Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ura dintre doua clanuri +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Lun 27 Iun 2011, 21:10

hey..vai cat am lipsit, dar am revenit si iti spun ca imi place , mai ales ideea si nu ma asteptam ca sakura sa nu mai fie pura :o si faza cu sasuke e chiar draguta, iar relatia lor e ceva de genu interzisa sau blestemata..
next


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Mar 28 Iun 2011, 00:28

Buna. Am recut si eu peaici si ficul tau e genial nr1 Ai tot ceti trb si TE ROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG pune nextu mai rpd k nu mai pot; stau cu sufletu la gura. O apropo orice tiar spune cineva tu sa continui sa scrii pt k ai un talent cum rar intalnesti. pa hi!


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Mar 28 Iun 2011, 14:44

Vad ca ai remediat partea cu asezarea in pagina, arata mult mai bine acum. Sincer, nu ma supar sa fac parte din ficul tau. As avea o singura intrebare: cand aduci nextul? Sper ca ajunge cat mai repede, ca daca nu, vin la tine cu tigaia. Ai de grija. Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 947835
Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Mar 28 Iun 2011, 18:06

yeeiii..next-ul dance2
il adorrr..e minunat.. a hug
imi place ca i-ai descris pe toti ..
iar suspans... nervi! peste cine da Sakura ? haide cu next-ul ca sunt asa curioasa.. please
te roogg sa pui continuarea cat mai repede...te rog te rog te rog please
spor la scris si la idei... i love you
pwwpici..!! kiss kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Emoig

Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Mar 28 Iun 2011, 19:52

he hey!am aterizat si eu aici.imi place capitolul.da oare ce se va intampla?nextul plzzzzzzzzz


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 00:43

Capitolul 17: "Iar radem de vampir si gasca lui"

Capitolul este pentru: Patricia, Rose Angel, Aila, pink angel, itasaku si multi altii carora le place ficul!

Sakina:

Ma uit la varamea cum iese din baie si fix dupa o secunda aud o cazatura. Oftez adanc si nici nu vreau sa ma duc sa vad peste cine a dat desteapta. Imi continui machiajul, pana cand o vad pe Elera cum umbla prin buzunarele gecii lui Itachi. O intreb curioasa si totusi cu zambetul meu malefic, pe buze, ce face.
-Ia sa vedem ce gasim prin buzunarele marelui Itachi Uchiha! Numai o data in viata avem aceasta "mare" oportunitate asa ca sa profitam! imi raspunde aceasta cu un zambet foarte rautacios pe chip. Ii scoate brunetului portofelul din buzunar, spunand ironic "Actele la contror, beibi!" Toate incepem sa radem si asteptam "vesti" de la roscata. Pei se pare ca il cheama Itachi Uchiha! Vai Doamne fetelor! Voi stiati asta? ne intraba in gluma, uintadu-se la buletinul brunetului, in timp ce toate incepem sa radem.

Ma indrept si eu spre Elera pentru ai vedea poza vampirului din buletin. Wow! E chiar dragut, firar! imi spun in minte in timp ce-mi musc putin buza de jos. Ochii lui negri ca taciunea te faceau sa iti imaginezi ca numai tu si el sunteti singuri, intr-un abis, fara fund. Genele si ochii lui ca de fata, cu atentie si foarte frumos conceputi de Dumnezeu te faceau sa iti pui inima la cuptorul cu micro unde si sa ti-o faci fierbinte. Buzele lui nici prea mici, nici prea largi, nici prea mari se dadeau de gol. Se vedea ca au trecut pe la corpul si pe la buzele multor fete.

Nu ma speri. Am mai avut de-a face cu baieti ca el. Parul vampirului prins mereu intr-o coada, ma facea sa vreau sa trag tare de tot de firele negre ale acestuia. Zambeam pervers ca orisicand atunci cand ma uit la poza unui baiat "an-taia". Totusi nu ma impresioneaza aspectul lui atata timp cat stiu ca-i vampir. Nu ma apropii de bautori de sange! Dar nici ca m-ar atrage foarte mult acest brunet. E un baiat ca oricare altul. Nu inteleg de ce fetele sunt in limba dupa el. Elera nu se opreste doar aici cu marea ei curiozitate si desface buzunarul portofelului, unde erau pusi banii.

