s-a parut cat de cat ok.
Astept contiuarea si sper ca nu te-a deranjat asa de tare comentul meu. Spor la scris! happy2
Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
Genin
Genin
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : in lumea copilariei
Nr. mesaje Nr. mesaje : 405
Puncte : 431
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen,etc
Stare de spirit Stare de spirit : ..actualmente.. Happy..

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 17:08

Poi ideea mi s-a parut destul de originala si...ASTEPT NEXTUL!!!! please kiss
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 19:31

Pai in primul rand buna! Interesant ficul tau. Asa acum cateva critici nu dure si sper sa nu te superi.

Titlul - Mi se pare interesant si se potriveste cu, continutul. E dragut si bine ales.

Descrierea - nu e foarte multa. E ceva la inceput apoi a disparut. Incearca sa descrii mult mai multe lucruri. Sentimentele Sakurei cand s-a ciocnait de cei doi. Cat de emotionata era. Ce simtea cand seara s-a intalnit cu Sasuke. Locurile in care se afla personaje pot fi si ele descrise. Nu trebuie sa descrii numai cu ce se imbraca. Deci mult mai multa descriere.

Dialogul- cam multicel mai ales la final. Unele replici sunt chiar seci si ai fi putut foarte bine sa le introduci in naratiune. Replicile foarte scurte incearca sa le eviti. Pune in dialogu numai lucrurile importante pe care le au personajele de spus.

Actiunea- este bunicica. Nu o grabesti si e frumoasa. Imi place.

Estetica -Ai cateva greseli de tastare , nu foarte grave dar poti da un edit. Pe viitor inainte de a posta capitolul recitestel de 2 ori macar. La inceput dupa ce ai scris "Capitolul 1'" puteai da un "enter" ca sa se vada mai bine. La fel si la sfarsit. Ai terminat brusc acest capitol apoi ai pus niste puncte si ai specificat ca s-a terminat. Tot asa putei da un "enter".
Inainte de virgula nu nu mai apasa "space", incearca sa pui dupa aceasta.
Exemplu : -Sakura scumpa mea te rog nu imi mai spune domnule , spunemi Itachi , bine?
- Sakura, sumpa mea te rog nu imi mai spune domnule, spune-mi Itachi, bine? Parca asa se vede mai bine zic eu.

Cam atat am avut de zis pana acum. Nu stiu ce-as mai putea zice. Sper sa nu te supere commul meu. Vreau sa te ajut sa te perfectionezi. Mult spor la scris in continuare si astept next-ul. Te rog sa ma anunti cand il postezi.
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
O iubire in Evul Mediu  +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 19:56

Bun, vad ca primul capitol e cam scurt, dar am sa si critic.
In primul rand trebuia sa dai space dupa ce ne-ai spus ca speri sa ne placa si mai ales dupa ce ai scris primul Capitol. Trebuia sa lasi cateva randuri libere si apoi sa incepi pentru ca arata mai bine.

Inca ceva, inainte de a incepe sa vorbesc de fic. Imaginile sti de ce nu imi plac? Pentru ca sunt prea mari si deformeaza pagina iar asta nu arata bine. Trebuie sa dam cu mouse-ul pentru a vedea ce ai scris. Dta viitoare micsoreaza-le sa nu nu le mai pune deloc decat sa deformezi pagina.

Descrierea- nu e cine stie ce, adica mie una nu mi se pare. Puteai descrie mult mai multe lucruri si astfel iti iesea si capitolul mai lung. Descrie mai mult sentimentele personajelor, imprejurimile si late lucruri care sa il incante pe cititor. Ai sarit prea diresct la descrierea personajului feminin Sakura, sa ne spui cum arata. Ai fii putut spune mai mult despre cum aratau imprejurimile si ce gandea ea.

Dialogul- nu mi s-a parut sec, insa nici foarte bun. Puteai sa transpui in si in vorbire indirecta sau sa adaugi mai multa descriere atunci cand s-au cunoscut.

Actiunea- cine o fugareste? Asa din senin a dat peste Sasuke si apoi a venit noaptea. Parca de abea era soare, asa repede se intuneca? Ce repede a trecut ziua la tine. Asta pentru ca nu ai asa descriere. Adauga mai multa si nu mai grabi actiunea ca nu se va mai intelege nimic.

La fel. Dupa ce ai terminat capitolul, trebuia sa lasi macar doua randuri libere si sa spui ca astepti commui si nu mai stiu ce, nu sa pui acele puncte de suspensie. Chiar nu arata bine.

Succes cu urmatorul capitol.
Pupici!
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 01 Apr 2011, 22:27

Imi pare chiar rau dar nu am mereu timpul pe care voi ati vrea sa-l am si cred ca stiti foarte bine pentru ca si voi sunteti la fel ... Si inca odata nu m-am suparat




PUUPICI!!!!!
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 21:37

CAPITOLUL II - O noapte lunga si plina de lacrimi !

