Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Moon Song ( +16 )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Liniştea mării..
Academy Student
Academy Student
Liniştea mării..

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -.- -.- -.-
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau tolanita in pat...
Stare de spirit Stare de spirit : Obraznica

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Lun 15 Iul 2013, 16:46

* Heii , ţi-am citit ficul şi pot spune că este GENIAL şi foarte DRĂGUŢ ;;) . Te-aş ruga să mă anunţi cand vei pune continuarea . Sper să o faci cat mai repede posibil puppy eyes in love please please . Mulţumes anticipat . Te-am pupat , scumpo ! kiss  (^_^) .
Sus In jos
Lottie
Genin
Genin
Lottie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pe scaun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 185
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, cititul, dansul în ploaie...
Stare de spirit Stare de spirit : Bună.

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Lun 15 Iul 2013, 18:09

Hei! Mulţumesc de anunţ.
Capitolul e drăguţ, despre descriere nu mai are rost să-ţi spun deoarece te descurci minunat. Mai ai încă probleme cu virgulele, însă parcă nu mai sunt atât de multe şi puse aiurea ca în capitolele precedente. Înainte de a posta capitolul citeşte-l cu voce tare şi îţi vei da seama unde trebuie puse virgulele.
Ce mă deranjează sunt repetiţiile. Spui de prea multe ori Sakura, Sakura Haruno. Le poţi înlocui foarte uşor pe alocuri cu ea, aceasta, tânăra etc...
Cam atât. Sper să nu te deranjeze comentriul meu. Îmi doresc doar să te ajut.
Succes în continuare!
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Lun 15 Iul 2013, 21:43

Multumesc de anunt
Un capitol foarte frumos si interesant
Ultimul cuvant al capitolului, imi da multe de banuit
astept nextul si sper sa vina repede


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 <a href=
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Mar 16 Iul 2013, 17:52

In primul rand iti multumesc ca m-ai anuntat. Mi-ai spus sa fiu sincera asa ca sa nu te superi pe mine. Voi incepe cu ce nu mi-a placut. Nu stiu daca ai vazut, dar intr-un paragraf ai repetat cuvantul privirea de multe ori si devine iritant pentru cititor. Mai sunt cateva mici repetitii, nu la fel de suparatoare, dar sunt. Nu e nimic ce nu se poate rezolva daca te uiti atent. Greseli gramaticale n-am sesizat ceea ce ma bucura mult. Ca de obicei ficul s-a ridicat la inaltimea asteptarilor happy Acum ceea ce mi-a placut. OMMMMMMMMMMMMMMMMMGGGGGGGGGGGGGGGGGG THIS FIC IS AWESOME. Il iubeeeeeeeeeeeeeeeeesc E SUPERRRRRRRRRRRRRRRR tareeeeeeee :))) OK acum suntem seriosi. M-a impresionat ca de obicei modul in care impletesti toate modurile de expunere intre ele. Nu m-as fi asteptat ca Sasuke sa vrea s-o omoare, dar neprevazutul m-a atras intotdeauna. Iti urez succes in continuare si nu uita sa ma anunti. Iti iubesc ficul si pe tine la fel a hug 


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Mar 16 Iul 2013, 21:00

Multumesc de anunt si scuze pentru mica intarziere.
A fost un capitol incarcat de descriere, foarte frumos, ca toate de altfel.
Am obsevat insa, ca ai folosit de mai multe ori structuri de genul "Sakura","Sakura Haruno".
Nu suna prea bine atunci cand citesti. Ar trebui sa inlocuiesti cu alte cuvinte,
pronume personale, iar, uneori nu e nevoie sa pui subiectul, pentu ca e de la sine inteles.
Sper ca nu te-a deranjat ceva din acest comentariu, si tine minte, astept
urmatorul capitol.kiss 


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Bf2m81
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 14:48


