Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O iubire in Evul Mediu +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 11:49

Urmatorul capitol se va intitula : COPILUL LUI SASUKE SAU AL LUI ITACHI . Sakura stie cine e .
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 11:51

FOARTE FRUMOOOOOOOOOOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSS !!!!!!!! STI CE LAR FC SI MAI FRUMOS?????????????????? RANDURILE FARA NUMAR CARE SA PREZINTE CE E IN TITLUU TE ROOOOOOOGGGGGGGGGGGGGGG PUNE NEXUTL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 11:53

O sa il pun scumpo daca pui si tu nextul la...stai sa ma decid One adn the same
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 11:55

And*
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 11:58

plsssw nu la one and the same!!!!!!!!!! plsss iti pun la your my lucky star dar nu la celalalt te roooooooooggggggggggggggggggggg nervi!
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 11:59

de ce ma? Eu vreau la One and the same....bine cum vrei tu...dar dece nu la celalalt ? crying
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 12:01

Pentru ca la celalalt am doar o idee din 10 care ar tr sa fie intrun capitol dar faza ii ca o sami vina mereu al ora de religie kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 12:23

A daaa si da-mi accpet la cererea de prietenie de pe forum si da-mi id tau plsssss kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Un bucheţel de zâmbete ♥
Genin
Genin
Un bucheţel de zâmbete ♥

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : La măta.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 112
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : Happy! :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 12:30

Nu contează!
Nouă ne plac ideile tale!
Şi vrem să pui nextul la One and the same ingrijorat
Mă rog.. cum vrei tu :)
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 13:51

Daaa mss ca va plac numai acum nu am in cap de cat o idee si trebuie mai multe...ok dak voi vreti un capitol de 5 rabnduri eu nu ma supar...a da si deny sper ca u in timpul asta scri...si nu uita de id si cererea de prietenie de pe forum kiss







please please please please please
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Dum 22 Mai 2011, 14:17

Pui nextu repede deni? Si Laury, PUNE NEXTU O DATA LA ONE AND THE SAME!!!
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mar 24 Mai 2011, 11:25

CAPITOLUL XI : COPILUL SE NASTE ]

Seara cam pe la 9 cand deja intunericul invinse ,Sakura se trezi si isi luase un capot pe ea apoi merse pana afara la putin aer . Fata mergea incet dar o mana rece si alba o tranteste de un perete . Fata se uita mai atent si observa ca e Sasuke . Aceasta avea un zambet pervers pe fata .
O ridica pe Sakura in brate si incepe sa o sarute nebuneste . Fata incearca sa scape dar nu poate apoi Sasuke ii sopteste la ureche :" Copilul asta o sa dispara" . Sakura cand aude ramane blocata parca nici nu realiza ca corpul ii va fi penetrat din nou cu brutalitate . Sakura zambeste , Sasuke ridica o spranceana ,. Nu intelegea dece rozalia zambeste , apoi rozalia ii spune ca nu are nici un drept asupra acestui copil . Sasuke zampeste pervers amintindu-si de acele momente si ii spune " Ai uitat ca e copilul meu ?" .
Sakura bufneste in ras destul de badjocoritor apoi ii spune tare si clar ca " COPILUL NU E AL TAU ! CI A LUI ITACHI" , Sasuke ii da drumul rozaliei si priveste putin in gol apoi strange pumnul si ii da una in burta la Sakura . Fata nu schiteaza nimic dar nervoasa peste masura ii da dou palme la Sasuke iar acesta se descentraza si cade pe pamanant , Sasuke era chiar uimit . Sakura se apleaca peste el si ii spune daca daca va incerca sa ii faca ceva va face in toate modalitatile si brunetul va fi dezmostenit . Brunetul face ochii mari , stia ca rozalia a capatat curaj si ca ar fi in stare de asa ceva . Rozalia trece pe langa el si pleaca , aceasta merge langa tufa de trandafiri unde a primit inelul si se aseaza pe bancuta rece de ciment .
Fata incepe sa planga cu lacrimi amare si se tinea cu ambele maini de burtica in care se afla bebelusul ei . Fata nu se speriase cand a lovit-o Sasuke dar stia ca va trebui sa aiba mare grija la Sasuke . Apoi pe chipul angelic al fetei un zambet dulce . Se bucura ca , copilul e a lui Itachi nu a lui Sasuke . Abea astepta sa vada cum face primii pasi , primele cuvinte , pentru o mamica acestea sunt cele mai frumoase lucruri . Rozalia isi dorea o fetita pe care sa o imbrace cu rochite dar stia ca Itachi ar vrea baietel , doar ca Itachii inca nu stia ca e tatic . Fata se ridica incet de pe banca si merge in camera sa dar pe drum da chiar de Itachi care zambeste dulce si o ia in brate sarutand-o , apoi cei doi intra in camera rozaliei .
Brunetu o aseaza usor in pat si o saruta , stie ca fata e insarcinata asa ca nu pretinde nimic in aceasta noapte . Sakura il saruta suav pe buze si ii spune cu o voce de inger " Itachi daca ti-as spune ca esti tatic te-ai supara pe mine?" . La aceste cuvinte Itachi tresara se uita la Sakura si incepe sa o sarute mai ceva ca pe icoane . Cei doi adurm imbratisati .