Sasuke se apropie de Sakura si ii cuprinde barbia cu doua dege apoi in badjocura incearca sa o sarute . Dar buzele rosii a lui Sasuke sunt oprite chiar de....Itachi ? Acesta era rosu de nervi si ii face semn la Sasuke sa dispara in bar fara nici un comentariu . Acesta , nervos pleaca inapoi in bar iar Sakura il priveste pe Itachi si lasa capul in jos de rusine iar fata ii este invadata de lacrimi care ii fac chipul sa se inrosaca . Itachi o priveste apoi ii prinde barbia cu doua degete si ii zambeste dulce . Itachi ii cere permisiunea de a o duce acasa si de a vorbii cu parintii fetei despre intarzierea acesteia .
Sakura la inceput nu doreste sa accepte dar Itachi mai ca o implora iar noapte multi huligani umblau pe strazi . Fata accepta si fara sa realizeze incepe sa tremure . Era destul de rece , Itachi o priveste si isi da sacoul jos apoi il pune pe umeri Sakurei care tresarise putin . Aceasta a incercat sa refuze dar Itachi nu a acceptat nici un cuvant .
Cei doi au vorbit pe drum ceva timp apoi Itachi a rupt un trandafir roz ca parul Sakurei si il l-a inmanat . Fata era rosie ca inghetata de visine . Nu stia ce sa mai faca . Apoi cei doi au ajuns in fata casei , parintii Sakurei au iesit ingrijorati dar cand l-au vazut pe fiul mai mare al senatorului langa fata lor mai sa-i lase picioarele nu alta . Acestia l-au invitat in casa dar acesta era grabit , apoi ca un ultim gest in cuprinde mana firava si alba a Sakurei si i-o sarutata tandru . Toti au ramas uimiti iar Sakurei parca ii fugea pamantul de sub picioare . Itachi zambeste putin pervers apoi isi i-a la revedere si pleaca .
Parintii fetei au cam luat-o la intrebari pe fata dar e era in al noualea cer . Nu stia ce sa mai spuna de atata fericire apoi pleaca in camera .
Merge la toaleta se schimba luandu-si rochia de noapte si boneta apoi intra repede in lumea viselor . Fata spera ca va visa frumos dar nu era asa . De fapt fata avea un cosmar groaznic . In fata ei a aparut Sasuke , acesta o prinde de maini si o tranteste de un perete . O prinde intre bratele lui puternice si ii da jos rochia alba de matase . Rozalia se zbatea si plangea iar cand sa......" Nuuuuuu nu te rog! Nu asta !!" Fata s-a trezit toata transipara si a inceput sa planga in hohote .
Parintii fetei au venit intr-un suflet si cand si-au dat seama ca nu e nimic grav au mers si au luat-o ambii in brate . Fata suspina adanc iar lacrimile ii se scurgeau pe fata ca picurii de ploaie ce se asterneau pe fata ei cand iesa in ploaie in timpul furtunii . Parintii au linistit-o . Asa credeau ei insa dupa ce au inchis usa Sakura s-a pus pe un plans de neoprit . Era asa speriata si se rugase sa fie doar un cosmar care se terminase insa era ultima noapte de liniste pentru aceasta fata . Urmau zile , luni poate chiar ani grei . Dar asta vom vedea pe parcurs ...depinde ce imi mai debiteaza procesoru meu ...
Dimineata ... scuze ca e scurt dar sunt putin ocupata . Eu sper sa va placa si asa cum e ..... love
Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
Genin
Genin
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : in lumea copilariei
Nr. mesaje Nr. mesaje : 405
Puncte : 431
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen,etc
Stare de spirit Stare de spirit : ..actualmente.. Happy..

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Sam 02 Apr 2011, 22:02

Ne place,ne place,ne place,place,place lough lough
Adu nextul repede
Te-am pupat kiss
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Dum 03 Apr 2011, 17:41

Imi place mult kiss
Oricat de ocupata esti, sa te gandesti si la noi ca vrem nextul sad
heh Spor la scris si la lucru hi!
Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Dum 03 Apr 2011, 18:02

Dededeny pune neeextuuul , si cateii sunt nerabdatori.....hai te rooog pune nextul
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Dum 03 Apr 2011, 21:51

Ma bucur ca ai venit cu next-ul asa de repede draga. Pai..desii capitolul este destul de micut am observat o imbunatatire. E mai multa descriere si asta ma incanta. Foarte bine. Se imbina extraordinar descrierea cu naratiunea si actiunea. Dialogul nu apare deloc dar nu e un lucru rau. Ai introdus in descriere eventuala discutie dintre Itachi si Sakura. Frumos.
Greseli de tastare nu am vazut si e bine. Doar in privinta unui singur lucru vreau sa-ti atrag atentia : Inainte de a pune punct , virgula , semn al exclamarii sau al intrebari nu mai lasa spatiu. Apasa ' space" dupa ce pui semnul de punctuatie. S-ar vedea mai bine. In rest nu am ce comenta.
Frumos capitolul iar suspansul e la locul lui. Astept continuarea, mult spor la scris!
Sus In jos
ღﻵ♥♥ZuZu
Genin
Genin
ღﻵ♥♥ZuZu

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 100
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : scriu fikuri
Stare de spirit Stare de spirit : happy:X!