-Mai, mai, mai! Exact cum ma asteptam, Uchiha nu duce lipsa de bani chiar deloc.
Intr-adevar avea dreptate! Cred ca in portofelul ala avea 1000 de lei.
-Pentru ce i-ar trebui atatia bani intr-o zi obisnuita? intreba mirata Cassanya
-Ei draga, esti culmea! O dama de companie de calitate costa ceva! ii raspund eu batjocoritor, dupa care incepem iar sa radem
-Nu-l inteleg deloc pe baiatul asta. La ce-i trebuie dama de companie cand o are pe Kara in scoala? Aia se culca cu el pe gratis! adauga Konan

Kara este o bruneta foarte enervanta, care a trecut prin patul multora. Are niste aere si ifose in ea de iti vine sa dai cu ea de pamant. Se baga in seama mereu si tocmai din cauza asta mai nimeni n-o suporta, doar vreo 4 mimoze care sunt clone fara sentimente ale ei, ce o urmeaza peste tot de zici ca-i presedinte cu agenti. Ii spun Elerei sa puna inapoi portofelul, iau geaca vampirului in mana si ma indrept catre curtea scolii unde sunt sigura ca-l gasesc pe Itachi. Zis si facut! Statea pe o banca cu gasca lui si a lui Sasuke, vorbind despre cine stie ce porcari. Ma apropii cu fetele de ei si cand sunt la un metru de el, ii arunc in brate geaca din piele.

-Asta cu siguranta iti apartine! ii spun eu cu indiferenta si raceala, parca plictisita. Asa erau si "fetele mele". Se uitau cu greata si superioritate la baietii de langa Itachi si incepeau sa-si dea priviri intre ele, in care parca isi bat joc de gasca marelui Uchiha.
-O, mersi! imi raspunde codita, dupa care imi propune sa stam cu ei, pana se suna. Eu ii raspund, normal cu superioritate:
-Nah, avem lucruri mai bune de facut.
-Cum ar fi? ma intreaba ca ars Deidara
-Sa mangaiem un caine?

La auzul raspunsului meu, fetele incep sa rada. Ne plictisim aici asa ca ne luam talpasita spre clasa noastra. E 07:58. Ne asezam fiecare frumusel la locurile noastre si incepem sa ne preocupam de diferite lucruri, stiind ca incepe ora. Cassanya isi pune castile in urechi, ascultand muzica la maxim, Elera se joaca plictisita cu un elastic, Konan incepe sa deseneze pe un evantai, Tayra se joaca ca o pisica cu un ghem, in banca si eu trimit mesaje pe sub banca.

Chiar daca nu e cine stie ce, sper totusi ca v-a placut! Va pup dulce de tot! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 00:55

Capitolul asta a fost prea...nu stiu...prea amuzant.
Am ras de cred ca am trezit tot blocul.
In fine, nu o mai lungesc, mi-a placut mult.
Pune-te pe tastat si vin`o cu next repejor.
te pupacesc doolce kiss a hug


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Rwre

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 10:04

Yumi, draga, mi-a placut mult de tot acest capitol.

Descriere: ai avut si mi-a placut. Puteai descrie totusi mai multe sentimente, insa este in regula.

Dialog: ai avut cateva replici, dar nu mi s-au parut seci deloc.

Actiune: evolueaza lent ai este bine structurata.

Estetica: imi place ca lasi un rand liber intre paragrafe, asa este mult mai usor de citit.

Greseli de tastare/ortografie:

beibi - baby
pei - pai
ai - a-i
porcari - porcarii

Cam asta am avut eu de spus. Astept cu nerabdare nextul, asa ca pune-te pe tastat.

Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 10:26

buna, buna..ce bine ca ai venit cu nextu.
Imi place ca ai povestit si din perpectiva lui Sakina, asa i-am aflat si ei pararea.
destul de amuzant si dragut capitolul
Te pup dulce si hai cu nextu :*


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
Nyko
Genin
Genin
Nyko

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in Paradise
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 106
Reputatie Reputatie : 5

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 10:57

Nu am mai comentat de mult sad
Capitolul nu mi s-a parut plictisitor ci din potriva a fost amuzant lough
Punene NEXtu ala repejor ca mor de curiozitatesa vad ce se mai intampla huh?


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 9r4p45
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 12:03

iar ajung cu intarziere pe aici ...ehh ce sa-i faci ... happy2
pai capitolul a fost foarte amuzant am ras cu lacrimi ..si acum rad inca nu mi-am revenit lough
oricum nu ne-ai spus peste cine a dat Sakura atunci cand a cazut ? ..scuze dar eu sunt foarte curioasa heh
ti-am mai zis ca ficul tau imi place mult de tot nu?pai iti zic si acum ca ai un fic grozav , e minunat .. a hug
sper sa pui next-ul cat mai repede ca eu debia astept sa-l citesc in love
pai spor la scris si la idei ..
pwwpici..!! kiss kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Emoig

Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 12:26

super capitol scumpo si foarte amuzant
Deci nu pot spune decat next
a hug



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 15:05

---------------------------Moment de intelegere-----------------------------

Vreau sa nu faceti confuzie la numele verisoarei Sakurei. Haruno Sakina ce se citeste "Sachina", nu "Sacina, Sagina" sau mai stiu eu, cum citeau colegele mele de la scoala : )). Sper sa va ajute acest mic comentariu
Va pup! Pe data viitoare! :*


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 17:46

Hey hey!Scuze ca n-am dat comm ieri da eram putin cam obosita.Anyway,multumesc din suflet ca mi-ai dedicat mie capitolul.Next plzzzzzzzzzzz.Si app nu uita sa treci si pe la ficul meu.Azi pun nextul.Hugs!


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 23:01

Capitolul 18: Un 10 la istorie?

Sakina:

Stiti e destul de amuzant ca toata lumea sa fie in clasa si sa faca fel si fel de lucruri, profu sa vorbeasca in continuu, incercand sa ne explice cat mai clar si sa ne puna mintea la contributie cu niste intrebari false si adevarate la care trebuia sa raspundem cum credem noi si eu sa vorbesc cu vecina mea prin mesaje. E ceva de genu:
Vecina: - Buna, ce faci?
Eu: - Eh, bine. La ora de istorie. Tu?
Vecina: - Uite pe la patinuar.

Suna ciudat si in acelasi timp amuzant, dar eu chiar asta fac pentru ca e ceva firesc la mine. Incepem sa vorbim despre fel si fel de chestii, pana cand primesc un mesaj...

Sakura:

Cand speram ca sa fie o zi normala, plictisitoare cand e soare afara si nebuna prin cluburi cand e luna pe cer, ma izbesc de cineva la iesirea din baie. Puteam eu sa trec neobservata ca un Ninja pe langa colegii mei? Nu! Sigur ca nu ca doar vorbim de desteapta Sakura Haruno! In fine, sa revenim. Am facut contactul cu gresia rece, de vreo 3 secunde. Acuma imi mangai capul, unde am si reusit sa ma lovesc un pic. Aud cum persoana care a dat peste mine s-a ridicat si s-a apropiat de mine. Un brunet extraordinar de dragut cu parul lins si totusi cu tepi pe ici-colo. Ochii rosii exprimau dorinta lui de sange, insa te faceau in acelasi timp sa nu te temi de el. Exprimau si blandete intr-un anumit fel. Baiatul asta e... altfel. Nu era nimeni altcineva decat Iruya. Un adevarat gentelman. M-a ridicat cu bladete de pe jos si si-a cerut scuze de o mie de ori cred ca dupa care m-a intrebat unde mi-e ghiozdanul.