DUPA 9 LUNI

Lunile au trecut , era primavara iar Sakura era insarcinata in luna a 9a . Itachi era mereu langa ea si ii aducea de mancare n timp ce Sasuke incerca sa-l convinga pe Fugaku ca acest copil trebuie sa dispara cu orice pret dar de un timp Fugaku a acceptat-o pe Sakura si viitorul nepotel sau nepotica . Chiar o intreba cum se mai simte iar Mikoto era sespus de fericita . Era 3 dupa amiaza , pasarile ciripeau iar Sakura era in gradinuta cu Mikoto . Cele doua povestea despre sarcina rozaliei care decurgea perfect . Dar la un moment dat Sakura se opreste din vorbit si si isi pune mana pe burtica . Apoi se uita la Mikoto care nu stia peste ce sa dea . O ia de mana si ii spune transpirand abundent : " Co-copilul se naste acum !" Mikoto a chemat repede serviitoarelecare au dus-o pe Sakura in camera si au puso pe pat . Toate femeile ii spuneau "impinge!impinge!" dar Sakura deabea mai pute respira . Mikoto o tinea strans de mana , afara , mai exact in fata usii Itachi trepida de spaima se invartea de colo colo . Parca nnu mai avea rabdare nici sa paseasca . Fugaku care a observat cat de protectiv a devenit Itachii a acceptat-o si pe Sakura si pe nepotel care urma sa se nasca cat de curand .
Sasuke isi durea ca acel copil sa nu mai fie si deja isi facuse un plan . Nu dorea sa apara inca un copil acum ca a vazut ca tatal sau nu ii mai este aliat . Itachi era nervos si a inceput sa se certe dar vorbele urate le suntopite de un sunet . Un plas de copilas . Itachi ramane blocat , nu stia ce sa faca sa intre sa nu intre . Acesta se hotaraste si intra , ramane un usa . Sakura isi tinea bebelusul in brate si il privea zambind . Itachi se apropie incet si se aseaza pe pat , se uita la Sakura si intreaba sfios"Ce e ?" Sakura zambeste si il priveste in ochi apoi ii spune simplu " baietel " . Itachi nu mai putea de fericire , o saruta pe sakura usor pe frunte apoi Sakura ii inmaneaza bebelusul . Itachi isi privea baietelul cu drag defapt el credea ca e a luiSasuke dar rozalia observa ca nu e chiar asa fericit asa ca ii spne marea veste .
Brunetul ramane uimit si o imbratiseaza pe Sakura apoi pune bebelusul langa aceasta si ii lasa sa se odihneasca dar micutul incepe sa planga . Sakura isi hraneste bebelusul si apoi il da lui mikoto care se rugase de rozalie ore in sir sa il lase putin . Sakura zambi copilaresc si il inmanase . Micutul a adormit instantaneu . Era asa mic . Sakura adarme repede iar mikoto coboara cu nepotelul ei in living unde era Sasuke , Fugaku si Itachi . Itachi merge langa mama lui si isi priveste baietelul care dormea . Ii atinge putin fata apoi il pupa usor pe frunte .
Sasuke privea scarbit scena si mai comenta pana cand Fugaku s-a enervat si i-a spus sa plece sus daca face pe desteptul prea mult . Fugaku meerge inct langa nepotel si il priveste apoi un zambet ii apare pe buze si atinge usor fata nepotelului spunandui sotiei si fiului sau " il va chema Lee Daisuke Uchiha ." Itachi auzind ultimul nume isi priveste tatal uimit . Asta insemna ca se va casatorii cu Sakura . Era in culmea fericiri , apoi ramane uimit .
Sakura venise si ea , normal nu avea voie nici sa se ridice . Itachi vrea sa o ieie in brate dar Sakura ii spune ca e bine apoi se aseaza pe canapea si isi ia baietelul in brate zambind usor . Itachi nu mai sta pe ganduri si isi ia viitoarea sotie in brate si baietelul si o duce in camera lui . Isi aseaza usor rozalia pe pat si o priveste lung apoi ii spune marea veste . Sakura il saruta bucuroasa dar ce nu stiau ei era ca si Sasuke a auzit si s-a enervat peste masura . Dimineata urmatoare , Sakura si Itachi s-au trezit iar cel mic dormea . Itachi a mers pana jos sa isi vada parintii si sa ceara servitoarelor micul de jun iar Sakura merse pana la baie . Micutul ramasese dormind in mijlocul patului . Sakura iese de la baie si se indreapta spre pat dar se opreste brusc , pe pat .....suspans heh Imi pare rau sa va spun dar mai sunt doua capitole iar acest fic se gata . kiss
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mar 24 Mai 2011, 11:31