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Lun 04 Apr 2011, 20:21

Poii imii plshee ficuu uhh in love a hug
Soo...Dai bataiee happy2
Abia astept next''uu dap !
Ti tzooka ZuZuu
in love
in love
a hug in love
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 15:09

CAPITOLUL III

O zi in piata...

Dimineata Sakura se trezeste si se ridica in sezut . Se uita prin camera ca si un copilas care isi cauta mamica. Rozalia se da jos din pat si merge la baie . Se spala pe fata , pe dinti si se imbraca . Aceasta isi pune pe ea o rochie alba cu dantela albastra cu un decolteu foarte mic . Isi prinde parul cu o panglica albastra intr-o coada de cal . Arata foarte bine . Aceasta se intoarce in camera , isi face patul si apoi merge in bucatarie . Parintii ei nu erau nicaieri . Aceasta simte cum pulsatiile ii cresc pe secunda si sangele incepe sa ii fearba . Vede pe masa o foaie alba . Tremura dar cu pasi mici se apropie de locul acela . Ridica foaia de pe masa cu mana tremuranda si incepe sa citeasca . Se calmeaza cand vede ce era scris in scrisoare si respira usurata . Scrisoarea incepea astfel :
" Draga mea Sakura eu si tatal tau am plecat pe camp , la lucru . Sa fii linistita , totul e bine . Te-as ruga sa mergi sa cumperi din piata peste si legume apoi sa vii acasa sa mai exersezi scrisul deoarece mai ai mici probleme . Tatal tau si cu mine ne intoarcem deseara pana atunci sper ca ai timp sa faci si mancarea daca nu ma voi descurca astfel .
Cu mult drag , mama si tata "
, Sakura putin imbufnata de faptul ca mama ei i-a spus ca nu scrie prea bine si-a luat sacosa si a mers spre piata . Aceasta se uita la un peste care arata fiarte bine si era foarte mare . Isi inchipuia cata mancare ar putea face dar pestele costa cat 3 luni de munca pentru parintii ei . Apoi vede cum pestele ii dispare din fata apoi pus in sacosa . Rozalia uimita se uita cu ochii mari catre persoana generoasa . Era chiar Itachi care o privea foarte dulce .
Acesta era imbracat intr-o camasa alba , sacou negru ce ii scotea in evidenta culoarea ochilor si pantaloni de stofa negri ce ii feneau la perfectie iar in picioare purta o pereche de pantofi negrii de piele . Sakura ramane uimita la vederea pantofilor deoarece pielea era foarte scumpa si foarte rara . Dar incearca sa se opreasca din holbat si il priveste pe Itachii in ochi zambind . Acesta la randul lui ii zambeste dulce , apoi spre mirarea lui Itachi chiar Sakura sparge gheata spunand :
- Itachi, buna dimineata ! Sa stii ca nu e nev...dar fata nu apuca sa termine deoarece brunetul din fata ei o opreste spunandu-i:
- Buna dimineata Sakura ! Si nu fi modesta , chiar ma bucur ca ti-am oferit acest peste sper sa iti ajunga . Sakura ramane uimita si da afirmativ din cap . Apoi :
-Da sigur imi va ajunge! Pai eu trebuie sa plec sa fac cumparaturi dar baiatul o opreste si o intreaba daca nu are nevoie de ajutor . Rozalia ramane pentru un moment socata si da in semn de nu din cap dar Itachi ii ia sacosa din mana si ii spune ca o ajuta indiferent de ce va dorii ea . Toate fetele se uitau mirate . Toti satenii stiau ce pretentios era Itachi la fete si alege exact o tarancuta . Fetele tinere susoteau si ii aruncau Sakurei priviri ucigatoare . Itachii o observa si ii propune sa nu le ieie in seama , Sakura asculta de Itachi si face lucrul sugerat.
A fost mare veselie deoarece Itachi a calcat intr-un "norocel " iar Sakura nu se putea opri din ras , apoi bietului brunet i-a cazut o rosie in cap si tot asa . Cei doi au ajuns intr-un final la casa fetei si au despachetat . Sakura la ajutat pe brunet sa se curete si a inceput sa faca mancare dar Itachi foarte dragut din fire si-a suflecat mainile camasii si a inceput sa curete cartofi , ceapa si altele . Sakura incearca sa il opreasca dar baiatul o opreste si isi pune piciorul stang putin mai in fata iar Sakura se impiedica putin si se izbeste de abdomenul baiatului .
La aces contact Sakura se inroseste si lasa capul in jos dar otachii o prinde de barbie si o trage mai aproapte . Gurile lor erau la 1 cm una de cealalta , pulsatiile inimilor lor crestea cu fiecare secunda care trecea si apoi....totul s-a naruit . In casa intra chiar Sasuke foarte imbufnat . Sakura incremenise pe loc iar Itachi s-a enervat la culme . Apoi Sasuke spune in badjocura :
- Vai v-am deranjat cumva ?? Itachi ne faci de rusine familia cu o asa taranca , ce te-a apucat . Si dumnezeule mare esti murdar pe maini?? Sasuke se uita nervos la Sakura si se apropie de ea . Apoi ii spune fetei ranjind pervers :
- Daca vrei iti dau eu treaba de o noapte , auzind ce a spus brunetul ciufulit din fata ei aceasta lasa capul in jos si pe fata ii apar lacrimi ca si de diamant . Itachii nemai suportand incepe sa urle la fratele lui dar Sakura saturandu-se tipa la ei apoi fuge sus in camera . Baietii au ramas uimiti iar itachi la luat brutal pe Sasuke de mana si au plecat inapoi la castelul lor unde traiau . Au avut o cearta groaznica ce a rasunat in tot castelul , intre timp afara s-a intunecat , Sakura s-a calmat si a mers jos sa continue dar acolo a avut ghinionul sa-i gaseasca pe......pun next-ul la cel putin 3 comm-uri . Am impresie ca nu va prea place sad sad
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 15:26