-Eu una nu am chef de scoala azi. Am venit doar sa-i aduc ceva Sakinei. Tu?
-Pei sincer sa fiu nici eu nu am chef, dar nu am avut cu cine sa chiulesc asa ca decat sa chiulesc si sa ma plimb prin oras singur, cu ochii la soare, mai bine stau la orele plictisitoare ale directoarei. terminandu-si propozitia, isi pune mana in par si incepe sa se mangeie pe crestet. Eu chicotesc un pic si-l invit cu mine la un suc sau ma rog... acu ca-i dimineata, la o cafea. El accepta bucuros si ma roaga sa-l astept in fata scolii, pana cand se duce el in clasa sa-si ia ghiozdanul si geaca.

Fac cum mi se cere si il astept frumusel si cuminte in fata curtii. O mana calda isi face aparitia pe umarul meu drept. Cand sa ma intorc, il vad pe vampir cu ghiozdanul tinut doar pe un umar si geaca fiind pe spatele lui, degetele lui tinand eticheta hainei. Cu un zambet mare alb, frumos si fermecator imi spune sa mergem pe langa parc, caci acolo stie el o cofetarie foarte draguta cu prajituri foarte bune. Eu nu prea ascultam ceea ce-mi zicea. Imaginea cu el zambind, aratandu-si caninii crescuti destul de tare, imi era intiparita in minte. Doamne era fermecator!

"Wow, wow, wow! Sakura Haruno! Nu poti sa te uiti la el! E un vampir, draga mea! Nu mai stii ce-i ala vampir? Lasa-ma te rog sa-ti reimprospatez memoria! Pei sa vedem:
bautor de sange, rece, criminal, indiferent, criminal, insensibil, criminal..." striga la mine vocea mea interioara. Ok, frate. Am priceput ideea cu criminalul, nu te mai panica! Incep sa merg cu Iraya inspre locul planuit.

Sakina:

-Ce?! strig eu in gura mare cat sa se auda in toata clasa dubla, in timp ce m-am ridicat in picioare. Toti elevii din clasa mea si a XI-a s-au uitat la mine ca la masini straine, inafara de Itachi care parca se astepta sa se intample asa ceva in clasa, din partea mea. Abia dupa doua secunde imi dau si eu seama de prostia pe care am facut-o. Las privirea de la telefon si ma uit inainte la profu meu de istorie care si el e uimit de "comportamentul" meu.

-Da domnisoara Haruno. Aveti ceva de obiectat?ma intreaba curios profesorul.
Eu inca ma gandesc repede la o scuza. Pei sa vedem: nu se poate sa mi se fi rupt apa pentru ca nu sunt insarcinata deci mai bine cauta alta....sa vedem, pei nu pot sa spun ca am aflat ceva ingrozitor despre o ruda ca dupaia m-ar intreba unde e Sakura si asa as pune-o pe ea intr-o belea...of! Firar! Si eu sunt de obicei buna la scuze!

-Deci vad ca numai domnisoara Haruno si-a dat seama ca a fost o capcana cand la ultima propozitie am spus ca nasul presedintelui Abraham Lincoln de pe muntele Rashmore are 5 metri. Bravo Haruno! Mai facut mandru! Acum iti voi pune un 10 in catalog!
Eu inca neauzind ultima fraza a profului cu zecele, spun despre marimea nasului:
-Cui ii pasa?
Aud un susotit ce imi striga numele. Era Tayra:
-Rozalio, tocmia ai primit un 10. Taci si stai joc daca nu vrei sa se transforme in 4.

Cum aud ma si asez! Nu pot sa cred. Eu habar n-aveam ce se intampla atunci cand am strigat "ce?!". Cate sanse erau ca asta sa-mi aduca un 10 la istorie? Eu tipasem din cauza mesajului. Stai! Mesajul!