Capitolul 7

-Atractie-


Sakura Haruno statea in fata clasei analizandu-si cu atentie colegii. Sau cel putin asta vroia sa para. Privirea ei cercetatoare era atintia asupra unei singure persoane. Silueta lui era asezata in ultima banca din clasa. Sakura ii analiza cu atentie trasaturile. Parul lui asemenea penei corbului era ravasit, dandu-i un aer salbatic si revoltator de sexy. Ochii lui asemenea a doua perle intunecate emanau o privire cercetatoare si in aceelasi timp intensa.
Cu putere de autoconvingere isi muta privirea de la Uchiha inspre profesor. German Hopkins vorbea cu directoarea. Privirea tinerei devenii una pierduta analizandu-i pe cei doi superiori. Directoarea Tsunade isi muta privirea inspre Sakura. Buzele ei rosiatice se unduira intr-un zambet , scotandu-i la iveala dintii sclipitori . German Gallioti isi freca barba, mutanud-si privirea spre Sakura.

-Sakura , poti sa iei loc langa banca alaturata domnului Sasuke Uchiha.

Cuvintele profesorului fusera urmate de un ropot de fluieraturi. Baieti asezati in diferite banci isi mutau privirile cand la Sakura cand la Sasuke. Tanara isi musca nervoasa buza inferioara, strangandu-si degetele nervoase. Cu pasi apasati tanara incepu a inainta printre banci. Auzea chiocoteli si soapte la adresa ei, insa mintea ii cerea sa le ignore.
Se aseza usor in banca ei strangandu-si degetele nervoase. O stare de tulburenta si neliniste ii invada sufletul. Mainile ei se mutara spre poseta Channel scotand dinauntrul ei un caiet visiniu. Il trantii pe banca alaturi de un stilou. Isi muta privirea inspre profesor care inca vorbea cu directoarea. Sakura isi linistii tulburarea din suflet atunci cand o privea pe directoare. Vocea ei calma si blanda si cuvintele maguitoare pe care le avea la adresa lui Stefan ii dadeau incredere in aceea femeie. Directoarea se intoarse brusc spre clasa. Privirea ii era una incruntata , ochii ei analizand cu agilitate fiecare figura. Doar unei singure persoane nu ii adresa aceeasi privire dura. Fata cu par de cires si ochii de smarald. Cand o privea pe Sakura privirea lui Tsunade se schimba. Devenea una blanda si compatimitoare, amintiindu-si de varul ei. Sakura stiia asta. Stia , dar nu intelegea. De unde ii cunostea varul?

-La revedere copii!

Tinerii se ridicare agili din banci stand drepti in fata femeii. Directoare Tsunade zambii scurt, pasii ei agili parasiind fulgerator clasa. Mainile ei trantisera cu putere usa in urma ei.
German Hopkins ofta greu, asezandu-se pe scaun. La randul lor, elevii ii urmara exemplul. Sakura se aseza usor in banca ei, deschizandu-si caietul. Aceeasta avea sa fie o ora libera, profesorul doar citiind din cartea ce o avea pe catedra. Fata nu era atenta la cuvintele profesorului, mintea ei era acum in alta parte. Cand o vedea pe directoare gandul ii zbura inevitabil la varul ei. Stefan Salvatore era acum singurul prezent in mintea ei. Lipsa lui ii provoca o stare de gol pe dinauntru. Plictisita , tanara isi intoarse privirea inspre geam. Insa rezultatul nu fu unu dorit . In loc ca privirea sa i se ciocneasca de peisajul astral, ochii ei se oglindeau in doua perle intunecate. Sasuke o tintuia intens. In mod involuntar ea isi pierdu privirea intre a lui. Nu era ceva ce putea controla. Ochii lui erau adanci , ascunzand o enigma , pe care nu stia daca o poate descifra, insa era atrasa de ea. Sakura era fermecata de acel intuneric al ochiilor sai.