Imi place foarte mult ficul tau ! Astept continuarea ! O iubire in Evul Mediu  +16 962758 O iubire in Evul Mediu  +16 78717 O iubire in Evul Mediu  +16 78717 Pupici !
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 15:50

Stii, mi-ar placea mai mult sa descrii sentimentele Sakurei in preajma lui Itachi-kun ... Ok ? O iubire in Evul Mediu  +16 361396 O iubire in Evul Mediu  +16 962758
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 17:08

S-a facut !!!!
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 20:00

Astept next`ul ! O iubire in Evul Mediu  +16 78717 Pupici ! O iubire in Evul Mediu  +16 208323 O iubire in Evul Mediu  +16 962758
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 20:44

Si eu astemp...sa imi vina ideea :))
Sus In jos
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 22:47

buna dededeny! Imi place foarte muuult acesti capitol. Am doar o mica intrebare: Este un fic ItaSaku sau SasuSaku? Cred ca prefer prima varianta, dar in fine.
Sa stii ca ai spus ca pui nextul dupa 3 commuri.


a hug
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Vin 08 Apr 2011, 23:14

Pai draga mea Kimy ma bucur ca m-ai intrebat . Ei bine este amandoua dar sa iti explic pentru ca te-am bagat in ceata de tot . Pentru o periada este itasaku apoi este putin sasusaku si apoi o sa continue cu itasaku deci in principiu este itasaku . Asa ca o sa te bucuri daca doreai prima varianta . Daca aveti alte intrebari va rof sa ma intrebati :*
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Sam 09 Apr 2011, 00:39

Vai ce ma bucur ca ai pus next-ul. De cand asteptam. Ba din contra draga mea, ficul este unul foarte frumos iar mie imi place mult mult mult. Sper sa nu te superi daca fac cateva observatii.

Intai cateva greseli:

feneau- veneau

otachi- Itachi

intr-un final - in final

Descrierea- e destul de buna. Sti cum se zice : Mereu e loc de mai bine. Imi place mult ca descrii sentimentele Sakurei si nu te axezi pe alte lucruri. Frumos , asa imi place.
Actiunea- nu e chiar grabita insa in unele locuri ai cam alergat-o. Oricum te descurci din ce in ce mai bine.
Progresezi si imi place. A fost un capitol tare frumos si suspnsul a pus stapanire pe mine. Astept cu nerabdare next-ul. Spor la scris! kiss
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Sam 09 Apr 2011, 19:17

O alta intrebare: cand pui nexttu` ? imi place foarte mult ficu`tau O iubire in Evul Mediu  +16 962758 O iubire in Evul Mediu  +16 665748
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Sam 09 Apr 2011, 19:29

Cam pe a 8 - 8:30 in seara asta
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19Sam 09 Apr 2011, 20:46

Oke.` Astept ! Pupiciiii `! O iubire in Evul Mediu  +16 208323 O iubire in Evul Mediu  +16 544217
Sus In jos
Continut sponsorizat




O iubire in Evul Mediu  +16 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 I_icon19

Sus In jos
 

O iubire in Evul Mediu +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-