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Vin 01 Iul 2011, 23:18, editata de 5 ori
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 23:02

Sper sa va placa :D! :*


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 23:22

Super happy2 pune nextul.Te roggg
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 10:44

E super fain, imi place muuult ficul tau si imi place si cum descrii good job
Astept next si sper sa vina cat mai repede pentru ca nu mai pot astepta mult please
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 10:57

Genial!!! Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 947835 Aolo, saracul Lincoln, cu nasul de cinci metri, ma mir ca nu-i cade capul... Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 947835 Oricum, capitolul a fost foarte dragut si amuzant.

Descriere: ai fi putut adauga mai multa descriere sentimentala, pentru a-mi da seama cu adevarat ce simteau personajele.

Dialog: nici prea scurt, nici prea lung, atat cat trebuie.

Actiune: evolueaza bine, se desfasoara lent si nu mi se pare grabita.

Estetica: imi place, este usor de citit.

Greseli de tastare/ortografie: la cat de adormita sunt sa stii ca nu am vazut niciuna.

Cam atat am avut eu de spus. Astept cu nerabdare nextul.

Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 13:20

Nici nu prea vreau sa va arat ce simte Sakura, va spun sincer heh! E secret! Va las pe jar ; ))
Va pup si mersi pentru comuri! kiss a hug dap !


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 13:25

yeii next-ul .. dance2
si gata acum stiu peste cine a dat Sakura atunci cand a cazut desi sincera sa fiu eu ma asteptam sa fi fost Sasuke happy2
si cand o sa ne spui ce simte Sakura ?ca eu sunt foarte curioasa sa aflu
capitolul a fost superb si foarte amuzant ..mi-a placut mult mai ales faza cu presedintele si cu nasul lui de 5 metri lough
acum iar sunt curioasa...ce mesaj a primit Sakina ? think
haidee ..te rog te rog sa pui next-ul repede ca mor de curiozitate please
pwwpici si spor la scris.!!
kiss kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Emoig

Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 14:28

hey hey te astept cu comm si la mine.si app frumos capitol.next plzzzzzzzz.hugs!


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Dum 03 Iul 2011, 18:47

ce mesaj...scuze intarzierea..imi place, e dragut si care a fost motivu de Sakina a tipat asa? daca as tipa asa si eu la chimie cand profa greseste, mi-ar pune un 10?
hai cu next, te pup dulce


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 01:01

Capitolul 19: "Mesajul ne cheama rapid!"

Sakura:

Ma plimb prin parc impreuna cu vampirul. Arata asa de bine si e asa de dragut. Pacat ca e bautor de sange! Mare pacat! Calea pe care o luam este plina de trandafiri rosii si albi. Este asa de frumos! Nu numai privelistea, dar si parfumul imbietor te incanta! Acei trandafiri chiar m-au dus pe o alta lume de visare! Zici ca sunt Alice in Tara Minunilor! E o adevarata lume aici unde ma aflu eu. Vad copaci care falnici isi ridica crengile inspre cer, parca asteptand venirea Domnului nostru mantuitor! Iepurasii sar tup-tup de ici-colo, incat nu apuci nici macar sa-i vezi pentru ai admira sau critica, insa nu e nimic de criticat aici! Curcubeul sta mandru pe cer caci a venit vremea lui. Copiii se joaca cu mingea dand de la unu la altul in continuu. Vad cu brunetul vorbeste si vorbeste intr-una. Probabil ca el nu stie ca eu nici macar cu urechile nu mai sunt langa el, dapai cu mintea si gura pentru ai putea raspunde.

Dintr-o data toata acea lume minunata in care am pasit voioasa a disparut. De ce? Fiindca Iruya imi trage umarul inspre el pentru a ma trezi si chiar a reusit. Ii cer scuze ca nu am fost atent la spusele sale, dupa care el imi raspunde:
-Nu-i nimic. Ce crezi ca eu am fost pe Terra cand am venit prima data aici? Si eu eram complet aerian cu lumea cand am simtit mirosul trandafirilor ca-mi cuprindea corpul.