Soneria suna brusc, facand-o pe tanara sa se trezeasca din visare. Domnul Hopkins isi inchise cartea din care recita pasaje din toata ora. Privirea lui blanda se muta spre intreaga clasa. Stia ca nimeni nu il ascultase insa asta nu ii dadea motiv de suparare. Afisa un zambet scurt pe cand mana lui dreapta facu semn spre usa.
Intr-o fractiune de secunda, picoarele scaunelor scoteau scartaituri deranjabile, siluetele elevilor misunand spre iesirea din clasa. Sakura isi muta privirea inspre banca alatura, ramand surprinsa. El nu mai era. Mintea ei agila nu putea determina momentul in care el se evaporase. Ofta greu, ridicandu-se si ea la randul ei din banca. Pasii ei gratiosi se indreptau spre usa. O mana calda ce i se asternu pe umeri o facu sa isi opreasca pasii. Silueta ei se intoarse suprinsa . Acum, in fata ei era domnul Hopkins ce ii zambea nevinovat.

-Domnule…

-Esti un copil bun Sakura.

Vorbele lui maguitoare ii taiara replica tinerei. Sakura il privii uimita, in timp ce barbatul nu facea altceva decat sa zambeasca. Zambetul lui o determina si pe ea sa faca aceelasi gest. Zambea cald si primitor in semn de raspuns. Domnul Hopkins incepu a surade.

-O zi buna in continuare, Sakura.

-Si dumneavoastra la fel.

Barbatul se indeparta usor de silueta tinerei , reintorcandu-se la catedra. Sakura zambii scurt, parasiind clasa. La piept isi tinea cartile de istorie, indreptandu-se usor spre dulap. Zeci de elevi misunau in jurul ei, roiind pe coridoarele liceului.

-Pardon!!!

Un strigat ascutit o facu pe tanara sa tresara. Un elev buimac se ciocnii inevitabil cu trupul ei, facand-o sa se dezechlibreze. In loc ca spatele ei sa faca contact cu ceva dur, ceva moale se lipii de el. Sakura tresarii la contactul cu suprafata rece, care nu parea a fii un obiect. Isi rotii capul in directia opusa, observand o figura cunoscuta.
Pupilele lui intunecate o sfredeleau cu privirea, in timp ce trupul ei era lipit de pieptul sau. Sakura ingheta cand se vazu lipita de el. O aroma de parfum barbatesc ii invada narile. Era de la el. Parfumul lui tare si totusi seducator, o facu sa ameteasca. Picoarele incepura a ii tremura usor usor, prezenta lui inebunind-o incetul cu incetul.
Mana lui ii cuprinse gentil soldul, intorcand-o cu fata la el. Acum , ea avea mai multa stabilitate in picoare. Simpla lui atingere pe trupul ei firav ii provoca placere. Zeci, poate mii de furnicaturi ii strabateau acum trupul la contactul cu atingerea insesizabila de seducatoare.
Sakura se departa un pas de el, impotriva proprie vointe. Desii intr-un fel o inspaimanta in aceelasi fel era atrasa de el, in mod involuntar.

-Imi pare rau , eu…

Vocea ei bajbainda cauta o explicatie banala. Insa cuvintele nu ii veneau in minte. El doar statea acolo pe post de statuie, insa privirea lui o sfredelea la fel ca la ora. O roseata i se ivii in obrajii Sakurei , negasiind o explicatie plauzibila.

-Se mai intampla. Nu ai de ce sa iti ceri scuze…Sakura.

Ea tresarii brusc. Era pentru prima oara cand ii auzea vocea. Timbrul vocal era unul suplu, insa tonul pe care rostea cuvintele era unul seducator. Cuvinte banale iesite din gura lui, erau rostite intr-un mod unic care o vrajeau. Cadenta lui in vorbire era una eleganta si rafinata, fiecare cuvant rostit de el, avand in mintea receptorului o semnificatie aparte.

-Ne vedem la urmatoarea ora.