ID MEU E : blaxy_girls2011
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mar 24 Mai 2011, 14:00

ce, ce, ce se intampla?????????????????? m-ai omaorat cu suspansul asta! sad deci pune nextu repede ca daca nu e vai de tine! Te rog, te rog, te rog, please please please please
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mar 24 Mai 2011, 14:09

dak nu pui next-ul iei bataie.. lough te poop kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Asss10O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 08:46

Pe pat era cine? Sotia ta, cine era? Pai cum adica, cand intru azi dimineata pe forum vad scris mare: "M-am maritat !!!! Am cea mai tare sotie...Va invitam la nunta pe data de ( ioi am uitat sa o intreb pe iubi ) in oricecaz in vara asta . Deci va asteptam ...a da sotia mea scumpa , ursuletul meu e : CHRISTINE ...Cea mai faina mireasa =))))) Iubi te besc mult =))))) " Sora mea e sotia ta? Atunci eu sunt cumnata ta? Hmmm... Capitolul este foarte frumos si astept nextul. Choco te pupaceste dulce!!! kiss in love kiss



Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 14:03

Vaiii cat mi de rusine voiam sa fiu prima dar uita ca am ajuns chiar ultima...si vreau sa 5te ibntr dsak va fi sasusaku sau itasaku??? Nu inteleg.... nervi! ... Si... MAI REPEDE CU NEXUTL ALAAAA please please please kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 14:05

Cumnataaaa....ioi tulai doamne...am si cumnata! :=)): mersii de comm..si ce sa fac daca am uitat sa o intreb pe iubii :)):
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 14:06

ii itasaku oameni buni !!!
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 14:56

pune nextu ca de nu primesti bataie
si in caz ca nu spui la nimeni cand va fi pus cap. urmator ce-ar fi sa-mi spui mie
Uite ID-ul meu : denisa_gh@yahoo.com happy2
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 15:00

sa stii ca te-am bagat in lista mea de prieteni ,pe mess
si te rog sa-mi dai accept la cerere de prietenie pe forum happy2
Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mier 25 Mai 2011, 19:47

hey.vreau nextu
Sus In jos
Cristina07
Academy Student
Academy Student
Cristina07

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In fata compului ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 44
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul :x
Stare de spirit Stare de spirit : :-s

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Sam 28 Mai 2011, 14:57

Absolut minunat ficul asta si numi place de loc faptul ca se termina crying dar las' ca shtiu eu ce se termina...sezonul 1 nui asa???? da shtiam eu oricum astept nextul cat mai repede kiss




please please please
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Sam 28 Mai 2011, 17:08

hai cu nextu cai fooooarte frummy ficul tau
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19Mar 07 Iun 2011, 19:21