Ne continuam drumul frumusel inca vreo 5 minute in care vorbim pe saturate. Cand in sfarsit imi inchid si eu gura, o iau inainte ca nepoliticoasa. Nici macar nu observ ca Iruya nu mai era langa mine. Deodata simt ceva ca-mi cotrobaie prin par. Cand intorc capul, il vad pe vampir ce-mi aseaza un trandafir rosu ce are petalele deschise voios, in par. Il fac nebun fiindca nu are voie sa rupa trandafirii din parc si el imi raspunde ca l-a cumparat. Ce dragut din partea lui!

Cand ajungem la cofetarie, brunetul imi trage scaunul pentru a ma putea aseza mai comfortabil. Un adevarat gentelman. Nici nu zici ca face parte din Uchiha! Ii multumesc dupa care il poftesc sa se aseze fata-n fata de mine. Asa face. Stiti vorbele alea de dragoste gen: "Numai o noapte ne desparte" sau cam asa ceva? Ei bine eu pot sa spun ca "Numai o masa ne desparte". De ce? Pentru ca intr-adevar asa era. O masa alba rotunda, frumos ornata cu o vaza pe ea plina cu flori, statea intre mine si brunet. Ne comandam fiecare cate o prajitura, teposul un suc si eu o cafea. Nu am baut-o de dimineata. Eu a trebuit sa ma duc la scoala la Sakina ca sa-i dau geaca lui Itachi care chiar daca a fost dragut cu mine si mi-a dat-o to m-am enervat! Of, viata asta cruda! Chicotesc in gandul meu din cauza mea. Ati mai auzit voi asa ceva?! Pei e ceva normal la mine! In fine, sa revenim. Curioasa si plictisita in felul meu, incep sa-l intreb pe brunet diferite lucruri:

-Cum de nu semeni cu verii tai? Adica tu te porti foarte dragut cu o fata, spre deosebire de afemeiatii aia doi. spun eu dand ochii peste cap
-Pei sunt mai multe lucruri de spus:
1. Ei sunt din ramura principala a familiei, deci nu prea am stat mult cu ei.
2. Si Itachi este dragut cu fetele chair daca cu unele se joaca.

-Hai nu zau! ii raspund eu in sictir crezand ca ma ia peste picior
-Vorbesc serios. imi spune el chicotind. Stie sa fie romantic, dragut, educat...
-Pervers, nesimtit, infumurat. il continui eu. Vorbim despre aceeasi persoana pentru ca mie nu mi se pare!
La auzul cuvintelor mele el incepe sa rada si eu sa chicotesc
-Dar tu? Spune-mi ceva despre tine. ma indemna vampirul
-Pei eu spre deosebire de tine, sunt din ramura importanta a clanului.
-Ce inseamna asta?
-Adica particip la "sedinte" unde se iau deciziile foarte importante si am si eu un cuvant acolo. Asa e si vara mea, Sakina, insa aici depinde si de varsta.
Tocmai cand vroia sa ma intrebe alte chestii plictisitoare in legatura cu clanul meu, imi aud telefonul sunand. Am un mesaj! Il citesc repede si fac ochii mari cat cepele! Ma scuz in fata brunetului si-i explic ca e o urgenta si trebuie neaparat sa plec. Il rog sa achite el plata si ii voi da banii mai tarziu, dupa care o iau repede la fuga prin multimea ce se plimba pe alee. Cum se poate asa ceva? Nu s-a mai intamplat sa fie asa de urgent de mult timp!