Ea aproba usor, baiatul departandu-se de ea. Pentru un moment , avea dorinta ca el sa mai fii ramas. Ii placea prezenta lui, iar atingerea lui era una care te inebunea.
Parca trezindu-se din transa , Sakura isi rotii privirea pe coridor. Obseva zeci de perechi de ochii , ce emanau priviri speriate insa totusi curioase fiind atintite asupra ei. Isi apuca materialul din satin al bluzei albastre intre degete. Nu suporta sa fie in centul atentie, nu suporta privirile curioase ale celorlalti fiind fixate pe ea. Acum avea parte fix de lucrul pe care nu il suporta.
Deranjanta , tanara incepu a pasii agil pe coridorul lung. Se indrepta inspre baia fetelor. Acolo nu erau priviri cercetatoare , pline de foame. Era un loc unde se putea simtii singura, pe deplin in siguranta.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ei dragilor aceesta a fost cel de-al 7-lea capitol.

Intalnirea dintre Sasuke si Sakura.

Astept sa vad reactile voastre.

PS: Ma bucur sa vad ca imi este apreciat ficul, mai ales ca depun foarte multa munca la el. Stiu ca trebuie sa ma perfectionez mai mult, avand o mare problema cu virgulele, insa in scurt timp sper sa reusesc sa dobor si aceeasta etapa.

Va iubesc, si va multumesc pentru aprecierile si cuvintele frumoase pe care le postati in comentari. Voi ma deteminati sa scriu in continuare .

Aly Shine <3
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 18:35

Hey!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare!
Capitolul a fost foarte frumos si interesant! Mi-a placut la nebunie momentul dintre Sasuke si Sakura!
Sper sa pui nextul repede! Abia astept ca cei doi sa se intalneasca din nou! in love
Bafta in continuare!
Kiss! kiss


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 20:29

Un capitol foarte frumos si interesat
Mia placut momentul dintre sasuke si sakura
tot am multe nelamuriri si astept
urmatorul capitol si sa aflam si noi mai multe
Bafta in continoare!!


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 <a href=
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 20:44

Oooo un moment tare dragut intre sakura si sasuke, multe priviri
dela colegi
deci un capitol minunat si interesant
multumesc de anunt
astept nextul
Si noi te iubim , sccrii ficuriminunate


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 21:01

Ma bucur ca ai adus urmatorul capitol atat de repde.
                      A fost un capitol foarte bun, care m-a pus pe jar.
                         Ideea de iubire interzisa/periculosa, imi place la nebunie.
                 Cat despre problemele gramaticale, sunt sigura ca o sa te perfectionezi.
                   Nu am mai vazut decat cateva greseli si, in plus, se vede ca te stradui foarte mult si
                     ca acest fic este important pentu tine.
                Eu astept cu mare nerabdare urmatorul capitol si te rog sa ma ierti in cazul in
                        care voi intarzia cateva zile, dar duminica plec, asa ca nu o sa am
                  internet pentu cateva zile kiss   


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Bf2m81
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 21:42

Pai iti multumesc pentru acest fic incredibil si pentru ca m-ai anuntat. Din nou ai cateva propozitii in care se repeta cuvantul privirea, ceea ce e cam suparator, dar ma incanta faptul ca scrii cu atata pasiune. Asta se vede si in povestea de care observ ca ai grija atat de mult. Imi plac scriitorii ca tine ce se dedica muncii lor. Abia astept continuarea ce sunt sigura ca va fi la fel de incredibila ca aceasta. Itasaku te iubeste mult a hug 


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 22:53

Hei...
Mersi mult de mesaj!!
Sincer nu am idee ce vrei tu sa perfectionezi la ficul asta genial... Eu il vad perfect! 
Sicer, imi place mult de tot! 
O intrebare imi umbla prin cap, si aceea e ce vrea cuceritorul de Sasuke de la Sakura think 
Sper sa aduci nextul RAPID! Caci eu vreau sa iti citesc ficul!
Sper ca ma poti anunta si pe mine puppy eyes puppy eyes 

Daca nu te super... am cateva intrebari pentru peronaje... nu am idee daca e o idee buna sau nu la le pun, dar eu ti le scriu, iar tu daca vrei sa raspunzi la el bine, iar daca nu.. eu nu ma supar!dap ! 