O nunta de vis! Povestea e gata

Micutul ramasese dormind in mijlocul patului . Sakura iese de la baie si se indreapta spre pat dar se opreste brusc , pe pat era un biletyel scris in cerneala neagra dar Lee nu era , Sakura se impacienteaza . Nu stia pe ce sa mai puna mana . Ia biletul de pe pat si incepe sa-l citeasca . Pe acel bilet scria : " Iubita mea Sakura , copilul e la mine , deci relaxeazate . Daca il vrei inapoi vii in spatele palatului fara sa anunti pe nimeni si pleci cu el cat vezi cu doi ochi si sa nu te mai vad . Cu mult drag , Sasuke." .
Rozalia cade langa pat si incepe sa planga cu lacrimi amare dar se opreste deoarece nu rezolva nimic cu plansul . Se imbraca repede intr-o rochie verde cu dantela smarald si pleaca repede in spatele palatului . Toti o observa pe Sakura cat de stresata e asa ca regele il ia pe Itachi si 3-4 garzi si pleaca dupa Sakura fara a fii observat . Parul roz-bombon ar rozaliei se juca in vant lasand un miros de trandafiri sa inunde narile oamenilor care treceau pe langa ea . Fata nu se gandea numai la faptul ca e vina ei , deaceea micutul a disparut . Nu e o mama buna , ci una care nu si-a grijit copilul . Fara sa realizeze Sakura ajunsese la acel loc blestemat .
Sasuke statea cu bebelusul in mana si il prea cu ura , apoi o vede pe Sakura si un zambet pervers ii apare pe fata . Sakura se incrunta apoi ii spune lui Sasuke sa-i dea copilasul inapoi . Acesta da din cap negati si scoate un cutit . Sakura scoate un tipat de disperare iar apoi...Sasuke este prins chiar de rege iar Itachi ia repede copilul si il inmaneaza Sakurei . Aceasta isi strange baietelul in brate , simtea cum inima ii se mareste si bataile ii se accentuaza de bucurie ca isi vede micutul .
Sasuke se zbate dar degeaba . Garzile l-au luat pe Sasuke dar nu inainte ca regele sa-i dea o palma zdravana . Apoi brunetul este dus in temnita , Itachi o strange pe Sakura in brate si isi saruta fiul pe fruntea-i fina . Micutul deschide incet ochisorii si lasa la iveala doua perle negre imaculat . Sakura ii atinge fetisoara apoi il saruta . Itachi o cuprinde in brate , apoi se pune in genunchi si o cere pe Sakura de nevasta . Sakura ramane masca dar accepta fara sa se gandeasca . Apoi Fugaku , Sakura si itachi si bineinteles micutul se retrag in castel pentru a incepe pregatirile de nunta .
Nunta era pregatita . Sakura proba rochia de mireasa care ii venea splendid , Lee statea cu Mikoto si Fugaku care-l rasfatau mai ceva ca pe un print . Itachi era prin sat iar restul oamenilor isi vedeau de munca lor . Rozalia era foarte mandra de rochia ei , era de un alb imaculat cu o dantela sunb bust de aur . Foarte simpla dar stilata iar costumul lui Itachi era negru , foarte frumos . Micutului i-au facut croitoresele un frac alb pe masura lui foarte frumos . Totul era pregatit , invitatii soseau unul dupa altul . Ceremonia religioasa avea loc in gradina castelului . Toata lumea era pregatita . Itachi astepta nerabdator in fata altarului , pasarile incep sa ciripeasca melodios, iar orchestra incepe sa cante o veche strofa dintr-un cantec de nunta . Ochii persoanelor acolo de fata se maresc .
Rozalia apare in minunata ei rochie de mireasa da bratul guvernatorului iar in spatele celor doi Mikoto care il avea pe Lee in brate . Sakura tremura din toate incheieturile iar palmele ii transpirau abundent . Erau emotionata , isi simtea inima care nu mai avea multe si iesea din piept . Orajii trandafirii se vedeau usor in lumina soarelui . Pe cum mergea Sakura pe covorul auriu asa si lumea isi intorcea capul . Era intradevar o mireasa frumoasa .
Ceremonia a avut loc iar Itachi si Sakura au spus "da" si si-au unit destinele . Dupa ce nunta a trecut , s-a ridicat o statuie unde era Sakura si Itachi . Acea statuie simboliza dragostea care invinge mereu . Mikoto si Sakura erau cunoscute caa cele mai bune doctorite si si cele mai blande persoane . Itachi si tatal sau aveau afaceri impreuna iar Sasuke a fost dezmostenit si aruncat in temnita pe viata .
Itachi , Sakura si micul lor au trait fericiti , s-au iubit si au avut grija unul de celalalt . Si sa nu uitati : Dragostea nu ocoleste pe nimeni iar dupa mult rau persoana iubita o sa-ti fie alaturi .
THE END !
Sus In jos
Continut sponsorizat




O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire in Evul Mediu +16   O iubire in Evul Mediu  +16 - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

O iubire in Evul Mediu +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-