Sakina:

Mesajul! Ridic mana frumusel, ca un ingeras si cer sa ma duc pana la baie. Dupa ca imi da voie profu, imi iau plasa mea de sport, de schimb si ma indrept spre iesirea clasei pana cand se trezeste Itachi sa-mi faca rau. Mai precis sa strige in gura mare ca de ce am nevoie eu de plasa la baie si asa l-a trezit si pe batranul profesor de a inceput si el sa ma intrebe acelasi lucru. Eu repede caut scuza si plina de nervi pe codita ii raspund:
-Esti tu femeie ca sa ma intelegi si nu stiu eu? De fapt chiar cred ca esti ca la ce papa lapte esti si la cat de mult ai in pantaloni, semeni leit cu o femeie. Mai ales ca te ajuta si parul!
Toata lumea incepe sa rada de brunet, inafara de el care se vede ca e enervat la culme. Cand ii arunca gastii sale, care apropo moare de ras, priviri ucigatoare, acestia se opresc instantaneu din distractie si incep sa fluiere uitandu-se in alta directie, numai la brunet nu. Eu ies victorioasa din clasa si ma indrept spre baie.

Ma imbrac in costumul meu alb si ies imediat din scoala. La ce se rezuma costumul meu alb? Nici sa nu va gnaditi la sacou sau chestii de genu asta, ca doar nu sunt profesoara! Pei e format dintr-o rochita mai scurtuta desi destul de decenta, insa nu foarte foarte, adica sa nu va inchipuiti ca e pana la genunchi. Nici vorba! Pentru ca frate, totusi am 20 de ani! Inca traiesc clipa! Si un halat larg, alb, pana un pic mai jos de genunchi, cu manechi lungi si largi. Imi placea mult costumul! Dar gata cu vorbaria! Sa vorbesc cu Sakura. Incerc sa dau de ea in minte si intr-un final chair reusesc:
"Ai primit mesajul? Stii?!"
"Cum sa nu! Ce crezi ca poate fii?"
"Nu stiu dar hai, grabeste-te!"
"Esti cu masina?"ma intreaba varamea in gand
"Cum sa fiu cu masina cand e sedinta de grad rosu? Nu! Alerg ca nebuna pe strada ca e prea mult trafic ca sa ma plimb cu rotile! Tu? Unde esti?"
"Eu tocmai am iesit din parcul Trandafirilor. O iau prin padure ca acolo nu ma vede nimeni plus ca oamneii astia ma cred nebuna. O fata imbracata intr-o rochie alba, cu halat alb lung la maneci si mai scurt de genunchi, totul alb, alergand pe strada. Nu crezi ca se intreaba de la ce spital am iesit?"
"Ba da!"si incep eu sa rad in timp ce fug. "Hai ne vedem!"....

----------------Moment de intelegere-----------------
Probabil va intrebati cum e Sakura imbracata daca Sakina este ca un "inger". Pei Saki mi-a luat-o inainte cu descrierea pustoaicii, dar eu o sa va mai detaliezi. Deci costumatiile sunt aproape la fel. O sa le iau pe rand heh

Sakina: Poarta o rochie alba, mai sus de genunchi cu vreo 10 centimetri, fara manechi. Halatul ei este mai jos de genunchi cu 18 centimetri, tot alb, cu maneci lungi si largi . In picioale poarta sandale albe cu toc de 5-6 centimetri, foarte stilate happy2

Sakura: Are pe ea o rochie alba cu maneci scurte si ea scurta ca a Sakinei, dar nu e chair aceeasi! Modelul e diferit. Halatul este alb cu maneci lungi, largi, insa la ea, halatul este cat rochia. Are niste cizme lungi in picioare tot albe, cu toc de 7 centimetri

Amandoua rochiile sunt mulate pe corp , in asa fel incat li se vad formele destul de bine. Amandoua fiind si decoltate, insa nu prea prea. O sa aflati pe viitor de ce heh
Pe data viitoare! :-h


Sper ca va placut capitolul meu! Nu prea ati aflat multe si nu a fost cine stie ce, dar atata am putut eu sa fac la ora 00:30-01:00 dimineata heh! Va pup! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 02:38

astept NEXTU!Hugs!


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 8 I_icon19

Sus In jos
 

Ura dintre doua clanuri +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-