Intrebari:
Sasuke:
-Ce vrei de la Sakura? (Sper ca nu vrei sa ii faci ceva rau!!waiting )
-De ce ai incercat sa o omori? hmm...?! 
-Iti folosesti sarmul sa o vrajest?! well? awesome right?
Sakura:
-Te indragostesi de Sasuke?... :| 
-De ce crezi nu vine Stefan la tine?! Adica sa te viziteze in persona.. 

Atatica..
Spor la scris!

BaiBai kiss kiss



Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Jpr

Sus In jos
Lottie
Genin
Genin
Lottie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pe scaun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 185
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, cititul, dansul în ploaie...
Stare de spirit Stare de spirit : Bună.

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 23:38

Bună din nou! Mulţumesc de anunţ şi îmi pare rău că vin atât de târziu cu un comm.
Capitolul a fost incredibil. Absolut senzaţional ce m-a captivat complet. Nu am mai văzut nicio greşeală şi nici virgule puse aiurea. Am fost foarte captivată de acţiune şi de descrierea ta genială pentru a mai observa altceva.
Deci lucrurile devin din ce în ce mai interesant. Îmi place urma de mister ce încă persistă în ficul tău.Ah, am început de curând să citesc seria Jurnalele Vampirilor şi am observat o asemănare în felul tău de-a scrie.
Ador ficul ăsta. E un fic foarte reuşit despre vampiri. Cel mai bun pe care l-am citit până acum.
Ne mai „vedem”. Te kiss
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Aug 2013, 22:52



Capitolul 8

-Electricitate-




Sakura Haruno avea spatele lipit de peretele rece. Rasuflarea ei era grea, pe cand isi dadea cu mainile suvitele de pe chip. Mintea ei era tulburata. Acel baiat, cu aceea privire intensa, si acel mister ce il invaluia, o tulburau. Nu stia ce e cu el. Privirea lui intunecata si abisala o inghitea intru-totul. Acei ochii intunecati, asemenea a doua perle , care scoteau flacari. A ajutat-o, insa nu stia cu ce scop, care erau intentile lui?
Degetele ei rasfoira cartea de istorie pe care inca o avea intre brate. Isi cauta orarul. Tanara isi dadu ochii peste cap, la vederea urmatoarei materii. Avea fizica. Cu toate ca invata, si era o eleva sarguincioasa, niciodata nu ii placuse aceeasta materie. O invata din obligatie. Pe spatele foii, era tiparit si codul de la dulapul ei:5683 . Tanara ofta greu. Trebuia sa faca o legatura intre aceeste numere, altfel risca sa ramana cu manualele in mana. Se indrepta spre coridorul lung, inspre dulabul 534.  Privirea ei aluneca pe toate numeratorile dulapurilor de pe fiecare parte. 490 , 497 , 501.  Cu privirea atinita in alte locuri, nici nu observa pe unde mergea. Fara sa sesizeze, se lovii brusc de un alt corp. Impactul fu unu neasteptat, amandoua siluetele dezechilibrandu-se , reusiind intr-un final sa cada jos. Sakura era acum in sezut, incercand sa isi revina. Ochii ei de smarald incercau sa distinga silueta de care se ciocnise, pe cand isi scutura suvitele satene.

-Haide sus.

O mana fragila se intinse inspre trupul ei, aceeasta tresariind. Din reflex, rozalia o prinse, lasand-o sa o traga inspre ea.  Dinaintea ei, era o alta studenta. Parul ii era blond, ochii ei fiind de un albastru senin. Smaraldele ei ii analizau cu atentie trupul. Era imbracata intr-o camasa alba , avand niste blugi negri mulati pe ea.  Chipul ei era pal, iar buzele stranse intr-un zambet prietenesc. Tanara isi intinse mana inspre Sakura.

-Ino Yamanaka.

Sakura zambii prietenesc, spunandu-si si ea numele printr-un tremurat. Blonda chicotii, pe cand o apuca de brat pe rozalie. Ino incepu sa o tarasca pe holurile liceului, Sakura incercand sa se mentina dupa blondina fara sa se impiedice.  Era energica , si plina de viata, cosita de par legandanandui-se alene pe spate. Oricine le vedea, se uita cu ochii mari la ele.  Sakura isi lasa privirea in pamant rusinata, insa lui Ino parea sa nu ii pese, afisand un zambet prietenesc catre toata lumea.
Blondina o conduse pe rozalie pana in curtea liceului. Pomii de cires isi scuturau alene florile, emanand o mireasma seducatoare catre toata curtea. O trase pe rozalie pana in dreptul pomului, unde mai erau alte 4 persoane. Sakura isi rotii privirea inspre cei patru, care acum se uitau inspre ele. O roseata ii curpinse obrajii , pe cand Ino o impinse cu, cotul inainte.

-Sakura fii atenta. Brunetul este Sai. Cel cu parul lung este Neji. Cel cu freza de castron este Lee. Cea cu parul saten este Ten Ten.  Acum salutati si voi.

Intr-un mod instantaneu, Sakura primii un val de salutari. Afisa cel mai prietenesc zambet al ei, incercand sa para o persoana agreabila. Ceea ce si era.  Privirea ei o urmarea pe Ino cum se aseza la poalele copacului, langa Ten Ten. Blondina isi puse capul pe umarul satenei, incepand sa fredoneze incet niste verusuri. Sakura nu putea distinge verusurile, desii ritmul musical i se parea cunoscut tinerei. Observa cum brunetul se indreapta inspre ea. Ochii lui erau negri, ca de onix, pe cand avea un zambet inocent pe buze. Silueta lui se indrepta spre trupul ei, opriindu-se dinaintea ei. Acum, Sakura ii analiza cu atentie chipul. Era de o nuanta alba, avand niste ochii mari si negri. Brunetul isi dadu cu mana alene prin par , ravasindu-si suvitele. Intinse mana inspre Sakura.

-Sai .

Tanara inghiti in sec, indreptandu-si mana timida inspre aceesta. Rozalia se astepta sa o scuture brusc,  inspre spre surprinderea ei, brunetul ii apuca mana gentil, ducand-o inspre gura lui. Buzele sale umede, plasara o sarutare dulce pe dosul palmei, facand-o pe tanara sa inroseasca. Sai isi ridica privirea inspre Sakura, ochii lui adanci interescandu-se cu ai ei, creeand un contact vizual. O rosata aprinsa ii invada tinerei obrajii, facandu-l pe brunet sa chicoteasca.

-Demoni.

Toti isi intoarsera privirea inspre Ten Ten, care acum privirea fix inainte. Urmandu-i reactia, rand pe rand tinereii se intorceau inspre curtea liceului. Privirea curioasa a rozaliei, observa o gasca de 15 persoane pasiind pe suprafata curtii. Toti avea o expresie serioasa pe chip, purtand in aceelasi timp ochelari de soare. Atentia insa ii fu captata de liderul gastii. Atunci un soc o curpinse pe tanara. Acel par brunet si ravasit. Acei ochii de onix , adanci si intunecati ce te sfredeleau cu privirea, si acei ochii seriosi si tot odata periculosi. Sasuke Uchiha. Rozalia inghitii in sec, analizand si celelalte siluete. O observa si pe Alisia Uchiha. Pasii ei erau eleganti, avand totusi o nuanta de periculos in ei. Parul blondin ii zburda in aer, lasand la iveala ochii ei de un albastru de safir. Alisia era in urma fratelui sau, urmand ca restul grupului sa formeze o umbra in jurul lor. Brusc, pasii brunetului se oprira. Isi intoarse capul inspre directia ei, privirile lor incrucisandu-se intr-un duet nebun. Sakura inghitii in sec. Acea privire periculoasa ii provoca atat de multa teama, facand-o sa devina nesigura de ea insasi. Orica tar incerca, nu putea sa rupa contactul dintre ei doi. Aceea privire adanca o facea sa ramana inghetata pe loc, in timp ce rasuflarea ii era accelerata.
O mana feminina o prinse de brat, facand-o astfel sa isi piarda concentrarea.  Sakura isi intoarse privirea, observand-o pe Ino cum o privirea intens. La fel o faceau si ceilalti.

-Sakura, stai departe de ei, orice ai face. Ma intelegi?

Nu mai apuca sa dea raspunsul. Clopotelul incepu sa sune, anuntand sfarsitul pauzei. Ino o apuca de brat, tragand-o, sau mai degraba tarand-o dupa ea inspre incinta liceului. Ceilalti ramasera cu mult in urma, insa blondinei nici nu se parea ca ii pasa. Fetele se indreptara spre laboratorul de fizica. Ajunse in dreptul usii , Ino trantii usa cu putere, facand-o sa se dea de perete.  Elevii prezenti se intoarsera inspre usa, insa isi reluara rapid activitatile obisnuite, vazand-o pe Ino. Blonda o aseza pe Sakura in a cincea banca de pe randul din mijloc, arucandu-i o privirea fugara. Nimaizicand ceva, Ino se indrepta inspre prima banca de la usa.
Rozalia isi aseza cartile pe banca, deschizandu-si caietul de matematica. O briza rece o cuprinse, atunci cand il observa pe Sasuke intrand in incapere. Toti erau in aceelasi an, insa Sai , Neji, Lee si Ten Ten, faceau parte din consiliul elevilor, reusiind sa scape de aceeasta ora.
Brunetul se indrepta spre randul de la geam, asezandu-se in a 5 banca, pe diagonal Sakurei.

Rozalia ii simtea privirea cercetatoare pe trupul ei, facand astfel ca pulsatia in sange sa ii creasca. Simtea cum privirea brunetului aluneca peste tot pe corpul ei, infierbantand-o mai mult decat era déjà. Simtea un val de caldura exuberanta invadanu-i trupul. Simtea cum lua foc.
Pe de alta parte, Sasuke observa reactile rozaliei. Ochii lui o sfredeleau, urmarindu-i fiecare gest, fiecare miscare. Era constient de faptul ca prezenta lui o tulbura si o facea sa devina nesigura. Era constient de agitatia de care dadea dovada atunci cand era in jurul lui. Un zambet obraznic i se intiparii pe buze.
Gandurile tuturor fusera insa distruse cand o usa se trantii de perete. Acum indreptandu-se tantos inspre catedra, o femeie in varsta de 45 de ani, tinea un catalog negru in mana. Dintr-o singura miscare, aceeasta trantii catalog pe catedra, provocand un impact zgomotos. Isi sprijinii palmele de blatul de lemn, aruncand o privire fulgeratoare inspre intreg colectivul.

-Ascultati aici. Ma numesc Rozalie Newmark. Am pretentia sa invatati la material mea cat mai bine, si sa o tratati cu respect. Politica mea e de tolerant zero. Sper ca ne-am facut intelesi.

Elevii inghitira in sec, aproband din cap. Pe chipul profesoarei se afisa un zambet de satisfactie, asezandu-se la catedra. Sakura isi muta privirea inspre banca, de unde observa un bilet alb. Inghitind in sec, tanara desfacu continutul foii de hartie.

‘’Sa nu ai incredere in el. Sakura doar asculta-ma. Fereste-te de el. Fereste-te de Uchiha. Fereste-te de Sasuke’’ .

Stefan Salvatore.


Buna. Pai m-am straduit putin si am adus nextul.
Voi fii plecata cam toata luna august, deci nu stiu daca o sa am timp sa mai pun vreun capitol.
O sa incerc sa postez si la Haunter, insa in caz ca nu reusesc, as dorii sa rog moderatori sa nu imi inchida ficul.
Va pup pe toti :*
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Aug 2013, 09:45

Primaaaa! nr1 
A fost un capitol reusit, am vazut, ce-i drept cateva greseli,
insa, descrierea a fost, ca de obicei, foarte buna.
Nu prea am ce altceva sa iti spun, decat ca, astept urmatorul
capitol. Sunt extrem de curiosa sa vad cum o sa evolueze lucrurile.


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Bf2m81
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Aug 2013, 11:46

Ai aduusss nextt! we party !! 
Ce binee in love . Inca un capitol superb, ce superb, e magnifiiicc! Abia astept sa vad ce se va intampla mai departe intre cei doi. well? awesome right? Poate va aparea si acest Stefan misterios ce prefera sa priveasca din umbra (D) , ceea ce pe mine m-ar bucura foarte mult.

Spor la scris si sper sa ma anunti si pe mine cand pui urmatorul capitol kiss . 

Vacanta placuta! Ja ne! hi! 


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Aug 2013, 13:06

Aaaaaa in love in love in love in love in love in love in love in love 
Ai adus next-ul!!!
Super! Imi place mult capitolul, incepe sa devina dn ce in ce mai interesant!
Deci Sasuke face parte din "Demoni", ceea ce inseamna clar ca nu prea e amabil... 
Si meajul lui Stefan cum a ajuns acolo?! think  

Nu stiu de ce dar am impresia ca Sakura nu o sa respete in totaltate ceea ce i-a spus Stefan
Mersi mult de tot de mesaj, sper sa ma anunti in continuare si sa aduci next-ul cat de repede poti!
Spor la scris!

BaiBai kiss  
hi!



Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Jpr

Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Lun 05 Aug 2013, 12:15

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Imi cer scuze ca am trecut tarziu, am ramas in urma cu cititul. Mi-a placut foarte mult capitolul, m-a captivat total! Deci Sasuke si ceilalti sunt demoni. Ma intreb cum a reusit Stefan sa-i puna biletul acela pe banca Sakurei, fara sa-l fi vazut nimeni. Oricum, astept nextul. Spor la scris si la tastas! Te pup! kiss


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Mar 06 Aug 2013, 16:26

edit mai tarziu
In primul rand iti multumesc de anunt
un capitol foarte frumos
cum a pus stefan asa de repede biletul pe masa fara sa il
vada nimeni?misterios
spor la idei in continoare


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 <a href=
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Mar 06 Aug 2013, 22:34

Iti multumesc in primul rand de anunt
Ce rapid a fost Stefan , a pus scrisoarea si a disparut pufff
Cum au mai spus si alti chiar cred
ca sakura se va incapatana si nu va asculta cele spuse de Stefan
pana la urmatorul capitol te pwp spor la idei in continoare


Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Aug 2013, 21:52

Cat de frumos e capitolul tau. Asa de de de.... de realist scris. Vezi prin ochii personajelor. Sasuke, lasa mai fata in pace, nu vezi ca mai are un pic si cheama pompierii s-o stinga. E timida, n-o mai sfredeli cu privirea. Stefan, te implor sa vii mai repede ca Sakura e biata de ea timidaaaaaaaaa la puterea 333. Mersi ca m-ai anuntat. kiss


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Mier 11 Sept 2013, 00:45

O idee proastă să mă aventurez dinnou pe forum. Vreau să închid Moon Song. Şi totodată , o să renunţ la forum. Sayonara.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19Mier 11 Sept 2013, 01:04

Fan-fic inchis la cererea autoarei.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Song ( +16 )   Moon Song ( +16 ) - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Moon Song ( +16 )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-